קייב – עיר מקסימה, יעד תיירותי פופולרי ומוקד משיכה למשקיעי נדל"ן

מידע על העיר – מה חשוב לדעת על קייב?

קייב, עיר בירתה של אוקראינה, מהווה את לבה הפוליטי, התרבותי והעסקי של המדינה. לאחרונה רשמה קייב שיעורי צמיחה כלכלית מרשימים של 3.5% לשנה.

אוקראינה – קייב (צילום Pixabay)

קייב מהווה יעד תיירותי פופולרי בתקופה שלפני הקורונה וכנראה גם אחריה, בשל קיומם של אתרים היסטוריים מרשימים ומגוון אטרקציות תיירותיות. העיר מהווה גם יעד פופולארי עבור סטודנטים ממדינות מזרח אירופה, שבאים ללמוד במוסדות האקדמים הפזורים בעיר.

בשל היותה העיר המפותחת והתוססת באוקראינה, קייב מהווה יעד מבוקש לא רק עבור תיירים וסטודנטים אלא גם עבור מחפשי תעסוקה ומשפרי דיור מרחבי המדינה. ההגירה הפנימית לעיר אחראית על קצב הגידול המשמעותי שלה, העומד על 1.9%.

לאור כל זאת, קייב חווה תהליכי פיתוח והתרחבות שמקפיצים את ענף הנדל"ן.

מהם מאפייני שוק הנדל"ן בקייב?

שוק הנדל"ן בקייב חווה תנופת פיתוח ובנייה משמעותית עם הצמיחה הכלכלית והעלייה היציבה בתל"ג ב-3% מדי שנה.

בשנים האחרונות מנהיגה אוקראינה מדיניות השקעות ליברלית שמטרתה למשוך משקיעי נדל"ן זרים. ואכן, בחמש השנים האחרונות נרשמה עלייה של לא פחות מ-18% בשיעור ההשקעות הזרות במדינה, מרביתן בקייב.

שוק הנדל"ן בקייב מתאפיין במגוון רחב של נכסים ואפשרויות השקעה, ביניהן דירות חדשות או יד שנייה במרכז העיר או במרחק מה ממנו או דירות מפוארות במגדלי יוקרה הכוללים בריכות, חדרי כושר ושאר פסיטיליז בסגנון.

חשוב להבין ששוק הנדל"ן בקייב מצוי בשלבי פיתוח ראושניים יחסית לשווקי הנדל"ן במדינות מערב אירופה. מסיבה זו, מחירי הנכסים בעיר נמוכים יחסית לערים מערב-אירופאיות, אך הם צפויים לעלות בחדות בשנים הקרובות. אתר נדלן מאסטר פרסם מדריך למשקיעי נדל"ן בקייב שכדאי לעיין בו למי ששוקל להשקיע באוקראינה.

 
- פרסומת -

 

איך הפכה בירת אוקראינה למוקד משיכה למשקיעי נדל"ן ישראלים?

השקעות נדלן בקייב הפכו בתקופה האחרונה למוקד עלייה לרגל עבור משקיעי נדל"ן ישראלים המחפשים לרכוש נכס זול במדינה אירופית מתפתחת ולקבל עליו תשואה נאה.

למרות מגמת העלייה במחירי הנכסים בקייב, הביקושים רק הולכים וגוברים ומחירי הנדל"ן נותרו זולים באופן משמעותי ממחירי הנכסים בארץ.

השקעת נדל"ן בקייב איננה מצריכה הון התחלתי גבוה, ובעבור סכום צנוע יחסית ניתן לקבל בעלות על נכס שיניב אחוזי תשואה נאים (10%-7% ואף יותר) עם פוטנציאל השבחה גבוה. כך למשל, ניתן למצוא דירות חדשות למכירה על הנייר בקייב שמחירן צפוי לזנק בשיעור של כ-20% בתום הבנייה.

כאמור, ענף הנדל"ן בקייב נחשב ל"כוכב עולה" בשמי הנדל"ן המזרח אירופאי, כאשר חדשות לבקרים נבנים בעיר פרוייקטי נדל"ן כמו בנייני מגורים מודרניים ומגדלי יוקרה מפוארים. התוצאה היא מבחר עצום של אפשרויות השקעה מסקרנות עבור המשקיע הישראלי.

השילוב של מבחר נכסים להשקעה ועלויות ההשקעה הנמוכות מאפשר למשקיע הישראלי לרכוש מספר נכסים, לפזר את ההשקעה ובכך להפחית את רמות הסיכון.

יתרון נוסף בהשקעות נדל"ן בקייב טמון בקירבה הגיאורגפית לישראל. קייב מצויה במרחק טיסה קצר בלבד (כשלוש שעות) באחת מעשרות הטיסות שיוצאות מתל אביב לקייב בכל שבוע.

קייב מהווה יעד נוח למשקיע הישראלי גם בשל המדיניות הרשמית של הממשל האוקראיני. בשל שאיפתה להצטרף לאיחוד האירופאי, ממשלת אוקראינה מובילה רפורמות מקיפות במיסוי וברישום החברות, שמפחיתות את החסמים הביורוקטיים ומעניקות למשקיעים זרים חופש פעולה משמעותי ורמת ביטחון גבוהה.

לאור המדיניות הממשלתית הזו, קייב נחשבת לידידותית במיוחד לבעלי נכסים. כך למשל, לא קיימת רגולציה על השכרת דירות לטווח ארוך או קצר בעיר. התשואה מהשכרת דירה בקייב נעה בין 500-900 דולר. מס ההכנה על הרווחים מהשכרת הדירה עומד על כ-20%, ומס הרכישה עומד על כ-2% בלבד.

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך: