מגזין זמן הקורונה Corona Time 3/2020

עידן הקורונה מחייב גם התייחסותנו עם הצעות ועצות לשוהים בסגר ||| טיפים להורים ומשפחות איך לעבור את התקופה ||| מה אפשר לראות ולשמוע בבית עם אפליקציות וטכנולוגיה, ספרים ועוד ||| מוצרים חדשים רלוונטיים לזמן הקורונה ||| מכון ויצמן, פורד ועוד מתגייסים למלחמה בקורונה ||| לשאר החידושים והחדשות בהמשך…

הצעה לפעילות מאיטליה – תליית דגל אופטימי על מעקה המרפסת (צילום מסך)

מה עושים בבית

מנחת ההורים אביבה בר עם הצעות לפעילויות ילדים

בימים אלה אנחנו חווים אי וודאות לא פשוטים לנו, ולא פחות מכך, הם לא פשוטים לילדים שלנו. מה חושבים ומרגישים הילדים? איך מתווכים לילדים את מה שקורה סביבם הן בתקשורת האלקטרונית והמסכים ובעיקר בהתנהלות השונה עם הסביבה? מה מספרים לילדים הקטנים? איך מעבירים את שעות היום ומעסיקים אותם ימים שלמים וככל הנראה גם לתקופה ממושכת ?

להלן כמה כללים וצעדים שמומלץ לנהוג לפיהם:

 • לשדר לילדים רוגע ואופטימיות. אם יראו אותנו לחוצים ועצבניים וכל הזמן צמודים לחדשות בנייד או ב-TV גם הם יהיו מודאגים.
 • חשוב לתת לילדים את ההרגשה שהם בטוחים ומוגנים – שאנו ההורים תמיד תומכים ושומרים עליהם.
 • חשוב לטעת בילדים תחושת בטחון, שאנחנו כמשפחה, יחד נצלח את התקופה המאתגרת הזו.
 • צריך לספר לילדים בקצרה על הוירוס ועל כללי ההתנהגות שיש להקפיד עליהם כמו רחיצת ידיים זמן ממושך.
 • יש להכניס לפרופורציות את המצב החדש. להסביר שרוב האנשים לא נדבקים וגם רוב החולים בעצם יחלימו מווירוס הקורונה.
 • חשוב לתת לילדים להביע את החששות שלהם ולומר להם שמסגרות הלימודים ומקומות הבילוי מושבתים כדי למנוע הדבקה.
 • נצלו את הזמן כהזדמנות לגיבוש משפחתי.
 • חשוב לארגן לילדים סדר יום ולו"ז מובנה עם מגוון פעילויות. הכוונה לא לאפשר הפיכת היום ללילה ליום ולא "למות" משעמום.
 • הקפידו על ארוחות בזמן קבוע.
 • החליטו כל ערב על הפעילויות ליום המחרת. כתבו את סדר היום של מחר על לוח מחיק או דף נייר ותלו אותו על המקרר.

יש הרבה אפשרויות לפעילויות עם הילדים. להלן כמה הצעות:

 • לצאת הורה עם הילדים להשתעשע לבד בחצר הבית (למי שיש חצר) או אפילו בגינה מתחת לבנין או החניון (אפשר לתאם עם שאר המשפחות, לו"ז כך שכל פעם משפחה אחרת תתאוורר למטה)
 • משחקי קופסא שמזמן לא נגענו בהם כמו: פאזלים, טאקי, דוקים ועוד (בהתאם לגיל הילדים)
 • עזרה בעבודות הבית/תורנות: תופתעו לדעת כמה הילדים אוהבים לעזור. אפשר לצרף אותם לעזרה בהכנסת הבגדים למכונת הכביסה/קיפול כביסה/עריכת השולחן לארוחה/ עזרה בניקיונות לפני חג הפסח
 • אפשר לשאול את הילדים שיציעו רעיונות משלהם
 • יצירה: ציור בגיר, הדבקה, צביעה בגועש, בצק משחק וכו' (ראו הצעות בהמשך)
 • אפייה/בישול עם הילדים (ראו הרבה מתכונים באתר…)
 • קריאת ספרים (הצעות בהמשך הכתבה)
 • מטלות מקוונות מבית הספר או באתרי לימוד חינמיים
 • זמן חופשי מוגדר לצפייה בתוכניות TV (ראו הצעות מעשירות וראויות בהמשך)

לעזרה וייעוץ ניתן לפנות לאביבה בר – מנחת הורים בגישת ניתוח התנהגות. 054-7655220 פייסבוק אביבה בר…

משחקי חברה (צילום Pixabay)

עופר דקל, ישראלי שנמצא כבר 64 יום בבידוד בווהן Wuhan סין, עם 15 עצות מניסיונו

עופר דקל, ישראלי שחי בווהן, סין, העיר בה הכול התחיל, העלה בעמוד הפייסבוק שלו את התובנות והעצות שלו . 15 כללים חשובים מהניסיון של עופר דקל, אחרי 64 ימים בהסגר בלב אזור הסכנה של מגפת הקורונה. חשוב לקרוא ולהפנים:

 1. אל תכניסו אף אחד הביתה. לא חברים, לא משפחה, אף אחד. תסגרו את הדלת וזהו. אם תתבקשו להיבדק על ידי צוות רפואי. במידה ומותר – צאו אל מחוץ לדלת לביצוע הבדיקה. קחו בחשבון שהבודקים אולי היו אצל חולה אחר ועדיין עם אותם בגדים. הישמעו להוראות והיבדקו מחוץ לדירה כדי לא לסכן את שאר האנשים שנמצאים בבית.
 2. נסו להימנע מלקרוא הודעות על קונספירציות מפחידות. בקשו מהחברים שלכם לא לשלוח אליכם שטויות. אחד הדברים הקשים ביותר שהתמודדנו איתו בימים הראשונים היה סרטון שהראה אנשים מתים ברחובות בווהאן. הולכים וצונחים כמו זומבים על הקרקע ומתים. אנחנו ידענו שזה לא אמיתי, אבל לענות לכל חבר ששלח לנו את זה (מתוך כוונה טובה), זה היה מתיש, מלחיץ והשפיע לרעה.
 3. אל תתאמצו "ללמוד, להשכיל, להשלים חומר לימודי, לראות סרט "ממש מומלץ", לקרוא ספר "חובה". אתם בסדר אם אתם לא עושים את זה. 62 ימים בבידוד ולא הצלחתי לקרוא שום ספר, לא למדתי שפת תכנות ולא ראיתי אף סרט. בימים של הלחץ והפחד אין שום אנרגיה למעט הכוחות שנדרשים כדי לשרוד. מי מעניין אותו סדרה על ווירוסים בנטפליקס ("אתה חייב לראות אותה", קיבלתי לפחות 200 המלצות כאלה). אתם ואנחנו עכשיו בסרט מפחיד שכולנו גיבורים בו. עזבו את הסדרות בטלוויזיה, לפחות את המפחידות ופנו זמן אם אתם מצליחים לסדרות נחמדות, רומנטיות ושמחות.
 4. אל תתכננו כלום לעוד שבועיים. ציפייה לשחרור מוקדם תיצור אכזבה ותסכול אם הבידוד יתארך. אלה החיים עכשיו. עד מתי? עד שאפשר יהיה לצאת החוצה.
 5. אל תבטיחו לילדים שיוצאים עוד מעט, עוד כמה ימים. זה לא נכון. תגידו להם את האמת: "יש וירוס מסוכן בחוץ, עכשיו אנחנו בטוחים ומוגנים בבית. נצא כשיהיה בטוח גם בחוץ". הילדים הם חכמים וחזקים ויכילו כל מצב. לפני יומיים, אחרי 59 ימים בבידוד, קיבלנו אישור לצאת החוצה (רק מחוץ לבניין ועדיין לא לצאת מהשכונה). אמרתי לליאם (בן שש) שנצא החוצה. באותו ערב החלטנו לחכות עם היציאה מהבית ולנהוג זהירות. למחרת היה יום מאוד קשה בבית. ליאם היה מאוד מאוכזב ומתוסכל וההתנהגות שלו בהתאם. אל תבטיחו כדי לא לאכזב.
 6. אל תהיו מוטרדים מהעבודה ומה יהיה עם הפרנסה. לא שזה לא מדאיג, זאת בעיה ענקית, אבל במצב שנוצר פשוט אין מה לעשות. כמה שתדאגו לא תוכלו לעשות כלום עכשיו. שימו את הבעיות בצד ככל שתוכלו. הן יחכו לזמן שבו באמת אפשר יהיה לטפל בהן. עכשיו הזמן שלכם לטפל בעצמכם ובמשפחה שאתכם בבידוד והמשפחה שנמצאת במקומות אחרים. לחץ בגלל הפרנסה ירע את המצב הנפשי שלכם ויגזול כוחות. אני יודע שזה כאילו קל להגיד וקשה ליישם. אני יודע כי זה מה שקרה לי. ככל ששחררתי מוקדם יותר את הדאגות ככה נהיה לי יותר קל.
 7. אל תריבו עם מי שאתכם בבידוד. זאת המשפחה שלכם, החברים שלכם. האנשים שבחרתם לחיות איתם את החיים ואתם אוהבים אותם. עכשיו, בזמן קשה כל כך, תעברו יחד את הצרה הזאת. תסכולים וכעסים מזמן עבר רק ירעו את המצב ויקשו עליכם.
 8. אל תישארו במיטה מאוחר יתר על מידה. בבידוד יש תחושה של זמן בלתי נגמר. מה חייבים לעשות היום שאי אפשר לעשות מחר? רפיון ואי הכנת סדר יום מאריך את תחושת הזמן וזה מתסכל עוד יותר.
 9. אל תאכלו חטיפים בין ארוחות, השתדלו לאכול בצורה מסודרת שלוש פעמים ביום בלי לנשנש באמצע. לחץ גורם לאכילת יתר, פחד משפיע בצורה הפוכה ואתה אוכל רק בשביל לתחזק את הגוף. אני ירדתי כבר 10 ק"ג בבידוד הזה (מה שלא הצלחתי שנים). כשהתרגלנו למצב והפסקנו לפחד – עדיין נשארה תחושת חוסר התיאבון.
 10. אל תקראו נבואות אפוקליפטיות. אל תחפשו סימנים של הנה סוף העולם הגיע. זאת מגפה ארורה והיא תסתיים. דברו עם אנשים שעושים לכם טוב. תעודדו אנשים שצריכים מילה טובה, הקשבה. תמיד יש מישהו שמצבו קשה מכם. עזרה לזולת מעבר למעשה הנכון תקל גם עליכם בזמן הקשה הזה.
 11. אל תפקירו את חיות הבית שלכם. עם כל הקושי עכשיו, הן חלק מהמשפחה. בווהאן אסור היה אפילו לרדת עם הכלב החוצה לעשות צרכים. בישראל עדיין מותר וזה מאוד מקל. אצלנו אנשים סיפרו שחיות המחמד שלהם הרגיעו מאוד את הלחץ ושימחו את היושבים בבידוד.
 12. אל תתנו לילדים לשחק משחקים מסוכנים, אל תטפסו על סולמות, אל תיקחו שום סיכון שעלול לדרוש טיפול רפואי שעכשיו מאוד בעייתי. לבתי החולים העמוסים לא יהיה יכולת לטפל בפציעות קלות. בכלל, לצאת לבית חולים זה פחד, כי שם יש מקור הדבקה גדול.
 13. אל תכניסו שום דבר הביתה מבלי לחטא אותו. עדיף באלכוהול לחיטוי 75% ואז לשטוף עם מים. את הקרטונים והאריזות תשאירו מחוץ לבית והכניסו רק את המוצרים עצמם.
 14. אל תשתו מים מהברז. חייבים להרתיח את המים לפני שתייה או צחצוח שיניים. בסין תמיד מרתיחים את המים. בגלל הקורונה יכול להיות שהרשויות באזור שלכם יגדילו את מינון הכלור או חומרים אחרים שבמי השתייה. עדיף להרתיח את המים ולא להסתכן.
 15. אל תכעסו, זה לא עוזר כרגע. לא על עצמכם ולא על אף אחד אחר. כעסים אפשר לשמור לאחר כך. אתם חייבים לשמור על איזון נפשי ולאהוב את עצמכם. מפה תצאו מחוזקים.

ומוסיף דקל: כל מה שכתבתי כאן הגיע מתוך הניסיון שלנו בבידוד הארוך שנכפה עלינו בווהאן. אני בסך הכל מקדים אתכם בחודשיים. אם משהו ממה שכתבתי פה יועיל למשפחה אחת בבידוד, למישהו שנשאר לבד בבית, אז הסיפור של החיים שלנו בזמן הקורונה בווהאן הוא סיפור טוב.

מיקרוסופט עם משחקי מחשב חינם

ענקית התוכנה, מייקרוסופט, מציע שלל משחקי מחשב, שעד כה היו רק במכירה בעלות של עד 300 שקלים למשחק, מציעה כעת להוריד המשחקים ללא עלות בקישור זה…

המרכז הישראלי לאוריגאמי עם ערכת אוריגאמי מקצועית במשלוח עד הבית

המרכז הישראלי לאוריגאמי מתגייס לעזרתכם בימי הקורונה ומציע לכם ערכת אוריגאמי מלאה עם שלוש חוברות (מתחילים ומתקדמים) בהן כ-54 דגמים של בעלי חיים וקיפולים שונים במחיר מיוחד:
צעדים ראשונים – מגוון קיפולי נייר למתחילים כמו סירת מפרש, בובת אצבע, ילדה יפנית פרפר ועוד, אוריגאמי צעצועים – להכנת צעצועים מקיפולי ניר כמו ציפור מנקרת, עכבר מרחרח צפרדע מקרקרת, ציפור מנפנפת ואוריגאמי גן חיות ללימוד קיפולי חיות בקלי קלות כמו חילזון קוף נשר חתול סנאי דינוזאור ועוד.

המרכז הישראלי לאוריגאמי מתגייס לעזרתכם בימי הקורונה ומציע לכם ערכת אוריגמי לילדים עם שלוש חוברות (מתחילים ומתקדמים) בהן כ-54 דגמים של בעלי חיים וקיפולים שונים במחיר מיוחד של 100 שקלים.
*** צעדים ראשונים: מגוון קיפולי נייר למתחילים כמו סירת מפרש, בובת אצבע, ילדה יפנית ועוד

*** אוריגאמי צעצועים: להכנת צעצועים מקיפולי ניר כמו ציפור מנקרת, עכבר מרחרח צפרדע מקרקרת, ציפור מנפנפת ואוריגאמי גן חיות ללימוד קיפולי חיות בקלי קלות כמו חילזון קוף נשר חתול סנאי דינוזאור ועוד.

ערכת אוריגאמי למבוגרים כוללת 2 חוברות של קיפולי קישוטים וכרטיסי ברכה וקיפולי מפיות לאירועים מיוחדים במחיר של 70 שקלים

העיסוק באוריגאמי הוכח כאמנות תרפיותית של ממש וכבסיס לחינוך לעיצוב ולמתמטיקה, כפי שמספרת מירי גולן – מנהלת המרכז לאוריגמי: "קיפולי הנייר מבוססים על חישובים גאומטריים, שהביאו אותי לכתוב תכנית ייחודית ללימודי גאומטריה דרך אוריגמי לילדים בבתי הספר. בשם אוריגאמטריה מדובר באמנות המעודדת את הילדים לחקור וללמוד את הגאומטריה בצורה כייפית ומשעשעת, בעיקר בגילאים צעירים של היסודי, ובכך גם לפוגג את הפחד מפני המקצוע. מורים למתמטיקה שמלמדים את האוריגאמטריה מדווחים על שיפור בהישגי התלמידים ועלייה במוטיבציה ללימוד גיאומטריה. אפשרות למשלוח מהיר בתוספת 50 שקלים בלבד (מהיום למחר), משלוח בדואר רגיל 15 שקלים או איסוף עצמי מהמרכז ברמת גן או הרצליה בתיאום בטלפון או בוואצאפ: 052-4267484. פרטים באתר…

כאן 11 עם כוכבי זהו זה והשיר פרנויה

היום, יום חמישי, 26 במארס 2020, לאחר מהדורת החדשות המרכזית, ישודר ב-כאן 11 ובדיגיטל של כאן, בשעה 21:30 פרק חדש של התוכנית האהובה "זהו זה!".  בתוכנית ישתתפו כל חמשת השחקנים שלקחו חלק בתוכנית המקורית: גידי גוב, מוני מושונוב, שלמה בראבא, אבי קושניר ודבל'ה גליקמן. החמישה יבצעו שורת מערכונים עם הדמויות הוותיקות ודמויות חדשות וישלבו שירים בתוכנית- והכל  ברוח התקופה. הכותב הראשי הוא דניאל לפין ואיתו רמי ורד, נטלי מרכוס ואסף בייזר. עורכת- אתי אנטה, הפקה- אולפני הרצליה.

לרגל התוכנית המיוחדת הקליטו חמשת כוכבי "זהו זה!": שלמה בר אבא, גידי גוב, דב גליקמן, מוני מושונוב ואבי קושניר יחד עם הזמר שלמה גרוניך ביצוע מחודש לשיר "פרנויה" שבוצע בעבר בתוכנית.

כאן 11 עם מרדף עד הבית

איתי הרמן ודודו ארז יגישו את "המרדף עד הבית", גרסה יומית של השעשועון המצליח "המרדף", שבה יתחרה הצ'ייסר במשפחות שנמצאות בבית בשיחת וידיאו התכנית תשודר מדי יום בשעה 18:30 החל מיום חמישי, 26 במרס ב-כאן 11

כמה פעמים ישבתם בבית והייתם משוכנעים שאם רק הייתם יושבים שם במקום המתחרים הייתם עונים על כל השאלות, מנצחים את הצ'ייסר, ולוקחים כמה מאות אלפי שקלים הביתה?

אז בשביל אלו שפנטזו אבל העדיפו עד היום  להשקיף על מה שקורה מעמדת הצופים בספה, תשודר החל מיום חמישי הקרוב, 26 במרס, בימים ראשון עד חמישי, בשעה 18:30, ב-כאן 11, "המרדף עד הבית", תכנית יומית של "המרדף" בגרסה קצת לא שגרתית שלה. במקום מתחרים היושבים מול איתי הרמן באולפן, ומנסים להביס אותו (לרוב בלי הצלחה), ינסו הפעם משפחות חובבות טריוויה, לנצח אותו כשהמשחק מתנהל מולן כשהן בבית באמצעות שיחת וידיאו. את התכנית  יגיש דודו ארז.

HOT Zone ו-HOT VOD עם NCIS

דרמת הלהיט המשטרתית של רשת CBS, נוצרה על ידי מפיק העל דונלד בליסריו ("זינוק לאתמול") וזוכה ה"אמי" צ'אד פלויד ג'ונסון ("מגנום בלש פרטי") כספין-אוף של הסדרה המיתולוגית "JAG" והפכה עם השנים למותג הטלוויזיוני החזק ביותר בעולם.

הסדרה, שעוקבת אחר שירות החקירות הפליליות של חיל הים, היא יותר מעוד דרמה: היא סדרה שמתמקדת בדינמיקות המורכבות לעיתים – והמצחיקות לעיתים – של צוות שנאלץ לעבוד יחד בסיטואציות המתוחות ביותר. הסוכן המיוחד של הצוות, לירוי ג'תרו גיבס (מארק הרמון, "שיקגו הופ", "פחד ותיעוב בלאס וגאס"), סמל מארינס לשעבר, אמנם ממעט במילים, אך הוא בעל כישורי חקירה יוצאים מן הכלל. מתיקי רצח וריגול ועד עלילות טרור, הסוכנים המיוחדים של גיבס מטיילים ברחבי העולם כדי להביא לפתרון פשעים מסובכים.

לצדו של הרמון, שהיה מועמד לאורך השנים לפרסי "אמי" ו"גלובוס הזהב", ישובו לככב העונה המועמד ל"גלובוס הזהב" דיוויד מק'קלאם ("The Man from U.N.C.L.E."), מריה בלו ("היסטוריה של אלימות", "חופשיות על הבר"), שון מאריי ("הוקוס פוקוס"), רוקי קרול ("יס מן"), בריאן דיטזן, ווילמר וילדרמה ("מופע שנות השבעים") ואמילי וויקרשם ("הסופרנוס").

לתפקידי אורח יגיעו העונה זוכה פרס ה"אמי" כריסטופר לויד ("בחזרה לעתיד"), קארי טרנר (ששיחקה את סמלת הארייט סימס בסדרת-האם JAG), פטריק דאפי ("תחנה 19", "אבא חורג אמא חורגת"), אלן גיר ("קאסל", "עקרות בית נואשות"), ליסה לו סיסרו ("בית חולים כללי") ועוד.

החל מה-26.3, ימי חמישי ב-22:00 שני פרקים ברצף, ב-HOT Zone וב-HOT VOD

מקום לשירה עם מפגשים חינמיים של סופרים, משוררים ומחזאים באפליקציית ZOOM

האם ניתן לקרוא את כתבי ניטשה מנקודת מבט ספרותית? היכן מעמידים את "המצלמה" כשכותבים לילדים? באיזה אופן ספרות מדע בדיוני יכולה לסייע בכתיבה בימי מגפה? וכיצד כותבים ספרות מסע מבלי לעזוב את הכורסה?

בכל ערב, עד ערב פסח, "מקום לשירה" יארח בין 20:00-19:00 מפגש ספרותי עם סופר/ת, משורר/ת או מחזאי/ת, שיוקדש לסדנת כתיבה או לקריאה מודרכת. המפגשים מתקיימים באמצעות תוכנת זום, והם פתוחים ללא תשלום לקהל הרחב.
"מקום לשירה" הוקם בשנת 2002 על ידי קבוצה של משוררים ירושלמים ששמה לה למטרה לקדם את השירה בארץ בכלל ובירושלים בפרט, כתמיכה בפיתוח מעמדה התרבותי של ירושלים. השם “מקום לשירה” ביקש לבטא את היעדר המקום הראוי לשירה בירושלים.

פעילות "מקום לשירה" כוללת את בית הספר לאמנויות המילה, בית ספר גבוה לכתיבה הראשון מסוגו בישראל, אירועי ספרות, סדנאות כתיבה לילדים, למבוגרים ולאוכלוסיות מיוחדות, הוצאה לאור, כתב העת “ננופואטיקה”, תערוכות שירה, תכנית שירה קהילתית בטלוויזיה (“שירה מכאן”) ואת פסטיבל ירושלים לשירה – "מטר על מטר".

במסגרת היוזמה החדשה התארחו השבוע הבמאי והמחזאי רוני ניניו והמשורר והחוקר ג'רמי פוגל, ובכל אחד מהם השתתפו עשרות רבות של משתתפים. רשימת המפגשים, היוצרים וההזמנות לפגישות מתעדכנות כאן בדף הפייסבוק של "מקום לשירה", הנה הקרובים שבהם:

יום ראשון, 29.3 בשעה 19:00: כתיבה ומדע בדיוני: החיים אחרי הקורונה – מפגש כתיבה עם הסופר עמיחי שלו, בהשראת קורמאק מקארתי ופול אוסטר.
יום שני, 30.3 בשעה 19:00: כל חלומות העולם: להבין את פרננדו פסואה – מפגש עם המשורר והסופר עודד כרמלי. קריאה בטקסטים נבחרים מהשירה ומהפרוזה של פרננדו פסואה.
יום שלישי, 31.3 שעה 19:00: לצאת למסע בלי לעזוב את הכורסה: כתיבה בבידוד – סדנה עם המשורר והסופר יונתן ברג.
יום רביעי, 1.4 בשעה 19:00: סדנה עם הסופרת שרון קנטור – פרטים בהמשך.
יום חמישי, 2.4 בשעה 19:00: סדנה עם הסופרת נועה ידלין – פרטים בהמשך.

כאן 11 עם יחסים ויראליים של שחר חסון ויוחאי ספונדר

שחר חסון ויוחאי ספונדר, שניים מהסטנדאפיסטים המובילים בישראל, לא מוכנים לשבת מהצד ולצפות בהתפשטות מגפת הקורונה ומחליטים לנקוט ביוזמה. השניים יוצאים לשטח כדי לפזר את ענני הפייק ניוז ואי הוודאות, להגיב על המצב בדרך הומוריסטית ולמצוא פתרונות מיוחדים למצב המטורף שבו אנחנו נתונים.

השניים נפגשים בתוכנית עם מומחים, על מנת לשאוב מידע רלוונטי שחסר לציבור.  הם ייפגשו עם אזרחים בכדי לשמוע את הצרכים בשטח וינסו למצוא דרכים לעזור (בדרכם המיוחדת…), לנפגעים מהמצב, שהם פחות או יותר כל אזרחי ישראל…השניים יציגו את נקודת המבט שלהם לאירועים האקטואליים, יהוו אלטרנטיבה קומית לחדשות וינסו להרים את המורל הלאומי.

תכנית קומדיה אקטואלית "יחסים ויראלים" של שחר חסון ויוחאי ספונדר, כל יום שני בשעה 22:25.

עברית עם סיפורים חדשים של אשכול נבו לקריאה ללא עלות

צילום מסך

לאור הבידוד של רבים והבקשה מאזרחי ישראל למעט ביציאה מהבתים החליט אשכול נבו, מהמוכרים והאהובים בסופרי ישראל, להציע שלושה סיפורים חדשים שלו לקריאה בחינם, ובנוסף, כל ספריו ימכרו בימים אלו בכמעט 50% הנחה. נבו הוא מחבר רבי המכר "ארבעה בתים וגעגוע", "משאלה אחת ימינה", "הראיון האחרון" ועוד.

אשכול נבו: "אם הייתי מוזיקאי, כנראה שהייתי מנגן עכשיו מהמרפסת. כסופר, אני יכול לתת במתנה סיפורים. שלושה סיפורים קצרים חדשים על אהבה. מזל. ואמפתיה. אני מקווה שהם יפיגו את הבדידות שבבידוד ואולי גם יעשו תיאבון לאנשים לחזור לקרוא. הדמיון שלנו עומד לרשותנו תמיד. יש לו חופש תנועה בלתי מוגבל. וזה הזמן ליהנות ממנו".

הסיפורים מלאי קסם ומציגי נקודת מבט ייחודית ושונה על העולם: עורכת דין לענייני גירושין שומעת סיפור שלא ייאמן על איש שפיתח אובססיה לסרטים מבוליבוד. אלא שמאחורי הקלעים מתרחש סרט הודי מסוג שונה לגמרי. סטודנט מתאהב באוהדת כדורגל שפגש בקורס על תורת המשחקים. איך חיים במשולש אהבה של איש, אישה וקבוצה? וסיפור עם נגיעה אקטואלית על אמפתיה והשלכותיה המדבקות.

אסופת הסיפורים של נבו תצטרף בכך לשני ספרים נוספים שנפתחו לקריאה חינם לאור המצב: המותחן רב המכר "איש הלחישות" מאת אלכס נורת' (ידיעות ספרים) ו"מבצע מנהטן", הספר הראשון בסדרת המתח המצליחה לנוער "שליחות חשאית" מאת דנה אלעזר-הלוי (אחוזת בית וידיעות ספרים). הבידוד הביתי וההנחיה לציבור למעט ביציאה מהבתים ובהתקהלויות הביאו רבים לקריאה הדיגיטלית והורדו עשרות אלפי עותקים של הספרים הללו. כך גם כשהם נשמעים להנחיות משרד הבריאות, יכולים הישראלים להתחדש בספרים חדשים ולהקל על עצמם בימים מאתגרים אלו.

כאן 88 עם קוביד 88 של גלעד כהנא

גלעד כהנא מוכר בעיקר כסולן להקת ג'ירפות, וגם כשחקן ("סיפור על אהבה וחושך"), והחל מהערב הוא יהפוך גם למגיש תכנית מוסיקה אישית כשיגיש ב-כאן 88 את "קוביד 88", תכנית לילית משודרת בימים ראשון-רביעי בשעה 22:00.

כיאה לימי הקורונה יגיש כהנא את התכנית הישר מביתו, ולדבריו "התוכנית נולדה כתגובה ספונטנית למציאות היומיומית החדשה שמשתנה במהירות מסחררת, ומאפשרת התבוננות מזוויות חדשות ולאו דווקא קונבנציונליות. יהיה בה שילוב של סאטירה, פרודיה ושיברון לב. מבחינה מדעית קלינית אופטימיות היא התרופה לכל. הסוף בוודאות יהיה טוב, השאלה היא רק כמה תוכניות נספיק לשדר עד שהוא יגיע".

מקום בו רוחות מכות של עופר מרגליות לוי

הספר משלב בין מציאות  ומוטיבים ביוגרפיים לספור מתח בדיוני, שקורה בבאקו. העלילה סוחפת את הקורא להתרחשות מבצעית רווית יצרים, נתונה בלוחות זמנים, משימה ישראלית מורכבת חצופה וארוטית, המשולבת בקונפליקטים ותמרונים פסיכולוגים פוליטיים, להשגת המטרות הלאומיות והאישיות של כל אחת מהדמויות בספר.

ב"באקו" באזרבייג'ן, נמצא סוכן מוסד רדום, שפתח בחיים מקבילים כאדריכל, המקדם פרויקטים ישראלים במזרח אירופה הנקרא ונקלע למשימת הדגל הלאומי במסווה של פרויקט אדריכלי מורכב במדינה שיעית מוסלמית, אזרבייג'ן.

המשימה: הקמת פארק שעשועים אתגרי ליורש העצר האזרי, בלב טבורו הרגיש של הארמון הנשיאותי בבאקו, בקרבה לגבול האיראני, כסיפור כיסוי לפעולה שלאחריה פני המזרח התיכון ישתנו ללא היכר.

פוליטיקאים ערמומיים, מניפולטיביים ותאבי נקם, הרותמים אנשים לרצונותיהם וגורמים להם להרגיש שזו מטרת חייהם, לוחמי שרותי ביטחון ללא מעצורים, אנשים תמימים ובן אחד של נשיא מדינה שיעית מוסלמית, פותחים לנו צוהר לעלילה המאירה באור שונה את דפוסי ההתנהגות והחשיבה המצופים מהדמויות, העוברות טרנספורמציה ריגשית והתפכחות, המביאה אותם לראות את המציאות דרך פריזמה אחרת והצבת מגבלות לכוח הנתון בידי מקבלי ההחלטות.

ספר מתח מומלץ, המתאר מציאות ונפשות קרובות-רחוקות כשאלה פוגשים פוליטיקה ואינטרסים של מעצמות כשבאמצע- מדינתנו הקטנטונת.. ספר מרתק על מזימות, פוליטיקה ויצרים. שילוב נפלא של מציאות ודמיון. לא עזבתי עד העמוד האחרון.

עופר מרגליות לוי, יליד שכונת נחלאות שבירושלים. בילדותו שיחק כדורסל בקבוצת הפועל ירושלים. היה לאתלט מצטיין וחובב אקסטרים שחי  על הקצה. לאחר שירותו הצבאי ביחידה ללוחמה בטרור, סיים בהצטיינות לימודי ארכיטקטורה בבצלאל. עופר הקים משרד פרטי, כיהן כאדריכל העיר מודיעין, כמהנדס  העיר הוד השרון. מאחוריו שנים של תכנון וקידום פרויקטים ייחודיים במזרח אירופה ובאזרבייג'ן ובשנים האחרונות ביצע תפקיד סמנכ"ל תכנון ופיתוח עסקי של חברות נדל"ן ישראליות.

אחד הפרויקטים המשמעותיים שהעניקו השראה לספרו זה, היה הקמת פארק שעשועים אתגרי בארמון הנשיא בבאקו עבור בן הנשיא. הוא הבסיס למותחן מרתק, המשלב בין פרויקט אדריכלי מורכב, לבין אינטרסים ביטחוניים הנשאבים מן המציאות הפוליטית הרגישה במזרח התיכון .

"מקום בו רוחות מכות" ספר נוסף מהספרייה של מדיה 10 – הוצאת ספרים לאנשים פרטיים הרואה את עצמה כמקום להגשמת חלומות ספרותיים של כותבי פרוזה, סיפורת מקורית, שירה, ספרי ילדים ועוד. ניתן לרכוש את הספר ברשתות צומת וסטימצקי או ישירות באתר…

רותם אבוהב בהופעת מרפסות בפתח תקוה

במסגרת אפשרויות הפנאי שעיריית פתח תקוה מקדמת עבור תושבי השכונות השונות, ראש העיר רמי גרינברג, יצר קשר עם השחקנית והקומיקאית רותם אבוהב בדבר קיום הופעה בהפתעה לתושבים במרפסות. רותם נרתמה מיד והערב ערכה האמנית הופעה בהתנדבות לתושבי שכונת נוה גן.

ראש העיר, רמי גרינברג, הודה לרותם על ההירתמות וציין כי "בימים בהם אזרחי ישראל ואזרחים באזורים נרחבים בכל הגלובוס מתמגנים בבתיהם מהחשש להמשך התפרצות הנגיף, מדהים לראות את האומנים שמתגייסים למשימה לצד הרשויות ומנעימים לתושבים את הזמן בבתיהם. בהזדמנות זו אני קורא לכולם להמשיך ולהישמע להוראות משרד הבריאות ולהימנע מלצאת מן הבתים שלא לצורך. עיריית פתח תקוה על כלל אגפיה תמשיך לפעול לרווחת התושבים במצב שנוצר ותסייע ככל שניתן."

אירועי הפנאי מתקיימים מידי יום בשכונות שונות ברחבי העיר ומומלץ לעקוב אחר הפרסומים באתר ובפלטפורמות הדיגיטליות של העירייה.

פסטיבל הקולנוע הצרפתי החל מ-1 באפריל 2020 ב- yes

בעקבות החלטת משרד הבריאות אשר הובילה לביטול אירועי פסטיבל הקולנוע הצרפתי, שהיה אמור להיפתח בשבוע שעבר בכל רחבי הארץ, חברת yes מודיעה על שיתוף פעולה עם המכון הצרפתי בישראל קולנוע לב ועדן סינמה, אשר יאפשר צפייה בטלוויזיה בתוצרת הקולנועית החדשה והמובחרת מצרפת. הסרטים החדשים יעלו בקטגוריית צפייה ייעודית בשירות ה-VOD של yes החל מתחילת אפריל. במקביל תשיק yes באותו היום גם ערוץ צרפתי ציבורי מבית הממשלה הצרפתית-France 3, אשר יאפשר לקהל דובר הצרפתית לשמור על קשר עם המתחולל כעת במדינה ובאירופה על רקע מגפת הקורונה. France 3 משדר את מיטב תכניות הבידור, אירוח, שעשועונים, אופרות סבון, דרמות ועוד. הערוץ החדש יושק באפיק 130 ללא עלות לכלל הלקוחות בחודש הראשון. בין הסרטים הבולטים שהיו אמורים להיות מוקרנים במסגרת אירועי הפסטיבל שבוטל בשל הקורונה, ויגיעו בזמן אמת לשירות ה-VOD של yes:

 • חיי בית הספר LA VIE SCOLAIRE : סרטם של גראן קור מלאד ומהדי אידיר, אחת ההצלחות המפתיעות של הקולנוע הצרפתי בשנה שעברה העוסקת בחיי בית ספר באחת השכונות הקשות בפרברי פריז. סמיה היועצת החינוכית החדשה תעשה הכל להוכיח לתלמידיה שעתיד בהיר יותר אפשרי.
 • שלושה ימים וחיים TROIS JOURS ET UNE VIE : סרטו של ניקולא בוקרייף, המבוסס על מותחן מאת הסופר פייר למטר, יוצר להתראות שם למעלה. בכיכובה של סנדרין בונר. השנה היא 1999 ובארדנים הבלגיים, ילד נעלם לפתע, היעלמותו מסעירה את העיירה כולה.
 • האידיוט  LE DINDON: הקומדיה של ג'ליל לספר, עיבוד מודרני למחזה של יוצר הקומדיות הנודע ג'ורג' פיידו, בכיכובם של דני בון, גיום גליאן, אליס פול ועוד. בגידות, החלפת זהויות ודלתות דופקות כמיטב המסורת של פיידו.
 • לילה קסום אחד –  CHAMBERE 212: סרטו של כריסטוף הונורה בכיכובם של קיארה מסטרויאני ונסן לקוסט, לאחר שנות נישואים רבים עוזבת לילה את בעלה ועוברת לבית מלון המשקיף על דירתם
 • עושים שכונה JUSQU ICE TOUT VA BIEN : סרטו של מחמוד חמידי, הקומדיה המצחיקה שעלתה לאחרונה בבית הקולנוע בכיכובו של ז'יל ללוש וזכתה לביקורות מצויינות: משרד פרסום נאלץ לעבור לעבוד באחד משכונות הפרברים של פריז, לצרכי מס. מה קורה כשמגיעים פריזאיים ללב שכונת מהגרים.
 • אלך לאן שתלכי JIRAI OU TU IRAS : סרטה של השחקנית במאית ג'רלדין נקש, שיתוף פעולה נוסף של נקש עם חברתה הטובה ליילה בקט. שתי אחיות שונות ומרוחקות נאלצות להתמודד עם מחלת אביהן המחברת ביניהן לאחר שנים של ניתוק.
 • חולמת רק עליו JE NE REVE QUE DE VOUS  : סרטו של לורן ביינמן, המספר את סיפור אהבתם של לאון בלום , ראש ממשלת צרפת היהודי וז'אן רייכנבאך, שהלכה אחריו למקום כליאתו במחנה הריכוז בוכנוואלד. אלזה זילברשטיין והיפוליט  ג'ירדו מככבים.
 • דלילי בפריס DLILI A PARIS: סרט האנימציה הקסום וזוכה הסזאר של אמן האנימציה מישל אוסלו . הרפתקה בפריז של תקופת הבל אפוק, בה פוגשת הגיבורה דמויות כמרסל פרוסט, מאיר קירי, לואי פסטר וטולוז לוטרק בין היתר. עם קולה של זמרת האופרה נטלי דסיי
 • המסונוורים LES EBLOUIS: סרט הביכורים של השחקנית שרה סוקו , שזכה להצלחה וגם למועמדויות לפרס הסזאר. מאבקה של קאמי בהוריה הנכנסים לכת רוחנית.
 • מי ירה בפסנתרן TIREZ SUR LE PIANISTE : סרטו הקלאסי של פרנסואה טריפו בכיכובו של הזמר מלחין שרל אזנבור. מותחן שהוא כולו מחוה לסרטי הגנגסטרים האמריקאיים ברוחו הגל החדש הצרפתי.

החגיגה הצרפתית ממשיכה בספריית קולנוע לב ב- yes VOD, שתציע בקטגוריית "פסטיבל הקולנוע הצרפתי", מבחר של כ 60 סרטים צרפתיים מן השנים האחרונות בהם: הארטיסט, המשפחה הפרסית שלי, אהבה, הקונצרט, החברים של ניקולא, החברה החדשה שלי, הקמצן, רנואר, רודן, השקט שבאהבה, תרז ועוד. כמו כן, הסרט תנו לפרוש בשקט! שפתח את פסטיבל או לה לה! לקומדיות צרפתיות האחרון ויצא לפני מספר שבועות לבתי הקולנוע זמין עתה בשירותי ה- VOD של yes ושל HOT.

צפת עם מופעים מיוחדים מול הקהל הצופה מהמרפסות

מסיבת המרפסות- הדור הבא! במהלך השבוע החולף השיקה עיריית צפת מיזם חדש ומקורי במיוחד מטרתו להפיג את השיעמום וליצוק תוכן אמיתי לחיי היום יום של תושביהעיר הנמצאים בבתים לאור ההנחיות של משרד הבריאות. במסגרת הפרויקט החל מיום ראשון מתקיימים מופעים רבים,  כל פעם בשכונה אחרת, ברחבי העיר צפת כאשר האומן יופיע במרכז הרחוב ואילו התושבים יצפו במופע מהחלונות והמרפסות התכנים יותאמו לשכונות השונות רחבי העיר צפת כאשר בין התכנים שנסגרו עד כה ניתן למצוא: זמרים, נגנים, קוסמים, כוכבי רשת, לוליינים, כוכבי ילדים ועוד!.

המופעים מועברים גם בעמוד הפייסבוק בשידור חי כך שגם התושבים המתגוררים באזורים אחרים בעיר יוכלו להנות מכך. התכנים מותאמים גם ברמת סוג האוכלוסיה המתגוררת באותה שכונה לרבות המגזר  החרדי. את הערב הראשון פתחו בצפת עם הזמר בן סנוף תושב העיר צפת שהינו אחד מהזמרים הבולטים במדינה בייחוד בז’אנר החופות והחתונות. מאות תושבים יצאו למרפסות שרו רקדו ושמחו כשבידיהם דגל ישראל. הזמר הלהיב את התושבים וחימום את ליבם למשך כ 40 דקות של מופע קצבי ושמח. מחרת הופיע לוליין בשכונות רבות ברחבי העיר ונגן הכליזמרים החסידי- דב זילברמן ניגן בשכונת מאור חיים. כמו כן הזמר הצפתי יקיר כהן שימח את תושבי שכונת כנען ומאיר גלייזר הנעים את זמנם של תושבי שכונת קרן היסוד.

יינות לפסח

פסגות עם פיק 2017

peak17 (צילום: שגיב כהן)

בלנד של 40% ענבי סירה, 44% ענבי פטיט סירה ו- 16% ענבי מורבדר מכרמים בהרי ירושלים. החלקות השונות נבצרו במועד הבשלה אופטימאלי ותססו בנפרד, לאחר התסיסות כל זן נכנס ליישון בחביות עץ אלון צרפתיות והונגריות למשך 12 חודשים, לאחר מכן היינות מהזנים השונים אוחדו לבלנד. היין עבר סינון גס בלבד.

פסגות פיק 2017  הינו יין המורכב מזני דרום צרפת, המותאמים באופן מחמיא לאקלים הישראלי. הסירה נותן את הפרי השחור והתבלינים, הפטיט סירה את המסגרת הטאנית והפרי האדום, והמורבדר את החיוניות והרעננות שעושים את היין לרענן וצבעוני, והתוצאה היא יין ארומטי, עשיר ומרובד, בעל מבנה מהודק, עם גוף מלא אך לא כבד, עמוד שדרה חומצי תומך וסיומת ארוכה. היין  מתאפיין בארומות פרחוניות (סיגליות, לבנדר) ועשבי תיבול וטעמים של פירות שחורים וברקע פירות אדומים בתנאי יישון נאותים, היין צפוי להשתבח על ציר הזמן. כשר. 14% אלכוהול. מחיר 150 שקלים

הרי גליל עם יין הכורמים 2016

יין הכורמים. קרדיט מוקאפ (צילום דדלוס)

יין הכורמים מורכב מהענבים המובחרים ביותר מהכרמים: כרם משגב עם, כרם האלה, כרם יפתח, כרם יראון וכרם מלכיה, שהוכנסו ב- 2016 לחבית עץ אלון למשך 18 חודשים, על מנת להיות מוכן ובשל להשקתו בחגיגות 20 השנים ליקב.

מדובר ביין אדום יבש, המהווה מחווה והערכה לכורמים המגדלים את הענבים האיכותיים ביותר לאורך שנים. היין מתאפיין בצבע עמוק, עשיר בטעמים עם ניחוחות פרי בשל, עץ אלון צרפתי ועשבי תיבול ומורכב 40% ענבי קברנה סוביניון, 30% ענבי סירה ו-30% ענבי ופטי ורדו.

היין מוצע למכירה כמארז מהודר של 6 יינות, כשעל כל אחת מהתוויות מוצג תצלום אישי של אחד הכורמים בכרם בו הוא עובד. ניתן לרכוש גם כבקבוק בודד. כשר. 14.5% אלכוהול. מחיר 130 שקלים

ויתקין קריניאן גפנים בוגרות 2017

ויתקין קריניאן 2017 (צילום עידן גיל)

100% ענבי קריניאן מכרם מבוגר בן למעלה מ 40 שנים המעוצב בהדליית גביע וגדל ללא השקיה באזור בנימינה. היין התבגר 16 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי, בנפח של 500 ליטר בעלות השפעה מעודנת על היין, במטרה לכבד את מאפייני הזן והטרואר. בעל צבע סגול-רובי ארגמני ואטום, הינו יין עוצמתי, רענן, אלגנטי ועמוק המפגין קשת מרשימה של ארומות  אופייניות לזן הקריניאן כשזיף שחור, רכז רימונים, פטל בר פרחוניות ומעט אדמתיות. בטעימה הוא בעל מבנה אינטנסיבי, עשיר ומאוזן, עמוק ובעל רעננות תומכת. מורכבות טעמים עוצמתיים החל מפירות אדומים ושחורים, מינראליות, בשר צלוי עשבי תיבול ים תיכוניים ופרחוניות. בעל סיומת ארוכה מאוד, מורכבת ומאוזנת. על מנת לשמור על עושר הטעמים שבו, לא עבר היין כל תהליכי סינון והצללה מלבד סינון גס לפני המילוי. מסיבה זאת יכולים להיווצר במשך הזמן משקעים טבעיים שאינם פוגעים באיכותו. היין יהיה במיטבו 9-14 שנים משנת הבציר ואף יותר. כשר. 13% אלכוהול. מחיר 120 שקלים.

ויתקין גוורצטרמינר 2019 Gewurztraminer

ויתקין גוורצטרמינר 2019 (צילום עידן גיל)

100% ענבי גוורצטרמינר שגדלו בכרמים הנטועים על אדמות גיר שבאופיה משמרת את הארומות ורעננות היין. בהמשך הושאר היין להתיישן על שמריו כ-4 חודשים במטרה להעשיר את המרקם, המורכבות ועצמת הטעמים שלו ובהמשך הועבר למילוי בבקבוקים לאחר סינון מוקפד. יין עשיר בארומת פרי טיפוסי לזן בעל מבנה עשיר מחד ורעננות נפלאה עם חדות טעמים מאידך היוצרים יחדיו הרמוניה נדירה ויין אוכל מצוין. היין מפגין כעת ארומטיות יוצאת דופן של אשכולית אדומה, פירות אקזוטיים ופירחוניות אופיינית וכן טעמים המבטאים באופן טהור את מאפייני הזן כעלי ורדים וליצ'י. היין בעל חדות יוצאת דופן המאוזנת על ידי מרקם עשיר ועושר ארומטי מרשים. כשר. 13% אלכוהול. מחיר 110 שקלים.

היוצר עם ליריקה GSM

lyrica GSM 14 יקב היוצר (צילום איל קרן)

יינות הסדרה נוצרו ממבחר זני ענבים שמוצאם באגן הים התיכון, הנפוצים בעיקר בדרום צרפת, איטליה וספרד, ומתאימים יותר מכל לאקלים בישראל. GSM הוא שילוב זנים הנפוץ בעמק הרון שבצרפת. השילוב בין הרכות של הגרנאש, לעושר של הסירה ולארומות הפרחוניות של המורבדר. יוצר יין בעל טביעת אצבע ייחודית, גוף עגול, עדין עם מרקם קטיפתי וארומות תות שדה ופטל. 13.5% אלכוהול. מחיר 100 שקלים.

פסגות עם קברנה סוביניון 2018

פסגות קברנה סוביניון 18 (צילום שגיב כהן)

100% ענבי קברנה סוביניון מכרמים מהרי ירושלים. לאחר התסיסות היין יושן בחביות צרפתיות והונגריות בנפח 300 ליטר למשך 12 חודשים. יין בעל גוף בינוני עד מלא, מבנה מהודק ועמוד שדרה חומצי תומך עם השפעה עדינה של חבית ברקע. ליין ארומה וטעמים מרובים של פרי אדום ומעט פרי שחור כמו גרגירי יער, דובדבנים, שזיף שחור, נגיעות של תימין, עשבי תיבול יבשים, אספרסו ושוקולד מריר. בתנאי יישון נאותים, היין צפוי להשתבח על ציר הזמן. כשר. 15% אלכוהול. 100 שקלים.

בנימינה אבני החושן אודם 2016

צילום דני בר

אבני החושן הינן אבנים יקרות אשר היו משובצות על אפודו של הכהן הגדול. כפי שנבחרו אבנים אלו בקפידה, בחרנו אנו בענבי יין איכותיים ממיטב כרמינו אשר שובצו לידי יצירה המשקפת את שאיפתנו ליצור יינות טובים ומרגשים. סדרת אבני החושן מבית יקבי בנימינה, מייצגת עבורנו את פרי יצירתם של הייננים, אשר מנצחים על מרכיבי היצירה והאמונים על המשימה ליצור יינות באיכות הגבוהה ביותר ללא פשרות. בלנד של 88% ענבי סירה מכרם מבוא חמה שברמת הגולן ו- 12% ענבי ויונייה מכרם שומריה שבצפון הנגב.  היין הועבר להתבגרות בחביות עץ אלון למשך 16 חודשים, שבסיומה נבנה הממסך בין החביות השונות והיין הועבר למילוי עם מינימום תהליכי סינון. לאחר המילוי המשיך היין תהליך התבגרות בבקבוק למשך עוד כשנה במרתפי היקב.

יין בעל גוף בינוני ומבנה מרוכז, המאוזן ברעננות טובה ומלווה בניחוחות פרי יער סגול, פרחים ותיבול מפולפל. הוא מוכן לשתיה כבר כעת אך ימשיך ויתפתח בשנים הקרובות. כשר. מחיר 90 שקלים.

יקבי כרמל עם Private Collection מרלו 2018, בבקבוק מגנום

יקבי כרמל משיקים לראשונה בקבוק מגנום מפואר (1.5 ליטר) של Private Collection מרלו 2018, המעניק יין איכותי באריזת נוחות משפחתית לחג הפסח. היין  בעל אופי מורכב בעל נוכחות בולטת, בוגר ומחוספס, ארומטי המתאפיין בניחוח דובדבנים, סיגליות ותבלינים. כשר. מחיר בקבוק מגנים 80 שקלים.

בנימינה מרלו רזרב 2017

צילום דני בר

יין זני %100 ענבי מרלו מכרמים בגליל העליון. הענבים בשני האזורים נבצרים ולאחר הסחיטה היין עובר תסיסה מלולקטית והצללה קלה ועובר להתבגרות בחביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי, כרבע מהחביות הן חדשות. בהמשך נבנה הממסך (בלנד) בין החלקות השונות והיין מועבר בקבוק לאחר סינון והצללה מינימליים.

בנימינה רזרב מרלו מאופיין בבשלות מאופקת ואיזון מצוין בין רעננות וריכוז טעמי הפרי הבשל. תנאי ההבשלה ושילוב סוגי הקרקע הניבו ענבים עשירים בצבע, בארומות ובטעמים, עם חומציות תומכת ומורכבות גבוהה. דילול בכמות היבול במספר כרמים סייעה להשיג איזון מושלם. היין בעל צבע אדום עמוק וניחוחות עזים של פטל אדום, שזיף בשל, תבלינים מתוקים וניחוח עדין של שוקולד וקפה קלוי. ליין מבנה מלא, המאוזן בין רעננות לבשלות עם טעמי פרי שחור ארומטי, תבלינים ומעט מינרליות וסיומת ארוכה ומהנה. מחיר 60 שקלים.

היוצר עם Legato שיראז

legato shiraz (צילום אייל קרן) יקב היוצר

ייחודה של סדרת הפרימיום לגאטו הינו בשילוב יוצא דופן של שני בצירים נפרדים, היוצר הרמוניה רעננה ומדויקת של טעמים המאפיינים את חזונו של היוצר. הסדרה מטופלת באופן אישי ולאורך כל השנה על ידי היינן הראשי של היקב פיליפ ליכטנשטיין. ליכטנשטיין שאב את השראתו בסדרה זו מעולם המוסיקה. השראה זו באה לידי ביטוי הן בשם הסדרה והן בעיצוב הבקבוקים המשלב מוטיבים המדמים כלי נגינה. היינות בסדרה התיישנו במשך 12 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי.

בלנד המשלב בין שיראז עצמתי מכרמי כפר תבור, שהתיישן בחביות יחד עם 11% של שיראז רענן מכרמי כפר קיש. יין קל ועוצמתי. 13.6% אלכוהול. מחיר 60 שקלים.

בנימינה עם רזרב סמיון 2018

צילום דני בר

יין המורכב מ-90% ענבי סמיון ו-10% ענבי סוביניון בלאן מכרמים ברמת סירין גליל תחתון. לאחר השיקוע הועבר לתסיסה בחביות עץ אלון ואקציה צרפתיות ואמריקאיות. לאחר התסיסה היין נשאב מהחביות ליצירת הבלנד הסופי והמשיך לייצוב סינון ולבקבוק. יין לבן יבש בעל אופי מרענן, פריך וקיצי. באף שפע ארומות של פירות קיץ בשלים כמו מלון ואפרסק לבן וכן מעט הדרים. בטעימה היין מהודק מאד, יבש, מינראלי ובעל נוכחות ואינטנסיביות טובה. כשר. 12% אלכוהול. מחיר 60 שקלים.

היוצר עם VIRTUOSO מרלו

virtuoso merlot 16 יקב היוצר (צילום: אייל קרן)

סדרת Virtuoso עוצבה בקפידה ובייחודיות רבה, וההשראה לעיצובה מגיעה מעולמות כלי הנגינה, עם בקבוק בעל צורה ייחודית המיובא ממפעל בוטיק לזכוכית בצרפת. היין התיישן בחביות למשך 9 חודשים. יין מלא עם רעננות מיוחדת מכרם הנטוע בקרבת צומת ישע שבגליל העליון, בעל ניחוחות של פטל אדום ווניל. 13.6% אלכוהול. מחיר 49.9 שקלים.

היוצר עם Genesis קברנה סוביניון

בראשית cabernet sauvignon 14 (צילום איל קרן)

סדרה בראשית הינה סדרה רחבה הכוללת זנים נבחרים אדומים ולבנים. תחילתה של יצירת בראשית נעוצה באופן גידולם הייחודי של הכרמים המספק ליינן את חומרי הגלם הראויים ביותר. היין התיישן בחביות למשך 6 חודשים. יין מלא עם ניחוחות חזקים, נוצר משילוב ענבים בין שני כרמים מהצפון המוריק בכרם דישון לדרום שטוף השמש בכרם לכיש. נוצר מענבי קברנה הגדלים בגליל העליון ובחבל לכיש. יין מלא אך מלטף עם ארומות של פירות יער ווניל. 13.1% אלכוהול. מחיר 39.9 שקלים.

בנימינה יוגב קברנה סוביניון-שיראז 2018

צילום דני בר

בלנד של ענבי קברנה סוביניון ושיראז שנבצרו בכרם של יוני לבשטיין בקיבוץ מבוא חמה. הענבים של כל זן נבצרו בנפרד, בהפרש של כ-3 שבועות. לאחר ההפרדה משדרות האשכולות עברו תסיסה בנוכחות הקליפות במשך שבועיים. לאחר התסיסה נבנה הבלנד, היין התייצב ועבר תקופת התבגרות במשך כ-6 חד׳ במיכל נירוסטה במגע עם עץ אלון צרפתי. היין בעל ארומת פרי אופיינית, אשר רומזת לפירות יער ומופיעה על רקע אלגנטי ונעים של עץ אלון עם נוכחות קלה של וניל. היין בעל גוף בינוני, הוא מוכן לשתיה כיום וישמר היטב במהלך שלוש השנים הקרובות. מחיר 39 שקלים.

קורונה וירוס Covid 19

מהו הוירוס

הסבר דידקטי בהיר על מה הוא אותו וירוס שעצר את כל העולם מלכת.

מכון דיוידסון למדע עם אתר אינפורמטיבי שולל פייק-ניוז

קורונה וירוס (צילום Pixabay)

מכון דיוידסון למדע במכון ויצמן עושה סדר בשמועות ובפייק-ניוז שרץ ברשת. קיבלתם ידיעה, אל תמהרו להפיץ אותה כי רבות מהידיעות ורבים מהפרסומים הם לא נכונים במקרה הטוב וגם זדוניים ורשעים. כנסו לקישור ובידקו…

משפטנים בקריאה להורות לביטוח לאומי להעביר דמי האבטלה עוד לפני הפסח

אורנה ורקוביצקי, סמנכ"לית קצבאות וגמלאות בביטוח הלאומי (המל"ל), רמזה בימים האחרונים על עומסים כבדים במיוחד המוטלים על עובדי המל"ל. לדבריה, המל"ל ישתדל להעביר קצבאות הבטחת הכנסה לזכאים עד לחג הפסח אך לא בטוח שיעמוד במשימה. "אנחנו נעשה את המקסימום, אבל הציבור צריך לקחת בחשבון שאנחנו יורדים לתפוסה של 50% מהעובדים, לפי ההנחיות. לצערי הרב זה ישפיע גם על משך הטיפול בתביעות. נעשה כל מאמץ לפנות את העובדים לטפל רק בזה עד פסח, כדי שמי שזכאי – יקבל".

לדברי עו"ד מיכאל דקר, שותף במשרד עורכי הדין כהן דקר פקס & ברוש – דבריה של ורקוביצקי מדאיגים ביותר, מפני שהם רומזים על כך שמאות אלפי עובדים במשק היוצאים לחל"ת מיידי על פי ההוראות לשעת חירום שניתנו שלשום, לא יקבלו במועד את דמי האבטלה המגיעים להם על מחצית חודש מרץ, וזאת למרות שהממשלה קבעה בצורה נחרצת כי תשלומים אלה יינתנו במיידית לכל זכאי שידרוש אותם – עוד לפני הפסח.

כידוע, הממשלה החליטה לפני מספר ימים להעניק דמי אבטלה לכל עובד שעבד לפחות 6 חודשים עד הוצאתו לחל"ת או עד לפיטוריו – אם יגיש בקשה מתאימה למל"ל. על פי הערכות מומחים, כחצי מיליון ישראלים מצאו את עצמם מובטלים או בחופשה ללא תשלום כתוצאה ממשבר הקורונה.

אך מדברי אורנה ורקוביצקי ניתן להבין כי כל הבקשות לדמי אבטלה יטופלו רק בתוך 30 ימים, וכפועל יוצא מכך מאות אלפי משפחות במדינת ישראל ייאלצו להעביר את חג הפסח וחופשת הפסח הקרבה באמצעות חצי משכורת בלבד – עובדה שמשמעותה – עשרות אלפי משפחות רעבות.

לדברי עוה"ד דקר, משרדו נאלץ להוציא לחל"ת למעלה מ- 70% מהעובדים (30 מתוך כ-40) בשל הוראות הממשלה לצמצום מצבת העובדים במגזר הפרטי.

לדבריו, העובדים עלולים להתאכזב לכשיגלו כי מחצית שכרם, שהייתה אמורה להשתלם להם כדמי אבטלה כבר בתחילת אפריל, תגיע אליהם רק כחודש לאחר מכן – בתחילת מאי.

משרד עורכי הדין כהן דקר פקס & ברוש הוציא מכתב בהול שנמסר אתמול לידיהם של ראש הממשלה, שר האוצר, מנכ"ל המל"ל מר מאיר שפיגלר, ולאורנה ורקוביצקי, סמנכ"לית קצבאות וגמלאות במל"ל.

במכתב מבקשים עורכי הדין משר האוצר כחלון ומראש הממשלה נתניהו, לעמוד בדבריהם, ולדאוג שמיליוני בית ישראל יחגגו את הפסח ברווחה למרות מגפת הקורונה והמגבלות הקשות שהיא הביאה עימה.

כמה שעות לאחר משלוח המכתב התייחס מנכ"ל המל"ל מאיר שפיגלר לדברים בתקשורת. לדבריו "לא תהיה בירוקרטיה ולא יהיה מצב שזכאים ׳יפלו בין הכיסאות׳. לצורך כך הביטוח הלאומי הוכר ׳מפעל חיוני׳ והחורג מהמגבלות שהוטלו על המגזר הציבורי. לדבריו הביטוח הלאומי עובר לעבודה סביב השעון 24/7 וכול עובדי הביטוח הלאומי גוייסו ויעבדו במשמרות, גם כדי למנוע שעובדים יידבקו בקורונה. ״נעבוד גם בערבים ובימי שישי, לא יהיה מצב שערב חג הפסח  זכאים לא יקבלו המגיע להם״, אמר שפיגלר. זו לשון המכתב שנשלח לגורמים:

הנדון:   בקשה דחופה לשחרור דמי אבטלה לפני חג הפסח (8 לאפריל 2020)

בשם עובדי משרד עורכי הדין כהן דקר פקס & ברוש אשר נאלצו לצאת לחופשה ללא תשלום (להלן: "חל"ת"), בעקבות משבר הקורונה והנחיות משרד הבריאות, ובשם מאות אלפי עובדים במדינת ישראל, הרינו לפנות אל כבודכם בעניין שבנדון, כדלקמן:

כפי הידוע, התפשטות נגיף הקורונה בישראל ובעולם הובילה לנקיטת צעדים חסרי תקדים על המשק, ביניהם שחרורם של מאות אלפי עובדים במשק הישראלי לחל"ת, אשר במסגרתה יהיו זכאים לקבל דמי אבטלה (אם תקופת החל"ת עולה על 30 ימים), ואם יש לעובד רצף של שישה חודשים במקום עבודתו (במקום 12 חודשים, כפי הנהוג בדרך כלל).

מן המפורסמות שייכנסו דמי האבטלה לתוקף ביום 15 במרץ 2020 (גם אם ייקלטו מאות אלפי הבקשות בשלב מאוחר יותר), ומאות אלפי העובדים אשר שוחררו לחל"ת יקבלו מן המעסיקים שלהם שכר עבור חודש מרץ עד ליום ה- 15 במרץ 2020.

פניה דחופה זאת נעשית בעקבות דבריה של סמנכלי"ת המוסד לביטוח לאומי, אורנה ורקוביצקי, בראיון שנערך עימה על יד חדשות 2, ביום 17.03.2020 ולפיהם, כל הבקשות לדמי אבטלה יטופלו רק בתוך 30 ימים, וכפועל יוצא מכך מאות אלפי משפחות במדינת ישראל ייאלצו להעביר את חג הפסח וחופשת הפסח הקרבה עם חצי משכורת בלבד.

פראמדיקים של מד"א וסטודנטים לרפואה

הפעילות ללקיחת דגימות לבדיקת הקורונה ממשיכה במלוא המרץ, במהלך סוף השבוע נלקחו כ-3,700 דגימות על ידי חובשים ופראמדיקים של מגן דוד אדום וסטודנטים לרפואה שהצטרפו לארגון. 403 מהדגימות נלקחו במהלך הפיילוט, שהתקיים בסוף השבוע במתחם "היבדק וסע" בגני יהושוע שבתל אביב.

אינטל ומד"א עם דגימה ומתנה

למאות ממשפחות הנדגמים במתחמי "היבדק וסע" של מגן דוד אדום ומשרד הבריאות צפויה הפתעה נעימה – ערכת משחקים במתנה, אשר נתרמה על ידי חברת "אינטל", במטרה להנעים את תקופת הבידוד. מדובר בערכות זמן איכות משפחתי, להעלאת המורל והפגת השעמום. הערכות, המיוצרות על ידי "צומי – המרכז הישראלי לתשומת לב", ונתרמו ע"י אינטל, מכילות משחקי חשיבה, דוקים, קלפים, גומי, 5 אבנים ומשחקים נוספים "של פעם". פראמדיקים של מגן דוד אדום וסטודנטים לרפואה שהצטרפו למתנדבי מד"א במתחמי "היבדק וסע" ברחבי הארץ מעניקים את הערכות לבני משפחות אשר מגיעים להידגם ברכבם הפרטי. במקביל, יוענקו חלק מהערכות גם לחולי הקורונה אשר שוהים בבידוד במלון דן פנורמה בתל אביב.

מנהלת אחריות תאגידית באינטל, רויטל ביתן: "גם בימים אלה אנו ממשיכים את הקשר ההדוק לקהילה ועל כן, החלטנו להעניק 1000 ערכות לפעילות חשיבתית, עבור משפחות השוהות בבידוד וצפויות להיבדק ע"י נציגי מד"א בימים הקרובים. באינטל חרטנו על דגלנו לקחת חלק בתמצית הישראליות הטהורה והטובה, ואנו שמחים לסייע ככל שניתן בימים מורכבים אלו. ערך האחריות החברתית הוביל אותנו בעבר, ימשיך להוביל אותנו בעתיד ולהיות הDNA של החברה עוד שנים רבות, גם בתקופות שגרתיות יותר".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "כל יום ניתן לראות מחדש את פניה היפות של החברה הישראלית. אין ספק שערכות המשחקים המשפחתיות שנתרמו ע"י חברת 'אינטל' ינעימו את זמנם של מבודדי הבית במהלך השהות הממושכת. מתנדבי מד"א שבאים במגע הכי קרוב עם אלו שקיים חשש שנדבקו בווירוס הקורונה נרתמו מיד לסייע בחלוקת הערכות ולהיות השליחים שישמחו אותם."

משפטנים: החוק מגן על מי שהמחאותיו חזרו ללא כיסוי בשעת חירום – הכיצד

הקורונה לא פוסחת על אזרחי ישראל, וכבר עכשיו פוגעת קשות בעשרות אלפי בתי אב. 50% עד 80% מהישראלים נמצאים באוברדרפט מתמשך, ורבים מהם משלמים בכל חודש החזרי משכנתא באלפי שקלים. עקב התנהלות החירום במשק, והפאניקה שאחזה בציבור מפני מגפת הקורונה, עסקים רבים, בייחוד בענפי התיירות, התעופה, המלונאות והאירועים – נקלעו למצוקה כלכלית קשה, אלפי עובדים נשלחו לביתם, ועשרות אלפי עסקים עומדים בפני משבר חסר תקדים.

משבר הקורונה מעלה שאלות הרות גורל: האם לבטל המחאות שניתנו לספקים? מה עושים עם עסקת התשלומים מול חברת האשראי שאתם לא מסוגלים לעמוד בה בגלל המצב? מה קורה אם אתם לא מסוגלים לעמוד בהחזר המשכנתא, וכיצד לא תאבדו במקרה שכזה את הדירה?

עורך הדין צבי וישנגרד המתמחה בהסדרי חוב וחדלות פירעון משיב על שורה של שאלות המטרידות בימים אלה מאות אלפי ישראלים.

 • שאלה: מה הם הצעדים שהיית ממליץ לבעלי עסק שנקלעו למצב כלכלי קשה?  עו"ד וישנגרד: איש לא יודע כמה זמן יארך המשבר הכלכלי העולמי, אבל הייתי ממליץ לצאת מנקודת הנחה שהוא יימשך לפחות שלושה חודשים אם לא יותר. ידוע שאחרי כל משבר כלכלי יש תקופה של התאוששות ושגשוג, וחשוב לשרוד את המשבר בצורה הטובה ביותר, על מנת ליהנות לבסוף מפירותיו. על כן הצעד המומלץ הראשון הוא לקצץ בהוצאות מיותרות ולמזער נזקים באופן מיידי. בעלי עסקים צריכים לבצע אנליזה עמוקה לגבי מגוון ההוצאות של העסק, ולעצור כל הוצאה לא חיונית. כמו כן, מומלץ לפנות לבנק ולראות אם ניתן להגדיל מסגרות אשראי, או לקבל הלוואות לטווח ארוך ובינוני.
 • מעבר לכך, אחת הפעולות המתבקשות היא להוציא עובדים לחופשה שנתית, להעביר כמה שיותר עובדים למשרה חלקית, ואם הדבר לא מספיק, אין ברירה אלא לנקוט בפיטורים. ההוצאה על עובדים היא על פי רוב ההוצאה הגבוהה ביותר בעסק. כמו כן, מומלץ לפנות למומחה לביטוח, ולבדוק האם בפוליסות הביטוח של העסק קיים סעיף לפיו חברת הביטוח תעניק פיצויים למעסיק על הנזקים הנגרמים ממשבר מסוג שכזה.
 • אלפי עובדים במשק נשלחים היום על ידי מעסיקיהם לחופשה ללא תשלום, ואחרים מוצאים את עצמם בסכנת פיטורין. רבים מהם מוצאים את עצמם במצב בו הם לא מסוגלים לשלם את ההלוואות והחובות שעד היום שולמו מהמשכורת. מה היית ממליץ להם לעשות כדי לשרוד את התקופה הקשה? עו"ד וישנגרד: חשוב להבין שהמשבר הנוכחי פוגע גם בבעלי עסקים ובעובדים כאחת. מנגד, גם המשבר גם מאיים על יציבות הבנקים. ככל שהמשבר יהיה קצר יותר, כך הבנקים יוכלו ללכת כברת דרך יותר ארוכה לקראת הלווים, ולכן מומלץ למהר ולבקש מהבנקים פריסה נוחה יותר של תשלומים, הלוואות גישור ואפילו דחייה של התשלומים לכמה חודשים קדימה. בנק לאומי למשכנתאות היה הראשון שאיפשר ללקוחותיו לדחות את החזרי המשכנתא ואליו הצטרפו בנקים נוספים ואני ממליץ מאד לנצל את ההטבה שהבנקים נותנים ללוים. הייתי מציע לכל מי שמחזיר הלוואות לבנקים או לגופים חוץ בנקאיים לבדוק אפשרות לדחות את ההחזרים לתקופה של מספר חודשים עד יעבור זעם. כמו כן, הייתי מציע לכל מי שבאפשרותו למכור נכסים מכבידים, כמו רכבי יוקרה למשל, לשקול זאת בחיוב, על מנת להדק את החגורה.
 • מה קורה אם הבנק לא מוכן לדחות את החזרי המשכנתא? צריך לזכור שעומדות שתי אפשרויות בפני לווה שהבנק מסרב לדחות את תשלומיו: האחת מכירת הנכס בהקדם האפשרי וסילוק המשכנתא מה שיחסוך עלויות משפטיות והוצאות נוספות, והשנייה, להמתין שהבנק יחל בהליך מימוש הבית במסגרת ההוצל"פ ואז יהיה ניתן להגיש בקשה למכר עצמי, ולחסוך עלויות שכ"ט גבוהות מאד. היתרון בהליך הזה שהוא ארוך יותר, ועשוי לקחת חודשים ארוכים אם לא למעלה מכך כך שיתכן ואם המשבר יהיה כבר מאחורינו יוכל הלווה לפרוע את חובו לבנק מבלי שהנכס ימומש .
 • שאלה: האם מומלץ לבטל צ'קים במקרה של מצוקה תזרימית?  תשובה: לא ניתן לבטל המחאות שנמסרו, ובוודאי לא למי שהעביר את ההמחאות הללו לצד שלישי, מפני שמדובר בעבירה פלילית(!). בשנים האחרונות חל צמצום בשימוש בהמחאות דחויות, אבל מי שנתן המחאות כאלה, למשל לצורך תשלום דמי שכירות, טוב אם יפנה למשכיר הדירה, ויבקש ממנו שלא להפקיד אותן. אין ספק שאנחנו תלויים ברצונו הטוב של מי שמחזיק את ההמחאות שלנו בידיו, מאחר וברצותו הוא יפקיד אותן, וברצותו יסכים לדחות את פדיונן. אני סבור שבתקופה שכזאת ראוי שבעלי הדירות יבואו לקראת השוכרים  – ולא יגררו אותם אל תוך בור כלכלי. אותו הדין לעסקאות בכרטיסי אשראי. אני סבור שנכון יהיה שגם חברות האשראי תאפשרנה פריסה נוחה יותר להחזרי תשלומים למי שמתקשה בכך.
 • שאלה: אני ערב להלוואה של חבר שאיבד את עבודתו, ואני חושש שבקרוב יפנו אלי מהבנק ויבקשו ממני לשלם את יתרת ההלוואה. הדבר יגרור גם אותי לצרה כלכלית, ואני חושש לגורל הבית שבבעלותי. מה עלי לעשות? תשובה: הדבר הנכון ביותר הוא לפנות אל הבנק באופן עצמאי ולשתף את מנהליו בקושי הנובע מהמשבר. בניגוד למה שרבים חושבים, הבנק לא מעוניין במימוש נכסים אלא בהחזר הלוואות. הדבר הכי חשוב זה לא להתעלם מפניות הבנק. יש לפנות אליו בצורה מסודרת, וכך ניתן למנוע נקיטת הליכים משפטיים מיותרים.
 • כמו כן, גם כאן, יש לבדוק את כל האפשרויות להגדלת הכסף הפנוי שבידיכם, אם על ידי הפסקת הוראות קבע להפקדות שונות, צמצום הוצאות, בקשה להגדלת מסגרת, קבלת הלוואות גישור ועוד. חשוב להבין שגם לבנק יש מגבלות לפריסה. על כן, בהינתן ואין לכם יותר רזרבות תקציביות, יתכן שהברירה היחידה  שתעמוד בפניכם היא למכור את הנכס ולסלק את חובכם. אין ספק שמדובר בסיטואציה לא פשוטה לרבים מאיתנו, ושווה במקרה כזה להתייעץ עם עורך דין המתמחה בחדלות פירעון ובמשא ומתן מול הבנקים. בנקודה זו חשוב לי להדגיש שבכל חתימה על כתב ערבות מומלץ לציין את סכום הערבות המקסימלי – כך שהבנק לא יוכל לחייב אתכם בצורה בלתי מוגבלת, ולהכניס אתכם למעשה לפשיטת רגל.
 • אין לי כסף לשלם את המשכנתא. מצד שני אני לא רוצה לאבד את הבית. מה היית מציע לי לעשות? כאמור, יש כבר קריאה לבנקים למשכנתאות להכיר במשבר, ולהתיר הפסקה זמנית בגביית החזרי המשכנתא. בנק לאומי למשכנתאות היה הראשון להודיע על הסכמתו לדחייה שכזו, וקרוב לוודאי שיצטרפו אליו בנקים נוספים. כל מי שאיבד את מטה לחמו ולא מסוגל לעמוד בהחזר המשכנתא, מוטב שיפנה באופן מידי לבנק. חשוב לא להתעכב בטיפול, כי העברת הנושא לטיפול של עורכי דין חיצוניים עלול לגרום לייקור משמעותי של ההליך, ומשם קשה יותר לעצור את מימוש הנכס. מעבר לכך, אם המשבר ימשך מעבר לחודשים ספורים, הייתי ממליץ לשקול את מכירת הנכס, ובמיוחד אם מדובר בהחזרי משכנתא הגבוהים מ- 4500 שקלים בחודש.
 • איך משפיע חוק נתוני אשראי החדש על כל מי שנקלע כיום לבעיות כלכליות? מדובר בחוק חדש שעדיין לא עמד במבחנים רבים של הפסיקה ובמיוחד בתקופה בה אנו נמצאים שאינה בשליטתם של האזרחים או בעלי העסקים.. לפני מס' שנים תוקן חוק שיקים ללא כיסוי העוסק בבעל חשבון בבנק שפיזר שיקים לפיו אם הוא מתגורר באזור  שהוכרזה לגביו שעת חרום, לא יוגבל חשבונו בשל מצב החירום ההמחאות שלו לא כובדו. חשוב להדגיש כי בכל מקרה הדבר נתון להכרעתו של בית המשפט, ואין הדבר פוטר אף אדם מעמידה בתשלום ההמחאות אותן חילק. אם הממשלה תכריז על מעבר המשק למצב חירום ( נכון לכתיבת שורות אלו טרם בוצע) והבנקים לא יכבדו את השיקים יהיה ניתן לגרוע אותם ע"מ שהחשבון לא יוגבל. אני מעריך שגם חוק נתוני האשראי יתוקן כך שלא תהיה פגיעה במי שלא עמד בהחזרי ההלוואות מבחינת מאגרי המידע הנמצאים בשימוש יום יומי בגופים הפיננסיים בישראל.

עו"ד צבי וישנגרד https://bit.ly/2AUNpHH משמש כסגן יו"ר ועדת חדלות פירעון בלשכת עורכי הדין ועוסק בייצוג חייבים בהליכי הוצל"פ וחדל"פ

חשוב להקפיד לפני שאתם מעבירים לעשות סוג של חיטוי

אלו משטחים מהווים מרבז קורונה

בעקבות השהייה הארוכה בבית, ועריכת סדר בארונות, בחדרים ובמחסן, בקבוצות הווטסאפ הרבות, יש הצעות רבות למסירת חפצים, משחקים ועוד. סכנה!!! האם אתם רוצים להכניס וירוס לביתכם, בזמן השהות בסגר. יש חובה ל חטא כל דבר שנכנס לבית כולל דברים שמגיעים מטוב לב של שכנים. חשוב לומר זו האחריות של כל אחד שמוסר ובעיקר של מי שמקבל חפץ, לדאוג לטיהורו.

באיור יש לכם את המשטחים שעליהם מצטברים וירוסים – תמונה של החפצים והמשטחים שיכולים להוות סכנה עבורכם.

VIRCONIC עם מערכת אלקטרונית המתריעה מפני מגע של הידיים באזור הפנים

חברת Virconic, המתמחה בפיתוח מוצרים להגנה אישית מפני הדבקה של וירוסים באמצעות מגע, פיתחה את המערכת האלקטרונית המתריעה מפני מגע של הידיים באזור הפנים. המערכת כוללת חיישנים המוצמדים לשתי הזרועות באמצעות שני צמידים לידיים וחיישנים באזור החזה. בעת קירוב היד לאזור הפנים המערכת מתריעה באמצעות רטט או צפצוף (לבחירה) ומזכירה לנו שעלינו לשטוף הידיים או להתאפק ולא לגעת כעת בפנים. השימוש בערכה מיועד בעת יציאה מהבית או מהמשרד ומומלץ במיוחד לקבוצות סיכון.

חשוב להזכיר, המלצת משרד הבריאות הישראלי והאמריקאי היא להימנע ממגע של הידיים עם הפנים בכלל וריריות האף, הפה והעיניים בפרט. הערכה של Virconic ניתנת לשימוש גם בתקופה זו של קורונה וגם בעונות של שפעת. הערכה מעוצבת בבדים נעימים למגע (ניתן לכבס) והיא שוקלת כ- 20 גרם כך וכמעט שאיננה מורגשת על הגוף.

הערכה מכילה סוללה נטענת, סנסורים, אביזרי צליל רטט, כבל טעינה ומערכת אלקטרונית מתוכנתת.

מחיר 190 שקלים. פרטים והזמנות באתר…

עמותת התיירות ארץ הגליל עם נוהלי סיוע עסקי לבעלי עסקים

משפחתיים קטנים, שנפגעים קשה כלכלית מההנחיה לסגירתם. חוסר הוודאות לתקופת הזמן בו יאלצו שלא לעבוד ולהתפרנס קשה אף יותר. הצפון שכבר מזמן אינו יכול להתבסס בעיקר על  חקלאות, הציע בשנים האחרונות תיירות במגזר הכפרי, וכיום אנו נמצאים מול שוקת שבורה של עצמאיים רבים, העובדים יחדיו בעסק המשפחתי, אשר אין להם יכולת השתכרות. מדובר על 6 מלונות גדולים המציעים 1500 חדרים וכ-2500 חדרי אירוח כפריים, ומסביבם מסעדות, אטרקציות, שמורות טבע ועוד- כולם התרוקנו תוך מספר ימים מתיירות חוץ ופנים. לצערי משרד האוצר לא הציע בשלב זה הטבות משמעותיות לבעלי העסקים הקטנים העצמאיים, דחיית מועד תשלומי המע"מ והמיסים אינו מקל באמת, כי בעוד חודשיים יאלצו לשלם כפליים, ומהיכן יביאו את התשלום לכך? הלוואות כולל קרן ערבות מדינה הם כלי קשה ולא בטוח, ניסיון העבר לימד אותנו כי הבעיה העיקרית של עסקי התיירות הינה תזרימית וכי מי שאין לו תזרים בכדי להחזיק מעמד בתקופה הזו, פשוט יאלץ לסגור את העסק- על כך חייבת הממשלה לדון כבר עתה ולא להמתין. אני קוראת לראש הממשלה להנחות את משרד האוצר לביטול או הפחתה בתשלומי המסים והארנונה לעסקי התיירות, לשקול מענקי פיצוי לתיירנים הקטנים לתקופה זו, ואת ראשי הרשויות לבצע הקלות מעשיות לעצמאיים בכלל העסקים הקטנים" אומרת אלמליח.

עוד מוסיפה אלמליח כי, המלונות הגדולים וכפרי הנופש באזור הצפון המעסיקים עובדים רבים, נסגרו וכי על פי ההערכות יעמוד הנזק השנתי של כלל ענף המלונאות בישראל על 4.2 מיליארד שקלים, "המלונות בגליל ברובם קטנים ובינוניים, ואינם שייכים לרשתות שיווק עם גב כלכלי חזק, ולכן הפגיעה הכלכלית בהם תהיה קשה יותר. מנהלי המלונות יכולים לבצע תכנון לקראת מאי או יוני 2020, אבל קשה באמת לחזות מתי תסתיים התקופה, ולכן בעייתי לקבל הזמנות ולהתחייב לקבוצות תיירים מחו"ל או נופשים מישראל" מוסיפה אלמליח.

עוד מציינת אלמליח כי בשבוע הבא תסתייע עמותת התיירות גם בכלים לסיוע נפשי לתיירנים, בעזרת תכנית מומחים ממרכז 'משאבים' ברשותו של פרופ' מולי להד, וכי צוות עמותת התיירות מהווה בימים קשים אלו גשר בין המידע מהרשויות והארגונים הממשלתיים לגבי כלי הסיוע לתיירנים, כמו ממשרד התיירות, ביטוח לאומי, יועצים עסקיים ממעברים, מעוף בסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה ועוד, המעניקים כלי עבודה מעשיים לתיירנים עם אחריות מקצועית לביצוע עתידי.

"אנו נמצאים בקשר טלפוני רציף, עם תיירנים בכל האזור, בכדי לרכז את כל הפניות והצרכים, לעודד ולשמור על כולם יחדיו וכבר מפתחים איתם מוצרים וחבילות תיירותיות בצפון ליום שאחרי. באיסוף החומרים מסייעים לנו סטודנטים בפרויקט 'שגרירי רוטשילד' מקרן אדמונד רוטשילד, הממפים את הצרכים של התיירנים. בתקווה שהכול יחזור לשגרה ונוכל לחגוג בשמחה, עם אתרי תיירות מלאים, את יום העצמאות" אומרת אלמליח.

משכנות שאננים בירושלים עם דחיית פסטיבל הסופרים הבינלאומי ה-8

פסטיבל הסופרים הבינלאומי במשכנות שאננים בירושלים, שאמור היה להתקיים בין התאריכים 11-14 במאי 2020,יידחה למועד אחר בהמשך השנה, אשר ייקבע בהתאם להתפשטות נגיף הקורונה בארץ ובעולם. פסטיבל הסופרים הבינלאומי היה צפוי להיפתח בפעם השמינית במשכנות שאננים, בניהולו של מוטי שוורץ מנכ"ל משכנות שאננים, ניהול אמנותי של הסופרת לירן גולוד, בשיתוף עם הקרן לירושלים, קרן דנגור לחינוך ותומכים נוספים. מרכז התרבות של משכנות שאננים, יעלה לרשתות החברתיות ולאתר האינטרנט של משכנות שאננים, סרטונים ושידורי תוכן של הרצאות, הקראות ושיחות בין יוצרים, אנשי רוח וסופרים מקומיים וסופרים מכל רחבי העולם.

 
- פרסומת -

 

בין הסופרים האורחים מחו"ל שהיו צפויים להגיע לארץ בכדי להשתתף בפסטיבל הסופרים הבינלאומי במשכנות שאננים השנה: מתיו ויינר (ארה"ב), גאל פיי (צרפת/רואנדה), קלייר חג'אג' (אנגליה), לאוני סוואן (גרמניה),  טומי אורנג' (ארה"ב), מרקו בלצאנו (איטליה), יאן פיליפ סנדקר (גרמניה), דורתה נורס (דנמרק), עמנואל מוזס (צרפת), ועוד. הם היו אמורים לקיים אירועים פתוחים לקהל הרחב, הכוללים סדנאות כתיבה, סיורים ומפגשים עם יוצרים וסופרים מקומיים, ביניהם: אשכול נבו, רון לשם, חיים באר, א.ב. יהושע, אגי משעול, גון בן ארי, איילת צברי, מאיה ערד, עדי קיסר, יפתח אשכנזי, נועה מנהיים, נעה ידלין, יעל הדיה, יונתן שגיב, דרור משעני, ירמי פינקוס ועוד. עוד היו אמורים לקחת חלק באירועי הפסטיבל, הכלכלן ההתנהגותי פרופ' דן אריאלי, השף אסף גרניט, אנשי התקשורת איתי אנגל ונדב איל, המוזיקאים איגי דיין, ריף כהן ורותם בר-אור, הפרלמנטר דב חנין ועוד.

מוטי שוורץ, מנכ"ל משכנות שאננים: "לאור הגבלות הקורונה, נאלצנו לצערנו הרב, לקבל החלטה על דחיית פסטיבל  הסופרים הבינלאומי במשכנות שאננים, למועד אחר. הפסטיבל הוא אירוע הספרות הבינלאומי המרכזי המתקיים בישראל וחשוב לנו להמשיך ולקיים אותו גם אם בפורמט אחר ובאופן דיגיטלי, בהתאם לרוח התקופה. גם בזמנים כאלו, משכנות שאננים ימשיך לתפקד כמרכז לפעילות תרבותית בינלאומית ולשמש כבית ליוצרים וסופרים מהארץ ומהעולם. אנחנו נערכים ונייצר  שיתופי פעולה עם סופרים, אנשי רוח ויוצרים מתחומים שונים ונעלה לרשת תכנים מקוריים ומרתקים שיהיו פתוחים לצפייה לקהל הרחב".

בית לוחמי הגטאות עם ביטול עצרת הנעילה לאירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה

העצרת הראשונה בקיבוץ לוחמי הגטאות שנת 1949 צילום רודולף יונס, באדיבות ארכיון התצלומים של בית לוחמי הגטאות

הנהלת בית לוחמי הגטאות מודיעה לציבור כי עצרת הנעילה השנתית לאירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה, שתוכננה להתקיים בתאריך 21 באפריל 2020, לא תתקיים עקב התפשטות מחלת הקורונה ועל פי הנחיות גורמי הבריאות. כל האירועים שתוכננו בסמוך לעצרת מבוטלים גם הם. לקראת יום השואה יפיץ בית לוחמי הגטאות מערכים חינוכיים מיוחדים שנמצאים עתה בפיתוח. בנוסף, הנהלת המקום מחפשת דרכים אלטרנטיביות לקיומה של העצרת למרות הימים הקשים.

יגאל כהן, מנכ"ל בית לוחמי הגטאות: "בכאב גדול אנו מודיעים על ביטול העצרת השנתית במתכונת הקיימת. העצרת, האירוע הגדול והמשמעותי ביותר שמתקיים בבית לוחמי הגטאות, מבוטלת עקב התפשטות מחלת הקורונה ועל פי הנחיית גורמי הבריאות. העצרת היא האירוע ההמוני הראשון אי פעם לציון מאורעות השואה, והיא מתקיימת ברציפות מאז שנת 1949. בית לוחמי הגטאות ממשיך לעסוק בהנחלת זיכרון השואה ולקחיה, ואנו מפתחים ערכות תוכן שיופצו ללא עלות למחנכים ולקהילות וישמשו לעריכת טקסי זיכרון במתכונת קהילתית מצומצמת. אנו מחויבים לשמר את זכר השואה ונעשה כל שביכולתנו כדי שגחלת הזיכרון תישאר דולקת".

עצרת הזיכרון הנערכת בקיבוץ לוחמי הגטאות במוצאי יום השואה היא אירוע רב משתתפים המתקיים מאז שנת 1949 ועד היום ללא הפסקה. אלפי בני נוער ומבוגרים ממלאים לעת ערב את האמפיתיאטרון למרגלות המוזיאון שהוקם על ידי ניצולי שואה. ביום שעלו מקימי הקיבוץ על הקרקע קיימו את העצרת הראשונה, ומאז נוצרה מסורת. את עצרת העשור למרד (1953) כתב חיים גורי, והנוסח התווה במידה רבה את אופייה של העצרת לשנים לבוא. העצרות שהתקיימו לאורך השנים בבית לוחמי הגטאות השפיעו על תודעת השואה ועל אופי טקסי הזיכרון במדינת ישראל. העצרת מתקיימת מדי שנה בהשתתפות קהל של למעלה מ-5,000 משתתפים, ביניהם חברי הקיבוץ ותושבי האזור, ניצולי שואה ובני משפחותיהם, חיילי צה"ל, חניכי תנועות נוער ועוד. מאז ועד היום משתתפים בעצרת נשיאי ישראל, ראשי ממשלה, רמטכ"לים, אנשי רוח ואורחים רמי דרג מהארץ ומחו"ל. בית לוחמי הגטאות ימשיך לעדכן בנוגע לחומרים חינוכיים וערכות תוכן שיפתח ושיונגשו ללא עלות לציבור הרחב.

אייל דביר עם כח האמונה

אייל דביר (26) הוא יוצר מוכשר שפועל כבר זמן רב מאחורי הקלעים של תעשיית המוזיקה הישראלית. אחרי שנים בהם כתב שירים לבכירי האומנים בישראל, החליט לצאת לקריירה משלו. אייל כותב, מלחין ומנגן כבר מגיל צעיר. בעצם הוא נולד לבית מוזיקלי, כזה שטבעי מאוד היה לשמוע בו את האחים מקבלים יחד את השבת בשירה ונגינה. כבוגר סיירת אגוז המובחרת וככזה שכל אמא פולניה הייתה גאה בו, החליט אייל לבצע תפנית חדה בחייו והחל מתחזק, מעמיק בלימודיו בישיבה ומתחבר לצדדים בנשמתו שטרם הכיר. משם גם פרצה המוזיקה בסבב היצירה הנוכחי, מהמקום הכי עמוק וטהור שיש. אייל החל לכתוב שירים שעוסקים בדרך המיוחדת שלו להתמודד. המילים התחברו ללחנים שגדשו את מגירת השירים הממתינים לרגע הפריצה.

סנונית ראשונה המבשרת ניצני אלבום יצירתי, שונה ומפתיעה היא "כח האמונה" – סינגל ראשון מרפרטואר מוזיקלי מרתק ומקורי שצפוי לראות אור בחודשים הבאים. שיר זה מייצג סגנון מוזיקלי הנשען על השראות מבית אביתר בנאי ואחרים. השיר מדבר על צורך טבעי באמונה, צורך שמתעצם שבעתיים בזמני בידוד וחרדה גלובלית…

"כח האמונה נכתב באחד הלילות היותר מורכבים בישיבה, רגעים בהם ישבתי עם עצמי, רחוק ונקי מרעשים וטרדות אחרות" מתאר אייל את הסביבה הרגשית שיצרה טקסט ומנגינה למילים. "השיר, עוסק במקום בו אדם מבין את הפשטות שבאמונה שהיא המרכז המזוקק של החיים. זאת שמביאה נחמה ושלווה בהתמודדות היום יומית שחווה אדם".

היצירה של אייל דביר מתמקדת בתפילה ואמונה, לצד דרך מפותלת אותה חווה בתהליך התחזקותו. האוירה המוזיקלית נוגה ועוצמתית כאחד, השירים שקטים והמסרים בעלי עומק ייחודי והסתכלות מחזקת על חיי היום יום. "כח האמונה זאת ההגדרה המדויקת לאיש שהפכתי להיות…".
מילים ולחן: אייל דביר | הפקה עיבוד מוזיקלי: נדב ביטון | קליפ מילים: מתי שריקי ואלעד הלוי.

חדש

סנו JAVEL עם מגבוני ז'אוול לניקוי בתוספת אקונומיקה בניחוח לימון

מגבוני סנו ז'אוול בריח לימון (צילום טל אזולאי)

לסדרת סנו JAVEL הצטרף מוצר חדש- מגבונים לניקוי בתוספת אקונומיקה, המיועדים לשמירה על ההיגיינה בבית ובסביבתו ומתאימים לניקוי כיורים, אמבט, מושב אסלה, חרסינה, שיש, קרמיקה ועוד. המגבונים מחטאים את הבית מחיידקים, פטריות ועובש, מנקים ביסודות ומלבינים. אריזת מגבוני סנו JAVEL נוחה לשימוש וחסכונית, כל אריזה מכילה בתוכה 50 מגבונים. מגבוני סנו ז'אוול הינם אנטי-בקטריאליים ומשמידים 99.9% מכמות החיידקים. מומלץ להשתמש בכפפות.

בתום השימוש יש להקפיד על סגירת אריזת המגבונים על מנת למנוע את התייבשותם. אין להשתמש על משטחים או אביזרים הרגישים לאקונומיקה או בדים. מחיר 10.90 שקלים

שמרת הזורע עם אתר סחר אינטרנטי

על רקע ההוראות המחמירות של משרד הבריאות למיגור מגפת הקורונה, נאלצו רשתות ריהוט רבות לסגור דלתותיהן לקהל הרחב. גם רשת שמרת הזורע, המשרתת את תושבי ישראל באופן רציף  מאז שנות ה- 50 של המאה הקודמת הזורע ועד היום, סגרה את חנויותיה עד להודעה חדשה ומתאימה את עצמה לתנאי השוק העכשוויים.

בימים אלו  משיקה 'שמרת הזורע'  אתר סחר אינטרנטי בהשקעה של כ- 250,000 שקלים. מדובר באתר הריהוט לבית הגדול ביותר כיום בישראל והוא מכיל רהיטים לכל חלקי הבית (למעט מטבח וחדרי רחצה).

באתר מוצעים למכירה כל רהיטי החברה ובהם: מערכות ישיבה, ספות נפתחות, כורסאות, חדרי שינה, מזרנים, ריהוט לחדרי ילדים, פינות אוכל, ארונות, מזנונים ושולחנות, ריהוט לחדרי תינוקות ריהוט משלים וכן התייחסות נפרדת למבצעי פסח 2020.

הרהיטים השונים מוצעים במחירים אטרקטיביים במיוחד. בשמרת הזורע מבטיחים ללקוח חוויית קניה מושלמת גם באתר האינטרנט וכל זאת מבלי לצאת מהבית: החנות המקוונת של שמרת הזורע מציגה את הרהיטים בצורה האופטימלית שלהם באמצעות תמונות איכותיות, סרטונים, הדמיות ועוד, כל אלה מופקים בסטודיו החדיש שהוקם במיוחד לצורך כך במרכז התעשייתי החדש של 'שמרת הזורע' בפארק בר-לב שבצפון. האתר מכיל מידע מקצועי של "טיפים שימושיים" המאפשרים ללקוחות להערך מראש לבחירת הרהיט המתאים ביותר עבורם.

לדברי אריה ויסמן, מנכ"ל שמרת הזורע: "השקתו של אתר הסחר האינטרנטי של 'שמרת הזורע' תוכננה מראש לתקופה זו שלפני חג הפסח, כך שדאגנו להציג דגמים ומגמות חדשות בעולם הריהוט, שיאפשרו לצרכן הישראלי להתחדש ברהיטים עכשוויים לקראת חג האביב.  ההתרחשויות האקטואליות האחרונות שמאלצות אותנו לסגור את חנויות הרשת, מעבירות את מרכז הפעילות לאתר זה". ויסמן מוסיף: "האתר יעניק לצרכן הישראלי את החוויה המושלמת והמקיפה ביותר בשוק הרהיטים הגדולים: ריהוט איכותי במחירים שאין להם מתחרים וחוויית קניה מושלמת הודות לצילומים הממחישים את יתרונותיו של הפריט המוצע למכירה. בנוסף הודות למרכז התעשייתי החדש שלנו בפארק בר-לב שבצפון, צי המשאיות שלנו יאפשר אספקת הריהוט בהקדם, כך שכל מי שזקוק לריהוט כבר לקראת החג, יוכל לקבל אותו בימים שלאחר ההזמנה"

מחירים לדוגמא: מזרן אימפלה דגם 'סילבר' ב-1,390 שקלים. מיטת ילדים דגם בזוקה החל מ  1,490 שקלים. פינת אוכל מיקס + 4 כיסאות 3,290 שקלים. סלון פינתי נפתח למיטה, דגם זולה: 2,990 שקלים. ארון קיר גדול עם מראה דגם פנורמה החל מ-1,980 שקלים. מיטה זוגית דגם דפנה החל מ- 1,390 שקלים במקום 1,490 שקלים. ספה תלת מושבית, מעוצבת ויוקרתית, בד קטיפה נעים ואופנתי, דגם 'סימפוניה', כולל הובלה והרכבה מתנה החל מ- 2,490 שקלים במקום 3,990 שקלים.

פרטים והזמנות באתר…

בזק בינלאומי עם שירות Gamer+ לחודש ראשון ללא תשלום

בעקבות התפשטות נגיף הקורונה  והשבתת מערכת החינוך בכל הארץ, בזק בינלאומי מעניקה חיבור לשירות Gamer+, שירות הגיימינג המתקדם בישראל המקצר משמעותית את זמני התגובה ומשפר את חווית המשחק, למשך חודש ראשון ללא תשלום למצטרפים לשירות.

שירות Gamer+ הינו שירות מיוחד עבור גיימרים המאפשר לשחקנים את הנתיב המהיר ביותר לשרתי המשחק בחו"ל ומציג שיפור של עד 30% במדדי המשחק המרכזיים (jitter, packet lose) כאשר בין היתר הצליחה החברה לשפר את  ה-latency בכ-20 milliseconds. השירות מאפשר חווית משחק מהירה ומהנה הרבה יותר.

במהלך פיתוח השירות החדש שנמשך כשנתיים השקיעה החברה למעלה מ- 4 מיליון שקלים בהקמת תשתיות ובפריסה של נתיבים חדשים של הכבל התת ימי לערים מרכזיות באירופה בהן יושבים שרתי המשחקים הפופולאריים. נתיבים אלו הינם המהירים ביותר לשרתי המשחקים בחו"ל והם משדרגים באופן משמעותי את ביצועי הרשת ומאפשרים את הביצועיים הטובים והמהירים ביותר לגיימרים בישראל. במקביל, חברה בזק בינלאומי אל ספקיות אינטרנט בחו"ל והקימה צמתים חדשים לכבל התת ימי, ביצעה אופטימיזציה של מקטעי קרקע באירופה והפעילה הנדסת רשת מתקדמת בטכנולוגיה מהירה. כל הפעולות האלו מאפשרות להקטין באופן משמעותי את השיהוי (latency) ולייצר חווית משחק רציפה, אופטימלית ועוצמתית .

זאפ עם פתרון להקמה מהירה של אתרי סחר לעסקים קטנים

על רקע משבר הקורונה זאפ מציעה לעסקים פתרונות שיאפשרו להם להמשיך להמשך פעילות המכירות באמצעות הקמת אתר סחר בתוך ימים בודדים. החברה תעניק הטבה של 1,500 שקלים לשירות החדשZAP Shop  – הכולל הקמה ותפעול של אתר סחר מקצועי בליווי צמוד של זאפ לעסקים במחיר של 1,300 שקלים במקום 2,800 שקלים, שלושה חודשים חינם בפלטפורמת ניהול הלקוחות Zap clients וכן הטבות בשווי 1,800 שקלים בפרסום ושיווק של העסק בפלטפורמות השונות.

שירות Zap commerce now מאפשר הקמה עצמית של אתר סחר בסיסי בתוך ימים בודדים, הכולל עד 30 מוצרים, אפשרות תשלום וסליקה וחיבור לחברת שליחויות "צ'יטה". עלות חודשית של 89 שקלים ועסק שיהיה מעוניין בסיוע בהקמה ישלם 600 שקל נוספים.

כמו כן, תעניק החברה הטבה של 1,500 שקלים לשירות החדשZAP Shop  – הכולל הקמה ותפעול של אתר סחר מקצועי בליווי צמוד של זאפ לעסקים במחיר של 1,300 שקלים במקום 2,800 שקלים, שלושה חודשים חינם בפלטפורמת ניהול הלקוחות Zap clients, מערכת לניהול העסק והלקוחות הכוללת: ניהול שיחות ופניות של מתעניינים, תיאום שיחה טלפונית, תיאום פגישה, בקשה להצעת מחיר, שירותי סליקה ותשלומים, ניהול לקוחות מכלל הנכסים הדיגיטליים ויכולת תקשורת עם לקוחות וכן הטבות בפרסום ושיווק של העסק בפלטפורמות השונות בשווי של 1,800 שקלים. עסקים שירצו פתרון מקיף יותר יכולים להירשם לשירות Zap Shop  – פלטפורמת סחר אלקטרוני בליווי צמוד של נציגי החברה, החל משלב הקמת האתר ועד תפעול וניהול שוטף. הפלטפורמה מציעה אתרים עם התאמה לגלישה במכשיר הנייד וכן עיצוב, מיתוג החנות וחוויית קנייה ותשלום מאובטח. עלות השירות הוא 1,300 שקלים במקום 2,800 שקלים.

מבדיקה שערכה קבוצת זאפ, רק 6% מעשרות אלפי העסקים בפלטפורמה מחזיקים באתר סחר. האפשרות להסיט מכירות מהמרחב הפיסי למרחב הדיגיטלי יכולה להוות פתרון קריטי עבור חלק מהעסקים, כמו מעדניות, חנויות פרחים, חנויות ספרים, מזון לחיות, צעצועים ועוד.

רמי חזן, מנכ"ל קבוצת זאפ: "משבר הקורונה פוגע ביכולתם של עסקים רבים להמשיך ולמכור, ומעבר למכירות online יכולה מהווה הזדמנות עבורם להתמודדות עם המצב היום , ולאחר המשבר גם להגיע לקהלים חדשים. המצב הנוכחי מחייב את העסקים הקטנים לבחון מחדש את ערוצי השיווק והמכירות שלהם. באמצעות השירותים החדשים אנו נותנים מעטפת שלמה המכסה את כל הצרכים הנדרשים לפעילות סחר אלקטרוני – עד ההגעה לבית הלקוח".

מזון ומשקאות

השף אסאדור מריאנו שיינקמן עם שירות משלוח אסאדו עד הבית

שף אסאדור מריאנו שיינקמן ןקרוסלת הבשר שלו (צילום ענת פייזר)

המסעדנים חייבים להיות יצירתיים בימים אלו, בהם כולנו נדרשים להישאר בבתים, עם הילדים, בחוסר ודאות ומתח, כשהמסעדות והקניונים נסגרים …מריאנו שיינקמן , השף אסאדור, בעלים של קייטרינג דרום אמריקאי, שהאירועים מתבטלים אחד אחרי השני, בעקבות הוראות ראש הממשלה, המציא את עצמו מחדש ובשל בקשת הקהל המפרגן והרעב…הוא מציע חבילות בשר איכותיות עד הבית. פרטים והזמנות בקישור…

יקב הרי גליל עם משלוחים לתושבי הגליל

ניתן להזמין ממבחר יינות היקב, הכוללים את היינות מירון, אלון, יראון, אלה, הרי גליל, בלאן דה נואר ועוד ובנוסף מארזי מתנה הכוללים וריאציות של שני יינות ושתי כוסות מתנה.

לדוגמא: אלון + מירון + שתי כוסות מתנה!, יראון + מירון + שתי כוסות מתנה!, ויוניה + אלון + שתי כוסות מתנה! ועדו הפתעות.

להזמנות: מרכז מבקרים 04-6868748, ורה  054-6700986 או הגר 052-6585588

יקבי הבוטיק של מועצה אזורית גזר עם שירות הזמנות ומשלוח עד הבית

בימים כתיקונם היינו עכשיו בקדחת קניות וניקיונות לחגים, המורל שלנו היה גבוה ותחושת האחדות של העם המתגבשת בבוא האביב הייתה משתקפת בכולם. בלי לשים לב השתחל לחיינו נגיף שמכתיב קצב אחר, החלטות אחרות ובעיקר מכניס את החיים של רובנו ל-HOLD.

מתוך השינוי ומתוך האווירה לקחנו יוזמה והחלטנו שאם צו השעה דורש מעמנו להתכנס כל אדם בביתו, לפחות שיוכל ליהנות עם המשפחה עם יין טוב. עבור כולנו זה זמן טוב ונכון להביע סולידריות עם העסקים הקטנים, לחזק את הכלכלה המקומית ולצרוך שירותים ומוצרים ובעיקר להרגיש כדברי המשורר מוטי המר, ש"כולנו ריקמה  אנושית אחת חיה".

אז בין אם אנחנו מדברים על כלכלה מקומית, ושמירה על המורל חשוב שנעשה זאת עכשיו ובסטייל. בתקווה לחזרה מלאה ומהירה לשגרה. ההזמנות הן לארגז יין ומעלה. האספקה באזור המרכז.

תיירות

לשכת מארגני התיירות הנכנסת בקריאה להכליל את ענף התיירות הנכנסת בתוכנית החירום

"1500מומחי התיירות הנכנסת לישראל אחראיים על הבאת 2 מיליון תיירים והכנסה של 8.5 מיליארד שקלים מדי שנה", אומר יוסי פתאל, מנכ"ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת. "ביממה הקרובה תתגבש תכנית לניהול המשק ואני קורא לראש הממשלה, שר האוצר וכלל המומחים היושבים בצוות הכלכלי לכלול את ענף התיירות הנכנסת בתוכנית זו. מדובר בענף הייצוא ה- 6 בגודלו, כאשר כל עובד תורם 5 מיליון שקלים לכלכלת ישראל בשנה. מדובר באנשי מקצוע בעלי קשרים ומיומנות שבכוחם להביא את התיירים לישראל ביום שאחרי המשבר. הקשר הרציף שלהם מול הסוכנים בחו״ל הוא קריטי, שכן כיום קיימות עשרות אלפי הזמנות במערכת לקיץ-חורף 2020 והזמנות נוספות ל 2021/22. אם הן לא יטופלו – התיירים יברחו למדינות אחרות וישראל תאבד פוטנציאל כלכלי משמעותי".

חשוב להבין כי קריסה של מארגני התיירות הנכנסת הקיימים לא תוחלף ביום שאחרי בכוחות חדשים. מארגנים אלו הם בעלי כישורים וקשרים והכשרת עובד חדש גוזלת 5  שנות לימוד וניסיון. עבור התיירות הנכנסת – היום שאחרי הוא היום ! להבטחת תנועת תיירות לישראל כבר ברבעון הראשון שאחרי המשבר. הבטחת תנועת התיירים תחדש מקומות עבודה ותעסוקה לעשרות אלפי מדריכי דרך, נהגי אוטובוס וכד' ותמלא מחדש את בתי המלון, המסעדות והאתרים בישראל.

Wiz Air עם החזר אוטומטי לטיסות שבוטלו

וויזאייר WIZZ AIR A321 (צילום יח"צ חו"ל)

חברת התעופה Wiz Air הודיעה כי כתוצאה מהיקף הטיסות המשמעותי שבוטל  בצל התפשטות מגיפת הקורונה (COVID-19), היא מחזירה אוטומטית ללקוחותיה הפרטיים 120% ממחירי ההזמנה המקורית דרך זיכוי נקודות WIZZ בחשבונות ה WIZZ שלהם.

במקביל להחזר האוטומטי, חברת התעופה תשבית באופן זמני את אפשרות הגשת התביעות באתר האון-ליין שלה עד ה-14 באפריל 2020, על מנת שתוכל להתמודד עם כמות הביטולים בהזמנות, איתם היא מתמודדת בימים אלה. Wiz Air מרגיעה את לקוחותיה כי כל התביעות יטופלו והלקוחות יהיו זכאים להחזר לאחר טיסתם המבוטלת.

עבור סוכנויות נסיעות, תהליך ההחזר האוטומטי במזומן מטופל בעדיפות גבוהה, ולכן Wiz Air מבקשת מסוכנויות נסיעות לפנות למוקד הטלפוני של חברת התעופה. חשוב לציין כי נוסעים שביצעו את הזמנתם באמצעות סוכנויות נסיעות – כולל סוכנויות נסיעות מקוונות – צריכים ליצור קשר עם החברה ממנה רכשו את הכרטיסים שלהם על מנת להתעדכן בפרטים לגבי החזר.

Wiz Air מבקשת מלקוחותיה להתאזר בסבלנות ולהשתמש בפלטפורמות השירות העצמי המופיעות בהודעות הדוא"ל על מנת לצמצם את העומס על מוקדי הטלפונים ככל האפשר בתקופה לא שגרתית זו. אף שהמציאות שנכפתה מעבר לשליטתה, חברת Wiz Air מתנצלת על אי הנוחות כתוצאה מביטולי הטיסות, ומבטיחה כי הטיפול בתביעות וההחזר הכספי הינם בעדיפות עליונה.

איגוד ערים כינרת עם דחיית פתיחת עונת הרחצה בחופי הכינרת

ספורט ימי בכנרת (צילום ליאור אליהו)

עונת הרחצה בחופים הייתה אמורה להיפתח ב -1.4.2020, אך עקב התפשטות מגפת הקורונה והאיסור להתקהלויות ובכדי לשמור על בריאות הציבור, הנחה משרד הפנים על ביטול פתיחת עונת הרחצה בחופי ישראל, עד להודעה חדשה, כולל חופי הכינרת. באיגוד ערים כינרת מבהירים, כי בהמשך להנחיית משרד הפנים, לא יתקיימו בחופי האיגוד שירותי הצלה ופיקוח וכי הרחצה ללא מציל מסוכנת ואסורה.

כמו כן, לא יפעל שאטל חינמי "קו סובב כינרת" שהיה אמור להתחיל לפעול לטובת ציבור הנופשים בחול המועד פסח, לא תופעל גם 'המעבדה השטה' וכן לא תתקיימנה פעילויות של הפלגות וסיורים ללא תשלום שהיו מתוכננים לקהל הרחב בחוה"מ פסח.

מאיגוד ערים כינרת נמסר עוד, כי בכדי למגר את מגפת הקורונה, על הציבור להישמע להנחיות הממשלה ומשרד הבריאות בתקווה כי התקופה תסתיים בקרוב וכולנו נחזור לשגרה ובילוי בחופי הכינרת. פרטים ניתן לקבל כל העת בכוכבית כינרת מכל טלפון נייד- 55477*

ישראייר בשיתוף עם מלונות ישרוטל

ישראייר ממשיכה להפעיל טיסות חילוץ למאות אזרחים ישראלים ששהו באירופה השבים הביתה, ובשיתוף רשת ישרוטל מציעה לאלו שאין להם מקום העומד בדרישות הבידוד של משרד הבריאות, 14 ימי בידוד בחדרי מלון ישרוטל טאוור בתל אביב המתאימים לזוג או בסוויטות כולל מטבחון המתאימות למשפחות עם שני ילדים. המחיר לזוג לכל התקופה כולל ארוחת בוקר החל מ 5,999 שקלים.

ישרוטל נערכה לאירוח בתנאים המחמירים  של משרד הבריאות  על מנת לשמור על בריאות  האורחים לצד העובדים.

ישראייר מוציאה טיסות ביום שישי ה- 27/3  יצאו שלוש טיסות חילוץ לקייב, וילנה ולרנקה ובשבת ה 28/3 תצא טיסת חילוץ לבוקרשט.

אמסלם טורס עם טיסת חילוץ ישראלים מהודו במטוס Air India

טיול למטיבי לכת של חברת מסעות (צילום ערן אפרת)

בחזרתו של המטוס להודו, אמסלם טורס תשנע משלוח ענק של מוצרים הנדרשים לקיום חג הפסח לטובת משפחות דיפלומטים, בית חב"ד ומאות ישראלים נוספים אשר בוחרים להישאר בהודו

טיסת מיוחדת זו מובטחת ומופעלת בימי חירום, הצריכה אינספור אישורים אל מול הרשויות על מנת להבטיח את קיומה. עלותה של הטיסה הישירה: 1,100 $ (הכוללת מיסי נמל, דלק וכבודה). טיסה זו מאושרת ובתיאום הרשויות ההודיות.

יעקב אמסלם, מנכ"ל ובעלים של קבוצת אמסלם טורס, מסר: "אנו נרגשים להוציא טיסה מיוחדת נוספת והפעם להודו, המתווספת לטיסות מיוחדות שהפעלנו בימים האחרונים מקוסקו ללימה, ומברזיל לישראל.

קבוצת אמסלם תדאג לאיסופים של נוסעי הטיסה המיוחדת שלה מרחבי דלהי, האיסוף יתבצע על ידי אוטובוסים ורכבים מסחריים אשר ידאגו לאסוף ישירות כל אחת ואחד  מ- 317 הנוסעים הפזורים במלונות והגסט אהוסים ברחבי דלהי.

הנוסעים מתודרכים ומחויבים לגלות אחריות לחכות החל מהשעה 06:00 בבוקר במקומות המדוייקים שתואמו עימם והכול על מנת להבטיח הגעתם בבטחה של כל הנוסעים לשדה התעופה הבינלאומי של דלהי עד 11:00 בבוקר,  4.5 שעות לפני ההמראה של הטיסה המיוחדת שלנו לתל אביב.

לאור הסגר המוחלט שהוטל בהודו, קבוצת אמסלם טורס מנהלת מבצע מורכב במיוחד בתיאום שגרירות ישראל, הצבא, המשטרה וגורמים ממשלתיים בהודו, לאיסוף ישיר ופרטני של כלל נוסעי הטיסה המיוחדת שהיא מפעילה, אשר אמורה לצאת מניו-דלהי מחר, יום חמישי בשעה 15:30 באמצעות חברת התעופה ההודית Air India, טיסה מספר 139.

חברת אמסלם טורס, תישא בעלויות הכרוכות בהפעלת צי ההסעות אשר ידאגו לאסוף ישירות את כל 317 הנוסעים של הטיסה המיוחדת השוהים בכתובות ובאזורים שונים ברחבי ניו דלהי.

השגת אישורים אל מול שלטונות הודו בסיטואציה בה גבולותיה סגורים הצריכו לוגיסטיקות מסועפות ומורכבות במיוחד. במאמצים משותפים מסביב לשעון ובסיוע ממשלת ישראל ושגריר ישראל בהודו מר רון מלכא, הצלחנו להשיגם והטיסה מובטחת. בנוסף, עם חזרתו של המטוס להודו יועבר משלוח ענק של מוצרים כשרים לפסח, לטובת בית חב"ד והישראלים השוהים בהודו. אנו שמחים להיות חלק מעשייה מבורכת והדדיות רבה גם בעתות משבר".

בד בבד, ממשיכים בקבוצת אמסלם להפעיל מוקד חרום 24/7 הזמין ונגיש לכלל הציבור. המוקד פועל מסביב לשעון, במטרה לספק מענה ופתרונות לכל המדינות ברחבי העולם לרבות דרום וצפון אמריקה, הודו, אירופה ועוד. המוקד מספק מענה מידי לאורך כל שעות היממה ובכל ימות השבוע, באמצעות מענה טלפוני, הודעות ווטאס-אפ, אס.אם.אס, או במייל. המוקד מורכב מסוכנים מקצועיים בעלי ניסיון רב בטיפול במקרי חירום ובמתן מענה מהיר ופרו-אקטיבי בשפות רבות (עברית, אנגלית, ספרדית, צרפתית, תורכית, רוסית, איטלקית וערבית).

דרכי ההתקשרות עם צוות 24/7 בקבוצת אמסלם תיירות ונופש: טלפון: 972-4-6700900, וואטס אפ של הצוות: 050-4040983 ודוא"ל: [email protected]

אברהם הוסטלס וטורס עם הקפאת פעילות ההוסטלים וחברת הטיולים

אברהם הוסטל תל אביב- הצעות לסיורי עיר (צילום דניאל אוסצקי)

ההקפאה (הדממה) תחול על שלושת ההוסטלים הפופולריים בירושלים, תל אביב ונצרת. מהלך קשה זה יבוצע בעיצומה של תקופת פריחה וצמיחה מואצת של הקבוצה, שעמדה לפתוח הוסטל נוסף באילת. בו בזמן, בעלי הקבוצה אינם זונחים את תפיסת עולמם הכוללת פעילות התנדבותית ושמירה על "גחלת" של פעילות (פיזית או וירטואלית) בהוסטלים. פעילות שמטרתה הפצת אור, תקווה, בריאות ואהבה, בעיקר בימי אלו שהם ימים של חוסר ודאות ופחד. פעילות זו המכונה בפי הבעלים "מבצע מגדלור של תקווה" תנוהל על ידי שניים מהשותפים (ניצן קמחי ודרור טישלר).

ההחלטה לסגור את פעילות הלינה והסיורים באה בעקבות סגירת המדינה לתיירות נכנסת (קהל היעד העיקרי של הקבוצה), וצווי השעה האוסרים על התכנסות של יותר מעשרה אנשים ושמירת מרחק של 2 מ' בין אדם לאדם. הגבלות אלו לא מאפשרות קיום הפעילות התיירותית כמו גם התרבותית והקהילתית המאפיינות את הרשת.

מנכ"ל הקבוצה, ירון בורגין, מחדד את הבעייתיות: לטובת שרידותו של ענף התיירות כולו, לנוכח משבר חסר תקדים זה, מצופה מהמדינה והרשויות ליצר מנגנוני תמיכה אפקטיביים לעסקים ועצמאיים. הכוונה אינה לכלים שהופעלו בחוסר אפקטיביות באירועים ביטחוניים בעבר, אלא למנגנונים לזמן מלחמה כגון מס רכוש ומנגנוני פיצוי ישיר ייעודיים אחרים. לנוכח המצב מוציאה קבוצת אברהם את כל עובדיה לחופשה ללא תשלום ועוצרת את פרויקט השיפוץ ההוסטל באילת.

בו בזמן, בעלי הקבוצה אינם זונחים את תפיסת עולמם הכוללת פעילות התנדבותית ושמירה על "גחלת" של פעילות (פיזית או וירטואלית) בהוסטלים. פעילות שמטרתה הפצת אור, תקווה, בריאות ואהבה, בעיקר בימי אלו שהם ימים של חוסר ודאות ופחד.  פעילות זו המכונה בפי הבעלים "מבצע מגדלור של תקווה" תנוהל על ידי שניים מהשותפים (ניצן קמחי ודרור טישלר)

במכתב שהוציאו השותפים לעובדי הקבוצה הם חתמו במילים: "האש של אברהם תמשיך לבעור, גם אם זמנית לא נפעל במתכונת המוכרת. אנו מאמינים שבחלוף הסערה נחזור כולנו לעשיה האברהמית החשובה והאהובה. יצרנו פה כולנו קהילה מדהימה שנותנת כוח להמון אנשים ולא ניתן לזה להיעלם בגלל וירוס אחד קטן ☺"

מנהל הפיתוח העסקי של הקבוצה גל מור מוסיף כי: "ברגע שיהיה צפי לסוף המשבר ולחזרת התיירים לארץ, נחזור לפעול למימוש יעדי הפיתוח האסטרטגיים שלנו, כולל השלמת השיפוץ ופתיחת אברהם הוסטל אילת, פתיחת הוסטל בים המלח, הוסטל נוסף בירושלים ובהמשך יציאה לחו"ל".

מנהל האקטיביזם ואחראי קהילות של הקבוצה, מעוז ינון, משתף כי: "קבוצת אברהם הוסטל, בשיתוף עם עסקים אחרים ברחבי הארץ, מגבשים בימים אלו רשימת דרישות מהממשלה אשר יכללו בין היתר: הקפאה של ארנונה ותשלומים אחרים למוסדות המדינה, הקפאה של תשלומי שכר הדירה באמצעות חקיקה, הפשרה מיידית של פיקדון העובדים הזרים ועוד".

Agoda עם שירות הזמנת חדרי אירוח לשהייה של יותר מ- 30 יום בהזמנה אחת

צילום מסך אתר AGODA

אגודה, פלטפורמת התיירות מאסיה מקבוצת Booking, החלה להציע מלונות ובתים לשהייה ממושכת של למעלה מ- 30 יום, זאת על מנת לתת מענה לביקוש ההולך וגדל להשכרת חדרי אירוח ובתים לשהייה ממושכת. האפשרות החדשה, המאפשרת לתיירים להזמין חדרי אירוח לשהייה ממושכת הנעה בין 30 ל- 90 יום, זמינה כעת במנוע החיפוש לבתים ומלונות של Agoda.com.

אגודה משפרת בעקביות את היצע השירותים הזמינים בפלטפורמה שלה במטרה לתת מענה לצרכים המשתנים של התיירים. יותר ויותר תיירים מבקשים לאחרונה פתרונות מגורים לטווח ארוך ממגוון סיבות כגון תיירות, רילוקיישן בעבודה, או ביצוע פרויקטים ומשימות בחו"ל. השירות החדש של אגודה לשהייה ממושכת מאפשר לבעלי בתים ומלונות ליהנות ממגמה זו, במיוחד בעונות בהן התיירות נחלשת, ומסייעת להם למקסם את התפוסה ולטפל במספר קטן יותר של לקוחות.

"הפופולריות ההולכת וגדלה של שירות Agoda Homes מניעה אותנו לחפש אמצעים לשיפור התפוסה בקרב שותפי התיירות שלנו, ולהמציא שירותים חדשים היוצרים הכנסות נוספות ומשפרים את החוויה של לקוחותינו", אמר דייוויד סלמון, מנהל מוצר ב- Agoda Homes. "אנו מבחינים שיותר ויותר תיירים מחברים יחדיו מספר חופשות ונאלצים להזמין את אותו חדר אירוח מספר פעמים לאורך תקופה ממושכת. שירות חדש זה יקל על תיירים להזמין חדרי אירוח לזמן ממושך. באמצעות מחקרים ובדיקות שערכנו על גבי הפלטפורמה שלנו, אנו יודעים שתיירים וספקי חדרי אירוח ומלונות מעוניינים בפלטפורמה נוחה ואינטואיטיבית להזמנות לזמן ממושך. אנו נמשיך לבחון ולשפר את השירות, ואף נציע אותו בעתיד בנכסים אחרים הזמינים בפלטפורמה שלנו. בכוונתנו להשיק שירות זה בקרוב גם באפליקציה שלנו". למידע נוסף: www.agoda.com בקישור לרישום בתים.

רשות העתיקות עם כדור בליסטרה בן כ-2000 שנה שנגנב והוחזר

אבני בליסטרה מעיר דוד (צילום קובי הראתי)

15 שנה לאחר שלקח ללא רשות כדור בליסטרה בן כ-2000 שנה מאתר עיר דוד שבגן לאומי סובב חומות ירושלים, החליט בסוף השבוע אזרח אלמוני להחזיר את הממצא בן אלפיים השנה לידי רשות העתיקות. זאת, לדבריו, על רקע משבר הקורונה, והתחושה ש"סוף העולם קרב".

לרשות העתיקות נודע על "חזרתו בתשובה" של מוסר האבן באמצעות פוסט שפרסם בפייסבוק משה מנס, אזרח אשר לקח על עצמו לתווך את החזרת האבן לאוצרות המדינה, מבלי שזהותו של הגנב תיחשף. "מדובר בשני "שבאבניקים" שטיילו לפני 15 שנה באתר בעיר דוד ונתקלו בתצוגה של אבני בליסטרה שנורו לעבר ביצורים", מספר מנס. "אחד מהם לקח את אחת מהאבנים הביתה. בינתיים הוא התחתן והקים משפחה, והוא סיפר לי שכבר 15 שנה האבן יושבת לו על הלב. עכשיו, כשנתקל בה במהלך ניקיונות הפסח, ביחד עם תחושת סוף העולם שיצרה הקורונה, הוא הרגיש שהגיע הזמן לנקות גם את המצפון וביקש ממני לסייע בהחזרה שלה לרשות העתיקות".

לדברי עוזי רוטשטיין, מפקח היחידה למניעת שוד ברשות העתיקות שתוייג על ידי עוקבת בפוסט והגיע מיידית לאסוף את האבן, "הוצאת ממצא מההקשר הארכיאולוגי שלו פוגעת במחקר ובבניית הפאזל ההיסטורי שלנו. אנחנו מברכים על החזרת הממצא וקוראים לכל מי שלקח ממצא מאתר ארכיאולוגי, להוריד אבן מהלב ולהחזיר אותו לאוצרות המדינה. הפריטים בני אלפי השנים הם האוצר שלנו. הם מספרים את סיפורה של הארץ ושל מי שחי בה לפנינו, וראוי שיתועדו ויוצגו".

לדברי ד"ר יובל ברוך, ארכיאולוג מרחב ירושלים ברשות העתיקות,  "בליסטראות היו כלי נשק קדומים, שבאמצעותם נורו אבנים אל ראש החומה כדי להרחיק את מגיני העיר, שעמדו בראשה. אבני הבליסטרה שנחשפו בעיר דוד קשורות, ככל הנראה, לקרבות הקשים בין תושבי ירושלים הנצורים לבין חיילי הלגיונות הרומים סביב שנת 70 לספירה – שנת חורבן ירושלים. אבנים נוספות מסוג זה התגלו בירושלים, בין השאר, באזור מגרש הרוסים בסמוך לתוואי המשוער של החומה השלישית, שהיתה החומה החיצונית של ירושלים בימי בית שני. בחפירת רשות העתיקות במקום התגלה שדה קרב ובו עשרות אבני בליסטרה פזורות על הקרקע".

רכב ותחבורה

אוטומוטור 2020 עובר לחופשת הקיץ

משבר הקורונה מביא איתו גם משבר עמוק בשוק הבידור הישראלי כאשר כל המופעים והפעילות התרבותית לחודשים הקרובים מבוטלים. בהנהלת אירוע הרכב של ישראל, אוטומוטור 2020 החליטו לא לבטל את האירוע שאמור להתקיים בחול המועד פסח זו השנה ה-32 ברציפות, אלא לדחות אותו לחופשת הקיץ והוא יתקיים ב-18 עד ה-21 ביולי.

דורון גילר, מנכ"ל רבמוטור: מפיקת אוטומוטור: "בעצה אחת עם כל הספקים והמציגים באירוע, החלטנו לדחות את האירוע לקיץ הקרוב ולהמשיך במסורת שנמשכת כבר 32 שנים. לאורך כל שנות אוטומוטור חווינו גם רגעים קשים מאלה אשר אנו חווים היום, אבל מעולם לא ביטלנו וכך גם הפעם. באירוע השנה הושקעו כ-9.8 מיליון שקלים ולקהל מצפה חוויה שכמוה עוד לא היתה. אני מאחל לכולנו בריאות טובה וניפגש בקיץ אחרי הקורונה".

אוטומוטור 2020 ייצא לדרך ב-18 ביולי ותימשך ארבעה ימים. לצד מכוניות יוקרה וחידושים טכנולוגיים מעולם הרכב, מופעי אקסטרים ופעלולים, תוצג באולם של כ-2,000 מ"ר לראשונה בישראל תערוכת "מסע בזמן המוטורי", לקהל שיבקר צפויה חוויה כאשר כל עשור יאופיין בעיצוב ייחודי על פי רוח התקופה. לדוגמה, ניו יורק של 1910, לונדון של 1930, פריז של 1950 וכן הלאה, עם כלי הרכב שיוצרו באותם עשורים והכל באווירה ובלבוש אופנתי שמותאם לתקופות השונות.

לפרטים ועדכונים באתר הרשמי של התערוכה…

Ford עם השקת מרכז מחקר בישראל FRCI

Ford השיקה את מרכז המחקר שלה בישראל (Ford Research Center Israel = FRCI), שיפעל בלב הקהילה הטכנולוגית המשגשגת של תל אביב.

המרכז החדש ישמש כחממת מחקר אשר מטרתה להרחיב את תחומי המחקר הגלובלי ואת צוותי ההנדסה המתקדמת של חברת Ford. בנוסף, מרכז המחקר ישמש לתמיכה בתחומי הרכב והניידות של חברת Ford על ידי איתור חברות סטארטאפ וטכנולוגיות בתחומי הקישוריות, חיישנים, ניטור פנים הרכב והגנת סייבר. מרכז המחקר של Ford – אשר נחנך על ידי ביל פורד, יו״ר החברה – ימלא תפקיד מכריע באסטרטגיית של החברת לשאוף ולהיות החברה האמינה ביותר בייצור מכוניות חכמות לעולם חכם. מרכז המחקר החדש יכלול מעבדת רכב בכדי לתמוך במאמצי בדיקת הוכחות היתכנות ובעבודה בתחום הבינה המלאכותית, אשר תנוהל על-ידי צוות SAIPS.

Ford עובדת עם חברות מקומיות ושותפים מקהילת הטכנולוגיה הישראלית כבר שנים רבות. הודות לנוכחותה המשמעותית בישראל, הצליחה החברה לעבוד עם מיטב הכישרונות הטכנולוגיים ועם חברות בעלות מומחיות, שמסייעות לה לקדם את המאמצים ההנדסיים שלה.

"אנחנו מכירים בחשיבות של הקמת מרכז מחקר באחת מקהילות החדשנות המתקדמות בעולם", אמר ביל פורד, "המרכז החדש לא יהווה רק הרחבה של מרכזי המחקר והחדשנות הקיימים של Ford, אלא הזדמנות להצטרף לקהילת החדשנות הצומחת בישראל".

מרכז המחקר של Ford בישראל יעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם חברת הבת SAIPS, שמוביל המנכ״ל והמייסד אודי דנינו, אשר מונה גם למנהל הטכני של המרכז החדש בישראל. SAIPS היא חברת הלמידה החישובית ופתרונות הראייה הממוחשבת המובילה בישראל, ש- Ford רכשה לפני כשלוש שנים.

״הרחבת הנוכחות של חברת Ford בישראל באמצעות מרכז המחקר החדש, תאפשר לנו לזהות טכנולוגיות איכותיות ולשתף פעולה עם חברות מובילות במהירות רבה יותר, ולחזק את המטרות של חברת Ford בכדי למנף את מומחיות הרכב והטכנולוגיה שנצברה בחברה לפיתוח פתרונות לאתגרי הניידות הנוכחיים והעתידיים״, אמר דנינו.

Ford פועלת בישראל מזה כעשור ונעזרת בשירותיהם של סקאוטרים מקומיים, על-מנת לזהות חדשנות בתחום הטכנולוגיה. בשנת 2015 הייתה Ford אחת מיצרניות הרכב הראשונות שערכו הקאתון לתעשיית הרכב בישראל. בשנה שעברה חזרה החברה לתל אביב וערכה את אירוע MakeItDriveable השנתי הרביעי שלה שהחל בישראל והתרחב בשנים האחרונות לערים טכנולוגיות מרכזיות בהן ברלין, דבלין ופריז.

מרכז המחקר של Ford בישראל פועל במגדל ״אדגר 360״ החדש שבתל אביב במתחם ייחודי המאפשר יחידות עבודה אוטונומיות ברמת גימור מהגבוהות בישראל. המרכז מצטרף למרכזי המחקר הגלובליים של חברת Ford באאכן, גרמניה, נאנג׳ינג, סין ובדירבורן שבארה"ב.

אלדן מתגייסת למען בתי החולים במלחמה נגד הקורונה

אלדן השכרת רכב  תעמיד לרשות הצוותים הרפואיים בבתי החולים השונים בישראל עד 100 כלי רכב לעד חודש ימים, מתוך ציי הרכב אשר בבעלותה ללא חיוב, ״לטובת כל הצוותים הרפואיים אשר עמלים יומם וליל לטובת ולרפואת כלל אזרחי  מדינת ישראל בכל רחבי הארץ על מנת לסייע בניידות הצוותים במיוחד כאשר קיימת מגבלת ניידות״ לפי אלדן.

"זו השעה שבה אנו חייבים להתאחד ולסייע איש לרעהו במיוחד לצוותים שנלחמים בנגיף הקורונה " הוסיף משנה למנכ״ל אלדן אבישי לוי. סניפי אלדן פרוסים בכל רחבי הארץ, מה שיסייע להנגיש הרכבים לצוותים הרפואיים באשר הם בסמיכות לבתי החולים, ולהצטייד בכלי הרכב לטובת המשימות הרבות שלשמם הם נקראים.

גלגלים עם טיפולים תקופתיים לרכב

באמצעות פלטפורמת "גלגלים" (אתר ואפליקציה) ניתן לקבל הצעות מחיר מפורטות לטיפולים ותיקונים לרכב, להזמין תור אונליין ולתאם איסוף והחזרה של הרכב מהמוסך – והכל באופן דיגיטלי מבלי לצאת מהבית.
אז איך זה עובד? נכנסים לאתר, ממלאים את פרטי הרכב, את האזור בארץ בו אתם מעוניינים לקבל את השירות ובוחרים אחת מהאופציות: טיפולים תקופתיים, תיקונים לרכב, חלקי חילוף לרכב ואפילו תיקוני פח וצבע.
הבקשה נשלחת אונליין למאות מוסכים בהליך של מכרז הפוך. בתוך פרק זמן קצר, אותם מוסכים שולחים אליכם, את הצעות המחיר שלהם. כל הצעת מחיר מלווה במפרט טיפול ותיקון ברור כמו אילו חלפים יוחלפו, מאיזה סוג, ואפילו עד איזה סוג שמן יוכנס למנוע. בנוסף תקבלו פירוט של שירותים נלווים כמו איסוף והשבת הרכב לבעליו וכמובן, המחיר. לאחר שתבחרו את ההצעה המועדפת עליכם ניתן להזמין תור בקליק ולתאם את הטיפול מבלי לעשות כל דבר נוסף, הכל דרך הסמארטפון האישי, ובלחיצת כפתור.

תותר תנועת משאיות בכבישי הדרום המובילים לרצועת עזה, בכל שעות היום והלילה

בעקבות החלטת הממשלה לסגור את מוסדות החינוך ולצמצם את הפעילות במקומות העבודה תותר תנועת משאיות וכלי רכב כבדים, בכבישי הדרום המובילים למעבר כרם שלום ברצועת עזה, בכל שעות היום והלילה.

לפני כשנה וחצי החליט משרד התחבורה לאסור תנועת משאיות וכלי רכב כבדים מעל 12 טון בכביש 232, 241 ו-234. האיסור חל בין השעות 07:30 ל-09:00 בבוקר ובין השעות 15:30 ל-16:30 אחר הצהרים. זאת, במטרה להגביר את בטיחותם של תלמידי בתי הספר ותושבי האזור הנוסעים לעבודה וממנה, מדי יום.

לאור הנחיית הממשלה לסגור את כל מוסדות החינוך בארץ ולצמצם משמעותית את הפעילות במקומות העבודה, החליט המפקח הארצי על התעבורה במשרד התחבורה, קובי בליטשטיין, בתיאום עם משטרת ישראל וראש המועצה האזורית אשכול, להתיר תנועת משאיות בכבישים אלה, בכל שעות היום והלילה, עד למועד החזרה ללימודים.

על רקע משבר הקורונה, חברת נמלי ישראל (חנ"י) על הכפלת המענק הניתן במסגרת מיזם "לילה טוב". הפרויקט מתגמל יצואנים ויבואנים במענקים כספיים על שינוע מטענים בשעות הלילה. במסגרת ההטבה, יינתן מענק של 200 שקלים בגין שינוע מכולות, בין השעות 22:00 בלילה ועד לשעה 06:00 בבוקר.

תוקף רישיונות הנהיגה יוארך ב-3 חודשים ביצוע טסטים לרכב יוארך בחודש

בעקבות החלטת הממשלה על צמצום התנועה במרחב הציבורי לצרכים חיוניים בלבד. שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', הנחה את רשות הרישוי במשרדו לדחות את כל ההכשרות של קורסי נהיגה נכונה (נהיגה מונעת) וקורסי הרענון שתום מועד ביצועם חל מהיום ועד ל-15 ביוני 2020, בשלושה חודשים מהמועד שנקבע לכל נהג. בהתאם לכך בחודש הקרוב יבוטלו הקורסים האמורים.

בנוסף לכך, הודיע השר סמוטריץ', כי כל נהג שתוקף רישיון הנהיגה שברשותו צפוי לפוג בשלושת חודשים הקרובים, יקבל הארכה של תוקף הרישיון בשלושה חודשים נוספים. עוד הנחה השר סמוטריץ', כי רכב שתוקף רישיונו פג והגיע מועד ביצוע מבחן הכשירות השנתי (טסט) שלו בחודש הקרוב, יקבל ארכה של חודש ימים נוסף.

כמו כן, כל מי שנדרש לבצע בדיקות רפואיות או השלמת מבחנים עיוניים, מועד השלמת הבדיקות והמבחנים יידחה בשלושה חודשים עד ל-15 ביוני 2020.

מנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר-אייל הדגישה כי אנו מצויים בעיצומו של משבר מתגלגל וככל שיידרשו הארכות נוספות והקלות בירוקרטיות לציבור, הדבר יקבל ביטוי במסגרת דיונים מקצועיים הנערכים במשרד.

משרד התחבורה יאריך בחודש את תוקף רישיונות השיט

במסגרת המאבק בנגיף הקורונה. משרד התחבורה יאריך בחודש את כל רישיונות כלי השיט, שתוקפם יפוג עד ל-19 באפריל 2020. זאת, במסגרת צו מיוחד שנחתם ע"י שר התחבורה. במסגרת הצו, בעל כלי שיט שתוקף רישיון השיט שברשותו יפוג בחודש הקרוב, יקבל ארכה נוספת של חודש לחידוש הרישיון. זאת, מאחר שלא ניתן לקיים בדיקות "כושר שיט", עד  ל-30 באפריל 2020.

על בעל כלי השיט להסדיר את תשלום האגרה ולבצע בדיקת "כושר שיט", של רשות הספנות והנמלים, בתוך חודשיים ממועד סיום התוקף המקורי של הרישיון. משיטים שתוקף רישיונם פג, נדרשים לחדש את רישיון המשיט באמצעות תשלום האגרה באתר המקוון של משרד התחבורה…

כמו כן, לא מתקיימות בחינות עיוניות ומעשיות להסמכת משיטים עד ל-30 באפריל 2020. קבלת קהל במשרדי רשות הספנות והנמלים מתקיימת במשרדי הרשות בחיפה בלבד, רק במקרים דחופים, באמצעות זימון תור מראש באפליקציית My Visit.

טכנולוגיה

פורד משאילה את קווי היצור שלה ליצור ציוד רפואי

פורד משאילה את יכולות היצור שלה ואת המומחיות ההנדסית שבבעלותה, בכדי להגביר יצור של ציוד רפואי בשעת חרום עבור חולים, עובדי מערכת הבריאות וכוחות העזר וההצלה, הנאבקים בוירוס הקורונה. פורד עובדת עם  M3 בכדי לייצר מכשירי הנשמה מטוהרי אויר – השתיים יעצבו יחדיו מיכשור המבוסס על יכולות של שתי החברות בכדי לספק את הביקוש. פורד בוחנת כעת את יצור של מכשירי ההנשמה במפעליה .

פורד ו- GE HEALTHCARE עובדות ביחד בכדי להגביר את יצור גירסה פשוטה יותר של מודל מכשיר הנשמה קיים של GE.

פורד ביחד עם UAW ירכיבו בקווי היצור של פורד למעלה מ-100 אלף מגיני פנים מפלסטיק בכדי לענות על המחסור הקריטי. בתוך כך, תשתמש  פורד ביכולות הדפסה תלת מימדיות לצורך יצור את החלקים הרלבנטיים.

ביל פורד: "מדובר בתקופה קריטית עבור ארה"ב והעולם כולו. זה הזמן לפעול בשיתוף פעולה תוך כדי שילובן של תעשיות שונות. כך נוכל ליצור שינוי משמעותי לכל מי שזקוק לעזרה ולאלה העומדים בקו החזית של הסערה".

שונות

ארגון הרוקחות בישראל טוען רוקחים זקוקים למיגון

ארגון הרוקחות בישראל

ההנחיות העדכניות של משרד הבריאות למיגון עובדים קובעות כי רוקחי הקהילה, הפועלים בבתי המרקחת ובקופות החולים – אינם זכאים לאמצעי מיגון מפני נגיף הקורונה. זאת למרות שמדובר על צוותים רפואיים אשר עומדים בקו הראשון מול מטופלים והציבור הרחב אשר כל אחד מהם עלול להיות גורם להדבקתם. בשלב זה נמצאים בבידוד כ-90 רוקחים עקב חשיפה לחולי קורונה בבתי המרקחת. את ההנחיות הללו הוציאו במשרד הבריאות ללא שיתוף אגף הרוקחות. בארגון הרוקחות בישראל זועמים על ההחלטה וקוראים למשרד הבריאות ולאגף הרוקחות לפעול באופן מידי להוצאת הנחיות והקצאת ציוד לצורך מיגון רוקחים.

במדינת ישראל בשגרה, חסרים מאות רוקחים ברחבי הארץ. סיכון רוקחים על רקע היעדר מיגון בסיסי ואי שמירה על בריאותם עלולה לפגוע אנושות בתפקוד מערכת הבריאות, אשר אינה יכולה לתפקד ללא רוקחים:  החל מבתי החולים, דרך קופות החולים ועד לבתי המרקחת הקהילתיים ורשתות הפארם.

ארגון הרוקחות בישראל פונה למשרד הבריאות בבקשה לשינוי ההנחיות בהקדם ווידוא מלאי ציוד מיגון מחייב לבתי מרקחת: מסיכות פנים כירורגיות, הנחיות לגבי תדירות החלפת מסיכות אלו, חומרי חיטוי לידיים ולדלפקים.  זאת ועוד, על פי חוזר משרד הבריאות עובד שנחשף לחולה קורונה בזמן שעטה מסיכת פנים כירורגיות לא יזדקק לבידוד, מה שמחזק עוד יותר את הצורך במיגון מסוג זה עבור הרוקחים. כמו כן בארגון הרוקחות דורשים ממשרד הבריאות להפיץ הנחיות מיגון אישי לקהל המטופלים הפוקד את בתי המרקחת. הארגון מסביר כי רוב באי בתי המרקחת הם אוכלוסייה של חולים כרוניים, אוכלוסייה המוגדרת כאוכלוסייה בסיכון.

יו"ר ארגון הרוקחות בישראל, ד"ר אלינה אמיתי: "מדובר בהחלטה שרירותית וחסרת אחריות. בימים אלו הרוקחים בקהילה חשופים יותר מכל צוות רפואי אחר לנגיף הקורונה. לבתי מרקחת מגיעים מדי יום מאות ואלפי מטופלים. כל רוקח מטפל ביום בעשרות מטופלים אשר עלולים להיות נשאים של הנגיף. רוב באי בתי המרקחת הם אנשים חולים. חלקם עונים לסימפטומים של וירוס הקורונה, רק בניגוד לקופות חולים או בתי חולים, בבתי מרקחת אין דרך לאפיין את הווירוס, אין שטחים סטריליים ואין אפשרות לסנן ולשלוח אותם למקום אחר.

הנחיות משרד הבריאות הן בעצם החלטה על חשיפת הרוקחים לנגיף ובהמשך באופן ודאי להדבקה או בידוד. בפרט לאור ההנחיה הסותרת בחוזר המציינת כי איש צוות רפואי הנחשף לחולה קורונה בעודה עוטה מסיכת פנים כירורגיות לא יזדקק לבידוד ובצד זה ההנחיה כי רוקחי קהילה לא זקוקים לשום אמצעי מיגון.

UPS ישראל עם מרכז לוגיסטי לשעת חירום

במסגרת ההערכות להשבתת המשק, חברת UPS בישראל נוקטת בצעדים חדשים ומקצה שטח של אלפי מ"ר במרכז הלוגיסטי במודיעין. תאפשר אחסון בחירום, אחסון של משטחים כ"מלאי בטן", פתיחת עמדות עבודה וניהול מלאי, הקצאת שטח עבודה, תפעול ומשרדים לזמן חירום והפעלת מערך הפצה ליעדים ספציפיים בחירום הכולל העמדת כונן 24/7.

איתי יעקובי סמנכ"ל השירותים הלוגיסטיים של UPS בישראל מציין: "אנו עושים הכל כדי לאפשר המשך רציפות של שרשרת האספקה. מדובר בימים מאתגרים עבור כולנו ואנו מבטיחים לעשות ככל יכולתנו להמשיך למיין, ללקט, לארוז, לטוס, להוביל, לשנע, לאחסן ולהפיץ את המשלוחים של לקוחותינו בכל החטיבות של UPS; בלדרות, שילוח ולוגיסטיקה".

מדלן עם פרסום חינם למתווכי נדל"ן

לאור צעדי המדינה המגבילים מאד את התנועה של האזרחים, וכפועל יוצא מכך – את הביקור הפיזי של רוכשי ושוכרי הדירות, הקדימה מדלן ויזמה צעדים תומכים לכל מוכרי ומשכירי הדירות. מדלן מאפשרת לכל מתווך, מוכר, משכיר של דירה – לקבל את כל לוח מדלן ללא עלות באופן חופשי, עד תום הסגר למעשה.

מתחילת המשבר ניכרה בעיקר בהלה ואי וודאות, אך עם ההודעה על ההיצמדות לבתים, לא צומצמו חיפושי הדירות במדלן, אך נחתכו באופן חד הביקורים הפיזיים בנכסים. ישנם מוכרים ומתווכים שעברו לכלי וידאו המציגים את הנכס, וכל השוק מסתגל למציאות החדשה.

איתן זינגר, מנכ״ל מדלן ישראל: ״שוק הנדל״ן ידע עליות ומורדות בכל העשורים האחרונים, ומי שמצוי בדברים, יודע כי אף רבות ההזדמנויות על האיומים. עם זאת, מעולם לא חווינו סגר פיזי על התושבים, דבר שחייב את מדלן לחשיבה מחדש כיצד לסייע למוכרי ומשכירי הדירות ולמתווכים. יצאנו ביוזמה במסגרתה אנו מזמינים את מוכרי ומשכירי הדירות להציג את כל הדירות שלהם, ללא תשלום, על מנת לאפשר לגלגלי הנדל״ן לנוע, ולהפשיר את הבהלה, בניגוד להקפאה הכללית. הכרזנו על המהלך, ואנו רואים הצטרפות של אלפי דירות להשכרה ולמכירה במדלן, ומאות מתווכים חדשים – כתוצאה מהחיבוק. אנו כולנו נלמד לחיות בעת המשבר, ולהיות יצירתיים בתוכו, וכשנצא ממנו – מצפות לרוכשים שפע הזדמנויות״.

ויקטורי עם שנת שיא ושיפור בכל הפרמטרים התפעולים

ויקטורי רשת סופרמרקטים (ת"א: וקטר), הפועלת כרשת שיווק קמעונאי בתחום המזון בשיטת הדיסקאונט ומציעה סל קניות מוזל לצרכן תוך התייחסות לתחרות המקומית בסביבת כל אחד מ-57 סניפיה ברחבי הארץ, מדווחת על תוצאות שיא בשנת 2019 ומציינת עשור של צמיחה כחברה ציבורית.

מכירות החברה בשנת 2019 הסתכמו ב-1.75 מיליארד שקלים בהשוואה ל-1.67 מיליארד שקלים בשנת 2018, עליה של כ-4.8%. הגידול במכירות נובע מפתיחת הסניפים הנוספים. הפדיון למ"ר מכירה נטו במהלך שנת 2019 עמד על 32.3 אלפי שקלים למ"ר, לעומת פדיון של 32.3 אלפי שקלים למ"ר מכירה נטו בשנת 2018. הפדיון למ"ר מכירה נטו בחנויות זהות בשנת 2019 עמדו על 34.3 אלפי שקלים למ"ר, לעומת 34.4 אלפי שקלים למ"ר מכירה נטו בשנת 2018, ירידה של 0.3% אשר נובעת כולה מירידה ברבעון הראשון של שנת 2019 לעומת הרבעון הראשון של שנת 2018.

מכירות החברה ברבעון הרביעי של שנת 2019 הסתכמו ב-444 מיליון שקלים, בהשוואה ל-407 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד, המהווה גידול של כ-9%. הפדיון בחנויות זהות במהלך הרבעון הרביעי של שנת 2019 גדל בכ-0.5% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

הרווח הגולמי בשנת 2019 הסתכם ב-439 מיליון שקלים  בהשוואה ל-415 מיליון שקלים  בתקופה המקבילה אשתקד. שיעור הרווח הגולמי בשנת 2019 הסתכם בכ-25.1%, לעומת כ-24.9% בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול בשיעור הרווחיות הגולמית, נבע בעיקרו משיפור תנאי הסחר עם הספקים, שינוי תמהיל בסל הקניה של הצרכנים ושינוי בתחום האינטרנט.

הרווח הגולמי ברבעון הרביעי של שנת 2019 הסתכם ב-112 מיליון שקלים, בהשוואה לרווח גולמי של 103 מיליון שקלים בתקופה המקבילה אשתקד. שיעור הרווח הגולמי ברבעון הרביעי של שנת 2019 הסתכם בכ-25.2%, לעומת כ-25.2% בתקופה המקבילה אשתקד, המהווה גידול של כ-9% בסך הרווח הגולמי לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

הרווח מפעולות רגילות לפני הוצאות (הכנסות) אחרות בשנת 2019 הסתכם ל-54.5 מיליון שקלים המהווה כ-3.1% מהכנסות החברה בשנת 2019, בהשוואה ל-48.5 מיליון שקלים בתקופה המקבילה אשתקד המהווה כ-2.9% מהכנסות החברה בשנת 2018.

הרווח מפעולות רגילות לפני הוצאות (הכנסות) אחרות ברבעון הרביעי של שנת 2019 הסתכם ב-14 מיליון שקלים המהווה כ-3.2% מהכנסות החברה, בהשוואה ל-12.3 מילון שקלים בתקופה המקבילה אשתקד המהווה כ-3% מכלל הכנסות החברה.

הרווח לתקופה בשנת 2019 הסתכם ל-27.3 מיליון שקלים, לעומת 33.3 מיליון שקלים בתקופה המקבילה אשתקד המהווה קיטון של כ-18.1% שנבע כולו מיישום IFRS16. לפני יישום IFRS16 הרווח הנקי לשנת 2019 הסתכם ב-35.7 מילון שקלים גידול של כ-7.2% לעומת התקופה המקבילה אשתקד אשר נובע בעיקרו מהגידול במכירות והגידול ברווח הגולמי.

הרווח הנקי לתקופה ברבעון הרביעי של שנת 2019 הסתכם ב-6.6 מיליון שקלים, לעומת 7.7 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד, המהווה קיטון של כ-14.2% שנבע כולו מיישום IFRS16. לפני יישום IFRS16 הרווח הנקי לשנת 2019 הסתכם ב-8.8 מיליון שקלים גידול של כ-13.6% לעומת התקופה המקבילה אשתקד אשר נובע בעיקרו מהגידול במכירות והגידול ברווח הגולמי.

בשנת 2019 חילקה החברה דיבידנד בהיקף של 15 מיליון שקלים. החברה דיווחה על תזרים חיובי מפעילות שוטפת בשנת 2019 של 115 מיליון שקלים, לעומת תזרים של 29.4 מיליון שקלים אשתקד. יתרת מזומנים ושווי מזומנים ונכסים פיננסיים לזמן קצר ליום 31 בדצמבר 2019 הסתכמה בכ-120.5 מיליון שקל. הנזילות הגבוהה מאפשרת לחברה להמשיך להתפתח, לנצל הזדמנויות ולהרחיב את פעילותה. ההון העצמי, נכון ליום 31 בדצמבר 2019 עלה, ועמד על 268.3 מיליון שקל, המהווה 18% מהמאזן. עיקר הצמיחה נבעה מהרווח הנקי, בניכוי דיבידנד בסך כ-15 מיליון שקל אשר שולם במהלך 2019.

כתיבת תגובה