כך תשיגו את החיוך המושלם לחורף

אחד מהסממנים החיצוניים של בני אדם שמשאיר את הרושם הרב ביותר הוא החיוך שלנו. לחיוך יש כוח עצום. הוא יכול לעזור לנו לעבור ראיון עבודה קשה, להרשים בחור או בחורה בדייט ראשון, להשפיע לטובה על אנשים שאנו פוגשים במהלך היום או פשוט לתת הרגשה טובה.

זוג עם שיניים מושלמות (צילום FREEPIK)

הכוח של החיוך בא לידי ביטוי כמעט בכל מקום שבו אנו נמצאים ובכל מפגש אנושי שאנו מקיימים. מחקרים פסיכולוגיים מראים שאנשים מעדיפים את חברתו של מי שמרבה לחייך. בנוסף לכך, ישנם מחקרים המצביעים על קשר בין הנטייה לחייך לבין בריאות טובה יותר, אריכות ימים וכן חשיבה חיובית ואופטימית.

אך כדי להשיג את אותו חיוך מושלם שכולנו רוצים בו, יש לפעמים לעבוד לא מעט. הסיבה לכך היא שהחיוך חושף את השיניים שלנו. אם מצב השיניים שלנו מוזנח – הדבר יפגע בקסם של החיוך שלנו. ישנם אף אנשים רבים המתביישים לחייך בציבור, מתוך חשש שמצב השיניים שלהם יהיה גלוי לעיני כל.

שיטות לשיפור החיוך

 
- פרסומת -

 

כדי להשיג את החיוך המושלם וכדי שנוכל לחייך בציבור ללא כל חשש וללא מודעות עצמית מוגזמת, ניתן לטפל בשיניים במרפאות דנטליות באמצעות מגוון שיטות וטיפולים:

  • יישור שיניים. יישור שיניים הוא טיפול אורתודנטי בשיניים עקומות. בני נוער רבים בגילאי העשרה עוברים תהליך של יישור שיניים, אך ניתן לעשות אותו בכל גיל שהוא. למעשה, אף פעם לא מאוחר מדי בכדי לשפר את החיוך וליישר את השיניים. פעולת היישור מצריכה במקרים רבים עבודה עם פלטה או "גשר", דבר היכול להרתיע מבוגרים. אך אם החיוך שלכם חשוב לכם, הפוטנציאל שיש בתהליך יישור השיניים בהחלט שווה כל אי נוחות זמנית שהיא. בסופו של דבר, לאחר יישור השיניים הפה שלכם ייראה הרבה יותר טוב, ולכן המאמץ וההשקעה שווים בהחלט.
  • הלבנת שיניים. מכשול נוסף שעומד בפני החיוך המושלם הוא שיניים צהבהבות או מוכתמות. השיניים מצהיבות כאשר אנו לא שומרים טוב מספיק על היגיינת הפה שלנו, ומזניחים את צחצוח השיניים ואת השימוש בחוט דנטלי. בנוסף לכך, שיניים צהובות יכולות להיות גם תוצאה של עישון. פעולת העישון גורמת נזק גם לשיניים, וכתוצאה מכך (ומהניקוטין שבסיגריות) השיניים מקבלות גוון צהוב. הפתרון הטוב ביותר במקרה הזה הוא ביצוע תהליך של הלבנת שיניים במרפאת השיניים. ניתן גם לקנות אמצעים ביתיים להלבנת שיניים, כמו משחות שיניים מיוחדות ועזרים נוספים, אך את התוצאות הטובות ביותר להענקת חיוך לבן ומקסים – ייתן רופא השיניים.
  • ציפוי שיניים. אמצעי נוסף להשגת החיוך המושלם כאשר השיניים מוכתמות או שאינן מספיק אסתטיות, הוא ציפוי השיניים. ישנם ציפויים אשר אותם מצמידים אל השיניים, והם משווים להן מראה לבן, נקי ורענן. כך השיניים מקבלות גוון לבן וניתן כך גם לכסות על פגמים שונים בחלל הפה.

מעל הכל – חשוב לשמור על שגרת היגיינת פה

כדי להשיג את החיוך המושלם ולשמר אותו לאורך זמן, לא ניתן להתחמק משמירה קפדנית על היגיינת הפה. הפתרונות שהוזכרו לעיל מצוינים לטיפול בשיניים שהן כבר צהובות או מוכתמות. אך ניתן לבצע טיפול מניעתי פשוט על ידי הקפדה על צחצוח השיניים לפחות פעמיים ביום ועבודה קבועה עם חוט דנטלי או קיסמי שיניים דנטליים. זוהי הדרך הטובה ביותר לשמור על חיוך לבן, רענן וכובש – ודרך זו גם אינה כרוכה בהוצאה תקציבית כמעט, בניגוד לכל טיפולי השיניים – שיכולים להיות יקרים למדי.

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך: