כל הטיפים לתחבורה ותנועה בבירת אוסטריה, וינה

אחת הערים המצטיינות באיכות החיים והיותה ידידותית לסביבה עם פתרונות תחבורה חשמליים למכביר היא בירת אוסטריה, וינה ||| טיול בווינה לא מצריך השכרת רכב והעלויות הקשורות לחניה עירונית כי יש תחבורה ציבורית מצוינת ||| המעבר משדה התעופה לעיר או בכיוון ההפוך, גם הוא מצוין עם שלל אפשרויות תחבורה ציבורית ובכל שעות היממה ||| כל הפרטים והאפשרויות בהמשך…

מטוס אוסטריאן בשדה התעופה וינה (צילום PIXABAY)

הנסיעה מ/ל שדה התעופה ומרכז וינה

נמל התעופה הבינלאומי וינה-שווכאט (VIE) Schwechat נמצא כ-20 ק"מ מזרחית למרכז העיר על הכביש המוביל לברטיסלבה Bratislava בירת סלובקיה, שנמצאת 50 ק"מ מזרחית לשדה התעופה. משדה התעופה יש שלל אפשרויות של תחבורה ציבורית עד מרכז העיר או לקרבת מקום הלינה שלכם (שמן הסתם נמצא ליד אמצעי תחבורה שמוביל למרכז העיר).

משדה התעופה יוצאות 2 רכבות כל חצי שעה. הקו הראשון נקרא CAT שמשמעות השם City Airport Train שכרגע לא פועל אבל באתר מציינים שיחזור לפעילות באביב 2022. הקו הוא מהיר וישיר משדה התעופה למרכז העיר, תחנת מיטה Mitte תוך 15 דקות בלבד. פרטים על הקו הירוק CAT בקישור… ראוי לציין שבעת הנסיעה חזרה לשדה התעופה, ניתן להפקיד המזוודות ולעשות צ'ק אין בטרמינל בעיר (ואם יש לכם הרבה זמן עד הטיסה, אפשר לטייל בעיר ללא המזוודות).

האפשרות השנייה היא גם הזולה יותר משמעותית, הוא קו הרכבת 7S שגם עובר בתחנת Mitte ובדרכו לשדה התעופה עוצר בכמה תחנות. משך הנסיעה כ-30 דקות. 2 הרכבות יוצאות מהרציף שמתחת לטרמינל של וינה – יוצאים מאולם קבלת הפנים ופונים ימינה שם תראו את השילוט והירידה לרציפי הרכבות.

הערה חשובה: יש לרכוש כרטיס נסיעה מבעוד מועד ולפני הירידה לרציף. ניתן לרכוש בחנות OBB ממש לפני הירידה לרכבת. אם מתכוונים לרכוש כרטיס תחבורה לתקופה של 24/48/72 שעות או שבועי, עשו זאת גם והנסיעה ברכבת תעלה רק תוספת של 2 יורו.

אוטובוס מהיר

שרות ישיר משדה התעופה ועד למרכז וינה, משעות הבוקר המוקדמות ועד חצות. הנסיעה באוטובוס המהיר אינו רלוונטי לטסים בטיסות החסך שיוצאות לפנות בוקר והצ'ק-אין נערך ממש באמצע הלילה. פרטים בקישור….

רכבת תחתית וינה U-Bahn Wien

ברחבי המטרופולין של וינה, פועלים חמישה קווי רכבת תחתית שנקראת בגרמנית אוּ-בָּאהן ומשולטת בסימן האות U. רשת ה-U כוללת 84 ק"מ של מסילות ב-5 קווים שמסונכרנים עם החשמליות ואוטובוסים (אותם מספרי קווים בזמנים שונים – מה שמונע בלבול ומקצר את זמני ההמתנה עד לדקה אחת של המתנה בשעות השיא). הקווים עם קישור לתחנות שבקווי בפירוט כאן:  U1הקו האדום… | 2U הקו הסגול…. | 3U הקו הכתום… | 4U הקו הירוק…. | 6U הקו החום… | הקו 5U נמצא בבנייה כבר שנים רבות. מפת קווי הרכבת התחתית של וינה בקישור…

אוטובוסים, רכבות וחשמליות

 
- פרסומת -

 

בנוסף לרכבת התחתית, יש בעיר רשת של רכבות פרבריות שחוצות את וינה ומסומנות באות S ונקראות אסּ-בָּאהן S-Bahn. מפת רכבת S של וינה בקישור… כמו כן יש בווינה מערכת של רכבות חשמליות שנוסעות כבר יותר ממאה שנים שנקראים טראם והם אוטובוסים חשמליים שנוסעים במסילות ומכונים בווינה גם בים Bim או טראמווי  Tramwayוהשם הרשמי של מערכת תחבורה זו הוא Wiener Straßenbahn ומפת הטראם של וינה בקישור….

ואם לא די בכך, כל העיר והפרברים מרושתים בקווי אוטובוס רגילים. מפת קווי האוטובוס של וינה בקישור…

הטראם של וינה (צילום PIXABAY)

כרטיסי נסיעה

לנסיעה במערכת התחבורה הציבורית יש לרכוש כרטיס מראש. כרטיס 24 שעות בעלות 8 אירו, 48 שעות בעלות 14 יורו וכרטיס שבועי Wochenkarte שתקף מיום שני בבוקר עד שבוע לאחר יום ראשון בחצות ועולה 17 יורו (כמו כרטיס 72 שעות). יש עוד כרטיסים שכוללים את פרברי וינה אבל אנחנו מתייחסים למרכז העיר שבו נמצאים כל האתרים שמעניינים את התייר הישראלי בביקור בווינה.

כל אחד מהכרטיסים, יש לתקף עם השימוש הראשון בעמדות הפזורות בכניסה לכל תחנות הרכבת והאוטובוסים וכתוב עליהן Validate. מכניסים את הכרטיס שרכשתם, פעם אחת בלבד בפתח המתאים ותשמעו את צליל ההדפסה ורק אז מוציאים את הכרטיס ובודקים שמודפס עליו התאריך והשעה. קחו איתכם את הכרטיס בכל נסיעה אחרת לא תוכלו להוכיח ששילמתם עליה.
ילדים עד גיל 6 נוסעים בחינם ומגיל 6-15 הנסיעה היא ב- 50% הנחה. בימי ראשון, חופשות בית ספר וחגים ילדים עד גיל 14 נוסעים ללא תשלום.

כרטיסי תחבורה ואטרקציות

Vienna Tourist Pass הוא כרטיס תחבורה ואטרקציות הכולל עשרות אתרים, מוזיאונים ואטרקציות וגם אוטובוס תיירים מיוחד העובר בין האתרים. פרטים ורכישה בקישור… כרטיס Vienna PASS מאפשר כניסה ל- 60 אתרים ברחבי העיר ונסיעה חינם באוטובוס התיירותי Hop On Hop Off שניתן לרכוש בקישור….

רובעי העיר

וינה מחולקת ל-23 רובעים כשהרובע המרכזי ההיסטורי הוא רובע 1 שמכונה גם העיר הפנימית Innerer Stadt כאשר אותו מקיף כביש טבעתי שנבנה על תווי החומה שהקיפה את העיר העתיקה עד המאה ה-19. הכביש הטבעתי מכונה רינג או בשמו המלא Ringstraße . למעשה רוב העניין שלנו כתיירים הוא ברובע 1. מפת הרובעים בקישור…

אובר Uber

אפשרות אחרת לנסיעה במחיר זול ממונית אבל יקר מרכבת או רכבת תחתית הוא שירות הנסיעות השיתופיות אובר Uber. בשעות הלילה לא פועלת תחבורה ציבורית (באופן כללי בין חצות ל-5 בבוקר) וזו האפשרות היחידה להגיע מהעיר לשדה התעופה לטיסת בוקר זולה שתעלה פחות מהנסיעה. פרטים והורדת האפליקצייה בקישור…

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך: