באילו מקרים נצטרך לחדש ויזה לארה"ב?

אין אדם שאינו רוצה לבקר בארצות הברית, המדינה המסקרנת ביותר שנמצאת מעבר לים ושאפשר להגיע אליה לאחר 12 שעות טיסה, ולפעמים גם קצת יותר. אבל זה לא משנה כי בסוף זוכים להכיר מקומות חדשים, רואים את פסל החירות מקרוב, מבקרים באו"ם ואולי גם עושים גיחה לדיסנילנד. אבל לפני הכול, חשוב להבין שאם אין לכם דרכון אמריקאי בתוקף או שאינכם אזרחי ארה"ב, תצטרכו להוציא ויזה.

מטוס לחו"ל (צילום Freepik)

מהי ויזה לארה"ב ומתי צריך לחדש אותה?

כמו כל מדינה, גם ארצות הברית דואגת לביטחון אזרחיה, ולכן היא לא מכניסה כל אחד לשטחה. ויזה לארה"ב היא למעשה אשרת כניסה זמנית המאפשרת לתייר להיכנס לתקופה מוגבלת. הוויזה מתחלקת לסוגים שונים, כאשר הנפוצה יותר היא ויזת תייר, אך ישנם גם ויזות המיועדות לסטודנטים או לאנשי עסקים.

מטבע הדברים, יש צורך לבצע חידוש ויזה לאחר שהתוקף שלה פג, כלומר לאחר 10 שנים. ישנם אנשים שחושבים שמדובר בתהליך קצר, אבל למעשה חידוש ויזה דומה מאוד לתהליך הוצאת ויזה. ההבדל היחיד הוא שבחידוש ויזה אינכם צריכים להגיע לשגרירות ארצות הברית בתל אביב או ירושלים כדי לעבור ראיון. במקום זאת, עליכם למלא שורה ארוכה של טפסים המעידים באנגלית, בדיוק כמו שעשיתם כאשר הנפקתם ויזה לארצות הברית. כמו כן, קיימות סיבות שונות לחידוש ויזה גם לפני שהתוקף שלה פג. לדוגמה, מצבים שבהם הוויזה ניזוקה, נפגעה, אבדה או נגנבה.

 
- פרסומת -

 

התנאים שאתם צריכים לעמוד בהם כדי לחדש את הוויזה

חשוב להבין שגם אם הנפקתם פעם אחת ויזה והתוקף שלה פג, לא אומר שחידוש ויזה יבטיח לכם את הנפקת הוויזה גם בפעם הבאה. מכל מקום, קיימים כמה תנאים שצריכים להתקיין כדי לבצע את החידוש:

  • חידוש ויזה לארה"ב ניתן רק לתושב ישראל, תושב הגדה המערבית או רצועת עזה.
  • יש צורך להגיש את הבקשה לחידוש הוויזה באותו המקום שבו היא הוצאה בפעם הקודמת. כלומר, כבר הוצאתם את הוויזה בירושלים ולא בתל אביב לפני 10 שנים, יש צורך לעשות זאת גם הפעם.
  • חידוש הוויזה יעשה לאותו הסוג. זאת אומרת שאם הוצאתם ויזת תייר בפעם הקודמת, עליה להיות מאותו הסוג גם הפעם.
  • תוקף הוויזה הקודמת פג במשך 12 החודשים האחרונים.
  • גיל מחדש הוויזה הוא 14 ומעלה.
  • הוויזה הקודמת אינה כוללת הערות כמו CLEARANCE RECEIVED.

אם נסכם, חידוש ויזה לארה"ב הוא תהליך בפני עצמו. אם אינכם בטוחים במה שאתם עושים או אינכם זוכרים איך להוציא ויזה, כדאי להיעזר במומחים בתחום.

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך: