חופשה בורונה

מה חשוב וכדאי לראות בורונה ||| הארנה המדהימה וגם רומיאו ויוליה ||| פיאצות, נופים והיסטוריה ||| לפרטים וטיפים בהמשך <<<

ורונה

גגות ורונה (צילום שוש להב)

עיר יפה וקטנה המושכת אליה מבקרים שונים ורבים, המתעניינים באוצרות התרבות, הנופים הציוריים וההווי הייחודי. העיר ידוע בשל האתרים ההיסטוריים שבה והמוזיאונים החשובים שבה, ואילו קרבתה לאגם גארדה עושה אותה נקודת מוצא מצוינת למטיילים באיטליה הצפונית.

רצוי לצעוד בסמטאותיה המתפתלות של העיר, לבקר בביתה של יוליה ממחזהו של שייקספיר, לסייר ב"ארנה" – האמפיתיאטרון המרשים שהוכרז על-ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית ולא להחמיץ בשום אופן את הביקור במצודת קסטלווקיו, מקום מגוריה של משפת סקאליג'רי הידועה, ששלטה בעיר בתור הזהב שלה, במאות ה-13 וה-14.

ורונה ממוקמת על אוטסטרדת A4, המהווה ציר מרכזי שחוצה את איטליה הצפונית, כאשר רשת רכבות יעילה מחברת את העיר לשאר המדינה. סביב ורנה תוכלו לסייר באזור אגם גארדה, שלגדותיו שוכנות עיירות ציוריות וכפרים פסטוראליים. אם אתם חובבים של הרים ונופי הרים, תשמחו לשמוע שגם הרי הדולומיטים נמצאים באזור ומהווים יעד תיירותי פופולארי – פסגות מושלגות ומדרונות מוריקים, משובצים בבתים בגווני פסטל על צלעות ההרים. נוסף לנופים מרהיבים, יוכלו המבקרים ליהנות באתרי סקי, מסלולי הליכה יפהפיים ואטרקציות שונות המתאימות לכל המשפחה.

ורונה: תצפית על העיר

חופשה בורונה לא תהיה שלמה אם לא תכלול תצפית על העיר בנקודות השונות הפזורות בעיר, אשר משקיפות אל האזורים השונים והפיאצות הידועות. מגדל לאמברטי, למשל, מהווה נקודת תצפית מומלצת, ממנה מקבלים מבט פנוראמי על העיר היפה והקטנה. גם מגדל הפעמון, הנישא לגובה 84 מטרים, מהווה אטרקציה נהדרת בשל הארכיטקטורה המרשימה.

 
- פרסומת -

 

ביקור בביתה של יוליה

https://www.youtube.com/watch?v=1m5kkXwsyRU

לא ניתן להפריד חופשה בורונה, ובעיקר חופשה רומנטית או זוגית, מביקור בביתה של יוליה מהמחזה הידוע של שייקספיר. על-פי השמועה, במרפסת הבית, עמדה יוליה – לא פחות ולא יותר. גם אם תטענו שמדובר בעניין קיטשי למדי, הרי שרצוי לבקר במקום, ולא רק על-מנת ליהנות מסגולותיו המיוחסות לו. לכו תדעו – אולי בשל כך תזכו לאהבת נצח, אם תגעו קלות בפסל הברונזה המייצג את יוליה.

ביקור בארנה

אם כבר הגעתם עד לורונה, אל תרשו לעצמכם להחמיץ את הביקור באמפיתיאטרון הידוע, "ארנה", שהוא השלישי בגודלו במדינת המגף. המקום, שנבנה לפני אלפיים שנים, כולל 44 מפלסים ויכול להכיל כ-22 אלפי צופים. מדובר במבנה עצום שנשתמר באופן מעורר השתאות, בעוד ספסלי האבן הרחבים, יחד עם החיבור המוחשי עם ההיסטוריה, הופכים את הארנה למקום שחובה לבקר בו, זאת על-אף המחיר הגבוה יחסית ברכישת כרטיס כניסה.

כתיבת תגובה