5 רעיונות לטיול אב ובן ברחבי ארץ ישראל

אין כמו טבע ומרחבים פתוחים על מנת לחבר בין אב לבנו, בין שני גברים שלא תמיד אוהבים לדבר הרבה, כי בשונה מעולם הנשים, השתיקה יפה להם. עם זאת, אהבה של אב לבן אינו פחותה בגרם מאהבת אם לבנה, ועל כן גם אם לא תמיד השיחה קולחת, יש מגוון דרכי תקשורת שאידאליות עבורם, ואילו טיול משותף ללא ספק מהווה דרך מהנה. מבקשים להפוך את הטיול לחוויה שלא תישכחו? להלן 5 רעיונות מהנים במיוחד:

שיירת טרקטורונים בנגב הצפוני (צילום דני בר)

מניעים קדימה עם אופנוע שטח

ממש כמו שכל ילדה רוצה להיות כמו אמא, כך גם הרבה ילדים רוצים להיות כמו האבות שלהם, ועל כן הרבה פעמים ילד רוצה להחזיק מברגה כמו אבא, להיות גבוה כמו אבא ואף לרכב על אופנוע כמו אבא. עם זאת, מה עושים אם הילד קטן מדי עבור אופנוע משלו? שמחים לגלות שבעידן של היום קיימים אופנועי שטח שמיועדים גם לקטנים, כך שאם מבקשים לחוות זמן איכות מיוחד ועל הדרך להגשים חלום ילדות, רכשו לילד אופנוע שטח ותצאו עמו ביחד לטיולים משותפים. עם אופנוע שטח ממונע לילדים זוכים ליהנות ביחד עם הילד, להגיע למקומות מיוחדים, להתרחק מהחצר הביתית, להסביר לילד על רכיבי האופנוע ("לנהל שיחה של גברים") ואף זוכים להעניק לילד את היסודות הראשונים ברכיבה, משמע מדובר בחוויה שתלווה את הילד לאורך חיים שלמים.

קמפינג בטבע

יש לכם יום חופשי ומזג האוויר סה"כ נעים? מצוין! זוהי הזדמנות לבחור מסלול קצר ויפה ולקחת את הילד לטיול קמפינג מתחת לכיפת השמיים. אין צורך לצוד את הבשר ולנווט באמצעות כוכבים, אך כן ניתן לקחת אוהל, מצפן, מפת דרכים ולהגיע ליעדים יפים. הבנייה המשותפת של האוהל, מראה הכוכבים, הניווט ליעד והזמן שביחד יהפכו את כל החוויה ללא פחות ממופלאה.

שביל ישראל

הרבה פעמים אנשים צרכים מטרה, ולו בכדי לנוע קדימה. אי לכך מומלץ לעשות מנהג: פעם בחודשיים האב והבן יוצאים לקטע נוסף של שביל ישראל. השביל ארוך ומרהיב והוא תמיד משאיר קטע נוסף לכבוש ברגל. מכאן שאט אט תחצו את מדינת ישראל ותתחברו אליה דרך הרגליים והלב. כמו כן, מומלץ בכל מקטע לצלם תמונה ואט אט לבנות אלבום מלא בזיכרונות.

 
- פרסומת -

 

התמקדות בנישה ספציפית

לכל משפחה יש את הקטע שלה. יש משפחות שאוהבות מעיינות, יש משפחות שאוהבות עצים מיוחדים, יש משפחות שאוהבות מערות, יש משפחות שאוהבות פסגות, יש משפחות שאוהבות מרחבים וכדומה. אי לכך מומלץ שהאב והילד יבינו אלו יעדים יותר מושכים אותם ובכל פעם ייצאו ליעד חדש מתוך הקטגוריה. באופן שכזה לא רק תכירו את הארץ טוב יותר, אלא גם תשיגו נושא שיחה פרטי שיתגלה כרלוונטי בכל פעם שמישהו יספר אודות יעד חדש שהוא גילה.

טבע פלוס אוכל

יש לכם חיבה לאוכל שטח ולמדורות? זה הזמן לשלב בין אוכל לטיול, אחד השילובים היותר מוצלחים, וזאת כי כל מי שאי פעם יצא לשטח מבין את הקשר המידי שבין מרחבים לתחושת רעב. אי לכך אפשרי להחליט שמביאים בצידנית בשר, שעושים פויקה בשטח ואף שמתמקדים בליקוט, כך שיוצאים עם מדריך צמחים ואט אט למדים אלו צמחי בר ניתן לקטוף וכמובן אלו תבשילים ניתן לאלתר בשטח. גם טעים וגם סיבה למסיבה – הזדמנות ליציאה משותפת בחיק הטבע.

יש רצון ויש תוכנית

מכאן שאם חיפשתם סיבה לצאת עם הילד לחיק הטבע, עתה קיבלתם חמש סיבות ממש טובות. לצד כל הרעיונות שצוינו מעלה, תמיד מומלץ לחפש אחר אטרקציות חינמיות באזור בו מטיילים. מה נותר? להתאים בין רצוי למצוי, בין העדפות לאפשרויות ובין גיל ליכולת, אך מה שחשוב זה שישנו הרצון, וילד שחש שאביו משקיע בו, יגדל בעצמו להיות אב טוב יותר, ואם לטבע יש חלק בכך, אז בכלל מצוין.

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך: