ביטוח השתתפות עצמית לרכב השכור להפחתת חשש והפתעות

נסעתם לחו"ל עם רכב ונגרם נזק? ||| עשיתם ביטוח לרכב השכור בטיול ||| איך לדאוג שלא תשלמו יותר מידי ותוכלו לישון בשקט עם הרכב השכור ||| הצעה לבטוח זול וטוב שישאיר אתכם ללא דאגה ||| כל הפרטים וסיפור בהמשך <<<

תאונת דרכים (צילום דני בר)

תאונה בגרמניה

באחד מטיולי הפרטיים בגרמניה, ביום האחרון לפני הטיסה הביתה, ע"י פרנקפורט, בסיבוב הגישה לכביש המהיר Autobahn איבדתי את השליטה ברכב, במהירות גבוה אבל חוקית, ו"עפתי" מעבר לשול השמאלי של הפניה. התאוששתי בשבריר שניה והחזרתי השליטה לרכב תוך כדי האטה והחזרת הרכב לשול הכביש. למזלנו, לא היתה תנועה בכביש ועצרתי את הרכב במקום בטוח.

אחרי ירידת האדרנלין של האירוע הקצרצר והטראומטי, ירדנו מהרכב לבדיקת נזקים. לשמחתי הפעם שכרנו רכב SUV מסיבי עם מיטב תקני הבטיחות כך שלנו לא קרה כלום אבל לרכב כן. כל הצד השמאלי של הרכב היה עם מעיכות ושריטות מהתמרורים ומהצמחייה ששפשפתי בתאונה. כמו כן, מראת שמאל נעלמה.

חוזרים לשדה התעופה

המשכנו את היום כמתוכנן בטיול למרות נזקי הפח וחוסר המראה, והגענו לחברת ההשכרה כשעה לפני המתוכנן, ולפני הטיסה לארץ, כי היה ברור לי שהפעם החזרת הרכב תיקח יותר זמן. נשאר רק סימן השאלה: האם הביטוח שעשינו בהשכרת הרכב, מספיק טוב?  או אולי הטיול הזה יהפוך לסיוט כלכלי, כי להערכתי זה נזק של 4000 יורו לפחות – יותר מעלות כל הטיול.

בטוח העדר השתתפות עצמית

כמטייל ותיק ועתיר נסיעות והשכרות רכב, אני זוכר את העידן של בדיקה קפדנית של כל נגיעה, שריטה או כתם צבע ברכב לפני ואחרי ההשכרה והטיול. הפעם לשמחתנו, עשינו ביטוח שאמור להסיר מעלינו דאגות: ביטוח העדר השתתפות עצמית כלומר, במקרה שיש תאונה, נזק וכו', אין לנו כל השתתפות עצמית ואין עלות נוספת על ההשכרה שכבר שולמה. ביטוח אחר, לא פחות טוב אולם מעט טרחה בצידו, הוא ביטוח החזר השתתפות עצמית. כלומר, במקרה של נזק כלשהו לרכב, יחויב כרטיס האשראי בעלות ההשתתפות העצמית – בדר"כ כמה מאות יורו או דולר. לאחר החזרה לארץ, פונים לחברה המבטחת, ומקבלים החזר עלות ההשתתפות העצמית שחויבת.

התאונה בגרמניה – סוף דבר

ניגשנו למשרד והודעתי על תאונה שהיתה. הפקידה במשרד הרגיעה אותנו שהכול בסדר, וטוב שעשינו ביטוח ולא חסכנו בשלב ההשכרה, כפי שלדבריה, רבים מהלקוחות הישראליים, לא טורחים לעשות ובוכים בהחזרת הרכב. ניגשנו לרכב והיא נעלמה דום ואמרה: "לא חשבתי שכזה נזק עשיתם אבל הכול בסדר, העיקר שאתם בסדר". להערכתה מדובר על נזק של כ-10,000 יורו!!!

תאונה כתוצאה מרוח (צילום עמית לוי)

מסקנות ולקחים

 1. לשכור רכב בזול זה טוב, אבל חשוב שיהיה רכב בטוח.
 2. לשכור רק עם ביטול או ביטוח החזר השתתפות עצמית.
 3. אל תאמין לקיצורים השונים – הקיצור LDW או CDW מוכרים וידועים בקרב חברות ההשכרה הבינלאומיות. אבל הם כוללים בתוכם השתתפות עצמית של אלפי ש"ח ברוב המקרים. ובנוסף חברות השכרת רכב מקומיות קטנות וזולות מציינות גם קיצורים אחרים (בצידם הסבר בשפת המקום). ומה בדיוק רכשתם? איזה כיסוי?

השיטה הזולה לשכור רכב

לנוסע לחו"ל עומדות כמה אפשרויות להשכרת רכב וקבלת רכב כפי שהזמנת ובאחריות.

 • להיכנס למשרדי חברת השכרה בינלאומית בארץ או לאתרים הרשמיים שלהם ואז מובטח חוזה תקף, ביטוח ברור וגם הרכב שהזמנתם יחכה לכם בשדה התעופה – אפשרות מצוינת אבל יקר,  וגם אז לא תמיד הביטוח מלא וללא השתתפות עצמית יקרה.
 • להיכנס לאתרי השוואת מחירים וסוכנים גדולים ומוכרים כמו רנטלקארס RentalCars ולבחור את החברה שתיתן לך את המחיר הכי טוב לרכב שאתה רוצה. מובטח מגוון רחב של אפשרויות ומחיר מצוין. יש לשים לב לאותיות הקטנות ומומלץ לבחון את סוג הביטוח ועלות הביטוח – גם כאן בדרך כלל תשלמו השתתפות עצמית לא מבוטלת.
 • והכי חשוב – לבטח את ההשתתפות העצמית (במידה ולא קיבלת ביטול מלא מחברת ההשכרה) כדי למנוע חיובים מטורפים אפילו במקרים של פגיעות קטנות, אפשר לבטח את ההשתתפות העצמית דרך ביטוח הנסיעות שלכם (בדקו טוב את התנאים והיקף הכיסוי…), או דרך חברות שמספקות שירות זה באופן ייחודי, למשל Rentalcover שמיד אסביר עליה…
אופל זאפירה בין כרמים (צילום דני בר)

איך לשכור רכב בזול ולישון בשקט

 
- פרסומת -

 

השכרת רכב היא עסק לחברות השכרה. ביטוח גניבה או נזק לרכב הוא עסק של חברה מבטחת. רוב חברות ההשכרה מציעות השכרה זולה, כי זה מה שבודקים שעושים סקר שוק ומזמינים רכב להשכרה. מה עם הביטוח? האם הביטוח היקר הוא חלק מחבילת ההשכרה?

הדרך שאני מציע היא הפרדת הבדיקה והרכישה, בין השכרת הרכב לבין חבילת הכיסויים הביטוחיים שאינם כלולים בחבילת הביטוח הבסיסית.

ביטוח טוב וזול RentalCover

שכרתם רכב במחיר מצויין הכולל ביטול השתתפות עצמית? מצבכם מצויין ואין צורך שדבר נוסף. רק קראו היטב האותיות הקטנות בחוזה ההשכרה.

במידה ומוצעת לכם חבילת ביטוח ע"י חברת ההשכרה, מוטב שתיכנסו לבדוק באתר רנטאלקאבר RentalCover הצעה חלופית של ביטוח החזר השתתפות עצמית.

ההצעה של RentalCover מקיפה הרבה סעיפי כיסוי שאינם מכוסים ע"י חברות ההשכרה. זה ביטוח החזר כספי על סכום השתתפות העצמית שיטילו עליכם חברות ההשכרה במקרה של נזק לרכב,  גניבה, אבדן מפתח, פגיעה בפנסים, בצמיגים, שריפה, נזק לצד ג', מרכב התחתון ועוד (חלק גדול מהדברים האלו לא מבוטחים בחברות ההשכרה).

מי זו רנטלקבר RentalCover

רנטאלקאבר מבטחים אלפי ישראלים ששוכרים רכב בכל רחבי העולם (כולל בישראל עצמה), ולדברי מקור בחברה, השוק הישראלי הוא אחד השווקים החזקים ועל כן גם החשובים, שלהם. לקריאת ביקורות על רנטלקבר כנסו לאתר TrustPilot…

הידעת? חברות השכרת הרכב נוהגות לגבות דמי טיפול. אתם בטח מכירים את דמי הטיפול במקרה וקיבלתם דו"ח חניה או דו"ח מהירות. הקנס שתצטרכו לשלם לרשות העירונית בגרמניה יהיה 10 אירו אבל דמי הטיפול של חברת ההשכרה יהיו 25 אירו.
בנוסף להחזר ההשתתפות העצמית שיטילו עליכם חברות ההשכרה, RentalCover יחזירו לכם גם את דמי הטיפול בתביעה שיטילו עליכם בחברת ההשכרה 🙂
במקרה של נזק, גם אם יש לכם החזר או העדר השתתפות עצמית, אתם תהיו מכוסים על הנזק והתיקון, אבל יש חברות שנוהגות לגבות כמה עשרות אירו או דולר, עבור הטיפול המשרדי בתביעה. RentalCover דואגים לכסות אתכם גם על חיוב זה (במקרה ויש חיוב).

איך זה עובד ב-RentalCover?

 1. כנסו לאתר RentalCover… לקבלת הצעת מחיר
 2. הזינו: יעד, תאריכי טיול ומדינת המגורים (ישראל?)
 3. קבלו הצעת מחיר
 4. בצעו תשלום מאובטח ואתם מבוטחים מיידית
 5. התבטל הטיול? בטלו בחינם את הפוליסה, לא קרה כלום…

חשוב לדעת

  • RentalCover מבטחים גם קרוואנים, רכב 4X4 ועוד
  • טיפול ממוצע בתביעה אורך עד 3 ימים
  • התשלום במקרה של תביעה מועבר אליכם ל- PayPal או בהעברה לבנק שלכם בישראל (שכרוכה בעמלות העברה של הבנק) עפ"י ההעדפה שלכם
  • במקרה וקיבלתם הצעה במחיר דומה, חשוב להשוות את היקף הכיסוי
  • רכישה, תביעה ושירות 24/7 מכל מקום בעולם
  • ניתן לבטל את הביטוח ולקבל החזר כספכם עד למועד היציאה מהארץ

דרך צלחה וכיף של טיול

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. אמיר

  צר לי לבשר לך אבל השירות מזעזע עד כדי הונאה…שילמתי 800 יורו לחברת ההשכרה על נזק ורנטלקארס לא עונה לי לפניות. אין טלפון. אימייל בלבד. לך תרדוף אחריהם.

  1. Dany Bar

   כידוע לך, מזה חודשיים כל שירותי התיירות משותקים לא רק בארץ. ניסיוננו עד עידן הקןרןנה היה מעולה. מציע להמתין עם עוד סבלנות ולא להרפות במיילים

 2. דיילו

  אני רק שאלה:
  אם אני חלילה עושה תאונה, וזה באשמתי, נניח פספסתי תמרור עצור – האם יש כיסוי לביטוח?
  תודה!

  1. Dany Bar

   ביטוח לא עוסק באשמה. משטרה עוסקת באשמה ויהיה לך עסק עם המשטרה המקומית. הביטוח יכסה נזקי רכוש ונפש של כל הנפגעים

כתיבת תגובה