סכנה: זיוף מותגי אלכוהול ומוצרים רעילים

משרד הכלכלה הוציא לאחרונה הודעה לציבור על תפיסת מוצרי אלכוהול המיוצרים בארץ והינם רעל וסכנה לכל מי ששותה אותם.

 

פרסום משרד הכלכלה על מוצרי אלכוהול רעילים
פרסום משרד הכלכלה על מוצרי אלכוהול רעילים

מדובר במוצרים תחת השמות וודקה "קרמלין פרמיום", ערק "חמסה", וודקה "מוסקבה" ועוד. יש לשים לב לא להשתמש בכל אחד מהמוצרים האלה ורצוי אף לדווח לרשויות.

 

לאחרונה התגלתה תופעה נוספת בשוק האלכוהול המקומי, הימצאות משקאות אלכוהוליים אשר לא נבדקו ואושרו כנדרש לפי חוק. מדובר במוצרים ללא תווית בעברית על גבי הבקבוק או תוויות שאינן מציינות את פרטי היבואן. מוצרים אלו כנראה יובאו והוכנסו לארץ ללא רישיון יבוא או תחת מסווה של יבוא מקביל או על ידי זייפני אלכוהול. במקרים אלו, לצרכן אין שום מידע על המשקה שרכש, אין לו גורם אחראי ולכן אין לו למי לפנות במקרה של חשש.

 

ואן גוך (צילום יח"צ)
ואן גוך (צילום יח"צ)

acai

 
- פרסומת -

 

בעלי המותג וודקה ואן גוך, שקיבלו לאחרונה תלונות מלקוחות ישראלים על טעמים בעלי ריח חריף, הופתעו, שכן המותג ידוע בהקפדה רבה על תהליכי היצור והרכיבים הטבעיים. הכנת וודקה וואן גוך נעשית על ידי המאסטר דיסטלר טים ווס שמבצע בקרת איכות על כל בקבוק בדקדקנות ומשתמש בפירות טבעיים והאיכותיים ביותר, הנקטפים באזורי הגידול בעלי התנאים האופטימליים ברחבי תבל (לדוגמא, הוודקה הפופולרית "דאבל אספרסו" מופקת מפולי ערביקה הקולומביאנים שנחשב לזן איכותי ביותר פולי הקפה בדגנים ומים מטוהרים). הטעמים הרשמיים הקיימים בשוק הם: אסאי, דאבל אספרסו, אננס, קוקוס,  מלון, בננה,  רימון, קרמל, ובלאק שרי. ואל הטעמים מצרפים גם וודקה ואן גוך הקלאסית, וודקה ואן גוך Blue.

 

תו האיכות והמקוריות של ואן-גוך
תו האיכות והמקוריות של ואן-גוך

טים ווס המסטר דיסטילר של המותג מספר כי "לאחרונה הגיעו אלינו פניות בנושא טעמים חריפים שאינם מזוהים עם קו המוצרים הרשמיים שלנו. במטרה להגן על המותג האיכותי שלנו, מותג עליו עמלנו  רבות על מנת לשמור על קבלת מוצר בסטנדרט גבוה, החלטנו להדביק על כל הבקבוקים שלנו לישראל הולוגרמה של בקרת איכות."

 

רותם נרדי בוטל מבעלי חברת ארודן: "מדובר בסכנה ממשית לבריאות הציבור ולצד פעילות אינטנסיבית בכיוון הרגולטורי בשיתוף עם יבואני אלכוהול נוספים, אנו מברכים על הפתרון של בעלי המותג. לאור העובדה שחוק מדבקת אחריות לא חל על מוצרי אלכוהול ומזון, החלטנו לקבל את הצעת בעלי המותג  ולקחת את האחריות כל המוצרים אותם אנו מייבאים. אני מקווה שצעד זה  יהיה פתח לחקיקה מסודרת בתחום, ויהיה מודל שמותגי אלכוהול נוספים יישמו.  לצד הולוגרמה של המזקקה צירפנו גם תעודת מקוריות של וודקה ואן גוך המאשרת כי מדובר בנקודת מכירה הרוכשת את המוצרים עליהם אנו נכונים לתת  אחריות מלאה על איכותם".

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. משה טמסאת

    וודקה ואן גוך מספר אחד בעולם,גם בשירות,כל הכבוד.

כתיבת תגובה