לאילו מדינות אפשר לטוס בספונטניות ולאילו חשוב לתכנן טיול מראש?

איך אתם אוהבים את הטיולים שלכם, מתוכננים עד הפרט האחרון, או להפך – ספונטניים עד כמה שרק אפשר? האמת היא, שיש מדינות שאליהן אפשר לטוס גם ללא הכנות מיוחדות וגם בלי להתארגן מראש על כל פרט. לעומת זאת, במדינות אחרות מי שלא יוצא לאחר תכנון מדוקדק עלול לסבול מקשיים, בזבוז ממשי של זמן ואפילו עוגמת נפש. קבלו הצצה לכמה מדינות שאליהן אפשר לטוס פחות או יותר בספונטניות ולאילו חשוב לתכנן כמו שצריך, מראש.

הלוחות הטקטוניים של אמריקה הצפונית ואירואסיה – הפארק הלאומי ת'ינגווליר Þingvellir, איסלנד Iceland (צילום יח"צ חו"ל בוקינג.קום)

למקומות אקזוטיים חשוב לתכנן מראש

במקום לעבור מדינה מדינה מסביב לגלובוס, מאוד נוח להתייחס בעת ובעונה אחת ליעדים אקזוטיים לעומת יעדים פחות אקזוטיים. על פי רוב, אם אתם יוצאים לאפריקה, למדינת איים מרוחקת או שאתם חולמים להגשים טיול לאיסלנד, חשוב מאוד לתכנן את הטיול מראש. כאשר מדובר על יעד לא אקזוטי במיוחד, בדרך כלל אפשר להמריא בצורה די ספונטנית. קחו לדוגמא את איסלנד. האם אתם יכולים לענות על השאלה הפשוטה לכאורה, מה עדיף לנסוע לשם? על אותה השאלה לגבי יוון, לדוגמא, אין כמעט ישראלי שלא יוכל לענות מתוך שינה. ככל שאתם פחות מכירים את התרבות או המנטליות, תכננו מראש כי ספונטניות עלולה לבזבז לכם זמן יקר.

אירופה הקלאסית לעומת רוסיה, ארה"ב או קנדה

אם מתחשק לכם להמריא לטיול באירופה הקלאסית או שרציתם להגשים טיול של סקי באיטליה או בשווייץ, אלה מסוג הטיולים שאפשר לטוס אליהם ללא הכנות מיוחדות. אפילו בשביל סקי כיום לא צריך יותר מדי תכנון, משום שאת כל הציוד אפשר להשכיר במקום. לעומת זאת, אם אתם רוצים להכיר את רוסיה או שמתחשק לכם להגשים טיול תרמילאים או טרקים באמריקה שעדיין לא הספקתם, כדאי לתכנן מראש. אגב, טיול מחוף לחוף בארצות הברית או טיול בקנדה, גם אותם כדאי לתכנן בצורה טובה. כאשר המרחקים בין אתרים שונים כל כך עצומים, עדיף להגיע מוכנים (וחוץ מזה, צריך ויזה). כדאי לברר על אפשרויות תחבורה, ללמוד על המנטליות המקומית, לפעמים לשכור מדריך או לדאוג לרכב שכור מראש. לגלות על אטרקציות נסתרות ודרכי ההגעה היותר קצרות.

 
- פרסומת -

 

טיולי שופינג? זה הכי ספונטני בעולם

רוצים לערוך טיולי שופינג בספרד, באנגליה או בקניונים של מזרח אירופה? שמעתם על הקניונים השוקקים של פראג? חולמים של השווקים והדוכנים של תאילנד המרהיבה? אם בראש שלכם לצאת לטיסה לטיול על טהרת השופינג, אז האמת היא שלא ממש צריך להשקיע בתכנונים מפורטים. כל מה שצריך לבדוק זה מהם הקניונים השווים או באילו שווקים תמצאו מחירים מצוינים. מעבר לכך, לא תצטרכו לעשות יותר מדי בדיקות או תכנונים. אלה טיולים שהמילה ספונטניות תפורה עליהם. בזמן השיטוטים והקניות, כבר תוכלו למצוא כל מיני רעיונות למקומות נוספים ששווים ביקור, אם נשאר לכם עוד זמן פנוי.

הטריק שתמיד עוזר

אם אתם רוצים לטוס, לא משנה לאן אבל העיקר בספונטניות, גלו את הטריק שתמיד עוזר. יש כמה יעדים שאליהם הישראלים נוהרים בהמוניהם. אנו לא מדברים רק על פריז בצרפת, אמסטרדם בהולנד, פראג בצ'כיה או איי יוון. יש עוד יעדים שתפסו חזק את מפת הנסיעות ותמיד מדובר במקומות שקל להסתדר בהם בלי תכנון מדוקדק. לאן שכולם נוסעים לא צריך יותר מאשר כרטיס טיסה ומקום במלון. ברגע שיש לכם את זה, אתם די מסודרים. במלון עצמו או בסניפי השכרת הרכב תוכלו לקבל מידע על אתרים ואטרקציות. במקומות הללו אמצעי התחבורה השונים נגישים מאוד. כמעט תמיד תהיה לכם רכבת תחתית בהישג יד או כמה סניפים זמינים של השכרת רכב, אוטובוסים או רכבות.

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך: