חדשות התרבות ואמנות 10/2021

ענפי התרבות והאמנות נפתחו עם פתיחת המוזיאונים ואולמות ההופעות ||| קולנוע נפתח ובועט עם שלל הקרנות בכורה ||| תכניות חדשות וסרטים חדשים בטלוויזיה HOT וסלקום TV ||| תערוכות אמנות ברחבי הארץ וגם ספרים ושבוע הספר ||| להמשך הידיעות וההצעות ….

שבוע הספר כיכר רבין (צילום אמנון בן שמואל)

פסטיבלים וארועים

שבוע הספר העיברי חוזר בגדול 9-19.06
התאחדות המוציאים לאור בישראל בשיתוף עם עיריית ירושלים ועיריית תל אביב תקיים השנה את שבוע הספר העברי בין התאריכים 09-19 ביוני. השנה, יצוין שבוע הספר העברי בסימן "לדמיין בשפה שלך״. המוקדים העיקריים בהם יפעל שבוע הספר העברי, יתקיימו בערים תל-אביב-יפו במתחם שרונה, ובירושלים במתחם התחנה, בהם יתקיימו מגוון רחב של פעילויות להורים, ילדים ומשפחות.

בירידי שבוע הספר יתאפשרו אזורי קריאה משותפים של הורים וילדים, קריאה עם סופרים, הצגות בעקבות ספרים, סדנאות יצירה ופעילויות נוספות. פרטים נוספים על אירועים בערים תל אביב-יפו וירושלים ניתן יהיה למצוא בעמוד הפייסבוק של שבוע הספר העברי ובהודעות מסודרות שיצאו לקראת האירוע.

"השנה אנחנו נרגשים במיוחד לאחר שנבצר מאיתנו בשנה שעברה לקיים את האירועים בערים השונות." מציינת שרית אורן, מנכ"לית התאחדות המו"לים "בזמן המגיפה נרשמה עלייה ניכרת בקניות ספרים בחנויות המקוונות ולכן דווקא השנה אנחנו מצפים לקהל שלא ראינו בשנים קודמות וגילה את עולם הקריאה במהלך הסגרים והבידוד״.

ביני טריואקס, מנכ"ל הוצאת מטר ויו"ר התאחדות המו"לים מוסיף: "שבוע הספר העברי יהיה האירוע הראשון מאז שפרצה הקורונה שאפשר יהיה לבלות בו יחד, הורים וילדים, ללא מסיכות ללא בדיקות. בדיוק על זה נאמר: פותחים דף חדש״.

שבוע הספר העברי, בסימן "לדמיין בשפה שלך" תל אביב-יפו (מתחם שרונה) ירושלים (מתחם התחנה).  09-19 ביוני, הכניסה חינם. תכנית שבוע הספר באתר…

פתח תקווה עם מרוץ הלילה 2021 חוזר

מרוץ הלילה של פתח תקוה 2021 – אחרי שנה ארוכה, בלי מרוצים ואירועי ספורט המוניים, ביום חמישי 10.6.21 יתקיים השנה בפעם השנייה בעיר פתח תקוה ובמתכונת גדולה וחגיגית מתמיד, מרוץ הלילה של העיר. עיריית פתח תקוה מזמינה את כל הרצים, חובבים ומקצועניים, משפחות וילדים להפנינג ענק ולתחרות ריצה אורבנית באנרגיה מדליקה ומרהיבה.

האירוע מתקיים ביוזמת עיריית פתח תקוה, אגף הספורט ובהפקת חברת טרגט מרקט. במרוץ ישתתפו כ-7,000 רצים ורצות הצפויים לקחת חלק באחד מארבעת המסלולים האורבניים: מרוץ 10 ק"מ, מרוץ 5 ק"מ, מרוץ 2.5 ק"מ ומקצה מיני לילדים באורך 600 מטר.

ראש העיר פתח תקוה רמי גרינברג "זו השנה השנייה שפתח תקוה מקדמת את אחד מאירועי הספורט המובילים בענף מרוצי הלילה בארץ.  מרוץ הלילה יהיה אירוע הספורט הגדול ביותר בעיר ובאזור ויאפשר לכל חובב ספורט או אצן מקצועי לקחת חלק ולהשתתף. האירוע יכלול ארבעה מקצים המתאימים גם לרצים מקצועיים, גם לחובבים וגם לילדים צעירים. אני מודה לאגף הספורט על הובלת המרוץ ולכל העושים במלאכה, ומזמין את כולם להצטרף ולקחת חלק במרוץ לילה ספורטיבי וחגיגי".

נקודת הזינוק של כלל המקצים תמוקם בשדרות הרב משה מלכה (בצמוד לפארק יצחק אוחיון). בנקודה זו יתקיים הפנינג לכל המשפחה עם הרקדות, חימום לרצים, דוכנים ועוד. לאורך המסלולים ייהנו הרצים מבימות מוסיקה ועמדות שתייה והתרעננות.

למידע נוסף ,עדכונים, מפת המסלולים והרשמה… 

בית ליבלינג והמרחב החמישי עם אמנות. פעולה. עיר: השקת ספרו של הדס עפרת

המרחב החמישי הוא פרויקט המגדיר מחדש את הגג הפרטי־ ציבורי של בית ליבלינג כמרחב ציבורי ומארח אירועים חודשיים העוסקים בחיבור, שייכות וזיקה למקום ולתרבות. בערב זה נפגש על הגג לפעולה אמנותית ואחריה הרצאה ושיחה.

בתוכנית: "חשבנו שיעשו אמנות, לא פוליטיקה", הרצאה של ד"ר מירב אהרון־גוטמן, סוציולוגית אורבנית; פרופ' גדעון קונדה ואנג'י רובלס, אנתרופולוג ופעילה חברתית ישוחחו על ספריית גן לוינסקי לקהילות הזרות בתל אביב ועל גבולות החברה הישראלית; מתן ישראלי מ״מוסללה״ ידבר על תפקיד האמן כמרפא עירוני; הדס אפרת יתייחס לשאלה האם אומנות יכולה לשנות, ועל אקטיביזם אומנותי ככלי להתפתחות עירונית.״מפה – רישום בנוזלי עיר״ פרפורמנס בביצוע הסטודיו השיתופי: הילה פלשקס וכנרת חיה־מקס.

מנחה: שירה לוי־בנימיני, מתכננת ערים ומנהלת. 1.6.21 | שלישי | 19:30 | הכניסה חינם בהרשמה מראש באתר…

פסטיבל הקולנוע הצרפתי ה- 18 בסינמטקים עד 6 ביוני

לפני שנה וחודשיים היינו ערוכים עם פסטיבל מרשים, סדרה של סרטים מרתקים ואורחים שהיו אמורים להגיע מצרפת, אבל לאט לאט נאלצנו לערוך שינויים, קודם בוטל ביקור האורחים מצרפת, ואחר כך, ארבעה ימים לפני פתיחת הפסטיבל הודיעו על סגירת כל אולמות התרבות וכניסה לסגר. שנה וחודשיים אחר כך אנו גאים לפתוח שוב את פסטיבל הקולנוע הצרפתי, באולמות ועם קהל. אמנם במסגרת התו הירוק, ולצערנו ללא אורחים מצרפת, אבל פסטיבל כהלכתו. עם מיטב התוצרת הצרפתית.

קרולין בונה מפיקת הפסטיבל והמנהלת האמנותית ביחד עם סטפני רברודן הנספחת לענייני קולנוע וטלוויזיה במכון הצרפתי בישראל עמלו כדי להרכיב תוכנית מרתקת

היתה זו שנה קשה גם לקולנוע הצרפתי, בצרפת המשיכו בתי הקולנוע לפעול חודשים אחדים לתוך המגפה העולמית, עד שלפני מספר חודשים הם נסגרו עד להודעה חדשה ועדיין אין תאריך לפתיחה. התעשייה הצרפתית המשיכה לפעול, סרטים רבים מצולמים ומחכים לתורם .

סרט הפתיחה של הפסטיבל השנה "שלום ולא להתראות", Adieu les cons של אלבר דופונטל, הוצג בבתי הקולנוע בצרפת במשך שבועיים בלבד עד לסגירת בתי הקולנוע. קבלת הפנים לסרט היתה נלהבת, הן מצד המבקרים שרבים העניקו לו חמישה כוכבים והן מצד הקהל, בתנאים לא פשוטים הצליח הסרט להביא לבתי הקולנוע  בזמן קצר למעלה מ 700 אלף צופים. ובטקס הסזאר האחרון היה הזוכה הגדול כשקטף 7 פרסים, בהם לסרט, לתסריט, לבימוי ופרס מיוחד על פי בחירת  תלמדי הכיתות גבוהות בבתי הספר התיכוניים.

"בשלום ולא להתראות" יצר אלבר דופונטל, יוצר הלהיט "להתראות שם למעלה" , שיר אהבה לקולנוע, הומור, רגש, טרוף, אהבת אדם, עיצוב מוקפד, צילום מרהיב סרט שיגרום לכם לצחוק להתרגש ובעיקר להתפעל. סרט אותו הוא מקדיש לטרי ג'ונס מיוצרי מונטי פייטון ומארח בו יוצר אחד של החבורה, טרי גיליאם. סרט שהוא כאמור שיר אהבה לקולנוע ולחיים. בסרט מככבים וירז'ני אפירה, אלברט דופונטל וניקולא מארייה שזכה בסזאר על תפקידו המבריק.

סרט הנעילה של הפסטיבל הוא , נאום החתונה  Le Discoursסרטו של לורן טיראר, אורח קבוע בפסטיבלים הצרפתיים. ביחד עם השחקן הראשי בנג'מין לברן, שחקן הקומדי פרנסז', יצר טיראר מפגן קולנועי ומפגן משחק מרשים ביותר, מצחיק ומרגש. כשהוא מנסה להיכנס לראשו של הגיבור, אדריאן, ולנסות להעביר באמצעים קולנועיים מרהיבים את תחושותיו ופחדיו של הגיבור שהם התחושות והפחדים של כולנו, כל אחד שמרגיש לחוץ בארוחה משפחתית, שקיבל הודעה מבן או בן הזוג על חל"ת במערכת יחסים ומחכה לטלפון שיחזירו אותו לעבודה ורבים נתקפים בחרדה כשהם צריכים לשאת דברים בפני קהל. הסרט נבחר לתחרות הרשמית בפסטיבל קאן. ההקרנה בישראל היא סוג של בכורה עולמית כיון שהסרט לא הוצג עדיין על מסך גדול ועם קהל באף מקום בעולם.

ולשאר תוכנית הפסטיבל, נקרין סרטים שונים מן השנה האחרונה, סרטים דוקומנטריים, נקדיש מקום מיוחד לעשייה הטלוויזיונית הצרפתית ונקיים מחוות ליוצרים שהלכו לעולמם השנה. מבין הסרטים שנקרין בפסטיבל:

החמור המאהב ואניAntoinette dans les Cévennes  סרטה של קרולין ויניאך, שזיכה את כוכבתו לור קלאמי, בפרס הסזאר לשחקנית הטובה ביותר. קאלמי מוכרת לקהל הישראלי מתפקידה המושבח בסדרה 10 אחוז. הסרט הוקרן בגרסה המקוונת של פסטיבל חיפה וזו הזדמנות לראות את הסרט המקסים הזה על המסך הגדול

גם הבמאי מרק פיטוסי מוכר מן העונה האחרונה של הסדרה 10 אחוז, אותה ביים ואנו נקרין את המותחן שלו כפי שזה נראה Les Apparences , בכיכובם של קרין ויאר והשחקן/זמר בנג'מן ביולי.

הבמאית אן פונטיין ביקרה בארץ באחד הפסטיבלים ואנחנו את סרטה משטרה Police, בכיכובם של עומר סי ווירז'ני אפריה

השחקנית עמנואל דבוס גם היתה אורחת בישראל ומשתתפת בסרט Les Parfums הבשמים העוסק בתעשיית הבישום הצרפתית.

ארץ קטנה Petit pays הוא סרט שנעשה על פי ספרו המצליח של הסופר הצרפתי אפריקאי, גאל פאי שגם יצא בתרגום לעברית, על גורלם של ילדים  בני תערובת ברואנדה השסועה.

בשם האדמה Au Nom de la terre סרטו הראשון של אדוארר ברג'ו, היה הצלחה גדולה בצרפת ועוסק בבעיה כאובה בצרפת, מאבקם של החקלאים לשרוד. אך הוא בעיקר מפגן ענק של משחק של שני השחקנים הראשיים גיום קאנה והבלגית ולרה בטנס.

תחת שמי פריז  Sous les étoiles de Paris סרטו של קלאוס דרקסל עם קתרין פרו עוסק בחיי חסרי הבית בפריז

סודות בחברה הוא הפעולה בין האחים ברונו ודני פודלידה, כשהראשון מביים, כותב ומשחק והשני משחק. ואליהם מצטרפת השחקנית הנפלאה סנדרין קיברלן הסרט היה חלק מפסטיבל קאן 2020

התקופה היפה בחיי La Belle époque סרטו עטור הפרסים של גי בדוס, אחת ההצלחות הגדולות של הקולנוע הצרפתי, סיפור אהבה מקסים וקולנוע צבעוני מרתק ומפתיע, דניאל אוטיי מרגש, פאני ארדן זכתה בסזאר על תפקידה ובצדק, ודוריה טילייה, הצרפתייה עם אב ישראלי פשוט זוהרת.

הבמאית הישראלית קרן בן רפאל, ביימה את הסרט הצרפתי/ישראלי סוף האהבה  A Coeur Battant  הסרט הוצג בבכורה בפסטיבל ונציה. לצד השחקנים הצרפתיים ג'ודית שמלה אריה וורטהלטר ונעמי לבובסקי מופעים גם הישראליים ג'וי ריגר, אודיה קורן ונתן דטנר, וגם הסבא הישראלי הפרטי של אריה וורטהלטר זו יצירה מיוחדת המספרת בשפה קולנועית חדשנית סיפור אהבה והתפרקותה, המתרחש בין צרפת לישראל. הסרט זכה לביקורת נהדרות מן העיתונות החשובה ביותר בצרפת. והוצג בכל רחבי צרפת בין  הסגרים

העשייה הטלוויזיונית בצרפת היא רבה, מיוחדת ומצליחה, רבים מאיתנו מכירים את 10 אחוז שהפך ללהיט בנטפליקס, ובראקו סדרת המתח שהוצגה בהוט, אבל העשייה היא רבה ומשובחת.

במסגרת הפסטיבל נקרין שני פרקים מן הסדרה שטח הפקר שיתוף פעולה ישראלי צרפתי ואמריקאי הסדרה מוקרנת בהוט אבל זו הזדמנות לראות אותה על המסך הגדול את הסדרה ביים עודד רסקין על פי תסריט שכתבו איתן מנסורי, עמית כהן, רון לשם ומריה פרידמן . ומשחקים בה מלני תיירי, פליקס מואטי וסוהילה יעקוב., שחקנית ילידת שוויץ שעושה קרירה יפה בצרפת.

כמו כן נקרין את הפיץ' אותו עשו יוצרי הסדרה ומפיקיו, כדי לגייס כספים להפקת הסדרה.

כן נקרין את חמשת הפרקים הראשונים מן הגרסה הצרפתית של בטיפול. הבמאים /תסריטאים אריק טולדנו ואוליבייה נקש, יוצרי מחוברים לחיים בשיתוף פעולה עם המפיקה יעל פוגל ישראלית הפועלת בצרפת, יצרו גרסה צרפתית ללהיט הישראלי. בהשתתפות קרול בוקה, פיו מרמי, מלני תיירי  ובתפקיד הראשי פרדריק פיירו. וכיון שמדובר בשלושה יוצרים יהודיים הם מן הסתם בחרו שלדמות הראשית, המטפל יקראו, פיליפ דיין

בתחום הקולנוע הדוקומנטרי נקרין את המבט של ז'יל קארון  Histoire d'un regard– סרטה של מריאנה אוטרו , הסרט עוקב אחרי הצלם שנפטר באורח מסתורי בגיל 30, הצלם שצילם שורה של אירועים היסטוריים בהם שחרור ירושלים. הסרט הוקרן במסגרת מקוונת של פסטיבל ירושלים ועתה הזדמנות לראות אותו על מסך הגדול

נקרין את עדן  Eden, סרטה של היוצרת מיה הנסן לאב משנת 2014  העוסק בסצנת מסיבות האנדרגראונד של פריז בשנות ה 90, עולם חיי הלילה עם סקס סמים ומוסיקת טכנו ומוזיקה אלקטרונית, זו מחוה ללהקת דאפט פאנק שהודיעה בפברואר השנה על פרוקה ואחראית על הפסקול של הסרט. הסרט יוקרן גם במועדון התדר בתל אביב, וברדיו התדר יקידו תוכנית מיוחדת למוסיקה ברוח צרפתית, וברוח המוסיקה בסרט.

בנוסף לשנת הקורנה היתה זו שנה קשה במיוחד לקולנוע הצרפתי כיון שהוא נפרד מיוצרים ושחקנים בולטים רבים בהם השחקנים מישל פיקולי, קלוד ברסר, רובר חוסיין, מישל לונסדייל, גי בדוס, הזמרת קומיקאית אניי קורדי, הזמרים שחקנים ג'ולייט גרקו ,כריסטוף ואן סילבסרטה, הרקדנית שחקנית זי'ז'י זנמייר. הבמאית טוני מרשל והתסריטאי והפזמונאי ז'אן לופ דאבדי שיצר בין היתר את "האישה באדום" בגרסה הצרפתית והאמריקאית.

סך הכל יוקרנו בפסטיבל 21 סרטים וסדרות טלוויזיה. חלק מן הסרטים כמו, בשם האדמה, סוף האהבה, ארץ קטנה , משטרה, קסמיו של קלוד קרייר, וסרטי המחוה של ברטרן טברנייה, וכן הסרט המיוחד מפיץ' לסדרה,- שיחה על הסדרה שטח הפקר, יוקרנו גם במסגרת ה vod של סינמטק תל אביב , לכל מי שלא יכול לראותם על המסך.

הפקה וניהול אמנותי: קרולין בונה עדן סינמה. מנהלת אמנותית שותפה – סטפני רבורדן , הנספחת  לענייני קולנוע וטלוויזיה במכון הצרפתי בישראל. ניהול הפקה: טל מאירי

הפסטיבל מתקיים בתמיכת ובשיתוף המכון הצרפתי בישראל UNIFRANCE – חברת ההפצה הממשלתית הצרפתית ובתמיכת דומיניק רומנו – בעלי החברה נווה צדק, קיוסק דלי לילנבלום ונשיר רדיו j

הסינמטקים של  תל אביב, ירושלים , חיפה, שדרות, הרצליה, חולון, ראש פינה. סרטי נחשון. רד קייפ הפצה. בתי קולנוע לב. קולנוע חדש הפצת סרטים. תרגום הסרטים דיגיטייטל. סטודיו קלדרון – עיצוב גרפי.

מקהלת מורן והמנצח יובל וינברג עם באך עכשיו 9 ליוני

אחרי תקופה ארוכה בה עולם התרבות והמוסיקה היה בסגר, ההרכבים המקצועיים ועטורי השבחים, שהופיעו בארץ וברחבי העולם, 'אנסמבל זמרי מורן' ושמיניית "ססיליה" יופיעו בקונצרט חד פעמי בהובלת המנצח הבינ"ל יובל וינברג. בתכנית: ליטורגיקה ישראלית ואירופאית מהמאה ה-20 והמוטט המופתי Komm Jesu, Komm מאת יוהאן סבסטיאן באך

מתי? רביעי, ה- 9.6 בשעה 20:00

איפה? אולם רקאנטי, מוזיאון תל אביב

איך? ניתן לרכוש כרטיסים באתר של מקהלת מורן. מנהלת מוסיקאלית : נעמי פארן

https://www.moran-choir.co.il/ (מותנה בהצגת תו ירוק)

ADINA E – BE YOURSELF
אלבום ומופע השקה של עדינה אבן זוהר בהפקת לואי להב עם אורחת מיוחדת: יעל דקלבאום, יערך ב-3 ליוני בגיטר לופט בתל אביב עם שירים מהאלבום החדש שנוצר בשנת הקורונה Be Yourself שכולו קאברים מרעננים ליצירות של אגדות רוק עם טוויסט אחר. מיטב הנגנים וסאונד מוקפד ועדכני ילוו את המופע החגיגי.

מופע השקה אינטימי ומרגש, בהפקה יוצאת דופן לאלבום חדש וייחודי. באלבום ובמופע שירים של דיויד בואי, ארקטיק מאנקיז, אודיו סלייב, לינקין פארק, ואחרים. המופע מציג מחווה לאגדות רוק. השירים מעוררי השראה, המקבלים חיים חדשים בזכות קולה הקטיפתי והמלודיות שחודרות ללב. בין השירים משתפת עדינה ברגעים מחייה, חלקם מאתגרים, לעיתים חייכניים, רגעים של תקווה והגשמה. עדינה ממגנטת את הקהל ומציעה לשירים פרשנות המעניקה מבט חדש ועוצמתי על החיים, לצד תובנות על עצמנו.

יעל דקלבאום – זמרת יוצרת, בשנים האחרונות יעל במסע חובק עולם עם השיר Prayer of the Mothers תפילת האמהות, שיצר מסע העצמה נשית שסוחף מיליוני נשים ברחבי תבל. חברת ההרכב המיתולוגי הבנות נחמה, מאחוריה 2 אלבומים מצליחים.

גיורא ליננברג – קלידים וניהול מוזיקלי, מרק רוזן – סקסופון, קארין מרקוביץ – צ'לו. ניהול אמנותי – לואי להב. יום חמישי 3.6.2021 בשעה 20.30. גיטר לופט – שוקן 27 (פינת קיבוץ גלויות) קומה 9
בית ביאליק עם ערב למשוררת שרי שביט עם צאת ספר שיריה כאב מרחקים

כאב מרחקים ספר שיריה של שרי שביט הוא מסע פואטי אל העבר, מסע תודעתי ולא כרונולוגי אל מחוזות של ילדות, אבדן, התאהבות, אבל, חברות ואירועים מחיי משפחה אחת.

ספרה של שרי שביט הוא חקירה פנימית דחוסה, עקשנית וחריפה הכתובה בשפה קלת קצב, משוחררת וקולחת.

שירי כאב מרחקים הם שירי מעמקים: המשוררת חושפת רבדים עמוקים של קשרי משפחה, מבלי לכסות, להסתיר או להציע נחמות. זהו ספר ישיר, שניכרת בו דחיפות של דיבור אמיץ ומערטל ומצד שני נותרת התחושה של דבר מה שאינו מפוענח עד הסוף. בקריאת כל שיר מוחש רובד נסתר, מרומז.

באירוע ההשקה בבית ביאליק ישתתפו האמנים והמשוררים נטע וינר, מיה טבת דיין, שחר-מריו מרדכי, זואי פולנסקי, ליאת קפלן, יערה שחורי מיה טבת דיין, אלמה דישי, נטע ויינר, תמר מור סלע, שחר מריו-מרדכי, נעם פרתום, זואי פולנסקי, ליאת קפלן, ג'וליה פרמנטו-צייזלר, יערה שחורי וזמרת האופרה אירית שטרק – אשר יקראו וידברו על שירי הספר. מנחה: שרי שביט.

האירוע יתקיים בגינת בית ביאליק, רח' ביאליק 22 תל-אביב

ביום חמישי, 3 ביוני 2021. 19:30 כניסת קהל / 20:00 תחילת הערב

רכישת כרטיסים באשראי, ימים א'-ה', שעות 09.00-14.00 בטלפון: 03-5254530, 03-5253403. מספר המקומות מוגבל

איילת ביתן שלונסקי, אוצרת ראשית ומנהלת מתחם ביאליק. יקיר בן-משה, עורך ספרותי בית ביאליק.

צ'ינמה איטליה 2021 פסטיבל הקולנוע האיטלקי בישראל

צ׳ינמה איטלה 2021 מחזיר אותנו אל אולמות הקולנוע לאחר שנה בה נפגשנו בזום והחלפנו את חווית הקולנוע בצפייה און – ליין, כעת חוזרים אנו אל המפגש המרגש שמתקיים בין המסך  הגדול לצופה הקטן היושב באולם.

התוכנית מורכבת מאסופת סרטים מכל גווני הקשת. דרמת מוסר כבדת משקל, סרט אימה אינטליגנטי, עיבוד לנובלה של סופר נערץ, סאטירה חברתית פרועה, קולנוע חברתי, ביוגרפיה של אמן אקסצנטרי וסרט נוער על תרבות הרשתות החברתיות. הפסטיבל, בהנהלתם של רוני פלוס ודני מוג'ה שותפים, כמדי שנה, המכון לתרבות איטליה בישראל FILMITALIA CINECITTA LUCE  ועמותת ADAMAS איטליה- ישראל, תחת חסותה של שגרירות איטליה בישראל והסינמטקים ברחבי הארץ.

החל ב-3 ביוני יוצגו בסינמטקים של תל אביב, ירושלים, חיפה, הרצליה, חולון, שדרות, ראש פינה ולראשונה באופקים, 16 סרטים בכ-70 הקרנות המיצגים את מיטב העשייה הקולנועית העכשווית לצד קלאסיקה על זמנית.

הסרטים שיוקרנו במסגרת פסטיבל הקולנוע האיטלקי מתחלקים לשתי קטגוריות: סרטים עכשווים וסרטים קלאסיים

תוכנית הקולנוע העכשווי:

 • לא תשנא, הפסטיבל יפתח עם הסרט הדרמתי מכה הגלים, בבימויו של מאורו מאנצ'יני (סרטו הארוך הראשון), העוקב אחר חיבוטי הנפש שעוברים על מנתח יהודי מצליח לאחר שהפקיר אל מותו פצוע תאונת דרכים לאחר שגלה שחזהו מקועקע בצלב קרס.
 • תן לי ללכת, סרט האימה הפסיכולוגית שנבחר לסגור את פסטיבל וונציה האחרון, סרט אינטליגנטי המטלטל את הצופים בין הרציונלי לספיריטואלי, עשיר במחוות לסרטי אימה קודמים שעלילתם התרחשה בוונציה.
 • קשרים, סרטו של דניאלה לוקטי המנוסה שנבחר לפתיחה הרשמית של פסטיבל ונציה האחרון, המבוסס על ספרו (שרוכים) של הסופר הנודע דומניקו סטרנונה. הסרט הוא סאגה משפחתית הומוריסטית ומרירה כיאה לקומדיה נוסח איטליה העוקבת אחר המאמץ הסיזיפי לקיים משפחה מלוכדת לאורך עשורים ארוכים המקשים את הפרידה וההגשמה העצמית.
 • הטורפים, סרטו הראשון של פיייטרו קסטליטו הוא סאטירה חברתית פרועה, המפגיש בין משפחה בורגנית ליברלית למשפחה פאשיסטית פרולטרית בג'ונגל העירוני הרומאי. זכה בפרס התסריט במסגרת אוריזונטי, פסטיבל ונציה 2020 ובפרס הבימוי לסרט הביכורים באוסקר האיטלקי.

מסורת הקולנוע האיטלקי החברתי-פוליטי:

 • אסנדירה, בבימויו של סלווטורה מרֵיאוּ, המתחיל בשרפה אחת שהעשן העולה ממנה אינו מצליח להסתיר את הטרגדיה של האי סרדיניה שנרמס לאבדות תחת קלגסי התיירות הקפיטליסטית.
 • סיפורים רעים, של האחים דמיאנו ופאביו דינוצ'נצו, הוא הדבר הקרוב ביותר לסרטיו הראשונים של ספייק לי כשרומא של היום מחליפה את ברוקלין של שנות השמונים והתשעים. זכה בפרס העריכה הטובה ביותר באוסקר האיטלקי.
 • התחבאתי!, בימויו ג'ורג'ו דיריטי הוא ביוגרפיה על האמן אנטוניו ליגבואה הנחשב לאחד מגדולי הציור הנאיבי של המאה העשרים. את דמותו של האמן האקסנטרי והלא בריא בנפשו מגלם בוירטואוזיות מאופקת השחקן אליו ג'רמנו שזכה בפרס דב הכסף לשחקן הטוב ביותר בפסטיבל ברלין. הסרט זכה במספר הפרסים הגדול ביותר בפרס דויד די (האוסקר האיטלקי) כולל בפרס הבימוי הטוב ביותר ובפרס הסרט הטוב ביותר.
 • הורים נגד משפיענים, סרט אקטואלי מתמיד שביימה מיקֶלָה אנדריאוצי העוסק ביחסי אב אלמן ובתו המתבגרת המפנה עורף לאביה לטובת הרשתות החברתיות וחולמת להיות משפיענית. האב מגלה שהדרך הטובה ביותר להילחם בתופעה ולהחזיר לחיקו את ביתו הוא להפוך בעצמו למשפיען אנטגוניסט וידוען נערץ. ומי מתאים יותר לנהל את הדיגיטל של האב אם לא הבת הסוררת?

תכנית הקולנוע הקלאסית:

התוכנית תכלול סרטים מן העבר המפואר של הקולנוע האיטלקי. סרט תיעודי על מאחורי הקלעים של ״לה דולצ'ה ויטה״ של פליני והפעם מהזווית של המפיקים. הקרנה חגיגית של ״מוות בוונציה״ של לוקינו ויסקונטי כדי לציין 50 שנה ליציאת הסרט המופלא, ומחווה צנועה  לאטורה סקולה, במאי מצוין ואהוב כל כך גם בישראל, הכוללת יצירות מופת שהופקו בשנות השבעים והשמונים.

כל האמת על לה דולצ'ה ויטה, את החיבור אל הקלאסיקה המפוארת של הקולנוע האיטלקי יוצר בתכנית הסרט התיעודי-דרמטי החדש בימוי: ג'וזפה פדרסולי. סרט העוקב אחר תהליך ההפקה של לה דולצ'ה ויטה, סרטו פורץ הדרך של הבמאי המוערך פדריקו פליני והפעם מהזווית של המפיק ג'וזפה אמטו, היחיד שהאמין בפרויקט ושילם על כך בממונו ובבריאותו.

50 שנה למוות בוונציה, צ'ינמה איטליה מציין חמישים שנה ליציאתו לאקרנים של מוות בוונציה,  יצירת המופת של לוקינו ויסקונטי. תהייה זו הזדמנות מצויינת להתענג שוב על יצירתו של לקוקינו ויסקונטי האלגנטי שבבמאי הקולנוע האיטלקי, האיש שחי במאה העשרים אך הבין וביכה את מותה של המאה התשע עשרה, שהיה בן אצילים אך תמך באידיאולוגיה הקומוניסטית, קתולי באמונתו והומוסקסואל בהוויתו. תהייה זו גם הזדמנות להעריך מחדש את עמדתו המוסרית של הסרט, לקבל או להסתייג ממנה, וזאת בין השאר לאור הראיונות החושפניים של ביורן אנדרסן שגילם בהיותו נער את תדיוס הצעיר מושא תשוקתו הכבולה של גוסטס פון אשנבך המלחין הגרמני שפוגש בו בבית המלון המפואר בחוף שלידו בוונציה של תחילת המאה העשרים.

מחווה לאטורה סקולה (1931-2016): את הרטרוספקטיבה המסורתית מקדיש השנה הפסטיבל לבמאי האיטלקי האהוב אטורה סקולה. סקולה שבטרם הפך לבמאי כתב עשרות תסריטים לקומדיות נוסח איטליה, פיתח סגנון בימוי מובהק משל עצמו והוא חתום על כמה מיצירות המופת של הקולנוע האיטלקי בשנות השבעים והשמונים. מן התיאטרון שאב יותר מפעם את הרעיון של אחדות הזמן והמקום ולא מעט מסרטיו מתרחשים במקום אחד ו/או בזמן תחום. האידיאולוגיה השמאלנית ניכרת בסרטיו והעלילה כורכת יחדיו אירועים פוליטיים וחיים פרטיים. סרטיו הכלולים בתוכנית: האם יצליחו גיבורינו למצוא את החבר שנעלם באופן מסתורי באפריקה?  (איטליה, 1974), אהבנו כל כך (איטליה, 1974), המשפחה (איטליה/צרפת, 1987), הנשף (איטליה/צרפת/אלג'יריה 1983), ספלנדור (איטליה, 1989), קפיטן פראקסה (איטליה/צרפת, 1990).

מנהל הפסטיבל : רוני פלוס. מנהל אמנותי : דני מו'גה.

מופע ההתרמה השנתי של אנוש עם שרית חדד מארחת את אברהם טל ומוש בן ארי

אנוש, העמותה הישראלית לבריאות הנפש, המובילה בישראל בתחום שירותי טיפול ושיקום למתמודדים עם מגבלה נפשית בקהילה, מזמינה את הציבור הרחב לקחת חלק באירוע ההתרמה השנתי של העמותה, שכל הכנסותיו יוקדשו למתן טיפול פסיכולוגי מניעתי לבני נוער המתמודדים עם משבר נפשי.

האירוע יתקיים לפי הנחיות התו הירוק, ביום רביעי 30.6.2021, בשעה 20:00 באמפי פארק רעננה. את האירוע ינחה ירון ברובינסקי ותפתח צופית גרנט – נשיאת עמותת אנוש. על הבמה תופיע שרית חדד שתארח את אברהם טל ומוש בן ארי. מחיר כרטיס למופע החל מ-120 שקלים. כל הכנסות האירוע יופנו לתמיכה במתן טיפול פסיכולוגי מניעתי לבני נוער המתמודדים עם משבר נפשי.

רכישת כרטיסים לאירוע באתר: www.enosh.org.il ; בטלפון054-7172254  או בדוא"ל: [email protected]

קולנוע, רדיו וטלוויזיה

כאן 11 עם הלילה הארוך ביותר

בדוקו-דרמה מספרים בני הערובה, חברי הקיבוץ, והחיילים המחלצים את סיפור חדירתם של מחבלים אל בית הילדים במשגב עם, על המשא ומתן מורט העצבים שהתנהל באותו לילה ועל חילוץ בני הערובה. שני החלקים ישודרו בימים ראשון ושני,30 ו-31 במאי, בשעה 21:00 ב-כאן 11. יוצר: נתי דינר תסריטאים: בני ברבש ועוזי וייל בין המשתתפים: אפרת בוימוולד, שירה קצנבלוגן, זוהר ליבה, שאדי מרי ויעקב זדה-דניאל

זה היה ערב פסח שני אותו חגגו חברי קיבוץ משגב עם בהופעה חגיגית של חוה אלברשטיין. שום דבר לא הכין את חברי משגב עם, ובעיקר את ילדיהם, למה שיקרה שעות ספורות לאחר מכן ויהפוך ללילה המסויט ביותר בתולדותיו של הקיבוץ.

ב-7 באפריל 1980 חדרו חמישה מחבלים אל בית הילדים של הקיבוץ והחזיקו בילדים שלנו שם  את שנתם באותו לילה כבני ערובה. כוחות של סיירת מטכ"ל וסיירת גולני הגיעו למקום, ולבית הילדים נשלח גם מומחה לניהול משא ומתן המנהל עם המחבלים דיאלוג לאורך כל הלילה ועד לשעות הבוקר. עם תום האולטימטום הצליח כוח של צה"ל לחסל את המחבלים ולחלץ בשלום את מרבית הילדים.

הדוקו-דרמה "הלילה הארוך ביותר", שתשודר בשני חלקים: יום ראשון, 30 במאי, בשעה 21:00 ב-כאן 11 וחלק שני ישודר ביום שני ה-31 במאי באותה שעה, מספרת את סיפורו של אותו לילה, מבעד לעיניהם של מי שהיו בני ערובה באותו אירוע, מבעד לעיניהם של בני משפחותיהם ומבעד לעיניהם של החיילים שהשתתפו בחילוץ.

בין המרואיינים המשתתפים בדוקו-דרמה: יואב גת, שהיה בן 4 בלבד בעת שהיה בן ערובה, מאיר פרץ, שהיה שומר הלילה בבית הילדים ונלקח אף הוא כבן ערובה, אסתר שני, שבנה התינוק היה בן ערובה, פרופ' אריאל מררי, שהיה ראש צוות המשא ומתן מול החוטפים, ומשה (בוגי) יעלון, עוזי דיין וגיורא ענבר, שהיו שותפים לחילוצם של בני הערובה.

בין השחקנים המשתתפים: אפרת בוימולד, שירה קצנבוגן, שאדי מרעי, יעקב זדה-דניאל, זוהר ליבה ומיקי ליאון.

יוצר הדוקו-דרמה : נתי דינר (קו 300, סבנה), במאי: נדב שירמן (הנסיך הירוק), תסריטאי: בני ברבש, תסריטאי נוסף: עוזי וייל, מפיקים שותפים: חזי בצלאל – מאונטיין טופ, יונייטד קינג, תותים הפקות, דינר הפקות.

למה אני לא שחקן כדורסל Why I’m Not a Basketball Player של אלון ויינשטוק

הקולנוען הדוקומנטרי אלון ויינשטוק יוצא לחקור מה מנע ממנו להגשים את חלום חייו – לככב ככדורסלן ידוע ומוביל. היוצר מנסה להשיב על השאלה, בעזרת עשרות שנות תיעוד אינטימי ועבודת עריכה שנמשכה לאורך 20 השנים האחרונות. ביחד עם המשתתפים הרבים, בין היתר בני משפחה, חברים וחברות, מאמנים, שחקנים, אוהדים ועוד דמויות מפתיעות, נוצר שיר הלל ותודה, לכדורסל ולחיים איתו.

הסרט משחזר את קריירת הכדורסל של הבמאי, מילדות לבגרות, ומדלג בין העבר להווה המתמשך. בין ישיבת כפר גנים בפ"ת – כשראש הישיבה כפה עליו להפסיק לשחק, לבין מגרשי הספורטק בת"א אליהם ברח. בין הזכרונות כנער ישיבה מרדן, לבין טורניר המכולות השכונתי בו הוא שואף לזכות ולהניף גביע. בין השיא כשחקן אליצור פ"ת-ת"א בליגת הכדורסל השנייה, ששאף להגיע להפועל ת"א, לבין ההווה כאוהד מן המניין ביציעי האדומים שהשתנו עם השנים.

״למה אני לא שחקן כדורסל״ הוא סרט התבגרות מרגש, משעשע ומהורהר על ספורט ועל החיים עצמם. היצירה נוגעת בשאלות של אמונה וכפירה, הצלחה וכישלון, השגחה פרטית מול מקריות, חברות ואובדן. מסמך אישי וייחודי לספורטאי, שמצד אחד, אם לא היה עושה את סרט הפרישה הזה לעצמו, איש לא היה עושה זאת עבורו. מאידך, הגשים חלום בעשיית הסרט שנוגע לכל מי שהיה לו חלום ילדות שהתגשם או כמו לרובנו, לא.

צילום: רואי רוט (שטיסל, הפרלמנט, מנאייכ) ואלון ויינשטוק. עריכה: יעל ליבוביץ זנד, הדס קסטנבויים רזניק ואלון ויינשטוק. מוסיקה מקורית: אלי סורני.

אלון ויינשטוק הוא במאי ומפיק קולנוע תיעודי מזה שני עשורים, לשעבר עיתונאי תרבות וספורט וכדורסלן בליגת המשנה. רבים מסרטיו מאופיינים בצילום ועריכה המקיפים שנות תיעוד רבות של מושאי העלילה, להעשרת והעמקת היקף היריעה הדוקומנטרית שביצירתו.

בין סרטיו הקודמים "כל אחד והבוב שלו" (2002), שעסק בבוב דילן; "סיפור שמייח" (2003), שחזר להופעתה של להקת פינג פונג באירוויזיון 2000; "הבית השלישי" (2006), שהציג את המחלוקות להקמה המחודשת של בית המקדש השלישי על הר הבית; "זה גילה, זה אני" (2010), סיפור חייה של גילה גולדשטיין מראשונות הטרנסג'נדרים בישראל ואייקון תל אביבי – הוכתר כסרט העשור הישראלי של פסטיבל הקולנוע הבינלאומי Tlvfest; "עמוס וטחינה" (2013), שתיעד את חיי הלום הקרב וגיבור מלחמת יום כיפור עמוס גוטליב מחיל הים ועורר הדים ציבוריים ועוד.

נולד (1968) וגדל בפ"ת במשפחה דתית-לאומית ולמד בישיבת "כפר גנים". שיחק כדורסל מגיל 10 ועד 31 במכבי פ"ת ואליצור פ"ת-ת"א, לאחר פרישתו אימן ילדים בהפועל ת"א. בוגר תואר ראשון בלימודי ספרות ופילוסופיה באוניברסיטת בר אילן ולימודי קולנוע בבי"ס קמרה אובסקורה – בית ספר לאמנות. נשוי ואב ל-2, בנה של הסופרת יהודית ויינשטוק ואחיו של שי כרם, מנהלה של דנה אינטרנשיונל.

ישראל, 2020, 110 דקות. סינמטק 1, רחוב הארבעה 5, ת"א

HOT עם אוסלו Oslo הסרט

סרט מקורי של HBO המבוסס על ההצגה זוכת פרס ה"טוני" באותו שם מאת המחזאי זוכה פרס ה"טוני" ג'יי טי רוג'רס, שגם כתב את המחזה. את הסדרה ביים הבמאי זוכה פרס ה"טוני" ברטלט שר.

"אוסלו" מבוססת על סיפורם האמיתי של שני דיפלומטים נורווגים – מונה ג'ול (רות' וילסון, "הרומן") ובעלה טרז'ה רוד-לארסן (אנדרו סקוט, "פליבג", "שרלוק"), בניסיונם לארגן את השיחות פורצות הדרך בין ראש ממשלת ישראל יצחק רבין ויו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת, באוסלו בשנת 1993. זהו סיפור על בריתות סודיות, חברויות בלתי סבירות וגיבורים שקטים המסורים למשימה שנראית בלתי אפשרית.

לצדם של וילסון וסקוט מככבים גם שחקנים ישראליים מוכרים ואהובים כמו זוכה פרס אופיר ששון גבאי (סטוקהולם, סיפור אחר), זוכה פרס אופיר דב גליקמן (שטיסל), המועמד לפרס אופיר איציק כהן (סיפור גדול), יגאל נאור (כפולים, תא גורדין), רותם קינן (מי מפחד מהזאב הרע), סלים דאו (חטופים) וג'ף ווילבוש (המורדת).

יום שני ה-31.5 ב-22:00 ב-HOT HBO והחל מה-30.5 ב-HOT VOD וב-NEXT TV

כאן תרבות 104.9, 105.1, ביישומון ובאתר כאן עם לוח שידורים חדש

כאן תרבות מתחילה בלוח שידורים חדש שיכלול רצועת נוסטלגיה יומית מלאת הומור, תכנית מוזיקה יומית מהמזרח הקרוב, תכנית אירוח העוסקת ברוחניות ומיסטיקה ועוד. בין מגישי הרצועות החדשות: חן אלמליח, שיר ראובן, שחר גבע, גון בן ארי, ג'רמי פוגל ורועי חסן.

כאן תרבות מתחילה החל מהשבוע הבא בלוח שידורים חדש. שיכלול רצועות מוסיקה, תרבות ונוסטלגיה מתובלת בהרבה הומור. אלה התוכניות שישודרו החל מראשון הקרוב:

 • בימים ראשון עד חמישי, בשעה 16:00, תשודר התוכנית "זינוק לאתמול", רצועה יומית בהגשת צוות מגוון של קומיקאים ומגישים הנוברים בארכיון העצום של רשות השידור, הטלוויזיה החינוכית וקול ישראל ושולפים משם אוצרות, שלעיתים נשמעים כאילו הוקלטו ממש היום ולעיתים נשמעים כמי שלקוחים מיקום מקביל. הכול יש שם, מאירועי ענק בהיסטוריה הישראלית עד קטעים אזוטריים שלא ייאמן שהתרחשו כאן. והכל במבט עכשווי, מפוכח וציני על ישראל של פעם. בהשתתפות: שיר ראובן, יואב רבינוביץ', מיה סלע, מנדי גרוזמן, אליה גרינפלד, אביתר חלימי, אייל שינדלר ושחר גבע.
 • בשעה 17:00  תשודר "כאן שכונה", השכונה המזרח תיכונית קרובה יותר מתמיד ומגיעה לכאן תרבות עם רצועת תרבות ומוזיקה מכאן ומהאזור בהשתתפות מגישים מתחלפים:
 • יום ראשון – רדיו אזורי עם  די ג'יי חן אלמליח החוזרת לרדיו בתוכנית מוזיקה שבועית חדשה שמחוברת למה שקורה סביבנו – הלהיטים הכי גדולים במצעדי הפופ במדינות שסביבנו – ממרוקו דרך לבנון עד האמירויות, ותחבר את המאזינות לז'אנרים ולמגמות שקורות אצלנו בשכונה במומחיות שצברה לאורך השנים.
 • יום שני – מאסטרו ניזאר אלח'אטר בתוכנית המוזיקה הקלאסית הערבית "אלחאן" – אום כלתום, פריד אל אטרש ונכסי צאן הברזל של היצירה הערבית הגדולה
 • יום שלישי – איבון סאבא, עם רצועת האלטרנטיב הערבי והאמנים החדשים מישראל ומהמרחב הערבי
 • יום רביעי – אפריקאן אורטל מוגוס מתחברת לאפריקה השחורה, ומאחרת אנשי תרבות ואמנים ישראלים עם שורשים באתיופיה וברחבי היבשת
 • יום חמישי – "קפה גיברלטר", אופיר טובול על החיבור היהודי מסורתי של יוצאי ארצות האיסלאם, לתרבות הישראלית והמזרח תיכונית.
 • בימי חמישי בכאן תרבות, רצועת לייט נייט יוצאת דופן ומעוררת מחשבה:
 • בשעה 22:00 – "המימדיון"  – תוכנית שבועית חדשה של הסופר והמוזיקאי, גון בן ארי, על רוחניות ומיסטיקה. בעידן שבו פרקטיקות רוחניות ומיסטיות כמו אסטרולוגיה, מדיטציה, יוגה, קלפי טארוט וחומרים משני תודעה הפכו לחלק מהמיינסטרים, הגיע הזמן לדבר עליהם ברצינות, עם מנה של סקפטיות וציניות בריאה. מדי שבוע יארח גון בן ארי אישיות מוכרת לשיחה על הצד הנסתר של החיים שלו או שלה, ויחד הם יצללו לאזורים שאף פעם לא מגיעים אליהם בריאיונות דומים.
 • מיד אחר כך, בשעה 23:00, "הקרקס המטאפיזי" עם ג'רמי פוגל, פילוסוף, משורר וסטאנדאפיסט שהופעותיו הפכו לסולד אאוט בכל מקום שבו הוא מופיע. פוגל יארח מדענים, משוררות וחוקרי תודעה לשיחות על אהבה, אלוהים והיקום, והכל בסגנון המוטרף שלו.
 • עוד תוכניות חדשות בכאן תרבות –
 • "פופ אפ" עם אלעד בר-נוי (ימי חמישי ב-10:00): מגזין תרבות שלוקח פופ ברצינות. איש כאן תרבות מתמקד בכל מה שנמוך וטוב, ולפעמים גם במה שנמוך ורע, ולוקח את זה גבוה. טיקטוק, ריאליטי, טרנדים ויראליים ולהיטי טראפ – וגם המקורות ההיסטוריים של כל מה שגורם לנו עונג רווי אשמה היום.
 • "נגד הזרם" עם רועי חסן (ימי ראשון ב-22:00): תוכנית ראיונות חדשה עם המשורר, הסופר והפזמונאי רועי חסן. התרבות הישראלית מלאה באמנים שהולכים עם הזרם, אבל אלה המוזרים שמצליחים למרות זרותם – בלעדיהם היה פה מאוד משעמם. מדי שבוע רועי חסן משוחח עם אמן שמקבל במה מרכזית בתרבות הישראלית למרות שהם עוף מוזר, ממש כמו חסן עצמו.

קרואלה Cruella של סרטי דיסני

קרואלה, הסרט העלילתי החדש של דיסני, עוקב אחר שנותיה המוקדמות והמרדניות של אחת הגיבורות הקולנועיות הידועות לשמצה, אייקון האופנה הידועה והמרשעת, קרואלה דה ויל האגדית.

קרואלה מתרחש בלונדון של שנות השבעים המסעירות, תוך כדי מהפכת הפאנק-רוק ועוקב אחר נוכלת צעירה בשם אסטלה (אמה סטון), בחורה נועזת ויצירתית, הנחושה בהחלטתה להפוך לשם דבר בעולם עיצוב האופנה. היא מתיידדת עם זוג גנבים שמתחברים מיד לאופי השערורייתי שלה וביחד הם בונים את מרחב מחייתם בלונדון הסוערת.

מפגש מקרי עם אייקונית האופנה הברונית פון הלמן (אמה תומפסון), יוצר חלון הזדמנויות עבור הבחורה השאפתנית, אבל כשמשהו משתבש בדרך, והידידות בין שתי הנשים הופכת לתחרות, אישיותה החדשה של אסטלה מתפתחת וכולנו עדים להיווצרותה של נבלית העל: קרואלה דה וויל.

בימוי: קרייג גילספי  שחקנים: אמה סטון (לה לה לנד), אמה תומפסון (על תבונה ורגישות, אהבה זה כל הסיפור), מארק סטרונג (קינגסמן). ארה"ב 2021. הפצה פורום פילם בבתי הקולנוע החל מיום 3.6.21.

מקום שקט A Quiet Place Part 2

לאחר האירועים הקטלניים שהתרחשו בביתם, משפחת אבוט צריכה כעת להתמודד עם הזוועות ששוכנות מחוצה לו בעודם ממשיכים בדממה את מאבקם לשרוד. בצאתם אל הלא נודע, הם מגלים במהרה שהיצורים אשר צדים על פי צליל אינם האיום היחיד ששוכן מעבר לשביל החול. בימוי: ג'ון קרזינסקי. שחקנים: אמילי בלאנט, קיליאן מרפי, מיליסנט סימונדס, נואה ג'ופ, דג'ימון הונסו. ארה"ב, 2020. הפצה פורום פילם, החל מיום 3.6.21

ריה והדרקון האחרון Raya and the Last Dragon

הסרט, מאולפני האנימציה של דיסני, מביא סיפור הרפתקאות חדש המתרחש בעולם הפנטזיה קומדורה, שם לפני שנים חיו בני האדם בשלום עם הדרקונים. אך כשכוח רשע איים  על הארץ, הדרקונים הקריבו את עצמם כדי להציל את בני האדם.

כעת, 500 שנה לאחר מכן, אותו הרוע חוזר והכל תלוי ביכולתה של לוחמת בודדה אחת, ריה, למצוא את הדרקון האגדי האחרון כדי להציל את הארץ השבורה ולאחד את תושביה המפולגים.

בימוי: דון הול, קרלוס לופז אסטרדה, במאים שותפים: פול בריגס, ג'ו ריפה. ארה"ב, 2021. הפצה פורום פילם, בבתי הקולנוע עם דיבוב לעברית מיום 3.6.21 .

סלקום tv לחודש יוני 2021 עם כרוניקת סקטים

יום שלישי 1.6.2021

 • סרט הקולנוע "פלא" (2017) /  Wonder: אחד הסרטים המדוברים ואהובים של השנים האחרונות. בכיכובם של ג'וליה רוברטס ואוון ווילסון. על משפחה המתמודדת עם תסמונת גנטית נדירה הגורמת לעיוות חמור בפניו של הבן הצעיר של המשפחה.
 • סרט הקולנוע "לכוון גבוה" (2020) / The High Note: דרמה מוזיקלית בכיכובה של דקוטה ג'ונסון, על עוזרת אישית של זמרת מפורסמת, החולמת להצליח בעצמה.
 • סרט הקולנוע "כמעט חג המולד" (2020) / Too Close For Christmas: דרמה רומנטית. בחורה מגיעה לביקור משפחתי ומגלה שהגבר שאחראי, לדעתה, להרס הזוגיות האחרונה שלה, עומד לבלות איתה את החג.

יום רביעי 2.6.2021

 • סרט הקולנוע "אמהות רעות" (2016)/ Bad Moms: קומדיה פרועה בכיכובן של מילה קוניס, קריסטן בל וכריסטינה אפלגייט.
 • סרט הקולנוע "רוח רפאים" (1990) / Ghost: הדרמה הרומנטית האייקונית בכיכובם של דמי מור ופטריק סוויזי.
 • "הפשע: ג'יפסי רוז" – עונה 1 (2018) / The Act S1: סדרה המבוססת על סיפור אמיתי ומטלטל. צעירה שעברה במשך שנים התעללות נפשית ופיזית על ידי אימה, משכנעת את בן זוגה לרצוח את האם.
 • סרט הקולנוע "אמון" (2010) / Trust: דרמת מתח בכיכובם של קלייב אואן וקתרין קינר. נערה מתבגרת נופלת קורבן לתקיפה מינית ברשת.

יום חמישי 3.6.2021

 • סרט הקולנוע "בשם האדמה" (2019) / In the Name of the Land: דרמה משפחתית על איכר צרפתי הנאבק במשך שנים לשמר את החווה המשפחתית ומשלם על כך מחיר גבוה. זמין בסינמה tv
 • סרט הקולנוע "ארץ קטנה" (2020) / Small Country: דרמה מטלטלת על ילדות אבודה במהלך מלחמת האזרחים האכזרית ברואנדה. זמין בסינמה tv
 • סרט הקולנוע "עד הקצה" (2020) / Surge: דרמת מתח מוערכת על מאבטח בשדה התעופה של לונדון, אשר רצף של אירועים מתסכלים מובילים אותו למעשה אימפולסיבי ולמסע פראי ברחבי לונדון. זמין בסינמה tv
 • סרט האנימציה "שלגיה ושבעת הגמדים" (1937) / Snow White and the Seven Dwarfs. קלאסיקת האנימציה, זוכת האוסקר. סרט האנימציה הראשון באורך מלא ובצבע שהופק באולפני וולט דיסני. עולה גם בגרסה מדובבת.

שבת 5.6.2021

 • "אמריקה גוט טאלנט" – עונה 16 / America’s Got Talent S16 העונה חדשה של תכנית הכישרונות האמריקאית המצליחה מבית היוצר של סימון קאוול. משודרת בישראל רק בסלקום tv.
 • סדרת האנימציה של לגו "אוונג'רס: אניגמת אקלים" – מבית זום / Lego Marvel Avengers: Climate Conundrum: Season 1
 • "בוב קוסטאס חזור לשידור" – סדרה חדשה מבית HBO / Bob Costas: Season 1. שדר הטלוויזיה האגדי, בוב קוסטאס, בתכנית ראיונות עומק עם הכוכבים הגדולים מעולם הספורט, הבידור והתרבות הפופולרית.

יום ראשון 6.6.2021: "למה נשים רוצחות" – עונה 2 (2021) / Why Women Kill S2

עונה חדשה לדרמת המתח הקומית המוצלחת. עונה זו מתרחשת בשנת 1949. גם בעונה זו, מתגלה האמת החבויה מאחורי המסכות הבורגניות של אמריקה. במוקד העלילה עקרת בית מתוסכלת. עד כמה היא תלך רחוק כדי להרגיש שייכת?

יום שני 7.6.2021

 • "מ.ו.ת.ק." – עונה 2 (2020) / O.T.S: Season 2 עונה שנייה לסדרה הכי מתוקה בטלוויזיה מבית דיסני ג'וניור.
 • "פשע אמריקאי" – כל העונות / American Crime: S 1-3 שלוש העונות של דרמת הפשע המוערכת ועטורת הפרסים. כל עונה מתמקדת בפשע אחר.

יום רביעי 9.6.2021

 • "פשע במעגל סגור" – עונה 1 (2019) / The Capture: Season 1 מיני סדרת מתח בת שישה פרקים. קצין בריטי שזוכה מאשמת פשע מלחמה באפגניסטן, נתפס במצלמות במעגל סגור בעודו חוטף את עורכת הדין שלו ומואשם ברצח שלה. חוקרת שאפתנית ממונה על המקרה וחושפת קונספירציה המטילה ספק באמינות החומרים המצולמים.
 • סרט הקולנוע "החיים ברוורס" (2012) / Camille Rewinds דרמת פנטזיה צרפתית. צעירה בשנות ה-30 לחייה, בדרכה למסיבה, עוצרת אצל שען כדי לתקן שעון בעל ערך סנטימנטלי, ולמחרת בבוקר מוצאת את עצמה בשנת 1985 כשהיא בת 16.
 • סרט הקולנוע "קולד מאונטיין" (2003) / Cold Mountain דרמה היסטורית מוערכת ועטורת שבחים. מועמדת לשבעה פרסי אוסקר, בכיכובם של ניקול קידמן, ג'וד לאו ורנה זלווגר.
 • סרט הקולנוע "אסון בלב ים" (2016) / Deepwater Horizon דרמת פעולה המבוססת על הסיפור האמיתי של דליפת הנפט במפרץ מקסיקו הנחשבת לאסון הסביבתי הגדול בהיסטוריה.
 • סרט הקולנוע "אנשים טובים" (2014) / Good People מותחן פעולה בכיכובם של ג'יימס פרנקו וקייט הדסון. זוג צעיר, בעלי דירה, מוצא סכום כסף נכבד לאחר שהדייר ששוכר מהם את הדירה נפטר.
 • סרט הקולנוע "סטרץ'" (2014) / Stretch קומדיית פשע על נהג לימוזינה בעל חובות על הימורים, שכדי להשיג את הכסף לתשלום החובות, לוקח על עצמו עבודה עם השלכות הרסניות.
 • סרט הקולנוע "הנמלטות" (2010) / The Runaways דרמה מוזיקלית ביוגרפית בכיכובן של קריסטן סטיוארט ודקוטה פאנינג. סיפורה של להקת רוק נשית בשנות ה-70.

יום חמישי 10.6.2021

 • סרט הקולנוע "לשיר מהלב" (2019) / A Piece of My Heart קומדיה רומנטית מוזיקלית. איזבלה, בת ה-30 , נוסעת לעיר הולדתה לחגוג את יום ההולדת של אביה, ומגלה שחברת ילדות שלה מאורסת לאקס שלה. זמין בסינמה tv
 • סרט הקולנוע "מרי פופינס" (1964) / Mary Poppins סרט לכל המשפחה בכיכובה של ג'ולי אנדרוז. הקלאסיקה לכל המשפחה על האומנת המרחפת עם המטריה המפורסמת בעולם. עולה גם בגרסה מדובבת.

שבת 12.6.2021 "בטי" – עונה 2 מבית HBO (2021) / Betty: Season 2

עונה שניה לדרמה המוערכת של HBO על חבורת סקייטריות בניו יורק.

יום שלישי 15.6.2021 "רצח בדם קר" – עונה 2 (2016)/ Fortitude: Season 2

עונה שניה לדרמת המתח והמסתורין המתרחשת בעיירה סמוך לקוטב הצפוני. העונה נפתחת מספר שבועות לאחר סיום אירועי העונה הראשונה, בגילוי מקפיא דם המוכיח לתושבי המקום שהאימה עדיין שולטת בעיירתם הנידחת.

יום רביעי 16.6.2021

 • סרט הקולנוע "שני לבבות" (2020) / 2 Hearts
 • דרמה רומנטית. חייהם של שני זוגות מצטלבים בהווה ובעתיד באופן שבו אף אחד מהם לא יכול היה לדמיין. זמין בסינמה tv
 • סרט הקולנוע "מסייה שוקולד" (2016) / Chocolat דרמה ביוגרפית בכיכובו של עומאר סי (מחוברים לחיים). סיפורו המופלא של איש הבמה השחור הראשון בצרפת, אשר כיכב בסרטיהם של האחים לומייר וכיכב בפרסומות בסוף המאה ה-19.
 • סרט הקולנוע "הפמליה" (2015) / Entourage דרמה קומית. המשך לסדרה המצליחה מבית HBO.
 • סרט הקולנוע "הגבר המושלם" (2015) / Right קומדיית פעולה רומנטית בכיכובה של אנה קנדריק. צעירה מתאהבת בבחור "המושלם" שמתגלה כרוצח שכיר הנמלט מארגוני הפשע שבשירותם עבד.
 • סרט הקולנוע "מחוברים לחיים" (2011) / The Intouchables דרמה קומית ביוגרפית על מערכת יחסים ייחודית הנרקמת בין אריסטוקרט עשיר המשותק מהצוואר ומטה, לבין צעיר סנגלי מפרברי פריז, אסיר לשעבר, אשר מגיע לראיון עבודה כמטפל סיעודי רק כדי לקבל דמי אבטלה.
 • סרט הקולנוע "הגל" (2015) / The Wave סרט אסונות על כפר נורבגי קטן, אשר מפולת הרים באזורו יוצרת גל צונאמי ענק העושה את דרכו לעבר הכפר.
 • סרט הקולנוע "האישה" (2017) / The Wife דרמה בכיכובה של גלן קלוז. אישה מהרהרת בבחירות שעשתה במהלך חייה בעודה נוסעת לשטוקהולם עם בעלה הנרקיסיסט, המיועד לקבל פרס נובל לספרות.

יום חמישי 17.6.2021

 • סרט הקולנוע "מאובנות" (2020) / Ammonite דרמה רומנטית תקופתית בכיכובה של קייט וינסלט. סיפור אהבה בין חוקרת מאובנים לבין צעירה המתאוששת ממחלה בחופי אנגליה, בשנות הארבעים של המאה ה-19. זמין בסינמה tv
 • סרט הקולנוע "מרי פופינס חוזרת" (2018) / Mary Poppins Returns דרמה מוזיקלית קומית לכל המשפחה. סרט ההמשך של הקלאסיקה של דיסני מ-1964.

יום שלישי 22.6.2021

 • סרט דוקו חדש "לפגוש את הצנזורים" (2020) / Meet the Censors סרט דוקומנטרי המנסה להבין את מניעיהם השונים של צנזורים ברחבי העולם.
 • סרט דוקו חדש "פלמנקו בין העולמות" (2020) / Siudy Between Worlds סרט דוקומנטרי על סיודי גארידו, רקדנית מונצואלה וחברי להקת המחול שלה, שרוצים להביא את המופע שלהם לניו יורק. הדרך להגשמת החלום רצופה קשיים.

יום רביעי 23.6.2021

 • סרט הקולנוע "דפיקה בדלת" (2015) / Knock Knock דרמת מתח בכיכובו של קיאנו ריבס. בלילה גשום, מתדפקות שתי צעירות על דלתו של ארכיטקט נשוי באושר, שאשתו וילדיו יצאו לחופשה, בטענה שטעו בדרכן. הוא מכניס אותן לביתו, מה שמסתבר כטעות גדולה.
 • סרט הקולנוע "האיש שהפיל את הבית הלבן" (2017) / Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House דרמה ביוגרפית אודות מארק פלט שנודע בכינוי "גרון עמוק" – מי שהביא לנפילתו של הנשיא ניקסון בפרשת ווטרגייט.
 • סרט הקולנוע "האשליה 2" (2016) / Now You See Me 2 סרט המשך למותחן הפעולה על ארבעה קוסמים וירטואוזים, הנסחטים על ידי גאון טכנולוגי המאלץ אותם לבצע עבורו שוד מורכב.
 • סרט הקולנוע "האיש האחרון" (2015) / Z for Zachariah דרמת מתח מד"ב. לאחר אסון שמחק את מרבית האנושות, שני גברים ואישה צעירה מוצאים עצמם במשולש אהבה בלתי אפשרי.

יום חמישי 24.6.2021

 • סרט הקולנוע "צבעי האהבה" (2020) / Colors of Love דרמה רומנטית על זוג שמתאהב כנגד כל הסיכויים. זמין בסינמה tv
 • סרט הקולנוע "יותר טוב ביחד" (2021) / Together Together קומדיה רומנטית. צעירה משמשת אם פונדקאית לרווק בשנות הארבעים לחייו, ובין השניים נוצר קשר רגשי עמוק. זמין בסינמה tv
 • "המפצחת" – עונה 9 / Profilage: Season 9 העונה התשיעית של סדרת המתח הצרפתית עטורת השבחים.

יום שלישי 29.6.2021

 • סרט ההרפתקאות "קסם של בית" (2013) / The House of Magic סרט אנימציה לכל המשפחה, חתול ג'ינג'י קטן בשם רעם הולך לאיבוד, ומוצא את עצמו בבית מסתורי מלא ברובוטים ובצעצועים יוצאי דופן.
 • סרט דוקו חדש "שנאה: המחלה של אמריקה" (2020) / Healing from Hate סרט דוקומנטרי עטור שבחים, המציג את הסיבות ומציע פתרונות למחלה האמריקאית הקשה ביותר – גזענות.
 • סרט דוקו חדש "הסיבה" (2020) / La Causa סרט דוקומנטרי המתאר את חיי היומיום בכלא צפוף ועמוס באסירים מסוכנים בונצואלה.

יום רביעי 30.6.2021

 • סרט הקולנוע "גוף שלישי" (2013) / Third Person דרמה רומנטית. שלושה סיפורי אהבה הופכים מסתוריים ונקשרים זה בזה בדרכים מסתוריות.
 • סרט האנימציה "גולשים על הירח" (2015) / Capture the Flag סרט אנימציה הרפתקאות קומי על נער בן 12, שאביו וסבו היו אסטרונאוטים, והוא שואף לסכל מזימה של מיליארדר המנסה לגזול משאבי טבע מהירח. עולה גם בגרסה מדובבת.
 • סרט הקולנוע "דו"ח אירופה" (2013) / Europa Report סרט מד"ב על משימת החלל הראשונה לירח "אירופה" – אחד מארבעת הירחים של יופיטר.
 • סרט הקולנוע "בלב ים" (2015) / In the Heart of the Sea דרמת מתח תקופתית על ספינת ציידי לוויתנים בחורף של 1820, אשר הותקפה על ידי לוויתן מפלצתי.
 • סרט הקולנוע "ג'ובס" (2013) / Jobs דרמה ביוגרפית בכיכובו של אשטון קוצ'ר, על חייו של מייסד חברת אפל – סטיב ג'ובס.
 • סרט הקולנוע "גיבור אמריקאי" (2018) / The Headhunter's Calling דרמה מרגשת בכיכובם של ג'רארד באטלר, אליסון ברי וויליאם דפו, על צייד ראשים מצטיין המתחרה על משרת מנהל החברה, שחייו וחיי משפחתו משתנים כאשר בנו הצעיר מתגלה כחולה במחלה קשה.
 • סרט האנימציה "בובספוג: הסרט" (2004) / The Spongebob Squarepants Movie סרט אנימציה לכל המשפחה המבוסס על הסדרה המצליחה. עולה גם בגרסה מדובבת.
 • המחתרת הלהט"בית" (2021) / Sagba סרט דוקומנטרי מבית HBO על חייהם הקשים מנשוא של להט"בים בניגריה.

HOT עם כריניקת יוני 2021

 • למה נשים רוצחות – עונה 2 – Why Women Kill עונה חדשה. "למה נשים רוצחות" ("Why Women Kill") היא אנתולוגיית דרמה קומית של CBS מהיוצר המועמד לפרס ה"אמי" של "עקרות בית נואשות", מארק צ'רי. את הסדרה מפיקים צ'רי והמפיק האגדי זוכה האוסקר, ה"אמי" וה"גראמי", והאיש שעומד מאחורי אינספור להיטים כגון: "נפלאות התבונה", "24", "פרוסט/ניקסון", "משפחה בהפרעה", "8 מייל" ועוד, בריאן גרייזר. בעונתה השנייה של הסדרה מככבים המועמדת ל"אמי" ול"גלובוס הזהב" אליסון טולמן ("פארגו"), לאנה פארילה ("עד עצם היום הזה") וניק פרוסט ("אישור מחלה", "מת על המתים"). הסדרה מציגה בכל עונה את סיפוריהן של נשים מתקופות שונות וממעמדות שונים. כל אחת מהן מתמודדת עם בעיות שונות, ועם הגברים בחייה, וכל סיפור מסתיים באופן בלתי נמנע ברצח. העונה השנייה מתרחשת בשנת 1949 ומספרת את סיפורן של אלמה (טולמן) – עקרת בית ביישנית ומגושמת, שהצליחה לשמור על אופטימיות אל מול אכזריותו של העולם עד שגילתה על תחביבו של בעלה; ריטה (פארילה) – אישה שנשואה לאיש עשיר, אכזר וזקן, ובזמן שהיא ממתינה למותו מתחילה לנהל רומן עם גבר צעיר; ושל די (בי.קיי קאנון, "הפוליטיקאי"), בתה חסרת הביטחון של אלמה שמתחילה רומן סודי ואסור. העונה חוקרת את משמעות היופי, את האמת הנסתרת מתחת למסכות שאנשים עוטים על עצמם, את ההשלכות של דחייה חברתית ואת המרחק אליו ילכו נשים כדי להרגיש שהן שייכות. החל מה-6.6, ימי ראשון ב-21:25 ב-HOT3, ב-HOT VOD וב-NEXT TV
 • רופא ללא גבולות – Transplant סדרה חדשה. "רופא ללא גבולות" ("Transplant") היא דרמת בית חולים של רשת CTV הקנדית שנוצרה על-ידי ג'וזף קיי. העונה הראשונה של הסדרה זכתה להצלחה וקיבלה 6 מועמדויות בטקס פרסי הטלוויזיה היוקרתי ביותר בקנדה (Canada Screen Awards). בעקבות הצלחת העונה הראשונה הסדרה חודשה לעונה נוספת. הסדרה עוקבת אחרי באשיר "באש" חאמד (האמזה האק), רופא סורי מוכשר וכריזמטי שברח מהמלחמה הקשה שבמדינת הולדתו כדי להתחיל חיים חדשים בקנדה. לאחר שהציל את חייהם של מספר אנשים שנפצעו במסעדה בה הוא עובד, מקבל באש הזדמנות לשוב ולעסוק במקצועו כרופא חירום. הוא מצטרף לקבוצת רופאים במרכז טראומה עמוס ונאלץ להתגבר על המכשולים הרבים שבדרכו בעוד הוא מנסה להסתגל לחיים בארץ זרה. החל מה-28.6, ימי שני ב-20:45  ב-HOT3, ב-HOT VOD וב-NEXT TV (שלושת הפרקים הראשונים יעלו בבת אחת)
 • רופא להשכיר – Royal Pains כל העונות. כל העונות של "רופא להשכיר" ("Royal Pains"), הדרמה המצליחה של רשת USA, ישודרו בשידור יומי ב-HOT3 ויעלו במלואן ל-HOT VOD ול-NEXT TV. הסדרה נוצרה על-ידי אנדרו לנצ'אוסקי וג'ון פ. רוג'רס, והיא מופקת על-ידי התסריטאית והמפיקה הוותיקה קונסטנס מ. בורג' ("מכושפות", "השופטת איימי", "אלי מקביל"). הסדרה עוקבת אחר האנק לוסון (מארק פויארסטין, "מה נשים רוצות", "הבית הלבן"), רופא צעיר שמואשם על לא עוול בכפו במותו של מטופל חשוב. לאחר המקרה הוא נאלץ לעבור להמפטונס ולהפוך לרופא של העשירים, המפורסמים והידועים לשמצה. כשמנהל בית החולים המקומי מבקש מהאנק לטפל גם בעניי העיר, האנק מצליח למצוא איזון בין להרוויח טוב ללעשות טוב. החל מה-20.6, ראשון-חמישי ב-21:30 ב- HOT3עונות 1-4 יהיו זמינות ב-HOT VOD וב-NEXT TV החל מה-20.6, עונות 5-8 יהיו זמינות ב-HOT VOD וב-NEXT TV החל מה-18.7
 • אנחנו – Us סדרה חדשה. "אנחנו" ("Us") היא דרמה קומית בריטית חדשה של ה-BBC. הסדרה מבוססת על הספר באותו השם מאת הסופר והתסריטאי המועמד לפרס ה"אמי" דיוויד ניקולס ("פטריק מלרוז"). ניקולס יצר וכתב את הסדרה, וביים אותה ג'ופרי סאקס ("רעש לבן"). כעת, הסדרה מגיעה רק ל-HOT. בסדרה מככבים זוכה פרס הבאפט"א טום הולנדר ("רפסודיה בוהמית", "קופסת הציפורים"), סאסקיה ריבס ("בלגרביה"), טום טיילור ("דוקטור פוסטר") ואיאן דה ססטקר ("סוכני H.I.E.L.D"). הסדרה מספרת את סיפורם של דאגלס וקוני פיטרסון, זוג נשוי ב-25 השנים האחרונות, ושל בנם הצעיר אלבי. המשפחה מתכוננת לצאת לחופשה של פעם בחיים מסביב לאירופה לפני עזיבתו של אלבי ללימודים. קוני מודיעה לדאגלס שעכשיו שאלבי עוזב את הבית – היא רוצה לעזוב גם. דאגלס צריך לזכות מחדש באהבתה של קוני במהלך הטיול האחרון שלהם כמשפחה. החל מיום ראשון ה-20.6 בשעה 22:00 ב-HOT HBO וכל הפרקים ב-HOT VOD וב-NEXT TV
 • בטי – עונה 2 – Betty סדרה חדשה. "בטי" ("Betty") היא קומדיה בכיכובן של נינה מורן, דידי לאבלייס, ראשל וינברג ואג'אני ראסל. את הסדרה יצרה הבמאית קריסטל מוסל, שיצרה את הסרט עטור השבחים עליו מבוססת הסדרה – Skate Kitchen. בתוך קהילת הסקייטרים, המונח "בטי" מתייחס לבחורה מושכת שמבלה עם חבורה של בחורים. הסדרה עוקבת אחר קבוצה של "בטיות" – נערות חכמות ומוכשרות המנסות לנווט בין חברויות, התאהבויות ומציאת זהותן בתוך העולם הגברי של סקייטרים בניו יורק. בעונה השנייה, חמש הגיבורות מתמודדות עם אתגרי הנשיות ועם הקשיים של עולם המבוגרים. במקביל אליהן, חבורת הבנים מתחילים להתבגר והופכים לבני ברית. העונה מתרחשת לקראת סוף שנת 2020, בתוך תקופת הקורונה ותופסת חלק מההתמודדות של תושבי העיר ניו יורק עם מגפת הקורונה בתקופה זו. החל מה-13.6, ימי ראשון בלילה. ב-HOT HBO, ב-HOT VOD וב-NEXT TV
 • NCIS – עונה 18 עונה חדשה. "NCIS", דרמת הלהיט המשטרתית של רשת CBS, נוצרה על ידי מפיק העל דונלד בליסריו ("זינוק לאתמול") וזוכה ה"אמי" צ'אד פלויד ג'ונסון ("מגנום בלש פרטי") כספין-אוף של הסדרה המיתולוגית "JAG" והפכה עם השנים למותג הטלוויזיוני החזק ביותר בעולם. "NCIS", שעוקבת אחר שירות החקירות הפליליות של חיל הים, היא יותר מעוד דרמה: היא סדרה שמתמקדת בדינמיקות המורכבות לעיתים – והמצחיקות לעיתים – של צוות שנאלץ לעבוד יחד בסיטואציות המתוחות ביותר. הסוכן המיוחד של הצוות, לירוי ג'תרו גיבס (המועמד ל"אמי" ול"גלובוס הזהב" מארק הרמון, "שיקגו הופ", "פחד ותיעוב בלאס וגאס"), סמל מארינס לשעבר, אמנם ממעט במילים, אך הוא בעל כישורי חקירה יוצאים מן הכלל. מתיקי רצח וריגול ועד עלילות טרור, הסוכנים המיוחדים של גיבס מטיילים ברחבי העולם כדי להביא לפתרון פשעים מסובכים. החל מה-13.6, ימי ראשון-שבת ב-22:00 ב-HOT Zone, ב-HOT VOD וב-NEXT TV
 • NCIS ניו אורלינס – עונה 8 – NCIS: New Orleans עונה חדשה. "NCIS ניו אורלינס" ("NCIS: New Orleans"), דרמת המשטרה של רשת CBS, נוצרה על ידי כוכב "NCIS" מארק הרמון, המועמד ל"אמי" ג'פרי ליבר (היוצר המקורי של "אבודים") והמועמד ל"אמי" ג'יימס היימן ("חשיפה לצפון") ומבוססת על הביוגרפיה של סוכן NCIS אמיתי שעבד במשך 20 שנה בניו אורלינס. סדרת הבת המצליחה, שממשיכה לשמור על נתוני רייטינג מרשימים והיתה מועמדת לשני פרסי "פיפל'ס צ'ויס", חוזרת לעונה שביעית ואחרונה ב-HOT Zone וב-HOT VOD. זוכה "גלובוס הזהב" והמועמד לחמישה פרסי "אמי" סקוט בקולה ("זינוק לאתמול", "אמריקן ביוטי") ממשיך לככב גם העונה כסוכן המיוחד דוויין פרייד, הממונה על היחידה לחקירת פשעים בהם מעורבים אנשי צבא בניו אורלינס. החל מה-28.5, ימי ראשון-שבת ב-22:00 ב-HOT Zone, ב-HOT VOD וב-NEXT TV

תכנים חדשים לפעוטות וקטנטנים: עולם הקטנטנים מתחדש כל הזמן, והחודש יעלו 2 סדרות חדשות מרגשות לגיל הרך.

 • צוללים עם אולי: אולי ובר הם צוללות מחקר ימי מתלמדות תחת פיקוחו של דן הצוללן. יחד עם שאר החברים הם מבצעים משימות שדן נותן להם, ומסתבכים לפעמים גם בצרות… יעלי נדמה לי: יעלי היא ילדה מקסימה בת ארבע, שאוהבת להתחפש ולשחק ב"נדמה לי". בארון הקסמים שלה מופיעה בכל פעם תחפושת אחרת, ואיתה עוברים יעלי והחברים לעולם דמיוני מלא הרפתקאות. החל מה-1.6 חינם ב-HOT VOD young
 • להתחיל מחדש. מיני סדרה זוכת פרסים לנוער לשבוע הגאווה. סיפורה של האנה, נערה טרנסג'נדרית המתחילה את יומה הראשון בתיכון חדש, וההתמודדויות שלה – הן עם הקשיים העומדים בפני כל נער ונערה בגיל העשרה, והן עם השינוי שהיא עוברת והניסיון להסתיר את סודה. במהלך יוני חינם ב-HOT VOD young
 • חגיגות יום הדרדס: חוגגים את יומם של היצורים הכחולים- שלנצח יצליחו להתחמק מידיו המרושעות של גרגמל, עם עשרות פרקים של סדרת האנימציה הנוסטלגית, והסרטים האהובים. החל מה-26.6 ב-HOT VOD young
 • ילדים ממליצים HOT VOD young מחפש אתכם – הכי מכירים, הכי מבינים, הכי מדקלמים את שמות השחקנים של חצויה מתוך שינה. אז בואו תוכיחו שאתם לא סתם אוהבים טלוויזיה – אתם מומחים לדבר, ואפילו יכולים ללמד אותנו כמה דברים… במהלך יוני נבחר את המומחים שלנו, וניתן להם את הבמה (והמסך) כדי לספר לכל צופי YOUNG על התכנים האהובים עליהם. במהלך יוני ב-HOT VOD young

עוד סיבוב ANOTHER ROUND של תומאס וינטרברג

במהלך ארוחה משותפת מבינים מרטין, מורה בתיכון, ושלושת חבריו בני ה- 40 ומשהו, שהחיים שלהם תקועים. כדי לצאת מן האין-מוצא הם מחליטים על ניסוי חברתי משותף: להמשיך את חייהם עם צריכה גבוהה, אבל מבוקרת, של אלכוהול. בהתחלה הכול הולך להם נהדר – בקריירה, בזוגיות, במשפחה אבל בסופו של דבר לערפול החושים ולהתמכרות יש מחיר. דנמרק. 2020. 117 דקות. דובר דנית, מתורגם לעברית.

זוכה פרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר, זוכה 4 פרסי האקדמיה האירופאית (כולל פרסי הסרט, הבמאי והשחקן הטובים ביותר), הבחירה הרשמית – פסטיבל קאן 2020.

הפצה יונייטד קינג, בבתי הקולנוע החל מתאריך 3.6.2021

כאן חינוכית בעונה חדשה לשוסטר ושוסטר

סדרה קומית בכאן חינוכית מציגה את עלילותיהם של שני סוכנים חשאיים. בכל פרק מקבלים הסוכנים משימה: לפענח קשרים רעיוניים בין נושאים שונים. במידה ולא יצליחו, "בושמיץ" הרעה תביא לסגירת הסוכנות.

בעונה החדשה הכל מתחיל כרגיל, בעוד בוקר בעבודה כשאלי שוסטר (מיכאל הנגבי) נכנס בשריקה למשרדו המסווג בסוכנות הקשרים הישראלית. הכל משתנה כשלמרבה הפתעתו הוא פתאום רואה מולו את… אלה שוסטר! (גאיה גור אריה) אחותו הקטנה. ההפתעה הפכה להלם גמור כשאלה מבשרת לו שהיא התקבלה לסוכנות ומעתה היא השותפה החדשה שלו.

אלה מקסימה, חמודה ושוחרת טוב אך מצד שני, היא גם אסטרונאוטית, מבולבלת, קלמזית ומדברת המון. מבחינת שוסטר, לא בדיוק החומר שממנו עשויים סוכנים ללא חת כמוהו. אבל הדבר שהכי מעצבן את אלי זה שלא במפתיע, אלה מפצחת קשרים הרבה יותר טוב ממנו. היא חכמה, מהירת תפיסה ומוצלחת ממנו בכל דבר. אולי חוץ מסדר ואחריות.

במהלך העונה, שני האחים לבית שוסטר יתמודדו עם המשימות שתטיל עליהם גבריאלה בושמיץ (לירית בלבן), ילמדו ביחד עם הצופים על שלל נושאים מרתקים ומגוונים, ינסו לפצח את הקשר ביניהם, ועל הדרך יתמודדו אחד עם השנייה. מערכת היחסים המיוחדת ביניהם מבטיחה עונה מצחיקה במיוחד (ולפעמים גם מרגשת). יוצרים ותסריטאים: ירון  ארזי | במאי: אורן שקדי | חברת הפקה: יולי אוגוסט | שוסטר ושוסטר בעונה חדשה תשודר ב-כאן חינוכית (אפיק 80) ובדיגיטל ימי שני בשעה 17:00.  30 פרקים, משך כל פרק: כ- 25 דקות.

ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק יוני 2021
הינדנבורג: עדויות חדשות | Hindenburg: The New Evidence

בכורה! יום שלישי, 29 ליוני בשעה 21:00, בערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק. צילומים של ספינת האוויר הינדנבורג, שצולמו על ידי הצלם החובב הרולד שנק ולא נראו מעולם על ידי חוקרי הממשלה בשנת 1937, נותרו לא ידועים עד לאחרונה. הצילומים המדהימים של רגעיה האחרונים של הינדנבורג מתעדים רגעים מוקדמים יותר מאשר בסרטי החדשות המפורסמים האחרים – והם צולמו מזווית חדשה לגמרי, המציגה את כל אורכה ורוחבה של ספינת האוויר באורך שמונה מאות מטרים. אלו גם הצילומים היחידים הידועים של הינדנבורג באוויר לפני שעלתה בלהבות. צוות חוקרי התרסקות, היסטוריונים ומדענים התכנס לבחון מחדש את המקרה של ספינת האוויר הינדנבורג עם עדויות הסרט החדשות.

סיוט בנמל התעופה | AIRPORT NIGHTMARES STUNT

החל מ-19 ליוני, ימי שבת בשעה 21:45, בערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק. ככל שהמבריחים הופכים יצירתיים יותר כדי להגיע ליעדם, הקצינים בשדות התעופה האהובים עלינו לא נותנים לדבר לעמוד בדרכם לתפוס אותם. במסגרת הספיישל ישודרו: מבריחים בשדה התעופה, ביטחון שדה – ברזיל ופרו, ביטחון שדה – מחלקה ראשונה, ביטחון שדה – ברזיל

השורד הקדמון: האוסף עונה 5 | Primal Survivor Compilations S5

החל מ-7 ליוני, ימי שני בשעה 21:00, בערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק. הייזן מבקר בגויאנה, במונגוליה ובסין בניסיון לחשוף מה נדרש לחיים לצד כמה מבעלי החיים הפראיים והמדהימים בעולם.

יום רוסיה | RUSSIA DAY

יום שבת, 12 למאי, החל משעה 14:30, בערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק. יום שידורים מיוחד המוקדש לרוסיה. יום זה ימולא בתכנים המעניינים והמשעשעים ביותר שקשורים לרוסיה. במסגרת הספיישל ישודרו: ויני ג'ונס: רוסיה הקשה. אוסף: חמוש ומסוכן, רוסיה הפראית: השממה הגדולה האחרונה, תעלומות היסטוריות, פלאי עולם, 1917 שתי מהפכות בשנה אחת

היום הבינלאומי נגד שימוש בסמים |  INTERNATIONAL ANTI-DRUG DAY

יום שבת, 26 ליוני, כל היום, בערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק. ספיישל מיוחד הנוצר כדי להזכיר לנו את הבעיות שהסמים גורמים, אך גם את כוחו של החוק. הצטרפו אלינו וראו את העוצמה וההשלכות של הובלת סמים. במסגרת הספיישל ישודרו: כלואים בארץ זרה, ביטחון שדה: ברזיל ופרו, ביטחון שדה – מחלקה ראשונה, כלואים בארץ זרה: החטא ועונשו

רוסיה הפראית: השממה הגדולה האחרונה | Wild Russia: Earth's Last Great Wilderness

12 ביוני, יום שבת בשעה 16:30, בערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק. ממדבריות ועד ערבות צחיחים למחצה, יערות צפופים וטונדרה הארקטית, רוסיה היא ביתם של המינים הנדירים ביותר על פני כדור הארץ.

יום הדיג העולמי |WORLD FISHING DAY

יום ראשון, 27 ליוני, כל היום, בערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק. אנחנו אוהבים לדוג, וזה היום לחגוג את אהבתנו לבילוי המדהים הזה. הצטרפו אלינו ליום מלא בתוכניות הדייג האהובות. במסגרת הספיישל ישודרו: דייגי הטונה, מלך הדייגים, מלך המפרץ, דגי ענק,  טאיוואן: אי הדגים

נשיונל ג'יאוגרפיק WILD יוני 2021

ספיישל אוסטרליה | AUSTRALIA STUNT

החל מ-6 ליוני, ימי ראשון בשעה 19:00 בערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק WILD. אוסטרליה היא אחת המדינות המגוונות ביותר מבחינה ביולוגית על פני כדור הארץ. זוהי ביתם של יותר ממיליון מינים של צמחים ובעלי חיים, שרבים מהם לא נמצאו בשום מקום אחר בעולם, ופחות ממחצית תוארו מדעית. הטבע המפתיע והאהוב של אוסטרליה הוא מוקד הספיישל הזה. אנו מציגים בתי גידול ידועים, חדשים באופן מפתיע, כך שהקהל יחווה את אוסטרליה ואת חיות הבר האייקוניות שלה, כפי שמעולם לא ראו אותה.

מצילי החיות של אלסקה | ALASKA ANIMAL RESCUE 2

החל מ-23 ליוני, ימי רביעי בשעה 19:00, בערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק WILD . הצלת בעלי חיים באלסקה חוזרת לעונה נוספת של התרגשות כשגיבורי השימור של אלסקה חוזרים להציל, לשקם, לחקור ולשחרר את חיות הבר בגבול האחרון של אמריקה. בין אם מדובר בהכנה ללידתו המיוחלת של אריה ים שטלר, שיקום תינוקות ינשופי שעיר צווחן מערבי, או גידול שני עגלי איילים יתומים – ההרפתקאות לעולם אינן פוסקות בגבול האחרון!

הוטרינרית מיוקון |YUKON VET 7

החל מ-7 ליוני, ימי שני בשעה 19:00, בערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק WILD . כל יום מהווה אתגר ייחודי עבור ד"ר מישל אוקלי, הווטרינרית היחידה לכל המינים בטווח של מאות קילומטרים ביוקון. בין אם היאבקות ביזונים, מעקב אחר יעלים בהרים, ניתוחים של זאב או מסע אמיץ בנופים המושלגים להחזרת עגלי איילים לטבע, דוקטור אוקלי תעשה כל מה שנדרש כדי לשמור על החיות בהשגחתה בטוחות ובריאות.

העד הבלתי נראה של סטפנו מורדיני

אדריאנו, איש עסקים מצליח ונשוי, מתעורר ולצידו גופתה של לאורה, המאהבת שלו. החדר נעול מבפנים ואין סימן לנוכחות אדם נוסף. כשהוא עם הגב לקיר, נדרש אדריאנו להוכיח את חפותו בזמן הקצר שניתן לו. ״העד הבלתי נראה״ הוא מותחן מבריק הטווה נגד מחוגי הזמן רמזים, השערות ופרטים קטנים לתמונה אחת מפתיעה. לא תוכלו להסיר ממנו את העיניים.

סרט הפתיחה של שבוע הקולנוע האיטלקי 2019.

במאי: סטפנו מורדיני Stefano Mordini , תסריט : סטפנו מורדיני ומסימילאנו קטוני, עריכה: מאסימו פיאוצ'י. איטליה 2018. איטלקית, תרגום לעברית ואנגלית. 102 דקות. הסרט בהפקת וורנר ברוס מופץ בישראל על ידי סרטי נחשון בסינמטק תל אביב וברחבי הארץ.

HOT עם עוד בכורות בחודש יוני 2021

 
- פרסומת -

 

מלך שלי Mon roi (צרפת, 2016) בכורה. דרמה רומנטית צרפתית. טוני מגיעה למרכז שיקום לאחר תאונת סקי קשה. כשהיא תלויה במשככי כאבים ובצוות הרפואי היא לוקחת את הזמן כדי להיזכר ולבחון את סיפור האהבה וחייה עם ג’ורג’יו. למה הם התאהבו? מה קרה לאיש שהיא העריצה? איך היא הייתה מסוגלת להקריב את עצמה למען התשוקה הלוהטת וההרסנית הזו. עבור טוני זו בנייה עצמית מחודשת שמתחילה עכשיו, זה שיקום גופני ורגשי שאולי יצליח לשחרר אותה סוף סוף. במאי: מייוון, שחקנים: וינסנט קאסל, עמנואל ברקוט. 03.06 חמישי בשעה 22:00, HOT Cinema 4.  החל מה-06.06   ב–CinemaTime

המלאכיות של צ'רלי – CHARLIE'S ANGELS (ארה"ב, 2019) בכורה. קומדיית אקשן. המלאכיות של צ'ארלי מאז ומעולם סיפקו אבטחה וכישורי חקירה בעבור לקוחות פרטיים. כעת, הסוכנות הפכה לסוכנות בינלאומית המעסיקה כמה מהנשים החכמות, חסרות הפחד והמיומנות ביותר בעולם. צוותים אלו לוקחים על עצמם את המשימות הקשוחות ביותר ברחבי העולם. כאשר מהנדס מערכות צעיר חושף טכנולוגיה מסוכנת, המלאכיות נקראות לפעולה ונדרשות לסכן את חייהן. במאי: אליזבת' בנקס    שחקנים: קריסטן סטיוארט, נעמי סקוט, אלה בלינסקה. 04.06 שישי בשעה 22:00, HOT Cinema 1.  החל מה-06.06   ב–CinemaTime

לגעת בכוכבים –  THE HIGH NOTE  (ארה"ב, 2020) בכורה. דרמה קומית מוזיקאלית. מגי היא העוזרת האישית החרוצה של גרייס דיוויס, זמרת כוכבת ודיווה גדולה מהחיים. בין סידור לסידור, וריצה בין אירועים ואולפני הקלטות, מגי עדיין שואפת להיות מפיקה מוסיקלית בעצמה. האם היא תאזור אומץ ותנצל את ההזדמנות להגשים את חלומה ? במאי:  נישה גנטרה  שחקנים: דקוטה ג'ונסון, טרייסי אליס רוס, אייס קיוב 05.06 שבת בשעה 22:00, HOT Cinema 4.  החל מה-06.06   ב–CinemaTime

אתגר המוות – The Dare  (ארה"ב, 2019)  בכורה. מותחן אימה. בילוי משפחתי תמים מקבל תפנית כאשר אב המשפחה מתעורר במרתף עם שלושה אסירים. כדי להיחלץ, האב חייב למצוא דרך להילחם בעברו ולהציל את עתיד משפחתו. במאי: ג'יילס אלדרסון   שחקנים: ריצ'ארד ברייק, בארט אדוארדס. 10.06 חמישי בשעה 22:00, HOT Cinema 2.  החל מה-13.06   ב–CinemaTime

נשים קטנות – LITTLE WOMEN  (ארה"ב, 2019) בכורה. עיבוד מלא השראה לספר הקלאסי. מבט לאחור של ג'ו מארץ', האלטר-אגו של הסופרת, על חייה הבדיוניים ועל הסיפור האהוב של האחיות מארץ' – ארבע נשים צעירות שכל אחת נחושה לחיות את חייה בתנאים שלה. במאי: גרטה גרוויג    שחקנים: סירשה רונן, אמה ווטסון ולורה דרן. 11.06 שישי בשעה 22:00, HOT Cinema 1.  החל מה-13.06   ב–CinemaTime

היית צריך לעזוב YOU SHOULD HAVE LEFT  – (ארה"ב, 2020) בכורה. דרמת אימה בכיכובו של קווין בייקון. בנקאי שיצא לגמלאות נוסע עם אשתו ובתו לנופש באחוזה שקטה וקסומה בוויילס. כשהמשפחה מגיעה היא נחרדת לגלות שהבית המפואר הוא הכל חוץ משקט…במאי: דייויד קופ    שחקנים: קווין בייקון ואמנדה סייפריד. 12.06 שבת בשעה 22:00, HOT Cinema 2.  החל מה-13.06   ב–CinemaTime

המורד בשדה השיפון Rebel in the Rye  – (ארה"ב, 2017)  בכורה. סיפור חייו של הסופר המוערך ג'יי-די סלינג'ר, שהרומן שכתב "התפסן בשדה השיפון" קנה לו תהילת עולם. הסרט מתמקד בשנים המעצבות בחייו של סלינג׳ר הצעיר: החלק הראשון נפתח ב-1939, כאשר הסטודנט הגאוותן והמוכשר החליט ללמוד כתיבה יוצרת בקולומביה בגיל 21; החלק השני עוסק בזמן שירותי הצבאי, כשסלינג׳ר נשלח לחזית, רואה את חבריו הטובים ביותר מתים בשדה הקרב; ואילו החלק השלישי מתרחש לאחר שסלינג׳ר חוזר לניו יורק עם אשתו הטרייה, פוגש מורה בודהיסטי שמלמד אותו מדיטציה וכותב את ״התפסן בשדה השיפון״.

במאי: דני סטרונג שחקנים: ניקולס הולט, קווין ספייסי. 17.06 חמישי בשעה 22:00, HOT Cinema 4.  החל מה-20.06   ב–CinemaTime

ספיידרמן: רחוק מהבית –  SPIDER-MAN: FAR FROM HOME (ארה"ב, 2019) בכורה. אקשן שובר קופות מבית מארוול. פיטר פארקר, גיבור העל, מצטרף לחבריו נד, אם-ג'יי ושאר החבורה לחופשה באירופה. אולם תוכניתו להשאיר מאחוריו לכמה שבועות את עולם גיבורי העל משתבשת במהרה, כאשר הוא מסכים לעזור לניק פיורי לפענח את התעלומה מאחורי מספר התקפות של יצורים אשר זורעים הרס ברחבי היבשת. במאי: ג'ון ווטס. שחקנים: טום הולנד, סמואל ל. ג'קסון וג'ייק ג'ילנהול. 18.06 שישי בשעה 22:00, HOT Cinema 1.  החל מה-20.06   ב–CinemaTime

המפלצת – The Monster (קנדה, 2016) בכורה. אם גרושה ובתה נוסעות בשעת לילה מאוחרת ובמזג אויר סוער כדי לראות את אביה של הילדה. כשהן עוברות בכביש בודד, מתנגשת מכוניתן בזאב והן נשארות תקועות על הכביש הריק. כשהן מחכות להצלה, הן מבינות שהן לא לבד – רוע אימתני מסתתר ביער, תוך כדי כוונה לא לתת להן לעזוב לעולם.

במאי: בריאן ברטינו שחקנים: זואי קאזן, אלה בלאנטיין. 19.06 שבת בשעה 22:00, HOT Cinema 2.  החל מה-20.06   ב–CinemaTime

לשקר ולגנוב – Lying and Stealing  (ארה"ב, 2019) בכורה. איוון, שודד אמנות, ירש מאביו את מקצועו המפוקפק. אבל בשונה משודדי אמנות אחרים, איוון אוהב אמנות לא פחות מאשר את הרווח הקל שמציע סגנון חייו. כבר שנים שהוא מתכנן לנטוש את עולם הפשע ולהתחיל לחיות כאחד האדם, אך משהו תמיד מונע זאת ממנו ברגע האחרון. חייו משתנים כאשר הוא פוגש באליס, שחקנית יפהפייה, עם צד קרימינלי משלה. יחד הם מתכננים את השוד הגדול שאי פעם ביצעו, כשהפעם מה שעומד לנגד עיניהם הוא אינו בהכרח הכסף הקל. במאי: מאט אסלטון שחקנים: אמילי רטאייקאוסקי, תיאו ג'יימס. 24.06 חמישי בשעה 22:00, HOT Cinema 2.  החל מה-27.06   ב–CinemaTime

ג'ומנג'י: השלב הבא – JUMANJI: THE NEXT LEVEL (ארה"ב, 2019) בכורה. שובר קופות בכיכובו של דווין ג'ונסון. החבורה מתאחדת בשנית, אך הפעם המשחק השתנה. כאשר הם חוזרים לג'ומנג'י כדי להציל אחד משלהם, הם מגלים שהמשחק שונה לחלוטין ממה שהכירו. השחקנים יהיו חייבים להגיע אל האזורים הנידחים ביותר במשחק, ממדבריות ועד לפסגות מושלגות, כדי להצליח לברוח מהמשחק המסוכן ביותר בעולם. במאי: ג'ייק קסדן. שחקנים: דוויין ג'ונסון, קווין הארט, ג'ק בלאק וקארן גילן. 25.06 שישי בשעה 22:00, HOT Cinema 1.  החל מה-27.06   ב–CinemaTime

גלריית הלבבות השבוריםTHE BROKEN HEARTS GALLERY –  (קנדה, 2020) בכורה. קומדיה רומנטית בהפקת סלינה גומז. בחורה צעירה חווה משבר לאחר שהחבר שלה נפרד ממנה. בעצת חברותיה היא מחליטה לפתוח גלריה ייחודית בה יוכלו אנשים שבורי לב להשאיר מזכרות ממערכות יחסים קודמות. במאי: נטלי קרינסקי שחקנים: ג'רלדין ויסוואנת'אן 26.06 שבת בשעה 22:00, HOT Cinema 3.  החל מה-27.06   ב–CinemaTime

סולט –SALT  (ארה"ב, 2010): מותחן אקשן בכיכובה של אנג'לינה ג'ולי המגלמת סוכנת CIA שנאמנותה עומדת במבחן כאשר עריק רוסי טוען כי היא מרגלת רוסיה שעומדת לבצע התנקשות. במאי: פיליפ נויס. שחקנים: אנג'לינה ג'ולי, ליב שרייבר. 10.6   יום חמישי בשעה  18:45  , HOT Cinema 1.  החל מה-13.06   ב–CinemaTime

המלאכיות של צ'רלי – CHARLIE'S ANGELS  (ארה"ב, 2019): אקשן. כאשר מהנדסת מערכות חושפת טכנולוגיה מסוכנת, המלאכיות של צ'ארלי נקראות למשימה, ומסכנות את חייהן כדי להציל אותה ואת העולם. במאי: אליזבת' בנקס. שחקנים: קריסטן סטיוארט, נעמי סקוט. 10.6   יום חמישי בשעה  20:00, HOT Cinema 1.  החל מה-13.06 ב–CinemaTime

קולומביאנה – Colombiana  (ארה"ב/צרפת, 2011): פעולה. אשה קולומביאנית צעירה שבילדותה הייתה עדה לחיסולם של הוריה, גדלה להיות מתנקשת קשוחה הנחושה לנקום.

במאי: אוליבייה מגטון. שחקנים: זואי סלדנה, קאלום בלו. 10.6   יום חמישי בשעה  22:00, HOT Cinema 1.  החל מה-13.06   ב–CinemaTime

אנה ANNA –   (צרפת, 2019): אקשן. יופייה עוצר הנשימה של אנה טומן בחובו יכולות ומיומנויות שיהפכו אותה לאחת המתנקשות המסוכנות בעולם. במאי: לוק בסון. שחקנים: סשה לוס, הלן מירן, לוק אוונס וסיליאן מרפי. 10.6   יום חמישי בשעה  23:45, HOT Cinema 1.  החל מה-13.06   ב–CinemaTime

לוסי – LUCY  (צרפת, 2014): פעולה בדיוני מרהיב. סטודנטית יפה המשמשת בלדרית סמים בטייוואן, מנוצלת לרעה בעת שהיא נושאת סם חדש המסגל יכולות פסיכוקינטיות למי שצורך אותו. במאי: לוק בסון. שחקנים: סקרלט ג'והנסון, מורגן פרימן. 11.6   יום שישי בשעה  01:45, HOT Cinema 1.  החל מה-13.06   ב–CinemaTime

בית אבי חי עם הסכתים מקורים בנושאי אקטואליה

 • ב"מפלגת המחשבות", אפרת שפירא רוזנברגמשוחחת עם ד"ר מיכה גודמן על הרעיונות הגדולים שמאחורי הפוליטיקה הישראלית. במתודה היהודית העתיקה של פשט, רמז, דרש וסוד הם מקלפים את השכבות שמאחורי המאבקים הפוליטיים הקטנים (או הגדולים), וחושפים מחדש את שכבות העומק ההגותיות שמניעות אותם.  החברה הישראלית היא חברה פוליטית. המשותף לרוב הניתוחים, הפובליציסטיקה והפרשנויות הפוליטיות הוא שכמעט תמיד הם מתמקדים בדמויות, באינטרסים, ובמגזרים. כמעט אף פעם לא שומעים על הרעיונות. והאמת? יש כאן רעיונות. יש כאן אידיאולוגיות עשירות ועמוקות, הפועלות מאחורי הקלעים של המציאות ומעצבות אותה. 'מפלגת המחשבות' הוא הצצה מאחורי הקלעים, מאחורי הדמויות ומאחורי האינטרסים והכרת הביוגרפיה של הרעיונות הגדולים שמאחורי הפוליטיקה שלנו.
 • בכל פרק של קצה הקרחון תעמוד למבחן מחלוקת יסודית אחת בחברה הישראלית,  דרך הסיפורים, הרעיונות והאידיאולוגיות שמאחוריה. כל זה מתוך מחויבות לעקרון היהודי העתיק של "כל מחלוקת שהיא לשם שמיים, סופה להתקיים". מאז ומתמיד היתה החברה הישראלית מקוטבת וקרועה סביב מחלוקות יסודיות קשות. אבל היום יותר מתמיד, השיח סביב המחלוקות האלה מתאפיין בבוטות ובשבטיות – אמרו לי לאיזה "שבט" אתם משתייכים, ואומר לכם מהי עמדתכם כמעט בכל נושא. לפעמים נראה שכבר פשוט בלתי אפשרי לקיים כאן דיון מעמיק, מכבד וענייני בכל הנושאים החשובים שמניעים את החיים שלנו. לשם כך, עלה ההסכת הזה.

מיכה גודמן , סופר, מחברם של חמישה רבי מכר ובתוכם "מלכוד 67", נחשב בעיני רבים כיום ל storyteller המרכזי של הרעיונות בישראל

אפרת שפירא רוזנברג  אשת תקשורת, יו"ר ארגון קולך, ראש מחלקת אקטואליה בבית אבי חי ומנחת ההסכתים "קצה הקרחון" ו"מפלגת המחשבות".

https://www.bac.org.il/podcasts

ערוצי דיסני עם היי לייטס יוני 2021

 • הגרינים בעיר הגדולה – עונה 2: 5 פרקים חדשים, ימים א-ה, 20-24.06 בשעה 14:45. קריקט גרין השובב עובר יחד עם אביו ביל ואחותו טילי אל העיר הגדולה לגור עם סבתא אליס. המעבר מהחיים בחווה המוכרת אל חיי המטרופולין השוקקים מעורר לא מעט אתגרים עבור המשפחה. ההרפתקאות המוטרפות של קריקט מוכיחות פעם אחר פעם שהשוני הבולט של משפחת גרין הוא גם סוד הקסם שלה.
 • פאם ג'אם – סדרה חדשה. פרק חדש בכל יום רביעי בשעה 21:00 . תוכנית תחרות הריקודים של ערוץ דיסני יוצאת לדרך! בכל פרק יעלו על הבמה 2 משפחות ויתחרו ביניהן ראש בראש בשלושה סבבים של קרבות ריקודים.
 • תזרמו עם זה – עונה 2. פרק חדש בכל יום חמישי בשעה 21:00 . עקבו אחר משפחת בנט-בלאט המשולבת: רייצ'ל יוצאת-הצבא, בתה הפרועה בלייר, ביירון השדרן המגניב ובנו החנון אוון, בעוד הם מנסים לנהל משק בית רגיל. בני המשפחה, וכן גם השחקנים המגלמים אותם, נאלצים להתמודד עם כל מה שהחיים זורקים עליהם. התוכניות מצולמת בפני קהל שבוחר בזמן אמת מה יקרה לשחקנים בסצנות ועליהם פשוט "לזרום עם זה".
 • אוונג'רס: אניגמת אקלים – סדרה חדשה. פרק חדש בכל יום שישי בשעה 16:25
 • שישי של כוכבים – כל יום שישי בשעה 20:00 ישודרו התכנים האהובים של כוכבי ערוץ דיסני

ערוץ  דיסני ג'וניור 

 • ננסי קלנסי: גברת מגונדרת – עונה 2 פרק חדש בכל יום שישי בשעה 16:30. ננסי קלנסי הגברת המגונדרת כל הזמן מחפשת הרפתקאות חדשות ומחפשת להפוך את חייה לבלתי שגרתיים. היא מאוד אוהבת אביזרים מגונדרים, בעיקר אם הם מגיעים מצרפת ואוהבת להתלבש בצורה צבעונית ויצירתית. היא לא מתייאשת כאשר הרפתקאותיה לא הולכות כמתוכנן ועם תמיכתם של משפחתה, חבריה הכלב פרנצ'י ובובתה האהובה עליה מראבל שמלווים אותה לאורך כל הדרך, היא יוצאת למסעות מופלאות וקסומות.
 • אלנה מאוולור– עונה 3 פרק חדש בכל יום שישי בשעה 16:50 בעונה השלישית של עלילות אלנה – היא נאבקת להגן על ממלכתה ממשפחה של קוסמים מרושעים, תוך למידה איך לשלוט בכוחות הכישוף החדשים שלה.
 • מ.ו.ת.ק – עונה 2 השקת עונה חדשה, 5 פרקים חדשים ימים א-ה 6-10.06 בשעה 19:25. פיפ הפינגווין ופרדי הפלמינגו זכו בעבודת חלומותיהם – בעזרת חסידות הם יטיסו וימסרו את התינוקות המתוקים והמקסימים ביותר להורים החדשים שמצפים להם.

תיאטרון במה ומוסיקה

תיאטרון הנגב עם שתי הצגות אישיות של המנהל איסי ממנוב נוריאל

משפחת בביוף (צילום אייל בריברם)

אחרי מעל שנה תיאטרון הנגב חוזר לבמות עם שתי הצגות חדשות ואישיות של מנהל התיאטרון איסי ממנוב נוריאל. הדרמה "בביוף הראשון" הוא מחזה אוטוביוגרפי שנכתב לפני 25 שנה והפקתו החלה עם תחילת הסגר הראשון וההתכנסות פנימה. הקומדיה 'זוגיות על ארבע' נוגעת למיניות והחסך בחיי הנישואין.

בביוף הראשון- מחזה מקורי על חשבון נפש ומלחמת ירושה משפחתית מאת ובבימוי: איסי ממנוב נוריאל. משפחת בביוף מתכנסת לקראת יום הכיפורים. שלושת הילדים דורשים מהאב לקבל את חלקם מירושת אימם ולמכור את הבית שבו הוא גר. הם חוששים שמרינה, בת זוגו של יצחק תשתלט על הירושה. האב שלטענתו רוצה רק את טובת הילדים, מתנגד נחרצות למכירה ומנסה בדרכו שלו לעזור לילדים ובמיוחד לבן האמצעי, נדב, המסובך כלכלית. הוא יוצא חוצץ כנגד, כלתו המרוקאית, גרושה + ילד. "אתה לא מבין שהיא בור כלכלי ללא תחתית" זועק האב. בניסיון להרחיק את סיגי, יצחק מתאמץ קצת יותר מדי. הגרוש שלה מופיע ומפתיע. נועה שבאה נחושה לפתור את ענייני הבית נקרעת בין הערצתה לאביה ובין הרצון לצדק. במקביל, נרקם סיפור אהבה בינה לבין השכן, החבר הראשון, המחזר הפוטנציאלי. הבן הצעיר שזה עתה לקראת פריצה בקריירת המשחק ומעוניין לממש את צוואת האם כלשונה, לא מוצא את מקומו בבית. איזו דרמה תתפתח מהתבשיל המשפחתי? שחקנים: קובי אדרת, אלי דנקר מוטי וסרמן, עודד מנסטר, יעל פרימר סביר, אנסטסיה קובלנקו, נוי קליימן, איתי שלו לוגסי. כתיבה ובימוי: איסי ממנוב נוריאל. דרמטורגיה: שמיל בן ארי, אילנית סוויסה. תפאורה ותלבושות: דלית ענבר

זוגיות על ארבע – הצגה קומית מקורית – שני זוגות נשואים נפגשים לערב חברתי. יוני ונדב מכירים מהטירונות ויש להם אחוות גברים שורשית. הם אומרים אחד לשני הכל, אולי קצת יותר מדי. גלית וטליה משתפות אחת את השנייה בסודות הכמוסים של חדר הבגידות.

דעיכת הסקס אצל שני זוגות נשואים עומדת במרכז ההצגה ובעקבות זה, משבר זוגי מרחף מעל. דווקא בעידן בו הסקס לכאורה חופשי יותר, מה מתרחש מאחורי הקלעים בחיי הנישואין, בזוגיות ובבית. מה קורה לתשוקה של שני המגדרים? איך זה ישפיע על עתידם?

'זוגיות על ארבע' מציגה את המציאות של 'הצד שלו והצד שלה' בצורה מחויכת, כנה ולעיתים כואבת. היא נוגעת בכל העצבים החשופים בכל הנוגע לזוגיות, נישואים פתוחים, פנטזיות, הורות ואינטימיות. הפקה: תיאטרון הנגב. מאת ובבימוי: איסי ממנוב נוריאל (מנהל תיאטרון הנגב). שחקנים.יות: אלון דהן, יהלי חנדרוס דגמי, יעל פרימר סביר, רוני ששון.

יום שלישי 8.6  20:30  צוותא תל-אביב 60 שקלים. בטל. 03-6950156. יום  שלישי 13.7 פרינג' ב"ש 20:30  50-60 שקלים. בטל. 08-6466657. פרטים באתר…

חניה ציבורית – מופע פוגש עיר התרחשות מתגלגלת וחונה של יצירות מחול ומוסיקה

כבר שנה, העולם כולו נמצא בחניה. כיכרות, שווקים, תחנות אוטובוס ואפילו תור בסופר או בקופת חולים – כל אלה שימשו מאז ומעולם קרקע למפגש בין זרים שיכולים להפוך בן-רגע לשותפים לגורל. פסטיבל ישראל יעלה הפקת מקור את חניה ציבורית בחניון יס פלאנט בירושלים התרחשות בהשתתפות 8 כוריאוגרפים, 11 רקדנים ו-4 מוסיקאים- המבקשים להשיב למרחב הציבורי את הכוח המכנס שלו ולהפוך את המגבלות שכפתה התקופה למנוע לצמיחה ויצירה .

בין התאריכים 16-14 ביוני 2021 יהפוך החניון התת קרקעי לזירת התרחשות ערה בה הכוריאוגרפים המובילים רועי אסף, איציק גלילי, ראנד טהא, עלמה ליבנה, נטע פולברמכר, נועם פרוכטלנדר כספי, סופיה קרנץ, ומור שני בשיתוף עם מוזיקאים ורקדנים מהאקדמיה למוסיקה ולמחול יעלו יצירות חדשות תלויות מקום אשר שזורות יחד למופע/מסע אחד.

בנוסף לפס הקול בעריכתה של נטע פולבמכר המנהלת האמנותית של הפרוייקט ישתתפו גם המתופף יואל דורות והזמרות: שלומית קובלסקי, ראניה עתיק, וניקה יענקלביץ.

דרמטורגיה: סחר דאמוני, מנהלת חזרות: יונית אלמשעלי, הפקה: הירשמן הפקות, עיצוב תאורה: סוואבה.

רקדנים/יות יוצרות: אנסמבל המחול של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים-נעמה אזרחי, רון בולגרו, תהל דיין, יוסי דניאל, רוני הרוש, רימה נאסר אדין, אנג׳לה נאסר, גיא נגר, אופירה פפרוני, נועם פרוכטלנדר כספי, דניאל ראם.

האירועים מתאפשרים הודות לתמיכתם הנדיבה של הקרן לירושלים, אסנת ודליה אפיק, שוש ואליעזר כרמל, מרי וסול סנדרס ויס פלאנט.

חניה ציבורית, 14-16 ביוני – שני, שלישי, רביעי
פעמיים ביום: 19:00 I 21:00
חניון ציבורי יס פלאנט, רחוב נעמי 4, ירושלים
מחיר כרטיס: 40 שקלים, הנחה לתושבי ירושלים, סטודנט, חייל, תושב ותיק: 30 שקלים
מספר המקומות מוגבל. פרטים בקישור https://did.li/6WLw5

טוביה עדיין חולב באירוע מקוון

מהולנד ועד צ'כוסלובקיה, מרודסיה ועד פינלנד, "כנר על הגג" הוא אחד ממחזות הזמר המצליחים ביותר לא רק בתולדות הז'אנר בברודווי, אלא בכל רחבי העולם. מעניין לציין שכשיוצרי המחזמר חיפשו מפיק, אחת התגובות שהם קיבלו הייתה "זה מוצא חן בעיניי מאוד, אבל מה נעשה כשיגמר לנו המימון של [ארגון הנשים] 'הדסה'?" אכן, אף שבעת יצירת המחזמר התמלילן שֶלְדוֹן הַרְנִיק והמלחין ג'רי בּוֹק כבר החזיקו בפרס פוליצר, הם עצמם חששו מאוד  – מי יתעניין במיוזיקל על יהודים בשטעטל ברוסיה?

אבל "כנר על הגג" עורר, כאמור, מספיק עניין כדי להעלות ביותר מ-30 מדינות, ובמגוון רחב של לשונות. איך קרה?

במפגש מוזיקלי מיוחד יספר אייל שרף את סיפור ההצלחה העולמית של המחזמר שמפיקים רבים פטרו כ"יהודי מדי". מצגת עשירה וקטעי סרטונים מרתקים יאירו את תהליך היצירה. נבחן את הקשיים שבהם נתקלו היוצרים בהבאת טוביה החולב אל בימת ברודווי, ניגע בטוביה שטופול הביא אל המסך, ונראה איך "כנר על הגג" הוא מחזמר על העצמה נשית. במסגרת המפגש יבצע אייל שירים מתוך היצירה, עם ליווי.

המפגש יכלול גם ראיון חי עם אוסְטין פֶּנְדֶלְטוֹן, שהיה אחד השחקנים הראשיים בהפקה המקורית של "כנר על הגג" בברודווי, ב-1964. לימים הפך פנדלטון גם לבמאי מצליח שעבד, בין השאר, עם אליזבט טיילור, ברברה סטרייסנד, מריל סטריפ, ופיליפ סימור הופמן.

אייל שרף הוא חוקר תיאטרון מוזיקלי, וגם זמר ושחקן. אייל מגיש הרצאות בפורמט מיוחד במינו -"הרצגה", המשלבת הסברים מעמיקים, סרטונים ייחודיים, ושירה חיה. בימי הקורונה עיבד אייל את הפורמט לזום, כשהרצה ושר במסגרת מפגשי "הארץ"-לייב, בין השאר. אייל הוא יוצר ומציג המופע עטור השבחים "צללי המוזיקה – הדי האיום הנאצי בשלושה מחזות-זמר", שבמשך השנתיים האחרונות עולה בכל רחבי הארץ.

אייל פרסם שלל מאמרים על עולם התיאטרון המוזיקלי ב"הארץ" וב"מקור ראשון". הוא בעל תואר שני בתיאטרון מוזיקלי מאוניברסיטת ניו-יורק, ובוגר החוג למשחק ב-Royal Birmingham Conservatoire. השתתף במגוון מחזות ומחזות-זמר בניו-יורק. משחק בתיאטרון היידישפיל, שם זכה בפרס הצטיינות לשנת 2018-19. הופיע בסדרות הטלוויזיה “החברים של נאור”, “בית הכלבים” ו”צומת מילר”, ובסרט זוכה פרס אופיר "יד מכוונת". בשנותיו בניו-יורק שימש גם כחזן קונסרבטיבי והוא ממשיך עבודה זו מדי שנה בחגי תשרי (השנה שלח הקלטות וידיאו שהוקרנו כחלק מתפילות בזום). אייל גם נמנה על צוות המנחים לאנגלית באוניברסיטה הפתוחה.

מספר ושר: אייל שרף. ייעוץ אמנותי: אודי רצין. הפקה: טרגט זום אין. אירוע מקוון ביום א', 13.6.21 בשעה 19:00. הרשמה דרך הקישור, או בטל' 03-7316561

חמישיית קפריזה עם נגן כלי ההקשה גונן רוזנברג ועוד – 120 שנה לקורט ווייל

קורט וייל, תלמידם של בוּזוֹני והוּמפֶּרדינק, הלחין אופרות, קנטטות, סימפוניות, סוויטות, קונצ'רטי, יצירות קאמריות ובלטים; אלה מיצבוהו כמלחין קלאסי לצד סטרווינסקי, מיו, הינדמית ואוֹרְף. ואולם פופולאריות יצירותיו הבימתיות האפילו על תנובותיו הקלאסיות. כפְּרוֹלֶטָרִיסְט גרמני נטה אל הקברט המתריס ואל המחזמר החתרני, בעידן שבו נדמָה עדיין שבבריוני הנאצים ניתן ללחום במילים ובצלילים. עם הקומוניסט ברטולט ברכט יצר את "עלייתה ונפילתה של העיר מהגוני", "האפי אנד", "האומר הן" ו…"אופרה בגרוש", היהלום שבכתר. אך קורט וייל היה גם יהודי. מוחרם ונרדף בשל מוצאו ודעותיו, נאלץ להמציא את עצמו מחדש בערי מקלט: בפריס הלחין (שוב עם ברכט) את "שבעת החטאים", בלונדון את "מלכותי בעבור פרה" ובארצות הברית, עם גדולי ברודווי והוליווד – גרשווין, אנדרסון, לרנר, נאש, רייס ושוב ברכט – את "אבודים בין כוכבים", "גברת באפלה", "ג'וני ג'ונסון", "חופשת ניקֶרְבּוֹקֶר", "חיי אהבה", "תמונת רחוב" ועוד. וייל אהב יחס דיאלקטי בין המילים למנגינה: מילים "גבוהות" ילבשו מלודיות "עקומות" ואמיתות פשוטות יזכו ללחן טונאלי אוהב.

רפרטואר – קורט ווייל: Alabama song, Mackie Messer, Pirate Jenny, September

Surubaya Johny, The Saga of Jenny, Und was bekam des Soldaten weib,

אבישי בן חור – חצוצרה, דן ורון – חצוצרה, עמית סלומון – קרן יער, דניאל לובשבסקי – טרומבון, דודו בוך – טובה, גונן רוזנברג – תופים, הנחייה : דן ורון . פרטים בקישור…

האור מציון 2 המחתרת – סאבלימינל

מעטים הם האלבומים שמעבר להיותם פורצי דרך מוזיקלית, מייצגים מהפכה היסטורית, חברתית, תרבותית ותודעתית שבשופרם המוזיקלי מהווים קול לדור שלם, חוצים זמנים, תקופות ועונות ומייצגים מיליוני לבבות שגמעו בצליליהם את התשוקות, הרצונות, החלומות, הצלקות, ההצלחות, הכישלונות והשונות שעיצבה ועדיין מעצבת את ישותם ואישיותם.

"האור מציון" של סאבלימינל (קובי שמעוני) הוא בדיוק האלבום הזה, שגם עתה, 20 שנים מאז יצא לאוויר העולם, מהווה דוגמא, מופת והשראה אינסופית ליוצרים, אמנים ומאזינים שרואים בו תורת דרך לכל החיים ושומר על רלוונטיות ואקטואליות בתקופה זו – באותן העוצמות (ואף יותר) ממועד הגחתו לעולם.

עד צאתו בשנת 2001, ההיפ הופ והראפ המקומי האסלי והישראלי לא היה קיים בישראל, ולמעט כל מיני ניסיונות למזג בין היפ הופ לרוק וצלילי רגאיי, לא היו שירי היפ הופ טהורים שנשאו בשורה חברתית ואמירה מוזיקלית חדשה.

כשבחו"ל הסצנה הייתה בועטת ומשכה אוזניים רבות, בארץ היא לא הייתה אפילו במחתרת שכן לא הכירו אותה. עד שסאבלימינל, עוד בתור ילד, החליט לעשות מעשה ובמו החל לבנות את סצנת ההיפ הופ הישראלית: הוא הקים מועדוני היפ הופ ראשונים כבר בגיל 15, יזם פסטיבל היפ הופ ראשון בארץ, ביגוד, מרצ'נדייס, צוות רחוב והפצת מוזיקת היפ הופ. כל זאת עשה במו ידיו מתוך רצון ומטרה אחת: להפיץ את בשורת ההיפ הופ בישראל ולהציג לקהל הישראלי זרם חדש שהוא הרבה מעבר למוזיקה: הוא תרבות, אג'נדה חברתית ערכית וקול של דור שלם שעד אותה נקודה לא זכה להיות מושמע.

ההשפעות המוזיקליות האקלקטיות שספג מחו"ל אך לא מעט בזכות הבית בו גדל (בן להורים שעלו מתוניסיה ומאיראן שחינכו אותו לערכי המשפחה, היהדות והישראליות),  יצרו תמהיל חברתי, משפחתי ואמנותי מתוכו יצר את שיריו הראשונים מתוך מטרה לשאת בשורה חדשה של היפ הופ ציוני-ישראלי אותנטי, בועט, נועז, חד ועם מסרים שלא מדברים רק לרובד ספציפי בחברה הישראלית, אלא לכל העם והציבור הישראלי באשר הוא.

הוא לא התייפייף, לא ניסה להתחבב בצביעות על כלי התקשורת ובעיקר היה נאמן לעצמו ולאומנות שלו ולקח את סיפורו האישי כמי שחווה סטריאוטיפים לא הכי מהנים בחברה הישראלית של אז והעביר את המסר והאג'נדה שלו במוזיקה, שבהתחלה התקשו לעכל את סגנונו, אך תוך זמן קצר הפך להלך רוח, דרך חיים נורמטיבי, פופולארי ותוסס.

למעשה, מלכתחילה האלבום לא נוצר בשביל הרדיו, שכן הוא היה רחוק מכל מה שהרדיו ייצג באידיאלים ובקונספטואליות שלו.

לכן, כשיצא "האור מציון" בחברת התקליטים העצמאית שהקים "תאקט רקורדס" בהפצת "הליקון", הוא נתפס כאחד הדברים הכי מוזרים, עוצמתיים, מסקרנים ומלהיבים בתרבות המקומית ולו בשל הטקסטים הנוקבים, הביטים החדשניים שהביאו סאונד שטרם נשמע כמותו בארץ ובשל העובדה שהכל פרי מוחו של ראפר צעיר בן 21 שגם כתב, גם הלחין, גם הפיק, גם הקליט וגם הוציא לאור את אלבומו בצורה עצמאית.

"האור מציון" לא הקדים את זמנו, שכן הוא יצא בדיוק בתקופה שהיה צריך לצאת: בתקופה שבה המוזיקה המזרחית רוויית הסטריאוטיפית עדיין נתפסה כ"מוקצה" בעיני כלי התקשורת, הממסד ובעלי המועדונים הנחשבים (שאסרו על השמעתה), הגיח סאבלימינל, בן עדות המזרח, שהפך לכוכב ענק, פרץ את הגבולות והחומות ונפנף בגאווה, בשיריו ובראיונות שהעניק, במזרחיות שלו, כשהוא היה גם הראשון למזג בין מוזיקה מסולסלת למוזיקת היפ הופ ורקח תמהיל ישראלי שהפך לז'אנר מוזיקלי בפני עצמו אשר באמצעותו בתחילת שנות ה-2000, עזר להביא את המוזיקה המזרחית לקדמת הבמה וללב הקונצנזוס התקשורתי, גם מעבר לגבולות ישראל.

הוא לא חשש לדבר על פוליטיקה, להשתמש בשפת רחוב המדוברת בגובה העיניים, להעביר ביקורת על החברה, להאדיר את הפטריוטיות והישראליות ולדבר גם על עצמו, על סיפור חייו ועל הפאקים והשיט שהוא אכל עד שהגיע להקלטת האלבום והוצאתו לאור.

הכנות הזו הגיעה לנקודת רתיחה והתפוצצה באלבום ששינה עבור רבים את החיים.

באלבום אירח כמה מאושיות ההיפ הופ שהכיר, הוקיר והיו לשותפיו במהפכה המדוברת: יואב אליאסי "הצל", גלית דהן, צ'אקי די, שי 360 חדד, מומי לוי, צ'ולו ועוד.

עם צאתו, זכה האלבום להצלחה מסחררת והגיע תוך זמן קצר למעמד של אלבום "זהב" והיה לאלבום ההיפ הופ הנמכר ביותר בישראל בכל הזמנים כשסאבלימינל הופך לקול של דורו וממשיך להיות כזה גם כיום, שני עשורים אחרי כן.

בימים אלה יצאה גרסת הרימאסטרינג המחודשת לאלבום המיתולוגי, שנחשב לאלבום ההיפ הופ שהשפיע על  מיטב האמנים הבולטים כיום.

במקביל החליט סאבלימינל לסגור מעגל אמנותי ואישי ולהפתיע את קהלו כשהוציא את "האור מציון 2 (המחתרת)" שכלל את ההקלטות הנדירות שהקליט בסוף שנות ה-90 ובתחילת שנות ה-2000 עבור אלבום זה אך לא ראו אור עד לרגע זה.

האלבום, הכולל 25 רצועות, עלה לפלטפורמות הדיגיטליות לפני מספר ימים וכבר עורר הדים רבים ברשתות החברתיות ובקרב קהל מעריצי המוזיקה הישראלית בכלל וההיפ הופ בפרט שחושף ברשתות סיפורים כיצד "האור מציון" וסאבלימינל שינו את חייו.

כל הרצועות אותנטיות מאותה תקופה למעט השיר "חומות", שהיה אמור הסינגל שמוביל את "האור מציון", אך המחשב קרס והשיר אבד, למעט שירת האקפלה שניצלה. 20 שנה אחרי, החליט סאבלימינל לקחת את אותה הקלטה משנת 1999, הוסיף לה ביט של די ג'יי בריינדד משנת 2004 ופזמון של האמן הצעיר דניאל סעדון משנת 2021 והוציא אותו כסינגל המלווה את צאת "האור מציון 2 (המחתרת)".

האלבום נחשב כבר עכשיו לאחד האלבומים המדוברים ביותר בישראל,  בגלל הנוסטלגיה והגעגוע לביטים ובכלל לחוויה של להיכנס לעולמו של אמן דרך האזנה חוויתית לאלבום מלא, לטקסטים ולמוזיקת היפ הופ ציונית ישראלית אמיתית. אפשר להתפעל מהחדשנות, האותנטיות והאמת שבו, אמת שמשקפת ביותר גם את החברה הישראלית הסוערת של 2021. לינקים לאלבומים / הורדה iCloud

להקת מחול בת–שבע עם רקדני בת-שבע יוצרים אונליין בבית רומנו

סדנאות "רקדני בת-שבע יוצרים" הן פלטפורמה ליצירה עצמאית ומקורית, במסגרתה מעמידה הלהקה עבור הרקדנים משאבי הפקה ושיווק לערבים מלאים המוקדשים ליצירותיהם. לא מעט יוצרים בזירת המחול הנוכחית התנסו לראשונה ביצירה בסדנאות הרקדנים של הלהקה.

זו השנה השנייה שבשל מגבלות הקורונה נדרשו רקדני הלהקות לעבודות במרחב הדיגיטלי, חלקם תוך שיתוף פעולה עם יוצרים מתחום הצילום והקולנוע. העבודות שונות ומגוונות כמגוון היוצרים העומדים מאחוריהן, ונעות על טווח האפשרויות הרחב שיצר המפגש בין מחול לקולנוע.

המדיום שכל יוצר פעל בתוכו – שידורי לייב, צילום במצלמה ביתית או שיתופי פעולה יצירתיים עם אמנים מתחום הוידאו, משקף את ההקשר שבתוכו יצרו הרקדנים, כזה שבמובנים רבים מגביל ומצמצם את מקומו של מעשה האמנות בשגרת יומנו החדשה. יחד עם זאת, כל אלה הפכו מכורח הנסיבות לחלק אינטגרלי מהתוכן ומתהליך היצירה.

זוהי הקרנה חד-פעמית של יצירות הביכורים של הרקדנים בבית רומנו, והיא מתקיימת בשיתוף מועדון התדר.

במסגרת האירוע, יוקרנו יצירותיהם של 21 רקדנים מלהקת בת-שבע ומהאנסמבל הצעיר בלופ:

בן גרין, שון האו, צ'יאקי הוריטה, יעל בן עזר, מתן כהן, יוני סימון, אוהד מזור, ארי נקמורה, דור נחום, גיא דוידסון, אדריאן ליפסון, אופיר ינאי, תום נסים, פדריקו לונגו, מאיה בוצר שמחון, סזאר ברודרמן, אמיל ברוקמן, דנאי פורת, עלמה קרבט שמש, אביגיל שפריר, נייתן צ'יפס.

אוהד מזור, רקדן הלהקה: "היצירה למרחב האינטרנטי הרגישה לעתים כמו ברירת מחדל וכמו התפרצות לדלת פתוחה ומלאה עד גדותיה בתוכן ובבידור זמינים. יחד עם זאת אני מאמין שהצורך של כולנו באמנות שמפרקת את המציאות ומרכיבה אותה מחדש עדיין ישנו ואולי דווקא חזק מתמיד".

לצד ההקרנה יחשוף אסקף, צלם הבית של בת-שבע, את Hibrydancers – יצירה המורכבת מפרוטרטים היברידיים שיצר לרקדני בת-שבע בשילוב צמחים, פרחים, אור, גוף ותנועה, בתהליך ייחודי המורכב מחשיפות מרובות בסט צילום, ללא עבודת פוטושופ. הטבע, הרגע והרקדנים מתחברים ויוצרים צורות ודמויות חדשות. התוצאה חד-פעמית ומפתיעה.

בהפקת רקדני הלהקות: גיא דוידסון, עידו טולדנו, אוהד מזור וארי נקמורה

הקרנות הבכורה של היצירות התקיימו בפברואר 2021, במסגרת אתר ייעודי שפעל במשך חודש.

האירוע ללא תשלום. העבודות יוקרנו ברצף, בכמה סבבים. הכניסה חופשית, בהתאם למקום באולם. חלל ההקרנה בקומת המרפסת, מול הכניסה למסעדת רומנו. 26.6 | שבת | 01:00-16:00

ילדים ונוער

נמל עין גב עם חגיגת קיץ ביום חמישי, 3.6 החל מהשעה 18:00 בערב

בנמל עין גב, על שפת הכינרת, מזמינים לחגיגת קיץ לכל המשפחה ופתיחת חנות חדשה בנמל- אנתתאINTATA , ביום חמישי, 3.6 החל מהשעה 18:00 בערב. במסגרת חגיגת הקיץ: יריד אמנים, מוזיקה, יצירה לילדים, דוכני מעצבים, תכשיטים, אקססוריז לבית, יין ובירה, מטעמי דגים במפגש הדייגים ועוד.

בשעה 18:30 – דקלונה הופעה לילדים.

החל מ- 19:30 – הזמרת ורד סספורטס במופע מול שקיעה במפגש הדייגים. לרגל הפתיחה תקיים חנות "אנתתא" הגרלת פרס בין משתתפי האירוע.

"אנתתא" הוקמה במטרה לתמוך בעשייה ישראלית ועידוד צרכנות מקומית. החנות מציעה עבודות של אמנים ישראליים ועמותות ישראליות- אקססוריז לבית, ריהוט וטקסטיל לחדרי ילדים ותינוקות, קרמיקה, קוסמטיקה, תיקים, תכשיטים ועוד וכן תהווה בית לסדנאות מתחלפות. ("אנתתא" – בארמית קדומה-אישה, אנוש ואנשים).

עוד בנמל עין גב- מסעדת הדגים, המציעה תפריט המבוסס על חומרי גלם טריים ואיכותיים של השף מנור זיתוני, בית הפרי- המציע שייקים טבעיים וקפה, פוד טראק פלאפל הנמל ועוד. לפרטים – "אנתתא" – 050-8943222. אתר תיירות עין גב- http://eingev.co.il/

פארק אריאל שרון עם מופעי קיץ לכל המשפחה

תנינים על הראש (צילום מירב גרנות)

פארק אריאל שרון מציע חוויית בילוי משפחתית מהנה עם סדרת מופעי  קיץ  שתכלול את מיטב מופעי המוזיקה לילדים. הפעילות תתקיים בימי שישי באוויר הפתוח במתחם "חוות שלם" שבפארק והיא מיועדת לכל המשפחה. בין המופעים וההרכבים  שייקחו חלק בפעילות ניתן למצוא את טובי היוצרים לילדים וגם שילובים מרעננים ומפתיעים בין יוצרים וביניהם:

 • יהונתן גפן עם המופע "איך שיר נולד" – בהופעה אינטימית שתציע מבחר משירי הילדים שלו, מ"שירים שענת אוהבת במיוחד" ועד שירי "הכבש ה-16", ושירים חדשים, יספר יהונתן לילדים על הכתיבה שלו ועל איך למה ומתי שירים נולדים, וישתף את הקהל ביצירתו רבת השנים לילדים ולמבוגרים שעדיין מסתתר בהם ילד.
 • הקאמרית הישראלית יעלו במתחם הפארק את העיבוד המרהיב שלהם ל "איה פלוטו".
 • אמנים והרכבים נוספים: עלמה זהר, ענן על מקל, תנינים על הראש, אינדי-ילד ועוד רבים וטובים המסמנים את חזרתו של עולם תרבות הילדים לקדמת הבמה.
 • כשנתיים לאחר שסגר את שעריו בנמל יפו חוזר "מועדון הדוב הירוק" (אשר התפרסם כאלטרנטיבת בילוי איכותית לקהל המשפחות) אל מתחם מופעי פארק לכל המשפחה בפארק אריאל שרון ומתכוון להיות הסנונית המבשרת את פתיחת עולם התרבות לילדים לאחר שנת הקורונה.

דן ליכטמן מנכ"ל פארק אריאל שרון: "הפארק הפך לאבן שואבת לשוחרי טבע ותרבות, החיבור בין מוסיקה לטבע יוצר אוירה ייחודית ומאפשר למשפחות להנות ממופעים אטרקטיביים. אנחנו שמחים לארח את מיטב היוצרים והאמנים בישראל בפארק ומציעים לקהל ההורים והילדים בילוי קבוע בימי שישי של חודשי הקיץ".

המופעים יתקיימו באוויר הפתוח ב"חוות שלם" תוך הקפדה על תנאי הבטיחות ותקנות משטרת ישראל לטובת שמירת על ביטחונם ובריאותם של המשתתפים. רכישת כרטיסים באתר….

ספרות ושירה

המגביהי של יוסף אוחנה

המגביהי, ספרו של יוסף אוחנה הוא לא רק אגדה על הדרך להצלחה ועל השגת מטרות, אלא גם סיפור מרתק על אלוהים, על חטאים, ועל החיפוש אחר משמעות החיים ובעקבות האני האלוהי הפנימי שקיים בכל אחד מאיתנו.

האם חטאים מובילים אותנו לכישלון? ומהו הסוד הגדול שההיסטוריה לא מספרת לנו ושנמצא  מאחורי האמונה ש״מחשבה יוצרת מציאות״?

תשובות לשאלות קיומיות ותובנות נוספות נותן למצוא בין השורות ובגלוי על גבי דפי הספר ׳המגביהי׳. יוסף אוחנה, צעיר מאשדוד, יוצא בשאלה ולהט"ב מוצהר,, שיצא למסע הגשמה עצמית בתל אביב, מעיר החוף, אל עיר האורות:  נע בין הקצוות דת וחילוניות, חטאים והמרדף אחרי האנרגיה העילאית של אלוהים.

הספר מלווה בפסקול מוסיקלי באנגלית (שניתן להשיג בכל חנויות המוסיקה הדיגיטליות וספוטיפיי) הנושא את אותו שם הספר שירים אותם שר והלחין אוחנה שלמד משחק בלונדון ואיך להגיש שיר.

לדבריו: "אני מתייחס לכל שיר כאל מונולוג ומשחק דמות מול המיקרופון באולפן".

הספר ראה אור באנגלית. מהדורה דיגיטלית עלתה באמזון על ידי הוצאה לאור גרמנית.

המילה הכתובה לא זרה ליוסף אוחנה, הוא מחבר שירים מאז שידע לכתוב, בהמשך ילדותו למד דרמה בספרייה העירונית של אשדוד, בה טופח כסופר בהמשך. ספר זה הוא פרי עבודה של למעלה מעשרים שנה, בהן חקר את כוח ה"מחשבה יוצרת מציאות", אוחנה לא מצא את האמת שלו באף ספר, לכן החליט לכתוב את הספר שכל כך רוצה לקרוא בעצמו. כך נולד "המגביהי", ספר על הצלחה לתושב כדור הארץ של שנות האלפיים, עכשיו הוא חשוף בתוך סיפוריו, שם מתגלים מחקריו על המוטיבים המשמעותיים ביותר לשגשוג ובאמצעות סיפורים פשוטים מרתקים ומרגשים הוא מביא את האמת מאחורי סודות ההגשמה העצמית אל עולם הספרים!

בימים אלו מעבד אוחנה את הספר לתסריט שיפיק בעזרת אנשי מקצוע וקולגות.

יוסף אוחנה, בן 42, מסרב לחיות את הגיל, ועושה מדיטציה ״בה אני מרגיש חסר גיל״, הוא מניח תפילין, למד שיעורי תורה, ונע בין הקונפליקט שבין היותו יהודי, לבין מהותו כגיי מחוץ לארון. הוא לא פעיל בגריינד ובטינדר, אבל אוהב את החיים מחוץ לעולם הדיגיטלי. הוא אוהב טבע, לקרוא את הספרים של פאולו קואלו, להאזין למייקל ג׳קסון, ולצפות ללא הרף בג׳וליה רוברטס, היא הסיבה בזכותה החליט ללמוד משחק. אחרי שהשתתף בכמה סרטים קצרים שהוקרנו בפסטיבלים בארץ ובעולם, ושיחק תפקידים קטנים בכמה פרסומות, הוא החליט לצאת לדרך עצמאית של יצירה, מוסיקה, ספרים ומשחק. את הסרטונים שלו הוא מעלה לרשתות החברתיות, פייסבוק, יוטיוב ואינסטגרם. ומפרסם מוסיקה בספוטיפיי.

הוא גר בדירת חדר קטנה וצנועה בתל אביב, ונוסע לפעמים לאשדוד, העיר בה גדל, כדי להתרחק מהעיר ללא הפסקה ובעיקר להתבונן בחייו כי לצמוח רוחנית להתפתח ולשנות את מה שלא מוביל אותו להצלחה

יוסף אוחנה חי חיים רוחניים,  את הספר "המגביהי" גנז מספר פעמים כי הרגיש שהוא מונע על ידי הרצון להפוך אותו לרב מכר  וכתב אותו רק כשהיה זה מתוך השראה להעביר מסר גדול ולא מתוך הרצון להתפרנס מהספר

גם אל עולם היהדות הוא מתייחס באופן רוחני, הוא שומר שבת, אך לא באופן קיצוני, בדרך זו הוא חי את חיי היהדות שלו, באיזון בין החילוני לדתי-רוחני.

הוא ממשיך ליצור מוסיקה באומץ. בעבר הביקורת אפילו העצימה אותו, אבל היום, אחרי 20 שנות יצירה מוסיקלית, הוא מברך ביקורות שליליות, כי הן מסמנות לו שלא מתעלמים ממנו, וזוהי המטרה שלו ביצירה, ״לעבור דרך לב האדם ולא לשעמם אותו, אם לא היה לאף אחד מה להגיד הייתי בבעיה״.

יוסף אוחנה "המגביהי". הוצאת בוקבייבי. עיצוב עטיפה: אווקסוויזן . 100עמודים מחיר:  מחיר, ספר מודפס: 40 שקלים ספר אלקטרוני: 20 שקלים ספר מודפס ניתן להשיג באמזון: https://tinyurl.com/4dhvftmw ספר דיגיטלי ניתן להשיג באתרים גטבוקס וב"עברית", בלינק: https://tinyurl.com/64pkd662

את יכולה תמיד להעיר אותי של חוה שחם

השירה של חוה שחם היא שירת נפש, שעוסקת במערכות יחסים בשלושה מישורים מרכזיים. החוט המחבר ביניהם: יחסיה עם עצמה, יחסיה עם בן זוגה ויחסיה עם הוריה. במישור החבוי יחסיה עם תקוותיה ואכזבותיה, עם בחירות ועם הימנעות. השירים הם דיבור פנימי אמיץ ומישיר מבט אל תמונות ורגעים צרובים בזיכרונה ואל תחושות של געגועים אהבה, כאב והחמצה. הכותבת לא חסה על עצמה ואולי אף מחמירה עם עצמה בניסוחים חדים ושורטים . קיימים בתיאוריה רגישות וכמיהה ליופי החד פעמי של הטבע. יש לה יכולת לנסח אמת רגשית עמוקה במילים ספורות ומדויקות כמו משיחות מכחול עדינות צבע ומתאר. יש לה יכולת למטאפורות פוערות מחשבה.
בכתיבתה צניעות עד כדי הקטנה עצמית וכמיהה רבה להשמעת קולה. השירים מייצרים הדהוד בנפש הקורא. מן השירים עולה דמות יוצרת שלרגעים נמצא בה חמלה עצמית ולרגעים חשבון נפש וציניות.
השילוב בין הרגישות והיכולת המילולית נפלא, ומותיר את הקורא בתחושה שביקר בשדה צבעוני של מילים, תמונות ורגש ועם ציפייה לעוד.

בית טרלוני של האנה רוטשילד

“משפחה זה משהו שאתה צריך להשלים איתו. אתה מקווה לכבד אותם, אפילו לחבב אותם, אבל מוטב לא להציב את הרף גבוה מדי”.

כבר יותר משמונה מאות שנה משמשת טירת טרלוני, בעבר היהלום של חופי קורנוול, כמקום מושבה של משפחת טרלוני. כל רוזן בתורו שפך כספים בלי חשבון והפך את המבנה והאדמות שסביבו לערב-רב ראוותני של אגפים, צריחים ושיגיונות. אלא שהדורות האחרונים הצליחו לבזבז יותר ממון מכפי שהרוויחו וכתוצאה מכך המשפחה חיה עתה בבדידות מזהרת ובדלות, כשאפשרויות הפעולה העומדות לרשותה הולכות ומצטמצמות. שלושה אירועים בלתי-צפויים עומדים להחיש את הקץ: הופעתה הפתאומית של קרובת משפחה חדשה, בת בלתי-חוקית יפהפייה ועיקשת; מנהל קרנות גידור אמריקאי חסר עכבות המחפש נקמה; והמשבר הכלכלי של 2008.

בית טרלוני היא סאטירה חברתית המתרחשת בעולמות המקבילים והבלתי-תלויים לכאורה של האצולה הבריטית ושוקי הכספים. זהו גם סיפורה של חברות רבת-תהפוכות בין שלוש נשים: אחת מהן תמות; האחרת תגלה את ייעודה; והשלישית תמצא אהבה.

האנה רוטשילד, מחברת רב-המכר אי-סבירות האהבה, היא סופרת אשת עסקים ובמאית בריטית, העומדת בראש ארגונים פילנתרופיים שונים. היא סגנית נשיא פסטיבל הספרים הידוע בהיי (Hay), חברה בחבר הנאמנים של גלריית טייט והאישה הראשונה ששימשה יו"ר חבר הנאמנים של הנשיונל גלרי בלונדון. רוטשילד כתבה ל"ואניטי פייר", ל"ווג", ל"אינדיפנדנט" ול"ספקטייטור", וביימה סרטים תיעודיים שהוקרנו בפסטיבל טרייבקה ופסטיבל טלוריד. מחיר 98 שקלים. לינק לרכישה: https://bit.ly/3y6zNoX

אמנות ותערוכות

אומניות מהדרום עם תערוכה וירטואלית בואו נחבק את העולם

בין מטח ליירוט ובין אזעקה לנפילה, המשיכו אומניות מהדרום ליצור והתוצאה – תערוכה וירטואלית בשם "בואו נחבק את העולם", המושקת בימים אלה. הליין המעוצב כולל ציורים, פריטי נוי מקרמיקה וזכוכית, בגדים ותכשיטים. היצירות והפריטים – כולם בעבודת יד – מוצגים בתערוכה וירטואלית בדף הפייסבוק של עמותת Unity Art מיפו, בה הן חברות.

היוצרות, תושבות אשקלון, אשדוד, באר שבע, קריית גת ועוד, ליהטטו בין בית ומשפחה, עבודה ויצירה, הפגזה וממ"ד. את התערוכה יזמה מריה פרייגר, הארט דירקטורית של העמותה ובעצמה תושבת אשקלון, שבזמן הלוחמה וההתפרעויות בחרה ללון על מזרון בבית העמותה ביפו, כדי להמשיך בפעילות המקום ולפתוח אותו מדי יום לתצוגה ולמסחר. "אומנות יכולה לשנות את העולם וזו דרכנו לחבק את המציאות הלא פשוטה בה אנו חיים – ולתרום לשינויה", הן אומרות.

מוזמנים להתרשם מהעבודות היפות ולאפשר לאומניות להתפרנס בכבוד באמצעות ביקור בתערוכה ורכישה, בדף הפייסבוק…

בין האומנים המציגים בתערוכה:

 • אירה מזור גאלץ, מאשדוד – מעצבת בגדים ותכשיטים, סטייליסטית ומארגנת אירועי אופנה ובהם פרויקט "המהפך" ו"בוהו סטייל". יצרה קולקציית בגדים ותכשיטים חדשה ואף עשתה לה צילומי חוץ בעיר המופגזת. מדי שבת – הפגזה או לא – הקפידה לשדר אונליין אייטמים על אופנה וסטייל.
 • יבגניה אסתר-דמין, מבאר שבע – יצרה קולקציית תכשיטים חדשה בטכניקות מיוחדות הכוללות רקמת לונוויל, תחרה ואריגת שרשרת. בין השאר הספיקה ליצור סיכות, שרשראות, צמידים, עגילים ופרפרים – כולם כמעט חסרי משקל.
 • לינה קוגנוב, מאשקלון – ציירת ומעצבת תכשיטים, שילבה ביצירותיה תיל ואלמנטים שונים מתכשיטים.
 • אירינה קוגן, מקריית גת – ציירת ופסלת. הקפידה לצייר בזמן ההפגזות ציורים מלאי אהבה, רוך ותקווה, המאשררים את העובדה שחיים אופטימיים המשיכו וממשיכים להתקיים, למרות הכל.

בדף הפייסבוק של Unity Art ובבית האומנים UNITY ART HOUSE – עליהם מופקדת מריה פרייגר – מוצגות עבודות של עוד אומנים רבים מאזורי ההפגזות ובהם מבאר שבע, אשדוד, אופקים, קריית גת, ירושלים, אשקלון, ראשון לציון, בת ים, חולון, לוד, פתח תקווה, תל אביב ועוד. בגלריה בבית האומנים, הממוקמת ברח' רזיאל 6 ביפו, ניתן להתרשם מעבודות הכוללות תכשיטים, פריטי נוי מעוצבים מזכוכית וקרמיקה, בובות, צעצועים, דובונים, ציורים וספרים. לרכישה, ליצור קשר עם מריה פרייגר, 054-3544218

מוזיאון תל אביב לאמנות עם דוד גינתון: השם של הציור

התערוכה פורשׂת חמישה עשורים של פעילות אמנותית, מ־1973 עד 2020, אך במרכזה ציורי ה"צד האחורי" שיצר דוד גינתון בעשרים השנים האחרונות. ציורים אלה מותחים אל הקצה את המהלך הלשוני ביצירתו של גינתון, הנטועה באמנות המושגית האירופית והאמריקאית של שנות ה־60 וה־70. זוכה פרס רפפורט לאמן ישראל בכיר לשנת 2019. יצירתו של גינתון נטועה מראשיתה באמנות המושגית האירופית והאמריקאית של שנות ה-60 וה-70. העיסוק בשפה עמד במוקד עבודתו כבר בשנות ה-70 המוקדמות, למשל בתצלומים המתעדים פעולות גופניות המתארות מטבעות לשון, כמו לטמון את הראש בחול, להיכוות ברותחין או לקפוץ למים סוערים. בעבודות אלה התגלמה בגוף האיכות האלימה, המשובשת או האבסורדית המתגלעת במפגש בין שפה ודימוי. שתי עבודות מפתח אחרות של גינתון נעשו לקראת חזרתו לישראל מנסיעה לחו"ל, עם פרוץ המלחמה ב-1973: בראשונה הוא נראה כורע ברך מול  דלת ביתו של יוזף בויס בדיסלדורף – ובשנייה הוא עומד בצל העתק פסלו של מיכלאנג'לו בפירנצה (דוד ואני). עבודות צילום אלה הטרימו ציר פעולה נוסף, שיחזור בעבודותיו בסוף שנות ה-90 ובשנות האלפיים ונוגע בעשיית אמנות בפריפריה וביחסה למרכזי האמנות באירופה ובארצות-הברית. ה"אדפטציה המקומית" של גינתון מומשגת באמצעות ציטוט וניכוס של יצירות מכוננות של המודרניזם, מאת ג'ספר ג'ונס, לוצ'ו פונטנה ואחרים; או במתן שמות אירוניים, כמו הצייר האנגלי, לקבוצת ציורים המצטטים ומשבשים טקסטים מעטיפות אחוריות של ספרים.

ביצירתו בולט גם העיסוק הפוליטי. כבר ב-1973 שאל גינתון איך עושים אמנות בשעת מלחמה, ולאחר מכן הציג ספרי אמנות ירויים ותצלומים ירויים של בניינים באוניברסיטה העברית, ובשנות ה-90 אף טמן קליע בסדרת ציורים של דגל ישראל. במהלכים אלה הציג גינתון את הפער הנצחי בין אמנות לחיים ואת המורכבות שבעשיית אמנות על רקע המציאות הפוליטית הישראלית שלאחר מלחמת יום הכיפורים.

בשנים 2020-2003 נעשה העיסוק בשפה ובטקסט ביצירתו של גינתון מורכב אף יותר, בציורי הצד האחורי המתייחסים למסורת ה-trompe l’oeil (הטעיית העין) בציור האירופי והאמריקאי. בציורים אלה מצוירים הצדדים האחוריים (לכאורה) של ציורים פיקטיביים, ועליהם נראים שמות הציורים וטקסטים – קטעי מאמרים וספרי תיאוריה על אמנות, פסוקים מן המקרא, מדרשים או טקסטים מומצאים. בהצגת הטקסט המופיע על מה שנראה כצִדו האחורי של ציור, מקדם גינתון לחזית את הצד המילולי-מושגי שביסוד עבודתו. פעולת ההיפוך של הציור מתפרשׁת בציורים אלה במונחים של גילוי וכיסוי, מטילה ספק בקיומה החמקמק של היצירה ויכולתה להתגלות בפני הצופה, ובה-בעת רומזת על היבטים תיאולוגיים הקשורים בראיית האל והמוות.

התערוכה והקטלוג בתרומת קרן ברוך ורות רפפורט ובתמיכת מועצת הפיס לתרבות ולאמנות.

אוצרת ענת דנון-סיון. עוזרת לאוצרת נעמה בר-אור

בנין ראשי, אולם מרכוס ב' מיזנה, האגף ע"ש מרק ריץ' וגבריאלה ריץ', מוזיאון תל אביב לאמנות. נעילה 3 אוקטובר.

שבוע העיצוב ירושלים 1-8 ביולי 2021 בבית הנסן

שבוע העיצוב ירושלים – פרויקט הדגל של בית הנסן ביוזמת משרד ירושלים ומורשת והרשות לפיתוח ירושלים – חוזר לעבוד בשיא המרץ לקראת אירוע שיפתח ב 1 ביולי 2021 במרחב הפיזי של בית הנסן.

כנושא שנתי בחרנו לעסוק באסקפיזם, בעידן בו נראה כי אין נחוץ ממנו, אך גם אין מפלט מהעלויות שהוא משית עלינו. כצורה ומבנה אוצרותי סימנו את הקרקס האמריקאי הגדול של סוף המאה ה-19 כמרחב האסקפיסטי המושלם, המקפל לתוכו לא רק את חזותו הנוצצת, אלא גם את המנגנונים המופלאים שמאפשרים אותו ואת המחירים הקשים שהוא גובה מהאקרובטים, האאוטסיידרים ובעלי החיים שהרכיבו את החוויה המושלמת שהציע.

דרך תערוכות, מיצבים, פרויקטים חדשים ומופעים, המהדורה העשירית של שבוע העיצוב ירושלים, והחמישית כאירוע בינלאומי רחב היקף, תיבחן שאלת האסקפיזם שנדמית רלוונטי מתמיד. לחלקנו היא מייצגת את המפלט המושלם מהשנה האחרונה, ולאחרים משמשת כמטאפורה אופטימלית לתאר את מה שהתרחש ומתרחש במהלכה.
אנו שמחים, מתרגשים וטעונים לחזור ולבנות את הפרוייקט החשוב הזה, שהוא בה בעת אסקפיסטי לחלוטין, ומהצד השני, נטוע עמוק בקרקע הלא יציבה עליה אנחנו עומדים.

בית הנסן ישנה את פניו ויהפוך לקרקס דרך פרויקט מעטפת מרכזי מאת דנה בן שלום, עמית פורטמן ואלון שריד ופרויקט בקסטייג׳ אפלולי בעיצובו של איתמר פלוג׳ה. אנשי הליצן x ישלבו בין עיצוב לקרקסנות ויפיחו חיים בבית הנסן לאורך כל שבוע העיצוב. פרויקט השדכן בניהולו של דניאל נחמיאס יפגיש בין מעצבים ובעלי מלאכה בתחום האוכל בירושלים, כעשרים יוצרים ויוצרות ישתתפו בתערוכת הפריקס (ביניהם: דניאלה מרוז, קובי פרנקו ומיכאל גולן, עמליה מגריל ודניאל גרבר, הילה שפירא, אופיר הללי, טל מור סיני, נטלי אילון, סלי קריסטל, נעמה אגסי, רוני לנדה, רוני עזגד, אביר סולטן, שאדי מג׳דלטון, שאול כהן, ועוד), סטודיו Space Popular מלונדון יצור אינסטליישן חדש של מרחבים וירטואלים, ארז נאבי פאנה יצמיח גן חיות, ועוד…
שבוע העיצוב ירושלים מתקיים מ-2011 כאירוע העיצוב הציבורי הגדול והמשפיע בישראל. בשנת 2016 התרחב שבוע העיצוב לאירוע בינלאומי המתפרס על שורת אתרים בירושלים ומכיל ערב רב של אירועים, מופעים ותערוכות עיצוב מקומיות ובינלאומיות. מדי שנה שבוע העיצוב מתמקד בתמה מרכזית אשר בוחנת סיטואציות ירושלמיות וישראליות ייחודיות בעלות רלבנטיות בינלאומית, מתוך מחשבה כי הנוף התרבותי הייחודי בישראל הופך אותה למעין מעבדה חיה של נושאים גלובליים בוערים, ומתוך אמונה כי על עיצוב להגיב לנושאים אלו.
שבוע העיצוב הוא יוזמה של משרד ירושלים ומורשת ושל הרשות לפיתוח ירושלים ובניהול חברת רן וולף.
בית הנסן – מרכז תרבות לעיצוב, מדיה וטכנולוגיה המקיים ומקדם עשייה רבה ומגוונת במהלך השנה לקידום תחום העיצוב בירושלים ומעצבים ישראלים בכלל. ניהול כללי: חברת רן וולף | מנהלת אמנתית: ענת ספרן | אוצר ראשי: טל ארז.

קרקס הבריחה – שבוע העיצוב ירושלים.1-8  יולי, בית הנסן, ירושלים. פרטים באתר…

אוניברסיטת בן גוריון עם זהות היברידית – תערוכת אמנות חדשה

משברים לאומיים דוגמת אירועי החודש האחרון מחייבים אותנו להסתכל פנימה אל תוך הזהויות השונות בחברה הישראלית. תערוכתו של פרופ' חיים מאור מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב עוסקת במבט אל האחר ומישירה מבט אל דמויות שונות ומגוונות. "אנשים המודעים לעצמם הם בעלי זהות היברידית: זהות המורכבת מכמה תארים – יהודי, חילוני, ישראלי, פלסטיני, בדואי ועוד. אין זהות אחת אחידה וזה כל היופי", מספר פרופ' מאור, אוצר אוניברסיטת בן-גוריון בנגב הפורש.

תערוכתו של פרופ' מאור תוכננה להיפתח לפני חודשים רבים אולם משבר הקורונה שיבש את התוכניות. בזמן הסגרים, הקדיש פרופ' מאור את זמנו לעצב יצירות חדשות לתערוכה המציגות זוויות שונות של אנשים בתקופת הקורונה, דוגמת אנשים עוטים מסיכה, אנשים הנדבקו בנגיף ומרגישים "מנודים" ועוד.

בתערוכה אף מוצגת סדרת תמונות של משפחה בדואית ברהט אותם הכיר לפני מעל לעשור: "פגשתי צייר פלסטיני מעזה המתגורר עם אשתו הבדואית וילדיהם ובשש שנים האחרונות עבדנו על פרויקט משותף. במסגרתו, אני ציירתי את בני משפחתו והוא צייר את שלי ודרך האמנות התחברנו יותר. אפשר לראות בציורים את הגדילה והשינוי בכל בן ובת משפחה, זה מרתק", מספר פרופ' מאור.

באוניברסיטה מוצגת כעת התערוכה 'חפץ חיים' הכוללת בעיקר עבודות משנות האלפיים ואילך. בהפקתן של התערוכות היו שותפים כמה גורמים, ביניהם אריאלה שמשון, רכזת הגלריות לאמנות של האוניברסיטה.

התערוכה 'חפץ חיים' מוצגת בגלריית הסנאט בקמפוס ע"ש משפחת מרקוס באוניברסיטת בן-גוריון בנגב עד לתאריך-11.06.21 בין השעות 08:00-18:00 ובימי שישי עד 12:30. הכניסה לקמפוס לקהל הרחב תתאפשר עם הצגת תו ירוק. במידה וישנה קבוצה ניתן לתאם ליווי מטעם פרופ' מאור.

פארק עתידים תל אביב עם קוורטט – תערוכת אומנות ישראלית

תערוכת קוורטט פארק עתידים, תל אביב (צילום שרה מלכי)

פארק עתידים תל אביב משיק את 'קוורטט', תערוכת אומנות ישראלית עכשווית המתייחסת למה שעברנו כיחידים וכחברה בשנה הזו של הקורונה. שלושה אמנים ישראליים נותנים לכך ביטוי בדרכים יצירתיות שונות ומעניינות. אוצרת התערוכה איילת אמוראי – בירן.

עודד חוברה – אמן רב תחומי בעל רקע השכלתי של לימודי קומפוזיציה וניצוח באקדמיה למוזיקה ירושלים,  BAחינוך ומוזיקולוגיה, אונ' בר אילן, -MBA  אונ' TVU. מרבית חייו המקצועיים הוקדשו לקידום חיי הקהילה בעיר תל אביב יפו כאחראי על תחומי הקהילה, האמנויות הנוער והספורט של העיר הגדולה. היצירות  שלו שמוצגות בתערוכה מהוות חלק מהעשייה היצירתית שלו וכולן משנת הקורונה. כאמן חברתי הוא מציג באמצעות היצירות את המסכות שאנו עוטים על פנינו ומביא לידי ביטוי בשפה האמנותית אמירות חברתיות המשקפות את הטלטלה שעברנו כולנו כאן ובעולם.

שירה מלכי – מלמדת אומנות ובוגרת המדרשה ברמת השרון. מלכי הציגה בעבר בניו יורק, שם גם לימדה באגודת הציירים, וכן הציגה בברלין, לונדון ובמקומות שונים בארץ. יצירותיה של מלכי עוסקות בחוויותיה משנת הקורונה שעברה עליה. ביצירותיה ניתן לראות את ההתכנסות שלה פנימה אל תוך עצמה כתוצאה מהריחוק החברתי. יצירותיה של מלכי אקטואליות מאוד ושפתה היא קלאסית ואיורית, על התפר שבין ריאליסטי למופשט.

טלי עירוני – אשת מחשבים, אם לארבעה ילדים, ציירת. הציור של עירוני מתרכז בדמות אחת או שתיים ועוסק בנושאי המשפחה שלה – נשיות, אימהות, פורטרטים של ילדיה, שלה, של בעלה, הדינמיקה הבין – אישית בתוך כותלי הבית ובדרכה שלה מצליחה להפוך רגעים אלו לייחודיים ולנצחיים. הציורים נעים על קו התפר שבין הסגנון הריאלסטי לסוראליסטי ואמירותיה נוקבות ולא מאפשרות לצופים להישאר אדישים.
שגיא ניב, מנכ"ל פארק עתידים תל אביב: "פארק עתידים תל אביב הוא בית עבור חברות רבות, אך הוא גם הרבה מעבר לכך, אנחנו שואפים להעניק למבקרים, בין אם זה עבור עובדי המשרדים ובין אם תושבי השכונות הסמוכות, חוויית לייף סטייל ומקום שכיף להגיע אליו, להסתובב בו וליהנות מחדר כושר משוכלל ומקפה  משובח באווירה נעימה. בקרוב נשיק גם את לה-שוקה, יריד אומנות ואוכל מתחלפים והחוויה תעלה עוד מדרגה".

התערוכה מוצגת בבניין 6 בפארק עתידים, ברחוב דבורה הנביאה, תל אביב. חנייה חינם בחניון המבקרים. הכניסה חופשית.

מוזיאון תל אביב לאמנות עם ערן נוה: שעון גיבנת

עבודתו של ערן נוה חולשת על פני מדיומים רבים הכוללים ציור, פיסול, רישום, וידאו ופרפורמנס. ביצירתו משחק נוה עם התכונות הגמישות של הזמן בניסיון להאט או למתוח אותו, על ידי יצירת מרחבים פיסוליים שמשרים אווירה של שהות ממושכת והשתרעות

תערוכת היחיד של ערן נוה מעמידה סביבה משרדית שבין חרכיה פורץ הטבע. היא מורכבת ממערכות ריהוט מאולתרות, שעליהן צומח נוף פיסולי הנדמה כדיורמה של חצר עזובה. אלו מעין איים של התרחשויות חלומיות, תת־המודע של שולחן העבודה. הפסלים־רהיטים מוצבים על שטיח מקיר לקיר ומוארים בתאורת פלורסנט בוהקת, המהווים יחד חזות מוסדית שמאחוריה רוחשים שדים ורוחות שמרכיבים את אזורי הבלהות של החוויה האנושית.

בחלל האחורי מוצבים פסלי סאונד שמכונים טלפורטרים, המתפקדים כרמקולים ומנגנים פסקול שנכתב והולחן בידי האמן במיוחד עבור התערוכה. הפסלים עשויים מעץ חלול שמשמש כתיבת תהודה, והם עוטים ארשת פנים נאיבית ורובוטית. לכל פסל יש ערוץ סאונד משלו, וכשכולם פועלים בו זמנית, קולותיהם מרכיבים יחד קטע מוזיקלי הרמוני, כאילו היו מקהלה שבטית המקיימת טקס רוחני־דתי.

נוה יוצר בעבודותיו חפצים שכמו הושרו ארוכות בתוך אמבט רגשי המורכב מעצב, חרדה, פליאה וגעגוע. הוא הופך את הדומם לחי, ומעניק לו תכונות ומבעים. מחד, החפצים, הפסלים והציורים עמוסים ברגש, ומאידך, הגוף האנושי מופרד לחלקיו כבמעין בריחת איברים מרדנית שבה כל אובייקט או איבר דורש את עצמאותו בעולם. הטקס החברתי־משרדי מבנה סביבה שמחיה שוליים רגשיים, בה אהבה פריכה שוכנת לצד המוות, ואימה מטרידה מהולה בהומור.

ערן נוה נולד בתל אביב־יפו בשנת 1979. הוא בוגר תואר ראשון ושני מבצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים. ממייסדי עמותת "דרום", גלריה עצמאית ללא מטרות רווח שפעלה בדרום תל אביב בין השנים 2008-2010, וחבר בלהקת הרוק לאב גרנייד Lovegrenade. יצירתו כוללת מדיה מגוונת כגון ציור, פיסול, רישום, הדפס, וידאו, סאונד ומיצג. התערוכה "שעון גיבנת" הינה תערוכת היחיד המוזיאלית הראשונה של האמן.

את התערוכה מלווה תקליט ויניל בשם Clock Class שכולל את הקטעים המוסיקליים המושמעים בחלל.

התערוכה והקטלוג התאפשרו הודות לקרן ברוך ורות רפפורט.

מוזיאון יפו העתיקה עם ליצן החצר של האמן והמעצב צחי נבו

צחי נבו, ליצן (צילום דוד סיזר)

תערוכת יחיד ראשונה לאמן ולמעצב צחי נבו, אשר בשש השנים האחרונות מעצב ומייצר מסכות דקורטיביות בסטודיו שלו בקריית המלאכה. התערוכה תתפרש על פני חלל ענק של 400 מ״ר במוזיאון יפו העתיקה. היא תכלול עבודות חדשות ומפתיעות ואובייקטים גדולי ממדים שמזמנים השראה והשתאות, אשר מייצגים את עולמות ההשראה של נבו – עולמות האופנה, האוכל, הלואו־טק, הטבע וצעצועי הווינטג׳. לצד העבודות שיוצגו בחלל המוזיאון, יוצבו טוטמים מונומנטליים שיצר נבו בכיכר קדומים הסמוכה ביפו העתיקה.

צחי נבו, שהחל לעבוד כמעצב רק בשנת 2015, מוכר היום ברחבי העולם בזכות המסיכות ההומוריסטיות שלו – מסכות דקורטיביות מעץ המורכבות משכבות שנחתכו בלייזר ועברו תהליך של צביעה. על אף האבסטרקטיות שלהן, בכולן אפשר לזהות מיד תווי פנים אנושיים עם השפעות של שפות אמנותיות שונות, כמו מסכות אפריקאיות, קומיקס, פופ־ארט והעיצוב המודרניסטי של אמצע המאה ה־20. עם הזמן עבר נבו מייצוג פנים אנושיות לעולמות תוכן נוספים כמו טבע, חיות, רובוטים ועוד, תוך כדי שהוא שומר תמיד על המאפיינים המובהקים המזוהים עם יצירתו מראשיתה: ישירות, פשטות, קווים גרפיים נקיים, צבעוניות חזקה ומעל הכל – חוש הומור.

כמו ליצן החצר מימי הביניים, בעל המראה המוחצן והמוגזם – שהיה אחראי על בידור ושעשוע בחצרות האצולה, בעיירות ובכפרים – כך גם נבו משקף בתערוכה את המציאות שהוא רואה מסביבו, תוך שהוא מתרגם אותה לערכים אמנותיים של קומפוזיציה, אסתטיקה, איזון בין חומר לצורה וחיבורים מפתיעים.

התערוכה ליצן החצר בנויה ממספר חלקים. החלק הראשון חושף את המבקרים לתהליך העבודה על המסכות בעזרת סקיצות, שבלונות ותבניות שנלקחו מבית המלאכה של נבו; השני מורכב ממסכה גדולת־ממדים (2.5/2.5 מטרים) של ליצן החצר, שמזמינה את המבקרים לגלות את עולמו הפנימי של נבו; החלק השלישי מציג שישה לוחות השראה שמוקמו בקשתות המבנה, המייצגים את עולמות ההשראה של נבו וכוללים עבודות חדשות מעולמות האופנה, האוכל, הלואו־טק, החרקים, הטבע וצעצועי הווינטג׳; החלק הרביעי כולל טוטמים גדולי ממדים במרכז החלל, המשך לעבודות החוץ שימוקמו בכיכר קדומים; ולבסוף, החלק החמישי, קיר באורך 13 מטרים, עם עשרות המסיכות שעיצב וייצר נבו בשש השנים האחרונות ושהפכו אותו למי שהוא היום.

בחלל התערוכה תוקם חנות פופ אפ, שתאפשר רכישת מסכות מקוריות וערכות יצירה שהופקו במיוחד לתערוכה. במהלך התערוכה יתקיימו סיורים בהנחיית נבו עצמו, וכן מגוון פעילויות לכל המשפחה. קטלוג התערוכה מעוצב כחוברת צביעה, וייערכו סדנאות יצירה מיוחדות לילדים (התאמה מיוחדת של הסדנאות שנבו נוהג להעביר לחברות היי־טק).
הכניסה לתערוכה פתוחה לקהל הרחב ללא תשלום, והינה חלק ממהלך הפתיחה של חודש אמנות ועיצוב עכשווי ביפו העתיקה – שבמסגרתו יתקיימו גם תערוכה רטרוספקטיבית של האמן אורי גרשוני, תערוכה קבוצתית של אמנות גאה בגלריית הרחוב בסמטאות יפו העתיקה, ואירועים נוספים. כל זאת ועוד יאפשרו לקהל המבקרים מפגש חדש וישיר עם אמנות ועיצוב עכשוויים, חוויית ביקור ושוטטות מעוררת השראה מלאה בתוכן איכותי וזמין לכולם ביפו העתיקה.

צחי נבו, בן 57, אמן ומעצב, בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי בצלאל (1990). נבו מעצב ומייצר את המסכות המזוהות עימו, שנמכרות כיום ברחבי העולם: צרפת, גרמניה, הולנד, דנמרק, סין, יפן ועוד; ויצר שיתופי פעולה עם החברות המובילות בעולם, ביניהן גוגל, ווייז, מיקרוסופט, אמזון, איביי, לואי ויטון, ווי־וורק, אפל, מרכז פומפידו וגלרי לאפאייט בפריז. כמו כן הוא מציג תדיר בירידי עיצוב בינלאומיים כמו Maison&Objet בפריז ופסטיבל העיצוב בלונדון.

החברה לפיתוח יפו העתיקה שמה לה למטרה לשמר ולחדש את יפו העתיקה כמרכז תרבות ואמנות פורץ דרך. במסגרת זו מקדמת החברה יצירה מקורית במוזיאון יפו, בחללי פופ־אפ בסמטאות האמנים ובמוקדים נוספים, שמספקים פלטפורמות חדשות לתמיכה וחשיפה של כישרונות וכוחות יצירתיים הפועלים בקהילת האמנות והעיצוב בישראל.

אוצר: יובל סער. פתיחה: 17.6.2021 | 20:00. נעילה 17 ליולי 2021.
גלריה טובה אוסמן תל אביב עם דבורה וייס –עבודות קודש

העולם של היום עובר תמורות משמעותיות ברבדים שונים של הקיום, מהפרט ועד לממדים או ספרות אוניברסליות גבוהות יותר בתודעה האנושית. האנושות חווה אתגרים מלאי השראה אך בד בבד גם מעוררי אימה הן לגוף והן לנפש. עלינו מוטל האתגר למצוא התאמה בין ההתפתחות הפנימית  לבין כוחות המדע והטכנולוגי בנות זמננו. חלקנו עשויים למצוא את ייעודנו בתוך מבנים סוציאליים ופוליטיים או באתגרים  המצויים ב: חינוך כלכלה מדע, דת, רפואה ותעשיה.  זוהי האמנות שמעודדת את הדימיון ומאתגרת את הפן הרוחני -האישי המשקף הן את הפרט והן את החברה. האמנות הינה שער לנשגב והשתקפות של הכאן והעכשיו, וכעת זה הזמן לגדילה ולהתחדשות.

דבורה הינה אמנית רב תחומית, למודת ניסיון ובעלת ותק רב שנים בתערוכות ופרוייקטים, המצויה כעת בשיאו של המסע לתוך נבכי נשמתה. הקריאה והחיפוש בעבודות של דבורה הן אחר שפה אוניברסלית, גילוי של קול אמנותי שכל בני האדם יוכלו לחבור אליו. במובן הזה עיקרה של התערוכה הזאת היא הצהרת כוונות אודות תפקידה הייחודי של האמנות לעורר השראה וחשיבה העשויים לחולל בצופה שינוי.

העבודות שלה הן מצע של עדויות. עדות של סימבולים, טקסים ודימויים סביב שנים עשר השבטים. מדובר בציורים שמתייחסים לזיכרון הקולקטיבי אודות תימות תנ"כיות, כשהארציות הניבטת מבעד ציוריה משלבת בתוכה את ההבנה הבסיסית של זמן. זמן חולף אך גם בו בעת נצחי ומוכר. זמן עתיק ובעת בעונה עכשווי. תזכורת לכך שמקורנו מהעפר ואל העפר נשוב. תזכורת למחוייבות שלנו לחגוג את המסע הרוחני של חיינו, תוך לקיחת אחריות על ההווה, הכרה את העבר והתייחסות לבניית העתיד.

דימוי חוזר ונשנה בעבודותיה של דבורה הינו של ספירלה מוחזקת בידי היהודי הנודד. מדובר בדמות ספק משה ספק השתקפותה של האמנית עצמה, סימוכין למודעות העצמית הארוגה אל תוך הציורים והניבטת מבעדן. הספירלה היא אולי אחת מהסימבולים הרוחניים מראשית האנושות, חרף העובדה שכל תרבות מעניקה לספירלה משמעויות שונות. העובדה כי ניתן למצוא את הספירלה ביצירות רבות מרחבי העולם- אירופה אסיה אפריקה ואמריקה. האמונה הרווחת היא שהספירלה מייצגת את התנועה שמקורה בהתנסויות החיים. התנסויות אשר מסמלות את הגילוי וההפנמה של הנסתר.

אומרת וייס:״במהלך מסעותיי הרבים, יצרתי תוך התכנסות פנימית, יצירות המתחברות לסדרת תפילות ותחינות המהדהדות מציאות ארכאית, עכשווית ועתידית-׳עבודות קודש׳.
ביצירותיי אני משלבת רבדים של בדים, חבלים, חימר, צבעי שמן ועלי נחושת וזהב הנרקמים לכדי חותמות סימליים״

הספירלה לפיכך מסמלת שינוי וצמיחה. הספירלה העתיקה תבטא את מה שהעולם עתיד להפוך להיות. זהו סמל של האנרגיה הנשית, של הפריון ורחם הנושא ואחראי בד בבד להווה, ולבניית העתיד.  הספירלה היא סמל לתהליך תבוני ויצירתי בו הפעולה של יצירת הספירלה משחררת את התבונה וגם יוצרת קרקע פוריה לשינוי.  כל זה ניכר בעבודותיה של דבורה. העושר והשימוש החושני בחומרים- בדים, סיבים, צבע, זהב ושכבות של טקסטורות המשלבות בתוכן דימויים מעוררי השראה. השזירה החוזרת ונשנית של דימוים כגון שנים עשר השבטים של ישראל מייצגת ומדגישה את הרב גוניות מתוכה האנושות צמחה. תזכורת עבור כולנו לחפש את הייחודיות בכל בני האדם, בכל השבטים, בכל הקולות.  האנושות מתקדמת כל העת אבל זוהי התקדמות ספירלית שלעולם לא יכולה להתרחש במנותק מהעבר.

פתיחה חגיגית יום שישי, 4.6.2021 שעה: 12:00. נעילה: 29.6.2021

גלריה טובה אוסמן, בן יהודה 100, תל אביב. פרטים בדף האמנית בפייסבוק…

בית האמנים ירושלים תערוכות יוני – יולי 2021

נועה פרידלנד, אסיפה, 2021 (צילום מקסים גולובנוב)

פתיחה: שבת 5.6.21 בשעה 12:00 |  נעילה: שבת 31.7.21 בשעה 14:00

 • מחווה לגלריה גימל, ירושלים 1978–1996 (ציור). אוצרת: אירנה גורדון. תערוכת מחווה לגלריה גימל אותה הקים וניהל סעיד (אלי) גולבהר ופעלה בירושלים בשנים 1978- 1996. בתקופת פעילותה הגלריה השכילה לאפיין קו קדמי באמנות הישראלית; בראשית דרכה היה זה קו מופשט, מושגי-מינימליסטי, ובהמשך, בשנות ה-80 של המאה הקודמת – קו פיגורטיבי ואקספרסיבי יותר, שביטא את החזרה לציור באמנות המקומית. בין האמנים שעבורם אצר גולבהר תערוכות יחיד, ניתן למנות את לארי אברמסון, אביבה אורי, יהושע בורקובסקי, אסף בן צבי, צבי גולדשטיין, תמר גטר, מיכאל גיטלין, משה גרשוני, כוכי דוקטורי, גבריאל כהן, פנחס כהן גן, יצחק ליבנה, צבי מאירוביץ, ריורם מרוז, יהושע נוישטיין, מרים נייגר, מנשה קדישמן, משה קופפרמן, גבי קלזמר, אוסוולדו רומברג ודוד ריב. גלריה גימל רשמה פרק מיוחד בכרוניקה של האמנות הישראלית. מבחר העבודות בתערוכה הנוכחית נותן ביטוי עכשווי לפעילותה ההיסטורית בעיר במשך 18 שנים – פעילות שהעניקה מרחב ובית לאמנות ולאמנים, שהובילו את האוונגרד המקומי בשנות ה-80 וה-90 של המאה ה-20. מפגש גלריה: יום שלישי 22.6.21 בשעה 17:00 (משותף עם פארידה גולבהר)
 • פארידה גולבהר / פארידה: מעבר לנוף – ציורי שמן מוקדמים ומאוחרים (ציור). אוצרת: אירנה גורדון. יצירתה של פארידה גולבהר, המוצגת בתערוכת היחיד המקיפה שלה בבית האמנים בירושלים, נפרשת כתנועה מתמדת, רוחנית וחומרית, אל אותו החיזיון. בציוריה היא שבה וחוזרת אל אותו הגן, ותמיד הוא אחר: גן שבמחשבה, גן של זכרונות, גן שהוא כל כולו פרי עבודת האמנות, המורכבת מקצב נגיעות מכחול של צבעים וגוניהם, אשר חוברים אלה לאלה במפגש של דקויות; מרבדים של צורות, המתהווים כעומק אינסופי בתוך מרחב של השטחה מוצהרת. הטבע השולט בעבודותיה אינו פרי התבוננות, אלא תוצר של התכנסות. בחירתה של פארידה בתוואי הנע כל העת בין פיגורטיביות להפשטה, ואף מעבר לכך, בין האורנמנט למופשט, תוך התייחסות לנוף המקומי ובד בבד התרחקות ממנו, מציבה אותה בעמדה מובהקת וייחודית בשדה האמנות הישראלית. מפגש גלריה: יום שלישי 22.6.21 בשעה 17:00 (משותף עם מחווה לגלריה גימל)
 • דינה יקרסון / מוכי ירח (ציור) אוצר: בר ירושלמי. דינה יקרסון מציגה גוף עבודות אינטימי בו מולחמים יחד מיתולוגיה וסיפורי אימה לכדי תצרף ציורי. זוהי סדרת ציורים המזמינה להתבונן בפחד הילדי אל מול הלא מוכר, המסתתר מאחורי דלת הארון. התערוכה מציגה סדרה של ציורי שמן ורישומי גיר המתארים מסע של אדם המתעורר אל תוך הלילה, ומוצא עצמו בתוך מופע תעתועים המשתקף לו מקירות חדרו. יקרסון מלהטטת בציוריה בין ארכיטיפים של פחד ונשגבות, בהם מזדחלים מן המחשכים יצורי כלאיים אלגוריים. במרכז התערוכה עומד ציור שמן גדול-מימדים, המתכתב עם ציורו של טיציאן ״עונשו של מרסיאס״. ציור המספר את סיפורו של הסאטיר שביקש להתחרות בנגינתו עם אפולו, וכעונש על הפסדו האל פשט ממנו את עורו בעודו חי. יקרסון ממירה את סיפור פשיטת העור לציור הנע בין גרוטסקיות לחלום בלהות, כאלגוריה לחטא ההיבריס של העוסקים במלאכת הציור; חגיגה בכחנלית המגיחה כחיזיון מתוך האפלה. מפגש גלריה: יום שבת, 10.7.21 בשעה 12:00
 • נעה פרידלנד / עיניים בגב, תערוכה בסדרת נדבך 22 (ציור). אוצר: אורן אליאב. ציוריה של נועה פרידלנד נוצרו בתקופה שבה הזמן עמד מלכת. אנשים הסתתרו בבתיהם מפני המגפה שבחוץ. פרידלנד, מורה במקצועה, שבה בין הסגרים לבית הספר שבו היא מלמדת, ומציירת את הכיתות, את המבואות, את החצר ואת התקרה, במבט המתבונן בחללי השגרה המוכרים ומוצא אותם זרים, מחוץ לזמן. "עיניים בגב", ביטוי שחוק, הנזרק מפעם לפעם לחלל הכיתה, מקבל תפנית מול ציוריה של פרידלנד. מה רואה מורה-ציירת, שיש לה "עיניים בגב"? כשפרידלנד, המורה-ציירת, מפנה את מבטה, היא פוגשת את מה שאין, מצביעה על מה שחסר. עתה, עם שוך המגפה, אנו מתבוננים בציורים אלה במעין נוסטלגיה מוזרה; מציאות חיינו לפני חודשים ספורים בלבד. מצב שחשנו כי יימשך לנצח, מתפרק כעת בציוריה של פרידלנד לרסיסי זיכרון, לפיסות חלום אפור. מפגש גלריה: יום שלישי, 29.6.21 בשעה 17:00

כניסה חופשית. בית האמנים ירושלים, שמואל הנגיד 12, ירושלים. טל' 02-6253653 . פרטים באתר…

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך: