שייט נהרות על הדנובה

לא מעט ישראלים גילו בשנים האחרונות את האפשרות ליהנות משייט נהרות באירופה. חלקם בוחרים לשלב בשייט מספר נהרות אשר מצטלב

ערוץ שער הברזל על הדנובה (צילום אראלה פלד)

ים אחד עם השנים או דרך חיבורים אחרים מאפשרים שייט ביותר מנהר אחד. אחרים בוחרים לעצמם נהר מסוים והם שטים לאורכו.

כך למשל, לא מעט ישראלים בוחרים לערוך שייט נהרות על הדנובה. הנהר השני בגודלו באירופה (2,860 ק"מ), אשר חוצה ערים כמו בודפשט, וינה, בלגד, ברטיסלאבה, ועוד שורה של ערים ועיירות בגרמניה, הונגריה, אוסטריה, סלובקיה ועוד (בסך הכל 10 מדינות). הנהר מתחיל ביער השחור בגרמניה ונגמר על גבול רומניה-סרביה. אין ספק שמדובר באחד מטיולי השייט המרשימים ביותר, לא רק באירופה אלא בכלל.

אנחנו יכולים למצוא שייט על הדנובה במגוון רחב של אפשרויות, בין אם זה לאורך כל המסלול או לאורך חלק ממנו, אנחנו יכולים גם ליהנות מאפשרות של שילוב בין שייט בנהר לבין עצירה בערים וכפרים מסוימים לצורך ביקור יום או יותר. הכל תלוי כמובן בסוג המסלול שאנחנו בוחרים.

לפני שנציג כאן מספר הסברים על הטיולים וטיפים כיצד לבחור מסלול של שייט על הדנובה, חשוב לציין, לפני שבוחרים לטיול כזה, מוטב לבדוק האם אנחנו מעוניינים בטיול מאורגן שיוצא מהארץ או שמא אנחנו מעדיפים להגיע אל אחד המקומות מהם יוצאת ספינה לשייט ולערוך את הטיול בעצמנו. עלינו לערוך את השיקולים, מבחינת עלויות, זמן ואופי הטיול, על מנת להחליט מה מתאים לנו.

כיצד עורכים טיול שייט על הדנובה

 
- פרסומת -

 

שייט על בדנובה נערך, כאמור, באופן עצמאי וכן באופן מאורגן. ההבדל הוא, שבאופן עצמאי עלינו להחליט על נקודת הכניסה לשייט ונקודת היציאה, אנחנו אמורים לארגן את כל מה שכרוך בטיול, מתחילתו ועד סופו.

לעומת זאת, במסגרת טיול מאורגן יש חברה שמארגנת עבורנו הכל, היא קונה מקומות בספינה, היא יוצרת את המסלול, יש מדריך שמלווה אותנו, אנחנו רק צריכים להופיע עם הדברים שלנו ולעלות על הספינה.

כאשר אנחנו מחליטים לערוך שייט בדנובה, מאחר ומדובר בנהר מאוד גדול, אנחנו צריכים להחליט כמה ימים אנחנו רוצים שהטיול ייערך, באיזה חלק ממנו, מה עוד יכלול בטיול, כלומר עלינו לבחון האם והיכן יש נקודות ירידה מהספינה לטיול בחופים ומה הטיול הזה כולל.

חשוב שנבדוק את העונה בה הטיול נערך, על מנת שלא נמצא את עצמנו מטיילים בעונה קרה או חמה, כמו כן חשוב שנבדוק את סוג הספינה בה משתמשים במהלך השייט, מה גודל החדרים שמקבלים ומה הספינה כוללת.

חשוב להבהיר, שייט נהרות באופן כללי ובפרט בדנובה, יכול להתאים להורים ולילדים כאחד. החוכמה היא לדעת לשלב בין הרצונות של השניים על מנת שכל צד יהיה מרוצה ויוכל ליהנות ממה שהמסלול מציע. מן הסתם, את המסלול יש לראות לפני רכישת מקום בטיול.

כתיבת תגובה