חדש על המדף של דני בר 6/2019

יין לפסח ובכלל ||| מוצרים נוספים לפסח ||| מוצרים לילדים, הורים ובכלל ||| חידושים בעולם הרכב והתחבורה ||| כנס 2019DIGIT, דו"חות כספיים ועוד ||| לשאר החידושים והחדשות …

פסח

שכולו טוב עם מארזים ומתנות בסימן של אביב מ-10 שקלים ועד 250 שקלים

מארז דור דור (צילום מני הלפרין)

פסח הוא חג של מתנות (יש שיוסיפו גם מטלות): מה קונים לדודה? מה נבחר לאימא? איזו מתנה נקנה לחברה? אז אולי מארז עץ מעוצב עם שוקולדים איכותיים כתשורה? השנה, יהיה פחות קשה להתלבט משום שרשת המתנות ערכותי מקבוצת שכולו טוב יצרה עבורכם קולקציה מעוצבת של מתנות, המחולקת לפי יסודות החיים: אוויר, מים, אדמה ואש ממש כפי שנתינה היא חלק בלתי נפרד מחיינו ומהקהילה. רשת העסקים החברתית שכולו טוב, היא עמותה המעניקה הזדמנות לשיקום תעסוקתי למתמודדי נפש ולהשתלבות בסופו של דבר בשוק העבודה החופשי ובקהילה. המתנות כולן נעשות בעבודת יד ועם המון אהבה.

לדברי מנכ"ל שכולו טוב, עופר כהן: "הצלחת שיקום מתמודדי הנפש בקהילה ובשוק החופשי תלויה כמובן בנכונות הקהילה לרכוש ולהזמין שירותים ומוצרים מהעסקים השונים של הקבוצה. השנה הצלחנו לסייע לכ-800  מתמודדי נפש להיות חלק בלתי נפרד מהקהילה ולהצטרף גם לשוק העבודה החופשי". בין המוצרים:

 • סדרת אדמה: מארז נילוס – מארז עץ מהודר בקבוק יין 375 מ"ל מארז דפדפי שוקולד איכותי מפצח אגוזים מעוצב (65 שקלים), מארז והגדת לבנך –מארז מעוצב בקבוק יין 375 מ"ל4 צנצנות מברים בתכולה מתוקה מארז מצופים שוקולד (85 שקלים), מארז דור דור –מגש מצה מעוצב בקבוק יין 375 מ"ל מארז דפדפי שוקולד מארז לבבות שוקולד מעדן פירות 284 גרם (85 שקלים), מארז ביד נטויה–2 טבלאות שוקולד 100 גרם 3 מארזי פירמידות שוקולד 2 מארזי מצופים שוקולד 3 מארזי אצבעות שוקולד 2 מארזי דפדפי שוקולד (110 שקלים), מארז הלילה הזה –2 צנצנות מעוצבות במילוי: בונבונים שוקולד חלב נפוליטני שוקולד בטעמים שונים (25 שקלים), מארז מי יודע מתוק – 3 פחיות מעוצבות במילוי תכולה מתוקה בונבוני שוקולד לבבות שוקולד חלב נפוליטני שוקולד בטעמים שונים (33 שקלים), מארז דיינו –3 צנצנות מעוצבות עם תכולה משתנה: לבבות שוקולד חלב נפוליטני שוקולד עם ערבוב טעמים נשיקות מתוקות (35 שקלים), מארז הר סיני –מארז עץ מהודר בקבוק יין 750 מ"ל פותחן לבקבוק מעוצב מארז דפדפי שוקולד2 טבלאות שוקולד 100 גרם צנצנת חרוסת/ריבה 120 גרם (120 שקלים), מארז על שום מה –מיכל גלילי מעוצב מדפי עיתון ממוחזרים בקבוק יין 750 מ"ל בקבוק שמן זית 250 מ"ל טבלת שוקולד 100 גרם מארז מצופים שוקולד מארז דפדפי שוקולד (150 שקלים), מארז מי יודע –בקבוק יין 750 מ"ל בקבוק שמן זית 500 מ"ל2 מארזים מצופים שוקולד מפצח אגוזים מעוצב פותחן לבקבוק מעוצב2 טבלאות שוקולד 100 גרם (195 שקלים)
 • סדרת מים: מארז שפע –3 פחיות מעוצבות במילוי: סלסולי סבון מפיץ ריח סוכריות נר ריחני (35 שקלים), מארז יציאת מצרים –מגבת פנים 90*50 ס"מ מפיץ ריח 100 מ"ל מארז פרחי סבון מפיץ ריח נר ריחני בפחית (60 שקלים)
 • סדרת אוויר: מארז נסיעה טובה הכוללת:  מזוודת ABS קשיח 20 אינטש , בקבוק יין 750 מ"ל בקבוק שמן זית 500 מ"ל מארז מצופים שוקולד טבלת שוקולד 100 גרם מארז דפדפי שוקולד מעדן פירות 284 גרם (250 שקלים), מארז מלכותי –צנצנת ריבה 30 גרם 5 נפוליטני שוקולד משובח (10 שקלים), מארז פיקניק מעוצב –צידנית בקבוק יין קטן 375 מ"ל טבלת שוקולד 100 גרם מארז דפדפי שוקולד מארז לבבות שוקולד (55 שקלים)
 • סדרת אש: נסיך השולחן –מעמד עץ איכותי עם 3 מבחנות במילוי תבלינים מובחרים (35 שקלים), מארז אביבי ומתוקי –צנצנת ריבה 120 גרם צנצנת חרוסת 120 גרם מארז דפדפי שוקולד מארז לבבות שוקולד (43 שקלים), מארז חג גדיא –מארז מעוצב בקבוק יין 750 מ"ל מארז פירמידה שוקולד מארז דפדפי שוקולד מפצח אגוזים מעוצב פותחן לבקבוק יין מעוצב צנצנת חרוסת/ריבה 120 גרם (115 שקלים), מארז מי יודע מלוח –3 פחיות מעוצבות עם 3 סוגי מלחים: צ'ילי לימון עשבי תיבול צ'ילי תפוז (33 שקלים), – CHEF BOX Spices  מארז 9 תבלינים מובחרים (100 שקלים), מארז שף בוקס –ערכת שף בוקס להכנת עוגיות. רק מוסיפים ביצה או חמאה ולתנור – מגיע במגוון טעמים (40 שקלים לצנצנת).

להזמנות: טלפון לקבלת פרטים והזמנות למגזר הפרטי אורי 052-6787733

פעמית סטור מביאה את האביב לשולחן החג

פעמית סטור (צילום בועז לביא)

פעמית סטור המתמחה בכלים חד פעמיים במגוון מרהיב של עיצובים וחומרים, מביאה את האביב לשולחן החג ומציעה לקראת פסח חווית אירוח ייחודית.

פעמית סטור מציעה בעצם שולחן חג עם ערך מוסף – שולחן מלא סטייל וחן עם מגוון של כל מה שצריך על שולחן החג: צלחות, כוסות, סכו"ם, כלי הגשה במגוון גדלים, מרקיות, מפות, מפיות, ראנרים, קנקנים, גביעי יין, נרות ועוד, ומאידך חגיגה אמיתית למארחת: בתום הארוחה לא צריך לשטוף כלים… פשוט משליכים הכל לפח –  ודי!

הצבעים השולטים בקולקציה הינם בהתאמה לטרנדים השולטים בתחום האופנה והעיצוב לבית שילובים של זהב כך שניתן  ליצור שילובים מעניינים וטוטאל לוק בהשלמה של מפות, מפיות ראנרים, נרות וכו' ולהעניק לשולחן מראה גלאם יוקרתי.

חבילת צלחות 10 יחידות החל מ-  8.8 שקלים, חבילת כוסות 20 יחידות החל מ- 10 שקלים, חבילת גביעים 12 יחידות החל מ- 8.9 שקלים, חבילת סכינים החל מ- 4.4 שקלים, חבילת מזלגות החל מ- 4.4 שקלים, חבילת כפות החל מ-4.4 שקלים, חבילת כפיות החל מ-  4.4 שקלים, מפות החל מ- 4.5 שקלים, ראנרים החל מ- 13.9 שקלים ועוד.

פעמית סטור היא ראשונה מסוגה בארץ, ומציעה לצרכן חווית קנייה ייחודית ומענה כולל לאירוח ולבישול ואפייה תחת קורת גג אחת – מחד מגוון של עיצובים וחומרים, ומאידך מחירים אטרקטיביים. הרשת מונה 20 סניפים ברחבי הארץ.

ילדים ונוער

הוניגמן קידס עם קולקציית קיץ 2019

הוניגמן קידס קולקציית 2019 (צילום דניאל אליסטר)

העונה בקולקציה ניתן לראות עיצובים הדפסים גיאומטריים מינימליסטיים של נקודות, פסים וקווים ישרים ואלכסונים. נקודות בשלל גדלים במגוון של פריטים: גופיית שיפון מתנפנפת עם נקודות קטנות טישרט עם שרוולי וולאן ודפוס  אול אובר נקודות וחליפת חצאית וגופיה חגיגית עם דפוס הפולקה דוט.
גם במידות של הקטנטנות ניתן למצוא פריטים המשלבים את הטרנד חצאית מכנס מדליקה עם נקודות שחור לבן ושמלה עם חתכים ונקודות. פסים, רחבים ודקים יכניסו ניחוח נוסטלגי לקיץ ויופיעו בשורטים חולצות ושמלות. טרנד קלאסי שמנצח תמיד.

הדפסי פסים בכל מיני צורות, הפסים לאורך בחולצת T בצבע וינטג' ובחולצות גבריות קלאסיות  המזכירות את שנות התשעים. חולצות T עם  סרטי פסים  בשרוול  חולצות כיס עם דפוס פסים לאורך. בנוסף לחולצות מחולקות לרוחב בצבעי  BLOK COLORבקווים ישרים וגם אלכסונים  כל אלה משלימים את הטרנד הוינטג'י העונה.

קולקציה חגיגית לקראת החגים משלבת לבן ולבן – שמלות חגיגיות לבנות יכניסו רוח חגיגית לקולקציה ויתאימו בול לסדר פסח ושבועות! שמלות מבדי תחרה בגזרות שונות, פתחים בכתפיים, וולאנים, עיטורי שרשרות פנינים ואבנים יתנו לכן את המענה המושלם לעונת החתונות וחגי העונה.

בקולקציית הבנים לחג לבן על גבי לבן אפקטים של תבליט או תפרים בולטים ומודגשים היוצרים  תלת מימד בחולצות הטי ובחולצות הגבריות, ג'ינס ארוך וגם ברמודה בצבע לבן, להשלמת המראה הלבן.

קחו נשימה עמוקה ותתכוננו לקיץ זוהר ומנצנץ במיוחד! שמלות פאייטים, בדי לורקס נצנצים וחצאיות  מטאליות יוסיפו גלאם לחיינו ונרגיש זוהרות מתמיד. הנצנוץ לא פוסח על קולקציית הבנים דפוסים של זהב וכסף פאצ'ים משולבי פייטים וניטים, טכניקות שונות של הברקות וגוונים מטליים חדשים כמו ברונזה. כל אלה שולבו בתוך הדפוסים ונותנים לחולצות מראה נוצץ המתאים לאירועים ומסיבות.

פרנזים ופונפונים הם הקריצה של העונה! חולצות פרנזים קיציות, שמלות וגופיות עם סרטי פרנזים ופונפונים הם רק חלק ממה שמצפה לכם. פליסה – גופיות ושמלות מבדי פליסה באיכויות שונות יהוו פריטי MUST העונה עבור קולקציית החג שלנו. המעצבות של הוניגמן ממליצות לשלב לדוגמא גופיית פליסה לבנה נשפכת עם ג'ינס לבן למראה נקי ומדויק.

גם הגזרות התחדשו ועברו השקעה ותשומת לב רבה. הגזרות של השמלות החדשות עם השרוולים המיוחדים, חולצות אריג אסימטריות, פריטים עם אלמנטים של כיווצים וולאנים.

חולצות ה T-  בקולקציית הבנים קיבלה התייחסות גם בדיגום. חיתוכים אלכסונים, אורכים שונים, מכפלת אסימטרי, מראה של חולצה מעל חולצה כל אלו מענקים לקולקציה מראה אופנתי ועדכני.

קולקציית הג'ינסים: הג'ינסים הקיץ יגיעו בשלל גוונים  עם אלמנטים שיתנו טוויסט לגינס הסקיני הקלאסי והשורטים שלנו. ניטים, סרטים, אבנים ודפוסים יפלפלו את הלוק. גם בקולקציית הג'ינסים של הבנים ניטים ושרשראות הנתלות מלולאות החגורה עושים את הטוויסט ומשדרגים את הג'ינס הקלאסי והסקיני. סרטים עם כיתובים בתפרי הצד של מכנסי הברמודה גינס, הופכים את המכנסים  לעדכניים ואופנתיים .

הג'ינסים הארוכים וגם הברמודות מגיעים במגוון רחב של שטיפות ואפקטים מג'ינס מולבן עד ג'ינס כחול כהה ROW. ג'ינסים אפורים ושחורים  קרעים וקימוטים.

בגזרת החולצות: חולצות הוואי מודפסות שרול קצר מבד וויסקוזה  מזכירים לנו את  טרנד ה surf משנות השמונים חולצות אלו מקבלות מראה עדכני כאשר הם נלבשים עם הג'ינסים האופנתיים.

קולקציית הDAY BY DAY מושקעת יותר מתמיד. הגזרות הקלאסיות והמוצלחות שלנו ליום יום מגיעות עם הדפסים קולים חדשים בשלל טכניקות לצד שמלות בגזרות חדשות שהבנות לא ירצו להוריד!

כל הטרנדים החמים של העונה  דפוסי החיות  פסי הווינטג' וה surf של שנות ה80 מתורגמים לקולקציה היום יומית של הילדים  מה שמקנה להם מראה עדכני ואופנתי גם שהם הולכים לגן. מחירים: מכנסיים החל מ 24.90 שקלים, שורטס החל מ 79.90 שקלים, חולצות החל מ 24.90 שקלים, שמלות החל מ 39.90 שקלים. מידות  2-16. הוניגמן קידס 45 סניפים בפריסה ארצית.

KIDS KIWI עם קולקציית קיץ 2019

קיווי קידס קולקציית 2019 (צילום דניאל אליסטר)

מותג אופנת הילדים ותינוקות KIDS KIWI משיק את קולקציית אביב/קיץ  2019, קולקציית אביבית ורעננה המשלבת את הטרנדים הבולטים והשולטים בעולם. KIWI-KIDS מציע מגוון רחב של דגמים ממידה NB ועד מידה  16 – לילדים המתבגרים שכוללים ג'ינסים, חולצות, מכנסיים אוברולים ועוד. הקולקציה מחולקת לפי קטגוריות נושא ומבטאת בתוכה את המגמות המובילות בעולם האופנה הבוגרת. העונה הקפדנו גם לעצב קולקציה בוגרת יותר למידות הגדולות יותר ולתת מענה גם לילדי גיל הבר/בת  מצווה לילדים המתבגרים.

 • FUN HOUSE – הקולקציה שואבת השראה מעולם הפופ בשילוב אלמנטים צבעונים וזוהרים מעולם ה URBANIC . הצבעים השולטים בקבוצה זאת הם שחור ולבן עם נגיעות של ירוק זוהר וצבעי יסוד. קולקציית הבנים: דפוסים תלת מימד , פייטים מתחלפים, הרבה שחור לבן, ג'ינסים עם שטיפות וקרעים, אול אובר קמופלג', חולצות טי-שירט עם גרפיקות מעולם הגיימרים. נעשה שימוש בטכניקות חדשות על הטישרטים, הטבעות, הדפסי הולוגרמה, הדפסי קאמופלג בגווני כחול ג'ינס ונייבי. הסגנון URBANIC בולט בקבוצה הזאת והילדים של קיווי הולכים להיות הכי קולים וטרנדים בקיץ הקרוב. קולקציית הבנות: הקולקציה קלילה מאופיינת בצבעוניות הגלידה ולצד זה גם צבעוניות שחור ולבן אופנתי תוך כדי שימוש בבדים עדכניים כגון משבצות ודפוסי תלת מימד ומדבקות צבעוניות. שימוש בטכניקות מגוונות כגון: פאייטים מתחלפים בצורות שונות, פרנזים צבעוניים. ג'ינסים שטופים בגזרות מדליקות וחדשות בשטיפות עדכניות ואופנתיות. בשמלות נעשה שימוש בגזרות חדשות המתאימות לאירועים ולחגים.
 • SECRET GARDEN – קולקציית החג שלנו בצבעוניות רכה ופסטלית צבעים: לבן, תכלת, קאמל, נייבי ואקווה, תכלת בהיר דפוסי פרחים אפרסק וורודים על גווניהם. קולקציית הבנים: חולצות מכופתרות חגיגיות מבדים קלילים ודקים. גרפיקות עדינות וניטרליות שמשתלבות יפה עם מכנסי אריג בגזרות קלסיות. מכנסיים וג'ינסים קצרים, חולצות פולו עם תפוסי אול אובר עדינים. קולקציית בייבי: קולקציית מרינס מתוקה עם משחקי תלת מימד של עוגנים וסירות בצבעוניות של נייבי, כחולים בהירים, אדום ולבן. יש חולצות מכופתרות עם אוברולים עדינים המשתלבות עם מכנסי אריג וג'ינסים שטופים. קולקציית הבנות: הקולקציה רומנטית רכה ועדינה יש שימוש בבדי קרפ, סאטן, ,פייטים , תחרות וטולים רכים. צבעוניות רכה של ורוד אפרסק דפוסי פרחים רכים ואופנתיים שמזכירים את בוא האביב. ז'קט ג'ינס אופנתי בשילוב פרחים ופנינים. ג'ינסים בשטיפות בהירות  ועדינות בקו יותר חגיגי ורומנטי תוך כדי שימוש בפאצ'ים של דפוסי פרחים חדשים ומרעננים. בחולצות ובשמלות בדי תחרה רומנטיות מתנפנפות שכל ילדה אוהבת בגזרות מחמיאות לכל אירוע וחג.
 • TIKI ISLAND- קולקציית הבנים: בהשראת חופשה טרופית. צבעים קיציים ופרשים – טורקיז בהיר, בננה, וורוד קורל וכחולים בהירים בהשראת הים. ג'ינסים שטופים, מכנסיים קצרים בצבעים קיציים עם שילוב של אוברולים טרופים, שלייקס וגזרות משוחררות. חולצות פולו בצבעים פסטלים, חולצות טי-שירט עם חתכים וגרפיקות של דקלים, קקטוסים ופרחים. קולקציית הבנות: פרחונית קלילה ומאופיינת בצבעוניות טרופית לצד צבעוניות פסטלית, מאופיינת בהרבה ג'ינסים שטופים, מכנסיים קצרים בצבעים קיציים שתואמים לגרפיקות צבעוניות בחולצות שפותחו במגוון גזרות עדכניות וקלילות בשילובי בדים כגון שיפון ואריגים קלילים מתנפנפים שמזכירים את קלילות הקיץ. קולקציית ברית בריתה – קולקציה מעודנת ומגוונת המשלבת סטים תואמים לרך הנולד חליפות בכמה חלקים למראה מושלם לרך הנולד, שימוש בבדים רכים ונעימים ובצבעונית רכה ועדינה.
 • מחלקת ACCESSORIES – מארזי תחתונים וגרביים של המותג בצבעוניות קיצית וקלילה המתאימה למראה של קולקציית קיץ.

מחירים: מכנסיים החל מ 19.90 שקלים, חצאיות החל מ 24.90 שקלים, חולצות החל מ 19.90 שקלים, שמלות החל מ 29.90 שקלים. מידות: ניו בורן עד מידה 3, 4 עד מידה 16. רשת Kiwi – פריסה ארצית 100 סניפים.

חדש

AIG עם AIG SafeLife לטובת לקוחות שמנהלים אורח חיים בריא

חברת הביטוחAIG  מביאה בשורה חדשנית לעולם ביטוחי החיים והבריאות עם תכנית הביטוח AIG SafeLife המבוססת על טכנולוגיה שפותחה עבור AIG בשיתוף חברת Shapa Health האמריקאית, בה שותפים נתי לביא  ופרופ' דן אריאלי, שליווה את פיתוחה עם אנשי AIG. התוכנית החדשה תלווה בטכנולוגיה ייעודית וחדשנית, שתאפשר למבוטח לעקוב אחר פעילותו הגופנית ולשפר אותה, וזאת על מנת לעודד אורח חיים בריא ולשפר את איכות חיי הלקוח.

AIG SafeLife הוא ביטוח הבריאות והחיים הראשון בישראל אשר מתגמל כספית מבוטחים המנהלים אורח חיים בריא. עד כה, פוליסות הבריאות בשוק התבססו על מודל תמחור סטטי ופרמטרים קבועים: גיל, מין, עישון ו – BMI. בכך, חברות הביטוח לא מסוגלות לתמחר שיפורים עתידיים במצבו של המבוטח, וכך מבוטח בן 50 שמקיים אורח חיים בריא ופעיל גופנית, עשוי לשלם יותר ממבוטח צעיר ממנו שלא עושה דבר.

המצטרפים לתוכנית לא יאלצו להמתין זמן רב לתגמול, שכן בעצם ההצטרפות והורדת האפליקציה הם יזכו ב-10% הנחה בפרמיה בשנה הראשונה. במהלך השנה הזו AIG תעודד את הלקוח לבצע פעילות גופנית מגוונת – הליכה, ריצה, רכיבה על אופניים, טיפוס במדרגות, פילאטיס וכן הלאה. כל פעילות תימדד ע"י האפליקציה ותזכה את הלקוח בנקודות. בנוסף, הלקוחות יוכלו להשתתף במשימות ואתגרים שונים, כאשר בתום השנה מבוטחים שאכן שמרו על אורח חיים בריא יקבלו עד 25% הנחה בפרמיה לשנה הבאה.

למשל, מבוטחת שתרוץ 3 פעמים בשבוע למשך שעה ותצעד בין 4,000 ל-8,000 צעדים ביום יכולה להגיע בסוף השנה להנחה מקסימלית של 25% בעלות ביטוח הבריאות. כמו כן, מבוטח שיקפיד על הליכה 3 פעמים בשבוע ויצעד בין 6,000 ל-10,000 צעדים ביום, יוכל להגיע להנחה של 15% הנחה בעלות ביטוח הבריאות.

וכמה זה במספרים? משפחה ממוצעת בה שני ההורים שומרים על אורח חיים בריא תוכל לחסוך מאות שקלים בשנה בעלות ביטוחי הבריאות.

אפליקציית AIG SafeLife כבר זמינה בחנויות האפליקציות, ומתממשקת בקלות לכל מכשיר סלולרי מבוסס iOS או Android, וכן לצמידים ושעונים חכמים.

שי פלדמן מנכ"ל AIG ישראל: : "מהיום, לנהל אורח חיים בריא זה לא רק חשוב אלא גם משתלם. AIG SafeLife היא בשורה פורצת דרך בעולם ביטוחי הבריאות והחיים. אנו נושאים את הבשורה של ביטוח חדשני ונגיש, שמאפשר ללקוח לשלוט בעלות הפוליסה שלו. AIG SafeLife הוא ביטוח אקטיבי בעל ערך מוסף כפול, הן בשיפור איכות חייו של המובטח והן בתגמול הכלכלי על כך".

דן אריאלי, מדען חברתי, פרופסור באוניברסיטת דיוק ואחד ממייסדי  Shapa Health "אנו שמחים לשתף פעולה עם AIG, לשלב את הידע של Shapa Health בתחום ניהול אורח חיים בריא עם הידע והניסיון של AIG בתחום הביטוח. אנו מבינים שיש לקוחות שזקוקים לעזרה אקטיבית על מנת לנהל אורח חיים בריא, והמוצר המשותף שפיתחנו עם AIG הוא פתרון שעשוי לשנות דפוסי ההתנהגות ובכך להיות רלוונטי במיוחד לתחום ביטוחי הבריאות והחיים"

יפעת רייטר, סמנכ"לית ביטוחי בריאות וחיים:  "AIG היא חברת ביטוח אחרת, ולכל מוצר ביטוחי חדש שאנו מוציאים יש ערך מוסף ללקוח שאינו מסתכם רק בכיסוי רחב או בתשלום תביעות מהיר. אנחנו רוצים להיות שותפים של הלקוח במעבר לאורח חיים בריא על מנת לשפר את איכות חייו ואיכות חיי משפחתו, וגם לחסוך לו כסף".

סנו עם סדרת 99.9% להשמדת חיידקים ולשמירה על ההיגיינה  בבית

סנו מטליות לניקוי (צילום מוטי פישביין)

ישנם חיידקים שאף אחד לא רוצה בביתו ולכן יש אזורים שחשוב לנקות ולחטא לעיתים קרובות. חיידקים יכולים להתקיים ולהתפתח על משטחים שונים בבית כמו שיש, כלים סניטריים, מעקות, מתגים, שולחנות ומשטחים שונים. במטבח, חשוב לטפל במשטחים הבאים במגע עם בשר טרי, דגים וביצים לא מבושלות. על מנת לאפשר חיטוי קל ומהיר פיתחו בסנו את הסדרה 99.9% שנבדקה ונמצאה יעילה בהשמדת 99.9% מהחיידקים וביניהם חיידקים בלתי רצויים כמו אי קולי, ליסטריה, סלמונלה ומגוון חיידקים נוספים.

הסדרה 99.9% כוללת שלושה תכשירים שנבדקו ונמצאו יעילים כנגד אי קולי, סלמונלה, ליסטריה ומגוון רחב של חיידקים נוספים.

99.9% מטליות לחות לחיטוי וניקוי יסודי – מטליות לחות לחיטוי ולניקוי יסודי, נוחות לשימוש גם מחוץ לבית. 150 מטליות לחות ב-3 אריזות של 50 מטליות כל אחת. מחיר: 20-24 שקלים.

כל מוצרי 99.9% נבדקו המכון למיקרוביולוגיה של המזון ונמצאו יעילים בהשמדת מגוון חיידקים וכולם בטוחים לשימוש על משטחים הבאים במגע עם מזון ואינם דורשים שטיפה לאחר השימוש. מוצרי 99.9% מתאימים לשימוש על מגוון רב של משטחים ואביזרים והופכים את הניקיון והחיטוי לפשוט וקל.

תיק התיקים עם חידושים בתחום המזוודות ותיקי הנסיעות לקראת עונת הטיולים

מזוודה מתקפלת ומתכווצת של BOND ברשת תיק התיקים (צילום סטודיו יעל ונעמי)

רשת "תיק התיקים" מציגה לקראת עונת הנסיעות מגוון חידושים בתחום המזוודות ותיקי הנסיעות בהתאם לביקוש ההולך וגובר לטיסות ה- low cost ברחבי העולם, תוך הקפדה על מחירים הוגנים. אחד הלהיטים הבולטים לשנה הקרובה הינה מזוודת טרולי מתקפלת, מתרחבת ומתכווצת המתאימה לנסיעות קצרות. היא מתפקדת גם כמזוודה שיכולה להיכנס למזוודה גדולה בנסיעות ארוכות. המזוודה בעלת ידית טרולי ארגונומית הנשלפת בקלות, בעלת חלוקה פנימית חכמה. במצב סגור המזוודה בעובי 10 ס"מ בלבד כך שהיא נכנסת בכל תא אחסון. מחיר 179 שקלים

 • טרולי עלייה למטוס המותאם לתאי האחסון הקטנים בטיסות low cost עשוי בד פוליאסטר עמיד במיוחד. המזוודה בעלת נפח גדול ומידותיה 49X20X40 ס"מ. מחיר לצרכן 149 שקלים
 • מזוודות קשיחות ואיכותיות מחומרABS  בעל גמישות המונע פגיעות בגוף המזוודה ואף נשאר תקין ושלם במצב של משקל רב המופעל עליו. (חשוב בטיסות מעבר בהן המזוודות עוברות טלטלות רבות). מאובזרות בארבע מערכות גלגלים 360 מעלות. מגוון צבעים בוהקים ובולטים לזיהוי מהיר במסוע. מחיר לסט 2 מזוודות (גדולה ובינונית) 499 שקלים.

להשיג בכל סניפי רשת תיק התיקים ברחבי הארץ.

סנו סושי עם תבניות אלומיניום EXTRA חזקות

חברת סנו משיקה סדרת תבניות אלומיניום חד פעמיות עבות וחזקות במיוחד, עשויות מאלומיניום איכותי המאפשר עמידות מרבית. תבניות אקסטרא חזקות של סנו סושי מתאימות לאפיה, לבישול ולהגשה ומוצעות במגוון רחב של מידות:

 • 2 תבניות XL שטוחות 43*31 ס״מ
 • 4 תבניות L בגודל 26*36 ס״מ
 • 3 תבניות XL בגודל 40*29 ס״מ
 • 3 תבניות L עמוקות בגודל 30*25 ס״מ
 • 4 תבניות אינגליש בגודל 32*16 ס"מ
 • 7 תבניות מאפינס 25*16 ס"מ

מחירים 10-15 שקלים. להשיג בכל רשתות השיווק

סנו סושי עם שקיות זיפר בעלות סוגר כפול לאטימה מוחלטת

סנו סושי שקיות זיפר (צילום מוטי פישביין)

חברת סנו משיקה שקיות זיפר לאטימה מוחלטת ושמירה על טריות מזון המאוחסן בהן. שקיות הזיפר של סנו סושי מוצעות בשני גדלים, מאושרות למגע עם מזון ובעלות פס סגירה כפול ואיכותי, כדי להבטיח כי המזון המאוחסן ישמר במיטבו. שקיות הזיפר סנו סושי מעוצבות עם אזור לרישום תיאור התכולה ופרטים כגון תיאור ,תאריך הכניסה להקפאה ועוד. שקיות הזיפר מגיעות בשני גדלים:

 • שקיות זיפר של סנו סושי – 50 יחידות במידה M 20 על 19 ס״מ
 • שקיות זיפר של סנו סושי – 20 יחידות במידה L 28 על 27 ס״מ

מחיר כ-10 שקלים. להשיג בכל רשתות השיווק.

יין ואוכל

הרצוג קברנה סוביניון רזרב עמק נפה 2015

הרצוג סלקשן בורדו (צילום יח"צ חו"ל)

יין זני בעל צבע אדום עמוק. זמן ההבשלה הארוך גרם לענבים להיות בשלים, עשירים ושופעים עם טעמים של פטל שחור ושזיפים, עם סיומת בטעמי קליה ווניל. היין ימשיך להתבגר ולהשתבח עוד 7-10 שנים נוספות. כשר. 14% אלכוהול. מחיר 180 שקלים.

יקב כישור עם כרם מצודת תפן 2016

יקב כישור-כרם מצודת תפן 16- (צילום אייל קרן)

בלנד של ענבי קברנה סוביניון, קברנה פרנק, מרלו ופטי ורדו מכרם מצודת תפן שמהווה אזור גידול ייחודי הנהנה משילוב בין שני אזורי האקלים המרכיבים אותו. הכרם נטוע למרגלות ההר בו שוכנת מצודת תפן. מקור השם תפן הוא בערבית ומשמעותו מבול או טייפון. הכרם זוכה למקרו אקלים ייחודי בזכות גובהו היחסי לאזור ומיקומו המהווה את קו החיבור בין שני אזורים, הגליל המערבי והגליל העליון.

היין התבגר ומשתבח בחביות למשך 14 חודשים. בסופם תורם כל זן את חלקו לבלנד הסופי ולמורכבותו של היין. צבע אדום מורכב, ארומה של פרי צעיר יחד עם תיבול ים תיכוני ירקרק ונעים. חמיצות נעימה וסיומת ארוכה ושופעת פרי. כשר. 14.5% אלכוהול. מחיר 140 שקלים. יקב כישור, קיבוץ כישור, גליל המערבי. טלפ': 04-9085198

פסגות עם אדום 2016

צילום אפיק גבאי

בלנד של 45% ענבי קברנה סוביניון, 40% ענבי מרלו ו- 15% ענבי פטי ורדו. לאחר הכנת הבלנד הוכנסו היינות לחביות לתקופת יישון של כשנה, כדי לאפשר למרכיבים השונים להגיע לאיזון ולהרמוניה ביניהם. צבע אדום אטום ומבריק. ארומה מרוכזת שלי פרי יער שחור ואדום, אוכמניות, אספרסו וליקריץ. גוף מלא, דחוס עם חמוציות עולה מידי פעם. סיומת נעימה וארוכה. כשר. 15.5% אלכוהול. מחיר 120 שקלים.

פסגות עם אדום 2015

צילום אפיק גבאי

בלנד של 40% ענבי קברנה סוביניון, 40% ענבי מרלו, 10% ענבי סירה ו- 10% ענבי פטיט סירה. לאחר הכנת הבלנד הוכנסו היינות לחביות לתקופת יישון של 12 חודשים. צבע אדום אטום ומבריק. ארומה מרוכזת שלי פרי יער שחור ואדום, תבלינים ים תיכוניים ואניס. גוף מלא, דחוס עם חמוציות עולה מידי פעם. סיומת נעימה וארוכה. כשר. 14.5% אלכוהול. מחיר 110 שקלים.

טוליפ עם אספרו 2016

טוליפ-אספרו אדום 16 (צילום רן הילל)

משמעות המילה אספרו היא תקווה באספרנטו. סדרת אספרו נולדה מתוך אהבה וחיבור לכפר תקווה, ביתו של יקב טוליפ. ההשראה שאנחנו מקבלים מהאנשים שמתגוררים בכפר מתבטאת בבלנדים החופשיים והמקוריים שיצרנו. יינות אספרו הם המחווה הקטנה של היקב לאנשים ולכפר.

בלנד של ענבי סירה מכרם כפר יובל, ענבי מרלו וענבי קברנה פרנק מכרמי מטע שבהרי יהודה. כל זן התבגר בנפרד למשך כ- 6 חודשים בחביות עץ אלון ולאחר מכן הורכב הבלנד והיין עבר התבגרות נוספת של כ- 6 חודשים נוספים ליצירת הבלנד הסופי. צבע אדום מבריק. ארומה של פרחים, פירות אדומים ושחורים ובפה טעם של דובדבנים שחורים ואדומים, עשבוניות ותבלינים חמים. בעל סיומת ארוכה ומתובלת. כשר. 13.5% אלכוהול. מחיר 109 שקלים. יקב טוליפ, כפר תקווה, קרית טבעון, טל': 04-9830573

טפרברג עם מלבק אסנס 2016

טפרברג אסנס מלבק 2016 (צילום אייל קרן)

יין זני 100% ענבי  מלבק מכרמים בעמק איילון. לאחר סיום התסיסה המאלולקטית היין החל את  תהליכי ההתבגרות בעיקר בחביות עץ אלון צרפתיות חדשות ואחוז נמוך בחביות עץ שנה שנייה למשך 18 חודשים . לאורך התבגרות היין בחביות נטעמו כל החביות והורכב הבלנד הסופי של היין. לאחר בקבוקו, היין אף המשיך להתבגר בבקבוק למשך כ-6 חודשים נוספים לפני שחרורו לשוק. צבע אדום מלא עוצמתי ועמוק, ארומה מורכבת ועשירהת של פירות אדומים בשלים, נגיעות טבק ושוקולד. בעל גוף מלא, איזון וסיומת ארוכה וטובה. כשר. 14.5% אלכוהול. לשתייה החל מהוצאתו לשוק אך הוא יתפתח יפה מאוד במהלך השנים הקרובות. מחיר 100 שקלים.

יקב 1848 עם Family Events קברנה שיראז 2014

family events 1848 (צילום אייל קרן)

לכבוד חגיגות ה-170 שנה של מסורת יין משפחתית העוברת במשפחתו של הבעלים יוסי שור כבר 8 דורות, השיק היקב את סדרת דור 6, סדרת היינות של יקב 1848. בלנד של ענבי קברנה סוביניון וענבי שיראז. לאחר תום התסיסה המאלולקטית היין התיישן בחביות עץ אלון צרפתי למשך 16 חודשים. כשר. 14.5% אלכוהול. מחיר 99 שקלים.

יקב כישור עם משגב GSM 2016

יקב כישור-GSM16 (צילום אייל קרן)

בלנד המורכב מענבי גרנאש, סירה, מורבדר ומכאן שמו. הכרמים נמצאים בקו התפר של הגליל העליון והגליל המערבי. לאחר בציר ידני סלקטיבי, עובר כל זן תסיסה בסיומה מתבגר ומשתבח בחביות למשך 12 חודשים. בסיום התהליך מתקבל ההרכב הסופי, המשלב עומק ורכות, כוח ונכוחות ברורה. תוך ביטוי סינרגטי של הזנים ביין הסופי. צבע אדום ארגמני, עמוק וכהה. ארומה עוצמתית של פטל ופירות יער, יחד עם תיבול ים תיכוני. בעל גוף בינוני ומבנה עשיר ומורכב. כשר. 13.5% אלכוהול. מחיר 95 שקלים.

ברטנורא דמי סק BARTENURA Demi Sec

ברטנורא דמי סק BARTENURA Demi Sec (צילום יח"צ חו"ל)

מהדורה מוגבלת של יין איטלקי לבן חצי יבש, מבעבע  מרענן ומעודן, מאזור פיימונטה, איטליה. היין בעל ארומה של אפרסקים בשלים, מלונים וניחוחות קלייה עם מתיקות עדינה. טעמים מודגשים בנגיעות דבש, מנדרינה ואגסים. הסיומת מתמשכת, קרמית ומאוזנת היטב עם נגיעה של חומציות. כשר. 10% אלכוהול. מחיר 90 שקלים.

טורא עם הרטלנד 2017

טורא הרטלנד 2017 (צילום רני לוריא)

בלנד של ענבי קברנה סוביניון, מרלו, פטיט ורדו מכרם ברכה בגובה 850 מטר מעל פני הים. היין התבגר בחביות עץ צרפתי כ-12 חודשים. צבע אדום בוהק. ארומה של פרי אדום בשל, וניל וציפורן.

בפה שזיף ושוקולד עם סיומת אספרסו ארוכה. כשר. 13.5% אלכוהול. מחיר 89 שקלים.

יקב מאיה עם מארה רד MARE RED 2017

מאיה-מארה רד 2017 (צילום רן הילל)

בלנד של ענבי קרניאן מכרם ביר טאטא, זיכרון יעקב, ענבי מורבדרה מכרם מטע וענבי סירה מכרם כפר יובל. היין התיישן כ 8 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי בנפח 300 ליטר. צבע אדום עם גוף קל עד בינוני. ארומה של פרי אדום בשל ומעושן בעל גוף בינוני וסיומת נעימה. כשר. 13.5% אלכוהול. מחיר 85 שקלים.

יקב כישור עם כישור לבן 2018

יקב כישור-כישור לבן 18(צילום אייל קרן)

בלנד המורכב מענבי ויונייה, סוביניון בלאן מכרמי היקב שמהווים אזור גידול ייחודי הנהנה משילוב בין שני אזורי האקלים המרכיבים אותו, השפעת הים התיכון ממערב אחד והגליל העליון ממזרח. יין יבש, עדין וקל לשתייה, מאופיין בפרחוניות הדרים ופרי שופע. חמיצות מרעננת וסיומת רכה. כשר. 12.5% אלכוהול. מחיר 85 שקלים.

יקב טוליפ עם וויט פרנק 2018

טוליפ וויט פרנק 18 (צילום רן הילל)

בלנד ייחודי של ענבי קברנה פרנק מכרם מטע וענבי סוביניון בלאן מכרם בפלאטו דלתון. שני הזנים הותססו בנפרד. צבע ברונזה, ארומה של מי ורדים, פריחת הדרים ותות שדה. יין קל ומתקתק עם סיומת רעננה. כשר. 12% אלכוהול. מחיר 75 שקלים. יקב טוליפ, כפר תקווה, קרית טבעון, טל': 04-9830573

טפרברג עם אינספייר דבוטאז' 2017

טפרברג דבוטז' אינספיריישן (צילום אייל קרן)

בלנד של 55% ענבי מלבק ו-45% ענבי מרסלן מכרמים ומחלקות איכותיות מעמק איילון. לאחר סיום התסיסה המאלולקטית, היינות השונים החלו את תהליכי ההתבגרות כ- 8 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי, רובם חדשות. צבע אדום מלא ועמוק. ארומה של פירות אדומים, דובדבן ופטל בשלים. בעל גוף מלא ומרוכז. היין ימשיך ויתפתח בשנים הקרובות. כשר. 13.7% אלכוהול. לשתייה החל מהוצאתו לשוק אך התבגרות נוספת בבקבוק רק תיטיב עמו. מחיר 60 שקלים.

טפרברג עם רוזה אימפרשיין 2018

טפרברג רוזה 2018 (צילום אייל קרן)

בלנד המורכב 40% ענבי גראנש ו- 60% ענבי ברברה מכרמים בעמק אילון. יין ססגוני ומלא חן, מלווה בפרי הדר ופרחוניות יפה ותיבול עדין. היין יבש, בעל חמיצות צעירה ורעננה ונוכחות פרי צעיר. כשר. 12.7% אלכוהול. מחיר 40 שקלים.

מועצת יצוא התפוחים האמריקנית עם תפוח מוצר צריכה בסיסי – כ-30% אוכלים תפוח ביום

סלט תפוחים ורימונים – הצעת הגשה (צילום גיא מישלי)

מועצת יצוא התפוחים האמריקנית (USAEC *) ערכה לאחרונה סקר בישראל, על מנת לבחון את הרגלי הצריכה של תפוחי עץ בקרב האוכלוסייה הישראלית ובכללה בחברה הערבית, ובחן את הרגלי צריכת התפוחים שלהם. ממצאי הסקר מגלים, כי תפוחים הם מוצר צריכה מוביל במדינה, כאשר כשליש מהישראלים אוכלים תפוח מדי יום.

בסקר שערכה המועצה באמצעות מכון גיאוקרטוגרפיה, השתתפו כ- 500 נשאלים מהאוכלוסייה הבוגרת בישראל, מהחברה היהודית והערבית כאחד, עולה כי יותר מ-50% מהישראלים הגדירו תפוחים כמוצר צריכה בסיסי. מספר זה מציב את התפוח כמוצר הצריכה השכיח ביותר, אשר אחריו מגיעה במקום השני הבננה (27%) בפער ניכר, ולאחריה במקום השלישי התפוז (7%).עוד עולה מהסקר כי:

 • כ-30% מכלל האוכלוסייה אוכלים תפוחים מדי יום
 • 82% מכלל האוכלוסייה שאוכלת תפוחים נוטה לעשות זאת בבית
 • כמעט מחצית מציבור אוכלי התפוחים (43%) נוהגים לאכול תפוחים בעבודה
 • הזמן הנפוץ ביותר לאכילת תפוחים –כמעט שליש מהנשאלים אמרו כי הם אוכלים תפוח בשעות אחר הצהרים
 • בחברה היהודית נהוג יותר לאכול תפוחים בשעות הבוקר (18% מול 4% בחברה הערבית) ובחברה הערבית בערב (34% מול 23%).

שוני מהותי ניכר בהרגלי קניית התפוחים בין החברה היהודית והערבית 63% מכלל אוכלוסיית צרכני התפוחים, קונים אותם בסופרמרקטים, ואולם בקרב החברה היהודית מספר זה עומד על כ-70%, בעוד בחברה הערבית, רק כ-34% מאלו הצורכים תפוחים, רוכשים אותם בסופרמרקטים. 42% מצרכני התפוחים בחברה הערבית רוכשים תפוחים דווקא אצל הירקנים השכונתיים, לעומת רק כ-21% בחברה היהודית.

 • רוכשי התפוחים אוכלים בממוצע 8.6 תפוחים בשבוע.
 • 70% מצרכני התפוחים קונים עד כ-10 תפוחים בשבוע.
 • יותר מ-80% מרוכשי התפוחים סבורים, כי מחירי התפוחים בישראל גבוהים מדי.
 • 87% מהנסקרים מעל לגיל 55 העידו כי לדעתם מחיר התפוחים בישראל גבוה מדי.

המראה של התפוח הוא הקריטריון החשוב ביותר לכלל אוכלוסיית אוכלי התפוחים (68%). יחד עם זאת בעוד בחברה הערבית, לאחר מראה, הקריטריון החשוב ביותר הינו צבע התפוח (50%), בחברה היהודית מחירו של התפוח (52%) והזן שלו (48%), חשובים יותר מן הצבע (41%).

 • כמעט שני שלישים מהמשיבים ציינו מאפיין הטעם מתוק (63%) הוא התכונה האהובה עליהם ביותר. במקום השני צוין מרקם קריספי (40%) בצוותא עם צבע אדום (40%), ואחריו צבע ירוק (30%) וטעם חמצמץ (27%).
 • 62% מהנשאלים אמרו כי זן ה"יונתן "(הידוע גם בשם "אמפייר") הינו זן התפוחים הפופולרי ביותר בקרב האוכלוסייה הישראלית.
 • רוב משתתפי הסקר אינם מודעים לעובדה שבישראל נמכרים תפוחים מיובאים (46%) או לא יודעים מהיכן התפוחים מיובאים (34%). יחד עם זאת, בין המשיבים שגיבשו דעה על איכותם של תפוחים מיובאים, תפוחים מארצות הברית נתפסים איכותיים יותר מול הצרפתיים (10% מול 4%)
 • בחברה הערבית, בין המשיבים שגיבשו דעה על איכותם של התפוחים המיובאים, תפוחים מארצות הברית הובילו עם יתרון של33%  בהשוואה לתפוחים מספרד או מאיטליה (9% ו-6% בהתאמה), אך בפער קטן יותר על פני התפוחים המיובאים מצרפת (9% לעומת 7%).

USAEC היא התאחדות מקצועית, אשר מייצגת את חמשת המדינות המגדלות תפוחים בארצות הברית. 5 המדינות הן: קליפורניה, מישיגן, ניו יורק, פנסילבניה ווירג׳יניה. מדינות אלו יחדיו אחראיות לכ-40% מיבול התפוחים בארה״ב. מכיוון שהצריכה בישראל גבוהה, ישראל הינה שוק היצוא השני בגודלו אחרי קנדה, עם 3,443 טונות בשנת 2018.

אופנה ועוד

RONI KHAN עם קולקציית התכשיטים לחורף 2018-19

טבעת רשת RONI KHAN (צילום אייל קרן)

רשת התכשיטים RONI KHAN משיקה בימים אלו את קולקציית תכשיטי אביב- קיץ 2019 שברובה מושתתת על  תכשיטים של מעצבים שונים מרחבי העולם. הקולקציה מסמלת את בואו של האביב עם מראה צעיר, טרי המציג גם צבעוניות עליזה ומפנקת. בקולקצייה מגוון תכשיטים מעוצבים כמו שרשראות, עגילים, צמידים וטבעות טאץ'. בקולקצייה תכשיטים קלאסיים, שתמיד יהיו אופנתיים וזאת לצד תכשיטים המותאמים לטרנדים העכשוויים. התכשיטים עשויים בין היתר מסטיינלס סטיל, ציפויי זהב וכסף, עור ודמויי עור. הקולקציות כוללות פריטים הנצבעים בעבודת יד, אבני חן ותכשיטים בשילוב  זרקונים.

בקולקצייה ממשיכים עם תכשיטי ה-אוברסייז, טבעות ועגילים מאסיביים,כמו עגילים בדפוס מנומר במראה קייצי, תכשיטים א-סימטריים שתמיד אופנתיים וכן תכשיטים גיאומטריים במגוון צורות.

 • מקומו של טרנד הנוצצים, אינו זונח אותנו גם בעונה זו ובא לידי ביטוי עם תכשיטי זרקון המתמקמים  היטב בקולקציה החל ממגוון תכשיטי טניס קלאסיים ועד שרשראות זרקונים גדולות ובולטות.
 • גווני האדמה של רגבים טריים של אחרי עונת הגשם מגיעים גם אל התכשיטים ומשלבים את הגוון החום בשלל אופנים מתחכמים.
 • ליין התכשיטים במראה צעיר מתאפיין בחישוקים, צ'וקרים, שרשראות כפולות ומשולשות לצד פינת לבבות נצחית שאינה עוזבת לעולם.

רשת התכשיטים הינה בבעלותה של רוני כהן, בת ה-27 אשר פנתה לתחום לאחר שסיימה לימודי משפטים וחשבונאות. רוני מציינת: "החזון שלי הוא שכל אישה בכל גיל תגיע לדוכן ותבחר עבורה תכשיט שיראה כאילו עוצב במיוחד בשבילה, כל זה, במחיר נוח, שכיף לחזור ולקנות".

מחירי הפריטים 50-400 שקלים. להשיג בכל סניפי רשת RONI KHAN ברחבי הארץ: קניון עזריאלי, קניון אילון, קניון הזהב ראשלצ, קניון רננים רעננה, קניון G כפר סבא, קניון גבעתיים, קניון מודיעין עזריאלי, קניון קרית אונו ובאתר …

Arte עם קולקציה חדשה של חיפויי קיר

Arrow Focus נוצות אינדיאניות ברוח חדשה על הקיר מתוך קולקציית עילית הלבשה לבית (צילום ARTE Studio)

אמנם בחג הקרוב נחגוג את יציאתנו ממצרים, אבל הפירמידות דווקא נכנסות אלינו הביתה – ולא רק הן: מלבוש של שבטים עתיקים ועד יצירות פסיפס מרשימות – קולקציה חדשה לבית לא מסתפקת בהוצאת התרבויות הישנות מחוץ לספרי ההיסטוריה, ואפילו מוציאה אותן מתוך הקיר. חיפויי הקיר מאופיינים במראה תלת ממדי דינמי בזכות שיטת רקימה מתוחכמת: הדוגמאות הגיאומטריות רקומות בכיוונים שונים ובחוטים אשר נצבעו בטכניקה מיוחדת וצופו בשכבת ויניל דקה, מה שגורם לקרני האור להישבר בצורה שמתעתעת את הראייה.

הדוגמאות, שנראות כאילו בכל רגע נתון הן ייצאו מתוך הקיר, מפיחות חיים בתרבויות עתיקות. כך, למשל, שתי סדרות בקולקציה מוקדשות לפירמידות של מצרים העתיקה ובני המאיה. משחקים של אור וצל גורמים למבנים העתיקים לקום לתחייה, בזווית של מבט מעיני הציפור.

סדרות אחרות מנערות את האבק מיצירות פסיפס מרשימות מימי קדם, ומעניקות משב מחודש של אנרגיה עם הדפסים צבעוניים של נוצות אינדיאניות.

להשיג בעילית הלבשה לבית, הרצל 37, תל אביב 03-5181542 ובאתר …

מה תעשה שנת 2019 לאופנת השעונים  

G-shock למען חיות הבר (צילום יח"צ חו"ל)

אחת התעשיות הנוצצות בעולם עוברת אינספור שינויים בשנים האחרונות: המותגים הוותיקים נאלצים להתמודד עם עולם חכם יותר, מתחרים חדשים ושוק זיופים משגשג מתמיד. איך משיבים מלחמה? עם הפיכת השעון לקהילתי יותר, אופנתי יותר, ולמוצר שבלתי אפשרי לוותר עליו. לכבוד המעבר המיוחל לשעון הקיץ: כך נראים פני התעשייה המתקתקת בשנת 2019

 
- פרסומת -

 
 • כשהטלפון הנייד נכנס לכיס של כל אחד מאיתנו – עוד הרבה לפני עידן הסמארטפונים, היו לא מעט קולות שמיהרו להספיד את שוק השעונים – מי בכלל צריך שני מכשירים שיודיעו לנו מה השעה? אבל נתונים חדשים מצביעים על מגמה הפוכה: בשנים האחרונות, עם עליית הפופולריות של הטלפונים החכמים ואחרי תקופה בה היה נדמה שהתחזיות השחורות אכן מתממשות, נראה שתעשיית השעונים עברה תהליך מהיר של אבולוציה ומי ששרד – חזק מאי פעם. שוק שעוני היוקרה, למשל, חזק מבעבר ונהנה מפופולריות גם בקרב הצעירים, כאשר רק לשם הדגמה, הביקוש לרולקס ב-2018 היה הגבוה ביותר ב-30 השנים האחרונות.
 • מהצד השני, גם בשוק השעונים המזויפים חלה קפיצה של 400% בתוך 8 שנים, עם נזקים שמגיעים בתחום השעונים והתכשיטים רק באיחוד האירופי לאובדן של כ-2 מיליארד יורו בכל שנה.  "לרוב הצרכנים כלל לא מודעים לכך שרכשו זיוף, וסבורים שמדובר במבצע משתלם. יחד עם זאת, הטבה של מעל 5-10% צריכה להדליק נורה אדומה. בנוסף, באתרי המותגים קיים היום פירוט של סממנים לזיהוי המוצרים המקוריים, מה שאמור להקל על הצרכן",  מסביר טל רז, מנכ"ל רשת ג'נטלמן המציגה מגוון רחב של מותגי שעונים בינלאומיים.
 • מעבר למגמות הצרכניות, גם בחזות משתנים השעונים, כאשר שנת 2019 מסמלת חזרה מובהקת לעידן הקלאסי בתחום שעוני היד, עם עיצובי וינטג', גדלים קטנים והתאמה אישית לכל פעילות.

רגע לפני המעבר לשעון קיץ, אלו הטרנדים החמים של שעוני היד בשנת 2019:

 • כבר לא שעון אחד – בשנים האחרונות נצפה שינוי בתפיסה לגבי תפקיד השעונים, והפריט ששימש אך ורק למטרות פרקטיות הפך לתכשיט של ממש. המותגים הבינלאומיים מעצבים שעונים שונים עבור פעילויות וזמנים משתנים ביום, כך שהשעון שמתאים לענידה למשרד יהיה שונה מאוד מזה שמתאים ליציאה הלילית. "כך שאם פעם לכל גבר היה שעון אחד בלבד שלא היה יורד מהיד במשך שנים, היום נהוג להחליף בין השעונים השונים בהתאם לאירוע וללבוש", מוסיף רז.
 • זמן תרומה לקהילה – מהשקעה בפיתוח מטוסים שפועלים על אנרגיה מהשמש, דרך עידוד ומימון יזמים סביבתיים ועד הצלת יערות – בשנים האחרונות יצרנים של מותגי השעונים המובילים בוחרים להשקיע סכומי ענק בשמירה על כדור הארץ. 2019 נפתחה עם הפרויקט המדובר של שיתוף הפעולה בין Casio לעמותת Wildlife Promising, עם השקת סדרת שעוני G-Shock תוך העלאת המודעות לשימור חיות הבר באפריקה.
 • חזרה לבסיס – בשנים האחרונות לצד עליית הפופולאריות של השעונים החכמים וההסתמכות הגוברת שלנו על טלפונים חכמים ואביזרים טכנולוגיים, ניכרת מגמה של חזרה לשורשים, כאשר רבים ממותגי היוקרה מעדיפים להסתמך על הבסיס המכני של השעונים ולא על טכנולוגיות חדשות. "למרות שנתח השוק של שעונים חכמים רק הולך וגדל, הם לא נוגסים במכירות של שעוני האופנה – הם ימשיכו להתקיים זה לצד זה גם בעתיד", סבור רז, "אדם שמעוניין בשעון אופנה, בזכות התרומה שלו למראה והמסר שהוא משדר, לא יקנה שעון חכם במקום", הוא מנמק.
 • כחול הוא הצבע החם ביותר – שעונים כחולים נהנים מפופולאריות בתקופה האחרונה, אבל ב- 2019 אין ספק שזהו צבע השנה. אם החליפות הכחולות נהיו יותר ויותר משמעותיות בשוק האופנה לגברים, כך גם שעוני היוקרה הכחולים המשתלבים יחד איתם תופסים תאוצה של ממש.
 • וינטג' זה תמיד אופנתי – שעונים בסגנון וינטג' עושים קאמבק של ממש בשנים האחרונות והמגמה לא תשתנה גם ב-2019. שעונים אלו נראים דומים במיוחד לגרסאות המקוריות שלהם משנות ה-50 וה-60  וקורצים לקהל יעד שאוהב את המראה הקלאסי. כחלק מטרנד זה גם הספרות הרומיות עושות קאמבק לשעונים, אז הגיע הזמן לחזור ולתרגל את המשמעות של הסימנים I, V ו-X.
 • הגודל כן קובע – כחלק ממגמת החזרה לווינטג', ניכרת גם מגמה של מעבר לשעונים קטנים יותר כפי שהיו לפני מספר עשורים. המגמה היום היא מעבר לשעונים בקוטר 40 מ"מ בניגוד לשעונים בקוטר 42-45 מ"מ שהיו נפוצים בשנים האחרונות. זהו טרנד שמתאים במיוחד לאוהבי הסגנון הקלאסי, אך פחות יתאים לבעלי מפרק כף יד גדול, עליו השעונים לא יראו פרופורציונליים.
 • לכו בעקבות העור – אם בשנים עברו רוב חגורות השעונים בשוק היו עשויות ממתכת, לאחרונה אנו רואים שינוי מגמה ופריחה של שעוני רטרו עם רצועות מעור כחלק ממגמת החזרה לווינטג'. רצועות העור מכניסות חום כקונטרסט למראה הקריר של שעוני המתכת, כמו גם צבעוניות רבה יותר, עם הדפסים, צבעי פסטל וניאון טרנדיים, בנוסף לצבעים הקלאסיים של שחור, לבן וחום.

קבוצת המילטון עם חנות רשמית שנייה למותג שיאומי

בחודש אוגוסט האחרון הושקה לראשונה חנות הדגל הרשמית של שיאומי בישראל בדיזינגוף סנטר. כעת תפתח היבואנית המילטון חנות רשמית שנייה בישראל. הסניף החדש יפעל בקניון עופר הקריון בקריית-ביאליק, לטובת תושבי הצפון. החנות החדשה צפויה להיפתח במהלך חודש אפריל ותתפרש על שטח של 100 מטר.

המילטון מייבאת למעלה מ-100 מוצרים שונים של שיאומי, בהם גם מגוון רחב של מוצרים חכמים לבית, לצד הסמארטפונים הפופולריים של המותג הסיני. בין המוצרים החכמים המשווקים על-ידי היבואנית בישראל ניתן למצוא סטרימרים, שעונים, מצלמות, רמקולים, קורקינטים, אוזניות ומוצרי לייף סטייל שונים.

מקבוצת המילטון, יבואנית שיאומי בישראל נמסר: "כיבואנית הרשמית של המותג שיאומי בישראל, ובעקבות ביקוש למוצרי המותג, אנו שמחים להודיע כי בקרוב נפתח חנות רשמית נוספת של שיאומי, הפעם בקניון הקריון, לטובת תושבי אזור הצפון והקריות, שיוכלו לרכוש כעת את מוצרי המותג".

מבצעים

קוויק & ברייט Quick & Brite עם מבצע לחג

קוויק & ברייט Quick & Brite (צילום אלונה מנו)

חג הניקיונות בפתח ואחים עיני המובילה בתיקון, שחזור, ניקוי שטיחים, וילונות וריפודים, מציעה לכם להכיר את  חומר הניקוי האורגאני והידידותי לסביבה קוויק אנד ברייט Quick & Brite – 100% טבעי וידידותי לסביבה שמנקה הכל.

מדובר בחומר ניקוי  רב תכליתי, אורגאני, 100% טבעי, ידידותי למשתמש (אינו מזיק לעור הידיים) המתאים לניקוי כל סוגי המשטחים, טקסטיל, רכבים, יאכטות, ריהוט גן, ריפודים, מושבים, עור ובכלל. מדובר במוצר יעיל ונוח לשימוש כמו גם חסכוני וכלכלי שכן, בתצורתו כג'ל מרוכז, ניתן  לקבוע את הכמות הרצויה לניקוי, בכל שימוש.

אז מה אפשר לנקות  עם 'קוויק & ברייט', חוץ מטקסטיל? שטיחים, ריפודים, פלסטיק, פיברגלס, PVC, גומי, שיש, קרמיקה, אמבטיות, רצפות, נירוסטה, אלומיניום, סקאי, עץ טבעי, רהיטים, ריהוט גן, תנורים, סירות, בריכות ולמעשה ה-כ-ל!

אין ספק שמדובר בשדרוג ארון מוצרי הניקוי וגם הרווחתם אוויר נקי לנשימה כי המוצר נושא תו תקן:  MSDSלאיכות הסביבה. להשיג בשני גדלים ובמחיר מבצע לפסח (לא כולל משלוח):

 • מחיר מארז 1 ק"ג:89  שקלים (במקום 139 שקלים)
 • מחיר מארז 2.5 ק"ג: מחיר חסכוני של 179 שקלים (במקום 239 שקלים)

תוקף המבצע: 30.4.2018. ניתן להשיג בלעדי בטל': 1-800-69-69-69 ובאתר …

מטבחי דקור ו-SIEMENS עם חבילת פרימיום של מוצרי חשמל למטבח ב 24,990 שקלים

מותג המטבחים דקור, תחת הנהלה חדשה, יוצא לקראת חג הפסח בשיתוף פעולה עם חברת SIEMENS במסגרתו הוא מציע ללקוחותיו חבילת פרימיום שלמה של  מוצרי חשמל למטבח, תוצרת SIEMENS במחיר משתלם במיוחד:

 • מקרר 4 דלתות עם מקפיא תחתון, דגם KG36NAI45
 • תנור בנוי פירוליטי בעיצוב שחור עם נירוסטה, דגם HB574ABR0Y
 • תנור משולב מיקרו, דגם CM585AMS0
 • כיריים אינדוקציה עם Zone Flex ,60 ס"מ, דגם EX675FEC1E
 • מדיח כלים רחב אינטגרלי מלא, דגם SN615X02CE

חבילת מוצרי החשמל  מוצעת במחיר של 24,990 שקלים בלבד (במקום  45,000 שקלים) בנוסף, מעניקה  "דקור" מתנה לרוכשים – מסילה טלסקופית לתנור פירוליטי בשווי 499 שקלים.

המבצע תקף בסניפי מטבחי דקור בהרצליה ובירושלים עד לתאריך 31.3.19, המחיר כולל הובלה והתקנה, לא יתכנו שינויים בהרכב החבילה לאחר הרכישה. המתנה תסופק במעמד ההתקנה בבית הלקוח, כמות מינ' 100 יח'.

שיתוף הפעולה בין שני מותגי האיכות, הוא חלק אינטגרלי מהגישה האסטרטגית אותה אימץ המותג דקור, שבמסגרתה הוא פועל להבטיח ללקוחותיו את חוויית העיצוב והקניה הטובה והבטוחה ביותר שיש וזאת בתנאים ובמחירים הוגנים המשנים את פני השוק, אשר חווה זעזועים לא מעטים בחודשים האחרונים.

מבצע זה מצטרף לפעילות 'קניה בטוחה' שבמסגרתה לקוחות "דקור" משלמים על מוצר שעוצב במיוחד עבורם רק במועד האספקה. החברה אינה גובה מקדמות בעת הזמנת המוצר ולא תשלומים של עשרות אחוזים במהלך העבודה. רכש חומרי הגלם, תשלום שכר העובדים וכל שאר עלויות ייצור המטבח נעשה במימון החברה ועל חשבונה בלבד. הלקוח נדרש לשלם רק בסוף התהליך, במקביל לתיאום ההובלה של המוצר המוגמר לביתו, לאחר שזה עבר תהליך בקרת איכות קפדני ונארז להובלה.

רכב ותחבורה

מכרזים להפעלת עשרות קווי מוניות שירות מנתניה שבצפון ועד באר שבע בדרום

המהפכה בענף מוניות השירות נמשכת. משרד התחבורה פרסם מכרזים להפעלת עשרות קווי מוניות שירות מנתניה שבצפון ועד באר שבע בדרום. זאת, במסגרת הרפורמה במערך מוניות השירות במטרה לעודד את השימוש בתחבורה הציבורית. במסגרת המכרזים פורסמו שמונה אשכולות של קווי מוניות שירות בבת ים-חולון, פתח תקוה רמלה-לוד, רחובות, נתניה, באר שבע וצפון הנגב. מדובר בפעימה שניה של מכרזים, שפרסם משרד התחבורה.

תכנון מערך קווי המוניות גובש לאחר עבודת מטה נרחבת שבוצעה על ידי הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה, שכללה בין השאר מתן שירות למוקדי ביקוש כמו מוסדות רפואיים, נמלי תעופה, תחנות רכבת, מוסדות אקדמיים ואזורי תעשיה. תכנון הקווים והמסלולים בוצע בשיתוף הציבור, והוטמעו בו הערות הציבור.

במסגרת המכרזים, יופעלו לראשונה מוניות שירות באשכול בת ים-חולון. מדובר בששה קווי מוניות שירות חדשים, שיחברו את חולון ובת ים עם תל אביב, ראשון לציון וישרתו יותר מ-300 אלף תושבים. הקווים החדשים ישפרו את הנגישות לאזורי התעשייה חולון, בת ים וראשון לציון-מערב, בתי החולים איכילוב וולפסון, תחנות הרכבת יוספטל, וולפסון ותל אביב מרכז והשלום; וכן למכון הטכנולוגי חולון והמכללה למנהל ראשון לציון, פארק פרס, סינמה סיטי, הקניונים ומרכזי הקניות, לטיילת ולחוף הים.

באשכול פתח תקוה והסביבה יופעלו תשעה קווים של מוניות שירות, שישרתו כ-270 אלף תושבים. הקווים החדשים יחברו את פתח תקוה עם אוניברסיטת בר אילן, המרכז הרפואי שיבא ומרכזי הקניות. במסגרת האשכול יופעלו שלושה קווי שירות חדשים שיחברו את ראש העין לאזורי התעשייה סגולה ועתידים, לתחנת הרכבת בראש העין ולקניון אבנת בפתח תקוה. קו חדש נוסף יפעל בין כפר קאסם לאזור התעשייה לב הארץ.

אשכול נוסף שפורסם כולל שבעה קווי שירות ברחובות, מהם שני קווים חדשים: קו מהיר לתל אביב, דרך כביש 431 וקו פנימי משכונות מזרח רחובות לתחנת הרכבת. קווי המוניות באשכול זה ישרתו יותר מ-400 אלף תושבים, וישפרו את הנגישות של התושבים לתל אביב, אשדוד, מזכרת בתיה, פתח תקוה ומרכז ביל"ו.

הקווים החדשים יסיעו את הנוסעים לאזורי התעסוקה באשדוד, צומת כנות, בילו סנטר וקרית אריה. כמו כן, הם ישפרו את הנגישות לאוניברסיטת בר אילן ולמכון ויצמן, לבתי החולים קפלן, בילינסון ואסותא אשדוד, לתחנות הרכבת יבנה-מזרח, רחובות וראשונים, וכן למרכזי הקניות, המרינה באשדוד והתחנה המרכזית בתל אביב.

באשכול רמלה-לוד פורסמו מכרזים לשבעה קווים שישרתו כ-145 אלף תושבים, וישפרו את הנגישות של תושבי רמלה-לוד לתל אביב, פתח תקוה, רחובות וראשון לציון. האשכול כולל חמישה קווים קיימים ושני קווים חדשים – קו פנימי ברמלה וקו מרמלה ללוד. קווי השירות ישפרו את הנגישות לאזורי התעשיה צריפין ורמלה, בית החולים אסף הרופא, תחנות הרכבת רמלה ולוד, מרכזי הקניות ולתחנה המרכזית החדשה בתל אביב.

באשכול באר שבע וצפון הנגב, יופעלו שבעה קווים, מהם ארבעה קווים חדשים, שישרתו יותר מ-550 אלף תושבים. הקווים החדשים ישפרו את הנגישות בין ערי הדרום, בהם באר שבע, דימונה, קרית גת, אופקים, נתיבות, שדרות ואשקלון. לראשונה יופעל שירות מוניות עירוני בבאר שבע, שישפר את הנגישות משכונות העיר אל אזורי התעסוקה, העיר העתיקה, מרכזי קניות והתחנה המרכזית.

קווי המוניות באשכול באר שבע וצפון הנגב יופעלו גם לאזורי התעסוקה באשקלון, קרית גת, נתיבות, שדרות, רהט ועמק שרה; לאוניברסיטת בן גוריון ומכון ויצמן; לבתי החולים סורוקה, וברזילי; לתחנות הרכבת בבאר שבע מרכז, דימונה, קרית גת ושדרות; ולקניון הנגב, קרית הממשלה וחוף הים אשקלון.

בנוסף, פורסמו מכרזים להפעלת שלושה אשכולות בנתניה: עירוני, אזורי ובינעירוני. במסגרת זאת, יופעלו 13 קווי מוניות שירות, שישרתו יותר מ-250 אלף תושבים. הקווים החדשים ישפרו את הנגישות לאזור התעשיה הצפוני והדרומי בנתניה ובמערב הרצליה, למכללת נתניה, לבתי החולים לניאדו ומאיר, ולתחנות הרכבת בנתניה ובבית יהושע. כמו כן, הקווים החדשים ישפרו את הנגישות אל מרכז העיר נתניה ולתחנה המרכזית בתל אביב.

הרפורמה בענף המוניות כוללת הפעלה של כ-110 קווי מוניות שירות ב-23 אשכולות ברחבי הארץ. עם הפעלת כל הקווים המתוכננים, יוכפל מספר קווי מוניות השירות בישראל, בהשוואה למספרם כיום. במכרזים יורשו להשתתף תאגידים שהוכרזו כזוכים בשלב המיון המוקדם ((PQ, שנערך ביוני 2018 ועמדו בתנאי הסף שקבע משרד התחבורה.

במסגרת הרפורמה יוכלו בנוסעים ליהנות מכל הסדרי הנסיעה המוזלים בתחבורה הציבורית, כולל מעבר בין קווים ללא תשלום, מידע לנוסעים, מידע על נסיעות השירות באפליקציות, הזמנת מקומות בנסיעות בינעירוניות ועוד. כמו כן, הם יזכו להנחה הניתנות לזכאים, בהם תלמידים, סטודנטים, אזרחים ותיקים ונכים. הנוסעים במוניות יזכו גם בהסדרי מעבר של "90 דקות" במטרופולינים.

הפעימה השלישית של המכרזים צפויה להתפרסם בחודשים הקרובים, ותכלול אשכולות של קווים בירושלים (עירוני ובינעירוני), ראשון לציון, נתב"ג, בקעת אונו, השרון, נצרת-חיפה, טבריה, עכו-נהריה, אשדוד-אשקלון, אילת וכן מספר קווים נוספים ברחבי הארץ.

קרסו מוטורס עם סיכום רבעון 4 וסיכום שנת 2018

תוצאות הרבעון הרביעי 2018:

 • הכנסות החברה ברבעון הרביעי עלו בכ-4.5% לכ-1.08 מיליארד שקל, לעומת כ-1.04 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד.
 • מכירות כלי רכב חדשים הסתכמו ברבעון הרביעי של 2018 ב-7,750 כלי רכב, לעומת 7,503 כלי רכב ברבעון הקודם ו-8,063 כלי רכב ברבעון המקביל אשתקד.
 • הכנסותיה של החברה במגזר מכירת כלי רכב ברבעון הרביעי 2018 רשמו גידול קל לכ-748 מיליון שקל, לעומת כ-742.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. רווחי המגזר ברבעון הרביעי 2018 גדלו בכ-12.5% לכ-89.7 מיליון שקל, לעומת כ-79.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.
 • ההכנסות ממגזר השכרה, החכרה תפעולית ומימונית עלו ברבעון הרביעי 2018 לכ-216 מיליון שקל, לעומת כ-201 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח ממגזר זה ברבעון הרביעי 2018 הסתכם בכ-17.9 מיליון שקל, לעומת כ-23.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.
 • ההכנסות ממגזר השירות והאחרים ברבעון הרביעי 2018 עלו לכ-117.4 מיליון שקל לעומת כ-90.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. רווחי המגזרים שירות ואחרים טיפסו ברבעון הרביעי 2018 לכ-25.1 מיליון שקל, לעומת כ-20 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח הנקי של החברה ברבעון הרביעי של 2018 זינק לכ-43.7 מיליון שקל, לעומת כ-26.2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

תוצאות שנת 2018:

 • הכנסות החברה בשנת 2018 עלו לכ-4.36 מיליארד שקל לעומת כ-4.27 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד.
 • מכירות כלי רכב חדשים הסתכמו בשנת 2018 ב-32,409 כלי רכב לעומת 33,126 כלי רכב בתקופה המקבילה אשתקד. נתח השוק של קבוצת קרסו עמד בשנת 2018 על 11.9%, עלייה קלה לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

חלוקה למגזרים:

 • הכנסותיה של החברה בשנת 2018 במגזר מכירת כלי רכב הסתכמו
  בכ-3.082 מיליארד שקל לעומת כ-3.097 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד. רווחי המגזר בשנת 2018 הסתכמו בכ-334.3 מיליון שקל, לעומת כ-474.5 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.
 • ההכנסות ממגזר החכרה תפעולית, מימונית והשכרה עלו בשנת 2018
  בכ-7.2% לכ-874.1 מיליון שקל, לעומת כ-815 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. רווחי מגזר זה בשנת 2018 הסתכמו בכ-72.3 מיליון שקל, לעומת כ-85.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.
 • ההכנסות ממגזר השירות והאחרים בשנת 2018 עלו בכ-11.9% לכ-387.6 מיליון שקל, לעומת כ-346.5 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח ממגזרים אלו בשנת 2018 עלה בכ-17.3% לכ-85.1 מיליון שקל בהשוואה לכ-72.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

להלן פילוח כמות מכירות כלי הרכב שמייבאת החברה בחלוקה למותגים:

 • ניסאן 15,615 כלי רכב בשנת 2018 לעומת 14,713 בשנת 2017
 • רנו 11,785 לעומת 13,224
 • אינפיניטי 455 לעומת 427
 • דאצ'יה  4554  לעומת 4762

סה"כ   32,409 כלי רכב בשנת 2018 לעומת 33,126 כלי רכב בשנת 2017.

לקרסו מוטורס מספר פעילויות, לרבות ייבוא ציוד מכני הנדסי כבד של מותגי קייס, אפירוק ופאוואר סקרין, פעילות בתחומי הטרייד אין (מכירת מכוניות יד שניה), ליסינג והשכרת רכב (באמצעות חברת ליס פור יו), ייבוא שיווק ומכירה של כלי רכב דו-גלגלי וכלי רכב תפעוליים (באמצעות מטרו מוטור) וסוכנויות ביטוח ומימון (לרבות חברת המימון החוץ בנקאית אוטוקאש, העוסקת במימון רכב יד 2). פעילויות אלה מסייעות לחברה לשמור על קשר רציף עם לקוחותיה ומאפשרות מיצוי של משאבי החברה.

כלמוביל עם מתחם קונספט לדגמי הספרינטר החדש

מתחם מרצדס (צילום גדי סיארה)

כלמוביל הובלה והיסעים חנכה מתחם קונספט להשקת הספרינטר החדש. מתחם ה– POP UP החדש הממוקם באזור התעשייה החדש בראשון לציון, ימחיש את תפיסת המכירה של המותג ויהווה פלטפורמה להצגת מכלול האפשרויות והפתרונות של הספרינטר החדש. מתחם הקונספט יציע בנוסף למגוון הדגמים והמרכבים, גם מתחם להדרכות והכשרות מקצועיות וכן אפשרות למסירת הרכבים במתחם.

הספרינטר החדש המבוסס על הניסיון המוצלח מהדגם הקודם, מוצע ב-7 סדרות דגם ועשרות תצורות שונות, ובכך מרחיב באופן משמעותי את תמהיל הדגמים בקטגוריית המסחריות להובלה והיסעים. בנוסף, כלמוביל תאפשר לראשונה בדגמי המיניבוס גרסאות מרכב מקומיות וגם אירופאיות עם טווח מחירים גמיש לטובת הגדלת סל הפתרונות המוצע ללקוח גם בסגמנט זה.

אמיל קרעין, מנכ"ל קבוצת רכבי הובלה והיסעים בחברת כלמוביל, מציין כי עוד לפני תחילת ההשקה הרשמית שמתקיימת השבוע נמכרו בישראל למעלה מ-700 רכבי ספרינטר. עוד מציין קרעין, כי: לראשונה אנו מציגים את קונספט ה- PRO  המתייחס לחבילה הכוללת מגוון שירותים, מוצרים ופעילויות הניתנים או מוצעים ללקוחות. בין היתר, וכחלק מהחבילה, מוצעת אפשרות לליסינג תפעולי המנוהל במלואו בכלמוביל הובלה והיסעים ונמכר ע"י נציגי החטיבה, תהליכי שירות הכוללים גם מענה 24/7 המותאמים לצרכי העולם המסחרי מגוון מוצרים טכנולוגים מתקדמים המאפשרים ייעול השימוש ברכב ובניהול ציי הרכב. לאור התחזקות עולם הסחר המקוון מוסיף קרעין, יש נסיקה בשימוש במסחריות והספרינטר החדש אשר נותן מענה מושלם לצרכים אלו ומעניק פתרון יעיל, חסכוני, מתקדם ועוד יותר ידידותי ונח לנהג לטובת משלוחים, מוצרים המחייבים קירור ולצרכים עירוניים ובין עירוניים.

כחלק מהחבילה הייחודית, דגמי הספרינטר החדש מוצעים עם אפשרות לאחריות מורחבת עד 4 שנים – שנתיים אחריות יצרן ואפשרות לרכישת שנה או שנתיים נוספות עד 400,000 ק"מ  בהתאם לדגמים השונים.

מחיר לדגמי ההובלה החל מ – 199,000 שקלים (עבור דגם בסיסי של ואן 3.5 טון).

הדור החדש של הספרינטר מעוטר בעיצוב פנים חדשני ומתקדם, המזכיר את סביבת הנהג ברכבי היוקרה הפרטיים של מרצדס. בחזית הרכב ניתן למצוא 2 צגים, הראשון בגדול של 7 או 10.25 אינץ' עם מערכת MBUX מתקדמת אשר לומדת להכיר את תפוסי ההתנהגות והעדפות האישיות של הנהג תוך כדי "תנועה" ומכילה את כל המידע לטובת תפעול הרכב ומערכות הבידור, לרבות שליטה קולית הנתמכת בעשרות שפות ומערכת ניווט מקורית עם מציאות רבודה כאופציה בחלק מהדגמים. ברוב משפחות הדגם הצג השני הינו לוח מחוונים דיגיטלי צבעוני עם מסך 5.5 אינץ' המציג את כל המידע הרלוונטי לנהג.

בדומה לדור הקודם הספרינטר החדש יוצע במשקלים שנעים בין 3.5 – 5.5 טון ובגרסת ההיסעים יאפשר מגוון גרסאות החל מ-10 מושבים ועד ל-22. בפן הטכני הדור ה-3 מציג הנעה קדמית, לצד ההנעה האחורית וכפולה שהייתה קיימת גם בדור היוצא, המשודכת לתיבת הילוכים אוטומטית בעלת 9 מעברים (9G-TRONIC) או ידנית בעלת 6 מעברים ומעניקה שיפור משמעותי לביצועי המנוע ולהפחתת צריכת הדלק.

בגרסת ההנעה הקדמית ישולב מנוע טורבו דיזל מתקדם (OM651) עם 4 בוכנות בנפח של 2.1 ליטר המפיק 143 או 163 כוחות סוס. בגרסאות ההנעה האחורית והכפולה ישנה אפשרות גם למנוע 6 בוכנות מתקדם בנפח 3 ליטר בהספק של 190 כ"ס עם תיבת הילוכים PLUS 7G-TRONIC הנשלטת גם בצורה מתגית על גבי גלגל ההגה. פלטפורמת ההנעה הקדמית מותאמת לתחום ההובלה ומאפשרת כושר העמסה גבוה ושפת הטענה נמוכה. גובה הרצפה בגרסה זו נמוך ב-80 מ"מ והיא בעלת כושר גרירה מקסימלי של עד 2 טון.

הספרינטר החדש מכיל גם חידושים רבים בסביבת הנהג עם הגה רב תפקודי בעל מתגי מגע ארגונומיים מתקדמים המאפשרים שליטה על מערכות הבידור של הרכב, אפשרות להתנעה ללא מפתח (Keyless Start) סטנדרט הלקוח מקטגוריית הרכבים הפרטיים, תא אחסון לטלפונים חכמים וטעינה אלחוטית, טעינה באמצעות חיבור USB Type C, מראות מתקפלות חשמליות, מערך מגבים Wet Wiper מבוסס על מתזים המותקנים בתוך המגבים עצמם, מרימי שמשות, פתיחת דלתות אחוריות ל-270° ועוד.

כביש חוצה ישראל עם זוכה במכרז לתכנון הרכבת הקלה חיפה- נצרת

הדמייה של תווי ותחנות רכבת קלה חיפה נצרת –  קרדיט: RDV Systems

חברת כביש חוצה ישראל בחרה בקבוצה הזוכה במכרז לתכנון הרכבת הקלה חיפה-נצרת, בהיקף של כ- 320 מיליון שקלים. הקבוצה הזוכה היא חבירה של חברת Ineco הספרדית וחברת ינון – תכנון, יעוץ ומחקר בע"מ, הישראלית.

פרויקט הרכבת הקלה חיפה – נצרת, הוא מגה פרויקט תשתיתי מורכב, ראשוני מסוגו בישראל, המנוהל ע"י חברת כביש חוצה ישראל כזרוע הביצוע של משרד התחבורה. הפרויקט משלב מערכת תחבורה ציבורית בין-עירונית ועירונית חדשנית להסעת המונים. מדובר בתכנון והקמת רכבת קלה אזורית אשר תשרת את תושבי הצפון ותחבר את גושי ההתישבות חיפה, גוש הקריות וגוש נצרת-נצרת עילית. היקפו הכולל של פרויקט הרק"ל, נאמד בהיקף של כ- 7 מיליארד שקלים.

למכרז הנדון נגשו 4 קבוצות אשר הורכבו מחברות מקומיות וחברות בינלאומיות מובילות בתחום, כמפורט: חברת Egis הצרפתית יחד עם חברת אמי מתום, חברת  DB הגרמנית יחד עם חברת תדם, וחברת  Beijing Urban Ltd הסינית יחד עם חברת גרונר ד.א.ל.

על פי דרישות המכרז הקבוצה הזוכה מורכבת מחברה בינלאומית וחברה מקומית. חברת אינקו (Ineco)  הספרדית, היא חברת הנדסה מנוסה אשר לקחה חלק בפרויקטי פיתוח תשתיות תחבורה בלמעלה מ-50 מדינות בעולם ביניהן: ניו יורק, לונדון וספרד. ומעורבת בפרויקטי הרכבות הקלות בירושלים ובתל אביב. חברת ינון – תכנון, יעוץ ומחקר בע"מ – הינה אחת מחברות ההנדסה האזרחית המובילות בישראל, העוסקת בתכנון הנדסי ואדריכלי של תשתיות תחבורה ומספקת פתרונות הנדסה רב תחומיים למגזר הציבורי והפרטי; החברה היתה מעורבת בין היתר בפרוייקטי תשתית רבים בישראל לרבות: מסילה לנתב"ג 2000, מסילת ראשל"צ –אשדוד, כביש 22 ועוד. כמוכן חברת ינון מעורבת בימים אלו בפרוייקטי הרכבות הקלות בירושלים ובתל אביב.

הקבוצה הזוכה תשתלב בפרויקט בשבועות הקרובים, לאחר החתימה על ההסכם ותספק שרותי תכנון מקיפים לרבות: השלמת התכנון מוקדם והסופי לכל עבודות הרכבת הקלה לרבות: תכנון קונספטואלי, תכנון קידום זמינות הקרקע, עבודות הנדסה אזרחית, העתקת תשתיות ומבנה תחתון, תכנון מפורט של כלל עבודות אינפרא 1 , תכנון ראשוני לעבודות המבנה העליון והמערכות הרכבתיות, ולטובת מכרז אינפרה 2 (מכרז PPP – Public Private Partnership).

חברת כביש חוצה ישראל פירסמה עד כה 3 מכרזים בין לאומיים במסגרת פרויקט זה: מכרז ניהול, מכרז תכנון ומכרז לבקרה הנדסית. במכרז הניהול זכתה חברת דנה הנדסה עם החברה הספרדית IDOM והשתלבה בפרוייקט לפני כחודש. בקרוב צפויה חברת כביש חוצה ישראל להודיע על החברה הזוכה במכרז הבקרה.

אורכו של קו הרק"ל הנדון הינו כ- 41 ק"מ והוא יכלול כ- 19 תחנות איסוף והורדת נוסעים, חניוני חנה וסע, מתחם דיפו ומרכז בקרה. בקו יפעלו כ- 32 קרונות בתדירות נסיעה מקסימלית של כל 4 דקות. תחזית הנוסעים המתוכננת ליום היא כ- 100,000 ליום ומהירות הנסיעה המתוכננת במקטע הבינעירוני תעמוד על כ- 100 קמ"ש.

הטכנולוגיה שנבחרה לפרויקט הינה טכנולוגיה מסוג Tram-Train, טכנולוגיה נוחה המקלה על הנוסעים שכן היא מאפשרת נסיעה במקטעים בינעירוניים ועירוניים כאחד, ללא צורך בהחלפת מערכת הסעה. מערכת ההפעלה המתוכננת לרק"ל חיפה –נצרת מושתתת על הזנה חשמלית שמקורה בתחמ"שים של חברת חשמל הממוקמים מחוץ לתכנית ואשר יספקו את החשמל לפעולה.

חוסאם בשארה, יו"ר הדירקטוריון: "זהו פרוייקט מורכב, ראשוני מסוגו בישראל, אשר עתיד לשנות את פני התחבורה בצפון".

פיצויי עתק על סך כ-3.7 מיליון שקלים לנהג שאיבד שליטה על הרכב בגלל חרק מעופף

בחודש נובמבר 2017 נהג התובע, צעיר בשנות השלושים לחייו, בכביש בין עירוני. לדבריו, הוא איבד את השליטה על רכבו, עקב חרק מעופף בחלל המכונית שהסיט את תשומת ליבו. כתוצאה מכך סטה הרכב מנתיב נסיעתו לעבר עמודי בטון והתנגש בהם חזיתית – והנהג נפצע באורח קשה מאד. על פי התביעה, הנהג פונה באמצעות מסוק צבאי לבית החולים. בבית החולים אובחנו בגופו שברים פתוחים ברגל ימין וביד ימין – הוא הורדם והונשם, והועבר לניתוח חירום ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים  – תוך שהרופאים מנקזים שטפי דם פנימיים מגופו, ומעניקים לו עירוי של שלוש מנות דם.

לדברי עו"ד יונתן שוב, מאז התאונה ועד היום סובל התובע מרגישות והגבלות בתנועת הגפיים, כאבים והגבלה בתנועות הצוואר והגב התחתון. ממועד התאונה ועד היום – פרט לשנה שבה נעדר מעבודתו עקב התאונה – עבד התובע בתחום ההיי-טק, והשתכר כ-20,000 שקלים בחודש. "התאונה גרמה לפגיעה באפשרויות התובע להתקדם בעבודתו", טען עוה"ד שוב. "העובדה כי כבר בראשית דרכו החל להשתכר בשכר ראוי מעידה כי סביר שלולא התאונה, שכרו בשלב זה היה עומד על לפחות שילוש השכר הממוצע במשק".

בעקבות התאונה ונוכח מצבו הבריאותי והנפשי נאלץ התובע להפחית בשעות עבודתו, מה שגרם לעננה של חוסר ודאות ביחס להמשך העסקתו במקום עבודתו הנוכחי. "התאונה אינה תאונת עבודה ולמעשה כושר ההשתכרות לעבוד נפגע מאז התאונה ועד לספטמבר 2018, אז שב התובע בהדרגתיות למקום עבודתו", כך נטען בתביעה. בית המשפט מינה את ד"ר גיל אלמוג, מומחה לאורתופדיה ולכירורגיה של כף היד, כמומחה רפואי אשר בדק את התובע והגיש לבית המשפט את חוות דעתו. "תלונותיו תואמות את ממצאי הבדיקה והדימות וכן את המופיע ברשומות הרפואיות", קובע ד"ר אלמוג.

על פי חוות דעתו, סובל התובע מנכות בשיעור של 10% בגין פגיעה בעמוד שדרה צווארי, נכות בשיעור של 15% בגין פגיעה בזרוע ימין, נכות בשיעור של 5% בגין פגיעת אצבע, נכות בשיעור של 5% בגין מצב לאחר נטילת שתל עצם מאגן ימין, נכות בשיעור של 10% בגין שבר בירך ימין, נכות בשיעור של 10% בגין פגיעת ברך ימין, נכות בשיעור של 25% בגין שבר פתוח בשוק ימין, נכות בשיעור של 5% בגין חולשה של הבהונות והפרעה מקומית בתחושה, ונכות בשיעור של 20% בגין צלקות רבות. בנוסף, קבע ד"ר אלמוג כי לתובע נכויות זמניות שונות. לסיכום חוות דעתו, קבע ד"ר אלמוג לתובע סך כולל של 68% נכות צמיתה (מתוכם 20% בגין צלקות ו-48% בגין נכות תפקודית אורתופדית).

בסעיף הנזקים בתביעה שהגיש הנהג באמצעות עוה"ד שוב נגד חברת הביטוח "מנורה", שביטחה את רכבו בזמן התאונה, נטען לנזק מיוחד של אובדן הכנסה בעבר (בסך 245,092 שקלים), הוצאות רפואיות ונסיעות (50,000 שקלים), עזרה וסיעוד (100,000 שקלים) וכן סבל וכאב. עוד נטען לנזק כללי של אובדן כושר השתכרות, כאב וסבל, עזרה וסיעוד, אובדן פנסיה וזכויות סוציאליות וכו'.

בימים אלה הגיעו הצדדים לפשרה, לפיה חברת הביטוח 'מנורה' תשלם לתובע פיצויי עתק בסכום כולל של  3,668,275 שקלים. הפשרה הוגשה בימים אלה לבית המשפט המחוזי בירושלים אשר נתן לה תוקף של פסק דין.

עו"ד יונתן שוב, עוסק בתחום נזקי הגוף, תאונות דרכים ודיני תעבורה.

כרטיס רב קו חדש יעניק לתיירים הנחה גם בכניסה לאתרים לאומיים

הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה, בשיתוף עם רשות הטבע והגנים ומשרד התיירות, הנפיקה כרטיס רב קו מיוחד לתיירים, המעניק הנחה של כ-20% בכניסה לשמורות הטבע והגנים הלאומיים בישראל. הכרטיס הייחודי, שנקרא ISRAEL PASS, נמכר בעמדת "על הקו" בטרמינל 3 בנמל התעופה בן גוריון. מדובר בכרטיס רב קו אנונימי, הנטען ללא צורך בעדכון פרטים אישיים, ומאפשר כניסה לשלושה או ששה אתרים של רשות הטבע והגנים, ברחבי הארץ.

במטרה להנגיש את המידע לתיירים, הוקם אתר מידע בשפה האנגלית המפרט את כל המידע אודות הכרטיסיות הנרכשות ואודות כל אתרי רשות הטבע והגנים.

מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, אמיר אסרף, ציין כי "התחבורה הציבורית היא כלי בידי התיירים  העצמאים שמגיעים לטייל בישראל, להגיע גם אל אתרי הטבע הלאומיים. השימוש ההולך וגובר של תיירים בתחבורה הציבורית הוא הבעת אמון בשירות שאנחנו מספקים, ואנחנו פועלים על מנת להגביר את האמון שנותנים בנו".

מנכ"ל רשות הטבע והגנים, שאול גולדשטיין, ציין כי הכרטיס נועד בעיקר לתיירים עצמאים, המטיילים לבדם, ומגיעים לארץ לפרק זמן קצר. "מטיילים אלה, שמספרם גדל בשנים האחרונות באופן משמעותי, נדרשים לפתרון משתלם וידידותי של תחבורה ציבורית וכניסה למבחר גנים לאומיים ושמורות טבע", אמר גולדשטיין.

לדברי גולדשטיין, השקת הכרטיס החדש, תציב את ישראל בשורה אחת עם הערים הגדולות והמובילות בעולם בתחום התיירות, שמציעות כרטיסים דומים. "רשות הטבע והגנים משקיעה משאבים רבים להגדלת מספר התיירים המבקרים בשמורות הטבע והגנים הלאומיים ובמסגרת זו מתאימה מגוון שירותים מתקדמים בחזית הטכנולוגיה לרווחת המבקרים למען טיול חוויתי ומהנה יותר עבורם", הוסיף גולדשטיין.

האם ראייה כפולה, נעלי עקב או אי שימוש במעקה גרמו לתושבת גן יבנה להחליק במדרגות

האישה הגיעה בלוויית בן זוגה לפגישה עם מנהל סניף השכרת רכב אלדן בצריפין – כשלפתע החליקה במדרגות ונחבלה בכתפה. לדבריה, כל מאמציה להגיע להסדר פיצויים מחוץ לכותלי בית המשפט העלו חרס. בצר לה, פנתה האישה אל עורך הדין חיים פרנק – אשר הגיש בשמה תביעה לפיצויים על נזקי גוף. במסגרת התביעה טען עוה"ד פרנק המדרגות במתחם החברה לא היו מסומנות – ולא היו עליהן פסים למניעת החלקה.

מומחים רפואיים שבדקו את האישה מטעם שני הצדדים הסכימו כי האישה סובלת מנכות סביב 7.5% בשל פגיעה בכתף, אך הצדדים נחלקו בדעתם על נסיבות התאונה. בעוד שהאישה עמדה על דעתה כי מלוא האחריות על התאונה מוטלת על חברת אלדן, טענו עורכי הדין של החברה כי נפילתה של האישה ארעה בנסיבות שונות מהמתואר, וכי בניגוד לטענותיה – המדרגות מהן החליקה היו מחוספסות וצוידו בפסים למניעת החלקה. כמו כן, טענו נציגי חברת 'אלדן' כי נפילתה של הלקוחה ארעה באופן טבעי וללא קשר לכל מפגע בשטח החברה, ייתכן בשל נעלי העקב אותן נעלה, או בשל העובדה שלא נעזרה במעקה מוסדר בצד המדרגות, או עקב כפל-ראיה ממנו סבלה האישה עוד בטרם ארעה התאונה.

בנוסף טענו בחברת אלדן כי האישה סובלת מהגבלה קלה מאוד בתנועת כתף ללא השלכה תפקודית וללא הגבלה בתפקוד. בתום מו"מ ממושך הסתיים הסכסוך בין הצדדים בהסכם בפשרה לפיה תשלם חברת אלדן לאישה פיצוי בסכום נכבד, אך חסוי, במסגרת פשרה מבלי להודות באחריותה לתאונה.

עו"ד חיים פרנק מאשדוד עוסק בדיני נזיקין, בתביעות אזרחיות ובנדל"ן.

שונות

כ-17.7 מיליון הליכים אסתטיים כמו הזרקות בוטוקס בוצעו ב-2018 בארצות הברית

האגודה האמריקאית של המנתחים הפלסטיים ה- ASPS פרסמה נתוני דו"ח סטטיסטי חדש על ניתוחים פלסטיים והליכים אסתטיים שנערכו ברחבי ארצות הברית בשנת 2018. מהנתונים עולה כי בשנה האחרונה נערכו 1.8 מיליון ניתוחים פלסטיים מסוגים שונים ברחבי ארצות הברית. בנוסף בוצעו 17.7 מיליון הליכים אסתטיים שונים זעיר פולשניים כמו הזרקות בוטוקס וחומרי מילוי שונים, פילינג, טיפולי לייזר והזרקת שומן עצמי  (MINIMALLY INVASIVE PROCEDURES).

חמשת הניתוחים הכי פופולאריים בארצות הברית הם:

 • הגדלת חזה לנשים
 • שאיבת שומן לנשים ולגברים
 • ניתוח אף לנשים, גברים ובעיקר בקרב צעירים
 • ניתוח עפעפיים לגברים ולנשים בגיל השלישי
 • מתיחת בטן בעיקר בקרב נשים וגברים לאחר ירידה במשקל

ומה המצב בישראל? מנתוני האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית עולה כי בשנת 2018 בוצעו בישראל כ-460 אלף הליכים אסתטיים וכ-67 אלף ישראלים עברו ניתוח פלסטי. חמשת הניתוחים המובילים בישראל הם:

 • שאיבת שומן
 • ניתוח אף אשר הפך לפופולארי בעיקר בגלל עידן הרשתות החברתיות וצילומי הסלפי
 • ניתוח חזה
 • ניתוח עפעפיים
 • ניתוח למתיחת הפנים או הצוואר

ד"ר רועי ענבר, גזבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ציין בעקבות הנתונים כי: "לאור התגברות תופעת המתחזים והפייק-דוקטורז בשנה האחרונה, אני קורא לציבור, לשים לב ולבדוק היטב מי הגורם שמעוניין לטפל בו כדי לא להיפגע ולהפוך לקורבנות של בצע כסף. היזהרו ממרכזים עלומי שם, מבצעים, הגרלות ומחירים זולים מדי. מחיר נמוך מאוד צריך לעורר חשד ולהדליק נורה אדומה. אסור להתפתות לתמונות יפות מדי של לפני ואחרי. יש לוודא שבחרתם ברופא מומחה אמיתי לכירורגיה פלסטית אשר קיבל תואר ורישיון ממשרד הבריאות והתקבל כחבר מומחה באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית"

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית מהווה מסגרת ארגונית מקצועית לכ – 300 הרופאים המומחים והמתמחים העוסקים בכירורגיה פלסטית בישראל ופועל לקידום ופיתוח המקצוע בתחום הטיפול, ההוראה והמחקר. האיגוד מהווה חלק בלתי נפרד מההסתדרות הרפואית בישראל, מטפח קשרים עם ארגונים בינלאומיים העוסקים בניתוחים פלסטיים ומתעדכן בחידושים ומגמות במטרה ליישמם בארץ. האיגוד לכירורגיה פלסטית ואסתטית הנו היחיד בהסתדרות הרפואית אשר כולל בהכשרה שלו ובבחינות בכתב ובעל פה את תחום הרפואה האסתטית שאיננה כירורגית המהווה 25% מתכני ההתמחות. כחברי איגוד יכולים להצטרף רופאים ורופאות בעלי תואר מומחה בכירורגיה פלסטית. האיגוד מפעיל עמוד פייסבוק וכן אתר אינטרנט פתוח לציבור הכולל את רשימת המומחים וממליץ להיכנס אליו לפני ההחלטה על ביצוע ניתוח פלסטי בישראל.

אקואושן והמפתח הירוק העולמי עם קורס בודקי המפתח הירוק הראשון בישראל

קורס בודקי המפתח הירוק של ארגון המפתח הירוק העולמי FEE מגיע לראשונה לישראל במטרה להעלות את הסטנדרטים בתחום האחריות הסביבתית ותפעול בר קיימא בענף התיירות ולהוביל אותם למצוינות

עמותת אקואושן אשר קיימת במטרה לקדם את שמירת הסביבה הימית והחופית באמצעות קידום המחקר הימי וחינוך לשימור וטיפוח הסביבה הימית והחופית והגברת הגברת הציבורית לחשיבות השמירה על הים משיקה בימים אלה את קורס המפתח הירוק הראשון בישראל בשיתוף עמותת המפתח הירוק העולמית FEE .

המפתח הירוק הינו סטנדרט מוביל של מצוינות בתחום האחריות הסביבתית ותפעול בר קיימא בענף התיירות. סטנדרט זה מייצג מחויבות של עסקים ואתרים תיירותיים לדבוק בקריטריונים מחמירים שנקבעו על ידי הקרן לחינוך סביבתי (FEE). הסטנדרט הסביבתי הגבוה נשמר באמצעות תיעוד קפדני וביקורות תכופות. מטרותיו הם: העלאת מודעות ויצירת שינוי התנהגותי בתעשיית האירוח והתיירות; בקרב אורחים, צוות העובדים וספקים של העסקים/האתרים. ושימוש מושכל במשאבי הסביבה, בין השאר ע"י שימוש נרחב יותר בטכנולוגיות ושיטות ידידותיות לסביבה עד היום כ -56 מדינות וכ- 2700 בתי עסק ואצרים לוקחים חלק במפתח הירוק .

הקריטריונים של המפתח הירוק הינם: מים, מידע לאורחים, ניהול סביבתי, מעורבות הצוות, מנהלה , פסולת, מזון& משקאות, שטיפה ונקיון, אנרגיה, אחראיות סביבתית, פעילויות ירוקות, אזורים ירוקים וסביבה פנימית. הסטנדר הסביבתי מתאים לבתי מלון, בתי אירוח קטנים, אתרי קמפינג, מסעדות, מרכזי כנסים ואטרקציות למיניהן. הקורס הראשון בישראל יפתח בתחילת חודש אפריל ממש לפני תחילת עונת הרחצה אשר נפתחת השנה באפריל. את הקורס תעביר איזבל ליסנר, רכזת המפתח הירוק הבילאומי FEE.

ויקטורי עם צמיחה זו השנה התשיעית ברציפות

ויקטורי רשת סופרמרקטים מדווחת על תוצאות שיא בשנת 2018, זו השנה התשיעית ברציפות כחברה ציבורית. ויקטורי רשת סופרמרקטים פועלת כקבוצה בתחום השיווק הקמעונאי והסיטונאי בתחום המזון בישראל, באמצעות חברות בת הפועלות בשיטת הדיסקאונט – מחירים זולים לצרכן הפרטי. ויקטורי מפעילה היום 49 סופרמרקטים (לא כולל הסניף האינטרנטי), המשתרעים על שטחי מכירה של כ-53.4 אלפי מ"ר בפריסה ארצית. ויקטורי מעסיקה היום מעל ל-2,500 עובדים, ומשרדי ההנהלה שלה נמצאים ביבנה.

 • המכירות בשנת 2018 הסתכמו בכ-1.7 מיליארד שקל, עליה של 4.2%, בהשוואה לכ-1.6 מיליארד שקל בשנת 2017. הגידול במכירות נובע מפתיחת הסניפים ומגידול בפדיון חנויות זהות בשיעור של 1.6%. המכירות ברבעון הרביעי 2018 הסתכמו ב-407.3 מיליון שקל, בהשוואה ל-409.1 מיליון שקל ברבעון הרביעי 2017.
 • הרווח לתקופה בשנת 2018 הסתכם לכ-33.3 מיליון שקל, עליה של 3.2%, בהשוואה כ-32.3 אלפי שקלים בתקופה המקבילה אשתקד. שיעור הרווח הנקי בתקופת הדוח עמד על 2%, בדומה לתקופה מקבילה אשתקד. הרווח לרבעון הרביעי 2018 הסתכם ב-7.7 מיליון שקל, עלייה של 6.7% בהשוואה ל-7.2 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה, שנבעה מהגידול ברווח הגולמי. שיעור הרווח הנקי עלה והסתכם ב-1.9% בהשוואה ל-1.8% ברבעון המקביל אשתקד.
 • ויקטורי פתחה במהלך 2018 ארבעה סניפים חדשים בצור יצחק, כפר סבא, חיפה, וברחוב הארבעה בתל אביב, וחתומה על פתיחת שני סניפים נוספים ברמת גן ובחדרה, אשר היא מעריכה כי יחלו לפעול ברבעון הראשון 2019. החברה ממשיכה לבחון את המשך הרחבת הרשת באמצעות רכישת פעילות מרכולים ברחבי הארץ. כמו כן, בתחילת אוגוסט 2018 העלתה חברת מידרוג את דירוג האג"ח של ויקטורי מדירוג A3 באופק חיובי לדירוג A2 באופק יציב. על פי מדרוג, העלאת דירוג האג"ח של החברה נובעת ממגמת השיפור המתמשכת בפרופיל הפיננסי של החברה, הן בצד הקטנת החוב והן בצד שיפור ברווחיות והגדלת בסיס התזרים התפעולי.
 • הפדיון למ"ר מכירה נטו עלה בשנת 2018 ועמד על 32.3 אלפי שקלים למ"ר, בהשוואה לפדיון של 31.8 אלפי שקלים למ"ר מכירה נטו בשנת 2017. העליה בפדיון למ"ר נובעת מגידול במכירות והגדלת סל הקניה. הפדיון למ"ר מכירה נטו בחנויות זהות עלה בשנת 2018 ועמד על 32.3 אלפי שקלים למ"ר, בהשוואה ל-31.8 אלפי שקלים למ"ר מכירה נטו בשנת 2018, עליה של 1.6%. הפדיון בחנויות זהות במהלך הרבעון הרביעי של שנת 2018 קטן בכ-2.5%, בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, אשר נובע מעיתוי חגי תשרי.
 • הרווח הגולמי בשנת 2018 הסתכם בכ-414.8 מיליון שקל, עליה של 7.7%, בהשוואה לכ-385.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. שיעור הרווח הגולמי בשנת 2018 עלה לכ-24.9%, בהשוואה לכ-24.1% בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול בשיעור הרווחיות הגולמית, נבע בעיקרו משיפור תנאי הסחר עם הספקים, שינוי תמהיל בסל הקניה של הצרכנים ושינוי המכירתי בתחום האינטרנט. הרווח הגולמי ברבעון הרביעי 2018 הסתכם ב-102.7 מיליון שקל, עליה של 3% בהשוואה ל-99.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנת 2017. שיעור הרווח הגולמי ברבעון הרביעי 2018 עלה ל-25.2% מהמכירות.
 • הרווח מפעולות רגילות לפני הוצאות (הכנסות) אחרות בשנת 2018 הסתכם לכ-48.4 מיליון שקל המהווה כ-2.9% מהכנסות החברה בשנת 2018, עלייה, בהשוואה לכ-41.9 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, המהווה כ-2.6% מהכנסות החברה בשנת 2017. הרווח מפעולות רגילות בשנת 2018 גדל בכ-15.7% לעומת שנת 2017 עקב הגידול במכירות החברה וברווח הגולמי של החברה. הרווח מפעולות רגילות לפני הוצאות (הכנסות) אחרות ברבעון הרביעי 2018 הסתכם ב-12.3 מיליון שקל, עליה של 2.6%, בהשוואה ל-12.0 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, עקב העלייה במכירות וברווח הגולמי. שיעור הרווח מפעולות רגילות לפני הוצאות (הכנסות) אחרות ברבעון הרביעי 2018 עלה ל-3%, בהשוואה ל-2.9% בתקופה המקבילה ב-2017.
 • בשנת 2018 דיווחה החברה על תזרים חיובי מפעילות שוטפת של 29.4 מיליון שקל. יתרת מזומנים ושווי מזומנים ונכסים פיננסיים לזמן קצר ליום 31 בדצמבר 2018 הסתכמה בכ-77.2 מיליון שקל. הנזילות הגבוהה מאפשרת לחברה להמשיך להתפתח, לנצל הזדמנויות ולהרחיב את פעילותה. ההון העצמי, נכון ליום 31 בדצמבר 2018 עמד על 253.4 מיליון שקל, המהווה 39% מהמאזן. עיקר הגידול נבע מהרווח הנקי של החברה, ממימוש אופציות למניות החברה ובניכוי דיבידנד בסך כ-25 מיליון שקל אשר שולם במהלך שנת 2018.
 • החברה חילקה בשנת 2018 דיבידנד בהיקף של 25 מיליון שקל, ועם פרסום הדוחות הכריזה על דיבידנד נוסף של 5 מיליון שקל.

אייל רביד, מנכ"ל ויקטורי: "הרשת תחצה השנה רף של 50 סניפים, כשהנזילות הגבוהה שלנו והיציבות הפיננסית מאפשרות לנו להמשיך לצמוח באמצעות רכישת סניפים, הרחבת הנוכחות הגיאוגרפית, שיפור בתנאי הסחר ויצירת הכנסות ורווחים הולכים וגדלים. במהלך השנה הצגנו שיפור בכל הפרמטרים התפעוליים, עלייה בפידיון למ"ר ועליה בפידיון בחנויות זהות. בהסתכלות קדימה אל 2019, אנו פועלים להמשיך לספק ללקוחותינו מחירים תחרותיים, אשר באו לביטוי חד משמעי בסקר בלתי תלוי שנערך לאחרונה, ואנו מאמינים כי אמון הלקוחות יוביל להמשך מגמת הצמיחה"

עובדי מרכנתיל בפעילות קהילתית רבה ומגוונת בפורים ברחבי הארץ

הבנקאים של מרכנתיל חילקו משלוחי מנות לדיירי הוסטל גל בחדרה ולתלמידי בית הספר "גל אור" באולגה, אירגנו מסיבת חג פורים לתושבים הותיקים במרכז לקשיש בגבעתיים, חגגו מסיבת פורים לילדים במעון ויצ"ו בבת ים, והגיעו לשמח במחלקת ילדים במרכז הרפואי לגליל בנהריה ובצהרון לילדים נזקקים.

עובדי סניפי בנק מרכנתיל ברחבי הארץ נרתמו לפעילות קהילתית ועשייה חברתית לקראת חג הפורים במסגרתה עובדי בנק מרכנתיל בחדרה חילקו משלוחי מנות לחג פורים לדיירי הוסטל גל בחדרה המאכלס דיירים בעלי מוגבלויות ולתלמידי בית הספר "גל אור" באולגה.

רונן צדיק מנהל הסניף בחדרה מציין: "בנק מרכנתיל חוגג השנה 100 שנים של פעילות עסקית שיחד עימה קיימת מעורבות ועשייה קהילתית. יצרנו קשרים עמוקים עם 2 המוסדות הללו ואנו שמחים להגיע ולשמח את אנשי ההוסטל והתלמידים".

עובדי סניף בנק מרכנתיל במרכז שלום בתל אביב עזבו למספר שעות את הדלפקים והעמדות בבנק ויצאו למרכז לקשיש בגבעתיים לחגוג מסיבת חג פורים עם התושבים הותיקים בעיר, חילקו חבילות שי שנרכשו מעמותות חברתיות, שרו, והצטרפו לריקודים במסיבה עליזה. אורי מור מנהל סניף השלום ציין, שעשייה למען הקהילה היא חלק מה-DNA של עובדי בנק מרכנתיל שחוגג בימים אלו 100 שנים להקמתו.

עובדי סניף בנק מרכנתיל בנהריה יזמו בימים האחרונים לקראת חג הפורים פעילויות רבות למען ילדים תושבי העיר- הבנקאים חילקו משלוחי מנות ושימחו את הילדים במחלקת הילדים במרכז הרפואי לגליל בנהריה, בבית הספר "אילנות"  ובצהרון לילדים נזקקים.

גדי אלון מנהל הסניף: "העשייה למען הקהילה היא חלק מה-DNA שלנו בבנק והנתינה היא למעשה קבלה גדולה עבורנו והפעילות הענפה למען הקהילה היא חלק מארועי 100 שנה לבנק מרכנתיל".

בנקאי סניף בנק מרכנתיל בבת ים הצטרפו  למסיבת חג הפורים במעון ויצ"ו בבית פרו ביפו ד' ושימחו את ילדי וצוות המעון במשלוחי מנות. אסף רוטנברג מנהל הסניף ציין, שעשייה למען הקהילה היא חלק מה-DNA של בנק מרכנתיל ועובדיו.  את השי שהוענק לילדים אנו רוכשים מעמותות חברתיות ובדרך זו אנו מעצימים את התרומה והעשייה החברתית. בנק מרכנתיל חוגג השנה 100 שנים להקמתו – 100 שנים של בנקאות בה שזורה עשייה חברתית.".

כנס DIGIT 2019 לעיתונות דיגיטלית בבית ספר סמי עופר לתקשורת בבינתחומי הרצליה

הכנס, בשיתוף חברת Google  התקיים זו השנה השמינית ברציפות והוא עוסק בנושאים המרכזיים שעל סדר יומה של עיתונות הדיגיטל בארץ ובעולם באמצעות כיתות אמן מקצועיות, פאנלים והרצאות.

 • שמעון אלקבץ, מפקד גלי צה"ל: "לחץ פוליטי לא משפיע עליי, אם זה היה משפיע עלי היינו מקבלים זיגזוגים מכל מיני כיוונים. העבודה שלי היא לדאוג למה שקורה אצלי בתחנה ולהבטיח את האיזון והיכולת להביא קולות אחרים ולפעול לפי כללי מועצת העיתונות, לא ניתן לנהל כשאתה כל הזמן נגרר למתרחש בחוץ. צריך עמוד שדרה ולהאמין בערכים שאתה מביא מהבית. מול החיילים והכתבים הצעירים בתחנה אני מדבר על אמינות ואמון שהם עמודי התווך של השידור הציבורי. אם לא יהיה לנו את אמון הציבור אז לא יהיו הכנסות ומאזינים, ואילו האמון נבנה ע"י האמינות שלנו וזה התפקיד – לשמור על הבית הזה שנקרא שידור ציבורי מאחר ואין לנו לוקסוס שלא יהיה שידור ציבורי. אני עושה דבר אחד מאוד חשוב ומרכזי – אני שומר על הבית. גל"צ היא פס הקול של כל מה שקורה כאן וחלק מהתרבות שלנו. אני נבחרתי לתפקיד בכדי להגביר את מגוון הקולות שנשמע בגלי צה"ל לצד השמירה עליו.
 • בפאנל מועצת חכמי הטוויטר שעסק באופן שבו ה'ציוץ' הפך לכלי הנשק הפוליטי היעיל והקטלני ביותר השתתפו ח"כ איתן כבל, ח"כ מירב בן ארי, זהבה גלאון ואסף זמיר בהנחיית רועי כ"ץ.
 • ח"כ איתן כבל, העבודה: "הטוויטר הוא ברנז'אי עד כאב – אתה מצייץ, מוציא את הראש כדי לראות אם מוחאים לך כף אבל מגלה שאף אחד לא יודע על מה אתה מדבר. את הטוויטר צריך לראות בפרופורציות הנכונות ובישראל היא לא ממש תפסה. מה שכן הוא שאנשים עפים על עצמם שם ברמות. אני בטוויטר לא חוסם אף אחד. הייתה לנו לא פעם התלבטות בשאלה מה אנחנו עושים עם זה. כפייסבוק החל את דרכו בישראל דמיינתי לעצמי שזה הולך להיות כלי שהוא כמו כיכר העיר ביוון. אמרתי לעצמי שאולי כלי זה ישמש להתקשרות כנה וישירה מול הציבור שלך. היום זה כלי מסחרי, פוליטי ואפילו אכזרי".
 • ח"כ מירב בן ארי, כולנו: הטוויטר הוא ברנז'אי ועדיין שייך לתקשורת ולפוליטיקאים. עבורנו הפוליטיקאים מדובר בעולם ומלואו, אנחנו אומרים בו דברים ואז הם מקבלים פולו-אפ בתקשורת הממוסדת וברשתות החברתיו. כל פוליטיקאי מתחיל או ותיק צריך להיות בזירה הזו. עולם הטוויטר הוא נורא חזק אצלי ובמפלגה שלנו אני החזקה ביותר בטוויטר אחרי (משה) כחלון. הטוויטר הוא כלי מעולה גם בשביל להעביר קצת חוש הומור וגם בכדי להעביר מסרים רציניים. אחת הסיבות שיש לי הרבה עוקבים היא כי אני לא מפחדת ולפעמים אני גם חוטפת. למרות זאת, אני מעדיפה לומר את מה שאני חושבת ולשמור על היושרה שלי, גם אם אני לא 'כוס התה' של כל אחד".
 • מחקר חדש שערכו 'Vigo' ו'יפעת מידע תקשורתי' עבור כנס DIGIT2019 חשף את ממדי השוביניזם והאלימות המילולית-פוליטית כלפי מגישות החדשות בישראל. בין הממצאים שעולים מהדו"ח עולה, בין היתר, כי 20% מנושאי השיח הנוגעים למגישות החדשות הוא שיח אלים וסקסיסטי; 47% מהשיח הסקסיסטי עוסק במגישות בהקשר לבני זוגן; 35% מהשיח הסקסיסטי אלים באופיו וכולל קללות וגידופים. רועי כ״ץ, יו״ר סדרת כנסי DIGIT לעיתונות דיגיטלית, התייחס לממצאי הדו"ח ואמר: ״הדומיננטיות הנשית בהגשת כל מהדורות החדשות המרכזיות בישראל, מביאה לשיח שנאה ברשת החברתית המתמקד בעיקר במיזוגניה, התנשאות והקטנה. זאת בנוסף להשתלחות הקבועה על רקע נטייה פוליטית לשמאל״.
 • מני אברהמי, עורך המחקר ומנכ"ל יפעת מידע תקשורתי: "המשמעות של המחקר שלנו מלמדת שלצד ההשפעה הרבה של הרשתות החברתיות, גם לאמצעי התקשורת השונים דוגמת רדיו, טלוויזיה ועיתונות יש עדיין השפעה ניכרת. רק השילוב של כל אמצעי התקשורת השונים והבנתם הוא המפתח לפעילות תקשורתית נכונה של פוליטיקאים, גופים עסקיים ואנשים פרטיים. כך לדוגמא, כוחה והשפעתה הרבה של יונית לוי מגיעים מתוך השילוב בין אמצעי התקשורת השונים".

במהלך הכנס הוענק פרס DIGIT בשווי 15 אלף שקלים למיזם העיתונות המשרוקית של 'גלובס'. בטקס קבלת הפרס אמר בועז רקוץ', מנכ"ל המשרוקית, כי "זה נחמד להבין שעוד אנשים מכירים בכך שעובדות הן חיוניות לכולנו. זכינו בפרס דיגיט לשנת 2019 לעיתונות דיגיטלית ועבור חדשנות ואכן הפורמט שלנו הוא כזה, אבל מה שבאמת חדשני בעבודה שלנו הוא הבחירה היומיומית שלא להיגרר אחרי פופוליזם וקיצורי דרך או הישענות על מקורות אנונימיים, אלא להיות יסודיים ולהתעקש על בדיקת העובדות. בכל מקום שבו תהיה התבטאות עובדתית אנחנו נהיה שם בכדי לשאול האם מה שנאמר הוא נכון או לא נכון, ללא משוא פנים וללא תלות בזהות הדובר, תתעקשו שהשיח שאתם מעורבים בו הוא קודם כל מבוסס על עובדות".

כתיבת תגובה