גרוסגלוקנר בהרי הטירול

ביקור במעבר ההרים המרהיב של ה- Großglockner-Hochalpenstraße שבאוסטריה, הוא גם טיול בנופים המרהיבים של אוסטריה, וגם במגרש הניסויים של כלי הרכב ממיטב יצרני הרכב.

ברקע פסגת הגרוסגלוקנר (צילום דני בר)
ברקע פסגת הגרוסגלוקנר (צילום דני בר)

Grossglockner

זו הפסגה הגבוה ביותר בטירול ומגיע לגובה 3,798 מטרים מעל פני הים. בתחילת שנות השלושים של המאה הקודמת, נסלל כביש אגרה  Großglockner-Hochalpenstraße שהוא כביש תיירותי מדהים הצופה גם על פסגת הגרוסגלוקנר אבל זו גם דרך מתפתלת המגיע עד לגובה 2,572 מטר.

תנאי הדרך המיוחדים, עם עשרות פיתולים, מנהרות וגם אוויר פסגות, הפכו את הדרך לפופולארית בקרב אוהבי הספורט המוטורי, החל מאופניים, אופנועים, כלי רכב עתיקים ועד כלי רכב חדישים שנערכים להם נסויי דרך מיוחדים בעליות והמורדות המאתגרים של הדרך הנופית בגרוסגלוקנר.

רכב מסווה במבחן

נסיעה בכביש האלפיני האוסטרי, הגרוסגלוקנר היא תמיד חוויה מוטורית. בכל נסיעה כזו, שהיא אתגר לכל נהג, נוסעות שיירות של אופנוענים, מכוניות ומועדוני מכוניות של כלי רכב ישנים ועוד.

בביקורי התכופים בגרוסגלוקנר, לעיתים מזדמן לי גם להציץ בסוג נוסעים אחר שעולה במעבר ההרים המדהים של הגרוסגלוקנר, בדרך המפותלת והיפה שלאורך כ-30 ק"מ.

באחת הפעמים נתקלתי בשלושה יצרני רכב שבחנו מכוניות חדשות, כאשר שניים מהם אף טרחו להסוות את הרכב באופן שאי אפשר היה להבחין בשינויים המתוכננים להיערך ברכב בדגמים הבאים.

 
- פרסומת -

 
פורד ארוזה בהסוואה (צילום דני בר)
פורד ארוזה בהסוואה (צילום דני בר)

כך מסווים בפורד

בירידה מהגרוסגלוקנר נסע לפנינו רכב שכולו מכוסה ברזנטים שחורים ולא ניתן לזהות הרכב. בתוך הרכב ישבו שני טכנאים עם שלל מכשירים המחוברים לרכב. באחד הכפרים שנעצרה השיירה שירדה מההר, נעצר הרכב המסווה ממש לפני הרכב בו נסעתי ופניתי לנהג שישב ספון ברכב עמוס המכשירים. אחרי שצילמתי ביקשתי מהנהג שיפתח החלון כדי שאוכל לשאול אותו באיזה רכב מדובר ומיד זיהיתי את סמל FORD על גלגל ההגה. תגובת הנהג לשאלתי איזה פורד הם בוחנים היתה שזה לא פורד אבל כשהצבעתי על הסמל על ההגה מיד הסמיק וכיסה את הסמל.

שני נהגי הניסוי היו מצוידים בשלושה מחשבים המחוברים לשלל מקומות ברכב על מנת לבחון לעומק את התנהגות הרכב בגרוסגלוקנר. מתי נראה תוצאות המבחן על כבישי ישראל ? אולי גם לעולם לא אבל בהחלט זו דרך מיוחדת לבחון רכב.

> למגוון אפשרויות לינה באזור הכניסה לגרוסגלוקנר לחצו כאן…

> למידע נוסף על טיול באוסטריה

> הזמנת טיסות לאוסטריה והסביבה, עם שירות בעברית – אפשרית דרך גוליבר

 

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. dav

    ooh. this is magnifisent the grossglockner

כתיבת תגובה