חדשות השבוע בתרבות, אמנות ותיירות 7/2019

אירועים עד הפסח הוא חג האביב ||| פסטיבלים וטבע לפני ואחרי חופשת הפסח ||| תעופה ושיט ברחבי העולם ||| תערוכות ואמנות ||| תיאטרון הקאמרי, החאן והסינמטק ||| טלוויזיה רדיו וגם טיולים בארץ ||| להמשך הידיעות וההצעות ….

אירועים ופסטיבלים

נוגעים בצלילים (צילום מקסים ריידר)

תו המשווה – עמותה לתרבות מונגשת עם מופע נוגעים בצלילים עם בטהובן

עמותת "תו המשווה" הוקמה על ידי רינת אבישר (לשעבר מנכ"לית התזמורת הקאמרית הישראלית) ויורם לכיש (יועץ ניהולי), מוזיקאים והורים לארבעה ילדים, מתוכם שתיים כבדות שמיעה. ההיכרות האישית עם עולם בעלי המוגבלויות והרצון להעלות את המודעות לצורך בהנגשת תרבות בכלל ומוסיקה בפרט, הביאה אותם להקים את עמותת "תו המשווה" המחברת שני עולמות כמעט מנוגדים אך קרובים לליבם: המוסיקה וכבדות השמיעה.

תו המשווה תציג את "נוגעים בצלילים עם בטהובן", הצגה מוזיקלית פורצת דרך חוויתית ומרגשת ב17.4.19 בשעות 10:30 ו12:30 במוזיאון תל אביב לאומנות. נוגעים בצלילים עם בטהובן, המיועדת לילדים שומעים ולילדים כבדי שמיעה, מציגה דרך חדשנית לחוות מוזיקה דרך חושים שונים – ראיה ומגע, וזאת באמצעות מדע הקימטיקה (מדע החוקר כיצד תדרים משפיעים על חומר). תדרי הנגינה של התזמורת מעובדים בזמן אמת ונוצרת הנגשה חדשה של מוזיקה – במראה ובמגע. חול ומים מגיבים לצליל ואיך מרגישה המוזיקה בקצות האצבעות דרך מים רוטטים. סיפור על חברות, קבלת השונה, ועל יכולת הרוח האנושית לגבור על מגבלות הגוף.

לודוויג ואן בטהובן המלחין הנודע, נמצא בעיצומה של קריירה מוזיקלית מצליחה, כאשר לחרדתו הוא מתחיל לאבד את שמיעתו. מפגש עם מדען מבריק בשם הנס, מוביל אותו ואת הילדים בקהל למסע משותף של חיפוש אחר אבני היסוד של המוזיקה, במטרה לעזור לבטהובן לחזור ולהלחין.

המופע זכה בפרס נגישות ישראל לשנת 2018 ומונגש באמצעות שפת הסימנים. משך המופע – שעה. מוזיקה: לודוויג ואן בטהובן. יוצר המופע: יורם לכיש. בימוי ומשחק: פיודור מקרוב (בטהובן), לושה גבריאלוב (הנס), קימטיקה: מרדכי ברנשטיין, ניצוח: ג'יזל בן דור, תזמורת סימפונט רעננה – 30 נגנים.

מוזיאון ת"א (אולם אסיה), נוגעים בצלילים עם בטהובן, 17 באפריל 2019 בשעות: 10:30 ו-12:30. מתאים לגיל 3-11. כרטיס מוזל לקוראי האתר: קוד הנחה 060. פרטים באתר …

אלפנט מאן Energy God בישראל

אוניל אלפאנט מאן  בריאן החל את דרכו בעולם המוזיקה אי שם באמצע עשור התשעים בהרכב שנקרא  SCARE DEM CREW . הרכב אשר הביא אנרגיות חדשות לדאנסהול וסחף את כל האי לתקופה מוזיקלית חדשה. לאחר שנתיים בלבד אלאפנט מאן המשיך אל קריירת הסולו שלו, אשר כללה להיטי ריקודים שחצו את גבולות ג'מייקה כמו PON THE RIVER , WILLIE BOUNCE , SIGNAL THE PLANE  והביאו את ענק האנרגיות לתודעה האמריקאית בדגש על קהילת ההיפ הופ. שיתופי פעולה עם שמות כמו: וויקלף ג'ין , פאף דאדי ובאסטה ריימז מיתגו את אלפנט מאן כאחד ממובילי הדאנסהול הצבעונים שג'מייקה ידעה. על הבמות ברחבי העולם אלפנט מאן יצר מוניטין של פרפורמר סופר אנרגטי שנמצא בכל פינה על הבמה ,לצד הבמה ומעל הבמה. הוא יודע להפעיל את הקהל ,להרקיד אותו , להטריף אותו לגרום לו לשיר ולחייך למשך כל המופע. על סמך כל אלה, זכה אלפנט מאן בשם הרשמי אנרג'י גוד (אלוהי האנרגיות), כינוי אותו הוא נושא בגאווה מזה למעלה מעשור.

אלפנט מאן יגיע בפעם הראשונה לישראל להופעה אחת בלבד בתאריך 16 למאי. מדובר במופע וחוויה שטרם נראו על במות בישראל. הכינו כרטיסים מראש. ועוד רבים וטובים ביני מאן לייצר אינספור להיטים שחצו אאת גבולות האי והביאו את האומן להכרה וסיבובי הופעות מסביב לעולם. הפקה: שמוליק בר-דן – יזם ואחרי להפקות ענק ופסטיבלים רבי משתתפים בכל הארץ כגון: פסטיבל אוקטוברפסט, יום העצמאות ברמת השרון סרף אנד רול ועוד….

די ג'יי אורן "ריאלטי" מקמיל, גונראס ואלצ'קו. לרכישת כרטיסים באתר…

צפת עם פסטיבל הכליזמרים שיתקיים לראשונה באמצע השבוע

כליזמרים במתחם הקטר (צילום יוגב עמרני)

בעיריית צפת החליטו לבצע שינוי בתאריך פסטיבל הכליזמרים המסורתי ולציינו באמצע השבוע, בימים שני עד רביעי, ולא כפי שהיה נהוג בעבר- שלישי עד חמישי. מטרת השינוי הינה לחזק את התיירות מייד לאחר תשעה באב ולאפשר לאתרי התיירות בעיר ליהנות מתפוסות גבוהות גם באמצע השבוע.

זו השנה ה32 לקיום פסטיבל הכליזרמים ובימים אלו מתמודדים מספר מפיקים על הפקתו כאשר בעיריית צפת מציינים כי המטרה הינה להעצים את הפסטיבל ואף לשדרגו מבחינת התוכן והאמנים המופיעים בו. ההחלטה על תאריך הפסטיבל נבעה בין היתר מההבנה כי במהלך סופי השבוע קיימות תפוסות גבוהות באתרי התיירות (לינה, אטרקציות, קולינריה וכו) בצפת ובראשות מעוניינים לחזק את העסקים המקומיים גם באמצע השבוע ולכן הקדימו את פתיחת הפסטיבל ליום שני.

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ציין: "ההחלטה על שינוי ימיי הפסטיבל תסייע לעסקים המקומיים להנות מתפוסות גבוהות גם באמצע השבוע. בימים אלו אנו שוקדים על דרכים לבצע ריענון לפסטיבל בשנתו ה-32 תוך שמירה על המאפיינים הבסיסיים שלו. אני יכול להתחייב שפסטיבל הכליזמרים ה32 יהיה גדול, איכותי ומרשים יותר מתמיד".

פסטיבל הכליזמרים הבינלאומי מתקיים בצפת  מדי קיץ מאז שנת 1987 ובמסגרתו מופיעים סולנים ולהקות עם מוזיקה יהודית מסורתית ומוזיקת נשמה בינלאומית. אירועי הפסטיבל מתקיימים בסמטאות העיר העתיקה של צפת במספר במות בפסטיבל הנחשב לגדול מסוגו בארץ מבחינת מספר האמנים, המופעים והמבקרים בו מכל רחבי הארץ והעולם. השנה הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 12-14.8.2019

קולנוע רדיו וטלויזיה

אנטוניה ימין, שליחת כאן חדשות לאירופה עם פרס העיתונות של בני ברית

המרכז העולמי של בני ברית הודיע על הזוכים בפרס לעיתונאות למצוינות בסקירת התפוצות בתקשורת הישראלית לשנת 2019 על שם וולף והילדה מטסדורף ז"ל: אנטוניה ימין שליחת כאן חדשות לאירופה וצביקה קליין, כתב לענייני העולם היהודי של מקור ראשון ו NRG.

אנטוניה ימין זכתה בפרס בתחום התקשורת המשודרת עבור סדרת כתבות ששודרו במהלך 2018 אודות יהודי אוסטריה ובריטניה ועל האנטישמיות בגרמניה. הפרס לעיתונאות של המרכז העולמי של בני ברית הוא הפרס המוביל בארץ בנושא יהדות התפוצות ויחסי ישראל תפוצות ומוענק מדי שנה זו השנה ה-27 ברציפות. הפרס מכיר במצוינות בסקירה של העיתונאות הישראלית – הכתובה, המשודרת והמקוונת – על יהדות התפוצות בת זמננו ויחסי ישראל-תפוצות כיום ומדגיש את חשיבות התרומה של התקשורת לחיזוק הקשר בין ישראל והעולם היהודי – החיוני לחוסן של שניהם – על ידי עידוד סיקור איכותי של התפוצות ויחסי ישראל-תפוצות.

שהאזאם Shazam של דיוויד פ. סנדברג

ז'אנר: קומיקס גיבורי על, במאי: דיוויד פ. סנדברג (אנאבל), שחקנים: זאקרי לוי, מארק סטרונג. בכולנו יש גיבור על, צריך רק מעט קסם כדי להוציא אותו. במקרה של בילי באטסון (אנג'ל), נער-אומנה בן 14 בעל חוכמת רחוב, מספיקה צעקה של מילה אחת – שהאזאם! – כדי להפוך אותו לגיבור-על בגודל גבר בוגר, הוא גיבור העל שהאזאם (לוי), וכל זאת התאפשר בזכותו של מכשף זקן. עדיין ילד בליבו – עם גוף חדש כמו של אל – שהאזאם מתענג על הגרסה הבוגרת של עצמו באופן שכל נער מתבגר היה עושה עם כוחות-על חדשים: הוא נהנה איתם! האם הוא יכול לעוף? יש לו ראיית רנטגן? הוא יכול לירות ברקים מהידיים? הוא יכול להבריז מהמבחן במתמטיקה? שהאזאם! בוחן את גבולות היכולות שלו בפזיזות משעשעת של ילד. עם זאת, הוא יצטרך לשלוט בכוחות האלו במהירות כדי לנצח את כוחות הרשע של ד"ר ת'יאודוס סיוואנה (סטרונג).

שהאזאם, בהפקת אולפני ניו ליין, מתוכנן לצאת ב-4 באפריל, 2019. הסרט יופץ ברחבי העולם על ידי אולפני האחים וורנר. הפצה בישראל Tulip Entertainment. בבתי הקולנוע.

כאן 11 עם זה רק רוק'נרול

סיפורה של תעשיית הופעות הרוק הבין-לאומיות בישראל, דרך סיפורו האישי של המפיק שוקי וייס. "זה רק רוקנרול" – סרטו התיעודי של אמיר פיינגולד, מספר על תעשיית ההופעות הבינלאומיות בישראל משנות ה80 עד היום, הקושי הלוגיסטי, הביטחוני ופוליטי בהבאת הופעות, הסרט מסופר דרך סיפורי האישי של שוקי וייס שמתחיל בחנות התקליטים "מסדה" שבה עבד בצעירותו, עובר בקולנוע "דן" המיתולוגי ומסתיים בהופעות הרוק הגדולות בפארק הירקון.

מי שהביא לארץ את דיוויד בואי, הרולינג סטונז, הפיקסיז, ניק קייב ואפילו את רוג'ר ווטרס – לפני שהיה לאחד מראשי החרם נגד ישראל,  ספג ביטולי הופעות של אומנים  על רקע המצב הביטחוני בשווי מיליוני דולרים ולמרות כל זאת לא התייאש, הוא גם האיש שיצר את קולנוע "דן", הפך את ישראל לגורם חשוב בסצנת ה"ניו וייב" העולמית ונתן במה לגיבורי רוק מקומיים בראשית דרכם, בניהן רמי פורטיס ומשינה. בד בבד מתוארת בסרט התמודדותו של וייס עם מפח הנפש וההפסדים הכלכליים המתלווים לעיסוק באומנים מהשורה הראשונה במדינה הסובלת מאי-יציבות ביטחונית. דרך סיפורו האישי של וייס, העובד בתחום 35 שנה ומונע מתוך ציונות ותשוקה אמיתית למוסיקה, מובא סיפורה של תעשיית הופעות הרוק הבין-לאומיות בישראל.

בין המשתתפים בסרט: שוקי וייס, רמי פורטיס, דיוויד ברוזה, יובל בנאי, שלומי ברכה, מנחם גרנית, יואב קוטנר, חיים סלוצקי, גד אורון, מירון רכטמן, אילנה ועדי וייס. הפקה ובימוי: אמיר פיינגולד. יום ד' 17 באפריל 2019, בשעה 21:00 בכאן 11 ובדיגיטל.

yes דוקו עם Fyre: המסיבה שלא היתה Fyre Fraud

פסטיבל "Fyre" היה אמור להיות פסטיבל המוזיקה הטוב בעולם. מיטב אושיות הרשת, בינהן בלה חדיד, אמילי רטאייקאוסקי והיילי בולדווין, נרתמו לקדם אותו. סרטון ויראלי הבטיח למשתתפים אי פרטי משגע בקריביים, וילות מפוארות, בחורות יפות, ואלפי צעירים עשירים נלחמו כדי להגיע אליו. במציאות – הפסטיבל התברר כהונאה אחת גדולה – אוהלי חירום, מזרונים רטובים ואוכל של מטוסים חיכו לבאים. אלו נדהמו לגלות באותה הזדמנות שהסלבס כבר ביטלו את השתתפותם באירוע.

הסרט "Fyre: המסיבה שלא היתה", קומדיית "פשע אמיתי", מביא את סיפורו הלא-יאומן של פסטיבל המוזיקה הכושל, בעזרת צילומים מהאירוע, ראיונות עם הקורבנות, עם אנשים שלקחו חלק בתכנון האירוע וגם – ראיון בלעדי עם בילי מקפרלנד, הנוכל הכריזמטי שעומד מאחורי הונאת הענק, בו הוא מציג את טענותיו השקריות. סיפור על פרשה שהחלה כ"מם" אינטרנטי והפכה להיות הסמל המובהק לקשר בין השפעת המדיה החברתית, המתעשרים החדשים והמוסר בעידן הפוסט-אמת. בימוי: ג'אנר פרסט, ג'וליה ווילובי נייסון (99 דק', ארה"ב, 2019). בכורה: יום שני, 15.4, בשעה 22:00 ב- Yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

המדיטק וסינמטק חולון עם רטרוספקטיבה: הנס ויינגרטנר

הקרנות מיוחדות של סרטיו של היוצר המוערך הנס ויינגרטנר בסינמטק חולון, במהלך חודש אפריל. שד' גולדה מאיר 6 חולון. חניה חינם. סרטיו של הנס ויינגרטנר, שנולד באוסטריה ומתגורר בברלין ובסאו פאולו, עוסקים רובם ככולם בתמה מרכזית אחת – שאלת האוטופיה. ללא קשר לסביבה שבה הם מתרחשים, מציגים סרטיו טביעת אצבע ייחודית הנוצרת מתוך התעניינותו של ויינגרטנר בשאלת "החיים הנכונים": מהי המשמעות של צדק, מהם ההיבטים החברתיים והאינדיבידואליים של מושג הצדק, והאם צדק הוא בר השגה? עם זאת, סרטיו אינם חיבור תיאורטי אלא יצירות קולנועיות עזות מבע עם דמויות בעלות רגשות עמוקים וחלומות אמיתיים. שכן רק מי שחולם, חופשי באמת.

לשחרר את ריינר – הטלוויזיה שלך משקרת Free Rainer
סאטירה נשכנית על עולם המדיה. ריינר הוא מפיק חסר מצפון שיוצר תכניות אירוח ושעשועוני טלוויזיה זולים. לאחר שבחורה צעירה מתנגשת בו עם רכבה, הוא מתאשפז בבית החולים ושם מגיע למסקנה כי תכניות הטלוויזיה שלו נותנות יד לטמטום הצופים, ומחליט לנסות לבצע מניפולציה בנתוני הרייטינג בכדי להעלות את אחוזי הצפייה של סרטיו האומנותיים של הבמאי הנודע פאסבינדר. ריינר רותם למשימה קבוצת מובטלים אך במהרה המשטרה יוצאת בעקבותיהם.

בימוי: הנס ויינגרטנר, משחק: מוריץ בלייבטרו, אלזה סופי גמבארד, מילאן פסקל. גרמניה 2007, 133 דקות, גרמנית, כתוביות בעברית. יום שני, 8.4, שעה: 18:00 – אולם 2

רעש לבן The White Sound
לאחר שלוקאס עובר להתגורר בדירת השותפים של אחותו ומתחיל בלימודים אקדמיים, הוא נחשף לעולם רווי במסיבות, סמים וכיף אינסופי. ברגע פזיז, לוקאס צורך פטריות הזיה שהשפעתן עליו קיצונית, והוא מאובחן כסובל מסכיזופרניה פרנואידית. סרט הביכורים של ויינגרטנר, הפקה עצמאית כנגד כל הסיכויים, זכה לשבחים רבים והעניק מבט חודר ולא מתפשר אל עולם ההתמודדות עם מחלות הנפש. בימוי: הנס ויינגרטנר, משחק: דניאל ברוהל, אנאבל לצ'טה, פטריק יוסוויג. גרמניה 2001, 109 דקות, גרמנית, כתוביות בעברית.
יום שני, 15.4, שעה: 18:00 – אולם 1

סכום כל חלקיי Hut in the Woods
מרטין היה מתמטיקאי בעל קריירה מבטיחה וחיים מסודרים, אבל לאחר התמוטטות עצבים הוא איבד את משרתו והתחיל בתהליך התבודדות. הוא מוצא נחמה בקשר עם ילד רוסי שאיננו דובר גרמנית, ויחד הם מחליטים להימלט מהחברה המדכאת ולחיות בבקתה מבודדת ביער. מאבק ההישרדות בחיים נטולי נוחיות רק מחזק את מרטין ואת הקשר בינו ובין הילד, אבל אולי לא הכל בדיוק כפי שהוא נראה.

בימוי: הנס ויינגרטנר, משחק: פיטר שניידר, טימור מסולד, הנריקה וון-קויק. גרמניה 2011, 117 דקות, גרמנית ורוסית, כתוביות בעברית. לפני הסרט יוקרן מתוך גרמניה 09-אסופה של סרטים קצרים על מצב האומה, הסרט הקצר מְסַכֵּן | בימוי: הנס ויינגרטנר | גרמניה 2009, 11 דק'. יום חמישי, 18.4, שעה: 18:00 – אולם 1

הסרטים יוקרנו במסגרת הפרספקטיבה גם בסינמטקים תל-אביב, ירושלים והרצליה.

HOT HBO עם להרוג את איב Killing Eve

סדרת הדרמה של רשת "BBC אמריקה" המבוססת על סדרת הנובלות של לוק ג'נינגס, חוזרת לעונה שנייה שתשודר רק ב-HOT. מאחורי הסדרה עומדת היוצרת זוכת ה"באפטה" ועטורת שבחי המבקרים פיבי וולר-ברידג' ("פליבג", "Crashing" הבריטית), שבעונה השנייה מפנה את כיסא השואוראנרית לאמרלד פנל ("מיילדת!") ולבמאיות ליסה ברולמן ("Blue My Mind") ופרנצ'סקה גרגוריאני ("עמנואל והאמת אודות הדגים"). את הסדרה מובילה זוכת "גלובוס הזהב" ושלושה פרסי ה"סאג", סנדרה או, שמוכרת בעיקר לצופי "האנטומיה של גריי" כד"ר כריסטינה יאנג ומאחוריה גם תפקידים ב"דרכים צדדיות", "תחת שמי טוסקנה" ו"פשע אמריקאי". או גרפה על תפקידה כאיב את פרס "גלובוס הזהב" לשחקנית הטובה ביותר בדרמה, וכך הפכה לשחקנית האסייתית הראשונה שזוכה בקטגוריה זו. לצדה מככבת גם הכוכבת הבריטית ג'ודי קומר ("יומן השומן", "שלוש עשרה", "דוקטור פוסטר").

https://www.youtube.com/watch?v=TLq2BDkCzyA

או מגלמת את איב, סוכנת MI5 חריפה שיוצאת בעקבותיה של רוצחת שכירה מוכשרת ופסיכופתית, וילאנל (קומר). השתיים נקלעות למשחק חתול ועכבר מתוחכם שהגיע לשיאו בסוף העונה הקודמת. בעונה השנייה, שהוגדרה על ידי סנדרה או כ"אפלה בהרבה", ימשיכו השתיים לנהל מערכת יחסים של אהבה-שנאה, אובססיה ונקמה מסביב לעולם, בזמן שאיב מנסה להבין מי הוא האויב האמיתי. "להרוג את איב" הצליחה לשבור שיאי רייטינג עם עלייה מתמדת באחוזי הצפייה מפרק לפרק. למעשה, היא הסדרה המתוסרטת היחידה בארה"ב שהצליחה להגיע להישג כזה בעשור האחרון.  הסדרה כבשה גם את מבקרי הטלוויזיה – היא מדורגת בין חמש הסדרות הטובות ביותר באתר הביקורות Metacritic וזכתה לציון 97% באתר Rotten Tomatoes. גם המבקרים הישראלים לא נותרו אדישים אליה: "להרוג את איב' פיצחה את נקודת האיזון המושלמת בין מתח לקומדיה… הסדרה הכי מגניבה בטלוויזיה כרגע" (7 לילות), "משכנעת ומותחת… שווה לעקוב" (ישראל היום), "יצירה שלמה, קולחת, כיפית וחכמה" (וואלה), "ממזרי וממכר מהרגע הראשון" (הארץ), "הכירו את ההתמכרות החדשה שלכם" (פנאי פלוס). העונה ישובו חוזרים לככב גם פיונה שו ("דם אמיתי", "הארי פוטר") ושון דילייני ("רציחות במידסומר"), ואליהם יצטרפו גם נינה סוסאניה ("ג'ולייט הגרסה העירומה"), אדוארד בלומל ("הנוסע"), ג'וליאן בארט, שאנון טרברט ("קולט") והנרי לויד-יוז ("האשליה 2"). החל מה-9.4, ימי שלישי ב-22:00 ב-HOT HBO, ובימי שני ב-HOT VOD וב-NEXT TV.

כאן 11 עם המיליון החמישי

במלאת 30 שנה לעליה הגדולה מרוסיה, ריאד עלי יוצא לפגוש את העולים החדשים והוותיקים בארץ ובחו"ל. על החיים הכפולים של ילדי העלייה ההיא, השינוי בסצנת התרבות והאמנות הישראלית, הכיסופים לדרכון נוסף, שיקולי העלייה לארץ כיום ועוד. הסדרה צולמה בישראל וברוסיה. המיליון החמישי, סדרה בת ארבעה פרקים מביאה מסמך אנושי מרתק ומסכמת 30 שנה לעליה הגדולה של היהודים מרוסיה לישראל.

בסדרה נפגוש את ילדי העליה ההיא, דור ה- 1.5, חצי עולים-חצי ישראלים. נבחן איך נראה עולמם, ומהם הזיכרונות והחיבור שלהם חזרה למקורות. נפגוש את המבוגרים שבאו לארץ ונבחן כיצד נחווית זקנתם בישראל. נציץ לעולם התרבות ששינה את פניו וקלט לשורותיו אמנים ויוצרים אשר חרף הזמן שעבר נותרו באלמוניותם.  נשמע בסדרה על ציונות ושיקולים של נוחות בעליה לארץ, ובמקביל על החלום ושברו, ועל העולים החדשים שהגיעו זה מכבר ומי שלא הצליחו להיקלט בארץ וחזרו לרוסיה.

  • פרק ראשון: דור 1.5 – ילדי העלייה ההיא שנולדו בארץ או עלו בגיל צעיר מדברים על הכפילות בחייהם – חצי ישראלים, חצי עולים.
  • פרק שני: הסופרים והאמנים הרוסים – השתלבותם בארץ, והאופן שבו העלייה באה לידי ביטוי באמנות
  • פרק שלישי: עליית הגבינה – העלייה של השנים האחרונות שהשיקולים שלה שונים– לא כלכליים, אלא רצון להבטיח דרכון נוסף או משיקולים של נוחות.
  • פרק רביעי: המוסקבאים שחזרו מישראל כי התייאשו ממנה – ואלו שמתכננים לעלות כעת.

yes3 עם האנה, בחזרה לחיים Hannah

דרמה נוגעת ללב, זוכת שני פרסים בפסטיבל ונציה. אישה מבוגרת נותרת לבדה לאחר כניסת בעלה לכלא. היא מנסה בכל כוחה להמשיך כרגיל, אולם השפעות המעשה הנורא של בעלה אינן מרפות.

במאי: אנדרה פלאורו. איטליה, 2017. שחקנים: שרלוט רמפלינג, אנדרה וילמס, סטפני ואן-ויוה. הסרט זכה השתתף בתחרות הרשמית של פסטיבל ונציה וזכה בשני פרסים, כולל לתצוגת המשחק של שרלוט רמפלינג. בכורה ארצית רק ב-yes! החל מ-25/4 בספריית yesVOD24/7 | יום שלישי, 30/4, 22:00, yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע

HOT קומדי סנטרל עם ברוד סיטי Broad City

אילנה ואבי מגלמות צמד חברות מרוששות בשנות העשרים לחייהן שמנווטות את חייהן בניו יורק דרך שלל הרפתקאות שממיטה עליהן חוסר המודעות המוחלטת שלהן, תוך רדיפה מתמדת אחר חיים של נהנתנות. וכמו רבים מבני הדור שלהן, שתיהן מוכנות להתאמץ מאוד כדי לחיות חיים נטולי מאמץ. בעונת הסיום של הסדרה, אילנה פותחת עסק משלה ולומדת על אבות-אבותיה ואילו אבי חוגגת יום הולדת 30 ומתחילה לחבוש כובעים.

לצדן של אבי ואילנה חוזרים לככב הקומיקאי המועמד ל"אמי" חניבעל בורס ("שכנים"), ארטורו קסטרו, פול וו. דוונס ("באנג המסע בזמן") ג'ון גמברלינג ("פה גדול") וסוזי אסמן ("תרגיע"). לתפקידי אורח יגיעו העונה אלן קאמינג ("האישה הטובה"), ג'רי אדלר ("הטובות לקרב"), גיירמו דיאז ("סקנדל"), מארק קונסואלוס ("ריברדייל") וכוכבות "המירוץ לדראג של רופול" סאשה ואלור, שאנגלה, ג'יגלי קליינטה ועוד.

החל מה-21.4, ראשון-חמישי בשעה 22:45, ב-HOT קומדי סנטרל וב-HOT VOD

רקסי המלך THE QUEEN'S CORGI

ארה"ב, 2019. בימוי: בן סטאסן ווינסנט קסטלוט. מדבבים: גילן שחף – רקסי, דן קיזלר – ג'ק, שירלי לילו – וונדה, גדי לוי – צ'רלי, יורם יוספסברג – טייסון, אורלי קטן – המלכה אליזבת, נועה קשפיצקי – מיצי, אמנון וולף – נלסון, טליה ברקאי – מרגרט, ניר רון – ברנרד, לירון ברנס – צ'יף, כיני פרידלנדר – הנסיך פיליפ, יובל בינדר – ג'ינג'ר, צביקה שוורצברג – דונלד טראמפ, מייה קדוש – מלניה טראמפ, דן שצברג – פולוקס, מיה שחר – פטמור, דור סרוגו – קסטור, עדי לנדר – וטרינרית

בימוי הגרסה המדובבת: טליה ברקאי, תרגום: עמרי כהן, עריכה לשונית: שירה שטיינמץ. אורך הסרט: 84 דקות. הפצה פורום פילם, בבתי הקולנוע מ-11.4.2019

yes DRAMA עם קליקה

דרמת המתח הסקסית והפרובוקטיבית מבית ה-BBC חוזרת בעונה שניה. הולי (סינוב קרלסן) נחושה להשאיר את עברה מאחור ולהפוך לסטודנטית רגילה, אך כשהיא נתקלת בקליקה של בנים מרדנים, היא מוצאת את עצמה בליבה של שערורייה ונחלקת בין תחושת השייכות שהיא חשה כלפי הקבוצה, ותחושה עמוקה בקרבה שמשהו אפל ורע מתחולל אצלם. במהרה היא מוצאת את עצמה לכודה בין שני מחנות ונאבקת להשתחרר.

אל העונה החדשה חוזרות לואיז (סופי בראון) שותפתה לדירה של הולי, ורייצ'ל (רייצ'ל הארד ווד) הפסיכופטית שממשיכה לרקום מזימות באובססיה שלה כלפי הולי. החל מ-21.4 ימי ראשון 22:00 yes DRAMA ובמלואה ב-yes LONDON ב-yes VOD | STINGTV

לגו 2 Lego Movie 2: The Second Part של

לגו 2 הוא סרט ההמשך לסרט לגו, שזכה בשבחי המבקרים והיה שובר קופות עולמי. הסרט, מאחד את הגיבורים של בריקסבורג בהרפתקת אקשן חדשה, במשימתם להציל את העיר האהובה שלהם.

עברו חמש שנים מאז שהכל היה סבבה האזרחים כעת מתמודדים מול איום ענק חדש: פולשי לגו דופלו מהחלל אשר מחריבים הכול בקצב מהיר יותר משניתן לבנות אותו מחדש. הקרב להביס את הפולשים ולהשיב את ההרמוניה ליקום הלגו ייקח את אמט, לוסי, באטמן והחברים החדשים שלהם לעולמות מרוחקים ונסתרים, כולל גלקסיה המלאה בצמחים אגדיים, דמויות מוזרות, ושירים קליטים חדשים. המסע יבחן את האומץ, היצירתיות ואת מומחיות כישורי הבנייה שלהם, ויחשוף עד כמה הם מיוחדים באמת.

ז'אנר: לכל המשפחה, במאי: מייק מיטשל, שחקנים: כריס פראט, אליזבת בנקס, ויל ארנט. בגרסה העברית חוזרים לדבב יפתח אופיר – אמט, איילת רובינסון – לוסי (הידועה גם כוויילדסטייל), מיקי לאון (באטמן), רויטל זלצמן – חדקרתולי, ערן מור – זקן-מתכת, דני לשמן – בני, שירלי לילו ואלונה אלכסנדר – המלכה לומשנלה מידומה וסוכרסטרופה בהתאמה. הפצה Tulip Entertainment, בבתי הקולנוע החל מה-11/04/19.

Yes דוקו עם התיק נגד עדנאן סעיד Case against Adnan Syed The 

סדרה חדשה המביאה את ההתפתחויות שחלו בחקירת פרשת הרצח בעקבות שידור הפודקאסט הפופולארי – Serial. סדרה חדשה בבימויה של הבמאית המועמדת לאוסקר®, איימי ברג ("ווסט ממפיס: זווית חדשה") בוחנת מחדש את השתלשלות האירועים שהביאו להיעלמותה והירצחה של תלמידת התיכון בת ה-18, היי מין לי, בשנת 1999 ואת סיפור הרשעתו של חברה לשעבר, עדנאן סעיד. הסיפור הטראגי, שהחל כאהבת נעורים אסורה בשל מתחים תרבותיים, המשיך עם היעלמותה של הנערה והסתיים בהאשמתו של בן זוגה ברצח, התפרסם באוקטובר 2014 בפודקאסט הפופולארי Serial. יותר מ-175 מיליון איש בעולם האזינו לו והיוצרת שלו, העיתונאית שרה קניג, אף זכתה עליו בפרס הפיבודי היוקרתי לשנת 2014. שאלות קשות נשאלו במהלכו לגבי הראיות לפיהן הורשע סעיד ובמרכזן, המקום בו שהה בליל הרצח על פי איכון הסלולרי (שמהימנותו הוטלה בספק). המחאה האינטרנטית שיצר השידור הביאה להחלטתו של שופט בית המשפט המחוזי בבולטימור לערוך לסעיד משפט חדש.

הסדרה החדשה, שתעלה ל-VOD בצמוד לשידור בארה"ב ובאנגליה, מביאה אל המסך את הגילויים המפתיעים שנמצאו בתיק ואת ההתפתחויות שחלו מאז שידור הפודקאסט, תוך שהיא מביאה גישה בלעדית אל סעיד עצמו (שממתין בימים אלה למשפט), אל צוות ההגנה שלו, אל משפחתו, חבריו, אל המורים של שני התלמידים ואל אנשי החוק בבולטימור. בימוי: איימי ברג (4X70 דק', ארה"ב, 2019). בכורה: ימי ראשון, החל מה-28.4, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV. כל 4 פרקי הסדרה יועלו ל-VOD החל מה-28.4.

בוסית בקטנה Bos Little

בוקר אחד, ימים ספורים בלבד לפני הגשת מצגת גורלית ללקוח החשוב ביותר שלה, מתעוררת אשת העסקים החריפה ג'ורדן סנדרס (הול) בפנטהאוז המפואר שלה, בתור הגרסה שלה עצמה בת ה-13 (מרטין). השותפה היחידה לסוד הגדול והמוזר, שכרגע ג'ורדן תקועה בגוף של נערה בתחילת גיל ההתבגרות, היא העוזרת האישית שלה, אשר סובלת ממנה באופן קבוע, אפריל (ריי). אפריל, המנוהלת על ידי ילדה בת 13 מנסה להציל את העסק ברגע שבו הכל עלול להתרסק. "בוסית בקטנה" היא קומדיה ביקורתית על מחיר ההצלחה, הבוחנת מחדש את כוחה של אחיות-גורל, ואת האפשרות לקבל צ'אנס שני ולהצליח – הפעם נכון.

רג'ינה הול היא שחקנית קולנוע אמריקאית, ידועה בעיקר בשל גילום דמותה של ברנדה מיקס בסדרת הסרטים "מת לצעוק" ודמותה של קורטה ליפ בדרמה הקומית "אלי מקביל".

 
- פרסומת -

 

ז'אנר: קומדיה, במאית: טינה גורדון, שחקנים: רג'ינה הול, איסה ריי, מרשה מרטין. הפצה Tulip Entertainment. בבתי הקולנוע החל מה-11/04/19.

HOT VOD טין סטאר Tin Star

, סדרת הדרמה הבריטית-קנדית של רשת "Sky Atlantic" שנוצרה על ידי זוכה ה"באפטה" רואן ג'ופה ("האמריקאי", "לפני השינה"), חוזרת לעונה שנייה שתעלה במלואה רק  ב-HOT VOD בקטגוריית XTRA – סדרות איכות מהעולם. בעונה השנייה שבים לככב המועמד לאוסקר טים רות' ("שמונת השנואים", "ספרות זולה", "רוב רוי") והמועמדת לשישה פרסי "אמי" כריסטינה הנדריקס ("מד מן", "האפ ולנארד").

רות' מגלם את ג'ים וורת', לשעבר בלש משטרה סמוי במשטרת לונדון וכעת השריף החדש של העיירה הקטנה ליטל ביג בר למרגלות הרי הרוקי הקנדיים. ג'ים עבר עם משפחתו לקנדה כדי להימלט מעבר אפל במיוחד, אבל – הודות לראש מחלקת האבטחה ב"נורת' סטרים", חברת הנפט ששולטת בעיירה – העבר הזה צף מחדש. וורת' נאלץ להחזיר לחיים את האלטר-אגו האלים והשיכור שלו, ג'ק דוולין, כדי להגן על משפחתו. הנדריקס מגלמת את ראש מחלקת יחסי הציבור המקומית של "נורת' סטרים", אליזבת' בראדשו, הניצבת מול ג'ים במאבק על העיירה.

העונה השנייה של "טין סטאר" נפתחת במקום שבו הסתיימה הקודמת: אנה, בתו של ג'ים, נמלטת לאחר שירתה בג'ק והותירה אותו מדמם בהרים. בעוד היא מוצאת מקלט בקהילה מסתורית ואדוקה בגבול ליטל ביג בר, משפחתו האבלה וההמומה של ג'ים צריכה להתמודד עם השלכות העבר. עוד מככבים: ג'נביב או'ריילי ("רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים"), אביגייל לורי ("מקום פנוי"), אוליבר קופרסמית', לינדה בויד ("הסיפור של אדליין") וראיין קנדי ("קפריקה", "סמולוויל"). החל מה-17.4, כל הפרקים ב-HOT VOD וב-NEXT TV

HOT TV עם ג'נטלמן ג'ק Gentleman Jack

סדרת דרמה חדשה של רשת HBO, שהופקה בקופרודוקציה עם BBC One. הדרמה התקופתית, שנוצרה על ידי זוכת ה"באפטה" סאלי וויינרייט ("עמק האושר") ושרה הרדינג ("ויקינגים", "הכי גאים שיש"), תשודר ב-HOT בצמוד לשידורה בארה"ב. את הסדרה מובילה זוכת ה"באפטה" סוראן ג'ונס, המוכרת מתפקידיה ב"סקוט וביילי" ו"דוקטור פוסטר". לצדה מככבת כוכבת "כנופיית ברמינגהאם" סופי ראנדל ("שומר ראש", "אפיזודס").

https://www.youtube.com/watch?v=Gce44fIgV3g

ג'נטלמן ג'ק מבוססת על סיפורה האמיתי והמדהים של אן ליסטר (בגילומה של ג'ונס), בעלת אחוזה אנגלייה שנישאה לאישה כדי לממש את זכותה לירושה המשפחתית. העלילה מתרחשת בהליפקס ב-1832, תקופה מורכבת בלב המהפכה התעשייתית, ומתמקדת בליסטר – רווקה כריזמטית וליברלית שמתלבשת בשחור וכובשת את דרכה במעלה הסולם החברתי. אן נחושה לשקם את האחוזה המשפחתית, שיבדן הול, על ידי פתיחת מכרות הפחם שלה ונישואין הולמים. אלא שאין לה כוונה להינשא לגבר; ליסטר מחליטה להישאר נאמנה לעצמה ולהינשא לאן ווקר (ראנדל), יורשת עשירה. סיפור האהבה המדהים הזה מסופר דרך מערכות היחסים של ליסטר עם משפחתה, משרתה, העובדים שלה, יריביה ובראש ובראשונה – רעייתה לעתיד. לצדן של ג'ונס וראנדל מככבים בסדרה גם ג'מה ווילן ("משחקי הכס"), טימות'י ווסט ("הטנגו האחרון בהליפקס"), ג'מה ג'ונס ("יומנה של ברידג'ט ג'ונס"), ג'ון ארמסטרונג ("שעה אפלה"), אמליה בולמור ("עמק האושר") ורוזי קוואלירו ("טובת הילד"). החל מה-25.4, ימי חמישי ב-22:00 ב-HOT HBO ובימי שלישי ב-HOT VOD וב-NEXT TV.

תיאטרון ובמה

הקאמרי עם לא לריב!

לא לריב – התיאטרון הקאמרי (צילום גבריאל בהרליה)

קומדיה משפחתית ישראלית מאת גור קורן. שלושה אחים יוצאים בעקבות דירת ארבעה חדרים שאביהם המנוח הוריש ל… נערת ליווי. סלע חסר הפרוטה, איילת מורה ואם חד הורית וגור כוכב הילדים הקמצן, לא מוכנים לוותר על הירושה שמגיעה להם אבל הם צריכים להלחם בנערת ליווי שלא מבינה למה נפלה עליה דירה באמצע החיים. מה שבטוח זה שהיא לא מוכנה לוותר עליה. שלושת האחים שמורגלים לריב אחד עם השני כבר 40 שנה צריכים להתאחד כדי להחזיר לעצמם את הבית בו גדלו, כשבכל רגע ורגע במסע הזה הם… לא מפסיקים לריב. זוהי קומדיה חדשה ואישית במיוחד של הצמד גור קורן  וגלעד קמחי("המוגבלים", "השחקנית", "רומיאו ואמא").

בימוי: גלעד קמחי, תפאורה: ערן עצמון, מוזיקה: אמיר לקנר. משתתפים: דביר בנדק, עירית קפלן, גור קורן, ירדן ניקפהמה, נדב אסולין, כנרת לימוני/ אסנת בן יהודה.

החאן עם ארץ הפלאות: אירוע ספרותי-פסיכדלי

אליס עיצוב אלעד אלחרר

מאז צללה אליס למחילת הארנב בספרו הידוע של לואיס קרול, זרמו הרבה הזיות, סמים ושלל פרשנויות למה שראתה שם. בארץ הפלאות בתיאטרון החאן ב-11 באפריל, יציגו שחקני החאן סצנות ססגוניות מתוך הסיפור, יתקיים רב שיח אודות מסעות בעולמות אחרים, הקהל יצפה בהקרנות וידאו ארט של אוהד זריהן ובסוף הערב – נשף פסיכדלי בחצר עם Dj Todres.

"הרפתקאות אליס בארץ הפלאות" הוא הספר המוכר והמצוטט ביותר אחרי התנ"ך ושייקספיר וככל שהספר מתרחק מזמנו, חוג קוראיו הולך ומתרחב. מהו סוד הקסם של הילדה שגדלה וקטנה לסירוגין? האם הסוף המעורפל של הסיפור הוא טוב או רע? איך זה שאליס הציצה לעולם המבוגרים הנגוע בזוהמה ובשחיתות, בעוד שהיא עצמה כלל לא נפגעה? בשיח שיתקיים על הבמה ייקחו חלק ד"ר אריאל לוינסון וניר עמית, מראשי הישיבה החילונית בירושלים, ד"ר עידו הרטוגזון, סוציולוג של המחקר הפסיכדלי.

האירוע מתקיים כחלק מהמגמה בחאן לחשוף עוד קהל חדש וצעיר. נזכיר כי באחרונה נערכה מסיבת פורים לסטודנטיות ולסטודנטים של 'בצלאל', בחורף האחרון התקיימה בחאן סדרת מופעי אנפלאגד, סדרת מופעי הסטנד אפ במערה וצפויים אירועים נוספים בהמשך השנה.

"ארץ הפלאות" יתקיים בשיתוף הישיבה החילונית בירושלים והניהול האמנותי הופקד בידיו של ד"ר אריאל לוינסון. הקהל מתבקש להגיע בתחפושות בהשראת הסיפור – מהכובען המטורף, הזחל עם הנרגילה, מלכת הלבבות ועוד ועוד. הזמנות באתר ובקופת החאן 02-6303600 (שלוחה 1).

הקאמרי עם מיזרי עפ"י סטיבן אדווין קינג 

הקאמרי מיזרי קרן מור ויובל סגל (צילום דני בר)

סטיבן קינג האמריקאי, שכתב את הספר בשנת 1987 וראה בו מעין בבועה ליחסיו עם מעריציו. הספר עובד לסרט בעל אותו שם, בו כיכבו ג'יימס קאן וקתי בייטס שאף זכתה באוסקר על תפקידה בסרט.
הסופר המצליח פול שלדון מתעורר בקרוואן נידח, בזמן סופת שלגים כששתי רגליו שבורות. הוא מגלה שעבר תאונת דרכים, ומי שהצילה אותו היא אנני וילקס, המעידה על עצמה שהיא המעריצה הכי גדולה שלו. אנני, אחות במקצועה, מכורה לסדרת הרומנים מיזרי שכתב שלדון. היא סועדת ומטפלת בסופר חסר-הישע בבקתה המבודדת, עד שיצליח ליצור קשר עם העולם החיצון. אלא שהסערה חולפת, העזרה לא מגיעה, והאחות הרחמנייה מתגלה כסוהרת אכזרית, הנחושה לשמור את הסופר הנערץ לעצמה, ומכריחה אותו לכתוב רומן חדש, במיוחד בשבילה.

תרגום ובימוי: עירד רובינשטיין. שחקנים: קרן מור – אנני וילקס, יובל סגל – פול שלדון, שהם שיינר – שריף וגם נטשה מנטל גוריסלבץ וירדן שי. בימוי מצוין לעלילה שכולה מתח בשטח קטן כל כך של קרוואן. דואט של קרן מור ויובל סגל מביא את המיטב לבמה.

יוסי ברג ועודד גרף עם בכורה! When Love Walked In

'When Love Walked In' מאת יוסי ברג ועודד גרף (צילום ניר סגל)

הפער בין האופן שבו מוצגת אהבה בתרבות לבין האופן בו היא נחווית על ידי יחידים, הוא הבסיס וההשראה ליצירה החדשה של צמד הכוריאוגרפים המצליח יוסי ברג ועודד גרף. היצירה בנויה כסדרה של סיפורים קצרים, המחוברים באמצעות גוף אשר מחפש אינטימיות. שלוש דמויות מציגות ביוגרפיה ספק-אמיתית, ספק-מדומיינת, ונעות בין נוסטלגיה אישית לבין זיכרונות קולקטיביים, מתחקות אחר מציאות אבודה. הן רוקדות כדי למלא את הפער שבין עולמן הפנימי לעולם החיצוני, ובין מי שהיו לבין מי שהן כיום. העבר מסתובב כרוח רפאים בחלל, לובש ופושט צורות של שירים שרודפים אותך ושל גופים שזיכרון המגע שלהם נטבע בך. כמו בעבודות קודמות שלהם, גם ביצירה זו, יוסי ברג ועודד גרף ממשיכים לחקור את המהות של מה זה להיות אנושי – לאהוב, להתרגש, להיכשל, לחלום, להתגעגע, להשתייך ולהרגיש זרות. הם מבקשים להציף על פני השטח את מה שחמקמק ובלתי ניתן להגדרה ורק האמנות יכולה לאחוז בקצותיו. במהלך המופע הקהל מוזמן להחליף את מקום הישיבה ולהסתובב סביב ההתרחשות. המופע מודולרי ומתאים את עצמו לחללים משתנים. זהו השלב השני של הפרויקט בגרסתו הבימתית, לאחר שהועלה במסגרת התערוכה "יש אור שלעולם אינו כבה" בגלריה רו-ארט, תל אביב.

רעיון וכוריאוגרפיה: יוסי ברג ועודד גרף | מופיעים-יוצרים: עופרי מנטל, טל אדלר אריאלי, יוסי ברג., הפקה: הילה ג'מילי. כרטיסים באתר …

תעופה ושיט

TAP אייר פורטוגל עם טיסה יומית ת"א – ליסבון

TAP אייר פורטוגל

בחודשים ינואר-פברואר נרשמה עלייה של 24% בכניסות תיירים מפורטוגל, בהשוואה לאותה התקופה אשתקד, ושל 62% ביחס לאותה התקופה בשנת 2017. בטקס החניכה בירך אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות, על פתיחת הקו החדש ואמר כי "הקו שאנו חונכים היום מצטרף למגמת העלייה בתיירות הנכנסת לישראל, שמביאה אותנו בשנים האחרונות לשיאים חדשים״.

חברת התעופה הלאומית של פורטוגל, TAP, מיוצגת בישראל על ידי אופן סקיי, פתחה קו טיסות תל-אביב-ליסבון. פתיחת הקו נעשית כחלק מתוכנית הרחבה ופתיחת קווים של החברה ברחבי העולם ובמסגרתו תציע TAP קישוריות נוחה לנוסע הישראלי למגוון יעדים באירופה, צפון ודרום אמריקה ואפריקה. הקו יופעל באמצעות מטוסי אירבאס מתקדמים כאשר הטיסה מתל אביב תמריא בשעה 5:05 בבוקר ותנחת בליסבון בשעה 9:00 (זמנים מקומיים) והטיסה מליסבון תמריא בשעה 14:20 ותנחת בשעה 21:30 בישראל. הקו החדש יאפשר הגעה נוחה ומהירה לבירה ליסבון וליעדים נוספים של החברה: פורטו, פארו, מדיירה והאזוריים, ברזיל, ארה"ב ואפריקה.

TAP מתכננת לקלוט עד סוף שנת 2019 יותר מ-37 מטוסי איירבוס חדשים ממספר דגמים ו-71 עד סוף שנת 2025: 21 מטוסי A330-900neo, 17 מטוסי A321neo, 14 מטוסי A321LR ו-19 מטוסי A320neo. בכך, תהיה לאחת מחברות התעופה עם צי המטוסים הצעיר ביותר בעולם. TAP היא החברה הראשונה בעולם שקיבלה את המטוס החדש ורחב-הגוף A330-900neo ובין הראשונות בעולם שמקבלת את המטוס החדש צר הגוף A321LR אשר יופעל הן על הקו לתל אביב והן בטיסות טרנסאטלנטיות החל מחודש יוני. בכל המושבים ישנם מסכים אישיים עם VOD, שקעי חשמל ו-USB וכן WIFI. מחלקת העסקים במטוסי האיירבוס A321LR מציעה מושבי מיטה שטוחים לחלוטין (Flat Bed).

TAP מציעה מחירים משתלמים לכל יעדי החברה, כאשר ניתן לרכוש כרטיסים בארבע רמות מחיר במחלקת התיירים, החל מ-DISCOUNT: ללא מזוודה, ללא הושבה, וללא אפשרות לביטול או שינוי ועד PLUS – עם שלוש מזוודות, הושבה מועדפת באזור ה-PREMIUM, עדיפות בביטחון ובצ'ק אין, צבירה מוגברת של מיילים, שינוי בחינם, ביטול בתשלום ועוד. בטיסות בקו לישראל מוגשת ארוחה מלאה חמה ללא קשר לרמת המחיר. במחירי ה-Discount החברה מציעה טיסות החל מ-233$ לליסבון ויעדי אירופה, 655$ לסאו פאולו, ריו דה-ז'נירו ושאר יעדי ברזיל, 770$ לניו יורק, בוסטון, מיאמי ושיקאגו ו-824$ לסן פרנסיסקו.

פתיחת הקווים החדשים מתאפשרת כחלק מאסטרטגיית הצמיחה של החברה ליעדים חדשים והגברת התדירויות במהלך השנה הנוכחית כדוגמת וושינגטון, סן פרנסיסקו ושיקגו בארה"ב ונאפולי, דאבלין, ובאזל באירופה. עם פתיחת הקווים החדשים, TAP איר פורטוגל תטוס ל-92 ערים ב-36 מדינות ברחבי העולם. TAP איר פורטוגל חברה בברית התעופה Star Alliance. בסיס הפעילות של החברה הוא שדה התעופה הבינלאומי של ליסבון. בשנת 2018 הטיסה החברה כ-16 מיליון נוסעים.

Wizz Air תמשיך עם מדיניות הכבודה הנוכחית

וויזאייר WIZZ AIR A321 (צילום יח"צ חו"ל)

בית המשפט האיטלקי קיבל את טענת חברת התעופה Wizz Air בתיק אשר פתחה רשות התחרות האיטלקית בנוגע למדיניות הכבודה שלה, ותאפשר לחברה להמשיך במתכונת הנוכחית. במסגרת פסק הדין דחה בית המשפט את טענת רשות התחרות האיטלקית (AGCM) כי גביית כסף עבור כבודה הינו מצג מטעה של מחיר כרטיס הטיסה. רשות התחרות האיטלקית ביקשה לדרוש מחברת התעופה Wizz Air להשעות את מדיניות הכבודה שלה ולשלם קנס של 1 מיליון אירו.

Wizz Air החלה מ-1 בנובמבר 2018 לאפשר עלייה למטוס עם תיק נשיאה בלבד – ללא תשלום (40x30x20) ונוסעי Wizz Priority זכאים להעלות למטוס גם טרולי קטן נוסף (55x40x23). זאת במסגרת מדיניות הכבודה החדשה של החברה אשר מציעה לנוסעים לבחור בין 50 אפשרויות שונות לשילוב תיקי נסיעה ומזוודות על בסיס צרכיהם והעדפותיהם האישיות.

קתאי פסיפיק עם מחירי הקיץ להונג קונג החל מ – 676 דולר

חברת התעופה קתאי פסיפיק, המדורגת ברשימת חברות התעופה הטובות בעולם, יוצאת במבצעים מרעננים וחסרי תקדים לקראת חופשות הקיץ במהלך חודשי יולי- אוגוסט 2019.

במסגרת זו מפרסמת קתאי פסיפיק את מחירי הקיץ  להונג קונג ולשורה של יעדים במזרח:

  • טיסות להונג קונג החל מ $676
  • טיסות לפיליפינים/ ויאטנם / תאילנד החל מ $777
  • טיסות לסינגפור / טאיוואן החל מ $888
  • טיסות ליפן החל מ $999
  • וטיסות לאוסטרליה החל מ $1299

ג'ונתן ביילי, מנכ"ל קתאי פסיפיק בישראל, מציין כי מחירי הקיץ החדשים של קתאי, אשר נועדו לתת מענה לביקוש לחופשות קיץ משפחתיות, מקרבים את הונג קונג ואת יעדי הפסיפיק לקהל הישראלי, שבמבקש לגוון את חופשות הקיץ המשפחתיות שלו. עוד מציין ביילי, כי בנוסף לחוויית הטיסה המשודרגת ביותר עם המטוס החדש ביותר יחד עם המחיר הנוח ביותר, מציעים הונג קונג ויעדי המזרח אפשרויות אינסופיות לחופשות משפחתיות.

קתאי פסיפיק מציעה לנוסעים הישראלים טיסה יומית בקו תל אביב- הונג קונג עם חיבורי המשך נוחים ל-75 יעדים באסיה והפסיפיק.

תיירות

שיא חדש של 426,200 תיירים בחודש מרץ

במרץ 2019 נכנסו לישראל 426.2 אלף תיירים, עליה של 8.5% ביחס לחודש מרץ אשתקד, וזאת לאחר עליה של 14% בכניסות תיירים בפברואר ועליה של 11% בינואר 2019. סה"כ ההכנסות מתיירות בחודש מרץ 2019 נאמדות ב-2.2 מיליארד שקלים.

מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי: "נתוני חודש מרץ והעליות ברבעון הראשון של 2019 הם תעודת כבוד למוצר התיירות הישראלי, לשיווק האינטנסיבי וכמובן למשרד התיירות אשר עבר שינויים והתאמות לשוק התיירות הבינלאומי ויש לכך תוצאות מוכחות. השיאים וההישגים בתיירות, הנמשכים גם לתוך שנת 2019, הם כתוצאה מפעילות יומיומית אינטנסיבית של המשרד בשווקים ברחבי העולם".

נתוני חודש מרץ משקפים עליה של 8.5% ביחס לחודש מרץ 2018, ועליה של 45.5% ביחס לחודש מרץ 2017. בסה"כ בחודשים ינואר–מרץ נכנסו 1.054 מיליון תיירים לעומת 948 אלף תיירים בתקופה המקבילה אשתקד, המהווה עליה של 11.1%. כמו כן, היקף ההכנסות מתיירות נכנסת בחודש מרץ נאמד ב-2.2 מיליארד שקלים. מתחילת השנה היקף ההכנסות מתיירות נכנסת נאמד ב-5.5 מיליארד שקלים.

בדרך האוויר נרשמו 368.2 אלף כניסות תיירים בחודש מרץ 2019, עליה של 5.7% ביחס למרץ 2018 ועלייה של 44.1% ביחס למרץ 2017.  בדרך היבשה נכנסו לישראל 58.1 אלף תיירים בחודש מרץ 2019, עליה של 30.3% לעומת מרץ 2018 ועליה של 54.7% ביחס למרץ 2017.

בחודשים ינואר-מרץ 2019 חלה עלייה של 44% במספר התיירים מהמזרח הרחוק, לעומת התקופה המקבילה ב-2018 ועליה של 56% ביחס לתקופה המקבילה ב-2017. מתחילת השנה הגיעו לישראל כ-125 אלף תיירים מהמזרח הרחוק. סין וקוריאה הדרומית הן השיאניות בכניסת תיירים לישראל מארצן, כאשר 42.2 אלף הגיעו מסין ו-24.5 אלף הגיעו מקוריאה הדרומית. בסין חלה נסיקה של 80% מתחילת השנה ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, ובקוריאה הדרומית נסיקה של 61%.

חופי איגוד ערים כינרת עם פתיחת עונת הרחצה ב-12 באפריל

עונת הנדידה באגם הכנרת (צילום אבי אריש)

באיגוד ערים כינרת ורשות הכינרת, מברכים על עונת חורף גשומה שמילאה את הכינרת ונערכים לפתיחת עונת הרחצה ב- 12 באפריל ולקליטת המוני הנופשים הצפויים לפקוד את חופי הכינרת בפסח הקרוב. באיגוד נערכים לקליטת נופשים גם ביום הבחירות אשר יחול ב- 9.4 יחד עם זאת מדגישים כי ביום זה לא יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה. החופים השקטים של איגוד ערים כינרת: חוקוק צפון, מפרץ אמנון, כינר, דוגית, גולן, צאלון, כורסי, לבנון, חלוקים, גופרה, צינברי, ברינקי ושקמים.

גם בעונת הרחצה 2019 יתופעלו חופי איגוד ערים כינרת כחופים שקטים. החלטה אשר נתקבלה על ידי מועצת איגוד ערים כינרת, בשנת 2018, על מנת להפוך את חופי הכינרת לחופים שקטים, ללא השמעת מוסיקה, מיושמת ללא פשרות בחופים, על מנת להמשיך ולחזק את המגמה שהחלה שנה שעברה, להחזיר את המשפחות לכינרת ולשנות את תרבות הנופש בכינרת.

ברשות הכינרת ובאיגוד ערים כינרת ממשיכים לשתף פעולה עם משטרת ישראל על מנת להבטיח את השמירה על השקט בחופי הכינרת. משטרת ישראל, תפעל ותסייע ל'יחידת משמר הסביבה כינרת' ולצוותים בחופים, באכיפה ובשמירה על הסדר הציבורי וזאת בנוסף למאבטחים ולסדרנים אשר יוצבו מטעם איגוד בחופים. כוחות האבטחה והשיטור יפעלו בנוסף לטיפול ברעש, גם בכל הקשור להקמת אוהלים. הציבור מתבקש לשים לב לשילוט בחופים ולהקים אוהלים רק באזורים המותרים.

גם פרויקט "כינרת בטוחה" של המשרד לביטחון פנים והמועצות האזוריות גולן ועמק הירדן, אשר הושק בעונה שעברה, מתרחב בעונת הרחצה 2019 לשלב ב', עם הצבתן של מצלמות אבטחה גם בחופים צינברי, ברניקי ושקמים. עם סיומו של שלב זה, יקושרו המצלמות החכמות, למוקד השליטה והבקרה של רשות הכינרת בצמח, ויצטרפו לשבעת החופים, כולל החופים חלוקים, לבנון, כורסי ודוגית שכבר מהווים חלק ממערך הבקרה שהסתיים בשלב א' של הפרויקט. המוקד מתופעל בימי שיא עונת הרחצה, על ידי מוקדנים 24/7, בשיתוף פעולה הדוק עם משטרת ישראל, על מנת להבטיח את השמירה על הסדר והביטחון האישי של הנופשים בחופים.

במקביל בוצעו בחופי איגוד ערים כינרת, במהלך החורף, עבודות תחזוקה שוטפות של מבני השירותים והמלתחות, תחזוקה שוטפת של תחנות השאיבה לביוב, הקמת מצללות חדשות, חידוש שילוט, גיזום בטיחותי, כיסוח צמחיה והרמת נוף, צביעת שערים ומתקנים, הוספת שולחנות פחים ומתקני גחלים ועוד ועוד.

איגוד ערים כינרת ורשות הכינרת, יפעילו בפסח שאטל 'קו סובב כינרת' ללא תשלום, לטובת הנופשים. בנוסף, יפעיל איגוד ערים כינרת גם את "המסבירנים"- מערך צוותי ההסברה בחופים, לעידוד התנהגות אזרחית חיובית ושמירה על הכללים בכינרת, איסור השמעת מוסיקה רועשת, שמירה על ניקיון הסביבה והמים ורחצה בטוחה בחופי האגם הלאומי.

'קו סובב כינרת' ינייד את ציבור הנופשים לחופי האגם הלאומי, מבניין גליל סנטר בטבריה, ללא עלות, מידי יום במהלך חול המועד (20-27.4), בין השעות 10:00 ועד 20:00. בכל שעתיים יצא שאטל המקיף את הכינרת, פעם מצפון ופעם מדרום שיאפשר לנופשים להתנייד בקלות ובחינם אל החופים ובחזרה, ללא תשלום!

פעילות צוותי ההסברה בחופים תחל בחול המועד פסח, על מנת לספק מענה להמוני הנופשים. צוותי ההסברה, יעברו בין החופים, יחלקו שקיות לאיסוף אשפה, יסבירו לנופשים על חשיבות השמירה על ניקיון חופי הכינרת והסביבה בכלל, יעניקו 'צ'ופרים' לרוחצים שישתפו פעולה בסיוע לשמירה על האגם הלאומי נקי. כמו כן, יסבירו לנופשים על החופים השקטים בכינרת, כל חופי איגוד ערים כינרת פועלים כחופים שקטים ולא תתאפשר בהם השמעת מוסיקה רועשת!

יעל סלע, מנהלת אגף חינוך וקהילה ברשות הכינרת אומרת: "כל שנה במהלך פסח, פוקדים את חופי הכינרת מאות אלפי נופשים. החלטנו להמשיך במסורת הפעלת קו סובב כינרת, שיקל על הנופשים ויאפשר להם להגיע לחופי האגם הלאומי ללא עלות נסיעה. כמו כן, פעילות צוותי ההסברה, נועדה להעלות את המודעות בקרב הנופשים לנושא "החופים השקטים" ושמירה על חופי הכינרת נקיים, במקביל לפעילות צוותי הניקיון. אני קוראת לנופשים להגיע לנפוש בכינרת, ליהנות מהחופים הקסומים ולשמור על השקט והניקיון, כי הכינרת היא של כולנו".

עידן גרינבאום, יו"ר איגוד ערים כינרת וראש המועצה האזורית עמק הירדן, אומר: "מאז הקמתו המבורכת, שינה איגוד ערים כינרת את המציאות סביב הכנרת. עיקר הפעילות של האיגוד הינה ללא ספק, המהלך המשמעותי של הפיכת חופי האיגוד לחופים שקטים והחזרת החופים לציבור ולמשפחות, בפעילות עם משטרת ישראל ההופכת את הכינרת למקום אחר ומעניקה אופציות בילוי שונות לכל מי שגר במדינת ישראל. אני מעריך שגם השנה נראה עלייה במספר המשפחות שיבואו לנפוש באגם הלאומי".

דנה בכר, מנהלת אגף מנהלת הכינרת ברשות הכינרת מציינת, כי צוותי ההפעלה ברשות הכינרת נערכים לקראת חג הפסח הקרב. הרשות מתגברת את מצבות פועלי הניקיון, מצבות המאבטחים והסדרנים ונערכת עם כוחות פיקוח אכיפה והסברה מתוגברים, על מנת להמשיך ולאפשר חוויית נופש איכותית, נקיה, בטוחה ושקטה בחופי הכינרת. אנו מזמינים את הציבור להגיע לנפוש בכינרת כחולה ומלאה ובברכת עונת רחצה נעימה ובטוחה לכולם!".

מסעות עם טיולים מאורגנים המשלבים אמנות ותרבות

זוג איכרים שותלים תפוחי אדמה של ואן גוך

מסעות, מקבוצת אמסלם תיירות ונופש, מרחיבה את פעילותה בקטגוריית טיולי הנישה ומשיקה לראשונה טיולים מאורגנים המשלבים אמנות ותרבות לשוחרי האמנות באשר הם. במסגרת קטגוריית טיולים זו, תשיק סמינר ייחודי להולנד, בעקבות הצייר הנודע וינסנט ואן גוך, לרגל חגיגות 130 שנה לציור החמניות היקרות בעולם אשר יכלול בין השאר ביקור בתערוכת החמניות המרגשת שתיפתח ביוני במוזיאון ואן גוך באמסטרדם.

הסמינר החוויתי יתקיים בשני מחזורים: 17-24 יולי ו 5-12 אוגוסט, 2019 בארץ מולדתו של ואן גוך ויהווה את יריית הפתיחה לקטגוריה חדשנית זו במסעות. הסמינר בניצוחה של סיגל גליל, חוקרת ומרצה לאמנות, פילוסופיה הנחשבת למומחית מספר 1 בארץ לואן גוך. הטיול יכלול תכנים חווייתיים ביניהם סדנאות בישול וציור, ביקור במוזיאונים קטנים וגדולים בעיירות קסומות ובכפרי דייגים, ביקור בביתו של הפילוסוף ברוך שפינוזה,  ביקור באמסטרדם בכיכר המוזאונים, העורק הפועם שבליבו נמצא מוזאון ואן גוך, עם האוסף הגדול בעולם המושך אליו מיליוני מעריצים.  בנוסף, יתקיימו סיורים בהאג, במרחבים כפריים ונופים עוצרי נשימה כגון: נואנן ((Nuenen, זונדרט (Zundert), עיירה רינסבורג (Rijnsburg), כפר הדייגים סחוונינגן (Scheveningen), כפר הדייגים הציורי פולנדם (Volendam)  ועוד. בסמינר המטייל יחשפו תגליות שילמדו על המהפכה אשר חולל האמן הגאון שהקדים את תקופתו בתולדות האמנות. האמן שמכר רק תמונה אחת בכל חייו, ומת כעני חסר כל שלאחר מותו הפך לגיבור תרבות עולמי.

גיא רווה, מנכ"ל חברת מסעות: "הרצון לייצר חדשנות מניע אותנו כל הזמן כך שאנו משקיעים מחשבה ומשאבים רבים על מנת לייצר מהלכים ייחודיים המאפיינים רק אותנו במסגרת טיולים חובקי עולם. עולם התיירות נמצא במגמת שינוי והטייל הישראלי מוכן ופתוח לרעיונות חדשים אשר ירגשו אותו יותר ויקלעו יותר לצורך, לטעם ולאוכלוסייה בעלת עניין ומכנה משותף דומה. כל אלה מהווים משתנים מכריעים בהפיכת טיול לחוויה של פעם בחיים, גם אם מדובר ביעד מוכר אשר ביקרו בו מספר פעמים בעבר, עדיין ניתן לחדש ולרגש".

לפרטים נוספים באתר … ובטל': 1-800-777-555

תערוכות ואמנות

בית ציוני אמריקה עם אמנות בהשראת האירוויזיון LISTEN TO YOUR ART

חנן לוי

בחודש מאי הקרוב, מדינת ישראל זוכה לארח את תחרות השירים הנחשבת באירופה ובעולם כולו, האירוויזיון, והעיר תל אביב מקבלת את פניהם של אלפי חוגגים המביאים עמם ארסנל של צבעים, דגלים וצלילים המייחדים את התרבויות והמדינות השונות ברחבי הגלובוס. כפי שכבר בטח יצא לכם להכיר, Universal Art, המחברת בין אמנות לאמנות, לא תפספס הזדמנות להשתתף בחגיגה עולמית כמו זו, ועל כן מפיקה תערוכה "LISTEAN TO YOUR ART" בהשראת האירוויזיון. התערוכה מאגדת בתוכה ציירים, פסלים וצלמים, שהיצירות שלהם מאופיינות במגוון של צבעים, שמחה ותנועה.

התערוכה תושק בערב מתוקשר וחגיגי ותזמן מפגש בין עולמות אמנותיים אשר חוברו להם יחדיו. בתערוכה מציגים אמנים צבעוניים ומלאי חיים שלא מעזים לוותר על חגיגה של צבעים וצלילים. התערוכה פתוחה לקהל הרחב. מפיקת התערוכה – מורן יעקבי.

פתיחה: יום רביעי 13/05/2019, שעה : 20:00. נעילה: 02/06/2019. בית ציוני אמריקה, דניאל פריש 1, תל אביב.

גלריה ג'ינא עם פשטות מופלאה: האמנות הנאיבית של ארגנטינה וברזיל

פשטות מופלאה: התערוכה החדשה שתיפתח בגלריה ג'ינא יום לפני ליל הסדר תציג יצירות של כ-30 אמנים מברזיל ומארגנטינה. האמנות הנאיבית ממדינות אלה מאופיינת בצבעים עזים ובחגיגת הסיפור האנושי המתבטא באופנים שונים בשל הבדלים תרבותיים, היסטוריים, מנהגיים, טקסיים וכן בשל הבדלים בין האמנים עצמם אשר אמנותם מושפעת בהכרח מאופיים ומסיפור חייהם האישי.

בברזיל האמנות הנאיבית עלתה בתודעה רק בסוף שנות הארבעים של המאה העשרים. הסבר אפשרי לעלייתה המאוחרת של האמנות הנאיבית בברזיל מעוגן בנסיבות היסטוריות. בעוד שהאמנים הצרפתים אנרי רוסו, אנדרה בושאן וקאמיל בומבואה, והאמריקאים אדוארד היקס ו"גרנדמא" מוזס, כבר היו בבחינת "נוכחות חובה" במוזיאונים חשובים בעולם, עבודותיהם של חלוצי האמנות הנאיבית בברזיל צוירו באזורים נידחים של המדינה והתגלו באיחור רב. משום כך, עלה השחר על האמנות הנאיבית של ברזיל רק במחצית השנייה של המאה העשרים. האמנות הנאיבית של ברזיל רצופה בניגודים עצומים, הנובעים ברובם מערבוב שלל תרבויות המוצא השונות מכל קצוות העולם – כגון אירופאית, אפריקנית ואינדיאנית. תערובת זו משמשת קרקע פורייה להתפתחות אמנים מקוריים ביותר. בתרבות הברזילאית קיימים יותר אלמנטים שמחים, ספונטניים ונטולי מעצורים בביטוי הרגשי, ותכונות אלה, בשילוב עם מרץ הנעורים של התנועה המקורית, ממשיכות להשתקף בעבודות האמנות הנאיבית הנוצרות גם כיום. את הנאיביזם בארגנטינה לא ניתן לסווג בקלות. מנהגיהם של ילידי הארץ ומסורותיהם מעולם לא השפיעו באופן משמעותי על האמנים הנאיבים המקומיים, כפי שתרבויות האינקה, המאיה, האצטקים ואפריקה השפיעו על עמיתיהם האמנים בצפון. במקום זאת, גלי ההגירה לארגנטינה – במיוחד מאירופה – במאתיים השנים האחרונות, ובעקבותיהם מיזוגם של המנהגים והמסורות האירופאיים והאחרים עם אלו של האוכלוסייה הילידית, השפיעו רבות על חיי התושבים, אופיים וכללי המוסר שלהם, כמו גם על האמנות, האדריכלות, המוזיקה והספרות של המדינה. השפעות אלה ניכרות בבירור ביצירותיהם של האמנים הנאיבים הארגנטינאים, המתארות בצבעים מלבבים ובפרוטרוט את ההדים העולים מן העיר (במיוחד בואנוס איירס – "הפריז של דרום אמריקה"), את קצב הטנגו, מקצב הפאמפאס, הילוכם הגאה של הגאוצ'וס ויופיה השקט של הפטגוניה.

פתיחה: יום רביעי 18 באפריל, שעה 19:30 נעילה: יום שישי 14 ביוני. שעות פתיחה: ב'-ה' 12:00-21:00, ו’ וערבי חג 10:00-14:00. גלריה ג'ינא, צפון רחוב דיזנגוף תל אביב.

טיולים

בי"ס שדה חוף הכרמל עם סקר מגוון ביולוגי בחולות קיסריה

עקבות של כרוון – עוף ממשפחת החופמאים (צילום קאמי סמוכה)

כששומעים את המילה "סהרה" אנחנו מיד חושבים על צפון אפריקה – חולות, גמלים, חום, יובש ודיונות של המדבר הגדול בעולם – אבל האמת היא ששלוחה צפונית של המדבר המפורסם נמצאת ממש כאן, בין חופי קיסריה במערב לאחו של בנימינה במזרח. מיקומה האסטרטגי והעובדה שהיא סמוכה ליישובים מתפתחים, מעמידה את השטח תחת לחצי פיתוח ובנייה, כאשר אחת מהתוכניות אף אמורה לחצות את השטח באמצעות כביש שמייצר קיטוע המונע מעבר של בעלי חיים, מקטין את בית הגידול ויוצר השפעות שוליים כמו זיהום אור ורעש. "במבט ראשון, נראה שאין באזור הרבה חיים, אך לא כך הדבר. שנונית שפלה, ישימונית מצויה, נחושית חולות, מריון חולות וירבוע מצוי הם רק חלק קטן מהשמות המוזרים של בעלי החיים שחיים בחולות וכל אלה יחד יוצרים סביבה ייחודית וקסומה בלב שטח מיושב במישור החוף", מסבירים בחברה להגנת הטבע.

בין ה-11-13.4.19 יתקיים "ביו-בליץ חולות קיסריה השני", ביוזמת בית ספר שדה חוף הכרמל של החברה להגנת הטבע, במסגרתו "יסתערו" מומחים על השטח במטרה ללמוד אותו מבחינת עושר ומגוון במספר רב של תחומים – זוחלים, מכרסמים, חרקים, פרפרים, יונקים גדולים ועטלפים. החוקרים יסתובבו בשטח במשך 48 שעות, יאספו מידע וירכזו נתונים אשר יצטרפו לאלו שנאספו בשנה שעברה. הנתונים צפויים לסייע בהכרזה על שמורת טבע בחולות, שתבטיח את עתידו. האירוע לקהל הרחב יתקיים ב-13.4.19, החל משעות הבוקר ועד סיורים מרתקים אל תוך הלילה, בחולות קיסריה המזרחיים (ממזרח לכביש 4 מול צומת אורות, במרחב האתר חברת חשמל). "אנו מזמינים את כולם להצטרף אל המומחים שלנו למגוון סיורים מקצועיים, היכרות עם שיטות המחקר השונות והמגוון הביולוגי של החולות, הפנינג חולות עם פינות יצירה ומדורה, הרצאת ערב מרתקת ועוד. כל ההכנסות מהאירוע יוקדשו לשמירה על חולות קיסריה והמאבק להכרזת שמורת טבע במקום", אומר אסף נשיב, מדריך בוגר בית ספר שדה חוף כרמל של החברה להגנת הטבע.

מטרות האירוע, מרחיב נשיב, הן איסוף נתונים על שטח החולות על מנת לקבל החלטות תיכנוניות שקולות ומבוססות לפי שטחים ערכיים יותר ופחות, חשיפה של הציבור המקומי והציבור הרחב לבית הגידול של החולות ויצירת קבוצת תמיכה להקמת שמורה בחולות קיסריה. "ההרשמה לאירוע תיפתח בקרוב, מוזמנים להתעדכן באתר החברה להגנת הטבע", הוא מסכם. שבת, 13.4.19. האירוע ללא תשלום  – וכולם מוזמנים!

כתיבת תגובה