מגזין זמן הקורונה Corona Time 5/2020

עשו מסכות פנים לבד עם סרטי הדרכה DIY ||| מנחת ההורים אביבה בר עם געגועים לסבא וסבתא בזמן הקורונה ||| מה אפשר לראות ולשמוע בבית עם אפליקציות וטכנולוגיה ועוד ||| מוצרים חדשים רלוונטיים לזמן הקורונה ||| חנויות און-ליין של עסקים קטנים ברחבי הארץ עם משלוח ||| לשאר החידושים והחדשות בהמשך…

מסיכת פנים DIY (צילום Pixabay)

מסכות פנים לכולם

המלצתנו היא לעשות מסיכות פנים לבד ולא להיכנע לשוד המסיכות והמחירים המופקעים הן של היצרנים והן של המשווקים. כמה הצעות למסכות פנים להלן:

ועוד דרך להכין מסיכות פנים DIY.

הצעה חברתית לקוראינו. ארגנו את מי שיש לו מכונת תפירה וארגנו את הבניין או השכונה לייצור מסיכות פנים עצמיות לחלוקה לחברי הקהילה שלכם.

בכל חזרה מהמרחב הציבורי, שיטפו היטב עם סבון את המסכה, תלו לייבוש והיא תהיה מוכנה לשימוש חוזר.

מה עושים בבית

אביבה בר, מנחת ההורים על געגועים לסבא וסבתא בתקופת הקורונה

אביבה בר- מנחת הורים בגישת ניתוח התנהגות עפ"י המודל של פרופ' עמוס רולידר. 054-7655220  [email protected]

זמן הקורונה, מזמן לנו אתגרים רבים ואחד מהם הוא העדר מסגרות חינוך לילדים למרות שזה כלל לא חופשה ואין גם תחושה של חופש. בין יתר ההגבלות שמוטלות עלינו, אי אפשר לבקר ולפגוש את סבא וסבתא שכל כך הורגלנו לפגוש תדיר. נגיף הקורונה מעמיד אותנו וילדינו בסיטואציה שלא חווינו אף פעם. הריחוק שנכפה עלינו כדי לשמור על בריאותו של הדור השלישי לא קל לכולנו. אציג בפניכם כמה עצות איך נוכל לעזור לילדים להתגבר על הגעגוע לסבא וסבתא:

 • שיחה טלפונית: מומלץ לקיים שיחה יומית עם סבתא ו/או סבא ולספר להם מה עשינו היום, לשאול גם את סבא וסבתא איך עבר עליהם היום. מומלץ בווידאו ווטסאפ או Zoom.
 • ציור: אפשר לצייר לסבתא וסבא ציור ולהראות להם את הציור בשיחת וידאו.
 • סיפור: אפשר לבקש מסבא או סבתא לספר סיפור לפני השינה בשיחת וידאו
 • אוכל: במקרה בו אתם גרים סמוך, אפשר לבקש מסבתא שתכין את המאכל האהוב ושתניח מחוץ למפתן הבית ואמא או אבא יאספו את המשלוח ממפתן הדלת
 • משחק מחשב: תלמדו את הסבים משחק מחשב שאפשר לשחק אותו אונליין. כך תוכלו לקבוע שעות משחק משותפות של הנכדים עם הסבים
 • חידון: תבקשו מהסבים לחבר לנכדים חידון על כל מיני מקומות בארץ. הנכדים יצטרכו לפתור את החידות ושם המקום
 • טיול וזיכרון: סבא וסבתא יכולים להראות לנכדים תמונות מטיולים בארץ או בחו"ל ולספר חוויות שחוו באותם מקומות

בנימה אישית – אני אמא לשלוש ילדים וסבתא לשתי נכדות מתוקות (גפן ונטע) אוהבת ומתגעגעת לילדים ולנכדות מאוד מאוד. גם אנחנו חגגנו לבד את ליל הסדר אבל אנחנו מקפידים למלא אחר הריחוק החברתי שהקורונה כופה עלינו וממליצה להישמע להוראות משרד הבריאות כדי שנוכל כולנו בבוא העת להשתחרר מהסגר שנכפה עלינו. חג פסח כשר ושמח!!

לעזרה וייעוץ ניתן לפנות לאביבה בר – מנחת הורים בגישת ניתוח התנהגות. 054-7655220 פייסבוק אביבה בר…

6 עצות זהב לתקופת הקורונה

נגיף הקורונה כבר כאן ומדי יום נדבקים בו מאות אנשים. הסגר והבידוד פוגעים אף הם נפש ומחלישים את מערכת החיסון. לאחרונה השיק ד"ר יצחק דרימר, "מייסד מרכז דרימר לבריאות" תכנית דיגיטלית טיפולית בהתאמה אישית בריאיון עם איש התקשורת נתנאל סמריק, הוא מסביר כיצד הרפואה האולטימטיבית יכולה לסייע בהתמודדות של הגוף עם נגיפים. להלן הראיון:

ד"ר יצחק דרימר, כל המדינה כמרקחה סביב התפשטות נגיף הקורונה, מה תוכל לספר לנו עליו? הקורונה הוא נגיף, וירוס, מחלה שאנחנו חשופים אליה כבר שנים רבות, אבל כעת הגוף שלנו חשוף לזן חדש, ועליו לפתח נוגדנים, שייסעו לו להיות עמיד בפניו. זהו עניין נורמלי וטבעי וחלק מהתהליך האבולוציוני החיסוני של האדם. וירוס הקורונה חודר אל תוך התא וגורם להתנהלות מסוימת שפוגעת בתא. בשונה מחיידק שנמצא מחוץ לתא ולכן הוא הופך לפגיע, הווירוס הוא בלתי פגיע אלא אם כן הצלחנו לחדור את התא ולשנות את התנאים שמביאים לשגשוגו. בשלב הזה התרופה היחידה לווירוס היא מערכת חיסון חזקה. כיום באמצעות כלים טבעיים ופשוטים ניתן לחזק את העמידות של כל אחד ואחת מאיתנו. מהם אותם הכלים?

 • הכלי הראשון- ידיעה: על כל אחד מוטלת הזכות להבין מול מה האנושות מתמודדות, עליו לקרוא מהו הנגיף, להתחבר אל מאגרי האינטרנט ולחפש באופן אובייקטיבי כל מידע שנכתב על הנגיף, חשוב לנטרל את רעשי אולפני הטלוויזיה שזורים מתח ומביאים לתעוקה רגשית. חשוב להבין שהנגיף עלול לפגוע בעיקר באנשים הפגיעים ביותר- מבוגרים ותינוקות, יחד עם זאת רוב האוכלוסייה לא תדע שהיא נדבקה.
 • הכלי השני- שתייה מרובה: ביוכימיה המאפשרת לגוף ליצור סביבה עמידה וחזקה, שפוגעת ביכולתו של הנגיף להתרבות. הדרך לעשות זאת היא באמצעות תזונה מדויקת, בסיסית יותר, המבוססת על חלבונים, שכן הווירוס משגשג בסביבה חומצית נמוכה מ 5.5PH  אך נבלם בסביבה בסיסית גבוהה מ PH 7 הדרך הראשונה להביא את הגוף שלנו לרמה בסיסית היא על ידי צריכת נוזלים. רוב רובם של האנשים מבלבלים צימאון ברעב במיוחד כאשר הם חווים מתח, ולכן נמצאים במצב של התייבשות. אחת הדרכים להימנע מכך היא על ידי צריכה של שני ליטרים של מים ביום, עדיף מים חמימים או מים חמים עם לימון, וכן צריכה של משקאות שאינם מכילים קפאין כגון תה צמחים ללא סוכר. ומה כה מיוחד בלימון? הלימון מכיל ויטמין C מסיס במים ולכן יש ביכולתו לחדור לתא ולשפר את הסביבה שם כך שהנגיף לא יוכל להתרבות ולבסוף יפונה דרך השתן והצואה.
 • הכלי השלישי – התזונה: כעת שעורכים את הקניות חשוב לכלול בסל כמה שיותר מזונות המביאים לבסיסיות הגוף כמו: ירקות ירוקים, ירקות שורש, שורש סלרי, סלק, גזר, שורש פטרוזיליה. גרעינים, זירעונים, חלבון צמחי כמו עדשים, שעועית, אפונה שמעורבים עם אורז בר או אורז מלא. הדבר הבא – להמעיט כמעט עד הימנעות ממוצרי חלב, כיוון שהם מחלישים את הגוף בימים אלו. כמו כן, כל המוצרים המכילים סוכר. קמחים- הופכים בגוף לסוכר ולכן מומלץ לצרוך אותם פחות בתקופה זו. מה לגבי דגים ועוף? דגים ועוף- עוף פחות מתאים גם בשר פחות מתאים כיוון שהם מביאים לחומציות הגוף ותהליך העיכול שלהם ארוך. פירות? מעט מפירות עונה- עד שני פירות ביום וחשוב לאכול את הפרי כחצי שעה לפני האוכל, כיוון שהוא מתעכל באזור מסוים של הגוף.
 • הכלי הרביעי- תוספי מזון: בתוך המערך הזה נשלב תוספי מזון שיתרמו לחיזוק המערכות השונות בגוף. באופן ספציפי נתמקד בנוגדי חימצון כמו מולטי ויטמין קל לפירוק. במקרה זה ניתן להיוועץ בשירות הדיגיטלי שלנו המאפשר לקבל אבחון מדויק להתאמת תוספי המזון ביחס למצב הרפואי ולצרכי המטופל. באילו תוספים כדאי להתמקד? כדאי להתמקד בתוספים מהסוגים הבאים: נוגדי חמצון ויטמין A ויטמין C ויטמין E אומגה 3, שכן תפקידם לבנות את התא, לחזק אותו ולתפעל אותו מבפנים ומבחוץ. חשוב לצרוך תוספי מזון מתוך ידיעה והבנה- כיוון שגם אם תוסף נמצא בתוך כמוסה הוא עדיין מהווה כלי טיפולי, המאפשר לאזן בין חוסרים ועודפים בגוף. במקרה וכבר חלה הדבקה בנגיף, שחדר אל התא מומלץ להמשיך לצרוך את תוספי המזון ולבנות תכנית טיפולית נוספת לאחר הרחקת הנגיף מהגוף.
 • הכלי החמישי- פסיכולוגיה מיידית: אנשים מטפסים על הקירות, נמצאים בחרדה וחוששים לחייהם ולחיי הקרובים אליהם, נראה כי האנושות על סף בלימה כיצד הפסיכולוגיה המיידית יכולה לסייע בנושא? המתח רב – זה נכון. יש הנחיות יום יומיות וערוצי התקשורת עמוסים בדיווחים, יחד עם זאת חשוב שכל אדם ישאל את עצמו שאלה אחת- באיזה מצב פסיכולוגי ומנטלי הוא שם את עצמו, כי אם הוא מקבל על עצמו את המצב המלחיץ – אז הוא מפר את המערכת החיסונית שלו, כך שהפחד מפני המצב יכול לפגוע בבריאות יותר מאשר המצב עצמו. כאשר הצד המנטלי מבין שלכל משבר יש פתרון אז הוא יכול לחוות שמחה והבנה שהאנושות תהיה בסדר. זה הזמן להביע שמחה ולחזק את מערכת החיסון. זה הזמן להאמין בעצמנו ובהמשכיות שלנו וכך לפתח עמידות. אני רואה את זה גם בקליניקה שלי פעמים רבות, שמיחושים פיזיים הם תוצר של חרדה נפשית. וכאשר מטפלים במקור החרדה הנפשית חל שיפור פיזי.
 • הכלי השישי- להתרדר- רטט תדר: כל דבר ביקום נמצא ברטט ותדר מאוד ספציפיים. ככל שהתדר עוצמתי יותר האדם הופך עמיד לכל דבר- אם זה למצב כלכלי, מנטלי רגשי או פיזיולוגי- הוא עמיד. אם האדם מרגיש ירוד הוא הופך לפחות עמיד כאשר האדם נמצא בתדר גבוה הוא יכול להתמודד עם כל וירוס ביעילות. אדם יכול לעזור לעצמו בחיזוק התדר על ידי מדיטציה, אימון או הדרכה. בתוכנית הדיגיטלית אנו מרדרים אנשים ללא מגע באופן וירטואלי בווידאו או בטלפון, כיוון שמידע עובר במהירות רבה. בימים אלו אנו עושים זאת לאנשים שנמצאים באיטליה, צרפת, ארה"ב וישראל. באמצעות התוכנית הדיגיטלית החדשה של הרפואה האולטימטיבית כל אדם שיחפוץ בכך יוכל לקבל כלים מעשיים להתמודדות עם מצבי מתח ולחץ תוך חיזוק המערכת החיסונית. התוכנית מותאמת באופן פרטני לכל אדם ואדם ומאפשרת לו לבצע בחירות יעילות המטיבות עם המערכת החיסונית שלו כך שיוכל להתמודד טוב יותר ואף לפתח עמידות, שתבוא לידי ביטוי בכל תחום בחייו- רגשי, פיזי, מנטלי וכלכלי. סדנת הטיפול הדיגיטלית של הרפואה האולטימטיבית מגיעים הביתה עם סדרה של הדרכות מובנות ואפשרות להתייעצות אישית.

פרטים נוספים מרכז דרימר לבריאות 1-700-701301

המגזר השלישי ועוד

מד"א עם חדשות אחרונות

מסוק מ.ד.א (צילום מיקי פריידן דוברות מדא)
 • פינוי 200 חולי קורונה מאומתים: במהלך היום פינו צוותי מד"א באמבולנסים מיוחדים יותר ממאתיים חולי קורונה מאומתים, לאשפוז בבתי החולים ובמלונות האשפוז. במקביל, לצד המשך ביצוע הבדיקות בבתיהם של אזרחים שאין ביכולתם להגיע למתחמי "היבדק וסע", לקחו החובשים והפראמדיקים דגימות מאזרחים במתחמים הקבועים של מגן דוד אדום ומשרד הבריאות, בתל אביב, ירושלים, חיפה ובאר שבע, ובמתחמי "היבדק וסע" הניידים, אשר פעלו היום ברהט, בני ברק, מודיעין, אלעד, נוף הגליל, עראבה ומזרח ירושלים. בבני ברק ובאלעד מפעיל מד"א שירות מיוחד ללא עלות לאזרחים שאין ברשותם רכב פרטי לאיסוף מביתם באמבולנסים מיוחדים אל המתחם והחזרתם לאחר ביצוע הדגימה.
 • היבדק וסע גם בדלית-אל-כרמל ועוספיה ועוד: צד המתחמים הקבועים בערים הגדולות, ימשיכו לפעול מתחמי "היבדק וסע" הניידים ברהט, בני ברק, מודיעין, אלעד, נוף הגליל ומזרח ירושלים. מתחמים ניידים נוספים של מגן דוד אדום ומשרד הבריאות יגיעו מחר גם לשער בנימין, בית"ר עילית, דלית אל-כרמל ועוספיא.
 • צוותי מד"א תרגלו איוש מלא של כלל רכבי הארגון ברחבי הארץ: מגן דוד אדום, כארגון ההצלה הלאומי של ישראל, מפעיל בשגרה ובחירום אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ וכלי רכב נוספים בכל רחבי הארץ. לארגון יכולות פינוי גבוהות, אשר רק חלק מהן מופעל בשגרה, וגם במרבית מצבי החירום. בעת האחרונה, עומד מגן דוד אדום בחזית המאבק הלאומי בנגיף הקורונה, כשהחובשים והפראמדיקים בארגון עובדים מסביב לשעון בביצוע דגימות בבתיהם של אזרחים, במלוניות האשפוז, בבתי אבות ובמתחמי "היבדק וסע", במקביל לפינוי מאות חולי קורונה מאומתים בכל יום. זאת, לצד המשך מתן מענה למקרי השגרה והיערכות הארגון למצבי חירום שונים נוספים. כל אחד ממרחבי מד"א הגדיר נקודות כינוס, ונקודות אליהן ינועו האמבולנסים בדבוקות, בתוך כל גזרה. התרגיל, שהסתיים בהצלחה, הציג את יכולותיו הגבוהות של ארגון ההצלה הלאומי של ישראל, שערוך לכל תרחיש.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "על רקע האתגרים הרבים שעומדים לפתחה של מדינת ישראל והמאבק בנגיף הקורונה, הנחיתי לקיים תרגיל אשר בוחן את היכולת לאייש באופן מלא את כלל רכבי מד"א בכל רחבי הארץ. עובדי ומתנדבי מד"א, בהם חובשי רפואת חירום, פראמדיקים ונהגי אמבולנס, הוקפצו לנקודות שונות ומוגדרות מראש ברחבי הארץ, ואיישו את האמבולנסים והניידות לטיפול נמרץ. התרגיל הסתיים בהצלחה רבה, ואני מודה לכלל העובדים והמתנדבים שלקחו בו חלק".

במד"א מדגישים כי מי שבמהלך הבידוד חש תסמינים, ומסוגל להגיע ברכב פרטי להיבדק במתחם "היבדק וסע", מתבקש להתקשר למוקד 101, לקבל אישור, ולעשות כך. זאת, על מנת לאפשר לצוותי מד"א להגיע במהירות האפשרית לבתיהם של נבדקים שאינם מסוגלים להגיע למתחמים. בנוסף ניתן לקבל אישור אצל רופא המשפחה.

מלנוקס עם חמ"ל רכש, תמיכה ושילוח ציוד רפואי לבתי החולים ועוד

מלנוקס הפיקה גם סרטוני הדרכה לציבור הרחב אשר בעזרתם ניתן להתנדב ולעזור לאוכלוסיית הגיל השלישי להתחבר לשיחות וידאו על מנת לשמור על קשר עם המשפחה והחברים. מלאנוקס קראה לעובדי החברה וילדיהם להשתמש בסרטונים אלו לחיבור סבתא וסבא וגם על מנת להתנדב מול גופים הזקוקים להדרכה בשימוש באפליקציות וואטסאפ וזום ובהתאמה למכשירי אנדרואיד ואפל.

את סרטוני ההדרכה של מלאנוקס ניתן למצוא בערוץ היוטיוב של Mellanox וחברת תנובה  אשר אימצו את הסרטים לטובת הציבור הרחב.

לאור הביקוש, מלאנוקס עובדת על סרטונים אלו גם בשפה הערבית והאנגלית. הסרטונים מטה.

בנוסף, לכבוד יום הבריאות הבינלאומי המתקיים היום, מלאנוקס פרסמה סרטון המודה לכל הרופאים, האחיות, המדענים, אנשי המעבדות וצוותי הרפואה ברחבי העולם, אשר עובדים ימים כלילות במלחמה כנגד וירוס הקורונה. ביום הבריאות הבינלאומי מלאנוקס מלאת הודיה לצוותי הרפואה ומצפה יחד איתם לימים ולילות טובים ושלווים שיגיעו במהרה לעולם כולו.

הסרטונים מוגשים באדיבות חברת מלאנוקס טכנולוגיות. עוד סרטי הדרכה חפשו "מלנוקס" ביוטיוב.

חקלאי גרנות עם תרומת תוצרת חקלאית לפסח

סל ירקות ופירות של חקלאי גרנות (צילום פיני הלוי)

לאור המציאות הקשה שהביאה עמה הקורונה וקשיי היום יום ההולכים וגדלים, החליטו "חקלאי גרנות" להירתם לקראת חג הפסח ולהעביר למשפחות הזקוקות לכך תרומה של תוצרת חקלאית שתעזור בצמצום עלויות סל המזון. כל אחת מארבע מועצות אזוריות, בהן פועלים רבים מהחקלאים החברים בגרנות ואשר נרתמו למהלך – מועצה אזורית מנשה, חוף הכרמל, עמק חפר, ודרום השרון – קיבלה לקראת החג כ- 1,000 שקיות אבוקדו, תפוזים ותפוחי אדמה! המועצות קיבלו את התוצרת ארוזה כסל ירקות ופירות לכל משפחה והן יחלקו את התוצרת למשפחות שזקוקות לה, כל אחת בישובים שבתחומה.

גיורא מרום, מנכ"ל חקלאי גרנות: "הסלוגן המלווה את חקלאי גרנות – משקיעים באיכות קוטפים באהבה – הוא סמל לערבות חברתית המקבל כעת משנה תוקף. "חקלאות מקומית יציבה וחזקה היא המפתח להתמודדות בעתות משבר ואנו מחויבים להמשיך ולספק לצרכנים תוצרת ישראלית איכותית. אנו מודים על הזכות לתרום ולהקל את ההכנות לחג לכאלף משפחות ומאחלים חג שמח והמון בריאות לכולן!!!".

כביסי מתגייסת לטובת הרופאים, הרופאות והצוותים הסיעודיים במבצע אמץ רופא.ה

כביסי (kVisi), החברה המובילה בארץ לשירותי כביסה מקוונים בשילוב איסוף והחזרה לבית הלקוח, מתגייסת, בשיתוף עם קבוצת הפייסבוק "אמץ רופא.ה", לטובת הרופאים, הרופאות והצוותים הסיעודיים ויוצאת במבצע "אמץ רופא.ה" – תרומת כביסה לעומדים בחזית.

לאור המצב, להרבה מנותני השירות הרפואיים אין די זמן לעסוק בדברים בסיסיים כמו כביסה לעצמם או למשפחה ולכן אפליקציית כביסי מציעה למשתמשי האפליקציה לתרום 99 שקלים או 165 שקלים לרופא.ה אשר יקבל את הכסף כשובר לאפליקציה ויוכל להשתמש בשירותיה וכך לשמור על היגיינה ולהרוויח עוד שעת שינה. תרומה של 99שקלים תספיק ל-9 ק"ג כביסה ו- 165שקלים תספיק ל- 15 ק"ג כביסה. על כל שק של 9 ק"ג כביסי תעניק חינם 2 ק"ג נוספים ועל שובר של 165שקלים תעניק 4 ק"ג. הפרטים באתר הייעודי.

לאחרונה כביסי הודיעה על תרומה של שרותי כביסה ושליחתה עד הבית בחינם למאה רופאים המתמודדים בחזית של משבר הקורונה – בשיתוף עם עמותת "אמץ רופא" ובנוסף תרומה של חמישים שוברי כביסה בשווי של 150שקלים לשובר עבור קשישים בודדים בגבעתיים. גם במקרה זה,  מי שמעוניין לתרום לקשישים יוכל לעשות זאת. כביסי פועלת בערים תל אביב, רמת גן וגבעתיים ולאחרונה הודיעה על הרחבת השירות גם להרצליה ובעתיד הקרוב לערים נוספות.

פרטים באתר ובטל': 1700-505-082

ד"ר פישר מתגייסת לעודד את היולדות ומשפחותיהן

ד"ר פישר לתינוקות וילדים (צילום יעל האן)

בימים טרופים אלו, לשמחתנו מעגל החיים לא עוצר לרגע, ומדי יום נולדים בישראל מאות תינוקות המצטרפים למשפחות המאושרות. יחד עם זאת, לאור המצב, המשפחות אינן יכולות להסתייע בהורים, אחים ואחיות או חברים ולערוך את ההיכרות המרגשת בין הרך הנולד למשפחה המורחבת.

ד"ר פישר החליטו לשמח את היולדות ומשפחותיהן, שעוברים בימים אלה את התהליך המרגש לבדם, ומעניקים לכל היולדות בפסח, עד 15 לאפריל, מתנה ובה מגוון מוצרים טיפוליים לבריאות התינוק.

כל משפחה שילדה במהלך חג הפסח מוזמנת להיכנס לאתר ד"ר פישר, להירשם ולקבל מארז מתנה לטיפול בתינוק במשלוח עד הבית.

בכדי להגיע לציבור היולדות, משיקה ד"ר פישר קמפיין טלוויזיה מושקע בהובלת הפרזנטורית קרן פלס. ברוח התקופה, קרן פלס מצלצלת בפעמון בית המשפחה, משאירה את החבילה ונעלמת – ממש כמו השליחים שמשאירים ליד הדלת  פרחים, טייקאווי או חבילה מהסופר ונעלמים לפני שאפשר להגיד תודה… במקרה זה, מהווה קרן פלס "פיית מתנות" שכל יולדת ומשפחה כל כך צריכים.

הרשמה באתר https://dr-fischer.co.il/

דומינו'ס פיצה פתוחים למשלוחים עם פיצה ללא גלוטן כשרה לפסח

פיצה ללא גלוטן ברשת דומינו'ס פיצה (צילום דן פרץ)

רשת דומינו'ס פיצה תשאיר את מרבית סניפיה פתוחים למשלוחים במהלך חוה"מ פסח. הרשת תציע, לצד התפריט הרגיל, גם פיצה ללא גלוטן, המתאימה לנמנעים מחמץ. הפיצה, הנמכרת גם בימי חול בסניפי דומינו'ס, מוצעת בגודל פיצה משפחתית וכוללת בצק ייחודי שבין מרכיביו ניתן למצוא בין היתר, עמילן טפיוקה, עמילן תירס וקמח סויה. ניתן להזמין פיצה זו גם בגרסה טבעונית, עם מגוון סוגי התוספות.

בהתאם להנחיות משרד הבריאות דומינו'ס פיצה מבצעים כיום שירות "משלוחים ללא מגע" בלבד. בנוסף, הרשת החילה על עצמה קבלת תשלום רק באמצעות כרטיסי אשראי או באפליקציית התשלומים Bit וזאת על מנת  לשמור על ביטחונם של עובדיה ולקוחותיה.

במהלך חול המועד הרשת תספק משלוחים בערים הבאות: באר שבע, ראשל"צ, רמת גן, גני תקווה, יהוד, חולון, כפ"ס, רעננה, בת ים, מודיעין, גבעתיים, קרליבך, ת"א, הרצליה, רמת השרון, אשדוד, נצרת, חיפה ורחובות.

תרבות מהכורסא

ארטורה עם קול קורא לשהות אמן בתקופת הקורונה

יוצרים יקרים, לאור המצב, אנחנו מזמינים אתכם להגיש הצעה לפרויקט שהות אמן במרכז חדש לאמנות ועיצוב בעמק חפר- ארטורה. באווירה שקטה ורגועה, סביבה ירוקה וכפרית, ארטורה מציע למשך שבועיים, חלל סטודיו ומגורים במתחם. נשמח לקבל הצעות מאמנים פעילים המעוניינים לשנות אווירה ורואים בהזמנה זו, הזדמנות ליצור פרויקט סייט ספסיפיק. בהגשת המועמדות, יש להציע כיתת אמן/סדנה שתתקיים במסגרת פעילות ארטורה לאמנים ויוצרים שתיפתח בסיום קורונה.

תנאי סף
1. התכנית מיועדת לאמנים ויוצרים פעילים העוסקים באופן עיקרי בתחומם לפחות ב-5 השנים האחרונות.

 1. ברוח התקופה, הרזידנסי מתאים לאמנים המתבקשים לתעד ולשתף בתהליך היצירה והחוויה באמצעות כתיבה וצילום (סטליס/ווידאו) את תהליך היצירה.

מוזמנים לשלוח הצעה בצרוף: לינק לאתר / תיק עבודות, הצעה רעיונית לפרויקט והצהרת כוונות שימוש בחלל. ניתן להגיש מועמדות עד: 16.4.2020. עוד מידע ארטורה…  ובדוא"ל: [email protected] :

עמותת התיירות ארץ הגליל עם הרצאה מקוונת של פרופ' מולי להד

עשרות משתתפים מהתיירות הכפרית בגליל העליון, השתתפו בהרצאה מקוונת בתכנת ZOOM שהעביר פרופ' מולי להד, יו"ר מכון משאבים, בהזמנת מנכ"לית עמותת התיירות "ארץ הגליל" דורית אלמליח. אלמליח אומרת, כי בתקופה זו מעבירה עמותת התיירות הרצאות מקוונות, בהנחיה מעשית ומקצועית לתיירנים, שרובם בעלי עסקים קטנים עצמאיים, המרחב הכפרי, הזקוקים לסיוע בהתנהלות מול הרשויות ומשרדי הממשלה וכן בהכנת 'היום שאחרי' בענף התיירות, אך מעבר לזה זקוקים התיירנים לחוסן, תמיכה ועידוד נפשי, מאחר וקיימת חרדה בתחום הפרנסה ובתחומים האישיים, בראותם את העסק שבנו במשך שנים קורס לנגד עיניהם ככל שנמשך הסגר.

פרופ' מולי להד, מומחה בתחומי הטיפול, ההכנה והמניעה ברמת הפרט והקהילה בתקופות חירום ולחץ אומר, כי בתקופה האחרונה משאבים מקיימת תמיכה ברשויות, בישובים ובצוותי חירום יישוביים, מעניקה מענה רגשי לאזרחים מרחוק, לפי הסדר: קשישים, הורים ומתבגרים., מכינה חומרים יומיומיים והעלאת סרטוני הסברה, תמיכה וטיפוח התמודדות לרשימות התפוצה ומקיימת קו סיוע חינמי

פרופ' להד אומר, כי האדם הוא היצור הכי פגיע מחד, אך מאידך הוא היצור עם הכי הרבה יכולת הסתגלות וגמישות. "היתרון שלנו כבני האדם בין היתר זו היכולת לחשוב, לדמיין ולתכנן עתיד, זה מפחיד מחד, אך גם מעודד ומהווה מקור להחלמה מאידך". פרופ' להד הדגיש, כי משבר, כגון הקורונה, הוא בעצם קטיעה של רציפויות, הוא מצב בו האתמול אינו יכול יותר לנבא את המחר וזה מלחיץ. יש 4 סוגי רציפויות:

 • רציפות קוגנטיבית מציאותית בה אנו שומרים על אורחות ונוהלי חיינו היום יומיים
 • רציפות חברתית- שייכויות שונות למשפחה לחברים, לצוותי עבודה שנוסכים בנו ביטחון וזו רציפות שנפגעת במיוחד בתקופה של בידוד בקורונה
 • רציפות תפקודית- שמירה על משמעויות בתפקידים שונים שהיו לנו בעסק, במשפחה, מה שומרים? איך?
 • רציפות היסטורית-אישית- הדרך בה אנו מכירים את עצמנו, רציפות יציבה יחסית שמאפיינת את אישיותנו.

לבידוד יש השלכות קשות והשפעות נפשיות לאורך זמן. יחד עם זאת חשוב להבין שזו נחלת העולם כולו, לא נשבר כאן משהו שהוא אישית בגללנו. במשבר, האי וודאות פורצת בבת אחת וכמה רציפויות נקטעות, השינויים שכל ערב מטפטפים לנו רק משמרים את אי הוודאות ולא נותנים לנו ליצור רציפות תפקודית מסודרת חדשה. המציאות החיצונית קטעה ושברה רציפויות, אבל ניתן לעבוד נכון כדי ליצור רציפויות מותאמות בחזרה: להיכנס לסדר יום קבוע, להכניס משימות שגרה וגם שמחות והנאות מעבר לשגרה, להיות אקטיביים, לתכנן את היום שאחרי, לשמור על קשר עם קולגות ולתכנן חוויות משותפות, לייצר יחד תמונות עתיד חיוביות ועוד. המציאות הזו גם מראה בשורות טובות, מתגלים אנשים טובים במלוא תפארתם, אנשים שרוצים לייצר טוב ולעשות טוב. ניתן לגשר על רציפויות שנפגעו, יש לזהות נקודות חולשה אך עדיף להתחיל ולהעצים את הרציפות ששמורה יחסית, לצבור הצלחות ומזה להקדם, רציפות אחת שמשתפרת מושכת לשיפור גם את שאר הרציפויות. חשוב לעבוד עם תקווה, תקווה זהו מצב נפשי שתלוי רק בנו, לא צריך אישור מבחוץ, תקווה דורשת בניית מפה של עבודה מול יעדים, מפה מנטאלית לאן רוצים להגיע, בעזרת שימוש ביצירתיות, אלתור, נוסטלגיה ועוד.

וכמו שאמר חכם סיני: "אין לנו אפשרות לא לאפשר לציפורי הדאגה לחוג מעל ראשינו – אך אנו יכולים לא לאפשר להן לקנן אצלנו".

HOT VOD ו-NEXT TV עם גומורה Gomorrah

דרמת הפשע האיטלקית של Sky Italia וחברת Beta Film, חוזרת לפרק פריקוול מיוחד בשם "גומורה – בן האלמוות", שיעלה ל-HOT VOD בקטגוריית XTRA – סדרות איכות מהעולם. "גומורה" מבוססת על רב המכר הבינלאומי של העיתונאי רוברטו סביאנו (שערך מחקר ארוך ומעמיק על ה"קאמורה" – ארגון הפשע השולט בנאפולי) ועל הסרט "גומורה" – שגרף את פרס האוסקר האירופאי ופרס פסטיבל קאן. "בן האלמוות" מהווה פריקוול לעונה החמישית של הסדרה, שצפויה לעלות בשנה הבאה רק ב-HOT.

הסרט מתחיל עם סצנת המוות של צ'ירו (מארקו ד'אמור, שגם מביים את הסרט) מסוף העונה השלישית, ונועד לגשר בין העונות הרביעית והחמישית שתצא בשנה הבאה. הסרט עוסק בצ'ירו, שבעודו שוקע אל מותו במצולות של מפרץ נאפולי, עולים אצלו זיכרונות ישנים. הוא חוזר ל-1980, לזמן שהיה תינוק שנמצא בודד בין ההריסות שהותירה רעידת אדמה. עשר שנים לאחר מכן, הוא נאלץ לשרוד בעצמו ברחובות נאפולי ולגדול בצל העולם התחתון הפושה בעיר. ילד אבוד, שלא שייך לאף אחד ומקבל את הכינוי "בן האלמוות".

מאז עלתה לאוויר, "גומורה" קבעה רף חדש בתעשיית הטלוויזיה האיטלקית כשהפכה לסדרה המצליחה ביותר שיצאה מארץ המגף. היא שברה שיאי רייטינג, הפכה ללהיט ברשתות החברתיות ונמכרה לשידור ליותר מ-190 מדינות. בסרט מככבים גם גוספ איילו, סלבאטור ד'ונופריו, מריאנה רובוסטלי, מרטינה אטאנסיו, ג'יאני ואסטרלה, נלו מסצ'יה, ג'נרו די קולנדראה ואחרים.

החל מה-15.4, רק ב-HOT VOD וב-NEXT TV

אשכולות עם המרוץ לידיעת הארץ

בתוך שלל היוזמות הדיגיטליות שהולידה הקורונה, משתלב גם ארגון אשכולות עם מגוון הרצאות ושיחות המונים בתחומי היסטוריה וידיעת הארץ, וכעת, לקראת פסח החליט להתגייס ולהפיק עבור המשפחות, משחק טריוויה ומרוץ בין אתרים ברחבי הארץ, בהם תטיילו מהבית. כחלק ממערך הפעילויות המיוחדות של ארגון אשכולות, תוכלו למצוא באתר של אשכולות משחק הפעלה חוויתי ומעשיר המיועד לכלל המשפחה ומשלב ברוח הימים "טיול בבית" לצד הפעלות ושאלון טריוויה לחג הפסח. באמצעות המשחק תוכלו להמשיך ללמוד ולחקור מהבית יחד, בחיק המשפחה, על ארץ ישראל, הטבע, ההיסטוריה והמורשת המופלאה של עם ישראל. מיזם "טיול בבית" הינו יוזמה משותפת של אשכולות והפורום הישראלי למנהיגות והאגף לתרבות יהודית במשרד החינוך.

אז איך זה עובד? נכנסים לאתר אשכולות, מדפיסים את ערכת המשחק המיועדת לילדים קטנים וגדולים ומשחקים בהתאם להוראות. המשחק הוא ללא עלות!

אדיר וישניה, מנכ"ל ארגון אשכולות: "ארגון אשכולות רואה בתקופה זו, שבה היציאה מהבית אסורה והילדים לא מוצאים מה לעשות, זמן מצוין להמשיך ללמוד ולהכיר את הארץ, ההיסטוריה והמורשת של עם ישראל. וזאת באמצעות משחק טריוויה ומרוץ מעשיר וחוויתי שיצרנו במיוחד עבורכם, בו כל אחד יכול לשחק מביתו ועל הדרך להעמיק את הקשר המשפחתי. נקווה לימים טובים וחזרה מהירה לשגרה".

אשכולות, הינו ארגון חינוכי מוביל, המאגד 30 מרכזי סיור ותודעה ישראלית ברחבי הארץ מהגולן ועד אילת. המרכזים מפעילים פעילות חינוכית- חווייתית ענפה למערכת החינוך ולציבור הרחב: מסעות, טיולים שנתיים, הדרכות ופרויקטים מובילים.

לאתר אשכולות https://eshkolot.org/

HOT HBO, HOT VOD ו-NEXT TV עם אנחנו כאן We're Here

תכנית ריאליטי חדשה של רשת HBO שלוקחת משתתפים מעיירות קטנות ונותנת להם הזדמנות להשתתף בהופעת דראג חד-פעמית ובלתי נשכחת. את הסדרה ביים היוצר הדוקומנטרי פיטר לוגרקו, שהפיק וביים את הסדרה זוכת ה"אמי", "Intervention", ומפיק אותה מפיק הריאליטי הוותיק, אלי הולצמן ("פרויקט מסלול").

בסדרה מככבות שלוש מלכות הדראג שהתחילו את דרכן בתכנית הריאליטי המצליחה "המרוץ לדראג של רופול" – בוב דה דראג קווין ("סדר אותי"), שאנג'לה לקיפה ("כוכב נולד", "גלי") ויוריקה או'הארה.

שלוש המנחות יגייסו "בנות דראג" מעיירות קטנות ברחבי ארה"ב ויכירו להם את המלכה ששוכנת בתוכם. בכל פרק הן יגיעו לעיירה אחרת ויבחרו את המתמודדים שיזכו להפוך למלכות דראג ללילה אחד שנועד להוציא אותם מאזור הנוחות שלהם.

החל מה-26.4, ימי ראשון ב-22:30 ב-HOT HBO, ב-HOT VOD וב-NEXT TV

HOT HBO, HOT VOD ו-NEXT TV עם לא בטוחה Insecure

הסדרה הקומית של HBO, מבית היוצר של המועמדת ל"גלובוס הזהב" וה"אמי" איסה ריי חוזרת לעונה רביעית שתשודר בסמוך לארה"ב ב-HOT HBO. "לא בטוחה" היא קומדיה אותנטית, רגישה ושנונה העוקבת אחרי החברות בין שתי נשים שחורות – איסה (ריי) ומולי (איבון אורג'י) – המתמודדות עם הפגמים שלהן בעודן מנווטות בין חוויות מביכות בחיי היומיום.

אחרי שבעונה השלישית איסה לקחה אחריות על חייה והפסיקה לשים את צרכיהם של גברים לפני צרכיה שלה, היא חוזרת, מגובה בחבורה שלה – מולי, טיפאני (אמנדה סילס, "שוטר וחצי") וקלי (נטשה רות'וול, "סאטרדיי נייט לייב"), כשהפעם היא במושב הקדמי. העונה, שתכלול עשרה פרקים, תעסוק בנושאים של חיפוש עצמי בעידן המודרני ותצלול לעומקן של סוגיות מורכבות של התמודדות עם בעיות נפשיות באמצעות דמותו של ניית'ן (קנדריק סמפסון, "המדריך לרוצח", "יומני הערפד").

לאיסה ושלושת חברותיה יצטרפו העונה ג'יי אליס (שגם ביים את אחד מפרקי העונה) וילאן נואל שיחזרו לתפקידיהם כלורנס ודניאל, האקסים של איסה.

 
- פרסומת -

 

"לא בטוחה" היתה מועמדת לשני פרסי "גלובוס הזהב" ולשלושה פרסי "אמי". היא זכתה בפרס "פיבודי" היוקרתי ולשבחי המבקרים בארץ ובעולם: בעונתה השלישית זכתה לציון 94% באתר הביקורותRotten Tomatoes, ואיסה ריי התברגה לרשימת 100 האנשים המשפיעים של המגזין "טיים" ב-2018.

החל מה-13.4, ימי שני ב-23:00 ב-HOT HBO, ב-HOT VOD וב-NEXT TV

Stay Home #WithMe, של YouTube עם עדן בן זקן

YouTube השיקה לאחרונה את יוזמתStay Home #WithMe,  בערוץ YouTube הכולל פלייליסטים של תכנים  אינפורמטיבים ומבדרים שיסייעו לכולנו להמשיך לשגשג גם בתקופה של אי וודאות ובידוד חברתי. בערוץ הישראלי של היוזמה, נשארים בבית. ביחד, ניתן למצוא, בין היתר, פלייליסטים מיוחדים לחג- עם מתכונים לארוחת החג, קינוחים כשרים לפסח, טיפים לנקיונות הבית ומערכונים אייקונים על החג.

עדן בן-זקן נבחרה לבצע ביצוע מיוחד לשיר ״והיא שעמדה״. בן זקן מדגישה בקליפ שערב חג הפסח כולנו נשארים בבית. בדומה לבן זקן, אמנים נוספים מרחבי העולם השתתפו ביוזמה כמו דואה ליפהוויל סמית׳גוון סטפני ובלייק שלטוןמאט דיימוןגארי בארלו ואנדראה בוצ׳לי.

HOT HBO, HOT VOD ו-NEXT TV עם הסרט חינוך רע Bad Education

סרט מקורי של HBO שכתב מייק מקובסקי ("אני חושב שאנחנו לבד עכשיו") וביים קורי פינלי ("Thoroughbreds") – שני יוצרים בתחילת דרכם שגרפו פרסים על סרטיהם בפסטיבלים מסביב לעולם. ליוצרים המתחילים מצטרפים שחקנים אהובים ומוכרים כמו זוכה ב"אמי", "גלובוס הזהב" וה"טוני" יו ג'קמן ("לוגאן", "האמן גדול מכולם"), זוכה ה"אמי" ריי רומאנו ("כולם אוהבים את ריימונד", "עידן הקרח") וזוכת האוסקר, ה"אמי" ו"גלובוס הזהב" אליסון ג'ייני ("אמריקן ביוטי", "הבית הלבן").

העלילה של "חינוך רע" מבוססת על אירועים אמיתיים שהתרחשו בתיכון של מקובסקי בזמן שהיה תלמיד שם, במהלכה מערכת החינוך של ארה"ב מזועזעת בעקבות מקרה מעילת הכספים הגדול ביותר בהיסטוריה. בסרט מככבים גם זוכת פרס ה"טוני" אנאלי אשפורד ("הסקס של מאסטרס"), אלכס וולף ("בטיפול" האמריקאית), קת'רין נרדוצ'י ("הסופרנוס", "האירי"), סטפני קורצובה ("הזאב מוול סטריט", "האישה הטובה") ועוד.

ראשון ה-26.4 ב-23:30 ב-HOT HBO, ב-HOT VOD וב-NEXT TV

כאן חינוכית עם צ‘יקה, הכלבה בגטו בערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה

סרט אנימציה המבוסס על ספרה של בת שבע דגן, המספר על ימי השואה דרך עיניו של ילד בן חמש, המסרב להיפרד מכלבתו האהובה הסרט ישודר בערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יום שני, כ"ו בניסן תש"פ, 20 באפריל 2020, בשעה 19:50 ובשידור חוזר בשעה 21:35, בכאן חינוכית אפיק 23 ובדיגיטל.

הסרט מבוסס על ספרה של בת שבע דגן, שנכתב לקוראים הצעירים, ומספר על ימי השואה דרך עיניו של ילד בן חמש (מיכאש) המסרב להיפרד מכלבתו האהובה צ'יקה. בגטו בפולין מצווים הנאצים על היהודים למסור את כלביהם בשל האיסור בחוקי נירנברג להחזיק בביתם חיות מחמד,אך מיכאש, שקשור מאוד לכלבתו, מסרב למסור אותה. הוריו מחפשים פתרון שיאפשר להם לשמור על צ‘יקה, והילד שותף פעיל בהחלטות. הסרט מציג ברגישות ובחכמה סיטואציה שאינה מוכרת לילדים בימינו – משפחה במצוקה בתקופת המלחמה.

בת שבע דגן סופרת ילדים, כותבת על תקופת מלחמת העולם השנייה, תקופת השואה, ועל ההשלכות של תקופה זו על חיינו כיום. בת שבע, ילידת לודז‘ בפולין, למדה בחטיבת הביניים בפרוץ מלחמת העולם השנייה והיחידה מבני המשפחה שנותרה בחיים לאחר הכיבוש הנאצי. בתום המלחמה עלתה לארץ ישראל וכיום גרה בחולון. בארץ למדה במכללת שיין למורים ולגננות והחלה את עבודתה כגננת. במהלך עבודתה התקדמה ושימשה כמדרכת מורים וגננות. משך הסרט: 16 דקות

HOT VOD ו-NEXT TV עם תגיד לי שאתה אוהב אותי – Tell Me You Love Me

סדרת דרמה מבית HBO שנוצרה על ידי סינת'יה מורט ובכיכובה של  המועמדת לאוסקר וזוכת ה"אמי" ג'יין אלכסנדר ("האישה הטובה", "הצלצול"). הסדרה שודרה במשך עונה אחת ותעלה ב-HOT VOD וב-NEXT TV. הסדרה מגוללת את סיפורם של שלושה זוגות ואת תהליך הטיפול שכל זוג עובר אצל הפסיכולוגית ד"ר מאי פוסטר (אלכסנדר). קייטי ודיוויד (טים דקאי, "צווארון לבן", "שולחן לחמישה") מנהלים אורח חיים נוח ונעים אך נטול מין, קרולין (סוניה ואלגר, "אבודים", "פלאש פורוורד") ופאלק (אדם סקוט, "מחלקת גנים ונוף", "המקום הטוב") חווים משבר בנישואיהם בעקבות הקושי של קרולין להיכנס להיריון, והיחסים של ג'יימי והוגו (לוק קירבי, "הצמד", "גברת מייזל המופלאה") תלויים על בלימה לאחר שג'יימי שמעה בטעות שיחה שהוגו ניהל עם חבריו. עוד משתתפים בסדרה מישל בורת' ("הוואי חמש-אפס"), אלי ווקר ("ילדי האנרכיה"), איאן סומרהאלדר ("אבודים", "יומני הערפד") ורוני קוקס.

מה-13.4, כל הפרקים ב-HOT VOD וב-NEXT TV

כאן 11 עם הייתם צריכים להיות שם ביום השואה

טל פרידמן יוצא למסע דוקומנטרי ומגלה כיצד ההומור סייע ליהודים להתמודד עם זוועות השואה. הסרט חושף לראשונה ניצולי שואה שנעזרו בהומור ככלי הישרדות וממשיכים להיעזר בו עד היום. הסרט ישודר ביום הזיכרון לשואה ולגבורה, יום שלישי, כ"ז בניסן תש"פ, 21 באפריל 2020, בשעה 21:15 , בכאן 11 ובדיגיטל. הסרט "הייתם צריכים להיות שם" עוסק בשואה מזווית אחרת ומתאר כיצד היווה ההומור מנגנון הגנה עבור היהודים שחוו על בשרם את זוועות השואה.

בשיחות עם ניצולים מגלה הקומיקאי טל פרידמן על תיאטרון סאטירי, קריקטורות, בדיחות ועל ההומור אל מול המוות במחנות ההשמדה. במהלך הסרט נפגש פרידמן נפגש עם קולגות למקצוע- מוני מושונוב, דב נבון, ורבקה מיכאלי- ומשוחח איתם על הומור בתקופת השואה. פרידמן נולד בחיפה לזוג הורים ניצולי שואה. אביו, זאב, הסתתר עם משפחתו בכפר קטן בדרום צרפת ואמו, מיכל, הוברחה לשוויץ בגיל 7. כל ילדותו של פרידמן עברה בצל השואה, אך בניגוד למשפחות רבות שנמנעו מלשוחח בפתיחות על הנושא ובחרו להדחיקו, בבית משפחת פרידמן התלוצצו על הנושא והתמודדו אתו באמצעות בדיחות וסרקסטיות.

"הייתם צריכים להיות שם" הוא סרט השואה הראשון שבו מרואיינים ניצולי שואה על נושא של הומור כתמה מרכזית. הם משתפים בדיחות וחוויות הומוריסטיות, לצד סיפורי הזוועה שחוו באותם ימים. התובנה העיקרית מהסרט היא, שגם בתנאים לא אנושיים, בני אדם מסוגלים למצוא את הכוח לחייך וההומור הוא שנתן את הכוח להמשיך.

עסקים קטנים

תוצרת הגולן עד הבית

הר אודם וולקני קברנה סוביניון (צילום: דודי מוסקוביץ')

אגף התיירות ואגף תעסוקה ויזמות בחברה כלכלית גולן משיקים מיזם חדש: אתר אינטרנט שירכז את כל חקלאי ויצרני תוצרת הגולן המציעים משלוחים ישירים עד הבית: בשר, יין, גבינות, פרחים, תכשיטים, ערכות יצירה ועוד.

אגף התיירות ואגף תעסוקה ויזמות בחברה כלכלית גולן משיקים אתר חדש שירכז בתוכו את כל יצרני התוצרת של הגולן החל מתוצרת חקלאית, יין, דבש, גבינות, פרחים ועד תכשיטים ויצירות של אמנים מקומיים וערכות אמנות ויצירה לכל המשפחה.

האתר: קונים גולן https://buy-golan.org.il/ כולל בתוכו פירוט אודות היצרנים והתוצרת שהם מציעים וכן הפניות וקישורים לאתרים שלהם המאפשרים לבצע הזמנה.

הגולן ידוע בתוצרת המשובחת שלו – כרמים שנטועים באדמת בזלת המניבים פרי איכותי לייצור יין, חקלאות המשלבת חדשנות ומצליחה לייצר פרחים באיכות יצוא המקדימים את אירופה, פירות יער משובחים, תפוחים ונשירים ומפעלי בוטיק המתמחים בייצור שוקולד פרימיום, מגבנות שמוכרות תוצרת בכל הארץ ובקר איכותי ממרעה הגולן עם תו "חי בריא" שנחשב לשם דבר בין חובבי הבשר. בתי הבד של הגולן מייצרים שמני זית עטורי פרסים ולצד השמן, מייצרים קוסמטיקה טבעית ומבשלות וויסקי ובירה איכותיות.

לדברי עודד פורת מנהל אגף התיירות בחברה הכלכלית גולן: "הגולן שמייצר תוצרת חקלאית ברמה העולמית הגבוהה ביותר נוהג בימים שבשגרה לפגוש את עם ישראל שעולה לרמת הגולן הפורחת ושופעת המים ובמפגש הזה, מתאפשרות טעימות מהתוצרת החקלאית המשובחת. עקב המצב, אנו משנים "פאזה" ומאפשרים לציבור הרחב להנות מהתוצרת המיוחדת של היין, השמן, הגבינות והבשר האיכותיים מהגולן וזאת ע"י  אתר ייעודי  שנקרא "קונים גולן" שמרכז את כלל העסקים המבצעים משלוחים של תוצרת מהגולן לרחבי הארץ ומאפשר בלחיצת כפתור לעבור לאתר של העסק הנבחר ולבצע רכישה. אנו מקווים לפגוש בהקדם את אזרחי ישראל אצלנו בגולן הפורח, בבריאות טובה ואיתנה".

תיירות

לשכת התיירות של אזרבייג'ן בהאקאתון לקהילת המפתחים בתחומי התיירות והנסיעות

מגדלי הלהבה, באקו אזרבייג'ן (צילום יח"צ חו"ל מועצת התיירות של אזרבייג'ן ATB)

‘HACK COVID-19’ הוא שמו של אתגר מפתחים חובק עולם שנערך בין ה-12 ל-14 באפריל ואשר יתמקד בפתרונות טכנולוגיים לתעשיית התיירות והנסיעות על רקע ימי הקורונה. ההאקתון נערך בחסות לשכת התיירות של אזרבייג'ן ושותפים נוספים ,מחפש דרכים חדשות שיענו לאתגרים שבפניהם עומדת התעשייה . הוא מאורגן על ידי חממת SUP VC , משרד התחבורה, התקשורת והטכנולוגיה של אזרבייג'ן , תוכנית הפיתוח של האו"ם ומספר חברות הזנק, והוא יתבצע באופן וירטואלי לגמרי. כולם מוזמנים – מרעיונות בשלב ראשוני, ועד לאבות טיפוס של פתרונות ויישומים.

על רקע הקורונה, לשכת התיירות של אזרבייג'ן מבינה שתעשיית התיירות שנפגעה כה קשות במערכה, משוועת להבין איזה טכנולוגיות יכולות לעזור לענף.

מפתחים, ממציאים, חברות ומלכ"רים, מוזמנים להציע פתרונות טכנולוגיים שיקלו על אתגרי המצב הנוכחי בכדי להבטיח צמיחה והתחזקות בעתיד. הפרס לזוכה יעמוד על 5000 דולר למקום הראשון, 3000 דולר למקום השני ו-200 דולר למקום השלישי.

לפרטים נוספים: www.hackcov19.com

משחקי העולם בירמינגהם ארה"ב עם דחייה לשנת 2022

האיגוד הבינ"ל של משחקי העולם (IWGA), והוועדה המארגן בברמינגהם (BOC), הגיעו להסכמה לדחות את משחקי העולם ה-11 במספר, לתאריכים חדשים 7-17 ביולי 2022, התאריך המקורי היה 15-22 ביולי 2021.

ההחלטה על הדחייה נובעת החלטת הוועד האולימפי העולמי(IOC) , לדחיית האולימפיאדה לשנת 2021, וההבנה כי קיום משחקי עולם לצד המשחקים האולימפיים ימנע מאנשי ספורט רבים לקחת חלק בשני אירועי הספורט חשובים הללו, ובסופו של דבר ייפגעו בספורטאים. ברגע שיצאה ההודעה מהוועד האולימפי העולמי, הוועד של משחקי העולם, החל מיד להתארגן על תאריכים אלטרנטיביים לקיום משחקי עולם, תוך ווידוא שהשותפים לאירוע וכל מי שלוקח חלק בארגון ואירוח משחקי העולם, לא נפגעים כתוצאה מהדחייה.

מהבדיקה שנעשתה בוועד, עלה כי ישנה אפשרות אחת בלבד לקיום המשחקים ב-10 ימי המשחק, במהלכם כלל המתקנים והשירותים יכולים להיות זמינים, ואלו הם התאריכים: 7-17 ביולי 2022. ארגון IWGA וכלל הענפים המשתתפים הביעו תמיכה מלאה לתוכנית החלופית, אשר אושרה בשיחת וועידה עם כלל הפדרציות החברות בארגון.

חוזה פרורנה, נשיא IWGA: "כעת נדרשות הכנות רבות למימוש התכנית וההחלטה שהתקבלה, ודיווחים נוספים יינתנו בהמשך. התרשמנו מהגמישות והיעילות של חברנו בברמינגהם, אשר הצליחו ביומיים בלבד, לאחר הכרזת ההחלטה של הוועד האולימפי , לחבר בין כל הגורמים הרלוונטיים ולהתניע את התהליך לאירוח משחקי העולם ב-2022".

ג'ואקים גוסאו, מנכ"ל IWGA: "אני גאה מאוד ביכולתו של הצוות בברמינגהם להתאים את עצמו לנסיבות החדשות. כלל הגורמים כולל האולמות ומקומות האירוח והמגורים ערוכים כבר עתה ל-2022, חשוב לציין כי אנחנו מסוגלים לקיים את התכנית המלאה אשר תוכננה ל2021. אנחנו מצפים לעבודה המשותפת בהקדם, על מנת לארגן את משחקי העולם הטובים ביותר שניתן לעשות לטובת הספורטאים."

ניקס סלקס, מנכ"ל הקהילה המארחת בברמינגהם: "מדובר בהחלטה לא פשוטה, אך הנכונה והטובה ביותר עבור הספורטאים, המעריצים, הספונסרים וכל קהילת הספורט העולמית. משחקי העולם והאוליפיאדה חולקים מספר חסויות מרכזיות, וההחלטה תמנע פגיעה במשחקי העולם, גם מבחינת הסיקור התקשורתי והעניין העולמי".

אריק קפלן נשיא התאחדות אילת – ההתאחדות לענפי הספורט הלא אולימפיים בישראל: "הספורטאים המצטיינים של ישראל, נערכו ,נערכים ומחכים בקוצר רוח לקראת "משחקי העולם", (ה"אולימפיאדה" של  ענפים שאינם אולימפיים). אנו מבינים כי לאור הנסיבות הקיימות, לא ניתן היה לקיים את האירוע כמתוכנן והפתרון הוא הרע במיעוטו לאור מה שקורה בעולם הספורט. אין לי ספק כי ספורטאינו אשר יעפילו "למשחקי העולם" בברמינגהם ב-2022, יביאו גאווה רבה למדינת ישראל, בדיוק כפי שהם עושים במהלך כל השנה באליפויות השונות. אני מאחל לספורטאינו לנצל את תוספת הזמן שניתנה, להביא את עצמכם לכושר ומוכנות עוד יותר גדולים, ובתקווה שהמנון התקווה ינוגן על הפודיומים בברמינגהם ב-2022".

משחקי עולם הינם אירוע ספורט רב ענפי, המתקיים כל ארבע שנים על ידי ארגון משחקי העולם (IWGA), הנמצא תחת חסותו של הוועד האולימפי העולמי. כאמור, המהדורה ה-11 של משחקי העולם תתקיים בברמינגהם בין התאריכים 7-17 ביולי 2022. במהלך המשחקים צפויים לקחת חלק כ-3600 ספורטאים מלמעלה מ-30 ענפי ספורט שונים.

רכב ותחבורה

כלמוביל יבואנית מיצובישי ממשיכה את מסורת גרסאות ה- Pro

מיצובישי טרייטון בשטח (צילום דני בר)

כלמוביל יבואנית מיצובישי ממשיכה את מסורת גרסאות ה- Pro בדגמי השטח והפנאי שלה. לאחר שהציגה את גרסת ה- Pro המצליחה לפאג׳רו. חטיבת מיצובישי בשיתוף חברת אספיר פיתחו גרסת Pro למיצובישי טרייטון שהושק בחודש ינואר השנה. הגרסה תתאפיין כמיטב המסורת בהגבהת המרכב ב- 5 ס״מ (רשומה ברישיון הרכב)  עם בולמים וקפיצים משודרגים, חישוקים משולבים צמיגי שטח, מדרגות Hi Lift, מיגון תחתון מלא, קשת העמסה שתוכננה במיוחד לטרייטון ומאפייני עיצוב נוספים

טרייטון Pro צפוי לצאת לשוק בחודש מאי הקרוב. מחיר ומפרט מלא יפורסמו עם ההשקה. מאז ההשקה בחודש ינואר נמכרו בישראל כבר 300 טרייטונים.

נהג סיני עושה פניית פרסה יצירתית

משרד התחבורה וחברת חוצה ישראל עם האצת פרויקט הרכבת הקלה

הדמייה של תווי ותחנות רכבת קלה חיפה נצרת –  קרדיט: RDV Systems

חוצה ישראל פרסמה הליך בינלאומי למיון מוקדם (PQ) של הקבוצות אשר ישתתפו במכרז הזכייני של הרכבת הקלה חיפה-נצרת. היקף המכרז הזכייני העתידי הוא כ-  3 מיליארד שקלים. בהליך המיון המוקדם יכולות להשתתף חברות בינלאומית ומקומיות בעלות ניסיון עשיר ומוכח בתחום הרכבתי ואיתנות פיננסית תואמת. חוצה ישראל יוצאת במקביל להליך לבחירת חברה בינלאומית אשר תלווה את תהליכי הבטיחות בפרויקט עד לאישורו.

חוסאם בשארה, יו"ר דירקטוריון חוצה ישראל: "עם פרוץ משבר הקורונה הוכרזה החברה כספק שירות חיוני ונרתמה לקידום והאצת הפרויקטים שבאחריותה ולהשתלבות במאמץ להבראת המשק. מדובר במגה פרויקט המהווה מנוע צמיחה מרכזי, בתחום תשתיות התחבורה".

דן שנבך, מנכ"ל חוצה ישראל: "אנו גאים לפרסם את ההליך למיון המוקדם שלושה חודשים לפני המועד המקורי ולסייע בכך להנעת המשק קדימה בצל משבר הקורונה. זוהי אבן דרך משמעותית בקידום הפרויקט. במקביל אנו מקדמים במרץ את סיום התכנון הסופי והוצאת הפרויקט לביצוע. לחוצה ישראל ידע וניסיון רב בפרויקטים זכייניים גדולים ומורכבים אשר מאפשרים לה לנהל את הפרויקט ביעילות ובאיכות גבוהה ללא פשרות".

איך תשמרו על הרכב בזמן הסגר הארוך כל כך

קרסו עם סיכום שנת 2019 ורווח נקי של 127 מיליוני שקלים

עיקרי תוצאות שנת 2019: הכנסות החברה בשנת 2019 הסתכמו בכ-3.9 מיליארד שקל, לעומת כ-4.34 מיליארד שקל בשנת 2018. מכירות כלי רכב חדשים הסתכמו בשנת 2019 ב-24,697 כלי רכב לעומת 32,409 כלי רכב בשנה המקבילה אשתקד. הירידה בהיקף מכירות כלי רכב חדשים בתקופה נבעה בעיקרה מהפסקת מכירת חלק מדגמי הרכב המשווקים על ידה. נתח השוק של קרסו עמד בשנת 2019 על 9.3% לעומת 11.9% בשנת 2018. בחלוקה למגזרים:

ההכנסות ממגזר מכירת כלי רכב הסתכמו בתקופה בכ-2.54 מיליארד שקל לעומת כ-3.08 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד. רווחי המגזר בתקופה עלו לכ-373.5 מיליון שקל, לעומת כ-334.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

ההכנסות ממגזר החכרה תפעולית, מימונית והשכרה (פעילות הליסינג) עלו בתקופה לכ-952.8 מיליון שקל, לעומת כ-874.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול במכירות נובע מגידול צי הרכב המשמש לעסקאות ליסינג. רווחי המגזר בתקופה עלו לכ-75.5 מיליון שקל, לעומת כ-72.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

ההכנסות ממגזר שירות ואחרים בתקופה הסתכמו בכ-413.1 מיליון שקל, לעומת כ-387.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. רווחי המגזר בתקופה הסתכמו בכ-80.4 מיליון שקל לעומת כ-85 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

להלן פילוח כמות מכירות כלי הרכב שמייבאת החברה בחלוקה למותגים: ניסאן עם 10,986 כלי רכב מול 15,615 בשנת 2018, רנו עם 9,982 כלי רכב לעומת 11,785 בשנת 2018, אינטיניטי עם 308 לעומת 455 ב-2018 ודאצ'יה עם 3,421 מול 4,554 כלי רכב בשנת 2018.

התפרצות נגיף הקורונה משרה אי ודאות על הפעילות הכלכלית בעולם ובישראל. המשך התפשטותו של נגיף הקורונה והצעדים ההולכים ומחמירים הננקטים עקב כך בארץ ובעולם למיגורו, גורמים להאטה בכלכלה העולמית ובישראל. החברה בוחנת את הדברים, ובשלב זה אין בידיה להעריך את היקף ההשפעה על פעילותה כאמור. יחד עם זאת, לחברה מלאי כלי רכב וחלפים שלהערכתה יספק את הביקוש בטווח הזמן הקצר והבינוני. החברה מבצעת התאמות משמעותיות הנדרשות לפעילותה  אשר יאפשרו לה להמשיך ולמכור כלי רכב ולספק שירותים ללקוחותיה.

קרסו מוטורס, הינה מיבואניות הרכב הגדולות והוותיקות בישראל. הפעילות המרכזית של החברה מתמקדת בייבוא ושיווק כלי רכב מתוצרת רנו, ניסאן, אינפיניטי ודאצ'יה לרבות מערך טרייד אין, בעיקר כחלק מהליך מכירת כלי רכב חדשים. קרסו הינה הזכיינית בישראל של תאגיד רנו/ניסאן, שכיום הינו תאגיד הרכב הגדול בעולם.

לקרסו מוטורס מספר פעילויות, לרבות ייבוא ציוד מכני הנדסי כבד של מותגי קייס, אפירוק ופאוואר סקרין, פעילות בתחומי ה"טרייד אין" (מכירת מכוניות יד שניה, באמצעות חברת הבת מרחבים), ליסינג והשכרת רכב (באמצעות חברת ליס פור יו), ייבוא שיווק ומכירה של כלי רכב דו-גלגלי וכלי רכב תפעוליים (באמצעות מטרו מוטור) וסוכנויות ביטוח ומימון (לרבות חברת המימון החוץ בנקאית אוטוקאש, העוסקת במימון רכב יד 2). פעילויות אלה מסייעות לחברה לשמור על קשר רציף עם לקוחותיה ומאפשרות מיצוי של משאבי החברה.

שונות

המיקרוביולוגים של דייסון עם עצות לניקיונות פסח ובכלל

 • המזרנים שלכם נראים לכם נקיים בגלל שהם מכוסים בסדינים? האמת היא שיש לכם שותפים למיטה בדמות מיליוני פריטים של קרדיות אבק ותאי עור מתים, מהם הן ניזונות היטב. שאבו את המזרנים שלכם על בסיס קבוע בעזרת שואבי אבק בעלי בעלי פילטרHEPA  מתקדם אשר מונעים את חזרת החלקיקים לחדר דרך האוויר הנפלט מהם. אל תשכחו להפוך את המזרן ולשאוב גם את צידו התחתון.
 • מצעים זקוקים לכביסה בטמפרטורה גבוהה בכדי להסיר את האלרגנים שבהם. 60 עד 90 מעלות צלזיוס יספקו את התוצאה הרצויה של פירוק אותם אלרגנים (חלבונים) והפחתת הסיכוי לאלרגיות של בני הבית.
 • שמיכות וכריות אינן יהלומים, כלומר הן לא מיועדות לשימוש נצחי וצוברות קרדיות אבק ותאי עור מתים בעצמן. כבסו את השמיכות והכריות הניתנות לכביסה על פי הוראות היצרן, אם הדבר אינו אפשרי, זה הזמן להתחדש בכלי מיטה חדשים.
 • מכירים את החלק העליון של ארונות המטבח שלכם? כנראה שלא, כי אף אחד כמעט ולא מגיע לגובה הזה. המשטחים הללו הם "אתר נופש" לאבק, שיוצא לטייל באמצעות משבי רוח בכל חלקי המטבח. השתמשו באביזרי שואב האבק המיועדים למקומות צרים וגבוהים או במטליות לחות טבולות בחומר ניקוי כדי לנקות אזורים נסתרים אלו. לא לשכוח גם את צדי הארונות.
 • כאשר אתה מנקים אבק ממשטחים בבית, השתמשו במטלית לחה נקייה או במגבוני לחות ולא במטלית יבשה. חלקיקי האבק ילכדו בהן ביתר קלות. פתרון טוב יותר הוא פשוט להפעיל את שואב האבק שלכם עם האביזר המתאים.
 • סיימתם לנקות אבק עם מטלית לחה? חבל שלא התחלתם ישר עם שואב האבק כפי שהמלצנו לכם. חלקיקי האבק שניקיתם עם מטלית נמצאים כעת על הרצפה ועומדים לעבור לכל חלקי הבית אם לא תבצעו פעולת שאיבה מהירה.
 • רק בגלל שהספה שלכם מונחת במקום אחד קבוע, לא אומר שהיא לא צוברת אבק ולכלוך תחתיה. פסח הוא הזדמנות לעשות קצת כושר גופני ולהזיז את הרהיטים ברחבי הבית בכדי להגיע גם ללכלוך שנעלם מהעין.
 • זוכרים את קרדית האבק במזרן ובכלי המיטה? מתברר שהיא אוהבת לחיות עם שאר האבק, תאי העור המתים וחלקיקי המזון שנפלו לכם, בתוך הספה והכורסאות שלכם. שאבו באופן קבוע את הספות והכורסאות, רצוי בעזרת מברשת חובטת למזרנים  וכבסו את חלקי הריפוד שניתן להסיר ולשטוף במים וחומר ניקוי.
 • זה שאתה תלוי לא אומר שאתה מוגן. וילונות בד, גלילה, ונציאנים, רומאים ובעצם כל וילון קיים, צוברים אבק והרבה. זו כנראה הסיבה שהווילון הלבן שלכם הפך קצת לבז'. השתמשו בשואב אבק או כבסו אותם אם הדבר פרקטי ואפשרי.
 • לראות את האור זו לא פעולה רק ל"רוחניקים", צריך להביט בנורות בבית כדי לקלוט שיש עליהן מלא אבק. האבק הזה עלול להישרף ולייצר תרכובות אורגניות נדיפות וריחות או להתפזר ברחבי החדר באמצעות האוויר החם שמסביב לנורות. הפתרון: לנתק את אספקת החשמל ולנקות עם מטלית יבשה.
 • כולם יודעים איך לנקות את המקרר והפריזר: מרוקנים, עוברים על משטחים עם חומר ניקוי ומים חמים והופ, סיימנו. אז זהו, שלא. שואב האבק שלכם יישמח להגיע מתחת למקרר ומאחוריו ולסייע למערכת הקירור בגב המכשיר להשיג ביצועים משופרים ללא עומס של לכלוך.
 • רוצים למצוא את הדולרים שסבתא פעם נתנה לכם או מכתב מאהוב מהתיכון? המקום לחפש אותם, ועל הדרך לנקות אותם, הוא עמוק במגירות הארון והשידות. האזורים שאתם כמעט אף פעם לא מרוקנים אך שומרים בהם את הבגדים, יכולים להכיל קרדיות אבק, כי היכן שיש אבק יכולה להיות קרדית אבק. יש בזה הגיון.

עדויות מסין על זמן הקורונה

סרט תיעודי שמתאר מנקודת מבט ביקורתית של Epoch Times על המהלכים של שלטונות סין לפני ובמהלך התפרצות וירוס הקורונה בוואהן Wuhan ומשם לרחבי העולם.

בואינג מוסרת את מסוק הצ'ינוק CH-47F הראשון לחיל האוויר ההולנדי

יצרנית המטוסים בואינג העבירה לאחרונה את מסוק הצ'ינוק CH-47F הראשון עם תא טייס משודרג לחיל האוויר המלכותי של הולנד (RNLAF), ובכך מצטרפת לשורה של מסירות מטוסים ומסוקים בזמן על ידי בואינג ללקוחות. חיל האוויר המלכותי של הולנד יפעיל צי של 20 מסוקי צ'ינוק CH-47F, התצורה החדשה ביותר המשמשת מדינות רבות ברחבי העולם.

"חיל האוויר המלכותי של הולנד הבהיר לנו שהם צריכים את היכולת המתקדמת והמוכחת של ה-CH-47F עכשיו," אמר אנדי בוילטה, סגן נשיא מסוקי תובלה כבדה בבואינג ומנהל תוכנית H-47. "אני רוצה להודות לצוות הפנומנלי שלנו שעבד קשה במצב מורכב זה כדי למסור את מסוקים אלו בבטחה. זה מראה לכולנו את חשיבות מסוקי הצ'ינוק עבור לקוחותינו".

20 מסוקי הצ'ינוק CH-47F יהיו צי המצויד באותה הטכנולוגיה החדשנית כמו של צבא ארה"ב: מערכת בקרת טיסה אוטומטיות דיגיטליות, מערכות בקרת טיסה דיגיטליות ואוטמטיות, קוקפיט מזכוכית בעל מערכת Common Avionics Architecture System (CAAS) מוטמעת באופן מלא ויכולות טיפול במטען מתקדמות. תצורה זו חוסכת עלויות תפעול לאורך מחזור החיים המלא של המסוק.

חיל האוויר המלכותי של הולנד מטיס כרגע שילוב של מסוקי צ'ינוק מדגם F עם מערכת ניהול תא הטייס המתקדמת (ACMS) ומסוקי צ'ינוק מדגם CH-47D.

"היה תענוג לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם צבא ארה"ב וצוותי בואינג ולהגיע לאבן דרך זו", אמר קולונל קואן ואן גוך, מארגון Netherlands Defence Materiel. "מסוק צ'ינוק הוא נכס חיוני למשימות שלנו והמסירה בזמן בהחלט תומכת בתכנון המבצעי שלנו. אני מצדיע לצוותי בואינג על המשך מאמציהם לגרום לזה לקרות גם בתקופות מורכבות אלה, כמו גם לגורמים בצבא ארה"ב שעזרו לנו להישאר במסלול. "

מסירת מסוקי הצ'ינוק לחיל האוויר המלכותי של הולנד צפויה להימשך עד 2021. מסוקי הצ'ינוק נמצאים כיום בשירות או תחת חוזה עם 20 כוחות הגנה בינלאומיים, כולל צבא ארה"ב וכוחות המבצעים המיוחדים, ושמונה מדינות חברות נאט"ו.

כתיבת תגובה