משכנתא והשקעות בעידן פוסט-קורונה

משפרי דיור בעקבות שינויים בצרכים שלנו בעת בידוד או עבודה מהבית ||| האם כדאי להשקיע בלונדון או אולי ברומא ||| כיצד נוכל לבחון באובייקטיביות את הצעות המשכנתא של הבנקים השונים ||| כל הפרטים והקישורים בהמשך…

כסף חשוב להשקעה וחיסכון (צילום Pixabay)

עידן הפוסט קורונה בכלכלה

מזה שנה העולם נמצא בתסריט שאף אחד לא צפה ואף אחד עדיין לא יודע איך יסתיים. להתפשטות נגיף הקורונה COVID-19 יש השלכות בריאותיות, נפשיות, השפעות על שנת הלימודים לצעירים ועוד. אבל מה באשר להשלכות הכלכליות ובעיקר להשלכות לטווח הארוך?

כיצד נשמור על עצמנו מפני נזקים כלכליים שעלולים להגרם לנו בטווח הבינוני והארוך? האם לא הגיע העת להשקיע בנדל"ן בארץ? האם לא כדאי להשקיע בנדל"ן בחו"ל?

השקעה לטווח ארוך

השקעה בנדל"ן היא בראש ובראשונה לטווח ארוך או בינוני (5+ שנים) כי הנכס דורש טיפול מרגע הרכישה ועד שמתחילים לראות תשואה מהשכירות. כמו כן יש לתת זמן לעליית ערכו של הנכס עקב שינויים סביבתיים שייטיבו עם הנכס כמו פיתוח תחבורתי, סביבתי, חינוך ועוד באזור המבנה שרכשתם. עוד על יתרונות ההשקעה לטווח ארוך בקישור…

דוגמא לכך היא סביבת אזור הבורסה ברמת גן, שהופכת לאחד מאורי הביקוש הטובים בישראל עקב פתיחת תחנת הרכב התחתית – הקו האדום, בצומת עלית הסמוך והקירבה לתחנת רכבת סבידור-ארלוזרוב וזאת בנוסף לאזור תעסוקה שממשיך להתפתח באזור.

דירה פוסט קורונה

בימי הסגרים והבידודים שהוטלו עלינו גילינו שהצרכים שלנו בדירה קצת השתנו. בנוסף מצאנו העבודה מהבית והלימודים מהבית בזום הביאו את המשפחה הישראלית להבין שדירה צריכה להיות בחלוקה קצת שונה והדגשים שונים.

מרפסת בה אפשר לשבת ולאו דווקא עם מפנה דרומי חם ויוקד בלהט הקיץ, הפכה למרכיב חשוב בעת חיפוש דירה. בנוסף, חללי עבודה כלומר חדר בו הילדים יכולים ללמוד בשקט מול המסך ופינת עבודה בה ההורים יכולים לשבת לעבוד מבלי שיפריעו לשאר בני הבית ועוד.

 
- פרסומת -

 

בעקבות כך יהיו הרבה שינויים בין משפרי הדיור בישראל ובעקבות כך דירות שיעברו לשוק ההשעה ושכירות.

השקעה בחו"ל

מי שאוהב את חו"ל יכול למצוא בהחלט השקעות מעניינות ישירות שאפשר לעשות בחו"ל. צעד ראשון הוא בחירת היעד האטרקטיבי ביותר לעת זו. חשוב שיעד ההשקעה יהיה נגיש עם טיסות יחסית זולות על מנת לא להכביד על ההוצאות נסיעה שיגיעו בהמשך.

איטליה שנפגעה קשות המגיפת הקורנה בהחלט סובלת מצניחת ערך נכסי הנדל"ן. פרטים על דוגמא של רומא בכתבה בכלכליסט על השקעות נדל"ן ברומא…

השקעה בלונדון יכולה גם היא להיות מעניינת לאור ההשפעות על הכלכלה האנגלית כתוצאה בהתפשטות הווריאנט הבריטי של וירוס הקורונה COVID-19. לצורך כך יש ללמוד להכיר את שוק הנדל"ן וההתפתחויות של הדמוגרפיה והגאוגרפיה של לונדון רבתי.

בחינת הצעה להשקעה ולמשכנתא

כשבוחנים נכס להשקעה חשוב לבחון את המחיר, גובה ההשקעה ממקורות עצמיים (חסכונות) וגובה ההשקעה שהמקור הכספי לה הוא הלוואת משכנתא. כדאיות לקיחת משכנתא תלויה בגובה הריבית וכמובן בגובה ההחזר החודשי שיהיה על הלווה לשלם.

הריבית תלויה בריבית הפריים שמשתנה מעת לעת. יש עקוב אחר הודעות בנק ישראל בעניין ריבית הפריים… לפני לקיחת המשכנתא. מומלץ לעשות סקר שוק בין מספר בנים למשכנתאות על פי ההצעה שתכלול גובה המשכנתא, גובה הריבית באחוזים וגובה ההחזר על פי הפרישה עליה החלטתם.

הצעד הבא לפני קבלת ההחלטה הוא בדיקת הנתונים שקיבלתם מהבנק. לצורך זה אנחנו ממליצים על חMortgage Calculator לחישוב משכנתא מומלץ ואובייקטיבי… באתר זה תוכלו להזין נתונים ולבדוק באובייקטיביות את ההצעות השונות שקיבלתם לצרכי הלוואת המשכנתא ואת נכונות הנתונים שמסר לכם יועץ המשכנתאות בבנק.

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך: