חדשות התרבות ואמנות 6/2021

ענפי התרבות והאמנות נפתח עם פתיחת המוזיאונים ואולמות ההופעות ||| קולנוע יוק וכך רק TV ותיאטרון באולמות בתפוסה חלקית ||| תחרות פרסי הטלוויזיה של האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה עם המועמדות.ים הסופיים ||| אירועים במתכונת קצת שונה ממה שהורגלנו ||| הרבה מסכים עם טלוויזיה והרבה Zoom ||| להמשך הידיעות וההצעות ….

הכתובת על סלע זיכרון באתר ההנצחה ע"י שאר ישוב (צילום דני בר)

יום השואה, יום הזכרון ויום העצמאות

כאן 11 עם ברנשטיין הפרטיזן האחרון בערב יום השואה

כאן 11 ישדר בערב יום השואה והגבורה, יום רביעי, 7 באפריל, בשעה 21:15, בהקרנת בכורה את הסרט "ברנשטיין – הפרטיזן האחרון", סרט דוקו-דרמה דובר רוסית המספר את סיפורו של ליאוניד ברנשטיין, גיבור מלחמה יהודי, החי בביתו הצנוע בקרית אתא. בעת הכנת הסרט הוא אדם כבד הליכה, שאיש משכניו אינו יודע כי הוא אחד מאחרוני המפקדים של גדודי הפרטיזנים במלחמת העולם השנייה, וגם האיש שאיתר את המתקן הסודי בו פיתחו הגרמנים את נשק יום הדין  של היטלר – טילי V2.

דרך עיניו של הפרטיזן הותיק בן 97 נפרשת דוקו-דרמה מרהיבה ומרגשת, כשבווידויו האחרון מול המצלמה נפרשים סיפורי גבורה נועזים לצד המראות הרודפים אותו על ערש דווי: נשים וילדים הנשרפים לנגד עיניו, פרטיזנים שהיה עליו להוציא להורג, ושחרור אסירים יהודים שנדונו למוות. רגע לפני שיעצום את עיניו, הוא מתמודד עם ההחלטות שקיבל ומספר כיצד גילה לא רק את הנשק הסודי של היטלר, אלא את הכוחות הגלומים בו ואת היכולת לשמור על רוח האדם.

בסרט מספר ברנשטיין (שנפטר במהלך צילומי הסרט) למצלמה את סיפורו, והצופה מצטרף לזיכרונותיו של ברנשטיין באמצעות עלילה המגולמת על ידי שחקנים וכוללת שחזורים של קרבות היסטוריים.

במאי: רומן שומונוב, תסריטאי: סימון שכטר, מפיק אחראי: רונן מכליס בלזם, מפיקים: עמנואל שכטר, הילה גיא, מפיק שותף: ליאור ששון.

יד ושם וסלקום tv בפרויקט תיעודי נרחב לציון יום השואה

במסגרת הפרויקט יעלה בסלקום tv למשך 48 שעות, "ערוץ יד ושם", ערוץ ייעודי שכולל עדויות מלאות של שורדי שואה שמספרים את סיפורם האישי.

העדויות שיעלו בערוץ, הן עדויות באורך מלא כפי שהניצולים מסרו לארכיון יד ושם במהלך השנים, כל אחת מהן אורכת בממוצע כשעה וחצי. מדובר בכ-30 עדויות מלאות, חלקן עדויות חדשות שעולות לראשונה בערוץ.

שיתוף הפעולה המיוחד בין יד ושם לבין סלקום החל בשנה שעברה וממשיך גם השנה לאחר שהעדויות נצפו על ידי עשרות אלפי צופים בסלקום tv. גם השנה, לרגל יום השואה, יעלה בסלקום tv ערוץ עדויות של יד ושם, שכולל עדויות מלאות של שורדי שואה שמשמיעים את קולם ומספרים את סיפורם המרגש. סלקום tv בחרה לחבור לפרויקט התיעודי החשוב, ותשדר אוסף מגוון של עדויות בערוץ ייחודי – ערוץ יד ושם – שיעלה בערב יום השואה, 7.4.2021, וישדר במשך 48 שעות את סיפורם האישי של שורדים שבחרו למסור עדות ליד ושם ולציבור כולו, ותועדו על ידי גובי עדויות של יד ושם באופן מקצועי, רגיש ומכבד.

לצד העדויות בערוץ, יד ושם מזמין ניצולי שואה ובני משפחותיהם, וכן משפחות של קורבנות שואה, לקחת חלק בפרויקט "לאסוף את השברים" ולמסור ליד ושם מסמכים, תצלומים או חפצים מתקופת השואה למשמרת ביד ושם.

מצ"ב חלקיק מתוך העדויות של שורדי השואה שישודרו בערוץ יד ושם בסלקום tv. שורדי השואה הם דור הולך ונעלם. אך הסיפור שלהם לא יאבד, אלא יסופר לעד למען הדורות הבאים:

 • חייה של הגב' חיה גוטמן (ארליך) בזמן מלחמת העולם השנייה היו מסכת של רדיפות והגבלות מצד הכיבוש ההונגרי, גירוש למחנות ריכוז ועבודות כפייה. בעדותה, מספרת הגב' גוטמן, ילידת מונקץ', צ'כוסלובקיה, 1928, על חייה כאסירה באושוויץ, בגרוס-רוזן ובמחנות נוספים, עד לשחרור.
 • משפחתו של פרופ' שאול פבלה לדני, יליד בלגרד, יוגוסלביה, 1936, הייתה בבלגרד עם פרוץ מלחמת העולם השנייה – ובסופה. בעדותו מספר פרופ' לדני על תלאותיה ונדודיה של משפחתו במהלך המלחמה, דרך בודפשט, מחנה ברגן בלזן ושוויץ; על חייו, כפעוט במסתור במנזר, בעקבות הכיבוש הגרמני; ועל מקצועו הייחודי של אביו ומשמעותו בהישרדות המשפחה.
 • הגב' ז'ן קלטש ציון, בת למשפחה אמידה ומסורתית מיוון, הוסתרה עם בני משפחתה במהלך מלחמת העולם השנייה – וכך ניצלה. בעדותה, מספרת הגב' קלטש, ילידת סלוניקי, 1922, על החיים במסתור בהרים, בסיוע הפרטיזנים המקומיים, ועל העלייה לארץ ישראל, תוך הברחת הגבול לתורכיה.
 • מר מוריס גליק נולד באנטוורפן, בלגיה, ב-1939, כחודש לאחר פרוץ מלחמת העולם השנייה, למשפחה שמוצאה מטרנסילבניה. בעדותו מספר על קורות משפחתו ועל הצלתו כפעוט במסתור אצל בני משפחת ואן דן סטוק, שהוכרו כחסידי אומות העולם, עד לפגישתו המחודשת עם אביו.
 • הוריו של מר משה ספינדל עזבו את גרמניה לאחר עליית היטלר לשלטון והשתקעו בצרפת. ביוני 1940 פלש הוורמאכט לצרפת וכבש אותה. בעדותו, מספר מר משה ספינדל, יליד טולוז, צרפת, 1934, על החיים כילד במסתור, בחווה בכפר פוז'ודרן, בסיוע המחתרת הצרפתית ואנשי הכפר, עד לשחרור בידי הצבא האמריקני, ועל העלייה לארץ ישראל במסגרת עליית הנוער.

HOT עם הסטורי של אווה ביום השואה

היצירה זוכת הפרסים "הסטורי של אווה", המספרת את סיפורה האמיתי של ילדה יהודייה שנרצחה בשואה מנקודת מבטה ועלתה לאינסטגרם בשנת 2019, תגיע ביום הזיכרון לשואה ולגבורה לראשונה לטלוויזיה רק ב-HOT. הסרט יעלה במלואו לשירות ה-VOD ו-VOD Young של החברה החל מיום רביעי ה-7.4 ויהיה זמין לצפייה במהלך יום השואה ב-HOT VOD young ולמשך חודש ב-HOT VOD.

הסטורי של אווה הוא פרויקט של היזם הישראלי מתי כוכבי ובתו מאיה, באמצעות חברת ההפקות שלהם Stelo Stories. הוא מתאר את חייה של אווה היימן, נערה יהודייה מבודפשט שהייתה בת 13 כשהנאצים פלשו להונגריה. הסרט מצולם וערוך כאילו אווה עצמה צילמה אותו במכשיר הטלפון שלה והעלתה לאינסטגרם.

מאז עלה לאוויר, בשנת 2019, הסרט גרף מעל ל-300 מיליון צפיות ברחבי העולם ושורה של פרסים יוקרתיים, בראשם פרס ה-Webby, הנחשב לאוסקר של העולם הדיגיטלי. "הסטורי של אווה" נחשב כיום לפרויקט ההנצחה המצליח ביותר בעולם והוא הצליח להנגיש את אירועי השואה למאות מיליוני צעירים שלפני כן לא נחשפו אליהם.

מה אם לילדה בשואה היה אינסטגרם?

כשהנאצים פלשו להונגריה ב-1944 אווה היימן הייתה נערה בת 13. הדברים שהעסיקו אותה עד אז היו חברתה הטובה ואהבה צעירה ומרגשת. כמו נערות רבות בגילה, היא תיעדה את חייה ומחשבותיה ביומן. עשרות שנים לאחר שאווה שיתפה את סיפורה בדיו, התיאורים שלה התעוררו לחיים בסיפורי אינסטגרם (סטוריז) ובסרט מקורי פורץ דרך.

יומנה וחייה של אווה היימן נחשפו ביום הזיכרון לשואה ולגבורה 2019 בפרויקט אינסטגרם ראשון מסוגו, שיצר היזם הישראלי מתי כוכבי יחד עם בתו ומאיה – "הסטורי  של אווה". אווה העניקה הזדמנות מצמררת לחוות את סיפורה האמתי של נערה יהודייה שחיה בתקופת השואה באמצעות סטוריז עכשוויים, שעלו בפרופיל אינסטגרם ייעודי שהוקם לזכרה. בכל שעה במשך 24 שעות עלה לרשת סטורי, המספר חלק נוסף בסיפורה של אווה. הסטוריז הראשונים תיארו ילדות רגילה של נערה יהודייה בהונגריה, בהמשך את פלישת הנאצים ועד המשלוח לאושוויץ. מאות מיליונים ברחבי העולם ליוו את אווה עד לשילוחה למחנה ההשמדה אושוויץ יחד עם סביה.  עמוד האינסטגרם של אווה נותר פעיל גם בהמשך וביום השואה הבין לאומי 2020 עשרות מנהיגי מדינות כתבו לה מסרים נגד אנטישמיות.

הפרויקט המיוחד מבוסס על יומן אישי שהשאירה אחריה אווה, שעובד לתסריט והופק עם צוות של כ-400 אנשי הפקה, שחקנים וניצבים, ששחזרו את חייה של הנערה. הסרט חולק לסטוריז מצולמים אשר מבוססים על היומן הכתוב, אשר מתארים את האירועים בחודשים האחרונים לחייה, החל מהיכרות עם משפחתה וחברותיה, דרך פלישת הנאצים לעיר מגוריה, החלת חוקי הגזע והטלאי, העקירה מהבית והמעבר לגטו, האלימות, ועד לעלייתה לרכבת לאושוויץ.

מטרת "הסטורי של אווה" היא להציע דרך רלוונטית וחדשנית ללמד ולשמר את זיכרון השואה כיום, בעיקר בקרב צעירים, במיוחד בתקופה של אנטישמיות מתגברת ועל רקע מספרם ההולך ומתמעט של ניצולי השואה. ההפקה פורצת הדרך הותאמה במיוחד לצפייה דרך מסכי טלפון ומציעה דרך חדשה להנצחת השואה תוך חיבור בני הנוער לזיכרונה.

סלקום tv עם מגוון סרטים ותוכניות דוקו לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה, תשפ"א

בין הסרטים: ילדי וינדרמיר, הפסנתרן, טרנזיט, רשימת שינדלר, פנסיון פראכט, אשתו של שומר גן החיות, חיים נסתרים ועוד.

סרטים ישראליים: החטאים, החוב, צילי, הקיץ של אביה, עץ הדומים תפוס ועוד.

סרטי דוקו: אושוויץ בצבע, התזמורת האדומה, ילדי וינדרמיר במילים שלהם, ברגן בלזן, 50 ילדים: ההצלה של מר וגברת קראוס, ניצולה אחת זוכרת, שינדלר: הסיפור האמיתי ועוד.

תוכניות דוקו של קשת: הניצול האחרון – מה יקרה ביום שבו לא יהיו עוד ניצולי שואה, ישראל – פולין יחסים במבחן – יחסם של הפולנים לשואה, הניצחון – תוצרת ז'יד הכט – עסקת נשק בין משרד הביטחון הישראלי לבין מפעל פולני הקיים מימי מלחמת העולם השניה, הניצחון הסופי – פליקס זונדמן – סיפור הישרדותו בשואה של המיליארדר היהודי, הניצחון – טיסה אחת בשבילנו – האם יכלו בנות הברית להציל אלפי יהודים בשואה?,

לציון יום השואה, יד ושם בשיתוף פעולה עם סלקום tv זו השנה השנייה בפרויקט תיעודי נרחב, במסגרתו יעלה בערב יום השואה בסלקום tv "ערוץ יד ושם" – ערוץ ייעודי שכולל עדויות מלאות של שורדי שואה שמספרים את סיפורם האישי.

העדויות שיעלו בערוץ, הן עדויות באורך מלא כפי שהניצולים מסרו לארכיון יד ושם במהלך השנים, כל אחת מהן אורכת בממוצע כשעה וחצי. מדובר בכ-30 עדויות מלאות שמספרות את סיפורם המרגש והבלתי נתפס של שורדי שואה אמיצים, גברים ונשים מכל העולם. הערוץ יהיה באוויר עד ערב יום הזיכרון.

סלקום tv לציון יום השואה עם התזמורת האדומה The Red Orchestra

סרט התעודה "התזמורת האדומה" (גרמניה, בלגיה, ישראל, 2020) / The Red Orchestra. בימוי: קרל-לודוויג רטינגר.

סרטו התיעודי המרתק ויוצא הדופן של קרל-לודוויג רטינגר בוחן מחדש את סיפורה של התזמורת האדומה, שהייתה רשת ההתנגדות החשובה ביותר לגרמניה הנאצית. הרשת, שחלק מחבריה היו יהודים, אספה מודיעין צבאי והעבירה את המידע לברית המועצות בשתי קבוצות שפעלו בבריסל ובפריז מצד אחד, ובברלין מצד שני, מבלי שהיו מודעות זו לזו. אחרי שהתגלו שידורי רדיו של הרשת, היטלר הורה לפתוח במצוד אחרי חבריה, ורק מעטים מהם שרדו את המצוד.

עם סיום מלחמת העולם השנייה, ובמהלך המלחמה הקרה, מורשת התזמורת האדומה קורקעה בין תעמולות המזרח והמערב. אלה מחבריה שהצליחו להימלט – ובראשם ליאופולד טרפר – נאסרו משך שנים ארוכות בברית המועצות ולא הורשו לחשוף את סיפורם. שני מותחני ריגול הופקו עליה בשנות ה-70 וה-80 של המאה הקודמת בגרמניה המזרחית וגרמניה המערבית – וכל אחד מהם סיפר באופן מוטה רק חלק מהסיפור.

השפה הקולנועית של "התזמורת האדומה" משלבת חומרים משני הסרטים המקוריים עם חומרי ארכיון רבים על מנת לספר את הסיפור המלא, בעזרת ראיונות עם מומחים, צאצאים ובני משפחה של חברי הרשת, שנמצאים כיום בגרמניה, בלגיה, צרפת, ארה"ב וישראל. התוצאה היא מסמך מרתק ומקיף, שמאיר זרקור על רשת ריגול חשובה, ובנוסף בוחן את כוחו של הקולנוע ליצור סיפור ולבסס אותו כעובדה היסטורית.

התזמורת האדומה, 120 דק', אנגלית, צרפתית, גרמנית, עברית, כתוביות בעברית, סלקום tv.

אשכולות עם ארועי הנצחה לכבוד יום הזיכרון לשואה ולתקומה 

כמדי שנה, לכבוד יום הזיכרון לשואה ולגבורה, ארגון "אשכולות" מזמין את הציבור הרחב ליטול חלק באירועי הנצחה מיוחדים של מרכזיו בתשלום סמלי, בהם: עצרת מרכזית של מכון "שם עולם"  ליום השואה בהשתתפות אומנים ושליחי זיכרון; סיור של מרכז ראשית ירושלים בנושא 60 שנה למשפט אייכמן; סיור מיוחד של בית ספר שדה שער הגיא והרצאת ZOOM מרתקת על ראול וולנברג, גדול חסידי אומות העולם.

לכבוד יום הזיכרון לשואה והגבורה מזמין ארגון אשכולות את הציבור הרחב ליטול חלק בפעילויותיו לזכר קורבנות השואה והגבורה בשיתוף פעולה עם בית ספר שדה "שער הגיא", מרכז "ראשית ירושלים" ומכון "שם עולם".  הסיורים יועברו על ידי מדריכים של "אשכולות" באתרי הנצחה נבחרים בהתאם להנחיות התו הירוק בתשלום סמלי של 15-70 שקלים.

פעילות מכון "שם עולם" ליום השואה: מכון "שם עולם" בשיתוף ארגון "אשכולות" מזמין את הציבור הרחב להשתתף בסדרת הרצאות מיוחדות: לאורך השבוע של יום השואה, מדי ערב בשעה 21:00 תועלה לערוץ היוטיוב "שם עולם" הרצאה מוקלטת המותאמת למבוגרים ובני נוער כאחד אשר תעסוק בתעצומות הנפש של העם היהודי בתקופת השואה בהיבטים שונים בשילוב קטעי הקראה וסרטונים.

כמו כן, תתקיים עצרת מרכזית און ליין בהשתתפות אומנים כמו גיא ויהל, לי בירן ויונתן רזיאל וכן שליחי זיכרון ביום ד' ה-7 באפריל (כ"ה בניסן) בשעה 21:00 ותועבר בשידור חי בדפי הפייסבוק של מכון "שם עולם" ו"אשכולות".

פעילות מרכז "ראשית ירושלים": מרכז "ראשית ירושלים" בשיתוף "אשכולות" מציע סיור מיוחד בסימן 60 שנה למשפט אייכמן אשר יעסוק ביחס החברה הישראלית לשואה ופרשת השילומים. הסיור יועבר על ידי המומחה אברהם דסקל ביום ה', ה-8 אפריל (כ"ו בניסן) בין השעות 17:00-19:30 ובעלות של 70 שקלים למשתתף. קישור להרשמה: https://site.tickchak.co.il/b5VYw6l

סיורים מטעם בית ספר שדה "שער הגיא": בית ספר שדה "שער הגיא" וארגון "אשכולות" מציעים סיורים באתרי הנצחה נבחרים כאשר הסיור הראשון, "גווילין נשרפין ואותיות פורחות באוויר", הינו סיור שיתקיים ביום השואה, הכ"ו בניסן, ה-8 באפריל, באנדרטת גווילי האש שביער הקדושים, ובאנדרטת חיל האוויר שבהר הטייסים בין השעות 16:00-18:00 בהדרכה אישית של מנהל בית ספר שדה מר אביעד דמביץ.  ואילו הסיור השני, "מגיא ההריגה לשער הגיא" יתקיים ביום שישי, הכ"ז בניסן, ה- 9 באפריל בין השעות 9:00-11:00.

בנוסף, מוצעת הרצאה אודות ראול גולנברג, גדול חסידי אומות העולם אשר תועבר דרך אפליקציית ה- ZOOM על ידי המומחה משה חרמץ בערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה כ "ה בניסן, ה- 7 באפריל, בין 21:00-21:25 ובעלות סמלית של 30 שקלים.

אדיר וישניה, מנכ"ל ארגון "אשכולות": "יום השואה הינו יום משמעותי לנו כישראלים המתחבר לתפיסת ארגון אשכולות המקדם ידיעה ואהבת הארץ, זאת לצד שימור המורשת של עם ישראל. אנחנו כאן כדי לספר, לאורך השנה וגם עתה בערב יום השואה – ללא זיכרון העבר, אין לנו הווה ועתידנו לוט בערפל. מרכזי אשכולות מובילים שיח עדכני וחשוב לעם ישראל, גם ביום השואה ובאמצעות אירוע מרכזי, סיורים, הרצאות ושיחות, ומחבקים את ניצולי השואה שללא הקרבתם, בשואה ובגבורה, לא היינו זוכים להיות כאן היום. אנו מחוייבים להמשיך ולספר את סיפורם ואת סיפורנו, סיפורו של עם ישראל".

מועצה אזורית נחל שורק עם פרויקט תיעודי של ניצולי שואה

מועצה אזורית נחל שורק הוקמה על ידי ניצולי שואה. לפני כמה שנים המועצה קיבלה החלטה שיש לתעד, כל עוד אפשר, את סיפוריהם של תושביה, ניצולי השואה. לשם כך, גוייסו שתי בוגרות מוצלחות של קורס ביוגרפיה שהתקיים במועצה והן החלו לראיין כ 20 ניצולי שואה על מנת להפוך את סיפורם לספרים.
כתיבת הזיכרונות חוללה שינוי עצום בניצולים וחלקם החלו לדבר לאחר שנים של שתיקה בהן לא דברו ולא סיפרו על הזוועות שעברו עליהם לרוב גם לא לבני זוגם ובני משפחתם.
לצערנו, שניים מתוך הניצולים נפטרו תוך כדי כתיבת הספר אודותם מה שלא מנע אגב את סיום הכתיבה של הספרים וניצולים אחרים נפטרו לאחר הוצאת הספר אודותם.
המועצה לקחה על עצמה את כל עלויות הכתיבה, העריכה, הגרפיקה וההדפסה של הספרים.
כל ספר צופן בתוכו את ספור חייהם, התמודדותם עם המציאות המצמררת והנוראה בימי השואה, עלייתם לארץ עד הקמת משפחות בישראל. החוט המקשר בין כל הספרים הינו האמונה הבלתי ניתנת לערעור בריבונו של עולם וזיכרונות מבית אבא שהרבה פעמים היו אלו שהחזיקו אותם בחיים.
פרויקט כתיבת הביוגרפיות והוצאת הספרים הושלם והספרים חולקו לכל 11,000 תושבי המועצה. בכל שנה מחלקת יחידת הנוער ספרים נוספים לבני הגיל השלישי במועצה.

כאן 11 עם קרבות לילה-סיפורם של אלה שנפשם נותרה בשדה הקרב בערב יום הזיכרון

כאן 11 ישדר בערב יום הזיכרון, יום שלישי, 13 באפריל, בשעה 22:20 את סרטה של ציפי ביידר, "קרבות לילה", העוסק בהלומי הקרב, האנשים שגופם נותר שלם, אבל נפשם נפצעה ונותרה עד היום בשדה הקרב. הסרט מגולל את סיפורם של שלושה לוחמים לשעבר המוכרים כהלומי קרב ממלחמות שונות , ולצד השיחות איתם מתעד אותם ברגעים בהם קשה להם במיוחד: בלילה, כשהם חולמים חלומות בלהה.

גיבורי הסרט הם עודד שטרן-מירז שנושא עמו סוד מאז הקרב על הבופור בו לחם במלחמת לבנון הראשונה, וחולם את אותו חלום מסויט כבר 40 שנה; אלי פורמן שיר, שלא ישן לילה אחד שלם כבר 30 שנה, ועד היום ממשיך לחפש את אותו נער שבו ירה כדור בגב, ומקווה שהוא עודו בחיים; אורן אור ביטון, שירת כמסתערב במשמר הגבול בתקופת האינתיפאדה הראשונה. הקרב בג'נין, שבו איבד את המפקד הישיר שלו, לא מרפה ממנו עד היום.

השלושה מספרים על המחיר הקשה שהילדים שלהם שילמו, על שנים שבהן לא חיבקו אותם, על התקפי זעם, על שנים של שקט שבהן לא מדברים על הלם הקרב, ועל הבחירה שעשו בשנים האחרונות  להסתכל על הפצע המדמם הזה, להתמודד ולחיות אתו.

במאית: ציפי ביידר, עורך: חן לנדאו, צלם: רונן מאיו, מפיקה: דנה שלו, הפקה: קסטינה תקשורת.

קולנוע, רדיו וטלוויזיה

תחרות פרסי הטלוויזיה של האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה עם המועמדות.ים סופיים

להלן רשימת המועמדים והמועמדות הסופית.

סדרת דרמה: הטבח –, קסטינה תקשורת בע"מ איילת אימברמן , מני אבירם, יס | טהרן – , דנה עדן ושולה שפיגל הפקות, דנה עדן ושולה שפיגל- כאן 11 | מנאייכ –  יואב גרוס הפקות, יואב גרוס – כאן 11 | שטיסל –  אבוט המאירי ברקאי,   איתן אבוט, גיא המאירי, דקלה ברקאי – יס | שעת נעילה – אנדמול שיין ישראל, West End Films,  סרטי יונייטד קינג

מאיה אמסלם, שרון הראל- כהן, משה אדרי, עמיר גנור, רון לשם, עמית כהן, דוד בצר, נעה גביש, מתן גידה, כאן 11

סדרת דרמה קומית: הדבר הגדול המיוחד- טליסמה הפקות בע"מ, יונתן ארוך – כאן 11 | חזרות –  נורמה הפקות , אסף אמיר   – כאן 11  | ככה זה – יולי אוגוסט הפקות, יוחנן קרדו, אסה סקסון, גיא יקואל, יס | לעבור את הלילה – אולפני הרצליה, – יס  | שטוקהולם – ארצה הפקות , דפנה פרנר שי אינס- כאן 11

קומדיית מצבים: הנחלה , יואב גרוס הפקות, יואב גרוס – קשת 12 | נבסו –, אנדמול שיין ישראל בשיתוף קרן גשר, קרן אבי חי, קרן מיימונידיס, | חגית אסולין, דוד בצר- רשת 13 | סברי מרנן, טדי  יזמות והפקות , עינת זילבר דמארי- קשת 12 | קופה ראשית \ יולי אוגוסט הפקות, עמית סטרטינר, עידית מיסטריאל, קובי אוזינג'י | רון – יס, יולי אוגוסט הפקות, יוחנן קרדו, אסה סקסון, גיא יקואל- יס

דרמה יומית: קיבוצניקים –, סומיוקו בע"מ, אודי סגל, עמית גיטלזון, שלומית ארביב- הוט | תאג"ד –י, אולפני הרצליה -יס

סדרה עובדתית: אהרוני וגידי המסעדות המופלאות בעולם- טדי הפקות ויזמות בע"מ, ורד סמין שס- רשת 13 | אנחנו על המפית –מעגלות הפקות בע"מ, רוני מנור, שגית שלום – כאן 11 | החיים הסודיים של בני ה 4 –  ארצה הפקות, שי אינס דפנה פרנר. – יס | טיול אחרי צבא  – יפן-  קסטינה תקשורת בע"מ, גרגורי בקרמן, עוזי קרין – כאן 11 | סליחה על השאלה – בשפה הערבית- יולי אוגוסט הפקות, עמית סטרטינר, עידית מיסטריאל, תמי קושניר- מכאן 33

סדרת תעודה: המניע – טליאסף הפקות בע"מ, טלי שמש אסך סודרי. – יס | לבנון -גבולות הדם –זייגוט פילמס , ליאת קמאי אשד כאן 11 | עפרה –אליל תקשורת בע"מ, דליה מבורך , דני דותן – הוט | ערות- כל מיני הפקות, אורלי טופל-ויוי הלפרן – הוט | שמיים בצבע אדום –דינר, מאונטיינטופ, נתי דינר, חזי בצלאל – כאן 11

שעשועון טלוויזיה: המרדף – יולי אוגוסט הפקות, עידית מיסטריאל, ליהי גולד,  כאן 11 | מי רוצה להיות מיליונר- יולי אוגוסט הפקות, עידית מיסטריאל, ליהי גולד- קשת 12

תוכנית אירוח /ואו תרבות: סוכן תרבות – קסטינה תקשורת, גיל חומן- כאן 11 | אחרי נעילה – קסטינה תקשורת , גיל חומן – כאן 11 | גלית ואילנית – קשת, דורית הוד קולטר – קשת 12 | פאולה וליאון-, חדשות הבוקר בע"מ, העמק תקשורת ויזמות בע"מ יוסי ורשבסקי, מור טרגר, אתל בנבנשתי לוי, אדווה מלכה, גל רואימי – קשת 12 | פגישה עם רוני קובן –ארצה הפקות, דפנה פרנר, שי אינס – כאן 11

תוכנית אקטואליה: אופירה וברקוביץ –קשת, תומר רוזן- קשת 12 | הצינור עם גיא לרר-מגי וילנסקי מדיה, אור גל , גאיה חנוכי- רשת 13 | לפני החדשות עם הילה קורח – מגי וילנסקי מדיה, דנה ריגל, יערה בורוש, שחר גרייפר- רשת 13 | מהצד השני עם גיא זהר – ג.ג זהר בע"מ, מורן ליבל – כאן 11 | משחקי  הכיס- חטיבת החדשות – כאן 11

תוכנית בידור: אמבוש אקסטרים – אולפני הרצליה, גיא וסרמן, גולן נחום- רשת 13 | הלילה עם לוסי וגורי – אולפני הרצליה, גיא וסרמן, גולן נחום, ליעוז חזות.- כאן 11 | יחסים ויראלים –שמונה הפקות , דפנה דננברג, אבירם אברהם- כאן 11 | סיפורים מהכורסה –יואב גרוס הפקות, יואב גרוס-  כאן 11 | קובי וליטל החיים עצמם –יואב גרוס הפקות, יואב גרוס – רשת 13

תוכנית דוקו – ריאליטי: בואו לאכול איתי –  גיל הפקות, שי שלום – כאן 11 | הבוזגלוס –ארצה הפקות, דפנה פרנר , שי אינס- יס | הכרישים – גיל הפקות, אורית כץ – קשת 12 | חתונה ממבט ראשון –גיל הפקות צמרת אלכסנדרוני – קשת 12 | עוד ניפגש- קומא סטודיוס, אירית רם רף- כאן 11

תוכנית מציאות ריאליטי MKR: המטבח המנצח –יולי אוגוסט הפקות, עמית סטרטינר, עידית מיסטריאל, יפית עופרי- קשת 12 | בית ספר למוסיקה –טדי יוזמות והפקות, טמירה ירדני, צביקה הדר, יואב צפיר- קשת 12 | הזמר במסכה- גיל הפקות , אלי אוחנה- קשת 12 | מאסטר שף –גיל הפקות, שולי קלדרון – קשת 12 | נינג'ה ישראל 2021 –, שידורי קשת, עידו ברוך, אירית רום-רף- קשת 12

תוכנית סאטירה ומערכונים: ארץ נהדרת – קשת 12, שירי לוטן מיכאלי, מיכל טופל רינג קשת 12 | גב האומה –  אלבינו הפקות, ליאור שליין, יעל קובי- רשת 13 | היהודים באים – יואב גרוס הפקות, יואב גרוס – כאן 11 | זהו זה- אולפני הרצליה , גיא וסרמן, עוז וידל, גלית קלדרון, עדי פלדמן – כאן 11 | פעם בשבוע עם תם אהרון – ארצה הפקות, דפנה פרנר, שי אינס. כאן 11

תכנית ספורט: אולפן הלילה – ערוץ הספורט, ערוץ הספורט, שרון בן חור, נטע כהן | אולפן ליגת האלופות – ערוץ הספורט, ערוץ הספורט, שרון בן חור  | חדשות הספורט – ערוץ הספורט, ערוץ הספורט, שרון בן חור, נטע כהן | עולם הרכב – ערוץ הספורט, ערוץ הספורט | ריאדה אל חמיסה- ערוץ הספורט, ערוץ הספורט

תכנית תחקירים: האזרח גואטה – טושוט סרטים, עדי פיינרו, חגית סגל- כאן 11 | המקור – רשת מדיה, רשת מדיה, ליאור דניאלי, חן גזית- רשת 13 | זמן אמת – סלוצקי אפיקי תקשורת, דנה כהן, דרי שי, חיים סלוצקי, רן גולן כאן 11 | עובדה – עובדה א.ד. בע"מ, רותי שטיינברג, מערכת עובדה- קשת 12

סדרת רשת: אישה אחת -, מפיקות ויוצרות -נילי צרויה, לינור לביא- עצמאית | בנפשם -,מפיקים ויוצרים- אמרי מקל קדוש  תומר מקלברג- תותים הפקות  כאן דיגיטל | חרדים ברשת -,מפייקם ויוצרים רונה סגל , קובי מזרחי, מאקו | עלייתו ונפילתו של שם טוב האבי -, מפיקים ויוצרים: תמיר בר, נאור סוקי, דרור פז וישי סוויסה  כאן דגיטל | ציפוקליפסה עכשיו,  מפיקים ויוצרים ,ציפורלה. עצמאית

שחקן ראשי בסדרת דרמה: הטבח – גורי אלפי אהרון | הטבח – גל תורן | שטיסל – דב גליקמן | נורמלי – רועי ניק | מנאייכ – שלום אסייג

שחקנית ראשית בסדרת דרמה: הטבח – יעל אלקנה | טהרן – ניב סולטן | מנאייכ – לירז חממי | שטיסל – נטע ריסקין | שטיסל – שירה האס

שחקן ראשי בסדרה קומית: קופה ראשית – אמיר שורוש | ככה זה – אסי כהן | חזרות – ארז דריגס | שטוקהולם – דב גליקמן | שטוקהולם – ששון גבאי

שחקנית ראשית בסדרה קומית: הדבר הגדול המיוחד – אורנה פיטוסי | ככה זה   – דנה מודן | חזרות – נועה קולר | קופה ראשית – קרן מור | שטוקהולם – תיקי דיין

שחקנית משנה בסדרת דרמה: שעת נעילה – ג'וי ריגר | נורמלי – לי גילת | לאבד את אליס – ליהי קורנובסקי | טהרן – לירז צ'רכי | שטיסל – מיקי קם

שחקן משנה בסדרת דרמה: שטיסל – זהר שטראוס | שעת נעילה – מאור שוויצר | אחד על אחד – מרק רוזנבאום | מנאייכ – עמוס תמם | שטיסל – ששון גבאי

שחקן משנה בסדרה קומית : לעבור את הלילה – אורי גוטליב | חזרות – איתי תורג'מן | קופה ראשית – דב נבון | הדבר הגדול המיוחד – זהר שטראוס | קופה ראשית – יגאל עדיקא | ככה זה – רועי כפרי | לעבור את הלילה – שי אביבי

שחקנית משנה בסדרה קומית: קופה ראשית – אביבה נגוסה | חזרות – אגם רודברג | לעבור את הלילה – אנה דוברוביצקי | קופה ראשית – דורית לב ארי | ככה זה       – תיקי דיין

בימוי בסדרת דרמה: מנאייכ – אלון זינגמן | שטיסל – אלון זינגמן | נורמלי – אסף קורמן | הטבח – ארז קו-אל | טהרן – דני סירקין

בימוי בסדרה קומית: קופה ראשית – אורן שקדי | שטוקהולם – אילן עבודי | חזרות – בעז פרנקל | רון – רון פלדמן | ככה זה – רם נהרי | נבסו – שי בן עטר

תסריט בסדרת דרמה: שטיסל – אורי אלון, יהונתן אינדורסקי | הטבח – ארז קו-אל , אורית דבוש | נורמלי – ליאור דיין, אסף קורמן | טהרן – משה זונדר, עמרי שנהר, מאור כהן | אחד על אחד – מתן יאיר | מנאייכ        – רועי עידן

תסריט בסדרה קומית: ככה זה – דנה מודן, אסי כהן | קופה ראשית – נדב פרישמן, יניב זוהר, ארנון וייס, חגי טוריסקי, טל מיכלוביץ', אבי בלקין | חזרות – נועה קולר, ארז דריגס | שטוקהולם – נעה ידלין | נבסו – שי בן עטר, יוסי ואסה, ליאת שביט

בימוי ויצירת סדרה תעודית ועובדתית: סליחה על השאלה – בשפה הערבית       אִבתִּסאם מראענה | שמיים בצבע אדום – אורי בר-און, נתי דינר | לבנון – גבולות הדם – דוקי דרור, איתי לנדסברג נבו, ריינהרט ביטס | עפרה – דליה מבורך, דני דותן | החיים הסודיים של בני ה- 4 – מוריאל ליאור

תחקיר בסדרה תיעודית ועובדתית: המניע – טלי שמש, שירה פלורנטין, אלונה עבדי, חגית בן-יעקב | לבנון – גבולות הדם – ליאורה עמיר ברמץ,דניאלה רייס רזון,חגית בן יעקב ,רחל נחושתאי | עפרה – מיכל אליאס,דוד מימוני | החיים הסודיים של בני ה 4 – נדב יצחקי | סליחה על השאלה – בשפה הערבית – סחר עיסאוי, סנא דגש, הדיל אג'באריה, ז'נאן בסול, עורוה סיף

תסריט בתכנית סאטירה, מערכונים ובידור: היהודים באים – אסף בייזר, נטלי מרכוס, יובל פרידמן, ליאת שביט, משה מלכה, ניר ברגר, רמי פרג, הדר תדמור, אופיר ששון | ארץ נהדרת – דוד ליפשיץ, אסף שלמון, אסף גפן, איתי רייכר, אילן שפלר, ערן זרחוביץ', שרון טייכר, רשף שי | זהו זה – דניאל לפין, רמי ורד, שלמה משיח, אבי בלקין, רן דברת, נטלי מרכוס, אסף בייזר, שגיב פרידמן | גב האומה – שחר סגל, עמרי עמית, אדר מירום, מתן בלומנבלט, מאיה סובול, איל אפטר, אייל נאור, ניר ממון, ליאור סלע, ברק כהן, דרור ויידמן, אוריה קניג, עינב גלילי, גלית חוגי, עידו רוזנבלום, ליאור שליין | פעם בשבוע עם תם אהרון – תם אהרון, גיא אדלר, אריאל וייסמן

צילום בסדרה עלילתית: חזרות – איציק פורטל | הטבח – גיא רז | טהרן – גיורא ביח | שעת נעילה – עמית יסעור | לאבד את אליס           – רותם ירון

עריכת תמונה בסדרה עלילתית: הטבח – אמיר וינקלר , איתמר גולדווסר | שעת נעילה – יובל שר, דב שטויר, איתמר גולדווסר, יונתן וינשטין | חזרות – יפעת תדמור | מנאייכ – רון עומר, אתי לי-און זינגמן | טהרן – רוני קלימובסקי, דנה ירדני

צילום בסדרה תיעודית ועובדתית: עפרה – איציק פורטל | שמיים בצבע אדום – אלירן קנולר | המניע – אסף סודרי, סלומון צ'קול | אהרוני וגידי המסעדות המופלאות בעולם – עומרי תקוע | לבנון -גבולות הדם – רון כצנלסון, מטיאס בולינגר, מתיו רבר

עריכת תמונה בסדרה תיעודית ועובדתית: סליחה על השאלה – בשפה הערבית – אורי דרדיקמן, שי דוידי, תמר קיי | המניע – אסף סודרי, טלי שמש | לבנון -גבולות הדם – גל גופר | אהרוני וגידי המסעדות המופלאות בעולם – מאיה בר,אורן נבות,תור בן מיור ודניאל בן מיור | עפרה – רון גולדמן

ניהול אמנותי: שטיסל – ארז גולדפרב | טהרן – יואל הרצברג | שעת נעילה – ניר אלבה | חזרות – עידו דולב | הטבח – שונית אהרוני

עיצוב תלבושות: טהרן – דבו אוחנה – שור | ארץ נהדרת – דני בר שי, נעמי שריד | שטיסל – חוה לוי רוזלסקי | חזרות – לאורה שיים | שעת נעילה – ענבל שוקי | היהודים באים – שרונה כהן אלפיה

מוסיקה מקורית : שטיסל – אבי בללי | שעת נעילה – אופיר לייבוביץ' | חזרות – גיא לוי | טהרן – מארק אליהו | הטבח – עטר מיינר

עיצוב פסקול: שעת נעילה – איציק כהן, יובל בר און | שטיסל – יוסי אפלבאום | חזרות – ניל גיבס | לאבד את אליס – רונן נגל | הטבח – רונן נגל, נתי טאוב

מקליט/ה בסדרה עלילתית: חזרות – איתי אלוהב | הטבח – אשי מילוא מיקובסקי | מנאייכ – עודד רינגל | שטיסל – רן צרויה | שעת נעילה – תולי חן

מקליט/ה בסדרה תיעודית ועובדתית: אהרוני וגידי המסעדות המופלאות בעולם – אלעד (גולדי) גולדברג | לבנון -גבולות הדם – ארז לוי | החיים הסודיים של בני ה 4 – ג'ררד אלוש, עודד אופנהיים | המניע – טלי שמש, אסף סודרי | עפרה – עידן שמש

איפור: שטיסל – אתי בן-נון | ג'ודה – הילה אלקיים | ארץ נהדרת – ליאת שיינין | היהודים באים – מיכל אפרתי | שעת נעילה – רונית דוגו ארביב

ליהוק בסדרה עלילתית: קופה ראשית – אסתר קלינג | מנאייכ – הילה יובל | שטיסל – הילה יובל | חזרות – ירדן שטרסברג | טהרן – מיכל קורן

ליהוק בתכנית ריאליטי דוקו־ריאליטי: הישרדות VIP – מור שלומוביץ' | MKR  המטבח המנצח – מורן מרציאנו | חתונה ממבט ראשון – מושיק ישראל | בואו לאכול איתי – ענת רשף פלג | בית ספר למוסיקה – קארין אשמואלי, נועה להב

אפקטים ויזואליים: טהרן – אלון סרנגה | שעת נעילה – דניאל פליק | לבנון -גבולות הדם – ירון שין | מנאייכ – עמרי גרוסמן | ג'ודה – תמיר וייס, אלון סרנגה

כאן 11 עם חברי זהו זה הולכים אל הלא נודע

התוכנית "זהו זה" ששודרה לרגל סיומן של הבחירות, ואל המגישים הצטרף הפעם גם ליאור שליין. השיר שביצעו חברי "זהו זה" היה "הלא נודע" של דני סנדרסון. בעקבות הבחירות, הוקדמה התוכנית "זהו זה" ושודרה כבר הערב, רביעי, מיד לאחר מהדורת "חדשות הערב", כשלצדם של המגישים הקבועים, היצטרף הפעם גם ליאור שליין בהופעת אורח.

השיר שבצעו חברי "זהו זה" היה "הלא נודע" שכתב והלחין דני סנדרסון, ומתכתב במידת מה עם תוצאות הבחירות. השיר נכתב במקור מיד לאחר הבחירות בשנת 1996, עם בחירתו הראשונה של בנימין נתניהו לתפקיד ראש הממשלה, ונכלל באלבומו של סנדרסון "הלא נודע", שיצא בשנת 1997.

עיבוד והפקה מוסיקלית: אמיר לקנר, גיטרות: רמי אוסרווסר, בס: אבי יפרח, תופים: עידן פרידמן, חצוצרה: עדי מאירי, סקסופונים: גלעד רונן, קלידים: אמיר לקנר, טכנאי ומיקס: יונתן דנינו, מאסטרינג: רונן הלל, הוקלט באולפני "ברדו".

HOT עם חוק וסדר: מדור מיוחד Law & Order: Special Victim's Unit

דרמה משטרתית של רשת NBC שנוצרה על-ידי מפיק העל זוכה פרס "האמי" דיק וולף כספין-אוף של סדרת הלהיט "חוק וסדר". העונה החדשה מופקת על-ידי וורן לייט, שהיה המפיק והכותב הראשי של העונה השנייה של "בטיפול" האמריקאית, והיא חודשה כבר עד לעונה 24. עם תחילת העונה ה-21, שברה "חוק וסדר: מדור מיוחד" את השיא של סדרת האם שלה והפכה לדרמה המתוסרטת הארוכה ביותר בתולדות הטלוויזיה האמריקאית.

"חוק וסדר: מדור מיוחד"  מתמקדת בקבוצת בלשים מיחידת עילית של משטרת ניו-יורק בשם "יחידה לקורבנות מיוחדים", הנמצאת באזור מנהטן ונוהגת לחקור עבירות מין שונות, כאשר כל מקרה הוא שונה ומורכב. הסדרה עוסקת בנושאים של גזע, מעמד וצדק פלילי והעונה אף נכנסת לדיון בנושא תנועת ה-MeToo. מפקדת היחידה, סגן אוליביה בנסון (זוכת ה"אמי" מארישקה הארגיטיי, "ER"), היא חוקרת מבריקה ומלאת חמלה, שרואה בעצמה שליחה של הקורבנות של הפשעים שהיא חוקרת.

לצדה של האריגטיי, ישובו לככב העונה הראפר אייס-טי, קלי גידיש ("האישה הטובה", "החיים על מאדים"), פיטר סקנאבינו, וג'יימי גריי היידר ("דם אמיתי"), ולקאסט מצטרף העונה גם השחקן דמור ברנס ("חניבעל").

החל מה-14.4, ימי רביעי ב-21:15, ב-HOT Zone וב-HOT VOD (8 הפרקים הראשונים כבר על).

כאן חינוכית עם פרפר נחמד בליהוק שחקנים לגרסה המחודשת

תכנית הילדים המיתולוגית "פרפר נחמד" חוזרת בהפקה מחודשת ועדכנית לסדרה האהובה ששודרה בטלוויזיה החינוכית בראשית שנות ה-80. התוכנית שודרה במשך שנים רבות ופנתה לדורות של ילדים בישירות ובגובה העיניים, ויצרה קלאסיקות בלתי נשכחות.

 
- פרסומת -

 

הסדרה מיועדת לילדי הגן ותעסוק בדילמות ובסוגיות מעולמם של הילדים, בתכנים חינוכיים ייעודים, שנבחרו על פי שיקול דעת פדגוגי, בהלימה עם עולמות התוכן של ילדי ישראל.

ארבע הדמויות האהובות מהתוכנית הנוסטלגית חודשו ויחזרו לככב בגרסה החדשה.  אוזה האווזה, בץ הצב, שבי השבלול ונולי האפרוחית יופיעו לצידם של ארבעת המנחים החדשים. מנחי התוכנית מופעים בשמם ולמעשה מגלמים את עצמם השחקנית והזמרת משי קלינשטיין, השחקן והמוזיקאי אורי בנאי, השחקנית והזמרת אסתר רדא, והשחקן בן יוסיפוביץ' (מנהל הבמה מ"חזרות"). התוכנית צפויה לעלות במהלך הקיץ הקרוב. במאי: בובי לקס  הפקה: סומיוקו הפקות.

סלקום tv עם אפריל 2021

מדיצ'י בסלקום tv: החל מהחודש ובמהלך החודשים הקרובים יחלו לעלות לשירות תכני התרבות הגבוהה מבית מדיצ'י: מבחר קונצרטים, אופרות ומופעי בלט של מיטב היוצרים, ובביצוע מיטב האמנים בני זמננו. כל התכנים מבית מדיצ'י יהיו זמינים לצפייה בסלקום tv ללא תוספת תשלום.

 • יום שלישי 6.4.2021 סרט הקולנוע "ג'ון וויק" (2014) / John Wick וסרט ההמשך "ג'ון וויק 2" (2017) / John Wick: Chapter 2 סרט אקשן שובר קופות בכיכובו של קיאנו ריבס, וסרט ההמשך.
 • יום שלישי 6.4.2021 סרט הקולנוע "סארו – הדרך הביתה" (2016) / Lion דרמה ביוגרפית עטורת פרסים. שני ילדים קטנים מכפר נידח בהודו עובדים ברכבת כדי לעזור לאמם. דרכיהם נפרדות וסארו הקטן מוצא את עצמו לבד ובמרחק רב מביתו, ונאלץ לשרוד את המציאות הקשה של רחובות הודו.
 • יום שלישי 6.4.2021 סרט התעודה "התזמורת האדומה" (2020) / The Red Orchestra סרט תיעודי חדש על קבוצה מחתרתית שפעלה בגרמניה כנגד השלטון הנאצי.
 • יום שלישי 6.4.2021 סרט הקולנוע "צ'מפיונס" (2018) / Champions דרמה קומית ספרדית על קבוצת כדורסל שחבריה הם בעלי צרכים מיוחדים.
 • יום שלישי 6.4.2021 סרט הקולנוע "מקס רוז" (2016) / Max Rose דרמה בכיכובו של ג'רי לואיס. פסנתרן ג'אז החושד שאשתו מזה 65 שנה לא היתה נאמנה לו במהלך חייהם המשותפים.
 • יום רביעי 7.4.2021 סרט הקולנוע "לצוד את האויב" (2018) / Hunter Killer סרט מתח בכיכובם של ג'רארד באטלר וגארי אולדמן, צוללת אמריקאית עוקבת אחר צוללת רוסית, כשלפתע מתרחש פיצוץ והאמריקאית נפגע מטורפדו. סכנה למלחמת עולם שלישית מרחפת באוויר וצוות של יחידת העילית, אריות הים, נשלח לאזור כדי למנוע זאת.
 • יום חמישי 8.4.2021 מיני סדרת תעודה חדשה מבית HBO "השמידו את כל הפראים!" (2021) / Exterminate all the Brutes סדרת תעודה חדשה בת ארבעה פרקים מבית HBO על תולדות הקולוניאליזם האירופאי באמריקה ובאפריקה והשפעתו החברתית עד ימינו. שני פרקים ראשונים עולים יחד, השניים הנוספים עולים למחרת. יום חמישי 8.4.2021  סרט הקולנוע "בארב וסטאר יוצאות לויסטה דל מאר" (2021) / Barb and Star Go to Vista Del Mar קומדיה. שתי חברות טובות מנברסקה ארה"ב נוסעות בפעם הראשונה לחופשה בפלורידה ונקלעות למזימה הזויה לרצח כל תושבי העיירה בה הן נופשות. זמין בסינמה tv
 • יום שני 12.4.2021 "הטובות לקרב" – עונה 4 / The Good Fight: Season 4 עונה חדשה בשירות לדרמת בית המשפט המצוינת. בעונה זו, המשרד של דיאן לוקהארט נרכש על ידי משרד גדול יותר ולוקהארט וחבריה מתמודדים עם מציאות חדשה בה הם אינם אדונים לעצמם.
 • יום שני 12.4.2021 סדרה חדשה מבית HBO – "נשות הלעולם לא" / The Nevers S1 מאת היוצר המוכשר והשנוי במחלוקת – ג'וס ווידון, מגיעה סדרת מד"ב ופנטזיה שמתרחשת באנגליה הויקטוריאנית על חבורת נשים ויקטוריאניות עם כוחות על טבעיים, אויבים אכזריים ומשימה העשויה לשנות את העולם לבלי היכר.
 • יום שלישי 13.4.2021 סרט הקולנוע "סוג של רצח" (2016) / A Kind of Murder דרמת מתח המתרחשת בשנות השישים בניו יורק. ארכיטקט מצליח נשוי באושר, נהיה אובססיבי בקשר למקרה רצח בלתי פתור.
 • יום שלישי 13.4.2021 סרט הקולנוע "אבא בהפרעה" (2016) / Dirty Grandpa קומדיה פרועה בכיכובם של רוברט דה נירו וזאק אפרון.
 • יום שלישי 13.4.2021 סרט הקולנוע "להיות אסטריד" (2018) / Becoming Astrid סרט ביוגרפי על חייה של הסופרת השוודית אסטריד לינדגרן, אשר כתבה ספרי ילדים והמפורסם שבהם הוא "בילבי בת גרב".
 • יום רביעי 14.4.2021 סרט תעודה חדש מבית HBO "העיירות שלנו: מסע אל לבה של אמריקה" / Our Towns: A 100,000-Mile Journey into the Heart of America סרט דוקומנטרי מבית HBO המבוסס על רב מכר בשם זהה מאת ג'יימס ודבורה פאלווז. צמד סופרים שחצו את אמריקה לאורכה ולרוחבה במטוס חד מנועי, ותיעדו את מפגשיהם עם תושבי העיירות הקטנות של אמריקה.
 • יום שני 19.4.2021 סדרה חדשה מבית HBO "הסודות של איסטאון" / Mare of Easttown: Season 1 דרמת מתח חדשה מבית HBO, בכיכובה של קייט ווינסלט. בלשית בעיירה קטנה בפנסילבניה חוקרת מקרה רצח מקומי בעוד חייה הפרטיים מתפרקים סביבה.
 • יום שלישי 20.4.2021 סרט הקולנוע "גורד שחקים" (2018) / Skyscraper מותחן אקשן בכיכובם של דוויין ג'ונסון ונב קמפבל.
 • יום שלישי 20.4.2021 סרט הקולנוע "משחקי הרעב" (2012) / The Hunter Games סרט הקולנוע "משחקי הרעב: התלקחות" (2013) / The Hunger Games: Catching Fire סדרת סרטי המד"ב הדיסטופיים המבוססים על ספריה של סוזן קולינס ובכיכובם של ג'ניפר לורנס, ליאם המסוורת' וג'וש האצ'רסון.
 • יום רביעי 21.4.2021 "משפחת פוסטר" – כל העונות / The Fosters S1-5 דרמה משפחתית על משפחת אומנה שבראשה עומדות זוג נשים, המגדלות את ילדיהן הביולוגיים, ילדים מאומצים וילדי אומנה.
 • יום רביעי 21.4.2021 "הוואי חמש-אפס" – עונה 10 / Hawaii Five-O (2010): Season 10 העונה העשירית של סדרת הפשע האהובה.
 • יום רביעי 21.4.2021 סרט הקולנוע "פצצה אטומית" (2017) / Atomic Blonde מותחן ריגול ופעולה בכיכובה של שרליז ת'רון על מרגלת הנשלחת לאתר רשימה של סוכנים כפולים רגע לפני נפילת חומת ברלין.
 • יום רביעי 21.4.2021 סרט הקולנוע "עץ החיים" (2011) / The Tree of Life דרמה עטורת פרסים מאת הבמאי טרנס מאליק ובכיכובם של בראד פיט, שון פן וג'סיקה ג'סטיין.
 • יום חמישי 22.4.2021 סרט הקולנוע "משמורת משותפת" (2017) / Joint Custody קומדיה צרפתית על אישה נבגדת המציעה למאהבת של בעלה משמורת משותפת על הבעל.
 • יום חמישי 22.4.2021 סרט הקולנוע "התזמורת" (2017) / La mélodie
 • דרמה קומית מוזיקלית צרפתית על כנר, מורה למוזיקה בבית ספר מאתגר במיוחד. יום שישי 23.4.2021 סרט של נשיונל ג'יאוגרפיק "להציל את ונציה" / Saving Venice סרט של נשיונל ג'יאוגרפיק. השקט של ונציה, עיר אייקונית, מופר בשנים האחרונות כתוצאה מהתחממות גלובלית ושינויי האקלים והגאות מהים שמשפיעה עליה. האם זה סימן למשבר סביבתי שישפיע על כדור הארץ? החוקרים ינסו להבין מהן הטעויות שעשינו ומה אפשר לעשות על מנת להציל את העיר הזו.
 • יום שישי 23.4.2021 סרט הקולנוע "תיכון פיצוץ" (2020) / Spontaneous קומדיית התבגרות, פנטזיה ומד"ב. זמין בסינמה tv
 • שבת 24.4.2021 עונה שנייה של "שתי קרועות" מבית HBO / A Black Lady Sketch Show: Season 2 עונה חדשה לסדרה מבית HBO שנעה בין סטנד אפ לבין פודקאסט, ומכוונת לדור המילניאלס.
 • יום שלישי 27.4.2021 סרט הקולנוע "אהבה וידידות" (2016) / Love & Friendship דרמה תקופתית קומית המבוססת על ספר של ג'יין אוסטין ומתרחשת בשנות התשעים של המאה ה-18.
 • יום שלישי 27.4.2021 משחקי הרעב: עורבני חקיין – חלק א' (2014)/ The Hunger Games: Mockingjay – Part 1 משחקי הרעב: עורבני חקיין – חלק ב' (2015) / The Hunger Games: Mockingjay – Part 2 סדרת סרטי המד"ב הדיסטופיים המבוססים על ספריה של סוזן קולינס ובכיכובם של ג'ניפר לורנס, ליאם המסוורת' וג'וש האצ'רסון.
 • יום רביעי 28.4.2021 "ילדותי" – עונה 2 / Kidding S2 העונה השנייה והאחרונה של הדרמה הקומית בכיכובו של ג'ים קארי.
 • יום חמישי 29.4.2021 סרט הקולנוע "אהבה מריקוד ראשון" (2017) / Finding Your Feet קומדיה רומנטית על אישה המגלה שבעלה מזה 35 שנה בגד בה, ועוברת מהכפר לחיות בלונדון עם אחותה הסוחפת אותה אל חיי לילה סוערים ומצרפת אותה אל קבוצת ריקודים שבה היא חברה.
 • יום חמישי 29.4.2021 סרט הקולנוע "הבית" (2018) / Welcome Home מותחן בכיכובו של ארון פול. זוג במשבר שוכר וילה רומנטית באיטליה בניסיון לשקם את חיי הנישואים שלהם, אך מוצאים את עצמם חלק ממשחק מציצני ומסוכן.

כאן חינוכית עם מקיף מילאנו

מקיף מילאנו, סדרה ישראלית צבעונית, מרגשת, מצחיקה ומנתצת סטריאוטיפים, שחוגגת את האושר שבביטוי עצמי, בין אם זה דרך מה שאנחנו לובשים או איך אנחנו בונים את רכב החלומות שלנו. הסדרה עוסקת בחוויות האמיתיות של בני נוער: אהבות ראשונות, משפחות מתפרקות, דימוי גוף, להט"בופוביה, גזענות, חברויות במבחן, פרטיות ברשתות חברתיות, יחסי מין – והכל עם מלא לב, פאן ופאשן.

הסדרה מגוללת את סיפורה של מגמת עיצוב אופנה יוקרתית, שנוחתת בעל כורחה בתיכון מקצועי מחוספס, עליו שולטת ביד רמה המנהלת מנואל (בת-אל פאפורה). בוקר אחד, מגיעים מלכות ומלכי אינסטגרם, פשניסטים ומובילי טרנדים בעיני עצמם, ובראשם מעצב האופנה של ישראל בדימוס רפאל (אקי אבני החוזר לתפקידו האייקוני מ"יש לה את זה"), אל מסדרונות בית ספר שמלא מוסכניקים, מתכנתים ומנהלי לשכה לעתיד. מתוך הכאוס החברתי נולדות התחלות חדשות, אהבות גדולות וסגירת חשבונות.

עומר (יונתן ווקס), הוא תלמיד מכונאות רכב שמתגלה כסיפור סינדרלה של עולם האופנה, אך באופן אבסורדי הדרך היחידה שלו לעבור למגמה החדשה היא להתחזות לגיי. צעד שהולך ומסתבך במיוחד משום שחוזרת לחייו נורי (נאיה בינשטוק), יפהפייה אלגנטית ואופנתית שהוא מאוהב בה מילדות.  נורי דווקא מתקרבת לחברו הטוב ביותר של עומר, גיא (עילי צ'פמן) מכונאי תמים עם לב זהב ופיוז קצר. יחד עם עומר, עוברת למגמת האופנה גם סופי (מיקה צור), מוסכניקית פרועה ומרדנית שמאוהבת בגיא כבר שנים ונאלצת לשרוד במגמת האופנה, או שתסולק מבית הספר.

בבית הספר פורצת מלחמה במסדרונות בין שני מחנות מרכזיים: בצד אחד מאפיית מגמת משאבי אנוש ובראשה שירן (אור יעקב) המנהלת דה-פקטו של בית הספר שמעמדה מתערער, ובצד השני חונטת מגמת האופנה ובראשה זיו (קים אור אזולאי), איט-גירל בין-לאומית שמתכוונת להישאר נסיכה גם בבית הספר הזמני. הקרב הולך ומתחמם בגלל שגם מגמת מכונאות וגם מגמת אופנה אמורות לטוס השנה לתחרות במילאנו, אלא שבית הספר יכול לשלוח רק מגמה אחת, ואף אחד פה לא מתכוון לוותר.

בסדרה אנסמבל עשיר של שחקניות ושחקנים, ביניהם: אקי אבני, משה אשכנזי בת אל פאפורה, קים אור אזולאי, יונתן ווקס, נאיה בינשטוק, אור יעקב, מיקה צור, עילי צ׳פמן, לירון וייסמן, גיא לואל, גיא אריאלי, גל ניסים, עדי טנא, תומר גרשטיין, תאיר בוחבוט, אלי נוס, רן מושיוב, יוני מלס, בר כהן, דניאל גרנט ורבים נוספים.

יוצרים ותסריטאים ראשיים: אבנר ברנהיימר ("יוסי וג'אגר", "אמא ואבאז", "יש לה את זה"), יאיר פרי ונוי כרמל | פיתוח וכתיבת תסריט: דפנה לוסטיג | במאי: עודד לוטן ("החממה", "חצויה", "פמת"א") | חברת הפקה: סומיוקו הפקות.  "מקיף מילאנו" תשודר ב-כאן חינוכית ובדיגיטל החל מיום שני ה- 19 באפריל, בשעה 20:00.

נשיונל ג'יאוגרפיק אפריל 2021

 • כוכב לכת נצחי: גיבורי האוקיינוסים | Perpetual Planet: Heroes of the Oceans יום חמישי ה-22.4 בערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק. על השונית הגדולה מגלה דוקטור אמה קמפ כיצד אלמוגים החיים בתנאים קיצוניים, מציעים תקווה לשוניות פגיעות ברחבי העולם.

ספיישל יום כדור הארץ 22.4

 • יום חמישי ה-22.4: יום שידורים מיוחד בערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק – נשיונל ג'יאוגרפיק משתמש בכוחו של מדע, חקירה, חינוך וסיפור כדי להאיר ולהגן על פלא העולם שלנו, ומתמקד ביום כדור הארץ (22 באפריל 2021) כדי להוסיף את קולו לקריאה העולמית לסביבה בריאה ובת קיימא.
 • מצילי המכוניות, עונה 9 |Car SOS  החל מ-13 באפריל, ימי שלישי בשעה 21:00, בערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק. 'מצילי המכוניות' (CAR SOS), התוכנית עטורת הפרסים המגשימה חלומות מוטוריים ומצילה מכוניות קלאסיות, חוזרת בעונה התשיעית והפעם טובה מתמיד. "המכורים לרכבים" האהובים על כולם, פאז טאונשנד וטים שואו, ממשיכים במשימתם לחפש מכוניות קלאסיות עם פוטנציאל ובעלים ראויים.
 • במרחבי הטבע עם בר גרילס |Running Wild With Bear Grylls עונה 2 החל מ-19 באפריל, ימי שני בשעה 21:00, בערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק

השורד, בר גרילס, חוזר לטבע, ובכל שבוע מצטרף אליו אורח מפורסם למסע מרגש בכמה מהמקומות האקסטרימיים ביותר בעולם.

 • השורד הקדמון עונה 5 | Primal Survivor החל מ-4.4, ימי ראשון בשעה 21:00, בערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק

הייזן אודל נוסע לכמה מהמקומות הקיצוניים ביותר על פני כדור הארץ כדי לפגוש שבטים ילידים וללמוד את טכניקות ההישרדות העתיקות שלהם. כשהוא חמוש בכישורים חדשים אלה הוא יוצא אל השממה לבדו ונאבק בג'ונגלים של סורינאם ופרו בדרום אמריקה, ביערות העננים בצפון לאוס, בצוקי הגיר העצומים של האי קורון בפיליפינים, וכן בג'ונגלים של חצי האי המלאי ופפואה גינאה החדשה.

 • תעופה בחקירה עונה 20Air Crash Investigation | החל מ-15.4, ימי חמישי בשעה 21:00, בערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק

בכל פעם שמטוס מתרסק, העולם שם לב. כך גם המומחים שתפקידם לגלות מה חולל את ההתרסקות. "תעופה בחקירה" חושפת את האמת מאחורי כמה מאסונות התעופה הגדולים והידועים ביותר ובכל פרק מוצגים סיפורים של עדי הראייה, שחזורים מרתקים, שיטות חקירה עדכניות וחדישות וראיונות עם החוקרים שקבעו בסופו של דבר מה השתבש והוביל להתרסקות.

 • אייר פורס 1 החדש: המבצר המעופף The New Air Force One: Flying Fortress יום שני 5.4, בשעה 21:00, בערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק. סרט העוקב אחר הקמת המטוס הנשיאותי החדש וצולל לאופן הפיכתו למרכז פיקוד סודי ביותר.
 • צפון קוריאה: חי או מת | Inside North Korea: Dead or alive. יום שבת, 24.4, בשעה 21:00, בערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק. ב- 15 באפריל 2020, קים ג'ונג-און לא הופיע ליום השנה להולדת סבו והצית חרושת שמועות – האם קים מת, חולה, מסתתר? גם לאחר שאושר שקים בחיים, עדיין הייתה שאלה לגבי בריאותו ואורח חייו. מי יתפוס את השלטון אם משהו יקרה לו? ואיך הם יובילו את המדינה?

נשיונל ג'יאוגרפיקWILD  

 • חודש הטורפים הקטלניים SPECIAL DEADLIEST MONTH EVER ימי ראשון, החל משעה 19:00 בערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק WILD

נשיונל ג'יאוגרפיק WILD מקדישים חודש שלם לבעלי החיים המסוכנים והקטלניים בעולם מהיבשה, הים והאוויר, עם מגוון תכנים בבכורה:

 • Alaska’s Deadliest: Predator Prowl טורפים באלסקה: הישרדות (4.4)
 • Alaska’s Deadliest: Toxic Killer (4.4)
  Animals That Will Kill You: Deadly Encounters בעלי החיים שיהרגו אותך: מפגשים קטלניים
 • Animals That Will Kill You: Freak Attacks בעלי החיים שיהרגו אותך: תקיפות משונות (11.4)
 • Panda Goes Wild מסעו של דוב הנדה הענק (11.4)
 • Deadliest Bite: Force הנשיכות הקטלניות ביותר (18.4)
 • Lions: The Hunt for Survival – אריות: לצוד כדי לשרוד (18.4)
 • Shark Attacktics כריש: אסטרטגיות תקיפה (25.4)
 • World’s Deadliest Jellyfish המדוזות הקטלניות ביותר (25.4)
 • הווטרינרים מהארטלנד | Heartland Docs החל מ-3.4, ימי שבת בשעה 19:00 בערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק

 • בן וארין, ושני בניהם צ'ייס (13) וצ'רלי (11), גרים ועובדים במרכז שרשרת המזון של אמריקה, שם פרנסת החקלאים של המערב התיכון מתחברת למשפחות בפריסה ארצית. כאן, סופות שלג בחורף, סופות טורנדו באביב וגלי חום קיץ סוערים מציבים מגוון רחב של אתגרים שרק הווטרינרים הלהוטים ביותר כשירים להתמודד איתם. למרבה המזל, האמונה של שרודר היא לא רק להציל את החיות שאמריקה תלויה בהן, אלא להפוך לכל ביקור למשהו שמצפה גם לבעלי החיים וגם למטפלים שלהם, אפילו בתנאים הקשים ביותר.
 • סודות מגן החיות עונה 3 | Secrets of The Zoo החל מ-4, ימי רביעי בשעה 19:00, בערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק WILD

הסדרה נכנסת אל מאחורי הקלעים של גן החיות של קולומבוס, עם למעלה מ- 2,000 עובדים, 10,000 בעלי חיים ו -6,000 מקרים וטרינריים מדי שנה. עוקבת אחר כל הסיפורים הדרמטיים, המחממים את הלב ולעתים קרובות מצחיקים ומגלה מה נדרש כדי ליצור נוף אוהב ובריא עבור בעלי החיים מגן החיות והאקווריום של קולומבוס.

HOT HBO עם נשות הלעולם לא The Nevers

דרמת מד"ב חדשה של רשת HBO, שנוצרה על ידי התסריטאי עטור השבחים ג'וס ווידון ("הנוקמים", "באפי ציידת הערפדים"). זוהי הסדרה הראשונה שווידון יוצר לטלוויזיה מאז שנת 2013. את הסדרה מובילים המועמדת לפרס ה"טוני" לורה דונלי ("זרה", "The Fall"), אוליביה וויליאמס ("מקביל", "בית הבובות"), אן סקלי ("נשים קטנות"), טום ריילי ("השדים של דה וינצ'י"), ג'יימס נורטון ("מראה שחורה", "מקמאפיה") והקומיקאי האהוב ניק פרוסט ("מת על המתים", "אישור מחלה").

עלילת הסדרה מתרחשת באנגליה הויקטוריאנית, בשנים האחרונות של שלטונה של המלכה ויקטוריה, כאשר מגפה חדשה תוקפת את העיר לונדון – אנשים, ובעיקר נשים, שבאורח פלא מקבלים כוחות על-אנושיים. חלק מהכוחות הם כוחות טובים וחלקם – מרושעים. האנשים שקיבלו את הכוחות נהפכים בן לילה למעמד הנמוך החדש שצריך להילחם על מקומו בחברה. אך הכוחות הללו מגיעים עם אויבים חזקים בהם ייאלצו אנשי המעמד החדש להילחם, ועם משימה שעשויה לשנות את העולם.

החל מה-12.4, ימי שני ב-22:00 ב-HOT HBO, ב-HOT VOD וב-NEXT TV

HOT עם צעירים חסרי מנוח The Young and the Restless

אופרת הסבון הנצפית ביותר בעולם, חוזרת לישראל אחרי היעדרות של 11 שנה מהמסך!

צעירים חסרי מנוח עוסקת ביריבויות, תככים ואהבות של תושבי העיר גנואה. הסדרה נחשבת פורצת דרך וחדשנית על כל היבטיה, היא הובילה לשינוי מוחלט ברצועת הדרמות היומיות ומובילה בקטגוריה זו את טבלאות הרייטינג 28 שנה וזכתה ב 11 פרסי אמי בקטגוריית הדרמות היומיות.

השחקנית ג'יין קופר אשר גילמה את דמותה של קת'רין צ'נסלר, הייתה שחקנית הראשונה בדרמות יומיות אשר קיבלה כוכב בשדרות הכוכבים בהוליווד. שיר הנושא של הסדרה קיבל את השם "התמה של נדיה" בעקבות זכייתה של המתעמלת הרומניה נדיה קומנצ'י בציון המושלם 10 באולימפיאדה ב1976 בתרגיל שבוצע לצלילי נעימת הסדרה. ב2005 נדיה קומנצ'י אפילו התארחה בתוכנית לרגל חגיגות ה 25 לדמותו של  ויקטור נוימן.

שחקנים ושחקניות המוכרים לנו היום מסדרות רבות וסרטים החלו את דרכם בצעירים חסרי מנוח בניהם: אווה לנגוריה ("עקרות בית נואשות"), השחקן טום סלק ("שוטרים בדם"), פול ווקר ז"ל (סדרת סרטי "מהיר ועצבני"), שמאר מור ("מחשבות פליליות, "S.W.A.T") ועוד רבים אחרים.

הסדרה זוכה גם למעריצים מפורסמים רבים אשר מגיעים לבצע תפקידי אורח כמו, קייטי פרי, אנריקה אינגליאס, ליונל ריצ'י ועוד.

בתקופת הקורונה קיבלה הסדרה את השער הנחשק של ה-TV GUIDE אחרי היעדרות של שנים של הז'אנר מהשער וזאת בזכות היותה מהסדרות הראשונות שחזרו להצטלם בתקופת הקורונה דבר שהתאפשר תודות לחשיבה היצירתית וסצנות מועטות השחקנים. על מנת להתמודד עם סצנות אינטימיות בתקופה של ריחוק חברתי, חלק מהסצנות צולמו עם בני ובנות הזוג בחיים של השחקנים והשחקניות כשהם חובשים פאות ולבושים בהתאם לדמויות.

הפרק האחרון שודר בארץ בינואר 2010 והיא תשוב החל מה-18.4, ימי ראשון-חמישי ב-16:50 ב-HOT3, ב-HOT VOD וב-NEXT TV

HOT עם שיקגו Med Chicago Med

דרמת בית החולים המצליחה של רשת NBC, נוצרה על ידי המפיק זוכה ה"אמי" דיק וולף (יוצר המותג הטלוויזיוני "חוק וסדר") והתסריטאי-מפיק מאט אולמסטיד ("NYPD"). השניים עומדים גם מאחורי מותג סדרות "שיקגו" – הכולל בין היתר את "שיקגו PD" ו"שיקגו Fire", המשודרות אף הן ב-HOT Zone. הסדרה השלישית שנוצרה כחלק ממותג "שיקגו" הפכה אף היא להצלחה מסחררת וגרפה נתוני רייטינג גבוהים, שהובילו לחידושה לשמונה עונות.

"שיקגו Med" עוקבת אחר הרופאים ואחיות העובדים בחדר מיון שבמרכז הרפואי גפני שבעיר שיקגו, ונאבקים להציל את חייהם של החולים והמאושפזים. כמיטב המסורת, פרקי קרוס-אובר בין הסדרות מביאים עמם שלל פרצופים מוכרים ודמויות מ"שיקגו Fire" ו"שיקגו PD" שמגיעים להתארח.

בעונה השלישית של הסדרה וויל (ניק גלפאס, "חסרי בושה") מנסה לאזן בין העומס של תפקידו לבין מערכת היחסים החדשה שלו עם נטלי (טורי דה-ויטו, "שקרניות קטנות");  קונור (קולין דונל, "הרומן"), הכוכב העולה של כירורגיית הלב, נאלץ להתמודד עם תחרות קשה מצד מתמחה לב חדש; ד"ר צ'רלס (המועמד לגלובוס הזהב אוליבר פלאט, "פארגו") מחלים מהפגיעות הפיזיות והפסיכולוגיות של הפציעה שלו, אבל עדיין ממשיך לתפקד כמנטור של ריס (רייצ'ל דיפילו, "ג'יין הבתולה"), שמתמלאת בספקות לגבי המנטור שלה בעקבות פציעתו. כל יום בשעה 22:00, רק ב-HOT Zone וכל הפרקים ב-HOT VOD

HOT עם איך פגשתי את אמא – עונות 1-9 – How I Met Your Mother     

כל העונות של הסיטקום המצליח של רשת CBS מגיעות לשידור יומי ב-HOT קומדי סנטרל ו-HOT VOD. הסדרה נוצרה על-ידי צמד הכותבים השותפים קרטר בייס וקרייג ת'ומס, שיחד יצרו את הסדרה "משחקי גודווין" וכתבו לסדרות כמו "אבא אמריקאי" ו"אוליבר בין". הסדרה הפכה להצלחה אדירה עם למעלה מ-200 פרקים ו-30 מועמדויות לפרסי ה"אמי", מתוכן זכתה ב-10.

הסדרה מתרחשת בניו יורק ועוקבת אחר טד מוסבי (ג'וש רדנור) וקבוצת החברים הססגונית שלו: חברו הטוב מרשל (ג'ייסון סיגל, "קח את זה כמו גבר") ואשתו לילי (אליסון הניגן, "אמריקן פאי", "באפי ציידת הערפדים"), ברני רודף השמלות (זוכה ה"אמי" ניל פטריק האריס) ורובין חובבת הויסקי והסיגרים (קובי סמולדרס, "חברים מהקולג'").

הסדרה מתרחשת כסיפור שטד מהעתיד מספר לילדיו על איך הוא פגש את אמא שלהם. הסדרה כולה בנויה כסיפור המוביל את טד מכישלון לכישלון עד שהוא מוצא את האישה המיועדת לו. בין הזוג ארוך-השנים מרשל ולילי לבין ברני ההולל, טד נקרע בין רצונותיו הסותרים והקושי בלמצוא את האישה המושלמת. לאורך עונות הסדרה מתארחים שחקנים וזמרים מפורסמים ואהובים, כגון: בריטני ספירס, קייטי פרי, ג'ניפר לופז, ג'ון מנגיילו ובריאן קרנסטון. החל מה-11.4, ימי ראשון-חמישי ב-21:45 ב-HOT קומדי סנטרל וב-HOT VOD

HOT HBO עם הסודות של איסטאון Mare Of Easttown

מיני-סדרה בת שבעה פרקים של רשת HBO שיצר וכתב בראד אינגלסבי ("הדרך חזרה", "אחים בדם") וביים קרייג זובל ("משחקי ציד"). בסדרה מככבת השחקנית האהובה זוכת האוסקר, ה"אמי" ו"גלובוס הזהב" קייט וינסלט ("טיטאניק", "שמש נצחית בראש צלול"), ולצדה זוכת ה"אמי" ג'ין סמארט, זוכה ה"אמי" גיא פירס ("ממנטו", "נאום המלך"), ג'וליאן ניקולסון ("הסקס של מאסטרס", "אימפריית הפשע"), ואוון פיטרס ("סיפור אימה אמריקאי").

עלילת הסדרה עוקבת אחר מייר שיהאן (וינסלט), בלשית בעיירה הקטנה איסטאון שבפנסילבניה. מייר לוקחת פיקוד על חקירת רצח שהתרחש בעיירה. החקירה מסתבכת ומציבה מכשולים רבים ומייר, שמתמודדת עם חייה האישיים שמתפרקים, נאלצת לנווט דרכם. הסדרה חוקרת את הצד האפל של קהילות קטנות וקרובות ומספקת מבט אותנטי על האופן בו משפחה וטרגדיות עבר יכולות לעצב את ההווה. החל מה-19.4, ימי שני בשעה 22:00, ב-HOT HBO, ב-HOT VOD וב-NEXT TV

תיאטרון במה ומוסיקה

גן העיר ת"א מארח את נגני הרחוב למופעי אווירה בימי שישי

לכבוד האביב, יארח גן העיר תל אביב מדי יום שישי מופעי אווירה של מבחר הרכבים מוסיקליים, בשיתוף "למה כובע" – עמותת נגני הרחוב בישראל. מדי שבוע יופיע הרכב אחר המשתייך לעמותה, עם מופע אווירה שמעביר את הקסם והאותנטיות של תרבות מופעי הרחוב בעולם, הנחשבת למפותחת ומוערכת מאוד. בדומה למופעים שמתקיימים בתחנות הרכבת התחתית, בכיכרות, וברחובות ערים מרכזיות בעולם, כך גם במרחב הפתוח של גן העיר תל אביב, שקיימת בו אווירת רחוב, יעמדו ההרכבים בסמוך למזרקה, בגובה העיניים מול המבקרים, שיוכלו ליהנות מהאווירה ומהמוסיקה שתשתנה מדי שבוע, בהתאם להרכב ולסגנונו המוסיקלי: רוק, ג'אז, קלאסי, אוריינטלי ועוד. רשימת המופעים:

 • שישי, 9.4.2021, בשעות 11:00-13:00: ג'אז עם גלעד חצב טריו – הרכב ג'אז המבצע עיבודים של שלישיות פסנתר וסטנדרטים. מוסיקת ג'אז איכותית ונעימה לאוזן. אוריין רוזנצוויג – תופים, עמית גלר – קונטרבס, גלעד חצב – פסנתר

 • שישי, 16.4.2021, בשעות 11:00-13:00: רדיו בגדד – הרכב טריו המנגן קטעים מתוך רפרטואר נרחב של מוסיקה עיראקית שהתפתחה בבירה התרבותית בגדד. אביב בדרי עזרא – שירה ודרבוקה, יוהנה ריטמולר – כינור ושירה, יניב מייזל – עוד ושירה

 • שישי, 23.4.2021, בשעות 11:00-13:00: אלישע אהרון – מופע של איש אחד המשלב סגנונות של כלי הקשה מכל העולם, עם שירה וגיטרה אקוסטית. אלישע אהרון – שירה וכלי נגינה

 • שישי, 30.4.2021, בשעות 11:00-13:00: אנריקה ודורון – צמד נגני צ'לו מצטיינים מהפילהרמונית ומהאופרה, בעיבודים לשירים ישראלים וליצירות קלאסיות. דורון טויסטר – צ'לו, אנריקה מלץ – צ'לו

עמותת "למה כובע" נוסדה ב-2015 מתוך מטרה לחשוף את הציבור הרחב למגוון סגנונות מוסיקליים ברמת ביצוע גבוהה, ולספק מקורות פרנסה נוספים למוסיקאים במרחב הציבורי. בעמותה חברים למעלה מ-200 הרכבים ונגנים מכל רחבי הארץ, חלק מהרכבים אלו יופיעו בגן העיר.

גן העיר, אבן גבירול 71, תל אביב, קומת המזרקה. כניסה חופשית.

ספרות ושירה

מכון מופ"ת, הקיבוץ המאוחד, סמינר הקיבוצים ויד טבנקין עם סוד הקסם של החינוך הקיבוצי

החינוך הקיבוצי נחשב שנים רבות ליהלום שבכתר בתנועה הקיבוצית בפרט ובחברה הישראלית בכלל, בעבר הוא היה חממה המטפחת חדשנות ויצירתיות, למידה משמעותית, לימוד בחיק הטבע ואלטרנטיבות לתעודת בגרות. אף על פי שבשנים האחרונות התנועה הקיבוצית חווה תהליכי שינוי מרחיקי לכת, "הביקוש" לחינוך התואם את עקרונות החינוך הקיבוצי ממשיך לגדול. על כך יעיד מספרם הרב של ההורים המתדפקים על שערי החינוך הקיבוצי.

תקופת הקורונה העלתה את יתרונות שיטות החינוך האלה למרכז. ועכשיו, יותר מתמיד, כדאי לבחון מה סוד הקסם של החינוך הקיבוצי? מה ניתן ללמוד מחצר הגרוטאות בגני הילדים בקיבוצים? מה בין החינוך האנתרופוסופי, הדמוקרטי והקיבוצי? מדוע חגיגת הפסח הקיבוצית היא דוגמא לחינוך לקדושה חילונית אלטרנטיבית? וכיצד מחנכים לקיימות כבר מגיל צעיר?

"החינוך הקיבוצי" ספר חדש בעריכת אלון גן נוגע בנקודות אלה ומציע להשתמש ביכולות החינוך הקיבוצית על מנת לטפח למידה משמעותית, להפסיק לתת לילדים ציונים ולהשתמש בהערכות מעצבות. בנוסף, המלצתם היא שנושא הקיימות יהיה חלק בלתי נפרד מתוכנית הלימודים החל מהגיל הרך.

מראשית דרכו היה החינוך הקיבוצי בית יוצר לחינוך אלטרנטיבי במערכת ניהולית מורכבת הכוללת גני ילדים, בתי ספר, חינוך בלתי פורמלי, תנועות נוער ואף מכללות אקדמיות להכשרת מורים (״סמינר הקיבוצים״ ו״אורנים״). מוסדות אלה מתאפיינים בגישה הוליסטית, בין־תחומית וביקורתית, בלמידה התנסותית ומשמעותית, חינוך קהילתי בחברת הילדים, הערכה מעצבת, חינוך בטבע וקיימות סביבתית. מערכת זו היא לא רק תופעה ישראלית ייחודית, אלא היא גם מאוד בולטת בייחודה בתוך מערכות החינוך בחברה הישראלית.

הספר "החינוך הקיבוצי" בעריכת אלון גן מציג אסופת מאמרים הבוחנת תופעה זו בביקורתיות, מנקודות מבט שונות ובמתודות מחקריות מגוונות. הוא מבקש לענות על השאלות המהותיות באשר לכוחות שהולידו את החינוך הקיבוצי, לחומרים שהוא עשוי מהם, לתמורות שחלו בו במהלך השנים, למאפייניו בהווה, לחוזקותיו ולחולשותיו.

לצד סוגיות אלה ובחינת השורשים והעבר של החינוך הקיבוצי ספר זה מביט אל העתיד. בימים מאתגרים אלה של משברים אקולוגיים, חברתיים, דמוקרטיים ובריאותיים, הספר מציע שיח חינוכי עתיר חידושים חינוכיים ודיאלוגים מעצימים, אשר יכולים לתת מענים רבי־משמעות ומפרים לקהילות האלטרנטיביות המבקשות חינוך אחר לילדיהן, חינוך הומני ואיכותי.

הספר הוא ספר תשיעי בסדרה מחשבה חינוכית, פרי שיתוף פעולה בין מכללת סמינר הקיבוצים, הוצאת הקיבוץ המאוחד – סדרת קו אדום, יד טבנקין ומכון מופ"ת.

כתבים ומניפסטים של טל סלוצקר

הספר "כתבים ומניפסטים" נותן מבט לחשיבתו האינדיבידואלית והקבוצתית של הצייר, המשורר וההוגה טל סלוצקר כמנהיג קבוצת 'הם' ובנוסף הוא מספק טעימה מהרעיונות שהוגשו על ידו לשולחן כתב העת 'עכשיו' בעריכת פרופסור גבריאל מוקד במהלך השנים. הספר מלהטט בין מחשבות רגעיות ובין מחשבה ביקורתית אובייקטיבית לתמונות תיאטרון ולניסוח כללים למחשבה קבוצתית "כתבים ומניפסטים" מעביר את הקורא דרך פאזות שונות או מהלכים שונים במחשבתו של טל סלוצקר ונותן לו לחוש מה קורה בתודעתו ברגעים היומיומיים וברגעים של ניסוח "איזם" אמנותי – "הדאדא הפסיכיאטרי" אשר נולד מבחינה מושגית בעת כתיבת המניפסטים ובעת עריכתם הקבוצתית על ידי חברי הקבוצה ובכתב העת 'עכשיו'.

התנסות זו הביאה לנקודת מפגש עם התיאטרון הישראלי ולו עם אחורי הקלעים שלו בזירת חיבור הטקסטים הדרמטיים ואלו הטקסטים הראשונים של סלוצקר המתפרסמים שעוסקים בתיאטרון שעומד בתחרות עם השירה כמדיום פעיל בשדה הטקסטים ושם הספר מיטיב לבטא את תוכנו, כתבים המביעים ביקורת והגות ומניפסטים המביעים עמדות אסתטיות. מהמאמר הראשון בספר, שהוא הרצאה אודות הפסיכיאטריה שלא ניתנה כהרצאה אשר כוללת את מחשבותיו של טל בנושא תוך יחס למחשבות קודמיו תומאס סאס ותוך יחס במניפסטים לכתבי הפילוסוף הצרפתי מישל פוקו  ועד המחזה שסוגר אותו "נחום המלך", הנכתב על אביו  זהו כרך שמבטא את מחשבתו של הוגה שמרן אך אינדיבידואלי, קרוב לדת מספיק כדי לכתוב את כתבי האמונה שלו אך בוטח מספיק כדי לכתוב מתוך מדיומים שרחוקים ממנה, אינטימי מספיק לכתיבת שירים אך בעל עמדה נחרצת בנוגע לציור ולאמנים המשרטט קבוצות אך אינו כופה את מחשבתו עליהן. ספר זה הוא עדות שנקודת המשקל הטקסטואלית של טל סלוצקר בוטחת ומופגנת ושהקורא מוזמן לצלול לתוכה ולקטוף מחשבות ממה שמביא את הקורא לשאול ולתמוה להתלהב ולחלום להיות בוטח ולשפר עמדות לפתח את המחשבה וליהנות ממה שמותר לקורא הספרים העברי.

טל סלוצקר, "כתבים ומניפסטים" 2020, 146 עמודים להשיג בחניות הספרים העצמאיות בתל אביב

המחזאי שהתחיל לכתוב על כדורסל מהעתיד

במשך שנים רבות ינון בר שירה, בן 34 מיפו, היה איש תיאטרון וכתב מחזות שעלו על הבמות של הבימה, החאן, סוזן דלאל, תיאטרון הסמטה ועוד. יחד עם אשתו נעמה הוא הקים את תיאטרון פנימה ויצר הצגות על נפש האדם. אך לינון הייתה "שריטה". כדורסל. ביום איש אומנות רגיש שכותב שירים ומחזות , באישון לילה אוהד כדורסל מטורף שצועק לשחקנים בטלוויזיה את התרגילים בתקווה משונה שמישהו מהם ישמע אותו.

לפני שלוש שנים אחרי שקרא כתבה מרתקת של בלוג מבריק שנקרא "אוהד כורסה", בה מסביר הכותב אלון ארד את חייו כאיש ספרות שכותב על ספורט, ניצת בינון סוף סוף החיבור שיאחה את הד"ר ינון ומיסטר בר שירה של נפשו. הוא יכתוב על כדורסל.
להפתעתו הרבה החיבור היה ממש טבעי, הסיפור האנושי על הפרקט היה לא פחות עשיר, מיוחד ומרתק מכל סיפור שכתב לפני כן. ינון הצטרף לבלוג הכדורסל "ג'אמפבול" וצבר במהירות אלפי עוקבים בפייסבוק ובאינסטגרם, משלב את ההומור, הרגש והדמיון שאפיינו אותו בעולם התיאטרון בכתיבתו ככתב כדורסל על הNBA – ליגת הכדורסל הטובה בעולם. העמוד המשיך לגדול ולהתפתח, עשרות תגובות ומאות לייקים נוספו לכל כתבה בפייסבוק ובאינסטגרם ויחד עם זה מוניטין העמוד ברשת הלך והתעצם בקרב אוהדי הכדורסל בארץ.
עם הזמן והמוניטין שצבר, ינון החל לרקום בראשו את פרוייקט חייו. סיפור עלילתי על עתיד הכדורסל. כזה שישלב ניתוח מקצועי על הספורט שזורם אצלו בדם ויצירת תחזיות אמינות על העתיד להתרחש יחד עם בריאת עולם אנושי שלם שיכנס עמוק לתוך נפשם של השחקנים. על ההצלחות, האכזבות, הפחדים והתשוקות שלהם.
הספר "כדורסל מהעתיד" החל להכתב. ינון גייס את מיטב כתבי הכדורסל בישראל-אוריאל דסקל מ"כלכליסט" ו"בכל יום נתון" , שגיא רפאל כתב מעריב לשעבר ומקים "הכדור הכתום" ורועי ווינברג, כתב ועורך תוכן באתר "הופס" של מנחם לס האגדי ואתר "ONE" שיכתבו פרקי בונוס ויעשירו את הספר. אלון ארד, "אוהד כורסה" סגר לינון מעגל ויערוך את הספר וכעת הפרוייקט עלה לשיווק המונים באתר "הדסטארט"

"הספר הזה מאפשר לי משהו להכנס לראש של השחקנים, להבין אותם יותר. בסופו של דבר, גם אם ממרחק נראה לנו כאילו הם כוכבים בלתי מושגים, בסוף אלו בני אדם, כמוני וכמוך." אומר ינון ומוסיף, "דווקא בגלל זה הם כל כך מעניינים."

פרוייקט ההדסטארט "כדורסל מהעתיד" בעיצומו, ונראה מסקרן ביותר, במיוחד לאור השילוב הייחודי בין תרבות וסיפורת לכדורסל ולהוות עוד נדבך שיעשיר את תרבות הספורט בארץ.

אמנות ותערוכות

Unity Art מציגה בחיפה תערוכה עם פרשנות לאגדות, סיפורי ילדות ודמיון

תומר דקל מתוך הצבה במוזיאון בת ים (צילום אלעד שריג)

עמותת Unity Art מציגה בחיפה תערוכה מקורית בה יוצרים מעניקים פרשנות משלהם לאגדות, סיפורי ילדות ודימיון. בתערוכה מוצגות עשרות יצירות מקוריות של פסלים, ציורים, בובות, בתי בובות ועוד, ויוצגו בה גם יצירות מקוריות של תכשיטים וצעצועים. התערוכה תתקיים בגלריה של בית הספרים המרכזי "ישראדון" ברחוב הנביאים 24 בחיפה עד 23 לאפריל 2021.

היוצרים המוכשרים בעמותה הכניסו חיים חדשים בסיפורים עתיקים וגם חדשים: חלק מהדמויות קשורות לסיפורי עמים, וחלקן הן פרי דימיונם. כך או כך, התערוכה תיקח את המבקרים – בני כל הגילים – למסע קסום וצבעוני על כנפי הדימיון.

בתערוכה מוצגות בובות מעוצבות של אלנה רזניקוב, וסילינה קובלב, מרינה איבנוב, אולגה ביסטרוב ונטליה אוטרוך; דובונים וצעצועים רכים של אילנה חבס, טטיאנה חבקין, אירינה קוקין וסבטלנה נייסולר; בתי בובות של לודמילה מנביץ', אלה שוורצמן, לריסה גורניצקה ומרינה דינקביץ'; פסלים של אלנה לוגובינסקי; ציורים של מריה גונצ'ר, ויקטוריה יופה, ורוניקה שרה סיניוק; תכשיטים של אירה מזור גאלץ ומרינה ווצ'רוב, ועוד.

התערוכה מתקיימת – ולא במקרה – בבית הספרים ישראדון, המעניק ליצירות אווירה מיוחדת וקסומה של ספרים. כן, אותם ספרים מהם הורים, סבים וסבתות נוהגים, כבעבר, להקריא סיפור לפני השינה. לפעמים הסיפור היה מוזר ומפחיד, לפעמים הגיבורים נאלצו לצאת למסע מאתגר בו הם נדרשו להתמודד עם קשיים ולמצוא תושיה ואומץ ברגעים קשים, אבל תמיד – הסוף היה משמח.

התערוכה היא סנונית ראשונה לפרויקט משותף של ישראדון ועמותת יוניטי ארט, שמטרתו לשים זרקור על ספרות ואמנות עכשווית ולחשוף בפני הקהל הרחב סופרים, אומנים ובעלי מלאכה מוכשרים. פרטים על העמותה והתערוכה בדף הפייסבוק…

בית אבי חי עם פנים. יום. זיכרון

מזה עשור שבית אבי חי מוביל את "פנים. יום. זיכרון", מיזם הנצחה ייחודי, שרותם את טכנולוגיות האנימציה למלאכת החייאת רסיסי זיכרון מחייהם של חיילים שנהרגו, דרך מפגש בין משפחות החללים לבין יוצרי אנימציה ויחד, מחיים זיכרון מאדם שאינו בחיים לרגעים מצוירים לנצח. השנה, נוצרו שני סרטים חדשים. הראשון מהם "שארית" הינו זיכרון של נופל "נצר אחרון" – לזכרו של אמנון זילברשפיץ, שורד שואה יחידי מכל משפחתו, שנפל במלחמת תש"ח. הסרט השני "הרים וגבעות" לזכרו של רענן (רני) קוממי, אשר נהרג בפעילות קומנדו של השייטת בשכם (2003-1980(

 • "שארית" לזכרו של אמנון זילברשפיץ, שנהרג במלחמת העצמאות (1948-1924). יוצרים: שמעון אנג'ל ועופר וינטר, סטודיו דוב אברמסון. אמנון נולד בטרנסלבניה להורים יוסף ובלונקה כהן. יחד עם אחיו ואחותו הוא התחנך בקהילה יהודית מלוכדת. בגיל 16 הועבר עם משפחתו לגטו בהונגריה. חודש לאחר מכן נשלחו כל יהודי הגטו למחנה ההשמדה אושוויץ. מיד בכניסתם, הופרד אמנון מבני משפחתו, ויותר לא שב לראותם.  אמנון, שנשלח לעבודה, ניצל, וכל שאר בני משפחתו נרצחו. לאחר ששרד את המלחמה, החליט אמנון לעשות הכול כדי לעלות לארץ ישראל, לברוח מהזיכרונות הקשים ולצאת לדרך חדשה. לאחר ניסיונות רבים, הצליח לעלות על אונייה ולהעפיל לישראל. הוא הצטרף לקיבוץ דורות בנגב, ושם, בין שדות הגזר, פרחה גם האהבה הצעירה בינו ובין שרה הצברית. אמנון, שרק הגיע לארץ מצא בזוגיות החדשה עם שרה אהבה ובית, קיווה להקים משפחה חדשה, שתמשיך על אף האובדן הנורא. השניים תכננו להתחתן, אלא שזמן קצר לאחר אירוסיהם  פרצה מלחמת העצמאות. אמנון התגייס לחטיבת גבעתי ונהרג בקרב על בית גוברין. אמנון הוא חלל "נצר אחרון" – ניצול שואה שנותר שריד אחרון ממשפחתו הגרעינית. במותו לא נותר זכר למשפחתו. הסרט לוכד את רגעי המפגש בין אמנון לשרה והחיבור העדין שנרקם בין העולה החדש, שורד השואה, נצר אחרון לשרה הצברית. שמלמדת אותו מילים חדשות בעברית. עד לרגע בו חלום הקמת המשפחה החדשה נקטע בשל הקרבות.
 • "הרים וגבעות"  לזכרו של רענן (רני) קוממי, אשר נהרג בפעילות קומנדו של השייטת בשכם (2003-1980). יוצרת: רון לוין. אתגרים היו אחד התחביבים של רענן קוממי. עוד מילדות. כשהתבגר, זה היה רק טבעי שיתאהב בספורט אתגרי: צניחה חופשית, סנפלינג, טיפוס הרים, ובמיוחד – רכיבת שטח על אופנוע. רני, היה אדם מאיר פנים ונהג לעזור לכל אדם נזקק שפגש בדרכו, והעולם האיר לו פנים חזרה. כנער עבד לפרנסתו כשליח במסעדת המבורגרים. באחת המשמרות נתקע רענן בלי ארנק ובלי דלק. אובד עצות, הוא גרר את האופנוע עד תחנת הדלק. מתדלק, בן הכפר הסמוך, עזר לו בנדיבות רבה ושילם במקומו על הדלק. רענן, אסיר תודה, חזר לתחנת הדלק בתום המשמרת שלו עם סל מלא באוכל ובשתייה והעניק אותו במתנה למתדלק ולכל הצוות. לימים התגייס רענן לשייטת, שם הביא לידי ביטוי את כוחו ואת כישוריו האתגריים. במשך כל השירות, בענוותו, הצניע רענן את העובדה ששירת בשייטת; כשהיה מגיע למושב, היה מסיר את התגיות מעל מדיו. הסרט מציג את אותו רגע אנושי של חיים משותפים בירושלים – המפגש המיוחד של רענן והמתדלק.

מוזיאון אגם עם תערוכה חדשה ומגוון פעילויות

עמודי כלילה בכניסה למוזיאון אגם, ראשון לציון (צילום דן בר-דוב)

ההגדה המצוירת הייחודית של יעקב אגם, הודפסה בטכניקת הדפס משי, ויצאה לאור בצרפת בשנת 1985. אגם נותן לטקסטים המקודשים, ביטוי עז וחדשני שמדבר אל ליבו ונפשו של המתבונן והקורא בכל גיל, מילדות ועד זקנה. שימוש מופלא בעושר צבעוני, חובר לציוריות ולתצורת האותיות הייחודיות המתכנסות יחד להבעה אמנותית יוצאת דופן בעקבות סיפור יציאת מצריים.

"עבדים היינו לפרעה במצריים" – חזות המילים והדימויים פורצים באחת כבר מהעמוד הראשון. הדהוד צבעים ועיצוב אותיות מפתיע מציפים את המתבונן כמו בפגישה ראשונה, למרות היכרותו ארוכת השנים עם הטקסט העתיק, אשר נקרא מדי שנה בשנה בהסבנו לשולחן ליל הסדר המשפחתי.

האמן יעקב אגם: "סיפור יציאת מצריים נטווה בהגדה של פסח בעזרת תפילות ומדרשים. זהו הסיפור המכונן של היווצרות העם היהודי, אירוע שמבטא יותר מכל אירוע היסטורי אחר את מהותו הבסיסית: יציאה מעבדות לחירות.  רעיון החרות, החופש, ההיחלצות מעבדות פיזית ורוחנית מהווה את בסיס קיומנו התרבותי, את סוד ויסוד המשימה היהודית המוזכרים כמעט בכל תפילה, בכל ברכה".

מרכיב ראשון ובולט בהגדה, הוא הכתב – יעקב אגם יצר אות חדשה עבור ההגדה של פסח, אות המורכבת מקו ומנקודה, קליגרפיה ייחודית אשר לה שני מקורות השראה:  עולם המוזיקה, ועולם הקבלה.

הציורים ובחירת הצבעים העזים מבטאים באופן עוצמתי את פרקי ההגדה – כל ציור, בכל עמוד, מבטא ומדגיש היבט החשוב לאמן מבחינה ערכית, אותו היה רוצה להעלות ולהנחיל לדורות הבאים בבחינת "והגדת לבנך".

אגם בוחר להשתמש בכל צבעי הקשת לצורך הבעת גווני הרגש האנושי, אשר קשורים למדרשי ההגדה ותפילותיה: משמחה ועד עצב, מתקווה ואושר עד מצוקה ותחינה, מאמונה ותפילה ועד חשש וסבל – כל הנוגע לתהליך נפשי ופיזי, קשה ומורכב, של יציאה מעבדות לחירות. קשתות מרהיבות מבטאות את תחושת האופוריה ב"והיא שעמדה", תעלות נשמתו של המתפלל ב"נשמת כל חי", או קול זעקה העולה מצבעי "שפוך חמתך".

חוויית החופש, המודעות התבונית לרעיון החופש והמאבק לקיומו ולשמירתו, הם אשר מהווים את עיקרה הרעיוני והטקסטואלי של הגדת פסח, והם שהנביטו, להרגשתו של אגם, את דחף היצירה בזכותו ברא אותה בראיה אמנותית חדשה. למען העברת המסר החשוב לדורות הבאים כפי שהורה לנו, בבהירות תכליתית, הכתוב עצמו בשאלות פתיחה אשר מכוונות לספר, להסביר ולהטמיע את המיתוס העתיק עד סוף הדורות.

במוזיאון אגם בראשון לציון, מוצגות עשרות יצירות מרהיבות של האמן יעקב אגם, עבודות אמנות קינטיות ופיסול בתנועה. המוזיאון מזמן למבקרים חוויה רב חושית בסביבה עטופה בשלל צבעים, גירויים ותנועה. האמנות של אגם מרתקת צופים מכל הגילים ובמיוחד ילדים שחוקרים ומגלים את העולם בכל החושים. הצופים מוקפים בסימפוניה ויזואלית מהפנטת, כל צעד וכל מבט חושפים מוטיבים חדשים ומשתנים בחלל ויוצרים סביבה מעוררת השראה.

מוזיאון אגם, רחוב מיש"ר 1, ראשון לציון. שעות פתיחה בימי חול:  שני, שלישי, רביעי, חמישי, שבת: 10:00-16:00 / שישי: 10:00-14:00. כל הפעילויות במוזיאון אגם, מתקיימות ע"פ תקנות התו הסגול כרטיסים בהרשמה מראש באתר…

מוזיאון תל אביב לאמנות במקום 48 בעולם בדירוג המוזיאונים הבינלאומי

מוזיאון תל אביב לאמנות (צילום עמית גרון)

מוזיאון תל אביב לאמנות נכנס למקום ה-48 מתוך 100 המוזיאונים המובילים בעולם, בדירוג השנתי המתפרסם ב-The Art Newspaper  וכולל את מספרי המבקרים במוזיאונים בכל רחבי העולם.

מוזיאון תל אביב לאמנות התברג במקום המכובד ברשימה, עם נתון מרשים במיוחד של 414,151 מבקרים במהלך שנת 2020. בעקבות משבר הקורונה העולמי, מוזיאון תל אביב היה פתוח לקהל הרחב 153 ימים בלבד, מתוך 311 ימי פעילות בשנה. המוזיאון  פעל בהיקף נמוך משמעותית בשל העובדה שלא התקיימו אירועים ובשל מגבלת המבקרים היומית שהוגדרה ע"פ הנחיות משרד הבריאות. בשנת 2019 מוזיאון תל אביב שבר שיא עם 1,322,439 מבקרים. נתון המבקרים במהלך 2020 מהווה ירידה של 69% במספר המבקרים השנתי לעומת 2019. זהו נתון נמוך מהממוצע העולמי של המוזיאונים שעומד על 77% ירידה בכמות המבקרים בשנת 2020 .

בין הגורמים שהובילו למספר המבקרים הגבוה במוזיאון תל אביב בשנה החולפת, ניתן למנות את תערוכת היחיד הראשונה בישראל של האמן האמריקאי ג'ף קונס, שמשכה מאות אלפי מבקרים. תערוכות נוספות שמשכו קהל רב למוזיאון תל אביב במהלך 2020 , הן "ביתר מתיקות נגנו את הריקוד", מיצב הוידאו של ויליאם קנטרידג', בכיר אמני דרום אפריקה ותערוכות בולטות של אמנים ישראלים, בהן התערוכה "הנייר הלבן שחור מבפנים" של  טגיסט יוסף רון, אמנית אתיופית זוכת פרס שיף, והתערוכה  "התנאי לשגשוג האנושות", של האמן בן ה-94 מלך ברגר, יוצר אידיאליסט ואקולוגי, שפעל  שנים רבות מחוץ למעגלים המרכזיים של עולם האמנות.

בעקבות משבר הקורונה, המוזיאון השקיע בחיזוק הקשר עם הקהל שלו, גם דרך הרחבת הפעילות הדיגיטלית וסיים את 2020 עם נתונים של 2.5 מיליון כניסות בשנה לאתר המוזיאון, שזה למעלה מ- 200,000 כניסות בחודש ועם גידול משמעותי ברשתות  החברתיות שלו, עם יותר מ 100 אלף עוקבים.

טניה כהן עוזיאלי מנכ"לית מוזיאון תל אביב לאמנות: "אני גאה על ההישג הבינלאומי האדיר של מוזיאון תל אביב, במיוחד בשנה הקשה והמאתגרת הזו בה מוזיאונים בכל העולם סגרו את שעריהם לקהל הרחב.  מעבר לנתון המשמח של מספר המבקרים שמוכיח עד כמה הקהל הישראלי משתוקק לצרוך תרבות ואמנות, צוות המוזיאון עבד ללא הרף מתוך מחויבות מתמשכת לשדה האמנות הישראלי.  פעלנו לקידום וחשיפה של אמנות ישראלית במרחב הדיגיטלי והפיזי עם פרויקטים מחוץ למוזיאון בזמן הסגרים, כמו הקרנות אמנות בחוצות העיר, ופרויקטים דיגיטליים בשיתוף קהילת האמנים המקומית, ערכנו התאמות והגדלנו את הפרסים הכספיים הניתנים לאמנים ישראלים בשיתוף עם המוזיאון, הרחבנו את הפעילות של קבוצת הרכישה לאוסף הישראלי והקמנו מיזמים  חדשים לרכישת אמנות ישראלית עכשווית. מוזיאון תל אביב לאמנות הוא הלב הפועם של העיר כבר 90 שנה והוא ימשיך להציג אמנות נפלאה ורלוונטית ולמשוך קהל רחב ומגוון , בכל הזמנים ועוד הרבה מאד שנים".

ארטפורט תל-אביב עם בחירת אמני המחזור השמיני של תכנית הרזידנסי

תכנית הרזידנסי של ארטפורט שמחה להכריז על אמני המחזור השמיני של התוכנית, שייקחו חלק בתוכנית בת שנה הכוללת סטודיו, מלגה חודשית, ליווי אוצרותי אישי ותוכנית פעילות שנתית.

ועדת איתור מקצועית וחיצונית בחרה בששת האמנים שייקחו חלק בתכנית שתתחיל בספטמבר 2021 ותימשך עד אוגוסט 2022. השנה כללה ועדת האיתור החיצונית את השנה כללה ועדת האיתור החיצונית את איה מירון, עפרה חרנם, גלית אילת (בלגיה/ הולנד) וארזן שקולולי (מנהל המוזיאון הלאומי לאמנות בטירנה, אלבניה), ונפגשה בנוכחות ורדית גרוס, מנהלת ארטפורט ויעל משה, רכזת תוכנית הרזידנסי של ארטפורט.

 • מעיין אליקים, יליד 1985, אמן רב תחומי, בוגר המחלקה לאמנות בצלאל. פועל במגוון רחב של מדיה, ביניהם פיסול, מיצב, צילום, פיסול-ציבורי ואדריכלות נוף. בעבודותיו, פרי מלאכת יד מדוקדקת, לימוד עצמי ומחקר מתמשך, מעניק אליקים לדימויים, חפצים ומצבים מוכרים ויום-יומיים מימד טקסי. מימד זה פותח עבור הצופה מרחב של צלילות ומזמן השתהות והתבוננות מחודשת בסביבתו המוכרת, ובעולמו הפנימי.
 • קרן גלר, ילידת 1976, בוגרת התואר השניF.A באמנות של בצלאל תל אביב בשיתוף האוניברסיטה העברית ירושלים, והתואר הראשון B.EDבאמנות וחינוך לאמנות של המדרשה – הפקולטה לאמנויות, המכללה האקדמית בית ברל. גלר יוצרת בעיקר בווידאו, פיסול ומיצב עבודות החוקרות התנהגות וסביבה אנושיות. העבודות עוסקות בתכנים אוטוביוגרפיים, בטקסים ובפעולות יומיום פשוטות ודרך המתח שבין התיעודי למבוים הן חוקרות, מפרקות ומרכיבות מחדש מבנים וטקסים חברתיים.
 • תומר דקל, יליד 1985, אמן מיצב, בוגר המחלקה לאמנות בבצלאל. עובד עם חומרי נוף ישראליים ומעבד אותם לכדי אתרים או זירות של התרחשות. החוויה בהצבות היא רב חושית והתחושה היא של הימצאות בתוך סביבה מוגברת ומועצמת, או בתוך סצנה. מנעד החוויה נע לרוב על הצירים אלימות- עדינות, זיהום – טיהור, התפוררות – צמיחה, כשהתחושה היא לרוב של פוסט אפוקליפסה מסוג מסוים. הסצנות מעלות בדמיון הקשרים לסצנות מיתולוגיות מהעבר או מהעתיד, מחשבות על מצבים מנטליים והקשרים פוליטיים, מיסטיים, סביבתיים ועוד.
 • אנה ווילד, ילידת 1987, אמנית פרפורמנס ומיצב. בוגרת בית הספר לתיאטרון חזותי בירושלים (2011) והתוכנית לתואר שני DasArtsבאמסטרדם (2015). אנה ווילד היא נערה צעירה, פאנקיסטית חיננית, אמנית למידה בעל-פה, המתעניינת בקולות, בדיבור, במילים, בארגון של ידע, באנתרופולוגיה, בהיסטוריה, במיתולוגיה, בשירה, בעיצוב גרפי, בחשמל, בבריאה יש-מאין, במוזיקליות, בלמידה, בהבנה, במחזוריות, מעגליות, בעברית, באנגלית, בצרפתית, בערבית, בתרגום, בהדפס, בקסם, בהרפתקאה, בידידות ובכוח.
 • נרדין סורגי', ילידת 1980, אמנית רב תחומית, בוגרת התואר השניF.A באמנות של בצלאל תל אביב ותואר ראשון באמנות של אוניברסיטת חיפה, עבודותיה של סרוג'י עוסקות במדיומים וחומרים שונים. באמצעותם היא מבקשת לבצע פעולת ניכוס לכדי עצמים ודימויים, ובכך מזמינה את הצופים להתבונן מחדש ולהגדיר את יחסם לעולם. פעולת ההתערבות של סרוגי' מבקשת להגדיר את הגבולות מחדש, להטיל ספק ולמתוח את הגבולות הקיומיים שלהם.
 • להלי פרילינג, ילידת 1982, בוגרת המחלקה לאמנות בבצלאל, עוסקת בעבודותיה בדימויים פופולריים, בעלי נראות אידאית ואסתטיקה מפתה. באסטרטגיות שונות, פרילינג פועלת לחשיפת נוכחות מורבידית ואלימה בתוך אותו עולם דימויים. רוב עבודותיה הינן בפורמט של פיסול ומיצב.

תכנית הרזידנסי ומרכז האמנות ארטפורט, ביוזמתו של ג'ייסון אריסון, יו"ר הקרן המשפחתית על שם תד אריסון, פועלים ללא מטרות רווח לקידום וטיפוח האמנות העכשווית בישראל.  התוכנית, שהחלה את פעילותה בשנת 2012, כוללת חללי עבודה אישיים (סטודיו), ליווי אוצרותי, מפגשים שבועיים, סדנאות, ביקורי סטודיו ומלגת קיום חודשית לכל אחד מן האמנים הישראליים למשך שנה. לצידם פועלים גם אמנים ואוצרים המגיעים מחו"ל לתקופות קצרות יותר. השנה, לאור ההגבלות על טיסות, נפתחו תוכניות קצרות מועד לישראלים הגרים בחו"ל ולאמנים הגרים מחוץ למרכז.  לצד תכנית הרזידנסי מתקיימות תערוכות, שיחי אמן, סדנאות מקצועיות, יריד ספרי אמן וקבוצות קריאה ודיון, במטרה לחזק ולהשמיע קולם של אמנים במרחב הציבורי ולקדם קשרים בין אמנות וחברה.

במוז"א עם 1+1 למבקרים ביום העצמאות

מבלים ביום העצמאות במוז"א! בתערוכה החדשה טבע עולמי. טבע מקומי, תערוכת צילומי הטבע מהארץ ומהעולם, הכוללת את תערוכתWildlife photographer of the year , ובביאנלה לאומנויות ולעיצוב – תערוכת הענק המציגה לראשונה תמונת מצב עדכנית של תחומי האומנויות והעיצוב בישראל, בדגש על קרמיקה, זכוכית, צורפות, טקסטיל ונייר.
חמישי 15.4 – סיורים מיוחדים ליום העצמאות

טבע ישראלי: סיור מיוחד בתערוכה טבע עולמי. טבע מקומי, בשעה 11:00

מיוצר בישראל: סיור מיוחד בביאנלה לאמנויות ולעיצוב, בשעה 12:30
שבת 17.4 – בילוי מהנה לגדולים ולקטנים

טבע ישראלי: סיור מיוחד בתערוכה טבע עולמי. טבע מקומי, בשעה 11:00

מיוצר בישראל: סיור מיוחד בביאנלה לאמנויות ולעיצוב, בשעה 12:30

עצמאיים בשטח – סיור דיגיטלי לרגל יום העצמאות הכולל פעילות עם אייפדים וטלפונים ניידים, בו נכיר מגוון בע"ח, נופים ותופעות טבע מרתקות. בשעות 11:00 ו-12:30

ציפור החופש – עספור אלחורייא- عصفور الحرية –  תיאטרון הקרון מציג בדרך תיאטרלית ובשיתוף הילדים, מגוון דמויות המאירות את חשיבות השמירה על העולם הסובב אותנו.    לגילאי 4 ומעלה / בשעה 11:00
חדש! וריאציות בבד ותנועה | פתיחה: יום ה' 15.4

במסגרת הביאנלה לאומנויות ולעיצוב תל אביב, הוזמנו גופים אקדמיים להשתמש במגדל התצפית (הקומה השנייה של גלריית המגדל) כמעבדת מחקר. המעבדה לחדשנות במדיה (IDC milab), בית הספר לתקשורת, המרכז הבינתחומי הרצליה מציגה את התערוכה –  וריאציות בבד ותנועה  – וילונות רובוטיים עוטפים את מגדל התצפית. תנועת הווילונות נשלטת על ידי כוריאוגרף, שיוצר באמצעותם מופעים המתרחשים לאורך היום. סדרת ניסויים תבחן את השימוש בתנועה בחפצים יומיומיים כגורם מקשר בין המבקרים לחלל, למבקרים אחרים ולטבע שבחוץ.
ההשתתפות בסדנאות, סיורים ופעילויות בהרשמה מראש בלבד: www.eretzmuseum.org.il // עפ"י הנחיות התו הסגול

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך: