חדשות התיירות וטיולים בארץ ובעולם 5/2021

עדכונים על טיסות וביקורים בחו"ל ||| הטבע והפארקים נפתחו ומוגש לקוראינו הצעות לטיולים סביב הכנרת, ירושלים ועוד והכל תחת התו הסגול או דרכון ירוק ||| הענף המדמם ביחוד הוא הטיולים מ/ל חו"ל והטיפול בתיירות הנכנסת עדיין בהדממה ||| טיולים בארץ ובחו"ל יהיו קצת אחרת ועל כך בהמשך ||| להמשך הידיעות וההצעות ….

פלקה מול אי המצורעים (צילום דני בר)

תיירות ונופש

יוון וקפריסין היעדים הראשונים לנופש חו"ל

שר התיירות היווני תיהואריס, הודיע לאחרונה כי יוון מקווה לפתוח מחדש את שעריה לתיירים זרים ב-14 במאי. השר תיהואריס אמר ליריד התיירות הבינלאומי בברלין IBT, כי לאחר תאריך זה יוון תקבל בברכה את כל מי שחוסן, וגם נבדקים עם נוגדנים או בדיקת קורונה שלילית. השר, וחשף את סיסמת התיירות היוונית לקיץ 2021 שמשמעותה: כל שאתה רוצה זה יוון – All you want is Greece.
יוון היא זו שדוחפת את היוזמה לתעודת חיסון בכל רחבי האיחוד האירופי, שתאפשר לפתוח את חופשות הקיץ בכל רחבי אירופה, וכפי שדיווחנו זה מכבר, האיחוד האירופי נרתם לנושא תעודת החיסון ולקראת הקיץ הדרכון האירופי הדיגיטלי צפוי להיות מוכן.
אחד מכל חמישה יוונים עובד בתעשיית התיירות ובכך ברורה חשיבות התיירות לכלכלת יוון. בכוונת ממשלת יוון להחזיר לפחות את מחצית מתוך 31.3 מיליון התיירים, שביקרו במדינה בשנת 2019, לפני הקורונה.
לעומת יוון, השכנה הקרובה יותר, קפריסין מתכוונת להתיר כניסת תיירים החל מ- 1 באפריל וזאת לדברי שר התחבורה של ממשלת קפריסין, בשיחה עם מנכ"ל ישראייר אורי סירקיס. לדבריו אם ישראל תוגדר מדינה ירוקה ע"י הרשויות בקפריסין הכניסה תהיה חופשית למתחסנים ואם תוגדר כמדינה כתומה, כל הישראלים יצטרכו לעבור בכניסה לאי בדיקת PCR כולל מבריאים ומתחסנים מקרב הישראלים.

קפריסין נמצאת במרחק כ-40 דקות טיסה מישראל, צפויה למשוך אליה ישראלים רבים המשתוקקים לחופשה פשוטה וקרובה ללא בירוקרטיה סבוכה.

הפיליפינים תשתתף ביריד התיירות הבינלאומי IMTM בתל אביב

פיליפינים (צילום יח"צ חו"ל טוריסמו פיליפינו)

הפיליפינים תשתתף גם השנה ביריד התיירות הבינלאומי IMTM בתל אביב בהשתתפות עשרות מדינות וגורמי תיירות מהארץ ורחבי העולם. האירוע המרכזי יתקיים ב-15 וב-16 ביוני 2021 בביתן 2 באקספו תל אביב.

הביתן של הפיליפינים ביריד (ביתן 144) ישתרע על שטח של 50 מ"ר. הוקם גם אתר וירטואלי מושקע עם סרטונים, שמשתתפי התערוכה יכולים לצפות בו עם חומרים שיווקיים ועדכניים. זו בהחלט הבעת אמון בשוק הישראלי. שנת 2019 היית שנת שיא בתיירות מישראל לפיליפינים. באותה שנה ביקרו בפיליפינים 22,851 תיירים מישראל – גידול של 12.33 אחוז בהשוואה לשנת 2018. שנת 2020 הייתה בצל הקורונה ובמשרד התיירות של הפיליפינים עושים את כל המאמצים הנדרשים לקליטת התיירים הרבים בהקדם האפשרי כשהשמים ייפתחו לארץ האיים הקסומה. לצורך כך הושקעו משאבים רבים בתשתיות התיירותיות. קווי התעופה החדשים לאיחוד האמירויות ובהמשך לבחריין פותחים אף הם פתח להגברת תנועת התיירות לפיליפינים.

בשורה נוספת: פוארטו פרינססה, בירת האי פאלאוואן והעיר הגדולה בו – נפתחה לתיירות פנים, כמו גם אתרי תיירות נוספים בפיליפינים כגון: רובע אינטרמורוס במנילה. האי פלאוואן זכה עד היום בפרסים רבים ונחשב לאחד האיים היפים בעולם. שם גם מצולמים חלק מפרקי הסדרה "הישרדות". אחת מגולות הכותרת בביקור באזור זה הוא הנהר התת קרקעי פוארטו פרינססה, שנבחר לאחד משבעת פלאי עולם החדשים ואתר מורשת עולמית של אונסק"ו. הנהר באורך יותר מ-8 קילומטרים, זורם דרך מערות ולאחר מכן נשפך אל ים סין הדרומי. במערות יש מספר חללים גדולים ומספר רב של נטיפים וזקיפים. השיט בנהר התת קרקעי, שנמצא בתוך הר מתבצע באמצעות סירות קטנות.

בתוך כך נמסר כי משרד התיירות של הפיליפינים העלה בימים אלה לאוויר את האתר החדש בעברית. באתר מידע מעניין על אתרי התיירות הקסומים בארץ האיים…

אמריקן אקספרס עם 300 שקלים הנחה להזמנת מלונות וחופשות בארץ

מלון המלך דוד ירושלים (צילום יורם אשהיים)

לקוחות אמריקן אקספרס בישראל יוכלו ליהנות באופן בלעדי מחופשה ברחבי הארץ  בהנחה של 300 שקלים באתר ExpressFly. במסגרת ההטבה (שתינתן לזמן מוגבל), ייהנו לקוחות אמריקן אקספרס מ- 300 שקלים הנחה תמורת הטבת בונוס להזמנת חופשות במגוון אתרי חופשה ברחבי הארץ באתר האינטרנט ExpressFly.

לפני כשנה וחצי הושק אתר ExpressFly ללקוחות אמריקן אקספרס כפלטפורמה מתקדמת למימוש הנקודות אשר צברו משימוש בכרטיס האשראי. האתר מאפשר ליהנות מהנחות לטיסות בכל חברות התעופה כמו כן הנחות לבתי מלון ברחבי הארץ באמצעות הנקודות הנצברות בכרטיס.

עידו עלמני, מנכ"ל אמריקן אקספרס ישראל: "אנו פועלים באופן תדיר כדי לספק ללקוחותינו מגוון רחב של הטבות המותאמות להם אישית ואת התמורה המיטבית לשימושים שלהם בכרטיס. אתר ExpressFly הינו אתר בלעדי בו הלקוחות מקבלים ערך משמעותי לנקודות שצברו בכרטיס והופכים אותן להנחות לטיסות בימי שגרה או להנחות משמעותיות לחופשות בארץ, בצורה פשוטה וקלה לשימוש. אנו נמשיך לפעול בכדי לייצר הטבות ייחודיות בתחום התיירות, הנופש והפנאי עבור קהל לקוחותינו".

תוקף ההטבה להורדת קוד ולהזמנה באתר עד 1 לאפריל ו/או עד גמר המלאי, המוקדם מביניהם. *ההטבה תוגבל ל- 1,000 מימושים בפועל.

לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל מתארגנת לחידוש תנועת תיירים לישראל

בעקבות פתיחת השמיים ומתן האפשרות לישראלים מחוסנים לצאת לחו"ל, החלה לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל לארגן סיורי העשרה עבור חבריה, וזאת מתוך ציפייה והיערכות לקבלת קבוצות כבר בעתיד הקרוב לאור התחלת יציאת ישראלים מחוסנים לחו״ל.

יוסי פתאל, מנכ"ל לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל: "ישראלי מחוסן השב ממדינה בחו״ל אינו שונה, מתייר מחוסן מאותה מדינה המבקש לבקר בישראל. הציפייה להדדיות הינה ברורה וטבעית. כאמור החליטה הנהלת הלשכה להתחיל ולהיערך לקראת חידוש תנועת התיירות לישראל, ובימים אלו החלה בהפעלת סיורי העשרה וריענון במסגרתם מתוכננות ההתאמות שידרשו לקיום כל הפרוטוקולים התקפים והמתווים המתוכננים לתנועת קבוצות תיירים בישראל. ישנה ציפייה גדולה אצל עמיתי הסוכנים בחו״ל לחידוש התנועה לישראל, הנתפסת כיעד הבטוח ביותר כיום לביקורים. לא פחות מכך, קיימת גם ציפייה מצד עסקי התיירות בישראל לחידוש התנועה אליה, בעיקר בערי הפריפריה שתלויות למחייתן בתיירות המאורגנת על-ידי חברי הלשכה למארגני תיירות נכנסת לישראל".

הסיורים ייערכו באמצעות האוטובוס המיוחד והממותג של הלשכה תחת המסרים: "בלי תיירות נכנסת אין הכנסה" ו"האוטובוס הזה יכול להביא לישראל תיירים מכל העולם".

הסיור הראשון בסדרה, נערך בעכו העתיקה, והוא כלל ביקור באולמות האבירים, מוזיאון יהדות עכו רמח"ל החדש, הצצה לחאן אל לומדאן ומסגד אל ג'זאר המרהיב, מקומות אשר בד"כ שוקקים בתיירים וכעת שוממים וצמאים לחזרת הפרנסה ולחזרתו של ענף התיירות הנכנסת. בהמשך מתוכננים גם סיורים לסובב כנרת, לאזור הרודיון ושער הגיא, ירושלים ועוד.

סמרתון עם כ-300 רוכבי אופניים והזנקה ע"י מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי

מרוץ סמרתון זכה להכרה בינלאומית, התקיים לאורך 4 ימים, שבמהלכם רוכבים המשתתפים כ-80 ק"מ על רקע נופים מדבריים קסומים. כחלק ממיתוג המדבר, כמוצר תיירותי אטרקטיבי עבור אירופאיים בחורף, הקים משרד התיירות בשנים האחרונות באזור שבילי אופניים מהיפים בעולם. הערבה הדרומית הוכתרה במגזינים בינלאומיים מובילים וידועים בתחום האופניים, כאחת מעשרה יעדי הרכיבה המומלצים ביותר בתחום. השנה גם מוצע  ה"סמרתון לייט" – מסלול מקוצר בן יומיים.

מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי: "המדבר מאפשר רכיבה אתגרית בשילוב שקט ונוף עוצר נשימה, שמהווה חלופה לחופשות הסקי באירופה. לשמחתי גם הישראלים הכירו במהלך השנה האחרונה את המדבר, שאנחנו מובילים את פיתוחו, כמותג תיירות מוביל גם לתיירות מחו"ל. עבור מועצה איזורית חבל אילות ה"סמרתון" הזה הוא ציון דרך, משום שבדיוק לפני שנה, זה היה האירוע הבינ"ל האחרון לפני הסגר הראשון ותחילת המשבר. כעת הוא האירוע הראשון שמתקיים עם תו ירוק.  אני מקווה שזאת יריית הפתיחה לחזרת התיירות לישראל וקיום אירועים נוספים, גם בינלאומיים, וששנה הבאה נחזור להזניק את האירוע עם רוכבים מחו"ל".

אמריקן אקספרס עם המגמות בנסיעות לשנת 2021 בעולם

אמריקן אקספרס (NYSE: AXP) פרסמה את הדו"ח American Express Travel: Global Travel Trends Report, שמספק תובנות ייחודיות על הסנטימנט של הצרכנים כלפי נסיעות כמעט שנה אחרי שהתחילה מגיפת הקורונה. הממצאים בדו"ח, המבוססים על סקרים בשבע מדינות: ארצות הברית, אוסטרליה, הודו, קנדה, מכסיקו, יפן ובריטניה, מראה שהצרכנים מצפים לנסוע שוב והם מתכננים נסיעות עתידיות. עיקרי התובנות הן:

 • ביקוש אצור גדול לנסיעות: 87% מהאנשים שנסקרו אמרו שנסיעה שמתוכננת בעתיד נותנת להם משהו לצפות לו, 76% מהמשיבים יוצרים לעצמם רשימת משאלות של יעדים לנסיעות עתידיות למרות שהם אולי לא יוכלו לנסוע עדיין ו-63% מהמשיבים אמרו שהם שומרים את הנקודות של כרטיסי האשראי שלהם כדי שיוכלו לצאת לחופשה ברגע שירגישו נוח לנסוע.
 • מוכנים להזמין עכשיו: 56% מהמשיבים אמרו שהם מתגעגעים כל כך לנסיעות שהם מוכנים להזמין נסיעה עכשיו אפילו אם יצטרכו לבטל אותה בעתיד.
 • עלייתו של הנווד הדיגיטלי: 54% מהמשיבים אמרו שהחופש והגמישות של היכולת לגור ולעבוד בזמן שהם מטיילים בעולם יותר מושכים עכשיו מאשר לפני המגיפה.
 • בטיחות היא בעדיפות: 65% מהמשיבים אמרו שהם מתכוונים לנסוע אחרי שהם ובני המשפחה שלהם יקבלו חיסון נגד קוביד-19.
 • פרטיות היא המותרות האולטימטיביים החדשים: 75% מהמשיבים מסכימים שהחוויות שמציעות פרטיות אולטימטיבית הופכות לתכונה חשובה שחושבים עליה של נסיעות מותרות.
 • גידול בנסיעות מקיימות: 68% מהמשיבים מסכימים שהם מנסים להיות יותר מודעים למותגי נסיעות שהם ידידותיים לקיימות כדי לתמוך בהם.

"דוח המגמות הגלובליות האחרון שלנו מראה שיש ביקוש אצור לנסיעות אצל הצרכנים, ואנשים רבים מתגעגעים לנסיעות ומתחילים לתכנן נסיעות עתידיות", אמרה אודרי הנדלי, נשיאת American Express Travel. "בנוסף, הסביבה של המגיפה מעוררת מגמות עולות, כמו המשיכה הגדלה של עבודה מכל מקום בזמן שמטיילים בעולם, מותרות מוגדרים כחוויות יותר אישיות, ניקיון ופרטיות הם שירותי המותרות האולטימטיביים, וגם עניין גדל במטרה הסביבתית והחברתית של הנסיעות וחברות הנסיעות שלהם".

להלן מבט על ממצאים חשובים מהדוח:

 • הצרכנים מצפים לנסוע שוב: אנשים מוצאים תקווה ונחמה במחשבה על נסיעות עתידיות ואפילו תכנון שלהן
 • נסיעות כדי להעלות את הבריאות והשלומות: 78% מהמשיבים מציינים רצון לנסוע ב-2021 כדי להפיג את הלחצים מ-2020.
 • מתכננים ומשלמים על נסיעות עתידיות: אחד משלושה אומר שהוא ישתמש יותר בתכיפות אשראי או נקודות של נסיעות כדי לשלם על נסיעה, כולה או חלקה, ב-2021 לעומת מה שעשו לפני מגיפת קוביד-19.
 • פיצוי על נסיעות שהוחמצו: 61% ממשיבי הסקר מתכננים להוציא יותר ממה שהיו מוציאים באופן רגיל על נסיעה ב-2021 כי לא יכלו לנסוע ב-2020.
 • צרכנים מוכנים להקריב כדי לנסוע: 64% מהמשיבים כל כך מתגעגעים לנסיעות שהם יהיו מוכנים לוותר על מדיה חברתית במשך חודש כדי שיוכלו לצאת לחופשה.
 • תיירות האוכל כאן כדי להישאר: 62% מהמשיבים אמרו שאכילה היא הפעילות שהם הכי מעוניינים לעשות בנסיעות, ונתוני ההזמנות של American Express Travel בינואר 2021 מראים שערים שמתרכזות בפודיז הן יעדים מובילים לחברי כרטיסים בארה"ב ובעולם. מיאמי, סן פרנסיסקו, שיקגו ויוסטון הן הנקודות החמות של חברי הכרטיסים של אמריקן אקספרס בארה"ב2 ואילו מכסיקו סיטי, סינגפור וטוקיו בראש הרשימה של חברי הכרטיסים של אמריקן אקספרס מחוץ לארה"ב3.

עם שינויים סדירים במדיניות ההזמנות, היצע הנסיעות ויעדים חדשים לחשוב עליהם, יש הלך המחשבה החדש של נסיעות כיום.

 • נסיעות של מותרות: המגיפה שינתה את התפיסות של אנשים על נסיעות של מותרות כשחוויות מותאמות אישית (82%), אמות מידה גבוהות של ניקיון (81%) ופרטיות (79%) הם שירותי המותרות הכי רצויים בקרב המשיבים. 59% ציינו שהם רוצים להשתמש בסוכן נסיעות כדי שיעזור לתכנן ולהתאים אישית את הנסיעה הבאה שלהם ו-80% ציינו שהם מוכנים לנסוע ליעדים מחוץ לעונה כדי שיהיו פחות צפופים.
 • זינוק ביעדי "ערים שניות": 69% מהמשיבים מעוניינים לבקר ביעדים פחות ידועים ונתוני ההזמנות של American Express Travel מחזקים את המגמה הזאת, ומראים עלייה בהזמנות ביעדי עיר שנייה. לדוגמה, החלק של דאלאס ושרלוט בהזמנות של חברי כרטיסים בינ"ל גדל בינואר 2021 לעומת השנה הקודמת4 והיועצים של American Express Travel מקבלים בקשות לערים קטנות יותר כמו פורטו (במקום ליסבון) בפורטוגל ו-וולינגטון (במקום אוקלנד) בניו זילנד.
 • נסיעות עם מטרה: הצרכנים הופכים לנוסעים עם יותר מודעות, הם יותר מודעים לחברות נסיעות שעולות בקנה אחד עם הערכים להם וייסעו ליעדים שבהם יכולה להיות להם השפעה חיובית על קהילות.
 • תמיכה בקהילות מקומיות: 72% מהמשיבים מסכימים שהם נלהבים מנסיעה ליעדים כדי לעזור לתת דחיפה להכנסות מתיירות ולקהילה המקומית.
 • תמיכה במותגי נסיעות שנותנים עדיפות לגיוון וכלילה: 69% מהמשיבים מסכימים שהם רוצים לבחור בחברת תעופה/ מלון שמעריכים גיוון וכלילה, ושהעובדים שלהם משקפים בסיס לקוחות מגוון.
 • נוסעים מודעים לפחמן: 60% מהמשיבים מסכימים שהם רוצים להזמין בחברת תעופה שיש לה מחויבות לניטרליות פחמן.

4,500 יועצי הנסיעות של American Express Travel מספקים ללקוחות שירות ברמה עולמית, כשהטכנולוגיה פוגשת את היחס האישי, 24/7. כדי לתת לקוחות יותר ערך וביטחון בכל עת שהם רוצים לנסוע, החברה הנהיגה כמה הנחות ומבצעים במלונות, טיסות ושכירת רכב והאריכה את הוויתור על דמי ביטול ב-American Express Travel עד סוף ספטמבר. למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר AmexTravel.com. לממצאים נוספים ומידע נוסף על הדוח American Express Travel: Global Travel Trends Report, בקרו כאן

בוטלה מגבלת הטיסות לכלל היעדים

מטוסים בנתב"ג בימים טובים יותר (צילום דני בר)

שופטי בג“צ, קיבלו את העתיקה של התנועה לאיכות השלטון תוך הטלת ביקורת על המדינה, וקבעו כי סגירת השמיים אינה חוקית ואיתה ההגבלה על מכסה של עד 3,000 נוסעים נכנסים לישראל ביום.

בין השאר הם כתבו בהחלטתם כי: “ביום ה-26.1.2021 המדינה הפרה ברגל גסה את האמנה החברתית בינה לבין אזרחיה, ובאבחת פתע טרקה את שעריה בפניהם. היו שנותרו במדינות הים ללא ביטוח רפואי או כיסוי רפואי, לעיתים במדינות מוכות קורונה, היו שנותרו ללא תרופות.  אך יותר מכל צורבת הידיעה שמדינת ישראל היא המדינה היחידה בעולם שסגרה למעשה את שעריה בפני אזרחיה. ענייננו בפגיעה חוקתית קשה ביותר ופגיעה קשה גם באתוס הישראלי. מאז ומעולם האזרח בישראל ידע כי יש על מי לסמוך“.

עוד כתבו השופטים בהחלטתם כי: “סגירת שערי נתב“ג כמוה כסגירת האורווה לאחר שהסוסים כבר נכנסו. בהגבלת הכניסה של אזרחי המדינה לארץ בעת הזו יש פגיעה בזכות היסוד להצביע בבחירות מה שמגביר עוד יותר את עוצמת הפגיעה“.

בעקבות החלטת בג"צ הממשלה אישרה את ביטול התקנות החל מיום שלישי, 16.3. כך שניתן יהיה להפעיל טיסה לישראל מכל יעד בהתאם למכסה של 4,000 נוסעים ביום, ובהתאם לכללי ריחוק חברתי וחובת ביצוע בדיקות בשדה התעופה.

עם זאת, נתב”ג יוגבל בהקצאת סלוטים לטיסות נוחתות בהתאם למכסה של 4,000, עפ”י החלטת הממשלה, ובהתאם לכללי ריחוק חברתי וחובת ביצוע בדיקות בשדה התעופה. סמכותו של שר הבריאות לבטל טיסה ספציפית, שמסכנת את בריאות הציבור, תישמר.

בנוסף, החליטה הממשלה על החזרת האפשרות של טיסה ייעודית לפעול כטיסת מטען בכיוון שבו אינה מטיסה נוסעים.

יש לדעת שהטיסות הן למחלימים ומתחסנים בעלי אישור ירוק או למי שמגיע לטיסה עם בדיקת PCR שלילית שנערכה פחות מ-72 שעות לפני הטיסה. כמו כן יוטלו קנסות חמורות למי שמזייף בדיקת חיסון.

ועדת הכלכלה של הכנסת, אישרה את בקשת הממשלה לתקן את תקנות הגבלות הפעלת שדות תעופה וטיסות בתקופת הקורונה, המבקשות לבטל את מגבלת 8 היעדים שמהם ואליהם ניתן להפעיל טיסות ציבוריות. יו"ר הועדה מרגי מתח בדיון ביקורת קשה על כך שנציגויות ישראל בחו"ל אינן נגישות לאזרחים שרוצים לחזור ארצה ואמר: "מיגנו את הקונסוליות מפני מפגעים לא מפני אזרחים ישראלים. אני קורא להנגיש אותן לאזרחים שרוצים  לחזור ארצה".

בפתח הדיון אמרה היועצת המשפטית של רשות התעופה האזרחית, עו"ד רננה שחר, כי מהות התיקון הוא ביטול מגבלת היעדים אליהם יוצאות ומהן מגיעות טיסות ציבוריות. היו"ר מרגי שאל מדוע הייתה הוכנסה המגבלה מלכתחילה, בדיון הקודם. עו"ד שחר השיבה כי ההערכה הייתה שיהיה פער בין הביקוש להגיע לישראל למכסה. "חשבנו שיש פער בין הביקוש למכסה, אבל ראינו שהמכסה לא מתמלאת. הקיבולת של נתב"ג היא 3,400-3,600 נוסעים ביום ונכנסו רק 1,700-1,800".

היו"ר מרגי העיר כי אולי זה בגלל שקשה היה לקבל אישור מוועדת ההיתרים. "אני חבר כנסת ואני מנסה לעזור לכמה משפחות של ישראלים עם ילדים ללא דרכון ישראלי ואין קשר עם הקונסוליות, לא בניו יורק, לא בלוס אנג'לס ולא במקומות אחרים בעולם. אני יודע שמיגנו את הקונסוליות מפני מפגעים, לא מפני אזרחים ישראלים. אני קורא להנגיש את השירות הזה לכל מי שרוצה להגיע לכאן. לא יכול להיות שאין מענה בקונסוליות ", אמר.

היו"ר מרגי אף שאל כמה ישראלים רוצים לחזור, ועו"ד שחר השיבה כי עד אתמול נרשמו 1,300 איש בכל העולם. היו"ר מרגי אמר בתגובה כי אם אין ניצול של המכסה למה לא לבטל אותה.

ח"כ בועז טופורובסקי סיפר אף הוא על רופא מחוסן שנשוי לישראלית שרצתה לחזור ארצה לאביה שעל ערש דווי, אך בקשתם לא אושרה פעמיים. "תנו לישראלים לחזור ארצה, לא מדובר בכמויות מטורפות", אמר. היו"ר מרגי הצטרף והוסיף: "היה נכון לבטל את המגבלה ואם הייתה התנפלות הייתם עוצרים".

מנכ"לית התאחדות משרדי הנסיעות ויועצי התיירות בישראל, טלי לאופר, אמרה כי חייבים לבטל את המכסה, כי היא לא מאפשרת לתכנן ולהוציא לפועל טיסות. "החלטות מתקבלות מהרגע להרגע ועשרות ואלפי הזמנות מתבטלות, חייבים לקבל צפי לשבועיים, או אפילו לשבוע", אמרה. עו"ד שחר הודעה כי מה-26 בינואר אנחנו בהגבלת יעדים מתמשכת, אך לפחות כעת הבשורה היא שהגבלת היעדים נגמרה. "אני מקווה שזה יפתור את זה שאין לוח טיסות מתוכנן", אמרה עו"ד שחר.

עדכון שוטף על התנהלות בטיסה מ/ל ישראל ולאן לטוס בקישור…

עמיאל טורס אירחה את אגף התקציבים משרד התיירות ולשכת מארגני תיירות נכנסת

את הביקור יזם ודחף אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות שהתעקש במסגרת הדיונים על קרן השיווק שיבואו להתרשם ממקור ראשון.

יוסי פתאל, מנכ"ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת: "אני מודה לאוני ולצוות עמיאל טורס על שירות נהדר לחברי לשכת מארגני תיירות נכנסת, נחשפנו בביקור לעסק ציוני ללא ציניות".  יובל בנו של אוני המכהן כסמנכ"ל תפעול, הוא דור שלישי בעסק שהוא לא פחות מתפארת. חברת עמיאל טורס והעומד בראשה אוני עמיאל, אירחו בהצלחה רבה את הביקור, סקרו במצגת מפורטת את המצב וכן את התועלות הקיימות מקרן השיווק. במהלך הפגישה עלו לזום מספר נציגי החברה מארה"ב, גרמניה, אוסטריה, יפן ועוד. עמיאל כמו חברי הלשכה כולם הם שגריריה המצטיינים של ישראל המביאים את פניה היפות לכל קצוות העולם.

1900 עובדי חברי לשכת מארגני תיירות נכנסת מייצרים כל אחד ואחת כ-4,750,000 שקלים הכנסות במט״ח שמייצרים כ-40,000 משרות בענף התיירות בישראל, במישרין ובעקיפין.
אוני עמיאל, מנכ"ל ובעלים של קבוצת עמיאל טורס: "ישראל היא מעצמה תיירותית, התיירים ישובו לארץ ברגע שמרבית תושבי תבל יחוסנו. למדינת ישראל קיים יתרון גדול בשל העובדה שמרבית תושביה כבר מחוסנים והקורונה נמצאת בנסיגה, אנחנו מצפים לחזור לשגרה ולהנעת החברה קדימה.  ענף התיירות הנכנסת קורא לממשלת ישראל לקבוע בהקדם את הפרוטוקול לכניסת תיירים, לקבוע  תאריך יעד לפתיחת השמיים לתיירים מרחבי העולם ולחזור לשגרת פעילות בהקדם".

אירופה רוצה להיפתח לתיירות: נחשף ‘הדרכון הירוק’ של האיחוד האירופי

הנציבות של האיחוד האירופי הציגה את התוכנית של ‘הדרכון הירוק’ האירופי, שיאפשר לכל 450 מיליון האירופים – הן מחוסנים, הן מחלימים והן מחזיקי תוצאה של בדיקת קורונה שלילית – חופש תנועה ברחבי אירופה באופן “בטוח, אחראי ומהימן”. התוכנית של ‘התעודה הירוקה הדיגיטלית’ תכלול את כל מדינות אירופה שבהסכם שנגן, כולל מדינות שאינן באיחוד האירופי, כמו נורבגיה או שווייץ.
למרות התפשטות מחודשת של הקורונה בחלק ניכר ממדינות אירופה והדשדוש בהליך החיסונים, כולל עצירת החיסונים של ‘אסטרה-זניקה’, הלחץ המסיבי על חידוש תנועת התיירות, במיוחד ממדינות התיירות הפופולריות, ספרד ויוון, נתן את אותותיו, והנציבות החליטה היום לתת אור ירוק להפקת הדרכון הירוק.
אורסולה פון דר ליין, נשיאת נציבות האיחוד האירופי, הציגה תוכנית אוטופית, שהאיחוד “יכול להשיג את היעד שלנו, שיהיו 70% מהמבוגרים מחוסנים עד סוף הקיץ”, והצהירה כי התוכנית תספק “דרך משותפת לפתיחה מחודשת, בטוחה ומתמשכת” ברחבי היבשת.
התוכנית זקוקה לאישור של כל ראשי מדינות האיחוד האירופי, שידונו בה ויקבלו החלטה משותפת במהלך השבוע הבא.
כיצד ולמי תונפק ‘תעודה ירוקה דיגיטלית’? כל מדינה תהיה אחראית על הנפקת התעודה, העשויה להיות מונפקת על ידי בתי חולים, מרכזי בדיקה, רשויות בריאות. ניתן לשמור את הגרסה הדיגיטלית של התעודה במכשיר נייד וניתן לבקש גם גרסת נייר. בתעודה יהיה קוד QR המכיל מידע חיוני, כמו גם חותמת דיגיטלית לוודא שהתעודה אותנטית. ‘תעודה ירוקה דיגיטלית’ היא הוכחה שמחזיק בה: התחסן חיסון מלא נגד קורונה או החלים מקורונה או קיבל תוצאת בדיקה שלילית. נציבות האיחוד האירופי ציינה כי היא פועלת מול ארגון הבריאות העולמי כדי להבטיח שניתן יהיה להכיר בתעודות המונפקות באיחוד גם במקומות אחרים בעולם.

פסגת השותפים השנתית של Booking.com עם חזון לעתיד עסקי הטיולים

Adelaide city centre across the River Torrens

ככל שתעשיית הטיולים והנסיעות נכנסת אל אחת השנים הקריטיות ביותר שלה, בפסגת השותפים השנתית, Click., של Booking.com – פלטפורמת הנסיעות והטיולים הדיגיטלית, שיתפה החברה את חזונה כיצד בכוונתה לסייע בתהליך ההתאוששות של התעשייה ולעצב את עתידה. זאת בנוסף לסדרי עדיפויות עסקיים מרכזיים שמציגה החברה לשנת 2021 ואילך. Click.‎, המאגדת אלפי ארגונים מתחומי תחבורה, טכנולוגיה וחוויות נסיעות מכל רחבי העולם, מבקשת לעורר השראה, לעודד, לתמוך ולקשר בין שותפי Booking.com, במיוחד בתקופה מכריעה כמו זו. האירוע שהתקיים במהלך הימים האחרונים התחיל בנימה של אופטימיות מפי מנכ"ל החברה, גלן פוגל, בנוגע להתאוששות התעשייה: "התקווה הגיעה בצורה של חיסונים, שעם הזמן יחזירו אותנו לעולם שבו שמחת הטיולים מורגשת אצל כולם. אנחנו נגיע לשם ו-Booking.com תעשה כל שביכולתה להגיע לאותו יום בהקדם, לצד עבודה משותפת עם כל השותפים שלנו".

בתוך סביבת עבודה שרובה ככולה פועלת בתחום הנסיעות והטיולים, מתמקדת Booking.com בפעילות במסגרת שותפות אמיתית כדי לסייע להגביר את הביקוש לספקים בכל הענף. זאת תוך הקשבה ומענה לשותפיה ברחבי העולם, כשהיא ממשיכה במטרתה להפוך את הנסיעות לרציפות ולחלקות, הן עבור המטיילים והן עבור אלו שמספקים את חווית הנסיעה. הכנס הווירטואלי הבהיר כי בחודשים הבאים Booking.com תפעל לייצר עתיד טוב ובהיר יותר בעסקי הטיולים. החל מהתמקדות אינטנסיבית במתן מענה לדרישת השותפים שלה, ועד לשימת דגש רב יותר על פלטפורמת התשלומים שלה ותוכנית הנאמנות Genius, וכן תפעל להקל על השותפים להציג בפני הלקוחות את העשייה שלהם בתחומי התיירות בת קיימא.

 • ביטול חיכוכים מגבילים בביצוע תשלומים: בראש סדר העדיפויות של Booking.com נמצאת המטרה להעניק ללקוחות את הערך הרב ביותר בצורה אמינה ושקופה – החל מהצעת מגוון רחב של אפשרויות ועד לאופן שבו היא מציגה זמינות ומחירים, כשהעלויות גלויות לכל ובפני כל אחד קיימת האפשרות לערוך השוואות ולקבל את כל המידע באופן פשוט ונוח. אחד המרכיבים המרכזיים בעתיד יהיה המשך ההשקעה בפלטפורמת התשלומים של Booking.com והרחבתה, כך שמטיילים יוכלו לשלם בשיטה שהם רוצים, תוך צמצום עומס פעילות במערכת ועלויות של שותפים מתעשיית הטיולים שמשתמשים בה. למעשה, מחקר שנערך לאחרונה על ידי Ernst and Young, שהוזמן על ידי Booking.com, מצא כי 76% מספקי האירוח הקטנים והבינוניים מצהירים כי אפשרויות התשלום מראש ואישור מראש של פלטפורמת נסיעות מקוונת מסייעות בהפחתת ביטולים ואי-הופעה ברגע האחרון, ובכך למעשה מבטיחות יותר הכנסות. כפי שהדגיש פוגל באירוע, התשלומים יתבררו כתחום בעל חשיבות אסטרטגית עבור הענף בשנת 2021 והלאה.
 • הסמארטפונים ממשיכים להוביל: התנהגות הלקוחות השתנתה בשנה האחרונה, כאשר חייהם הדיגיטליים של הצרכנים, המבוססים על הפלטפורמות שבהן הם משתמשים ועל אופן השימוש בהן, הפכו מרכזיים יותר כשהם מאיצים טרנדים שהחלו לצוץ בעשור האחרון. הזמנות מהמכשיר הנייד, במיוחד באמצעות אפליקציית Booking.com, ייצגו למעלה משני שליש מסך הלילות שהוזמנו לחדרים שונים ברחבי העולם בשנת 2020. ככל שהצרכנים פונים יותר ויותר לעבר אפליקציות כדי למצוא מענה לצרכים שלהם, Booking.com תמשיך לשפר ולהתאים את האפליקציה שלה. בתוך כך, האפליקציה של החברה רשמה יותר מ-50 מיליון הורדות בשנת 2020, דבר שהופך אותה לאחת מאפליקציות הטיולים בעלת ההורדות הרבות ביותר בעולם.
 • הגשמת חזון הטיול המשולב (Connected Trip): Booking.com בוחנת דרכים להעצים את חוויית הלקוחות לפני, במהלך ואחרי שהותם כדי להפיק את המקסימום עבור המטיילים והשותפים במקומות האירוח, התחבורה, האטרקציות והחוויות הרבות שניתן למצוא באתר. מכיוון שהחברה ממשיכה לייצר חוויית טיולים חלקה במגוון פלטפורמות, החל מטיסות, מכוניות לנסיעה ועד לשהייה ולמגוון של פעילויות אחרות, פוגל הביע אמון כי מימוש חזון ה-Connected Trip יגביר את נפח הפעילות העסקית של השותפים הקיימים. הדבר יביא לחיזוק הערך שהמותג מספק ללקוחותיו ושותפיו, בדיוק כפי שהמשך הפעילות להפחתת החיכוכים בחוויית הטיול תורמת לכך גם כן.
 • מתן מענה לשותפים עם חזרת התעשייה לפעילות: ב-Click, הסבירה Booking.com כיצד היא תדאג לסייע לשותפיה לקבל את הייעוץ, המוצרים, הכלים והשירותים האסטרטגיים הדרושים להם כדי לענות על הביקוש להזמנות לכשיחזור, כתגובה ישירה למה שהשותפים אמרו שנחוץ להם ביותר כרגע. מאחר ו-Booking.com מתרכזת בהחזרת הביקוש בטווח הזמן הקצר וגם בטווח הזמן הארוך, הרחבת בסיס הלקוחות של השותפים וביצוע הזמנות בנפח גדול נותרו בראש סדר העדיפויות של החברה. במחקר של Ernst and Young נמצא עוד כי 91% ממקומות הלינה הקטנים והבינוניים שנסקרו ציינו כי פלטפורמות טיולים מקוונות מסייעות להן לבצע הזמנות בנפח גדול. יתר על כן, 80% מהאורחים המשתמשים בפלטפורמת טיולים מקוונת מגיעים מחוץ לשוק האופייני של מקום אירוח – כלומר פלטפורמות כמו Booking.com עוזרות ללקוחות למצוא מקומות אירוח שאולי הם לא היו מגלים בלעדיהן.
 • האבולוציה של תוכנית הנאמנות Genius: Booking.com שיתפה את חזונה בנוגע לעתיד תוכנית הנאמנות שלה, Genius, במטרה לסייע לשותפיה – בעלי מקומות האירוח, להשיג עוד יותר נראות, להגדיל את ההזמנות ולהשיג צמיחה עסקית בשנת 2021 ואילך. הרחבה זו מבקשת להביא את הערך הרב שמספקת תוכנית Genius ללקוחות רבים יותר, תוך הגברת הנראות והבאת מטיילים נוספים לבעלי מקומות האירוח בתכנית. זאת בהתאם למחויבות של Booking.com לעשות כל שביכולתה כדי לייצר עוד פעילות עסקית עבור שותפי הלינה שלה כשיהיה בטוח לטייל ולנסוע שוב. החברה מציעה כעת לשותפיה את הגמישות הדרושה להם יותר מתמיד, ובתוך כך ההשתתפות בתוכנית Genius המורחבת היא אופציונלית באופן מוחלט כך שהשותפים יכולים לנהל את בחירתם על פי הצרכים העסקיים האישיים שלהם.
 • מסע לקראת ענף נסיעות בר קיימא יותר: אמנם זו עדיין תקופה מאתגרת לטיולים, אך זו גם הזדמנות לבנות מחדש תעשייה בת קיימא יותר, שנמצאת בראש סדר העדיפויות של Booking.com במשך תקופה ארוכה, אשר קיבלה תוקף משמעותי יותר ב-Click. מנתוני סקר שנערך לאחרונה נמצא כי 70% מהצרכנים אומרים שיש סיכוי גבוה יותר שיבחרו מקום אירוח אם הם יידעו שהוא מיישם פרקטיקות בנות קיימא. אחת הדרכים בהן Booking.com מקלה על הצרכנים בביצוע בחירות ברות קיימא בעת נסיעות וטיולים, שעוזרת גם לשותפים לייצר עניין בקרב הצרכנים, היא לעודד את שותפי הלינה שלה לעדכן כל העת את כל מה שנוגע למדיניות ופרקטיקות ברות קיימא באקסטראנט שלהם, פורטל השותפים של Booking.com, מכיוון שישנה חשיבות להדגיש אפילו שינויים קטנים. מפגש השותפים השנתי הבהיר כי הצעדים הראשונים האלה במסע לאפשר קיום טיולים ברי קיימא באופן פשוט יותר לכולם, הם לא רק חשובים, אלא נחוצים כחלק מהמגמה הקולקטיבית שמטרתה לוודא שיש בחוץ עולם שכדאי לחוות אותו.

Booking.com מזמינה אתכם ללמוד עוד על נושאים אלו ולצפות במפגשים הווירטואליים ב-.Click. בהשתתפות מנכ"ל Booking.com גלן פוגל, מנהל השיווק הראשי אריין דייק (Arjan Dijk), סגנית נשיא של Global Accommodations Ripsy Bandourian ועוד. המפגשים האלה כעת זמינים במרכז השותפים של Booking.com.

ביתן משרד התיירות הישראלי במקום הראשון כהביתן המזמין ביותר ביריד התיירות MITT במוסקבה

זו השנה ה-23 בה משרד התיירות הישראלי השתתף ביריד הגדול ביותר לדוברי רוסית. בביתן הוצעו למבקרים טעימות יין תוצרת ישראל, מאכלים המזוהים עם המטבח המקומי, וכן הופעת ריקודי עם. מדובר ביריד התיירות הראשון המתקיים פיזית ברוסיה בשנתיים האחרונות. למרות שמארגני האירוע חששו מהיענות נמוכה של מבקרים עקב הקורונה, הם הופתעו לגלות שכמות המבקרים אף עלתה על זו שלפני פרוץ המגיפה.

כמו כן, אנשי לשכת התיירות נפגשו במהלך היריד עם סיטונאים וגורמים מובילים בתעשייה כדי לקדם קשרים לקראת חזרת התיירות. טרם פתיחת היריד, יזמה לשכת משרד התיירות ברוסיה מסיבת עיתונאים בהשתתפות עשרות עיתונאים שייצגו מגוון כלי תקשורת מרכזיים. את האירוע הובילו אלכסנדר בן צבי, שגריר ישראל ברוסיה וולדימיר שקלאר ראש לשכת משרד התיירות ברוסיה.

יריד MITT  במוסקבה, התקיים זו השנה ה-27 במשך 3 ימים (16-18.03.2021), במהלכם הגיעו כ-22,000 מבקרים ממדינות שונות ו-1,523 מציגים. MITT הוא היריד המוביל בתחום הנסיעות והתיירות ברוסיה ובמדינות חבר העמים. רוסיה היא מדינת המקור השנייה בגודלה במספר התיירים הנכנסים לישראל, אחרי ארצות הברית.

ולדימיר שקלאר, ראש לשכת משרד התיירות ברוסיה אמר: "אנחנו מאוד מתרגשים עם פתיחת האירוע הראשון שמתקיים בפורמט אופליין. עד עכשיו קיבלנו תגובות נהדרות על הביתן והתעניינות רבה מנציגים בתעשייה. התיירים מרוסיה מחוברים מאוד לישראל ולירושלים, ומחכים בקוצר רוח לפתיחת הגבולות".

משרד התיירות לוקח חלק באירועים אלו גם בתקופת משבר בענף במטרה לשמור על מעמדה של ישראל כיעד תיירותי אטרקטיבי ויעד ראשון מועדף לנסיעות עם פתיחת השמיים.

לשכת מארגני תיירות נכנסת בפנייה לממשל הסיני בבקשה שיסייעו לגבות חובות

בעקבות פניות של מספר חברי לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל להנהלת הלשכה, בעניין חובות של סוכנים מהשוק הסיני ולאור הדיווחים על התאוששות הכלכלית בסין מהמשבר, החליטה הלשכה לסייע לחבריה בפעילות לגביית חובות בהיקף של מיליוני דולרים.

מנכל הלשכה יוסי פתאל: "מדובר בחובות שאין עליהם חולק עבור שירותים שניתנו במלואם וטרם שולמו״. הבוקר העבירה הלשכה לגורמי ממשל ונציגויות סוכנים בסין פניה בבקשה לסיוע בגביית הסכומים לאחר שפניות רבות נענו בהתעלמות או דחיות מצד החייבים בשוק הסיני.

במסגרת המכתב כתב מנכ"ל הלשכה, יוסי פתאל: "החברות שפרטיהן המלאים מופיעים במכתב זה, ממשיכות לפעול בסין ומתרצות את אי התשלום  בגלל המשבר, לטענתם, וזאת בעוד שידוע שכלכלת סין שבה לאיתנה ובכל מקרה לאחר חלוף זמן רב כה רב, אין כל סיבה שיכולה להצדיק את אי תשלום החובות המגיעים למארגני התיירות הנכנסת לישראל.

עוד כתב מנכ"ל הלשכה: ״אנו פונים אליכם בתום לב על מנת שתסייעו בפתרון נושא זה ע״י הוראה לעסקים הפועלים מתוקף החוקים בסין  להסדיר את חובותיהן, ותעזרו בהשבת הכספים המגיעים לחברינו ולהם הם זכאים. אי תשלום חובות שטרם נפרעו, פוגע במרקם היחסים המצוינים שנרקמו לאורך השנים בין סין לבין ישראל ועלול לפגוע בחידוש תקין של הקשרים התיירותיים והמסחריים בין המדינות, כאשר נחזור לשגרה".

המכתב שהועבר הבוקר לגורמי הממשל בסין…

הנציבות האירופית עם ​​תוכניות לדרכון ירוק Green Pass לחופשה ונסיעות

דרכון ירוק EU

הנציבות האירופית הציעה ליצור תעודה ירוקה דיגיטלית שתאפשר תנועה חופשית בטוחה בתוך האיחוד האירופי במהלך מגיפת הקורונה. האישור הירוק הדיגיטלי ישמש ביטחון לכך שאדם חוסן נגד הקורונה וקיבל תוצאת בדיקה שלילית או התאושש מקורונה. הדרכון יהיה זמין, ללא תשלום, בפורמט דיגיטלי או נייר. הוא יכלול קוד QR כדי להבטיח אבטחה ואותנטיות של האישור.

דרכון החיסונים של האיחוד האירופי, נקרא רשמית Digital Green Certificate EU יהיה ללא תשלום, דו-לשוני, יכולת פעולה הדדית, מאובטח, לא מפלה וזמין בפורמט דיגיטלי ופיזי באמצעות קוד .QR מטרת התעודה תהיה להקל על "תנועה בטוחה וחופשית" בתוך האיחוד האירופי במהלך המגפה. האישור הירוק הדיגיטלי יכלול שלוש אישורים נפרדים:

 • תעודות חיסון, המציינות את מותג החיסון בו נעשה שימוש, נתונים ומקום החיסון ומספר המינונים הניתנים.
 • אישורי בדיקה שליליים (בדיקת NAAT / RT-PCR או בדיקת אנטיגן מהירה). מבחנים עצמיים לא ייכללו לעת עתה.
 • אישורים רפואיים לאנשים שהחלימו מ- COVID-19 ב -180 הימים האחרונים.

יש לציין שאישור על חיסון יהיה מוגבל לחיסונים שקיבלו אישור שיווק ברחבי האיחוד האירופי, אך מדינות חברות יכולות להחליט לקבל בנוסף חיסונים אחרים שלא יאפשרו קבלת האישור כמו הונגריה כבר מחסנת עם ספוטניק5 מרוסיה ושינופארם מסין שלא קיבלו אישור האיחוד האירופאי.

האישור / דרכון ירוק יהיה תקף בכל מדינות האיחוד האירופי וגם לאיסלנד, ליכטנשטיין, נורבגיה ושוויץ שכידוע אינן חברות ב- EU.

בנוסף, תושבים שאינם אזרחי האיחוד האירופי ומתגוררים ב- EU ומבקרים הזכאים לנסוע למדינות חברות אחרות רשאים גם הם להגיש בקשה לתעודה.

רשויות האחוד האירופאי מציינים שתעודת האיחוד האירופי תקל על תנועה חוצה גבולות לעבודה ולתיירות, אך לא תפטור באופן אוטומטי את המחזיקים מלציית למגבלות בריאות הציבור.

הנציבות מודעת לכך שאם היא רוצה שיהיה אישור מוכן בזמן לקיץ 2021, ההצעה תצטרך לעבור תהליך אישור מזורז מהרגיל הן בפרלמנט האירופי והן במועצה האירופאית.

מערכת האישורים הדיגיטליים הירוקים היא אמצעי זמני, הדגישה הנציבות. המכשיר יושעה לאחר שארגון הבריאות העולמי (WHO) יכריז על סיום חירום הבריאות הבינלאומי.

עדכונים מהאיחוד האירופאי בנוגע לדרכון הירקו האירופאי…

תעופה ושייט

ישראייר עם בקשה לטיסות ישירות לשארם א-שייח'

מטוס ישראייר (הדמיה)

מסתמן כי יעד חדש עם טיסות ישירות יפתח בקרוב לקהל הישראלי – שארם א-שייח' שבדרום חצי האי סיני. ישראייר הגישה כבר בשבוע שעבר בקשה להפעלת שתי טיסות יומיות לשארם ותפעיל אותם מיד עם קבלת כל האישורים הנדרשים.

החברה ביצעה לאחרונה מספר טיסות מיוחדות למצרים. משך הטיסה מנתב"ג לשארם א-שייח' כשעה ועשר דקות ובכוונת החברה להפעיל בנוסף לטיסות מנתב"ג, גם טיסות מנמל התעופה בחיפה.

שארם א-שייח' מאופיינת בבתי מלון מפוארים הפזורים לאורך החוף, אתרי צלילה מרהיבים ובמחירים מאוד אטרקטיביים.

 
- פרסומת -

 

גיל סתיו סמנכ"ל שיווק ומכירות של ישראייר: ״שארם א-שייח׳ יכולה להפוך ליעד תיירותי בינלאומי אשר ימשוך אליו את הקהל הישראלי ולתת מענה לחופשה בחו"ל במיוחד בתקופה בה מפת היעדים הבינלאומיים מצומצמת יותר".

בנוסף, ישראייר מרחיבה את היצע יעדי הטיסה שלה מהם ניתן להיכנס לישראל. החברה תפעיל במהלך השבועות הקרובים טיסות ל- 11 יעדים שונים: קפריסין, אתונה, פרנקפורט, קייב, בטומי, דובאי, רומא, בולגריה, פריז, בלגרד ומונטנגרו. תדירות הטיסות תיקבע בהתאם לביקוש ולאישורים שיינתנו.

נורוויג'ן קרוז ליין עם היעדים החמים לחופשה הבאה שלכם בחורף

Norwegian Encore at sea

שייט טרופי לאיים הקריביים ואיי הבהמה, חוויה חסרת גבולות בערים היפות ביותר שיש לדרום אמריקה להציע, החופים הזהובים של הריביירה המקסיקנית ושייט מושלם לאורך תעלת פנמה. אלו הם רק כמה מהיעדים שבחורף הקרוב כבר לא יהיו חלום רחוק. חברת הפלגות הנופש נורוויג'ן קרוז לייןNCL   מציעה ללקוחותיה את היעדים הכי חלומיים ומרהיבים, על הסיפונים הכי מפנקים ולאורך כל השנה, תמיד תוכלו למצוא את היעד הנכון עבורכם. אז למה אתם מחכים? את חג החנוכה הבא אולי תבלו כבר על הסיפון.

הירוק המנצח – צהוב השמש וגווני הטורקיז של המים היפים בעולם

תספגו את השמש באיים הקריביים ובאיי הבהאמה, תצללו בין שלל דגים צבעוניים ולצד צבי ים ענקיים, בהפלגה שיוצאת ממיאמי, טמפה, ניו יורק, ניו אורלינס ואורלנדו, יש שפע של אפשרויות יציאה לאותה חופשת שייט טרופית שחלמתם עליה. לחקור את חורבות המאיה העתיקות, לטפס על מפל מלכותי ולרכוב על סוסים לאורך קו החוף הבתולי, או פשוט לשבת, להירגע וליהנות מחיי האי השלווים.

בנובמבר הקרוב יצאו מספר הפלגות ליעדים אלו כולל הפלגות קצרות באורך 3-7 ימים ממיאמי לאיי הבהמה וקי ווסט בין התאריכים 21/11/21-24/01/22 לבחירתכם, בין היתר על גבי ספינתNORWEGIAN SKY  אשר שופצה באופן מקיף בשנת 2019 ומציעה כ-10 מסעדות נושא, מגוון רחב של ברים וטרקלינים, ספא וקזינו וכן היצע רחב של אפשרויות בידור לילדים ומשפחות. השייט לאיי הבהמה כולל עגינה באי הפרטי של נורוויג'ן גרייט סטירופ קיי על חופיו המושלמים.

עבור השייט שלכם לקאריביים בחורף הקרוב, תוכלו לבחור מגוון מסלולים של 5-7 ימים או 11 ימים בין התאריכים 06/11/21-08/02/22 באחת משבע ספינות תענוגות, כולל ספינת התענוגות החדשה והמדהימה NORWEGIAN ENCORE אשר נבנתה בשנת 2019 ומתגאה במסלול המרוצים הגדול ביותר בים, מתחם מציאות מדומה מופלא הכולל לייזר טאג חדשני, הופעות זוכות פרסים ובניהם מחזה הברודווי המוכר זוכה שישה פרסי הטוני "קינקי בוטס"  ועוד מגוון אטרקציות לכל המשפחה. הספינה מציעה את השייט לקאריביים במגוון רחב של תאריכים החל מנובמבר ועד פברואר. כמו כן, ספינת   NORWEGIAN BREAKAWAY הנבחרה כספינה הטובה ביותר למשפחות על ידי המגזין האמריקאי USA TODAY ומציעה כ-25 מסעדות שונות ומועדון רוק מטורף. עם האתרים הכי ייחודיים באזורים הטרופיים ביניהם קוזומל, מקסיקו, רואטן, איי המפרץ, הרווסט קיי, בליז, קוסטה מאיה, מקסיקו, פוארטו פלטה, הרפובליקה הדומיניקנית, טורטולה, איי הבתולה הבריטיים, סנט תומס, איי הבתולה של ארה"ב, סן חואן, פורטו ריקו, ואורנייסטאד, ארובה ועל גבי הצי החדשני ביותר בים הפתוח, החלום שלכם מעולם לא נראה טוב יותר.

מסע לצלילי הקצב הלטיני של דרום אמריקה

את המסלול הראשון תתחילו בריו דה ז'ניירו המרהיבה ושופעת חיי הלילה והמשיכו ליעדים נוספים בברזיל המרתקת כמו "בוזיוס", עיירת נופש ציורית עם חופים מדהימים לחובבי הספורט הימי, "אילה גרנדה", אי טרופי יפהפה המוכרז כשמורת טבע מן היפות בעולם ו"סנטוס", העיר הנמל הגדולה ביותר בדרום אמריקה והעיר הראשית באזור סאו פאולו, אשר הפארק שלאורכה הוא הפארק החופי הארוך ביותר בעולם. המסע שלכם יסתיים בפונטה דל אסטה, אורוגאווי ובירת ארגנטינה הצבעונית, בואונוס איירס. אורכו של השייט החלומי 7 ימים בין התאריכים 11/12/21-18/12/21 על סיפון ספינת התענוגות המרשימה NORWEGIAN STAR אשר שופצה בשנת 2018 ושם תוכלו להתפנק בספא יוקרתי לצד חדרים מפוארים וטרקלינים רחבים עם נופים שאין כמותם.

המסלול השני של נורוויג'ן בדרום אמריקה מתחיל מבואנוס איירס, ארגנטינה וממשיך אל תוך העולם האקזוטי שמציעים היעדים השונים של צ'ילה ואורגוואי. ביניהם כיכר העצמאות המפורסמת של מונטבידאו והשיזוף של פוארטו מדרין שם תוכלו אולי אפילו לפגוש את הלוויתן הגדול של חופי אמריקה הלטינית. מסע של 15 יום ו-10 נמלים שונים בין התאריכים 18/12-13/02/22 לבחירתכם, על גבי ספינת החלומות NORWEGIAN STAR, חוויה שלא תרצו שתסתיים.

פינוק אמיתי בריביירה המקסיקנית

הזמנות ליהנות מפינוק אמיתי תחת השמש המקסיקנית הקופחת בשייט מלא כיף וחוויות שאין באף מקום אחר, בכל אחת מן העצירות שלנו לאורך הריברייה תוכלו לבלות על החופים היפים בעולם, לשחות עם דולפינים ודגים אקזוטים, לצלול בשוניות האלמוגים הצבעוניות ולאתגר את עצמכם בספורט ימי משגע. לצד הנופים השלווים, תוכלו לחקור תרבויות והיסטוריה, לאכול מאכלים שונים ומיוחדים ולצפות בזריחה בנקודות הכי רומנטיות שאפשר. בין היעדים שתבקרו אפשר למצוא קאבו סן לוקאס, עיר הנופש המוכרת והתוססת שכונתה בעבר על ידי אחד מגדולי הסופרים הספרדים "הכי קרוב לגן עדן", פוארטו ולרטה, עיר נופש הנמצאת בחלקו המערבי של מפרץ בנדרס, העיר השנייה המתויירת ביותר במקסיקו ואנסנדה, עיר נמל, מסחר ותיירות הידועה בשל שדות הגפן בשטחה מהם מפיקים את היינות הנחשבים למשובחים במקסיקו.

המסלולים לריברייה המקסיקנית הם באורך 5 עד 7 ימים ובין התאריכים 07/11/21-21/01/22 לבחירתכם, על סיפון ספינות התענוגות הידועות NORWEGIAN BLISS אשר הושקה בשנת 2018 וכראוי לשמה מעניקה אושר גדול לאורחיה וכוללת טרקלין תצפית מהפכני בו תוכלו לצפות בכל הנופים המרהיבים שבדרך מכל הזוויות האפשריות, הספינה NORWEGIAN JEWEL בה תמצאו סוויטות מפנקות המתאימות לכל סגנון ומגוון רחב של מועדוני לילה, מסעדות וברים, כולל מסעדה בריזלאית מגניבה עם הטעמים הכי מענגים והמסעדה האיטלקית עם ספגטי הקרבונה שלא תוכלו להפסיק לזלול. על הספינה תוכלו למצוא גם את "נווויג'ן הייבן", מתחם ייחודי הקיים במספר ספינות של נורוויג'ן קרוז ליין ומציע שלווה אמיתית פרטית לאורחיו. מתחמי ההייבן נמצאים על הסיפון העליון ביותר וכוללים את החדרים הכי מפוארים ומעוצבים, שירות אישי זמין 24/7 ומקומות בלעדיים נוספים כמו מסעדות וטרקלינים לרווחת אורחי המתחם.

שייט לאורך התעלה המופלאה של פנמה 

שייט לאורכה של תעלת פנמה, שהוכרזה כאחת מפלאי העולם המודרני באורך 64 ק"מ, הרפתקאה ייחודית ובלתי נשכחת בגבולות פנמה, קולומביה וארובה, שם תוכלו לבקר בבירת ארובה הייחודית, אורנייסטאד, המוכרת בשל פארק המלכה ושוק הרנסאנס שבשטחה. תהיה לכם ההזדמנות לטבול את רגליכם במים הצלולים ובחולות הרכים של חופי הרפובליקה הדומינקנית בפוארטו פלטה או באיים השקטים של הונדרס ובליז. ביעד זה תוכלו לבחור בין שני מסלולים באורך של 9 או 11 ימים בין התאריכים 07/11/21-10/02/22 על סיפון ספינות התענוגות זוכות השבחים NORWEGIAN SKY אשר שופצה במלואה בשנת 2019 וכוללת מגוון רחב של מסעדות וברים, קזינו "סקיי קלאב" עם כל המכונות והמשחקים האהובים עליכם ואולם תיאטרון מנצנץ אבק כוכבים, וכן ספינת NORWEGIAN PEARL שכוללת מעל ל-16 ברים ומסעדות, ספא זוכה פרסים' מועדון לילה מפורסם,  והופעה אחת מנצחת מהעולם הקסום של לאס וגאס.

איתיחאד איירווייס עם טיסות אבו-דאבי נתב"ג החל מ-6 באפריל

איתיחאד איירווייס הודיעה באופן רשמי על השקת הקו בין אבו דאבי לתל אביב ב-6 באפריל 2021 בתדירות של שתי טיסות בשבוע במטוס דרימליינר 787-9.
בנוסף, בעקבות הצטרפותה של מרוקו לרשימת המדינות הירוקות, איתיחאד משיקה את הקו בין אבו-דאבי לקזבלנקה ומציעה מחירי מבצע מיוחדים לטיסות החל ב-24 במרץ. כמו הקו לתל אביב, הקו לקזבלנקה יפעל פעמיים בשבוע במטוס דרימליינר 787-9.
איתיחאד מחדשת את הטיסות למוסקבה ב-25 במרץ, פעמיים בשבוע באיירבוס A321. הקו לסיישל – יתחדש ב-26 במרץ, פעמיים בשבוע בדרימליינר 787-9 ובאיירבוס A320.
המטוסים של איתיחאד איירווייס, כמו גם שירותי הקרקע של החברה, נהנים מתוכנית החיטוי והבטיחות המחודשת של חברת התעופה, Etihad Wellness, שמבטיחה סטנדרטים גבוהים של היגיינה בכל שלב.
בתוכנית נכללים נציגי בריאות מיומנים במיוחד בכדי לספק מידע חיוני וטיפולי בריאות בשטח ובכל טיסה, וכמו כן כל הנוסעים באיתיחאד מקבלים ביטוח קורונה חינם, שהוארך לאחרונה עד 30 בספטמבר 2021. איתיחאד דורשת מכל הנוסעים שלה להציג בדיקת PCR שלילית לפני היציאה, וגם בדיקה שלילית עם ההגעה לאבו דאבי.

פליי דובאי Fly Dubai חזרה לטוס לישראל

הגלגל הענק של דובאי (צילום מתוכן גולשים שימוש לפי סעיף 27א')

חברת התעופה מאיחוד האמירויות הערביות תפעיל טיסה יומית לישראל בקו ת”א – דובאי. יש לציין כי פליי דובאי נחתה לראשונה בישראל ב-26 בנובמבר 2020 והפעילה בתחילה בקו טיסה יומית שזכתה להצלחה גדולה בקרב הישראלים, מה שהביא את החברה להגדיל את מספר הטיסות  בקו עד ל-4 טיסות ביום. פליי דובאי נאלצה להפסיק את טיסותיה לארץ עם סגירת השמים על ידי ממשלת ישראל. החברה המיוצגת בישראל על ידי חברת אופן סקיי, נוסדה בשנת 2008 ובסיסה בדובאי. החברה מפעילה נכון להיום כ-64 מטוסים לאסיה, אירופה ואפריקה.

חברות התעופה אוסטריאן איירליינס וSWISS  עם חידוש טיסות לנתב"ג

מטוסי קבוצת לופטהנזה (צילום יח"צ חו"ל)

בנוסף לחברת האם, לופטהנזה, שמפעילה טיסה יומית לפרנקפורט, חברות התעופה מקבוצת לופטהנזה אוסטריאן איירליינס ו-SWISS  מצטרפות ללופטהנזה עם טיסות לתל אביב בשבוע הבא.

עופר קיש, מנכ”ל קבוצת לופטהנזה ישראל: “אנו שמחים להגדיל את תדירויות הטיסות של לופטהנזה מתל אביב ולחדש את טיסות החברות הנוספות בקבוצה: אוסטריאן איירליינס וסוויס. אנחמו צופים גידול משמעותי בביקוש לטיסות לגרמניה, אוסטריה ושוויץ וליעדי המשך רבים נוספים לקראת הקיץ וחגי תשרי".

לוח הטיסות של אוסטריאן וSwiss  לשבוע שבין ה-21 במרץ וה-27 במרץ יהיה: תל אביב – וינה: OS860 בתאריך ה-24 במרץ: המראה מתל אביב בשעה 13:10. OS860 בתאריך ה-25 במרץ: המראה מתל אביב בשעה 11:55

וינה – תל אביב OS861 בתאריכים ה-22 וה-24 במרץ: המראה מוינה בשעה 13:05. OS861 בתאריך ה-26 במרץ: המראה מוינה בשעה 13:05

תל אביב – ציריך LX257 – בתאריך ה- 23 במרץ: המראה מתל אביב בשעה 05:20. LX257 – בתאריך ה- 26 במרץ: המראה מתל אביב בשעה 06:20

ציריך – תל אביב LX256 – בתאריך ה- 21 במרץ: המראה מציריך בשעה 22:05. LX256 – בתאריך ה- 24 במרץ: המראה מציריך בשעה 21:55

בריטיש איירווייס עם חידוש הטיסות נתב"ג – לונדון

מטוס בריטיש איירוייז (צילום יח"צ חו"ל)

בריטיש איירווייס הודיעה באופן רשמי לסוכני הנסיעות בישראל על חידוש הפעילות בקו תל אביב – לונדון. טיסת בריטיש איירווייס 164 תל אביב – לונדון תמריא בימים רביעי ושישי, ובשבוע שלאחר מכן החברה תפעיל 3 טיסות שבועיות בימים: ראשון, שני וחמישי.
החברה מציע לנוסעים להגיע לנתב”ג 4 שעות לפני הטיסה כדי לעבור את הליכי הבידוק בנחת ולעלות לטיסה בזמן. על הנוסעים להגיע לטיסה עם אישור בדיקת קורונה שלילית, שבוצעה במהלך 72 שעות לפני הטיסה, ולמלא טופס רשמי של ממשלת בריטניה.
כמו כן על הנוסעים להזמין מראש שתי בדיקות קורונה לפני ההגעה לבריטניה ולהיות ערוכים לכניסה ל-10 ימי בידוד חובה. לגבי טיסות המשך מלונדון: יש צורך לבדוק את המגבלות בכל מדינה. אין אפשרות לטוס מלונדון לארצות הברית עקב איסור אמריקני, אך ניתן לחזור לישראל דרך לונדון.

פגסוס טיולים עם שייט לאיים היוונים באוניית Odyssey of the Seas

נמל דייגים טיפוסי בקפריסין (צילום: F. Silvestris)

פגסוס טיולים מציעה לתחילת הקיץ הקרוב טיולי שייט לאיים היוונים באוניית רויאל קריביאן החדשה והמובילה  ODYSSEY OF THE SEAS , תוך הקפדה על הנחיות, עם מטיילים מחוסנים בקפסולה קטנה ובטוחה. עם אופציה להחזר כספי מלא במקרה של סגר.

טיולי השייט לאיים היוונים יהיה במגוון מסלולים ויכלול ביקורים בנמלים לאורך מסלול השייט, האונייה תצא מנמלי ישראל, החל מחודש יוני ואילך במתווה של 4,5, 7 ימי שייט ובתפוסה של 50% .

האונייה החדישה כוללת 14 קומות עם היצע עצום של פעילויות ומקומות בילוי, חנויות אופנה, מזכרות ותכשיטים, 14מסעדות ובתי קפה, 9 ברים עם אינסוף טעמים שונים מרחבי העולם. למעלה מ- 35 אטרקציות ומופעי בידור, בריכת שחיה מעוצבת כאי טרופי, בריכת גלים, מתחם ספא וכושר מפנק ועוד ועוד…

הטיול על ה Odyssey of the Seas מתאים לזוגות רומנטיים, קבוצות חברים ובמיוחד למשפחות מכיון שהיא מציעה מגוון רחב של אטרקציות לכל הגילאים במתחמים השונים על הסיפון. משפחות עם ילדים בכל הגילאים ייהנו משפע אטרקציות – מגלשות מים ובריכות וכמובן אטרקציות בגובה האוניה כמו קיר טיפוס, אומגות, מתחמי קולנוע, הופעות ומשחקי וידאו הנמצאים במועדוני ילדים, המותאמים לגילאים שונים. בין השאר, מתחם לייזר-טאג, מתקנים נוספים בדמות IFLY סימולטור גלישת גלים, ו- SKY PAD – טרמפולינות גדולות עם משקפי מציאות מדומה.

טיולי השייט הם בקונספט של נופש אקסקלוסיבי באוניית הפאר שהובאה במיוחד לישראל בשל היותה המתקדמת בעולם החיסונים, היא כוללת חוויות בלתי נשכחות של בידור, קולינריה, חיי לילה, ספורט ועוד.

מסלולי השייט מגוונים, החל ממסלול ל-4 לילות שיוצא מנמל חיפה, עוגן בלימסול קפריסין, 5 לילות הכולל את רודוס, מיקונוס ואתונה ומסלול ל-7 לילות הכולל את לימסול, רודוס, אתונה, סנטוריני ומיקונוס.

בטיולים הפגסוסים הכל מסודר ומאורגן מראש, החברה מעודכנת לאורך כל התהליך, הן לפני הטיול והן במהלכו בכך ודואגת לכל הנדרש בזמן אמת ולא משאירה את המטייל ובני לוויתו ללא מענה. השייט כולל פנסיון מלא באונייה וחדרים עם מרפסת.

איתמר ניר מנכ"ל פגסוס טיולים: "אנו שמחים להיות בין הראשונים שמציעים טיולי שייט באונייה החדשה, לכל מקבלי התו הירוק. יוון היא יעד אהוב מאוד על המטיילים הישראליים, שבקרוב יוכלו  לשוב ולטייל בה, ולהכיר אותה לרוחבה. תוך הקפדה על ההנחיות, עם מטיילים מחוסנים כמותם בקפסולה בטוחה וללא חשש מדמי ביטול במקרה של סגר".

קאווה גרופ עם טיסות ושירותי קונסיירז' לנוסעים לחו"ל

מטוס לטיסה פרטית של קאווה גרוף (צילום יח"צ חו"ל)

קאווה גרופ מכריזה עם פתיחת השמיים על מגוון טיסות פרטיות ליעדים נבחרים, הכוללות טיסה פרטית בשירות מלא, העברות לשדה התעופה וחזרה, טרמינל פרטי, שירות VIP, אפשרות לבדיקת קורונה פרטית עד הבית עם אבחון מיידי, זמינות 24/7 עבור הלקוח גם בווטסאפ, כרטיסים להופעות, הזמנת מסעדות ועוד.

מחירי טיסות לדוגמא: דובאי החל מ5000 דולר לאדם לכיוון, סיישל החל מ7500 דולר לאדם לכיוון, איסטנבול החל מ3333 דולר לאדם לכיוון, פריז החל מ5555 דולר לאדם לכיוון, לונדון החל מ5555 דולר לאדם לכיוון, מקסיקו (שילוב של טיסה פרטית למדריד ומשם טיסת המשך מסחרית במחלקת עסקים) – החל מ8000 דולר לאדם לכיוון.

בגזרת השכרת מטוס מלא: איסטנבול – החל מ17000 דולר, פריז – החל מ30000 דולר, לונדון – החל מ35000 דולר, סיישל – החל מ50000 דולר.
המחירים הינם כיוון אחד במטוס פרטי, כולל שירות מלא (VIP, העברות וארוחות), וניתן להוסיף בכל אחד מהיעדים מלון/ דירת מגורים יוקרתית, העברות ותנועה בכל אחד מהיעדים משך תקופת השהות ושירותי קונסיירז' בכל אחד מהיעדים. ניתן לקבל הצעת מחיר מוזלת באופן יחסי עבור טיסה הלוך ושוב. במידה ותבוטל הטיסה מובטח החזר כספי.

להזמנות קאווה גרופ 4972* [email protected] [email protected]

טיולים וטבע

שבעה כללים חשובים לטיול מוצלח בטבע

שמורת טבע עין גדי – נחל דוד (צילום יניב כהן רשות הטבע והגנים)

חג הפסח וימי חול המועד הקרבים הם מהתקופות המבוקשות ביותר לטיולים בטבע, כאשר רבבות מטיילים מנצלים את אווירת החג, החופש מהעבודה ומזג האוויר הנעים, כדי לטייל בשמורות הטבע והגנים הלאומים, ליהנות מהפריחה היפה וגם משלל הפעלות וחוויות המוצעות לקהל הרחב. יחד עם זאת כדי שהטיול ייזכר כחוויה חיובית וכדי שנחזור הביתה בשלום חשוב להקפיד על מספר כללים. להלן מספר כללים חשובים שריכזה רשות הטבע והגנים למטיילים בטבע:

 • הכנה מקדימה: חשוב ביותר לתכנן את המסלול מראש ולהיות בקיאים בפרטיו כגון אורכו, משך הטיול, דרגת קושי ולאיזה סוג מטיילים הוא מותאם, בין אם למשפחות וגיל ילדים מסוים ובין אם למטיילים מטיבי לכת. כמו כן חשוב להתעדכן במזג האוויר הצפוי ולהתאים את המסלול בהתאם. כך יש להימנע לדוגמה ממסלולי הליכה ארוכים במדבר בעומס חום קיצוני או הליכה בנחלים במזג אוויר הצופה שיטפונות באזורים מועדים לכך כמו נחלי הדרום והמזרח. למידע על המסלולים ניתן להיעזר באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים בו הושק לאחרונה מנוע חיפוש טיולים  עם למעלה מ-150 מסלולי טיול מכל הסוגים ולכל קהלי היעד בשמורות הטבע והגנים הלאומיים. בנוסף ניתן להיעזר בתחנות המידע של רשות הטבע והגנים הפרוסות ברחבי הארץ באזורי הטיול המבוקשים ובמוקד המידע של הרשות שמספרו 3639*.
 • להישאר על המסלול: חשוב להצטייד במפת סימון שבילים מעודכנת, לקרוא את הנחיות השילוט המוצב בשטח בכניסה לשמורה ובתחילת המסלול ולהישמע להנחיות הפקחים בשטח. הקפידו על הליכה בשבילים  המסומנים שתוכננו בקפידה ואל תתפתו לחרוג מהם גם אם נראה לכם שיש איזה מוקד עניין או נוף שכדאי לראות או לגלות. הדבר עלול לגרום לאיבוד הדרך, לפגיעה בטבע ולסיכון חייכם.
 • לטייל רק בשעות האור: הקפידו כי טיול ברגל יתחיל בשעות האור, כשעה לאחר הזריחה, ויסתיים טרם החשכה. ההליכה בשעות החשכה מסוכנת ואסורה בהחלט. ליתר בטחון קחו מרווחי בטיחות בלוחות הזמנים. אם איבדתם את דרככם והלילה קרב, עיצרו במקום וצרו קשר טלפוני לסיוע (מוקד 100).
 • הצטיידו בהתאם: קחו עמכם כמות מים מספקת בהתאם לאופי הטיול. לא פחות מליטר מים לאדם לכל שעת הליכה בהתאם למשך המסלול ומזג האוויר הצפוי. לצד זה היערכו עם ציוד מתאים : לבוש מתאים ונוח לטיולים, נעלי הליכה, קרם הגנה, כיסוי ראש וגם טלפון נייד עם סוללה טעונה.
 • עדכנו את מי שצריך בדבר הטיול: מומלץ לעדכן את הקרובים לכם בפרטי המסלול ולהשאיר הודעה בכתב באתרי הרשות או על חלון הרכב בה יפורטו פרטי המטייל, טלפון, המסלול המתוכנן, מספר משתתפים ולוח זמנים. הדבר קריטי ביותר במידה ותלכו לאיבוד או תתעכבו במסלול ושעת החשכה תתקרב.
 • שימרו על עצמכם אבל גם על הטבע: הטבע היפה של ישראל הוא של כולנו וחשוב לשמור עליו. הימנעו מלהשאיר לכלוך אחריכם וקחו עמכם שקית אשפה לאיסוף הפסולת במהלך המסלול. פסולת האדם, מעבר לכך שפוגעת בנוף ובצד האסתטי של הטבע, מסוכנת מאוד לבעלי החיים שעלולים להיחנק ממנה ומגבירה גם את הסכנה לשריפות. אל תתקרבו לחיות הבר, גם לא למטרת צילום, ואל תאכילו אותן. מגע זה גורם להסרת הפחד הטבעי של חיות הבר מבני אדם וכתוצאה מכך להתקרבותן לסביבות של בני אדם. קרבה שמסכנת את חיות הבר מובילה בין היתר לסכנת דריסה ותזונה משיירי אשפה שאינה עונה על דרישות התזונה שלהן ומסכנת גם אותנו: מגבירה את הקונפליקט, המטרדים והחיכוך עם בני האדם. בתוך כך ימי האביב הם גם ימי הפריחה של מיני פרחים רבים. על מנת לשמור על הטבע ויופיו הקפידו לא לרמוס ולא לקטוף את הפרחים.
 • עצים למדורה לא מהשמורה: בשמורת טבע ובגנים הלאומיים חל איסור על הבערת אש למעט במקומות בהם השילוט מתיר זאת, ורק במקומות או במתקנים המיועדים לכך. בתוך כך אסור להבעיר צמחייה מקומית: עצים, שיחים, ענפים וזרדים. צמחיה, גם אם יבשה, חיונית למערכת האקולוגית ולחיות הבר במגוון שימושים: מקור מסתור מטורפים, עמדת תצפית לציפורים, צל מהשמש, מזון ליונקים, בית גידול לחרקים ופטריות, חומר אורגני המזין ומייצב את הקרקע ועוד. אנא הצטיידו מראש בקרשים ובעצים למדורה אותם גם ניתן לרכוש בחנויות הנוחות בתחנות הדלק ובחניוני הלילה של רשות הטבע והגנים.

במהלך החג רשות הטבע והגנים תציב עשרות תחנות מידע ברחבי הארץ באזורי הטיול המבוקשים ומעבר להדרכה והכוונת המטיילים, תחולקנה גם שקיות אשפה למטיילים. מוזמנים לבוא לבקר. שימו לב בנוסף כי בצל הגבלות הקורונה ומכסות הביקור הקיימות בכל אתר, הכניסה לשמורות הטבע והגנים הלאומיים קולטי הקהל בתשלום תתאפשר רק בתיאום ביקור מראש באמצעות מערכת הרישום באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים.

למידע על הפעלות וחוויות מיוחדות לחג הפסח וחול המועד של רשות הטבע והגנים וכן תיאום ביקור מראש ניתן להיכנס לאתר רשות הטבע והגנים…

שביל הגולן עובר לראשונה דרך מג'דל שמס

תווי שביל הגולן במג'דל שמס

אביב הגיע, פסח מתקרב, וגם שביל הגולן מתרענן ומתחדש: לראשונה, מקטע משביל הגולן סומן השבוע כך שיעבור דרך רחובות העיירה ומטעי הפירות שבבקעת יעפורי. איציק בן דב, רכז סימון שבילים בחברה להגנת הטבע, מסביר כי לפני כשנתיים, פנתה המועצה המקומית מג'דל שמס בתיאום עם המועצה האזורית גולן, אל הוועדה לשבילי ישראל, בבקשה להעביר את תוואי שביל הגולן בתחומי היישוב והשבוע סומן התוואי החדש, כך שהשביל, בתוואי החדש, עובר דרך מג'דל שמס, חוצה את בקעת יעפורי, עוקף את ברכת רם ממזרח ומתחבר לתוואי הקיים מדרום לברכת רם. לדבריו, השביל סומן לאורך כ-10  ק"מ, 1.5 ק"מ ארוך יותר מהתוואי הישן.

תיאור הסימון המחודש: לאחר שהשביל יוצא מקופות החרמון הוא יורד עם היובלים של נחל גובתא דרומה. בסמוך לכניסה ל'מעלה גולני', מתחיל השינוי בתוואי. התוואי הישן המשיך דרומה ואילו התוואי החדש פונה מזרחה. השביל חוצה את כביש העליה לאתר החרמון, נכנס עם דרכי עפר אל העירה מג'דל שמס, ויורד בין הבתים באזור מתפתח אל הרחוב התיירותי וה'מדרחוב', מסעדות, בתי קפה וחנויות מכולת. השביל חוצה את מג'דל שמס מזרחה אל אזור 'גבעת הצעקות' בסמוך לגדר הגבול עם סוריה. בפאתי היישוב עוזב השביל את השטח הבנוי ונכנס אל האזור חקלאי של מטעי נשירים בבקעת יעפורי הפוריה – בעיקר מטעי תפוחים ודובדבנים. השביל חוצה את ערוץ נחל סער בחלקו העליון, עובר ליד טחנת קמח היסטורית שפעלה בכוח מי הפשרת השלגים שזורמים בנחל. אפשר להבחין בטחנה דומה מעבר לגדר במעלה הנחל, בשטח סוריה. השביל ממשיך על דרכים חקלאיות בין המטעים, ממערב נראית בתוך העמק כיפה לבנה מעל מבנה גבוה – קבר הקדוש יעפורי – אתר עליה לרגל של העדה הדרוזית. השביל מטפס על הגבעות שממזרח לברכת רם, והמטיילים נהנים מתצפיות יפות על מורדות החרמון, הכפר מגדל שמס ש'מונח' על ההר, עמק יעפורי הפורה, והמראה היפה של ברכת רם כמעט ממעוף הציפור. לאחר שהשביל מסיים את ההקפה של ברכת רם הוא נפגש עם המשכו של תוואי שביל הגולן דרומה לכיוון יער אודם. כמו כן, התוואי החדש לא עובר בישוב נמרוד ובעיירה מסעדה, בהן עבר לפני כן, והוא גם פותר בעיה שנוצרה בסמיכות לצומת הכניסה למג'דל שמס מכיוון נווה אטיב, שם נפגע התוואי הישן על ידי עבודות פיתוח.

בן דב, שעומד בראש צוות סימון שבילים של החברה להגנת הטבע שמסמן כבר שנים רבות את שבילי הטיולים ברחבי ישראל, כדי לאפשר למטיילים את מלוא החוויה של היכרות עם המסלול ועם אוצרות הטבע שלו, תוך שמירה מקסימלית עליהם, מסכם ואומר: "בתהליך שארך שנתיים למדתי והכרתי את הסיפור של הדרוזים בגולן ובמגדל שמס בפרט. התרשמתי שזו חברה בשינוי – בהיבט הפוליטי, בהיבט הדתי והמסורתי ובהיבט הכלכלי. נדמה לי שכיום, הצעירים שנותנים את הטון בעיירה מכוונים בעיקר כלכלית, וזה גם מה שאפשר את הפרויקט. אני בטוח שגם למטיילים שיעברו ביישוב יהיה מעניין לפגוש את התופעה והתהליך הזה, והם גם ייהנו מהישיבה והבילוי במסעדות ובבתי הקפה. מנגד, זו גם הזדמנות כלכלית-תיירותית לאנשי הכפר".

מועצה אזורית גזר עם מורשת, טבע, יין ופריחה בחול המועד פסח

טעימות יין ביקב ברבדו (צילום אייל גוטמן)

אחרי שנה של סגרים, חוזרת מועצה אזורית גזר להיות מוקד מרכזי למטיילים במרכז הארץ. המרחבים הפתוחים, אתרי המורשת, היקבים, השדות והפריחות במועצה מחכים למבקרים ולמטיילים שיגיעו בפסח. לרגל האביב מצרפים לכם פירוט מלא של המקומות ששווה לבוא ולבקר, להנות מהטבע מהקולינריה, מהאוויר הפתוח ומפעילויות לכל המשפחה חצי שעה מתל אביב וחצי שעה מירושלים.

מסלולי טיול מוצעים

 • מסלול 1 – כביש 411 בין צומת חולדה לצומת ביל"ו: אנדרטת חיל הנדסה שוכנת בלב חורשה הפרושה לרגלי שדות חיטה מוריקים, בכניסה לישוב משמר דוד. האתר עבר שדרוג וכעת נמצא בו תוואי שביל הגבורות המספר את סיפור שיירות חולדה שהכינו את התשתית לדרך בורמה העולה לירושלים בזמן המצור. במקום ניתן לקיים פרישת שטח ופיקניק. לא כרוך בתשלום. גבעת הפסלים הלא היא גבעת חולדה הערבית, המשקיפה אל נוף מרהיב של שפלת יהודה, בגבעה זו הקים הפסל, גדי פריימן גן פסלים מרהיב ובו מוצגות עבודותיו. במרכז הגבעה עומד בית שככל הנראה היה בית המוכתר של חולדה הערבית. אשר שופץ ומשמש כיום כגלריה וסדנת עבודה. גדי הוא יוצר בעל מוניטין חוצה גבולות ועבודותיו מבוקשות ומוצגות במקומות רבים בארץ ובחו"ל. בתיאום מראש, גדי פריימן – צור קשר: 0507231924 לא כרוך בתשלום.
 • מסלול 2- אתר מורשת ותצפית מרהיבה על עמק איילון – בית הרצל ויער חולדה: יער חולדה נקרא גם יער הרצל. היער ניטע לראשונה בשנת 1907 סביב חולדה הישנה לזכרו של בנימין זאב הרצל, חוזה מדינת היהודים שנפטר בשנת 1904 ללא שהספיק לבקר בו. יער חולדה הוא היער הנטוע הראשון של הקרן הקיימת לישראל. בשנת 1909 עת התחילו הנטיעות, נבנה במקום בית מפואר הלא הוא "בית הרצל" המספר את מורשת החווה מאז קומה ועד היום. בחווה נמצאת האנדרטה לזכרו של אפרים צ'יזיק, שנפל במאורעות תרפ"ט בהגנה של חוות חולדה. האנדרטה נבנתה על ידי הפסלת בתיה לישנסקי. עוד ניתן לראות במקום את המשאבות ששימשו לקו אספקת המים לירושלים במלחמת העצמאות. מבית הרצל נמשיך בדרך הוושינגטוניות אל עבר מצפה טל – מצפה אשר הוקם לזכרו של סגן טל צמח אשר נפל בהתקלות עם מחבלים בצפון בקעת הירדן.
 • מסלול 3 – כביש 44 בין צומת נחשון לרמלה: אתר מורשת תל גזר – תל גזר, גזר העתיקה, הוא מקור שמה של המועצה האזורית והוא מתנוסס על סמלה. בתקופה זו התל פורח ומזמין. העיר גזר נוסדה לראשונה באלף השלישי לפנה"ס, בתקופת הברונזה הקדומה. באלף השני לפנה"ס, בתקופה הברונזה התיכונה, הוקפה העיר סוללת עפר ונבנו בה מגדל ענק, שער מרשים ואתר פולחני. גזר היא אחד האתרים הבודדים שזיהויים אינו מוטל בספק: על הגבעות הסובבות את התל נמצאו כתובות המציינות את "תחום גזר". הכתובות הן מן התקופה הרומית, והן מעידות על גבולות היישוב, ובעיקר על שמו. הגישה אל התל היא דרך כרמי יוסף או קיבוץ גזר. למרגלות התל שוכן מעיין עין ורדה / עין ירדה – אתנחתא להתרעננות. מעיין עין ורדה שימש לפני אלפי שנים כמקור המים הטבעי היחיד של היישוב הקדום תל גזר. כיום תל גזר הוא אתר תיירותי אשר זו התקופה המומלצת לטייל בו ואילו המעיין הנמצא במורדות התל (מכיוון קיבוץ גזר) הפך למקום בילוי נעים. הבריכה העגולה בנויה אבני גזית, ומעליה סוכך עץ תאנה גדול. בימות החורף והאביב, כאשר נביעת המעיין שופעת, מתמלאת הבריכה במים. השטח סביב הבריכה מטופח מאוד, ומוקדש לזכרו של החייל איתי שטיינברגר ז"ל בן הישוב כרמי יוסף, אשר נפל במלחמת לבנון השנייה עת יצא לסייע לחבריו הפצועים בשדה הקרב.

איפה טועמים יין?

 • יקב ברבדו – כרמי יוסף: היקב נמצא על כביש 44 סמוך ליישוב כרמי יוסף, והוא היקב היחיד בארץ השוכן בלב הכרמים. הייננים, פרופ' בן עמי ברבדו ופרופ' עודד שוסיוב, חברי הסגל האקדמי של האוניברסיטה העברית בירושלים, החליטו בשנת 1999, לממש את הידע הרב שצברו בגידול ענבים וייצור יין, והקימו את יקב כרמי יוסף המייצר את יינות ברבדו. ששמם הולך לפניהם בארץ ובעולם. היינות כשרים! היקב יהיה פתוח בחול המועד מ 10:00-15:00 ובערב חג ושישי 10:00-14:00 בקונספט של סלסלות פיקניק, תיאום מראש בלבד 054-3040817 / 050-2207022
 • יקב בראון: היקב שוכן בכפר שמואל, בעלי היקב דניאל ודינה בראון אשר נשבו בקסם היין לפני שנים רבות וב2009 בחרו ליישם את אהבתם ליין. במקום מיוצרים יינות יבשים זניים: מרלו, פטי סירה, פרנץ’ קולומברד ופטי ורדו. המתיישנים במיכלי נירוסטה, בחביות עץ אלון אמריקאי ובבקבוקים במשך שנתיים. יינות היקב כשרים. פתוחים בחול המועד מ1100 ועד 1500 יש לתאם מראש 0544342988

איפה אוכלים?

 • כרמי יוסף Beautiful Baker: המקום משמש כקונדיטוריה ובית קפה, שמגיש קינוחים אישיים ואת כל סוגי העוגות. ללקוחות המגיעים את המקום יש אפשרות לקחת קפה ומאפה או כריכים מקוריים עימם לדרך ולחלופין, לשבת במקום וליהנות מארוחת בוקר כפרית. לא כשר. שעות פתיחה א-ה 8-18, ו 8-15, ש 9-17 מרכז מסחרי כרמי יוסף – 08-9555962
 • קפה בוטיק – קיבוץ נען: בית קפה ביתי באווירה של טבע. שעושה תחושה של מלא בלב. המקום ידידותי מאוד לילדים ולמשפחות. כל המנות המוגשות מוכנות במקום. בימי רביעי אחר הצהריים מתקיימים במקום ערבי מאכלים מהעולם, שהפכו לשם דבר באזור. לא כשר – שעות פתיחה – ב-ה 08:00-18:00, ו – 08:00-14:00, ש 09:00-18:00 פרטים בטל': 08-937-2078
 • מחלבת עברי – מושב עזריה: אחת ממחלבות הבוטיק המצוינות שפועלות בארץ. איכותית אשר מיוצרות בה מבחר גבינות בטעמי עולם גבינות בסגנון איטלקי, לבנה כבשים, גבינות בסגנון עיראקי כמו ג'יבן וקאמר, גבינות בסגנון רוסי כמו טובורוג וסמטנה, גבינות בסגנון בלקני כמו קשקבל, פטה כבשים וחלומי ואפילו גבינות בסגנון מקסיקני כמו קסוו ווחקאה. שעות פתיחה – חנות הממכר פתוחה כל השבוע מ8:30-15:00. בימי שישי הפנינג החל משעה 08:00-14:00. מחלבת עברי. משק 50, מושב עזריה. 08-9227266
 • החומוסיה של זרזיר – כרמי יוסף: זוהר בר און – 'זרזיר', עבד שנים בהיי-טק, ובמשבר של 2008 מצא את עצמו ללא עבודה. לאחר חודשים מספר ללא עבודה, החליט לממש את אהבתו לחומוס ופתח את המקום בכרמי יוסף. שעות פתיחה ב' – ה' 20:00 – 11:00 ו' 15:00 – 09:00 שבת 16:00 – 09:00 – לא כשר. הגפן 1 כרמי יוסף   08-9762535

פעילות לכל המשפחה

 • יצירת טבע – פעילות לכל המשפחה: מגוון סדנאות חד פעמיות מהטבע לכל המשפחה באווירה כפרית ומיוחדת : הכנת עציץ סוקולנטים, יצירת חיות מחומרים טבעיים, מוביילים ועוד. עד 10 משתתפים בסדנה עלות: 50 שקלים למשתתף. לפרטים והרשמה בווצטאפ : 052-4824282. יש לתאם הגעה מראש. מקום הפעילות: נתיב המטעים 306 כפר שמואל
 • בוסתן שושן – מושב מצליח: בוסתן בנחלה במושב מצליח אשר הפך לאתר מיוחד לאירוח קבוצות ומשפחות המייצר חוויה סביב עולם הצומח. בבוסתן פירות טרופיים ואקזוטיים. בפעילות : סרט הסבר בנושא איקלום וסיור מודרך עם טעימת פירות הבשלים על העצים באותה עונה ויוגשו תה צמחים וסלט פירות. בחול המועד הבוסתן יהיה פתוח ב31/3,ב1/4, 2/4. סיורים בבוסתן יצאו בשעה 10:30. הזמנת סיורים בתאום טלפוני של יום אחד לפני, לפרטים נוספים טל': 050-5285154

הכינרת עם חוויות פסח ללא תשלום

אביב הגיע פסח בא! הפריחה בשיאה ומזג האוויר נעים ונוח. באיגוד ערים כינרת, מזמינים להגיע במהלך חול המועד פסח לאגם הלאומי, ליהנות מסיורים מודרכים ללא תשלום! ב"שביל סובב כינרת", אל פריחות האביב, תצפיות עוצרות נשימה, אתרים היסטוריים וכינרת מלאה.

כמו כן, יתקיימו הפלגות ביזמת בנק הפועלים, איגוד ערים כינרת ושייט פרנסיס ירדן- שייט מודרך ב"מעבדה השטה-אקו כינרת" – ללא תשלום בחסות בנק הפועלים! כל ההדרכות על ידי צוות מדריכים מקצועי של איגוד ערים כינרת. סיורים מודרכים ללא תשלום:

 • יום שלישי, 30.3.2021 – ממעגן לבית גבריאל- סיור המשלב תצפיות נוף, בוץ והרבה מים. את הסיור מתחילים בבית האריזה של בננות מעגן, משם צועדים סמוך לקו המים בסבך הקנים, עוצרים בנקודות תצפית, מתרשמים מעליית המפלס ולומדים על החי והצומח. אורך המסלול- כ- 3 ק"מ, רמת קושי – בינונית. לא מתאים לעגלות. מקום מפגש- בשעה 15:45 בחניון בית גבריאל ומשם באוטובוס לתחילת המסלול.
 • יום חמישי, 1.4.2021 – מהר האושר לכפר נחום- סיור המשלב היסטוריה, דת, טבע ונוף. תחילת הסיור בהר נחום (הר האושר) הקדוש לנוצרים, משם אל 'שביל סובב כינרת' בתחומי גן לאומי כפר נחום, בדרך נוף קסומה הצופה אל הכינרת. סיום בצעידה בטיילת הבשורה. אורך המסלול- כ- 4 ק"מ, רמת קושי- בינונית, לא מתאים לעגלות. נפגשים בשעה 10:15, ברחבת העפר, מצד שמאל מחוץ לכניסה של גן לאומי כפר נחום ומשם באוטובוס לתחילת המסלול.

מספר המקומות בכל סיור מוגבל ויש להירשם מראש. לכל הסיורים יש להגיע עם נעלי הליכה סגורות, כובע ומים.  הסיורים כוללים הסעה חינם לתחילת המסלולים. הסיורים מתאימים למשפחות וילדים (ללא עגלות תינוקות). יתכנו שינוים במסלולים בהתאם למזג האוויר.

 • הפלגות ב"מעבדה השטה-אקוכינרת' – חוקרים ליום אחד – ללא תשלום בחסות בנק הפועלים. הפלגת חקר ב'מעבדה השטה' – חוויה ייחודית ובלתי נשכחת בלב האגם הלאומי! בחסות בנק הפועלים ובשיתוף איגוד ערים כינרת ושייט פרנסיס ירדן, מזמינים את הקהל הרחב להיות חוקרים ליום אחד, בשייט ב'מעבדה השטה- אקו כינרת'- ספינה עליה מותקן ציוד דיגום ומדידה, המדגים את עבודתם של חוקרי ימים ואגמים. בהפלגה המודרכת- דוגמים קרקע ומים מהכינרת, מפעילים ציוד מעבדה ומגלים את עולם המים והאקולוגיה של הכינרת. ההפלגה אורכת שעה. ימים ב'-ה' , 29.3-1.4- שלוש הפלגות ביום, בשעות: 9:00 , 10:15, 11:30, יום שישי, ה- 2.4, שתי הפלגות בשעות: 9:00 ו- 10:15. חובה להגיע בנעליים גבוהות וסגורות להצטייד בבגדים חמים. על הספינה אין נגישות. יש להגיע 20 דקות לפני ההפלגה, על מנת למצוא חנייה ולעבור בעמדת ההרשמה. ההפלגה תצא בדיוק בזמן. מי שיאחר לא יוכל לעלות על ההפלגה הבאה. כתובת מדויקת ב-WAZE – שייט פרנסיס, טיילת יגאל אלון טבריה. שם הספינה- "מלכת שבא". הסיורים הרגליים והשייט בחסות בנק הפועלים, יתקיימו בהתאם להנחיות התו הסגול ופתוחים לקהל הרחב ללא תשלום! חובה הרשמה מראש לכלל הפעילויות.

הרשמה מוקדמת לסיורים בשביל סובב כינרת, באתר: www.kineret.org.il. טלפון לבירורים להפלגות: 050-8874118

מד"א עם תרגיל הצלה ימי בכנרת

עונת הרחצה עתידה להיפתח בעוד כשבועיים וכחלק מההכנות – קיים מגן דוד אדום תרגיל ימי בחופי הכנרת. התרגיל נערך בשיתוף שיטור ימי כנרת בעומק הימה, דרומית לחוף עין גב ובמסגרתו טופלו באמצעות סירת הים-בולנס של מד"א וכלים מיוחדים נוספים של הארגון פצועים מאירוע בו אופנוע-ים התנגש בסירה עם מספר מבלים בלב הכנרת. במסגרת תרגיל חולצו נוסעי הסירה ומשיטי האופנוע ע"י סירת הים-בולנס של מד"א וסירה של השיטור הימי והועברו תוך כדי טיפול רפואי עוד במי הימה לחבירה עם הטרקטורונים המיוחדים של מד"א בקו המים והעבירו את הפצועים עד לפתח אמבולנס שהמתין בסמוך. התרגיל נערך כמובן תוך שמירת הנחיות הקורונה והתו הירוק ובארגון מדגישים ומבקשים מהציבור הרחב להישמע להנחיות ולהגבלות הקורונה – גם בעת החופשה.

בעונת הרחצה בשנה שעברה, טבעו בכנרת 12 אדם. צוותי מד"א נאלצו לקבוע את מותם של שלושה, כאשר 9 הפצועים האחרים פונו להמשך טיפול בבתי החולים במצב קל ובינוני. במגן דוד אדום ערוכים בחופי הכנרת להענקת טיפול רפואי מקיף ומהיר, בשלל אמצעים, בהם סירת הים-בולנס של מד"א, מסוק מד"א, אופנועים, אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ ורכבי שטח.

ראש המועצה האזורית עמק הירדן ויו"ר איגוד ערים כנרת עידן גרינבאום: "עונת הרחצה שתיפתח בקרוב תהיה קרוב לוודאי אחת העמוסות והמאתגרות שכלל הגורמים האחראים על הכנרת וחופיה ידעו בעשורים האחרונים. הנופשים ישובו אל האגם שהם כל כך אוהבים במספרים שספק אם ידענו כמותם בעבר. המועצה האזורית עמק הירדן ואיגוד ערים כנרת נערכים ביחד עם כל יתר הגופים, לאפשר להם ליהנות ולבלות כאן בבטחה ולשוב בשלום לביתם".

דודו ברגר, חובש בכיר במד"א אשר פיקד על התרגיל: "מטרת התרגיל שקיימנו הייתה לתרגל את חובשי הים-בולנס של מד"א תוך שילוב הטרקטורון החדש – על מנת להעניק במקרה אמת טיפול רפואי לחולים ופצועים באופן המהיר, היעיל והמקצועי ביותר".

מנהל מרחב ירדן במד"א, אורן אביטן: "כבכל שנה נערכנו מבעוד מועד באופן נרחב ומקצועי על מנת לאבטח רפואית את הישראלים הרבים הצפויים להגיע בחודשי הקיץ לחופי הרחצה ולאתרי הנופש סביב הכנרת, תוך הקפדה על הנחיות התו הירוק. אני מודה למר עידן גרינבאום על שיתוף הפעולה עם מועצה אזורית עמק הירדן ואיגוד ערים כנרת. מד"א כארגון ההצלה הלאומי של ישראל, ימשיך לעשות הכל מנת לקצר את זמני התגובה ולהציל חיים מהים, מהאוויר ומהיבשה. אנו מאחלים לקיץ בטוח ומהנה ומבקשים מהציבור – הקורונה עדיין פה, שימרו על הנחיות משרד הבריאות".

מצפה טל נפתח למבקרים לא מלכלכים

מצפה טל שנסגר למבקרים אשתקד בגלל הלכלוך שהשאירו בו מטיילים רבים נפתח למבקרים. כך הודיעה היום ראשת מועצת גזר במהלך טקס חתימה על אמנת "קחו איתכם את הזבל". רותם ידלין מציגה קו חדש ונוקשה מול הישראלים שמלכלכים בשמורות הטבע: לא עוד מבצעי ניקיון שרק מעודדים שוב ושוב ללכלך, אלא אכיפה מוגברת והסברה.

ראשת המועצה רותם ידלין אמרה: "כל מי שאוהב לטייל ואוהב את הארץ הזו, רואה שבשנים האחרונות אתרי הטבע והטיולים שלנו מתמלאים בלכלוך שמטיילים ונופשים משאירים אחריהם. מראות שלא נראים במקומות אחרים בעולם. כמי שרואים את עצמם אחראים על המרחב הכפרי והשטחים הפתוחים בישראל, אימצנו במועצה אזורית גזר את מיזם 'קחו אתכם את הזבל' שהקימה פרופ' מיכל ציון, במטרה לשמור על הסביבה שלנו נקייה מלכלוך שמותירים אחריהם מטיילים. המיזם קורא, בראש ובראשונה, לאחריות אישית על-ידי העלאת מודעות, ולצד זאת, נגביר אכיפה כדי שיהיה ברור: בגזר לא מלכלכים. אנחנו משיקים את המיזם במצפה טל, מצפה שהוקם לזכרו של סגן טל צמח ז"ל, שמחר ימלאו 19 שנה לנפילתו. המצפה היפה והמושקע נאלץ לסגור את שעריו לאחר שהתמלא בזבל שהותירו אחריהם מטיילים במקום. כעת עם השקת היוזמה, תלמידי מגמת מדעי סביבה של תיכון אית"ן והיחידה הסביבתית של המועצה – בשיתוף סטודנטים מילגאים – יפתחו את המצפה לפעילות תוך כדי פעולות הסברה לציבור על חשיבות איסוף הזבל, במטרה להותיר אותו פתוח ונקי. כך יעשה גם באתרים פתוחים אחרים במועצה."

פרופ' מיכל ציון, יו"ר "קחו איתכם את הזבל": תודה לראשת המועצה, רותם ידלין, על החתימה על האמנה. העמותה הוקמה אשתקד וכבר יש לה תומכים רבים מכל רחבי הארץ של אזרחים שאכפת להם, שרוצים לשמור על הטבע ולהשאיר אחריהם שטח נקי. מפרסמים בפייסבוק שלנו פוסטים עם תמונות של זבל בשמורות טבע ולצערי הרב גם באתרי מורשת והנצחה רבים שמלאים בזבל, כמו שקרה כאן באתר לזכרו של סגן טל צמח ז"ל, יליד קיבוץ חולדה. מדינה חייבת לשמור על ההיסטוריה שלה, על המורשת, לכבד את מי שאהב את הארץ והקדיש את חייו למענה. זאת חובתנו המוסרית זאת לא רשות, לא זכות, זאת חובתנו לשמור על המצפה הזה ועל כל אתרי הזיכרון ושמורות הטבע – שיהיו נקיים. מה אנחנו עושים עם מי שמלכלך? כאן אנחנו "קחו איתכם את הזבל" נכנסים לתמונה במטרה לשנות את ההתנהגות של הישראלי המלכלכך בשתי דרכים: הראשונה – חינוך לאחריות אישית כבר מגיל של גן-ילדים; והשנייה – אכיפה – קנסות גבוהים למי שמשאיר אחריו זבל. ראינו איך זה היה עם מסכות הקורונה וזה יצליח עם הזבל. לא נעים, אבל אין ברירה כי חשוב לייצר הרתעה ואם מישהו ידע שהוא עלול לחטוף קנס של 730 שקל (או הרבה יותר כמו שאנחנו רוצים שיהיה) אז תראו לפתע איך פתאום נקי מסביב: בשמורות הטבע, בגני השעשועים, בחופי הים ובכלל במרחב הציבורי. יש לנו ארץ נהדרת – בואו נתאמץ לשמור עליה".

בוסתן בראשית בעין זיוון עם פסטיבל פריחת הדובדבן

פריחת מטע דובדבנים בעין זיוון (צילום אלכס קודיש)

האביב בפתח ועמו פריחת עצי הדובדבן. בוסתן בראשית בעין זיוון בצפון רמת הגולן, יפתח את שעריו, בתחילת חודש אפריל, לחגוג את הפריחה המרהיבה הצובעת לבן את מטעי הדובדבן. במסגרת החגיגות ניתן לחזות מקרוב באשכולות הפריחה הלבנה המתפרצת, המפזרת לאוויר ניחוח מתקתק, עשיר ועמוק, לצלילי מוסיקה יפנית שמחה שתתנגן ברקע, שכן פריחת הדובדבן מהווה סמל בתרבות היפנית.

בפסטיבל יתקיימו פעילויות וסדנאות לילדים- עפיפונים להפרחה, עמדות ציור על קנבס, הכנת פיתות בשטח, סיורי טרקטור ועגלה בין מטעי הבוסתן, לצד דוכני תנובות הגולן, יין מיקבי הגולן, דבש הישר מהדבוראים, עמדות מזון ושתייה ועוד.

בסמוך לעצי הפרי שבבוסתן, מזנון וכן שפע של מקומות מוצלים, כסאות וערסלים המפוזרים לרשות המבקרים, במרחבי הטבע הפתוח עם אוויר הרי הגולן הצלול.

חאן דרכים- בין המטעים (סמוך לבוסתן), ממוקם חאן דרכים המציע שישה חדרי לינה גדולים בהם מזרנים, מיטות ומצעים. בחאן שולחנות ישיבה ואפשרות להכנת ארוחות באופן עצמאי, מדורות, פינות מנגל ומטבח. לצד החאן אוהלי גלמפינק מפנקים וכן אזור להצבת אוהלים פרטיים. בחאן מטבח משותף.

מועד פריחת עצי הדובדבן תלוי בתנאי מזג האוויר, על כן יש להתעדכן בתאריך המדויק של תחילת הפריחה וקיום הפסטיבל באתר תיירות עין זיוון, כאשר בהמשך העונה יתקיים קטיף עצמי של דובדבנים. פעילות 'פסטיבל פריחת הדובדבן' תתקיים על פי הנחיות משרד הבריאות. לפרטים והזמנות תיירות עין זיוון באתר… ובטל': 04-6993610/12

כתיבת תגובה