חדשות התיירות וטיולים בארץ ובעולם מס' 19/2021

עדכונים על פעילויות לכולם בטבע ובעיר בעיצומו של הסתיו ||| פעילויות, טיולים ואירועים בשמורות הטבע והפארקים ברחבי הארץ ||| טיולים מהגולן ועד הנגב למשפחות ובכלל ||| מוזיאונים עם פעילויות למשפחה ||| תיירות חו"ל פוסט קורונה והכל במתווה ירוק או סגול ||| להמשך הידיעות וההצעות ….

טיולי ופעילויות סתיו

אתרי רשות הטבע והגנים עם פעילויות סתיו יחודיות

ליבה- ורטיגו בתערוכת וידיאו ארט במערת הפעמון בגן הלאומי בית גוברין (צילום דור פזואלו)

ורטיגו במערות בית גוברין: להקת המחול ורטיגו מציגה את 'ליבה' – וידאו ארט בגלריית הפעמון בגן לאומי בית גוברין. 'ליבה' נוצר מתוך יצירותיה של נעה ורטהיים והוא לקט של קטעי מחול שנשזרו לעבודה פיוטית הרוקדת על קו התפר שבין החומר – קירות המערה וגוף הרקדנים – לרוח, שהוא האור המוקרן והיצירה. להקת המחול ורטיגו תציג תערוכת וידאו ארט על קירות חלליה יוצאי הדופן של מערת הפעמון בגן לאומי בית גוברין-מרשה. בתערוכה קטעים מעבודת הלהקה שלוקטו וחוברו במיוחד להצגתם במערה הקדומה מעשה ידי אדם. התערוכה והחלל שבו היא תוצג מתחברים לתנועה של נעה ורטהיים – כוריאוגרפית הלהקה והמנהלת האמנותית שלה – הקשורה לטבע ולסביבה בקשר עמוק. בכניסה למערת הפעמון מתאפשרת הקשבה ללב ולפעימת כדור הארץ, ועם רדת החשכה החושים מתחדדים ובלב המערה פועמת היצירה 'ליבה'. היצירה החדשה נולדה מתוך החיבור בין המערה לתנועה והיא נשזרת בתנועת המבקרים מייד עם כניסתם לתערוכה. זוהי יצירת מחול רב־ממדית המקיפה אותם מכל עבר בהקרנות ענק על הקירות והפינות הנסתרות, ובתנועתה מרחיבה את גבולות המערה וחוזרת לתוך הרחם הטבעי הראשוני שממנו היא התהוותה. יוצרי הווידאו ארט הם הצלם אלעד דבי והעורך גל קציר והוא מורכב מקטעים מעבודותיה של הלהקה מתחילת דרכה, בהן העבודות פרדס, לילא, ימה, סילויה ולידת הפניקס. אוצרת התערוכה היא דורית טלפז. היכן: גן לאומי בית גוברין מתחם מערות הפעמון. מתי: ימי חמישי ומוצאי שבת, בשעות 18:00 – 21:30. הטיול בשעות החשכה יתאפשר במתחם מערות הפעמון בלבד. ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

בורחים אל העבר בעיר בני החורין: משחק קבוצתי מעולמות התוכן של מרחבי הבריחה בגן לאומי בית גוברין. הזמינו חברים או בני משפחה וצאו לגלות את העיר דרך משחק חידות מלהיב ומאתגר. משימותיו ישגרו אתכם לכל עבר – לפינות גלויות ונסתרות בין העתיקות, בתוך האמפיתאטרון ותחת מושביו וליד הכנסייה ובדרך אליה. תוך כדי משחק תיחשפו לסיפורה המיוחד של העיר אלוותרופוליס, הלוא היא בית גוברין הרומאית. כדי לפתור את החידות תצטרכו לחפש, לחשב, לספור ולחדד את החושים. בקשו את המשחק בקופת האתר. היכן: גן לאומי בית גוברין – מתחם עיר בני החורין (העיר הצפונית). מתי: בימים א' – ו' ושבת, בשעות 08:30 – 14:00. ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

גלגולה של מנורה – מיצג אור-קולי מרהיב בבית שערים: הסתיו כבר כאן, בין האלונים בגן לאומי בית שערים מופיעה פריחה סתווית ואנו מזמינים אתכם לגלות את מתחם מערות המנורה. במערות אלו שהתגלו  בשנות השלושים של המאה הקודמת נמצאו תבליטים מרהיבים של מנורת שבעת הקנים המספרים את סיפורם של יהודים רבים שהגיעו להיקבר בבית שערים ואת אורחות חייהם ותרבותם באותם ימים. נמשיך אל בור המים ששימש כסליק של ההגנה ובתוכו חזיון אורקולי המגולל את סיפורה של המנורה מימי בית המקדש ועד הפיכתה לסמלה של מדינת ישראל. את הסיור ידריכו מתנדבי גן קהילה בית שערים
סיור במתחם המנורה משולב עם מיצג גלגולה של מנורה.

היכן: גן לאומי בית שערים. מתי: ימי שישי בשעה 10:00, ושבת בשעות 10:00, 11:30. ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון. יש להירשם מראש במערכת ההזמנות. חפשו "בית שערים מיצג המנורה". ההדרכה תחל בשעה הנקובה בדיוק, יש להגיע חצי שעה קודם לכן כדי להסדיר את הכניסה או התשלום.

המרדף אחר החרפושית המצרית – גן לאומי תל חצור – מרחב בריחה: החרפושית היא קמע מצרי מלכותי והיא הגיעה לחצור ממצרים בימים שחצור הייתה עיר כנענית חשובה. הצטרפו לחיפושים אחר החרפושית המצרית שנשדדה מתל חצור. תוכלו לפצח את קוד הכספת בעזרת תיק החקירה והממצאים שהחוקרים אספו בשטח. מומלץ להביא טלפון נייד חכם לתיעוד החוויות. ניתן לקנות את המשחק עד שעתיים לפני סגירת האתר. מחיר ערכת השתתפות במשחק: 20 שקלים למשפחה. משך הפעילות: 1.5—2 שעות. היכן: גן לאומי תל חצור. מתי: בימים א' – ה' ושבת 17:00 – 08:00 . בימי שישי וערבי חג 08:00 – 16:00, בתשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

מרחב בריחה: "קוד העתיקות" בעקבות חותם נחש הנחושת הקדוש בתל באר שבע: פעילות משימתית לכל המשפחה – אתם מוזמנים למרחב בריחה מרתק ברחבי תל באר שבע. בכיסו של שודד נמצאה מפת האתר ועליה סימנים משונים. הזמן קצר ועד כה מאמצי המשטרה לפענח את המפה ולאתר את החותם לא נשאו פרי. אם תצליחו אתם לפענח את כל הרמזים תוכלו לפצח את קוד ההצפנה ולהציל את הממצא. משך המשחק 1.5–2 שעות. מומלץ להצטייד בטלפון נייד חכם. מחיר ערכת השתתפות במשחק: 20 שקלים למשפחה (מלבד דמי הכניסה לאתר). משחק הבריחה בשיתוף מיזם 929. היכן: גן לאומי תל באר שבע. מתי: בימים א' – ה' ושבת 17:00 – 08:00 ובימי שישי וערבי חג 08:00 – 16:00. בתשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, הכניסה חינם למנויי מטמון.

מרחב בריחה: כתב סתרים בתל ערד: משחק ניווט ופיענוח כתבי סתרים – משחק ניווט ופיענוח כתבי סתרים ייקח את כל המשפחה למסע לגילוי סודותיה ההיסטוריים של תל ערד דרך העיר הכנענית, הבאר, המצודה, מאגר המים המרשים ועוד נקודות מופלאות. מוכנים לחזור אחורה בזמן 3000 שנה? קדימה, ההיסטוריה מחכה לכם. רשימת ציוד למסע: מפה, כלי כתיבה, סקרנות וחשיבה יצירתית. מחיר ערכת השתתפות במשחק: 10 שקלים למשפחה (מלבד דמי הכניסה לאתר). היכן: גן לאומי תל ערד. מתי: בימים א' – ה' ושבת 17:00 – 08:00, בימי שישי וערבי חג 08:00 – 16:00. בתשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, הכניסה חינם למנויי מטמון.

מרחב משימות: מחפשים את הפסמון בחי רמון: חוויה חדשה לכל המשפחה בחי רמון. משחק משימות אינטראקטיבי באמצעות יישומון ייעודי בטלפון החכם שלכם ייקח את כל המשפחה אל עולמם המיוחד של בעלי החיים והצמחים במדבר. בואו לגלות וללמוד. מומלץ: המשחקים ברמות שונות, שאלו את העובדים במקום לגבי הרמה המתאימה לכם. היכן: חי רמון ליד מרכז המבקרים מכתש רמון. מתי: בימים א' – ה' ושבת 17:00 – 08:00 ובימי שישי וערבי חג 08:00 – 16:00. ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

אינדי פארק על הירדן עם שייט סתווי ופעילות לכל המשפחה

עם סאפ על הירדן באינדיפארק (צילום רונן טופלברג)

סוף הקיץ. רוח סתיו נושבת בגליל, והחצבים פורחים בשדות, אך מזג האוויר עדיין חם. באתר השייט והאטרקציות "אינדי פארק", הממוקם במפגש תעלות הירדן, מזמינים ליהנות מחוויה סתווית- כרטיס הכול כלול, ליום פעילות שלם : שימוש חופשי בכל מתקני הפארק, סדנאות, טיול אופניים ושעה שייט בכלי אחד לבחירה. כלי שייט מותאמים לפי גילאים- סירת פדלים מגיל שנה ומעלה,קיאקים מגיל 5, סאפ מגיל 10. פעילויות באתר בחורשה מוצלת – משחקי שולחן: ביליארד, פינג פונג, פעילות: קליעה למטרה, מבוכים, קיר טיפוס, מפל מים. מתחם מיני גולף, פארק חבלים לילדים, אומגה, סדנאות אמנות מחומרים טבעיים, פעילות לקטנטנים – ג'ימבורי , משטחי מחצלות וזולות, טיול אופניים – אופניים מגיל 10 ומעלה לילדים שיודעים לרכב (מותאם גובה), אופניים לגיל צעיר יותר שיודעים לרכב ואופניים עם כיסאות תינוק.

האתר פתוח בימים א'-ו' בשעות 09:00-17:00. לוח הזמנים באתר נתון לשינויים. יש להתעדכן באתר. מחיר כרטיס הכול כלול: 119 שקלים לאדם (מגיל שנתיים). מחיר הנחה למזמינים ישירות באתר האינטרנט: 99 שקלים לאדם. Waze אינדי פארק

לפרטים והזמנות האתר אינדי פארק ובטל': 04-8434444

כנס מארג השישי Nature Love כפר רופין 28-30 אוקטובר

כנס מארג מתקיים הסתיו הקרוב בפעם השישית בכפר הנופש של קיבוץ כפר רופין. במהלך שלושת ימי הכנס מתרכזים טובי מנחי הטנטרה של מארג בהובלת סוג'יי ומורן מייסדי מארג. בסופשבוע קסום מציע הכנס מגוון רחב של סדנאות בתחומי הטנטרה ומיניות המועברים על ידי מנחים מקצועיים ובעלי ניסיון רב בתחום, תוך כדי שמירה על בריאות המשתתפים והחלת התו הירוק על כל באי הכנס.

במשך 3 ימים נצעד יחד בנבכי הטנטרה נלמד להכיר טוב יותר את עצמנו וככה גם את בן\ בת זוגנו באמצעות ריקודים, סדנאות, טקסי קקאו ועוד. כמות המשתתפים מוגבלת מראש עד 180 איש.ה, במיוחד בכדי לייצור מרחב משפחתי, אינטימי מחבק ומכיל.

החיים הם שילוב בין קטבים ושיטת מארג בנויה על שילוב וחיבור בין הקטבים והקצוות, חיבר של האנרגיה המינית ואנרגיית החיים בכדי לייצור חיבור עוצמתי של הגוף והנפש. מוזמנים לחגוג אתנו את החיים ולמצוא בית לאהבה. איפה זה קורה ?
הכנס מתקיים בקיבוץ כפר רופין, עמק המעיינות מקום ירוק ,נעים ומאפשר. במקום ניתן לישון בקמפינג וכן ניתן לשכור חדרים. ארוחות מפנקות וטעימות יוגשו במקום על ידי צוות המטבח שיוקם במקום. בכנס יוגשו 3 ארוחות ביום, ארוחות צמחוניות / טבעוניות, צ'אי שופ עם מגוון פינוקים, עמדת פיצה, עמדת סושי, שיקיים ועוד.

בכל פעילויות מארג ישנו דגש רב על היגיינה אישית במיוחד בתקופה זו, כניסה לכנס תתאפשר לפי הנחיות משרד הבריאות בעלי תו ירוק / מחלימי קורונה או הצגת בדיקה שלילית PCR עד 72 שעות לפני תחילת הכנס. רכישת כרטיסים ולינה בכנס. פרטים נוספים באתר או מורן בטל': 050-4800660. להזמנת כרטיסים בלינק…

תיירות ונופש

תיירות קיבוץ אורטל ותיירות ניר דוד עם תאגיד תיירות משותף

אירוח אורטל (צילום אורן גבאי גולן)

תיירות קיבוץ אורטל ותיירות ניר דוד חתמו על הקמת תאגיד משותף תיירותי בחלקים שווים. מטרת השותפות היא השבחה ופיתוח של תיירות אורטל, בהשקעה של מיליוני שקלים שייעודם, פיתוח האתר הקיים, הוספת חדרי אירוח, ובניית מתחם אוהלים ייחודיים בחורש הצמוד. כמו כן, יפותחו אטרקציות תיירותיות נוספות וירקמו שתופי פעולה תיירותיים עסקיים חדשים ברמת הגולן.

תיירות אורטל הנמצאת בצפון רמת הגולן, משקיפה לחרמון ולתל שיפון, בסמוך ליקב תל שיפון וכוללת, בין השאר, 52 יחידות אירוח ואטרקציית איזי ריידר לטיול באזור. תיירות ניר דוד נמצאת בעמק המעיינות סמוך להר הגלבוע, כשעה וחצי בלבד מגוש דן, ומציעה מגוון של חוויות. טיולים בפארק המעיינות באמצעי תחבורה שונים, גן החיות האוסטרלי גן גורו, 50 בקתות אירוח כפרי המזמינות לנופש קסום ורגוע, ומתחמי ווטר טאג ולייזר טאג ומתחם לינת אוהלים ייחודי שייפתח בקרוב.

חלי יעקבס מנכ"לית תיירות ניר דוד: "אנחנו שמחים להיכנס שותפים בענף תיירות פעיל ומצליח באזור שיש בו פוטנציאל אדיר וקרקע פורייה לפיתוח. נוביל יחד תיירות אחראית מתקדמת וחדשנית, שהיא שילוב של פשטות טבע וחוויות עם טכנולוגיות שיווקיות".

נטע נירון מנכ"לית תיירות אורטל: "אנחנו שמחים ומברכים על החיבור עם תיירות ניר דוד, יחד נמשיך לשמר ולפתח את תיירות אורטל כאתר תיירותי  כפרי מוביל וערכי. כולנו נרגשים לקראת התוכניות העתידיות, נזניק במשותף את תיירות אורטל למרכז הבמה בגולן".

לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל מברכת הודעת שר התיירות יואל רזבוזוב

שר התיירות, יואל רזבוזוב הודיע להנהלת לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל כי בעקבות פעילות נמרצת של המשרד, הוסכם בדיוני קבינט הקורונה, כי במסגרת המתווה הנוכחי לכניסת קבוצות תיירים שחודש ביום 19.9.21, תוסר המגבלה של כניסת תיירים שהמועד שעבר מאז החיסון האחרון שקיבלו לא יעלה על שישה חודשים.

הודעת שר התיירות להסרת המגבלה הייחודית לישראל בכל עולם, תאפשר הצלת חלק מתיירות החורף ואלפי מקומות עבודה בפריפריה. מלשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל נמסר שהודעת השר רזבוזוב מבורכת וחשובה מאוד.

עתה ממתינים מארגני התיירות הנכנסת לישראל להודעה הרשמית ולפתיחת המערכות הממשלתיות לאלתר בכדי לאפשר קליטת מאות קבוצות שנדחו ועתה תחודש תוכנית הביקור שלהם בישראל.  מתווה ביקור תיירים בישראל מחייב תנועה מפוקחת, מנוטרת ומנוהלת באחריות מארגני התיירות הנכנסת לישראל התיירות המאורגנת לישראל מהווה כ-75% מסך כל תנועת התיירות בפריפריה (נתונים ערב פרוץ המשבר).

רשת מלונות פתאל עם מבצע חופשות מפנקות, החל מ- 99 שקלים ללילה לזוג

ברשת מלונות פתאל ממשיכים במסורת, זו השנה החמישית ומזמינים את כולם ליהנות מחגיגות פתאל על הזמן במסגרתם תינתן האפשרות להזמין חופשות החל מ 99 שקלים ללילה לזוג, (ועד 599 שקלים) שימכרו באתר 'פתאל על הזמן', ועד גמר המלאי.

כל הדילים המפנקים מוצעים במלונות הרשת, בכל רחבי הארץ – לכם רק נשאר להיכנס לאתר 'פתאל על הזמן' ולבחור את מחוז חפצכם, ולנו? לעשות את מה שאנחנו יודעים הכי טוב, לארח אתכם באהבה.

ענת אהרון, מנהלת חטיבת השיווק והמכירות ברשת: "כמיטב המסורת, רשת מלונות פתאל יוצאת במבצע פתאל על הזמן, על מנת להעניק לקהל הנופשים, מאות חופשות בבתי מלון בארץ, במחירים אטרקטיביים במיוחד".

ההזמנות מתבצעות באתר 'פתאל על הזמן' בלבד, שנפתח למבצע זה עד גמר המלאי, החל מה 4 לאוקטובר. ההזמנות לתאריכים ספציפיים.

רשות מקרקעי ישראל ומשרד התיירות עם מכרז לבתי מלון בים המלח

מלון דניאל ים המלח מרשת טמרס (צילום דן פרץ)

רשות מקרקעי ישראל [רמ"י] מרחב עסקי דרום, יחד עם משרד התיירות, מפרסמים מכרז מקוון, במסגרתו ישווקו 7 מתחמים למלונאות ונופש בים המלח, בתחום המועצה האזורית תמר. 2 מהמלונות יוקמו על המים ואחד מהם אף כולל אטרקציה תיירותית. המכרז הינו חלק מתוכנית 656-0254458 ('ים המלח – בתי מלון') ותוכנית 27/139/03/10 ('עין בוקק'). התוכנית  מתפרסת על שטח כולל של כ-3,962.9 דונם באזור עין בוקק וחמי זוהר בדרום מזרח ים המלח והיא עוסקת בשדרוג מתחם התיירות הקיים שם, הרחבתו ופיתוחו כמתחם ייחודי בקנה מידה בינלאומי, במטרה למצות את הפוטנציאל התיירותי של האזור. זאת, בהיותו מוקד משיכה וחוויה תיירותית כוללת בסביבה מדברית ובהתאם לייחודו של המקום, כולל הגנות ים המלח.

עוד כוללת התוכנית מגורים, מסחר ונופש בהיקף של כ-34.9 דונם, מסחר ומשרדים בהיקף של כ-3 דונם, מסחר ותיירות בהיקף של כ-32.3 דונם, דרכים בשטח של כ-445.2 דונם, שטחים פתוחים בהיקף של כ-2,321 דונם, תיירות ומבני ציבור בהיקף של כ-20.6 דונם ותיירות ונופש בהיקף של כ-989.3 דונם.

יעקב קוינט מנהל רשות מקרקעי ישראל: "שיווק המתחמים צפוי לחזק את אזור ים המלח, המהווה מרכז תיירותי חשוב ומיוחד ברמה הארצית והעולמית המשמש גם כאזור מרפא ייחודי, ולענות על הדרישה ההולכת וגדלה לאתרי נופש ותיירות בהתאם לקצב הגידול באוכלוסייה ולתיירות הנכנסת. התכנון כולל שטחי תיירות, מלונאות ונופש לצד אטרקציות, מסחר, משרדים, וכל זאת לצד שטחים פתוחים רחבי ידיים לחיזוק הבסיס הכלכלי והתעסוקתי לתושבי האזור והסביבה ובהתאמה חיזוק התשתיות התומכות כולל דרכים וחניה".

מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי: "שיווק המגרשים הינו שלב נוסף בפיתוח התיירותי שמוביל משרד התיירות בשנים האחרונות באזור ים המלח ומצטרף לקידום פיתוח המותג הדרומי בנגב, וזאת מתוך מטרה להפוך את הנגב למותג תיירותי בינלאומי מוביל. בשנים האחרונות השקיע משרד התיירות מאות מיליוני שקלים בתשתיות תיירותיות אשר הגבירו בצורה ניכרת את הביקוש ומלונות האזור נהנים מהתפוסה הממוצעת הגבוהה בישראל. המשרד מקדם תכנית כוללת למרחב זה, החל מצפון ים המלח ועד למדבר, מתוך ראיה כוללת של פיתוח תואם אקלים, המבוסס על עקרונות של בניה ירוקה, השתלבות בטופוגרפיה הקיימת, שמירת תצפית פתוחה אל המים ואל מצוק ההעתקים לאורך מסלול הנסיעה בכביש 90. כמו כן הושם דגש על שמירת הנחלים וטיפוחם ויצירת רצועת חוף רציפה, רחבה, פעילה ופתוחה לציבור לכל אורכה. במסגרת הבינוי המתוכנן ניתנה תשומת לב לשמירה על קו המים ועיצוב קו חוף ייחודי".

המכרז הינו למומלצי משרד התיירות בלבד. את הבקשות לקבלת המלצה ממשרד התיירות יש להגיש בהתאם לתנאים אשר יפורטו בחוברת המכרז אל מר אבישי בר-אושר, מנהל אגף כלכלה השקעות ותקציב במשרד התיירות, רח' בנק ישראל 5, ירושלים. טל' 02-6664385/90 עד ליום 22/3/2022 בשעה 12:00 בצהריים. המלצת משרד התיירות תינתן עד לתאריך 30/6/2022. יש לצרף המלצה זו להצעה שתוגש למכרז. הצעה שתוגש ללא המלצת משרד התיירות תיפסל.

במסגרת המכרז ישווקו 7 מתחמים (8 מגרשים). מתחמים 1-6 מיועדים למלונאות ומתחם 7 מיועד למלונאות ואטרקציה תיירותית על המים. במכרז מזמינה רשות מקרקעי ישראל את ציבור היזמים להגיש הצעות לחתימה על חוזה פיתוח ל-4 שנים, שבעקבותיו ייחתם חוזה חכירה לתקופה של 98 שנים, עם אופציה להארכה לעוד 98 שנים ולחתימת חוזה חכירה בגין השטחים שפרטיהם יפורסמו בחוברת המכרז. המכרז מיועד ליזמים/ קבלנים/ חברות בלבד אשר רוכשים זכויות בקרקע לפיתוח המתחמים ולבניית 1,675 יחידות אכסון מלונאי.

חוברת המכרז תפורסם באתר האינטרנט של רמ"י בשבועות הקרובים. ניתן להוריד ולעיין בחוברת ללא תמורה. ההשתתפות במכרז דורשת הרשמה מראש באתר "ממשל זמין".

המועד האחרון להגשת הצעות (הן הגשת ההצעה באמצעות המערכת המקוונת והן בתיבת המכרז במשרדי מרחב צפון) בתאריך 11/07/2022 עד השעה 12:00 בצהריים.

יש להתעדכן באתר רמ"י בגין כל שינוי במכרז עד למועד סגירתו…

הפיליפינים עם וועידת התיירות העולמית WTTC במרץ 2022

Guyam Island of Siargao Phillipines

יותר מ-51 אחוז מכלל עובדי תעשיית התיירות בפיליפינים כבר חוסנו נגד נגיף הקורונה, כאשר היעד הוא להשלים את מבצע החיסונים של עובדי תעשיית התיירות עד סוף 2021

שרת התיירות של הפיליפינים, ברנדטה רומלו פוייאט, הכריזה בימים אלה כי ארץ האיים תארח בחודש מרץ 2022 את וועידת התיירות העולמית WTTC, הנערכת אחת לשנה, בהשתתפות בכירי תעשיית התיירות מעשרות מדינות מרחבי העולם.

בוועידת פסגת התיירות העולמית צפויים להשתתף יותר מ- 800 נציגים מרחבי העולם המייצגים את החברות הגדולות והבולטות ביותר בתעשיית התיירות העולמית. בהם בכירים מחברות תעופה, ריזורטים, בתי מלון, סיטונאי תיירות וסוכני נסיעות וכן בכירים מהסקטור הממשלתי, כל זאת במטרה להעלות את המודעות לקידום תעשיית התיירות העולמית וקידום הכלכלה העולמית. בוועידה ניתן ייצוג מכובד למנכ"לים, נשיאים ונציגים בכירים של 100 החברות הגדולות בעולם בתחום התיירות. כמו כן, תינתן במה למאות אתרי תיירות מרחבי העולם.

שרת התיירות של הפיליפינים ציינה כי הוועידה הענקית קיבלה את אישור רשויות הבריאות בפיליפינים וכי היא סבורה שהוועידה תמנף את תעשיית התיירות לאחר התקופה הקשה. היא הוסיפה ואמרה כי הושקעו משאבים רבים בתקופה זו של מגפת הקורונה בקידום תשתיות התיירות בארץ האיים וכי אחת המטרות היא למצב את הפיליפינים כמובילה עולמית בתחום תיירות הכנסים והאירועים.

בתוך כך, משרד התיירות של הפיליפינים יצא בימים אלה בקמפיין חדש בעברית "יותר כיף מחכה בפיליפינים" לחשיפת ארץ האיים הקסומה והאקזוטית, שזוכה להוקרה עולמית. הקמפיין חושף את אתרי התיירות האטרקטיביים של הפיליפינים ופעילויות שונות, כגון: טרקים, צלילה, רכיבה על אופניים, ביקור בחוות חקלאיות, קולינריה, מוזיאונים ותרבות, גלישת גלים ועוד. הפיליפינים התברכה ב- 7,641 איים, שמרביתם אינם מיושבים ומכוסים בג'ונגל פראי. בפיליפינים ישנם 21 הרי געש פעילים וקו חוף מהארוכים בעולם עם מים צלולים בצבעי כחול-ירוק; מפלים מהסרטים; יערות גשם; שוניות אלמוגים יפהפיות; פסטיבלים ססגוניים; אקלים טרופי ומגוון עשיר של תרבויות המתבטא ביותר מ-180 שפות.

שרת התיירות הצהירה עוד כי היעד המרכזי של משרד התיירות של הפיליפינים הוא לחסן עד סוף השנה את כל עובדי תעשיית התיירות בארץ האיים. עד כה חוסנו יותר מ- 51 אחוז מעובדי תעשיית התיירות.

מלונות פתאל אירחה את משתתפי super enduro

https://www.youtube.com/watch?v=x10G_P9wP7I

רשת מלונות פתאל אירחה את כוכבי הרכיבה המוטורית הבינלאומיים שהגיעו ארצה לתחרות super enduro, אותה הפיקו Riders for Riders. בין האורחים הרבים שהגיעו ללון במלון לאונרדו נגב באר שבע, גם שמות גדולים מהתחום כגון: אלפרדו גומז, ג'וני ווקר, מריו רומן, וויד יאנג, פול טארס, טרוויס טיסל.

האורחים נהנו מקבלת פנים חגיגית וארוחת ערב עשירה על טהרת המזון הישראלי על כל גווניו וקיבוץ הגלויות שהוא טומן בחובו, עליה היה אמון שף מלון לאונרדו נגב ב"ש, אילן אסרף. הארוחה כללה בין היתר חומוס ועראייס, לחם בשר, מוסקה, מפרום, פסטייה מרוקאית, דגי פילה על מצע עדשים שחורות, מרקים ביתיים וגם בר פירות שופע מכל טוב הארץ. החבר'ה נהנו מאוד והודו לשף ולמנכ"לית המלון, מירב סוברנו על הכנסת האורחים.

מלונות רימונים אירחו את משתתפי  מירוץ ברא אפיק ישראל

השבוע נערך בגליל המערבי מרוץ האופניים הבינלאומי הגדול בארץ – 'ברא אפיק ישראל' ובו השתתפו מעל ל-600 רוכבים, רבים מהם לנו במלונות רשת מלונות רימונים השותפה לפרויקט, ביניהם מלון אקוודוקט ברגבה ומלון מדיסון בנהריה. במלון אקוודוקט אשר היה מאוכלס במלואו על ידי משתתפי המרוץ, פעל בימים אלה בשטח המלון כפר אופניים מיוחד שכלל מתחם עיסויים ייעודי לאירוע, אזור חניה לקרוונים, מתחם שטיפת אופניים, אמבטיות קרח, מרפאה, מתחם תמיכה טכנית ועוד.

לדברי עופר חיות מנכ"ל רשתות המלונות רימונים ואוליב: "גם מלונות רשת אוליב בגליל המערבי ביניהם אוליב נהריה וכפר דולפין וילג' בשבי ציון יארחו את משתתפי התחרות השנתית,  זוהי זכות עבורנו לקחת גם השנה חלק בפרויקט חשוב שכזה החושף את הגליל המערבי בפני קהל ברחבי העולם, אין ספק שצפויה חוויה מיוחדת לכולם" אמר חיות.

מרוץ 'ברא אפיק ישראל' ייצא לדרך מחר לאחר שנתיים של הפסקה בעקבות הקורונה. המרוץ המתקיים בפעם השמינית נחשב למרוץ האופניים האיכותי והמוביל בישראל, מתפרש על פני ארבעה ימים ו-330 ק"מ של רכיבה בצפון הארץ. במרוץ ישתתפו רוכבים מובילים ממדינות שונות ברחבי העולם, ביניהם גרמניה ואוסטריה.

איגוד ערים כינרת עם כ- 3.35 מיליון נופשים בעונת הרחצה 2021

חוף גופרה, כנרת (צילום טלי בר, איגוד ערים כינרת)

קיץ עמוס מאוד עבר על חופי הכינרת, עקב הביקוש הרב, בשל מצב הקורונה העולמי, בו רוב הציבור העדיף לנפוש בישראל במרחבים פתוחים ולא בחו"ל, שהביא אל חופי איגוד ערים כינרת השקטים כ- 3.35 מיליון נופשים מתחילת העונה, בהשוואה ל- 2.7 מיליון נופשים בשנת 2020. בעונת הרחצה 2021 הפעיל איגוד ערים כינרת 17 חניוני נופש חופיים, מהם 16 עם חופי רחצה מוכרזים.

דנה בכר, מנהלת אגף מנהלת הכינרת, באיגוד ערים כינרת אומרת, כי עונת הרחצה השנה, הייתה שונה ומאתגרת ובאיגוד נערכו לכמות גדולה יותר של נופשים בחופים. עוד אומרת בכר, כי כמות האשפה שנאספה לאורך העונה, עומדת על כ- 2200 טון, זאת לעומת 1800 טון אשפה בעונת הרחצה 2020, החופים פעלו בקיבולות שיא במשך כל הקיץ והדבר היה ניכר גם בעומסי תנועה סובב כינרת, בחניונים שנסגרו ונפתחו לסירוגין ובכמות האירועים המטופלים. "מוקד 'כינרת בטוחה', פעל לאורך כל שעות היממה בימי השיא ואליו זרמו דיווחים מצולמים שוטפים, מ- 160 מצלמות אבטחה בחופי האיגוד. המוקד מאויש על ידי מוקדנים ומפעיל את הכוחות בשטח בהתאם למידע מהמצלמות. בעונת הרחצה טיפל המוקד בכ- 500 אירועים (לעומת כ- 470 אירועים בשנת 2020). מחצית מהאירועים התרחשו בחודשים מרץ ואוגוסט. הטיפול באירועי רעש, הינו הסוגייה המעסיקה ביותר את האחראיים בשמירה על הסדר הציבורי בכינרת: מנהלי החופים והצוותים שבשטח, פקחי איגוד ערים כינרת, המאבטחים ושוטרי משטרת ישראל. כ- 45% מהאירועים שטופלו היו אירועי רעש. כ- 45% נוספים היו אירועי סדר וביטחון שונים כגון: וונדליזם, אלימות, עבירות תנועה, חניה ובטיחות השייט" מציינת בכר ומוסיפה, כי המצילים מטעם איגוד ערים כינרת פועלים במסירות ב- 16 חופי הרחצה המוכרזים של האיגוד, כאשר לאורך העונה נרשמו כ- 76 אירועי הצלה מתועדים. האיגוד מפעיל מזה שלוש שנים מערך מסודר של פקחי רחצה מוסמכים, אשר מסיירים לאורך כל העונה בחופים המוסדרים ועוסקים בפעילות מניעתית של אזהרה והתרעה בפני נופשים על הסכנות הכרוכות ברחצה בחופים לא מוכרזים, בקרה ופיקוח על שירותי ההצלה והרפואה ופעילות לצמצום מקרי הטביעה בחופי הכינרת.

לנתונים אלה מצטרפים נתוני מתן הדו"חות של יחידת הפיקוח והאכיפה של איגוד ערים כינרת אשר רשמה כ- 630 דו"חות על עבירות ניקיון, בטיחות השייט, איסור נהיגה בחוף הים וחניה. היחידה הפעילה בימי השיא כ- 75 סיורים משולבים עם משטרת ישראל, חלקם במסגרת פרויקט "חוף נקי" עם המשרד להגנת הסביבה.

איגוד ערים כינרת, פתח השנה לציבור הרחב, שלושה חופים חדשים: חוף צמח המיתולוגי (שהיה סגור 4 שנים). בנוסף לשיקום החוף, הוסרו גדרות הברזל שתחמו את החוף והציבור יכול כעת להיכנס לחוף ישירות מהכביש הראשי, מה שיצר רצף נגיש בין חוף רחצה אל הסביבה השוקקת שעוטפת אותו, חוף סוסיתא שהיה סגור בעונת הרחצה 2020 נפתח העונה לאחר שיפוץ, חידוש וטיפול בתשתיות, מבנים ומתקנים וכמובן חוף דוגה שנפתח לציבור לאחר סיום עבודות פיתוח תיירותי נרחבות, בעלות של 30 מיליון שקלים, במימון משרדי האוצר, התיירות, הפנים ואיגוד ערים כינרת. חוף דוגה הינו החוף הראשון שתוכנן ובוצע מכוחה של תכנית תמ"א 13/13/א' לחופי האיגוד, שמטרתה פיתוח תיירותי והנגשת החופים לציבור, תוך שמירה על ערכי הטבע, הסביבה והמורשת.

בפתח עונת הרחצה, החליטה מועצת איגוד ערים כינרת, על מתן מענה לרחצה נפרדת לציבור הדתי-חרדי, זו השנה השנייה, על ידי הוספת מקטע נוסף לרחצה נפרדת, בנוסף לחוף כינר, במקטע המוכרז הדרומי של חוף דוגית (גולן מקטע 13). צוותי האיגוד הקימו מחיצות הפרדה בחוף, לרווחת הציבור הדתי-חרדי בתקופה "בין הזמנים", בין 19.7-8.8.2021, כאשר בשעות הרחצה בימי שבת, התאפשרה רחצה מעורבת לגברים ולנשים גם במקטע 13 בחוף גולן. החופים הסמוכים דוגית וצאלון פעלו כל העת כסדרם.

שאטל חינם 'קו סובב כינרת', של איגוד ערים כינרת, חידש את פעילותו השנה לטובת הנופשים בחגים ובתקופת הקיץ פעל במתכונת מתוגברת, תוך מתן מענה מיוחד לעשרות אלפי צעירים בחופי מזרח הכינרת, לאחר שלא פעל בשנת 2020 עקב הנחיות הקורונה.

עומס רב הורגש גם במוקד פניות הציבור של איגוד ערים כינרת, כוכבית כינרת, שטיפל בכ- 31 אלף פניות מידע שונות לנופש.

את הנופשים הרבים פגשו המסבירנים של איגוד ערים כינרת, סטודנטים ומדריכים בחופשה, שהיוו את צוותי ההסברה ופעלו בחופי האיגוד בכ- 75 ימי שיא לאורך עונת הרחצה, חילקו שקיות אשפה והסבירו באדיבות ובנועם, על חשיבות השמירה על ניקיון החופים והמים באגם הלאומי ועודדו את הצמצום בשימוש בכלים חד פעמיים.

באיגוד ערים כינרת ממשיכים לקדם, לשקם ולפתח את חופי הכינרת ובתום שיקום ופיתוח חוף דוגה, החל ביצוע שלב א' של עבודות השדרוג והפיתוח בחוף צאלון, המתוקצב ב-14 מיליון שקלים, מתוך עלות כוללת של 39 מיליון שקלים, במימון משרדי האוצר, הפנים ואיגוד ערים כינרת. בנוסף, לראשונה בחופי האיגוד, מתוכנן בצאלון מתקן לספורט ימי שיכלול אזור להורדת כלי שייט ומבנה שירות ייעודי, למתן שירותי ספורט ימי לנופשים בחוף.

עונת הרחצה הרשמית מסתיימת היום (5.10) ועם סיומה ועל מנת לתת מענה לרחצה בטוחה בחופים, החליטו באיגוד ערים כינרת, על הארכת עונת הרחצה עד ה-30 באוקטובר 2021, בשלושה מחופי האיגוד השקטים: צינברי, לבנון וצמח, לרחצה בטוחה בהשגחת מצילים. שרותי ההצלה בחופים אלו יינתנו עד השעה 17:00.

למידע נוסף, אתר איגוד ערים כינרת: http://kineret.org.il/

לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל בפניה למנהל רשות המיסים בישראל

במכתב חריף ששלח יוסי פתאל, מנכ״ל לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל לערן יעקב, מנהל רשות המיסים בישראל, מותחת הלשכה ביקורת על התנהלות רשות המיסים בכל הקשור לטיפול במארגני התיירות הנכנסת לישראל. במכתב מפרט פתאל את הבעיות בפניהם נתקלים מארגני התיירות הנכנסת מול רשות המיסים, ומציין כי פעילות רשות המיסים מהווה "מכפיל נזק לזה של נגיף הקורונה".

בפנייתו מציין מנכ״ל הלשכה כי: "שמה וחשיבותה של התיירות הנכנסת נישא בפי כל ובכל הזדמנות במסגרת המשבר הנוכחי, ובכלל זה הצורך במתן סיוע ייחודי לענף לאור העובדה כי מארגני התיירות לישראל מושבתים מעבודה מאז מרץ 2020 בהוראת המדינה.  למרות ההסכמה הרחבה במשרדי הממשלה וועדות הכנסת שערי טירתם הבירוקרטית של אנשי חיל המיסים הישראלי נותרים נעולים בפני המארגנים".

בחלק מהמקרים נתבקשו חברי הלשכה להוכיח שהם בין החיים בכלל לאחר שמערכת רשות המיסים קבעה שרירותית כי בהעדר הכנסות נקבע ע"י רשות המיסים כי עסקי המארגנים נסגרו לפעילות.

חברי הלשכה, כתב פתאל: ״עומדים נבוכים בפני חיל המיסים הישראלי המתעקש לומר עליהם קדיש בעודם בחיים". בין הנושאים המפורטים במכתב:

  • הוכחה כי העסק הרשום ״כמת״ במחשבי הרשות הינו עסק חי.
  • קיזוז סכומי מענקים בהחלטה חד צדדית טרם נענו השגות המארגנים.
  • רשות המיסים אינה עומדת בקבוע בחוק למתן מענה תוך 120 יום. מאות פניות אינן נענות במשך חודשים רבים לאחר 120 הימים הקבועים בחוק ו״אין מי לדבר״.
  • רשות המיסים בחרה לפרש את הגדרת סעיף ״הוצאות״ באופן שסותר את מהות החוק ותכליתו, ובכך גורמת נזק כלכלי נוסף למארגנים.
  • בחלק מהמקרים ניתנת הודעה לקונית-שלילית ללא הסבר והתייחסות לאמור בהשגות המפורטות שהוגשו על ידי המארגנים בבחינת "ראה וקדש".

לאור העובדה כי ענף התיירות הנכנסת נפגע באופן הקשה ביותר במשק ובפועל נמצא עדיין בקיפאון מוחלט בהוראת המדינה, היה מצופה ליחס מתחשב ומקצועי הרבה יותר מרשות המיסים. במסגרת הפנייה מפרט פתאל את חשיבות התיירות הנכנסת לכלכלת ישראל בהיותה ענף היצוא השישי בגודלו (שווה ערך ליצוא הבטחוני) האחראי על כ-15% ממקומות העבודה בפריפריה.

תעופה ושייט

בואינג עם תחזית ל-20 השנה הקרובות: 43,500 מטוסי נוסעים ומטען חדשים

בואינג 737MAX (צילום יח"צ חו"ל)

ב- 20 השנים הקרובות הביקוש למטוסים מסחריים יעמוד על יותר מ- 43,500 מטוסים חדשים, בשווי כספי כולל של 7.2 מיליארד דולר, המהווה גידול של 500 מטוסים חדשים יותר לעומת התחזית של השנה שעברה. כך עולה מהתחזית השנתית שמפרסמת חברת בואינג לשוק התעופה ל-20 השנה הקרובות.

התחזית השנתית קובעת כי ישנם סימנים מובהקים להתאוששות ענף התעופה המסחרי, וכנגזרת מכך הביקוש למטוסי נוסעים התחדש. לעומת זאת קובעת התחזית כי בתחום הביטחוני, בתחום החלל והשירותים הממשלתיים נמשכת כעת היציבות בביקוש, ואין שינוי בתחזיות.

לפי התחזית של חברת בואינג, הביקוש למטוסי נוסעים ומטוסי מטען הולך וגדל על רקע ההתרחבות בהיקף הסחר העולמי המחייב יותר מטוסי מטען (קארגו). ביקוש זה למטוסי מטען יביא לכך שבשנת 2040 צי מטוסי המטען העולמי יהיה גדול ב-70% מהצי שהיה ערב משבר הקורונה.

התחזית של חברת בואינג קובעת כי ב-10 השנים הקרובות יהיה הביקוש העולמי למטוסי נוסעים בהיקף של 19,000 מטסים חדשים ששווים 3.2 מיליארד דולר.

"עולם התעופה המסחרי רשם התאוששות משמעותית והתחזית של בואינג לשנת 2021 נגזרת מהאמון שלנו בהתאוששות הזו ובהמשך חוסנו של השוק" אמר סטן דיל, נשיא חטיבת המטוסים האזרחיים של בואינג." השנה האחרונה שהראתה שתנועת הנוסעים חוזרת במהירות כאשר לחברות התעופה ולממשלות יש אמון מלא בבריאות ובבטיחות של הטיסות המסחריות. למרות אופטימיות הזו אנו ממשיכים לעקוב מקרוב אחר האתגרים"

 
- פרסומת -

 

הנקודות העיקריות בתחזית בואינג ל-20 השנה הבאות:

הזמינות וההפצה של חיסוני הקורונה ימשיכו להיות גורמים קריטיים בהתאוששות הטווח הקרוב של טיסות נוסעים. מדינות עם הפצת חיסונים נרחבת יותר הראו התאוששות מהירה של טיסות, מכיוון שממשלות מקלות על המגבלות  ופותחות את גבולותיהן לנסיעות בינלאומיות.

תנועת הנוסעים צפויה לעלות בכ -4% בממוצע בשנה, ללא שינוי מהתחזית בשנה שעברה.

מספר המטוסים המסחריים ברחבי העולם יעמוד על 49,000 מטוסים עד שנת 2040, כשסין, אירופה, צפון אמריקה ומדינות אסיה-פסיפיק יהוו כל אחת כ- 20% ממסירות המטוסים החדשות, ו -20% הנותרים יגיעו לשווקים מתפתחים אחרים.

הביקוש ליותר מ -32,500 מטוסים בעלי גוף צר תואם כמעט לתחזית שלפני המגיפה. מודלים אלה ממשיכים לשלוט ב -75% מהמשלוחים בתחזית ל- 20 השנים הקרובות.

חברות תעופה יזדקקו ליותר מ -7,500 מטוסים רחבי גוף חדשים עד שנת 2040 כדי לתמוך בחידוש צי ובגידול הביקוש לנוסעים ולמטען אוויר בשווקים ארוכי טווח. תחזיות אלה עולות מעט בהשוואה ל -2020 אך נותרו בירידה של 8% לעומת 2019.

התחזית של בואינג היא הניתוח המקיף ביותר של תעשיית התעופה המסחרית. למידע נוסף על תחזית השוק המסחרי Commercial Market Outlook.

על פי התחזית, הביקושים למוצרים בתחומים הביטחוניים והחלל יסתכמו בשווי 9 מיליארד דולר במהלך העשור הקרוב. זאת, לעומת ביקושים של 8.5 מיליארד דולר אשתקד, ומתחזית למכירות של 8.7 מיליארד דולר ערב מגפת הקורונה (בשנת 2019).

"בזמן שהתעשייה שלנו מתאוששת וממשיכה להסתגל לצרכים הגלובליים החדשים, אנו נשארים בטוחים בצמיחה ארוכת טווח בענף התעופה", אמר קצין האסטרטגיה הראשי של בואינג, מארק אלן. "אנו מעודדים את העובדה שמדענים סיפקו חיסונים מהר יותר ממה שניתן להעלות על הדעת וכי הנוסעים מפגינים אמון עז בנסיעות במטוסים".

שירותי תעופה: על פי התחזית של חברת בואינג תחום שירותי התעופה ימשיך לגדול ובעשור הקרוב בואינג צופה ביקושים בהיקף של 3.2 מיליארד דולר לשירותים הללו. בין שירותים אלה ניתן לציין את הפתרונות לצרכים של כל אחד מהלקוחות של בואינג, חידוש, שדרוג ושינוי תצורת המטוסים לצד גידול בהיקף שירותי ההדרכה על רקע כניסת מטוסים חדשים לשירות. הביקוש לשירותים הללו תלוי בניצול המטוסים, כמו תחזוקתם, אספקת חלפים ושרשרת האספקה שיהיו חלק מההתאוששות הגלובלית.

"בואינג רואה חשיבות רבה להמשיך ולתמוך ללקוחותיה והשירותים שהיא מספקת ללקוחות הללו לצד פיתוח כלים ושירותים דיגיטליים לשיפור היכולת והיעילות של ציי המטוסים תתרחב בעשור הקרוב" אמר טד קולברט נשיא חטיבת השירותים הגלובליים של בואינג.

תחזית שוק הביטחוני: התחזית לעשור הקרוב של חברת בואינג צופה כי הביקושים בשוק הביטחוני יישארו זהים לתחזית של השנה שעברה, שמצביעה על כך שבעשרים השנה הקרובות יהיו צורך במטוסי קרב, מסוקים, טילים, פצצות ומוצרים צבאיים אחרים בהיקף של 2.6 מיליארד דולר. לפי התחזית, שווקי היעד בתחום הביטחוני ממשיכים לגדול בשיעורים דומים, ובעשור הקרוב חוזה בואינג כי המכירות יהוו 40% מכלל המכירות הצבאיות מחוץ לארצות הברית.

"למרות היציבות בשוק הביטחוני, סביבת האיומים ממשיכה לגדול", אמרה ליאן קארט, נשיאת החטיבה הצבאית של בואינג. "בכדי לאפשר ללקוחותינו לנצח עלינו להתאים את עצמנו לפיתוח, ניסוי ובנייה של מוצרים ופלטפורמות חדשות. בואינג מחויבת להמשיך ולספק את הפתרונות המתקדמים ביותר ללקוחותיה הגלובליים" הוסיפה קארט ואמרה.

חברות הלואו קוסט מתקרבות לחמישית מהטיסות לחו"ל מנתב"ג

וויזאייר WIZZ AIR A321 (צילום יח"צ חו"ל)

חודש ספטמבר הסתיים בתנועת הנוסעים בנתב"ג כאשר חברות התעופה Low Cost מגיעות כבר לנתח שוק של 18.5% כאשר המובילה היא ריינאייר עם 9.17% מהטסים מנתב"ג, אחריה איזי-ג'ט עם 5.14%, והשנייה היא ויז-אייר עם 4.07%. יש לציין שהצרכן הישראלי לומד איך טסים בחברת לואו קוסט. ראו טיפים ועצות לטסים בלואו קוסט בקישור…

נורוויג'ן קרוז ליין עם הפרק האחרון של יוצאים לדרך הסדרה EMBARK The Series

Norwegian Encore at sea אוניית NCL אנקור באלסקה (צילום יח"צ חו"ל)

סדרת הדוקו בת חמשת החלקים המתעדת את מסע החזרה לפעילות של החברה מגיעה לסיומה בפרק אחרון שעוקב אחר החזרה הגדולה של NCL להפלגות מחופי ארה"ב. בפרק האחרון – "ההרפתקאה מחכה" – תהיה לצופים ההזדמנות ליהנות ממקום בשורה הראשונה להופעת הבכורה של הספינה החדשה ביותר של המותג "נורוויג'ן אנקור" ((Norwegian Encore כשהיא משיקה את עונת ההפלגות הראשונה שלה לאלסקה מהחוף המערבי של ארה"ב. המסע ההיסטורי מתחיל בסיאטל, שם השיקה NCL לראשונה את ההפלגות לאלסקה לפני 21 שנה. בפעם הראשונה מזה 17 חודשים, צוות הספינה של החברה נרגש לברך את האורחים על הסיפון ולהוט לספק להם את החוויות יוצאות הדופן של NCL אליהם התגעגעו הכי הרבה, החל מההיצע הקולינרי האיכותי, האטרקציות המובילות בתעשייה והופעות הבידור האהובות ביותר של תיאטראות הברודווי והווסט אנד. בפרק הזה הצופים יקבלו הצצה אל מאחורי הקלעים על האופן שבו NCL מקיימת את המחויבות שלה לספק חופשות בטוחות ומהנות שאין כמותן.

"מההתחלה רצינו לאפשר לאורחים לקחת חלק במסע הקאמבק הגדול שלנו לחזרה להפלגות", אמר הארי סומר, נשיא ומנכ"ל חברת נורוויג'ן קרוז ליין. "בהתחשב ברמת אי הוודאות בחודשים האחרונים שרבים מאיתנו עברו, רצינו להרגיע את המטיילים שאנו עושים כל מה שאפשר כדי לספק להם את חווית החופשה הבטוחה ביותר, ובמקביל מקדישים זמן לשיפור והרחבה של היצע הפעילות שלנו על הסיפון. באמצעות הסדרה הייחודית הצלחנו להדגים לצופינו בדיוק כיצד אנו עמדנו במחוייבות שלנו. הפרק האחרון מלא בכל כך הרבה רגשות … ומה שעולה בקול חד וברור הוא כמה האורחים והצוות שלנו נרגשים לחזור איתנו לים".

הפרק החמישי והאחרון: ההרפתקאה מחכה Adventure Awaits זמין לצפייה בקישור… למידע נוסף על הספינות זוכות הפרסים של החברה ופרטי מסלולים ברחבי העולם, או לצורך הזמנת שייט, אנא צרו קשר עם סוכן הנסיעות או בקרו באתר החברה www.ncl.com .

טיולים וטבע

רשות הטבע והגנים ומשרד התיירות עם הרצאות וסיורים של ארכיאולוגיה ומורשת בתל באר שבע

סדרת ההרצאות והסיורים תתקיים במסגרת "קהילה לומדת", פעילות שמפעילה רשות הטבע והגנים במבחר גנים לאומיים ומטרתה להעמיק את הידע והשייכות של המשתתפים בה במורשת הישראלית סביב אתרי העתיקות באזורי מגוריהם.

הפעילות, בשיתוף ובמימון של משרד התיירות, תתקיים בגן הלאומי תל באר שבע מדי שבוע בימי שישי, החל מה-8 באוקטובר ועד ה- 29 באוקטובר, מהשעה 10:00 בבוקר ועד שעות הצוהריים. כל פעילות תכלול הרצאה ממוקדת נושא ולאחר מכן סיור מקיף בגן הלאומי למעוניינים בכך, והיא תועבר על ידי מיטב מורי הדרך בישראל.

ההשתתפות בהרצאות ובסיורים הינה ללא תשלום נוסף מעבר לדמי הכניסה לגן הלאומי וחינם למנויי מטמון של רשות הטבע והגנים. ניתן להגיע לכל המפגשים בסדרה או לחלקם. מומלץ להירשם מראש ולהבטיח מקום באמצעות מערכת תיאום הביקור באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים: https://www.parks.org.il/

8 באוקטובר – היכן נמצאת עיר האבות? – האם באר שבע העתיקה נמצאת בתל באר שבע או במקום אחר? מה אנחנו יודעים על מיקומה של העיר המפורסמת של ספר בראשית? ומה ההשלכות המעשיות של מיקומה על חגיגות חג הפורים בעיר של היום?

15 באוקטובר – על המזבח – מתי והיכן החל מנהג המזבחות ומה בכלל הסיבה להקרבת קרבנות.

22 באוקטובר – חלוצים בעיר האבות – מי היו היהודים הראשונים בבאר שבע? על הישוב העברי בעיר בשלהי השלטון התורכי, במלחמת העולם הראשונה ובתקופת המנדט הבריטי. פרשיות מרתקות ועלומות מחיי ראשוני באר שבע החדשה.

29 באוקטובר – הקרב האחרון על באר שבע – לרגל יום אנז"ק – הסיפור הלא ייאמן על ניו-זילנדים ואוסטרלים על סוסים, שפגשו טורקים המתחפרים בשוחות הנחל, ביום אחד בשנת 1917 ששינה הכל.

פרטים מלאים על הגן הלאומי והפעילות באתר רשות הטבע והגנים

איגוד ערים כינרת עם הארכת עונת הרחצה לסוף אוקטובר בשלושה מחופי האיגוד

חוף צמח כנרת (צילום יעל שביט, תקשורות)

עונת הרחצה הרשמית מסתיימת ב- 5.10 ועל מנת לתת מענה לרחצה בטוחה בחופים, החליטו באיגוד ערים כינרת, על הארכת עונת הרחצה עד ה-30 באוקטובר 2021, בשלושה מחופי איגוד ערים כינרת השקטים:  צינברי, לבנון וצמח.

ההחלטה התקבלה עקב הביקוש הרב שיש לנופש בכינרת, גם לאחר סיום חגי תשרי, שהשנה מסתיימים בסוף ספטמבר, העברה לשעון חורף בסוף אוקטובר ובשל מצב הקורונה העולמי, בו רוב הציבור מעדיף לנפוש בישראל במרחבים פתוחים ולא בחו"ל. בנוסף, אמר עידן גרינבאום, יו"ר מאיגוד ערים כינרת, כי החופים ערוכים לאירוח עשרות אלפי הנופשים שיגיעו לאורך חול המועד סוכות. "מזג האוויר בסוכות צפוי להיות נעים ואנו בהחלט צופים להמשך ביקוש רב לבילוי בחופי הכינרת. מתחילת העונה בילו קרוב ל- 3 מיליון איש בכינרת, זהו ביקוש חסר תקדים. אנו מתגברים בכוח אדם, בתחומי הניקיון, השמירה, הפיקוח והאכיפה, בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל" אומר גרינבאום ומוסיף, כי הוא מקווה שבסוכות ידע הציבור להיות סבלני וסובלני איש לרעהו, מאחר וכולם מעוניינים לנפוש ולנצל את ימי הקיץ האחרונים.

חופי איגוד ערים כינרת רושתו במצלמות אבטחה הפועלות 24/7 ושולחות צילומים לחדר הבקרה של איגוד ערים כינרת בצמח, הפועל לאורך היממה, לטובת בטיחות הנופשים.

בנוסף לתגבור הצוותים בכינרת, יפעלו צוותי "המסבירנים" בחופים, להסברה על חשיבות השמירה על ניקיון החופים והמים באגם הלאומי, עידוד לצמצום בשימוש בכלים חד פעמיים, כמו כן יחלקו הצוותים שקיות אשפה למשפחות הנופשות. לפרטים כוכבית כינרת או 55477* ובאתר www.kineret.org.il

רשות הטבע והגנים עם סיכום תנועת המטיילים בסוכות 2021

קשת בענן מעל פארק עין אפק (צילום אורי ארליך)

סיכום החג וחול המועד כולו של תנועת המטיילים בשמורות הטבע והגנים הלאומיים יחד עם סיכום פעולות חילוץ מטיילים שהתבצעו.

מסיכום כולל שנערך על ידי רשות הטבע והגנים עולה כי במהלך ימי חג הסוכות, חול המועד וחג שמחת תורה כ- 1.23 מיליון מטיילים פקדו את שמורות הטבע והגנים. מדובר בעליה של כ-23% לעומת ימי חג הסוכות וחול המועד בשנת 2019 (בשנת 2020 הוטל סגר כללי בשל הקורונה). בין שמורות הטבע והגנים הלאומיים המובילים בחג השנה וימי חול המועד מבחינת תנועת המטיילים:

הגן הלאומי ירקון תל אפק 34 אלף מטיילים | שמורת הטבע עין גדי 30 אלף מטיילים | הגן הלאומי קיסריה 27 אלף מטיילים | גן השלושה (הסחנה) 21 אלף מטיילים | הגן הלאומי תל אשקלון 21 אלף מטיילים | שמורת הטבע עיינות צוקים 17 אלף מטיילים | הגן הלאומי מעיין חרוד 16 אלף מטיילים | שמורת הבניאס 15 אלף מטיילים | הגן הלאומי בית גוברין 14 אלף מטיילים | הגן הלאומי הבשור (פארק אשכול) 14 אלף מטיילים.

המטיילים נהנו משלל חוויות, הפעלות והדרכות שקיימה רשות הטבע והגנים במהלך ימי החג כאשר הבולטות שבהן היו מופעי "נושמים תרבות" בשיתוף מפעל הפיס במבחר גנים לאומיים עם להטוטנים, שחקנים זמרים ונגנים וכן הדרכות מקצועיות עם מורי דרך בשיתוף משרד התיירות בעשרות גנים לאומיים ושמורות טבע.

בחניוני הלילה של רשות הטבע והגנים לנו כ-80 אלף מטיילים, מתוכם כ-45 אלף מטיילים בחניוני הלילה בשטחים הפתוחים.  בין חניוני הלילה הבולטים מבחינת מספר הלנים: אכזיב, חורשת טל, מעיין חרוד, גן השלושה ומצדה.

במהלך החג כ-250 אלף מטיילים פקדו את 70 תחנות המידע וההסברה שהציבה רשות הטבע והגנים בכניסה למסלולי הטיול בגנים הלאומיים ושמורות הטבע שלא בתשלום. המטיילים קיבלו בתחנות מידע על מוקדי העניין ועל ערכי הטבע, מורשת ונוף בכל מסלול יחד עם  כללים חשובים לטיול בטוח על מנת שהטיול יסתיים בשלום. בנוסף מדריכי התחנות ציידו את המטיילים בשקיות לאיסוף האשפה בעת הטיול. על פי רשות הטבע והגנים פעילות תחנות המידע וההסברה מסייעת רבות בהפחתת אירועי תאונות וחילוץ מטיילים בזכות ההכוונה וההדרכה וכן תורמת רבות לשמירת הניקיון במסלולים השונים בזכות העלאת המודעות בקרב המטיילים.

בין תחנות המידע וההסברה שבלטו השנה מבחינת תנועת המטיילים: התחנות בפארק המעיינות, נחל צלמון, חוף השרון, פלמחים, דיר קלעה, נחל קנה, בורות לוץ ומצוק הצינים.

בנוסף מוקד רשות הטבע והגנים, הפועל מסביב לשעון, קיבל במהלך ימי החג וחול המועד למעלה מ-13 אלף פניות במגוון הערוצים ביניהם: שיחות טלפוניות, דואר אלקטרוני ופייסבוק. בין נושאי הפניות הבולטים: מידע על מסלולי טיול, חניוני לילה ומגוון הפעילויות באתרים של רשות הטבע והגנים.

במהלך חג סוכות טיפלו פקחי רשות הטבע והגנים ב- 23 אירועי חילוץ של מטיילים שנפגעו במהלך הטיול בעיקר עקב חולשה, התייבשות, מחסור במים, ופגיעות גפיים כתוצאה מהחלקה\נפילה. באירועים השונים הפקחים סייעו למטיילים ופינו אותם עקב חולשה, קושי לסיים את המסלול, איבוד דרך וכניסה לחשכה. ב-5 מהאירועים הנפגעים הלכו בשביל לא מסומן וב-6 מהם פעלו המטיילים בניגוד להנחיות לטיול בשטח השמורה/גן לאומי. ב- 2 אירועים הנפגעים פונו באמצעות מסוק של צה"ל ולוחמי יחידה 669 עקב תנאי השטח הקשים. בצער רב נאלצו הפקחים לטפל גם ב- 2 אירועי מוות – אחד כתוצאה מטביעה בים והשני של פנסיונר הרשות, פרץ גלעדי ז"ל, במסגרת פעולתו כמתנדב לסייע למטיילים בשמורת נחל עמוד. בחלק מהאירועים השתתפו גם מתנדבי יחידות החילוץ, לוחמי כיבוי אש ואנשי משטרה. בתוך כך טיפלו פקחי רשות הטבע והגנים במהלך ימי החג וחול המועד ב- 4 אירועי שריפה בשמורות ובגנים הלאומיים. 2 מהם נגרמו כתוצאה מרשלנות של חקלאים.

רעיה שורקי, מנהלת חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים: "נערכנו מבעוד מועד לכמות גדולה של מטיילים ישראליים בחג הזה בשל הירידה בתיירות היוצאת בצל הקורונה. בשנת 2019 ביקרו במהלך החג 80 אלף תיירים באתרים והשנה על אף ירידה משמעותית בתיירות הנכנסת המטיילים הישראלים הביאו לגידול משמעותי. נערכנו לפעילויות תואמות את החיים בצל הקורונה על מנת להעשיר עוד יותר את חווית הביקור של המטיילים ובמסגרת זאת הארכנו את שעות הביקור במרבית האתרים. אנחנו מזהים את ההזדמנות של הישראלים לגלות אתרים שלא הכירו גם כאלו הקרובים למקום המגורים ושמחנו לראות את הביקוש גם לאתרים בפריפריה.

עובדי רשות הטבע והגנים מצויים ברצף של שלשה חודשים עמוסים בקליטת קהל מתחילת הקיץ ובחגי תשרי ומן הסתם ידרשו לעבודה מאומצת עם סיום החג בניקיון השטחים הפתוחים והחזרה לשגרה לקראת עונת הסתיו והנדידה  אשר בפתח. תודה לכל המטיילים שבחרו גם בחג הסוכות השנה לטייל בשמורות הטבע והגנים הלאומיים וליהנות מיופייה וייחודיה של ישראל על ערכי הטבע והמורשת שבה".

טיול לרכס בשנית בגולן אל פריחת החלמונית והסתוונית "מבשרות הסתיו"

פרחי חלמוניות וסיתווניות ברכס בשנית, ספטמבר 2019 (צילום אוהד עומסי)

הסתיו כבר כאן! מזג האוויר מתקרר ומתאים לטיולים בחיק הטבע. כדאי לנצל את העונה הקצרה ולמהר לפגוש בפריחת הגיאופטים- צמחי הפקעות, המגיחים מהאדמה ומבשרים לנו על שינויי מזג האויר. החצב הקדים את כולם וכבר פורח מאמצע אוגוסט, עמודי הפריחה המרשימים שלו נפוצים ומייפים את כל הארץ. עכשיו הגיע תורן של החלמונית והסתוונית.

יעל סלע, מנהלת אגף חינוך, קהילה והסברה ברשות ניקוז ונחלים כינרת אומרת: "הטיול מאוד מומלץ, בוודאי במזג האוויר הנהדר במרומי רכס הבשנית, שם פורחות זו לצד זו החלמונית הגדולה וסתווניות תשבץ, שני מיני גיאופיטים נדירים (צמחים בעלי בצל ופקעת), מהמרשימים שבפרחי ארצנו ולמרות גודלם הקטן, הם זוהרים ביופיים: החלמונית בפריחה צהובה עזה הדומה לחלמון ומכאן השם וסתוונית התשבץ, מין נדיר של סתווניות, הצומח בישראל על תלי געש בודדים בצפון הגולן. צבעה ורוד עז ועל גבי עלי הכותרת שלה מצוירת דוגמת משבצות מכאן שמה. צבעי הצהוב והסגול על רקע האדמה החרבה של הקיץ וסלעי הבזלת הכהים, יוצרים אסתטיקה נהדרת ומרעננת. הפריחה קצרה, אל תפספסו".

אחד ממאפייני הפריחה של החלמונית הוא ההופעה ב"כתמים", כלומר למרות נדירותן של החלמוניות, הפריחה מופיעה בנקודות מאוד מסוימות וקבועות, כך שחובבי הפריחה יודעים בדיוק היכן אפשר למצוא אותן. אחת מנקודות הפריחה המפורסמות של החלמונית היא רכס בשנית בצפון הגולן.

מסלול הטיול הסתווי אל פריחת החלמונית הגדולה ברכס בשנית הוא מהיפים במסלולי הגולן. מועדי הפריחה לכל "כתם" פריחה של חלמוניות שונה, ברכס בשנית הן פורחות במהלך חודש אוקטובר. את הראשונות אפשר לפגוש כבר עכשיו ואת האחרונות בסופו.

המסלול מתחיל בתחילת מקטע 'שביל הגולן' היורד אל הכפר הצרקסי הנטוש ג'ואיזה. זהו שביל הליכה היורד דרומה בין עצי האלון הפזורים על הרכס. סמוך לנקודת ההתחלה של המסלול ניתן להבחין בריכוזי פריחה של החלמונית. אם חשקה נפשכם במסלל יתר ארוך, המשיכו דרומה כקילומטר, המסלול מתחיל לרדת במתינות לכיוון דרום-מערב. בהמשך, חוצים שביל ג'יפים המוביל לישוב אלוני הבשן. לאחר המפגש עם שביל הג'יפים המסלול הופך פתוח יותר וחשוף יותר לשמש. המסלול מסתיים בסמוך לחורבות הכפר הצ'רקסי ההרוס ג'ויזה, כאשר השביל פונה מערבה ונפגש עם כביש 98 כק"מ דרומית מהכניסה לישוב אלוני הבשן. דרגת קושי – קלה-בינונית.

איך מגיעים? עולים לרמת הגולן בכביש 98, לכיוון מושב אלוני הבשן, כ- 1,700 מטרים מצפון לכניסה לאלוני הבשן יש לשים לב לפניה מזרחה (הבאים מדרום יפנו ימינה הבאים מצפון שמאלה). הפנייה הינה לכביש צר ועקלקל העולה לרכס בשנית. תחילת המסלול בציר העלייה לרכס בשנית במפגש עם ציר גישה פנימי "להר חזק" (נ"צ 229600/273300). מחנים את הרכב בחניון בסמוך לשילוט גדול של "שביל הגולן" ועוברים במעבר מסודר דרך 'גדר הבקר' אל שטח שמורת חזקה. מנקודה זו נצמדים לסימון מסלול שביל הגולן לכיוון מערב. שימו לב שלא לדרוך על החלמוניות ולהשאיר את המקום נקי לבאים אחריכם.

עוד המלצות לטיולים בנחלים ובאזור הכינרת באתר רשות הכינרת www.kineret.org.il ובדף הפייסבוק- "זורמים לכינרת".

ילדים ונוער

בית ליבלינג תל אביב עם אירועי ילדים אוקטובר 2021

קייטנות באוהאוס בית ליבלינג (צילום יעל שמידט)

בית הספר של העיר מציע חוגים לילדים סקרנים שרוצים ליזום, לבנות, לצייר, לתכנן, לחשוב מחשבות יצירתיות ולהבין טוב יותר את החיים בעיר, כל זאת ברוח בית הספר באוהאוס. את החוגים מובילים מדריכים מקצועיים בעלי ניסיון רב בהדרכת ילדים ונוער. החוגים לבחירתכם:

סטודיו אריגה וליבוד לילדים עם חיים חכימיאן – גילאים: 10-14: בסטודיו נערוך היכרות עם שיטות אריגה מסורתיות ומתקדמות ונגלה עולם מפתיע.

סטודיו ציור לילדים עם שיר מורן – גילאים: 10-14: בסטודיו נלמד טכניקות וכלים בציור ונמצא השראה כדי לממש רעיונות ותחושות.

העיר ואני – הרפתקה עירונית לילדים עם רותם וולק – גילאים: 10-12: בואו לגלות את העיר בחוויה מפתיעה ולהביט מחדש בעולם שמסתתר ממש מתחת לאף.

סטודיו נגרות לילדים עם אור הרץ – גילאים: 10-14: בסטודיו הנגרות נדמיין ונבנה מבנים ויצירות בסביבת עבודה יצירתית ובטוחה.

סטודיו פיסול לילדים עם רוני רביב – גילאים: 10-12: בסטודיו נלמד לעבוד עם החומרים הזמינים לנו בעיר ונעמיק בתהליכי היצירה.

לחיות בעולם: חוג לחשיבה יצירתית עם מעיין מוזס  – גילאים: 6-7: בסדנה לילדים נשתמש בכלים מתחומי האמנות, המדע והתנועה כדי להתבונן בעולם.

שנת הלימודים נפתחת ב-10/10/2021 ומסתיימת ב־7/7/2022. הרשמה באתר או בטלפון 03-7431025. על המדריכים בקישור… 

סטודיו פתוח: הסטודיו הפתוח בבית ליבלינג הוא המקום לילדים ולילדות שנועדו לחלום וליצור באופן עצמאי. בסטודיו נתנסה ונפתח רעיונות לעבודה אישית בטכניקות מעולמות העיצוב, האומנות והאדריכלות. הפעילות בסטודיו הפתוח מתקיימת בהנחיית צוות המדריכות של בית הספר של העיר ללא ליווי ההורים. הפעילות תתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות ותחת מגבלות התו הסגול.

הסטודיו בבית ליבלינג נפתח עבור ילדים וילדות שיצירה היא כלי שדרכו הן חוקרות, לומדים וחוות את העולם. בשונה מבחוגים המייצרים מסגרת משותפת ללמידה שמתמקדת בידע ובטכניקות מסוימים, הסטודיו מציע מרחב פתוח, ובו אפשר ליצור באופן עצמאי ולבחור את הקצב, את הכלים ואת החומרים המתאימים לכל אחד ואחת, בתמיכה ובהנחיה של אנשי מקצוע. בסטודיו נוכל לבטא את העניין ואת הרצונות שלנו, וגם להרחיב את הידע ואת ההבנה שלנו לגבי מה שאנחנו יכולים לעשות ואיך. הפדגוגיה הנהוגה בסטודיו מתרכזת בתהליכי חשיבה המוּנעים באמצעות עשייה ועניין עצמי: בזמן עשייה של פעולות פשוטות או מורכבות, מתגבשים תהליכי חשיבה, מתעמקת יכולת ההבנה, ואנו פתוחים לחשוב, ללמוד בעצמנו ולממש את הרעיונות שלנו. בסטודיו נעבוד עם כלים אשר פותחו על ידי צוות ההדרכה של בית הספר של העיר, המורכב מיוצרים פעילים בתחומי העיצוב, האומנות והאדריכלות, שלצד פעילותם האומנותית עסוקים גם בפיתוח דרכי למידה וחשיבה.

ימי רביעי, 16:00 ושבת, 10:00 גילאי 5-6

קינדר קפה מציג: קיץ אלקטרוני : קיץ אלקטרוני, הסדרה האלקטרונית לילדים של מרכז פליציה בלומנטל, בית ליבלינג וקפה לב מזמינה הורים וילדים לחוויה קצבית ויצירתית, המשלבת הכרות עם מוזיקה והתנסות בכלים המשתתפים בתהליך יצירתה. במהלך הסדרה נפגוש יוצרות ויוצרים ממגוון סגנונות למפגש מעניין ושונה עם עולם הצלילים שסביבנו. הסדרה תציע שורה של סדנאות שעניינן הקשר בין צליל לבין מערך טכנולוגי מסוים, והמשחקיות הנובעת ממנו. הסדנאות יחקרו את היחסים שבין סביבה, טכנולוגיה וצליל באמצעות האזנה ומשחק, ויפתחו את יכולות ההאזנה, היצירה והאלתור. בכל מפגש ילמדו הילדים עיקרון פעולה אקוסטי או טכנולוגי, ותינתן להם ההזדמנות לחוות ולהתנסות ביצירה באמצעות משחק עצמאי או משותף. בין היתר נבנה קופסאות רעש, נלמד איך אפשר להפוך חפצים לכלי נגינה, נשדר רדיו ונצפה בצלילים על מסך הטלוויזיה. אוצר: גיא דוביוס. הפעילות מתקיימת בתמיכת משרד התרבות והספורט. 9/10/2021: מיכל אופנהיים, מלחינה, אמנית קול ויוצרת בשדה פרפורמנס רחב שבמרכזו ניצבת חקירה קולית.

פרטים והרשמה באתר https://www.lieblinghaus.org/

מרכז מהותי עם בוגי ווגי – סדנאות ריקוד ותנועה לקטנטנים של רננה רז ועילאיה שליט

צילום אלי דסה

המסכים הפכו להיות חלק בלתי נפרד מהחיים של כולנו ושל הילדים שלנו. כבר מגיל מאוד צעיר הילדים יודעים להחליק על המסך ולמצוא את התכנים שמעניינים אותם. אבל לא תמיד התכנים שהם מוצאים עוזרים להם לזוז, ולהעניק לגוף שלהם את התנועתיות וההפעלה שהוא זקוק לה.

כדי שהילדים יוכלו ליהנות מזמן מסך כיפי ומשמעותי, יזמו במרכז "מהותי" מקבוצת אריסון, שיתוף פעולה עם מיזם "בוגי ווגי" – סדנאות ריקוד ותנועה לילדים. את הסדנאות מעבירות הכוריאוגרפית והיוצרת רננה רז, ועילאיה שליט, רקדנית ומטפלת בתנועה.

במהלך ה"בוגי ווגי" הילדים לומדים להביע את עצמם בתנועה ולהכיר את הגוף שלהם, במרחב שמאפשר את כל קשת הרגשות שהם חווים. בבוגי ווגי הילדים מביעים עצמם בתנועה הנוצרת מתוך העולם שלהם ועבורם, עולם שיש בו רגשות מכל מיני סוגים ובבוגי ווגי הם זוכים למקום, פורקן וביטוי בתנועה. במסגרת שיתוף הפעולה, יצרו ב"מהותי" סדרה של סרטוני פעילות, המיועדים לילדים בגילאי 3 עד 6.

הסרטונים עלו לעמוד הפייסבוק של "מהותי" ופתוחים לקהל הרחב. דרך הסרטונים, יגלו הילדים סביבה תומכת, המעודדת תחושת מסוגלות, ומזמינה את הילדים לעשות את ה"בוגי ווגי" בעצמם, בדרך שלהם. 'מהותי' מזמין את ההורים והילדים לנוע עם הבוגי ווגי, לפגוש יתוש שעוקץ, חייזר שקופץ, וטרול שיצא בריקוד. דרך הסרטונים, הילדים וההורים מקבלים הזדמנות להתנסות ולהשתתף בפעילות גם מהבית, מאיזה מסך ובכל זמן ומקום שיבחרו.

מרכז מהותי מקבוצת אריסון הוא מרכז פעילות חווייתי, העוסק בהתפתחות אישית והיכרות עם העצמי, באמצעות שימוש בכלים ייחודיים, אינטראקטיביים ומהנים.  חזון המרכז הוא העמקת המודעות העצמית וקידום האני הפנימי, באמצעות דרך חיים חיונית, המובילה לשלום פנימי וסביבתי ומדגישה את הייחוד של כל אחד ואחת מאתנו.

"מהותי" הינו חלק מארגון מהות החיים, אשר נוסד בשנת 2001 על-ידי שרי אריסון, כחלק מקבוצת אריסון לתועלת הציבור וללא מטרות רווח.

שונות

עשרה חודשי מאסר בפועל נגזרו על צייד דורבנים מהצפון

בית משפט השלום בחיפה הרשיע לאחרונה בתום הליך משפטי תושב היישוב בענה בגליל, בשנות הארבעים לחייו, בגין צייד לא חוקי וסדרתי של דורבנים וגזר עליו עונש של 10 חודשי מאסר בפועל וקנס ומימוש התחייבות בסך כולל 30 אלף שקלים. זאת בנוסף לתקופת מאסר על תנאי והתחייבות כספית להימנע מעבירות דומות.

על פי כתב האישום, הנאשם יחד עם שותפו עסקו במאי 2018 בשעות הלילה בציד דורבנים.  באותו לילה אספו אליהם לרכב פגר של דורבן בתיק שחור כשעם הנאשמים היו ברכב בתא המטען שני כלבי תקיפה מסוג פיטבול, השייכים לנאשם. בנסיעתם בכביש לפנות בוקר הבחינו במחסום משטרתי בצומת צורית-גילון ובעקבות זאת זרקו את התיק השחור לפני ההגעה למחסום. על מכנסי הנאשם היו כתמי דם שזוהו כדם של הדורבן שניצוד. בתיק השחור שזרקו נמצא הפגר של הדורבן וכן שתי סכינים יפניות. ברכב נתפסו גם שתי אלות עץ המשמשות לצייד דורבנים.

לנאשם יוחסו 4 עבירות ביניהן צייד של חיית בר מוגנת, החזקת חיית בר מוגנת, צייד בשעות אסורות ואיסור צייד בשיטות אסורות (שיסוי כלב בחיית בר) והוא הודה בכולן במסגרת ההליך המשפטי.

מאחר והנאשם הינו בעל עבר פלילי במגוון עבירות ולחובתו גם הרשעה קודמת בצייד דורבנים, שבוצעה אף היא באמצעות כלבים, נגזרו עליו בתיק זה 3 חודשי מאסר בפועל ובנוסף הופעלו מאסרים מותנים שנגזרו עליו בעבר, כאשר בסופו של דבר הוא ירצה כאמור 10 חודשי מאסר בפועל. זאת בנוסף לחילוט ערבויות בסך 20 אלף שקלים וקנס כספי של 10 אלף שקלים.

יצוין כי על הנאשם השני, שדינו נגזר לפני זמן רב והיה ללא עבר פלילי, נגזרו במסגרת הסדר טיעון עונש שכלל מאסר על תנאי של 6 חודשים (למשך 3 שנים), קנס בסך 8,000 שקלים והתחייבות בסך 24,000 שקלים להימנע מעבירות דומות.

את התיק מטעם רשות הטבע והגנים ייצג בבית המשפט עורך הדין ערן בר אור בשיתוף הלשכה המשפטית של רשות הטבע והגנים. לדברי עו"ד שי פרץ, התובע הראשי ברשות הטבע והגנים: "המדובר על עונש ראוי שהטיל בית המשפט הנכבד, על מי שהעז במספר הזדמנויות לפגוע בחיות בר מוגנות אשר חלקן בסכנת הכחדה ממשית. בכך ביטא בית המשפט את סלידתו מהעבירות הקשות ולמעשה ממשיך במגמה הברוכה של החמרת הענישה הממשית על עוברי עבירות מעין אלו. רשות הטבע והגנים בשיתוף ובסיוע גורמי אכיפה נוספים תמשיך לפעול למען שמירת הטבע בישראל והגנה על חיות הבר".

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך: