מגזין זמן הקורונה Corona Time 8/2020

מוצרים חדשים לשבועות ובכלל ||| מנחת ההורים אביבה בר על חזרה לבית הספר והגן לאחר אתגר הקורונה ||| מה אפשר לראות ולשמוע בבית עם אפליקציות וטכנולוגיה ועוד ||| מוצרים חדשים רלוונטיים לזמן הקורונה ||| חנויות און-ליין של עסקים קטנים ברחבי הארץ עם משלוח ||| לשאר החידושים והחדשות בהמשך…

מפל עיט (צילום אוהד עומסי)

מה עושים בבית

אביבה בר על הסתגלות לחזרה לגן ולבית הספר בימי קורונה

אביבה בר- מנחת הורים בגישת ניתוח התנהגות עפ"י המודל של פרופ' עמוס רולידר. 054-7655220 [email protected]

זמן הקורונה היה זמן בו , הילדים שהו בבית עם ההורים במשך 8 השבועות האחרונים 24/7. הילדים התרגלו לישון בשעון אחר – עד מאוחר בבוקר או יותר נכון עד הצהרים, עם הרבה שעות צפייה במסכים במשך כל השעות בהם הם ערים. בנוסף, הורים רבים נאלצו מחוסר ברירה, למצוא פתרונות נוספים להעסיק את הילדים – עזרה בעבודות בית, עבודות יצירה, שיעורים מכוונים עם הגננת או המורה ועוד מטלות יזומות. הילדים שחוו ריחוק פיזי מהחברים והיו בקשר עם החברים רק דרך הרשתות החברתיות, אמורים לחזור למסגרת החינוכית עם כללים חדשים של ריחוק פיזי של 2 מטר מהחברים, מסגרת בה לא כל החברים יהיו איתם, כללי ניקיון והיגיינה מחמירים וכמובן עם חשש של ההורים.

איך להכין את הילדים לקראת החזרה ללימודים?

 1. ראשית כדאי להשכיב את הילדים לישון מוקדם יותר בערב. רצוי לעשות זאת בהדרגה כמה ימים קודם כך שכשיגיע היום המיוחל לחזרה ללימודים, הילדים יהיו נינוחים, רגועים ומסוגלים לקום בשעה הרצויה כפי שהיו קמים ליום הלימודים לפני ימי הקורונה.
 2. שעות השינה הרצויות ביממה לילדים: גיל 4-11 חודשים מומלץ 13-15 שעות שינה ביממה. גיל 1-2 שנים מומלץ 12-14 שעות שינה. גיל 3-5 שנים מומלץ 11-13 שעות. גיל 5-12 שנים מומלץ 10-11 שעות. גיל 13-18 שנים מומלץ 8-10 שעות.
 3. כדאי להזכיר לילדים ולתרגל איתם את סדר הפעולות שעליהם לבצע בבוקר כדי שיוכלו להתארגן בהתאם ( קימה מהמיטה, עשיית צרכים, צחצוח שיניים, התלבשות ונעילת נעלים, ארוחת בוקר קלה ויציאה מהבית).
 4. כדאי לשוחח עם הילדים לקראת החזרה לגן ולבית הספר על התחושות ואולי חששות שלהם בקשר לנגיף הקורונה וכללי הזהירות.
 5. לספר לילדים שצוות הגן והמורים יעטו מסיכות במשך כל שעות הפעילות בכיתה או בגן וגם בהפסקות
 6. לומר להם שהם יחולקו לקבוצות קטנות ויצטרכו לשמור על היגיינה לאורך כל שעות הפעילות במסגרת.
 7. כדאי לתרגל עם הילדים איך לשטוף ידיים באופן הנכון.
 8. דברו עם הילדים שברגעי משבר או געגוע עליהם לפנות לגננת, מטפלת והמורה, גם אם מחליפה שהם לא מכירים
 9. הובילו את הילדים למסגרת החינוכית כשאתם שלמים ובטוחים בצעד זה של חזרה לשגרה.
 10. שדרו לילדים שאתם סומכים על הצוות בגן/בית ספר.

במסגרת החינוכית יפגשו הילדים עם חלק מהחברים הישנים והמוכרים שאיתם יוכלו לשחק ולשוחח. מומלץ לברר מי מהחברים יהיו בקבוצה של הילד ומי יהיה בקבוצה המקבילה, על מנת לתאם ציפיות ולמנוע אכזבה

בתום יום הלימודים קבלו את ילדכם בשמחה הזכירו ושדרו לו שהוא היה במסגרת  האהובה עליו. תנו אפשרות לביטויי שמחה, געגוע, פחד ועוד.

מאחלת לכולם שתהיה לילדים ולכם חזרה מוצלחת, בטוחה ובריאה למסגרות החינוך.

לכל שאלה או עצה פנו לאביבה בר מנחת הורים בגישת ניתוח התנהגות. בטל':  054-7655220 או בפייסבוק אביבה בר

חדש על המדף

GetCake.co.il עם סדנאות אפייה לשבועות

עוגת גבינה פירורים של ענבל שלו (צילום ענבר שלו)

עוגת גבינה פירורים,פטיפורים וקינוחי כוסות טרנדיים, שמרים מלוחים, טרמיסו עם בישקוטים שמכינים בבית, עוגת עקיצת הדבורה, קיש גבינות ומנגולד ועוד הפתעות! את העוגות והמאפים האלו תוכלו להכין בעצמכם, אחרי שתלמדו להכין אותם בסדנאות האפייה של גט קייק וחברים מבית האתר GetCake.co.il.

הסדנאות  תתקיימנה בין ה 17- 20 לחודש מאי. ההרשמה דרך הקישור… והפעילות תנוהל בקבוצת הפייסבוק גט קייק וחברים. ניתן לעקוב בקישור….

GetCake.co.il מקשר בין הצרכן ישירות לקונדיטורים עצמאיים בכל הארץ. אפשר להזמין דרכו עוגות, קינוחים וסדנאות אפייה של קונדיטורים עצמאיים ברחבי הארץ. את האתר הקימה מיטל גרוס (33 נ' + 2). מיטל עבדה במשך 7 שנים בהייטק כמהנדסת תכנה ובאחת מחופשות הלידה שלה גילתה את עולם הקונדיטוריה ונשבתה. כשניסתה לעזוב את ההייטק לטובת העוגות, נתקלה באתגר הגדול לשווק את העוגות לקהל. אז החליטה לשלב בין עולם הקונדיטוריה להייטק ולהקים מקום שיהיה "מרקטפלייס" של עולם האפייה. אתר שייתן במה לקונדיטורים עצמאיים למכור ולפרסם קינוחים וסדנאות אפייה. באתר ניתן לחפש עוגה לפי מאפיינים שונים כמו אזור, תאריך, קטגוריה, הגבלות בריאותיות (טבעוני, ללא גלוטן) ועוד.
האתר החל לרוץ במקביל לפריצת הקורונה לחיינו, מה שעודד את סדנאות האפייה הפרונטליות להפוך להיות סדנאות בזום, שהפכו לקורסי אונליין. הסדנאות בכל קורס מעניקות ערך ומידע המאפשרים לכל אחד ואחת להצליח לאפות עוגות מורכבות בבית.
הקורס לאפייה לשבועות כולל מגוון קונדיטורים כך ניתן לקבל שיטות עבודה וטכניקות שונות ולהתחבר בסופו של דבר לשיטה שמתאימה לך. הקורס מסדרת הזומים הקודמת מכיל 12 סדנאות אפייה ונמכר במחיר הכרות 149 שקלים בלבד.

עץ הזית עם ארוחות טונה בשמן זית Lunch To Go

ארוחת טונה טו-גו עץ הזית (צילום דני בר)

אחד הטרנדים המרכזיים בעולם הצריכה הינו טרנד הנוחות אשר דורש מחברות מזון לספק פתרונות תזונה איכותיים הניתנים לצריכה בכל מקום ובכל זמן תוך חסכון בזמן הכנה. סדרת Lunch To Go עונה בדיוק על טרנד זה. בימים אלו משיקה עץ הזית סדרת מוצרים חדשה בקטגוריית הטונה Lunch To Go. הסדרה כוללת: פסטה עם טונה בשמן זית – בתוספת זיתי קלמטה ועגבניות מיובשות ואורז ועדשים עם טונה בשמן זית – בסגנון מג'דרה.

הארוחה מגיעה באריזת צריכה אישית (160 גרם) הכוללת מזלג והמאפשרת פתרון צריכה מיידי, נוח, איכותי ומהיר בכל זמן ובכל מקום. המוצרים מוכנים למאכל ואינם דורשים חימום, פשוט פותחים ואוכלים. הארוחות מותאמות למגוון צרכים: בבית, לתלמידים בביה"ס (ארוחה מזינה ושונה מסנדוויץ…), לסטודנטים, לארוחת צהרים במקומות עבודה, לחיילים ,לטיולים בשטח ובחו"ל ועוד…

לדברי עודד איזק, סמנכ"ל השיווק בחברה: "סדרת Lunch To Go מספקת מענה גם למגמת הנוחות "פותחים אוכלים" וגם כמוצר ToGo אמיתי שניתן לצרוך בכל מקום ובכל זמן. האתגר שלנו היה להשיק מוצרים מיוחדים ומותאמים לטעם הישראלי ואנו סבורים שאכן פיתחנו מוצרים מצוינים שהצרכן הישראלי ייהנה מהם".

מחיר 13.90 שקלים.

טפרברג עם אסנס רוזה 2019

טפרברג רוזה אסנס 2019 (צילום אייל קרן)

בלנד של 45% ענבי גראנש נואר,35% ענבי מורבדרה, 20% ענבי ברברה מכרמים בעמק אילון אשר עברו מספר דילולי אשכולות על מנת למקסם את האיכויות של כל זן. היין לא עבר תסיסה מאלולאקטית כדי לשמור על רעננותו ופריכותו, לאחר ייצובו של היין פאנל הטועמים של היקב החליט על היחס הסופי של הזנים המרכיבים את היין. צבע ורוד בהיר מאוד, האף עשיר בארומות פירותיות של תות ושושנים. בפה היין בעל חמיצות מאוזנת, גוף תומך, פריך ורענן ובעל רכות נעימה. כשר. 11.7% אלכוהול. מחיר 75 שקלים.

הרי גליל עם יראון רוזה 2019

יראון הוא יין הדגל של היקב ונחשב לאחד מהיינות המוכרים, האיכותיים והאהובים ביותר בישראל כבר שני עשורים. יראון רוזה החדש בסדרה הוא יין יבש המורכב מ- 67% ענבי גרנאש, 30% ענבי סירה ו-3% ענבי ויונייה.  היין רענן עם ניחוחות של פרחי בר ופריחת הדרים ובעל חמיצות מודגשת וגוון ורדרד. זני הענבים המרכיבים את הרוזה הינם זנים מוכרים מאזור עמק נהר רון צרפת, הידוע ביינות הרוזה  המיוצרים בו. הענבים המרכיבים את היין נבחרו בקפידה על פי איכות, אופי וטעם הענבים בחלקות השונות שנבחרו מראש כמתאימות ביותר ליין.

דנה שרון, מנהלת השיווק של יקב הרי גליל: "בשנים האחרונות אנו רואים עלייה מתמדת בביקוש ליינות לבנים בכלל ורוזה בפרט. הרוזה החדש מתווסף ליראון והיראון הלבן וביחד הם יוצרים סדרה שלמה, איכותית ומגוונת לצרכן. אנו צופים כי העלייה בצריכת יינות רוזה רק תלך ותגבר והיראון החדש הוא בהחלט הרוזה האולטימטיבי מבחינת האיכויות והטעמים שהוא מביא עימו. השנה היקב חוגג 20 שנה להקמתו והשקת היראון רוזה מצטרפת לעוד שורת השקות משמעותיות המציגות את האיכות הבלתי מתפשרת בהליך הפקת היין וכמובן איכות הכרמים של היקב". הרוזה החדש נימכר במארז יוקרתי שנוצר במיוחד ויהיה ניתן להשיג אותו בחנויות היין המתמחות. מחיר 102 שקלים.

טפרברג אינספייר דסטיטאז 2019

טפרברג אינספייר 2019 (צילום אייל קרן)

בלנד של 78% ענבי סוביניון בלאן מכרמים בהר הגבוה שבהרי אפרים, 22% ענבי פרנץ קולומבר מחלקה מובחרת מאזור מבוא חורון. למיץ ענבי הסוביניון בלאן הוספו שמרים והיין תסס במיכל נירוסטה במשך כ-15 יום. ענבי הפרנץ קולומבר שנבצרו מאוחר יותר עברו תהליך ייצור דומה. לאחר מספר טעימות של היינות השונים, פנל הטועמים של היקב הרכיב את הבלנד הסופי. היין לא עבר תסיסה מאלולאקטית כדי לשמור על רעננותו ופריכותו. בלנד זה מציע מורכבות ארומטית עם נגיעות אננס ופרי כתום. יין יבש זה הינו קסום, פריך ורענן, עם נוכחות מלאה ורכה, חמיצות שובה וסיומת עדינה. כשר. 12.3% אלכוהול. מחיר 60 שקלים.

Airwaves עם מסטיקים בטעם מנטה-מלון ומנטה-דובדבן

Airwaves בטעמים חדשים מנטה-דובדבן ומנטה-לימון (צילום יח"צ חו"ל)

מסטיק Airwaves, אחד ממותגי המסטיקים הצומחים בישראל, משיק שני טעמים חדשים עם אפקט המנטה העוצמתי המאפיין את המותג: מנטה ומלון ומנטה ודובדבן. לעיסת מסטיק Airwaves הינה דרך פשוטה לקבלת תחושת ריענון כללית ועוצמתית. טעם המנטה הייחודי והחזק של המסטיק, המתפרץ בעת הלעיסה, מבדל אותו משאר המסטיקים הקיימים היום בשוק ומעניק תחושת רעננות בחלל הפה ולמעשה כמעט בכל הגוף.

הטעמים החדשים מצטרפים לסדרה של עוד שלושה טעמים הקיימים היום בהיצע הטעמים של Airwaves: מנטה ואוכמניות, מנטה ואיקליפטוס, מנטה ואניס.

חשוב להדגיש כי Airwaves הינו מסטיק ללא סוכר התורם לתחושת ניקיון ורעננות מתמשכת.

הטעמים החדשים הינם פרי מחקר ופיתוח של חברת מרס העולמית. מחיר 10.9 שקלים.

המגזר השלישי

מגן דוד אדום עם אוטובוסים טיפול נמרץ לפינוי חולים ופצועים

מגן דוד אדום, בשיתוף חברת אסם נסטלה וחברת דן, ובסיועם של חיילי החטיבה הטכנולוגית ליבשה של צה"ל, פיתחו בשבועות האחרונים שני אוטובוסים ייעודיים לפינוי חולים ופצועים רבים, באופן בטוח ויעיל. בכל אוטובוס ניתן לפנות עד שלושה עשר חולים ופצועים בבת אחת, כששניים מהם נמצאים בחלקו האמצעי של האוטובוס, אשר בנוי ברמת ניידת טיפול נמרץ, ואחד עשר נוספים יושבים בחלק האחורי. במידת הצורך, יכול האוטובוס לשמש להסעה של עד ארבעה עשר חובשים ופראמדיקים לזירת אירוע מרוחק.

האוטובוסים מאפשרים העברת מטופלים רבים, ובכך חוסכים במספר כלי הרכב המבצעיים הנדרשים לביצוע משימה כזאת. בכל אוטובוס מותקנות סירנות ומערכת תקשורת מתקדמת, שמאפשרת יצירת קשר בין הצוותים שנמצאים בחלקים השונים של האוטובוס לבין מוקד מד"א.

"האוטובוסים, שפותחו על רקע נגיף הקורונה בישראל, בנויים בצורת שלושה אגפים המאפשרים מניעת הדבקה בין מטופלים", מסביר יוסי חלבי, פראמדיק באגף המבצעים של מד"א, "אגף הטיפול הנמרץ כולל שתי מיטות מותאמות לחולים מורכבים מונשמים, עם כל המכשור המתקדם הדרוש, והאגף האחורי מאפשר מתן חמצן לכל מטופל, במידת הצורך".

"התחלנו לפתח את האוטובוסים הללו בשיאה של מגיפת הקורונה בישראל", סיפר האחראי על הפרוייקט, פראמדיק מד"א עמרי גורגה, "מההתחלה הוצבו בפנינו הרבה מאוד אתגרים, אבל ידענו שאנחנו צריכים להגיע לתוצאה מיטבית בתוך זמן קצר, ולהפוך את האוטובוסים למבצעיים. עבדנו בימים ובלילות, יחד עם החטיבה הטכנולוגית ליבשה של צה"ל, עד שהאוטובוסים היו מוכנים".

האוטובוסים נתרמו על ידי חברת "דן", והוסבו באופן מלא לרכבי הפינוי הייעודיים, בסיוע אגודת ידידי מד"א בישראל, שעומדים לצד מגן דוד אדום גם בימים אלה, וחברת "אסם נסטלה", אשר תרמו תרומה נדיבה לטובת מימון הפרויקט. לצידם, סייעו חברת "Auto cool" וחברת "מרכבים".

מנכ"ל אסם נסטלה, אבי בן אסאייג, אמר: "אנו עדים בימים האלה להתגייסות מרגשת של החברה הישראלית לעזרה לזולת ותמיכה בצוותים הרפואיים. מד"א עומדת בקו הראשון של המאבק בנגיף. יחד איתם חיפשנו פתרון חדשני ואפקטיבי להעברת חולים שזקוקים לטיפול, שיכלול מכשור רפואי מתקדם ומציל חיים. זהו חלק ממערך הנתינה שאליו התגייסו מאות מעובדי אסם נסטלה, שנותנים כל יום את הלב והנשמה, ארזו והעבירו חבילות מזון וארוחות חמות לעשרות אלפי אנשים. היום אולי אי אפשר לחבק, אבל אפשר לגעת בלבבות רבים דרך נתינה".

ראש החטיבה הטכנולוגית ליבשה, תא״ל טל אהרון: "במסגרת התמודדות צה״ל מול נגיף הקורונה ומתן סיוע לאזרחות יוצר ופותח אוטובוס קורונה ״מדאבוס״ ראשון מסוגו לניוד חולים בישראל. מדובר בשיתוף פעולה של מרכז שיקום ואחזקה, והחטיבה הטכנולוגית ליבשה באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה לבין מד״א, משרד התחבורה וחברת ״מרכבים״. הפרויקט שהפך מחלום למציאות תוך מספר שבועות בודדים בזכות שיתוף הפעולה של כלל הגופים יהווה תרומה משמעותית להצלת חיים."

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מדובר ברכב רפואת חירום ראשון מסוגו בישראל, שנותן לנו יכולות פינוי גבוהות, ואשר יסייע לייעול הפעילות שלנו במקרים שונים, בהם אנו נדרשים לפנות מספר רב של מטופלים בעת ובעונה אחת. אני מודה לכל מי שלקחו חלק בפיתוח ובבנייה של האוטובוסים המיוחדים, בהם טובי המוחות במגן דוד אדום ובצה"ל, לאגודת ידידי מד"א בישראל, לחברת 'אסם נסטלה', ולמשרד התחבורה בראשות השר בצלאל סמוטריץ'".

האוטובוסים, של חברת MAN, אורכם 11.935 מטר, רוחבם שני מטרים וחצי וגובהם 2.478 מטרים. מדובר באוטובוסים עירוניים שהוסבו לבינעירוניים.

כיצד בנוי כל אוטובוס? שלושת חלקיו של האוטובוס נפרדים זה מזה לחלוטין במחיצות אטומות. כך, גם במקרה של פינוי חולים מדבקים, אין צורך בהתמגנות של הנהג. כדי שהנהג יוכל לשמור על קשר עם הצוות והמפונים כל העת, ישנה מערכת תקשורת המאפשרת להם לדבר, ובנוסף, לנהג יש גישה למצלמות אשר נמצאות בכל חלקי האוטובוס.

מי יכולים להתפנות באוטובוס? בחלקו האמצעי של האוטובוס ישנן שתי מיטות עם ציוד המתאים לטיפול ברמת ניידת טיפול נמרץ. שני פראמדיקים מיועדים לטפל בחולים השוכבים בחלק זה, כשהם יכולים לראות באמצעות מצלמה את המתרחש בחלק האחורי, בו מיועדים לשבת עד אחד עשר מפונים, שמצבם טוב.

איזה ציוד קיים באוטובוס? בחלקו האמצעי של האוטובוס ישנו ציוד טיפול נמרץ מתקדם, הכולל בין היתר מכשירי דפיברילטור שיכולים לבצע גם בדיקת ECG, ומכשירים אוטומטיים לביצוע עיסויי חזה. מעל כל מושב בחלקו האחורי של האוטובוס, ישנו ברז חמצן. אחד עשר הברזים מוזנים על ידי ארבעה בלוני חמצן גדולים, אשר מחוברים למערכת מיוחדת שנמצאת בקדמת האוטובוס. באוטובוס ישנם שני מקררים, אשר מיועדים לאחסון מנות דם ותרופות שצריכות להיות בקירור. בנוסף, מרושת האוטובוס בשקעי חשמל במתח V230, המאפשרים לחבר ציוד רפואי נוסף במידת הצורך, דוגמת אקמו, אינקובטור וכדומה.

כיצד מתבצע הקשר בין מוקד מד"א לצוות האוטובוס? אוטובוס הפינוי הוא רכב חירום לכל דבר ועניין, ומרושת באורות, סירנה, ומערכת כריזה, בדומה לניידת טיפול נמרץ. בנוסף, האוטובוס מחובר למערכת הקשר של מד"א. גם המצלמות שמרשתות את האוטובוס כולו מחוברות למוקד הרפואי של מד"א, כך שרופאים ופראמדיקים בכירים מהמוקד יכולים לראות את המתרחש, ובמידת הצורך לייעץ לצוות באוטובוס ולהשתתף בקבלת החלטות.

כיצד מתבצע חיטוי האוטובוס? באוטובוס מותקנת מערכת שיחלוף חמצן מיוחדת, אשר יכולה, על פי הנחיית משרד הבריאות, להחליף את כל האוויר ברכב תוך שבע דקות בלבד. לטובת ניקוי מהיר ויעיל, המושבים באוטובוס עשויים מעור, ולכל אחד מהם חגורת בטיחות. נוסף על כך, שקעי החשמל באוטובוס הם מוגני מים, כך שניתן לחטא את הרכב מבלי לחשוש מפגיעה בחשמל.

באוטובוס הותקנו מסכי טלוויזיה, על מנת להנעים את זמנם של המפונים בו. החלונות באוטובוס אטומים, ולא ניתן לראות מבחוץ את המתרחש בפנים. בנוסף, בקצהו האחורי של האוטובוס ישנם תאים לאחסון חפצים אישיים של המפונים. האוטובוס נגיש לנכים, ומותקנת בו רמפה מיוחדת להעלאת נוסעים.

מחאת עובדי ענף התיירות מחריפה

דני מדריך באוטובוס (צילום דני בר)

הפגנה רבת משתתפים מתארגנת במחאה על הפגיעה הכלכלית החמורה בכלל העוסקים בענף. ההפגנה תתקיים ביום חמישי ה-14.5.20 בשעה 11:00 מול משרד האוצר והכנסת בירושלים בהשתתפות אלפי עוסקים מענף התיירות, בכללם מורי דרך ובני משפחותיהם. המחאה מגיעה בעקבות אי קבלת דמי אבטלה מביטוח לאומי וכן התעלמות מוחלטת מצד בכירי משרד האוצר אשר לא הכלילו את כלל העוסקים בענף בכלל ואת מורי הדרך בפרט במתווה הפיצויים שמוענקים לכלל העצמאים בישראל. בימים הקרובים תוגש עתירה בנושא לבג"צ.

את ההפגנה יזמו כלל הארגונים העוסקים בענף התיירות, ביניהם: עמותת "מורשת דרך" – האגודה למורי דרך בתיירות נכנסת בישראל, ארגון חברות ההסעה, איגוד מפיקי  התיירות ואירועים בישראל, איגוד משווקי התיירות, עמותת האכסניות העצמאיות, איגוד חברות הטיולים בתיירות חינוכית, ארגון מדריכי הטיולים בחו"ל ואגודת מורי הדרך. מורי הדרך הם הראשונים שנפגעו אנושות ממשבר הקורונה. כבר בתחילת מרץ 2020 הופסקה כמעט לחלוטין הגעתם של תיירים מחו"ל לארץ בעקבות המשבר וסגירת השמיים האוויריים, דבר שפגע באופן ישיר ומיידי בתעשיית התיירות בכלל ובמורי הדרך בפרט אשר אחראים על חווית התייר ועל תדמיתה של מדינת ישראל בעולם.

כל הגורמים הנוטלים חלק במחאה זו דורשים ממקבלי ההחלטות במשרדי הממשלה: האוצר, התיירות, רוה"מ וביטוח לאומי לתת מענה מידי הולם לאלפי משפחות שמתפרנסות מענף התיירות ומוצאות עצמן בימים אלו במצב כלכלי קשה, על סף פת לחם בחלק מהמקרים. שוק התיירות הנכנסת צפוי לחזור על פי תחזיות מפי כלכלנים מומחים בנושא רק בעוד כשנתיים.  הפגיעה בענף נאמדת באובדן הכנסות בהיקף של 20 מיליארד ₪ לקופת המדינה ובכ- 250,000 מובטלים.

כל הגורמים הנוטלים חלק במחאה דורשים, בנוסף, להקים באופן מידי וללא דיחוי וועדה שבמסגרתה ידונו באסטרטגיית היציאה מהמשבר וכן במתווה פיצויים  שייתן מענה ארוך טווח לכלל מורי הדרך בישראל ללא תנאי סף בפרט ולמתווה פיצויים לכלל ענף התיירות.

חשוב להבין, יש להבדיל בין תיירות פנים  לתיירות נכנסת: מורי הדרך בתיירות נכנסת הם מנוע הצמיחה בענף התיירות – הם מחוללים את חווית התייר, מובילים מדי שנה  מעל לשליש מהתיירות בארץ  (כ-1.5 מיליון איש) שהיא תיירות מאורגנת ועוד מיליון איש  מתיירות הבודדים (שלא באים עם קבוצה מאורגנת) שכתוצאה מביקורם בארץ הם מגלגלים יחד 8.5 מיליארד שקלים מדי שנה ומהווים גורם מכריע ומשפיע על התל"ג במדינת ישראל.

אנו מזמינים את כלל ענפי התיירות להצטרף למאבק על צדקת הדרך ועל עתיד עולם התיירות בישראל בשנים הקרובות.

כאמור, ההפגנה תתקיים ביום חמישי ה- 14/5/20 בשעה 11:00 מול משרד האוצר והכנסת במחאה על התנהלות הממשלה בהתייחסות לענף התיירות כולו.  בימים הקרובים תוגש עתירה בנושא לבג"צ.

אנוש עם 100% קניה חברתית לשבועות

גם השנה– תש"ף 2020, מציגה אנוש, העמותה הישראלית לבריאות הנפש, מתנות ומארזים לחג השבועות. כל המוצרים, מיוצרים על ידי מתמודדים עם מגבלה נפשית, העובדים במרכזי התעסוקה של אנוש ברחבי הארץ. הרווח ממכירת המוצרים, מועבר ישירות למתמודדים – על מנת להוות עבורם מקור הכנסה נוסף ולסייע להם להשתלב בקהילה ולחזור ולחיות חיים מלאים ובעלי משמעות. המסגרת התעסוקתית מהווה מודל שיקומי, שבו מתמודדים עם מגבלה נפשית, מקבלים הכשרה וכלים שיעזרו להם להשתלב בתעסוקה בשוק. מחירים מיוחדים מוצעים לחברות, ארגונים ולקוחות עסקיים. קטלוג המתנות לחג כולל:

 • כלי קרמיקה להגשה ומוצרי מזון גורמה המתאימים לחג
 • מארזי כלים ומתנות למארחים בדגש על ציוד למטבח ולשולחן ההגשה
 • מארז לים ולבריכה

עלות המארזים והמתנות 12-153 שקלים. את המארזים והמתנות ניתן לקבל במשלוח עד הבית. ניתן להזמין את המארזים והמתנות ישירות מאתר חנות האון ליין של עמותת אנוש אנושופ בקישור…

כיום מפעילה אנוש למעלה מ-70 מרכזי שירות למתמודדים ומרכזי ייעוץ וסיוע לבני משפחה בכל רחבי הארץ. לעמותה כ– 700 עובדים מקצועיים ומאות מתנדבים, המספקים מענה בתחומי דיור, תעסוקה, חברה ופנאי וייעוץ למשפחות. בתהליך השיקום מושם דגש על השתלבות המתמודד בסביבה שבה הוא חי ועובד, תוך התייחסות מקצועית לא רק אליו כפרט, אלא גם למשפחתו ולחברה הסובבת אותו. התהליך מעוצב כך, שיעניק לאדם תחושת שייכות לקהילה, ביטחון ותקווה. עמותת אנוש, היא הארגון הגדול ביותר, המספק שירותי שיקום בתחום בריאות הנפש בישראל. השירותים ממומנים ברובם על ידי משרד הבריאות, באמצעות סל שיקום. אנוש פועלת לקידום זכויותיהם של אנשים המתמודדים עם מוגבלות נפשית ושל בני משפחותיהם, באמצעות פעולות סנגור, שינוי מדיניות וקידום חקיקה.

תרבות מהכורסא

מוזיאון תל אביב לאמנות עם הקרנות וידאו מול בתי העיר – דרך מרפסת 2

מוזיאון תל אביב לאמנות יוצא שוב אל המרחב העירוני להציג הקרנות נעות של עבודות וידאו על קירות מבנים מול מרפסות וחלונות בנייני העיר – במוקדים שונים בתל אביב-יפו – יום ראשון, 10.5.2020 בשעות הערב. אמנים מציגים: ציון אברהם חזן, שרון בלבן, דרור דאום, רפאת חטאב, הילה לולו לינ פרח כפר בירעים, רותי סלע. יוזמה: לילך שטיאט / אוצרות: דורון רבינא, דלית מתתיהו

מוזיאון תל אביב לאמנות שסגור בזמן זה לקהל המבקרים, פורץ את גבולותיו ויוצא אל המרחב הפיזי. המוזיאון ייצא בפעם השנייה, לאירוע הקרנות נעות של עבודות וידאו, מול בתי העיר. ביום ראשון 10.5.20 בשעות הערב, תוקרן אסופת עבודות וידאו חדשה מאוסף המוזיאון ועבודות מושאלות של אמנים, על קירות מבנים מול חלונות ומרפסות בתים במוקדים שונים בתל אביב -יפו. הודעות על מועד ההקרנות ומיקומים יישלחו לתושבים.

היציאה אל המרחב הפיזי היא חלק מהמהלך הרחב של מוזיאון תל אביב לאמנות, המפנה זרקור לשדה האמנות הישראלי. הקרנת עבודות וידאו במרחב העירוני, מאירה את כושרו הנוודי של המדיום האל- חומרי הזה, ויכולתו לממש את הופעתו על מצע שונה מקירות הגלריה. העבודות המוצגות נבעו מגופי יצירה ומהלכי חשיבה שונים של אמנים ואמניות, ויחד עם זאת קשה שלא להצביע של חוט השני הנטווה ביניהן. ברבות מהעבודות ניתן לזהות קביעת מנגנון ושיבושו, שימוש בסימנים לשוניים וויזואליים מוסכמים בתרבות ובדיקת מיקומו של הגוף האנושי ביחס לפוליטי ולאישי. קריאה של העבודות מחדש בהקרנתן על קירות העיר העירומה, בעת הזו, עשויה להטעין אותן מחדש או לחזק את הגרעין הטראומטי הטמון בכל אחת ואחת מהן.

לצפייה בפייסבוק live 10.5.20 החל מהשעה 20:00 www.facebook.com/tamuseum

HOT3 עם בלגרביה Belgravia

מיני-דרמה תקופתית היסטורית, שנוצרה בשיתוף פעולה בין רשת ITV הבריטית ורשת הכבלים Epix האמריקאית, ונכתבה על ידי היוצר זוכה האוסקר ג'וליאן פלואוז ("אחוזת דאונטון", "פארק גוספורד"). הסדרה מבוססת על ספרו של פלואוז, "בלגרביה". כל פרקי הסדרה יעלו בבת אחת ל-HOT VOD וישודרו מדי שבוע ב-HOT3.

"בלגרביה" מתרחשת במאה ה-19, ונפתחת בערב קרב ווטרלו המפורסם, ברובע העשיר והמיוחס של לונדון – בלגרביה. הסדרה עוקבת אחר התככים והמזימות של החברה הבריטית בתקופה בה הנובורישים התחילו לצוץ ולהתרועע עם המעמדות הגבוהים והמבוססים של אנגליה. את הסדרה מובילים פיליפ גלניסטר ("החיים על מאדים", "מגורש") וטמסין גרייג ("אפיסודז"), שמגלמים את ג'יימס ואן טרנצ'נט, משפחה של נובורישים שעולים בסולם המעמדות החברתי בלונדון. בפתיחת הסדרה משפחת טרנצ'נט מקבלת הזמנה לנשף של הדוכסית מריצ'מונד (דיאנה קנט, "אחים לנשק", "הנעדר"). כמה עשרות שנים לאחר מכן, המאורעות והסודות של אותו הערב ממשיכים להדהד ברחבי בלגרביה.

לצדם מככבים בסדרה גם אליס איב ("מראה שחורה"), זוכה פרס הסאג והמועמד לפרס האקדמיה הבריטית טום וילקינסון ("באטמן מתחיל, "מלון גרנד בודפשט"), ברונה גלאגר ("ספרות זולה", "שרלוק הולמס") וטארה פיצג'רלד ("משחקי הכס").

ימי ראשון בשעה 20:45 ב-HOT3, וכל הפרקים יעלו בבת אחת ב-HOT VOD וב-NEXT TV

בית אבי חי בדיגיטל עם אצלכם בבית

התוכן הייחודי של בית אבי חי ממשיך לפעול ברשת עם תוכניות און-ליין הכוללות שיעורים, סדנאות, הרצאות, שיחות והופעות בפלטפורמות הדיגיטליות השונות: אתר בית אבי חי, חשבון הפייסבוק והזום.

במהלך השבוע הקרוב, יתמקדו האירועים הוירטואלים באקטואליה ביניהם: מדינת הלאום בימי קורונה עם פרופ' יולי תמיר וד"ר אסף מלאך, על אהבה בימי מגפה עם עילית קרפ. ל"ג בעומר שיצויין החודש יעלה דיון בדמותו של בר כוכבא- גיבור? האמנם?

אל התכנים לכל המשפחה, תצטרף ירדן בר כוכבא בסדרת מפגשים שבועית מהנה עם אורחים מוזיקלים מפתיעים וכמובן, סופר הילדים האהוב ינץ לוי ימשיך עם מהדורת "הדוד אריה בבידוד". כל אלו לצד הסדרה סיפורים במונו, שמתקיימת מדיי מוצ"ש, בה קוטנר מארח אנשי מוזיקה ועוד אירועים למבוגרים ולנוער בעברית ובאנגלית.

בנוסף, אוצרות מארכיון בית אבי חי (הכוללים הרצאות, הופעות וכתבות) עולים מדי יום בפלטפורמות השונות של בית אבי חי.

מוצ"ש 9.5 בשעה 21:00 – סיפורים במונו – מהבית עם יואב קוטנר והפעם: על אריק איינשטין אורח: מיקי גבריאלוב. עד החזרה לשגרה קוטנר יעלה Live מביתו וידבר על אלבומים גדולים במוזיקה הישראלית, ישמיע שירים נדירים מהארכיון שלו ויקרין קטעי וידאו שמציגים אמנים אהובים בפנים חדשות. הפקה: רנן סול

ראשון 10.5 בשעה 21:00- רצוא ושוב המשורר הרב אלחנן ניר בלימוד מיוחד לל"ג בעומר על ריתמוס החיים מתורת הנסתר ועד זלדה. רצוא ושוב הוא מונח מפתח בתורת הסוד היהודית, המתחיל בספר יצירה ומגיע עד השירה העברית החדשה. הוא עוסק ברצון של האדם לברוח אל מרחבי הרוח, ובתנועה ההפוכה של הדרישה לשוב לעולם המעשה. בלימוד עם המשורר הרב אלחנן ניר (עורך מוסף "שבת" של מקור ראשון), נעסוק במתח הזה וניגע בתורת היחסים בין האדם לאלוהים, לזולת ולעצמו.
שני 11.5 בשעה 18:00 – ירדן מארחת חברים והפעם: עלמה זהר. ירדן בר כוכבא בשירים, חידות והפעלות לילדים שבבית. סדרת מפגשים מהנים לילדים, עם סיפורים, חידות, מסע לגילוי סודות והדובדבן שבקצפת – ואורח מוזיקלי מתחלף מדיי שבוע
בשעה 20:00 – מי אתה, רבי שמעון בר יוחאי? על דמות המורה הגדול, גיבור הזוהר, ביום הילולתו עם ד״ר מלילה הלנר-אשד. בלימוד מיוחד לל"ג בעומר נתבונן במקורות מספר הזוהר על דמותו כמורה הגדול ועל חווית החיים בנוכחותו, ומשם נתבונן על חוויותינו עם מורים ומורות בחיינו.

בשעה 21:00 – שֵׁם אֱלֹהִים בְּשִׁיר – רואי רביצקי "פריו של עץ שאנו עלוותו" אלוהיו של המשורר ריינר מריה רילקה. משוררים רבים כתבו על אלוהים כנושא ואליו כנמען. סדרת מפגשים על משוררים שלא התספקו בכך, ושרטטו תמונה שלמה וייחודית של היחס בין שירה ואלוהות, אלוהים ואדם.

בשעה 17:00 BEIT AVI CHAI’S ANNUAL PIRKEI AVOT SERIES
שלישי 12.5 בשעה 21:00 הוא היה גיבור? סיפור בר כוכבא לאורך הדורות. מיוחד לל"ג בעומר-העיתונאי אריאל הורוביץ משוחח עם פרופ' חיים וייס
רביעי 13.5 בשעה 19:30 הלכה ומגיפה-איך מגיבה ההלכה לצרכי השעה?  שיחה בעקבות "פסק הזום"/ "פסק הזום" של חכמי צפון אפריקה, אשר נתן היתר לקיום סדר מקוון בתנאים של בידוד חברתי, עורר הדים רבים בעולם ההלכה לצד מענה חיוני בחיבור בין בני משפחה מרוחקים. אך כיצד פסק זה עשוי להשפיע בעיצוב חגי ישראל בהמשך? שיחה על התמודדות ההלכה עם צרכי השעה בעולם טכנולוגי ובימים של קורונה בהשתתפות: ר' אביטל הוכשטיין, נשיאת מכון הדר ישראל, הרב רפאל דלויה, איגוד חכמי המערב מרבני "פסק הזום", פרופ' אבינועם רוזנק, האוניברסיטה העברית
בשעה 17:00 BEIT AVI CHAI’S ANNUAL PIRKEI AVOT SERIES
חמישי 14.5 בשעה 21:00 אהבה בימי מגפה עם הסופרת והמבקרת עלית קרפ, על המגיפה ביצירות ספרות מכוננות: הדבר", "אהבה בימי כולירה" ו"מוות בונציה" עלית קרפ על סיפורי מגיפה, הדבר, אהבה בימי כולירה ומוות בוונציה

מוצ"ש 16.5 בשעה 21:00 סיפורים במונו – מהבית עם יואב קוטנר. עד החזרה לשגרה קוטנר יעלה Live מביתו וידבר על אלבומים גדולים במוזיקה הישראלית, ישמיע שירים נדירים מהארכיון שלו ויקרין קטעי וידאו שמציגים אמנים אהובים בפנים חדשות. הפקה: רבאתר…

הקונסרבטוריון הוירטואלי עם מוזיקה מקרבת

יזמה חדשה של משרד "אוצר תרבות" מחברת בין אנשים מבוגרים הנמצאים בבית לבין מוזיקאים שלא יכולים כרגע להופיע ומחפשים להגדיל את ההכנסה.
"אוצר תרבות"  מרבה לקדם מופעים עצמאיים ונמצא בקשר קבוע עם אמני במה מקצועיים. עוד בתחילת הסגר חשב המשרד איך יוכל לעזור לכל אותם האמנים, שאינם מפורסמים או מאוגדים. אמנים חרוצים  שמופיעים ברחבי הארץ, לרוב מול קהלים של בתי-ספר או קהל מבוגר בקתדראות, דיורים מוגנים וחוגים שונים.
הילה קומם, מנהלת המשרד, שאבה השראה לרעיון ממייל שקיבלה מד"ר מירנה הרצוג, מנהלת אנסמבל "פניקס" למוזיקה עתיקה. במייל ביקשה הרצוג מחבריה להתחבר מרחוק לנגנית שנשארה מחוסרת פרנסה.
אחרי שסיפרה להרצוג על הרעיון, קומם פרסמה קול קורא וליכדה סביבה שורה של נגנים מן השורה הראשונה, שעוסקים גם בהוראה. אוצר תרבות משתמש בכל קשריו כדי לפרסם את המיזם ולהביא את הקהל למורים, אשר בעצמם קובעים את התנאים שלהם, כל עוד מחיר לשיעור נע בין 120-200 שקלים. כדי להירשם לקונסרבטוריון יש לפנות למייל [email protected]
או לוואטסאפ 052-3350928 בתוספת מספר טלפון ולבקש את תכניית המורים.

אנחנו – ערוץ שידורים חדש נולד

כשהוחלט בתחילת המשבר שאורלי וילנאי נכנסת לבידוד, הקימו השניים אולפן שידורים ביתי והתחילו לשדר מדי יום בעשר בבוקר את ״אורלי וגיא מהבית״. התכנית תפסה תאוצה והגיעה למאות אלפי אנשים (לפי נתונים רשמיים של פייסבוק). לאחרונה הוחלט לצרף אנשים נוספים שישדרו באמצעות וידיאו מביתם וישובצו אחריהם ולפניהם. וכך עכשיו הם שמחים לבשר על לידת ערוץ ״אנחנו״ בו משדרים כבר מהיום וחלקם יתחילו לשדר מיד אחרי יום העצמאות.

הרעיון המרכזי הוא יצירת ערוץ דעתני, שמצד אחד שם דגש על הבעיות האמיתיות של כולנו (ובחלק מהתוכניות גם ינסה לפתור את הבעיות)  ומצד שני- משדרים בו עיתונאים מנוסים ומוכשרים שקולם מעט חסר לאחרונה. במהלך התוכניות המשודרות מתבצעים ראיונות עומק במקביל למתן במה לעסקים קטנים שזקוקים לפרסום חינמי וכן ליוזמות מסוגים שונים. אין פרסומות ואין לחץ זמן, יש שידור בלתי אמצעי כמעט עם הצופים בגובה העיניים כאשר כל אחד יכול למצוא את המקום ואת התוכן האהוב עליו בשידור חי או בזה הנשאר ברשת לאחר השידור.

בין התכנים המשודרים בערוץ:

09:00 בוקר ספורטיבי עם פילאטיס צ'יקונג וכו' – בכל יום תתקיים פעילות שונה.

10:00 אורלי וגיא משדרים מהבית .

10:30 רצועת שיחה אישית- ירון לונדון, דן מרגלית, לוסי אהריש ועוד רבים וטובים.

17:00 רצועת ילדים ונוער- תיאטרון אלמינא של נורמן עיסא, חדשות האקלים ועוד.

21:30 רצועת ערב משפחתית: יובל שרף, ד"ר אייל דורון, רן שריג עם דנה ספקטור.

23:00 רצועת הלילה – צחוקים ועוד .

הערוץ משודר ביוזמת אורלי וילנאי וגיא מרוז יחד עם רוני ליבנה ויובל הולנדר השותפים בערוץ ומפיקים את השידורים בפועל.  לוח השידורים היומי מפורסם מדי ערב.

עברית עם אסופה דיגיטלית שניה של פרוזה מקור קצרה

"התור לים" כוללת 18 סיפורים קצרים ונובלות פרי עיטם של הסופרים המובילים בארץ. את האיור לעטיפת הספר העניק האמן יובל רוביצ'ק. מחצית הסיפורים חדשים לחלוטין אותם כתבו (לפי א'-ב'): אביגיל קנטורוביץ', אסתי ג' חיים, גלית דהן קרליבך, זאב סמילנסקי, עמיחי שלו, עמרי חורש, ענת לב-אדלר, סמדר שיר, תמי שני ותמר קפלנסקי.  מחצית הסיפורים הנוספת ראתה אור במוסף החג של עיתון "ידיעות אחרונות" בעריכת אלעד זרט, ובהם: אילנה ברנשטיין, אלי עמיר, אמונה אלון, אשכול נבו, יהודית רותם, ינץ לוי, ישי שריד ועמליה רוזנבלום.

ב"התור לים" סופרות וסופרי מקור מתקהלים יחד, מבלי לשמור מרחק של שני מטרים בין סיפור לסיפור, כדי להגיש לקוראים הישראלים הפוגה ממציאות ימינו. גיבורות וגיבורי הסיפורים באנתולוגיה זו כאובים ומכאיבים, מיטלטלים על אדוות חייהם – מי בצורה מוצלחת יותר ומי בצורה מוצלחת פחות, נאבקים אך גם מוותרים, סוחבים פצעי עבר אך גם צופים פני עתיד טוב יותר, לעתים מפתיעים, לעתים צפויים, לעתים מצחיקים, אך תמיד מעוררים רגשות ותחושת הזדהות.

"התור לים" הוא ספר דיגיטלי הרואה אור בצל אירועי הימים האלו ביוזמת "עברית", חנות הספרים הדיגיטליים והמודפסים הגדולה בישראל, ובהפקתה.

גיא בן נון, מנכ"ל עברית: "אנחנו פועלים במספר חזיתות כדי להקל על קהל הקוראים, ערים לביקוש ויוצאים ביוזמות חדשות כדי להחיות את עולם הספרות בימים אלו. מרגש אותנו לראות את המספרים העצומים של הורדות הספרים הדיגיטליים החדשים שיצאו לאור בתקופה זו ב"עברית" כשם שמרגש אותנו שסופרים רבים נרתמים לעשייה – מלב כותב ללב קורא."

"עברית" הינה חנות הספרים הדיגיטליים והמודפסים הגדולה בישראל המציעה גם אפליקציה ייעודית לקריאת הספרים. עברית מבית ידיעות אחרונות ו-YNET מאפשרת רכישה נוחה וקריאה קלה בכל טאבלט או סמארטפון ומציעה אלפי כותרים בתחומים רבים ומגוונים לקהל הולך וגדל של קוראים המצביעים ברגליים ורוצים להתקדם עם הטכנולוגיה המציעה פשטות, נוחות ושפע של ספרים במרחק נגיעה.

HOT HBO עם בטי Betty

קומדיה חדשה בכיכובן של נינה מורן, דידי לאבלייס, ראשל וינברג ואג'אני ראסל. את הסדרה יצרה הבמאית קריסטל מוסל, שיצרה את הסרט עטור השבחים עליו מבוססת הסדרה – Skate Kitchen.

בתוך קהילת הסקייטרים, המונח "בטי" מתייחס לבחורה מושכת שמבלה עם חבורה של בחורים.

הסדרה עוקבת אחר קבוצה של "בטיות" – נערות חכמות ומוכשרות המנסות לנווט בין חברויות, התאהבויות ומציאת זהותן בתוך העולם הגברי של סקייטרים בניו יורק. חמש נערות ייחודיות, עצמאיות וחדות יוצרות קשר אמיץ ואינטימי שמעודד כל אחת מהן להבין את עצמה ואת זהותה טוב יותר. בעוד שהן מקבלות באהבה את השוני ביניהן, אהבתן לגלישה מאחדת אותן – אבל החברות והאמביציה שלהן גדולות בהרבה מכל ענף ספורט. לצד הכוכבות ישתתפו בסדרה גם: ריזה נאדר ("קילרמן"), אדמונד דונובן ("נאמנות גבוהה") וכיילב אבנהרדט ("הצמד").

ימי ראשון ב-22:00 ב-HOT HBO, ב-HOT VOD וב-NEXT TV

האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה עם פרסי הטלוויזיה לשנת 2019

הכרזת הזוכים בטקס פרסי הטלוויזיה לשנת 2019 התקיימה במשדר חגיגי ומיוחד בכאן 11. את המשדר הנחו השחקן והמנחה ירון ברובינסקי והשדרנית מאיה אלקולומברה. המשדר בהפקת חברת אבוט המאירי וכלל מגוון ראיונות עם שחקנים ויוצרים מובילים שעלו מהאולפן ובאמצעות ווידאו מביתם והפתעות נוספות. בטקס הוענקו פרסים לסדרות, שחקנים, יוצרות ויוצרים במגוון תחומי היצירה הטלוויזיונית. יש לציין כי השנה נוספו ארבע קטגוריות חדשות ביניהן תחקיר בסדרה תיעודית ועובדתית, תסריט בתכנית סאטירה ומערכונים, ליהוק בתכנית ריאליטי, והקלטה בתכנית תיעודית עובדתית.

חברי האקדמיה, אשר בחרו את הזוכות והזוכים בקטגוריות השונות, מונים כ-1,000 אנשי מקצוע מרכזיים בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה בישראל. הזוכים בתחרות פרסי הטלוויזיה 2019 של האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה:

 1. סדרת דרמה: הנערים
 2. סדרה ומיני סדרה קומית: נחמה
 3. דרמה יומית: מטומטמת, עונה 3
 4. סדרת תעודה: מעברות
 5. סדרה עובדתית: סליחה על השאלה
 6. תוכנית דוקו-ריאליטי: 80 וארבע
 7. תוכנית מציאות (ריאליטי): הכוכב הבא לאירוויזיון 2020
 8. שעשועון טלוויזיה: המרדף
 9. תוכנית סאטירה ומערכונים: ארץ נהדרת
 10. תוכנית אירוח: שי בשידור
 11. תוכנית בידור: הסטנדאפיסטים עם רשף לוי
 12. תוכנית תרבות: סוכן תרבות
 13. תוכנית ראיונות: פגישה עם רוני קובן עונה 3
 14. מגזין פנאי: הצינור עם גיא לרר
 15. תוכנית תחקירים: עובדה
 16. מהדורת חדשות: המהדורה המרכזית של ערוץ 13
 17. תוכנית אקטואליה: היום שהיה עם טל ברמן
 18. סדרה קומית לילדים ונוער: ילדי בית העץ
 19. סדרת דרמה לילדים ונוער: גיבור אמיתי ונעלמים
 20. מגזין לילדים ונוער: להציל את חיות הבר
 21. תוכנית בידור לילדים ונוער: משחקי המוח
 22. סדרה לגיל הרך: צוות הצלה
 23. תוכנית ספורט: אולפן ליגת האלופות
 24. סדרת רשת: הטרמפיסטים עונה 3

קטגוריות אישיות

 1. שחקנית בסדרת דרמה: רובא בלאל עספור – הנערים
 2. שחקן בסדרת דרמה: ג'וני עָרביד – הנערים
 3. שחקנית בסדרה קומית: אילנית בן יעקב – חמישים
 4. שחקן בסדרה קומית: אודי כגן – משיח
 5. שחקנית בסדרה לילדים ונוער: ליאת הר-לב – אלישע
 6. שחקן בסדרה לילדים ונוער: יניב ביטון – ילדי בית העץ
 7. בימוי בסדרת דרמה: יוסף סידר, תאופיק אבו וָאִיל, חגי לוי – הנערים
 8. בימוי בסדרה קומית: דפנה לוין – חמישים
 9. בימוי בסדרה לילדים ונוער: שירילי דשא – ילדי בית העץ
 10. בימוי ויצירת סדרה תיעודית ועובדתית: ענת זלצר, מודי בר-און – שיעור מולדת
 11. תסריט בסדרת דרמה: חגי לוי, יוסף סידר, תאופיק אבו ואיל, שוקי בן נעים, יאיר היזמי – הנערים
 12. תסריט בסדרה קומית: רשף לוי, תומר שני – נחמה
 13. תסריט בסדרה לילדים ונוער: שירילי דשא, רועי שגב – ילדי בית העץ
 14. תסריט בתכנית סאטירה מערכונים ובידור: דוד ליפשיץ, אסף שלמון, אסף גפן, איתי רייכר, אילן שפלר, ערן זרחוביץ', שרון טייכר, רשף שי – ארץ נהדרת
 15. תחקיר בסדרה תיעודית ועובדתית: הילה שלם בהרד, חגית בן יעקב, רחל נחושתאי, אלונה עבאדי, לילי יודינסקי, תמי ריקליס – מעברות
 16. צילום בסדרה עלילתית: ירון שרף – הנערים
 17. צילום בסדרה תיעודית ועובדתית: איתן חתוכה – צל של אמת: רוצח כביש החוף
 18. עריכת תמונה בסדרה עלילתית: עינת גלזר זָרחין, יעל חרסונסקי – הנערים
 19. עריכת תמונה בסדרה תיעודית ועובדתית: דורון ג'רסי, אור לי- טל – מעברות
 20. ניהול אמנותי: ערד שָאואט – הנערים
 21. עיצוב תלבושות: חוה לוי רוזלסקי – הנערים
 22. מוסיקה מקורית: ישי אדר – הנערים
 23. עיצוב פסקול: אביב אלדמע – הנערים
 24. מקליט/ה בסדרה עלילתית: אשי מילוֹא – הנערים
 25. מקליט/ה בסדרה תיעודית ועובדתית: אלעד גולדברג – המסע המופלא של אהרוני וגידי
 26. איפור: ליאת שיינין – ארץ נהדרת
 27. ליהוק בסדרה עלילתית: הילה יובל – הנערים
 28. ליהוק בתכנית ריאליטי דוקו-ריאליטי: שרית כהן בר שמאי – חתונה ממבט ראשון, עונה 2
 29. ספיישל אפקטס ווידאו ארט: דן סחר, דניאל פליק – הנערים

שפיץ כזה – סדרת ספרים חדשה לילדים מאת סמדר שיר

סופרת  הילדים והנוער האהובה סמדר שיר חונכת סדרת ספרים חדשה לילדים, "שפיץ כזה" – שתצא לאור ב"עברית" באופן דיגיטלי בלבד. "מרק עטלף זה לא כיף", הספר הראשון בסדרה מביא את סיפורו של תומר, שמנסה להתמודד עם הבידוד והמגיפה – זהו ספר שילדים רבים יוכלו להזדהות אתו בתקופה זו.  הספר נכתב בימים אלו, ויתפרסם בהמשכים, מדי יום, בחינם עבור הקוראים הצעירים שבבידוד

סמדר שיר: "אין שום דבר מצחיק בקורונה, אבל זה הספר הכי מצחיק שכתבתי בחיי. זה קרה מחוסר ברירה – הדרך להתמודד עם התקופה הלחוצה הזאת, שכפתה עלי ניתוק מילדיי ומנכדיי. בזכות 'שפיץ כזה' הפסקתי לקטר על המסיכה ועל החיים בסיר הלחץ של הבידוד. אין לי מושג מתי המגיפה תחלוף ומתי ירשו לנו לצאת מהכלא, אבל הספר הזה נכתב בנשימה אחת ולא אגלה איך הוא מסתיים".

היום, יום ראשון, 26.4 – יוצא לאור ספר חדש מאת סמדר שיר, ראשון בסדרה חדשה לבני 9-13. מדי יום, חמישה ימים בשבוע, יעלה באתר עברית פרק חדש מ"שפיץ כזה" – מתנה לקוראים הצעירים.

גיבור הסדרה הוא תומר שפיצר, ילד אנרגטי ושובב, בן 11 וחצי, שחבריו לכיתה ז' בחטיבת הביניים הדביקו לו את הכינוי "שפיץ" מפני שיש לו אומץ לעשות דברים מקוריים, כמו לאחר לכיתה ולהצדיק את האיחור במופע סטנדאפ שמחסל את שעת הלימודים הראשונה. תומר-שפיץ כועס על העטלף שנכנס למרק, הפיץ את נגיף הקורונה ברחבי העולם ותקע אותו בבידוד מתמשך עם הוריו, אחותו הקטנה ואחיו הגדול – אביב הלא חביב. כמו כל ילד ישראלי הוא משתעמם, מתגעגע לחבריו, מתאמץ להתייצב בזמן לשיעור המקוון, חושש שבאשמת הקורונה יהיה עליו לחזור על שנת הלימודים הנוכחית ומחפש דרכים מקוריות להעביר את הזמן. דווקא בתקופת הבידוד, כשקשה לו להתרגל לשיגרה החדשה, הוא מסתבך בפליטות פה מוזרות שחושפות את הסוד הגדול שמלווה אותו מאז שנולד.

ב"עברית" מתאימים את הפעילות לרוח התקופה, מוציאים לאור ספרים בפורמט דיגיטלי ומציעים מבצעים מיוחדים ומתנות למבודדים. מ"עברית" נמסר כי נרשמת עליה של עשרות אלפי מצטרפים חדשים וצמיחה בנתוני ההורדה של הספרים הדיגיטליים. לנתונים אלו נלוות גם תגובות מחממות לב מקהל הקוראים לגבי היוזמות היוצאות ברוח הימים.

כאן המנצחת הגדולה של טקס פרסי האקדמיה

https://www.youtube.com/watch?v=v68gHiAQqM0

כאן עם מספר התוכניות הזוכות הגבוה ביותר, יותר מכל גוף התקשורת אחר בישראל: 11 תוכניות של כאן זוכות בפרסים, בנוסף ל-5 פרסים אישיים. אלו הן התוכניות הזוכות על פי הקטגוריות השונות:

 • משדר האירוויזיון- פרס להישגים מיוחדים בטלוויזיה
 • סדרה עובדתית – סליחה על השאלה
 • סדרת דוקו-ריאליטי – 80 וארבע
 • שעשועון טלוויזיה – המרדף
 • תוכנית ראיונות – פגישה עם רוני קובן
 • תוכנית תרבות – סוכן תרבות
 • מגזין לילדים ונוער – להציל את חיות הבר
 • תוכנית בידור לילדים ונוער – משחקי המוח
 • סדרת רשת – הטרמפיסטים עונה 3
 • סדרה קומית לילדים ונוער – ילדי בית העץ ובנוסף 3 פרסים אישיים: השחקן הטוב ביותר בסדרה לילדים ונוער – יניב ביטון, בימוי בסדרה לילדים ונוער – שירילי דשא ותסריט בסדרה לילדים ונוער – שירילי דשא, רועי שגב
 • סדרת התעודה – מעברות ובנוסף 2 פרסים אישיים: תחקיר בסדרה תיעודית ועובדתית – הילה שלם בהרד, חגית בן יעקב, רחל נחושתאי (בלרה) , אלונה עבאדי, לילי יודינסקי, תמי ריקליס ועריכת תמונה בסדרה תיעודית ועובדתית – דורון ג'רסי, אור לי- טל.

אלדד קובלנץ מנכ"ל כאן: "כאן ממשיכים להוכיח כי אין סתירה בין תוכן חכם ואלגנטי לבין הערכת הציבור . שלוש שנים לאחר הקמתו, כבר נהיר שהתאגיד הוא יצרן התוכן הגדול והאיכותי ביותר בישראל. אנו גאים לספק לציבור את התכנים בכל מקום ובכל זמן שיחפוץ מבלי להיכנע להרגלי העבר. נמשיך להשקיע משאבים חסרי תקדים ביצירה ישראלית מקורית ולהשתפר כל הזמן".

להקת אטומיק עם קליפ חדש דבק בבדידותי

חבורת אטומיק יוצאת בטייק אופ על "קליפי הזום" הממלאים את הפייסבוק באחרונה. "הקליפים הרי לא נעשים בזום", אומר מנהיג החבורה ירון פישמן. המשתתפים בקליפ "מתחברים" לשיחה, "מתנתקים" ומוחלפים באימוג'יז, שגם הם זכו לעדנה בתקופת הסגר.
אז עכשיו כשכבר יוצאים מהסגר השיר שנבחר הוא "דבק בבדידותי" של אמן הפולק ניל דיאמונד Solitary Man  Neil Diamond. בתרגום לעברית של רותי אלדג'ם וירון פישמן.
זהו שיר על אותם אנשים שבוחרים לדבוק בבדידותם. בשיר הגבר שבגדו בו, יישאר לבד עד שימצא את האישה הישרה שלא תשחק איתו משחקים. שיר זה מתכתב עם כל שירי האלבום הדיגיטלי של החבורה, שיצא באחרונה ובו כל השירים עוסקים בבדידות ואף בלוזריות. שיר שנהגה והוקלט לפני ראשון הנדבקים בקורונה. חבורת אטומיק מאופיינת בצליל עשיר ופולקלורי ובטקסטים שאנסוניירים וטרובדוריים, ודווקא בעברית. גם התרגומים ברובם מחומרים לא מוכרים ובנושאים שפחות נוגעים בהם.
בקליפ השתתפו: ירון פישמן – שירה, גיטרה ויוקללי, ניב הרמתי – מלודיקה, גיטרה וקולות, איתי ספורטא – קונטרבס, אורי אפק – חליל ושירה, אסף חסילביץ – צ'לו.

עסקים ומבצעים

בנק הפועלים עם סניף נייד ברחבי הארץ ושירות לגיל השלישי

הסניף הנייד בפעולה, "משען" גבעתיים (צילום איתן ריקליס)

בעקבות התפשטות נגיף הקורונה נוצר משבר בריאות עולמי ומשבר כלכלי משמעותי במדינות העולם. המציאות החדשה הביאה לשינויים באופן בו אנו צורכים שירותים חיוניים, מבחינת צריכת מוצרי מזון וכלי בית, שירותים רפואיים ואף שירותים בנקאיים.

הדור הצעיר הצליח להתרגל יחסית במהירות למעבר לשירותים הדיגיטליים בעוד שאוכלוסיית הגיל השלישי נחשפה למציאות חדשה ומאתגרת שבה נרשת למידה, כיצד להתנהל נכון בשירותים שעד כה הורגלו לקבל בצורה פרונטלית. בנק הפועלים זיהה את הצורך שנוצר עקב המצב החדש והחליט לתגבר את מערך הסינוף הנייד של הבנק שמגיע לבתי אבות ומרחבי דיור מוגן בארץ.

הסניף הנייד שפועל החל משנת 2017, הוא אחד משלוש סניפים ניידים שפועלים ברחבי הארץ ומגיעים לתת שירותים בנקאיים ללקוחות המתגוררים במרחבי הדיור הייעודיים. נותנים שירות מקצועי ואישי בהתאם לצרכים. ״כשהחלה התפשטות הנגיף וההנחיות לריחוק חברתי הבנו שהולך להיות קושי אצל הלקוחות המתגוררים במרחבים סגורים שטרם רכשו את הכלים הדיגיטליים. החלטנו להגביר את הפעילות שלנו ועכשיו אנחנו פועלים בכל הארץ ומסייעים למאות לקוחות מדי יום״. ציין דודי.

 
- פרסומת -

 

״חשוב לנו שציבור זה ירגיש נוח לגשת ולקבל סיוע, אנחנו שומרים ומקפידים על כללי משרד הבריאות, סטריליות ומרחק בטוח בין הבנקאי ללקוח. בנוסף, אנו מסבירים כיצד ניתן להשתמש בשירות המוקד הטלפוני, באתר הבנק ובאפליקציה״.

מלבד הסניף הנייד, הבנק מפעיל מוקד ייעודי ללקוחות מבוגרים בנוסף למוקד ״פועלים בטלפון״ שהוא מותאם לצרכי אוכלוסיית הגיל השלישי במספר:  2403* שדרכו ניתן גם לזמן את הסניף הנייד.

דודי מסכם, ״אנחנו שמחים לתמוך ולסייע לתושבי הערים  ולתת להם שירות אנושי ומקצועי בתקופה מאתגרת זו. אנחנו מקווים שבקרוב נחזור לשגרה וניפגש מחדש. חשוב מאוד לשמור על הבריאות ונצליח לעשות זאת רק במאמץ משותף של כולנו ביחד״.

הסניף הנייד ביקר במהלך תקופת הקורונה בישובים הבאים: גבעתיים, רמת השרון, תל אביב, ערערה בנגב, קיבוץ חצרים, הוד השרון, כפר סבא, ירושלים, הרצליה, גני תקווה, מודיעין, קריית גת, רעננה, תל מונד, אבן יהודה, באר שבע, ראש העין, בית דגן, בית שמש, נתניה, קריית מלאכי, נוף הגליל (נצרת עלית), נשר, לוד, אשדוד, חיפה, מגדל העמק, ראשון לציון, רמלה ויוקנעם .

במהלך חודש מאי צפוי להגיע לישובים נוספים כגון: ריינה, ג׳אסר א-זרקא, ירוחם, מצפה רמון, קרית מוצקין ועוד.

שמרת הזורע עם מבצע חזרה לשגרה

רשת שמרת הזורע מחברות הרהיטים הגדולות והוותיקות בישראל חוזרת לשגרת עבודה רגילה, שלאחר ימי הקורונה. עם החזרה לשגרה יוצאת הרשת במבע של 50% הנחה על  מאות פריטי ריהוט מתצוגה ובהם לדוגמא: שולחן אוכל ערבה + 6 כיסאות שירה,  שולחן אוכל מרידיאן + 6 כיסאות קוקו, סלון פילדלפיה פינתי, כורסא דניאל, מערכת יער,  מזנון + שולחן סלון, מיטה אליס ועוד.

להשיג בכל סניפים הרשת. לפרטים על הרשת וכתובות הסניפים בעמוד הפייסבוק של קבוצת אליוט רואי חשבון

טיולים וטבע

רשות הטבע והגנים עם הנחיות טיול חדשות בהתאם לתו הסגול

השבוע הודיעה רשות הטבע והגנים על פתיחת 20 שמורות טבע וגנים לאומיים, לאחר חודשיים בהם האתרים היו סגורים לביקורים. בין האתרים הפתוחים: נחל עמוד, יהודיה, ברכת צפירה, נחל צאלים, ירקון-תל אפק, עין גדי, נחל עיון, מצדה, מעיין חרוד, נחל אלעל, החולה, עין עקב, קסטל. הרשות מדגישה שחוף פלמחים עדיין סגור.

בתקופה הזו  בעלי החיים התרגלו להסתובב חופשי וללא הפרעות בכל שעות היממה. עתה משחוזרים לפעילות והציבור יוצא שוב לחיק הטבע, פרסמה רשות הטבע והגנים הנחיות טיול חדשות, המתחשבות  בבעלי החיים ושומרות על בריאות המטיילים.

על המטיילים לשמור על הנחיות משרד הבריאות: לבישת מסיכה, שמירת מרחק של 2 מטרים מאדם לאדם, איסור התקהלות והקפדה על כללי היגיינה. השחייה אסורה בשלב זה בכל מקווי המים ובמקומות מסוימים מותרת הליכה ושכשוך רגליים, בהתאם לשילוט במקום.

לטובת חובבי לינת שטח נפתחו גם חניוני לילה. לפי התנאים החדשים מחויבת שמירת מרחק של 10 מטר בין אוהל לאוהל והצפיפות המותרת עומדת על 15 מ"ר לאדם.

שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים: "הטבע הפרוע והבלתי מופר זכה לעדנה בחודשיים האחרונים. היעדרות האדם ממנו אוששה מינים רבים והחזירה את בעלי החיים למקומם הטבעי ללא אורחים בשעות 'מוזרות'. עם שובנו לשמורות הטבע ולגנים הלאומיים חובה עלינו להתנהג כמו כל אורח. בנוסף, אנו נדרשים לשמירה על בטחוננו הרפואי ולשם כך הכנו את התו הסגול לשטחים הפתוחים. אם נשמור עליו נשמור על עצמנו ועל זכותנו לצאת מהבית."

פארק הטבע העירוני בירושלים עמק הצבאים פתוח

עמק הצבאים ירושלים (צילום דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע)

אתר הטבע העירוני עמק הצבאים בירושלים, השייך לעירייה ומנוהל ע"י החברה להגנת הטבע, פתוח לציבור הרחב, לפי הנחיות משרד הבריאות ובהתאם להנחיות הריחוק החברתי. אנשי הפארק דאגו לחיטוי אזורי הקהל והשירותים הציבוריים, יספרו את כמות הנכנסים ואת התנהלות הקהל במהלך הביקור, על פי הנחיות משרד הבריאות. בשל הצורך בבקרה על כמות המבקרים ורמת מיגונם, יחויבו המבקרים בהנחיות הבאות:

א. המבקרים יתבקשו לנוע בגן תוך שמירה על מרחק בין משפחות/קבוצות, ולהימנע מהתקהלות של למעלה מ- 10 אנשים.

ב. כל מבקר חייב להצטייד במסכה אישית ומומלץ גם שימוש בכפפות.

ג. אפשר יהיה לטייל בשטחים הפתוחים בפארק, אולם מסתור הצלמים ומרכז המבקרים יהיו סגורים לכניסת קהל.

ד. במידה ויהיה עומס מבקרים, ייסגר הפארק זמנית עד שיצאו מספיק אנשים.

פארק עמק הצבאים, בליבה של ירושלים, הוקם בשטח פתוח המתפרס על 250 דונם בין השכונות קטמונים, גבעת מרדכי והולילנד, אחרי מאבק ציבורי חסר תקדים נגד הקמת שכונה במקום. הפארק פתוח לציבור כל ימות השבוע, ללא תשלום וניתן לראות בו באופן חופשי צבאים, ציפורים, צבים, עופות מים, זוחלים ובעלי חיים נוספים. הצבי הארץ ישראלי Gazella gazelle הוא יונק אוכל עשב ממשפחת הפריים הנמצא בכל חבל הארץ הים תיכוני בישראל והוא אחד משלושה מיני צבאים הקיימים בארץ – בנוסף לצבי הנגב הנפוץ באזורים מדבריים וצבי השיטים ממנו נותרו בכל העולם פרטים בודדים בלבד.

בחברה להגנת הטבע מציינים כי בעת קום המדינה, הצבאים היו על סף הכחדה בעולם, ובארץ מספרם נאמד במאות בודדות של פרטים. בשנים שחלפו, הצבאים נכחדו מכל המדינות השכנות עקב ציד פרוע ואוכלוסיית הצבאים בישראל ידעה עליות ומורדות. כיום מעריכים שקיימים בישראל 3,000-4,000 צבאים ממין זה. יעל המרמן-סולר, מנהלת הפארק מטעם החברה להגנת הטבע: "לצערנו, הצבאים נמצאים בסיכון בישראל, כאשר הסכנה העיקרית היא בנייה והרס בתי גידול בשל בינוי, סלילת כבישים והקמת תשתיות אשר קוטעים את אזורי המחייה שלהם ומבודדים אותם מבני מינם. כל זאת בנוסף לציד לא חוקי וריבוי כלבים משוטטים ותנים שטורפים את העופרים, שהינו גם תוצר של התנהגות בני האדם בשל  כמויות המזון המושלכות לאשפה לא מנוהלת, שמאפשרות להם להתרבות מעבר להיקפם הטבעי. כפארק טבע עירוני חברתי וקהילתי, אנחנו שמחים מאוד על האפשרות לפתוח את השערים לקהילה, וכך לתת לציבור הישראלי להנות מהטבע באביב היפה הזה, מתוך אמונה שהטיול והשהיה בטבע הם המתכון לבריאות לגוף ולנפש".

הצימרים ומקומות הלינה בגולן עם פעילות בהתאם לתו הסגול

עין קשתות ברמת הגולן (צילום עופר בלנק)

התרגשות רבה נרשמה בגולן עם פתיחתם המחודשת של מקומות הלינה, הצימרים ובתי ההארחה השונים. ההקלות הצפויות בתחום התיירות שנכנסו לתוקף ומאפשרות את פתיחת מתחמי הלינה השונים, בהתאם למגבלות יצרו התעניינות גוברת מצד הקהל הישראלי שמעוניין לצאת לחופשה.  ומעדיף לינה משפחתית בצימרים מבודדים על פני מלונות הומי אדם.

באגף התיירות בחברה הכלכלית גולן צופים ביקוש גבוה במיוחד למקומות הלינה בגולן בייחוד בשל המענה המדויק התואם את המגבלות שמציע הגולן למשפחות. באגף איגדו את תיירני הגולן שנערכו לתת מענה בהתאם לתו הסגול.

הגולן משופע באתרי לינה ברמות מחיר משתנות ושוות לכל נפש  – צימרים, חאנים, אתרי קמפינג וגלאמפינג ופתרונות מדויקים לתייר שמחפש אוורור אחרי תקופת סגר קשה ויחד עם זאת דורש לשמור על בריאות משפחתו בזמן החופשה. האפשרות לצאת מפתח הצימר ישירות לטיולים בטבע, במסלולי טיול מסומנים או פשוט לשבת מול הנוף הגולני הייחודי או הכינרת העולה על גדותיה מתאימים מאוד לרוח התקופה. שמורות הטבע בניאס ויהודייה כבר פתחו שעריהם ומוכנות לקבל את קבל הנופשים בגולן.

במהלך השבוע יפתח לקהל פארק הירדן שבו האטרקציה "תופעת טבע" המתאימה לכל המשפחה ולרוח ההנחיות. כל משפחה גרעינית מטיילת במסלול אור קולי המלמד על החיות והטבע בפארק הירדן. החוויה מדובבת בהמון הומור ע"י כוכבי "ארץ נהדרת".

מפארק הירדן מוסרים שיש להזמין מקום מראש, היציאה לסיור בקבוצות קטנות ע"פ הנחיות משרד הבריאות הסיורים באוויר הפתוח מתאימים מאוד לרוח התקופה ומבטיחים הנאה רבה לכל המשפחה. אתר מורשת לאומית עין קשתות יפתח שעריו לציבור בהמשך שבוע.

מהנהלת עין קשתות נמסר שבאתר מתכוננים לקבלת קהל בהתאם להנחיות תוך שמירה קפדנית על בריאות הציבור. הסיור באתר יותאם לדרישות משרד הבריאות. באתר בית כנסת בן 1500 שנים שנחרב ברעידת אדמה וקומם בטכנולוגיה מרתקת. האתר משקיף על נוף עוצר נשימה של הכינרת ונחל סמך ומספק סיור בטבע, מורשת והיסטוריה ומותאם לכל המשפחה.

עודד פורת מנהל אגף תיירות גולן: "  הגולן נערך במרץ רב לחזרת הנופשים. אתרי הלינה תודרכו ע"י אגף התיירות בחברה כלכלית גולן לעמידה בדרישות התו הסגול שהוציא משרד הבריאות ומכינים את מקומות האירוח לקבלת קהל. אתרי טבע של רט"ג פתחו את שעריהם למבקרים, אתרים נוספים יפתחו עד סוף השבוע מה שמבטיח לנופשים בגולן, חוויה של נופש ולצידו תוכן ובילוי איכותי בטבע.

מתחם האירוח באי גאלי בגבעת יואב שבגולן: "החל מאתמול אנו חשים בהתעוררות בענף, התחלנו לקבל הרבה טלפונים ממשפחות שמחפשות מקום בטבע ובמרחבים הפתוחים לאחר ימים רבים של סגר. אנו ערוכים לאפשר לינה מפנקת למשפחות באוהלי יורט מונגולים מול הנוף המרהיב של הכינרת. סמיכות המתחם לשביל הגולן ולאתרי תוכן ובילוי מאושרי תו סגול, הופכים את האפשרות של חופשה משפחתית לבטוחה ומותאמת הן מבחינת ההנחיות והן מבחינת התקציב עבור משפחות רבות".

תיירות

עמותת תיירות ארץ הגליל עם תכנית פעולה עפ"י התו הסגול

ענף התיירות הכפרית בפריפריה הצפונית היה בין הראשונים להתחיל בהיערכות פעילות חדרי האירוח בהתאם לתקן 'התו הסגול' לתיירות, הכולל הנחיות ונהלים חדשים בעסקים. בהמשך לאישור פתיחת הצימרים, החלו כבר הפניות וההזמנות והתיירנים נערכים בהתאם.

דורית אלמליח, מנכ"לית עמותת ארץ הגליל: "לא פשוט להיערך לקבלת אורחים על פי התקן החדש וגם מבחינה תקציבית נדרשת השקעה בהיערכות, זאת לאחר חודשיים בהם לא היו כלל הכנסות לענף התיירות, אך כלל התיירנים בגליל העליון נערכים בהבנה ואחריות, על פי כלל התקנים ויבצעו את ההנחיות על פי 'התו הסגול' לתיירות הכפרית, שהינה הראשונה לקליטת אורחים, מאחר ותנאי האירוח והריחוק מתאימים לכך מבין אופציות האירוח האחרות. על פי התקנים נדרש ריחוק חברתי וכמובן, באופן בו בנויים הצימרים וכן מרחבי ונופי הגליל העליון, מאפשרים הנחייה זו ללא בעיה, נהפוך הוא, המרחב הינו חלק מחוויית הנופש כאן", אומרת אלמליח ומוסיפה, "אנשי הצימרים ערוכים לקבלת האורחים בכניסת החדר עצמו, או באזור הקבלה במרחק הנדרש, ללא התגודדות ובדיקת חום כנדרש. בנוסף, יודיעו בעלי הצימרים לאורחים האחרים היכן ממוקמים כלל האורחים, כך שידעו להימנע מקרבה לאזורים בהם שוהים אורחים אחרים. חדרי האוכל יהיו סגורים וחלק מאנשי התיירות נערכים למשלוח ארוחות לחדרים, או העברת המלצות לטייק אווי לאורחיהם. כמו כן, יוצבו עמדות חיטוי ושטיפת ידיים, באזורים הציבוריים וכן בחדרים, שינוקו ויחוטאו בהקפדה, טרם יגיע כל אורח לנופש. עובדי מתחם התיירות יעטו מסכות כנדרש".

סיון צרפתי-אור, מנהלת קשרי תיירנים עמותת התיירות ארץ הגליל אומרת, כי בעלי חדרי האירוח חייבים בעת זו ביצירת אמון מול האורחים ותקשורת ברורה ושקופה עם הלקוחות, כולל העברת מידע טרום ההגעה, על האופן שנוקט כל אתר לגבי התקנות החדשות והביצוע שלהן בפועל, כך שהאורח ידע בדיוק למה לצפות, יהיה בטוח וייהנה בשהייה שלו במקום ללא דאגות. "התיירן צריך ליצור תחושה של שיתוף פעולה עם האורחים לביצוע התקנות יחדיו, מאחר ולשני הצדדים המצב חדש, כך ששיתוף הפעולה לביצוע ההנחיות מהווה מקום טוב ובטוח לטובת כולם"  אומרת צרפתי-אור.

בעמותת ארץ הגליל מקווים כי לאחר פתיחת שמורות הטבע, תאושר גם הגעה לחופי הכינרת והנחלים, כך שניתן יהיה להשלים את החוויה בגליל.

משרד התיירות עם הנחיות לפתיחת הצימרים לאירוח הציבור

בתיאום בין גורמי המקצוע במשרד התיירות ובמשרד הבריאות, הוסכם כי צימרים יהיו רשאים לחזור לפעילות בהתקיים התנאים הבאים:

 • המתחם יכלול עד 10 יחידות אירוח, צמודות קרקע בנות קומה אחת (אפשר שיכללו גלריה פנימית בתוך חלל היחידה), והן בלבד תשמשנה לאירוח על פי הנחיות אלה. שימוש ביחידות בקומה שניה יתאפשר רק במקרים בהם קיימת כניסה ייעודית ונפרדת לכל אחת מיחידות האירוח שאינן צמודות קרקע.
 • פתחי הכניסה ליחידות האירוח מופרדים זה מזה במרחק של לפחות 2 מטרים, היחידות כוללות חדר שינה אחד או יותר, שירותים, חדר רחצה ומטבחון ויכולות לתפקד באופן אוטונומי, ללא תלות בשטחי ציבור נוספים. כמו כן הכניסה ליחידות האירוח היא ישירה מהחוץ ואינה דרך מסדרון מקורה הסגור מכל צדדיו או דרך אולם לובי ראשי.
 • על מנהלי הצימרים להכין אותם לחזרה לפעילות, ובין היתר, לבצע ניקיון יסודי וחיטוי מיוחד עם אקונומיקה או אלכוהול לשטחים הציבוריים וליחידות האירוח עצמן, כולל משטחים, מפסקי חשמל, ידיות של דלתות, ארונות וחפצים אחרים.
 • לאחר גמר הניקיון יחידות האירוח והשטחים הציבורים יאווררו.
 • כמו כן יוצבו חומרי חיטוי ושילוט בכניסה הראשית למתקן האירוח, בדלפק הקבלה, בכניסה לכל יח' אירוח ובמקומות מרכזים נוספים.
 • יוצבו מחיצות פרספקס על דלפק הקבלה ובכל נקודה אחרת בה מתקיים מפגש קבוע בין צוות העובדים לבין האורחים, כדי למנוע מגע ישיר. צוות העובדים הקבוע יעבור מדי יום בדיקה יומית של חום הגוף ויחתום על הצהרת בריאות.
 • בזמן העבודה: צוות העובדים יעטה מסכות וילבש כפפות חד פעמיות שיוחלפו כל 4 שעות.
 • צוות העובדים יצמצם עד כמה שניתן את זמן המגע פנים אל פנים עם האורחים וישמור במידת האפשר על מרחק של שני מטרים לפחות בינם לבין עצמם ובינם לבין האורחים. הצוות לא יקיים ארוחות משותפות או ישיבות צוות. צוותים קבועים יעבדו באותה משמרת. כך יונהג לגבי ספקים חיצוניים שחייבים להיכנס למתחם הצימרים.
 • מתקני מים: תיאסר הפעלת מתקני מים המצויים במתחם הציבורי, ובכלל זה בריכות, מתקני ספא, ג'קוזי, קולרים פינות קפה וכל מתקן מים אחר.
 • נאסרת הפעלת כל מתקן פעילות ציבורי כגון מועדון ילדים, מתקני משחקים, מועדון הופעות וכו'.
 • בכל הקשור לקבלת הזמנות ותשלום: בכל יחידת אירוח תותר לינה של משפחות גרעיניות בלבד או אנשים שלנו ביחד לפחות 14 ימים לפני ההגעה לצימר. קבלת הזמנות תעשה דרך הטלפון בלבד. התשלום יבוצע באמצעות כרטיס אשראי בלבד, ככל הניתן יש לבצע את התשלום דרך הטלפון. תינתן עדיפות לשליחת החשבונית באמצעות דואר אלקטרוני.
 • כל האורחים ידרשו למלא ולחתום על הצהרת בריאות בזמן הקליטה במתקן האירוח ומידי יום במשך זמן השהייה.
 • כל האורחים יידרשו למלא ולחתום על הצהרת בריאות בזמן הקליטה במלון ומידי יום במשך זמן השהייה. במידה וקבלת האורחים תבוצע בדלפק קבלה או בלובי המתקן, יעשה ניסיון לצמצם את מספר הנוכחים בחדר ובכל מקרה לא תותר כניסה של יותר משלוש משפחות גרעיניות לדלפק הקבלה או ללובי המתקן בעת ובעונה אחת ובתנאי שניתן לשמור על כללי הריחוק החברתי.
 • הנהלת מתחם הצימרים מחויבת לנהל 4 יומנים שיכללו: א. יומן אורחים הכולל פירוט של שמות האורחים השוהים במלון מידי יום, ופרטיהם וחום גופם באופן יומי. ביומן האורחים ירשמו גם אורחים שעזבו את הצימר במשך היום ולא נשארו ללון בו וגם אורחים שהגיעו מתחם הצימר במשך היום ולנו בו בלילה. ב. יומן עובדים: פירוט שמותיהם חום גופן ושעות עבודתם. ג. יומן ניקיון: מה נוקה, מתי ועל ידי מי. ד. יומן  ספקים: פרטים מלאים של הספק, מטרת הביקור,  אזורי הנוכחות במתקן, תאריך ושעה.
 • בכל הנוגע להגשת מזון – בשלב זה לא תותר ישיבה בחדר אוכל ציבורי, אלא ניתן יהיה לאסוף את האוכל מהספק או שהאוכל יובא ישירות לחדרים; במידה ובצמוד לכל חדר  מוצב מתקן צליה (מנגל) יותר השימוש לאורחים הלנים באותו חדר בלבד. יעשה שימוש בכלים חד פעמים שיזרקו בגמר השימוש או בכלים הרב פעמיים הנמצאים בתוך החדר בלבד. שאריות המזון והכלים הכלים החד פעמיים יאספו בשקיות אשפה שיקשרו בגמר השימוש וירוכזו במתקן פינוי האשפה המרכזי של מתקן האירוח.
 • לאחר עזיבת אורחים ולפני כניסת אורחים חדשים ייזרק ציוד חד פעמי לשקית אשפה שתקשר בגמר הטיפול ותיאסף במתקן פינוי האשפה המרכזי. הסדינים והמגבות וכל טקסטיל אחר יוכנסו לשקית מיוחדת נפרדת אטומה ומסומנת. שתובא בזהירות לכביסה חמה בטמפ' של מעל 70 מעלות צלסיוס עם סבון כביסה. כלי אוכל ביחידות האירוח ייאספו וישטפו במדיח כלים בטמפרטורה של 70 מעלות צלזיוס לפחות.
 • הניקיון יבוצע בשני שלבים. שלב א': ניקוי יחידת האירוח בהתאם לנהלי העבודה הקיימים בדגש גדול יותר על מקומות בהם יש מגע תדיר של אורחים. שלב ב': חיטוי מיוחד ונוסף של כל החפצים, המשטחים והאביזרים ביחידת אירוח בעזרת חומר חיטוי או מגבונים ייעודיים. כשלא ניתן לעשות שימוש באקונומיקה, יעשה שימוש בחומר שיש בו לפחות 70% אלכוהול. לאחר גמר הניקיון יחידת האירוח תאוורר ולא תותר אליה כניסה למשך 3 שעות לפחות.
 • השטחים הציבורים ישטפו בשעות הבוקר המוקדמות בשעות הצהרים ובשעות הערב המוקדמות. פחי האשפה בשטחים הציבורים יפונו בתדירות גבוהה. לא יוגש מזון (סוכריות, פירות, עוגיות וכו') או שתיה חמה או קרה בשטחים הציבורים.
 • הנחיות ייחודיות נוספות על המפורטות כאן, ניתנו לטיפול בצימר בו לנו אורחים החייבים בבידוד, כך שבסיום  הניקיון, החדר יאוורר למשך 12 שעות לפני שיותר בו שימוש חוזר.
 • כמו כן, צימר בו לנו אורחים שאומתו כחולים בקורונה יעבור חיטוי מיוחד ע"י חברה חיצונית באמצעות ריסוס וערפול והוא ייסגר ל -10 ימים.

במתווה שאושר נכתב, כי הנחיות אלו אינם פוטרות את בעלי ומנהלי הצימר ממילוי כל הנחיה ותקנה אחרת בה הם מחויבים בזמן שיגרה.

צפת עם פיתוח אזור כיכר אשתם והעיר העתיקה בצפת

לאחר שנה של פעילות אינטנסיבית שהוביל ראש עיריית צפת שוקי אוחנה מול משרד התיירות, החמ"ת ומשרד השיכון השבוע התקיים סיור סופי לקראת תחילת העבודות בפרויקט שעתיד להנגיש את העיר העתיקה להמוני התיירים המבקרים בה, לפתח את האזור כיאה לאתר תיירות מוביל ולהביא בשורה אמיתית.

הסיור ברחבי העיר העתיקה כלל את ראש עיריית צפת שוקי אוחנה, יחד עם צוות הפרויקט, לאחר הסיכומים הסופיים סוכם כי מיד לאחר השלמת אישור הסדרי התנועה בוועדת התחבורה לתקופת העבודות, יחלו הצוותים המקצועיים לעבוד בשטח. הפרויקט יחבר את קרן היסוד המחודש, אל העיר העתיקה ויהווה שלב מקדים לפיתוח המדרחוב וחיבור אזור המסחר והמצודה לעיר העתיקה כחלק מיצירת ציר תיירות מרכזי ונרחב.

באזור כיכר אשתם יורחב הכביש ותוקם תחנת הורדה לתיירים המגיעים באוטובוסים זאת במקביל לאופציית ההורדה ברחוב  קרן היסוד המחודש. בכיכר אשתם עצמו יוקם מצפה מרהיב שיהווה נקודת ריכוז מקורה לתיירים ולמבקרים בצפת. במסגרת הפרויקט יבוצע חידוש לשדרת הגלריות, יוגדר ציר תיירים, יוצב שילוט, יחודשו תשתיות ביוב, מים וחשמל וכן ריצוף. כמו כן יוקמו תאי שירותים חדשים.

בעיריית צפת חיברו את פרויקט כיכר אשתם כנדבך נוסף לפרויקט קרן היסוד וכחלק מפיתוח טבעת רחוב ירושלים, המדרחוב ומדרגות עולי הגרדום. עם השלמת הפרויקט הנרחב, יבוצע וויסות של התיירים משלושה מוקדים מרכזיים במטרה לאפשר לכל עסקי התיירות  כחלק מהתוכנית לחיזוק המסר המקומי, ליהנות מכך ולמנוע עומסים בצירים המרכזיים של העיר: הגעה מקרן היסוד+ חניה וגישה קצרה רגלית, נקודת הורדה בכיכר אשתם וחנייה בקרן היסוד וכן הגעה וחניה באזור המצודה ומשם דרך המדרחוב או מדרגות עולי הגרדום.

פרויקט זה יחד עם המיזם שמקדם ראש עיריית צפת שוקי אוחנה להנגשת העיר העתיקה באמצעות סיור וירטואלי ורכישה מכוונת מכל מקום בעולם כחלק מהסיוע לעסקים המקומיים ופיתוח הסל התיירותי, צפויים לחזק באופן ניכר את התיירות בצפת.

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה: "בחודשים האחרונים כל ענף התיירות בעולם נפגע בגלל הקורונה, אנחנו פועלים במספר מישורים על מנת לתת מענה גם מיידי וגם ביום שאחרי בביסוסה של העיר צפת כעיר תיירות מרכזית ומובילה. כעת עלינו להיערך, לפתח, לחדש ולהתחדש. מדובר בפרויקט חשוב שהצלחנו לחבר לפרויקט קרן היסוד ולתכנון של פיתוח טבעת רחוב ירושלים, פרויקט שינגיש את העיר לתיירים ויאפשר לתירנים ליהנות מהגעתם ונוכחותם בעיר שאין עוד כמוה בעולם".

רכב

כלמוביל בראש שקט

מיצובישי אאוטלנדר 2018 בחזית בית העם, בית לחם הגלילית (צילום דני בר)

כלמוביל יוצאת במהלך ראשון מסוגו שייקרא כלמוביל בראש שקט, אשר מגן על לקוח אשר קנה את אחד מדגמי יונדאי או מיצובישי ואיבד את מקום עבודתו במהלך 6 החודשים הראשונים מיום הרכישה.

בדרך זו, מעניקה כלמוביל ללקוח הגנה פיננסית ורשת ביטחון ברכישת רכב חדש, במסגרתם יוכל להחזיר את הרכב ולקבל את כספו בניכוי ירידת הערך בהתאם לתקופה ולדגם הנרכש.

בכלמוביל מציינים כי מדובר בצעד חסר תקדים וייחודי בענף הרכב, אשר מקל בתקופה הנוכחית על ההחלטה ברכישת רכב חדש. התכנית כלמוביל בראש שקט תציע בעתיד הקרוב מגוון פתרונות ייעודיים נוספים לטובת הצרכן הישראלי.

מצעד יומולדת של ילד חובב מכוניות יוקרה הסתיים במעצר

טלקאר עם תחילת שיווק קיה K2500

קיה K2500 (צילום יח"צ חו"ל)

טלקאר, יבואנית רכבי קיה לישראל מודיעה על תחילת שיווק דגם K2500 – מסחרית קלה חד קבינה עם ארגז פתוח. לקיה K2500 ארגז פתוח באורך 3,110 ס"מ , רוחב 1,630 ס"מ עם דופן בגובה 355 ס"מ , המאפשרים העמסת מטען במשקל של עד 1,420 ק"ג – ביעילות ובבטחה.

דפנות הארגז, אשר נפתחות בחלקו האחורי ומהצדדים באופן שטוח לחלוטין מסייעות להעמסה קלה ונוחה ביותר של כל סוגי המטען בשילוב עם נקודות עיגון לאבטחה מירבית. מנוע טורבו דיזל בנפח 2.5 ליטר המפיק 130 כ"ס ומאפשר נסיעה חלקה ושקטה גם כשהרכב עמוס במטען.

לקיה K2500 נוחות נסיעה מעולה גם כשהרכב עמוס במטען וזאת הודות לסרן אחורי קשיח עם קפיצי עלים ובולמי זעזועים, עצמות עצה כפולות, מוטות פיתול, בולמי זעזועים ומוט מייצב לסרן הקדמי.

K2500 מספק סביבת הנהג חדשנית ואיכותית בזכות מערכת שמע מקורית הנשלטת מגלגל ההגה, דיבורית בלוטוט' מקורית, חלונות חשמל, מיזוג עוצמתי ועוד.

תביעה: עמוד שכוב באמצע שביל אופניים בגני יהושע

"נראה שאין מחדל מקומם יותר מאשר הצבת עמוד שכוב במרכזו של שביל אופניים לא מואר בפארק גני יהושע" טוען עוה"ד גיל קראוס המייצג סטודנטית סינית (33) שנפגעה בתאונת קורקינט קשה.

לדבריו, העמוד הוצב במקום ככל הנראה על מנת למנוע חניה של כלי רכב על השביל, אך השכבתו בחשיכה הפכה למלכודת קטלנית לרוכבים שלא מכירים את שבילי הפארק.

לדברי עוה"ד קראוס הסטודנטית הגיעה ארצה במסגרת חילופי סטודנטים ללימודי תואר שני, ונסעה לתומה על קורקינט במסלול המיועד לאופניים בשדרות רוקח בתל אביב בסמוך לאזור קיר הטיפוס בפארק הירקון, אך לפתע נתקלה בעמוד חסימת תנועה שהושכב על הקרקע באפלה, מבלי שום סימון או אזהרה לרוכבים.

לגרסתה, היא הועפה באוויר, והוטחה בעוצמה בקרקע, ונפגעה בעיקר בשיניה. היא פונתה לבית החולים איכילוב, שם נמצא כי היא סובלת בין היתר מחבלות, שפשופים ושברים בשיניה הקדמיות.

לדברי עו"ד קראוס, לאחר טיפול חירום בשיניה שבוצע תחת הרדמה חלקית  באיכילוב – הופנתה הסטודנטית לטיפולי שיניים בקהילה שם עברה מספר טיפולים דחופים והורכבו לה כתרים זמניים.

הסטודנטית המשיכה וממשיכה בטיפולי שיניים בארץ מולדתה, שיכללו בין היתר, לדברי רופאיה, התקנת שתלים והשתלת עצם, שעלותם מסתכמת בעשרות אלפי שקלים.

לדברי עוה"ד קראוס, מעבר להוצאות הרבות בגין הטיפולים שעברה ועוברת הסטודנטית, היא תידרש להוצאות גדולות גם בגין טיפולים עתידיים. מסרטונים ותמונות שצורפו למכתב הדרישה ניתן לראות כי העמוד השכוב עדיין מוצב במרכזו של שביל האופניים, אך מיד לאחר התאונה הרשויות הוסיפו לו פסים זוהרים שלא היו קיימים עליו בטרם התאונה, על מנת להזהיר רוכבים מנוכחותו בחשיכה.

לדברי עוה"ד קראוס, עצם הוספתם של הפסים הזוהרים מחזקת מאד את הטענה כי מדובר במחדל רשלני של רשויות הפארק, וכי גם הן הבינו כי נוכחותו במקום מהווה מפגע מסוכן שיש לתקנו באופן מידי.

לאחרונה שיגר עו"ד גיל קראוס, מכתב דרישה לפני תביעה לחברת גני יהושע, בדרישה לפיצויי הסטודנטית בגין הנזקים הרבים שנגרמו וייגרמו לה. טרם הגיעה תגובתה הסופית של החברה, באמצעות החברה המבטחת.

בעמוד הפייסבוק של קבוצת אליוט רואי חשבון מומחה בתביעות לנזקי גוף לרבות תאונות דרכים ותאונות עבודה, מיצוי זכויות מול המוסד לביטוח לאומי, רשלנות רפואית ותביעות ביטוח.

חשמלי Vs. טורבו בערה פנימית על המסלול. מי ניצח?

תעופה ושיט

אמסלם טורס עם חילוץ של 200 ישראלים וזרים מארגנטינה ומברזיל

קבוצת אמסלם טורס, תבצע חילוץ מורכב מארגנטינה ומברזיל של כ- 200 ישראלים וזרים מרחבי אירופה. טיסה זו נועדה לתת מענה למטיילים מדרום אמריקה, אשר נותרו ללא פתרונות חזרה לביתם, בשל סגירת השערים האוויריים ובהעדר טיסות.

נוסעי הטיסה תושבים זרים מרחבי אירופה אשר יעשו את דרכם מדרום אמריקה לצרפת. קבוצת הישראלים, תכלול גם כ- 30 עולים חדשים העושים עלייה לארץ בשיתוף הסוכנות היהודית וקרן הידידות. בנוסף אליהם יצטרף לטיסה גם שגריר ארגנטינה בישראל, המיועד להיכנס בימים אלו לתפקידו החדש.

טיסה זו מבואנוס אייריס לתל-אביב, אינה ישירה וכוללת עצירות ביניים בסאו פאולו ובפריז. הטיסה תצא ביום ג'- 12 במאי,2020 בשעה 13:00 (שעון ארגנטינה) ותבוצע על ידי חברת LATAM. טיסה מסאו פאולו לפריז תתבצע על ידי חברת התעופה אייר פרנס, בשעה 18:55  (שעון ברזיל). טיסה מפריז לתל- אביב, על ידי חברת ישראייר, תמריא ב- 13 במאי 2020, בשעה 14:00 כשהצפי לנחיתה בארץ בשעה 19:30 בערב.

הטיסה המיוחדת מובטחת במחיר של USD 1,885 לנוסע הכולל מיסי נמל, דלק, כבודה, ארוחות ושתיה קלה בשירות מחלקת תיירים. בשל ההגבלות הנוקשות והסגר בעת משבר הקורונה, הטיסה כפופה לאישור סופי של הרשויות וזמני הטיסה עלולים להשתנות.

יעקב אמסלם, מנכ"ל ובעלים של קבוצת אמסלם טורס: "בעקבות מספר רב של פניות מגורמים שונים לסיוע בחילוץ ישראלים נוספים שנותרו בדרום אמריקה, החלטנו להוביל מבצע זה המצריך ניסיון וידע רב בניהול מצבים מורכבים והפגנת יצירתיות המובילה לתמרון בין 3 חברות תעופה שונות, שכל אחת מהן אחראית על מקטע להשלמת המשימה. מבצע זה מחייב עמידה מופתית בלוחות זמנים והנפקת מספר רב של אישורים אל מול רשויות ושגרירויות שונות, משרד החוץ הישראלי וגורמים ממלכתיים נוספים. בין נוסעי הטיסה לתל אביב, קבוצה של כ- 30 עולים חדשים הבוחרים לפתוח בדרך חדשה, כך שאנו נרגשים לסייע להם בהגשמת חלומם הגדול לעליה לארץ ישראל דווקא בימים אלו".

קבוצת לופטהנזה עם טיסות החילוץ בלבד Repatriation עד ה- 31 במאי וכללי התנהגות חדשים

מטוסי קבוצת לופטהנזה (צילום יח"צ חו"ל)

בעקבות המשך ההגבלות על הטיסות הפנים אירופאיות והבינלאומיות, לוח הזמנים הנוכחי של קבוצת לופטהנזה, הכולל טיסות חילוץ בלבד repatriation, הוארך עד 31 במאי. על ידי כך קבוצת לופטהנזה מבטיחה את המשך התנועה האווירית וממשיכה לספק שירותים בסיסיים אך חיוניים.

החל מה – 18 במאי תפעיל קבוצת לופטהנזה טיסות חילוץ מפרנקפורט לאתונה (יוון), פורטו (פורטוגל) וגטבורג (שוודיה). כמו כן, מספר טיסות הפנים המופעלות ממינכן יוכפל.

לופטהנזה מציעה כעת 15 טיסות ארוכות טווח שבועיות, מפרנקפורט לניוארק ושיקגו (ארה"ב), סאו פאולו (ברזיל), בנגקוק (תאילנד) וטוקיו (יפן). בנוסף, לופטהנזה מציעה כעת 330 טיסות שבועיות מנמלי הבית של הקבוצה בפרנקפורט ומינכן למספר ערים בגרמניה ובשאר אירופה.

טיסות הקבוצה לישראל מושהות בשלב זה, גם כן, עד 31 במאי אולם הקבוצה ממשיכה לעקוב אחר ההתפתחויות בישראל ובשווקים השונים ותתאים את לו"ז הטיסות שלה במידת הצורך. לוח הזמנים המצומצם היה תקף תחילה עד ה -17  במאי, כעת הביטולים הנוספים יעודכנו והודעה תשלח לנוסעים.

חברת התעופה SWISS תמשיך להציע שלוש טיסות שבועיות ארוכות טווח לניוארק (ארה"ב) מציריך וז'נבה, בנוסף למספר טיסות לטווח קצר ובינוני ליעדים נבחרים באירופה.

חברת התעופה Eurowings תמשיך לספק שירותים בסיסיים בשדות התעופה בדיסלדורף, המבורג, שטוטגרט וקלן עם תוכנית המציעה טיסות פנים בתוך גרמניה וקישור ליעדים אירופיים נבחרים. אוסטריאן איירליינס ובריסל איירליינס ישהו, בשלב זה, את טיסותיהן הסדירות בשבועיים נוספים, עד 31 במאי 2020.

נוסעים שטיסותיהם בוטלו יוכלו להשתמש בכרטיס במועד אחר, לא יאוחר מתאריך 30 באפריל 2021, לכל יעד שיבחרו וללא דמי שינוי. יש לבצע את השינוי עד ה-31 אוגוסט 2020. במידה ויבחרו לטוס לפני ה – 31 בדצמבר 2020 (כולל), יהיו זכאים להנחה של 50 דולר אשר יופחתו ממחיר הכרטיס החדש. ניתן לקבל את שובר ההנחה דרך אתרי החברות בקבוצה ולממשו באמצעות מרכזי השירות.

בנוסף, חברות התעופה של קבוצת לופטהנזה דורשות מכל הנוסעים לעטות מסכות בכניסה למטוסים. בנוסף, ממליצה החברה לנוסעים לעטות את המסכות לאורך כל הנסיעה, לפני ואחרי הטיסה ובזמן השהות בשדה התעופה.

ענקית התעופה פועלת להתאים את התקנות והשירות למציאות החדשה, ומכיון שלא תמיד ניתן יהיה לשמור על המרחק הנדרש במהלך הטיסה, המסיכות ישמשו כהגנה נוספת לכל הנוסעים. החובה לעטות מסיכה תקפה, בשלב זה, עד ה-31 באוגוסט 2020 והיא תחול גם על צוות המטוס. ההחלטה התקבלה בכדי לשמור על בטיחות הנוסעים והצוות, ובכדי לעמוד בתקנות הרשמיות של רוב מדינות אירופה ,כולל ישראל, ובהן החובה לעטות מסכה במקומות ציבוריים. הנוסעים יתבקשו להצטייד במסכה מראש, המלצת הקבוצה היא שימוש במסכות בד הניתנות לשימוש רב פעמי, אך כל סוגי המסכות, כולל מסכות חד פעמיות, יאושרו לשימוש. בתוך כך, התקנה הנוכחית של קבוצת לופטהנזה המחייבת רווח של כיסא בין הנוסעים במחלקת התיירים ובמחלקות הפרמיום, תבוטל, אך הנוסעים ימוקמו ברווח גדול ככל הניתן בכל המחלקות והמסכות יספקו את ההגנה הנוספת.

מערכות האוורור במטוסי הקבוצה הינם בתקן המחמיר ביותר ומבטיחים איכות אוויר גבוהה. כמו כן, על פי נתוני הקבוצה לא ידוע על מקרי הדבקות וודאיים במטוסיה במהלך התפרצות Covid-19.

אייר קנדה עם תוכנית היגיינה מקסימלית בטיסות

אייר קנדה הכריזה על תוכנית מיוחדת לשמירה על הבטיחות האישית בטיסה. במסגרת תוכנית זו הנקראת +CleanCare תוענק הגנה מקסימלית לנוסעים בכל שלבי הטיסה תוך כדי שימוש באמצעים חדשניים, וכל זאת על מנת להעניק לנוסעים הרגשה בטוחה ונסיעה בראש שקט. אייר קנדה היתה החברה הצפון אמריקאית הראשונה לחייב את הנוסעים והצוות בעטיית כיסויי פנים והמובילה בתעשיית התעופה בסטנדרטים הקפדניים מאז ומעולם בכל הקשור בהיגיינה וניקיון המטוסים.

התוכנית תכלול בין היתר: חובת מדידת חום לנוסעים לפני העלייה למטוס, חובה על הנוסעים לעטות מסכות במשך כל זמן הטיסה, צוותי האוויר והקרקע יצויידו באמצעי מיגון מיוחדים, חלוקת ערכות אישיות לכל הנוסעים, בהן מוצרי היגיינה וחיטוי, הגשה בטיחותית של מזון ללא מגע של הצוות.

במחלקת התיירים יהיו מרווחים גדולים יותר ולא יושיבו נוסעים במושבים צמודים אלא אם כן מדובר בבני משפחה אחת או בני זוג, וזאת לפחות עד 30 ביוני 2020.

כמו כן, אייר קנדה מציגה בתוכניתה סטנדרטים חדשניים ומהפכניים המציבים אותה כחלוצה בתחום ההיגיינה בטיסה. לאחר כל טיסה ירוסס המטוס באמצעים אלקטרו-סטאטים העומדים בתקנים המחמירים של בתי החולים המובילים בעולם.

אייר קנדה החלה בשיתוף פעולה עם חברת טכנולוגיה מובילה העוקבת אחר מחלות זיהומיות בכל רחבי העולם באמצעות בינה מלאכותית, ומספקת לה מידע בזמן אמת, וזאת על מנת לנטרל כל סיכון לנוסעים במהלך הטיסה. אייר קנדה זכתה ב-2019 בפרסי Skytrax, מגזין התעופה היוקרתי, כחברת התעופה המצטיינת בניקיון תא הנוסעים ותמשיך גם השנה להוביל את תחום ההיגיינה והניקיון בקרב חברות התעופה בעולם.

MSC Cruises עם עדכון מועד החזרה לפעילות ב-10 ליולי

עד כה חברת הספנות הפרטית הגדולה בעולם השעתה פעילותה עד סוף מאי וכעת עדכנה התאריך ל-10 ליולי….לעת עתה.

MSC Cruises מציעה ללקוחות שמועדי השיט שלהן נכללים במועדי ההשבתה, להזמין קרוז חדש עם זיכוי סכום התשלום ששולם לקרוז שבוטל ולמימוש עד סוף 2021. בנוסף מציע החברה ללקוחות שנפגעו, אשראי של 100-400 דולר לתא בהתאם לסוג החבירה ואורך השיט שבוטל.

בנוסף, לקוחות שיש להם הזמנות עד סוף ספטמבר, יכולים לשנות ההזמנה למועד ומסלול אחר.

שונות

בואינג עם מטוס ה-Wingman הבלתי מאויש הראשון

צוות תעשייה אוסטרלי, בהובלת בואינג, הציג את מטוס ה-Loyal Wingman הבלתי מאויש הראשון בפני חיל האוויר המלכותי האוסטרלי, אבן דרך היסטורית לחברה ולאומה. המטוס, המשתמש בבינה מלאכותית בכדי להרחיב את יכולות הפלטפורמות המאוישות והבלתי מאוישות, הוא הראשון שתוכנן, הונדס ויוצר באוסטרליה זה למעלה מ-50 שנה. זוהי ההשקעה הגדולה ביותר של בואינג במטוס בלתי מאויש מחוץ לארצות הברית.

כראשון מתוך שלושה אבות-טיפוס של התוכנית האוסטרלית לפיתוח מתקדם של מטוס ה-Loyal Wingman, המטוס משמש גם כבסיס לפלטפורמת Airpower Teaming (ATS) של בואינג, אשר מפותחת לשוק ההגנה העולמי.

יותר מ-35 מחברי התעשייה האוסטרלית מסייעים בעבודות אב-טיפוס בארבע מדינות אוסטרליות. עם ביקוש בשוק העולמי למטוסים בלתי מאוישים בעלי יכולת גבוהה ובמחיר נוח והוגן, בואינג יישמה חדשנות בכל רחבי החברה בכדי להשיג יעדים אלה. המטוס הונדס בעזרת תאום דיגיטלי כדי לדמות את מבנו, מערכותיו, יכולותיו ודרישות מחזור החיים המלאות; יוצר בטכנולוגיה המתקדמת ביותר של בואינג, והורכב באמצעות תהליכי ייצור מתקדמים מוכחים.

"אנו גאים לנקוט בצעד משמעותי זה קדימה עם חיל האוויר המלכותי האוסטרלי ולהראות את הפוטנציאל לשילוב כלים חכמים בלתי מאויישים שישרתו כמכפיל כוח", אמרה קריסטין רוברטסון, סגנית נשיא ומנהלת מערכות אוטונומיות בבואינג. "אנו מצפים להכניס את המטוס לבדיקות טיסה ולהוכיח את רעיון הצוות הבלתי מאויש. אנו רואים בעלי ברית גלובליים עם אותם צרכים ייעודיים, וזו הסיבה שתכנית זו חשובה כל כך לקידום פיתוח פלטפורמתAirpower Teaming  של חברת בואינג."

אב הטיפוס של מטוס ה-Loyal Wingman עובר כעת לבדיקת קרקע, ולאחריה נסיעה על מסלול וטיסה ראשונה בהמשך השנה.

זמן הקורונה CoronaTime

קבוצת אליוט רואי חשבון  למען בעלי העסקים

קבוצת אליוט רואי חשבון תקיים ביום ראשון הקרוב 10/5 בשעה 14:00 משדר לייב בפייסבוק לטובת מתן מענה לשאלות בעלי עסקים בכל הקשור למענקים ותגמולים – הפעימה השניה והשלישית של רשות המיסים, הלוואות בערבות מדינה, החזרת עובדים מחל"ת, ביטוח לאומי ושאלות נוספות בכל הקשור להיבטים הכלכליים במשבר הקורונה. מטעמה של קבוצת אליוט ישתתפו במשדר: רו"ח אורי בארי, רו"ח רביטל רונן לנץ, רו"ח אלון שרייבר ורו"ח אריאל פטל שיענו לשאלות שיועברו אליהם.

המשדר יתקיים בעמוד הפייסבוק של קבוצת אליוט רואי חשבוןבעמוד הפייסבוק של קבוצת אליוט רואי חשבון והוא מיועד לכל בעלי העסקים בישראל.

לדברי רו"ח אורי בארי, יו"ר קבוצת אליוט, כרואי חשבון אנו עומדים בחזית מאבקם של בעלי העסקים ומסייעים להם לשרוד בתקופה מאתגרת זו. כשירות לציבור אנו מקיימים את השידור ונביא בו את כל הידע המקצועי הקיים בכדי לעשות סדר לבעלי העסקים למה הם זכאים בשלב זה וכיצד הם יכולים למצות את הזכויות שלהם ובעיקר כדי לענות על שאלות תפעוליות עסקיות שונות.

קבוצת אליוט רואי חשבון הינה התאגדות של למעלה מ 25 משרדי רואי חשבון בישראל השייכים לרשת הבינלאומית אליוט. המשרדים מעניקים ללקוחותיהם קשת של פתרונות מקצועיים וכן מאפשרים לקבל מענה ברמת הפירמות הגדולות לעסקים כולל מחלקות מקצועיות שונות.

קרן הסיוע לעסקים למשבר הקורונה בארה"ב עם מענק לחברת בת של מעדני יחיעם

משלוחי מזון של מעדני יחיעם לבתי חולים (צילום ניסים טלבי)

חברת Abeles & Heymann, יצרנית מעדני הבשר הכשר הידועה בארה"ב, אשר נמצאת בבעלות מעדני יחיעם הישראלית מקיבוץ יחיעם, מקבלת סיוע חשוב מקרן הטיפול במשבר הקורונה בארה"ב, ומצליחה, למרות משבר הקורונה העולמי ובאופן ספציפי בניו-ג'רזי, להפעיל את המפעל בנוכחות מלאה וללא כל תוכנית לפיטורי עובדים.

במסגרת התכנית של הממשל הפדראלי בארה"ב לתמוך בעסקים קטנים ובינוניים בזמן משבר הקורונה, העמיד הממשל סכום בסך 350 מיליארד דולר, אשר ישמשו כערבות להלוואות שבתנאים מסוימים יכולות להפוך למענק, עבור העסקים שפנו לתמיכה כזו ועומדים בקריטריונים. ההלוואות מוענקות באמצעות הרשות לעסקים קטנים (SBA).

בהתאם לזכויות ולתקנות המיוחדות  בארה"ב, הגיש סת' לוויט, מנכ"ל חברת Abeles & Heymann, בסיוע מעדני יחיעם ומשרד עו"ד אסטליין מישראל, בקשה להלוואה בשל הקורונה. ההלוואה אושרה והתקבלה, כך גם עשתה חברת ההפצה האמריקאית בייגל בייטס, המפיצה את מוצרי יחיעם בארה"ב, והחברה מקווה לחזור להיקף הפצה מלא.

חברת אייבלס אנד היימן נחשבת ליצרנית מעדני בשר כשר מוכרת וותיקה בארה"ב, עם היסטוריה של כ- 70 שנים בשוק הנקניקיות, הנקניקים ומוצרי המעדנייה הכשרים. כל מוצרי החברה מיוצרים מ- 100% בשר בקר ועל לקוחותיה נמנות רשתות השיווק המובילות בהן COSTCO, SHOPRITE, STOP AND SHOP, PATHMARK ועוד. לפני כשבע שנים רכשה מעדני יחיעם את החברה כחלק מתהליך התרחבות והתייעלות של הפעילות בשוק האמריקאי הכשר.

באגרת לעובדים וללקוחות, כותב יוחאי נאמן, מנכ"ל מעדני יחיעם: "כמפעל מייצא לשוק היהודי במדינות ובריכוזים שמתמודדים באורח קשה עם הקורונה – בניו-יורק, פאריז ולונדון – אנו מחויבים וקשורים שם כמו כאן ללקוחות ולשווקים. הקורונה עדיין כאן, אם כי נראה כי מתחילים לראות סימנים לשינוי גישה ולאפשרויות של הרחבה ופתיחה. בכל התקופה מתחילת המשבר ועד היום , בהיותנו מפעל שמוגדר כמפעל חיוני בשעת חרום, אנחנו עושים מאמצים משמעותיים כדי להוסיף ולספק סחורה גם ובעיקר במציאות המורכבת אותה כולנו חווים".

בתוך כך מקפידה מעדני יחיעם גם על תרומה לקהילה. החברה תרמה ממוצריה לצוותים הרפואיים של בית החולים  איכילוב, בית החולים נהריה, עמותה לנזקקים בשלומי, תושבים וותיקים ביישובי מועצה אזורית מטה אשר ותוסיף לתרום גם בהמשך.

זירוקס תייצר מכשירי הנשמה ניידים וחומרי חיטוי למרכזים הרפואיים בארה"ב וקנדה

תאגיד זירוקס בשיתוף עם חברת הטכנולוגיה הרפואיתVortran  החלו בייצור מוגבר של מכשירי ההנשמה GO2Vent של Vortran לטובת ההתמודדות עם הקורונה. מכשירי ההנשמה המגיעים עם מוניטור לחץ אוויר נלווה (AMG-Plus) מיועדים למרכזים הרופאים ברחבי ארה"ב וקנדה.

שיתוף הפעולה בין החברות יאפשר את הגברת הייצור החודשי מ-40 אלף יחידות ל-150-200 אלף יחידות לחודש. מכשיר ה- GO2Ventשל Vortran תוכנן מראש לשימוש בשעת בחירום, כדוגמת: אסונות טבע והתפרצויות של מחלות ומגיפות. המכשיר מונע על ידי גז שניתן למילוי בדקות וללא צורך או תלות בחשמל. מלבד פיתוח מכשירי ההנשמה, זירוקס תסייע בהתמודדות עם הקורונה על ידי שימוש ביכולות היצור שלה לטובת הפקה של כ-500 אלף ליטרים של חומרי חיטוי וסטריליזציה עד ליוני 2020.

 

כתיבת תגובה