מגזין זמן הקורונה Corona Time 7/2020

יום הזיכרון לחללי צה"ל ויום העצמאות ||| מנחת ההורים אביבה בר על יחסי אחים – קנאה בין אחים עם יחסי אחים במשפחה ||| מה אפשר לראות ולשמוע בבית עם אפליקציות וטכנולוגיה ועוד ||| מוצרים חדשים רלוונטיים לזמן הקורונה ||| חנויות און-ליין של עסקים קטנים ברחבי הארץ עם משלוח ||| לשאר החידושים והחדשות בהמשך…

יום העצמאות באיש הענבים (צילום צחי בינר)

יום הזיכרון והעצמאות

איש הענבים עם שבוע טעימת העצמאות המסורתית

כבר שני עשורים, מדי יום עצמאות באיש ענבים פותחים עשרות יינות ישראלים משובחים כמספר שנותיה של המדינה. גם השנה, למרות, או בגלל המצב, החלטנו לקיים את הטעימה בכפוף לכל התקנות וההנחיות ולהזמין אתכם לכמה שעות של אסקפיזם טהור.

עשרות יינות יפוזרו בין חדרי היין וחלל האירוח בבית החדש שלנו וימזגו לטעימה שתחזיר לנו קצת את השגרה לגביע היין.

תצוגת תכלית של ענף היין הישראלי בשבוע טעימות מיוחד שישיעד חמישי 1-7 במאי 2020. עלות הטעימה לאדם: 150 שקלים. חברי מועדון הפלטינום של איש הענבים 75 שקלים. זיכוי על סך 35 שקלים ברכישת יין ובהחזרת כוס הטעימה. הרישום לטעימה הוא מראש בלבד! ומוגבל בשעתיים טעימה לאורח. כרטיסים באתר…

הנחיות הגעה לטעימה: הרישום לטעימה מראש בלבד. הכניסה מעל גיל 18 ומעלה. הטעימה תתקיים בהתאם לכל ההנחיות והוראות משרד הבריאות. הכניסה לטעימה עם כפפות ומסכה בלבד. תתבצע בדיקת חום בכניסה לטעימה. יתבצע רישום של כל הנוכחים בטעימה. הטעימה תתנהל בחמישה חללי טעימה שונים ונפרדים. הטעימה בסבבים וכל סבב מוגבל ל 40 איש.

איש הענבים. טל:  5180533 – 03. פרטים באתר www.grape-man.com

המרכז הישראלי לאוריגאמי עם ערכת אוריגמי לילדים ולהורים ליום העצמאות

המרכז הישראלי לאוריגאמי מציע לכם ליום העצמאות ערכת אוריגמי לילדים ולהורים עם שלוש חוברות (מתחילים ומתקדמים) בהן כ-54 דגמים של בעלי חיים וקיפולים שונים במחיר מיוחד של 100 שקלים.

 • אוריגמי צעדים ראשונים – מגוון קיפולי נייר למתחילים
 • אוריגאמי צעצועים – להכנת צעצועים מקיפולי ניר
 • אוריגאמי גן חיות ללימוד קיפולי חיות בקלי קלות כמו חילזון קוף נשר חתול סנאי דינוזאור ועוד.

ערכת אוריגאמי נוספת  כוללת 2 חוברות של קיפולי קישוטים וכרטיסי ברכה וקיפולי מפיות לאירועים מיוחדים במחיר של 70 שקלים. את הוראות הקיפול של מגן דוד ניתן למצוא בחוברת: קיפולי קישוטים וכרטיסי ברכה.

העיסוק באוריגאמי מהווה בסיס למידה חוויתי למקצוע המתמטיקה, מירי גולן – מנהלת המרכז לאוריגמי: "קיפולי הנייר מבוססים על חישובים גאומטריים, שהביאו אותי לכתוב תכנית ייחודית ללימודי גאומטריה דרך אוריגמי לילדים בבתי הספר. בשם אוריגאמטריה מדובר באמנות המעודדת את הילדים לחקור וללמוד את הגאומטריה בצורה כייפית ומשעשעת, בעיקר בגילאים צעירים של היסודי, ובכך גם לפוגג את הפחד מפני המקצוע. מורים למתמטיקה שמלמדים את האוריגאמטריה מדווחים על שיפור בהישגי התלמידים ועלייה במוטיבציה ללימוד גיאומטריה".

אשכולות עם סיורים וירטואליים בבתי עלמין לזכר הנופלים

השנה, לאור משבר הקורונה, מיזם "בזכותם" של ארגון אשכולות המתקיים מדי שנה במטרה לחזק את הנצחתם של חללי צה"ל והנופלים, יוביל לראשונה מיזם לאומי של סיורים ווירטואליים בבתי העלמין הצבאיים ברחבי הארץ. הסיורים יועברו באופן דיגיטלי בפלטפורמות החברתיות וללא עלות. מי שיובילו את הסיורים אלו מדריכים בכירים ומקצועיים מטעם ארגון אשכולות, שישלבו במהלך הסיורים את סיפוריהם של הנופלים, הקרבות בהם השתתפו, סיפור חייהם האישי ומעשי הגבורה בשעת הקרב.

אדיר וישניה, מנכ"ל ארגון אשכולות: " יום הזיכרון הוא יום עמוס באירועים והכל בזמן קצר. המעבר המהיר ליום העצמאות לא מאפשר לעצור לרגע ולהיזכר בסיפורי הגבורה, לכבד את זכרם של הלוחמים והלוחמות שהקריבו את חייהם למען המדינה ולספר על החיים בזכותם. גם השנה, למרות משבר הקורונה המשכנו במיזם בזכותם. אנו באשכולות מחבקים את המשפחות השכולות ורואים בהנצחת הנופלים וסיפורם ערך עליון.  לשמוע את הסיפורים האישיים, את תיאורי הקרבות ולהכיר מקרוב דמויות מרתקות. בכל בית עלמין צבאי טמונים סיפורי גבורה שאנחנו חייבים להנחיל לדורות הבאים. בזכותם אנו ממשיכים לחיות כאן"

ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, יתקיים סיור מיוחד בהר הזיכרון הלאומי- הר הרצל, שיועבר LIVE בפייסבוק, בדף של אשכולות בשעה 9:45. סיורים נוספים יתקיימו בבתי העלמין: נחלת יצחק תל אביב, קרית ענבים, באר טוביה, מזכרת בתיה, וכנרת. כל הסיורים פתוחים לקהל הרחב וללא עלות.

באתר אשכולות סיורים מודרכים שצולמו בבתי עלמין צבאיים. הסיורים הם ללא עלות, באדיבות מרכז אשכולות. לכניסה לסיורים ולפרטים מלאים באתר אשכולות www.eshkolot.org או בפייסבוק אשכולות- פורום מרכזי סיור ותודעה.

כאן 11 בערב יום הזכרון עם מאז שנדב

סיפור התמודדותם של אבי ויובל ריימונד ששכלו את בנם נדב במבצע "צוק איתן" בשנת 2014 בסרט שיצרה ענבל שפרינצק-גואלמן. הסרט ישודר ביום שני, 27 באפריל, ערב יום הזכרון, בשעה 22:40 ב-כאן 11.

נדב ריימונד היה חייל בחטיבת הצנחנים כשישראל יצאה למבצע "צוק איתן" ביולי 2014. ב-28 ביולי הוא הוצב עם שבעה מחבריו סמוך לקיבוץ נחל עוז, לצורך הגנה על המרחב שבין הקיבוץ לעזה. בשעת ערב, הגיחו לפתע כתשעה מחבלים מפתח מנהרה בתוך שטח מדינת ישראל ותקפו את החיילים ששהו במוצב. כמה מהם חדרו למוצב, ירו והשליכו עשרות רימונים. החיילים הלכודים בפילבוקס השיבו אש ובמקום התפתח קרב בטווח קצר מאוד. חמישה חיילים נהרגו ובהם נדב ז"ל.

הסרט מאז שנדב שיצרה ענבל שפרינצק-גואלמן, וישודר ביום שני, ערב יום הזכרון, 27 באפריל, בשעה 22:40, ב-כאן 11, מתעד את הוריו של נדב, אבי ויובל ריימונד, שלוש שנים לאחר נפילתו. כשכל אחד מבני הזוג מכונס בכאבו, הם מחפשים את הדרך חזרה האחד אל השנייה, במהלך החיפוש יובל בת ה- 47 מפתיעה כשהיא אומרת שהייתה רוצה בילד נוסף. הסרט מלווה את בני הזוג וילדיהם במסע מרגש של שינוי: טיפול זוגי חשוף ומטלטל, שדרכו נבנית זהותם החדשה לנוכח החיים החדשים הקרבים ובאים. בימוי וצילום: ענבל שפרינצק גואלמן, עריכה: חן שלח, קובי נתנאל, מוזיקה מקורית: אלברטו שוורץ. הסרט הופק ע"י כאן 11 תאגיד השידור הציבורי ובתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה.
ישראל כסיף עם לייב מול דיירי לב גנים

הזמר שסובל מהלם קרב לא רצה להיות לבד ביום הזיכרון ומאחר וכל הופעותיו התבטלו – פנה לדיור מוגן לב גנים והציע להופיע מול הדיירים. הדיור ישודר בזום לכל הדיירים הקשישים שמחבקים אותו באהבה. כסיף ישיר שירים מתוך אופרת הרוק "ילד טוף" שמספרת על אמן שספג הלם קרב ויחל עם "מדמם מול פסנתר"

הרשות לפיתוח הגליל חולקת כבוד לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה

לרגל יום הזכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה וצמצום פעילויות הזיכרון עקב משבר הקורונה החליטה הרשות לפיתוח הגליל לצאת במיזם הנצחה לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה המונצחים באתרי מורשת אשר פזורים באזור הגליל כולו (גליל, גולן ועמקים). מיזם "מנציחים וזוכרים בגליל", מאגד תחת קורת גג אחת עשרות אתרי מורשת, הנצחה וזיכרון, המפולחים על פי אזורים וכוללים מידע על האתרים, על הנופלים וסיפורי הגבורה, דרכי ההגעה ועוד.

המאגר, שהולך ומתעדכן, כולל אנדרטאות ואתרי הנצחה רבים לזכר בנים ובנות מכלל האוכלוסיות והמגזרים בישראל, אשר מסמלים את האומץ, הגבורה וההקרבה למען מדינת ישראל ותושביה. באחד האתרים לדוגמא  נמצא "שביל החידות ומצפה רן" לזכרו של הטייס רן כוכבא, שנהרג בעת התרסקות מסוקו ב-20 ביולי 2006, בדרכו לפעילות מבצעית בלבנון. האתר נמצא במקום בו נפל המסוק ומציע לקוראים ולמטיילים, סיפור, זיכרון, כתב חידות ורגש.

גילה יעקבי גורביץ', מנהלת תחום תיירות ותרבות ברשות לפיתוח הגליל: "בימים קשים אלה, כשנבצר מעם ישראל לצאת אל בתי העלמין ואתרי ההנצחה בשביל לחלוק כבוד ולזכור, חשוב לנו להביא את הזיכרון לבתים, את הסיפורים אל לב התושבים כדי שיכירו, ילמדו, יזדהו. כולנו תקווה שביום שאחרי הקורונה, נצא כולנו לטייל ולפקוד יחד עם משפחותינו מסלולים שכוללים את אותם אתרי מורשת, הנצחה ואנדרטאות ולהיזכר יחד בנופלים ובאותם סיפורים מרגשים".   למידע ופרטים נוספים באתר…

כאן 11 חוגגים עצמאות

כאן 11 ישדר בערב יום העצמאות בשעה 22:15, מיד לאחר טקס הדלקת המשואות, את "חוגגים עצמאות", התכנית המרכזית לערב יום העצמאות ה-72 לישראל, את המשדר החגיגי יגישו גאולה אבן-סער וירון ברובינסקי.

במשדר ישתתפו נשיא המדינה, ראובן ריבלין, יהורם גאון בקליפ מיוחד לשיר "שלום לך ארץ נהדרת" מתוך פרויקט "כל הארץ דגלים", גלי עטרי ועדן אלנה בדואט לשיר "אין לי ארץ אחרת", איתי לוי בביצוע מיוחד לשיר "יד ביד" של עפרה חזה, מירי מסיקה שתבצע את השיר "חוה" שיצא בימים אלה ממש, ויוצאות להקת הנח"ל: חני נחמיאס, מיקי קם, דפנה דקל ושרון חזיז שיחגגו יחד עם להקת הנח"ל העכשווית 70 שנה להקמתה של הלהקה המיתולוגית.

לרגל ימי הקורונה יתארחו במשדר גם גיבורי השעה, ובהם רופאים, מדענים ואנשי מד"א, וכן פאנל של יזמים צעירים כשהמכנה המשותף לכל היוזמות הוא עזרה הדדית.

כאן 11 עם לוסי וגורי שיובילו את משדר חוגגים עצמאות

במהלך יום השידורים יתקיים גם טקס פרסי האקדמיה לטלוויזיה, כתבה על ביקורם של כוכבי "קופה ראשית" בבסיס צה"ל, ומספר הקרנות בכורה: תכנית מיוחדת לחג של שחר חסון ויוחאי ספונדר, תכנית בהשתתפות השף ברק יחזקאלי, והפרק הראשון בעונה השנייה של הסדרה "שטוקהולם". המשדר המרכזי ב-כאן 11 יחל בשעה 13:00 ויימשך עד השעה 19:00 בערב.

גורי אלפי ולוסי איוב יובילו את "חוגגים עצמאות", המשדר המרכזי של יום העצמאות ב-כאן 11 החל מהשעה 13:00. במשדר שיתפרש על פני שש שעות עד השעה 19:00 יתארחו בין היתר רן דנקר, דודו טסה, הדג נחש, נלי תגר, גלית חוגי, מדליקת המשואה, עדי אלטשולר, ושחקני הסדרה "שטוקהולם", דב גליקמן וששון גבאי שהפרק הראשון של העונה השנייה שלה ישודר במהלך היום.

במהלך יום השידורים תשודר כתבה על ביקורם של כוכבי הסדרה "קופה ראשית" בבסיס צה"ל, שיחד עם החיילים ארזו מזון לקשישים נזקקים, תכנית מיוחדת של שחר חסון ויוחאי ספנדר שבה הם לוקחים על עצמם לחגוג כמו שצריך עם משפחת עולים חדשים ביום העצמאות הראשון שלהם בישראל. למרות הקורונה ולמרות הבידוד הם עושים להם חגיגה אמיתית עם דגלים, על האש ובימת בידור מפתיעה. תכנית נוספת שתשודר היא "ארוחת ארבע" עם השף ברק יחזקאלי שיארח את השף ניר מסיקה.

בשעה 16:00 ישודר בשידור חי טקס פרסי האקדמיה לטלוויזיה בהנחיית ירון ברובינסקי ומאיה אלקולומברה. בטקס השנה יחולקו 53 פרסים ובצל משבר הקורונה – הזוכים יעלו לשאת דברי תודה בשיחות וידאו. תאגיד השידור הישראלי, על שלוש שלוחות הטלוויזיה שלו (כאן 11, מכאן וכאן חינוכית) – מועמדים למספר שיא של 69 פרסים.

בפרס מיוחד על הישגים מיוחדים יזכה השנה אירוע האירוויזיון 2019 שנבחר ע"י איגוד השידור האירופאי כטוב ביותר בעשור האחרון. מדובר בהפקה הטלוויזיונית הגדולה ביותר שנעשתה בישראל ואשר נצפה ע"י יותר מ 150 מיליון צופים ברחבי העולם. אירוע חדשני ופורץ דרך באופן בו הונגש לאוכלוסיות מוגבלות.

מנגנים את 'התקווה' בכל העולם

הבסיסטית ענבר פז, המתופף דני דנור, הסקסופוניסט איתן גופמן, ורבים אחרים יצטרפו לקבוצת נגני ומעבדי ג'ז מובילים לאירוע חגיגת יום העצמאות מקוונת שתתקיים ביום רביעי 29.4.2020 בשעה 21:00 (שעון ישראל), בשידור חי בפייסבוק.  בתפריט: גרסה מיוחדת ל'התקווה' עם ריטה והזמרת הקנדית קייסי לוי ('פרוזן' בברודווי), ועיבודים מיוחדים לקלאסיקות ג'ז

המשבר הכלכלי החמור שנוצר עקב וירוס הקורונה יצר בעיה ייחודית עבור נגנים ישראלים השוהים בארצות הברית בתקופה זו. בעוד שרוב הנגנים המקומיים בארה"ב הצליחו לעמוד בתנאי תכניות ההלוואות הממשלתיות וסובסידיות ייעודיות אחרות כדי לעבור את התקופה הקשה הזו, למוזיקאים הישראלים החיים בארה"ב אין גישה לאף אחת מתכניות הסיוע הממשלתיות. לנגנים המשתתפים באירוע, תהיה זו הפעם הראשונה מאז תחילת המשבר בה ינגנו עם מוזיקאים אחרים.

עבור אירוע יום העצמאות המקוון  הוזמנו המוזיקאים מרחבי העולם, שהחליטו להתאסף ולהפיק מוסיקה כדי לחגוג את יום העצמאות כמו שצריך.

גם השחקן ג'וש מלינה ('הבית הלבן'), השחקן בן פלאט ('הפוליטקאי', 'פיץ' פרפקט') ואחיו הנרי וג'ונה, הזמר מתיסיהו, הזמרת ריטה, השחקנית והזמרת קייסי לוי ('פרוזן' בברודווי), ד"ר רות וסטהיימר – כל אלו יצטרפו לאירוע שצפוי להפוך לחגיגת יום העצמאות הגדולה ברשת.

את התזמורת יוביל ביל טוד, מוזיקאי ג'אז ומבצע בברודווי שהתגייר לאחרונה, ואיתו יובילו את הקטעים המוסיקליים המעבדים צ'רלי רוזן, סטיבן פייפק ואייל וילנר.

להצטרפות ל event בפייסבוק פשוט לחצו כאן: https://jfeds.org/YomHaatzmautPR .

כאן מרחפים עם כל הארץ דגלים – ממבט על של רחפני התאגיד

כאן – תאגיד השידור הישראלי הזמין את הציבור מכל רחבי הארץ, מאילת ועד מטולה, לקשט את המרפסות, הבתים, הבניינים והגגות בדגלי ישראל מקוריים וייחודיים לקראת יום העצמאות. צי רחפנים של "כאן" צילם בכל יום יישוב אחר, והצילומים נערכו לקליפ מיוחד וחגיגי ליום העצמאות ה-72 למדינת ישראל. את הקליפ מלווה השיר "שלום לך ארץ נהדרת" שכתבו אילן גולדהירש וסטיבן גודמן בגרסת מיקס חדשה.

בקליפ משתתפים גם חברי תנועות הנוער בני עקיבא, הנוער העובד והלומד והצופים שפרסו מיצגים שהכינו במיוחד ליום העצמאות במגוון אתרים בארץ. הקליפ ישודר לראשונה במשדר החגיגי של כאן 11 בערב יום העצמאות (יום שלישי 28.05.2020) בשעה 22:15, ומייד לאחר מכן בכאן דיגיטל.

בעיריית צפת עמלים בשבועות האחרונים על תכנון הטקסים ואירועי יום העצמאות בקונסטלציה שתאפשר את קיומם לאור הסיטואציה המורכבת עם נגיף הקורונה. בעיריית צפת החליטו כי כל הטקסים יועברו בשידור ישיר בעמוד הפייסבוק של הרשות ואף יועלו לאתר החדש- צפת24 לערוץ החדש שהקימו לשידורי טלוויזיה. בערב יום השואה שודר לראשונה טקס בלייב בלבד ורבים מתושבי העיר צפו בו.

לאחר שמאות תושבים צפון בלייב בשידור טקס יום השואה ואלפים בשידור החוזר, הוחלט כי ביום א, יום שחרור צפת יועבר טקס בשידור ישיר בפייסבוק החל מהשעה 19:00, ולאחר מכן ניתן יהיה לצפות בו באתר. תחילה תכנן ראש העיר שוקי אוחנה לקיים שבוע מיוחד לרגל יום שחרור צפת עם חידון עירוני לתלמידי בתי הספר בנושא, אירוע משותף עם משטרת צפת כב"א מד"א וצה"ל, מופע של קובי אפללו וכו' אך הסיטואציה לא מאפשרת לקיים זאת במהלך השידור ייחשף לראשונה השיר העירוני שנכתב לעיר צפת. במהלך החודשים האחרונים התקיימה פעילות במסגרתה התושבים הוזמנו להגיש שירים להתמודדות על השיר העירוני, את השיר שנבחרת על ידי הוועדה המיוחדת יציגו ברשות במהלך הטקס כאשר מי שיבצע אותו יהיה הזמר הצפתי המצליח בן סנוף!. כמו כן גורמים בעירייה מציינים כי הטקס יכלול הענקת אות יקירי העיר וכן הפתעות מיוחדות נוספות.

למחרת, ביום שני, יועבר בשידור ישיר בשעה 20:00 טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל עם נאומים ותכנים מותאמים לכך.

השנה, תכנן ראש העיר שוקי אוחנה קיום יומיים של אירועים ופעילויות ביום העצמאות עם יום מיוחד של מופעי ילדים ונוער לרבות כוכבי טיק טוק, זמרים ואמנים לגיל הרך ולמחרת מופע מיוחד של ליאור נרקיס. בשל הקורונה תכנית זו נגנזה וביום רביעי לאורך כל שעות היום תתקיים פעילות בשכונות עם האמנים המובילים בישראל: על משאית מיוחדת וממותגת יסתובב דוד חיים במשך כשעתיים ברחבי העיר צפת, מאוחר יותר גם הזמר דודו אהרון יעלה על משאית השמחות של עיריית צפת ויגיע עד אליכם. כמו כן, בובות מיוחדות וחגיגיות יסיירו ברחבי העיר צפת על גבי משאית השמחות עם מוסיקה שמחה ותוססת. חלק מהפעילות תועבר בשידור ישיר בעמוד הפיסבוק.

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ציין: "היו לנו תכניות וחוזים חתומים על כל הפעילויות אך נאלצנו לבטל ולחשוב ביצירתיות על הדרכים לאפשר לתושבים להשתתף בטקסים באופן וירטואלי וגם לציין את האירועים השמחים- שחרור צפת ויום העצמאות במגבלות משרד הבריאות. בנינו תכנית אלטרנטיבית ענפה ומיוחדת ואני מזמין את תושבי צפת להשתתף בטקסים באמצעות האינטרנט ולצאת לחלונות ולמרפסות בחגיגות יום העצמאות".

כל התכנים ישודרו בעמודי הפייסבוק, בערוץ היוטיוב של עיריית צפת ובאתר צפת24 בערוץ ה LIVE בכתובת- https://zefat-online.co.il

האמן עוזי עמרני עם תערוכה וירטואלית לציון יום הזיכרון – דָרוּך

התערוכה "דָרוּך" של עוזי עמרני מוצגת כעת במתכונתה הוירטואלית לציון 'יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה'. עמרני עצמו נפגע בעת ששירת כחובש צבאי בדרום לבנון בין השנים 1997-8, ומתמודד עד היום עם זיכרונות העבר שנחקקו בו. עמרני חושף את האמנות ששומרת אותו בחיים.

חוויות השירות, הטיפול הצמוד והמסור של משפחתו והכשרתו כאמן ומעצב הובילו את עמרני ליצור מספר גופי עבודות, רובם ככולם עוסקים במטען הרגשי המורכב אותו הוא נושא עמו ובפער שחוצץ בין האדם שעמרני היה לפני שירותו הצבאי, והאדם שהוא היום.

כיום עמרני עוסק בעיקר באמנות ויוצר הדפסי מונוטייפ, ציורים, ושילובים של דימוי וטקסט.

בין העבודות המוצגות בתערוכה "החייל השקוף", "ברית עולם",  סדרת הדפסי מונוטייפ והעבודה "מספרי ברזל".

עמרני הוא בוגר לימודי עיצוב תפאורה, תלבושות ומוצר, ואף זכה בפרס מעצב התלבושות של האקדמיה לטלוויזיה וקולנוע לשנת 2013.

ליווי אמנותי: גילי סיטון. מגזין מארח ARToday.

ראו עכשיו וזיכרו עמנו: שיח גלריה ב"זום" יום שלישי ה 28/4 בשעה 12:00 בלינק   https://us02web.zoom.us/j/84252224938
עוזי עמרני, "לכל חייל יש ירח", הדפס מונוטייפ, 2019. הצטרפו אלינו לאיוונט.

רונדו GO עם מדינה בסרט

רונדוGO  מרמת הגולן בעלת מרחבי בריחה בשטח הפתוח, מציעה ערכת משחק און ליין ביתית לקראת יום העצמאות.

חברת "רונדוGO " מרמת הגולן בעלת מרחבי בריחה בשטח הפתוח, מציעה ערכת משחק און ליין ביתית לקראת יום העצמאות.

"מדינה בסרט" – הינה פעילות מהסרטים המתקיימת כולה באון ליין מול "הדמות המיסתורית" באמצעות אפליקציית המשחק ואביזרים וירטואליים הנשלחים אינטרנטית ובשילוב אביזרים הקיימים בסביבה הביתית. המשחק עובר לסלון הביתי שהופך לקולנוע וירטואלי המקרין  משימות מתוך סרטים המייצגים את שבעת עשורי הקולנוע הישראלי. המשתתפים הופכים לבמאים, צלמים ושחקנים שעל במת המשחק, בדרך לפענוח כל המשימות ולזכייה באוסקר הביתי.

דורון שמיר הבעלים של רונדוGO מרמת הגולן בעל עסק ביתי של מרחבי בריחה בשטחים הפתוח: בעקבות המצב והסגר הפכנו את חלק ממוצרי השטח של מרחבי הבריחה לערכות משחק ביתיות, המאפשרות למשפחות פעילות אינטראקטיבית מהנה ביום העצמאות. בעקבות המצב הכלכלי החלטנו גם לאפשר ללקוחות לשחק, ליהנות ורק אחר כך לשלם לנו לפי בחירתם. בנוסף, הסכום שיבחרו לשלם יקוזז במלואו ממחיר משחקי השטח שבמרחבי הבריחה שלנו לאחר שנשוב לפעילות מלאה.

לפרטים והורדת ערכת המשחק: https://www.time2escape.co.il/escape-cinema

מה עושים בבית

אביבה בר על יחסי אחים – קנאה בין אחים

אביבה בר- מנחת הורים בגישת ניתוח התנהגות עפ"י המודל של פרופ' עמוס רולידר. 054-7655220  1avivabar1@walla.com

למה יוסי קיבל יותר ?"… קנאה זהו רגש טבעי המלווה אותנו לאורך כל שנות חיינו. זהו למעשה רגש שקיים בקרבנו אלפי שנים (קין והבל, יוסף ואחיו, רחל ולאה). אז מהי הקנאה? זהו רגש המתעורר אצל האדם בשל הצלחתו של אדם אחר ובשל תחושת נחיתות יחסית לאדם זה. זהו רגש המתעורר באדם כאשר לזולתו יש דבר מה שהמקנא סבור שמגיע לו או נלקח ממנו. קנאה עלולה להוביל לפעולות שליליות ויכולה לפתח ולקדם את הילד, תלוי במינון וביכולת שלנו לנווט אותה למקומות רצויים. אביבה מציעה 8 טיפים שיעזרו לנו להפחית את רגשי הקנאה בין הילדים שלנו:

 • דוגמא אישית: אנו ההורים מהווים דוגמא עבור ילדינו. אם הילדים יראו ויחוו אותנו במצבים של שיח מכבד, שתוף פעולה למען מטרה מסוימת, מקבלים ומכבדים את דעתו של השני, נראה את ילדינו סובלניים, מכבדים ומשתפי פעולה.
 • זמן איכות: אנו עסוקים כל היום עם הילדים שבתקופה זו דורשים יותר תשומת לב. כדאי ליצור זמן לבילוי אישי לכל אחד מילדינו ולומר להם שאתם מחכים לבילוי המשותף ביניכם. זה יכול להיות משחק קופסא אמא-ילד ו/או אבא-ילד, משחק בכדור, שיחה, תרגילי ספורט, לאכול יחד ועוד.
 • התמודדות: ניתן לילדינו להתמודד בעצמם בוויכוחים ומריבות ביניהם ללא התערבותנו. המסר הוא: אנו סומכים עליכם שתמצאו את הפתרון הנכון עבורכם. החוויות שהילדים חווים ביניהם בבית מהוות בסיס ומחשלות אותם לקשרים החברתיים שיחוו עם בני גילם, עם עמיתים לעבודה, עם בני זוג ועוד.
 • שיחה: רגש קנאה בין האחים יכול לעורר אותם להתקדם ולהצליח בחיים. הילדים תמיד ירצו לקבל את תשומת ליבכם ולהיות האהובים עליכם. שוחחו איתם על איך לנווט את רגש הקנאה להישגיות בתחומים שונים ע"י מאמץ ועבודה קשה. אל תפחיתו בערך רגשותיהם. תנו להם להביע את תחושותיהם באופן מכבד, הכילו את תחושותיהם ותנו להם לפלס את דרכם למציאת פתרון. תשאלו אותם מה אפשר לעשות? מה יעזור לו?
 • בילוי משותף של כל המשפחה: זה יכול להיות משחק שולחן, פעילות ספורטיבית, שיחה על חוויות שחוו, ארוחה משותפת ועוד. הקפידו על אווירה נינוחה ושיח מכבד.
 • סדר יום: ניצור סדר יום קבוע ומובנה שבו נכניס את כל הפעילויות והמטלות היומיות מבלי ליצור פעילות של תחרות ביניהם (לא נאמר: בואו נראה מי מגיע ראשון למקלחת… המקלחת אמורה להתרחש בזמן המיועד לכך.
 • שבח: שבחו כל אחד מהילדים בתחום שהוא מוכשר בו ללא השוואות ביניהם, כדי לא ליצור תסכול וכעס. כל אחד הוא יחיד ומיוחד ובעל תחומי התעניינות שונים (ורד מוכשרת בהכנת מחרוזות ושני מוכשרת בספורט).
 • אח או אחות חדשים במשפחה: הילדים הגדולים שמחים ונרגשים כמוכם כשמצטרף תינוק קטן למשפחה אך גם חשים קנאה בתינוק שמקבל את מלוא תשומת הלב ולכן תנו להם לעזור בטיפול בו ושבחו אותם על כך (לתת לו את המוצץ, לעזור לקלח אותו, לשים את החיתול המלוכלך בפח).

לכל שאלה או עצה פנו לאביבה בר מנחת הורים בגישת ניתוח התנהגות. בטל':  054-7655220 או בפייסבוק אביבה בר

זמן הקורונה CoronaTime

פרופ' וינטר היועץ לממשלת בריטניה עם המלצה לשחרר בהדרגתיות מקומות בילוי

מסיכת פנים DIY (צילום Pixabay)

לפני מספר ימים פנו אנשי האגף לתכנון התנהגותי במשרד ראש הממשלה הבריטי לפרופ' אייל וינטר מהמחלקה לכלכלה באוניברסיטה העברית לסייע בעיצוב תוכנית היציאה של בריטניה. לצורך העניין הקים פרופ' וינטר צוות מומחים לכלכלה, למנהל עסקים ולפסיכולוגיה מהמרכז לחקר הרציונליות באוניברסיטה העברית, המתעסקים בכלכלה התנהגותית ובתורת המשחקים, ביניהם חתן פרס נובל לכלכלה פרופ' דניאל כהנמן מאוניברסיטת פרינסטון בארה"ב פרופ' מאיה בר-הלל (המחלקה לפסיכולוגיה), פרופ' רן חסין (המחלקה לפסיכולוגיה), וד"ר יבגני מוגרמן (ביה"ס למנהל עסקים). פרופ' אייל וינטר, לשעבר ראש החוג לכלכלה וראש המכון לרציונלית באוניברסיטה העברית, שמוכר בבריטניה בין היתר כמרצה לנושא כלכלה התנהגותית עומד בראש הצוות ומתאם עם הגורמים בבריטניה.

החוקרים נעזרים בתובנות מתחום הכלכלה ההתנהגותית ותורת המשחקים כדי להעריך את השפעתם של צעדי מדיניות ותמריצים על התנהגות הציבור בבריטניה, במסגרת המגבלות שיוטלו עם הפתיחה ההדרגתית של הסגר. חלק מההמלצות צפויות להיות מוצגות בכנס שייערך בסוף החודש בבריטניה.  חששם של הבריטים, לטענת וינטר, הוא מכך שהישיבה הממושכת בבתים תקשה על פתיחה מבוקרת והדרגתית של הסגר ושפתיחה כזאת תביא להסרת רסן מוחלטת. הבריטים מעוניינים להביא לריחוק חברתי מרצון במהלך שחרור הסגר. כמו כן, הם מעוניינים להעריך אילו החלטות כלכליות וממוניות יקבל הציבור עם פתיחת הסגר וכיצד תשפיע פתיחת הסגר על פשיעה ואלימות – כשאחת הסוגיות בהם הם דנים עם הצוות בארץ עוסקת במגבלות שיוטלו על פאבים בבריטניה לכשיפתחו.

לפרופ' וינטר יש המלצות לממשלה הישראלית: "אין ספק שאנחנו שונים מהבריטים מבחינת תרבות הפנאי שלנו. אצלנו המסגרת המשפחתית וביקורים הדדיים נוטלים חלק עיקרי בפעילות החברתית. בבריטניה למשפחה תפקיד חברתי משני יותר והפאב מהווה מקום מרכזי לפעילות חברתית. אך בדומה אליהם, גם הציבור בישראל צמא מאוד לבילוי מחוץ לבית במסעדה, קולנוע או תיאטרון. כדי לשמור על מקדם הדבקה נמוך ניתן לעשות את אחד משני הדברים הבאים: לאפשר פתיחה של מעט פעילויות כלכליות וחברתיות, או לאפשר פתיחה של הרבה יותר פעילויות תחת מגבלות יותר נוקשות בכול פעילות. האופציה השנייה טובה יותר לדעתי".

עוד טוען פרופ' וינטר כי: "יש לשחרר באופן הדרגתי גם את אתרי התרבות ומוסדות הבילוי תחת מגבלות מתאימות כבר בתקופה הקרובה. חשוב לבנות תוכנית מובנית עם שלבים ותאריכים (שיכולים להשתנות עם מצבת ההידבקות משתנה) כך שכל אזרח יוכל להעריך מתי ואיך יוכל לבצע כל פעילות שהיה רגיל לה לפני המשבר, ולתכנן את אסטרטגיית היציאה האישית שלו".

ג'ונסונס עם ערוץ ילדים חדש

שוברים את הראש איך להעסיק את הילדים בבית? מה דעתכם שציפי שביט תקריא להם סיפור לפני השינה, ורוי בוי יסביר להם מה הנחיות משרד הבריאות?

מותג מוצרי הטיפוח והרחצה לתינוקות וילדים ג'ונסונס, נתן חסותו למיזם דיגיטלי חדש שמחבר לראשונה בין כל כוכבי הילדים והנוער בישראל בתקופת המלחמה בנגיף הקורונה. המיזם שנקרא "יחד TV" הינו ערוץ דיגיטלי ואפליקציה חדשים, שנולדו בעקבות מציאות ההסתגרות בבתים והפסקת הלימודים.

המיזם, שיחבר בין כוכבי ילדים ונוער מכל הזמנים. יכלול תכנים מקוריים ושידורים חיים שבמהלכם יוכלו הילדים לפגוש מרחוק את הכוכבים ולדבר איתם, לצד תכנים מוכרים שיעלו בערוץ. בין הכוכבים שחברו למיזם ניתן למצוא את יובל המבולבל, מיכל הקטנה, ציפי שביט, חני נחמיאס, טל מוסרי, רוי בוי, מיכל ינאי, קופיקו ועוד.

ברשימת התוכניות החדשות שיעלו בערוץ ניתן למצוא שעת סיפור לילדים עם ציפי שביט, חדשות מונגשות לילדים לרבות תיווך ההנחיות של משרד הבריאות לילדים ונוער – בהנחייתם של רוי בוי, טל מוסרי, שי ורועי, תוכנית בשיתוף הקהל בבית בשם "יצאת גיבור" בהנחייתו של רוי בוי, ועוד ועוד.

להורים שרוצים להצטרף לילדים, תמתין נוסטלגיה מתוקה בדמות סיפורי הופה היי – אבי דור ואהרון פררה חוזרים לסיפורים ולשירים מהתוכנית המיתולוגית "הופה היי".

בנוסף, הערוץ יכלול ספריית תוכן עם מיטב התכנים המוכרים, זמינים לצפייה בחינם. כל התכנים מפוקחים ומותאמים לגיל הצופים. יחד TV הוקם על ידי רועי עוז, המוכר לילדים ככוכב הילדים ״רוי בוי", שחבר לחברת "לוטם טכנולוגיות" בבעלותו של דן ברכוביץ. עוד שותפים למיזם: החברה למתנ"סים בישראל, מותג מוצרי הרחצה והטיפוח לתינוקות וילדים "גו'נסונס", ו"רמי לוי שיווק השיקמה"

לכניסה לאתר לחצו כאן… להורדת האפליקציה: חפשו "יחד tv" או לחצו כאן

חדש על המדף

Tidoo עם חיתולים אקולוגיים

חיתולי TIDOO (צילום יח"צ חו"ל)

הכירו את TIDOO חיתולים ידידותיים לסביבה, תוצרת צרפת המכילים מרכיבים המיטיבים עם עור התינוק ועם כדור הארץ. חיתולי TIDOO היפואלרגנים שלנו עם הגנת 5 כוכבים: 12 שעות ללא דליפות! חיתולי Tidoo הם הבחירה עבור הורים המחויבים באופן טבעי לתינוקות שלהם ולכדור הארץ וטובים בהרבה מחיתולים רגילים. חיתולים אקולוגים, ידידותיים לסביבה של TIDOO.

מכיוון שרווחתם של התינוקות היא בראש סדר העדיפויות שלנו, השקנו את החיתול הראשון הידידותי לסביבה בשנת 2016 וזכינו בדירוג של 5 כוכבים: סגירה הרמטית למניעת דליפות ל 12 שעות שנבדקו מספר פעמים על ידי מעבדות עצמאיות באירופה. צורה ארגונומית שמתאימה בשלמות לאנטומיה של גוף התינוק. חיתול היפואלרגני ולא מגירוי מוסמך על ידי בדיקות קליניות במעבדה עצמאית.  ל-Tidoo בקרת רכיבים קפדנית מכיוון שלפני היותנו Tidoo, היינו הורים זהירים ואחראיים, ובגלל זה אנו מחויבים: תרכובת ללא מרכיבים מזיקים: 0% לטקס, כלור, GMOs, Petrolatum, Lotion, בושם.

ניתן להשיג ברשת ניצת הדובדבן בפריסה ארצית ובאון ליין. מחיר 39.90 שקלים למארז חיתולים.

יקבי כרמל עם SelecteD מוסקטו 2019 ליום העצמאות

כרמל סלקטד מוסקטו 2019 (צילום איל קרן)

לרגל יום העצמאות ה-72 למדינת ישראל, משיקים יקבי כרמל, SelecteD  מוסקטו בציר 2019, מסדרת היינות הנמכרת ביותר בישראל, ברוח יום ההולדת למדינה. SelecteD מוסקטו החדש הוא יין מבעבע, קליל ומתקתק, בעל אחוז אלכוהול נמוך יחסית, המאפשר שתיית כמה כוסות בהנאה ומתאים לאירועים חגיגיים.

סדרת היינות האיכותית, ביססה את מעמדה לאורך השנים כסדרת היינות מובילה והנמכרת בישראל, המעניקה תמורה גבוהה למחירי היין הנוחים. בסדרה מגוון יינות וזנים: אדומים, לבנים, סמוקים ומוסקטו. יינות נגישים בעלי אופי צעיר, פירותי ורענן. המגוון ואופיים הנגיש של יינות סדרת SelecteD  המותאמים לחיך הישראלי מאפשרים לכל אחד ליהנות מכוס יין במגוון הזדמנויות צריכה אישית, ארוחה משפחתית ובכל אירוע ואירוח.  יינות הסדרה הם יינות עסיסיים, שכיף לשתות אותם, "יינות לשתיה ולא יינות לטעימה".

רן אסא, מנהל השיווק של יקבי כרמל: "סדרת SelecteD היא הסדרה המייצגת את האופי הישראלי ומותאמת לחיך הישראלי ולא בכדי הפכה במהלך השנים לסדרת יין הנמכרת ביותר בישראל. SelecteD  מוסקטו הוא יין בעל אופי פירותי ורענן ומתאים במיוחד לחגיגות ערב העצמאות ולחגיגות "העל האש" ביום שאחריי, גם אם במתכונת קצת שונה השנה. לכן, החלטנו לרגל חגיגות ה-72 למדינת ישראל, להשיק את SelecteD  מוסקטו בבציר 2019, כחלק מסדרת היינות שמייצגת את ישראל יותר מכל ולהרים כוס "לחיי העם הזה"  ששומר על ערכים של עזרה הדדית, קהילתיות ושמחה במיוחד בתקופה זו. מאחר והחגיגות השנה יהיו במתכונת ביתית, אנו מציעים הפניה באתר יקבי כרמל לכל רשתות השיווק וחנויות היין הנבחרות מהם ניתן לרכוש את היינות שלנו אונליין, בברכת חג עצמאות שמח ובריא".

כשר. מחיר 30 שקלים.

טבע ירוק עם Ener Good בטעמים חדשים

אנר גוד – סדרת חטיפים באריזה משפחתית על בסיס פירות יבשים (צילום תום חוליגנוב)

ממשיכים לשמור על הבריאות! חברת "טבע ירוק", המתמחה בייצור ושיווק מוצרי בריאות, מציגה שני טעמים נוספים בסדרתEner Good  – מרובעי אנרגיה טבעיים וטעימים, המבוססים על פירות מיובשים וקוקוס.

חטיפי האנרגיה הנהדרים משווקים במארז משפחתי במשקל 300 גרם, המכיל 12 מרובעים. הסדרה כוללת כעת 4 טעמים, המבוססים אך ורק על רכיבים איכותיים מהצומח, ללא כל תוספות של סוכר, חומרים משמרים, צבעים מלאכותיים, רכיבים מן החי, קמחים או גלוטן. מרובעי האנרגיה כוללים:

 • מרובעי קוקוס עם דובדבן אמרנה וחמוציות, המכילים: קוקוס טחון (50%), דובדבן אמרנה מיובש, דובדבן אמרנה בסירופ (20%), חמוציות מיובשות (20%).
 • מרובעי משמש וקוקוס עם חמוציות ואוכמניות, מכילים: משמש מיובש (38%), קוקוס טחון (35%), חמוציות מיובשות, אוכמניות מיובשות, סטיביה.

גם בימים אלה, בהם אנו נמצאים בבית לאור הדרישה לריחוק חברתי, אנו זקוקים לעיתים לאנרגיה זמינה ומהירה – ועדיף שהיא תגיע ממקורות טובים וטבעיים. המרובעים של Ener Good מספקים אותה באופן מיטבי, שכן הם משלבים סיבים תזונתיים, נוגדי חמצון, ויטמינים, מינרלים שונים ועוד. הם מצוינים כארוחת ביניים, לפני תרגילי ספורט ביתיים וכפינוק לצד כוס קפה או תה.

המרובעים הנוספים בסדרה כוללים מרובעי שוקולד, תמר, חרוב, קוקוס וקקאו, ומרובעי שוקולד, דובדבן, חמוציות וקוקוס. האריזה המשפחתית מאפשרת לכל אחד מבני הבית ליהנות ממרובע אנרגיה, טעים ובריא בכל עת. מומלץ לאחסן במקום קריר ויבש. כשר פרווה. מחיר 35 שקלים.

TEN ACRES טן אייקרס עם  חטיפי תפו"א אדמה פריכים בעבודת יד

סדרת הצ'יפס של טן אייקרס מיוצרים באנגליה מתפוחי אדמה בריטיים מיוחדים. טן אייקרס משתמשים בחומרים האיכותיים ביותר כדי לייצר צ'יפס קריספי ועשיר בטעמים משובחים. הצ'יפסים של טן אייקרס זהו במגוון פרסים ותעודות על הטעמים המשובחים והאיכות שלהם. סדרת הצ'יפסים של טן אייקרס כוללת שלושה טעמים בשקיות של 135 גרם:

 • חטיפי תפו"א אדמה פריכים בטעם מלח ים – תפוחי אדמה בריטיים איכותיים העשויים בעבודת יד בתוספת מלח ים משובח.
 • חטיפי תפו"א אדמה פריכים בטעם מלח ים וחומץ – המתובל במלח ים עם נגיעות חומץ בריטי משובח.
 • חטיפי תפו"א אדמה פריכים בטעם בצל וגבינה – שילוב קלאסי של בצל וגבינה הנותן טעם מנצח, מתאים לטבעונים!!

מחיר 14.90 שקלים. להשיג בחנויות מזון נבחרות.

נפטון עם מטחנה של תערובת לתיבול סטייק מונטריאול

נפטון – תערובת לתיבול – סטייק מונטריאול (צילום מיכאל כץ)

חוגגים עם מטעמי מנגל עצמאות – גם במסגרת ההנחיות החדשות! חברת "נפטון" (משנת 1980), המתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק תבלינים, תערובות תיבול, ממרחים ורטבים, משיקה מטחנה מהודרת של תערובת לתיבול סטייק מונטריאול – גם יפה, וגם נוחה ושימושית. התערובת הפיקנטית, המתאימה לתיבול סטייק, מתאימה גם לתיבול מנות נהדרות נוספות במנגל, על הפלנצ'ה או בגריל בתנור. מתאים לדגים, פרגיות, חזה עוף, תפוחי אדמה, לתיבול אורז, נודלס, איטריות ועוד. התערובת מכילה פלפל שחור, מלח גס, שום גבישי ובצל יבש, והיא ללא מונוסודיום גלוטמט או חומרים משמרים.

איך להכין סטייק עסיסי וטעים? מומלץ לקנות סטייק איכותי טרי (למשל, אנטריקוט או שייטל), בעובי של 1.5 ס"מ. על הסטייק להיות בטמפרטורת החדר (או צונן. לא קר מהמקרר, שכן אז הבשר יגיר נוזלים רבים ויתכווץ), לנגב במגבת נייר, ואז להבריש בשמן זית איכותי. לעסות ב"תערובת לתיבול סטייק מונטריאול" של נפטון, להניח על רשת מנגל לוהטת או על מחבת פסים (פלנצ'ה) לוהטת ולשמוע פססססס… לצלות מכל צד 3 – 4 דקות (תלוי בגודל ועובי הנתח) ולהפוך לצד השני. לחכות כמה דקות לפני שאוכלים. תיהנו!

כשר. מחיר: 11.90 – 13.90 שקלים (למטחנה במשקל 65 גרם).

גאוני עם טאקו – משחק חשיבה מהיר, ממכר ומשעשע

יצרנית המשחקים הישראלית גאוני, המתמחה בפיתוח משחקי חשיבה ולימוד מקוריים לילדים, משיקה את טאקו – משחק חשיבה מהיר, ממכר ומשעשע, המפתח מהירות מחשבה, זריזות תגובה, תפיסה חזותית, תשומת לב, ריכוז, מיקוד והרבה צחוק. השהות הביתית בימים אלה תהפוך לקלילה ומצחיקה!

טאקו הוא משחק חברתי ממכר ומהנה, הלוקח את אפקט סטרופ כמה צעדים קדימה.

בו זמנית, על השחקן לחשוב, לזכור ולבצע מספר פעולות:

 • לומר את אחת המילים הבאות עפ"י הסדר הבא (ולפי סדר הישיבה של השחקנים): טאקו, חתול, עז, גבינה, פיצה – וחוזר חלילה
 • במקביל לאמירת המילה יש להניח קלף במרכז השולחן, לקלוט ולהבין אם יש התאמה בין המילה שנאמרה – לקלף שהונח על השולחן
 • אם יש התאמה – יש להניח במהירות את היד על ערימת הקלפים
 • אם הונח קלף מיוחד: גורילה, לוויתן או בונה – יש לבצע בזריזות את הפעולה הנדרשת בהתאם לקלף שהונח – ומייד להניח את היד על ערימת הקלפים
 • השחקן האחרון שהניח את ידו – אוסף את ערימת הקלפים, ומתחיל את הסבב הבא
 • הראשון שסיים את ערימת הקלפים שבידיו, מנצח במשחק

היו הכי מהירים והיפטרו מהקלפים שלכם ראשונים. אל תיתפסו לשאננות ואל תתבלבלו: המשחק רק נראה קל, אבל האמת היא שהוא טריקי. מאוד. אז… תתחילו לשנן: טאקו, חתול, עז, גבינה, פיצה.

המשחק כולל: 64 קלפים, באריזה נוחה וקומפקטית.

מתאים ל- 2-8 משתתפים, מגיל 8. מחיר: 59.90 שקלים.

הערה: אפקט סטרוּפ ממחיש הפרעות בזמן תגובה של אדם, שמוצגים בפניו גירויים סותרים. למשל: שם של צבע, המודפס בצבע שונה (המילה "אדום" – מודפסת בכחול, המילה "צהוב", מודפסת בירוק וכד'). ההסבר לכך הוא שהמשמעות של המילה, מפריעה לזיהוי הצבע בו היא כתובה.

להשיג באתר של גאוני http://www.geoni.co.il ולקבל במשלוח הביתה. אפשר גם להפתיע בן משפחה או חבר, ולשלוח ישירות לביתו.

מבצעים מיוחדים: לרוכשים מעל 150 שקלים – משלוח חינם. בקניית 4 משחקים – משחק חמישי במתנה (הזול מביניהם). יש להזין קוד קופון –  geoni-time בסיום הרכישה.

המגזר השלישי

AmboVent עם מימון המונים למכשירי הנשמה DIY

מי שרוצה לתמוך.. קבוצה ישראלית פיתחה מכונת הנשמה ומפרסמת את התוכניות לייצור ללא עלות. כניסה לאתר גיוס ההמונים…

זירוקס ישראל עם לכל רופא יש פנים

זירוקס ישראל בשיתוף בית הדפוס אורדע פרינט חברו למיזם "מאיר פנים" והדפיסו בהתנדבות למעלה מ-30 אלף תמונות מדבקה לצוותים הרפואיים המטפלים בקורונה. המיזם נועד להקל על הזיהוי, החיבור והאנושיות בין חולי הקורונה לרופאים הממוגנים עם מסכות המסתירות את פניהם. הדפסת מדבקות הפנים של צוותי הרפואה והצגתם על חליפת המיגון מרגשת את חולי הקורונה ומאפשרת חיבור אישי בזמן שהם מבודדים ממשפחתם.

תהליך הדפסת אלפי תמונות הפנים התבצע במכונות הדפוס של זירוקס ויועד למגוון מרכזי רפואה ובניהם:  המרכז הרפואי שיבא תל השומר, איכלוב – המרכז הרופאי ת"א, בית חולים הדסה, המרכז הרפואי שמיר – אסף הרופא, המרכז הרופאי שער צדק והמרכז הרופאי בני ציון.

מוסטלה למען רופאי בית חולים סורוקה

רופא עור בבית החולים סורוקה שבבאר שבע, צילם את כפות ידיהם של אנשי הצוות הרפואי במחלקת הקורונה. התמונות מראות את העור הסדוק והיבש של מי שחייבים לשטוף ולחטא את ידיהם בתדירות גבוהה בכדי להציל חיים ולהגן על עצמם. את התמונות  שלח הרופא לצוות התעמולה של המותג הצרפתי לטיפוח העור של תינוקות "מוסטלה״ ואלו החליטו להרים את הכפפה, תרתי משמע, ולסייע לרופאים המסורים עם משלוח מיוחד של קרם סטלטופיה המיועד לעור יבש במיוחד. קרם הלחות הטיפולי, שפותח במיוחד עבור עורם העדין של תינוקות, יעיל מאוד גם במצבים של יובש חריף ועור סדוק כתוצאה משטיפות מרובות ושימוש באלכוג'ל.

תרבות מהכורסא

מוזיאון תל אביב לאמנות עם דרך מרפסת

הילה לולו לינ פרח כפר בירעים – תתקשר אלי יא מניאאק 2002

החל מיום ראשון, 26 באפריל 2020, מוזיאון תל אביב לאמנות שסגור בזמן זה לקהל המבקרים, יפרוץ את גבולותיו וייצא אל המרחב הפיזי. המוזיאון יקרין מבחר עבודות וידאו על קירות מבנים, מול חלונות ומרפסות בתים. ההקרנות ייערכו בערבים, במוקדים שונים ברחבי העיר תל אביב – הודעות על מועד ההקרנות ומיקומים יישלחו לתושבים.

היציאה אל המרחב הפיזי היא חלק מהמהלך הרחב של מוזיאון תל אביב לאמנות, המפנה זרקור לשדה האמנות הישראלי. הקרנת עבודות וידאו מאוסף המוזיאון במרחב העירוני, מאירה את כושרו הנוודי של המדיום האל- חומרי הזה, ויכולתו לממש את הופעתו על מצע שונה מקירות הגלריה. העבודות המוצגות נבעו מגופי יצירה ומהלכי חשיבה שונים של אמנים ואמניות, ויחד עם זאת קשה שלא להצביע של חוט השני הנטווה ביניהן. ברבות מהעבודות ניתן לזהות קביעת מנגנון ושיבושו, שימוש בסימנים לשוניים וויזואליים מוסכמים בתרבות ובדיקת מיקומו של הגוף האנושי ביחס לפוליטי ולאישי. קריאה של העבודות מחדש בהקרנתן על קירות העיר העירומה, בעת הזו, עשויה להטעין אותן מחדש או לחזק את הגרעין הטראומטי הטמון בכל אחת ואחת מהן. על העבודות:

 • בן הגרי – אינברט 2010: העבודה מבוססת על ההיגיון הטכנולוגי של הצלולואיד, המעמיד שני אופני הופעה של הדימוי: פוזיטיב ונגטיב. בן הגרי, האמן, מגלם בסרט דמות המתעוררת לעולם הפוך ומנסה להבין את חוקיו החדשים דרך הניסיון ללמד תוכי לדבר. הסרט צולם ב35 מ"מ, על מנת להקרין ישירות את הנגטיב של סרט הצילום. במקום הפיתוח המקובל לפוזיטיב, הסט הממשי התהפך, על הצבעוניות, התפאורה ואיפור הדמות.  כך לדוגמא: אדום נהפך לירוק, צהוב לסגול ואזורי האור לצל. גם המילים החדשות שדמות האמן מנסה ללמד את התוכי נאמרות במהופך וספק אם מטעינות את המציאות במשמעות חדשה. שתי המילים היציבות שעתידות לשרוד ,היפוך ,טלטלה או שיבוש הן השמש ואמא. ישויות החום הבלתי ניתנות לערעור.
 • ראפת חטאב – ללא כותרת 2009: האמן ראפת חטאב, שואב מים ומשקה עץ זית כשברקע מתנגן השיר "חוּבּ" אהבה (של הזמר הלבנוני אחמד כעאבור). המראה המקומי, הקשר העמוק לאדמה ועץ הזית כסמל הלאומי של הכפר הפלסטינאי, משתבש בשעה שמצלמת הווידאו מתרחקת (זום אאוט) ומגלה כי עץ הזית וחטאב נמצאים במרכזה של כיכר רבין. נקודת המבט ממירה בן רגע את הנטוע בעקור.
 • הילה לולו לינ פרח כפר בירעים – תתקשר אלי יא מניאאק 2002: האמנית הילה לולו לינ פרח כפר בירעים, מנכסת את דימוי כתובת האש הנקשר לפעולות טקסיות של תנועות נוער, ומעבירה אותה מהמרחב הציבורי והלאומי אל המרחב הפרטי והרגשי. כתובת האש יוצרת דימוי של לב בוער, בלופ  אינסופי של מעין ״אש תמיד״ , של בעירה ללא התחלה וסוף. הפאתוס הטקסי של כתובת האש המחזקת בציבור את תחושת ה"יחד", מאומץ לדימוי של בדידות וכאב פרטי.
 • אלונה רודה – כלבים נובחים לא נושכים, 2012: העבודה מורכבת משני חלקים – יום ולילה. בשניהם נראה חלל גלריה מסחרית ריקה. מנגנון עלום מפעיל בתוך מרחב הגלריה, תהליך מחזורי בו פצצת עשן נזרקת לחלל ממקור לא ידוע ובעקבותיה, בזה אחר זה מופעלים מנגנוני ההגנה של המרחב המסחרי/ אורבני שנועדו לתת מענה לתרחיש מאיים זה. נוכחותם הפרפורמטיבית של מנגנוני ההגנה המתוזמרים אינה מופרעת ע"י איש ואף אינה נענית למבטם של עוברי אורח החולפים על פני הגלריה מבלי להבחין במתרחש. הצופים מסתמנים כנושאי העדות היחידים לדרמה המתחוללת מולם.
 • גלעד רטמן- הימים של משפחת הפעמון, 2012: בהשראת תכסיס קולנועי שהומצא ע"י חלוץ הקולנוע הספרדי, סגונדו דה חומון ב-1907 צולמה העבודה  הימים של משפחת הפעמון, תוך שימוש במצלמה שהורכבה לתקרה בעוד השחקנים נשכבו על גבי שטיח שחור המוצב מתחתיה. הווידאו מתייחס לגודש המתקיים בכל  מעשה פרפורמטיבי המשלב ומכונן את הגוף. דרך אסוציאציות לתיאטרון מחול, היאבקות  ואקרובטיקה  עולה שאלת החיפוש אחר נקודת האיזון של כל מבנה חברתי.

יוזמה: לילך שטיאט / אוצרות: דורון רבינא, דלית מתתיהו. לצפייה בפייסבוק   live-  tamuseum@  www.facebook.com/tamuseum

כאן 11 עם עולם חדש וטוב אני אתן לך

משתתפי התכנית "זהו זה!" במסגרת התכנית ביצעו את השיר "שיר לשירה" שכתב יהונתן גפן והלחינה קורין אלאל ביצוע: שלמה בר אבא, גידי גוב, דב גליקמן, מוני מושונוב ואבי קושניר "זהו זה! 2020".

השיר בוצע במקור על ידי קורין אלאל, והוקלט על ידה לאלבום "אנטרקטיקה" בשנת 1989.

כאן 11 עם שטוקהולם העונה השנייה

מה הייתם עושים אם לחוג החברים הקרוב שלכם היה חודר אדם זר שהיה מתגלה עד מהרה כמי שיודע עליכם כל פרט וסוד אפשרי, אפילו כזה שלא גיליתם לאף אחד? ומה היה קורה אם אותו אדם היה איש עשיר לכאורה המרעיף עליכם בנדיבות מכספו על מנת לשבור את התנגדותכם?

כל אלה ועוד עומדים במרכז העונה השנייה של "שטוקהולם" ,שעונתה הראשונה התבססה על ספרה המצליח של נעה ידלין, שגם יצרה את הסדרה וכתבה את התסריט לשתי העונות. העונה השנייה של הסדרה "שטוקהולם" תעלה ב-כאן 11 ובדיגיטל ביום העצמאות, יום רביעי, 29 באפריל, בשעה 18:05. כל פרקי הסדרה ישודרו מדי יום חמישי, החל מה-30 באפריל, בשעה 22:00.

בתחילת העונה מובא אבישי (אותו גילם בעונה הראשונה גידי גוב) למנוחות, לאחר שדבר מותו נודע ברבים. אל החבורה המתאבלת (לאורה ריבלין, תיקי דיין, ששון גבאי ודב גליקמן), מצטרפת דמות חדשה, גרשי זומר (שלמה בר אבא), החי מזה עשרות שנים בארצות הברית, שם צבר הון. גרשי מתגעגע מאוד לישראל הישנה והתמימה שבה גדל בצעירותו, ומנסה להחיות דרך החבורה את הארץ שהכיר ואהב. הם מצדם מתקשים לקבל את החבר החדש שמתגלה כמי שיודע עליהם כל פרט, ומרעיף עליהם מכספו, ותוהים לגבי מניעיו האמיתיים, והיחסים בינם לבינו, וחילוקי הדעות ביניהם מאיימים ליצור קרע בחברות הוותיקה. תיאור דמויות:

 • גרשי זומר (שלמה בראבא) – אלמן. בצעירותו היה שותף לדירה של אבישי, ואחר כך היגר לארה"ב, שם עשה הון בעסקי הסיבים האופטיים. ציוני מאוד ואחוז נוסטלגיה לישראל של פעם. במהלך העונה יתמודד עם החשדות מצד החברים ביחס לזהותו האמיתית, וגם עם התאהבות מפתיעה.
 • זוהרה ז"ק (לאורה ריבלין) – בעלת עסק לכתיבת ספרי זיכרונות משפחתיים. סובלת ממצב כלכלי רעוע, בין השאר עקב תביעה שהגישה נגדה משפחתו של ניצול שואה שאתו עבדה. זוהרה לא נישאה מעולם ואין לה ילדים; היא היתה מאוהבת באבישי שנים ארוכות, וקיימה איתו מערכת יחסים רומנטית. בעונה הזאת תתמודד עם שינוי דרמטי במצבה הכלכלי, וכן עם ניסיונות חיזור נמרצים מכיוונים בלתי צפויים.
 • יהודה חרל"פ (דב גליקמן) – חברו הקרוב ביותר של אבישי ואדם אמיד ביותר. בעונה הזאת יתמודד עם מאבק גירושים קשה מול אשתו לשעבר, שיביא אותו אל סף עוני; וינסה לקדם את הרומן שכתב ויצא סוף סוף לאור, "חלומות מקורדרוי".
 • נילי שקולניק (תיקי דיין) – רופאת ילדים בפנסיה, גרושה ואם לילדים בוגרים, המבקשת לנצל את ימי הפנסיה כדי לפצות על שנות הקריירה והנישואין המשמימות ולהתחמק ככל האפשר מטיפול בנכדים. בעונה הזאת תתמודד עם חייו החדשים של בעלה לשעבר – הכוללים אישה צעירה והרה – וכן עם התאהבות סוחפת משל עצמה.
 • עמוס ברזאני (ששון גבאי) – פרופסור לכלכלה באוניברסיטת תל אביב, נשוי באושר ואב לילדים. מתוסכל מאוד מהעובדה שאינו מוערך דיו בעבודתו. בעונה הזאת ייאבק על ראשות החוג לכלכלה, תפקיד שאבישי חברו הטוב מילא בעבר, וכן עם בעיות בחיי המין.
 • דרורה שר-שלום (שושיק שני) – אחותו של המנוח. מתגוררת בדירה שכורה בטבעון ומתפרנסת בדוחק כגומלת מסוכר. בעונה הזאת תיאבק עד חורמה בחבריו של אחיה, שהסתירו את דבר מותו גם ממנה.
 • עדית חרל"פ (עידית טפרסון) – אשתו של יהודה. בעונה הזאת תנהל אתו מאבק גירושים מכוער, וכן תגלה מחדש את מיניותה.
 • ליאת (נועה קולר) –  זוגתו החדשה של רם, בעלה לשעבר של נילי, ממנו נכנסה להריון. בעונה הזאת תנסה להתקרב אל נילי, ולהפוך את כולם למשפחה אחת גדולה ומאושרת.
 • חיים רינסקי (רמי הויברגר)- עורך דינו של אבישי המנוח, והממונה על ענייני הירושה והעיזבון שלו.
 • אנדרה בנבניסט (עמנואל הלפרין) –  פסל בעל שם, המבקש מזוהרה לכתוב את הביוגרפיה שלו, ועל הדרך חושף פן מטריד באישיותו.

יוצרת ותסריטאית: נעה ידלין. במאי: אילן עבודי. מפיקים: דפנה פרנר ושי אינס. מפיקה בפועל: אלינור לוי. חברת הפקה: ארצה הפקות.

כאן 11 עם השחור לבן הופך לצבע בפעם הראשונה

אין ישראלי שלא ראה את טל ברודי מכריז "אנחנו במפה" את חיים יבין מודיע על המהפך, את התמונות הראשונות לאחר שחרור הכותל, ואת הגשש החיוור בתצוגה בלתי נשכחת בשיר "מים לדוד המלך" בפסטיבל הזמר והפזמון. כל הקטעים האלה שודרו בזמן אמת בשחור לבן.

לרגל יום העצמאות ה-72 של מדינת ישראל הקטעים המכוננים ביותר, הצרובים בזיכרון הקולקטיבי בשחור לבן, ייחשפו לראשונה בצבע בקליפ שייחשף במהלך המשדר "חוגגים עצמאות" ב-כאן 11 שיגישו גורי אלפי ולוסי איוב החל מהשעה 13:00.

בפעם הראשונה, בזכות תחקיר עומק, כוח מחשוב עצום ויוצרי וידאו וטכנאי תמונה מובילים, ייצבעו רגעים גדולים, מרגשים וזכורים מההיסטוריה של מדינת ישראל, ובהם הכרזת העצמאות, שחרור הכותל, החזרת שבויי מלחמת יום הכיפורים לישראל, קטע ראיון נדיר עם יוני נתניהו ז"ל, קבלת הפנים לחטופי אנטבה, המהפך, ניצחון מכבי תל אביב על צסק"א,  שידור "מבט" הראשון, ושירים בביצועם של חווה אלברשטיין, הגשש החיוור, שושנה דמארי ובועז שרעבי.

חבורת אטומיק עם האלבום הכפול האחרון  חינם בהורדה דיגיטלית

חבורת אטומיק הוותיקה פתחה את האלבומים הדיגיטליים שלה להורדה חינם להנאת הציבור שנמצא בסגר בבית. החבורה מאופיינת בצליל עשיר ופולקלורי ובטקסטים שאנסוניירים וטרובדוריים, ודווקא בעברית. גם התרגומים ברובם מחומרים לא מוכרים ובנושאים שפחות נוגעים בהם.
חברי הלהקה הם: ירון פישמן – שירה, גיטרה ויוקללי, ניב הרמתי – מלודיקה, גיטרה וקולות
איתי ספורטא – קונטרבס, אורי אפק – חליל ושירה, אסף חסילביץ – צ'לו

האלבום הוקלט בטכניקות אנלוגיות על גבי טייפים ישנים ואפקטים שהורכבו במיוחד עבור האלבום, כדי לשמר את הצליל החם והפטיפוני.

אלבום ישן: האלבום כולל שירים מקוריים בצד תרגומים לשירי פולק שונים העוסקים בצד הפחות זוהר של האהבה – האובססיביות ב"אל תגלו לה" שמקבל פרשנות נרחבת ופרוורטית מה בקליפ לשיר בבימויה של בטינה פיינשטיין (אינדי-סיטי) ..או התרגום ל"להתראות אהובה" fair thee well  המוכר מביצועים של בוב דילן ומבוצע על ידי תמר הק והשחקנית מאיה מרון כאישה הננטשת  עקב הריונה וחייה נהרסים. תחושת הנטישה מלווה את האלבום בשירים נוספים כמו "בודד שבא לי לבכות" – תרגום לשיר המפורסם של האנק ויליאמס I am so lonesome I can cry, "שלום לך תמי" שיר דייגים ישן מהוואי My Tane, "הוא יצטער" (who’s sorry now) מ 1923 ובגרסא המחודשת ל "כלבו שלום', שבוצע במקור ע"י חמי רודנר באלבומה הראשון של החבורה מ2005. בנוסף כולל האלבום תרגום לשיר של שרה וורדן (My brightest diamond) ואת "אנחנו הטיטניות, סווינג אהבה" מאת מי-טל נדלר שהולחן במיוחד לכבוד השקת ספרה הראשון. "אני אוהב את תחושת החשיפה, והתרגום חושף לא פעם רבדים שקל לדלג עליהם כשהמילים בשפה זרה", אומר ירון פישמן, הסולן.

אלבום קטן: האלבום הקטן הוא לא דידקטי וממזרי, ומושפע מספרי ילדים כמו  "ניקולא הקטן" ו"מקס ומוריץ" וכיוב. האלבום עוסק בדברים שבאמת מעסיקים ילדים כמו נפיחות (פוקים),  האם אורז מלא באמת ממלא יותר מאורז רגיל, ובעצות הממש ממש גרועות שהמבוגרים נותנים. "הכבש ה 16 ושירי חג ומועד ונופל יצאו בערך באותו הזמן,  כשהייתי בן עשר, וכשכולם שרו 'הילדה הכי יפה בג', אני שרתי 'לים היא נותנת, לי לא' אומר פישמן "אני מניח שדבר לא השתנה מאז, אני עדיין מעדיף מלוח על פני מתוק".

חבורת אטומיק המורחבת כולל באלבומים אלו את ירון פישמן בגיטרות ושירה, ניב הרמתי במלודיקה, קולות וגיטרה, תמר הק בשירה ובקולות, תום קלנר בצ'לו, שירה וקולות, איתי ספורטא בקונטרבס ובס חשמלי, מירב מירון דבויריס בקונטרבס, אורי אפק בחליל ובשירה, אסף חסילביץ' בצ'לו, שי טוחנר במפוחית ובנג'ו, מאיה מרון בשירה, סברינה ברשד ותמר שופיק בכינור ובקולות, ומיכאל זיו בתופים.

כאן 11 עם מלחמה בלי שם – סיפורה של מלחמה בת 18 שנה

ביוני 1982 יצאה ישראל למבצע בעומק לבנון במטרה לשחרר את ישראל מאימת הטילים שירה בזמנו אש"ף ליישובי הצפון. אף אחד לא העלה בדעתו שהמלחמה תימשך 18 שנה, ובמקום אש"ף תמצא את עצמה ישראל מול אויב נחוש ומסוכן בהרבה: ארגון החיזבאללה. במהלך אותן שנים, כשישראל מוצאת עצמה מול אינתיפאדה בשטחים, טילים מעיראק וגם בשיאו של תהליך שלום, חיילים צעירים מנהלים מלחמת התשה בדרום לבנון מול החיזבאללה. אינספור מארבים, התקפות מוצבים ומטעני צד גבו מאות הרוגים, הגדירו דור של ישראלים, ושינו את המדינה ואת האזור כולו. למרות הלחימה ברצועת הביטחון, איש לא הגדיר אותה כמלחמה, ועם נסיגתה של ישראל בתוך לילה אחד, נדמה כי כל השהייה שם הודחקה ונשכחה כלא הייתה.

"מלחמה בלי שם", סדרה בת שלושה פרקים בבימויו של ישראל רוזנר , שהפרק הראשון שלה "בגיבוי צה"ל" ישודר במוצאי השבת הקרובה בשעה 21:30 ב-כאן 11, מספר את סיפורה של אותה מלחמה מודחקת שהשנה ימלאו 20 שנה לסיומה. בין המרואיינים בסדרה: אהוד ברק, יוסי ביילין, שאול מופז, עמירם לוין, אורי שגיא, יוסי פלד, אורי אור, משה קפלינסקי, גיורא ענבר, אלעזר שטרן, נפתלי בנט ואורנה שמעוני.

הפרק הראשון "בגיבוי צה"ל" נפתח בסוף 1982, כשצה"ל מוצא את עצמו במלחמה חדשה.  השיעים שקיבלו את צה"ל בפרחים פונים כעת נגדו בסיוע המעצמה העולה, איראן.  אסון צור מתרחש, ומתברר שמדובר לא בתאונה אלא בפיגוע ההתאבדות הראשון, כזה שיפתח גל עכור של דם. חיילים צעירים מתמודדים עם מכוניות תופת בשיירות ועם הסתערות של לוחמי גרילה על מוצבים בלב השטח.

יוצרי הסדרה: ישראל רוזנר מתי פרידמן. במאי: ישראל רוזנר. תסריט: ישראל רוזנר מתי פרידמן. יועץ תוכן: עמוס הראל. מפיק: יואב לשם. חברת הפקה: ביונד קריאטיב

יתרו מימון עם סיפורי יתרו – האדם שחי לבדו

 
- פרסומת -

 

יתרו מימון, יוצר, כותב שירים המקדיש את זמנו בימים אלו לכתיבת ספר חדש המורכב משיריו ואיוריו. בראיון לנתנאל סמריק מייסד בית ההוצאה לאור "קונטנטו נאו" הוא מספר על חברות אמת, רגע מזוקק של עזרה וטוב לב ומקריא מתוך ספרו החדש- סיפורי יתרו.

הוא מתגורר בגליל העליון ומגיע אלינו היישר מחצור הגלילית, מסע חייו נובע מעולמות היצירה, שמוצאת ביטוי במלל ובתמונה, יתרו מימון, ספר לנו על תהליך החיבור בין המילה לתמונה?
יש הסוברים, שמרבית היצירות מבטאות רגע אחד של הארה, אבל האמת היא שמרבית האיורים והשירים הם פרי של עמל רב. לעיתים הם נבעו מהקושי למצוא את המלל המתאים לביטוי החזותי הנלווה אליו, ולעיתים נדרשו אף יומיים ושלושה עד שהצלחתי לתקן ולשפר את התוצר כדי שאוכל להוציא אותו אל העולם.
יתרו, אנחנו נמצאים בימים בהם רבים מתושבי ישראל מבודדים וסגורים בביתם, מצב זה יוצר חוסר ודאות ותחושת פחד בקרב רבים. מנגד נמצא אתה, אדם שבחר מרצון לבודד עצמו מהחברה, מה הביא אותך לבחירה זו? בידוד חברתי הוא מצב שבחרתי בו, אני אוהב להיות עם העצמיות שלי ונהנה ממנה, על אף הכל אני עצמי טיפוס חברתי. כאשר אני נמצא בחברת עצמי, אני החבר הטוב ביותר עבורי. אני חי עם עצמי רוב חיי למעט תקופת שחרורי מהשירות הסדיר ושירות המילואים. הבחירה הזאת נעשתה לאחר שחוויתי תחושת נבגדות עזה מרבים ממכרי וחברי העבר שלי.
איך הדבר בא לידי ביטוי? האם תוכל לשתף אותנו בהשקפת עולמך לגבי מהות החברות? ובכלל מהי חברות אמת? חברות אמיתית נבדלת בשעת מצוקה. האדם הוא חיה חברתית, הוא לא יכול לחיות לבד, הוא אוהב את תחושת החיים יחדיו. לצערי 63 שנותיי לימדו אותי שהאדם הוא החיה המסוכנת ביותר בטבע. כמספר החברים שהיו לי כך חוויתי בגידות ותחושת חוסר נאמנות ואיבה. עד היום אני מתקשה לסלוח על מעשיהם ומפאת צנעת הפרט לא ארחיב בנושא.
מעניין לראות כיצד אדם החווה תחושה כל כך עמוקה של נבגדות מצליח לכתוב בכל כך הרבה חן ואמת? מה הסוד שלך? הרגעים הקטנים והמתוקים של החיים. אלו יכולים להיות רגעים בלתי נראים, רגעים בהם אנשים אקראיים ראו את סבלנו ושעו למצוקתנו.
תוכל לספר לי על אירוע כזה בחייך? לפני כשלושה חודשים נפצעתי במהלך עבודתי בתחום השיפוצים. הפציעה הזאת הביאה לצליעה ברגלי והחלישה אותי. יום אחד בעודי צועד אל כיוון מסוף "אגד" בטבריה נחלצה לעזרתי אישה יהודייה טובה, שמצאה לנכון לסייע לאדם פצוע. נשאתי על כתפי מטען, צלעתי והתקשיתי בנשימה, והיא מעברו השני של הכביש, עצרה את מסלול נסיעתה והציעה לי הסעה עד ליעדי, היא אישה נשואה, אימא לתינוק, אינני זוכר את שמה, אבל מוקיר אותה כל כך, בירכתי אותה עד האינסוף ואשמח להקדיש לה את ספרי המתהווה.

יתרו מימון, כעת כשאתה אוחז בספרך המתהווה בידיך האם תוכל לחלוק איתנו את הרגשתך ברגע זה ממש? זוהי שמחה גדולה עבורי, ואני חושב שזוהי תחושה משותפת לכל אדם הכותב ספר- בין אם ספר שירים ובין אם סיפורי פרוזה או עיון. שמחה גדולה המעוררות רצון להמשיך לכתוב עוד ועוד. נכון לעכשיו אינני יודע מה עתיד לבוא אבל כעת בליבי יש שמחה גדולה.
האם תוכל לקרוא לנו חלק משירים אשר מופיעים בין דפיו?
יתרו מיימון, יוצר, מאייר ומשורר מוציא בימים אלו את ספרו "סיפורי יתרו בהוצאת "קונטנטו נאו". סיפורו מסכם את מסע חיים שנסתר מהעולם זה עשרות שנים. פרטים נוספים על השקת הספר והיכרות עם יתרו תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק של יתרו.

כאן 11 עם לוחם 566 – סיפורו של אלי כהן

מאז הוצא להורג בדמשק היה סיפורו של אלי כהן כר פורה לדימיון ולסרטים,  וספרים שנכתבו אודות מי שנחשב למרגל הישראלי הבכיר ביותר. ולמרות זאת, מעולם עד כה לא סופרה גרסתו שלו -של אלי כהן עצמו – לאירועים שהביאו בסופו של דבר לתפיסתו.

בשלושת פרקי הסדרה "לוחם 566", שיצרו איתי לנדסברג-נבו, ליאורה עמיר-ברמץ ואייל תבור, ושהפרק הראשון שלה, ישודר ביום ראשון, ב-3 במאי בשעה 21:30, מתפרסמים לראשונה הפרוטוקולים בהם נחשפת עדותו של אלי כהן בפני בית המשפט הסורי, בה תיאר בפירוט רב את סיפור חייו מאז עלה לישראל וגויס על ידי המוסד, דרך כל שלבי הפעלתו בדמשק וקשריו עם בכירי השלטון, ומובאים בה תחושותיו ומחשבותיו לגבי התפקיד שמילא.

לצד קטעי ארכיון נדירים שבהם נראה כהן ברגעי חייו האחרונים והקלטות בהן הוא נשמע בקולו, וכן ראיונות נדירים עם כמה מהאישים ששירתו איתו, פיקדו עליו והכירו אותו מקרוב, ובהם אברהם כהן, אחיו של אלי, אלמנתו נדיה כהן, בתו סופי כהן, אלברט שיראזי, מי שקיבל את התשדורת האחרונה של כהן, נתן לאטי, יהודי תושב סוריה באותה תקופה שהוא ואביו נעצרו במקביל לכהן, מירי סצ'י שהייתה עדת ראייה לתלייה, וכן ראשי המוסד לשעבר דני יתום ותמיר פרדו ובכירים אחרים במוסד שלראשונה חושפים פרטים בלעדיים על הפרשה.

כמאל אמין טאבט היה בכיר בצמרת השלטון הסורית בשנים 1962-65. אבל בעצם שמו היה אלי כהן. הוא הצליח לחדור תוך פרק זמן קצר למוקדי השלטון בדמשק ולהעביר מידע רב ערך לישראל של טרום מלחמת ששת הימים. הוא שהה במחיצת בכירי השלטון במסיבות אינטימיות, תוך שהוא לומד על סכסוכים צבאיים ופוליטיים, אינטרסים דתיים ועדתיים ומתקדם בהיררכיית השלטון הסורית. כהן רכש את אמונם של בכירי מערכת המשפט, גנרלים ופוליטיקאים סורים עד שנחשף, נשפט ונתלה.

במאי 1965 צפתה משפחת כהן בישראל על מסך טלוויזיה מטושטש כיצד הבעל, האבא והאח נתלה בכיכר מרג'ה בדמשק. לצידם ישבו אנשי סוד וסיפרו להם שמדובר בהצגה, בזיוף של הוצאה להורג. זמן קצר אחר כך התבררה האמת הכואבת. מאז נותר ערפל מודיעיני מבצעי מעל פרשת אלי כהן ותיק הריגול שלו. כיצד נחשף ומי היה אחראי לכך?. הסדרה החדשה מסירה לראשונה חלקים מהסודות של המוסד בפרשת לוחם 566.

עורך ראשי ומפיק אחראי: איתי לנדסברג-נבו. בימוי ותסריט: ליאורה עמיר ברמץ ואייל תבור. עורך: גיל איזקוב. מוסיקה מקורית: אבי בללי.

שחקני ליגת Winner סל באתגר "חיובים" מהבית

אלישי כדיר, יפתח זיו, רפי מנקו, תומר גינת, איתי שגב, נמרוד טישמן, עידן זלמנסון, עוז בלייזר ועוד שלל שחקני ליגת Winner סל משתתפים באתגר החיובים שיזם הטוטו והזכירו לאזרחי ישראל לשמור על פעילות ספורטיבית גם בבית. השחקנים מצאו דרכים יצירתיות לחייב אחד את השני שהשאירו אפילו אותנו המומים למול הביצועים.

בחודש וחצי האחרונים נכפה על עולם הספורט העולמי להקפיא את המצב בעקבות משבר נגיף הקורונה שהתפשט בעולם. גם אירועי הספורט הגדולים של השנה, היורו והאולימפיאדה, שהיו צפויים להתקיים בקיץ נדחו בשלב זה ככל הנראה לשנה הבאה.

המציאות החדשה בה אנו נמצאים אינה מאפשרת חזרה אל מתקני, מגרשי ואולמות הספורט העירוניים מה שגרם להרבה אנשים לוותר על שגרת הספורט השבועית שלהם בה נפגשו עם חברים ושיחקו כדורגל או כדורסל. גם שחקני ליגת Winner סל מצאו עצמם בשגרת חיים חדשה ללא אימונים קבוצתיים או אישיים וללא משחקים. על מנת להזכיר לאזרחי ישראל לעשות פעילות ספורטיבית, הטוטו רתם את מיטב שחקני ליגת Winner סל, שגם כן נמצאים בהסגר, לאתגר "חיובים" של זריקות לסל. זאת על מנת לקרוא ולהזכיר לאוהבי וחובבי הספורט להמשיך ולעשות פעילות ספורטיבית גם בבית. השחקנים מעבירים בצורה דיגיטלית את אתגר החיובים בדרכים יצירתיות ואף אחד לא נשאר חייב.

מנכ"לית הטוטו, יעל אלמור: ״הספורט שאנו כה אוהבים חסר מאוד לכולנו בימים אלה. יש אלו המתגעגעים למגרשים ולאולמות ויש אלו המתגעגעים לפעילות. אתגר החיובים בהשתתפות שחקני ליגת הכדורסל הבכירה בישראל, ליגת Winner סל בא להזכיר לכולנו שניתן לקיים פעילות ספורטיבית בבית בכל מיני צורות. על מנת שנוכל לשוב בקרוב אל מגרשי ואולמות הספורט חשוב שנשמור על הבריאות שלנו ולהישמע להנחיות. אם אין בריאות – אין ספורט".

הסרטונים עולים כל יום בעמוד הפייסבוק "הטוטו למען הספורט". מוזמנים לעקוב!

כאן 11 עם עד כאן-פלוס חוזרת

"עד כאן פלוס" הגרסה הפוליטית והנשכנית של עד כאן 2020, בהגשת מיכאל הנגבי, חוזרת לעונה חמישית בכאן 11. העונה הנוכחית חוזרת לפורמט של העונות הקודמות: 2 פאנליסטים ימניים ו- 2 פאנליסיטים מהשמאל. מהימין: יותם זמרי ונועם פתחי. משמאל: חגי טוריסקי ןשיר ראובן. בכל שבוע יערכו הפאנלסטים פינות ומשחקים סביב סדר היום הפוליטי והאקטואלי, הכל דרך הפריזמה של ימין מול שמאל בכל נושא. העונה ישובצו גם פינות חדשות שעוסקות בפוליטיקה ובאירועי היום, לדוגמא הפינות בתוכנית הראשונה יהיו: מי ינצח את הקורונה? האם קורונה היא ימנית או שמאלנית? משה סימן טוב ימני או שמאלני? מי יהיה המנהיג החדש של השמאל? ועוד.

משתתפים: יותם זמרי, נועם פתחי. חגי טוריסקי ושיר ראובן. מנחה: מיכאל הנגבי. משך התכנית: 30 דקות. הפקה: פוסט-פרודקשן. עורכים ראשיים: דני קרפל חן אביגדורי. עורך: אודי אידלסון. יום חמישי, שעה 22:00, בכאן 11.

wine concerts שותים יין – מאזינים לקונצרט – נשארים בבית

פסטיבל יין לבן (צילום אילן לוי)

מדובר על קונצרט לייב שמגיע ביחד עם יין, אשר נוצר מתוך הבנה שלא ניפגש עם הקהל שלנו בקרוב, ומתוך מחשבה שאנחנו בכל זאת צריכים ליצור חוויה אלטרנטיבית שלמה לתקופת הבידוד והריחוק החברתי. אנחנו מקווים שהפורמט הזה הוא לא רק תחליף לקונצרט באולם הקונצרטים, אלא אירוע חוויתי בפני עצמו. איך זה עובד?

בוחרים ומרכיבים מארז מתוך מבחר היינות שהותאמו במיוחד עבור הפרויקט (עד שבוע לפני הקונצרט). המארז יגיע לבית הלקוח עם שליח עד יום הקונצרט. במקביל, בתיבת המייל יחכה לינק ייחודי להאזנה לשידור החי של הקונצרט, שייערך ביום שישי ה-22.5 בשעה שתיים בצהריים. במהלך הקונצרט הנגנים ״ירימו לחיים״ עם הקהל בניסיון ליצור אינטימיות בין הקהל למאזינים. התוכנית, בנגינת חמישיית תל אביב: Mozart – Adagio in B flat, K.411, Bach – Trio Sonata in e minor,  BWV 528 , Rossini – Sonata No. 4 in B flat , Nino Rota – Piccola offerta musicale, Hindemith – Kleine Kammermusik, Op.24 No.2

הקונצרט בשיתוף Premium Wine וחמישיית תל אביב. בקרוב גם נכריז על תכניות נוספות עם שיתופי פעולה חוצי יקבים וז׳אנרים. למידע נוסף: https://www.divasandgentlemen.com/

נשיונל ג'יאוגרפיק עם המלצות צפייה מאי 2020

כדור הארץ: סריקת עומק   X RAY EARTH- ימי שני החל מ-4.5 בשעה 22:00: מתחת לרגלינו, תחת טריליוני טונות סלע, ​​אורבים סודות מדהימים וקטלניים. רעידות אדמה, צונאמי, התפרצויות געשיות מונעות כולם על ידי כוחות נסתרים בעומק כדור הארץ שלנו. כעת, באמצעות הנתונים המדעיים האחרונים של חיישנים וסריקות שטח, אנו יכולים לבצע רנטגן של כדור הארץ בכדי לחשוף את הסכנות הכלולות בתוך כדור הארץ שלנו בעזרת אלפי חיישנים ומידע סריקת משטח עדכני, לראשונה, אנו יכולים ליצור צילומי רנטגן של הפנים העמוקות של כדור הארץ שלנו.

מכוניות העל ULTIMATE SUPERCARS  – ימי שלישי החל מה-26.5 בשעה 22:00: הסדרה "מכוניות העל" ומציעה מבט מבפנים על תהליך התכנון, ההנדסה והייצור של המכוניות המתקדמות והנחשקות ביותר בעולם. כל פרק בודק כיצד מכונות מדהימות אלה מתעוררות לחיים ואת סודות ההנדסה הנסתרים בהם הם משתמשים כדי לדחוף את גבולות המהירות והטכנולוגיה.

ביטחון שדה: ברזיל ופרו AIRPORT SECURITY 6 BRAZIL & PERU – ימי שלישי החל מה-21.5 בשעה 22:00: בנמלי התעופה העמוסים של לימה וסאו פאולו המשטרה נלחמת בהגירה בלתי חוקית ובהברחת קוקאין. תאים נסתרים, כמוסות שנבלעו, מסמכים מזויפים. הסוכנים עובדים ללא הפסקה בהגנה על הגבולות ובעצירת הפשע.

אי ללא חוק Lawless Island 2 – ימי רביעי בשעה 22:50 החל מ- 6.5: מזג האוויר הלא צפוי בדרום מזרח אלסקה מאתגר את תושבי פורט פרוטקשן, שחיים בשולי החברה. גארי מנסה גם להיות אבא וגם להשיג משאבים נדרשים.

ספיישל יום הניצחון על הגרמנים 8.5: במהלך ימים שיש -שבת ה-8,9.5 – ימי שידורים מיוחדים. ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק מציין את יום השנה ה -75 מאז סיום מלחמת העולם השנייה באירופה, עם ספיישל סדרות ותכניות ייעודיות במהלך יומיים בין ה-8 וה -9 במאי. הצופים יכולים ליהנות מכמה מהתמונות והסרטים הדוקומנטריים והעוצמתיים ביותר של מלחמת העולם השנייה, כולל 'בניית הנאצים', 'השורד האחרון – מלחמת העולם השנייה', 'אנה פראנק: מהמחבוא למחנות', 'השנה האחרונה של היטלר', 'טירוף הנאצים', 'הילטר ותורת הנסתר', 'החיים האישיים של הנאצים', 'גנרלים במלחמה', 'מלחמת העולם השנייה – סרט מלחמה'.

ביום שישי, 8 במאי בשעה 21.40, כחלק מנושא הפעלולים, יסיים נשיונל ג'יאוגרפיק בבכורה של 'גיבורי השמיים של מלחמת העולם השנייה', המתעד את סיפורו האמיתי של חיל האוויר השמיני הנודע, אנשי חיל האוויר ששינו את המזל של בעלות הברית במהלך מלחמת העולם השנייה עם קטעי ארכיון שמעולם לא נראו וצילומים נדירים מתא הטייס של המטוסים שהרסו את חיל האוויר המאיים של היטלר.

נשיונל ג'יאוגרפיק WILD עם המלצות צפייה מאי 2020

ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק ווילד מקדיש את כל החודש לנשים של הטבע הפראי, במהלכו ישודרו בבכורה התכניות הבאות:

ד"ר קיי :וונדרוומן Dr. K's Exotic Animal ER: Wonder Women – יום רביעי  6.5 בשעה 19:00: את המרפאה של ד"ר קיי מנהלות נשים. נשים מדהימות אלה מצילות חיות מדהימות לא פחות.

נחשים בעיר: מכשפת הנחשים Snakes In The City: Snake Charmer – יום רביעי  13.5 בשעה 19:00: סוזי ג'ילט היא מכשפת נחשים אמיתית, ועם בן זוגה סיימון קיז היא מצילה נחשים ממצבים קשים

Dr. Oakley: Yukon Vet  הוטרינרית מיוקון – יום רביעי 2.5 בשעה 19:00: ד"ר אוקלי מטפלת בחיות מחמד ומצילה חיות בר בחצר שלה

סודות מגן החיות: נשות הטבע  Secrets of The Zoo: Women of The Wilds – יום רביעי 27.5 בשעה 19:00: בגן החיות בקולומבוס מטפלת קבוצת נשים ב-7,000 מיני בעלי החיים שחיים בו, ביניהם גורי צ'יטה, בואשים שובבים וכרישי זנבתן מנומר

כלבים בהפרעהBARKFEST  – ימי ראשון בשעה 18:00 החל מה3/5: בימי הקורונה נוכחנו לדעת כמה הכלבים עוזרים להקל את הבדידות של בני האדם וכיצד גם אנו מתאווררים כאשר אנו מוציאים את החברים ההולכים על ארבע לטיול. ערוץ נשניונל ג'יאוגרפיק ווילד משדר לראשונה תכניות המוקדשות לחברו הטוב ביותר של האדם. "כלבים בהפרעה" תמשך על פני החודש בכל יום ראשון החל מהשעה 18:00 , עם ההשקה של התכנית "כלב בלתי אפשרי: אין כלבים רעים", "מדע הכלבים: X פקטור" ובנוסף סדרות וספיישלים עם סיפורים בנושא חינוך ואילוף כלבים, חברויות בלתי סבירות עם בע"ח, סיפורי גבורה מדהימים של כלבים, וסיפורים על האנשים שאכפת להם, שמגינים ואוהבים.

כאן 11 עם עוד לא אבדה – סיפור שחקני נבחרת ישראל הערבים

היחסים בין יהודים לערבים והשסע המתרחב תפסו את הכותרות בשנים האחרונות, אך לצד זאת בנבחרת ישראל שיחקו בשנה האחרונה מספר שיא של שחקנים מהחברה הערבית המהווים כיום את מחצית הסגל, ולראשונה קיבל שחקן מוסלמי, ביבראס נאתכו, את סרט הקפטן.

הסרט "עוד לא אבדה", שיצרו שוקי גוז'יק ושי להב, שישודר ב-כאן 11 ביום שלישי, 6 במאי, עוקב אחר שלושה שחקנים ערבים במהלך הקמפיין של נבחרת ישראל במוקדמות אליפות אירופה: קפטן הנבחרת ביבראס נאתכו, נציג החברה הצ'רקסית בנבחרת, בן לאב שהיה קצין בכיר במג"ב. חלוץ הנבחרת, מואנס דאבור, שכבש עד היום במדי הנבחרת שבעה שערים, ובירם כיאל, קשרה האחורי של הנבחרת, מהוותיקים בה שהופיע במסגרתה 46 פעמים.

הסרט בודק עד כמה שיתוף הפעולה היהודי-ערבי בנבחרת מצליח לשרוד, למרות  הכישלונות החוזרים ונשנים של הנבחרת ועל רקע שלוש מערכות הבחירות שבהן עלתה השאלה האם הרשימה המשותפת תהיה חברה בקואליציה העתידית, והאם הציבור יקבל זאת. במאי: שוקי גוז'יק, תסריטאי: שי להב.

פסטיבל הסופרים, ירושלים עם המהדורה הדיגיטלית 13-10 במאי 2020 ובחינם

פסטיבל הסופרים הבינלאומי ה-8 של משכנות שאננים, ירושלים, ייערך השנה לראשונה במתכונת דיגיטלית. הפסטיבל מציג תכנית מגוונת בהשתתפות סופרים, כותבים ויוצרים מהארץ ומכל רחבי העולם, שיעלו לשיחות ולמפגשים מרתקים על המסכים. הפסטיבל, שיתקיים במהלך ארבעה ימים רצופים בתאריכים  13-10 במאי 2020, יזמין את הקהל הרחב להצטרף לאירועי ספרות מקוריים, מפגשים חד פעמיים מרתקים וסדנאות ייחודיות.

את פסטיבל הסופרים מנהל מוטי שוורץ, מנכ"ל משכנות שאננים, והמנהלת האמנותית הסופרת לירן גולוד. הפסטיבל מתקיים בתמיכה ראשית של קרן דנגור לחינוך ובסיוע הקרן לירושלים, קרן ברכה, משרד התרבות והספורט, עיריית ירושלים, פרס סמי רוהר לספרות יהודית ושותפים נוספים.

בין  האורחים הבינלאומיים שישתתפו בפסטיבל: טום פרוטה (ארה"ב – "הנותרים"), מת'יו ויינר (ארה"ב – "מד מן", הסופרנוס"), ניקול קראוס (ארה"ב -"תולדות האהבה", "יער אפל"), מייקל פולן (ארה"ב -"דילמת השפע"), הסופר והראפר גאל פיי (צרפת/רואנדה – "ארץ קטנה"), לאוני סוואן (גרמניה – "גלנקיל, מותחן כבשים"), מרקו בלצאנו (איטליה -"לא אזוז מכאן"), פרופ' דן אריאלי (ישראל-ארה"ב, "לא רציונלי ולא במקרה").

הם יעלו על המסכים לשיחות עם יוצרים, סופרים, חוקרים ואנשי תקשורת ישראלים, ביניהם: אתגר קרת, רון לשם, דרור משעני, נועה ידלין, צרויה שלו, בועז לביא, פרופ'אבן פלנברג, רנה ורבין, איילת צברי, הסופר והעיתונאי מתי פרידמן, היסטוריון האמנות והעיתונאי ד"ר ספי הנדלר, השף והעיתונאי הדיי עפאים, העיתונאים איתי אנגל, גילי איזיקוביץ', איילת שני, יובל אביבי ורונית ורד. השיחות יתמקדו בשינויים הטכנולוגיים המשנים את פני החברה והתרבות בעולם שסגר את גבולותיו, בעתיד הספרות, ביחסים המורכבים בינה לבין הטלוויזיה והקולנוע ועוד. פסטיבל הסופרים מזמין את הקהל לקחת חלק ברצועות תוכן ופעילות דיגיטלית בניהולה של שרי שביט שיכללו סדנאות כתיבה וכיתות אמן עם מיטב הכותבים בישראל ביניהם: אשכול נבו, ענת עינהר, אלי אליהו, אתגר קרת וליאת קפלן, חדר בריחה ספרותי בעקבות ספריו של דויד גרוסמן, רצועת סטוריז ספרותיים מהמרחב הביתי של הסופרים ואירועים נוספים. המשוררת עדי קיסר והמוסיקאית אליוט יפעילו אולפן הקלטות און ליין, בו יקריאו וילוו בסאונד יצירות כתיבה של גולשים ויעלו אנתולוגיית פודקאסט זמינה ברשת. הסופר והמוסיקאי גון בן ארי יקיים מפגש מוסיקלי רוחני עם רותם בר-אור מלהקת האנג׳לסי וחברי מקהלת זולת.

מוטי שוורץ, מנכ"ל משכנות שאננים ומנהל הפסטיבל: "אני נרגש וגאה להוציא לדרך את פסטיבל הסופרים השמיני של משכנות שאננים, ירושלים. הפסטיבל העביר את המודל שלו לרשת ויתקיים במתכונת מלאה ובאותם תאריכים כפי שתוכנן מראש. אני מקווה כי רבים יצטרפו לחגיגה הספרותית וייהנו מהמהדורה הדיגיטלית של הפסטיבל. אני מודה לצוות המסור שהצליח להעלות לאוויר תכנית מרתקת ומגוונת בזמן קצר כל כך,  לכל הסופרים והיוצרים המשתתפים מהארץ ומהעולם על הבעת האמון, ולתורמים שהתגייסו לתמוך גם בזמן של משבר עולמי. גם בזמנים כאלו משכנות שאננים תמשיך לתמוך בעשייה הספרותית, לעורר דיונים ולהשמיע קולות שונים של סופרים מהארץ והעולם."

לתכנית המלאה של הפסטיבל ולהרשמה לסדנאות באתר משכנות שאננים: http://fest.mishkenot.org.il/

עסקים

ארגון בעלי העסקים בענף הספורט והכושר עם מחאה אקטיבית

ביום חמישי הקרוב (30.4.20) החל מהשעה 19:00 יחריף הארגון את מחאתו, כשנציגי מאות מועדוני הכושר והמכונים הפרטיים במדינה יפגינו מול מעון ראש הממשלה. בנוסף לכ-20 זוגות אופני ספינינג ימחו 150 מאמנות ומאמני כושר, המייצגים 150,000 איש שאיבדו את פרנסתם מהענף העומד בפני קריסה, ובנוסף לפתיחה מידית של מועדוני הכושר ידרשו תוואי פיצויים ייעודי לענף שניזוק באופן אנוש. להלן דרישות ענף הכושר והספורט:

 • דורשים שהממשלה תקבע פיצוי כספי ייחודי לענף
 • במקביל ובהתאמה יש לפעול להחזרה מהירה של הענף לפעילות עסקית תוך שמירה על ביטחונם של המתאמנים.
 • חיודש פעילות גופנית הינה התרופה החשובה ביותר לגוף בריא בנפש בריאה. החיסון הטוב ביותר כנגד המגיפה הינו אורח חיים הכולל תנועה, פעילות,תזונה ושינה.

כל המאמנים קיבלו צו 8 ומעלים כעת תמונה שלהם שמשקפת את רוח המצב הנוכחי של תעשיית הכושר בישראל. המאמנות והמאמנים כותבים על גופם או על אביזר כושר ביתי מאולתר "אין תחליף לחדרי הכושר" עם ההאשטג #מירי_תחזירי, שצובר פופולאריות מרגע לרגע.

הארגון מורכב ממאות מועדוני כושר, מכונים פרטיים ורשתות גדולות יוצא למאבק על חייו וקורא להשיב את פעילותו באופן מידי ולשפר בצורה הדרגתית את תנאי הסף והחזרה לפעילות מלאה במקביל לענפי המשק האחרים.

מחזור הפעילות השנתי של שוק הכושר בישראל נע סביב 5 מיליארד שקלים, ובו פועלים כ-2,000 מועדונים המעסיקים כ-150,000 איש, המאמנים למעלה מ-1.3 מיליון איש. פוטנציאל הפגיעה במשק מגיע עד לסכום של כ-3.5 מיליארד שקלים בשנה, והוספה למשק של עשרות אלפי מובטלים של עובדים מקצועיים שישבו בבית ללא אפשרות לעבודה חלופית, שכן כ-70% מהעובדים הינם עובדים מקצועיים. במדינות כמו ארה"ב, אוסטריה, גרמניה, שוויץ והונגריה הבינו את פוטנציאל הפגיעה הכלכלית והבריאותיות, והחליטו על השבת פעילות מכוני הכושר כבר בשלבים הראשונים של חזרה לשגרה.

בארגון בעלי העסקים בענף הספורט והכושר נמנים רשת סטודיו סי, רשת פרופיט, רשת מועדוני הכושר ספייס, רשת גרייטשייפ, רשת שר פיטנס, רשת מטי מועדוני כושר, רשת סוויפט, מועדוני פרינדס, ועוד מאות חדרי כושר עצמאיים פרטיים וחדרי סטודיו המתמחים בענפי הספורט השונים. בנוסף, למאבק הצטרפו גם רשת הולמס פלייס וארגון מרכזי הספורט והבריכות בישראל התומכים במאבק הארגון.

קבוצת פוקס עם חזרה מיידית מחל"ת ופתיחת כ–300 חנויות הקבוצה

קבוצת פוקס מודיעה כי קיימה בשעות הבוקר המוקדמות ישיבת הנהלה, בה הוחלט על חזרה מיידית מחל"ת של אלפי עובדים לפתיחת כ–300 חנויות הקבוצה במתחמי הפאוואר סנטר וברחובות הראשיים.

התארגנות הקבוצה החלה בשעות הבוקר לצורך הכנסת קולקציות קיץ חדשות לחנויות וסידורם. כל מותגי הקבוצה יהיו פתוחים החל מיום חמישי ב-09:00 במתחמי הפאוואר סנטר וברחובות הראשים.

התאגדות רשתות האופנה והמסחר ופיצויי הקורונה

התאגדות רשתות האופנה והמסחר ניהלה את המאבק למען כלל הסקטורים וכלל העסקים. קטנים, בינוניים וגדולים. בתחילה האוצר קיבל את המתווה שהציעה ההתאגדות רק לגבי העסקים הקטנים. ורק לאחר מכן דרשה ההתאגדות להחיל את המתווה גם על עסקים מעל 20 מיליון שקלים.

לפי הודעת משרד האוצר, יש במשק הישראלי מעל 11,000 עסקים בתחומים השונים שמחזורם מעל 20 מיליון שקלים (תיירות, תעופה, מלונאות, חקלאות מסחר ועוד). רשתות האופנה והמסחר מהוות כ–5% בלבד מהם (500 עסקים במחזור של מעל 20 מיליון שקלים). ההתאגדות הייתה למעשה חוד החנית של המאבק לעזרה ותמיכה של הממשלה בכלל המשק הישראלי. עצוב לראות כיצד גופים אינטרסנטיים מציירים תמונה הפוכה ושקרית כאילו ההתאגדות דאגה לרשתות הגדולות בלבד. אנחנו אנשי עסקים וכל רצוננו לחזור לעבוד, למכור ולהיות הכי טובים בעסקים.

הפיצוי עליו הודיעה הממשלה אמש הוא חשוב ונכון אבל חלקי בלבד. יחד עם זאת, אנחנו פותחים את החנויות וחוזרים להניע את המשק ולהחזיר את העובדים שלנו בהדרגה.

תיירות

עמותת מורי הדרך מורשת דרך עם הפגנה מול משרד האוצר בירושלים

המחאה מגיעה בעקבות משבר עמוק בענף התיירות שפוגעת בכלל מורי הדרך לתיירות נכנסת בישראל. מורי הדרך הם הראשונים שנפגעו, ושלא כמו שאר המשק הישראלי (העצמאיים בישראל)  מורי הדרך לא יעבדו במהלך השנה הקרובה, והם דורשים כעת את התערבות הממשלה ומשרד התיירות במתן פתרונות כלכליים למשבר העמוק והקשה אליו נקלעו.

מורי הדרך בעלי רכבי אשכול מוחרגים על פי צו סיווג מעסיקים מ 1972 ואינם זכאים לדמי אבטלה למרות שרכב אשכול הוא הכלי שבאמצעותו הם מחוללים את חווית התיירות עבור המבקר מחו"ל.

תיירות הגולן נערכת לחזרה לשגרה

היערכות שיא בגולן לקראת פתיחתם המחודשת של מקומות הלינה, הצימרים ובתי ההארחה השונים. ההקלות הצפויות בתחום התיירות צפויות להיכנס לתוקף בקרוב, בהתאם למגבלות והתיירות בישראל הולכת לשנות את פניה. התייר הישראלי צפוי להעדיף לינה משפחתית בצימרים מבודדים על פני מלונות הומי אדם. באגף התיירות בחברה הכלכלית גולן צופים ביקוש גבוהה למקומות הלינה בגולן בייחוד בשל המענה המדויק התואם את המגבלות שמציע הגולן למשפחות. באגף מאגדים בימים אלו את תיירני הגולן שיערכו לתת מענה בהתאם לתו הסגול.

הגולן משופע באתרי לינה ברמות מחיר משתנות ושוות לכל נפש  – צימרים, חאנים, אתרי קמפינג וגלאמפינג ופתרונות מדויקים לתייר שמחפש אוורור אחרי תקופת סגר קשה ויחד עם זאת דורש לשמור על בריאות משפחתו בזמן החופשה. האפשרות לצאת מפתח הצימר ישירות לטיולים בטבע, במסלולי טיול מסומנים או פשוט לשבת מול הנוף הגולני הייחודי או הכינרת העולה על גדותיה מתאימים מאוד לרוח התקופה.

עודד פורת מנהל אגף תיירות גולן: "זוהי תקופת שיא בנופי הגולן. הגולן ירוק מתמיד, הנחלים שוצפים, פסגת החרמון עדיין מעוטרת בפסים לבנים והכל פורח מסביב. מפלס הכינרת בשיאו ומזג האוויר מושלם לטיולים. אנו באגף התיירות בחברה כלכלית גולן מזהים את הצורך של עם ישראל לנשום, לצאת לטבע לחזור לשגרה. ברור לנו שהמציאות השתנתה ושעלינו לספק לתייר הישראלי אפשרויות לנופש במחירים שווים לכל נפש, אפשרויות לינה מגוונות ולצידן אפשרויות בילוי ותוכן שכולם מותאמים ועומדים בדרישות המחמירות של התו הסגול ע"מ לשמור על בריאות הציבור.

תיירני הגולן עסוקים בימים אלו בהכנת האתרים שלהם במלוא המרץ. מי שיגיע לנפוש בגולן ייהנה מחוויה של לינה מותאמת ואינטימית, מסלולי טיול, אתרי טבע ומורשת והנגשה של מרכזי המבקרים, היקבים והתוצרת החקלאית והכל בהתאם להנחיות משרד הבריאות עם הקפדה על שמירת הנהלים.

ניקוי ראש בנופים הכי יפים בארץ, עם תחושת מרחבים פתוחים ואפשרות להרגיש בחו"ל במרחק שעתיים נסיעה מאזור המרכז. טיולים או מנוחה מול נופי הגולן הפתוחים ישיבו לכל אחד את תחושת החופש והחזרה לאיכות חיים".

צפת עם הערכות קורונה בברי צדיקים, מקווה הארי וסמטאות העיר

מנהרות_תת קרקעיות בצפת (צילום דייב בנדר)

ברשויות רבות חושבים כיצד לסייע לעסקים ביימי הקורונה הלא פשוטים, ערי התיירות הם אלו שנפגעו בצורה הקשה ביותר מהקורונה נוכח עצירת הטיסות לישראל וכן סגירת הצימרים ובתי המלון, בין ערים אלו גם העיר העתיקה בצפת. בשל כך מקדמים בימים אלו ראש העיר שוקי אוחנה יחד עם חבר מועצת העיר יוחאי עזרא תכנית שתחזיר את התיירים לצפת, כרגע מהסמארטפון בהמשך גם פיזית.

על פי התוכנית שנמצאת כבר בשלבי ביצוע, בימים אלו חמישה צוותים מקצועיים פועלים במקביל להקמת פלטפורמה שתאפשר להשתטח על קברי הצדיקים בבית העלמין העתיק של צפת מכל מקום בעולם, לבקר במקווה הארי, לצעוד בסמטאות הקסומות, להתרשם מבתי הכנסת ההיסטוריים וחשוב מכל- גם לקנות בגלריות ובעסקים בצפת עם משלוחים עד הבית- העיר העתיקה בצפת זמינה בנייד!. בעיריית צפת מבינים כי על מנת לחשוף את הממשק החדש ולייצר פעילות לגלריות יש צורך לאפשר לגולשים להיחשף לאתרים ההיסטוריים המשמעותיים בעיר, ויאפשרו לגולשים מכל העולם ללא עלות לבקר דרך המחשב/ הנייד באתרים ההיסטוריים האטרקטיביים.

בימים אלו מתבצעות עבודות להפקת סיור וירטואלי שיקיף את כל העיר העתיקה בצפת, הסיור ילווה בכתוביות בעברית ובאנגלית שיעניקו את כל המיידע אודות המבנים ההיסטוריים והמקומות השונים בצפת. כמו כן, בשדרת הגלריות לדוגמה, בכל הגעה לדלת של גלריה, יפתח מיידע עם הסבר מה ניתן למצוא בגלריה זו וכן קישור לאתר הגלריה/ סיור וירטואלי בתוך הגלריה עצמה.

בנוסף על כך, מקימים בעיריית צפת גם קניון דיגיטלי לכלל העסקים בצפת, רחוב ירושלים גם כן יהפוך לציר וירטואלי חווייתית למשתמש. כמו כן, בעירייה רכשו מאות שעות ייעוץ ממעוף במטרה לסייע לעסקים בימים לא פשוטים אלו. "אנחנו עובדים סביב השעון, כל יום שווה לא מעט כסף לעסקים בצפת והמטרה להשלים את הפרויקט כמה שיותר מהר על מנת לאפשר לעסקים התאוששות מהירה. אנחנו הרשות הראשונה בישראל שדחתה עם תחילת התפשטות הנגיף את תשלומי הארנונה, הובלנו מאבק לביטול התשלומים למשך שלושה חודשים ופועלים כל העת לסייע לעסקים. ההקלות של הימים האחרונים לא יחזירו את עם ישראל בהמוניו לרחובות ובטח שלא את התיירים בהעדר טיסות. עסקי הגלריות מבוססים על תיירות כך שהמוצר החדש ייתן מענה משמעותי גם בימים אלו וגם לאחר הקורונה עם כלים מתקדמים שיעצימו את חווית המטייל" הוסיף אוחנה.

על פי הנתונים, את העיר צפת פוקדים מידי שנה 1.2 מיליון תיירים, בשנה האחרונה הושקו גם מספר פסטיבלים שמשכו מבקרים רבים לעיר המתחדשת וכעת מנסים באמצעות הכלים הדיגיטליים לשמר את הקיים. מי ששותף להובלת המהלך הוא חבר מועצת העיר יוחאי עזרא שסיפר: "כעת התיירים יקבלו את החוויה מהבית, יוכלו להתרשם לחוות ולקנות, אני בטוח שזה ייתן להם טעם של עוד ואחרי שהכל יסתיים הם גם יגיעו פיזית לצפת. יחד עם ראש העיר אני רואה חשיבות רבה בסיוע וחיזוק העסקים ואנו עושים ככל שניתן לסייע".

בנוסף לסיוע נרחב זה, ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ביקש מהמחלקה המשפטית לבחון הגדלה של ההטבה הניתנת לעסקים בהצעות מחיר לרשות המקומית. כיום עסק מקומי נהנה מהטבה של 5% על פני עסקים מחוץ לעיר וכעת בוחנים משפטית בעיריית צפת הגדלה של הטבה זו.

כאמור, בימים אלו חמישה צוותים מקצועיים פועלים במקביל על מנת להשלים את הקמת הפלטפורמות בתוך כשבוע ולצמצם נזקים. אגב, בעיריית צפת מתכננים כי הפלטפורמה החדשה תפעל גם לאחר ימי הקורונה ותאפשר למבקרים לחוות את העיר העתיקה בצורה טובה גם ללא ליווי מודרך, להתמצא טוב יותר בסמטאות וללמוד את ההיסטוריה של כל מבנה.

מלונות מטיילים חוזרים 14 למאי

מלון מטיילים ארץ דפנה והחרמון מציץ ברקע (צילום דני בר)

רשת מלונות מטיילים חוזרת לפעילות בחלק מהמלונת בגליל, וזאת עפ"י הנחיות משרד הבריאות..

 • הוילג' – 70 דונם של מרחבי דשא ועצים, בקתות פרטיות במרחק הליכה של 2 דק' מנחל החצבני ומנהר הירדן! מוזמנים להתארח וליהנות מהטבע של הגליל. להזמנות באתר…
 • ארץ דפנה – חדרי אירוח מרווחים ומעוצבים המוקפים מדשאות ועצים עתיקים מזמינים אתכם לחופשה רגועה בטבע. נחל דן זורם ליד החדרים ומומלץ בחום לצאת ולטייל במרחבים הפתוחים! להזמנות באתר…
 • מלכיה – 700 מטר מעל פני הים, ברכס הרי נפתלי שבגליל העליון, לא תאמינו ותשמחו לגלות שגם כשחם בכל הארץ כאן קריר ונעים! מוזמנים לחופשה בחדרי אירוח שמשתלבים מעולה עם הסביבה הירוקה שמחכה לכם בחוץ. להזמנות באתר…

בנוסף, ברשת חוזרים לטייל בטבע ומזמינים אתכם להצטרף לטיולים מודרכים בקבוצה אינטימית

של עד כ-8 משפחות שאוהבות את הטבע ואוהבות לטייל. נשמור כולנו על מרחק בין משפחה למשפחה וכך נוכל ליהנות בבטחה מהטבע ומזמן איכות במרחבי הגליל והגולן.

אפשר להזמין לילה אחד גם בסופ”ש בחודשים מאי – יוני. ברשת מודיעים שנקבל אתכם עם Check In טלפוני ומהיר. נבדוק את החום שלכם בהגעה למלון. תוכלו להזמין ארוחת בוקר ארוזה לחדר. יהיה אלכוג’ל בשפע ותוכלו גם לקנות: כפפות, מסיכות ואלכוג’ל במלון.
הבריכות בינתיים יהיו סגורות עד לאישור משרד הבריאות, אבל הנחל נמצא במרחק קצר. אנחנו מצפים מכם להתנהג בהתאם להנחיות משרד הבריאות ולשמור על עצמכם ועלינו.

ענף התיירות הכפרית נערך לאירוח עפ"י התקן החדש בגליל, גולן והערבה התיכונה

ענף התיירות הכפרית בפריפריה הרחוקה, כבר נערך לפעילות עסקית חלקית בהתאם לתקן החדש 'התו הסגול', הכולל הנחיות ונהלים חדשים בעסקים, "אין ספק כי ה'תו הסגול' יתאים בראשית התהליך לתיירות הכפרית, בעלת הצימרים והמרחבים, בהם אין סכנה להתקהלות ואני מקווה כי משרד התיירות וממשלת ישראל יאשרו זאת בקרוב", אומרת דורית אלמליח מנהלת עמותת "ארץ הגליל" ומוסיפה: "עם הכרזת ההנחיות החדשות אנו פועלים במרץ מול התיירנים בגליל, מלווים אותם ונערכים בשיתוף משרד התיירות לבחינת כמויות ואפשרויות הלינה השונות באזורנו. ה'תו הסגול' יכול לסמל את התחלת שיקומו של הענף שספג נזק כלכלי עצום ובמקביל יאפשר לציבור ליהנות מחוויה תיירותית לאחר ימים רבים של סגר. התיירות הכפרית מאופיינת באפשרויות לינה בחדרי אירוח וכפרי נופש, אשר בהם מוצעים חדרים צמודי קרקע ומבודדים יחסית, הנמצאים בסביבה כפרית דלילת אוכלוסייה, פרושים על פני שטח גדול שאינו צפוף, לצד מרחבי טבע גדולים המאפשרים תנועה ללא חיכוך בין המבקרים, אפשרות הגעת האורחים עם רכבם בסמוך לחדר, כמו כן ברובם מטבחונים המאפשרים בישול באופן עצמאי" אומרת אלמליח.

גם תיירני הערבה התיכונה, נערכים על מנת להתאים את הנהלים במרחב הכפרי במושבי הערבה התיכונה, לאופי האירוח הנדרש על פי ה'תו הסגול', בין היתר מינוי אחראי לנושא הקורונה בענף התיירות שיהיה אמון על שמירת כללי ההיגיינה וההנחיות כמו חבישת מסכה בעת העבודה, איסור התקהלות וכן ארוחות משותפות, חובת בדיקת חום בכניסה לעבודה, שיבוץ באותה קבוצת הסעה ומשמרות אחידות, כל זאת לצד חיטוי קפדני של המתחם ושמירה על כללי ההיגיינה המחמירים ביותר, היערכות לוגיסטית וכוח אדם לארוחת בחדרים, הצבת שילוט מתאים ועוד, הכול במטרה לאפשר אירוח המותאם לתקן החדש.

נעמי בקר, מנהלת החברה לפיתוח הערבה התיכונה אומרת, כי אין לה ספק שהתיירות ברובה תוכל להתאים עצמה לתקן החדש ולהתאושש מהמשבר, מאחר והאזור מציע אופי תיירותי מדברי, הכולל מרחבים גדולים במדבר, טיולי שטח והרבה שמש המועילה לבריאות "התיירות המדברית בערבה התיכונה מציעה מגוון סוגי הלנה כפרית, בצימרים, מתחמי קרוואנים ועוד. התיירות בערבה מבודדת לחלוטין, באווירה כפרית וחקלאית, נאמנה לטבע הנראה מכל פינה ועשירה בנופי בראשית מרהיבים" אומרת בקר.

חיים סתתיהו, מנכ"ל כפר הנופש עין גב בכינרת: "לשמחתנו חדרי כפר הנופש ממוקמים ממש בסמוך לקו המים של הכינרת, מרקם המרחב שלנו מאפשר התאמה מוחלטת לאירוח בתנאים החדשים, חוף הרחצה הינו רחב ידיים ומאפשר שמירה על ריחוק, הארוחות יסופקו על ידי הצוות שיוכשר לחדרים ונעמוד בכל כללי ה'תו הסגול' שיאפשר עבורנו פעילות תחת מגבלות הקורונה. שלחנו מסמך הצעה למשרד התיירות, מטעם כלל כפרי הנופש בסובב כינרת, בכדי שנוכל כולנו לפעול על פי תו התקן החדש. הכינרת מלאה השנה וחבל שלא לאשר למספר משפחות שנוכל לארח, ליהנות מכל היופי הזה ולנוח מהמשבר הקשה" אומר סתתיהו.

דיתי גולדשטיין, מנכ"לית כפר הנופש עין זיוון: "קיבוץ עין זיוון ממוקם בצפון רמת הגולן ומציע אירוח בבקתות עץ כפריות במרחב הפתוח, המנותקים ממתחם הלובי וחדר האוכל, דבר המאפשר לנו להתאים את פעילות כפר הנופש להנחיות הממשלה החדשות. אנו נערכים בהקפדה יתרה לחיטוי כלל המתחם, במקביל להכשרת כוח האדם שיפעל על פי התקנות, כך שהאורחים שיגיעו אלינו ירגישו בטוחים מעל הכול וייהנו מחוויית אירוח בגולן, כבר התחלנו בהיערכות ומקווים כי משרד התיירות יאשר את ההתנהלות החדשה על פי התקן במהרה, כך שנוכל לשוב לעבודה וגם לשחרר את כלל המשפחות שהיו כלואות בבתיהן ימים רבים ומייחלות לחופש ומרחבים" אומרת גולדשטיין.

בתי מלון נוספים מודיעים על פתיחה מחודשת חלקית

קבוצת האחים נקש פותחת 4 ממלונותיה: הריף באילת, מילוס בים המלח, סטאי בכנרת ובית בגליל. הכוונה לפתוח ב-28 במאי.

סטאי כנרת: ממוקם בשמורת טבע ומשתרע על פני שטח פתוח של יותר מ-40 דונם,  כולל 158 חדרים ווילות בגודל של כ-55 מ"ר כל אחת, המתאימות לאירוח של משפחה בת 4 נפשות. בווילות, מרפסות עם נוף לכנרת או להרי הגולן. לאורחים מוצעים עשרות זוגות אופניים לרכיבה (ללא תשלום) ושבילי הליכה מוסדרים במתחם המלון. להזמנות האתר…

הריף אילת: ממוקם על חוף הים כולל 79 חדרים מרווחים, חלקם עם יציאה ישירה לבריכה פרטית. להזמנות באתר…

מילוס ים המלח: צמוד לחוף עין בוקק וכולל חדרים עם בריכות פרטיות. המלון מציע גינה וגם אופניים לשימושכם. להזמנות באתר…

בית בגליל ראש פינה: נמצא על ראש גבעה ביער ביריה, ומציע נוף פנורמי לכנרת ולרמת הגולן, גן גדול ומשתרע על שטח של 30 דונם, כולל 36 סוויטות מאובזרות. להזמנות באתר…

מלונות אוליב ורימונים פותחים חלקית מה-15 במאי

הנוף הנשקף מרחבת החדר באוליב בגלבוע (צילום דני בר)

רשתות מלונות אוליב המחזיקה גם ברשת רימונים פותחת 7 מלונות החל מה-15 במאי. בשלב ראשון יפתחו הרשתות באופן הדרגתי חלק ממלונותיהם, בתוכם מלונות וכפרי נופש הנמצאים בחיק הטבע במרחבים פתוחים וכוללים דירות וחדרי קרקע.

מלון דריה: חוויה ישראלית על הכנרת .ממוקם בחוף האון עם אזור חוף פרטי, חדרי משפחה ומתקני שעשועים לילדים. להזמנות באתר…

דולפין וילג' בשבי ציון: על חוף הים של מושב שבי ציון הסמוך לנהריה. מתאים למשפחות. להזמנות באתר…

אוליב בגלבוע: צופה על עמק חרוד והתבור. על פני שטח נרחב ופתוח. להזמנות באתר…

אוליב רמות נפתלי: צופה על עמק החולה והחרמון. להזמנות באתר…

במסגרת ההיערכות לפתיחה, יציעו הרשתות אוליב ורימונים מבצעים במלונות שייפתחו ביניהם בחודשי מאי-יוני-יולי. כך למשל, יוצע לבחירה מבצע לילה שני ב50% הנחה או לילה שלישי חינם; ביוני-יולי- אוגוסט ובחגים – ילד ראשון חינם בחדר ההורים; בנוסף לכל המזמינים ישירות מול מרכז ההזמנות הרשתי חופשת 3 לילות מיוני ועד ספטמבר יעניקו הרשתות במתנה כרטיס מנוי מטמון – כניסה שנתית חינם לאתרי רשות הטבע והגנים לפי הרכב החופשה. כחלק מעידוד ההזמנות יתאפשר גם ביטול ללא תשלום עד 48 שעות טרם החופשה.

רשת מלונות בראון פותחת חלקית לאחר יום העצמאות

רשת בראון פותחת מיד לאחר יום העצמאות חלק ממלונות הרשת, כאשר חדרי האוכל יהיו סגורים ואוכל יוגש במגש בנסו יפני.

בראון ביץ' האוס בתל אביב: על רח' הירקון. להזמנות באתר…

מלון פולי האוס מבית מלונות בראון :ממוקם בשוק האמנים נחלת בנימין בתל אביב, ומציע טרסת גג עם נוף לעיר ועוד. להזמנות באתר…

מלון וילה בראון ירושלים: יפתח שעריו מחדש ב-7 למאי. להזמנות באתר…

רכב

כלמוביל עם פתיחת אולמות התצוגה ברחבי הארץ

אולמות התצוגה והמכירה ייפתחו בהתאם לנהלים והנחיות משרד הבריאות ובאכיפה מוגברת של הנהלת הקבוצה. המבקרים באולם יידרשו למדידת חום, תוקפד שמירת מרחק, אי מגע, חבישת  מסיכות וכפפות ושימוש בעמדות חיטוי שיפוזרו במספר נקודות. בכל האולמות יתבצע נוהל חיטוי קבוע הכולל גם חיטוי של כלי הרכב שבתצוגה.

GAC תל אביב עם פתיחתו מחדש של אולם התצוגה ומבצעים

חוזרים לשגרה: אוריון מוביליטי, יבואנית רכבי GAC, מודיעה על פתיחתו המחודשת של אולם התצוגה ביגאל אלון 65, ת"א וחידוש פעילות המכירה הפרונטאלית. זאת, תוך הקפדה יתרה על כלל הדרישות הבריאותיות כמתחייב מהתו הסגול ואף למעלה מכך. בחברה מציינים כי יופעלו נהלי ניקיון מחמירים עבור רכבי התצוגה וההדגמה וכי נקבעו נהלי עבודה חדשים שיאפשרו סביבה בטוחה ובריאה לצוות GAC ולמבקרים באולם ובמרכזי השירות. בין היתר, תאפשר החברה קיום נסיעות התרשמות בבית הלקוח, באזור המרכז.

במהלך התקופה בה היה האולם סגור, בהתאם להנחיות משרד הבריאות, פעלה החברה במתכונת אונליין, תוך שהיא מאפשרת התרשמויות וירטואליות מהרכבים ושיחות וידאו עם מנהל אולם התצוגה ונציגי המכירות במטרה לתת מענה מלא לכל שאלות המתעניינים ברכישה.

מותג הרכב GAC החל את פעילותה הרשמית בישראל לפני כחודשיים וחצי. הדגם הראשון אותו משווקת החברה הינו דגם ה- SUVהחשמלי, ה-GE3, אשר מציע את טווח הנסיעה הטוב ביותר בסגמנט – 309 ק"מ. החברה כבר ביצעה מסירות ראשונות של רכבים ללקוחות שביצעו הזמנות וכעת תמשיך בשיווק הדגם באופן סדיר.

מחירו של הדגם עומד על 139,000 שקלים, כולל עמדת טעינה ביתית וכבל לשימוש בעמדות ציבוריות. חבילת ההשקה של הדגם, חבילת ה- Power pack, כוללת:

 • טיפולים ללא עלות:  טיפולים ללא עלות למשך 3 שנים, או עד 45,000 ק"מ.
 • התחייבות לטרייד-אין עתידי: לאחר 3 שנים ניתן יהיה לקבל מחיר מחירון בעבור ה- GE3, בשדרוג לדגם חדש.
 • תקופת ניסיון: החברה מאפשרת תקופת ניסיון של חצי שנה שבסיומה (ובתנאי שלא חלפה שנה ממועד הרכישה) יוכל הרוכש להחזיר את הרכב ולקבל החזר כספי בניכוי דמי שימוש חודשיים (בכפוף לתקנון).

כעת, לרגל החזרה לשגרה, מציעה החברה, בנוסף לחבילת ה- Power pack, הטבה כפולה ומוגבלת בזמן, במסגרתה יוכלו הרוכשים ליהנות ממימון במסלול תשלום חודשי של 888 שקלים בריבית אטרקטיבית לצד הטבת טרייד-אין במחיר מחירון לרכבו הנוכחי של הרוכש. ההטבות בתוקף עד ה- 31.5.20.

McLaren Senna GTR Race Cars!

הפינה השובבה הפעם עם 2 מכוניות על שזכו לפינוק וציפוי מגן סופר סופר PPF.

קיה מציעה אחריות מורחבת ומזמינה לקוחותיה לבדיקה וחיטוי מכוניתם

החברה מאריכה את תקופת האחריות ללקוחותיה אשר האחריות על רכבם הסתיימה בחודשים פברואר-אפריל 2020 ולא התאפשר להם להגיע למרכזי השירות המורשים לבצע תיקון במסגרת האחריות.

ניתן יהיה לממש את האחריות המורחבת עד לסוף חודש יוני 2020. בנוסף, מזמינה החברה את כל לקוחותיה לבדיקת תקינות הרכב, הכוללת חיטוי והחלפת מסנן מזגן בעלות סמלית מסובסדת.

MERCEDES-AMG CLA 45 S 4Matic – נסיעת מבחן אקזוטית

תעופה

כניסת בעלי דרכון זר אסורה עד 16 למאי – בשלב זה

החל ב-18 במרץ אסרה מדינת ישראל על כניסת זרים לישראל, עפ"י התקנה רשות האוכלוסין וההגירה של ישראל תסרב כניסה לישראל של כל נוסע שאינו אזרח או תושב ישראל. עפ"י התקנה, חברת התעופה אחראית להחזיר בחזרה כל נוסע שכניסתו ארצה סורבה. אי לכך שלל ההודעות, כולל המפורטות בהמשך, הן בערבון מוגבל.

ויזאייר עם פתיחה מחדש של הקווים ללונדון ווינה

וויזאייר WIZZ AIR A321 (צילום יח"צ חו"ל)

ויזאייר הכריזה כי 20 קווים מוינה ואליה יחזרו לפעילות ויפעלו בהתאם להנחיות ואמצעי הזהירות המרביים. בהמשך להכרזתה כי תחזור לפעול מישראל בקו תל אביב-וינה, חברת התעופה מודיעה כי תחזור לפעילות גם בקו תל אביב- לונדון (לוטון)- החל מה-1 במאי. יש לציין שיש ישראלים רבים הטסים מלונדון לישראל ועל כן יתכן שלא יהיה צורך לדחות פתיחת הקו. החברה מדגישה כי תחדש את טיסותיה בתנאי שלא יוכרזו מגבלות נוספות על ידי הממשלה. ויזאייר תקפיד על שמירת מרחק ואי מגע ומבקשת מהנוסעים לטפל בתהליכים הכוללים בין השאר: צ'ק אין, כבודה ורכישות על המטוס באתר האון ליין והטיסה תהיה ללא שימוש במזומנים.

צוות המטוס יחבוש מסיכות וכפפות ויחלק מגבוני חיטוי לנוסעים. כמו כן, המטוסים יעברו חיטוי כל ערב, בהתאם להנחיות הרשמיות.

טאפ TAP אייר פורטוגל חוזרת ב-3 ליוני
החברה התעופה הלאומית של פורטוגל מתכננת לחזור ולהפעיל את הטיסות שלה לארץ כבר ב-3 ביוני. הטיסות המתוכננות יפעלו בתחילה במתכונת של 3 טיסות שבועיות והחל מחודש יולי, החברה צפויה להעלות ל-4 טיסות בשבוע. למעשה, ישראל היא בין המדינות הראשונות שהפורטוגלים מתכננים להחזיר פעילות מסחרית אליהן. חברת התעופה הפורטוגלית החלה לטוס לישראל בחודש מרץ 2019 והקו שלה לליסבון זכה להצלחה גדולה.

עוד חברות מחדשות השירות לנתב"ג

בין חברות התעופה שכבר הודיעו על חידוש הטיסות נמצא את אייר קנדה Air Canada, בריטיש איירוויז British Airways, דלתא איירליינס Delta Airlines ואליטליה Alitalia.

קתאי פסיפיק עם שנה נוספת לחברי מועדון הנוסעים מארקו פולו

חברת התעופה קתאי פיסיפיק מחדשת את החברות לנמצאים במועדון לקוחותיה "Marco Polo" לשנה חינם. החברות במועדון מקנה בין השאר כניסה ללאונג'ים השונים, עדיפות בצ'ק אין, מושבים עם מרווח מוגדל לרגליים ואפשרות להגדלת הכבודה.

עקב הגבלות הנסיעות, חברי המועדון השונים: Green, Silver, Gold  ו Diamond, אשר תקופת חברותם תפוג בין מאי – דצמבר 2020 יזכו להארכה בת שנה, גם אם לא יעמדו בתנאי הסף של דרישת החידוש הרגילה.

זאת ועוד, החברה הודיעה כי תנפיק מחדש את מגוון הטבותיה אשר יפוגו בין מאי לדצמבר 2020 למשך 12 חודשים נוספים, כך שנוסעיה יוכלו ליהנות מהם כאשר הטיסות יתחדשו.

לפרטים ולמידע נוסף על הסדרי הכרטיסים ואמצעי הזהירות בצל משבר הקורונה- COVID-19 Information Centre

אייר בלטיק Aia Baltic עם חידוש הטיסות לישראל ביולי

איר באלטיק Air Baltic (צילום דני בר)

חברת התעופה הבלטית, אייר בלטיק, פרסמה הודעה על חידוש פעילותה. קו הטיסות בין ריגה לתל אביב יחזור בחודש יולי.
"בהתאם להחלטות האחרונות של ממשלת לטביה בנוגע למצב החירום, אנו מתכננים להפעיל מחדש את הטיסות הסדירות שלנו מה-13 במאי. בשבועות הראשונים למבצע נטוס מדי יום מריגה ל-14 ערים אירופיות – מרכזים עסקיים ופוליטיים חשובים. החל מחודש יוני נוסיף בהדרגה יעדים נוספים, כולל יעדים פופולריים לחופשת קיץ ונפתח מחדש גם את הטיסות הישירות מטאלין ומווילנה".

עפ"י הודעת החברה, בסוף הקיץ רשת הקווים שלה תכלול 49 יעדים ו-2 יעדים נוספים עומדים להצטרף בחורף. כל טיסות החברה יופעלו במטוס האיירבוס A220-300 החדש.
ב'שגרת הקורונה' החברה תנהיג נהלי היגיינה חדשים במטוס עפ"י הכללים המתחייבים.
החל ב-13 במאי החברה תטוס מריגה ל: אמסטרדם, שטוקהולם, בריסל, פריז, קופנהגן, פרנקפורט, המבורג, הלסינקי, לונדון, מינכן, אוסלו, טאלין, וילנה, מוסקבה. החל מחודש יולי כאמור, החברה תפעיל טיסות מריגה לתל אביב, ובין השאר ל: ורשה, פראג, בודפשט, דוברובניק ורומא.

שונות

ספור עצוב שאופיני למדינתנו – סיפר יגאל מנור

לפני שיצאתי לגמלאות עסקתי, בין היתר, בחברת אלביט מערכות בהכנת תוכנית עסקית לפרוייקט מהפכני של כיבוי אש מן האוויר – לא של פיזור מים שמיד עם יציאתם מהמטוס מתפזרים במכת הרוח, הופכים לספריי ומתאדים עוד הרבה טרם הגעתם לקרקע (שזו הסיבה שמשתמשים היום במעכבי בעירה במקום במים), אלא של הטלת שקיות מים (מתכלות וידידותיות לסביבה) בעלות תכונות בליסטיות שניתן לכוונן כמו פצצות קטנות בדיוק אל מוקד האש, והן תגענה, תתפוצצנה עליו ותפזרנה את המים בדיוק במקום הנדרש לכיבויה.

המערכת נרשמה כפטנט ע"י אלביט מערכות, והדבר היפה ביותר ברעיון הזה הוא שאין חובה להחזיק צי מטוסים ייעודי למטרת כיבוי אש, אלא ניתן לצייד מסוקים ומטוסי מטען במערכת הטלה שתותקן עליהם רק בעת הצורך למטרה זו.

הקרן הדו-לאומית ישראל אמריקה BIRD השקיעה קרוב למיליון דולר בפרויקט, והאיחוד האירופאי השקיע גם הוא דרך תוכנית שלו מעל שני מיליון יורו. חשבתי כשיצאתי לגמלאות שהרעיון כל כך מוצלח שבתוך שנה שנתיים הוא יגיע למימוש ויוכל להציל חיים ורכוש. אבל מסתבר שבארץ שבה מפקדי חיל האוויר קונים מטוסי F-35 כדי להילחם באויבים רוכבי גמלים ונוהגי טויוטה, האגו שלהם מנופח מכדי להקציב מסוק או שניים לצורך הוכחת היתכנות לפרויקט הזה.

ולכן ההוכחה לגבי דיוק המערכת והכיסוי הנדרש שלה ניתנה דווקא בסן ברנדינו, ארה"ב. וזה קרה כבר בסוף חודש יולי השנה!  ועדיין המערכת שוכבת כאבן שאין לה הופכין בזמן שטייסת מטוסי כיבוי שעולה הון אך אינה מכבה אש ממשיכה להמטיר מעכבי בעירה מהאוויר. עדיין היא אינה זמינה בארץ גם אחרי שריפת הכרמל, ועדיין ממשלתנו ממשיכה לבקש סיוע ממדינות זרות שמטוסיהן עושים בדיוק את מה שלא צריך!!! מדהים, לא?

ח"כ אורלי פרומן בועדת הכספים על משבר עולם התרבות בצל מגפת הקורונה

ח"כ אורלי פרומן (יש עתיד-תל"ם) התייחסה לדיון בוועדת הכספים אמרה: "מאות מיליוני השקלים המתוכננים להיות מבוזבזים על הממשלה המנופחת והמוגזמת שעתידה לקום פה, יכולים להציל גם את האומנים, את האמנות והתרבות הישראלית."

ח"כ אורלי פרומן (לשעבר מנכ"לית משרד התרבות והספורט) הוסיפה ואמרה: "לצערי, לא שמענו באף תכנית אסטרטגית ליציאה מהמשבר, תכנון להוצאת עולם התרבות מהמשבר העמוק בו הוא מצוי. לא שמעתי על תכנית לשיקום והצלת התרבות הישראלית. תחומי התרבות והאמנות מעסיקים אלפי אמנים ועובדים המובטלים כיום ומאות מוסדות תרבות שנסגרו. תעשייה ענפה הופסקה ברגע. על משרדי האוצר והתרבות להציג תכנית כלכלית בהקדם ולהפעיל מנגנון פיצוי הולם לכלל האומנים, המוסדות והעובדים. כל אלו הם חלק משמעותי מהשיקום הכלכלי של המשק!
התרבות והאמנות הם מאבני היסוד לאורח חיים נורמטיבי, הם הנשמה היתירה החשובה כל כך לחוסן הלאומי, החברתי והבריאותי של החברה הישראלית, של אזרחיה. מי אנחנו בלי האמנות והתרבות?".

איגוד ערים כינרת מזהיר מפני הגעה לחופי הכינרת – מעתה יחולקו דו"חות למפירי ההוראות

עונת הנדידה באגם הכנרת (צילום אבי אריש)

למרות הנחיות ברורות של משרדי הפנים והבריאות על סגירת כלל חופי הרחצה בישראל, כולל חופי הכינרת ולמרות השילוט אשר הוצב בכניסה לכל חופי איגוד ערים כינרת המורה כי החופים סגורים ואין כניסה אליהם, מדווחים פקחי רשות הכינרת ויחידת המתנדבים "משמר הסביבה כינרת" על מספר רב של אנשים ומשפחות, המגיעים לחופי איגוד ערים כינרת בניגוד להוראות.

חגי לוין, מנהל יחידת הפיקוח והאכיפה ברשות הכינרת אומר, כי הנחיות הממשלה מורות על סגירה מוחלטת של חופי הרחצה בישראל, חסימת חניוני יום ולילה, נעילת שערים, חסימת אזורי חניות רכבים וכל דרכי הגישה לחופים וזאת במטרה למנוע שוטטות של אנשים, קרבה לאחרים, התקהלויות באזורים ציבוריים וכן המצאות בחופים ללא שירותי הצלה, "לצערנו ישנם כאלו אשר אינם ממלאים אחר ההוראות, מגיעים לחופי הכינרת ועוברים על ההנחיות המפורשות. בשבוע האחרון אנו נתקלים בעוד ועוד משפחות ואנשים שמגיעים לחופים וגורמים למשטרת ישראל, מג"ב, הפקחים והמתנדבים, לעסוק בפינוי" אומר לוין ומוסף: "עד כה, הוצאנו את האנשים מהחופים והזהרנו לבל יחזרו, אך כעת, עקב ריבוי המקרים וחוסר ההבנה לסכנה שבדבר, נאלץ לחלק דו"חות כספיים כולל תלונה למשטרה על פריצה וכד' לאלו שיפרו את ההנחיות" אומר לוין.

ברשות הכינרת אומרים, כי העולם כולו נמצא במצב קשה שאינו מתיר לאיש לזלזל בהנחיות הברורות של משרדי הממשלה וכי על כל אחד לקחת אחריות על עצמו, הקרובים לו וזולתו ולהישמע להנחיות למרות הקושי וכי אין לצאת אל המרחבים הציבוריים והחופים בתקווה, כי התקופה תסתיים בקרוב וכולנו נחזור לשגרה.

פרטים ניתן לקבל כל העת בכוכבית כינרת מכל טלפון נייד- 55477*.

כתיבת תגובה