חדש על המדף של דני בר 6/2020

עידן הקורונה מחייב גם התייחסותנו ||| הצעות מה לעשות בבידוד ועוד ||| אפליקציות וטכנולוגיה ||| מוצרים חדשים לילדים ומבוגרים ||| פורד, מיצובישי ויונדאי ||| לשאר החידושים והחדשות בהמשך…

קורונה וירוס Covid 19

עקב הנסיבות הכל-כך מיוחדות של חיינו בימים אלה, החלטנו לפתוח בנושאים הקשורים לקורונה-וירוס CoronaVirus או בשמו המקצועי Covid-19.

שליח של דומינו'ס פיצה (צילום עמרי ברזילי)

דומינו'ס פיצה עם שירות מסירת פיצה ללא מגע

לאור התפרצות וירוס הקורונה, דומינו'ס פיצה נוקטת בשורת צעדים במטרה לסייע במניעת התפשטות הווירוס, ובכדי לשמור על בריאות לקוחותיה ועובדיה. במסגרת זו מאפשרת הרשת  שירות  "מסירת פיצה ללא מגע" המספק  אפשרות להזמין מוצרים מהתפריט של דומינו'ס תוך הקפדה על "אפס מגע" בזמן מסירת המשלוח. השירות יושם החל מסוף השבוע שחלף, וזמין בכל חנויות הרשת ברחבי הארץ.

יוסי אלבז, מנכ"ל דומינו'ס פיצה: "בימים לא פשוטים אלו, בראש ובראשונה עומדת לנגד עינינו הדאגה ללקוחותינו, לעובדינו ולבני משפחותיהם. אנו משיקים שירות, המאפשר לכל לקוח על פי בחירתו, לקבל את המוצרים שהוא הזמין, ללא  מגע פיזי עם השליח שיספק את הפיצה עד דלת הכניסה. כמי שמבינים את האחריות המוטלת על כתפינו, אנו מיישמים נהלים מחמירים בהם כל עובדי הרשת נדרשים לבצע מדידות חום גוף לפני כניסתם למשמרת, וכל שליחות, לרבות שירות מסירת פיצה ללא מגע, תתבצע על ידי שליחים מצוידים בכפפות חד פעמיות. בנוסף החלטנו על ביטול האפשרות לקניה במקום וזאת על מנת להבטיח שלא ישהו בסניף מעל 10 אנשים בו זמנית. אנו נעשה כל שביכולתנו על מנת לסייע במניעת התפשטות הנגיף".

שירות מסירת המשלוח ללא מגע מוצע בכל הזמנה. לקוחות המעוניינים בכך יעדכנו את הטלפן או באפליקציה וההזמנה תגיע לביתם ותתבצע ללא מגע פיזי בין השליח ללקוח. השירות יתאפשר למשלמים בכרטיסי אשראי או באמצעות אפליקציית התשלום BIT. לקוחות המזמינים שירות זה, יקבלו את המשלוח שלהם ע"פ הגדרות השירות הבאות:

 1. ברגע שהשליח יגיע לבית הלקוח, הוא יניח קופסת פיצה ריקה על מפתן דלת הכניסה. על גבי הקופסא הריקה שתשמש כבסיס, יונחו המוצרים שהוזמנו, זאת כמובן כדי להימנע מהנחת המוצרים ישירות על הרצפה.
 2. השליח יודיע ללקוח שהמשלוח הגיע על ידי צלצול בפעמון או בשיחת טלפון. השליח יתרחק מרחק של שני מטר לפחות ממפתן הדלת של הלקוח וימתין לאישור הלקוח.
 3. לאחר אישורו השליח ייצא חזרה לדרכו.

שירות מסירת המשלוחים המתואר הוא צעד נוסף בשורת פעולות שביצעה ומבצעת הרשת במטרה לסייע במניעת התפשטות הנגיף בישראל. הרשת כבר החלה, כחלק מחובתה לשמור על ביטחון לקוחותיה ועובדיה, לבצע לכל עובדיה מדידות חום גוף לפני תחילת המשמרת, וכל השליחים מצוידים בכפפות חד פעמיות לביצוע כל משלוח. במקביל לכך, לאור ההנחיות החדשות מצד הרשויות, הוחלט על ביטול האפשרות לקנייה או איסוף של פיצות מהסניף, ומניעת כניסת קהל לסניף וזאת מתוך כוונה להבטיח שלא תיווצר התאספות של מעל 10 אנשים בחלל אחד. דומינו'ס תעשה כל שביכולתה על מנת לסייע במניעת התפשטות הנגיף.

Whisky Live 2020 נדחית ל-13-14 למאי

תערוכת Whisky Live (צילום אנטולי מיכאלו)

אחרי חמש שנים רצופות של סולד אאוט, תערוכת וויסקי לייב הבינלאומית מבית Whisky Magazine היא ללא כל עוררין מוקד עלייה לרגל ואפשר כבר להכריז: ישראל היא וויסקי-ניישן. הקהל הישראלי צמא לאיכות מזוקקת ותערוכת Whisky Live על גג קניון עזריאלי מציגה הפקה בסטנדרט גבוה עם עשרות בקבוקים נדירים, אורחים מחו"ל, סדנאות, ועוד. חגיגה לחיך. ישראל מתברגת כמארחת בולטת בין שורת מדינות בהן התערוכה מוצגת מדי שנה: אוסטרליה, אירלנד, אנגליה, ארה"ב, בלגיה, הודו, הולנד, יפן, צרפת, קנדה, ספרד ועוד.

הקהל הישראלי בשנים האחרונות מעמיק את הבנתו בוויסקי איכותי ועל פי סקרים חלה עלייה ניכרת בצריכת המשקה בישראל. Whisky Live הוא האירוע המרכזי בתחום הן עבור הקהל המקצועי והן עבור אוהבי הז'אנר. השקות אקסקלוסיביות של בקבוקים, מהדורות מוגבלות ונדירות לצד מותגי הוויסקי המובילים מכל העולם. גם השנה יגיעו לתערוכה מומחים אורחים מהעולם שיעבירו סדנאות והרצאות שיכללו טעימות וויסקי מבקבוקים נדירים שמגיעים לארץ לראשונה. מתחם הפרמיום המפנק עבר שדרוג נוסף השנה ויציע מנות מיוחדות, מרחבי ישיבה מעוצבים וטעימות וויסקי מרחבי העולם ממבחר בקבוקים נדירים. השנה אפשר יהיה לדגום בפסטיבל גם ג'ין איכותי של מזקקות מובילות.

איש הוויסקי תומר גורן, מנהלה המקצועי של התערוכה, מי שייבא את הפורמט לישראל והמזקק של "מילק אנד האני", המזקקה הישראלית הראשונה: "שוק הוויסקי בישראל גדל וצומח בשנים האחרונות, הן בכמות המותגים המיובאים לשוק הישראלי והן ברמת הידע וההבנה של הקהל המקומי. התערוכה היא חגיגה של טעמים וניחוחות והזדמנות לטעימה של בקבוקי וויסקי מיוחדים ואפשרות להעמיק ולצלול לעולמות התוכן של המשקה המדהים הזה בסדנאות שיועברו על ידי מומחי וויסקי מרתקים".

על ההפקה ניה הפקות של זאב גלעד אשר הפיקה גם את אירועי מידברן, אירועים לזכרו של מאיר אריאל ז"ל ועוד. מספר המקומות מוגבל, הכניסה לתערוכה מגיל 18 ומעלה.

Whiksy Live קניון עזריאלי תל אביב בקומה השלישית, קומת גג הקניון. כרטיסים באיוונטים 9066* מבקר בתערוכה יקבל כוס וויסקי מקצועית בשווי 20 שקלים ושלוש טעימות, כרטיס פרמיום כולל כניסה למתחם, כוס ו 8 טעימות וויסקי. http://bit.ly/WHISKY-LIVE-ISRAEL-2020-TICKETS

תחרות שמן זית ישראלי / משפחתי 2020

תחרות שמן זית ישראלי ביתי 2020

מארגני התחרות, ערן ותמר גלילי יחד עם אהוד סוריאנו, נאלצים להודיע על שינויים במתכונת הפומבית של התחרות. וזו ההושעה: "ההתרחשויות האחרונות עקב התפשטות וירוס הקורונה והשינויים המהירים בהנחיות משרד הבריאות מטילים על כולנו תחושת בלבול ואי-ודאות. אנו מצידנו מעדכנים כי כל 165 שמני הזית שנרשמו לתחרות נקלטו, קודדו וסווגו לקטגוריות וצוותי השיפוט שלנו יתכנסו בשבוע הקרוב לטעימה העיוורת. לצערנו, בהמשך להנחיות החדשות של משרד הבריאות להגבלת התכנסויות עד 100 איש, אנו נאלצים לבטל את הכנס שנקבע ל- 23 מרץ. שימו לב לשינויים. טקס הכרזת הזוכים יתקיים במועד המתוכנן – הוא ייערך ללא קהל ויועבר בשידור חי באינטרנט. הפרסים והתעודות יישלחו לזוכים בדואר. בימים הקרובים נשלח פרטים והוראות התחברות לאירוע המקוון. עדכון חדש:

לאור ההנחיות החדשות על איסור התכנסויות מעל 10 איש אנו דוחים את טעימת השמנים. הלו"ז החדש לתחרות: 3-4/5 – שיפוט | 8/5 – פאנל ילדים | 11/5 – כנס הכרזת הזוכים. שמני הזית מאוחסנים במקום סגור וחשוך בטמפרטורה אופטימלית של 17-20 מעלות לפי ההנחיה המקצועית.  פרטים בדף הפייסבוק…

ברינקס ישראל מודיע על חידוש מלאי המזומנים בכספומטים מתקיימים כסדרם

עם הטלת ההנחיות החדשות, חברת ברינקס ישראל המספקת שירות ותחזוקה למכשירי ה-ATM  של הבנקים וכספומטים פרטיים ברמה ארצית, מהגולן בצפון ועד אילת בדרום, מעדכנת הבוקר כי בהמשך להודעת בנק ישראל, כלל הכספומטיים יתופעלו כסדרם ומלאי המזומנים יתחדש באופן שוטף – לא צפוי מחסור במזומן.

ברינקס תמשיך לספק את מגוון השירותים השונים לבנקים וללקוחותיה המסחריים, גם בתקופה זאת ובשעות אלו מבצעת החברה התאמות למתקניה ולצרכי הלקוחות השונים. מוקד שירות הלקוחות פועל כסדרו ומקיים קשר ישיר עם הלקוחות. החברה ערוכה לתת פתרונות לתרחישים והאתגרים השונים במשק, שהמצב החדש יציב בפניה.

ישי צוויקל, נשיא ברינקס ישראל: "חוסנה של חברה נמדד בשעת משבר וברינקס ערוכה לשימור הפעילות השוטפת גם במצבי קיצון. אנחנו נמצאים בקשר רציף עם כלל הגופים הפיננסיים ובהם גם גופי הפיקוח השונים על מנת להבטיח כי כלל השירותים ללקוחותינו ולציבור הרחב ינתנו כסדרם וזאת תחת כל תרחיש ובהתאם להנחיות משרד הבריאות".

דליה מנטבר עם שעת כושר בבידוד

דליה מנטבר, כוהנת הפילאטיס, יוצאת בפעילות מיוחדת לימי הקורונה ומעלה תכנית אינטרנטית בשידור חי ישירות מעמוד הפייסבוק שלה- בכל יום בשעה 9:30 בבוקר ובשעה 17:00 אחר הצהרים.

בכל תכנית תעביר דליה אימון גופני קצר של כמה  דקות לכושר בבית כך שכולם יוכלו לחלץ עצמות, לשמור על כושר ולהרגיש טוב בין אם בבית בבידוד ובין אם לא- האימון מתאים לכל אחד. השיעורים יתמקדו בפילאטיס , סיבולת לב ריאה, בתרגילי חיטוב, חיזוק, מתיחות, תרגילי יציבה וחילוץ עצמות ועוד.

דליה מנטבר: "מי כמוני יודעת כמה חשוב לחלץ עצמות ולשמור על כושר, אפילו למספר דקות מדי יום וראיתי את ״אתגר״ הקורונה כהזדמנות פנטסטית לתרום ולשתף את כולם במה שאני עושה כל יום. כמובן שכולם מוזמנים להצטרף, גם אלו שסתם רוצים לעשות כמה דקות של כושר בכל יום".

על מנת לצפות בשיעורים יש להיכנס לעמוד הפייסבוק… בכל סופ"ש יתעדכן הלו"ז השידורים.

משרד התחבורה מציע לציבור לבצע את כל הפעולות מול משרד הרישוי מהבית

בעקבות התפשטות הקורונה. משרד התחבורה קורא לציבור הרחב להימנע מלהגיע לסניפי משרד הרישוי ואגפי משרד התחבורה המקבלים קהל, ולבצע את כל הפעולות הנדרשות  במגוון האמצעים המקוונים שהמשרד מעמיד לרשות הציבור הרחב. זאת, במטרה לשמור על בריאות הציבור ככל הניתן.

מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר אייל ציינה כי משרד התחבורה מאפשר כיום לציבור הרחב לבצע את רוב פעולות הרישוי, הרכב והנהיגה, באינטרנט, במוקד הטלפוני, בעמדות הרישוי האוטומטיות (רישיומט) ובכל סניפי דואר ברחבי הארץ. זאת, מבלי להגיע לסניפי משרדי הרישוי או למשרד התחבורה.

ציבור הנהגים יכול לחדש את רישיון הרכב והנהיגה באתר משרד התחבורה, במוקד הטלפוני 5678* ובעמדות הרישוי האוטומטיות (רישיומט). כמו כן, ניתן לחדש את הרישיונות בכל סניפי הדואר ברחבי הארץ ולהנפיק את רישיון הרכב גם במכוני הרישוי. משרד התחבורה מזכיר לנהגים כי לא נדרש עוד לשאת את רשיונות הנהיגה והרכב בעת הנהיגה וניתן להסתפק בהצגת תעודת זהות או דרכון.

בין השאר, ניתן להגיש באתר המשרד בקשה להנפקת תגי נכה, הצהרה על סיום תכנית ליווי של נהג חדש, מידע על בדיקות רפואיות ושליחת פניות ישירות לכל אגפי המשרד. כמו כן, ניתן להגיש בקשה לקבלת תדפיס נקודות חובה לנהג באתר משרד התחבורה, בעמדות הרישוי האוטומטיות (רישיומט) ובמוקד הטלפוני 5678*.

בנוסף, ניתן להגיש באמצעות האתר בקשה ליבוא אישי של כלי רכב, לביטול העברת בעלות על רכב, פניות בנושא "קריאה חוזרת" של רכב Recall וכן בקשה להנחה באגרת רישוי רכב או קבלת החזר ובקשה להחזרי אגרות רכב. בנוסף, ניתן להגיש באמצעות האתר בקשה להוצאת רישיון משיט ולחדש את תעודת המשיט.

קבוצת מנורה מבטחים עם הטבה חינם בביטוחי רכב לשבים מחו"ל שנמצאים בבידוד

בשל התפרצות נגיף הקורונה ההולכת ומחמירה, מנורה מבטחים מעניקה ללקוחותיה המבוטחים בביטוח רכב שנמצאים בבידוד (עקב חזרה משהייה בחו"ל ) הטבה ייחודית בביטוח הרכב.

ההטבה כוללת זכאות לכיסוי ביטוחי של כל נהג (כולל נהג צעיר וחדש) מקרבה ראשונה של בעל פוליסת הביטוח הנמצא בבידוד עד 14 יום כתוצאה מחזרה מחו"ל מהמדינות המוגדרות במשרד הבריאות ככאלו המחייבות כניסה לבידוד; זאת לצורך נסיעות פרטיות בלבד וכמובן ללא תוספת תשלום בגין הטבה כאמור.

ההטבה שתוקפה עד ליום 30 באפריל 2020 ניתנת לרכבים פרטיים בשווי של עד 350,000 שקלים המבוטחים בחברה.

יוסי סודרי, סמנכ"ל באגף ביטוח אלמנטרי במנורה מבטחים מציין: "מטרת ההטבה הנה לאפשר ככל שניתן שמירה על שגרת החיים של המשפחה בימים מורכבים אלו ונועדה להרחיב את הכיסוי אוטומטית ללא עלות גם עבור בני המשפחה".

קבוצת מנורה מבטחים מתמחה בעיקר בניהול עסקי ביטוח ופנסיה. הקבוצה מנהלת נכסים בהיקף של כ-210 מיליארד שקל, עם היקף פרמיות ודמי גמולים שנתיים של כ -24 מיליארד שקל. מנורה מבטחים מציעה מגוון פתרונות בתחומי ביטוח חיים, ביטוח בריאות, ביטוח כללי, קרנות פנסיה חדשות וקופות גמל. מנורה מבטחים מחזיקה במלוא הבעלות על קרן הפנסיה הגדולה בישראל, מבטחים החדשה, המנהלת נכסים בהיקף של למעלה מ- 130 מיליארד שקל והנה קבוצת ביטוח הרכב הגדולה בישראל. בשנות פעילותה, מאז שנת 1935, ביססה מנורה מבטחים שם של חברה אמינה, יציבה ויצירתית, המעניקה ללקוחותיה שירות מקצועי, אמין ויעיל ותשואות מהגבוהות בענף הביטוח והחיסכון ארוך הטווח, וזאת לאורך שנים. לפרטים נוספים פנו לסוכן/ת הביטוח שלך או לטלפון 9699*

מד"א עם חובשים ופראמדיקים שהוכשרו לתפעול מערכת לחיטוי אמבולנסים

שלושים חובשים ופראמדיקים במגן דוד אדום מרחבי הארץ עברו השבוע הכשרה לחיטוי מלא של אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ, באמצעות מערכת מתקדמת חדשה, מתוצרת אמריקנית. המערכת תשולב בין יתר האמצעים הקיימים במד"א לחיטוי אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ, ותשמש במקרים שונים, לאחר פינוי אנשים שעלולים להיות חולים במחלות מדבקות.

"מגן דוד אדום החל בבחינת מערכות חיטוי חדשות עוד לפני שהחל להתפשט נגיף הקורונה בעולם, וכעת הנחיצות גבוהה עוד יותר", מסביר מנהל אגף רפואה במד"א רמי מילר, "בבדיקה מקיפה של המערכת הזו, לצד מערכות נוספות, נמצא כי יעילותה לחיטוי מלא של האמבולנסים גבוהה ביותר".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מגן דוד אדום בוחן ומפתח כל העת אמצעים לייעול הטיפול הרפואי והפינוי באמבולנסים והניידות לטיפול נמרץ, כשלנגד עיננו עומדת השמירה על בריאותם וביטחונם של החולים והפצועים, וכן של עובדי ומתנדבי מד"א. רכשנו עשר מערכות חיטוי, שיופעלו על ידי עובדי ומתנדבי מד"א ברחבי הארץ, כך שנוכל לפעול בעצמאות מלאה במקרים בהם נדרש חיטוי מקיף ויסודי של רכבי החירום".  בנושא הקורונה – יש להתקשר למוקד 101 של מד"א רק במקרה של תסמינים

‫עומס נוצר במוקד 101 של מד"א, בשל פניות אזרחים שמתקשרים לברר פרטים כלליים בנושא הקורונה. חשוב שתעניקו תשומת לב מיוחדת לנושא, ותעבירו את המסר הבא בתקשורת:

רק במקרים בהם מופיעים סימפטומים של חום, שיעול או קשיי נשימה, יש להתקשר למוקד 101 של מד"א. להנחיות נוספות, לרבות בדבר אופן בידוד ביתי, יש להיכנס לאתר משרד הבריאות או לחייג למוקד משרד הבריאות בטלפון 5400*, או למוקדי קופות החולים.

המומחים של מגן דוד אדום עונים על השאלות הכי הנפוצות בנושא הקורונה

 • חזרתי מספרד היום אבל אני מרגישה טוב. האם אני צריכה להיכנס לבידוד?

כן. בהוראת משרד הבריאות, עלייך לשהות בבידוד במשך 14 ימים מיום עזיבתך את המדינה "החשודה" – במקרה זה ספרד. תקופת הדגירה של הנגיף הינה 14 ימים, ולכן חשוב להשלים את כל תקופת הבידוד ולמנוע סכנת חשיפה והדבקה של אחרים.

 • חזרתי מכנס מקצועי בינלאומי בארצות הברית. האם אני צריך להיכנס לבידוד?

כן. משרד הבריאות קבע כי כל ישראלי שנכח בכנס בינלאומי יכנס לבידוד למשך 14 ימים, מיום עזיבת הכנס המקצועי. יובהר כי אם הכנס המקצועי נערך באחת מהמדינות החשודות, עליך לשהות בבידוד 14 ימים מיום עזיבתך את המדינה החשודה.

 • בעלי חזר מחו"ל היום ונשלח לבידוד, מה עושים עם שאר דיירי הבית?

על המבודד לפעול בהתאם להנחיות הבידוד. יתר האנשים שבאו עם בעלך במגע אינם נדרשים לכל פעולה מיוחדת, והם יכולים להמשיך בשגרת יומם כרגיל. אם בעלך יפתח תסמינים של חום/שיעול/כאב גרון/קוצר נשימה, עליו לפנות באופן מידי למד"א בטלפון 101.

 • בעלי חזר מחו"ל היום ונשלח לבידוד, מה עליו לעשות?

על המבודד להישאר בחדר מבודד ומאוורר למשך 14 ימים מלאים מיום החשיפה, ולהקפיד להשתמש בשירותים ובכלים נפרדים ככל שניתן. בכל יציאה מהחדר עליו ללבוש מסכת פה-אף (או בד אחר) וכפפות. יש לחטא את השירותים והמקומות בהם נגע/השתמש, ועל כל בני הבית להקפיד לשטוף ידיים במים וסבון לעיתים קרובות. הנחיות מלאות בנוגע לבידוד ביתי מופיעות באתר משרד הבריאות. כמו כן, יש למלא טופס דיווח על "בידוד ביתי" באתר משרד הבריאות.

 • אני בבידוד כבר שבוע ומרגיש טוב. האם זה אומר שאני בריא ויכול לצאת מהבית?

חד משמעית לא. תקופת הדגירה של הנגיף הינה 14 ימים, ולכן חשוב להשלים את כל תקופת הבידוד ולמנוע סכנת חשיפה והדבקה של אחרים.

 • חזרתי מאיטליה לפני שבועיים ואני ביום ה-14 ל"בידוד". היום עלה לי החום. מה עלי לעשות?

חום מעל 38 מעלות נחשב לאחד התסמינים של מחלת הקורונה. כדי לשלול הדבקה, עליך להתקשר למוקד 101 של מד"א, ובמידת הצורך צוות מד"א יגיע אליך לנטילת דגימה ובדיקתה. עליך להישאר בבידוד ולמנוע הדבקתם של אחרים.

 • לפני שנכנסתי לבידוד פגשתי המון חברים ובני משפחה. האם גם הם צריכים להיכנס לבידוד?

הם נחשבים למעגל שני, ולגביהם אין איסור מיוחד. עם זאת, אם מופיעים אצלך תסמיני המחלה
(חום, שיעול, כאב גרון וקוצר נשימה), עליך לדווח למוקד 101 של מד"א בהקדם.

 • שמעתי שהמחלה פוגעת בעיקר במבוגרים. האם זה אומר שאסור לי לבקר את הוריי?

אנשים מבוגרים וחולים כרוניים אכן נמצאים בקבוצת הסיכון. עם זאת, לאדם בריא שאינו נמצא בבידוד אין מניעה לבקר אנשים מבוגרים.

 • תלמיד בביה"ס של הבן שלי נדבק בקורונה, וכעת כל בית הספר נשלח לבידוד. האם זה אומר שהילד שלי חולה?

לא. עליו להישאר בבידוד במשך 14 ימים מלאים, ועליך לעקוב אחר מצבו הרפואי. במידה ומופיעים תסמיני חום/שיעול/כאב גרון/קוצר נשימה, יש ליצור קשר עם מוקד 101 של מד"א.

 • שמעתי שילדים לא נדבקים במחלה, ולכן אין צורך בבידוד. האם זה נכון?

לא. אומנם על פי הנתונים הקיימים כיום, נראה כי שיעור המחלה נמוך יותר בילדים, אך יחד עם זאת, אסור לקחת סיכון מיותר. מי שתקפים לגביו אחד מהתנאים הבאים: שהה במדינה בה התפרצה המחלה, שהה בכנס בינלאומי או נחשף לחולה מאומת – ייכנס לבידוד ללא קשר לגילו.

במד"א מדגישים כי במקרים שבהם אין תסמינים גופניים, ניתן לקבל פרטים כלליים והנחיות בנושא הקורונה באתר משרד הבריאות, בחיוג למוקד משרד הבריאות בטלפון 5400* או למוקדי קופות החולים וביישומון "מד"א שלי".

משפטנים בפניה לכנ"ר בבקשה להקפיא צווי תשלומים לפושטי הרגל

עשרות משפטנים המייצגים חייבים בהליכי פשיטת רגל, ובראשם סגן יו"ר הועדה לחדלות פירעון בלשכת עורכי הדין עו"ד צבי וישנגרד, פנו הבוקר לסיגל יעקבי, כונסת הנכסים הרשמית ומנכ"לית משרד המשפטים , בבקשה להתחשב בחייבים ולהקפיא את צו התשלומים לקופת הכונס לחודשים הקרובים – עד שהמשק יצא מהמשבר אליו נקלע בשל מגפת הקורונה.

כותרת המכתב: בקשה מיוחדת לנוכח מגיפת הקורונה – דחיית תשלומי צווי תשלומים ותוכניות פירעון.

במכתב פונה עוה"ד וישנגרד אל יעקבי במלים אלו:

המשק הכלכלי העולמי בכלל והישראלי בפרט מצוי בחוסר וודאות מוחלט לאור התפרצות מגיפת הקרונה כשלכך מתווספת ההכרזה חסרת התקדים של ארגון הבריאות העולמי מאתמול לפיה התפרצות נגיף הקורונה מהווה מגיפה עולמית.

אנחנו עדים למשבר כלכלי ועסקי שהולך ומתגבר, עשרות אלפי עובדים כבר נשלחו לביתם לחופשה, חלק לא מבוטל פוטר. מעסיקים מצמצמים בהוצאות ונערכים לתקופה שלא ידענו כמוה בעבר.

כעורך דין העוסק למעלה מעשור בליווי חייבים המצויים בהליכי חדלות פירעון ואשר מודע להשלכות הקשות שעשויות למשבר גם על עשרות אלפי חייבים – דומני כי יש מקום לשקול בחיוב אפשרות לדחיית תשלומי צו תשלומים שניתנו לחייבים המצויים בהליכי חדלות פירעון  וכן דחיית תשלומי תוכניות פירעון לתקופה של שלשה חודשים לכל הפחות.

דחיית התשלומים לא תפגע בנושים אלה תסייע לחייבים וזאת בבחינת זה נהנה וזה אינו חסר.

לבקשתי זאת מצטרפים עשרות מחבריי עוה"ד המייצגים חייבים והטרודים כמוני מכך שלקוחותיהם לא יוכלו לעמוד בצווי התשלומים והליכיהם יבוטלו.

בכבוד רב עו"ד צבי וישנגרד ס. יו"ר ועדת חדלות פירעון בלשכת עורכי הדין.

יעקבי בתגובה: "הנחיתי הבוקר את מחלקת המדיניות שלנו להכין נוהל דחוף בנושא דחיית תוכניות פירעון וגיבוש נוהל תשלומים (הוראת שעה) בעקבות משבר הקורונה".

עו"ד צבי וישנגרד משמש כסגן יו"ר ועדת חדלות פירעון בלשכת עורכי הדין, עוסק בתביעות אזרחיות ומנהליות, ליטיגציה, הקמה ופירוק חברות, עריכת הסכמי מכר במקרקעי, הליכי ההוצאה לפועל ופשיטת רגל, ועוד.

5,000 עובדי ענף התיירות הנכנסת לישראל מפוטרים או חל"ת

החל מהיום הושבתה לחלוטין הפעילות העסקית של מארגני התיירות הנכנסת לישראל. כמחצית מבין 1,600 העובדים במשרדי המארגנים פוטרו או יצאו לחל"ת לאלתר ובשבוע הבא צפויים להיות מפוטרים או לצאת לחל"ת 30% נוספים. בנוסף, כ- 4000 מורי דרך המועסקים על ידי המארגנים לא עובדים החל מהיום כלל!

יוסי פתאל, מנכ"ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת לישראל: "ענף התיירות הנכנסת הוא קריטי למדינת ישראל והוא ענף מספר 1 בתיירות! מרבית התיירות המשווקת לישראל מגיעה באמצעות המארגנים – הם אלו שממלאים את המטוסים, את המלונות, את המסעדות ולכן לפני שדואגים לחברות התעופה ולמלונאים – חייבים לדאוג לנו ולהכריז עלינו כעל משק לשעת חירום. הממשלה חייבת לאפשר לנו להחזיק את העובדים בשכר, כדי שכאשר נצא מהמשבר הם לא יתפזרו לכל עבר ולא יהיו מספיק אנשים עם ידע וקשרים בינלאומיים עם גורמי התיירות בחו"ל שיוכלו לשקם את מה שמתמוטט עכשיו".

לקראת פסח

עמותת אנוש עם מתנות חברתיות לפסח

צילום: איילת שטרן (צילום: איילת שטרן)

עמותת אנוש, העמותה הישראלית לבריאות הנפש, הוקמה לפני מעל 40 שנה, במטרה לסייע למתמודדים עם מגבלה נפשית ולבני משפחותיהם. במהלך השנים, פיתחה העמותה שירותי שיקום חדשניים ופורצי דרך, המבוססים על התאמה אישית ועל ערכי גישת ההחלמה, המאפשרים לאדם לחיות חיים מלאים ובעלי משמעות.

כיום מפעילה אנוש למעלה מ-70 מרכזי שירות למתמודדים ומרכזי ייעוץ וסיוע לבני משפחה בכל רחבי הארץ. לעמותה כ – 700 עובדים מקצועיים ומאות מתנדבים, המספקים מענה בתחומי דיור, תעסוקה, חברה ופנאי וייעוץ למשפחות.

גם בפסח השנה – תש"ף 2020, מציגה אנוש, העמותה הישראלית לבריאות הנפש, מתנות ומארזים לחג הפסח. כל המוצרים, מיוצרים על ידי מתמודדים עם מגבלה נפשית, העובדים במרכזי התעסוקה של אנוש ברחבי הארץ. הרווח ממכירת המוצרים, מועבר ישירות למתמודדים – על מנת להוות עבורם מקור הכנסה נוסף ולסייע להם להשתלב בקהילה ולחזור ולחיות חיים מלאים ובעלי משמעות. המסגרת התעסוקתית מהווה מודל שיקומי, שבו מתמודדים עם מגבלה נפשית, מקבלים הכשרה וכלים שיעזרו להם להשתלב בתעסוקה בשוק. מחירים מיוחדים מוצעים לחברות, ארגונים ולקוחות עסקיים.

קטלוג המתנות לחג כולל:

 • מארזים ובהם כלי קרמיקה להגשה ומוצרי מזון גורמה המתאימים לחג
 • מארזי כלים ומתנות למארחים בדגש על ציוד למטבח ולשולחן ההגשה
 • מארזי ספא
 • מארזי סדרת IN A JAR הכוללים צנצנות משמחות ומעוצבות ובהן מגוון הפתעות
 • סדרת סימניות מקוריות ואלגנטיות בעבודת יד ובמגוון עיצובים
 • מארזים ירוקים הכוללים מוצרים ירוקים מחומרים ממוחזרים
 • סדרת עיצובים לבית ולמשרד
 • ומתנה ייעודית לילדים – "קופת חיסכון" עם ציור של מפלצת

עלות המארזים והמתנות נעה בין 8 שקלים ל- 153 שקלים. את המארזים והמתנות ניתן לקבל במשלוח עד הבית. ניתן להזמין את המארזים והמתנות ישירות מאתר חנות האון ליין של עמותת אנוש – "אנושופ" . כאמור, כל רכישה באתר, מספקת תעסוקה והכנסה נוספת למתמודדים בעמותה.

עמותת ילדים בסיכוי עם הגדה חברתית שיצרו ילדי פנימיית שבילים

הגדה לפסח "יש לי ציפור קטנה בלב"

השנה עמותת 'ילדים בסיכוי' הפיקה הגדה מיוחדת לפסח, אשר כל הכנסותיה הן תרומה לילדי הפנימיות בישראל, שחווים מציאות קשה ומורכבת. נושא ההגדה הוא – "נוף ילדות", והיא הוכנה בסדנא ייחודית על ידי חניכי פנימיית "שבילים", פנימיית קצה פוסט-אשפוזית, משפחתית וייחודית, המיועדת לנערים ונערות בעלי קשיים רגשיים והתנהגותיים בגילאי 12-18. הנערים והנערות עיטרו את נוף ילדותם המיוחדת, אשר מסמל עיר או אתר ישראלי הקרובים לליבם. ההגדה היא תמצית הישראליות, ובסופה, תוכלו להנות גם ממדריך טיולים ארץ ישראלי, בשיתוף החברה להגנת הטבע. כל ההכנסות מרכישת ההגדות, קודש למען שיפור חייהם של ילדי הפנימיות בישראל וצעירים חסרי עורף משפחתי.

מוזמנים לרכוש את ההגדות כמתנה לכל מי שיקר לכם, משפחה וחברים, וכן לארגונים וחברות כשי לחג לעובדים, שכן אין מתנה נפלאה יותר ממתנה שימושית, שיש לה גם ערך חברתי אמיתי (את ההגדות ניתן למתג בלוגו החברה או הארגון). כמו כן, ישנן הגדות מעוצבות, בניהן הגדה מתוקה עם מתכונים כשרים לפסח של מיקי שמו ואחרת 'יש לי ציפור קטנה בלב', עם מגוון ציפורים שציירו ילדי פנימייה ומגדיר ציפורים בסופה, הגדת חנוך פיבן שהעביר סדנת אמנות מדליקה לילדי הפנימיה שיצרו ביחד את ההגדה המקסימה בה למשה רבנו יש עיניים מגפילטע-פיש ועוד… לפרטים ורכישה באתר…

אלכסנדר עם אלכסנדר הגדול קברנה סוביניון 2014

יקב אלכסנדר. אלכסנדר הגדול (צילום איל קרן)

יין זני 90% ענבי קברנה סוביניון, 5% ענבי פטי ורדו, 5% שיראז מכרמים בכרם בן זמרה וכפר שמאי. היין עם יכולת התיישנות לשנים רבות. 55% מהתירוש הועבר לחביות עץ אלון צרפתי להמשך תסיסה מאלו-לאקטית,70%  חביות מעץ אלון צרפתי, 30% חביות מעץ אלון אמריקאי. ביין התבגר 36 חודשים בחביות עם טופינג חביות חודשי. תווית היין עם איור שהוא פרט מטבעת היהלום שעוברת מדור לדור במשפחת שלום, למעלה מ- 120 שנה. לא מסונן. כשר. 14% אלכוהול. מחיר 320 שקלים.

יקב ברבדו עם Landmark 2B 2015

ברבדו LANDMARK 2B 2015 (צילום אורי גרון)

Landmark 2B הוא ספינת הדגל של יינות ברבדו, המיוצר מהענבים המובחרים ביותר ביקב, בשיטה ייחודית הנקראת ריפאסו. יין מסתורי, עוצמתי ומלא טעם, מרקמו חלק והרמוני. זהו בלנד של ענבי קברנה סוביניון וענבי מרלו שמקורם בכרם בן 10 שנים בנחל שחם הסמוך לכרמי יוסף. היין התבגר בחביות עץ אלון חדשות (75% צרפתיות, 25% אמריקאיות) במשך 24 חודשים. יין בעל גוף מלא, מאוזן. נגיעות של פירות יער שחורים ועשבי תיבול. סיומת ארוכה ואלגנטית. כשר. 14% אלכוהול. מחיר 179 שקלים.

אלכסנדר עם רזרב רוזה רוז'ה 2019

יקב אלכסנדר. רוזה (צילום איל קרן)

רוזה זה עשוי מענבי GSM שגדלו בכרמי היקב בכרם בן זימרה. הזנים השונים נבצרו במועדים שונים, בהתאם לקצב ההתפתחות של הזן, ובכדי לשלב את המועדים המוקדמים של הענבים הרעננים עם המועדים המאוחרים של הענבים הבשלים יותר. בלנד GSM מורכב 40% ענבי מורבדר, 40% ענבי גרנאש ו-20% ענבי סירה. רוזה אלכסנדר מתאפיין באלכוהול נמוך 13% ובשילוב ייחודי של חומציות טבעית רעננה וגבוהה, ניחוחותיו פירותיים ותבליניים. ארומה עוצמתית וממושכת, וצבעו עמוק, כתוצאת תהליך ההשריה שעבר. תווית הבקבוק מתכתית ומשלבת כסף וברונזה, היא פריט מסיכת בגד השייכת לאוסף התכשיטים הטוניסאים מבית אלכסנדר .כשר. מחיר 150 שקלים.

אלכסנדר עם רזרב קברנה פרנק 2017
יין המורכב 90% ענבי קברנה פרנק, 5% ענבי פטי ורדו ו- 5% קברנה סוביניון מכרם נבחר של יקב אלכסנדר בכפר שמאי על מורדות הר מצפה הימים. היין התבגר 24 חודשיים בחביות עץ 60% צרפתיות 40% אמריקאיות. צבע רובי סגול ועמוק, ארומה אלגנטית ועשירה, מורכבת מפרי אדום בשל, מלווה בפירות יער ודובדבנים, עטוף בטבק איכותי עם רקע של פלפל ירוק. בטעמו היין בעל גוף מלא מאוזן היטב, עם טאנינים בשלים וסיומת ארוכה .היין  עם אפשרות להתיישנות של מספר שנים . בתווית הבקבוק סיכת הבגד ששייכת לאוסף תכשיטים טוניסאים מבית משפחת אלכסנדר. לא מסונן. כשר. 150 שקלים.

יזרעאל עם סירה 2017

יזרעאל סירה 2017 (צילום אייל קרן)

96% ענבי סירה ו-4% ענבי ויוניה מכרם קדש גליל עליון. היין התבגר 22 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי. יין עשיר ומאוזן בעל עוצמות וטעמים מרוכזים של פרי יער, פלפל שחור וארומת עישון קלה. הסיומת נעימה וממושכת. כשר. 14% אלכוהול. מחיר 120 שקלים.

אלכסנדר עם ליזה שרדונה 2019

יקב אלכסנדר. ליזה שרדונה (צילום איל קרן)

ליזה שרדונה מסדרת היינות הלבנים הנקראים ע"ש אשתו של אלכסנדר ז"ל, הוא יין על טהרת ענבי שרדונה שגדלים בכרם ותיק בן 28 שנים, הנמצא בכרם בן זמרה שבגליל העליון. היין שהה בחביות 4 חודשים .צבע זהוב בהיר. בפה שילוב בחמיצות מעודנת וטעמי פרי בשלים ומענגים. יין רענן ואלגנטי. בתווית הבקבוק כתר שהינו פרט מתליון שרשרת השייך לאוסף התכשיטים הטוניסאים מבית אלכסנדר. כשר. 13.2% אלכוהול. מחיר 120 שקלים.

הר אודם עם שיכר דובדבנים

שיכר דובדבנים הר אודם (צילום: דודי מוסקוביץ')

שיכר הדובדבנים עשוי על טהרת דובדבנים חמוצים וגודגדנים מתוקים הגדלים באקלים הקר ונטועים באדמת הבזלת העשירה של צפון הגולן, במטעי מושב אודם ומושב שעל. שיכר דובדבנים הוא משקה בעל צבע אדום עז מבריק עם גוון ורוד בשוליו, טעמו הוא כטעם פרי הדובדבן ששיא בשלותו עם רמיזות קלות של טעמי שקד. שיכר הדובדבנים מצטיין באיזון עדין בין מתיקות עדינה וחמיצות רעננה  וכאן טמון סוד קסמו. כשר. 17.5% אלכוהול. בקבוק 500 מ"ל.

 
- פרסומת -

 

אלכסנדר עם סנדרו 2017

יקב אלכסנדר. סנדרו (צילום איל קרן)

בלנד מיוחד המורכב משילוב של חמישה זני ענבים הגדלים בכפר שמאי, למורדות הר מצפה הימים שבגליל העליון. 70% ענבי קברנה סוביניון, 10% ענבי שיראז, 10% ענבי פטי ורדו, 5% ענבי סוביניון בלאן, 5% ענבי קברנה פרנק. היין התבגר 15 חודשים בחביות עץ אלון . צבע היין בורדו עמוק עם גוון שחור בוהק, ליין ארומה של פירות יער בשלים עטופים בעץ טרי וריחני. בטעמו ממשיך את הארומה בתוספת טעמי שוקולד וטבק איכותי עם נגיעות וניל משובח .בתווית הבקבוק צמיד היד מאוסף תכשיטים טוניסאים מבית אלכסנדר. היין לא מסונן, עובר שפיה כל חצי שנה. כשר. 13.5% אלכוהול. מחיר 100 שקלים.

הר אודם עם וולקני קברנה סוביניון 2018

הר אודם וולקני קברנה סוביניון (צילום: דודי מוסקוביץ')

100% ענבי קברנה סוביניון מכרם אודם הנטוע על אדמת בזלת כבדה. כרם זה נהנה מהאקלים הייחודי של רמת הגולן. היין התבגר 12 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי. צבע אדום ארגמני ניחוח של פירות יער שחורים ומעט וניל, טעם אדמתי, תיבולי, שזיף בשל ועלי טבק, מלווה בגוף מלא ורך. במיטבו ולשתייה עד 2024. כשר. 14.5% אלכוהול.

אלכסנדר עם ליזה סוביניון בלאן 2019

יקב אלכסנדר. ליזה סוביניון בלאן (צילום איל קרן)

ליזה סוביניון בלאן מסדרת היינות הלבנים הנקראים ע"ש אשתו של אלכסנדר ז"ל, הוא יין מענבי הסוביניון בלאן מכרם ותיק בן 37 שנים, הנמצא בכרם בן זמרה שבגליל העליון. צבע זהבהב בהיר, ארומה מורכבת, משלבת ליים אשכולית ודשא קצוץ, עם נגיעות של פרי טרופי בשל כאננס, ומעט מאוד חמאה ברקע. טעמו של היין חד, ארוך ומאוזן עם חמיצות טובה ומאוזנת בפרי. יין רענן ואלגנטי. בתווית הבקבוק כתר שהוא פרט מתליון שרשרת השייך לאוסף התכשיטים הטוניסאים מבית אלכסנדר. כשר. 12.9% אלכוהול. מחיר 100 שקלים.

יקב טפרברג עם קברנה סוביניון אסנס 2016

טפרברג אסנס קברנה סוביניון 2016 (מילום אייל קרן)

100% ענבי קברנה סוביניון משני כרמים ייחודיים בגליל העליון בעמק קדש וברום הרי אפרים. לאחר סיום התסיסה המאלולאקטית היין החל את תהליכי ההתבגרות בחביות עץ אלון צרפתיות חדשות למשך 18 חודשים. תהליך זה נעשה לכל כרם בנפרד. לאורך התבגרות היין בחביות נטעמו כל החביות והורכב הבלנד הסופי של היין אשר נתן את המשקל היחסי של כל כרם ביין הסופי. לאחר סיום התבגרות היין בחביות, היין המשיך להתבגר בבקבוק למשך 6 חודשים נוספים לפני שחרורו לשוק. צבע אדום עד שחור, ארומה עשירה של פירות יער שחורים, נגיעות של קקאו, קפה, ומעט אדמה עם עץ אלון אלגנטי. בפה היין מאוזן ,עגול עשיר מאוד ובעל מבנה מלא ועוצמתי, הטאנינים רכים ומוצקים והסיומת ארוכה וחלקה. כשר. 14.6% אלכוהול. 100 שקלים.

בנא משקאות עם בקסברג ברוט 2018 Backsberg Brut

בנא משקאות, יין מבעבע Backsberg Brut (צילום יח"צ חו"ל)

יין מבעבע שמקורו דרום אפריקה. בלנד של 53% ענבי שרדונה ו-47% ענבי פינו נואר. היין עשוי בשיטה המסורתית של תסיסה שניה בבקבוק, מגיע בגוון זהוב קש. בנוסף, היין בעל סיומת ארוכה, עדינה ומעט חריפה. יין המתאים לאירועים איכותיים ושישדרג את ארוחת החג. מכיל 12% אלכוהול. כשר. מחיר 99 שקלים. להשיג ב-23 סניפי רשת בנא ברחבי הארץ.

טוליפ עם אספרו 2017

יקב טוליפ אספרו אדום 2017 (צילום רן הילל)

בלנד של ענבי סירה מכרם כפר יובל, גליל עליון  וענבי מרלו וקברנה פרנק מכרם מטע בהרי יהודה. כל זן מתיישן בנפרד למשך כשישה חודשים בחביות עץ אלון ולאחר מכן מעורבבים ומתיישנים יחד כשישה חודשים נוספים ליצירת הבלנד הסופי. ארומה של לבנדר סיגליות, פירות אדומים ושחורים ורמזים של עץ קלוי. בפה דובדבנים שחורים ואדומים, עשבוניות ותבלינים חמים עם סיומת ארוכה ומתובלת. 13.5% אלכוהול. מחיר 98 שקלים.

מאיה עם מארה רד 2018

יקב מאיה מארה רד 2018 (צילום רן הילל)

בלנד של ענבי קריניאן מכרם בנימינה, ענבי סירה מכרם תל גזר וענבי מורבדרה מכרם בנימינה אשר הותססו בנפרד, עורבבו לאחר הבציר והתיישנו יחד כ-8 חודשים בחביות עץ אלון צרפתיות בנפח 300 ליטר. ארומה של  פרי אדום רענן ומתובל וגוף קל עד בינוני. סיומת ארוכה ומתובלת. 13.5% אלכוהול. מחיר 85 שקלים.

נטופה עם לאטור נטופה אדום 2017

נטופה לאטור אדום 2018 (צילום: יואב גורין)

בלנד של 70% ענבי סירה ו-30% ענבי מרוודר. התבגר 13 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי. יין בעל גוף עשיר ואלגנטי וטאנינים נעימים. מומלץ לשתייה עד שנת 2028. כשר. 13% אלכוהול. מחיר 90 שקלים.

הר אודם עם יער אודם רוזה 2019

הר אודם יער אודם רוזה 2019 (צילום: דודי מוסקוביץ')

בלנד של ענבי קברנה סובניון, מרלו וקברנה פרנק. יין בעל צבע ורוד עדין. ליין ניחוח של פריחה אביבית וטעמים של תות שדה ואפרסק. יין צעיר ורענן. כשר. 13% אלכוהול. 85 שקלים.

יקב ברבדו עם שרדונה 2019

ברבדו שרדונה 2019 (צילום אורן גרון)

100% ענבי שרדונה מכרם לבן סמוך לכרמי יוסף שניטע בשנת 2002. כרם בוגר בעל איכות יוצאת דופן. ברבדו שרדונה הוא יין בנוי היטב ועשיר המבטא מצד אחד את הבשלות האופטימלית של הפרי ומצד שני את המינרליות הסלעית המגיעה מן הכרם. היין תסס כחודש תסיסה איטית וקרה במיכל נירוסטה. לאחר מכן, שני שליש מהיין תסס בחביות אלון על משקעי השמרים במשך שלשה חדשים ובסיום אוחד עם היין שבמיכל. יין עמוק ומלא רבדים בעל מנעד טעמים מגוון. כשר. 12.5% אלכוהול. מחיר 89 שקלים.

מאיה עם מארה ווייט 2019

יקב מאיה מארה וויט 2019 (צילום רן הילל)

בלנד של ענבי מרסן מכרם הר חורשן וענבי פרנץ' קולומבאר מכרם שוני בנימינה היוצר יין לבן בעל אופי ישראלי וים תיכוני מובהק. בתום תהליך התסיסה ממשיך היין להתיישן על השמרים (סורלי) למשך כ-5 חודשים נוספים. ארומה של פרי עץ לבן, מינרליות, עשבוניות וגוף קל. סיומת חמצמצה ופריכה. 11.5% אלכוהול. מחיר 79 שקלים.

טוליפ עם וויט טוליפ 2019

יקב טוליפ וויט טוליפ 2019 (צילום רן הילל)

בלנד של ענבי גוורצטרמינר מכרם כפר יובל וסובניון בלאן מכרם פלאטו דלתון. בתום התסיסה עברו היינות שפייה ותהליכי הצללה וייצוב עדינים, כדי לא לפגוע בארומה הייחודית של היין. צבע זהוב קש בהיר. ארומה טרופית ושל פרי הדר, בפה גויאבה, אשכוליות וליצ'י עם סיומת רעננה. 12% אלכוהול. מחיר 75 שקלים.

רמת הגולן עם גמלא סירה 2017

גמלא סירה 2017 יקב רמת הגולן (צילום חגית גורן)

100% ענבי סירה מכרמים אשר ברמת הגולן. היין התבגר בחביות עץ אלון צרפתי למשך 12 חודשים. ארומה של דובדבן, פטל ושזיף, לצד ניחוחות של טבק, תה שחור. בעל גוף מלא ומלא טעם. מוכן לשתייה  כעת אולם ישמר במיטבו במשך 5-7 שנים מהבציר. כשר. 14.5% אלכוהול. מחיר 69 שקלים.

יקב נטע עם נטע לבן 2019

נטע לבן 2019 (צילום אורן גרון)

בלנד של 65% ענבי שרדונה ו-35% ענבי סוביניון בלאן. שני הזנים הותססו בנפרד בטמפרטורה קרה  9-10 מעלות צלסיוס, שמטרתה תסיסה מאוד איטית ומבוקרת, שמירת ארומת הפרי ורעננות. יין בעל גוף קל ואלגנטי, פריך ורענן, האצילות האופייניות של השרדונה משתלבת היטב עם הרעננות הפרחונית של הסוביניון בלאן ליצירת יין מעודן, דק אך מלא נוכחות. 12% אלכוהול. מחיר 69 שקלים.

הר אודם עם יער אודם שרדונה ויוניה  2018

הר אודם יער אודם לבן (צילום: דודי מוסקוביץ')

בלנד של 60% ענבי שרדונה ו-40% ענבי ויונייה מכרמים בצפון רמת הגולן. יין בעל צבע זהבהב עם גוון מעט ירקרק, ניחן בטעמים של משמש, אשכולית ומעט מינרליות. כשר. 13.5% אלכוהול. 65 שקלים.

טפרברג עם מלבק מרסלן אינספייר 2018

טפרברג אינספייר דבוטג' 2018 (צילום אייל קרן)

בלנד של 65% ענבי מלבק,  35% ענבי מרסלן מחלקות איכותיות מעמק איילון. לאחר סיום התסיסה המאלולאקטית, היינות השונים החלו את תהליכי ההתבגרות בחביות עץ אלון צרפתיות, רובן חדשות, למשך כ- 8 חודשים. היין בעל צבע אדום עוצמתי מלא ועמוק. מגוון רחב של ארומה פרי אדום, דובדבן ופטל בבשלות מלאה משתלבות עם ניחוחות עץ האלון בעטיפה משלימה. בפה, היין הינו בעל גוף מלא. עפיצות עדינה מעצימה את מבנה היין המבטיח הנאה כעת אולם היין ימשיך ויתפתח בשנים הקרובות. התבגרות נוספת בבקבוק רק תיטיב עם היין. כשר. 14.2% אלכוהול. מחיר 60 שקלים.

נטופה עם דומיין נטופה אדום  2018

נטופה דומיין נטופה 2018 (צילום: יואב גורין)

בלנד של 50% ענבי סירה, 30% ענבי מורבדרה, 20% ענבי גרנאש. היין עבר 6 חודשי השתבחות בחביות עץ אלון צרפתי. היין בעל גוף נעים עם ניחוח ותבלינים ארומתיים. מומלץ לשתייה עד שנת 2023. כשר. 14% אלכוהול. מחיר 60 שקלים.

טפרברג עם IMPRESSION רוזה 2019 

טפרברג Impression rose 2019 (צילום אייל קרן)

בלנד של 60% ענבי גראנש שחור, 40% ענבי ברברה מכרם עמק אילון. ססגוני ומלווה בפרי הדר ופרחוניות יפה ותיבול עדין. היין יבש, בעל חמיצות צעירה ורעננה ונוכחות פרי צעיר. 11.6% אלכוהול. כשר. מחיר 40 שקלים.

מזון ומשקאות

Lager & Ale עם סנט פטריק דיי

טוסט ב 90 שניות LAGER & ALE (צילום אנטולי מיכאלו)

החל מיום שני 17.3.2020 ועד יום שבת 21.3.2020 מחירי בירות בדיוק כמו בלונדון! הבר הלונדוני Lager & Ale  מציין את סנט פטריק דיי בשרונה ת"א ובמרינה בהרצליה. בלאגר & אייל  יהנו הבליינים מאווירה בריטית אותנטית, מחירי בירות בדיוק כמו בלונדון, מוסיקה מעולה, מבחר בירות חדשות, מתנות ועוד המון הפתעות.. לדוגמא :  גינס  חצי 22 שקלים ושליש 16 שקלים

בירות חדשות: בלומון חצי 22 שקלים ושליש 17 שקלים, נגב אמבר אייל חצי 22 שקלים ושליש 17 שקלים, פרנסיסקאנר חצי 22 שקלים ושליש 17 שקלים, לה שוף שליש 21 שקלים, ברודוג שליש 21 שקלים, הרצל שש אחוז כפרה חצי 22 שקלים ושליש 18 שקלים ועוד..

lager & ale רשת ברים לונדונית שמאפשרת לכל אחד ואחת ליהנות משתיית אלכוהול במחירים בדיוק כמו בחו"ל (כ- 4 פאונד לכוס בירה) ובאווירה של חו״ל. המקום מעוצב כמו בלונדון ומתנהל כמו בלונדון כאשר הרעיון המרכזי הוא העצמת חווית השתייה על ידי קשר בלתי אמצעי בין הלקוח לברמן, כך שהלקוח מזמין משקאות ישירות מהברמן המקצועי בעמדת הבר וחווה את תהליך ההכנה, ללא תיווך של מלצרים. בנוסף, תפריט אוכל המבוסס על טרנדים מובילים מקטגורית אוכל הרחוב בעולם.

Lager & Ale, רחוב שונית 2 , מרינה, הרצליה וגם רחוב דוד אלעזר 27 שרונה תל אביב צמוד לוויסקי בר מוזיאון. http://www.lagerandale.co.il/ ובפייסבוק ובאינסטגרם :  lager & ale

קפה שלוה מתחפשת למסעדת טאפאס ספרדית ומציעה תפריט טאפסים ייחודי

טאטאקי סלמון (צילום: שי שחף יחסי ציבור)

לכבוד פורים, גם מסעדות יכולות להתחפש. לכן, ב'קפה שלוה' בית הקפה החברתי שבו צוות בית הקפה מורכב מבוגרים עם ובלי מוגבלויות אשר עברו יחד הכשרה מקצועית,  החליטו כי המסעדה האיטלקית – ים תיכונית תתחפש למסעדת טאפסים ספרדית והם מציעים לכל אורך חודש מרץ תפריט ייחודי וחדש לצד התפריט הקבוע. בין המנות בתפריט הטאפסים ניתן למצוא:

טורטיה פלמידה כבושה-קרם פרש, אבוקדו, כוסברה, נענע, בצל ירוק, בצל סגול, פטרוזיליה וצ'ילי | סלקים- סלק 3 צבעים, גורגונזולה, בצל בסומק, תפוח מוחמץ, מיקרו בזיליקום, צ'ילי, צנונית, שמן זית ומיץ לימון | זוקא די קאסטאניה- דלעת ערמונים צלויה בחמאת בלסמי, פורצ'יני, ערמונים ופיסטוק | טאטאקי סלמון- סלמון צרוב, בליווי סלט רוקט, אנדיב, צ'ילי, בצל סגול, קינואה קריספית בויניגרט תפוז דם | ארנצ'יני- כדורי ריזוטו, תערובת גבינות, סלסת עגבניות, יוגורט ופרמז'ן | סוביניה פויטה- ברבוניות מטוגנות, איולי צ'יפוטלה ולימון | שישברק- כיסונים ממולאים בקרם לאבנה ברוטב יוגורט תרד ופטה | ברמונדי בקארי אדום- חלב קוקוס, שימאג'י, צ'אטני מנגו, מוגש על ניוקי קריספי | פאיה טבעונית- אורז ספרדי, זוקיני, ברוקולי, אפונה ותרד | פסקדו אהומאדו- פלטת דגים בעישון ביתי.

בתפריט הטאפסים ניתן להזמין כל מנה בנפרד בהתאם לעלותה, או 3 טאפסים ב-79 שקלים או 5 מנות ב-125 שקלים.

'פה שלוה הוא קפה מסעדה בה עובדים אנשים עם ובלי מוגבלויות, הוקם במטרה להגביר את המודעות לשילוב של אנשים עם מוגבלויות בחברה וחרט על דגלו את ערכי הסובלנות החברתית וקבלת האחר. בית הקפה מספק הזדמנויות תעסוקה והתמחות לצעירים המשתתפים בתוכניות של שלוה, ומשמש כמודל לשילוב מוצלח בעבודה. כשר. כתובת: דרך שלוה 1, ירושלים. א'-ה' 22:30-08:00 / יום ו' 13:30-08:00 /  שבת שעה לאחר צאת השבת-23:00.  צילום: שי שחף יחסי ציבור

ילדים ופעוטות

פלפוט עם פסח שכולו מתנות

מגוון מוצרי מותג הבית של פלפוט (צילום דני בר)

אחרי כל הבישולים, הדילמה איפה עושים את החג, האורחים והניקיונות – אין ספק שהקושייה המרכזית היא מה נקנה לילדים לאפיקומן? לקראת פסח והחיפוש אחר המתנות לילדים, חברת פלפוט מציעה מגוון רעיונות למתנות אפיקומן לילדים, מבלי לקרוע את הכיסים.

 • MALLO הבצק שלא תוכלו להסיר מהידיים, רך כמו ענן גמיש כמו מרשמלו! הלהיט הבא שקורא תיגר על עולם הבצק והיצירה. בצק רך בטכנולוגיה מיוחדת, בעל מגע משיי שמאפשר ליצור כיד הדמיון. בתוספת קרם מושלם שמעטר ומקשט את היצירות בצורה מושלמת!  מגיע במארזים וגדלים שונים, ליצירת דמויות של חיות, עוגות או קאפקייקס. לילדים מגיל 5. מחיר: 19.90-69.90 שקלים
 • Lots a Loops – התכשיטים שמשגעים את העולם. יצירת אביזרים ותכשיטים חדשים ומעוצבים בשיטת אריגה מגניבה וקלה, עם גומיות נמתחות בשלל צבעים. חוויית עיצוב ויצירה מרהיבה. את התוצר ניתן לקשור לילקוט, צמיד, טבעת, חגורה או ליצור צמידי חברות שאין לאף אחד אחר. מגיע ב-2 גדלים של מארזים המכילים גומיות ליצירת צמידים, טבעות וסרטים, בתוספת צ׳ארמים מהממים בדמויות של חיות. אורגים את הגומיות על פי ההוראות ומקבלים תכשיטים מטריפים. נמאס לכם מהעיצוב הזה? פרקו והתחילו מחדש! מתאים לילדים מגיל 4. מחיר: ערכה גדולה. מחיר 49.90 שקלים  /  ערכה קטנה. מחיר 29.90 שקלים
 • Foam Alive, חול הקסם שמתעורר לחיים – חול הקסם, מעורפל ונעים למגע, נע באופן מסתורי ב"זרם התנועה" ומתעורר לחיים כשמשחקים איתו. מנערים, משחקים בידיים ונותנים לחול לזרום דרך האצבעות. לשים אותו כמו בצק בידיים ונהנים מחוויית משחק המישוש וסיוע לתחושה מרגיעה. מתאים לילדים מגיל 5. מחיר: 16.90-100 שקלים

את מתנות האפיקומן ושאר מוצרי פלפוט ניתן להשיג בחנויות פרטיות וברשתות הצעצועים והספרים, חנויות כלי כתיבה ומתנות וכן באתר החדש פלפוט אונליין:  http://www.palphot.co.il

רכב ותחבורה

פורד עם אב טיפוס של ז'קט Emoji לרוכבי אופניים

יצרנית המכוניות פורד, הציגה אב טיפוס של ג'קט מבוסס אמוג'י שנועד לשפר את התקשורת הלא מילולית שבין רוכבי האופניים והנהגים בכבישים. אב הטיפוס החדש של פורד אינו מוצע למכירה. הוא מיועד להראות כיצד ניתן להקל על מתחים בכביש ולאפשר לרוכבים להראות לנהגים ביתר קלות ובהירות יותר מה הכוונות שלהם – וגם איך הם מרגישים. רוכב האופניים מפעיל כל אמוג'י, באמצעות שלט אלחוטי המותקן על כידון האופניים.

הז'קט נוצר בשיתוף עם פרויקט 'שתף את הדרך' של פורד, מאפשר לרוכבים לבטא את רגשותיהם ויוצר קשר רגשי חשוב בינם לבין משתמשי דרך אחרים. 'שתף את הדרך' של פורד מבקש לטפח הרמוניה בין משתמשי הדרך ומדגיש את אמונתה של החברה לאפשר לאנשים רבים יותר לרכוב על אופניים בבטחה, במיוחד לנסיעות קצרות. כך, רוכבי אופניים אשר בדרך כלל צריכים להוריד יד מהכידון כדי לתקשר עם הסביבה וכלו לתקשר באמצעות האמוג'י האוניברסלי כדי ל"שתף את הדרך".

פורד גם הפיקה חווית מציאות מדומה עטורת פרסים כדי שנהגים ורוכבי אופניים יוכלו להבין טוב יותר את האתגרים במסעות זה של זה. 'החלפת גלגלים' מאפשרת לנהגים ורוכבי אופניים לראות כיצד נהיגה ורכיבה לא מתחשבת יכולה להיות מסמרת שיער – ואולי אף קטלנית – עבור חבריהם בדרכים. מחקרים ראשוניים מראים כי כל מי שצפה בסרט אמר שישנה את התנהגותו. פרטים באתר…

כלמוביל מרחיבה את מסלול הליסינג הפרטי

מיצובישי ASX ביד קנדי (צילום דני בר)

עיקר ההצעה של כלמוביל מתבססת על תשלום חודשי קבוע למשך 36 חודשים, טיפולים ל- 3 שנים, אפשרות לביטוח בתשלום החודשי ותוספות אבזור במחיר משתלם. לאחר 3 שנים ניתן להחליט האם להחזיר את הרכב ולהתקדם לדגם חדש או להשאירו ולהשלים את היתרה אשר עומדת על 50% ממחיר המחירון של הרכב בעת הקניה. דוגמאות:

 • טוסון PANOTAMIC: מקדמה של 11,900 שקלים, תשלום חודשי של 2,069 שקלים ב- 36 תשלומים.
 • KONA PREMIUE: מקדמה של 8,900 שקלים ותשלום חודשי של 1,777 שקלים ב- 36 תשלומים.
 • איוניק SUPREME: מקדמה של 9,900 שקלים ותשלום חודשי של 1,899 שקלים ב- 36 תשלומים.
 • i10: מקדמה של 7,500 שקלים ותשלום חודשי של החל מ- 969 שקלים ל- 36 חודשים.
 • סנטה פה בנזין: מקדמה של 16,000 שקלים ותשלום חודשי של 2,999 שקלים ל- 36 חודשים.
 • ספייס סטאר: מקדמה של 7,500 שקלים ותשלום חודשי של החל מ- 899 שקלים ל- 36 חודשים
 • ASX: מקדמה של 11,900 שקלים ותשלום חודשי של החל מ- 1,595 שקלים ל- 36 חודשים.
 • אקליפס: מקדמה של 11,900 שקלים ותשלום חודשי של החל מ- 1,796 שקלים ל- 36 חודשים
 • אאוטלנדר Intense: מקדמה של 12,900 שקלים ותשלום חודשי של 2,077 שקלים ל- 36 חודשים.
 • PHEV SUPREME: מקדמה של 13,900 שקלים ותשלום חודשי של 2,377 שקלים ל- 36 חודשים.

דוידי פיאמנטה, מנכ"ל קבוצת הרכב הפרטי בכלמוביל מציין כי "כלמוביל מרחיבה את סל אפשרויות הרכישה שהקבוצה מעניקה ללקוחותיה. בניגוד לאופציות אחרות בשוק, בעלות הרכב נרשמת על שם הלקוח והוא ה"יד הראשונה"  ואינו מפסיד מירידת ערך על הרכב. אנו צופים כי 10%-20% מלקוחותינו יבחרו באופציה זו כבר השנה", מוסיף פיאמנטה.

בואינג עם מסוק התקיפה והסיור העתידי FARA לצבא ארה"ב

בואינג מציעה לצבא ארה"ב מערכת זריזה, גמישה וניתנת להתאמה מהירה לצרכים והנסיבות המשתנות, משולבת וממוקדת מטרה, כחלק מתחרות אב-טיפוס של מסוקי התקיפה והסיור העתידיים (Future Attack Reconnaissance Aircraft – FARA).

בואינג FARA נועד לענות על הצרכים המבצעיים הנוכחיים של צבא ארה"ב וכן גם על הצרכים העתידיים שמשתנים לאור ההתפתחויות הטכנולוגיות. המסוק החד-רוטורי והעוצמתי במיוחד, מתהדר במערכת רוטור בעלת שישה להבים, מנוע יחיד, מושבי טנדם מודולארים, קוקפיט מודרני עם מסך תצוגה גדול הניתן להגדרה ועיצוב מחדש ויכולות טיסה ללא טייס.

העיצוב המדויק של המסוק החדש המשלב מערכת טוס-אל-חוט Fly-by-wire, ממנף למעלה מ-65 שנות ניסיון בייצור מסוקים, לצד הורדת הסיכון והעלויות הודות לאחידות החומרים, וטכנולוגיית ייצור מתקדמת מוכחת. המערכת תאפשר שילוב נוח, מהיר ויעיל בתוך המערך הקיים של צבא ארה"ב, של יכולת ירי ושיגור לטווחים ארוכים ושימוש אווירי במערכות בלתי מאוישות.

בואינג FARA תמלא פער קריטי הקיים בעולם התעופה הצבאי של מתקפה קלה ויכולת סיור מתקדמת, שסופקה בעבר על ידי מסוק הקרב בל OH-58 קיואה (Bell OH-58D Kiowa Warrior), שפרש כעת.

מבנה התעריפים החדש במוניות החל מ-9 באפריל

מונית מרצדס B קלאס (צילום יח"צ חו"ל)

במסגרת הרפורמה בענף המוניות. שרי התחבורה והאוצר חתמו על צו המאריך את תוקף תקופת המעבר למבנה התעריפים החדש בענף המוניות, עד ל-8 באפריל 2020. במהלך תקופה זאת ידרשו נהגי מוניות שטרם עדכנו את המונה שברשותם לתעריפים החדשים, לעדכן את מוני המוניות לתעריפים החדשים שנקבעו על ידי ועדת המחירים הבינ-משרדית של משרדי התחבורה והאוצר.

משמעות החתימה על הארכת תקופת ההערכות הנה כי תקודם כמתוכנן הרפורמה במוניות שהוצעה ע"י גורמי המקצוע במשרדי האוצר והתחבורה אולם בשל חוסר הבהירות שנוצרה בתקופה שלפני הבחירות, החליטו השרים לתת תקופת הערכות נוספת עד ל-8 באפריל 2020.

במשרד התחבורה קוראים לנהגי המוניות להזדרז ולעדכן את התעריפים החדשים בחברות המונים, עד ל-8 באפריל לכל המאוחר, כפי שקבע התיקון החדש לצו. עד לתקופה זאת, יוכלו נהגי המוניות שטרם עדכנו את המונה שברשותם, לגבות מהנוסעים תשלום נסיעה בהתאם לתעריפים הקודמים.

השכלה וטכנולוגיה

Rollink הישראלית עם זכיה בשני פרסים בתערוכת המזוודות הבינלאומית בניו-אורלינס
בעוד עולם התעופה חצי משותק, חברה ישראלית לוקחת ״דאבל״ בתערוכת המזוודות הגדולה בעולם.

חברת רולינק הישראלית, המפתחת מזוודות חכמות ומשווקת אותם בלמעלה מ-20 מדינות, זכתה בשני פרסים יוקרתיים בתערוכת המזוודות הגדולה בעולם – Travel good association show  בניו אורלינס.

הזכייה הראשונה היא "פרס החדשנות על עיצוב תכנון וביצוע" של מזוודת FLEX המתקפלת לעובי של 5-7 ס"מ (תלוי בדגם) וחוסכת לכל נוסע עשרות דולרים בכל נסיעה. הזכייה השנייה היא עבור Buzz Award – פרס שמוענק למותג שנבחר בקרב העיתונאים, הבלוגרים ונציגי התקשורת על העניין ופוטנציאל החשיפה התקשורתית של המותג בארה״ב.

חברת רולינק, היושבת בהרצליה, פיתוח פרצה לעולם לפני כשנתיים, עם דגמי מזוודות ששוקלות את עצמן ומזוודות טרולי עם מטען לטלפון נייד. בשנה שעברה השיקה החברה מוצר חדש  – המזוודה הדקה בעולם בגרסת המזוודת עליה למטוס, ובימים אלה משיקה את המזוודה הדקה בעולם בגרסה הגדולה. מזוודות החברה זוכות לביקורות פנטסטיות בכל אמצעי התקשורת, והן הפכו למזוודות של כל הסלבס בישראל, הודות לשילוב של פרקטיות חוויות משתמש ועיצוב אופנתי.

אייל אזולאי, מנכ"ל רולינק: "דווקא בימים אלה של משבר עולמי, זו גאווה ישראלית לזכות בשני פרסים בינלאומיים יקרי ערך. חברת רולינק הישראלית ניצחה עשרות חברות בתערוכות המזוודות הגדולה בעולם ומביאה כבוד גדול למדינת ישראל. בקרוב נשיק את המזוודה החכמה בעולם, עם אפליקציה ייחודית בעלת יישומים שיהפכו את הנסיעה לבטוחה יותר ונכונה יותר לנוסעים, ואנחנו כבר מתרגשים".

קנדוק וסופר-פארם חתמו על הסכם שיתוף פעולה ל-3 שנים

אינטרקיור (ת"א: אנקר), מודיעה כי קנדוק, חברת הבת בבעלות מלאה, חתמה עם סופר-פארם, רשת הפארם המובילה והגדולה בישראל, על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי במסגרתו סופר-פארם תרכוש 10 טון מוצרי קנאביס רפואי בתקן GMP של קנדוק במשך תקופה של 3 שנים. מוצרי קנדוק ישווקו למערך ההפצה של סופר-פארם אשר תהא אחראית להפצתם ל-41 בתי המרקחת המורשים למכירת קנאביס רפואי של הרשת.

ניצן לביא, מנכ״ל סופר-פארם: ״אנחנו פועלים כל העת לתת למטופלי הקנאביס את השירות הטוב ביותר ולספק את הביקושים. אני מברך על העסקה עם קנדוק, שתאפשר לנו להגדיל את מלאי מוצרי הקנאביס הרפואי באיכות GMP״.

"אנו מברכים על ההסכם האסטרטגי עם סופר-פארם, רשת בתי המרקחת המובילה בישראל."  אומר אלון גרנות, מנכ"ל קנדוק: "שיתוף הפעולה בין סופר-פארם לקנדוק, חלוצה ישראלית מובילה בעלת 12 שנות מחקר, פיתוח, גידול וייצור קנאביס רפואי איכותי, מאפשר להנגיש את מגוון המוצרים של קנדוק לכלל מטופלי הקנאביס הרפואי בישראל, באמצעות הפריסה הארצית של רשת הפארם המובילה בארץ. זוהי פריצת דרך משמעותית נוספת באסטרטגיית הצמיחה של קנדוק".

משה גברילוב, חבר דירקטוריון קנדוק, אשר הצטרף לאחרונה לחברה לאחר 18 שנים בתפקידי ניהול בכירים בחברת טבע: "מדובר בצעד משמעותי הממצב את קנדוק כחברה המובילה את התחום הצומח ביותר בענף הפארמה בישראל – קנאביס רפואי באיכות GMP".

כחלק משיתוף הפעולה, קנדוק תספק לסופר-פארם ולרוקחיה הפועלים בבתי המרקחת המורשים ידע מקצועי וקליני שנצבר במשך תקופת פעילותה בת 12 השנים. קנדוק תחל לספק את מוצריה לסופר-פארם החל ממועד החתימה.

קנדוק, מחלוצות ענף הקנאביס בישראל ובעולם, חרטה על דגלה לפעול לרווחת המטופלים תוך דגש על איכות ושרות. שיתוף הפעולה עם סופר-פארם מאפשר לקנדוק להנגיש לקהל המטופלים בארץ את מוצרי ה-GMP האיכותיים באמצעות בתי המרקחת של סופר-פארם הפרוסים בכל רחבי הארץ. שיתוף הפעולה ארוך הטווח עם רשת בתי המרקחת הגדולה בישראל ממצב את החברה כשחקן מוביל ומשמעותי בשוק הקנאביס הרפואי בארץ ובעולם.

שונות

המי"ל עם סיום שלב הגשת העבודות לתחרות מצוינות בשירות וחווית לקוח

שלב הגשת העבודות לתחרות מצוינות בשירות וחווית לקוח של המרכז הישראלי לניהול (המי"ל) לשנת 2020 הסתיים. התחרות מתקיימת זו השנה ה- 19 ומטרתה קידום והעצמת המודעות לשירות מצטיין בישראל והוקרת חברות וארגונים מהמגזר העסקי והציבורי בישראל, אשר ביצעו מהלכי שיפור יוצאים מן הכלל בתחום השירות.

החברות אשר הגישו את מועמדותן השנה: כלל ביטוח ופיננסים | HOT | מגדל | מגדלי הים התיכון | איילון חברה לביטוח | מכבי שירותי בריאות | קידר מבנים | UPS | רשות הטבע והגנים | קבוצת ח.י | ניופאן | עיריית שדרות | משרד התחבורה | נטפים | ליברה ביטוח – LIBRA.

במסגרת התחרות, מזמין המי"ל חברות וארגונים בישראל להגיש את מועמדותם על מהלכי שיפור שירות אשר הובילו בארגון המהווים קפיצת מדרגה משמעותית וניתן להתרשם ולמדוד את תוצאותיהם. התחרות תתקיים השנה סביב 6 קטגוריות ובכל אחת מהן יוכרז זוכה בהתאם למספר קריטריונים שמוגדרים בכל קטגוריה. הקטגוריות השנה הן:

 • השירות כשותף אסטרטגי – מהלכי שירות מערכתיים ואסטרטגיים, הנותנים ביטוי לתפקידו של מערך שירות הלקוחות כשותף עסקי/אסטרטגי ויש להם השפעה ארגונית רחבה. (הקטגוריה  תחולק בין חברות מעל 1000 עובדים וחברות מתחת ל- 1000 עובדים)
 • שירות בדיגיטל – אתר, אפליקציה ורשתות חברתיות – מהלכים המתמקדים בפיתוח ערוצי שירות בדיגיטל, וברשתות החברתיות, כגון פיתוח אפליקציה לשירותים ופניות של לקוחות, השקת ערוצי שירות,Self Service, שיפור המענה ומדד התגובתיות ברשתות החברתיות, חיזוק הקשר ומעורבות הלקוחות באמצעות חדשנות דיגיטלית ועוד
 • השירות מתחיל מבפנים –  מהלכים שמטרתם פיתוח והעצמת השירות לעובד החברה, לדוגמא שיפור השירות הפנימי בתחום ה-IT, בתחום ה-HR החל משלב הגיוס, תהליכי ההדרכה וההכשרה לעובד, פיתוח מנהלים, מדידת ביצועי משא"ב ועוד
 • הטכנולוגיה ככלי לשיפור חווית הלקוח – קטגוריה חדשה שנוספת השנה! לקטגוריה זו יוגשו מהלכים של ארגונים שהטמיעו מערכות טכנולוגיות לשיפור חווית הלקוח במהלכים אלו יש להציג –את הטמעת המערכת בארגון הן ברמה הפנים ארגונית, הן בהתאמת ובשיפור תהליכי העבודה וכמובן ההשפעה הישירה של הטעמת הטכנולוגיה על חווית הלקוח.
 • פרסונליזציה ומסעות לקוח – קטגוריה חדשה שנוספת השנה! בקטגוריה זו יוגשו מהלכים שהתבססו על שימוש בדאטה ובפיצוח מסע הלקוח כדי לזהות ולאפיין את קהל היעד ולספק לו חווית לקוח מותאמת ופרסונאלית. השימוש יכול להיות בכל אחד מהממשקים המתייחסים לחוויית הלקוח בתהליכי – השירות, במכירה ובשיווק.
 • שירות במגזר הציבורי – לקטגוריה ייגשו ארגונים ציבוריים אשר עשו מהלך לשיפור השירות במגוון הערוצים.

ההכרזה על הזוכים תהיה במסגרת כנס המצוינות בשירות וחווית הלקוח השנתי של המי"ל, בהשתתפות מאות מנהלים, יועצים ובכירים בתחומי השירות, השיווק והניהול בישראל.

לדברי שרון משה, מנהלת המרכז הישראלי לניהול, "בכל שנה מחדש מרגש לראות  כמה ארגונים משקיעים בתחום השירות וחווית הלקוח – הן מהמגזר הציבורי והן מהמגזר העסקי. והשנה זכינו לראות כמה ארגונים חדשים שניגשים לתחרות וקידמו מהלכים מרשימים מהבסיס. זאת לצד ארגונים ותיקים שכבר התמודדו וזכו בתחרות, אך לא נחו על זרי הדפנה והמשיכו לשפר ולשכלל את חווית הלקוח שהם מעניקים ללקוחותיהם מתוך ההבנה שהשירות הוא הגורם המבדל כיום. אנו רואים חשיבות רבה להוקיר ולהכיר ארגונים מובילים בתחום ושמחים לראות כיצד הארגונים הזוכים ממנפים את הזכייה בתחרות גם ברמה השיווקית מול לקוחות וגם ברמה הפנים ארגונית מול העובדים".

בצוות השיפוט חברים כ- 70 שופטים, ביניהם מנכ”לים, נושאי משרה בכירה, אנשי יעוץ ומחקר ואנשי אקדמיה העוסקים בהוראה פעילה במוסדות להשכלה גבוהה.

כל עבודה המוגשת בתחרות נקראת ומוערכת ע”י 7-10 שופטים , במקביל לכך נערך סקר לקוחות בשיתוף חברת SQ ובו מדרגים הלקוחות את השירות אותו הם מקבלים מהארגונים המתמודדים.

כתיבת תגובה