חדשות השבוע בתרבות אמנות ותיירות 19/2020

ענף התיירות דומם אבל הטבע משגשג ומזמין ||| חנוכה וכריסטמס בפתח עם אירועים ופעילויות בתו הסגול ||| פסטיבלים וחגיגות במתכונת קצת שונה ממה שהורגלנו ||| אירועים מכוונים של דצמבר ||| תעופה ושיט מגששים באפלה ||| ספרות, תערוכות ואמנות ||| קולנוע לא חוזר אבל יש פסטיבלים ויש טלוויזיה והרבה Zoom ||| טיולים בארץ באוויר הפתוח ||| להמשך הידיעות וההצעות ….

נרות וסופגניות לחנוכה (צילום: צחי קיבנשטיין)

חנוכה וכריסטמס

נשים וסיפורים בירושלים עם סופגנייה, ספינג' וזלבייה

כ-10 מתוך כ-70 האמניות והמארחות הביתיות מקהילת נשים וסיפורים בירושלים יפתחו בחנוכה הקרוב את ביתן לאירוח, בהתאם להנחיות משרד הבריאות. נשים וסיפורים בירושלים היא קהילה שהוקמה ביוזמת עיריית ירושלים, המהווה דוגמא לתיירות חברתית במסגרתה נשים מארחות בביתן יחידים וקבוצות, מספרות את סיפור חייהן, ומאפשרות הצצה נדירה לביתן ולאורח חייהן המיוחד בשילוב כיבוד קל. בקהילה חברות נשים מכל קשת החברה הירושלמית: חילוניות, חרדיות, דתיות לאומיות, יהודיות, נוצריות וערביות.

האירוח הביתי הוא אחת המגמות הבולטות בתעשיית התיירות העולמית. יותר ויותר תיירים מביעים עניין בתיירות שהיא "מחוץ למסלול" באמצעות היכרות עם האוכלוסייה המקומית באשר היא, במנהגים, מאכלים, אורח חיים, פולקלור ועוד. האירוח הביתי גם מושלם לתקופת הקורונה מאחר והאירוח מתקיים בקבוצות קטנות ובד"כ בחצר הבית באוויר הפתוח.

פעילויות חנוכה 2020 של קהילת נשים וסיפורים בירושלים מיועדת לקבוצות וליחידים, לנשים ולגברים, ומתקיימות בהתאם להנחיות משרד הבריאות. האירוח בבתי הנשים או בזום, בתשלום ובתאום ישירות מולן. אצל מי יהיה נס חנוכה בירושלים השנה? אפרת חלמיש – חן המקום בעיר דוד, האמנית זיוה איילון מבית הכרם, כנרת בוטיל מעין כרם, שושנה קרבסי מעין כרם, שנינה טאוסון מגילה, עטי ברקלי מפסגת זאב, השפית ליאת דה כהן בזום, אדית לוי נוימנד – בזום, בצרפתית או בעברית. פרטים והזמנות באתר…

חנוכה של מסעות קולינריים חדשים בהר הנגב 10-15.12.20

תיירות הר הנגב מזמינה אתכם ל"על המפית" – מסע טעימות בן ארבעה מסלולים שונים שנולד מתוך השינויים הרבים שסיפקה השנה האחרונה בתחום התיירות. היזם שעומד מאחורי הפרויקט הוא איש התיירות דוד כהן, שחווה אף הוא לא מעט קשיים בשנה החולפת. במסגרת הסיורים שהוא מציע על המשתתפים לרכוש כרטיס לאחד או יותר מהסיורים, להוריד את האפליקציה של "על המפית" ולתכנן את הסיור בזמן שלכם ובקצב שלכם. המסלולים ייקחו אתכם לאתרי הקולינריה והיין שלא כולם מכירים ויספקו לכם טעימות מפנקות ומפתיעות ב-6 מוקדים במרחב של ירוחם, רמת הנגב ומצפה רמון.

כך מגישים מנת קוסקוס. גס או דק ותמיד קדרת ירקות (צילום דני בר)

מסלולי הטיול הם המסלול המשפחתי, החלומי, המסורתי והטבעוני. בין המקומות תבקרו גם בבתי בד מקומיים ותטעמו שמן זית מהמסיק האחרון במדבר, תטעמו יינות מדבריים מעולים, תטעמו קוסקוס מרוקאי אצל קורין בירוחם, וגם "ליבה", לחם בדואי חלומי שנאפה מתחת לגחלים חמות באריכא, המבורגר טבעוני במצפה רמון, תחוו מסיבת תה מטורפת בגסטהאוס בריטי במדרשה ועוד.

יזם "על המפית", דוד כהן: "האירוע הזה הוא כולו של עסקים קטנים, יזמים קולינריים פרטיים, אנשי תיירות מהנגב. אנשים עם חזון בלב ובעיניים. יצאנו לדרך יחד כדי להמשיך ולקיים את מפעל החיים שלנו – לשמח אנשים, לגרום לאנשים לגלות מקומות חדשים בארץ, לפגוש ולחשוף את האוצרות של הנגב. זו לא תיירות של המונים. זו תיירות אחרת, אנושית ורגועה, של המון חוויות קטנות ומפגשים, תרבות, אוכל ואנשים. מקווים מאוד שתצטרפו אלינו וניפגש בחנוכה".

תאריכים 10-15.12.20. את הסיור אפשר לממש ביום אחד או לפרוס אותו על פני מספר ימים. לפרטים נוספים והרשמה למסלולים באתר…

אשכולות וקק"ל עם אירועי חנוכה באוויר הפתוח

ארגון אשכולות- מרכזי הסיור והתודעה של ישראל בשיתוף החטיבה לחינוך וקהילה של קרן קימת לישראל ממשיכים במסורת הטיולים בחגים, ומזמינים אתכם לחגוג את חג החנוכה והיציאה מהסגר באוויר הפתוח. במהלך החג, מדריכי הטיולים של אשכולות יפעילו מוקדי טיולים ופעילויות חווייתיות ביערות קק"ל ברחבי הארץ, סיורי מורשת, משחקים משפחתיים ביערות ועוד.

לאחר חודשים ממושכים של שהייה בבתים ולכבוד חג האור, ארגון אשכולות בשיתוף קרן קיימת לישראל יציעו במהלך חג החנוכה מערך טיולים גדול ופעילויות לכל המשפחה בדגש על מורשת ישראל ובשילוב של פעילויות חינוכיות ערכיות שיחברו את המבקרים אל השורשים שלנו. הסיורים יתקיימו ב-16 מוקדים מצפון לדרום ובניהם, סיור בין כרמי הענבים ומטעי הפירות ברמת הגולן, סיור בנקודות תצפית מרהיבות ונסתרות של יערות קק"ל למשל: תצפית טיילת הגולן ומצפה עומרי טל, מערת קשת ופארק אדמית בגליל המערבי, ועוד. סיורי טבע נוף ומורשת בכתף שאול שבגלבוע, גדות הירקון, יער חולדה, הר כרמילה שבהרי ירושלים ואגם ירוחם. סיור באתרי ארכאולוגיה עם נופים מיוחדים של פריחת חורף ביער להב וסיורי מעיינות בפארק עמק התכלת שבגליל ופארק נחל חדרה.

נחל רודד, הנגב (צילום: נעמה בן עמי פישר, החברה להגנת הטבע)

לצד הסיורים, בחלק מהמוקדים יתקיימו פעילויות לכל המשפחה בהן, משחק ניווט משפחתי ביער יתיר, משחק בריחה אינטראקטיבי בפארק נחל חדרה, פעילות הפקת שמן זית בחיק הטבע ופעילות יצירת פסיפס ביער להב. בסיורים ובפעילויות השונות יגלו המטיילים צדדים חדשים ומפתיעים באתרי הטבע השונים וביערות קק"ל שיועברו על ידי מדריכי ומדריכות אשכולות. לצד ההסברים ייהנו המטיילים מאווירת חג ומפעילות חווייתית לכל המשפחה.

שר שלום ג'רבי, מנהל חטיבת החינוך וקהילה בקק"ל: "חטיבת החינוך בקק"ל שמחה וגאה להיות שותפה בפרויקט שמחזיר את הטיולים לטבע וקורא לישראלים לצאת לטייל, בבטחה ותוך שמירת בריאות המטיילים. אנחנו פותחים את החורשות של קק"ל ובשיתוף עם "אשכולות" מעמידים צוותי הדרכה מקצועיים שיעבירו פעילויות חווייתיות וטיולים למשפחות – אנו מזמינים את הציבור הרחב לבוא בחג החנוכה הזה ולהתחבר לציונות, מורשת וערכים".

אדיר וישניה, מנכ"ל אשכולות: "בעוד כמה ימים נחגוג את חג חנוכה, ואין יותר משמח מלצאת אל הטבע המואר לאחר שהייה מרובה בבתים. אנו שמחים ונרגשים להמשיך במסורת החגים, ומזמינים את הציבור הרחב לצאת יחד אתנו אל הטבע באוויר הפתוח וליהנות מהמקומות היפים בארצנו שרק מחכים שנגלה אותם. יחד עם מדריכי ומדריכות אשכולות נצא לטייל במוקדים רבים שעיצבו את זהותנו וסיפורנו בארץ ישראל ונהנה מרגעיים קסומים בטבע ואווירת חג מופלאה".

הפעילות ללא עלות ובהרשמה מראש. בימי שני-שלישי, 14-15/12/2020. שעות הפעלת הסיורים: 9:30, 12:00, 14:00. לפרטים והרשמה: www.eshkolot.org

חוגגים את חג האור בצפת

מנהרות_תת קרקעיות בצפת (צילום דייב בנדר)

בין סמטאות העיר העתיקה הקסומה, מחלונות הבתים מבצבצת לה החנוכיה והעיר צפת כולה מתעטפת באור רך ונעים. חג החנוכה נותן הצצה מיוחדת למסורת רבת השנים של הדלקת החנוכיות ואתם מוזמנים להגיע לצפת וליהנות מקסם החג, להצטרף לעשרות סיורים ופעילויות מיוחדות שיתקיימו בבירת הגליל לאורך ימי חג החנוכה בכפוף להנחיות משרד הבריאות ותוך שמירה מלאה על כללי הקורונה. בשל כך- נדרשת הרשמה מראש.

 • בידנו אור ואש: ניפוח זכוכית: אמנית הזכוכית הידועה שבע חיה, מקיימת בגלריה שלה בשיתוף עיריית צפת בסמוך לתערוכה הכללית בצפת הדגמות וסדנאות כיצד היא יוצרת בזכוכית באמצעות טכניקה מיוחדת של ניפוח זכוכית באש בטמפרטורה גבוהה במיוחד. בגלריה תוכלו להתרשם גם ממאות יצירות ואף לרכוש אחת למזכרת. הדגמות מיוחדות לחנוכה מידי יום לאורך החג בשעות 11:00 וב-14:00. טלפון: 050-405107, 058-7301074.
 • סיור חנוכיות בסמטאות הקסומות: סיור חנוכיות קסום וייחודי בעיר העתיקה של צפת בהובלת מורה דרך מוסמך ומנוסה ועיריית צפת, במהלכו נפסע בין הסמטאות לוחשות הסוד לאור הנרות המבצבץ מכל בית, מכל סמטה. נתבונן באור המרקד בחנוכיות ונשמע סיפורים שהתרחשו בצפת בימים ההם בזמן הזה. נשמע על משמעות האורות והנרות לאור תורת הסוד ומשמעות חודש כסלו בתורת הקבלה. נראה את המקום בו שרו לראשונה את שירת ה"לכה דודי", נשמע סיפורים ואגדות על ימי הזוהר במאה ה-16 שלרגע נדמה שהזמן בה עמד מלכת כל זאת בליווי מוזיקאלי ולבוש אותנטי. ניתן לקיים סיור חנוכיות בתלת מימד- סיור המלווה במשקפי הולגרמה מיוחדות. להזמנות ופרטים נוספים: 052-5232666
 • רק בגלל הרוח- סיורי חנוכה מוסיקאליים: בחנוכה תקיים עמותת רוח צפת ועיריית צפת מגוון סיורים מיוחדים לרגל חג האור, בתאריכים 13-17/12/2020. לפרטים והרשמה באתר…
 • עששיות , הכנת נרות וחנוכיות וחנוכיות: במרכז אסנט ועיריית צפת יתקיימו סיורים ופעילויות לאורך כל ימי החג סיור חנוכיות ברחבי העיר העתיקה, סיור מנגן עם עששיות, סדנת הכנת נרות, הדלקה חגיגית ושמחה במיוחד של נרות חנוכה לצד אכילת ספינג'ים. מידע מפורט וכרטיסים…או בוואטסאפ: 058-7701659
 • לגלות את הנסתרות באמצעות האור: מרכז המבקרים של 'לבנות ולהבנות' ועיריית צפת מזמינים אתכם למסע קסום של אור וניגון כפי שרק העיר העתיקה בצפת יכולה להציע. בואו ליהנות מסיור במנהרות התת קרקעיות של בית הקהל מהמאה ה 16 והדלקת נרות חנוכה חגיגית במבנים ההיסטוריים בהם הדליקו אבות אבותינו נרות חנוכה. הסיור משלב היסטוריה, רוחניות, אור וניגון עם תכנים מימי החנוכה.
  במהלך הסיור נצעד אחורה בזמן אל מנהרות תת קרקעיות לאור עששיות, נגיע לבית הקהל- אתר מורשת לאומי למופע חנוכה מקרב לבבות. את הסיור נסיים בטקס הדלקת נרות חנוכה וסשן ניגונים בכלי נגינה מיוחדים. פרטים נוספים והרשמה…
 • טעימות יין לצד סופגניות: יקב צפת הנמצא בין הסמטאות והגלריות שבלב העיר העתיקה הינו יקב בוטיק בו משלבים ייצור בתהליכים ידניים מסורתיים וטכנולוגיה מודרנית. במהלך חג החנוכה יקיימו טעימות יין, הדלקת חנוכייה וסופגניות.
  פתוח בימים א'- ה' בין שעות 15:00 עד 21:00. לפרטים בטל': 050-4480884
 • חנוכה של מסורת: בבית המלאכה כנען צפת המשמר את אומנות הטוויה תוכלו לראות ולהתנסות בעבודה על נול אמיתי לאריגת טליתות, צעיפים, שאלים, כיסויי חלה ועוד. במקום מתקיימות סדנאות אריגה, קשירת ציצית וסיור מודרך עם הסבר על האריגה והקשר הישיר שלה לצפת. הגלריה פתוחה בין השעות 9:00-17:00, רח' אלקבץ 28, סמטת האומנים צפת. פרטים באתר… ובטל': 054-9489080.

תיאטרון פסיק עם פסטיבל אורות חנוכה 2020  

תיאטרון פסיק מפיק את פסטיבל אורות חנוכה, פסטיבל תיאטרון חדשני שמעלה הצגות לילדים בעלי צרכים מיוחדים, ופונה בכל שנה אל אלפי ילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים (ילדים בסיכון, נפגעי נפש, עם מוגבלות פיזית, על הספקטרום האוטיסטי). בפסטיבל מתקיימות מאות פעילויות תרבות המותאמות להם בתוכן ובמחיר. שחקני התיאטרון לוקחים חלק פעיל בכל אחת מהפעילויות.

הצגות חנוכה הפכו למעין מסורת לה מצפה כל ילד בישראל בחנוכה, בכל שנה בתקופה זו, מועלות ברחבי הארץ הפקות ענק לילדים, שלצערנו אינן מתאימות לאוכלוסיות מיוחדות משום אי התאמת התכנים, מורכבות של שפה, עודף גירויים וקשים פיזיים. מחירן היקר של ההצגות – מונע ממשפחות רבות ליהנות מהן. פרויקט "אורות חנוכה" של תיאטרון פסיק נותן מענה על צורך זה ומציע חלופה איכותית עבור כ-5,000 ילדים עם מוגבלויות, ילדים בסיכון, ילדי השכונות, אנשים וילדים בעלי נכויות. הפסטיבל מאפשר להם, במחיר סימלי של 10 שקלים, ליהנות מחוויה בלתי נשכחת כמו כל הילדים בישראל. בנוסף – מקיימות הצגות של שחקנים עם מוגבלויות בפני תלמידים וחיילים – לשינוי דעות קדומות ולקבל האחר והשונה.

איך נראה הפרויקט: עשרות אירועי הפנינג המתרחשת ברחבי ירושלים – במוסדות חינוך מיוחד ונוער בסיכון. קהלים של עד 150 צופים ייקחו חלק באירועים הכוללים: קבלת פנים לילדים ע"י נגנים וליצנים, הצגת תיאטרון, סדנאות תיאטרון, מוסיקה, איפור ויצירה.

הצגות וסדנאות משחק בפסטיבל:

 • מופע ליצנות וקסמים: אריאל קרן שחקן, ליצן וקומיקאי במופע ייחודי ומצחיק המשלב ליצנות, סטנד אפ קומדי וקסמים. הוא מנסה להיות גם קוסם. רוב הקסמים שלו הם כישלון גמור. 6.12.20, 10:00 בית ספר נירים, מעלה אדומים
 • מופע מסכות קומדיה דל'ארטה- מופע מסכות מצחיק מאפשר לקהל להיחשף לעולם התיאטרון הפנטסטי של הקומדיה דל'ארטה, להכיר את הדמויות הפועלות בה, להיחשף לרקע ההיסטורי והתרבותי עליו צמחה הקומדיה. 14.12.20, 11:45 בית ספר הדביר החדש, ירושלים
 • הקשה בבקשה – דיוויד פנסטר משתמש בסביבה, ביער ובעצים על מנת ליצור כלי מוסיקה נפלאים, ולנגן עליהם. מופע מרתק עם קטעי נגינה וירטואוזים הכולל מסרים בתחום איכות הסביבה, מיחזור גרוטאות, שימור הטבע ואהבת האדם. 17.12.20, 9:30 גן אדישור, ירושלים
 • מופע בועות סבון – במופע ייחודי משתתפים בכל גיל, יוכלו לקבל כלים ולהפריח בעצמם בועות סבון ענקיות במגוון גדלים וצורות! חוויה מהנה ומפעימה גם לצופים המבוגרים שבקהל. 14.12.20, 9:30, הגן השיקומי, ירושלים
 • עלי באבא ומערת הקסמים – הצגה. סיפורו של עלי באבא, חוטב עצים פשוט המגלה מערה ובה אוצרותיהם של חבורת שודדים. בעזרת פנטומימה, מסיכות ודמויות רבות אותן הוא מגלם. 16.12.20, 9:30 בי"ס בן יהודה, ירושלים
 • ארלקינו בעקבות המטמון – הצגה שילוב דמויות קלאסיות ומסכות מקוריות מן הקומדיה דל'ארטה. פולישינלה וארלקינו מאוהבים בארלקינה ורוצים לשאתה לאישה. פנטלונה, אביה, מכריז כי מי שימצא את האוצר אותו הוא מחפש שנים רבות, ישא את בתו. 17.12.20, 10:00, בית ספר יובלים

התזמורת הסימפונית ירושלים עם חנוכה לכל המשפחה

נעים להכיר – מפגש ראשון מתוך סדרת מפגשים לכל המשפחה – התזמורת הסימפונית ירושלים (צילום עופר אמסלם)

מתלבטים מה לעשות בחנוכה? לרגל החג מזמינה התזמורת הסימפונית ירושלים את הקהל הרחב למפגש ראשון ומרגש בסדרה ייחודית לכל המשפחה שיתקיים ביום חמישי 17.12 נר שמיני של חנוכה און ליין ביוטיוב ובפייסבוק . במפגש הייחודי מוזמנים הצופים לפגוש דמויות בתזמורת, ללמוד את שפת הצלילים הייחודית של התזמורת, להכיר את מגוון כלי הנגינה של התזמורת: כלי נשיפה, מיתרים, כלי הקשה ועוד.

המפגש בניצוחו של גיא פדר מוגש במיוחד לילדים עם הרבה הומור ומשחק, בשילוב טקסטים של נתן אלתרמן וגם קטעי נגינה שנערכו במיוחד לטובת המפגש הראשון בסדרה.

עופר אמסלם מנכ"ל התזמורת: "אנו מחכים ומצפים למפגש הראשון בסדרת המפגשים הייחודית לכל המשפחה. כהרגלנו אנו ממשיכים במסורת הנגשת התזמורת למגוון הקהלים באוכלוסייה ובחנוכה נפתח בסדרת מפגשים המיועדים לילדים ולהורים. אנו מקפידים וממשיכים גם בימים טרופים אלו לשמור על קשר עם קהל חובבי המוסיקה הקלאסית בכל רחבי המדינה ומחוצה לה באירועי חינם מקוונים ומעניקים לקהל הרחב אתנחתא מוסיקלית קלה מחדשות היום".

בדף הפייסבוק… וגם ביוטיוב של התזמורת הסימפונית ירושלים

מהותי עם הצגה חינם אונליין ושעות סיפור של מיריק שניר

מרכז מהותי ישיק בחנוכה הקרוב הצגת ילדים חדשה: "מעבר להר "- הצגת יחיד מרהיבה בבימויה של דנה דבורין. ההצגה תעלה אונליין בחינם בכל ימי החג באתר מהותי ובVOD של YES.

בנוסף, במהלך ימי החג ישודרו בדף הפייסבוק של מהותי שעות סיפור בלייב עם סופרת הילדים האהובה מיריק שניר שתקריא את"ביצה לשבת" ו"כותנת פסים".

מעבר להר: מופע יחיד ייחודי ומרהיב בכיכובה של השחקנית הילה צור ובבימויה של דנה דבורין. המספר את סיפורן של שי לי וחברתה הטובה הבובה תותי היוצאת למסע בעקבות הצעצועים. יחד הן מגלות את כוחה של אמונה עצמית, חברות ושיתוף פעולה. תותי רוצה לשמח את שי-לי ביום ההולדת שלה, אז היא יוצאת למסע בארץ הצעצועים. בדרכה, היא פוגשת את טומי הקטר ועוד חברים מופלאים. תותי בטוחה שהחברים החדשים מאוד ישמחו את שי-לי, אבל יש רק בעיה אחת, כדי לחזור לחדר של שי-לי ולהגיע ליום ההולדת בזמן הם צריכים לעבור את ההר. יחד הם מנסים ומנסים ומגלים את כוחה של אמונה עצמית, חברות ושיתוף פעולה. ההצגה מתאימה לילדים בגילי 4-7. משך ההצגה – 40 דק'.

לצפייה חינם בהצגה באתר מהותי בין התאריכים 10-20.12  https://bit.ly/2KF0c97

שעת סיפור עם מיריק שניר: ביום שלישי 15/12 וביום חמישי 17/12, בשעה 17:00, יעלו בדף הפייסבוק של מהותי בלייב שעות סיפור שאותם תקריא הסופרת האהובה מיריק שניר: "ביצה לשבת"  והסיפר "כותנת פסים". לצפייה בשעות הסיפור: חפשו מהותי בפייסבוק או כנסו לעמוד הפייסבוק של מהותי: https://bit.ly/3laW3Gw

פסטיבל עכו לתיאטרון אחר ה-41 Online

פסטיבל עכו לתיאטרון אחר ה-41, אירוע הדגל של העיר עכו, יתקיים השנה במהלך חג החנוכה, בימים ראשון עד שלישי 13 עד 15 בדצמבר, במתכונת אינטרנטית איכותית. לאחר דחיית הפסטיבל שאמור היה להתקיים במהלך חוה"מ סוכות עקב החלטת הממשלה להטיל סגר כללי כדי להתמודד עם התפשטות נגיף הקורונה, החליטו עיריית עכו בראשות שמעון לנקרי והנהלת הפסטיבל לקיימו online. קיום הפסטיבל למרות השנה הקשה והמאתגרת נעשה מתוך הרבה אהבה ותמיכה לתרבות ולשוחריה ונועד לתת במה, פרנסה ותחושת חיוניות לאמנים, ליוצרים ועובדי התעשייה.

הפסטיבל בניהולו של המנכ"ל מאור בנזינו שזו שנתו הראשונה בתפקיד ובניהולו האומנותי של שלום שמואלוב יתקיים online ויציג השנה 6 הצגות במסגרת התחרות, שגם היא תתקיים כסדרה. חלק מההצגות שנועדו להיות מוצגות במהלך חוה"מ סוכות על במות הפסטיבל, מצולמות בחללי עכו העתיקה המשמשות ביתו הטבעי של הפסטיבל וחלק מההצגות יעלו כמופעי זום חיים ואינטראקטיביים להנאת הקהל. כפסטיבל לתיאטרון אחר, ההצגות אינן מצולמות כפי שהצגות תיאטרון מצולמות בד"כ אלא עם טוויסט.

6 הצגות התחרות שעוברות אדפטציה לשידור ברשת נבחרו ע"י הועדה האומנותית מתוך מעל 180 הצעות שהתקבלו. הצגות התחרות מעלות שאלות בנושאים המהותיים לחיינו בארץ, שאלות שישובו ויעסיקו אותנו גם ביום שאחרי הקורונה. היוצרים השנה, רובם ככולם, מבקשים לדון בעין ביקורתית בסוגית הציונות, הנרטיב הציוני, המטרות והיעדים של הציונות ובאתוס הישראלי. נושאים כבדי משקל שמטופלים לעיתים בצורה ישירה ולפעמים בצורה קלילה, מצחיקה ומשחררת. מכירת הכרטיסים לפסטיבל תפתח בימים הקרובים במחיר סמלי לכל הצגה.

פסטיבל עכו- ההצגה 1948 (צילום אילן בשור)
 • הג'וינט הישראלי – מאת ערן טובול, מציג את גדולי המנהיגים של מדינת ישראל כאילו היו צעירים בתקופתנו, שלא יכולים לקנות דירה וחוברים כדי לבנות מודל כלכלי קיבוצי. כשהקופה המשותפת שלהם נגנבת, הם מתפתים לעסקה מפוקפקת עם יאסי, סוחר הסמים. העסקה מסתבכת וכעת חייהם בסכנה. הם פותחים במלחמת הישרדות ומגלים שלניצחון יש טעם של הפסד ובכל רגע הקומדיה יכולה להפוך לאסון.
 • פינטה – יוצרת ובמאית: רוני טוביאס גדעון – היצירה "פינטה" נעה בין טקסט, תנועה, דימוי ואור, ושואבת השראה מיומניו של קולומבוס, מראיונות עם אילון מאסק, משידורי ספייסאקס, משידורי נאס"א ועוד, על מנת לבחון את אותם אנשים שיוצאים למסע, המניעים שלהם והמחיר שהמסע שלהם גובה.
 • 1948- יצירה ובימוי: אפרת שטינלאוף מורי היסטוריה יקרים/ות! אתם כמעצבי הזהות העכשווית בראי העבר, מוזמנים/ות להשתלמות מקוונת בנושא: "1948- איך ללמד מאורע". ביחד נתבונן על העבר ונשאל שאלות על אמת היסטורית, על זיכרון קולקטיבי ועל נרטיבים. נלמד מתודות מגוונות כיצד ללמד את הנושא מרחוק בשעת חירום ומקרוב לכשנחזור לכיתות, ואולי נגלה דבר מה חדש על קורבנות ומנצחים.
 • אלאים الأيام Alayam – כתיבה ובימוי של  אלעד משה, אירוע דיגיטלי העוסק בנזילותה של הזהות בחברה רב תרבותית. שברי וידאו טקסט וצליל על רקע עיר עשירה בזהויות ישמשו מגרש משחקים עבור להקת גברים אקראית בעולם של אחר מול אני, גבוה מול נמוך, אמת אבסולוטית מול סמנטיקה ומניפולציה.
 • על אדמה מוזרת – במאית ויוצרת סיון שלצר. הקהל נכנס לחלל מוזיאלי בו מוצגת תערוכה היסטורית שמתעדת את מבצע ״מן השורש״ שהתרחש בשנת 2042. זהו מבצע עקירות מאסיבי של כל העצים הלא מקומיים שנטעו בארץ בעקבות רעיון ״הפרחת השממה״. הקהל מסתובב בין המוצגים והפרפורמריות, בסיור בין שבילי כאוס הנרטיבים שבו אנו חיים.
 • הקהל מתבקש לעמוד – סאטירה מאת עדינה חיימיס ועידו קולטון ובבימויו – החזרה הגנרלית לטקס יום הזיכרון המרכזי של תיכון 'עלומים' בעכו, פתוחה השנה לקהל. את הטקס מביים אריק יעקובסון, במאי שחולם לביים את "תיבת נוח" ועקדת יצחק בברודווי, אך נאלץ להסתפק בתלמידי שכבת י״ב בעכו. על אף המכשולים, נרקמות תובנות משמעותיות על היום המיוחד, הטקס ועל החיים במדינה ששוכחת לקדש את החיים כפי שהיא מקדשת את המתים. בהצגה משחקת השחקנית אסתי זקהיים.

במסגרת הפסטיבל יתקיים באמצעות אפליקציית זום דיון מיוחד על שם ד"ר שוש אביגל בנושא "תיאטרון במשבר" בהנחיית מאיה ערד יסעור. במסגרת הכנס יתארחו יוצרים פעילים בשני פאנלים שונים ויתקיים דיון על השפעת משבר הקורונה על האומנות בכלל והתיאטרון בפרט.

שמעון לנקרי, ראש העיר עכו: "העיר עכו, כעיר של תרבות ושל מפגש תרבויות, רואה חשיבות גדולה לקיים את פסטיבל עכו לתיאטרון אחר בכל תצורה ובכל תנאי. בעת הזו, ישנה חשיבות רבה עוד יותר בקיומה של התרבות. פסטיבל עכו לתיאטרון אחר שנכנס לעשור החמישי לקיומו, כבר ראה וחווה משברים ומכולם יצא מחוזק. אנו נפעל שכך יהיה גם הפעם. אנו מודה להנהלת הפסטיבל על ההערכות המהירה לטובת קיומו באופן דיגיטלי ורואה כאן הזדמנות גדולה לקרב לפסטיבל קהלים נוספים שבעתיד יזכו לבוא ולטעום מהאווירה יוצאת הדופן שלו כאן בעכו".

מאור בנזינו, מנכ"ל פסטיבל עכו לתיאטרון אחר: "אנו בתחושת שליחות גדולה לקיים גם השנה את פסטיבל עכו. השנה, לאחר שנאלצנו לדחות את הפסטיבל ממועדו המקורי ולא לקיימו באופן הפיזי, אנו נקיים את הפסטיבל בגרסה online  ורואים בכל משבר הזדמנות גדולה. עבורנו זוהי זכות גדולה להמשיך את המפעל האדיר הזה. יצירה ישראלית – זה כאן! אנחנו מחזקים השנה, יותר מבכל שנה, את היוצרים, השחקנים ואנשי הבמה שלוקחים חלק בפסטיבל ואנו שמחים מאד שיש ביכולתנו לאפשר דווקא בימים אלה פרנסה ומתן במה לאנשי תרבות. פסטיבל עכו הנו מוסד ותיק, שהיה מחלוציו של תאטרון הפרינ'ג בישראל וגם בימים קשים אלה חשוב כי ימשיך להוביל ולקיים את התיאטרון בגאווה גדולה. אני מבקש להודות למנכ"ל היוצא מר אלברט בן שלוש על תרומתו האדירה לפסטיבל עכו ועל הליווי האישי והצמוד במשך השנים".

שלום שמואלוב, המנהל האמנותי של פסטיבל עכו לתיאטרון אחר: "מנסה לנסח מחשבות ותחושות: מה שהתחיל בתחושת החמצה ואפילו אבל על אובדן המפגש הפיזי איתכם קהל יקר, מתגלה עם הזמן כתהליך יצירתי ומרתק במעבר הצגות פסטיבל עכו 2020 ל-online. השאלות שעלו על המעבר בין הבמה למדיום המצולם הניבו מהיוצרים תשובות מגוונות ומעניינות. מה שבטוח הוא שפסטיבל עכו לתיאטרון אחר 2020 online יהיה אחר גם באופן שבו הוא מצולם. הרתיעה המובנת מתיאטרון מצולם שמעקר את חווית התיאטרון החיה כאן ועכשיו, גרמה ליוצרים לבחון מחדש את היצירה הבימתית שלהם ולחפש אחר פתרונות יצירתיים שיעבירו את הצופה חוויה דומה במהותה גם במדיום המצולם. כך חלק מהיצירות נמצאו מתאימות להיות יצירות רשת או מופעי זום וחלקן מפלרטטות עם טכניקות צילום ועריכה מעולם הוידאו ארט, הקולנוע והטלוויזיה. ללא ספק, אנחנו נמצאים בזמנים של שינוי גדול באופן שבו אנו מייצרים וצורכים תרבות ואולי נעשה פה ניסוי שאנחנו לוקחים בו חלק ואולי אנחנו עצמנו הניסוי, כך או כך המציאות היא כזאת שמאפשרת לנו להיות איתכם בקשר בדרך זו ועל הקשר הזה אנחנו לא מתכוונים לוותר".

אתר הפסטיבל- www.accofestival.co.il , כתובת בפייסבוק-   https://www.facebook.com/Festival.Acco/ , כתובת באינסטרגם – https://www.instagram.com/acco_festival

פסטיבל הקרון ה-29 חנוכה 2020 לכל המשפחה

פסטיבל הקרון הידוע באיכותו האמנותית הבלתי מתפשרת יתקיים השנה במהלך ימי החנוכה (13-17.12.20) במתכונת מקוונת לצד סיורים במרחב הפתוח. בפסטיבל השנה ייקחו חלק עשרות אמנים, בובנאים, מוסיקאים ויוצרים בעשרות הצגות אורחות והצגות בהפקת תיאטרון הקרון, סדנאות יצירה מקוונות, סיורים תיאטרליים לכל המשפחה בגן הפעמון ובסמטאות ימין משה, מפגשים עם אמנים ויוצרים, סדרת הרצאות למבוגרים ועוד. אירועים בתשלום ואירועי חינם בשיתוף עיריית ירושלים.

מסע שהתחיל בקופסה (צילום כפיר בולוטין)

בפסטיבל יתארחו הפקות מסקרנות שנוצרו במיוחד לטובת האירוע ביניהם: "הבלשים שטות ואבן האור האבודה" יצירתה של איריס דומני שתעלה מדי יום פרק נוסף בעלילות הבלשית, "מהמטבח באהבה" של היוצר אריאל דורון – שף חובב ובובנאי מקצוען, "מסע שהתחיל בקופסא" – הצגת רחוב חדשה בבכורה דיגיטלית, צמד המובילים במסעם ברחבי הגלובוס. בכל יום יתניעו המובילים את מכוניתם ויבקרו במקום אחר בעולם בסרטון חד פעמי מצחיק ומפתיע, היוצרים של ההצגה "אגדת סת"ם" מזמינים אתכם להדלקת נרות ייחודית ברשת – בכל יום ידליקו נר עם בובות, אותיות, מוסיקה והפתעות נוספות.

כל הצגה בפסטיבל תלווה בסדנת יצירה בזום בה יוכלו הילדים ליצור דמויות הקשורות לנושא ההצגה. לצד ההצגות המקוונות יתקיימו סיורים תיאטרליים בימין משה – "איפה גברת גבאי?" ובכורה לסיור התיאטרלי בגן הפעמון הרפתקת הפעמון שנדם. ההצגות מיועדות לילדים בגיל 3-10. אולם הקרון בגן הפעמון, יפתח במהלך ימי הפסטיבל ויהפוך למשחקיה בה הילדים הם השחקנים ויוצרי העולמות (בשיתוף עיריית ירושלים).

למבוגרים תתקיים במהלך ימי הפסטיבל סדרת הרצאות חינם און ליין המביטה על הפעולה התיאטרונית מתוך מדיה אחרת: סיפור, קולנוע, תערוכה, מרחב פתוח ומשחק. המרצים ישתפו בעשייתם המקצועית ויציגו זוויות ראייה חדשות ומרעננות על מפגש, תוכן ופעולה לילדים. בין ההרצאות: "לאן נעלם האקשן" עם הסופרת תמר הוכשטטר, "מהבמה לארגז הצעצועים" עם שלומי איגר הרצאה שתעסוק בקשרים בין עולם הבמה לחדר הילדים ועוד. (בהרשמה מראש בלבד).

יזהר פלורסהיים מנהל הפסטיבל ומנכ"ל תיאטרון הקרון: "למרות המגבלות החלטנו לצאת לדרך בחופשת חנוכה עם פסטיבל הקרון השנתי באופן מקוון הכולל גם אירועים במרחב הפתוח, זאת על מנת לאפשר לקהל המשפחות שוחר האמנות והיצירה ליהנות מהצגות איכותיות ופעילות יצירה לילדים. בפסטיבל השנה אירועים מיוחדים, הפקות שנעשות במיוחד לטובת הפסטיבל, אירועים למבוגרים ועוד. אני מזמין את כולם להצטרף אלינו לפעילות וליהנות יחד עם הילדים מחגיגה אמנותית מרהיבה מאין כמוה".

שחר מרום מנהל אמנותי: "כמידי שנה מביא הפסטיבל תכנים ייחודיים, הצגות איכותיות סדנאות יצירה מפגשים עם אמנים, הפקות מיוחדות, אירועי מבוגרים ועוד ועוד זאת במחירים שווים לכל נפש".

פסטיבל הקרון – חנוכה 13-17.12.2020 בין השעות 17:00-09:00

הפעילות במרחב הפתוח תלויה במזג אויר ומתקיימת עפ"י הנחיות משרד הבריאות

לפרטים נוספים: טל'  0503352525   או  02-5618514 שלוחה 114

באתר https://www.traintheater.co.il/ ובפייסבוק https://www.facebook.com/TheTrainTheater/

אירועים

משכנות שאננים עם מפגשי ספרות וקולינריה

זה לא כל כך נעים לראות מסעדות סגורות. הגעגועים לשיחה אמיתית על כוס יין ולהנאה הפשוטה שבאוכל טוב ובמפגש עם חברים, הובילו אותנו לצאת לשטח ולהפגיש סופרים וסופרות עם אנשי קולינריה מן השורה הראשונה. צילמנו אותם במקומות שבהם הכול מתרחש: במסעדות הסגורות, במטבח ובגינה הביתית. הצטרפו אלינו למפגשים פתוחים , כנים וחד פעמיים על הקדרה המבעבעת שהיא נפש האדם. משכנות שאננים מציגים – שיחות אינטימיות על אוכל ופואטיקה, מחאה ואהבה. מנחה: רונית ורד. עורכת: לירן גולוד.

צרויה שלו (צילום איציק שוקל)

הסעודה הראשונה: צרויה שלו ואסף גרניט: צרויה שלו היא אחת הסופרות הישראליות המצליחות ביותר בעולם כיום. עלילות ספריה מתחוללות בימינו אלה, אך שואבות רבות גם מן ההיסטוריה, מן המקרא וממיתוסים קדומים. אסף גרניט, מהשפים הבולטים בארץ, סופג השראה מהמטבח הירושלמי המסורתי. כמו שלו, גם הוא שוזר יחד עבר והווה לכדי סיפור שלם ומהודק, עכשווי ופיוטי. שלו וגרניט ישוחחו על המטבח ועל האוכל הירושלמי, יחלקו זיכרונות משותפים ויטעמו קובה טבעוני שיכין גרניט. יום שלישי 1.12 בשעה 20:30

הצד שעליו מרוחה המחָאָה: רוני סומק ואביבית פריאל: רוני סומק הוא משורר ואמן. אחד מסודות קסמה של שירתו הוא קרבתה המיידית למציאות – סומק הוא גם פעיל חברתי ופוליטי ושיריו מרבים לעסוק במעמדות, בפערים ובשסעים בחברה הישראלית. אביבית פריאל היא שפית מעוטרת ומן הדמויות הבולטות ביותר במחאת המסעדנים. היא מתמחה באוכל ים תיכוני מסורתי בשילובים מודרניים. השניים ישוחחו על מחאת המסעדנים ומחאתם של משוררים, ירימו כוסית של עראק ויסעדו את לבם בריבוליטה שתכין פריאל – ארוחת פועלים ים תיכונית פשוטה ואמיתית. יום רביעי 2.12 בשעה 20:30

על צמחים ואנשים: מאיר שלו: מאיר שלו יארח אותנו בביתו שבעמק יזרעאל, לצפות בחצבים הפורחים שבגינת הבר הידועה שלו ולשוחח על הגינות של פעם, על המיתוס של החקלאות העברית וההתיישבות העובדת ועל מה שעשתה הציונות לטבע הישראלי. שלו יקריא תיאורי אוכל מספריו ויבשל פסטה בחמאה, מתובלת במרווה טרייה מן הגינה. יום חמישי 3.12 בשעה 20:30.

1-3 דצמבר, כל ערב ב-20:30 | Facebook | הצפייה חופשית. בפרטים באתר…

תל אביב-יפו עם מרימים את השאלטר ברחוב בזל – אמנים מתארחים בעסקים

דפנה טלמון, פרוייקט המתנות, ארט בזל

תל אביב-יפו לא מפסיקה: על רקע השבתת עולם התרבות והאמנות בעקבות פרוץ משבר הקורונה, ולאור מצוקתם הקשה של רבים מבעלי העסקים הקטנים בעיר, עיריית תל אביב-יפו יוזמת את "מרימים את השאלטר ברחוב בזל" – אירוע המשלב אמנים ועסקים מרחוב בזל והרחובות הסמוכים. במהלך הימים חמישי ושישי (03-04/12/2020), יציגו כ- 50 אמנים מיזמי מוסיקה, תערוכות ומיצגי אמנות בחלונות ראווה, חנויות ובמרחב הציבורי של מתחם בזל. אוצרת האירוע: מיטל מנור.

אירועי "מרימים את השאלטר ברחוב בזל" הוא חלק מעונת תרבות חורפית שמפיקה עיריית תל אביב-יפו תחת הכותרת "תל אביב-יפו לא מפסיקה". עונה זו כוללת מאות אירועי תרבות, בידור ופנאי במרחב הציבורי ובקפסולות קטנות, אותם יזמה ומממנת העירייה על רקע המשבר בעולם התרבות והצפי כי מוסדות התרבות, האולמות והתיאטראות ימשיכו להיות סגורים עוד תקופה ממושכת.

עונת "תל אביב-יפו לא מפסיקה" מספקת פרנסה למאות אמנים ומייצרת אלטרנטיבה תרבותית לעשרות אלפי תושבים. במקביל, העירייה ממשיכה במאמציה להחזיר את עולם התרבות לפעילות מלאה. בשבועות האחרונים פנה ראש העירייה רון חולדאי לממשלת ישראל בבקשה להתיר קיום הצגות וקונצרטים באצטדיונים ובאמפיתאטראות. כמו-כן גיבשה העירייה מתווה בשיתוף בית החולים "שיבא", לפיילוט לפתיחת תיאטראות הקאמרי ובית לסין, שיכלול בדיקות מהירות לקהל והקפדה על מספר מוגבל של צופים בכל הצגה. בין הפרויקטים:

 • דפנה טלמון תציג פרויקט המשך לפרויקט המתנות. "פרויקט המתנות – ארט בזל" יתפרס על פני 5 חנויות ובתי קפה ובהם תניח האמנית חפצים ארוזים בנייר אריזה אחיד המדמה מתנה. החפצים נאספו בשיתוף עם המרכז הקהילתי מגיד והמבקרים באירוע מוזמנים לקחת לעצמם מתנה.
 • אורי לוין יצרה הדפסים מיוחדים עם קוד QR שכשנסרק מחבר לעבודת סאונד בשיתוף פעולה עם חנות האופנה אלף אלף, אלקלעי 3
 • מרב שין בן אלון תציג בחנות הנעליים שירוזי רישומי דיו קטנים ועבודות מספר האמן שלה "5 רגליים", אשר יצא לאחרונה, אשתורי הפרחי 24.
 • מעיין מוזס משתמשת בחלל של חנות הגלידה "וניליה" ויצרה בעבורם עבודת סאונד העוסקת בחוויות ילדות, אשתורי הפרחי 22.
 • בחנות של אבישג ארבל, תציג האמנית סלי קריסטל פרויקט מיוחד בשם "הכל קשור" – פרי של שיתוף פעולה בין המעצבת והאמנית, אשר יצרו יחד לצורך האירוע עבודת מקרמה אשר שמזמינה את הצופים להשתתף בתהליך. בזל 38.
 • בית הקפה mela יהפוך למשך האירוע לבוטיק עיצוב מסכות של האמן גילי אבישר. בתערוכה יוצגו מסכות אשר יצר במהלך הסגר הראשון ועבודת וידאו. אשתורי הפרחי 18
 • בחנות של דניאלה להבי, בזל 34, יציג האמן אליהו אריק בוקובזה סדרת צלחות קורונה שהוכנו בזמן הסגר ועבודות נוספות שיתלו בחלון הראווה של החנות.
 • הילה לביב תציג עבודת חוץ שנוצרה במיוחד בעבור האירוע ומשתמשת בשאריות הסמל ההרוס של שלט מתחם מד"א המיתולוגי בבזל שנסגר לאחרונה.
 • תמר לב און קולעת לעצמה צמות דקיקות בעבודת וידאו הפונה אל הרחוב בניילס, בזל 33 פינת השלה
 • אפרת קדם יוצרת עבודה לחלון הראווה שמורכבת ממפיות בחומוס רונן, אשתורי הפרחי 16
 • קונצרט קלאסי אחד על אחד יאפשר למבקרים לחוות ביחידות מופע של מוזיקה בצורה חד פעמית – בהרשמה דרך דיגיתל .
 • סיורי אמנות עם האמנית ליאור שור בתערוכה – בהרשמה דרך דיגיתל
 • "אפקט הים" מאת: דניאל שופרא, רקדניות: מעין חורש, עמית טינה, גל לוינסון ויובל פינקלשטיין
 • 'עבודה חיונית' – התכנית להכשרת רקדנים – ביכורי העיתים בשיתוף מרכז סוזן דלל יציגו את העבודה של הכוריאוגרף מור שני , מוזיקה – אסיד ארב
 • 'המרקיד '- כתיבה בימוי ומשחק: יואב ברתל
 • סיורי תושבים בשכונה בשיתוף המרכז הקהילתי מגיד – בהרשמה דרך דיגיתל

אמנים משתתפים: דפנה טלמון | אורי לוין | אוסנת סרבגילי | מרב שין בן אלון | גילי אבישר | מעין מוזס | מישל פלטניק | הילה לביב | אפרת קדם | דניאלה מרוז | איתמר שמשוני | ראפת חטאב | מוריה בכר | סלי קריסטל | אליהו אריק בוקובזה | רוני פקר | מורן קליגר | תמר לב און | יעל פרנק | אבשלום סולימן | אנה פרומצ'נקו | נטלי אילון  |מור שני בביצוע המסלול להכשרת רקדנים- ביכורי העיתים| יואב ברתל | מעין חורש | עמית טינה | גל לוינסון | יובל פינקלשטיין | דניאל שופרא | קונצרט 1 על 1| פרנסיס

עסקים משתתפים: אלף אלף | שירוזי | שופו |  וניליה | קפה mela | חומוס רונן | קהיקו | ZEסושי | צ'יינג | ימימה | אבישג ארבל | דניאלה להבי | דברים של פעם | יצחק לוי – טמבוריה | סטלה אנד לורי | ניילס | אתא | פרחי הלה | נונני | La Lunette | גלר | אדית – חנות יד שניה ווינטג' | חשמל מטאור| קפה ליאתי | קפה חמניה

אירוע "מרימים את השאלטר 2 ברחוב בזל", הינו אירוע המשך לאירוע שהתקיים באמצע חודש אוגוסט במתחם גינת השרון  בשכונת גן החשמל, והוא יוזמה של מנהל קהילה, תרבות וספורט, אגף התרבות והאמנויות ואגף קהילה מרכז בעיריית תל-  אביב-יפו, מתקיים במסגרת המדיניות העירונית לתמיכה בעסקים מקומיים ואמני העיר ועידוד היצירה העצמאית בעיר לאורך כל השנים, וביתר שאת על רקע משבר נגיף הקורונה.

התערוכה "מרימים את השאלטר ברחוב בזל" תתקיים בימים חמישי, 3 בדצמבר 2020 החל משעה  18:00, וביום שישי 4 בדצמבר החל ב- 10:00, בהתאם להנחיות משרד הבריאות וע"פ כל כללי התו הסגול. הכניסה חופשית!

שבוע המעורבות בתל אביב-יפו: מעירים את העיר 2020

עיריית תל-אביב-יפו מציינת את שבוע המעורבות ומזמינה את תושבי העיר לקחת חלק במגוון פעילויות מעורבות ברחבי העיר. אירועי מעירים את העיר כוללים מגוון הרצאות במרחב הציבורי ובזום ואת מפגשי הסלון החברתי עם אנשים שהצליחו להוביל שינוי, רק במקום בסלון – בקבוצות קטנות במרחב הציבורי.

כל הפרטים וההרשמה לתכנים מופיעים באתר עיריית תל אביב-יפו

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי: נובמבר הוא חודש הדמוקרטיה בעיר תל אביב-יפו ובמסגרתו אנחנו חוגגים את שבוע המעורבות ואת אירועי "מעירים את העיר" הכוללים תכנים בנושאי מעורבות ודמוקרטיה. דמוקרטיה היא לא רק מוסדות המדינה ולא רק הליך פורמלי של הצבעה בבחירות. דמוקרטיה נשענת על אזרחים פעילים שלוקחים חלק פעיל בעיצוב חייהם, משפיעים ויוזמים. אנחנו בעירייה עוסקים בנושאים האלו כל השנה, אך פעם בשנה בהחלט ראוי לעצור ולהוקיר את העשייה הזו. השנה נעשה זאת בהתאם לתקופה בהתכנסויות מצומצמות במרחב הציבורי ובמרחב הדיגיטלי. אני מזמין אתכם להצטרף אלינו להרצאות מעוררות מחשבה ולמפגשים מעוררי השראה".

ריצת רווקים רווקות בתל אביב (צילום אילן ספירא)

עיריית תל-אביב-יפו שמה לה למטרה לטפח ולחזק את מעמדה של תל-אביב-יפו כמגדלור של ערכי דמוקרטיה. העירייה מקדמת נושאים אלו כל השנה במגוון תחומים, ופועלת בהובלת מנהל קהילה, תרבות וספורט לעידוד מעורבות תושבים.
נושא הליבה החשוב הזה, שבא לידי ביטוי בשגרה באמצעות שיתופי  ציבור, קורסים המקנים כלים לתושבים לעידוד מעורבות, קשר רציף ועידוד יוזמות מקומיות, נחגג בשנתיים האחרונות כל חורף באירוע "מעירים את העיר" בעשרות אירועים, הרצאות מעוררות השראה, הוקרה של תושבים פעילים ועוד.

גם השנה, תל-אביב-יפו לא מפסיקה. להיפך- התקופה האחרונה, על כל אתגריה, הוכיחה את הכוח העצום של תושבים מובילים, מעורבים ויוזמים ואת החשיבות שלהם לחוסנה של העיר ושל הדמוקרטיה בכלל.

התושבים מוזמנים לקחת חלק במגוון אירועים בזום ובקבוצות קטנות במגוון תכנים מרתקים, חשובים ומעוררי השראה.

כל הפרטים וההרשמה לתכנים מופיעים באתר עיריית תל אביב-יפו

מנהלת מינהל קהילה, תרבות ופנאי רונית פרבר: "זו הפעם השלישית בה אנחנו מציינים את "מעירים את העיר", אירוע שלם שמוקדש למעורבות תושבים במטרה לעודד את התושבים שלנו להשפיע על העיר ולחזק את הדמוקרטיה. השנה האחרונה, על כל מורכבותיה, הוכיחה כמה התושבים של העיר שלנו הם כאלו, וכמה משמעות יש לכך בחוסנה של העיר. אנחנו במנהל קהילה, תרבות וספורט עוסקים בנושאים החשובים האלו כל שנה, כל השנה, אבל היום אני גאה במיוחד להזמין אתכם ל"מעירים את העיר", להכיר מקרוב כמה מהמאבקים החשובים שנולדו השנה במסגרת הסלון החברתי, להיחשף לתכנים מעוררי השראה ולהשתתף בהרצאות מרתקות". רשימת התכנים:

 • האם השיטה באמת דמוקרטית? על ספירה וייצוג: איך השיטה האלקטורלית משפיעה על הייצוג הדמוקרטי. הרצאתו של דר' אמנון כוורי – זום. יום שני, 30 בנובמבר בשעה 20:30, להרשמה: https://www.coing.co/u/1cea1c43b0
 • בשידור חי מאודיטריום אניס ביפו: פאנל בנושא יחסי יהודים ערבים- על מנהיגים שפועלים לקדם שותפות יהודית- ערבית בישראל. יום רביעי, 2 בדצמבר בשעה 20:30, בעמוד הפייסבוק של אודיטריום אניס
 • בשידור חי מבית אריאלה – בזום. 20:30-19:30 – אפלטון vs דמוקרטיה ד"ר  ג'רמי פוגל. 21:40-20:40 – עיתונות עצמאית ודמוקרטיה- יחסינו לאן? עם עינת פישביין (מו"לית המקום הכי חם בגיהנום) וד"ר תומר פרסיקו. יום רביעי, 2 בדצמבר החל מ- 19:30, להרשמה: https://forms.gle/tRcvMBLHwRHpouWR9
 • מפגשי הסלון החברתי – מפגשי הסלון החברתי נערכים זו השנה הרביעית. שנת 2020 הביאה איתה הרבה מאד שיח על שינויים, מאבקים, מהפכות ומחאות. להלן מגוון שיחות עם אנשים שהצליחו להוביל שינוי. שיתקיימו במסגרת מפגשים בקבוצות קטנות מתחת לבית וברחבי העיר בשיתוף המרכזים הקהילתיים בהרשמה מראש ובזום. יום שני , 30 לנובמבר, להרשמה: https://bit.ly/HASALON
 • למה חילקתי עראייס בבלפור? – יהונתן בורוביץ' על מחאת המסעדנים. רמת החייל בשעה 20:00
 • למה צעקתי געוואלד בקורונה? – ישראל פריי על סיקור החברה החרדית בתקופת הקורונה. לינקולן 16 בשעה 20:30
 • איך העברתי חוק בכנסת? – עו"ד ניצן כהנא על קידום החוק לאיסור צריכת זנות. פילון 5 בשעה 19:30
 • למה פרסמתי תמונת חשוד ברצח באיילון? – יעל ורד ומיכל לוברבום על מיזם – FACEIT הבושה עוברת צד. דם המכבים 26 בשעה  19:30
 • איך הגעתי לשביתת רעב? – שאול מזרחי על מאבק עולם התרבות. ישראל מסלנט 27 בשעה 20:00
 • איך איחדתי 200,000 עצמאים? – אביר קארה על מאבק השולמנים. רובינשטיין 14 בשעה 19:00
 • איך הוצאתי מאות אלפים לרחוב? – יעל רף על מחאת הצעירים 2020. מזא"ה 9 בשעה 20:00
 • איך פרצתי את שערי הקיבוץ? – נתי וקנין על מאבק האסי. ורדיאל 17 בשעה 20:30
 • איך מדברים על הנושאים הקשים? – איבתיסאם מראענה מנוחין, בימאית "סליחה על השאלה בערבית" על אלימות כלפי נשים (הרצאה בערבית). קדם 109 בשעה 20:30
 • איך איחדנו את המוזיקאים בישראל? – שירה ז' כרמל על איגוד המוזיקאים. סלמה 6 בשעה 19:30

קישור לאתר שבוע המעורבות…

תל אביב – יפו לא מפסיקה

תל אביב-יפו לא מפסיקה: על רקע השבתת עולם התרבות והאמנות בעקבות פרוץ משבר הקורונה, עיריית תל אביב-יפו משיקה עונת הופעות ומיזמים שתכלול מאות אירועים בשבוע בכל חלקי העיר. ההופעות תתקיימנה בחללים פתוחים, במרחב הציבורי, ובאופן מקוון, בהלימה עם הנחיות התו הסגול וברוב המקרים ללא תשלום. על רקע ההערכות כי עולם התרבות ימשיך להיות מושבת גם מעבר לתאריך המקורי שנקבע לחזרתו (דצמבר 2020), בכוונת העירייה לקיים פעילות זו במהלך חודשי החורף ככל שהאולמות הגדולים, המוזאונים והתיאטראות יישארו סגורים. במקביל ממשיכה העירייה במאמציה לפתוח לאלתר את מוסדות התרבות. בשבוע שעבר אף פנה ראש העירייה בנושא לשרי הבריאות והתרבות והציע מתווה לקיום מופעים והצגות באצטדיונים ובאמפיתאטראות עד שייפתחו המוסדות.

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי: "התרבות היא נשמת אפה של העיר העברית הראשונה מיום היווסדה, והיא גם מספקת פרנסה ל-150 אלף אזרחים שנשארו מאחור מאז פרוץ הקורונה. לכן נקיים מאות אירועים בשבוע באופן שיספק פרנסה לאלפי אנשים, מזור לנפש לעשרות אלפי תושבים, ותקווה לסקטור שלם שמרגיש נטוש ונזנח."

חופי תל אביב (צילום ברק ברינקר)

המיזמים שאותם תקיים העירייה:

 • הצגות יחיד בפארקים- פסטיבל "מונולוגים מהגינה" כולל 22 הצגות בכיכובם של שחקנים ושחקניות תושבי העיר- רמי ברוך, אוולין הגואל, ישי גולן, שירה פרבר, אייל שכטר, הדר גלרון ועוד.
 • מנגנים ומספרים בשדרות – שיבוץ הופעות של עשרות שחקנים ומוסיקאים בשדרות, בכיכרות ובפארקים בעיר לרבות הפארקים החדשים שהעירייה חנכה בשבועות האחרונים- פארק המסילה וגינת ההסתדרות.
 • הופעות קפסולה- ספוט בחצרות בתים ועל גגות –מופעים למבוגרים ולכל המשפחה לדיירי הבניין, כולל זמרים, שחקנים ואמני סטנד-אפ קומדי. ההופעות בהזמנה דרך מועדון דיגיתל.
 • מופעי "אקווריום" מתוך הלובי של מרכז ענב- בלובי השקוף של המרכז הפונה לגג הנרחב של גן העיר יתקיימו במשך ארבעה סופי שבוע הופעות של מוסיקאים ורקדנים; האמנים יעמדו בחלל הסגור, והקהל יצפה מבחוץ באוויר הפתוח. בין האמנים המשתתפים: דיאנה גולבי, ג'ימבו ג'יי, סיוון טלמור, הזאבות, להקת המחול "פרסקו-יורם כרמי" ויוצרי הרמת מסך, להקת המחול "ענבל", קבורקה (מופע לילדים), העולם מגובה מטר (מופע מוזיקלי לילדים), וורק (מופע דראג), קובארי ועוד.
 • הרצאות וסדנאות מקוונים של אמנים- מגוון הרצאות וסדנאות אונליין.
 • פעילות תרבות לבני הגיל השלישי – פעילות של שחקנים ומוסיקאים במרחב הפתוח, בתכנים ושעות המתאימים לבני הגיל ה-3.
 • פעילות למען בעלי מוגבלויות- פעילות במרחב הציבורי בתכנים ושעות המתאימים לקהל זה.
 • אמנות תל אביבית בתחנות האוטובוס ברחבי העיר- עיריית תל אביב- יפו ממשיכה בתמיכתה באמניות ואמנים עצמאיים שנפגעו ממשבר הקורונה ומציבה ב-100 תחנות אוטובוסים בעיר את יצירותיהם של 20 אמניות ואמנים, תושבות ותושבי העיר, שמקבלים תשלום על הצגת יצירותיהם.
 • תרבות אונמות- פסטיבל שיתקיים במקביל במוזיאון תל אביב ובאפליקציית זום. סדרת האירועים "תרבות אונמות" כוללת ארבעה מופעי מוזיקה חד-פעמיים במרחבים של מוזיאון תל אביב אשר יונגשו לציבור הרחב ב-Live Streaming. המופעים ישלבו מגוון אמנויות תוך שימת דגש על הפן החזותי באמצעות עבודות וידיאו ארט. במופעי המוסיקה ישולבו גם מחול, טרייבל דאנס וריקודי בטן, וידיאו ארט, ציור, צילום, ועוד.
 • פסטיבל האיור- פסטיבל האיור יתקיים בפעם השביעית ברחבי העיר במשך חודשיים ויכלול 50 תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות בהשתתפותם של מאות המאיירים. התערוכות תוצגנה בחללי תרבות ואמנות, בגלריות שיתופיות, במוזיאונים ובמקומות בילוי ברחבי העיר – ביניהם ״אתר״, סמטאות יפו העתיקה, הגלריות בקריית המלאכה, אכסניית אברהם הוסטל, בית הספר לאמנויות, מרכז אדמונד דה רוטשילד, בית יוסף באו, הגלריה של מכללת לוינסקי ועוד. הפסטיבל יתקיים עד סוף ינואר 2021.
 • פסטיבל הפסנתר: פסטיבל הפסנתר השנתי יתקיים השנה במתכונת ייחודית – פרטים בהמשך.
 • ג'אפה פסט בתיאטרון גשר- פסטיבל התיאטרון הבינלאומי יפו, Jaffa Fest 2020 Online, פרי יוזמת תיאטרון גשר ובתמיכת עיריית תל אביב-יפו ומשרד התרבות והספורט, יתקיים השנה במתכונת דיגיטלית. הפסטיבל יכלול תכנים ייעודיים מקוריים מהארץ ומהעולם לשידור דיגיטלי ויתקיים בתאריכים 8-3 בדצמבר.
 • פסטיבל תל-אביב לשירה- פסטיבל תל אביב לשירה בגרסת הקורונה יתקיים בתאריכים 14-10 בדצמבר 2020 ויכלול מפגש אלטרנטיבי ומשמעותי בין הקהל למילה הכתובה באמצעות פרסום שירה על 100 תחנות אוטובוסים ברחבי העיר.
 • פסטיבל האורות ביפו לכבוד החגים- כחלק מחגיגות חג החנוכה וחג המולד בעיר תל אביב- יפו, יתקיימו מגוון פעילויות למבקרים ביפו: עץ חג המולד בכיכר השעון (06/12/20-19/01/21), חנוכייה בחלקה הצפוני של כיכר השעון, ומייצבים מרהיבים ומוארים בנושא החגים (08/12/20-31/12/20).
 • "עדות מקומית" – התערוכה השנתית לצילומי עיתונות מישראל, המתקיימת לצד התערוכה World Press Photo, תיערך במחצית השנייה של חודש דצמבר 2020, במתחמי החוץ של מידטאון תל-אביב, תחת כיפת השמיים וללא עלות כניסה.

בנוסף, העירייה תמשיך לעודד את השימוש במרחב הציבורי ואת עסקי ברחוב:

 • פיזור מאות כסאות וספסלים- כחלק מעידוד הפעילות והמפגשים במרחבים הציבוריים ובהתאם לתו הסגול, תפזר הערייה מאות כסאות וספסלים לנוחות התושבים.
 • העמדת סוכות מציל לטובת דייטים- סוכות ההצלה בחופים בוגרשוב, הילטון, ומציצים ייפתחו לטובת דייטים, לאור המשך סגירתם של הפאבים והמועדונים והצורך במרחב ציבורי פתוח רומנטי ומוגן מגשם ומקור. ההרשמה לזוגות תושבי העיר מחזיקי כרטיס דיגיתל.
 • ״מישהו לרוץ איתו״- בכל יום שישי בשעה 10:00 תוצב נקודת מפגש לאיתור פרטנר לריצה לרווקים ורווקות – כולל כוס בירה חינם למסיימים.
 • השאלת חכות דייגים בחינם- בימים א'-ה', 29 בנובמבר עד 3 בדצמבר תשאיל העירייה בחינם חכות דייגים מקצועיות יחד עם פתיונות וציוד דיג בכניסה לנמל יפו. ההשאלה לתושבים חברי מועדון דיגיתל.
 • עמדות יוגה בים- לקראת החורף יקורו סככות הצל בחופים בוגרשוב ומציצים בבד מיוחד עמיד למים, שיאפשר ביצוע תרגילי יוגה על החוף – גם במזג אוויר גשום.
 • עיבוי סיורים במרחב הציבורי- עשרות סיורים לבני כל הגילאים יתקיימו במרחב הפתוח. הסיורים כוללים ביקורים מודרכים ללא תשלום באנדרטת רבין המשודרגת, וכן עשרות סיורים בחינם למחזיקי כרטיס דיגיתל, לרבות: קווסט מיוחד בעקבות ארגון "ההגנה" לכבוד שנת ה-100 להיווסדו; סיור חנוכיות בשכונת התקווה וביפו כולל אירוח על ידי תושבים מקומיים בגינות ציבוריות; סיורי עששיות בטבע החורפי; סיורי כנסיות לחג המולד; ועוד.
 • משאית כושר וספורט אשר תעבור בין שכונות העיר.

חלק מאירועי התרבות יתקיימו בשיתוף משרד התרבות והספורט – ועל כך תודתנו. עונת התרבות תלווה בקמפיין פרסומי ושיווקי נרחב. רשימת האירועים המלאה מתפרסמת באתר עיריית תל אביב- יפו. להרשמה ופרטים נוספים באתר…

מכון המחקר מיגל עם ליל המדענים זו השנה ה-14

כמידי שנה, מזמין מכון המחקר מיגל, את תושבי הגליל והקהל הרחב, להשתתף ב"ליל המדענים והמדעניות". השנה עקב הקורונה יתקיימו האירועים במתכונת וירטואלית, בה ניתן להיכנס ל'ביתן המקוון' של מכון המחקר מיגל ולהשתתף ביריד מדעי מלמד ומהנה, עם פעילויות נגישות, ללא תשלום, בו יוצגו נושאים מדעיים רב-תחומיים, על-ידי חוקרי מיגל, שיפתחו את המעבדות לעיני הקהל ויילמדו ניסויים שניתן לבצע בבית לילדי הגן ובית-הספר ולכל המשפחה.

בין האירועים- הרצאות ופעילויות: המדען הירוק, גשם צבעוני, ציורי מחקר לדיאלוג בין אמנים וחוקרים, הפרח הקסום, שעשועי כימיה, דגי הזברה, שמרים תוססים, זיהוי פלילי, הבשלת פירות, נפלאות הכרוב הסגול, מחקרי סרטן, זיהומים סביבתיים, קנאביס רפואי, תרומת הפטריות לאדם, נדידת העגורים, הדגמת מודל ממברנה, הטעות של המוח, מחקרי מים, רחפנים בשירות המדע, מערכת החיסון ונגיף הקורונה, חידון קהוט, שימוש בחרקים כמזון חליפי, בינה מלאכותית והיכרות עם חוקרי מיגל שזכו במענקי מחקר מהאיחוד האירופי.

זו השנה ה-14 בה נערך "ליל המדענים" במכון המחקר מיגל, בחסות האיחוד האירופי ומשרד המדע, המתקיים בו זמנית ברחבי אירופה וישראל במכוני מחקר, אוניברסיטאות ומוזיאונים למדע. מטרתו של הפרויקט לגשר בין מדענים וידע מדעי, לבין הציבור הרחב בגובה העיניים, בדרכים חווייתיות, אינטראקטיביות ומלמדות ולגשר בין מדע לקהילה, בחיי היום-יום.

מוקדי "ליל המדענים" הפזורים ברחבי הארץ, מקריית שמונה ועד אילת, יפעלו כאמור באירועי מתכונת מקוונת, בהם ישתתפו מעל 50 אלף איש. הפרויקט שהפך כבר למסורת, זוכה לחשיפה רחבה בארץ ובאירופה.

מכון המחקר מיגל וחוקריו, מציבים רף גבוה לאירוע ביצירתיות רבה והופכים את "ליל המדענים" להזדמנות לתרום באופן משמעותי לקהילת הגליל ולהרוות את צימאונה התרבותי-מדעי. קישור לביתן מיגל…

תזמורת הבארוק ירושלים חוגגת 250 ללודוויג ואן בטהובן

תזמורת הבארוק ירושלים מצטרפת לחגיגות ה-250 להולדתו של בטהובן ברחבי העולם ומעלה מגוון מיצירותיו הקאמריות בביצועים מיודעים היסטורית ובכלים היסטוריים. בקונצרט נציג, בהופעת בכורה, פסנתר פטישים (פורטה-פיאנו) נהדר שהגיע אלינו לאחרונה מבלגיה ויככב בקונצרט בשתיים מהיצירות.

יצירותיו של בטהובן אינן חלק שגרתי מרפרטואר תזמורת הבארוק ירושלים, אם כי זה זמן מה שנגני התזמורת והמנהל האמנותי מגלים עניין רב בביצוע היסטורי של רפרטואר קלאסי ורומנטי ואילו כעת, התזמורת מצטרפת לשלל הרכבים בארץ ובעולם ומבצעת תכנית שכולה בטהובן. לעבודה לקראת הקונצרט יצטרף לתזמורת מנצח הכבוד אנדרו פארוט שינחה את נגנים מביתו שאוקספורד, באמצעות האינטרנט.

התזמורת ליהקה לביצוע היצירות נגנים שמתמחים בנגינה בכלי התקופה ואיתרה, בנוסף לפסנתר הפטישים, כלים מהתקופה הקלאסית המאוחרת – הן קשתות קלאסיות והן כלי נשיפה תקופתיים.

הקונצרט יתקיים באופן מקוון, מאחר וההנחיות עדין לא מאפשרות התקהלות באולמות קונצרטים. את העבודה עם אנדרו פארוט תתעד התזמורת ותשדר לקהל סרטון שמרכז את העבודה כחצי שעה לפני תחילת הקונצרט.

על פסנתר הפטישים:  פסנתר הפטישים נבדל מהצ'מבלו בכך שהוא מנגן פורטה ופיאנו ולכן השם הרשמי שלו הוא: "פורטה פיאנו" או כמו שכתב הממציא שלו ברתולומיאו כריסטופורי: צ'מבלו גדול עם חזק וחלש. הפטישים שיש לפסנתר זה עטופים בעור לעומת לבד בפסנתר המודרני. המיתרים שלו דקים, כמו מיתרי צ'מבלו והוא עשוי כולו מעץ. כל אלו הופכים את הצליל של פסנתר הפטישים לעדין ושקוף, הגוונים והצלילים העיליים שהוא יוצר מגוונים הרבה יותר מפסנתר מודרני כך שהחוויה בהאזנה אליו היא שמימית. בטהובן חיבר את יצירותיו לפסנתר לפסנתר פטישים. על היצירות שיבוצעו:

 • רביעיית פסנתר WoO36 מס. 3 בדו מג'ור: שלושת רביעיות הפסנתר הולחנו ב1785 כשבטהובן היה רק בן 15, עדיין בעיר הולדתו בון, אולם פורסמו רק כשנה לאחר מותו, ב1828. הרביעייה בדו מז'ור, שפורסמה ומוספרה כשלישית בקובץ, למעשה מופיעה ראשונה בכתב היד, ומספקת הצצה נדירה לתהליך הלמידה וההתפתחות של המלחין הצעיר. היא מתחילה בתור סונטה לפסנתר בליווי מאד סמלי של כלי הקשת, שבהדרגה מקבלים את עצמאותם, וכבר בפרק השני מרהיבים בנעימות שירתיות.
 • נוטורנו אופ. 42 לפסנתר ווויולה ברה מג'ור: בשנות ה20 המאוחרות לחייו בטהובן היה כבר דמות מוערכת בסצינה הוינאית, וחיבר שלל יצירות קאמריות לבידור אנשי העיר האנינים, הן כנגנים והן כמאזינים. הנוטורנו – "מוסיקת לילה", עיבוד של הסרנדה אופ. 8 לשלישיית מיתרים, הוא מחזור של פרקים קצרים המציירים בצלילים את האווירה הקסומה של חיי הלילה בוינה של סוף המאה, ממוסיקה אצילית של החברה הגבוהה, ועד למחולות עם שנוגנו במסבאות.
 • שביעיה אופ. 20 במי במול מג'ור: השביעיה שנכתבה ב1802, והוקדשה לקיסרית מריה תרזה, מביאה הרכב כלים מגוון וגדול במיוחד, כיאה למנחה מלכותית. התזמורת הקטנה שנוצרת מארבעת כלי הקשת השונים, וכלי הנשיפה המיוחדים, מנעימה את ערביה של הקיסרית בשלל פרקים עליזים, אסופים אף הם לסרנדה אלגנטית.

לרכישת כרטיסים בקישור…  ובטל': 02-6715888

תיאטרון פסיק תמול שלשום עם תחביר חדש – אירועי ספרות 2020 – Online

ערבים מקוונים מעוררי השראה ומפתיעים בזום בהשתתפות משוררים פורעי חוק שעושים בשפה כבשלהם. תחביר של שפת סימנים, שירים המתגלגלים ממחיקת שירים קיימים, תחביר חדש למלחמה בחוקי בעלות ועוד.

 • ציפורים: מי זוכר שלפני היונה, נוח שילח עורב מן התיבה? ולמה דווקא ציפורים מככבות בסיפור על עולם חדש? מאז ומעולם 'נשתלו' ציפורים בטקסטים כדי להגביה את דעת הקורא מן הפשט. ב'ציפורים' נפגוש את בעלות הכנף הנחבאות בספרות, בשירה ובחיים וננסה לחשוף את סוד הופעתן. משתתפים: דרור בורשטיין – סופר, משורר ואיש רוח, מחבר הספר: 'לטובת הציפורים'. רותם מואב ודוד טאובר – יוצרי הסרט הדוקומנטרי 'איש-ציפור'. מוסיקאי/ת – מנחה: אילנה זיידמן, תמול שלשום. מועד הצגה:12.20 יום שני, 20:00
 • פעמונים ורכבות: את 'פעמונים ורכבות', כתב יהודה עמיחי בשנת 1962 אחרי ביקור בגרמניה אחרי השואה. בתסכית אפשר לשמוע את הנס מנסה לשכנע את דודה הנרייטה לבוא איתו לארץ, אבל היא חלושה ופגועה מכדי לשרוד שינוי נוסף. בתסכית ששודר בשנת 62' השתתפו גדולי השחקנים של התקופה דוגמת יוסי בנאי, רחל מרקוס ועוד. בגרסה החדשה והמרגשת הזו מגלמים רון ועמנואלה עמיחי, ילדיו של יהודה עמיחי, את הנס והנרייטה, ולצידם משחקים דודי גורדון, ציפי פלורסהיים וורד שטסל. אורח: דוד עמיחי. הנחית שחקנים: אסי שמעוני, תיאטרון פסיק. הנחיה: אילנה זיידמן, תמול שלשום. תפעול ואפקטים: אנה קוסטין. מועד הצגה 12.20 יום שני, 20:00
 • תחרות מונולוגים מקוונת לנשים מול נשים. 1.12 יום שלישי 20:30-22:00 התחרות תתקיים בזום. אורך המונולוג לא יעלה על 2 דק ויבוצע בלייב ללא הקלטה. נטע רוטנר תהיה שופטת אורחת.

לפרטים והרשמה: https://psik.org.il/end-of-2020/

הערבה הדרומית עם פלאנט ערבה PLANET ARAVA

"פלאנט ערבה" – מתקיים בחבל אילות שבערבה הדרומית פעם בשנה. לראשונה מקיימים מארגני האירוע  בשיתוף התיירות האזורית, ארבע מהדורות מצומצמות על פי עונות השנה. 30 בדצמבר – 2 ינואר- סוף שבוע שכולו סדנאות צילום מרתקות ומקיפות (בהכל בהתאם לתו הסגול וקפוסלות) בארבעה נושאים: מאקרו, ציפורים, בעלי חיים ונופים. את הסדנאות ינחו ארבעה צלמים מקצועיים המתמחים בקטגוריות השונות:

מעוף הציפור (צילום אביב עציון)
 • חן טופיקיאן – סדנת נוף: צלם טבע ופקח ברשות הטבע והגנים. חן מביא לידי ביטוי בצילומיו את הסיפור מאחורי העדשה ומעביר סדנאות וקורסי צילום המבוססים בעיקרם על החיים במדבר.
 • ליאור קסטנברג – סדנת מאקרו: צלם מאקרו ווידאו מוכשר, צעיר ונמרץ המנהל את קהילת הפייסבוק "הבית של הצלמים". צילומיו התפרסמו בארץ ובעולם.
 • אבי בלומין – סדנת בעלי חיים: צלם טבע ומדריך צילום ועיבוד תמונה. צלם אוטודידקט, אוהב טבע ובעל ניסיון של למעלה מ- 15 שנה בצילום ציפורים ובעלי חיים בטבע.
 • מאיה מימוני – סדנת ציפורים: צלמת בעלי חיים ואנשים, מדריכה מסעות צילום ברחבי העולם, מעבירה סדנאות צילום בטלפונים ניידים, מרצה ומפיקת תוכן ויזואלי לחברות וגופים.

PLANET ARAVA מתקיים זו השנה השלישית ומביא בכל שנה אל הערבה הדרומית מאות צלמים מכל רחבי הארץ והעולם ומאפשר להם לחוות את יופיו של המדבר דרך עדשת המצלמה. סדנאות צילום עם מיטב צלמי הטבע בישראל ולמעלה מ-50 סדנאות צילום בשטח, סיורי מדבר מודרכים ותחרות צילומים נושאת פרסים כספיים בשווי 15 אלף שקלים. משתתפי PLANET ARAVA  נהנים מחבילות הכוללות לינה באתרי האירוח בערבה הדרומית, ארוחות והשתתפות ב-5 סדנאות לבחירה. האירוע מתקיים על פי התו הסגול ובהתאם להנחיות משרד הבריאות. פרטים באתר… ובטל': 08-6616976

מרתון סמסונג תל אביב 2021 יתקיים במתכונת אחרת ב-19 בפברואר

מרתון סמסונג תל אביב 2021, אירוע הספורט הגדול ביותר בישראל, שהפך למסורת בתחום הספורט הישראלי, יתקיים השנה בפעם ה-13. השנה, בדומה למרתונים מובילים בעולם יתקיים המרתון לראשונה במתכונת חדשנית ודיגיטלית, התואמת את הנחיות משרד הבריאות, שבמרכזה המוטו "כולנו רצים יחד וכל אחד לחוד" המזמין את כל הרצים, חובבים ומקצועיים, לרוץ כמיטב יכולתם ולהצטרף באותו יום ובאותה שעה לאלפי רצים בכל רחבי הארץ, כל אחד ואחת במסלול שתכנן עבורו.

האירוע, ביוזמת עיריית תל אביב-יפו ובהפקת חברת "כפיים", יתקיים ביום ו', 19.02.2021, באופן מקוון ועל פי המקצים הבאים: מרתון (42.195 ק"מ), חצי מרתון (21.1 ק"מ), מרוץ 10 ק"מ ומרוץ 5 ק"מ. שעות ההזנקה יתקיימו החל מ-6:30 בבוקר.

הרצים יוכלו להירשם באתר המרוץ למרחק אותו יבחרו לרוץ. לפני המרוץ יקבלו קישור לאפליקציית המרוץ והנחיות להשתתפות. באפליקציית המרוץ ישודר טקס הזנקה, תתאפשר מדידה אינטראקטיבית של המסלול וזמן הריצה, שילוב מסרים מעודדים, פלייליסט, אפשרות שיתוף וצפייה בצילומים של הרצים לאורך מסלוליהם והפקת תעודת סיום אישית ומעוצבת.

ביום המרוץ, 19.02, כל הנרשמים יתחברו לאפליקציה בטלפון חכם וירוצו במסלול לבחירתם, באותו היום ובאותה השעה. המסלולים הינם לבחירת הרצים ויכולים להיות ליד ביתם, ליד עבודתם ובמקום אהוב ומעניין.

חלוקת ערכות הרצים תתקיים בשבוע המרוץ במספר מוקדים על מנת לאפשר לרצים לאסוף את הערכות בקלות ובנוחות. כמו כן, תהיינה אפשרות להזמין את ערכות הרצים עד הבית בתוספת תשלום. ערכת הרצים כוללת: תיק שרוך, חולצת ריצה רשמית של המרוץ, מספר חזה אישי, מדליה, מדבקת Finisher ושלל פינוקים ומתנות.

רון חולדאי ראש עיריית תל-אביב יפו: "תל אביב- יפו לא מפסיקה לרוץ! על אף התקופה המאתגרת מרתון תל אביב ה-13 יוצא לדרך וכמדי שנה, תלבש העיר אימוניות ובגדי ריצה באירוע הדגל של תחום הספורט בעיר. תל אביב- יפו הייתה מאז ומתמיד עיר המאפשרת ומעודדת את תושביה לעסוק בפעילות ספורטיבית ואנו שמחים שגם בימים אלו אנחנו ממשיכים לראות מספר גבוה של רצים ורצות ברחובות העיר. השנה לא נרוץ מאותו קו זינוק אך עדיין נרגיש יחד ביום חג הספורט הגדול בישראל. כולכם מוזמנים להירשם למקצה המתאים עבורכם ולקחת חלק בחוויית ריצה במתכונת ייחודית".

רונן סלם, סמנכ"ל שיווק סמסונג ישראל, מסר: "מרתון סמסונג תל-אביב יפרוץ השנה את גבולותיו, כאשר לראשונה יתקיים באופן דיגיטלי ובו ישתתפו עשרות אלפי רצים מכל רחבי הארץ. סמסונג גאה להוביל גם השנה את אירוע הספורט הגדול בישראל ולעודד את אותם רצים להגיע לקצה גבול היכולת שלהם. אני מאחל לכל הרצים הצלחה ובעיקר בריאות".

המסלול החברתי – גם השנה מרתון סמסונג תל אביב 2021 ממשיך לחבק עשרות עמותות ולתמוך במעורבות חברתית ותרומה לקהילה, עם המסלול החברתי שיאפשר למשתתפי המרתון לנצל את השתתפותם במרוץ לצורך גיוס תרומות עבור עמותות שונות. 'המסלול החברתי' מאפשר לכל רץ הרשום לאחד ממקצי המרתון להירשם למסלול החברתי בתור מתרים לעמותה לבחירתו האישית מתוך רשימת העמותות, להגדיר יעד לתרומה ולקרוא לחברים, משפחה ומכרים לתרום עבור העמותה שבחר. כלל התרומות יתבצעו דרך אתר המרתון ויועברו במלואן לעמותה, וכך גם יוכל המתרים לדעת כמה תרומות נעשו דרכו, והאם עמד ביעד שהגדיר.

עמותות חדשות נוספות למסלול החברתי באופן תמידי – כך שכל אחד ואחת יכולים למצוא מטרה שאפשר להזדהות עמה ולרוץ למענה. ריצת מרתון אורכת שעות, תרומה אורכת רק כמה דקות ויכולה לשנות חיים. תוצאות המרתון השנה הן תוצאות אישיות רשמיות אך לא תחרותיות ולכן לא תתקיים הכרזה על המקומות הראשונים. יש לשים לב כי במסלול הריצה קיימת קליטה סלולרית על מנת להפעיל את האפליקציה.

להרשמה ופרטים נוספים באתר

פסטיבלים

פסטיבל דוקאביב גליל מעלות תרשיחא ה-12 אצלכם בסלון

למעלה מ-30 סרטים דוקומנטריים מהארץ ומהעולם יוקרנו במהלך ימי הפסטיבל: הקרנת בכורה לסרט "אני, גרטה" על גרטה טונברי, הנערה השוודית שהפכה לאייקון המחאה הירוקה, הקרנת בכורה לשלושת פרקי הסדרה "ישראלים שמשנים את העולם" באדיבות yes דוקו, על הגילויים, החיים והתובנות של שלושה מדענים ישראלים צעירים, פורצי דרך במדע העולמי. טרום-בכורה לסרט "בלושי" על חייו הקצרים והסוערים של ג'ון בלושי, בכורה לסרט "המעגל" על הקומונה האקולוגית הראשונה באסטוניה והיצרים שמאיימים על קיומה, בכורה לסרט "פרעצל מקסיקני" מסע ארכיוני מהפנט בין אמיתות ושקרים ובכורה לסרט "קית' הרינג: אמן רחוב", פורטרט עשיר אשר כולל ראיונות שטרם נשמעו.

את הפסטיבל יפתח הסרט "ריימונד אל בידאוויה" (הוט 8) שיצרה יעל אבקסיס על אמה ריימונד אבקסיס, וילווה בשיחה עם הבמאית. ינעל את הפסטיבל הסרט "אהבה זאת לא היתה" (yes דוקו) זוכה הפרס הגדול בדוקאביב 2020. כמו כן יוקרנו בפסטיבל מיטב הסרטים הדוקומנטריים הישראלים והבינלאומיים של השנה, יתקיימו מפגשים ושיחות עם יוצרי הסרטים, ותוכנית מיוחדת של סרטים לכל המשפחה.

בתכנית מחול מיוחדת יוקרנו "קנינגהאם" על הכוריאוגרף המהפכני מרס קנינגהאם, " אם היתה זו אהבה" על יצירת המחול התובענית CROWD של הכוריאוגרפית הצרפתייה ג'יזל ויאן והסרטים הקצרים "בדילוגים קלים" על תרצה הודס, הכוהנת הגדולה של המחול הישראלי העממי ו"גורית קדמן" סרטה הקצר של נילי טל מ-1980, על חלוצת שימור ריקודי עדות בישראל וזוכת פרס ישראל.

במהלך הפסטיבל יוקרנו סרטים של יוצרים מקומיים מהגליל: ארכיון "כנפיים" – סרטים שנוצרו בשמונה השנים האחרונות בסדנת הקולנוע של המרכז לאמנויות ע"ש אפטר ברר ובהנחיית היוצרים יעל קיפר ורונן זרצקי ייפתח לצפייה לימי הפסטיבל, יכלול כ-46 סרטים ללא תשלום, ויאפשר הצצה לסיפורים הייחודיים של מעלות תרשיחא והגליל המערבי. לצד הארכיון יוצג בבכורה עולמית הסרט "אני מרגיש שאנחנו דומים" שנוצר בסדנת הנוער של דוקאביב השנה, בהנחיית היוצרים טל ברדה ושאדי חביב אללה ובתמיכת קרן וייל-בלוך.

גם השנה הפסטיבל ממשיך את שיתוף הפעולה הפורה עם מרכז אמנויות ע"ש אפטר-ברר במעלות תרשיחא. במהלך ימי הפסטיבל הקהל מוזמן להיכנס לאתר דוקאביב לסיור וירטואלי בתערוכה "ללא כותרת" – מפגש בין עבודותיו של משה גרשוני (2017-1936) לאלו של רחל רבינוביץ (נ' 1956) באצירת נעמה חייקין, ולחוות מקרוב את יצירות האמנות המוצגות בגלריה, גם מהבית.

במהלך הפסטיבל יתקיים יום עיון לסטודנטים לקולנוע בו יוקרן הסרט "שלושה יוסי" ויוצריו יעל קיפר ורונן זרצקי יערכו כיתת אמן על היחסים בין יוצרים לגיבורי הסרטים בקולנוע הדוקומנטרי. גם השנה יצפו בסרטים דוקומנטריים אלפי תלמידים ממעלות תרשיחא בהקרנות מיוחדות שייערכו על ידי הפסטיבל.

זו השנה ה-12 של פסטיבל דוקאביב גליל, שהפך לחלק בלתי נפרד מלוח השנה של חיי התרבות בגליל. השנה הפסטיבל יתקיים במרחב הווירטואלי וניתן יהיה לצפות במיטב הקולנוע הדוקומנטרי הישראלי והבינלאומי אונליין גם מהבית.
חלק מהסרטים יהיו זמינים גם במהלך חודש דצמבר במסגרת דוקוסטרים, אירוע הדוקו החודשי של פסטיבל דוקאביב. דוקאביב גליל הוא יוזמה והפקה של עמותת דוקאביב בשיתוף עיריית מעלות תרשיחא ובתמיכת משרד התרבות. בין האירועים הנבחרים בפסטיבל:

 • סרט הפתיחה של הפסטיבל, "ריימונד אל בידאוויה" שילווה בשיחה עם היוצרת יעל אבקסיס
 • סרט הנעילה של הפסטיבל "אהבה זאת לא היתה", זוכה פסטיבל דוקאביב, שילווה בשיחה עם היוצרים
 • הקרנת בכורה לסרט לכל המשפחה "אני, גרטה" על גרטה טונברי, הנערה השוודית שהפכה לאייקון המחאה הירוקה
 • עוד בתוכנית לכל המשפחה, הקרנת בכורה לשני סרטים קצרים על ילדים מהעולם מסדרת "ילדי דרך המשי".
 • הקרנת בכורה לשלושת פרקי הסדרה "ישראלים שמשנים את העולם" באדיבות yes דוקו, על הגילויים, החיים והתובנות של שלושה מדענים ישראלים צעירים, פורצי דרך במדע העולמי.
 • טרום בכורה לסרט "בלושי" על חייו הקצרים והסוערים של ג'ון בלושי
 • בכורה לסרט "המעגל" על הקומונה האקולוגית הראשונה באסטוניה והיצרים שמאיימים על קיומה
 • בכורה לסרט "קית' הרינג: אמן רחוב"
 • בכורה לסרט "פרעצל מקסיקני".
 • פתיחת ארכיון של פרויקט "כנפיים", המאגד בתוכו סרטים של יוצרים מקומיים ממעלות תרשיחא והסביבה והקרנת בכורה עולמית לסרט "אני מרגיש שאנחנו דומים" שנוצר בסדנת הנוער של דוקאביב
 • פתיחה של תערוכה בגלריה ע"ש אפטר ברר וסיור וירטואלי בתערוכה
 • תוכנית מחול: הקרנה של ארבעה סרטי מחול מהארץ ומהעולם: "קנינגהאם", "אם היתה זו אהבה", "בדילוגים קלים" ו"גורית קדמן"
 • כיתת אמן של היוצרים יעל קיפר ורונן זרצקי
 • הקרנות לתלמידי מעלות תרשיחא של מיטב הסרטים הדוקומנטריים

גליה בדור, מנכ”לית דוקאביב: "מזה 12 שנה שפסטיבל דוקאביב פועל בגליל בשותפות עם מעלות תרשיחא. השנה אירועי הפסטיבל יתקיימו אונליין ויתנו במה ליצירה מקומית, ישראלית ובינלאומית. דוקאביב גליל יפתח לראשונה לקהל הרחב את ארכיון כנפיים הכולל 46 סרטים מהשנים האחרונות של יוצרים מקומיים מהאזור. התוכנית העשירה, המסמלת בעינינו את הפסיפס החברתי המורכב והעדין של מעלות תרשיחא והיישובים הסובבים אותה, כוללת בכורות לסרטים העוסקים באנשים שפועלים לשינוי חברתי, אקולוגי ועולמי. השנה, בזכות פלטפורמת האונליין, תינתן חשיפה לפסטיבל המקומי בכל רחבי הארץ. אני שמחה וגאה שהפסטיבל, שהפך לחלק כה משמעותי בנוף התרבותי של הגליל, יכול להמשיך גם בימים אלה ולאפשר לקהל ליהנות ולצרוך קולנוע דוקומנטרי איכותי ומקורי."

ראש עיריית מעלות תרשיחא ארקדי פומרנץ: "אני גאה בכך שגם בתקופה כה מאתגרת, מעלות תרשיחא מארחת פסטיבל כל כך חשוב, אירוע תרבותי ומשמעותי שהפך למסורת של העיר והודות לעידן הדיגיטלי בו אנו חיים, יש בידינו אפשרות ליצור המשכיות לתרבות בארץ. מאחל לכולם צפייה מהנה."

1-5 בדצמבר. אונליין באתר הפסטיבל https://www.docaviv.co.il/galilee2020/

סולידריות 2020 – פסטיבל תל אביב לקולנוע וזכויות אדם 3-10 בדצמבר 2020

סולידריות – פסטיבל הקולנוע הבינלאומי היחיד בישראל העוסק בזכויות אדם, יתקיים  השנה און ליין, בין התאריכים 3-10 בדצמבר 2020. הפסטיבל מעלה לשיח ציבורי בישראל סוגיות חברתיות-פוליטיות באמצעות הקרנת סרטים פורצי דרך בנושאי זכויות אדם מהארץ ומהעולם, החותרים לקידום זכויות אדם, שוויון וצדק חברתי. הפסטיבל מתקיים משנת 2010, ביוזמתו ובניהולו של דני וילנסקי, בהפקת עמותת סולידריות לאמנות, אקטיביזם וזכויות אדם, בניהול אמנותי של גידי אביבי, ובשיתוף עם סינמטק תל אביב.

הפסטיבל נערך מתוך אמונה בכוחו של הקולנוע לעורר מחשבה ופעולה לקראת מציאות צודקת יותר ועתיד טוב יותר בישראל, באזור ובעולם כולו. דווקא בימים אלו, כאשר הרעיון הדמוקרטי נמצא תחת איום, חשוב להשמיע באומץ קול צלול, ברור וחופשי.

תוכנית הקולנוע הבינלאומי – מבחר סרטים זוכי פרסים, בדגש על במאיות יוצרות קולנוע תיעודי ועלילתי עכשווי המביא את קולן של נשים מכל רחבי העולם:

בין הסרטים במסגרת הקולנוע התיעודי הבינלאומי בפסטיבל סולידריות 2020:

 • לכודות ברשת CAUGHT IN THE NET (צ'כיה, סלובקיה 2020), סרט הופך קרביים על התפשטות הפדופיליה ברשתות החברתיות, שביימו ברברה צ'אלופובה וויט קלוז'ק (Barbora Chalupová Vít Klusák),
 • הנערה על הגשר THE GIRL ON THE BRIDGE (ניו זילנד, 2020), בבימוי ליאן פולי (Leanne Pooley) העוסק בתופעת ההתאבדויות בקרב הדור הצעיר.
 • התיקון השמיני THE 8TH (אירלנד, 2020), סרטן של שלוש במאיות: איידין קיין, לוסי קנדי, מייב או'בויל (Aideen Kane, Lucy Kennedy, Maeve O’Boyle), העוסק באיסור מוחלט על הפלות באירלנד וסיפור המאבק והניצחון הגדול של אקטיביסטיות שפעלו ככל יכולתן, להחזיר לנשים האיריות את זכותן על גופן.
 • דממת אלחוט RADIO SILENCE (שוויץ, מקסיקו 2019), סרטה התיעודי האמיץ של הבמאית חוליאנה פנחול (Juliana Fanjul), על לוחמת הצדק כרמן אריסטגוי, שדרנית רדיו פופולרית,הנאבקת בפשעים האכזריים של השלטון במקסיקו.
 • וויינה- המסע הארוך הביתה WEIYENA – THE LONG MARCH HOME (אוסטריה, 2020) סרטן של הבמאיות וויינה ז'או ויודית בנדיקטWeina Zhao, Judith Benedikt) ), מסע מרגש של יוצרת המחפשת את מקומה וזהותה בין וינה ובייג'ינג.
 • טעמים של תקווה TASTE OF HOPE (שוויץ, 2019) של לורה קופנס (Laura Coppens), המביאה את סיפור המאבק המפורסם של איגוד עובדים בחברת הענק יוניליוור שהחליטה לסגור מפעל תה קטן בפרובנס.
 • סילנסיו – צלילי ליסבון Silêncio – VOICES OF LISBON (פורטוגל, הונגריה 2020) של סלין קוסט קרלייל ויודית קלמר ( (Céline Coste Carlisle, Judit Kalmár הבוחן את הקשר בין דעיכת מוזיקת הפאדו המסורתית לבין תהליכי ג'נטרפיקציה בליסבון המתחדשת.
 • אל תוך הלילהTHROUGH THE NIGHT  (ארה"ב 2020), סרטה של לוירה לימבל (Loira Limbal), העוסק במציאות הכלכלית הדורסנית של אימהות חד הוריות.
 • למצוא את סאליFINDING SALLY (קנדה 2020), של תמרה מרים דוויט Tamara Mariam Dawit שנולדה וגדלה בקנדה ועוברת לגור באתיופיה כדי לחקור את שורשי הכאב וההיסטוריה המשפחתית שלה.
 • בכורה עולמית לסרט התיעודי התזמורת האדומה THE RED ORCHESTRA(גרמניה, בלגיה, ישראל 2020) בבימוי קרל- לודוויג רטינגר (Carl-Ludwig Rettinger), החושף את הסיפור של חברי רשת ריגול אנטי-נאצית וגיבוריה הקצין הנאצי, הארו שולץ-בויסר, והיהודי, לאופולד טרפר.
 • כשהנערים ישובו WHEN THE BOYS RETURN (נורווגיה, 2012), סרטה התיעודי של טונה אנדרסן (Tone Andersen), עוסק במציאות של מעצרי נערים פלסטיניים, מאפשר מבט נדיר אל ההשלכות הטרגיות של כליאת נערים שנולדו לתוך מציאות של כיבוש.

בין הסרטים במסגרת הקולנוע העלילתי הבינלאומי בפסטיבל סולידריות 2020:

 • הסוף יהיה מרהיב THE END WILL BE SPECTACULAR (סוריה,עירק, ספרד, 2019), של ארסן סליקErsin) Çelik ), המבוסס על יומנים של לוחמי חופש כורדים ומתמקד בנשים – הגיבורות הלא צפויות של ההפיכה.
 • שני סרטים של הבמאי הגיאורגי דיטו צינצדזה ((Dito Tsintsadze לשאוף-לנשוף Inhale-Exhale (גיאורגיה, 2019), סיפורה של אישה שדרכיה סוטות מהנורמה בחברה השמרנית הסובבת את חייה, ונציג גאורגיה לאוסקר הסרט הזר, שינדיסי SHINDISI (גיאורגיה, 2019), המבוסס על אירוע אמיתי שהתרחש בזמן הפסקת האש במלחמה בין רוסיה לגאורגיה ומציג את הצד האנושי בצל מלחמה בלתי אנושית.
 • הקרקס המעופף  THE FLYING CIRCUS (קוסובו, צפון מקדוניה, אלבניה, 2019), של פטוס ברישה (Fatos Berisha), המבוסס על חוויותיו האמיתיות של הבמאי, שחוגג את עולם התיאטרון, את נחיצות האמנות בזמן מלחמה ואת האמנים שמוכנים להקריב את עצמם למענה.
 • זאנה Zana (קוסובו, אלבניה, 2019), סרט הביכורים של אנטונאה קסטרטי (Antoneta Kastrati), העוסק בסיפור האישי הטרגי של בת כפר קטן בקוסובו השסועה והמדממת מזיכרונות המלחמה.

תוכנית הקולנוע הישראלי – תחרויות סרטים ישראלים, מפגשי סולידריות ומחוות ליוצרים מובילים בקולנוע המקומי: התוכנית הישראלית כוללת הקרנות בכורה ומבחר ממיטב הסרטים הישראליים בתחום זכויות אדם, תחרויות קולנוע ישראלי, מחוות ליוצרים מקומיים בולטים, מפגשי סולידריות, הרצאות, דיונים ואירועים מיוחדים.

תחרויות קולנוע ישראלי– במסגרת תחרויות הקולנוע הישראלי, תושק תחרות סרטים ישראלים עלילתיים באורך מלא ע"ש פרופ' זאב שטרנהל, שהלך השנה לעולמו, בה יתמודדו ארבעה סרטים: 4 סרטים בתחרות הקולנוע הישראלי העלילתי ע"ש פרופ' זאב שטרנהל

 • ארץ עיר. בימוי: יקי אילון, 2020. ילדי משפחת אסיין נקרעו מחייהם בישראל למציאות אכזרית בניגריה, שם היטלטלו בדרכים חסרי כול. היחידה שעבדה והחזיקה בקושי את המשפחה היא אסתר הבכורה. הסטטוס שלה משתנה כשהיא מקבלת אישור חד-פעמי לחזור לישראל לבדה. עכשיו ברור לה שהיא חייבת להציל את משפחתה ולהחזירה הביתה.
 • ואני הייתי שם. בימוי: ערן פז, 2019. מסיבת טראנס אקראית בסלון היא אירוע די שכיח כשמדובר בנערים צעירים. אך מה קורה כאשר הנערים הם חיילים ישראליים, הסלון שייך למשפחה פלסטינית ובני המשפחה נעולים באחד מחדרי הבית? 18 שנה אחר שירותו הצבאי, מוצא ערן פז קופסת קלטות וידיאו ובהן תיעוד נדיר שלו ושל חבריו למחלקה חודרים לבתים פלסטינים בשטחים. כעת יוצא ערן למסע בעקבות האנשים, הזיכרונות והמקומות המציפים אותו ולא נותנים לו מנוח.
 • מסרבת. בימוי: מולי סטוארט, 2019. עתליה חולמת להיות חיילת קרבית, אבל כשהיא מתבגרת היא מתחילה לפקפק במסלול שהוכתב לה. היא לומדת על תפקיד הצבא בשטחים הכבושים ומחליטה לסרב להתגייס,  בניגוד לעצת הוריה ולמורשת הצבאית של משפחתה. היא נעשית סרבנית מצפון ונכנסת לכלא. האומץ שלה מניע את משפחתה ואת חבריה לשקול מחדש את עמדותיהם ואת יכולתם להשפיע. "מסרבת" עוקב אחר עתליה לאורך החלטתה להיעשות סרבנית מצפון ומאסרה ועד מאמציה ליישב את זהותה היהודית ואהבתה לארץ עם מחויבותה לזכויות אדם. הסרט מציע תפיסה חדשה של הסכסוך דרך מבטה של ישראלית צעירה המוצאת את קולה.
 • על כסא הבמאי יושבת אישה. בימוי: סמדר זמיר, 2020. מסה קולנועית פמיניסטית המוקדשת לבמאיות קולנוע עלילתי בישראל. באמצעות סיפור יצירתה של הבמאית הראשונה אלידע גרא, דרך מונולוגים של 24 במאיות פעילות ונאום אחד של רונית אלקבץ, עולה בשמיכת טלאים קולנועית דמות הבמאית. במבנה ספירלי, אינטואיטיבי ואסוציאטיבי, מגיש הסרט את חוויותיהן של אלו שמבקשות לספר סיפור בתעשיית הסרטים המקומית – סביבת עבודה גברית הנמצאת בעיצומו של שינוי. סיפוריהן של הבמאיות הם הסיפורים של כולנו, נשים שונות ודומות, והם מספקים לנו מראת קסמים רבת השתקפויות ופנים של מי שמבקשת להשמיע את קולה במרחב.

בנוסף, תתקיימנה בפסטיבל תחרויות קולנוע ישראלי נושאות פרסים מאת מכון זולת לשוויון וזכויות אדם ל-15 סרטים בתחרות סרטים קצרים, ו-17 סרטים בתחרות סרטי סטודנטים, וכן תחרות יצירה צעירה לתלמידי בתי ספר תיכוניים שבה יתמודדו 8 סרטים.

סרטים ישראלים תיעודיים חדשים מחוץ לתחרות

 • פואטרי צבן. בימוי: אמיר הר-גיל, תיעודי, 2020 .שתי פעילות חברתיות צעירות, בתחילת דרכן, מגיעות ליאיר צבן בן ה-90, שר וחבר כנסת לשעבר, שהקדיש את חייו לשיפור המצב החברתי והמדיני בישראל, ולומדות ממנו כיצד משנים מציאות גם כשאתה בעמדת מיעוט.
 • זכותנו הטבעית. בימוי: יולי כהן, תיעודי, 2020 . לפני למעלה משבעה עשורים ישבו חברי מועצת העם לנסח את מגילת העצמאות של מדינת ישראל. כל מילה וכל פסיק גררו ויכוח בן שעות. המגילה נחתמה, המדינה הוקמה, אבל הוויכוח עדיין נמשך. נכדיהם ונכדותיהם של חותמי מגילת העצמאות חוזרים לאולם בתל אביב שבו נחתמה המגילה. מי הם הצאצאים של שלושים ושבעה האנשים שהקימו את המדינה? מה הם חושבים עליה היום? האם יסכימו על דרך נכונה אחת למדינת ישראל? זכותנו הטבעית מעלה לדיון מחודש את הסוגיות שהחברה היהודית בישראל טרם הכריעה בהן, למעלה משבעים שנה אחרי שניסתה לעשות זאת בפעם הראשונה.
 • משק בית משותף. בימוי: עדי סדקה, תיעודי, 2020. כבר כעשר שנים אני מאובחנת כמתמודדת נפש. התמודדות זו כוללת דיכאונות, חרדות קשות והזיות שמיעה. במשך חצי מהעשור הקודם האמנתי שלעולם לא אמצא אהבה, שלא אמצא את האישה שתסכים להישאר בסביבתי, שלא תימצא האמיצה שתדע להכיל את הלילות נדודי השינה ואת הפחדים העמוקים. בשלושה במרץ 2020 התחתנתי עם מי שהייתה בת זוגי בחמש השנים האחרונות. החתונה הייתה מרגשת, גאה ומלאה בפוליטיקה (כפי שמצופה מחתונה לסבית). כמה ימים לאחר מכן היינו אמורות לטוס לירח דבש, אבל אז פרצה מגפת הקורונה ואנחנו מצאנו את עצמנו "תקועות" בסגר בחיפה, בירח דבש אינטנסיבי מאין כמותו.
 • מגמגם בשטף. בימוי: עידו חן, תיעודי, 2020. מסע לטראומה גדולה, לשירות אינטנסיבי ביחידה מובחרת בשטחים. מה קרה לי שם, מה עוללתי לאחרים, ואיך הנגיעה בנקודות כואבות יכולה גם לרפא.

מפגשי סולידריות

 • משפט הבנקאים: באוגוסט 2014, בעקבות צו עיקול לא חוקי שהוצא כנגד זוגתו, החליט עו"ד ברק כהן לפתוח במאבק כנגד ראשי המערכת הבנקאית ויצר מודל חדש של התנגדות אזרחית התובע אחריות אישית ממקבלי ההחלטות. האפקטיביות והרעש הציבורי שעורר הקמפיין הובילו את ראשי הבנקים, הפרקליטות והמשטרה לנסות לעצור בכל דרך את הפעילות של ברק וחבריו. שיאו של ניסיון ההשתקה הזה היה "משפט הבנקאים". האישומים כללו סעיפים חמורים כקשירת קשר לביצוע פשע וסחיטה באיומים שכמו לקוחים ממשפט כנגד משפחת פשע מסוכנת. אבל ברק וחבריו לא נבהלו. עבורם הייתה זו הזדמנות להפוך את האישומים נגדם לכתב אישום כנגד ראשי המערכת הבנקאית. מהלך שהוכתר כהצלחה מהדהדת.  הסרט משפט הבנקאים מלווה את 6 הפעילים שהועמדו לדין כמעט מהרגע הראשון של פעילותם ועד הניצחון המהדהד כנגד מי שביקשו להשתיק אותם. במפגש יוקרנו לראשונה סצנות נבחרות מתוך הסרט אשר נמצא בתהליך עבודה.
 • המבחר של בצלם 2020: הסיפוח שהוכרז השנה לא התרחש אמנם, אולם סיפוח בפועל קיים כבר מזמן. מבחר סרטונים שצילמו תחקירני השטח ומתנדבי פרויקט המצלמות של בצלם בגדה המערבית ממחיש כיצד ישראל עושה בה כרצונה: אלימות וירי קטלני של חיילים, אלימות מתנחלים בסיוע הצבא, הריסת בתים, עקירת עצים ועוד דברים רבים שלא נעים לראות וחייבים לדעת. בסיום ההקרנה, יענו מנהל מחלקת תחקירי השטח של בצלם, כרים ג'ובראן ורכזת קשרי החוץ שרית מיכאלי לשאלות מהקהל.
 • ערב עזה: שנת 2020 הייתה שנה קשה עבור רבים ברחבי העולם. ברצועת עזה הייתה זו השנה שבה הפכה הרצועה, רשמית, ללא ראויה למחייה, כך על-פי האו"ם. תושבי הרצועה נאלצים להתמודד, בנוסף למגפת הקורונה, עם הרג ופציעה של אזרחים בתקיפות קטלניות, ירי חי על מפגינים, ומצור הנכנס לשנתו ה-15, שהשלכותיו הרסניות. כל אלה אינם נדונים כמעט במרחב הציבורי בישראל, כמו גם האחריות שלנו, כישראלים, לגורלם של כשני מיליון תושבי עזה. בערב יוקרן תיעוד מצולם מהרצועה ודיון בשיתוף הקהל ותחקירני בצלם בעזה, אולפת אל-כורד  וח׳אלד אל עזאייזה.
 • הילדים: הפסטיבל יערוך השנה בשיתוף ארגוני זכויות אדם ובהשתתפות יוצרים מישראל והעולם אירוע מיוחד שיתמקד במעצרי ילדים ונערים בשטחים. האירוע יכלול הקרנה של מבחר מסרטה התיעודי החדש של עדה אושפיז – "ילדים", סרט קצר של עינת ויצמן ואמי ספרד – "99.7% הרשעות", וההקרנה מיוחדת לסרט התיעודי של הבמאית הנורווגית טונה אנדרסון – "כשהנערים ישובו".
 • 15 שנה למאבק נגד גדר ההפרדה בבילעין: הפסטיבל יערוך השנה בשיתוף ארגוני זכויות אדם מישראל והעולם מסגרת מיוחדת של הקרנות ודיונים לציון 15 שנה למאבק נגד גדר ההפרדה בבילעין. בין הסרטים שיוקרנו: "בודרוס", "חיים על גלגלים".

מחוות ליוצרי קולנוע מקומי

 • יהודה ג'אד נאמן – "נוזהת אל פואד", 2006 – סרט העלילתי של ג'אד נאמן, הביא פרשנות חדשה לשפה הפוסט מודרנית דרך נרטיב שנמסר לצופה באמצעות כמה מספרים שונים, ותעתע במוסכמות מקובלות.
 • רם לוי – "הסרט שלא היה", 1994 – סרט תיעודי המביא כ- 12 עדויות מפורטות על עינויים בעת חקירות ביטחוניות שבוצעו בידי השב"כ, צה"ל ומשטרת ישראל . הסרט כולל את תגובת הרשויות.
 • אייל סיון – "ג'אפה – סיפורו של מותג" , 2006 – סרט תיעודי  על ההיסטוריה של פלסטין-ארץ ישראל דרך מעקב אחר המותג, שהפך למזוהה איתה יותר מכל: "ג'אפה", מותג התפוזים הידוע.

סולידריות 2021: במהלך שנת 2021  יוקנו יצירות נבחרות מהפסטיבל מלוות בדיונים חברתיים והרצאות, בסדרות "קולנוע סולידריות" ו"סולידריות בפריפריה" שמארגנת העמותה בשיתוף עם MAZON וארגונים חברתיים אחרים. עמותת סולידריות, מפיקת הפסטיבל, אינה נתמכת על ידי משרד התרבות, גופים מוסדיים או קרנות ציבוריות, והפסטיבל כאירוע ביקורתי לשינוי חברתי מתקיים הודות לתרומות, מענקים ועבודת מתנדבים. שותפים: עיריית תל אביב, סינמטק תל אביב, האיחוד האירופי, מזון, הקרן החדשה לישראל, מכון זולת לשוויון וזכויות אדם בראשות זהבה גלאון, מכון גתה, שוברים שתיקה,  בצלם, הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל, שיחה מקומית. התוכנית המלאה של הקרנות הסרטים, אירועי הפסטיבל ורכישת כרטיסים www.solidaritytlv.org

פסטיבל צוללן למחול עכשווי בגרסה מקוונת ועם מיתוס הקהלהקה

מה בפועל? אפשרות לצפות בחמישה פרקים של מיתוס הקהלהקה כתערוכת וידיאו, ולרקום יחסים חדשים בין הצופה, האמנות והתרבות קורסת. כל פרק לוקח את הצופה למקום, חלל אחר ברחבי הארץ- אם במוזיאון הטבע או בחממה אקולוגית. בנוסף, בכל ערב יתקיים מופע לייב ב-Zoom בבית היוצרת מיכל סממה, שתציג אוטוביוגרפיה חלופית של היחיד בזמן הכרונולוגי והמתיש שעובר על כולנו בבית.

מה זה הקהלהקה? לשונית מסתורית-הלחמה של שתי המילים הקהל ו-להקה, פלינדרום (מילה הכתובה אותו דבר גם מהסוף להתחלה). הקהלהקה היא פורמט חדש ליחסים בין קהל ולהקה, בריאה של מיתוס חדש, שיכול להנחות אותנו לעבר אמנות העתיד. פסטיבל צוללן כפי שהיה עד היום הפך לפרדוקס תחת חוקי הריחוק החברתי.

מיתוס חדש? המיתוס מתאר להקה שמתבוננת בעצמה כאובייקט אמנותי, מלחימה יחד את הפורמטים של המוזיאון והתאטרון. הוא  מתאר אירוע בינדורי שמתקיים כאן במקום הזה, בתל אביב-יפו, בישראל, תוך מפגש עם אמני אוונגרד גדולים – סמדר יערון, דויד מעיין ואביטל גבע – ודיון מעודכן בעקרונות האמנותיים המכוננים שהם עיצבו. המיתוס הוא אוֹצְ­­רוּת ההישרדות תוך ביקור במוסדות התרבות הקאנוניים, המוזיאונים הגדולים של העיר, בתקופה שבה הדמוקרטיה מסביב נוטשת אותם, ודווקא הקהלהקה נשבעת אמונים בדרכה הייחודית למוזיאוקרטיה (שלטון המוזיאון) שעתידה להיות האלטרנטיבה היחידה לאמנים בעידן סוף הדמוקרטיה. כך בין הריסות התרבות, הקהלהקה שומרת על מה שצריך לשמור, מתלכדת כקבוצה אמנותית עם נאמנות מוקפדת וממשיכה להשתוקק לחיים ולעשייה.

בעידן ובו אין תאטרון ואין מוזיאון, אין מרחב ציבורי ואין חופש תנועה, ולמעשה הדמוקרטיה נעלמת – הקלהקה מתפקדים כקהל וכלהקה, נושאים את שני התפקידים. הדמוקרטיה במקום להיות חוק המדינה הופכת לחוק טבע של הקהלהקה, ההתקהלות האזרחית הופכת להסכמה להביט זה בזה כיצירות אמנות, בעוד שהמציאות דוחקת בהם לשרוד כלהקה.

יוצרים משתתפים: תמר אבן חן, עידו ברק, דרור בירגר, הילה גלוסקינוס, מקס גרצן, מיכל הלפמן, יעל וייס, עמית טינה, סמדר יערון, חיים ויטלי כהן, יונתן עומר מזרחי, יוחאי מטוס, דויד מעיין, דני נוימן, בשמת נוסן, קובי סויסה, מיכל סממה, עומר עוזיאל, עדו פדר,יולי קובבסניאן, שי קוקוי, רוני רחמים, גוני ריסקין, ערן שני, מיצ׳ירו שין, נעה שמחיוף שחף.
מנהל אמנותי: עדו פדר | אוצרת שותפה: רותי דירקטור | מנכ״לית: איריס לנה | הפקה: הדס פדר | יוזמה: משה אבשלום שכטר | עיצוב גרפי: תומר רוזנטל | יח"צ: מירה אן בינרט | דיגיטל: באג-לייף, לאו ליברמן | רשתות חברתיות: תמר אבן חן | טריילר: נעה שמחיוף שחף. בתמיכת: משרד התרבות והספורט, מפעל הפיס, עמותת הכוריאוגרפים, עיריית תל אביב-יפו, מוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט, מוזיאון תל אביב לאמנות, מוזיאון ארץ ישראל, חממה אקולוגית קיבוץ עין שמר, Kok Schok, טייץ: מחול ומחשבה.

השנה ניתן לקנות סיסמא לאתר הפסטיבל שיעלה לאוויר בדצמבר. המחיר הוא מינימום 50 שקלים https://www.eventer.co.il/mythosofcompany

חמשת פרקי המיתוס:

 • הפרק הראשון, יציג את ההתלהקות הרוחנית ב-Zoom– סדנת ערכים לאלף הבא בעת הסגר –  בהנחיית דויד מעיין וסמדר יערון, שאת חומרי הווידיאו ערך דויד מעיין. ה-Zoom הוא מרחב לימבו בו הקהלהקה יכלה להתחיל להתמודד מחדש עם שאלות בראשית התהוותה, כמו גם הוא עצמו פיגוריזיציה מידית למוזיאון/תאטרון, מרחב מטאפורי וממשי עבור הקהלהקה.

 • הפרק השני, הוא סרט שצולם ונערך על ידי יונתן עומר מזרחי עם חברי הקהלהקה אשר בודק את רעיון החממה המסמל את תפיסת המודרנה ותפיסת האקולוגיה שלנו בתרבות המערב. הסרט נע בין ביקור בחממה האקולוגית בעין שמר של האמן הנודע אביטל גבע (שייצג את ישראל בביאנלה לאמנות בוונציה בשנת 1990), ובין ביקור בחממת הגן הבוטני המועדת להריסה שהופכת לחלל מטאפורי עבור המיתוס. הפרק מעמיד פרדיגמה אירונית ורומנטית להתמודדות הקהלהקה עם סוף עידן האנתרופוקן.

 • הפרק השלישי, הוא אוסף סרטים שמתארים את כניסת הקהלהקה למוזיאון הטבע, שם היא בוחרת לאצור את עצמה יחד עם החיות הנכחדות ועם סרטוני ההדרכה לאסון האקלים. אנו שואלים האם האמנים בראש ובראשונה, אבל גם בני האדם, שייכים לזן נכחד?  כיצד אנו מתמודדים בעת המגיפה עם השואה שאנו ממיתים על הטבע ועל עצמנו? ומהו טבעה של האמנות החיה? ואיזה טקסים ופעולות קדושות אנו יכולים לקיים דווקא במרחב משונה זה? עבודות של האמנים:בשמת נוסן, עדו פדר וסמדר יערון, הילה גלוסקינוס, קובי סויסה, יולי קובבסניאן ויעל וייס.

 • בפרק הרביעי, אחרי מוזיאון הטבע, הקהלהקה חוזרת למרחבה הטבעי כביכול – מוזיאון האמנות, שעומד סגור בעת הסגר השני. תערוכתה של מיכל הלפמן שהמציאה חלל שהוא תא אפור (בין קובייה לבנה לקופסא שחורה) שחושב את הקטסטרופה והשפעתה על אמנות, עומדת במוזיאון הריק ומזמינה לפעולה. בסרט זה של מיכל הלפמן ועדו פדר, נרקמים יחסים חדשים בין הצופה, האמנות והתרבות קורסת, שאותם מתארת הקהלהקה שעושה כרצונה כלהקה פראית וצעירה במוזיאון סגור, ומחזיקה בו בזמן בנוכחות של גוף המבקר בתערוכה וביכולת שלה להפוך לאובייקט אמנות אשר נטמע במוצגים המוזיאליים, ולבסוף הופכים את התערוכה למרחב התרחשות אינסופי שצריכת האמנות המתקיימת בו מייתרת את פתיחת המוזיאון.

 • פרק חמישי, הקהלהקה חוברת לליין המסיבות kok schok, שידוע בדומיננטיות האמנותית והפוליטית שלו בעיר, ושכמובן מאז המגיפה לא יכול לעשות מסיבות. פרק נקרא סינדרום ירושלים, והוא מאפשר להקהלהקה להתמודד עם האבסורד של המרחב הפוליטי וקריסת התרבות הצעירה בעיר על ידי חזון משיחי פתטי אך מרגש. החלק הראשון נקראה ״מהפכה!״ והוא משרטט פעולה של הקהלהקה בהפגנות בבלפור בירושלים, והשני הוא קליפ במוזיאון ארץ ישראל, שבו הקהלהקה נעה בין הפלנטריום לבין המרחב הארץ ישראלי של עצי זית ועתיקות בגני המוזיאון.

את המיתוס, ילוו כל יום מופעי זום לייב של היוצרת מיכל סממה, אשר תתאר את היחיד הספון בביתו שממשיך לעשות אמנות. הופעות סולו אלו יתנו עמדת נגד יומיומית יחידנית אל מול המיתוס של הקהלהקה.

ביום שישי 25.12.2020 יתקיים כנס טייץ מחול ומחשבה שיעסוק באספקטים שונים של התלהקות. יהיה בו פאנל על תכני הפסטיבל עם רותי דירקטור וד״ר ליאור זלמנסון, פאנל על כוריאוגרפיות פוליטיות עכשוויות עם ד״ר הודל אופיר ורותם תש״ח, פאנל על מחשבות הגל החדש במקום עשר שנים לאחר התלהקותו בהשתתפות איריס לנה, רן בראון וארקדי זיידס ופאנל על יוזמות התלהקותיות חדשות בעולם האמנות בהשתתפות ארנון בן דרור, אנה ווילד ואסף המאירי.  (הזכות לשינויים שמורה).

מנהל אמנותי: עדו פדר. אוצרת שותפה: רותי דירקטור. 22-26 בדצמבר 2020. לפרטים באתר… https://www.diverfestival.com/

קולנוע רדיו וטלויזיה

סלקום tv עם גבעת חלפון 1.5

״גבעת חלפון אינה עונה״ הוא סרט הקאלט הישראלי האהוב בכל הזמנים. אנו זוכרים סצנות שלמות בעל-פה ומשפטים שהפכו לנכסי צאן ברזל של החברה הישראלית. הוא הפך לסמל ישראלי-לאומי, אורח קבוע בכל בית בשידורי יום העצמאות, והוא לעולם, אבל לעולם לא מתיישן. כמעט 45 שנה לסרט הפולחן הסאטירי והמיתולוגי של אסי דיין ונפתלי אלטר משנת 1976, וכעת מגיע הספין אוף לטלוויזיה: גבעת חלפון 1.5.

נפתלי אלטר וליאור דיין, היוצרים ובעלי הזכויות, יפתחו מיני- סדרה חדשה לסלקום tv, תחת השם "גבעת חלפון 1.5", ספין אוף לסרט הפולחן משנת 1976 שביים וכתב אסי דיין ז"ל, יחד עם נפתלי אלטר. את שיר הנושא של סרט הקאלט ואת השיר "תן לשים ת'ראש על דיונה" כתב אסי דיין והלחין נפתלי אלטר, שהיה גם שותף בהפקה ובכתיבת התסריט, ואף הופיע בסרט בתפקיד משני (הש.ג.).

כעת, אלטר ודיין יחברו לויקטור בובלי, ויכתבו את התסריט למיני-סדרה שתעלה בסלקום tv.

ליאור דיין: ״במשך השנים, פעם אחר פעם, באופן סדרתי, פנו אליי וביקשו את הסכמתי ליצירת סרט המשך ל׳גבעת חלפון׳, אך תמיד סירבתי בטענה שמדובר ביצירת מופת שעם הזמן הפכה לדבר קדוש ולכן אסור לגעת בה. אלא שלפני שנה, התרחש מקרה שמעולם לא חשבתי שיכול לקרות ובעקבות זה, אני חייב להודות, עמדתי השתנתה. 45 שנים אחרי, גבעת חלפון תענה״.

אבי גבאי, מנכ"ל קב' סלקום: "אנו גאים ומאד מאד מתרגשים לחבור לליאור דיין ולנפתלי אלטר המוכשרים ולהביא בקרוב לצופי סלקום tv מיני סדרה חדשה המבוססת על הקומדיה הסאטירית הכי גדולה והכי מצוטטת בתולדות הקולנוע הישראלי שגדלנו עליה וראינו עשרות פעמים. 'גבעת חלפון אינה עונה' הוא סרט שהפך לקאלט ישראלי, סביבו התפתחה תרבות שלמה בכל מגזרי האוכלוסיה, והפך למיתוס ענק שאין עליו עוררין. הסדרה החדשה, 'גבעת חלפון 1.5', תעלה בבלעדיות בסלקום tv כחלק מעשייתנו להתפתחותה של יצירה טלוויזיונית מקורית בארץ".

כאן 11 עם סיפור חייו של זלמן שוקן

סיפור חייו של זלמן שוקן, איש עסקים ואיש רוח, ומי שקנה את עיתון "הארץ" שהפך לאחת הבימות התקשורתיות הבולטות מאז ועד היום בסרט דוקומנטרי חדש. הסרט ישודר ביום רביעי, 18 בנובמבר, בשעה 21:155 במסגרת רצועת הדוקו של כאן 11. בימוי: נעמי שחורי

הסרט "שוקן. על גבול הקונסנזוס", שישודר ביום רביעי הקרוב, 18 בנובמבר, בשעה 21:15, במסגרת רצועת הדוקו של כאן 11, מביא את סיפור חייו המרתק של זלמן שוקן, שהפך למלך בתי הכלבו של גרמניה. אוטודידקט שגילה את התרבות הגרמנית, הטביע חותם נצחי על התרבות היהודית והעברית החילונית בזכות אוסף עצום ונדיר של ספרות, כתבי יד ותמיכה, לא רק כספית, בחוקרים ומלומדים יהודיים כמו מרטין בובר, גרשום שלום וש"י עגנון, ורכש את עיתון "הארץ" שהיה לבמה תקשורתית תוססת עד היום.

הסרט מעיר לחיים את התקופה ההיסטורית באמצעות קטעי ארכיון נדירים, טקסטים הלקוחים מיומנים ומכתבים, הנפשה של תמונות משפחתיות ושחזורים דרמטיים. אך הוא גולש מעבר לגבולות ביוגרפיה היסטורית – חייו של שוקן נותנים הצצה אל גרמניה וישראל של אז והיום. ערי התעשייה בגרמניה בהן פעל, בעידן שבו מעמד הפועלים שגשג, הן כיום ערים מוכות אבטלה , בית גידול לימין הקיצוני. ובישראל, אותה שאף לראות ליברלית, הומניסטית ומתפשרת, חלו תמורות רבות.

בימוי ותסריט: נעמי שחורי. הפקה: לירן עצמור, גרד האג. עריכה: מיכל אופנהיים. צילום: אוריאל סיני, צילום נוסף: איתי וינוגרד. תחקיר: נעמי שחורי, עמיקם גולדמן. עיצוב פסקול: איציק כהן. מוזיקה: בועז שחורי

רדיו מהות החיים עם אפליקציה חדשה

לקראת סוף השנה, השיקו ברדיו מהות החיים אפליקציית רדיו חדשה עם המון אפשרויות ותכנים להאזנה מיידית. משידור לייב בזמן אמת לתחנה, דרך כל התוכניות, הרצועות והספיישלים מכל הזמנים. לדוגמא אורי גוטליב וירון ברובינסקי מביאים לאולפן את החברות הטובה, הכיף וההומור הייחודי להם, בתכנית שתגרום לכם לחייך מאוזן לאוזן. דנה דבורין בתכנית הורות, אלון נוימן לוקח בכל שבוע נושא או שאלה רלבנטיים שנוגעים לחיים של כולנו, מפרש ומפשט, מפחית ומפרק את הדרמה סביבם עם אורחים מרתקים וצבעוניים כמו שרון קנטור, דרור קרן, איתי מאוטנר. באפליקציה ניתן גם להאזין לסדרת הפודקאסטים המרתקת 'רבות הדרכים – מורים ותורות ששינו את פני התודעה' שמביאה מדי פרק, דמות או גישה מרתקת שתרמה לעולם בדרכה שלה ועוד.

"בראש סדר העדיפויות שלנו נמצא המאזין וליתר דיוק, חיי היומיום שלו – המחשבות,  האתגרים, הרגשות, הלבטים, ההתמודדויות והצורך בתקשורת – במיוחד בתקופה הזו", מספר אסי זיגדון, מנהל הרדיו, "לכן הרדיו מעניק במה למגוון קולות ודרכים ומאפשר אינטראקציה עם המאזינים בזמן אמת ובאמצעות שפה נקייה, פלורליזם רעיוני, אחריות, דוגמא אישית וחיזוק הטוב."

ברדיו מהות החיים ניתן להאזין למגוון רחב של תכנים בנושאים רבים כמו הורות ומשפחה, רוחניות, אקטואליה מזווית אחרת, הומור והמון מוזיקה טובה שנערכה עם מחשבה ותשומת לב, הן לטקסטים והן לאווירה שהצלילים מייצרים. השדרנים נבחרו בקפידה. כל אחד ואחת מהם מייצגים את המסע האישי שעברו ועדיין עוברים  והחיבור שלהם הוא באכפתיות וברצון לקדם שינוי. בין המגישים של רדיו מהות החיים: אלון נוימן, אורי גוטליב, ירון ברובינסקי, דליק ווליניץ, ניסים אמון, דידי ארז, בני בשן, רות קלדרון, לירון תאני, אירי ריקין, שמואל וילוז'ני, דנה דבורין, אמיר פרי, ארקדי דוכין, אליוט, שמואל שאול, נטאלי בן דוד ועוד.

סלקום tv עם בין העולם וביני Between the World and Me

העיתונאי והסופר טא-נהאסי קואוטס מדבר על ספרו רב המכר "בין העולם וביני" ועל המתח הבין גזעי באמריקה.

ב-2015 פורסם לראשונה "בין העולם וביני", מאת טא-נהסי קואטס, שנכתב כמכתב לבנו בן העשרה, ומשחזר את חוויותיו וניסיונו של המחבר כנער בבולטימור וחששו המתגבר בשל מהאלימות המופעלת כנגד הקהילה האפרו-אמריקאית. הטקסט מביע את רעיונו הנועז של קואטס, לפיו החברה האמריקנית בנויה באופן שמעודד ותומך בעליונות לבנה. הספיישל ישלב בין עיבוד בימתי שהופק ב-2018 והוצג בתיאטרון אפולו, לבין קריאת חלקים מעוררי השראה מספרו של קואטס, וישלב גם קטעים תיעודיים מחיי השחקנים, חומרי ארכיון ואנימציות.

בספיישל משתתפים בין היתר טא-נהסי קואטס, מהרשלה עלי, אנג'לה באסט, פיליסיה ראשאד ועוד רבים וטובים. "בין העולם וביני", ספיישל מיוחד מבית HBO, ימי ראשון, סלקום tv.

כאן 88 וכאן הסכתים מציינים 40 שנה לרצח ג'ון לנון

8 בדצמבר 1980 נחרט כאחד הימים הטרגיים בתולדות המוזיקה בפרט ובתרבות העולמית בכלל עם הירצחו של ג'ון לנון, סולנה ואחד ממייסדיה של להקת הביטלס. לנון היה כבר בעל קריירת סולו מוצלחת, והיו לו להיטים רבים, בהם Imagine ו-Woman. הוא נרצח סמוך לביתו בניו יורק, שבועות אחדים לאחר שהוציא את אלבומו Double Fantasy. מאז הרצח מציינים מעריציו הרבים, חברות התקליטים ותחנות רדיו בכל רחבי העולם את מותו בתוכניות, הוצאה לאור של הקלטות נדירות ובמופעי מחווה.

כאן הסכתים יציינו 40 שנה לרצח בהסכת חדש: "ג'ון לנון – העשור האחרון". בארבעה פרקים, בהגשת רוני ורטהיימר ובעריכת ניר גורלי, יסקור ההסכת את העשור האחרון בחייו של לנון – מפירוקה של להקת הביטלס, דרך קריירת הסולו המצליחה שלו, ההיעלמות, הקאמבק ועד לרצח והמורשת שנותרה אחריו.

הפרק הראשון יעסוק בחיפוש דרכו העצמאית של לנון, הפרק השני בתקליטי הסולו הראשונים שלו, הפרק השלישי במשבר האישי והמקצועי שפקד את לנון ונקרא לימים "סוף השבוע האבוד", והפרק הרביעי יעסוק בשנתיים האחרונות לחייו. הפרק הראשון בסדרה יעלה לאתר ההסכתים ב-6 בדצמבר.

זהו ההסכת השלישי שמפיקה כאן 88. קדמו לו ההסכת "הדרך לוודסטוק" שעסק בתרבות הנגד של שנות השישים ובסמל שלה, פסטיבל וודסטוק, וההסכת "הנדריקס" שסקר את חייו הקצרים והטרגיים של ענק הגיטרה ג'ימי הנדריקס. את שני ההסכתים ערכו והגישו גיל מטוס ותומר מולוידזון. אפשר למצוא אותם בקישור…

סינמטק ירושלים עם אסופת קולנוע – ארכיון ישראלי לסרטים

בראש השנה האחרון השיק ארכיון הסרטים הישראלי של סינמטק ירושלים אתר דיגיטלי חדש בו ניתן לצפות במאות סרטים עלילתיים ודוקומנטריים שהופקו בישראל ואלפי קטעי ארכיון המראים את המרחב המקומי מסוף המאה ה19 ועד לשנות ה70. כעת לקראת 200 אלף גולשים, הוסיפו אנשי הארכיון חוויות קולנוע דיגיטליות חדשות ומיוחדות לאתר המנצלות את היתרונות של הפלטפורמה הנקראות אסופות.

אסופה היא מעין תערוכה אינטרנטית המספרת את הסיפור של המקום הזה תוך התמקדות בתמה, תופעה חברתית, סיפור עבודתו של יוצר קולנוע מסוים  או תופעה קולנועית אחרת. התערוכה משלבת טקסט כתוב וקטעי ארכיון או סצנות נבחרות  מסרטים של הקולנוע הישראלי המלוות גם הן בטקסטים המתייחסים לקטע ביחס לנושא האסופה.

לשם אצירת האסופות פנו בארכיון הסרטים הישראלי ליוצרים, מבקרי קולנוע, אנשי תרבות, היסטוריונים וחוקרים בבקשה לאצור אסופה סביב נושא שמעניין אותם. בכל מספר שבועות תעלה באתר אסופה חדשה. בין האוצרים ניתן למצוא את רן לוי, שבחר לאצור אסופה על יומני הקולנוע, אמיר קמינר שאצר אסופות  על יצירתם של עמוס גוטמן ועמוס גיתאי, אסנת טרבלסי שאצרה אסופה על יצירתו של היוצר הדוקומנטרי אבי מוגרבי , דוד ליפשיץ שאצר אסופה על הספורט הישראלי, ליאור דיין על אביו כקולנוען, ניסן שור שאצר אסופה על עשייתו של הבמאי גור בנטביץ, ועוד. תחילה יעלו שתי אסופות לאתר. אחת במדור המבט ההיסטורי, ואחת במדור המבט האמנותי.

"לאן נעלמו יומני הקולנוע" באצירתו של רן לוי מייסד הפודקאסט עושים היסטוריה היא האסופה הראשונה שתעלה במדור ההיסטורי  ותאפשר היכרות עם התופעה הייחודית שהייתה קיימת בעולם משנות ה20 ועד שנות ה70 שנקראת יומני הקולנוע.

קטע מתוך האסופה: "הילדים שלי, בני טיפש־עשרה ברובם, הם צרכנים כבדים של מדיה חדשה: נטפליקס, יוטיוב, פודקאסטים ורשתות חברתיות החליפו אצלם את ערוצי הטלוויזיה, הרדיו והעיתון. אבל אף שהם אינם צרכנים של אמצעי התקשורת הוותיקים, הם בהחלט מכירים אותם: הם יודעים מה זה רדיו, ואילו סוגי מידע אפשר למצוא בעיתון. אך כששאלתי אותם מהם "יומני קולנוע" קיבלתי בתשובה מבטים תמהים. באותה מידה יכולתי לשאול אותם איך מפעילים את הפונוגרף של אדיסון".

רוב החומרים האודיו ויזואליים שהופקו בארץ ובמקומות רבים בעולם קיימים הודות ליומני הקולנוע שתיעדו רגעים היסטוריים חשובים לצד צילומים של חיי היום יום. אך תופעה  זו פסה  מהעולם לפני  כ 50 שנה. רן לוי בסגננו הייחודי והמסקרן מתאר את התפתחות התופעה, ואת מאפייניה המקומיים באופן קולח ומעמיק כאחד. דרך אנקדוטות פיקנטיות וקטעי יומנים  נדירים מספר רן לוי את סיפור היומנים ולא פחות מזה את הסיפור של המקום הזה.

"תל ־אביב היא נמר קטן, דרך עיניו של גור בנטביץ'" באצירתו של ניסן שור- במאי דוקומנטרי, תסריטאי, סופר ובעל טור בעיתון הארץ. היא האסופה הראשונה שתעלה במדור המבט האמנותי ובה ניתן להתוודע ליצירתו המיוחדת של גור בנטביץ', שבעיני ניסן הופכת את גור עצמו לתל אביב.

קטע מהאסופה: "גור בנטביץ' הוא תל ־אביב. אולי כמו שוודי אלן הוא ניו ־יורק, פליני הוא רומא, גודאר הוא פריז וקיארוסטמי הוא טהרן. אולי כמו שאלתרמן הוא תל ־אביב, כשהוא כותב "בכל זאת יש בה משהו". אצל בנטביץ', זה לא "בכל זאת". זו עובדה מוגמרת, בדוקה וידועה. יש בה משהו אחושלוקי. אין בכך בכלל ספק. עבור בנטביץ', תל ־אביב היא הדבר עצמו. היא־היא ואין אחרת מלבדה. מולה מתרחשים כל הפלאות וכל הנסים.

גם אורי זהר היה תל ־אביב. העיר בסרטיו היתה מגרש משחקים של גברברים חרמנים, מאצ'ואיסטיים, בוגרי להקות צבאיות, זחוחי דעת, לובשי מכנסיים קצרים בקיץ ובחורף. הם היו אדוני החוף, אדוני הצריפים. בתל ־אביב של שנות האלפיים, התחלפו האדונים. תל ־אביב הפכה להיות TLV. עיר שנשלטת על ידי בעלי הון, מגדלים גבוהים שנבנים על חורבות הצריפים, התחדשות עירונית בלתי פוסקת וג'נטריפיקציה חסרת רחמים. גור בנטביץ' פעל בדיוק בטווח שבין שתי התקופות האלה. כשכבר היה לגמרי ברור שתל ־אביב של אורי זהר היא שריד היסטורי רחוק, אבל הכסף הגדול עדיין לא הספיק לדרוך לעיר על הראש. תל ־אביב של הניינטיז."

ניסן בחר 10 סצנות מחמישה סרטים של בנטביץ'. מסרט הגמר של בנטביץ' ומארבעת הפיצ'רים שלו, מתוך קריירה קולנועית ארוכה שלדעתו אחד המסרים האישיים והאסתטיים העיקריים שלה הוא זה: גור בנטביץ' לא מתבייש בתל ־אביביוּת שלו ומעולם לא הסתיר אותה. הוא מספר את סיפורו דרך סיפורה. הוא אוהב אותה והיא אותו.

האסופות כולן נכתבות בטון האישי של הכותבים ועל פי בחירתם, צוות הארכיון הסרטים שמח שעבודת השימור והדיגיטציה שנעשתה בשלב ראשון על מנת להבטיח לשמר את הסרטים לדורות הבאים מאפשרת  כיום להיות בסיס לשיח ויצירה תרבותית חדשה הנותנת כבוד ומתייחסת באהבה לקולנוע הישראלי.

כל האסופות נגישות וללא עלות בקישור…

נשיונל ג'יאוגרפיק עם המלצות דצמבר 2020

מבט על: הודו | India From Above : הסדרה מתמקדת ביופייה של הודו במבט ממעוף הציפור. מתמקדת בטבע קסום, אנשים מרתקים, בתרבויות מיסטיות. מבט מהאוויר על כינוסים דתיים לצד מתקנים סולריים, תחרויות אולטרה מרתון, כפרים צפים, מכתש של מטאור ועוד. מבט על הודו מלמעלה, כפי שמעולם לא ראיתם.

ימי שישי 4+11 בדצמבר בשעה 21:00
המקומות המקוללים בעולם | Atlas of Cursed Places: הסופר וההרפתקן סם שרידן מטייל בעולם בחיפוש אחר המקומות המקוללים ביותר.

ימי ראשון בשעה 21:00 החל מה-13 לדצמבר
הסודות הקבורים של התנ"ך עם אלברט לין: הברית החדשה | Buried Secrets of the Bible with Albert Lin: Lost Cities of the Old Testament | האם קריעת ים סוף וחורבן סדום ועמורה הם אירועים אמיתיים? כדי לפתור את התעלומות האלה משתמש החוקר אלברט לין בלוויינים, בכטב"מים ובטכנולוגיית חלל וחושף את הסודות שהיו קבורים אלפי שנים. אלברט לין חוקר סיפורי תנ"ך גדולים: האם אירועים אמיתיים יכולים להסתתר מאחורי קריעת ים סוף והרס סדום ועמורה?

יום שישי 25.12 בשעה 21:00
הסודות הקבורים של קרוס |   Buried Secrets of Keros: מסע ארכיאולוגי מסתורי לחשיפת ציביליזציה קדומה בים האגאי.

יום שני 28 בדצמבר בשעה 21:00
HOT VOD ו-NEXT TV עם חיים מושלמים Perfect Life

דרמה קומית ספרדית שנוצרה על-ידי לטיסיה דולרה ("בלוגרית תחת שיפוצים"), שגם מככבת בסדרה ומביימת את מרבית פרקיה. הסדרה זכתה בפרס "הסדרה הטובה ביותר" בפסטיבל קאן בשנת 2019.

לצד דולרה מככבות גם איישה וילגראן ("שם למטה") וסיליה פרחיירו ("כדורים"), שיחד עם דולרה זכו בפרס "השחקניות הטובות ביותר" בפסטיבל קאן בשנת 2019. לאחר שבן זוגה של מריה (דולרה) נפרד ממנה שנייה לפני שעמדו לרכוש יחד את הבית בו תכננו לחיות למשך שארית חייהם, היא פונה לאחותה הלסבית אסתר (וילגראן) לניחומים. אסתר חיה חיים בוהמיים ונטולי דאגות, ומריה מחליטה לנסות לחיות כמוה. חברתה הטובה של מריה, כריס (פרחיירו) חיה שקר משל עצמה עם בעלה פבלו ובתם, ויחד שלוש הנשים מנסות למצוא את דרכן בעולם, ששוב ושוב מנסה לסמן להן שהדרך לא הסתיימה, היא רק התחילה.

ה "חיים מושלמים" תשודר החל מיום רביעי ה-2.12 רק ב-HOT VOD וב-NEXT TV והחל מה-9.12 בשעה 22:00 רק ב-HOT HBO

כאן 11 עם פגישה עם רוני קובן בעונה חדשה

תוכנית הראיונות זוכת פרס האקדמיה, "פגישה עם רוני קובן", חוזרת לעונה רביעית ב-כאן 11, ותשודר בכל יום רביעי, מ-25 בנובמבר, בשעה 22:15. האורח הראשון בעונה החדשה יהיה ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, ששימש גם שר הביטחון בממשלות אולמרט ונתניהו. ברק ידבר בתוכנית בין השאר על הטעויות שעשה בתחום הפוליטי, על יחסו לממשלת נתניהו–גנץ ולשני האישים העומדים בראשה, על המבצעים הנועזים מהסיירת, ועל חיבתו למגדלי יוקרה.

עוד יתארחו בעונה החדשה: ח"כ נפתלי בנט, ח"כ אחמד טיבי, שלי יחימוביץ', לימור ליבנת, נחום ברנע, פרופ' עדית מטות, ליא קניג, צביקה הדר, איתי לוי, דרור קרן, יובל סמו, אלונה פרנקל, עו"ד ציון אמיר ומינה צמח.

התוכנית "פגישה עם רוני קובן" היא תוכנית ראיונות דוקומנטרית, המשלבת מפגש אינטימי וכיתת אומן. בכל שבוע רוני קובן מארח בה דמות בולטת בחברה, בתקשורת ובתרבות הישראלית. עורך: ניר בכר. במאית: שרון קרני. חברת הפקה: ארצה הפקות.

ימי רביעי, בשעה 22:15 ב-כאן 11

HOT REAL עם הסדרה הדוקומנטרית אבאל'ה

"אבאל'ה" הוא פורמט דוקומנטרי מבית ה-BBC, שבגרסתו הישראלית מלווה חמישה גברים מפורסמים ומשפחותיהם, שנאלצים להתמודד במשך שבוע ללא הנשים שלהן, תוך שהם אחראים לבדם וללא החצי השני שלהם, לניהול הבית והילדים.

הסדרה בוחנת את היכולת של הגברים להתמודד לבדם עם כל המטלות הנדרשות לניהול בית תקין – בישולים, לקיחת הילדים לחוגים, פעילויות פנאי ובידור לילדים, מתן מענה רגשי לבני הבית ועוד. האם הם יצליחו לעשות זאת לבד ללא נשותיהם – נשות קריירה ומשפחה?
משתתפים: ערן זהבי – הכוכב הכי גדול של הכדורגל הישראלי בעשור האחרון, קשר נבחרת ישראל ופ.ס.וו איינדהובן. זיו שילון – גיבור ישראל וסרן במילואים שאיבד את ידו בפעילות צה"ל ברצועת עזה. עדי ליאון – המלחין והמעבד המוזיקלי, שעבד והפיק מספר לא מועט של להיטים בז'אנר הים תיכוני. יורם כהן – אביה של אלין כהן, כוכבת הרשת ובעלת מותג האיפור "אלין כהן", משמש כמנכ"ל של החברה.

החל מיום שני ה-28.12, ימי שני-רביעי בשעה 19:30 ב-HOT REAL, בכורה ב-24.12 ב-HOT VOD

HOT HBO ו-HOT VOD עם אופוריה Euphoria

אופוריה Euphoria היא סדרת דרמה של רשת HBO המבוססת על דרמה ישראלית מקורית של HOT, שיצרו רון לשם ("בופור"), דניאל אמסל ודפנה לוין ("מיגל", "בטיפול", "נבלות"), שגם ביימה את פרקי הסדרה. את "אופוריה" עיבד התסריטאי סם לוינסון ("אשף השקרים", "עוד יום שמח") ועם מפיקיה נמנה המוזיקאי והשחקן דרייק. כעת, הסדרה חוזרת לפרק מיוחד בשני חלקים. חלקו השני של הפרק ישודר ב-24.1 בארה"ב, ויום למחרת ב-HOT HBO וב-HOT VOD.

את הקאסט של "אופוריה" מובילה המוזיקאית, השחקנית ואושיית האופנה זנדאיה ולצידה כוכב "האנטומיה של גריי" אריק דיין. זנדאיה מגלמת את רו בנט, נערה נרקומנית שהשתחררה לאחרונה ממוסד גמילה ומתקשה להישאר נקייה ולפתוח דף חדש. חייה משתנים כשהיא פוגשת את ג'ולס ווהן, נערה טרנסג'נדרית שעברה לעיר אחרי גירושי הוריה – וכמו רו, מחפשת מקום להשתייך אליו.

בפרק המיוחד, שנכתב על-ידי לוינסון, אנו עדים להשלכות של סיום העונה הקודמת, בה רו נותרה לבדה על רציף הרכבת בעוד ג'ולס מתרחקת ממנה. רו נמצאת במצב נפשי רעוע והיא חוזרת להשתמש בסמים. הפרק עוקב אחר חגיגות חג המולד בביתה של רו בעוד היא מתמודדת עם ההתפתחויות הקשות בחייה.

ב"אופוריה" המקורית, ששודרה ב-HOT3 ב-2012 והופקה על ידי "טדי הפקות" וטמירה ירדני, כיכבו רוני דלומי, מאור שוויצר, רועי ניק, דולב מסיקה, אבי מצליח, דקל עדין ועוד.

הפרק ישודר ביום שני ה-7.12 ב-22:00 ב-HOT HBO, ב-HOT VOD וב-NEXT TV

HOT HBO ו-HOT VOD עם חסרי בושה – עונה 11 – Shameless

חסרי בושה Shameless, הקומדיה הנועזת של רשת הכבלים "שואוטיים" וחברת Warner Bros שגרפה ארבעה פרסי "אמי" (מתוך 15 מועמדויות) ושתי מועמדויות ל"גלובוס הזהב", חוזרת לעונה ה-11 והאחרונה שתשודר רק ב-HOT. הסדרה מבוססת על הסדרה הבריטית "לגדול בלי בושה", אותה יצר פול אבוט, ולאדפטציה האמריקאית המצליחה אחראי גם המפיק הנודע וזוכה שישה פרסי ה"אמי" ג'ון וולס ("ER", "הבית הלבן"). במרכז "חסרי בושה" ניצבים הגלאגרים, בני משפחה לא מתפקדת ולא קונבנציונלית ממעמד הפועלים המתגוררת בשכונת עוני בשיקגו. בזמן שהאב האלכוהוליסט פרנק (המועמד לאוסקר וזוכה ה"אמי" וויליאם ה. מייסי, "מגנוליה", "פארגו") עסוק בניסיונות לממן את התחביב המפוקפק שלו, ילדיו מגדלים את עצמם  בלי דמות סמכותית בחייהם, מנסים לשרוד ולא להסתבך בצרות – ולא תמיד בהצלחה יתרה.

בעונה האחרונה של הסדרה, משפחת גלאגר וכל הצד הדרומי של שיקגו נמצאים בצומת דרכים לאחר שחייהם ועולמם השתנו ללא היכר בעקבות מגפת הקורונה, הג'נטריפיקציה וההתבגרות הבלתי נמנעת. בעוד שפרנק (מייסי) נאבק בהבנה שמותו הולך וקרב, ליפ (ג'רמי אלן וייט, "Homecoming") מתמודד עם האפשרות שיהפוך למנהיג המשפחה. איאן (קמרון מונהאם, "גות'האם") ומיקי (נואל פישר, "הקו האדום") מנסים להבין איך להסתדר כזוג נשוי, ודבי (אמה קני, "משפחת קונור") מאמצת את היותה אם חד-הורית. קרל (אית'ן קוטקוסקי) פותח בקריירה חדשה באכיפת חוק, בעוד וי (שאנולה המפטון) וקווין (סטיב האווי) מנסים להבין אם החיים קשי-היום שיש להם בצד הדרומי שווים את כל המלחמות.

החל מה-10.12, ימי חמישי בשעה 22:00 רק ב-HOT HBO וב-HOT VOD

HOT VOD ו-NEXT TV עם בבילון ברלין – עונה 3 – Babylon Berlin

בבילון ברלין Babylon Berlin היא דרמה תקופתית גרמנית של רשתות Sky ו-ARD, המבוססת על סדרת רבי המכר מאת וולקר קוטשר. את הסדרה יצר הבמאי טום טייקוור ("ראן לולה ראן", "הבושם") שהיה מועמד ל"אמי" ול"גלובוס הזהב" על עבודתו כמלחין ב"ענן אטלס" וב"סנס8". העונה השלישית תעלה במלואה ל-HOT VOD ול-NEXT TV. עלילת הסדרה מתרחשת בברלין של שנות העשרים הסוערות, ומתארת לראשונה את ההתפתחויות הפוליטיות והחברתיות שהובילו מרפובליקת ויימאר עד לעליית המפלגה הנאצית. מתחת לחזות הנוצצת של העיר, ההמונים העניים כמהים לחיים טובים יותר. זו תקופת שגשוג לפשע המאורגן ולקיצוניים הפוליטיים.

במרכז הסדרה עומד ראת', קצין משטרה מסתורי וצעיר שמגיע מקלן לברלין ומצטרף למחלק המוסר של משטרת העיר. בתחילת העונה השלישית ראת' והצוות שלו נשלחים לחקור סדרה של רציחות שהתרחשו על סט צילומים לסרט, כאשר לפני כל רצח מופיעה דמות מסתורית העוטה גלימה, שנעלמת מיד לאחריו. החקירה מסתבכת כשהיא מובילה את צוות החוקרים למאפיונר החזק ביותר בעולם התחתון של ברלין. בנוסף, אוברסט, שעומד כעת בראש המשטרה הפוליטית, מנסה לטייח את התנקשותו בקודמו לתפקיד.

החל מה-16.12 רק ב-HOT VOD וב-NEXT TV

HOT VOD ו-NEXT TV עם חיים מושלמים – Perfect Life

דרמה קומית ספרדית שנוצרה על-ידי לטיסיה דולרה ("בלוגרית תחת שיפוצים"), שגם מככבת בסדרה ומביימת את מרבית פרקיה. הסדרה זכתה בפרס "הסדרה הטובה ביותר" בפסטיבל קאן בשנת 2019. לצד דולרה מככבות גם איישה וילגראן ("שם למטה") וסיליה פרחיירו ("כדורים"), שיחד עם דולרה זכו בפרס "השחקניות הטובות ביותר" בפסטיבל קאן בשנת 2019.

לאחר שבן זוגה של מריה (דולרה) נפרד ממנה שנייה לפני שעמדו לרכוש יחד את הבית בו תכננו לחיות למשך שארית חייהם, היא פונה לאחותה הלסבית אסתר (וילגראן) לניחומים. אסתר חיה חיים בוהמיים ונטולי דאגות, ומריה מחליטה לנסות לחיות כמוה. חברתה הטובה של מריה, כריס (פרחיירו) חיה שקר משל עצמה עם בעלה פבלו ובתם, ויחד שלוש הנשים מנסות למצוא את דרכן בעולם, ששוב ושוב מנסה לסמן להן שהדרך לא הסתיימה, היא רק התחילה.

החל מיום רביעי ה-2.12  רק ב-HOT VOD וב-NEXT TV

HOT VOD עם ספריית נשיונל ג'יאוגרפיק

HOT VOD מזמינה אתכם ליהנות ממגוון תכנים פראיים במיוחד של ערוץ "נשיונל גי'אוגרפיק" בקטגוריה חינמית חדשה. הספרייה תכלול מגוון רחב של סרטים וסדרות שמדברות על עולמות הטבע, התעופה ועל בני האדם שבאופן בלתי נמנע משפיעים על כל היבט של עולמנו – טבעי או טכנולוגי. בין התכנים שיעלו בקטגוריה: "תעופה בחקירה", "ביטחון שדה – קולומביה", "כלואים בארץ זרה", "אלבום החיות הנכחדות", "טבע פראי באמריקה", "משחקי מוח" ועוד עכשיו ב-HOT VOD

HOT VOD ו-NEXT TV עם מיליארדים – עונות 1-2 – Billions

הדרמה המצליחה ועטורת הכוכבים של רשת Showtime, ישודרו בשידור יומי ב-HOT3 ויעלו במלואן ל-HOT VOD ול-NEXT TV. הסדרה נוצרה על-ידי בריאן קופלמן, דיוויד לווין (שביחד עומדים מאחורי מספר הפקות קולנועיות הכוללות את "משחק המושבעים", "ההימור האחרון", "אושן 13" ועוד) והכותב הפיננסי בעל הטור המוכר ב"ניו יורק טיימס", אנדרו רוס סורקין. הסדרה, שעוסקת בעולם הפיננסים של וול סטריט, עוקבת אחר מסלול ההתנגשות בין צ'אק רודס, תובע כללי בניו יורק (המגולם על-ידי זוכה ה"אמי" פול ג'יאמטי, "סינדרלה מן"), לבין בובי אקסלרוד (דמיאן לואיס, "הומלנד"), מלך קרנות הגידור של וול סטריט. רודס מקדש את השליחות הציבורית שבתפקידו והוא רואה באקסלרוד ותעשיית קרנות הגידור, שמקדשים רווחים מעל הכל, את כל מה שמושחת בחברה האמריקאית. לאחר שרודס מחליט להפיל את אקסלרוד מתחיל בין השניים מרדף של חתול ועכבר שיסתיים רק עם מפלתו של האחר.

החל מה-6.12, ראשון-חמישי בלילה ב- HOT3וכל הפרקים ב-HOT VOD וב-NEXT TV

HOT VOD ו-NEXT TV עם פרשת השבוע

סדרת הקאלט האהובה מגיעה ל-HOT3! פרשת השבוע נוצרה על-ידי התסריטאים רני בלייר וענת אסולין ושודרה במשך שלוש עונות בין השנים 2006-2009. הסדרה עוקבת אחר שנה גורלית בחייהן של ארבע משפחות ישראליות ממעמדות כלכליים וחברתיים שונים, הנקשרות בין עצמן בסיפורי אהבה, בגידה, חברות, ובהתמודדות עם המציאות הישראלית הביטחונית והחברתית. עלילת כל פרק בסדרה מבוססת על אחת מפרשות השבוע, כאשר כל עונה מבוססת על חומש אחר. בסדרה מככבים: יובל סגל, קרן מור, מנשה נוי, רונית אלקבץ, קאיס נאשף ועוד.

החל מה-2.12, ימי ראשון-חמישי בשעה 20:00 רק ב-HOT3 כל הפרקים זמינים ב-HOT VOD וב-NEXT TV

HOT VOD ו-NEXT TV עם S.W.A.T – עונה 4

סדרת האקשן המצליחה והמועמדת ל"אמי" של רשת CBS, נוצרה על ידי צמד התסריטאים שון ריאן ("המגן", "טיימלס", "שקר לי") וארון רחסאן תומס ("סליפי הולו", "אורות ליל שישי"), בהפקתו של ניל ה. מוריץ ("אני יודע מה עשית בקיץ האחרון", "נמלטים", "הבנים") ובבימויו של ג'סטין לין ("סטארטרק: אל האינסוף", "בלש אמיתי") שביחד עומדים גם מאחורי סדרת הסרטים "מהיר ועצבני". העונה הרביעית תשודר ב-HOT Zone בצמוד לשידור בארה"ב. בסדרה מככב שמאר מור ("מחשבות פליליות", "צעירים חסרי מנוח") בתור סמל דניאל "הונדו" הארלסון – חייל לשעבר בצבא ארה"ב, יליד לוס אנג'לס, שעומד בראשה של היחידה המיוחדת. היכרותו המעמיקה עם העיר מייצרת אצל הונדו תחושת מחויבות גדולה לא רק אל חבריו לצוות, אלא גם לתושבי העיר אותם הם משרתים, ובכך עוזר לגשר בין הכוח המשטרתי לקהילה.

בפתיחת העונה הרביעית של הסדרה הונדו מתמודד עם צלקות מהעבר כשפורצות התפרעויות ברחבי העיר בעקבות מאורעות העונה הקודמת. הונדו, אביו של הונדו (זוכה ה"אמי" אובה בבטונדה, "אנשים לבנים יקרים") ובן חסותו, דריל (דאשיי פרוסט) מסתובבים ברחבי העיר ומנסים לעזור בעוד שהונדו נזכר בפרעות שהתרחשו בלוס אנג'לס ב-1992, כשהיה רק נער מתבגר. בנוסף, המרדף של הצוות אחר קרטל הסמים 'אל דיאבלו' נמשך וקבוצה של טרוריסטים המהלכים אימה ברחבי העיר.

פרק הבכורה ישודר ביום שני ה-28.12 בשעה 22:45 שאר הפרקים ישודרו בכל יום שבת בשעה 22:45  ב-HOT Zone, ב-HOT VOD וב-NEXT TV

HOT VOD ו-NEXT TV עם שיקגו PD – עונה 5 – Chicago PD

סדרת האקשן המצליחה של רשת NBC, המפיק זוכה ה"אמי" דיק וולף (יוצר המותג הטלוויזיוני "חוק וסדר") והתסריטאי-מפיק מאט אולמסטיד ("NYPD"), חוזרת לעונה חמישית שתשודר רק ב-HOT. השניים עומדים גם מאחורי סדרות "שיקגו" – בהן "שיקגו Fire" ו"שיקגו Med" (המשודרות אף הן ב-HOT Zone), ו-"Chicago Justice". שמונה עונות של הסדרה שודרו כבר בארה"ב, והיא חודשה לעשר עונות. מחוז 21 של משטרת שיקגו מתחלק לשתי קבוצות שונות בתכלית: שוטרי המקוף, שמסיירים בעיר במדים ומתמודדים עם הפשע ברחובות, ויחידת המודיעין – הצוות שנלחם באיומים משמעותיים על העיר, כמו פשע מאורגן, סחר בסמים ומקרי רצח. את יחידת המודיעין מוביל סמל הנק ווייט (ג'ייסון בג'ה, "קליפורניקיישן"), איש שלא חושש לכופף את החוקים במרדף אחרי הצדק.

העונה החמישית של "שיקגו PD" כוללת פרקי קרוסאובר עם "שיקגו Fire" (עונה 5), עם "שיקגו Justice" (עונה 1) ועם "שיקגו Med" (עונה 2). החל מה-8.12, ראשון-חמישי ב-22:00 ב-HOT Zone, ב-HOT VOD וב-NEXT TV

HOT VOD עם השקת קטגוריית סדרות נוער חדשה

עולם בני הנוער משתנה בקצב מהיר וכמעט יום יומי, ולכן החלטנו להשיק מחדש את קטגוריית סדרות הנוער שלנו באופן שישקף את עולמם הייחודי. במסגרת השקת הקטגוריה המחודשת נעלה עם סדרת נוער חדשה מידי שבוע! בין הסדרות והעונות החדשות שיושקו:

יצאת אביר – דוויט, נער במאה ה-21, נופל לתוך מערה תת קרקעית עתיקה ומגלה את גרטה, נסיכה גותית שבאורח קסם ישנה כבר אלף שנים.

יורשי הלילה – עונה שניה לדרמה אודות יורשי הערפדים שנמצאים במסעם להבטיח את עתידם על ידי הצלת העולם מהחושך הנצחי ועל ידי הבסת דרקולה

השנה הגרועה בחיי. שוב – אלכס בן ה-14 מוצא עצמו במצב מוזר ביום ההולדת של השנה הגרועה בחייו, ומתקשה להאמין למה שעומד לקרות בשנה הקרובה. חברים, תעלולים והשתלשלות מוזרה של אירועים.

עוד סדרות שיעלו במהלך דצמבר: תאומות בצרות, מוכנים לזה!, וכמובן עוד עשרות סדרות מרגשות, מצחיקות ואהובות שמשודרות היום בשירות.

החל מה-3.12 חינם ב-HOT VOD young

ספיישל חיות נפלו על הראש: חושבים שרק לכם היה קשה בסגר? גם לחיות המחמד שלכם לא היה קל! בחנוכה הזה החיות יוצאות להפגין בספיישל מיוחד שמוכיח – כשחיות משתגעות זה הרבה יותר מופרע, מפתיע, ובעיקר – מצחיק! במסגרת הספיישל יעלו סדרות חדשות: גומי דב וחברים, פליפ ופלאפ, רומי ודאמי, אינה מינה דיקה, תיק תק זנב, לצד סדרות אהובות וסרטים בלתי נשכחים: אלווין והצ'פמאנקס, אנגרי בירדס, צבי הנינג'ה, קונג פו פנדה 3, החיים הסודיים של חיות המחמד, ג'ננה בסוואנה, בלגאן בג'ונגל ועוד! מה 6.12 ועד 27.12 חינם ב-HOT VOD young

ספיישל חנוכה : רק ילדי HOT VOD young חוגגים את חנוכה עם מגוון תכניות מדליקות ומעשירות לחג! במסגרת הספיישל יעלו פרקים מיוחדים לחנוכה מתוך מגוון הפקות המקור: יש לי חג עם רינת וחברים, חורף עם קצפת ותות, חיפזון וזהירון, חג שמח עם רינת ויויו, רוני וקשיו, לולי חוגג חנוכה ועוד, מבחר שירים לחג האורות, הצגות חנוכה וכמובן, הדלקת הנרות המסורתית של בובו וזץ ויצירותיהם לחג. מה-10.12 עד 19.12 כולל. חינם ב-HOT VOD young

סלקום tv עם מטורף, לא בלתי שפוי

מבית היוצר של זוכה האקדמיה אלכס גיבני ו-HBO, הסרט "משוגע, לא מטורף", עוקב אחר ד"ר דורות'י אוטנו לואיס, פסיכיאטרית שהקדישה את חייה לחקר רוצחים ולחיפוש תשובות לשאלה למה אנשים הורגים. הסרט מתאר את ניסיונותיה רבי השנים להסתכל מעבר לפרטים המזוויעים של מעשי הרצח ולתוך לבם ומוחם של הרוצחים עצמם. הסרט התיעודי מציג את מחקרה של ד"ר לואיס, ראיונות מוקלטים בבתי הכלא עם רוצחים הממתינים לביצוע גזר דין מוות. עוד עוסק הסרט גם בהפרעות הנוירולוגיות של רוצחים ידועים לשמצה כגון טד בנדי, במטרה לאתגר את הדעה הרווחת כי רוצחים "הופכים" להיות כאלה ולא "נולדים" כך. הסרט, בקריינותה של זוכת האוסקר לורה דרן ("סיפור נישואים", "טווין פיקס"), מעלה שאלות גם לגבי עונש המוות: האם מדובר בעידוד אלימות נוספת, ומדוע החברה מתעקשת להוציא להורג בני אדם במקום להחזיק אותם כלואים במקום בו אינם מסכנים את החברה. הסרט השתתף בפסטיבל ונציה וזכה לשלל ביקורות משבחות.

כאן 11 עם הסרט הדוקומנטרי הצעיף האדום

סרט אוטוביוגרפי מגולל את קורותיו מחייו בברית המועצות, דרך הקריירה הקולנועית העשירה וההתנכלות של השלטון אליו בגלל יהדותו ועד העלייה לישראל בשנות התשעים. בסרט משולבים קטעי משחק, ארכיון, אנימציה והרבה הומור של אדם שחווה לא מעט על בשרו. הסרט "הצעיף האדום" ישודר ביום רביעי,2.12.2020, בשעה 21:15 במסגרת רצועת הדוקו של כאן 11. במאי: פטר מוסטבוי

בברית המועצות הקומוניסטית היה פטר מוסטובוי אחד היוצרים החשובים בתחום הקולנוע הדוקומנטרי. הוא היה במאי וזכה ב-11 פרסים בפסטיבלי קולנוע בין-לאומיים, בהם פרס מפעל חיים. בשנות התשעים, עם קריסת השלטון הסובייטי, עלה מוסטבוי לישראל, ומעמדת במאי בכיר שם הפך לאדם אלמוני כאן. מעת לעת הוא יצר כאן סרטי תעודה לטלוויזיה הישראלית.

"הצעיף האדום" הוא סרט אוטוביוגרפי שיש בו הרבה הומור, קטעי משחק, ארכיון ואנימציה. הוא מביא את סיפורו של אומן שרצה להטביע את חותמו על התרבות הרוסית, אך בשל יהדותו נחשד בכל פעם מחדש בעוינות ובבגידה במשטר, האשמות שרק בנס לא הסתיימו במאסר או בתוצאה גרועה יותר.

במאי ומפיק: פטר מוסטובוי. תסריט: ולדימיר ביידר, פטר מוסטובוי. במאי משנה, עורך: גרים טריינין. מפיקים בפועל: יפים גלמן, ארנסט ארנוב בהשתתפותו של פבל וינשטוק. במאית אנימציה: נטליה רס, אנימטורים: אנדרי סרביננקו, ארקדי ציקון. צילום: ישראל פרידמן, ולדימיר סמיונוב

סלקום tv עם כרונולוגיה של דצמבר 2020

יום שלישי 1.12.2020

*** סדרה חדשה לילדים "השדון הסגול" – מבית ערוץ הילדים. הרפתקאותיהם של השדון הסגול והחתלתול שלו, הנקלעים לתקריות מגוחכות ומשעשעות כשהם מנסים להתמודד עם ההתמכרות לדברי מתיקה ועם הנטייה להסתבך בצרות שוב ושוב.

***  הסדרה "שדה התעופה של דובאי" – מבית ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק. Ultimate Airport Dubai. מאחורי הקלעים של אחד משדות התעופה הגדולים והעמוסים ביותר בעולם.

***  סרט דוקו בשני חלקים "מבט על: מצרים" – מבית ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק Egypt From Above. מסע אווירי מרהיב בשמי מצרים מגלה כיצד נהר הנילוס היה המפתח לאימפריה הקדומה ומדוע הוא חשוב גם היום.

***  סרט דוקו "תות-אנך-אמון: דיוקן" – מבית ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק Ultimate Tutankhamun. שחזורים בשלושה מימדים וחקירת מז"פ בונים את התמונה המלאה ביותר של המלך תות-אנך-אמון, שתסייע לחשוף את המסתורין סביב קברו.

***  סרט הקולנוע "מעשי ג'וקרים: הסרט" (2020) Impractical Jokers: The Movie

סרט מתיחות מבוסס על סדרת טלוויזיה מצליחה

***  סרט הקולנוע "הדרך חזרה" (2020)  The Way Back. דרמה בכיכובו של בן אפלק, על כוכב כדורסל תיכונים בעבר המקבל הצעה לאמן את קבוצת הכדורסל בתיכון בו למד.

***  סרט הקולנוע "לכוון גבוה" (2020) The High Note. דרמה קומית בכיכובה של דקוטה ג'ונסון (50 גוונים של…) כעוזרת אישית של זמרת מצליחה, השואפת להפוך למפיקה מוזיקלית בעצמה. זמין בסינמה tv

*** סרט הקולנוע "אהבה עמוקה" (2017) Submergence. דרמה רומנטית, מהנדס סקוטי נחטף בסומליה. אלפי קילומטרים משם, מתכוננת צוללנית לכניסה למים הקפואים של גרינלנד. השניים נזכרים במפגש הראשון ביניהם, כאשר התאהבו.

יום רביעי 2.12.2020

*** בית המשפט! – עונה 2 All Rise S2 עונה חדשה לדרמת בית המשפט המצוינת. במרכז העונה סיפור מעצרה של השופטת במהלך הפגנה והשלכות המעצר עליה ועל הסובבים אותה.

יום חמישי 3.12.2020

*** סרט דוקו חדש מבית HBO – "אלוהיי התינוקות" (2002) Baby God סרט דוקו של HBO, על רופא פוריות שהשתמש בזרעו כדי להכניס מטופלות להריון וכעת ילדיו מבקשים תשובות.

***  סרט הקומדיה "בארב וסטאר נוסעים לדל מאר" (2020) Barb and Star Go to Vista Del Mar. קומדיה בכיכובה של קריסטן וויג. בארב וסטאר, שתי החברות הטובות מעיירה קטנה במרכז ארה"ב, עוזבות לראשונה את העיירה, יוצאות לחופשה בפלורידה ונקלעות למזימה שבאה להרוג את כל מבקרי עיירת הנופש בה הן מבלות. זמין בסינמה tv

***  סרט הקולנוע "סופים והתחלות" (2019) Endings, Beginnings דרמה רומנטית על צעירה בשנות השלושים לחייה החווה שנה של אהבה ושברון לב. זמין בסינמה tv

*** סרט הקולנוע "החיים בשנה אחת" (2020) Life in A Year. דרמה רומנטית. נער בן 17, המגלה שחברתו גוססת, מחליט לספק לה חוויות של חיים שלמים בשנה שנותרה לה. זמין בסינמה tv

*** סרט ההרפתקאות "מיה והאריה הלבן" (2018) Mia and the White Lion. סרט הרפתקאות לכל המשפחה. משפחתה של מיה בת העשר עוברת מלונדון לאפריקה כדי לנהל חוות אריות. חברות אמיצה מתפתחת בין מיה לבין גור אריות לבן. עולה גם בגרסה מדובבת לעברית.

*** סרט הקולנוע "שיר השמות" (2019) The Song of Names. דרמה היסטורית. טים רות' וקלייב אוון בתפקיד שני חברי ילדות מלונדון שחייהם הושפעו עמוקות מהתבגרותם בצל מלחמת העולם השנייה.

*** סרט הקולנוע "תקווה בהופ גאפ" (2019) Hope Gap. דרמה משפחתית. ביקור הורים אצל בנם מקבל תפנית דרמטית כאשר אב המשפחה מודיע על כוונתו להיפרד מאשתו. זמין בסינמה tv

יום שישי 4.12.2020

*** סרט הקולנוע "לאבד את איינשטיין" (2018) I Lost Albert. קומדיה צרפתית. קלואי חיה חיים מוצלחים ביותר, בזכות עובדה מפתיעה אחת, אלברט איינשטיין שוכן במוחה. אבל הכל משתנה ביום בהיר אחד, כשאלברט בוחר לעבור לראשו של זאק, כוורן דכאוני במיוחד.

*** סרט הקולנוע "מה שחסר לך" (2019) The Parts You Lose. דרמת מתח בכיכובו של ארון פול, על ילד צעיר מצפון דקוטה שמתיידד עם אסיר נמלט מסוכן.

יום ראשון 6.12.2020

*** שלדון הצעיר – עונה 4 Young Sheldon S4. בעונה החדשה שלדון מתמודד עם העובדה שלמרות גאונותו, הוא אינו בשל ללכת לקולג' (כזכור, הוא עדיין רק בן 11).

יום רביעי 9.12.2020

*** סרט הקולנוע "זואי" (2018) Zoe. דרמה רומנטית מד"ב על אהבה בין בני אדם משובטים.

יום חמישי 10.12.2020

*** סרט הקולנוע "הציירת והגנב" (2020) The Painter and The Thief. סרט דוקומנטרי נורווגי. כששני ציוריה נגנבו מגלריה באוסלו, הציירת ברברה קישאילקובה לא דמיינה שהמעשה יוביל אותה לידידות נפש עם הגנב ולשורה של אירועים שיטלטלו את חייהם. זמין בסינמה tv

*** סרט הקולנוע "תרגול בריגול" (2020) My Spy. קומדיית אקשן. סוכן CIA קשוח נתון לחסדיה של ילדה בת 9 שעלולה לחשוף את הכיסוי שלו בכל רגע.

*** הסדרה "סיפון תחתון" – עונה 5 – מבית ערוץ E! Below Deck Mediterranean S5. סדרה העוקבת אחר חייהם של אנשי צוות סיפון צעירים על יאכטה יוקרתית בפיקודה של קפטן סנדי – הדרמות מאחורי הקלעים, החיכוכים בין אנשי הצוות, וחיי האהבה שלהם.

*** סרט האנימציה לילדים "מכוניות 3" (2017) Cars 3. הסרט השלישי בסדרת שוברי הקופות של דיסני ופיקסאר מצטרף לשני הסרטים הקודמים ומשלים את הטרילוגיה המפוארת. עולה גם בגרסה מדובבת לעברית.

*** סרט דוקו חדש מבית HBO – "הנחש של אלבמה" Alabama Snake. סיפורה של עיירה באלבמה, במרכזה סיפורו של של כומר שניסה לרצוח את אשתו באמצעות נחש.

*** קלאסיקת האנימציה "הרקולס" (1997) Hercules . קלאסיקה של דיסני המבוססת על הגיבור האגדי מהמיתולוגיה היוונית – הרקולס, בנו של זאוס. עולה גם בגרסה מדובבת לעברית.

*** סרט האימה "ברהאמס: הילד 2" (2020) Brahms: The Boy 2. סרט אימה בכיכובה של קייטי הולמס.

יום שישי 11.12.2020

*** סרט הקולנוע "עונת השמחות" (2020) Happiest Season. קומדיה רומנטית בכיכובה של קריסטן סטיוארט. זמין בסינמה tv.

יום ראשון 13.12.2020

*** סדרת הילדים "גומי דוב וחברים" – מבית ערוץ הילדים. דובון ירוק חמוד בצורת סוכריית גומי, שגר בבית משותף עם יצור דמוי זיקית מלומד וחתולה, לוחמת קראטה קשוחה. השלושה עוברים הרפתקאות מוזרות שבהן משתתפת גם סבתא פרועה העוסקת בניסויים מדעיים מפוקפקים במעבדה סודית בדירתה שבאותו הבניין. פרק ביום (א'-ה').

יום שלישי 15.12.2020

*** סרט הקולנוע "שותפים לפשע" (2018) Malevolent. אח ואחות מנהלים עסק מרמה בו הם מתחזים למגרשי שדים ומתקשרים על טבעיים.

יום רביעי 16.12.2020

*** העיבוד הקולנועי למחזמר "קאטס" (2019) Cats. עיבוד קולנועי למחזמר הידוע והאהוב.

יום חמישי 17.12.2020

סרט הקולנוע "פרוקסימה" (2019) Proxima. דרמה. אסטרונאוטית מתכוננת למשימת חלל בת שנה. בכיכובם של אווה גרין ומאט דילון. זמין בסינמה tv

*** סרט ההרפתקאות "שודדי הקאריביים: תיבה של איש מת" (2006) Pirates of The Caribbean: Dead Man's Chest. ג'ק ספארו במירוץ נואש למצוא את ליבו האבוד של דייווי ג'ונס לפני שיספיק להשתלט על נשמתו של ג'ק.

*** סרט ההרפתקאות "שודדי הקאריביים: סוף העולם" (2007) Pirates of The Caribbean: At World's End. וויל טרנר, אליזבת' ושאר המלחים, בספינה בפיקודו של קפטן ברבוסה, יוצאים לחפש את קפטן ג'ק ספארו אשר נבלע על ידי יצור מפלצתי.

*** סרט ההרפתקאות "שודדי הקאריביים: קללת הפנינה השחורה" (2003) Pirates of The Caribbean: The Curse of The Black Pearl. הסרט הראשון בסדרת סרטי שודדי הקאריביים בכיכובו של ג'וני דפ, הסרט היה מועמד לחמישה פרסי אוסקר.

*** סרט הקולנוע "הנער" (2019) The Kid. דרמת פעולה בכיכובו של אית'ן הוק, נער צעיר במערב הפרוע נקרה בדרכם של הדמויות המיתולוגיות – השריף פאט גארת' ובילי "the kid".

יום שישי 18.12.2020

*** סרט הקולנוע "המגדלור" (2019) The Lighthouse. סרט אימה פסיכולוגי בכיכובם של וילם דפו ורוברט פטינסון, על שני שומרי מגדלור יריבים המאבדים את שפיותם על האי בו הם מוצבים.

יום ראשון 20.12.2020

*** סדרת הילדים "אאוץ' מהבית" – מבית לוגי/ערוץ הילדים. בואו לפגוש את כריס וזאנד בתוכנית שכולה מהבית. בכל פרק הרופאים שלנו יחקרו נושא אחר ויעשו ניסויים מטורפים שאפשר לעשות בבית. אז אם עד היום אמרו לכם לא לנסות את זה בבית – באאוץ' מהבית דווקא כן חובה לנסות את זה בבית! פרק ביום (א'-ד').

*** סרט הקולנוע "תצילו את עצמכם!" (2020) Save Yourselves!. קומדיה על זוג מברוקלין המחליט להתנתק ממכשירי הסלולר שלהם במהלך נופש של סוף שבוע, ומחמיצים את הידיעה על כך שכדור הארץ תחת התקפת חייזרים.

יום שלישי 22.12.2020

*** זהות בדויה – עונות 1-5 Alias S1-5. כל העונות של סדרת המתח והמד"ב האהובה בכיכובה של ג'ניפר גארנר.

*** סרט הקולנוע "המתרגם" (2018) The Interpreter. דרמה על אדם בן 80 המוצא ספר שנכתב על ידי קצין אס אס שהיה אחראי על רצח הוריו.

יום חמישי 24.12.2020

 
- פרסומת -

 

*** סרט הקולנוע "סודות מדינה" (2019) Official Secrets. דרמת פשע מבוססת על סיפור אמיתי של מי שהדליפה לתקשורת אודות פעילות מפוקפקת של השלטונות בארה"ב על מנת להצדיק את הפלישה לעיראק, בכיכובה של קיירה נייטלי.

*** דרמת האימה "טבעת החנק" (2020) The Turning. דרמת אימה. בחורה צעירה נשכרת על ידי גבר מסתורי על מנת לטפל באחייניו, במהרה היא מבינה שמסתירים ממנה סודות אפלים.

*** סרט הקולנוע "ורד צהוב" (2019) Yellow Rose. דרמה מוזיקלית על צעירה טקסנית ממוצא פיליפיני הרודפת אחר חלומה הגדול להיות זמרת קאנטרי. זמין בסינמה tv

*** סרט הקולנוע "מאדאם קירי" (2019) Radioactive. סיפור חייה המקצועיים והרומנטיים של זוכת פרס נובל – אחת משני האנשים היחידים בהיסטוריה שזכו בפרס גם בכימיה וגם בפיזיקה.

*** סרט ההרפתקאות "שודדי הקאריביים: זרמים זרים" (2011) Pirates of The Caribbean: On Stranger Tides. ג'ק ספארו מחפש אחר מעיין הנעורים בתקווה לזכות בחיי נצח.

יום שלישי 29.12.2020

*** סרט הקולנוע "מעל לכל חשד" (2019) Above Suspicion. מותחן פשע – הסיפור שהביא להרשעה הראשונה אי פעם של סוכן FBI ברצח. בכיכובה של אמיליה קלארק.

*** סרט הקולנוע "הצעה גורלית" (2017) Inconceivable. מותחן בכיכובם של ניקולס קייג' וג'ינה גרשון.

יום חמישי 31.12.2020

*** סרט הקולנוע "המשמרת האחרונה" (2020) The Last Shift . דרמה קומית. המשמרת האחרונה של סטנלי, גבר בגיל העמידה, במסעדן מזון מהיר, מקבלת תפנית מפתיעה. זמין בסינמה tv

*** סרט הקולנוע "המלחמה עם סבא" (2020) War with Grandpa. קומדיה בכיכובם של רוברט דה נירו ואומה תורמן. ילד נאלץ לפנות את חדרו לטובת סבו ומנסה לגרש אותו משם בכל דרך אפשרית. זמין בסינמה tv

*** סרט הקולנוע "שודדי הקאריביים: נקמתו של סלזאר" (2017) Pirates of The Caribbean: Dead Men Tell No Tales. הסרט האחרון שיצא עד כה בסדרת סרטי שודדי הקאריביים. ג'ק ספארו נרדף על ידי אויבו הוותיק סלזאר וצוות של רוחות רפאים קטלניות, שנמלטו ממשולש השטן.

*** סרט הקולנוע "בחזרה למחר" (2015) Tomorrowland: A World Beyond. סרט הרפתקאות ומד"ב בכיכובו של ג'ורג' קלוני. ממציא גאון ונערה סקרנית יוצאים למסע לגילוי ארץ הנמצאת אי שם בזמן ובמרחב של זיכרונם המשותף.

ערוץ דיסני וערוץ דיסני ג'וניור עם כרונולוגיה של דצמבר 2020

ספיישל חנוכה:8 ימים 8 סרטים , כל ערב בשעה 21:00, בכל אחד משמונת ימי החג ישודר סרט אהוב של ערוץ דיסני. ,10.12 – היורשים 1 ,11.12 – היורשים 2 12.12 – היורשים 3, 13.12 – זומבים 1 , 14.12 – זומבים 2, 15.12 – שישי הפוך, 16.12 – קאמפ רוק 1 , 17.12 – קאמפ רוק 2

ספיישל סוף שנה – יום חמישי 31.12 החל מהשעה 21:00: קופ וקאמי שואלים את העולם – פרק חדש. קופ וקאמי הם אחים המנהלים תוכנית לייב סטרים אינטרנטית בה הם מתייעצים עם צופיהם לגבי שאלות שונות בהן הם מתחבטים. 21:25 – היי סקול מיוזיקל 1 . 23:00 – היי סקול מיוזיקל 2. הגרינים בעיר הגדולה עונה 2 -. 5 פרקים חדשים 13-17.12, בימים א'-ה'    קריקט גרין השובב עובר יחד עם אביו ביל ואחותו טילי אל העיר הגדולה לגור עם סבתא אליס. המעבר מהחיים בחווה המוכרת אל חיי המטרופולין השוקקים מעורר לא מעט אתגרים עבור המשפחה. ההרפתקאות המוטרפות של קריקט מוכיחות פעם אחר פעם שהשוני הבולט של משפחת גרין הוא גם סוד הקסם שלה

קיקיוואקה: מחנה קיץ עונה 4  -פרק חדש בכל יום רביעי בשעה 21:00 (למעט 16.12)

לו מסתגלת לתפקידה החדש בתור מנהלת המחנה לאחר רכישתו ממשפחת רוס. דסטיני, פין ומתאו חוזרים למחנה, ולו מקבלת את פניהם של שני מדריכים חדשים, נואה ואווה, ושל מחנאית חדשה ומשונה, גוון.

ערוץ  דיסני ג'וניור – ספיישל נר ראשון של חנוכה: נר ראשון של חנוכה, יום חמישי 10.12 החל מהשעה 19:0019:00 אלנה מאוולור ע.3 – פרק חדש ומיוחד על חנוכה, 19:25 מירה, בלשית מלכותית – פרק חדש, 19:45 גורים וחברים – פרק על חנוכה (ש.ח)

ספיישל נר חמישי של חנוכה: נר שמיני של חנוכה, יום חמישי 17.12 החל מהשעה 19:00 אלנה מאוולור ע.3 – פרק חדש נוסף על חנוכה, 19:25 מיקי מאוס: הרפתקאות מבולבלות – פרק חדש!, 19:45 גורים וחברים – פרק על חנוכה (ש.ח)

רוקטיר – סדרה חדשה: בכל שישי בשעה 16:50 . קיט יורשת את זהותו הסודית של הרוקטיר- גיבור העבר האהוב של העיר יוסוויל, שהתעופף בשמיים בעזרת בתרמיל ריחוף. עם ציוד חדש וסודי, קיט טסה אל על כדי להגן על העיר ותושביה מפני סכנות. אל הרפתקאותיה מצטרפים גם חברה הטוב טש, בוטש הבולדוג וסבא אמברוז, מכונאי המטוסים.

גורים וחברים –עונה שלישית: 5 פרקים חדשים 6-10.12 , בימים א'-ה'. בינגו ורולי, זוג אחים כלבלבים ושובבים, יוצאים להרפתקאות סביב העולם כדי לעזור לחבריהם וכמובן כדי לשמח את האיש הנאמן שלהם, בוב. יחד עם היסי החתולה ושאר החברים הם תמיד מוצאים דרך להשלים כל משימה!

HOT VOD עם מיליארדים – עונות 1-2– Billions

הדרמה המצליחה ועטורת הכוכבים של רשת Showtime, ישודרו בשידור יומי ב-HOT3 ויעלו במלואן ל-HOT VOD ול-NEXT TV. הסדרה נוצרה על-ידי בריאן קופלמן, דיוויד לווין (שביחד עומדים מאחורי מספר הפקות קולנועיות הכוללות את "משחק המושבעים", "ההימור האחרון", "אושן 13" ועוד) והכותב הפיננסי בעל הטור המוכר ב"ניו יורק טיימס", אנדרו רוס סורקין.

הסדרה, שעוסקת בעולם הפיננסים של וול סטריט, עוקבת אחר מסלול ההתנגשות בין צ'אק רודס, תובע כללי בניו יורק (המגולם על-ידי זוכה ה"אמי" פול ג'יאמטי, "סינדרלה מן"), לבין בובי אקסלרוד (דמיאן לואיס, "הומלנד"), מלך קרנות הגידור של וול סטריט. רודס מקדש את השליחות הציבורית שבתפקידו והוא רואה באקסלרוד ותעשיית קרנות הגידור, שמקדשים רווחים מעל הכל, את כל מה שמושחת בחברה האמריקאית. לאחר שרודס מחליט להפיל את אקסלרוד מתחיל בין השניים מרדף של חתול ועכבר שיסתיים רק עם מפלתו של האחר.

בסדרה מככבים גם מגי סיף ("ילדי האנרכיה") בתור אשתו של צ'אק והיועצת הקרובה של בובי, מאלין אקרמן ("הקאמבק"), טובי לאונרד מור ("דרדוויל") ודיוויד קוסטביל ("הסמויה", "Suits"). החל מה-6.12, ראשון-חמישי בלילה ב- HOT3וכל הפרקים ב-HOT VOD וב-NEXT TV

HOT עם אופליה Ophelia (אנגליה, 2018) בכורה

עיבוד חדש ל"המלט" של וויליאם שייקספיר. המאה ה-14 בכיכובם של נעמי ווטס וקלייב אוון. אופליה היא הגברת החביבה על המלכה גרטרוד. יפה ואינטליגנטית, היא תופסת את תשומת ליבו של הנסיך המלט, ופוצח בינם רומן סוער. כשמלחמה משתוללת בחוץ, הממלכה עומדת בפני סדרה של מזימות ותככים המאיימים להביא למפלתה. זוהי שעת מבחן לאופליה – האם תבחר באהבתה הגדולה לנסיך המלט ותקריב את חייה?

במאי: קלייר מקארתי שחקנים: נעמי ווטס, ג'ורג' מקיי, קלייב אוון, דייזי רידלי

03.12 חמישי בשעה 22:00, HOT Cinema 4.  החל מה-06.12  ב–CinemaTime

HOT עם בדרך חזרה THE WAY BACK (ארה"ב, 2020)

דרמה בכיכובו של בן אפלק.ג'ק קאנינגהאם, כוכב כדורסל ענק בעבר ופועל בניין בודד בהווה, מבלה את כל זמנו הפנוי בשתייה. אשתו עזבה אותו בנסיבות לא ברורות, וכעת, כל מה שהוא רוצה לעשות זה לשתות. אבל אז הוא מקבל הצעה לשוב לבית הספר התיכון שבו למד ולאמן את קבוצת הכדורסל הכושלת, שאותה הוביל לאליפות כשחקן. אחרי לילה ארוך ומלא בהתלבטויות, ג'ק מקבל על עצמו את התפקיד שישנה את חייו. במאי: גווין או'קונור שחקנים: בן אפלק, ג'נינה גוונקאר

4.12 יום שישי בשעה 22:00, HOT Cinema 1.  החל מה-06.12   ב–CinemaTime

HOT עם מתיחות: הסרט Impractical Jokers: The Movie (ארה"ב, 2020) בכורה

קומדיית מתיחות חסרת מעצורים, מבוססת על סדרת הטלוויזיה המצליחה. ארבעת החברים מתחרים ביניהם על שלושה כרטיסים להופעה של פאולה עבדול, בדרך היחדה שהם מכירים, במתיחות מצחיקות עד דמות. במאי: כריס הנצ'י שחקנים: פאולה עבדול, ג'ו גאטו

5.12 יום שבת בשעה 12:00, HOT Cinema 3.  החל מה-06.12  ב–CinemaTime

HOT עם שומר שתיקה THE PARTS YOU LOSE  (ארה"ב, 2019) בכורה    

מותחן בכיכובו של אהרון פול. ווסלי הוא ילד חרש בן 10, שחי בחווה קטנה בצפון דקוטה ונוסע לבית ספר לחירשים. ביום קר, ווסלי מוצא אדם מחוסר הכרה ומדמם (אהרון פול) ומביא אותו לאסם נטוש קרוב לביתו., הם מפתחים מערכת יחסים חברית כשהגבר מלמד אותו לעמוד נגד בריונים שמציקים לו בבית הספר. עם זאת, כאשר המשטרה מתחילה לחפש את האיש בעיירה ומגיעה גם לבייתו של הנער, ווסלי מגלה כי ייתכן שלא יוכל להגן על חברו החדש.  במאי: כריסטופר קנטוול שחקנים: אהרון פול, מרי אליזבת' וינסטד, דני מרפי. 10.12 יום חמישי בשעה 22:00, HOT Cinema 1.  החל מה-13.12  ב–CinemaTime

HOT הארייט: הדרך לחופש HARRIET   (ארה"ב, 2019) בכורה

סיפורה הבלתי ייאמן של משחררת העבדים הארייט טאבמן. הארייט, אישה אפריקנית-אמריקנית ובת למשפחת עבדים, שברחה בכוחות עצמה מעבדות בשנות ה-50 של המאה ה-19. לאחר שחרורה החליטה באומץ ומתוך תחושת שליחות לחזור כדי לשחרר את חברי קהילתה ובני משפחתה שנשארו מאחור. תחת השם והדמות הסודית "מוזס", היא הייתה אחראית לשחרורם של עשרות עבדים במבצעי בריחה נועזים ומסוכנים והפכה לאחת ממשחררות העבדים המצליחות בתולדות ארה"ב. לימים הפכה לאישה הראשונה שפיקדה על גדוד במלחמת האזרחים האמריקאית. במאי: קאסי למונס שחקנים: סינתיה אריבו, קלארק פיטרס, ניק בסטה. 11.12 יום שישי בשעה 22:00, HOT Cinema 1.  החל מה-13.12  ב–CinemaTime

HOT עם מיה והאריה הלבן Mia and the White Lion (צרפת, 2018) בכורה

סרט הרפתקאות לכל המשפחה. בדיבוב לעברית. חייה של מיה בת ה-10 עוברים טלטלה כאשר משפחתה מחליטה לעבור מלונדון לאפריקה בשביל לנהל חוות אריות. כאשר גור אריות לבן ויפהפה בשם צ'ארלי נולד בחווה, עצבותה של מיה מהמעבר מתחלפת באושר עז, ומתפתחת בין הילדה לאריה חברות אמיצה. שלוש שנים עוברות, ומיה וצ'ארלי כאשר מיה מגלה במקרה סוד שהוסתר ממנה על ידי אביה לגבי גורלו של צ'ארלי, היא חשה נבגדת ומבוהלת. היא מחליטה לברוח עם צ'ארלי לעבר הסוואנה הדרום אפריקאית ולצאת למסע של פעם בחיים במאבק על זכויותיו של חברה הטוב, ושחרורו לחופשי בסביבה הטבעית שלו.

במאי: ז'יל דה מאיסטר שחקנים: דניה דה וילייר, לנגלי קירקווד  12.12 יום שבת בשעה 12:00, HOT Cinema Family.  החל מה-13.12  ב–CinemaTime

HOT עם בננה ספליט BANANA SPLIT- (ארה"ב, 2019 ) בכורה

קומדיה רומנטית. אפריל, מסיימת תיכון ונפרדת בדמעות מניק, בן זוגה מזה שנתיים. אפריל הרווקה הטרייה מבלה במסיבת בית בו היא נתקלת בחברה החדשה של  ניק, אך מה שמתחיל כיריבות ושנאה בין הבנות הופך במהרה לקשר חברות אמיתי וחזק. במהלך הקיץ הן מפתחות חברות מושלמת, כל זאת תוך שהן עובדות שעות נוספות כדי לשמור על מערכת היחסים ביניהם מפני ניק. במאי: בנג'מין קסולק שחקנים: האנה מרקס, ליאנה ליברטו. 12.12 יום שבת בשעה 22:00, HOT Cinema 3.  החל מה-13.12  ב–CinemaTime

HOT עם בלתי נראה Invisible Man (ארה"ב, 2020) בכורה

מותחן בכיכובה של אליזבת מוס. לכודה במערכת יחסים אלימה ותובענית עם מיליונר וממציא גאון, ססיליה קאס (מוס) נמלטת באישון לילה בסיוע אחותה אל ביתו הבטוח של חבר ילדותם ובתו המתבגרת. אך כאשר האקס המתעלל מת במפתיע ומוריש לה חלק נדיב מהונו, ססיליה היא היחידה שחושדת שמותו הוא עוד מתיחה אכזרית בניסיון להגיע אליה. סדרה של צירופי מקרים מוזרים הופכת קטלנית מרגע לרגע ומאיימת על שפיותה וחייהם של אלה שהיא אוהבת. ססיליה מנסה נואשות להוכיח שהיא ניצודה על ידי מישהו שאיש אינו יכול לראות. במאי: לי וואנל שחקנים: אליזבת' מוס, אוליבר ג'קסון-כהן, אלדיס הודג'. 17.12 יום חמישי בשעה 22:00, HOT Cinema 1.  החל מה-20.12  ב–CinemaTime

HOT עם קאטסCATS –    (בריטניה, 2019) בכורה

מבוסס על המחזמר המצליח מברודווי. סיפורו של שבט של חתולים שמתכנס מדי שנה למשך לילה קסום ומיוחד, ובו זקן השבט בוחר בחתול האחד אשר יזכה לעלות לשמיים ולהיוולד מחדש לחיים חדשים ומאושרים ולהיות כל מה שאי פעם חלם. כל חתול מציג את עצמו בשיר ובריקוד וכולם יחד מתחרים על האפשרות לעלות לשמיים ורק אחד ינצח. אך כשזקן השבט נחטף, על החתולים לאזור אומץ ולהשיב אותו לפני שיפציע הבוקר. במאי: טום הופר שחקנים: ג'ניפר הדסון, ג'יימס קורדן, ג'ודי דנץ', אידריס אלבה, טיילור סוויפט, ג'ייסון דרולו, איאן מקלן. 18.12 יום שישי בשעה 22:00, HOT Cinema 1.  החל מה-20.12  ב–CinemaTime

HOT עם דוליטל Dolittle –  (ארה"ב, 2020 ) בכורה

הפקה מרהיבה של הרפתקאותיו של דוקטור דוליטל, בכיכובו של רוברט דאוני ג'וניור ובדיבוב לעברית. ד"ר ג'ון דוליטל, רופא החיות המפורסם, מתרחק מחברת בני האדם ומסתגר מאחורי החומות הגבוהות של אחוזתו. כאשר מלכת אנגליה הצעירה חולה במחלה מסתורית, דוליטל הסרבן נאלץ לצאת מהאחוזה ומסכים להפליג יחד עם חבריו החיות להרפתקה אל אי סודי בחיפוש אחר התרופה. יחד עם חבריו החיות: גורילה חרדתית, ברווז נלהב, יען ציניקן, דב קוטב עדין, כלב משכיל וכמובן ציפור התוכי הנבונה פולינזיה, אשת סודו האמינה ביותר של דוליטל, הוא מגלה את שמחת החיים מחדש. במאי: סטיבן גייגן שחקנים: רוברט דאוני ג'וניור, טום הולנד, סלינה גומז, אנטוניו בנדרס  מייקל שין, רייף פיינס. 19.12 יום שבת בשעה 12:00, HOT Cinema Family.  החל מה-20.12  ב–CinemaTime

HOT עם הילד Brahms: The Boy 2- (ארה"ב, 2020) בכורה

מותחן אימה בכיכובה של קייטי הולמס. משפחה עוברת לאחוזה עתיקה ועד מהרה מוצא בנם ג'וד חבר חדש בשם ברהמס, לאחר שמספר תופעות מוזרות פוקדות את הבית, מתחילה האם להבין שברהמס הוא לא סתם ילד רגיל. במאי: וויליאם ברנט בל שחקנים: קייטי הולמס, כריסטופר קונברי  24.12 יום חמישי בשעה 22:00, HOT Cinema 2.  החל מה-27.12  ב–CinemaTime

HOT עם סודות מדינהOfficial Secrets  (ארה"ב, 2019) בכורה

דרמה חכמה ומותחת בכיכובה של קיירה נייטלי. מבוסס על סיפורה האמיתי ועוצר הנשימה של קתרין גון שהואשמה בריגול והדלפת מסמכים חסויים והמשפט המטלטל בו ניסתה להגן על חירותה מההאשמות בבגידה. קתרין גון, מועסקת ע״י שירותי הריגול הבריטי כמאזינה לתכתובות בעלות סיווג גבוה. דרך שולחנה עובר מייל סודי ביותר החושף מזימה של שירותי הביון להאזנות לחברי הועדה לביטחון לאומי של האומות המאחדות. בצעד שמסכן את חייה בעונש מאסר ממושך, ובאומץ לב ראוי להערצה, היא חייבת לעשות את מה שהיא מאמינה בו – להדליף את המייל שנמצא ברשותה. מהר מאוד היא מואשמת בבגידה ובריגול. חייה, חירותה וחיי הנישואין שלה מתפרקים, והחקירות שיובילו למשפט שלה, מסעירות את העולם. במאי: גאווין הוד שחקנים: קיירה נייטלי, מתיו גוד. 25.12 יום שישי בשעה 22:00, HOT Cinema 1.  החל מה-27.12  ב–CinemaTime

HOT עם ספישל כוכבים הוליוודים לחנוכה

בין התאריכים 10.12-17.12 במהלך שמונת ימי החנוכה בשעות הערב, נעלה  ספישל כוכבים הוליוודים עם הכוכבים הכי אהובים של הוליווד.  בכל יום יהיה פוקוס על כוכב אחר וישודרו כמה סרטים שלו ברצף. להלן סרטים נבחרים:

*** ערב בכיכובו של  וויל סמית: אני אגדה – I AM LEGEND. מותחן בדיוני. בשנת 2012, לאחר שווירוס קטלני תוקף את תושבי ניו-יורק, השורד היחיד יוצא להילחם על חייו ולנסות להחזיר את העולם למסלולו. עם: וויל סמית, אליס בראגה, בימוי: פרנסיס לורנס (ארה"ב, 2007). 10.12 יום חמישי בשעה 20:20, HOT Cinema 1  .

*** פוקוס – FOCUS. קומדיית פשע רומנטית. נוכל מיומן נעזר בגנבת צעירה ומנהל עמה רומן לא מחייב. בתכנון "המכה של חייו", היא חוזרת ומשבשת את העניינים. עם: וויל סמית, מרגו רובי, בימוי: גלן פיקרה (ארה"ב, 2015). 10.12 יום חמישי בשעה 00:00, HOT Cinema 1  .

*** ערב בכיכובו של  מאט דיימון. זהות אבודה  The Bourne Ultimatum – . פעולה. הרוצח השכיר מטעם הממשלה שאיבד את זכרונו, ממשיך בנסיונות לגלות מיהו וכיצד הגיע לתפקידו, בשעה שהוא יוצא לנקום את מות חברתו. עם: מאט דיימון, ג'וליה סטיילס, בימוי: פול גרינגראס (ארה"ב, 2007). 11.12 יום שישי בשעה 20:05, HOT Cinema 1  .

*** ג'ייסון בורן –  JASON BOURNE. פעולה. סוכן CIA שחשף בעבר שחיתויות מצד הארגון, יוצא ממקום מחבואו ומסכן את חייו במטרה לחשוף פרשה מורכבת חדשה הקשורה גם לאביו. עם: מאט דיימון, אליסיה ויקנדר, בימוי: פול גרינגראס (ארה"ב, 2016). 11.12 יום שישי בשעה 23:30, HOT Cinema 1  .

*** ערב בכיכובו של  רוברט דה נירו. יחידה עילית  KILLER ELITE – . פעולה בכיכובם של ג'ייסון סטיית'ם, רוברט דה נירו וקלייב אוון. מחסל מקצועי, שפרש מיחידה מובחרת, נאלץ להציל את המנטור שלו ע"י נקמה בחיילי קומנדו האחראים למות בניו של שייח. בימוי: גארי מקנדרי (ארה"ב, 2011). 12.12 יום שבת בשעה 22:00, HOT Cinema 2  . החל מה-13.12  ב–CinemaTime

*** קזינו –  CASINO דרמת פשע בכיכובם של רוברט דה נירו ושרון סטון. חמדנות, כוחנות ורצח במשולש קטלני בין מנהל קזינו, אהובתו וחברו הטוב ששולטים באימפריית ההימורים בלאס וגאס. עם: ג'ו פשי. בימוי: מרטין סקורסזה (ארה"ב, 1995ׂ). 13.12 יום ראשון בשעה 01:30, HOT Cinema 2  .

*** ערב בכיכובו של  דווין ג'ונסון. מהיר ועצבני: הובס ושואו  FAST & FURIOUS PRESENTS: HOBBS & SHAW-  פעולה. הסוכן לוק הובס והסוכן פורע החוק דקארד שואו נאלצים לאחד כוחות לאחר שטרוריסט מהונדס גנטית מאיים על עתיד האנושות. עם: דוויין 'דה רוק' ג'ונסון וג'ייסון סטיית'ם. בימוי: דיוויד ליטץ' (ארה"ב, 2019). 13.12 יום ראשון בשעה 22:00, HOT Cinema 1  . החל מה-20.12  ב–CinemaTime

*** מלשין –  Snitch. מותחן פשע מצליח עם דוויין ג'ונסון וסוזן סרנדון. אב המסוכסך עם בנו הצעיר מחליט להתערב לטובתו באופן קיצוני, כשהוא מסתבך באישום על סחר בסמים ונשלח לתקופה ממושכת בכלא. בימוי: ריק רומן וואו (ארה"ב, 2013). 14.12 יום שני בשעה 00:20, HOT Cinema 1  . החל מה-20.12  ב–CinemaTime

*** ערב בכיכובו של  דווין ג'ונסון. מהיר ועצבני: הובס ושואו  FAST & FURIOUS PRESENTS: HOBBS & SHAW-  פעולה. הסוכן לוק הובס והסוכן פורע החוק דקארד שואו נאלצים לאחד כוחות לאחר שטרוריסט מהונדס גנטית מאיים על עתיד האנושות. עם: דוויין 'דה רוק' ג'ונסון וג'ייסון סטיית'ם. בימוי: דיוויד ליטץ' (ארה"ב, 2019). 13.12 יום ראשון בשעה 22:00, HOT Cinema 1  . החל מה-20.12  ב–CinemaTime

*** ערב בכיכובה של  ג'וליה רוברטס – לאכול, להתפלל, לאהוב-  EAT PRAY LOVEדרמה רומנטית בכיכובם של ג'וליה רוברטס וחבייר בארדם. לליז לא חסר דבר בחיים, אך במקום להרגיש מאושרת ומסופקת היא חשה מבוהלת ומבולבלת, ומחליטה לצאת למסע של גילוי עצמי. בימוי: ראיין מרפי (ארה"ב, 2010). 14.12 יום שני בשעה 22:00, HOT Cinema 4

*** נוטינג היל NOTTING HILL. קומדיה רומנטית. חייהם של בעל חנות ספרים וכוכבת קולנוע מפורסמת משתנים ללא היכר לאחר שהם נפגשים באקראי ונקלעים אל סיפור אהבה מרגש. עם: ג'וליה רוברטס, יו גרנט. בימוי: רוג'ר מישל (ארה"ב/בריטניה 1999). 15.12 יום שלישי בשעה 01:50, HOT Cinema 4  .

*** ערב בכיכובו של  הלן מירן: השקרן הטוב  THE GOOD LIAR- דרמת פשע. נוכל בשם רוי קורטני, שם את עינו על אישה שהתאלמנה לאחרונה ושווה מיליונים. מה שהיה אמור תרמית פשוטה, הופך עד מהרה למשחק מסוכן. עם: הלן מירן ואיאן מקלן. בימוי: ביל קונדון (בריטניה, 2019). 15.12 יום שלישי בשעה 20:10, HOT Cinema 1  . החל מה-20.12  ב–CinemaTime

*** אנה – ANNA אקשן. יופייה עוצר הנשימה של אנה טומן בחובו יכולות ומיומנויות שיהפכו אותה לאחת המתנקשות המסוכנות בעולם. עם: סשה לוס, הלן מירן, לוק אוונס וסיליאן מרפי. בימוי: לוק בסון (צרפת, 2019). 15.12 יום שלישי בשעה 22:00, HOT Cinema 1  . החל מה-20.12  ב–CinemaTime

*** ערב בכיכובו של  מתיו מקונוהי: בין כוכבי  INTERSTELLAR- . מדע בדיוני שובר קופות עם מתיו מקונוהי ואן התאוויי. כשכדור הארץ קורס בשל בצורת ורעב, צוות מדענים נשלח למערכת כוכבים רחוקה בניסיון למצוא כוכב שיתאים לחיי בני האדם. בימוי: כריסטופר נולן (ארה"ב, 2014). 15.12 יום שלישי בשעה 19:15, HOT Cinema 1  .

*** הג'נטלמנים –  The Gentlemen    קומדית פשע. כאשר אמריקאי, שהקים בלונדון אימפרייה מעסקי המריחואנה, מחליט למכור את העסק שלו מתחילות להירקם בסביבתו שורה של מזימות שונות ומשונות. עם: יו גרנט וקולין פארל. בימוי גאי ריצ'י. בריטניה, 2019.

16.12 יום רביעי בשעה 22:00, HOT Cinema 1  . החל מה-20.12  ב–CinemaTime

*** ערב בכיכובו של  אדוארד נורטון: זהות גנובה  THE BOURNE LEGACY- פעולה מסחרר שזכה להצלחה רבה בכיכובם של ג'רמי רנר, רייצ'ל ווייז ואדוארד נורטון. כשבכיר ב-CIA מורה להעלים עדויות לפרויקט חשאי, הסוכן ארון קרוס יוצא למסע בריחה עתיר מרדפים. בימוי: טוני גילרוי (ארה"ב 2012). 17.12 יום חמישי בשעה 19:45, HOT Cinema 1  .

*** עיר יתומה –  The Gentlemen דרמת פשע. בניו יורק של שנות ה-50, חוקר פרטי הסובל מתסמונת טורט, יוצא לפענח את הרצח של המנטור שלו, ומסתבך בפרשיית שחיתות עירונית. עם: אדוארד נורטון, ברוס וויליס. בימוי: אדוארד נורטון (ארה"ב, 2019). 17.12 יום חמישי בשעה 00:00, HOT Cinema 1  . החל מה-20.12  ב–CinemaTime

כאן 11 עם עוד יום: הסכת אקטואליה חדש

העיתונאים עקיבא נוביק ומיכל רשף, צוללים אל הסיפורים הגדולים שעל סדר היום ומספקים עוד זוית מקורית ומעמיקה עבור המאזינים. במסגרת ההסכת, מראיינים רשף ונוביק מומחים, כתבים וחוקרים מובילים בתחומם ויחד איתם עונים על השאלות שנשארו פתוחות בתוך סיקור האירועים השוטף. פרקי ההסכת "עוד יום" זמינים להורדה והאזנה ב"כאן הסכתים" באתר וביישומון "כאן" ובפלטפורומות הדיגיטל של כאן חדשות, ובמקביל גם ביישומוני ההסכתים המובילים כמו אפל, גוגל, וספוטיפיי.

מערכת "כאן הסכתים" היא בית הפודקאסטים הגדול בישראל המפיקה הסכתים כמו: "שיר אחד", "חיות כיס", "המעבדה", "מינהרת הזמן", ו"היסטוריה לילדים".

תיאטרון, במה ומוסיקה

תיאטרון פסיק עם הצגות מבית פלטפורמה ON LINE

לפני 17 שנה הוקם פלטפורמה – בית ספר למשחק בקהילה הגדול בישראל, בכל שנה  לומדים כ- 250 שחקנים חובבים. הייחוד של בית הספר למשחק הוא השילוב בין האוכלוסיות השונות, צעירים ומבוגרים, דתיים וחילונים, בעלי מוגבלות – וכולם, שחקנים חובבים, נפגשים בכדי ליצור. בפלטפורמה ב-24 קבוצות מגוונות – מתחילים, מתקדמים, אנסמבל, נשים , גברים, ועוד. החטיבה מפעילה את פרויקט סינרגיה – תיאטרון לשחקנים בעלי מוגבלויות – הפעלת קבוצות תיאטרון לאנשים עם מוגבלויות בשילוב מתנדבים קבועים מהקהילה הרחבה. המשתתפים מעלים הצגות על במה מקצועית בפני הקהל הרחב. בתום כל הצגה מתנהל שיח עם הצופים – במטרה להביא לתהליך הדדי של מיגור סטיגמות.

הקבוצות בסינרגיה:

בוסתן ספרדי (צילום עתליה הר צבי)

קבוצת "בשביל התיאטרון": קבוצת שחקנים חובבים המתמודדים עם מוגבלות שכלית, דיירי הוסטלים של אקים ירושלים ולצידם שחקנים מהמרכז ללימודי משחק של תיאטרון פסיק. הקבוצה, הפועלת זה מספר שנים בלימוד תיאטרון מעשי וחזרות להצגה, היא פרי שיתוף פעולה בין אקים ירושלים לבין תיאטרון פסיק – הפועלת לקידום אנשים עם מוגבלויות, ושינוי עמדות של הדור הצעיר כלפי אוכלוסיות מוחלשות.

"הילד ה-16" עפ"י הספר הכבש ה-16 של יהונתן גפן – הפקה מקורית, מנחה ובמאית: רונית אברהמוף-שפירא.  בהצגה משחקים שחקני אקי"ם. הם מרשים לעצמם להיות שוב ילדים ושטים בין מילות השירים והסיפורים של הספר: הכבש ה-16". 24.12 יום חמישי, 17:00

קבוצת "תיאטרון יוצר שינוי": קבוצה המשלבת שחקנים חובבים המתמודדים עם מוגבלויות פיסיות שונות- נכויות, שיתוק, ניוון שרירים ועיוורון ושחקנים מתנדבים מהמרכז ללימודי משחק של תיאטרון פסיק. הקבוצה פועלת מזה מספר שנים ופועלת לשינוי עמדות והכרת האחר. הקבוצה מתקיימת בשיתוף פעולה עם המרכז ל"חיים עצמאיים".

בהשראת המחזה "בוסתן ספרדי" מנחה ובמאי: חביב מזרחי, מושינקו חוזר שכונה שלו לירושלים של פעם, עולם הולך ונעלם של חצרות ובתים. 8.12 יום שלישי, 17:00, 24.12 יום חמישי, 20:30

קבוצת "מכל הלב": קבוצה המשלבת שחקנים חובבים נפגעי נפש ושחקנים מתנדבים מהמרכז ללימודי משחק של תיאטרון פסיק. הקבוצה פועלת מטעם תכנית "עמיתים" הפועלת לשילוב נפגעי נפש בקהילה, בשיתוף תיאטרון פסיק ירושלים. זוהי השנה השלישית לפעילות הקבוצה.

"במיטה אחת" הפקה מקורית. מנחה ובמאית: איילה שקד. ניצוצות ומלכודות, תחפושות וסערות, חברי הקבוצה מקלפים עוד חלקים על הבמה – מחזה העוסק בהתמודדויות אישיות וחברתיות ביומיום ומזכיר לכולם כמה אנחנו דומים זה לזה. 8.12 יום שלישי, 20:30

לפרטים והרשמה: https://psik.org.il/end-of-2020/

כוכבי "זהו זה" חוזרים לשיר עצים של אריק איינשטיין

בסוף שנות השבעים, כמעט עשר שנים לאחר שיצרו אלבומים פורצי דרך דוגמת "מזל גדי", "שבלול" ו"פלסטלינה" התאחדו אריק איינשטיין ושלום חנוך לסיבוב הופעות משותף ומצליח. לצד שירים מוכרים מהעבר שביצעו השניים על הבמה, חוברו למופע מספר שירים חדשים. אחד מהם היה השיר "עצים" שאיינשטיין כתב וחנוך הלחין. השיר יצא לראשונה בביצועו של איינשטיין בשנת 1979 באלבום "אריק אינשטיין ושלום חנוך בהופעה משותפת", וכעבור שנה בגרסת האולפן שלו באלבומו של איינשטיין "חמוש במשקפיים". גם שלום חנוך הקליט לו גרסה נוספת באלבומו "על פני האדמה" שיצא בשנת 1983.

השיר מספר על מגוון של עצים, דרכים, ימים ומילים הקיימים בעולם, ועל התלבטותו של הגיבור באשר לעץ תחתיו יישב, הים שבו ישחה, הדרך שבה יבחר, והמילה שאותה הוא מנסה לנחש מפי אהובתו.

חבורת כוכבי "זהו זה": שלמה בר אבא, גידי גוב, מוני מושונוב ואבי קושניר תשוב הערב אל השיר הישן ההוא ותעניק לו ביצוע מחודש במלאות שבע שנים למותו של איינשטיין.

עיבוד והפקה מוסיקלית: אמיר לקנר. קלרינט: אוהד בן אבי. כינורות וויולה: ניצן קאנטי וגילי רדין-שדה. צ'לו: יועד ניר. גיטרות: רמי אוסרווסר. בס: אבי יפרח. תופים: עידן פרידמן. קלידים: אמיר לקנר. טכנאי ומיקס: יונתן דנינו. מאסטרינג: רונן הלל. הוקלט באולפני "ברדו".

מפתח Soul בקמפיין תחת הכותרת #מנגנים_את_הטראומה 

60 לוחמי יחידות צה"ל השונות, ביניהם אישה אחת ו-59 גברים, מקשת של גילים – חיילים ממלחמת יום כיפור ועד "צוק איתן", הלוקים בתסמונת פוסט-טראומה בעקבות שירותם הצבאי, מוצאים עצמם מודאגים במיוחד בימים אלו. הלוחמים – תלמידי המיזם המוזיקלי 'מפתח סול' (Soul) של הקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה בתל אביב; סנונית ראשונה ויחידה בעולם שפועלת זו השנה החמישית ומאפשרת להלומי קרב לימודי נגינה ושירה, במסגרת שיעורים פרטניים והרכבים, ע"י הענקת מלגות כחלק מהליך שיקומי להטמעתם מחדש בלב החברה. על המיזם מרחפת כעת סכנה ממשית של סגירה בשל ידיעות שנפוצו לאחרונה בתקשורת על אודות קיצוץ רוחבי אפשרי של 75% בתמיכה בחינוך המוזיקלי בעקבות נזקי משבר הקורונה. קיצוץ שכזה מהווה איום על המשך פעילותה של התכנית, והמשתתפים בה, שנשענים עליה כמרפא לנפשם, חוששים, ובצדק רב.

בחמש השנים האחרונות משמשת 'מפתח סול', ששכר הלימוד לכל משתתף בה נאמד בכ-10,000 שקלים לשנה, אכסניית מרפא לכאבי הנפש של המשתתפים מכלל מערכות ישראל. אלו זוכים לליווי צמוד של מיטב המורים בקונסרבטוריון ומיטב האמנים במדינה, ביניהם: אלון אולארצ'יק, שלמה גרוניך, אסתר רדא, אביתר בנאי, אחינועם ניני, יוני רכטר ואיש הרדיו יואב קוטנר, אשר לוקחים חלק במיזם בהתנדבות מלאה. "הנגינה הפרטנית והן בהרכבים השונים",כך מעידים המורים "מביאה רוגע אליו הם אינם מגיעים במילים או בטיפול נפשי או תרופתי." בימים אלו מתקיים קמפיין ארצי לגיוס תרומות שיבטיחו את המשך קיומה של התכנית.

אביחי הולנדר, 28, מוציא בימים אלו סינגל – 'למה אבא לא נרגע?' (מילים ולחן שלו – לחצו כאן לטעימה מהקליפ שמלווה את קמפיין מפתח סול); השיר הראשון שיוצא לאור בישראל ועוסק בחוויה הפוסט-טראומטית מנקודת מבט אוטוביוגרפית. הולנדר, תלמיד לפסנתר בתכנית 'מפתח סול' אצל עמיר פדורוביץ', כתב את השיר המצמרר לבנו ארי, בן השלוש, בניסיון להסביר לו מה עובר על אבא בכל הדקות הקשות שהוא עד להן.

הולנדר, לשעבר לוחם ביחידת אגוז, השתתף בקרב המר בשכונת סג'עייה במהלך "צוק איתן", בו נהרגו שניים מחברי הצוות, טל יפרח ויובל דגן ז"ל ונפגעו עוד רבים, ביניהם מפקד היחידה: "כששואלים אותי מי אני, מה אני ומה קרה, אני עוצם את העיניים ופשוט שר, וזאת התשובה."

"טיפול בחיילים שלנו, בבנים שלנו, במסגרת בית חולים – זה רעיון שקשה לעכל, ובצדק, ולכן חיפשתי אלטרנטיבה שתאפשר שיקום בסביבה נורמטיבית," מסבירה יפעת גרינוולד-כהן, בוגרת קונסרבטוריון למוזיקה במגמת פסנתר, מי שנפצעה קשה באסון צאלים א'. יפעת היא פסיכולוגית קלינית מומחית, מטפלת בפוסט-טראומה, יוזמת תכנית 'מפתח סול' ומנהלת אותה בהתנדבות יחד מיכל ארד אברמוב, מנהלת הפיתוח הארגוני בקונסרבטוריון. " אין מספיק מילים כדי לתאר חוויה טראומטית. אני זוכרת את עצמי שוכבת בבית החולים אחרי האסון בצאלים, פצועה וכואבת, ומקשיבה לשירים: 'הנסיך הקטן מפלוגה ב', 'ציפור פצועה שמרי נפשך' – וזה מה שגרם לי להתחיל לבכות. בנוכחות המוסיקה הצלחתי לעבד את הכאב הנפשי ולהתחבר אליו".

"הרעיון לפנות לקונסרבטוריון בתל אביב עלה, כי חשבתי שנכון יהיה לייצר מקום אלטרנטיבי נוסף לשיקום, בסביבה נורמטיבית נטולת סטיגמות, במוסד מוביל בלב העשייה המוסיקלית בארץ. במשך שנים ראיתי הנמכה בלתי נסבלת ולא הוגנת של אוכלוסיית הלומי הקרב; ראיתי בידוד חברתי, ניכור, ובעיקר חוסר הבנה של הנושא. כך נולד הרעיון של הפרויקט שהעקרונות שלו הם לבצע מהלך שיקומי ממש בתוך החברה, בקונסרבטוריון – שהוא המוביל בישראל. יש בכך הכרה חברתית בקשיים, בצרכים, ובזכותם לקבל הכרה והוקרה על תרומתם כלוחמים".

העיתונאי ואיש הרדיו והמוסיקה יואב קוטנר, שמלווה את התכנית שלוש שנים: "יש משהו כל כך מיוחד במפגש שנוצר בין המשתתפים לבנינו, המורים. זה משהו שאני לא מכיר משום מקום אחר: יש כאן אנשים מוכשרים שעברו חוויה מעצבת ששינתה להם את החיים ובעזרת מוזיקה הם מדברים את הטראומה ומעבדים אותה. כל אחד עובר כאן את התהליך שלו עם המוזיקה שלו במסגרת פרטנית, אנחנו לא מדברים על הטראומה, אנחנו מנגנים אותה".

לפרטים ותרומות באתר…

תעופה ושיט

קבוצת לופטהנזה עם מבצעי 2021 במחירים אטרקטיביים

מטוסי קבוצת לופטהנזה (צילום יח"צ חו"ל)

אוסטריאן איירליינס לופטהנזה ו-SWISS מציעות טיסות ליעדים נבחרים לשנת 2021 במחירים מוזלים, לטיסות החל מהתאריכים 1.3.2021 ועד ה-30.9.2021. ההצעות כוללות גם טיסות במהלך פסח, חודשי הקיץ וכל חגי תשרי.

המבצעים יהיו תקפים להזמנה עד ה-3.12.2020. במהלכם ניתן יהיה להזמין טיסות למגוון יעדים באירופה וגם ליעדים ארוכי טווח במזרח הרחוק, דרום אמריקה ואפריקה. לדוגמה, טיסה לוינה ניתן יהיה להזמין במחיר המתחיל ב- 209 דולרים בלבד וטיסה לבנגקוק ב- 599 דולרים בלבד. טיסה לזנזיבר תהיה במחיר התחלתי של המחירים כוללים מזוודה אחת לנוסע, עד 23 קילו וכן תיק יד אחד.

ניתן יהיה לשנות את תאריך הטיסה ללא עלות. מאחר ומדובר ומדובר במחירי מבצע, לא תהיה אפשרות לקבל החזר כספי על הכרטיס, למעט מיסי נמל והיטלים.

עופר קיש מנכ"ל קבוצת לופטהנזה ישראל: "אנחנו מסתכלים קדימה ומצפים לשנת 2021. לקהל הלקוחות יש ציפייה גדולה לחזור לשגרה וליהנות מביקור בעשרות יעדי הקבוצה. בנוסף נציע ללקוחות הזדמנות מצוינת לתכנן קדימה וליהנות מחירים מיוחדים ליעדים אטרקטיביים. במהלך טיסות הקבוצה קיימת שמירה קפדנית על ההנחיות וביטחון הנוסעים".

נורוויג’ן קרוז ליין משיקה מסלולים ויעדים חדשים לשנת 2023

Norwegian Encore at sea אוניית NCL אנקור באלסקה (צילום יח"צ חו"ל)

ענקית הקרוזים משיקה לשנת 2023 מגוון מסלולים ויעדים חדשים. בין המסלולים, הפלגת מסעות יוצאת דופן בים התיכון הכוללת ביקור בעיר נאסבאר בבולגריה, מסלול מעגלי בין האיים היוונים כולל ביקור בבודרום ובפארוס, מסלול ייחודי מניו יורק דרך וירג’יניה ופורט קנברל לברמודה, הפלגות לאלסקה, מסלול קאריבי חדש כולל עגינות ברפובליקה הדומיניקנית, באיי הבתולה של ארצות הברית ובאיי הבתולה הבריטיים והאי הפרטי של חברת נורוויג’ן קרוז ליין בבליז .

“עכשיו זה הזמן להשתחרר משנת 2020, לחלום בגדול ולתכנן את חופשת השייט שכולנו חיכינו לה” אמר ניק וילקינסון, סגן נשיא אזורי בנורוויג’ן קרוז ליין. “המסלולים החדשים ביותר שלנו לשנת 2023 מספקים לאורחים את ההזדמנות המושלמת להזמין, לחסוך ולהתפנק בחופשה על גבי הסיפון. אנחנו לא יכולים לחכות לחזור לים, אבל עד שנוכל לעשות זאת, אנו גאים ביכולתנו לספק לאורחינו מעט השראה, בידור וחווית ‘מאחורי הקלעים’ עם השקת סדרת “יוצאים לדרך” (EMBARK-The Series) בהפקת החברה, המזמינה את הצופים בבית לתיאטרון ווסט אנד גריק ההיסטורי בלונדון לאיחוד מרגש של שחקני המופע “ The Choir of Man” לאחר חודשי הפסקה רבים״.

אלו היעדים החדשים שמציגה החברה לשנת 2023:

הים התיכון: לראשונה, נורוויג’ן קרוז ליין תבקר בעיר העתיקה נאסבאר שבבולגריה במסגרת הפלגת “מסעות יוצאי הדופן” ב -30 במרץ 2023 באונייה ג’ייד הפלגה בת תשעה ימים זו הלוך ושוב מאתונה (פיראוס), דרך הים התיכון והים השחור כוללת מסלול ללא ימי ים המאפשר למטיילים לחקור עיירה חדשה בכל יום, ובהן קושאדאסי, איסטנבול, קונסטנץ, אודסה, וארנה, נאסאבר, מיקונוס, וסנטוריני. האוניות נורוויג’ן ג’ם (Norwegian Gem), נורוויג’ן אפיק (Norwegian Epic), נורוויג’ן ג’ייד (Norwegian Jade) והנורוויג’ן ברייקאווי (Norwegian Breakaway) יפליגו במבחר מסלולים של חמישה עד 11 ימים בחודשים מאי ועד אוקטובר 2023 באיזור הים התיכון. החל מה -21 במאי, אוניית הג’ייד תפליג בפעם הראשונה לבודרום שבטורקיה ולפארוס שביוון, בשבעה ימי מסלול מעגלי, דרך האיים היוונים מאתונה (פיראוס), יוון. מסלול זה יהיה זמין עד ה-15 באוקטובר.
החל מה- 6 במאי ועד ה- 13 באוקטובר, הנורוויג’ן ברייקאווי (Norwegian Breakaway) תציע מסלולי הפלגות של עשרה ימים הלוך ושוב דרך דרך איי יוון, הכולל ביקור בסנטוריני שביוון, ברומא (Civitavecchia) ופירנצה (ליורנו) שבאיטליה, דוברובניק שבקרואטיה, קאן שבצרפת ועוד.

צפון אירופה: החל מה -8 במאי עד ה -17 באוקטובר נורוויג’ן גטאווי (Getaway Norwegian) תצא להפלגות בנות תשעה ימים לצפון אירופה. ההפלגות שיצאו מקופנהגן שבדנמרק, יכללו לינת לילה בסנט פטרסבורג שברוסיה. המסלול כולל גם את היעדים וורנמונדה שבגרמניה, טאלין שבאסטוניה, סטוקהולם שבשוודיה והלסינקי שבנורבגיה, וזמנים ממושכים בנמלים המאפשרים למטיילים לספוג את התרבות, ההיסטוריה והאמנות של כל עיר.

ברמודה: לראשונה, הנורוויג’ן בליס (Norwegian Bliss), אחת הספינות החדשות של החברה, תפליג ב 21 במאי 2023 מניו יורק לנורפולק, וירג’יניה – השער לחוף וירג’יניה והאזור ההיסטורי של קולוניאל וויליאמסבורג. נורפולק וירג’יניה מפורסמת בזכות מוזיאון קרייזלר לאומנות, מוזיאון הימאות נאוטיקוס בו נמצאת ספינת המלחמה ויסקונסין מתקופת מלחמת העולם השנייה וגן החיות וירג’יניה . לאחר מכן תגיע האונייה בפעם הראשונה למספנת הצי המלכותית בברמודה ומשם תחל את סדרת הפלגות הלוך ושוב לחמישה ולשבעה ימים מחוץ לניו יורק. המסלולים כוללים שני לילות בנמל המספנה המלכותית, כדי לאפשר לאורחים לבקר בחנויות, במסעדות ובחופים הבתוליים. לאחר מכן, האורחים יכולים לחזור לספינה ולהמשיך בהרפתקה על הסיפון עם מסלול המרוצים של נורוויג’ן וביקור בספא המיוחד עם חדר המלח והמערה הדרמטית בעלי שכבות של גבישי מלח שמנקים את הגוף.

אלסקה: החל מה- 22 באפריל ועד ה -15 באוקטובר 2023, תקבל אלסקה בברכה את ארבעת אוניות הקרוזים המפוארות של נורוויג’ן קרוז ליין: נורוויג’ן סאן (Norwegian Sun), נורוויג’ן ג’ול (Norwegian Jewel) ושתי האניות המפוארות מסדרת ברקאווי פלוס (Breakaway Plus) החדשות נורוויג’ן אנקור(Norwegian Encore) ונורוויג’ן ג’וי (Norwegian Joy). האוניות יתחילו את מסע השייט בסיאטל במגוון של הפלגות לחמישה עד תשעה ימים ויבקרו בונקובר שבקנדה, וסיווארד שבאלסקה. בנוסף, כל המסלולים של שבעה ותשעה הימים יציע חוויה יוצאת דופן בה האורחים יכולים לצפות בפלאי הקרחונים מהסיפון העליון בזמן שהספינה מפליגה. הפלגות נבחרות בנורוויג’ן ג’וי (Norwegian Joy) ובנורוויג’ן סאן( Norwegian Sun ) יכללו ביקור בפיר החדש של החברה במיצר Icy Strait Point-, שם יוכלו האורחים י לרדת מהסיפון, לחוות את הקהילה המקומית ולהנות מהחנויות עם עבודות היד המיוחדות.

בהאמס: החל מה -2 ביוני ועד ה- 29 בדצמבר 2023, אוניית נורוויג’ן סקיי (Norwegian Sky) תצא להפלגות הלוך ושוב של שלושה וארבעה ימים ממיאמי, ותעגון בפרי-פורט, בנסאו ובגרייט סטיראפ קיי ( Great Stirrup Cay) אי הנופש הפרטי של החברה בבהאמס. הנופשים יוכלו להזמין את אחת הווילות הפרטיות המפוארות שבסילבר קוב, האזור האקסקלוסיבי באי הפרטי להנות מעיסוי בספא מנדרה באי, או פשוט להירגע בחוף הים.

הקאריביים: אוניות נורוויג’ן אסקייפ (Norwegian Escape) ונורוויג’ן סקיי (Norwegian Sky ) יציעו שייט הלוך ושוב ממיאמי בהפלגות של חמישה עד תשעה ימים בין מזרח ומערב הקריביים. המסלולים השונים כוללים עגינה בפוארטו פלאטה שברפובליקה הדומיניקנית, סנט תומאס שבאיי הבתולה של ארה”ב, רואוד טאון (Tortola) שבאיי הבתולה הבריטיים, האי הפרטי גרייט סטיראפ קיי (Stirrup Cay (Great, שבאיי בהאמה, ג’ורג ‘טאון באיי קיימן, האי רואטן בהונדורס, קוזומל שבמקסיקו, הרווסט קיי (Harvest Caye) – יעד הנופש הפרטי של החברה בבליז, ועוד. האורחים יוכלו להינות מביקורים ביעדים טרופיים חמים בכל ימות השנה, שכן הביקורים באיים הקריביים מתחילים ב -16 באפריל ועד ה -6 בדצמבר.

קנדה וניו אינגלנד: החל מה -27 באוגוסט עד ה -29 באוקטובר 2023, תגיע נורוויג’ן אסקייפ (Norwegian Escape) לנמל הבית בניו יורק ומשם תצא לשייט בן שבעה ימים הלוך ושוב לקנדה וניו אינגלנד. השייט יכלול את היעדים ניופורט ברוד איילנד, פורטלנד ובר הארבור במיין וסנט ג’ון והליפקס בקנדה. בנוסף, ה- Perl Norwegian תציע סדרת הפלגות בנות שבעה ימים אל בוסטון וקוויבק סיטי שבקנדה, בין התאריכים 25 באוגוסט עד 13 באוקטובר עם ביקורים בבר הרבור במיין, הליפקס, סידני, שרלוטטאון וסגואני בקנדה.

הרשימה המלאה של מסלולי השייט, הזמנות ומידע אודות הספינות של NCL ומסלולי ההפלגות שלהן באתר החברה.

בנוסף, החברה משיקה את סדרת: "יוצאים לדרך"  (EMBARK- Series) הפרק הקרוב מספק גישה בלעדית להצגת הברודווי ו-ווסט אנד קליבר The Choir of Man

הפרק הקרוב הוא אחד משני פרקים אקסקלוסיביים: "יוצאים לאור הזרקורים"(EMBARK NCL Spotlight Series), ומזמין את הצופים בבית לתיאטרון ווסט אנד גריק ההיסטורי בלונדון לאיחוד המרגש של שחקני המופע “ The Choir of Man” לאחר חודשי הפסקה רבים. הפרק יכלול חלקים מההופעות האהובות Save Tonight, Pina Colada, Some Nights ו- Hello לצד ראיונות עם צוות השחקנים על איך הם מתמודדים עם תקופת המשבר הזו וכיצד הם נשארים אופטימיים בהסתכלות על העתיד.

“The Choir of Man” זוכה לשבחים רבים בזכות הריקוד האנרגטי, המוסיקה החיה, וחווית הפאב הסוחפת שמציגה בחורים רגילים שמבצעים החל משירה בציבור ועד לשירי רוק קלאסי. פרק המופע המסורתי בפאב השכונתי מדגיש את חשיבות הקשר הקהילתי והאנושי באמצעות שירה, הופעה ושיחות אינטימיות עם השחקנים.

"עכשיו יותר מתמיד כולנו כמהים לחיבור", אמר ריצ'רד אמברוז, סגן נשיא בכיר בבידור ותכנון תכני הפלגות בחברת נורוויג'ן קרוז ליין. "בידור מאחד אותנו ומאפשר לנו לשכוח את הדאגות שלנו, גם אם רק לזמן קצר. תמיד היינו פעילים בקהילת התרבות ואנו פועלים על מנת לספק הופעות ברמה גבוהה עבור האורחים שלנו. התיאטראות אמנם סגורים וההתכנסויות מוגבלות, אך אנו רוצים לתמוך בחברינו המופיעים תוך חיבור משמעותי לאורחים שלנו. באמצעות הפקה בלעדית זו אנו רוצים להציג את האנושיות ולהפיח תקווה לימים טובים יותר. בסופו של דבר, אנחנו נמצאים בזה יחד ולכן נמשיך להתמיד ".

בנוסף להופעתו ב- Norwegian Escape וב- Norwegian Encore, "The Choir of Man" הופיעה ברחבי העולם במקומות מרכזיים ובערים, ובינם שיקאגו, טורונטו, וושינגטון הבירה, מרכז קנדי ​​לאומנויות הבמה, ורק השבוע הודיעה ​​כי תשוב להופיע בבית האופרה המיוחדת של סידני בפעם השלישית החל מפברואר 2021.

הפרק הקרוב יהיה באורך של כ- 40 דקות, בהפקתו וביומו של ניק דונסון, אחד המוחות היצירתיים מאחורי "The Choir Of Man", יהיה זמין באתר www.ncl.com/embark החל מיום שישי, 20 בנובמבר 2020.

"משפחת "The Choir Of Man" ואני התרגשנו מאוד כשחברת נורוויג'ן קרוז ליין ביקשה מאיתנו ליצור יחד הופעה בלעדית שהאורחים יוכלו ליהנות ממנה מהבית, עד שיהיה להם ההזדמנות להפליג שוב," אמר דודסון. "עולם התיאטרון עבר שנה קשה במיוחד, ולכן ההזדמנות הזו לשיר, לרקוד ולהופיע יחד שוב הייתה תחושה מדהימה, לא רק עבור הבחורים, אלא עבור כולנו. אני מקווה שהאנרגיה החיובית והמרוממת תועבר לצופים בפרק הזה ותעודד להמשיך ולהביט קדימה לימים טובים יותר. צוות השחקנים העריך את ההזדמנות הזו להתחבר מחדש על הבמה ומחוצה לה, ועכשיו יותר מתמיד מצפים לבדר את האורחים בקרוב במופע שלנו ביבשה, בים או בכל מקום שאנשים נהנים להתכנס בו עם הקרובים להם ביותר."

רשות שדות התעופה עם האלוף (במיל') יצחק גרשון יו"ר

הממשלה אישרה את המינוי של האלוף במיל יצחק (ג'רי) גרשון לתפקיד יו"ר דירקטוריון רשות שדות התעופה. בשנתיים האחרונות התפקיד לא אויש לאחר פרישתו של היו"ר הקודם אליעזר(צייני) מרום.

האלוף גרשון שירת במשך 30 שנה בצה"ל בתפקידי מטה ופיקוד רבים, בין השאר כיהן כמפקד פיקוד העורף, סגן מפקד פיקוד הצפון במילואים, מפקד אוגדת יהודה ושומרון, מפקד אוגדת הצנחנים. במסגרת תפקידו בצה"ל הוביל גרשון תכניות אסטרטגיות רבות וצבר ידע רב שיסייע לו בהובלת רשות שדות התעופה.

רשות שדות התעופה היתה עד לתחילת המשבר אחד הגופים החזקים במשק. רק לפני המשבר העבירה הרשות למדינה דיבידנד של 4 מיליארד שקלים. בעקבות הקורונה, הרשות מתמודדת עם קשיים כלכלים כתוצאה מירידה תלולה בתעשיית התעופה מה שהביא לפגיעה בהכנסות הרשות.

תיירות ונופש

מלונות לאונרדו גרמניה במקום השלישי בתחרות TRAVELER BUSINESS 2020

מלון לאונרדו מינכן (ציום יח"צ חו"ל)

רשת מלונות לאונרדו גרמניה, זכתה במקום השלישי והמכובד בתחרות TRAVELER BUSINESS 2020  בקטגוריה החשובה, 'רשת המלונות הטובה ביותר לנסיעות עסקים בגרמניה'. בתחרות היוקרתית נשפטו 30 מתחרים מכל העולם בעשר קטגוריות, מחברת התעופה הטובה ביותר וכלה באפליקציה הטובה ביותר למטיילים עסקיים.

בין הקריטריונים בתחרות, עליהם קצרה רשת לאונרדו את הציונים הגבוהים ביותר, עיצוב בתי המלון, איכות, מקצועיות ונכונות למצוא פתרונות טובים ומהירים.

כמעט 3000 משתתפים מתחום התיירות העסקית ובניהם, סוכני נסיעות, מארגני אירועים ואורחים, דירגו את נותני השירותים כחלק מסקר מקוון רחב היקף, שנערך מיולי 2019 ועד אפריל 2020. בסוף התחרות הביעו המארגנים את שביעות רצונם, "התוצאות הנוכחיות כל כך מיוחדות, עד שהן צריכות לעורר אופוריה אמיתית בקרב זוכה הפרס האחד או האחר", נאמר עם היוודע התוצאות, "פרסי הנוסעים העסקיים ייצרו שיאים חסרי תקדים בשנת 2020 – ויעניקו לחברות נסיעות רבות סיבה לחגוג. אין ספק כי פרסי נסיעות העסקים 2020 הם הצהרה במשבר הנוכחי. מעולם לא השתתפו כל כך הרבה אנשים בסקר הקוראים, ואף פעם לא הייתה הצבעתם ברורה יותר".

מנכ"ל מלונות פתאל במרכז אירופה, יורם ביטון מסר: "זה גורם לנו להתגאות ומניע אותנו להמשיך להילחם. כמו שאנחנו תמיד אומרים: 'ביד אחת אנחנו מנהלים את המשבר הנורא הזה וביד השנייה אנחנו עמלים על העתיד של הרשת שלנו'".

שלמה Sixt עם השכרות רכב בבחריין

שלמה Sixt היא חברת השכרת הרכב הישראלית הראשונה שתציע השכרת רכבים בבחריין באמצעות חברת Sixt הבינלאומית. חברת שלמה Sixt הישראלית פתחה למכירה השכרות בבחריין, זמן קצר לאחר שהחלה להציע את השירות גם באיחוד האמירויות.

מדברי בועז יעקובי, סמנכ״ל שיווק ומכירות שלמה Sixt: ״חברת שלמה SIXT שמחה לפתוח יעדי השכרה חדשים עבור קהל הנוסעים הפרטי והעסקי, ואנו גאים להיות הראשונים תמיד. לקהל הישראלי מגיע שירות ברמה גבוהה בכל מקום בעולם, ואנחנו נהיה בכל מקום לספק את זה".

חברת שלמה SIXT הנה חברת השכרת הרכב הראשונה בישראל שמציעה השכרות רכב לישראלים בבחרייו, זמן קצר לאחר שפתחה את השירות גם באיחוד האמירויות- אבו דאבי ודובאי. ההשכרות תתבצענה ע"י חברת Sixt המקומית, לה מגוון רחב של רכבים חדישים.

להלן מס' דוגמאות למחירים במהלך חודש נובמבר 2020: קיה פגס אוטו' ממוזג 26 BHD (כ- 230 ₪). פולקסווגן ג'טה אוטו' ממוזג 52 BHD (כ- 460 ₪). ניסאן סאני אוטו' ממוזג – 32 BHD (כ- 283 ₪). המחירים הנם לשלושה ימים וכוללים כיסוי נזק וגניבה.

קלאב הוטל בפניה לפתיחת התרבות עם עשרות אמנים מחכים לאישור משרד הבריאות

קלאב הוטל אילת יוצא ביוזמה להצלת ענף התרבות הישראלי וחתם עשרות אמנים, ביניהם עידן רייכל ואברהם טל, על הופעות במתחם המלון מהרגע שבו יתקבל לכך אישור רשמי ממשרד הבריאות. "לאור הפיכתה של אילת לאי ירוק ובזכות העובדה שבקלאב הוטל כבר בנוי מתחם המופעים הגדול והחדשני ביותר באילת, אנו מחויבים להחיות את ענף התרבות ולהזרים חמצן אל כל התעשייה הזו. אנו נפעל במודל קפסולות בהתאם לתו הסגול ונארח עשרות אומנים ומאות אנשי מקצוע מענף התרבות".

בקלאב הוטל, שערכה לפני הסגר שורה ארוכה של הופעות במתחם האירועים שבו הושקעו סכומי עתק באוויר הפתוח, בקפסולות ותוך הקפדה על כללי התו הסגול, מבלי שנרשמה בהן הדבקה, מתוכננות כבר בתקופה הקרובה שורה ארוכה של הופעות של אמנים שונים וכבר קבעו לוח מופעים של אומנים מובילים.

"אין אפשרות להצדיק מתן היתר לקיום הופעות באילת, מבלי להתיר קיום הופעות גם במתקני האירוח לאורחי מתקן האירוח בלבד, שמצבם עדיף מבחינת הצורך במניעת הדבקה בנגיף הקורונה בקרב הציבור", אומרים בקלאב הוטל באילת בפנייה לשר הבריאות יולי אדלשטיין, להתיר קיום מופעים תחת כיפת השמיים בבתי מלון בעיר.

במכתב שנשלח מקלאב הוטל לשר הבריאות יולי אדלשטיין, הוא מדגישים כי "לפני תקופת הסגר התקיימו הופעות במתחם המופעים של קלאב הוטל באוויר הפתוח וזאת, תוך הקפדה על הנחיות התו הסגול ותוך שלא נרשמה הדבקה אחת כתוצאה מהקורונה מההופעות שהתקיימו".

עוד צוין בפניה הדחופה כי "המצב במתקני האירוח עדיף מבחינה בריאותית על המצב בעיר עצמה, בין היתר, משום שכל אורחי מתקני האירוח נבדקו ונמצאו שליליים לקורונה וזאת לעומת כלל תושבי העיר אילת", לכן, כל החלטה לאפשר קיום הופעות ברחבי העיר חייבת לכלול גם את מתחמי הארועים במלונות להופעות תחת כיפת השמיים, וזאת על מנת למנוע הפליה וגם אינה נכונה מבחינה בריאותית.

בחג החנוכה בתוכנית "באנו חושך לגרש" – מידי ערב מייצג הדלקת הנרות של קלאב הוטל עם מיטב האומנים. שובצו נקבעו הופעות להקת טררם שיארחו כל יום את האומנים מיכל אמדורסקי, טל מוסרי, אסף אשתר, וכן את שרי ועוזי פוקס, אורנה דץ, להקת היווניה, שימי תבורי, ושרון חזיז. זאת, כחלק מתמהיל עשיר של מופעים להשלמת החופשה בקלאב הוטל אילת.

"איסור על קיום אירועים יפגע קשות גם באמנים, גם באנשי הבמה וגם באורחים. כל זאת, כאשר אין לכך הצדקה בריאותית כאשר מדובר בהופעות באוויר הפתוח במלונות שכל האורחים בהם נבדקו ונמצאו שליליים לקורונה", הדגישו בקלאב הוטל.

עוד נכתב מקלאב הוטל "כלל לא ברור שנדרשת החלטת ממשלה ותיקון התקנות על מנת להתיר קיום מופעים באילת, לנוכח העובדה שפרשנות סבירה היא שמופעי התרבות הם אטרקציה תיירותית".

וכן: "ככל שאכן נדרשת החלטת ממשלה ותיקון של התקנות, הרי שאם הממשלה תתיר קיום הופעות בעיר אילת עצמה, הרי שברור שיהיה עליה להתיר קיום הופעות במתקני האירוח בעיר באותם תנאים".

"מבחינת חוקית ועל פני הדברים, לא ניתן גם לקיים 'פיילוט' שבמסגרתו יותר קיום הופעות רק במקום מסוים, שלא על בסיס שוויוני", מסכמת קלאב הוטל את פנייתה – "גם ביצוע פיילוט כפוף להוראות הדין ולחובה לקביעת קריטריונים שוויוניים. הינכם מתבקשים לפעול באופן שוויוני ולקבוע קריטריונים ברורים שיאפשרו הופעות גם במלונות עצמם".

בקלאב הוטל ציינו כי עשרות האומנים ומאות אנשי הצוות מחכים לאישור המדינה לחזרה לפעילות, והיא ערוכה להפעיל את ההופעות באופן מיידי לטובת ענף התרבות ולרווחת אורחי קלאב הוטל אילת.

המכתב מקלאב הוטל נשלח ע"י עו"ד אוריאל פרינץ ממשרד ש.הורוביץ ושות'

מלון לואו קוסט פופ-אפ הוטל אילת נפתח מחדש

מלון "לואו קוסט פופ-אפ אילת", מציע חוויית אירוח באווירה תוססת וצעירה. מלון שבו החדר הוא רק הצעד הראשון לחופשה שלכם. החדרים נוחים ומתאימים לזוגות, לקבוצות חברים ולמשפחות צעירות. יש בהם בדיוק מה שנחוץ כשהחופשה היא מה שבחוץ.

המלון נמצא במקום מנצח – במרכז העיר, במרחק של 7 דקות הליכה מהים אדום, מהטיילת, מקניון מול הים, ממרכז התיירות ומהמקומות השווים ובמרחק נסיעה קצרה מהאטרקציות בערבה. במלון אזורי ישיבה מעוצבים, בריכת שחייה, סנק בר עם שתייה ואוכל קל.
מלון לואו קוסט פופ-אפ אילת שם לעצמו למטרה לאפשר חופשה באילת במחיר אטרקטיבי לקהלים מגוונים, כולל כאלו שבעבר לא היו נופשים באילת ומחפשים חופשה למילוי מצברים בתקופה זו. המלון מתאים:

*** למשפחות עם ילדים המחפשות להנות מהיתרונות והנופים הייחודיים של אילת והערבה
*** חובבי ספורט ימי לסוגיו

*** אוהבי סיני שמחפשים פשטות ושקט,

*** זוגות שרוצים חופשת בטן גב באילת

*** ובעצם כל מי שרוצה חופשה במחיר אפשרי – כדי שאפשרי יהיה להיות בחופשה

החדרים – החדרים במלון מעוצבים בפשטות, ניקיון ברמה גבוהה, ומחירים נוחים לשירותים בסיסיים. חדר סטנדרט הכולל 2 מיטות יחיד ומיטת קומותיים ואפשרות למיטה נוספת. ומתאים לעד -5 אנשים – חדר משפחתי גדול – הכולל 2 מיטות יחיד ו2 מיטות קומותיים ואפשרות למיטה נוספת.

מתאים לעד -7 אנשים – חדר משפחתי גדול עם יציאה לגן – הכולל 2 מיטות יחיד, מיטת קומותיים ואפשרות למיטה נוספת. מתאים לעד -5 אנשים.

סוויטה עם טרסה הכולל מיטה זוגית, 2 מיטות ספה מתאים לעד -6 אנשים. המחירים – מתחילים מ -250 לזוג ללא ארוחת בוקר פלוס 50 ש"ח לילד ו50 לארוחת בוקר ישראלית

מלון לואו קוסט פופ אפ אילת – סמטת השפיפון 3 אילת. טל': 08-6481313

השטיח המעופף עם חנוכה וכריסמס בדובאי

קו הרקיע בדובאי (צילום מהרשת עפ"י סעיף 27א')

חברת השטיח תוציא את הטיסה הראשונה והחגיגית שלה לדובאי ביום רביעי, ה-9.12. בהמשך החברה תפעיל טיסות 7 ימים בשבוע. בעקבות החתימה של הסכם הפטור מאשרת הוויזות שיכנס לתוקף בתוך 30 יום, יחד עם ההסדר הזמני לאשרה אלקטרונית, רבים החליטו לנצל את חופשת החג הארוכה ולהזמין חבילת נופש או טיול מאורגן ל5 או 8 ימים בדובאי ובאבו דאבי ובחברה נרשמה עלייה של עשרות אחוזים במספר ההזמנות במהלך הלילה והבוקר.

הודות להסכם השלום והסדר הוויזות, השנה כבר לא צריך לקפוא מקור כדי ליהנות מאווירת חג המולד בחו"ל. ישראלים רבים התרגלו בשנים האחרונות לנצל את חודש דצמבר לביקור ביעדי אירופה הקרים וליהנות משווקי חג המולד וקישוטי האורות המנצנצים. דובאי אמנם יעד מוסלמי, אך מאחר ומדובר באזור תיירותי ורוב תושביו הם תושבי חוץ (כ-90%-80% זרים), בתי המלון והאטרקציות מתכוננים לכריסמס כמיטב המסורת. הפלוס הוא, מזג האוויר השמשי והנעים.

"הישראלים משוועים לנופש בחו"ל ואנחנו רואים ומרגישים את זה היטב במוקד ההזמנות שלנו" מספר אורן כהן מגורי, סמנכ"ל השיווק והמכירות בשטיח המעופף, "בעקבות החתימה על הסכם הפטור מאשרת הוויזות, מוקד ההזמנות שלנו מוצף בפניות ובמהלך הלילה נכנסו המון הזמנות דרך האתר. יש ביקושים לטיולים המאורגנים לצד חבילות הנופש והטיסות מתמלאות במהירות מאחר ומדובר ביעד חדש שהציבור עדיין לא מכיר, אנחנו רואים גידול משמעותי בביקושים לטיולים המאורגנים שלנו ל4 ו-8 לילות. הרבה יותר נוח, בטוח ומעניין לטייל במדינה כזו עם מדריך ואוטובוס צמודים ולכן יצרנו שני מסלולי טיול מאוד עשירים שכוללים את כל האתרים המרכזיים שחובה לראות בדובאי ואבו דאבי לצד אטרקציות חווייתיות מדהימות. בנוסף, אנו רואים ביקושים גדולים גם לטיסות וגם לחבילות הנופש".

מחיר טיסה ישירה כולל כבודה בשטיח המעופף בחנוכה בין התאריכים 9-13.12 לארבעה לילות – 399 דולר לאדם.

חבילת נופש בין התאריכים 9-13.12 לארבעה לילות במלון 5 כוכבים AVANI DEIRA HOTEL   על בסיס לינה וארוחת בוקר – 479 דולר לאדם בחדר זוגי.

טיול מאורגן בין התאריכים 13-17.12 4 לילות – 899 דולר לאדם בחדר זוגי.

הכי גבוה בעולם: הטיול המאורגן של השטיח המעופף לדובאי כולל ביקור במסגד "ג'ומריה הגדול “המסמל יותר מכל את התרבות הדת והחיים המיוחדים באמיריות. תצפית על "בורג' אל ערב" מלון מגדל בגובה מעל 300 מטר ארכטקטוני, שווקים קסומים, אי התמרים המפורסם, שייט בתעלת דובאי, טיפוס בורג' ח'ליפה – גורד השחקים הכי גבוה בעולם ותצפית מקומה 124. המטיילים יגיעו גם לאמירות העשירה ביותר אבו דאבי ויתרשמו מביקור במסגד הענק והמפואר "שייך זיאד" הבנוי משיש לבן ומבהיק מהיפים, סיור במוזיאון הלובר הפריזאי המצוי במבנה עתידני ומיוחד, ביקור ב"מול המרינה" מרכז קניות על המים עם פינת האוכל המפורסמת ועוד שלל אטרקציות.

הטיסות כוללות כבודה 23 ק"ג לבטן המטוס וטרולי\תיק גב עד 8 ק"ג.

חבילות נופש כוללות העברות ונציג מקומי המציע טיולים ואטרקציות בתשלום.

הסכם השלום והסכמי התעופה לביצוע טיסות ישירות לאמירויות נחתמו, אך מועדי הטיסות כפופים לאישורים סופיים ועשויים להשתנות.

ישראייר עם הקדמת הטיסות לבחריין ל-30 לדצמבר 2020

בעקבות אישור הסכמי התעופה בין ישראל לבחריין והשבוע התבשרנו כי הפכה להיות מדינה ירוקה , חברת ישראייר מקדימה את טיסת הבכורה המסחרית החגיגית הראשונה ליעד ותמריא מנתב"ג ביום רביעי ה- 30.12 כאשר בשלב הראשון ישראייר תפעיל שתי טיסות שבועיות. מחיר טיסה בלבד החל מ 249 דולר.

בחריין מדינה קטנה השוכנת במפרץ הפרסי ואחת מהמדינות המודרניות ביותר בעולם הערבי, ייחודה הוא השילוב בין מדינה מודרנית לצד היסטוריה עשירה. בחריין הוגדרה לפנינת המפרץ בזכות יופייה והאיים המלאכותיים שבה. כ- 5 מיליון תיירים פוקדים אותה כל שנה. מנאמה הבירה שנחשבת עיר מערבית לכל דבר המציעה מבחר של מלונות חדישים ומפוארים, חיי לילה, אזורי קניות, מסלול למרוצי פורמולה 1, מוזיאונים ותרבות ענפה. האתר המפורסם ביותר בעיר הוא שני מגדלי התאומים המתנשאים לגובה של 240 מטר כל אחד ומחוברים זה לזה באמצעות שלוש טורבינות רוח ענקיות.

ישראייר ונתור במבצעי הנחות בלאק פריידי לטיסות וחבילות בארץ ובחו"ל.

בורג' חליפה, דובאי (צילום מהרשת עפ"י סעיף 27א')

במסגרת המבצע יינתנו הנחות עד לסכום של  100 דולר בהזמנה זוגית לחופשה או טיול מאורגן ברואנדה, בחריין, דובאי ויעדים נוספים. כמו כן מציעה החברה במסגרת המבצע חבילות נופש מוזלות לאילת הכוללות טיסות.

לדברי גיל סתיו סמנכ"ל השיווק והמכירות של ישראייר: "מהיום בבוקר אנו חווים גידול משמעותי בביקוש להזמנת חופשות. השילוב של הצפי להכרזה על בחריין כמדינה ירוקה יחד עם ההודעה שיש פתרון לנושא הוויזות בדובאי  ומחירי המבצע הזניקו את קצב ההזמנות. נתון נוסף שמעניין הוא שבעקבות הדיונים על הסגר השלישי שצפוי, רבים מהלקוחות מעדיפים להזמין מבעוד מועד ולהחזיק בידם כרטיס טיסה שיבטיח את חופשתם".

בחודש דצמבר צפויה להפעיל ישראייר כ- 80 טיסות לדובאי, טיסה שבועית לרואנדה ולהתחיל להפעיל טיסות ישירות לבחריין. נתור אף היא מציעה טיולים מאורגנים ליעדים אלו.

** חבילה ל4 לילות במלון שרתון 5 כוכבים בדובאי כולל טיסה במחיר של 380 דולר לאדם בחדר זוגי בינואר או דצמבר

** טיול של נתור לרואנדה 7 לילות כולל פנסיון מלא, שייט וביקור בפארקים ב 1979 דולר לאדם בחדר זוגי

אל על לאיי סיישל החל מ-9.12.2020

הטיסות ימריאו מנתב"ג בימים שני, רביעי ושישי, החזרות מסיישל בימים שני, רביעי ומוצ"ש. טיסות יבוצעו במטוסי הדרימליינר 787 של החברה. סיישל מצטרפת ליעדי אל על האחרים:
ניו יורק, ניוארק, מיאמי, לוס אנג'לס, פריז, לונדון, פרנקפורט, אמסטרדם, ציריך, בריסל, ברלין, מוסקבה, קייב ודובאי.

מחירי כרטיס טיסה לסיישל (הלוך ושוב): כרטיס במחלקת תיירים, כולל כבודה והושבה ((Classic, החל מ – $499, כרטיס מחלקת פרימיום, החל מ – $799 וכרטיס מחלקת עסקים, החל מ – $1300. המחירים כוללים מיסי נמל. הטיסות יבוצעו בכפוף לקבלת כלל האישורים מהרשויות הרלוונטיות. לפרטים נוספים והזמנות, ניתן לפנות לסוכני הנסיעות ואתר אל על.

הערה: לקוחות אשר מחזיקים כרטיסי טיסה קיימים או ירכשו כרטיסי טיסה שמועד ההמראה עד 28.2.21 יוכלו לבצע שינויים ללא דמי שינוי (לא כולל הפרשי מחיר, ככל שיחולו). אל על פועלת בהתאם להנחיות משרד הבריאות ולתו הכחול, מידע לגבי התנהלות בשדה התעופה ובטיסות אל על בעידן הקורונה, ניתן למצוא באתר אל על. הכניסה לישראל אפשרית לבעלי דרכונים ישראלים בלבד, בהתאם להנחיות הממשלה, לפרטים נוספים ועדכונים כנסו לקישור המתעדכן תדירות…

פגסוס עם ביקוש שיא לטיולים מאורגנים לאיחוד האמירויות לחנוכה וסילבסטר

חברת פגסוס טיולים, מדווחת על עשרות טיולים מאורגנים שיצאו במהלך חודש דצמבר לאיחוד האמירויות, במסגרת הטיולים המוצעים, מציעה טיול הכולל סילבסטר וארוחת גאלה חגיגית בערב ראש השנה האזרחית בפוג'יירה.

הטיול יהיה למשך 7 לילות ושמונה ימים. יכלול אתרים בולטים כגון: אל עין, ג'בל חפיט, פוג'יירה ואמירות שרג'ה, תוכנית מלאה, חצי פנסיון ובילוי בחאפלה.

הסיור יתחיל בעיר הבירה אבו דאבי, בירת איחוד האמירויות, כולל מתחם הנשיא, ביקור במושרת הכפר וסיור במוזיאון הלובר שהקמתו היא פרי הסכם עם ממשלת צרפת ואיחוד האמירויות. נסיעה לשמורת נווה המדבר אל עין, מטעי דקלים, ביום הרביעי מצפון לפוג'יירה תתקיים ארוחת ערב חגיגית- סילבסטר במלון. משם הטיול ימשיך לאמירות שרג'ה, וביקור האתרים בעיר הגדולה דובאי.

איתמר ניר סמנכ"ל פגסוס טיולים "אנו שמחים על ההזדמנות לחשוף חלק חדש של העולם שהיה לנו כפרי האסור, העידן החדש שנפתח עם העולם הערבי מהווה בשורה מרעישה לענף התיירות, בחודשים האחרונים, החברה עבדה על בניית טיולים שיתאימו לקהל הישראלי, ניתן לראות כי הישראלים מעדיפים להיחשף ליעדים חדשים בצורה מאורגנת עם מדריך ישראלי, אחרי הסגר הממושך, המדינות האדומות הקהל מצביע ברגליים, וניתן לדווח על ביקושי שיא ליעד החדש במהלך חודש דצמבר".

דוגמא לטיול מאורגן ל-5 ימים לדובאי עם יום טיול לאבו דאבי ב-1150$ בלבד יציאות החל מה- 10.1.21. חברת פגסוס טיולים תתחיל לשווק טיולים מאורגנים לנסיכויות הבולטות באיחוד האמירויות, אבו דאבי ודובאי. ולאור הביקוש הרב – טיול טעימה מהפרי האסור – עד לא מזמן – לחמישה ימים וארבעה לילות ב-1150$ בלבד, ליציאה החל מ -10.1.21 .

הטיול המיוחד והגדוש בדובאי ואבו דאבי כולל: טיסות ישירות, תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב ואוטובוס צמוד מהיום הראשון ועד ליום האחרון – ימי טיול מלאים, חצי פנסיון, פעילויות בערבים, מופע אורקולי, שייט מסורתי, ביקור בכפר הגלובלי, גן הפרחים הגדול בעולם, תצפית ממסגרת דובאי, ספארי רכבי שטח 4 X 4 ועוד. אתרים מרכזיים:

* דובאי: מופע מזרקות מים, שייט ערב בסירת ד'או, תוכנית בידור וארוחת ערב על הספינה, מרפסת התצפית על גשר הזכוכית Dubai Frame, נסיעה ברכבת המונורייל, גן הפרחים הגדול בעולם The Miracle Garden, ביקור בכפר הגלובלי כולל הופעה וזיקוקים, תצפית מהמגדל הגבוה בעולם- בורג' חליפה, דובאי מול Dubai Mall, אוניית הפאר קווין אליזבת 2 ׁ(QE2), ספארי רכבי שטח 4 X 4 לתצפית בשקיעה, בילוי ערב חוויתי בלב במדבר- חאפלה אמיתית.

* אבו דאבי: ביקור במסגד שייח' זיאד, ביקור במוזיאון הלובר, ארמון האומה Qasr-Al-Watan, המתחם הנשיאותי, מופע אורקולי המציג את העבר, הווה וחזון העתיד של האמירויות.

איתמר ניר סמנכ"ל פגסוס טיולים: "אנו שמחים על ההזדמנות לחשוף חלק חדש של העולם שהיה לנו כפרי האסור, העידן החדש שנפתח עם העולם הערבי מהווה בשורה מרעישה לענף התיירות, בשבועות האחרונים החברה עבדה על בניית טיולים שיתאימו לקהל הישראלי, הטיול לנסיכויות יהיה הסנונית הראשונה ובשלב מאוחר יותר יושקו טיולים למשפחות, לגיל השלישי ועוד".

מפגש חירום של ראשי רשויות ומנהלי מלונות בגליל ובגולן

תחת הכותרת "הגליל העליון אי ירוק" נערך לאחרונה מפגש חירום של ראשי רשויות, מנהלי מלונות וכפרי נופש בגליל ובגולן, שהתקיים במלון גליליון בעמק החולה. ראשי הרשויות דרשו ממשלת ישראל, משרד הבריאות, וועדת הקורונה שפיות והוגנות ואמרו, כי יש להחזיר במיידית, את המלונות וכפרי הנופש בגליל ובגולן לפעילות, לסייע לכלכלת האזור הקורסת ולאפשר לאזרחי ישראל נופש בצפון המוריק והיפיפה בעונה זו. עוד ציינו ראשי הרשויות, כי הם מברכים על פתיחת מלונות אילת וים המלח.

גיורא זלץ, ראש מועצה אזורית הגליל העליון אמר: "מלונות וכפרי נופש בגליל ובגולן- הם אי ירוק! סביבם, שטחי טבע עצומים, שמורות, נחלים, שדות חקלאיים והרבה אויר נקי, כך שכל מלון וכל אטרקציה מהווים בעצם אי ירוק. אנחנו הפתרון לאפשר לעם ישראל חופשה בטבע, במרחבים הפתוחים והבטוחים. אני קורא לממשלה ולכנסת, כפי שהצבתם כיפת ברזל ביטחונית למצב של מתיחות, תציבו כיפת ברזל כלכלית לענף התיירות בצפון, כך תאפשרו לאלפי אנשים בגליל העליון לחזור להתפרנס מענף התיירות".

שמעון סוויסה, מועצה מקומית חצור הגלילית אמר: "העובדה שבתי המלון באילת ובים המלח פתוחים הינה בשורה גדולה. אין ספק, כי גם הגליל העליון חייב להיות חלק ממפת התיירות שנפתחת בישראל. הגליל יודע לפעול לפי הכללים החדשים של התו הסגול ולאפשר פתיחת עסקים, מסעדות, בתי מלון ואטרקציות. על הממשלה להתעשת ולהבין כי גם אזור הגליל העליון קורס כלכלית ויש להחזיר את יכולת הפרנסה לתושבי הגליל והגולן, תוך שמירה על בריאותם של המטיילים והנופשים. כך לא רק נחזיר את התקווה לבעלי העסקים, שזה מקור פרנסתם, אלא נחזק ונניע את הכלכלה כולה. הגליל העליון הינו אחד האזורים המשמעותיים בתחום התיירות ולא נוכל להסכים שהוא יוותר מחוץ לתחום".

מוטי חטיאל, ראש מועצה מקומית ראש פינה אמר: "הגליל כולו ירוק ומהווה צימר אחד גדול. יש לנו כאן מרחבים וטבע מופלא. בגליל ובגולן בתי מלון נראים כמו צימרים, בעלי קומה או שתיים ולכן מיותר להפריד את פתיחת המלונות בגליל ממתווה פתיחת הצימרים. אנו מבינים כי המדינה נוקטת באחריות, במגיפה שלא הכרנו, המצב אינו פשוט למקבלי ההחלטות, אך אנו מציעים למדינה לקחת עלינו, ראשי הרשויות, את האחריות! כל אחד ידאג במועצה שלו שהמקומות התיירותיים והעסקיים שיפתחו ינהגו באחריות על פי ההנחיות. בנוסף, הנושא הכלכלי כאן קריטי, בעיקר בתחום הפיצויים. המדינה מתייחסת רק לעסקים שפתוחים מ- 2018, עסקים שקמו אחרי, נופלים בין הפטיש לסדן והממשלה חייבת לקחת עליהם אחריות. העסקים הקטנים והבינוניים הם המנוע הכלכלי שלנו, בוודאי באזור הצפון".

אמיר חייק, יו"ר התאחדות המלונות בישראל שלח ברכתו ליוזמי המחאה ואמר: "המלונות בישראל בטוחים ועובדים לפי התו הסגול של משרד הבריאות. מודל האיים הירוקים באילת ובים המלח מבורך, אך הוא צריך להיות צעד ראשון בדרך לפתיחת כל המלונות לטובת השפיות של תושבי ישראל ולטובת המלונות ועובדי המלונות אשר עשרות אלפים מהם עדיין יושבים בבית".

חיים אוחיון, הבעלים של מלון גליליון ודובי בנארי מנכ"ל מלון פסטורל שהשתתפו במפגש החירום אמרו, כי מלונות וכפרי נופש בגליל ובגולן פרושים על פני שטח גדול, נרחב ומרווח, ללא צפיפות, מבודדים מהישובים דלי האוכלוסין ומאפשרים תנועה ללא חיכוך עם התושבים ופיקוח מלא של הנחיות משרד הבריאות בזכות מיקומם המבודד. "המלונות וכפרי הנופש מעסיקים אלפי אנשים ומפרנסים מאות משפחות במעגלים הקרובים והרחוקים. אנו דורשים מהממשלה לאשר פעילות של ענף התיירות על פי מתווה ים המלח ואילת".

תערוכות ואמנות

האתר הלאומי חאן שער הגיא נחנך עם מרכז מורשת למבקיעי הדרך לירושלים

מרכזמורשת השיירות בשער הגיא (צילום יניב כהן)

רשות הטבע והגנים חנכה בטקס חגיגי ומרגש את האתר הלאומי חאן שער הגיא לאחר ששופץ בהשקעה של מיליוני שקלים והוקם בו מרכז מורשת חדש להנצחת פועלם של מבקיעי הדרך ומלווי השיירות לירושלים הנצורה במלחמת העצמאות.

לדברי שאול גולדשטיין מנכ״ל רשות הטבע והגנים: ״עבורי טקס זה הינו מעין סגירת מעגל מרגשת מאוד. "אבי, ירחמיאל גולדשטיין ז"ל, היה ממלווי השיירות בדרך לירושלים במלחמת העצמאות ואף ליווה כקשר את שיירת נבי דניאל לגוש עציון הנצור. בילדותי ספגתי את גבורת הלוחמים והייתי עד להקמת אנדרטת הפורצים, חודשים ספורים לפני מלחמת ששת הימים. היום, כ"ט בנובמבר, יום הכרזת האומות המאוחדות על הקמת הבית לעם היהודי, כאן בארצנו האהובה, כבוד הוא לי, כמנכ"ל רשות הטבע והגנים, להוביל את התהליך שהביא לפתיחת מרכז המורשת לאותם גיבורים שבאו מכל העדות והגלויות, חיילים מכל ארגוני הלחימה למען הקמת המדינה ואזרחים, נערים ומבוגרים, נשים וגברים, צברים ופליטי התופת באירופה, חלקם נצר אחרון.  היום,  אפשר להודות, בזכותם ירושלים היא בירת ישראל״.

את ההחלטה להקדיש את האתר הלאומי חאן שער הגיא, שהוכרז כבר בשנת 1979, לזכרם ופועלם של מבקיעי הדרך הנצורה לירושלים במלחמת העצמאות, קיבלה הממשלה לפני כשלוש שנים. מאז ובהתאם להחלטה זו החלה רשות הטבע והגנים בקידום עבודות תשתית ופיתוח מקיפות שכללו השלמת והסדרת אזור חניה ושבילי הליכה למבקרים, חיזוק ושיפוץ המבנים, טיפוח נופי וכן הקמת מרכז מורשת מרשים וחווייתי עם מייצגים ותכנים מיוחדים המותאמים לייעודו. זאת בהובלת ובמימון משרד ראש הממשלה, משרד ירושלים ומורשת ובשיתוף אנשי התוכן של רשות הטבע והגנים, עמותת דור הפלמ"ח ובני משפחותיהם וכן חברת בריז קריאייטיב, המתמחה בהקמת מרכזי המבקרים ונבחרה לבצע את הפרויקט.

מרכז המורשת החדש מאפשר למבקרים בו להיחשף ולהכיר מקרוב ובאופן חוויתי ועוצמתי את מורשת הקרבות בדרך לירושלים ואת סיפורם של לוחמות ולוחמי הפלמ"ח האמיצים ביחד עם מלווי השיירות, חלקם אזרחים , שפרצו את הדרך לירושלים הנצורה.

מסלול הביקור במרכז המורשת נמשך לאורך מספר תחנות מרכזיות בהן:

 • מיצג פתיחה וסרטון עדויות לוחמים
 • עמדת דרך
 • עמדת אלחוט
 • עמדת אספקה
 • תחנה חווייתית המדמה נסיעה ברכב משוריין בדרך לירושלים בתקופת הלחימה
 • מיצג סיום בו המבקרים גם יוכלו לבחון את ערכיהם ביחס לערכי הלוחמים

הפעילות בתחנות הינה אינטראקטיבית בחלקה באמצעות דיסקיות המחולקות לכל מבקר בכניסה, ובסוף משמשות אותו גם לבחירת ערך החשוב לו, שיתלה על לוח הערכים שבאתר.

יצוין כי הטקס החגיגי לחנוכת האתר ומרכז המבקרים החדש בוצע כבר עתה מתוך התחשבות וכבוד ללוחמות וללוחמים האמיצים והמבוגרים שעודם בחיים ומחכים בכיליון עיניים להשקתו כאתר מורשת המנציח את סיפורם. יחד עם זאת האתר צפוי להיפתח לקהל המבקרים רק החל מחודש ינואר-פברואר, עת יושלמו כל העבודות וההיערכויות הנדרשות לקליטת הקהל. הביקור באתר ידרוש תיאום מראש בשל אופי הסיור שבו והכניסה אליו תהיה בתשלום.

סיפור שער הגיא והחאן: שער הגיא, הידוע גם בשמו בערבית באב אל ואד, בדרך המובילה מיפו לירושלים היה לאורך שנים שלפני קום המדינה וגם במהלך מלחמת יום העצמאות ציר אסטרטגי חשוב מעצם היותו צוואר בקבוק טופוגרפי המוקף רכסים. בזכות מאפייניו הצליחו הערבים ששלטו באזור לפני המלחמה להציב מארבים ולפגע בשיירות האספקה של היישוב העברי בדרך לירושלים הנצורה. במהלך מלחמת העצמאות התקבלה החלטה בקרב המפקדים להשיג שליטה על האזור כדי למנוע תקיפות אלו והמטרה הושגה בזכות לוחמי הפלמ"ח שהובילו את הלחימה.

החאן בשער הגיא ומצודת הדרכים נבנו בסוף המאה ה-19 כאשר החאן שימש כפונדק דרכים לצליינים בדרך מירושלים ליפו. המבנים בחאן שער הגיא הוכרזו כאתר לאומי החל משנת 1979.  לאורך השנים היה ניתן לראות בו רק משוריינים , זכר לקרבות מערכות ישראל והא לא זכה לביקורים רבים בין היתר בגלל בעיית נגישות תחבורתית.

בעקבות החלטת הממשלה להקדיש את המקום לזכרם ופועלם של מבקיעי הדרך הנצורה לירושלים במלחמת העצמאות הושג כאמור התקציב הנדרש וסומנה המטרה והדרך לשדרוג האתר והקמת מרכז המבקרים.

מוזיאון תל אביב לאומנות על אלי סינגלובסקי / פתרונות פורמליים

אלי סינגלובסקי הוא הזוכה בפרס ע"ש לורן ומיטשל פרסר לצלם ישראלי צעיר לשנת 2019 המוענק זו השנה החמישית במוזיאון תל אביב לאמנות. סינגלובסקי יליד 1984, בוגר המחלקה לצילום בבצלאל, חי ופועל בגרמניה. הוא הציג תערוכות יחיד והשתתף בתערוכות קבוצתיות בגלריות בארץ ובעולם. אלי סינגלובסקי מצלם מבנים אדריכליים בצילום לילי ובחשיפות ארוכות, בשחור־לבן דרמטי ובקומפוזיציות ממורכזות התופסות את המבנה במלואו. הצילום מבודד את המבנים המצולמים מסביבתם, ומנטרל 'הפרעות' והסחות דעת, בכדי למקד את מבט הצופה באובייקט האדריכלי החזיתי על שלל פרטיו על רקע שמיים שחורים אטומים. כתוצאה מכך מודגשת המונומנטליות והפלסטיות של המבנים המוצגים כאובייקטים פיסוליים במרחב.

בבסיס התערוכה נוכח פרויקט המתמקד באדריכלות מודרנית במרחב העירוני בגרמניה מן העשורים שלאחר מלחמת העולם השנייה, בהקשר למציאות הפוליטית המורכבת בתקופה היסטורית זו. העבודות המוצגות בתערוכה הן חלק קטן מתוך ארכיון רחב ממדים שיצר סינגלובסקי במסגרת עבודתו, ובמקביל להיבט המחקרי הן מייצגות את הקשר בין מחקר היסטורי־תרבותי לצילום בשדה האמנות העכשווית.

דרך התמקדות באדריכלות ובנוף האורבני מציף הפרויקט שאלות פוליטיות לגבי האופן שבו מתקבע נרטיב היסטורי ותרבותי. כיצד יכול המרחב הציבורי לשמש ככלי בידי מנגנונים שלטוניים לביטוי אידיאולוגיה, ומהן ההשלכות האפשריות כתוצאה מכך.

הכניסה למוזיאון תל אביב לאמנות תתאפשר בתקופה הקרובה בהתאם להנחיות שאושרו ע"י הממשלה בימי שלישי ורביעי 12:00-18:00 / חמישי 12:00-21:00 / שישי 10:00-14:00 / שבת 10:00- 18:00. אוצר: טל ברויטמן. גלריה לרישום והדפס, הבניין ע"ש שמואל והרטה עמיר. רכישת כרטיסים ומידע מתעדכן לציבור באתר המוזיאון

מוזיאון תל אביב לאמנות ייפתח מחדש לקהל ביום שלישי 1 בדצמבר 2020 

סלפי עם "זוג רקדנים" של ג'ף קונס (צילום דני בר)

מוזיאון תל אביב לאמנות ייפתח מחדש לציבור ביום שלישי, 1 בדצמבר 2020  בשעה 12:00. המוזיאון המשתרע על פני שטח עצום שמציע לקהל חווית ביקור בטוחה  ומהנה  בשלל התערוכות המתחלפות ובתצוגות של האוספים הישראלים והבינלאומיים, בגלריות השונות ובגן הפסלים.

טניה כהן-עוזיאלי, מנכ"לית מוזיאון תל אביב לאמנות: "אנחנו מתרגשים ושמחים לפתוח מחדש את שערי המוזיאון בפני הציבור הרחב ומקווים שכל המוזיאונים ומוסדות התרבות בישראל יצטרפו וייפתחו בהקדם, אני מודה לשר התרבות חילי טרופר, שפועל ללא הרף, למען פתיחת כל המוזיאונים והתרבות בישראל. התרבות היא חיונית בכל חברה אנושית ובכל הזמנים וזו עובדה היסטורית. הקהל צמא וזקוק ליהנות מאמנות טובה, את זה למדנו כבר הקיץ, בעקבות הכמות העצומה של המבקרים שהגיעו למוזיאון בין הסגר הראשון והשני.  המוזיאון הוא אחד המרחבים הבטוחים ביותר לביקור, ואנו שומרים בקפידה על כל הנחיות משרד הבריאות. למבקרים מחכה כאן תמהיל מגוון של תערוכות נפלאות וחדשות של אמנות ישראלית ובינלאומית, לצד קלאסיקות ויצירות מופת של המאסטרים הגדולים."

ג'ף קונס נשאר בתל אביב: לאור דרישת הציבור, המוזיאון שמח לבשר שהתערוכה "ג'ף קונס: ערך מוחלט-עבודות מאוסף מרי וחוזה מוגרבי",  תוארך עד ינואר 2021. תערוכת היחיד הראשונה בישראל של האמן האמריקאי המפורסם בעולם  נפתחה במרץ 2020 ממש עם תחילת הקורונה ונסגרה מייד.   התערוכה עוררה הד וביקוש עצום של הקהל שנהר אליה בהמוניו עם פתיחתה מחדש למבקרים, לאחר הסגר הראשון.  כעת עם פתיחתו מחדש , הצליח המוזיאון להאריך את התערוכה עבור המבקרים, גם בתום הסגר השני.

אמנות ישראלית – תערוכות חדשות: המוזיאון  גאה לפתוח שתי תערוכות יחיד חדשות שטרם נחשפו לקהל, של אמנים ישראלים בני דודות שונים. תערוכת צילום המתמקדת באדריכלות מודרנית במרחב העירוני של האמן אלי סינגלובסקי, זוכה פרס לורן ומיטשל פרסר לצלם ישראלי צעיר ותערוכה מוזיאלית ראשונה למלך ברגר, אמן בן 94, שפעל במשך עשרות שנים מחוץ למעגלים המרכזיים של עולם האמנות. אמן אידיאליסט ואקולוגי, המגייס את האמנות בשירות המסר של אדם המאמין בערכים, באידיאלים ומוסר ומונע ע"י תחושת שליחות דחופה.  תערוכות אלו נפתחות לצד תערוכות יחיד של האמניות טגיסט יוסף רון זוכת פרס שיף לציור פיגורטיבי, מיכל הלפמן וקרן רוסו והתערוכה הקבוצתית במרכז החוויתי לכל המשפחה "אומרים אהבה יש בעולם", המציגה יצירות אישיות ושובות לב שהכינו עשרים אמנים ואמניות, במיוחד עבור ילדיהם.

יצירות מופת של המאסטרים הגדולים: בתקופה בה כל המוזיאונים הגדולים בעולם סגורים כבר חודשים והקהל הישראלי בכלל לא מעז לחלום בכלל  על "סיבוב מוזיאונים" בניו יורק, פריז, הולנד, טוקיו או לונדון. המוזיאון מזמין את המבקרים למפגש בלתי אמצעי עם יצירות המופת של המאסטרים הגדולים מכל הזמנים, המוצגות באוספים הבינלאומיים . ואן גוך, שאגאל, פיקאסו, מודליאני,מונה, קנדינסקי, ועוד רבים מחכים למבקרים במוזיאון, ממש כאן אצלנו במרכז תל אביב.

אמנות בינלאומית עכשווית ורלוונטית: ברוח התקופה, מוצגות במוזיאון תערוכות בינלאומיות עכשוויות ורלוונטיות, בהן הצבה של העבודה העתיד, שיצרו צמד האמנים הסקנדינבי אלמגרין ודראגסט, המורכבת ממבנה מדרגות חירום, עליו יושב נער מכונס בעצמו ואוצר בתוכו את פגיעוּת גילו הצעיר. דמוקרטיות, עבודת הוידאו של האמן הפולני ארתור ז׳מייבסקי  מוצגת על רקע ריבוי המחאות האזרחיות והפוליטיות בארץ ובעולם והתעצבותה של רחבת מוזיאון תל אביב, כאתר להפגנות והתכנסויות ציבוריות. תצוגת ההדפסים ריבוע שחור, נאצרה בהשראת הכוח המחודש שהפיחה הרשת החברתית בדימוי המופשט. זאת כשהוצפה במיליוני ריבועים שחורים, כדי להביע תמיכה במאבקם של האזרחים האפרו-אמריקאים, נגד הגזענות והאלימות. גם התערוכה הקבוצתית אם בלילה חורפי עוברת אורח, מעלה נושאים של חוסר שוויון ומוצגות בה עבודות של אמנים  כמו אדם פנדלנטון, הנרי טיילור, ז'אן מישל בסקיאט ואחרים.

הכניסה למוזיאון תל אביב לאמנות תתאפשר בתקופה הקרובה בהתאם להנחיות שאושרו ע"י הממשלה. הכרטיסים יימכרו למבקרים באופן מקוון, הכניסה לילדים ונוער עד גיל 18 ולחיילים – חינם. המוזיאון מציע אפליקציה של מדריך קולי לתערוכות, המספקת מענה היגייני מותאם למצב. סיורים לקבוצות ייערכו ע"פ תקנות התו הסגול – בהרשמה מראש. מידע מתעדכן לציבור באתר המוזיאון  www.tamuseum.org.il

חלל האמנות נסימה-לנדאו, תל אביב עם תערוכה ראשונה – מתח גבוה

אמנים מציגים: ג'ונתן אדלהובר, דניאל אורצ'רד, דרק איילוורד, האני אלפטן, וודי דה אותלו, ג'אמי הולמס, כריסטופר הרטמן, אן טובי, נירית טקלה, גיא ינאי, ליס סטופלט, הילארי פסיס, מארלי פרימן, גדעון רובין

נסימה-לנדאו שמחים להשיק את החלל האמנות החדש שלהם בלב תל אביב, ברחוב אחד העם 55, ולהציג את התערוכה הראשונה במקום, תחת הכותרת מתח גבוה.

התערוכה כוללת 35 עבודות של 15 אמנים מבטיחים, חלקם צעירים וחדשים, אחרים מוכרים וידועים יותר ורובם נחשפים לראשונה בישראל. עבודתם מפיחה חיים חדשים בציור הפיגורטיבי, תוך הרחבה של משמעות המונח פיגורציה, לעיתים תוך המצאה מחדש של נושאים מתולדות אמנות, של קומיקס, או של אירועי חדשות, כמקור לדימויים והשראה.

התערוכה מאפשרת הצצה לשינוי המתחולל בעולם בקרב אמנים פיגורטיביים, עבור אלה שבוחרים להשתמש בציור כמדיום סובייקטיבי יותר. כאשר שכבות פיגמנט, צורות ורפרנסים, מייצרים נרטיבים פתוחים לפרשנויות רבות. מרבית היצירות המוצגות נוצרו במיוחד עבור התערוכה מתח גבוה. נסימה לנדאו – אחד העם 55,  תל אביב. נעילה 16 ינואר 2021.

לתיאום ביקורים פרטיים:   [email protected]

תערוכת הבנאים – זאת המנגינה שלנו במוזיאון מגדל דוד חוזרת

יוסי בנאי (צילום נינו חנניה הרמן)

בהתאם להנחיות משרד הבריאות ולצד פרויקט השימור וההתחדשות הגדול במוזיאון, מוזיאון מגדל דוד בירושלים, פתח מחדש את שערי המוזיאון לקהל הרחב וחוזר להציג את תערוכת "הבנאים – זאת המנגינה שלנו" – תערוכה מוזיקלית ייחודית המספרת את סיפורה של משפחת בנאי, מציע סיורי חורף ברחבי העיר ירושלים ומגוון הרצאות ייחודיות.

התערוכה, "הבנאים – זאת המנגינה שלנו", עוקבת אחר יצירתם של בני משפחת בנאי, יצירה ששורשיה בתרבות היהודית-פרסית בשיראז, אך היא עולה ומתגבשת בתוך הווי ירושלמי מתהווה. לאורך השנים וההיסטוריה, הפכה יצירתם של בני המשפחה לראי התרבות הישראלית, והיא בה עמוד תווך גם היום.

התערוכה מציעה למבקרים חוויה מוזיקלית ייחודית של קולות, צלילים ומראות, המספרים את קורותיה של משפחת בנאי, שסיפורה הוא הסיפור של כולנו. הסיפור של משפחת בנאי מתחיל בפרס של סוף המאה ה-19, ממשיך אל שכונות שוק מחנה יהודה, משוטט בין נופי הילדות, במרחבי ההשראה, באירועים ההיסטוריים ובהווי המשפחתי חוצה הדורות. לרגל הפתיחה המחודשת, המבקרים בתערוכה לאורך חודש נובמבר, זכאיים לקבל קטלוג מיוחד של התערוכה.

בימים אלו ובהליך היסטורי, המוזיאון, נמצא בעיצומו של פרויקט שימור והתחדשות הגדול והמקיף בישראל, בעלות של 40 מיליון דולרים, הכולל את שימור המצודה העתיקה, חידוש הפארק הארכיאולוגי, הקמת מרכז מבקרים חדש, הקמת גלריות חדשות, חידוש תשתיות, הקמת תצוגת קבע חדשה, חשיפת חפירות ארכיאולוגיות חדשות ושיפור נגישות. הפרויקט עתיד להסתיים בשנת 2022.

על כן, מלבד מתערוכת "הבנאים – זאת המנגינה שלנו", המוצגת במוזיאון, רחבת המוזיאון תהיה סגורה לקהל הרחב. יחד עם זאת, המבקרים יוכלו לקבל הצצה לתהליך המרתק של שימור וחידוש המוזיאון.

בנוסף, מוזיאון מגדל דוד אשר מספר את סיפורה המלא של ירושלים, מקיים סיורים ייחודים ומגוונים אשר חושפים את סיפורה המרתק של העיר. הסיורים הינם בשיתוף משרד ירושלים ומורשת. להלן סיורי החורף הקיימים:

*** ירושלים בגאון: הנני כאן- סיור ממשכנות שאננים עד לנחלת שבעה בעקבות שיריו של יקיר העיר ירושלים יהורם גאון (חמישי- שישי, 12/11/20, 04/12/20). במסגרת הסיור יקבל כל משתתף שובר קפה ומאפה וכרטיס כניסה לתערוכת הבנאי בחינם.

*** הר הבית- מבט מקרוב- סיור מודרך בהר הבית- הסיור עובר לאורכו ורוחבו של מתחם ההר וסוקר את סיפורם של המבנים הארכיטקטוניים, מהמרהיבים והיפים בעולם (שני- שלישי, 16/11/20, 29/12/20).

*** לא רק מרק-  סיור מחמם לב למבוגרים במרכז העיר ירושלים, בין סמטאות אבן צרות, גינות נסתרות ובמקומות מיוחדים בהם מכינים מרקים טבולים ומטובלים בסיפורים (חמישי, 19/11/20, 10/12/20). במסגרת הסיור יקבל כל משתתף שובר קפה ומאפה וכרטיס כניסה לתערוכת הבנאי בחינם.

*** אני וסימון ומואיז הקטן- סיור במרכז העיר ובשוק מחנה יהודה בעקבות הזיכרונות והגעגועים של יוסי בנאי לימי ילדותו בירושלים, דרך אתרים המופיעים בשיריו וספריו. (חמישי, 26/11/20, 03/12/20). במסגרת הסיור יקבל כל משתתף שובר קפה ומאפה וכרטיס כניסה לתערוכת הבנאי בחינם.

בנוסף, מוזיאון מגדל דוד מציע את "קיצור תולדות ירושלים", סדרת הרצאות מקוונות ייחודית בשילוב סיורי שטח מרתקים בעיר. מסע מרתק בזמן העובר בין הרגעים הגדולים, התהפוכות וההתפתחות של אחת מהערים העתיקות והמרתקות בעולם.

סיורים המשלימים סדרה זו: האסלאם וירושלים, יום רביעי 9/12, ירושלים בעת החדשה, היציאה מהחומות ותקופת המנדט , יום רביעי 23/12 , סיפורה של ירושלים בשנים 1948-1967, יום רביעי 30/12

ההרצאות המקוונות הבאות בסדרה:

1/12 התקופה העות'מנית – תמר הירדני, 08/12 תקופת המנדט הבריטי – תמר הירדני, 22/12 ירושלים בין 1948-1967- ד"ר שמואל בהט.

הרצאות מקוונות תתקיימנה בימי שלישי, בין השעות 18:00-20:00.

לאורך השנים, מוזיאון מגדל דוד עבד יחד עם מומחים רבים על מנת להנגיש את המוזיאון לבעלי מוגבלות בדרך הטובה ביותר וזאת כדי שכל אחד ואחת יוכלו להנות מחוויית המוזיאון יחד עם משפחותיהם. פרויקט השימור והתחדשות במוזיאון כוללות, כאמור, גם עבודות מתקדמות לשיפור נגישות, עבודות שיהוו אבן פורצת דרך בנגישות אתר היסטורי כמו שטח המוזיאון. בעבר הקים המוזיאון את הפורום לנגישות במוזיאונים בירושלים וכיום משתף את היוזמה עם מוסדות נוספים בישראל. יחד עם מועצת המוזיאונים בישראל ובתמיכת השגרירות האמריקאית בישראל, מוזיאון מגדל דוד משיק את הפורום הלאומי הראשון לנגישות והכללה במוזיאונים. הפורום, בהובלת מוזיאון מגדל דוד, יתכנס לראשונה במתכונת וירטואלית ב- 18 בנובמבר וידון כיצד השפיעה מגפת הקורונה על נגישות במוזיאונים.

מנכ"לית מוזיאון מגדל דוד, אילת ליבר: "בימים אלו, בהם העולם עובר שינויים רבים, מוזיאון מגדל דוד ממשיך עם הפנים קדימה, אל עתיד המוזיאון ב- 30 השנים הבאות. המוזיאון נמצא בעיצומו של פרויקט התחדשות היסטורי ואנו נרגשים מההליך כמו גם, מפתיחת דלתות התערוכה על משפחת בנאי, סיורי החורף המגוונים וסדרת ההרצאות הייחודית. אנו מזמינים את הקהל הרחב להגיע ולהנות מהתערוכה המרתקת, מהסיורים ומההרצאות בימים אלו ובתקווה לחזרה לשגרה מלאה. אנו מחכים לכם. התגעגענו".

בימי א'- המוזיאון סגור. שימו לב:  מוזיאון מגדל דוד פועל תחת הנחיות התו הסגול ותוך התחייבות לכללי חיטוי וניקיון קפדניים. יש לרכוש כרטיסים מראש. תערוכת "הבנאים- זאת המנגינה שלנו" אינה נגישה לכיסאות גלגלים ומתחם המוזיאון סגור לרגל תהליך ההתחדשות. הכניסה מגן דוד, הכניסה המערבית למגדל דוד הממוקמת בצמוד לרחבת שער יפו, בקצה קניון ממילא. הזמנות, פרטים נוספים ושעות הכניסה העדכניות באתר המוזיאון ובטל': 2884*

טיולים וטבע

החברה להגנת הטבע בקמפיין בנושא דיג היתר בים התיכון

ספינות המכמורת, הן שיטת הדיג ההרסנית ביותר לסביבה. זוהי רשת שנגררת על קרקעית הים, במשך שעות רבות. כאשר 50% מהשלל של המכמורתנים, נזרק בחזרה לים – אל מותו המיותר. כל שנה מתים אלפי מינים מוגנים (צבי ים, כרישים, בטאים ואלמוגים) בגלל שרשת המכמורת אינה סלקטיבית והיא גורפת כל מה שבדרכה. במסגרת תקנות הדיג, שאושרו בשנת 2016, נסגר שליש משטח הים התיכון לדיג מכמורת, והושקעו 20 מליוני שקלים בפיצוי לחלק מהדייגים שהוצאו מהים. בשנת 2020, קבעה תכנית המרחב הימי של מינהל התכנון, כי יש לצמצם את צי המכמורת, עד להפסקתו בישראל, אולם, משרד החקלאות בראשות השר אלון שוסטר, מסרב להקצות משאבים, כדי לפצות את הדייגים ולהפסיק את דיג המכמורת בישראל.

משרד האנרגיה, נרתם לסייע והציע להקצות מתקציבו סכום ראשוני לטובת הנושא, אולם משרד החקלאות מסרב לתקצב את החלק שלו. חמור מכך, משרד החקלאות מטרפד את הטיפול בספינות המכמורת ואת קידום הצעת חוק שתמנע אסון.

כיום אין אכיפה המונעת גרירת רשתות מכמורת בסמוך לקווי גז ותשתיות אחרות. פגיעה של רשת מכמורת בקו גז/ קונדנסט, עלולה לגרום לפריצת הקו, לזיהום סביבתי, ולאסון אקולוגי וכלכלי למשק.

החברה להגנת הטבע פנתה לחבר הכנסת מיקי לוי, שהגיש הצעת חוק שנועדה לתקן את הנושא. הצעת החוק נידונה בוועדת שרים לחקיקה, בהצעת החוק תמכו משרד האנרגיה ורשות הגז הטבעי, המשרד להגנת הסביבה, רשות הטבע והגנים, ועוד. אולם שר החקלאות, טירפד את הצעת החוק, ולא קידם הצעת חוק חלופית מטעמו. ברביעי, נפלה הצעת החוק במליאת הכנסת, ברוב של 59 נגדה, לעומת 12 בעדה. פגיעה של מכמורתן בקו תשתית, לא תהיה רק אסון בטיחותי וסביבתי, אלא גם אסון כלכלי, שלא לדבר על זיהום הים והנזק שייגרם למתקני ההתפלה.

טיולים בצפון

הגולן עם הצעות לסדנאות, קולינריה ומסלולי טיול

סיור רומנטי יקב רמת הגולן (צילום עדי פרץ)

מזג האוויר מתקרר, החורף כבר כמעט כאן וזה הזמן לעלות אל מרחבי הגולן- ליהנות מהאטרקציות, הנופים ומצבעי השלכת. בתיירות הגולן מציעים כמה נקודות עניין וביניהם מסלולים, סדנאות וסיורים: מסלולי טבע ותצפית – לכל המשפחה:

בגולן טיילות סלולות ונעימות המאפשרות טיול קליל במזג אוויר הקריר:

* טיילת מאגר מרום גולן -מסלול הליכה קליל של כחצי שעה לכל המשפחה, בו אפשר לתצפת על מאגרי המים של הגולן המשמשים להשקיה חקלאית וטורבינות הרוח ההולכות ונבנות באזור בימים אלו. את הטיול הרגלי הקצר ילוו נופי החרמון וצפון הגולן. איך מגיעים? על כביש 959 כ-850 מ' מזרחית לצומת אל-פורן בעיקול הכביש יש ירידה מהדרך אל חניה קטנה סמוך למאגר, מחנים את הרכב והולכים לאורך הטיילת. המסלול אינו מעגלי. ניתן להשאיר רכב נוסף בקצה הטיילת, בשער האחורי של קיבוץ מרום גולן או לחזור לרכב.

* ממצפה לשלום למבוא חמה- נפתח בתצפית יפיפייה על הכנרת והרי הגליל ממצפה לשלום. אפשר לשלב פיקניק וקפיצה למעיין מצפה לשלום (יורדים מהמצפה במדרגות וממשיכים עם השביל) . נמשיך בהליכה נעימה לאורך טיילת סלולה ההולכת על המצוק שמעל הכנרת ממצפה לשלום לכיוון קיבוץ מבוא חמה. אורך המקטע כ-2 ק"מ. המסלול אינו מעגלי ואפשר להשאיר רכב נוסף במצפה מבוא חמה או ללכת הלוך וחזור על הטיילת.

* מאבני איתן לאליעד- הליכה לאורך הטיילת מעל המצוק של נחל אל על. נפתח בתצפית על הנחל ממצפה הבנים. אפשר לשבת על הספסלים ולשמוע על הנחל והאזור באמצעות המסבירן המוצב במקום. ממשיכים בהליכה מעל הנחל ומסיימים במצפה נוסף הנמצא בשולי מושב אליעד. נחל אל על מאופיין בצמד מפלים- אחד שחור ואחד לבן- קילוחי הבזלת של הגולן מכסים שכבות עבות של סלעי משקע ימיים בצבע לבן. המים מתחתרים בסלע הבזלת השחור ויוצרים בו מפל ואז ממשיכים ומתחתרים עמוק יותר עד שהם מגיעים לסלעי הלבנים והפעם יוצרים מפל בסלעי המשקע שתחת הבזלת. איך מגיעים? נתחיל את ההליכה בטיילת מחניון המפלים שבמושב אבני איתן. מקטע הטיילת מסתיים בתצפית נחל אל על בכניסה למושב אליעד. אורך מקטע הטיילת כ-3.5 ק"מ. המסלול אינו מעגלי. ניתן להשאיר רכב נוסף בקצה המקטע או ללכת הלוך-חזור בטיילת.

מה אוכלים? בפנינות החן הקולינריות של  הגולן מציעים מגוון מארזים ב : Takle away

יין וגבינות מיקב אודם  -איסוף מהיקב בתיאום מראש 052-6881110)

ליז ושי מבשלים סיפור אהבה במרום גולן. ארוחות מפנקות לטבע של נתחים מהמעשנה, כריכי פסטרמות ורוסטביף עם תפוחי אדמה, חומוס ביתי ,סלטים ומלבי לקינוח. (במשלוח או איסוף עצמי  054-4709668 ,054-7950994)

יקב רמת הגולן, קצרין -מארזי פיקניק לאיסוף עצמי הכולל גבינות ממחלבת בוטיק מקומית, קרקרים כוסמין עבודת יד, בקבוק סוביניון בלאן גמלא בקול באג עם קרח, 2 כוסות, פותחן יין (כשר. ניתן להזמין את המארז בטלפון 04-6968435 או בעת ההגעה למקום).

"שולחן האוכל" הנמצא בישוב כנף-  מציע ארוחות, סלסלות פיקניק, קינוחים, עוגות ועוגיות (בריא וטעים, טרי מחומרי גלם מקומיים ועונתיים .פתוח לאיסוף עצמי או משלוח- 052-6788828).

מומלץ לעצור לפיקניק בפארק עורבים שבצומת וואסט. בפארק שולחנות פיקניק, בריכת נוי, גן שעשועים ופסלי בזלת ממעשי ידיהם של אומני הגולן והגליל.

סדנאות:

סדנת פיסול בעלי שלכת בסטודיו מעשה שוזר ברמת מגשימים סדנת פיסול  בחוטי ברזל  והכנת מגוון עלים שיהפכו לתמונה (הסדנא מתאימה לזוגות ויחידים וקבוצות של עד 6 משתתפים בהתאם לתנאי התו הסגול. משך הסדנא כשעתיים וחצי עד שלוש. בתיאום מראש- 058-7126601)

סדנת פיסול עלי שלכת מזכוכית איטלקית בסטודיו מנדרינה במושב נטור,  הסדנה כוללת הדגמת ניפוח ופיסול זכוכית ומיועדת לכל המשפחה (פתוח כל השבוע, סגור בשבת, בתיאום מראש 050-7406484.( משך הסדנא- שעה עד שעתיים, תלוי בסדנה שבוחרים).

אטרקציות  ופעילויות משפחתיות באוויר הפתוח:

משחק שם קוד: האיש שלנו בדמשק- זו הזמנה חשאית לכל המשפחה לשחק אותה 007 לשעה קלה ולהיכנס אל מפקדת המודיעין הסורי ממש במקום האותנטי בו פעל אלי כהן, לפצח צפנים ולהיחשף לסיפורו של האיש שלנו בדמשק (פעיל כל יום בין השעות 10:00-15:00 .כניסה אחרונה לפעילות בשעה 15:00. מחייב תאום והזמנת מקום לכל המאוחר עד השעה 21:00 ערב לפני. ניתן להזמין מקום בטופס המקוון

טיול עששיות קסום ביער אודם החושף תופעת טבע מרשימה ומיוחדת בשם הג'ובה הגדולה. במהלך הסיור יקבלו המשתתפים הסבר על האזור, היער, החיות הסקרניות, הכוכבים וגם על איך ביער מתעורר לו איזשהו רגש שם בפנים (הטיול יוצא כל ערב כרבע שעה לפני שעת השקיעה, בתיאום מראש. החל ממשפחה משתתפת אחת ועד 20 משתתפים. לפרטים: 050-6894560 |www.odemforest.com  | בפייסבוק: בשביל היער-עששיות ואגדות)

סיור שקיעה באתר המורשת הלאומי עין קשתות: סיור מודרך בשעת השקיעה בה תיהנו מיופיו וסיפורו של האתר ואופן הקמתו. משך הסיור שעה וכולל סרטון קצר. (הסיור מתקיים במהלך חודש נובמבר בימי חמישי בשעה 16.00 הזמנת כרטיסים באתר:  www.einkeshatot.org.il)  או בתופעת טבע בפארק הירדן-סיור לילי אור קולי בפארק הירדן המדובב בהרבה הומור ע"י כוכבי ארץ נהדרת, חוויה המשלבת את כל החושים לכל המשפחה (בכל ימות השבוע בתיאום מראש. לפרטים: 050-6912481 | www.parkyarden.co.il | או בדף הפייסבוק של "פארק הירדן")

טיול עששיות בפארק הירדן-  כשיורד החושך, נדלקות העששיות ומתחיל מסע למסתורי הלילה. טיול עששיות מלווה בהסברים, של כ-1 ק"מ,  הנמשך כשעה ורבע ובו האזנה לרחשי הלילה, הפעלת כל חמשת החושים, התחקות אחר עקבות בעלי חיים (זיקיות למשל הן אורחות די קבועות בטיולים)  וגילוי הכוכבים, מתאים לכולם, מרגש, טעים ומיוחד! (הטיולים יוצאים כל ערב בתיאום מראש, לפרטים:   050-4040535 | 050-4000779 )

מסלול מחוף גופרה לטיילת עין גב

חוף עין גב וכפר הנופש כנרת 2020 (צילום רחפן אבי אריש)

מסלול טיול מומלץ לכל המשפחה בשביל סובב כינרת. השביל מסומן – הכניסה ללא תשלום! הכינרת מלאה ומזג האוויר הסתווי מתאים לטיול. רשות הכינרת ממליצה על טיול רגלי מחוף גופרה לטיילת עין גב. חוף גופרה קיבל את שמו מ'עין גופרה', מעיין הנובע בו ומימיו מכילים גופרית ומינרלים אחרים. הרכבם הכימי של המים דומה לזה של מעיינות חמת גדר. בכינרת ובסביבתה נובעים מעיינות עשירים במינרלים שהמים מביאים עימם ממעמקי האדמה. בימי המשנה והתלמוד שכן ליד המעיין כפר חקלאי ובצדו מעגן קטן.

תיאור המסלול: יוצאים מחלקו הדרומי של חוף גופרה (סימון כחול-לבן-סגול) תחילה צועדים בין סבך קנים ולאחר מכן בחורשת אקליפטוס (חוף לא מוכרז שנקרא נחל צלצל). מדרום לחורשה צועדים כ-200 מ' בדרך המסתיימת בשער, מאחוריו חוף סוסיתא. עקבו היטב אחר הסימונים, הם מובילים לחציית נחל עין גב (לפני החציה מוביל סימון כחול לטיילת צמודה לנחל שיוצאת מהחוף). מדרום לנחל מוביל השביל אל חוף הספורט הימי של עין גב ומשם לנמל ולטיילת בנמל עין גב.איך מגיעים: כביש 92, כיכר גופרה שילוט לחניון החוף. מחנים את הרכב בחוף גופרה (חניה בתשלום). אורך המסלול: כ- 3 ק"מ. רמת קושי: קלה

'שביל סובב כינרת', אחד מהפרויקטים המרכזיים של איגוד ערים כינרת ורשות הכינרת, המאפשר מעבר חופשי לחופי הכינרת באמצעות שביל טיילות, נוח ונגיש, המקיף את הכינרת ומציע נופים ופינות חמד נסתרות. השביל הוסדר והוכשר לטיולים רגליים בעזרת מתנדבים וקבוצות נוער מכל רחבי הארץ שנרתמו לעשייה, אימצו מקטעים שונים לאורך השביל, פרצו וניקו את התוואי, הציבו ספסלים בפינות החמד, התקינו תיבות קינון מסודרות לציפורים, נקודות תצפית ועוד.

עד כה ניתן לצעוד בכ- 80% מהשביל שחובק את הכינרת ואורכו כ- 53 קילומטרים. ברשות הכינרת ואיגוד ערים כינרת ממשיכים לפעול לפריצת מקטעים נוספים שישלימו את אורך השביל ל- 64 קילומטרים סביב האגם הלאומי. בימי החורף, קטעים שונים של השביל בוציים או מוצפים. מומלץ לבדוק באתר האינטרנט של רשות הכינרת ולהתעדכן במצב המקטעים השונים, כמו גם ברמת הקושי ואורך המקטע הרצוי. כמו כן ניתן להתעדכן בכל יום במצב מפלס הכינרת. לפרטים על מסלולי טיול נוספים באתר… או כוכבית כינרת 55477*

חנוכה של עששיות בראש הנקרה

מנהרת ראש הנקרה בה עברת הרכבת חיפה-בירות (צילום פלישמן)

באתר התיירות ראש הנקרה מייחלים לשגרה ומתכוננים בחנוכה הקרב גם לפעילות המסורתית של סיורי עששיות וחנוכיות בין הנקרות, בהתאמה כמובן לתו הסגול: מלבד פעילות היום באתר התיירות ראש הנקרה הכוללת ירידה ועלייה ברכבל התלול וכמובן – ביקור בנקרות היפהפיות, לאחר שעות סגירת האתר בחג החנוכה יתקיימו גם סיורי עששיות ליליים באתר התיירות ראש הנקרה.

בין היתר כולל הסיור- נסיעה לילית ברכבל המואר אל הנקרות הימיות, סיור מודרך בתוך הנקרות החשוכות לאור עששיות, נלמד כיצד נוצרו הנקרות, נעלה על הגשר המפורסם שעליו עברה הרכבת המנדטורית שאף הובילה לארץ מעפילים, נשמע את הסיפור המרתק על הלילה שבו המחתרות פוצצו את גשר הרכבת ונצפה במיצג האור קולי. בסיום הסיור – הדלקת נרות חנוכה בין הנקרות עם שירי החג.

הסיורים יתקיימו בימי החנוכה בתאריכים 13-17.12 (כ"ז כסלו – ב' טבת), בשעה 17:15, בקבוצות של 20 איש בהתאם להנחיות התו הסגול. משך הפעילות שעה ורבע, יש להגיע לרכבל 10 דקות לפני המועד. הפעילות תלויה במזג האוויר וברישום מראש באתר…

ירושלים ומרכז

סיורי 'עלייה לרגל ירוקה' לירושלים

עמק הצבאים ירושלים (צילום דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע)

"עלייה לרגל ירוקה" הוא פרויקט דגל של 'קרן ירושלים ירוקה'  (Jerusalem Green (Fund ששם כמטרה לחבר בין קהילה, סביבה וכלכלה, וזאת דרך חידוש מסורות עלייה לרגל בסיור. הסיורים והקרן מבקשים להביא בשורה ישנה-חדשה מירושלים ולהעמיק את חוויית המסע והמודעות לתיירות אקטיבית ברת קיימא. מאות מיליוני אנשים מרחבי העולם לוקחים חלק במסע עלייה לרגל מדי שנה. וזהו מסע  אשר מחולל מפנה משמעותי בתפיסת עולמם.  עלייה לרגל ירוקה במשמעותה הרחבה והמקיפה רואה בחוויית המסע ובדרכי המורשת הקדומים דרך להעמיק ולחולל מפנה בתפיסת עולמם של המטיילים ובמחויבותם לסביבה, לחברה ולבריאה. המסע בעקבות עולי הרגל לדורותיהם הינו האמצעי, כמו בעבר, המוביל את המבקרים מהעיר אל המרחב הסובב אותה, ומהמרחב אליה.

ירושלים היא יעד ראשון במעלה של עלייה לרגל. היא בת אלפי שנים והיא משותפת ליהדות, לנצרות ולאסלאם. הסיורים המוצעים בירושלים ובסביבתה נועדו לתת "טעימה" של חוויית העלייה לרגל והם עוברים בדרכי העלייה לרגל היסטוריות. הפעילות מותנה במינימום נרשמים, וכפופה להנחיות משרד הבריאות ולתנאי מזג האוויר. הסיורים מתקיים בסיוע "רשות הרבים" ומשרד ירושלים ומורשת. סיורי אקטיביזם סביבתי כלכלי וחברתי בירושלים. מסלולים הבאים להפגיש ולפגוש אנשים מקומות רעיונות ונופים. דילמות סביבתיות לצד יזמויות כלכליות וחברתיות והרקמה הירושלמית המרוכבת אך המרתקת. אלו ועוד נושאים רבים המשולבים בטיולים בנופי ירושלים וברוח עולי הרגל כל יום שישי של חודש דצמבר 2020, וגם בחנוכה 4-25.12.20

בין הסיורים ניתן למצוא:

** סיור בעין כרם הכולל פעילות שחזור טרסות וגם שוק איכרים.

** מסלול בשכונות מזרח ירושלים מארמון הנציב ליער השלום, כולל מפגש ושיחה עם תושבים.

** סיור לחוסאן הכולל טיול אל מעיין האהבה השוכן בין הטרסות החקלאיות של תושבי כפר חוסאן. היכרות עם הנקבה, פרויקט סביבתי ואירוח כולל ארוחה כשרה.

** נתיבי עלייה לרגל לירושלים – מככר ספרא לשער שכם נחל קדרון ומפגש עם תושבים [בימי שישי המסלול ישתנה מעט עקב התפילות בהר הבית]

** עוד מסלולים הפונים לקהל משפחות ומטיבי לכת

ימי שישי, חודש דצמבר ובימים א-ה חנוכה, 4-25.12.20. למידע נוסף והרשמה באתר…

דרום

העיר העתיקה באר שבע עם סיורים היסטוריים בימי שישי ללא עלות

מתחם הקטר 70414 בעיר העתיקה של באר שבע (צילום דיאגו מיטלברג)

מידי שישי בשעה 10:00 בבוקר בחודש הקרוב, בהתאם לכל הנחיות משרד הבריאות, יקיימו משרד התיירות באמצעות רשות הטבע והגנים ובשיתוף עיריית באר שבע, חברת יעדים- מנהלת עיר עתיקה ותיירות, סיורים מרתקים בעיר העתיקה המתחדשת בבאר שבע.  הסיורים יתקיימו ללא עלות ובהתאם להנחיות משרד הבריאות והתו הסגול.

החודש, יתקיימו סיורים היסטוריים – הסיורים, שיצאו ממתחם הקטר 70414, יועברו על ידי מורי דרך מוסמכים ויעסקו בתהליכי ההתחדשות של העיר העתיקה תוך סקירה היסטורית על העיר באר שבע. הסיורים יעברו דרך מוסדות התיירות והתרבות של העיר העתיקה ביניהם המרכז להנצחת חיילי אנז"ק, פארק קרסו למדע, גן רמז, מתחם המוזיאונים וגן אלנבי.

ממנהלת עיר עתיקה ותיירות באר שבע נמסר כי העסקים בעיר העתיקה שמחים וערוכים לתת מענה לשלל המבקרים בהתאם להנחיות משרד הבריאות, ומורי הדרך כבר מחכים להדריך את המבקרים ולהראות להם את קסמה של העיר העתיקה בבאר שבע.

ההשתתפות בסיור היא ללא עלות אך מותנת בהרשמה מראש.

הסיורים יצאו מידי יום שישי בשעה 10:00 ממתחם הקטר- שדרת טוביהו 65 פינת עלי דיוויס, העיר העתיקה באר שבע. משך הסיור בין שעתיים וחצי לשלוש שעות. הסיור מתאים לכל המשפחה.

לפרטים נוספים והרשמה באתר… ובעמוד הפייסבוק והאתר של העיר העתיקה באר שבע.

חנוכה מואר עם קק"ל

יער המלאכים (צילום אדי ישראל, ארכיון קק"ל)

חג האורים מזוהה עם הדלקת חנוכיות, משחק בסביבונים ואכילת סופגניות. השנה לרגל חגיגות ה-120 לקרן קימת לישראל אתם מוזמנים לשלל פעילויות וסיורים מעשירים תחת מגבלות משרד הבריאות. בין הפעילויות: סיורי חנוכיות, תערוכות, הפנינג , סיורי עששיות ועוד.

*** "מחזירים את האור ליער"- טיול משפחתי לאור עששיות – ימים שני- שלישי כ"ח- כ"ט  בכסלו תשפ"א 14-15 בדצמבר 2020 בשעה 16:45 ביער המלאכים ובפארק נחל באר שבע. במהלך הסיור נצא להרפתקה ייחודית וחוויה שונה בערבי חג החנוכה. נטייל ביער בחשיכה לאור עששיות. נחוש ונלמד על חיי הלילה ביער (האם ער הוא, או שמא הולך לישון), נשמע סיפורי גבורה, נתרגש מאגדות וצ'יזבטים מרתקים אשר יילוו אותנו לאורך המסלול. נשמע על היער, פיתוחו וחשיבות השמירה על יער נקי.  נכיר את קק"ל ופעולותיה למניעת אש. נדליק נרות חנוכה ונקנח בתה צמחים טעים וחמים! הסיור מתאים להורים ולילדים (מגיל 5) משך הטיול כשעתיים וחצי. מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער" בטלפון: 1-800-350-550, או באתר האינטרנט www.salkkl.org.il
*** הפנינג  בגילת – יום שישי כ"ה בכסלו תשפ"א 11 בדצמבר 2020 בשעות 12:00-16:00 בסבבים. קרן קימת לישראל מזמינה את הקהל הרחב להשתתף בהפנינג במשרדי קק"ל בגילת, בהפנינג נקיים סדנאות להכנת שמן זית, הכנת נרות, כדים, הפעלה מוזיקלית ברוח חג החנוכה ועוד. מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער" בטלפון: 1-800-350-550, או באתר האינטרנט www.salkkl.org.il.

*** "יערות של אור"- ניר משה, יער להב ובית אשל – יום חמישי ב' בטבת תשפ"א 17 בדצמבר 2020 בשעות 9:00-17:00 בסבבים. קק"ל מזמינה את הציבור הרחב לפעילות מרחבית במספר אזורים בדרום. נתחיל ביער ניר משה עם פעילות של סדנת חבלים וסדנת הכנת שמן זית, משם נסע ליער להב לסדנת הכנת כדים וחנוכיות, נסיים בבית אשל להדלקת נר של חנוכה בחנוכיה מזמרת, נקנח בסופגניות. מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער" בטלפון: 1-800-350-550, או באתר האינטרנט www.salkkl.org.il

*** פעילויות ביער יתיר. במהלך חודש דצמבר יתקיימו שלל פעילויות, סיורים וסדנאות ביער יתיר. נשקם וננקה את היער, נדליק יחד נרות של חנוכה ונכין חנוכיות ויצירות מחומרים ממחוזרים, נקבל את השבת ונסייר ביער. לפרטים  נוספים והרשמה מראש ב"קו ליער" בטלפון: 1-800-350-550, או באתר האינטרנט www.salkkl.org.il

*** פעילויות בפארק נחל באר שבע. בחג החנוכה נחווה מגוון פעילויות בפארק נחל באר שבע. נדליק נרות חנוכה, נצפה בתערוכת חנוכיות מחומרים ממוחזרים, נצעד במצעד הלפידים לאורך הטיילת ונשתתף בחידון ידיעת הארץ. לפרטים נוספים והרשמה מראש ב"קו ליער" בטלפון: 1-800-350-550, או באתר האינטרנט www.salkkl.org.il

*** הדלקת נר חמישי ושישי ביער שרשרת. בחג החנוכה מוזמנים תלמידי מעוף ,הקהילה והקהל הרחב להדלקת נר של חנוכה עם פעילות חבלים, הכנת שמן זית, עמדת הכנת דונאטס בטעמים מגוונים והפעלה מוזיקלית. לפרטים נוספים והרשמה מראש ב"קו ליער" בטלפון: 1-800-350-550, או באתר האינטרנט www.salkkl.org.il

*** חנוכה בסימן ערבות הדדית – במהלך חג החנוכה  נתכנס להדלקת נר של חנוכה בסימן ערבות הדדית לוותיקי הישובים ירוחם, דימונה וערד, נשתתף בהכנת חנוכיות מערכות מובנות, נצפה בתערוכת חנוכיות ממוחזרים והצגתם על-ידי האמן ונהנה מהפעלה מוזיקלית ברוח החג. לפרטים נוספים והרשמה מראש ב"קו ליער" בטלפון: 1-800-350-550, או באתר האינטרנט www.salkkl.org.il

*** "שיטה להשכיר"- במושבה חצבה – בחג החנוכה יתקיים משחק המיועד לגילאים 5-8, בסיוע הורים ובהורדת אפליקציית TREASURE HIT. לפרטים נוספים והרשמה מראש ב"קו ליער" בטלפון: 1-800-350-550, או באתר האינטרנט www.salkkl.org.il

*** תערוכת ממצאים ארכיאולוגיים ביער מיתר – בחג החנוכה נצפה בתערוכת ממצאים ארכיאולוגיים ונשתתף בסדנת הכנת כדי שמן. לפרטים נוספים והרשמה מראש ב"קו ליער" בטלפון: 1-800-350-550, או באתר האינטרנט www.salkkl.org.il

*** הדלקת נר ראשון של חנוכה ביער נשות הדסה – נדליק נר ראשון של חנוכה תוך השתתפות בסדנה להכנת חנוכיות מחומרים ממוחזרים, נהנה מהפעלה מוזיקלית ונקנח בסופגניות. לפרטים נוספים והרשמה מראש ב"קו ליער" בטלפון: 1-800-350-550, או באתר האינטרנט www.salkkl.org.il

*** יום חמישי 10.12.20 בשעות 14:00-18:30 (מרחב דרום). סיורי חנוכיות בדרום – "כל אחד הוא אור קטן וכולנו עם איתן". במהלך חג החנוכה, כ"ד כסלו -ב' טבת, 10-17.12.2020, תקיים החטיבה לחינוך ולקהילה של קק"ל מגוון סיורי חנוכיות ואירועי חנוכה ברחבי הארץ, המיועדים לקבוצות. הסיורים והאירועים ייערכו משעות הבוקר ועד לשעות הערב, ברוח ערכי החג, גבורה ומורשת. במהלכם ייערכו מעגלי שיח בנושאים של גבורת היחיד והרבים, חיבור לשרשרת הדורות וכן ישולבו תחנות ניווט, מגוון סדנאות ויצירה ברוח החג, הצגה על המכבים, הדלקת חנוכיות, אכילת סופגניות ועוד. ההשתתפות באירועים מותנית בהרשמה מראש. האירועים ייערכו בקבוצות של 20 משתתפים (מינימום 20 משתתפים בקבוצה – שנרשמים ביחד כקבוצה. קיום האירועים מותנה במינימום 80 משתתפים. מקסימום המשתתפים ייקבע לכל אירוע בנפרד, על פי הנחיות משרד הבריאות. לפרטים נוספים…

ספרים

בת ים עם קול קורא לתכנית שהות בבית שלום אש

בית שלום אש נבנה עבור הסופר היידי שלום אש ורעייתו מתילדה בשנת 1955 ומשתייך למובי: מוזיאוני בת ים. הבית נבנה על ידי עיריית בת ים עבור השניים ונתרם לעיר על ידי המשפחה לאחר מותו של אש. הבית פועל כמוזיאון, מרכז תרבות וארכיון, ומוצגים בו אוספיו הייחודיים של אש וסביבת עבודתו.

הבית פותח את דלתו זו השנה השנייה לתכנית שהות עבור משוררים, סופרים, חוקרים ויוצרים העוסקים במילה המדוברת והכתובה. עדיפות תינתן למחקר, פעולה ו/או כתיבה העוסקים בכתבי שלום אש ובדמותו, בקשר בין טקסט ואמנות, בשפות נשכחות ונכחדות, ובמרחב המקומי הבת ימי והים-תיכוני. במסגרת השהות תוענק למשתתפים גישה לבית, לחדר העבודה של אש, לאוסף ספריו ולחומר הארכיוני המצוי בבית. ניתן להגיש הצעות לתקופת שהות הנעה בין חודש לשלושה חודשים.

כחלק מתקופת השהות, יוצרות ויוצרים שייבחרו להשתתף בתכנית יוזמנו לערוך מפגשים בנושאי כתיבתם, ולהשאיר בבית תיעוד של פעילותם בפורמט לבחירתם, דוגמת הסכת (פודקאסט), בלוג, טקסט כתוב, מניפסט וכדומה.

בהצעה יש לפרט את הנקודות הבאות: תחום עיסוק, הצהרת כוונות ותכנית כללית לתקופת השהות (פיתוח פרויקט חדש / פיתוח פרויקט קיים / נושא מחקר / נושאי כתיבה וכדומה)

הצעות למפגשים (עד שלושה), קורות חיים מקוצרים של הכותב.ת, היוצר.ת או של חברי הקבוצה, פירוט פרסומים.

נא לציין מועד מועדף לתקופת השהות בין ה- 3.1.2021 ועד ל -31.12.2021). ההצעות יש לשלוח לכתובת המייל: [email protected] לא יאוחר מיום שלישי, 15.12.20

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך: