הזמנת רכב ביבוא מקביל

לעיתים קרובות, תהליך קניית רכב חדש עלול להיות מורכב ומלווה בשאלות רבות ועלויות גבוהות. הזמנת רכב ביבוא מקביל, היא דרך אשר יכולה לחסוך כאבי ראש והתעסקות רבה ולהפוך את תהליך הקנייה לפשוט בהרבה ויחד עם זאת, להבטיח ללקוח קניה בטוחה במחיר משתלם. מהי רכישת רכב ביבוא מקביל ומדוע זה כדאי?

מרצדס בתערוכת המכוניות בפרנקפורט 2013 (צילום דני בר)

מהו יבוא מקביל?

יבוא מקביל הוא תהליך בו מוצר נמכר באופן ישיר מהיבואן אל הלקוח. ניתן לרכוש מוצרים שונים ביבוא מקביל כגון: מוצרי חשמל, מוצרי שתייה, מזון ועוד. מזה כמה שנים, במדינת ישראל, יצא חוק המאפשר לרכוש רכבים ביבוא מקביל, משמע לרכוש את הרכב ישרות מהסוכנות בעזרתו של יבואן מקביל, שהוא אינו היבואן הרשמי של המותג. באופן זה, ניתן לבצע רכישה ללא תיווך נוסף ותשלומים נלווים.

תהליך רכישת רכב ביבוא מקביל, הוא מהפכני עבור צרכני המכוניות בהיותו מפחית משמעותית בעלויות, מגדיל את אפשרויות הדגמים שניתן להזמין ורמת האבזור שלהם. כמו כן, תהליך רכישת רכב ביבוא מקביל, הוא פשוט ושונה מתהליך רכישה ביבוא אישי הדורש התעסקות בירוקרטית רבה, וזול ביחס לרכישה ביבוא רשמי. למעשה, רכישה מסוג זה, ניתן לבצע ישירות על ידי הזמנת הדגם מהיבואן המקביל.

מדוע רכישת רכב ביבוא מקביל משתלמת?

אחד היתרונות המרכזיים ברכישת רכב בייבוא מקביל, הוא באפשרות לחסוך משמעותית את העלויות על הרכב, ביחס למחירי השוק ואל מול הסחורה המתקבלת. מדוע מחירם של רכבים הנמכרים בתהליך זה נמוך יותר? תחילה, היבואן המקביל רוכש רכבים ישירות מול הסוכנויות השונות ומוכר אותם בישראל במחירים נמוכים בהשוואה למחירי השוק. בכך, זוכה היבואן ליתרון משמעותי כמו גם, ליצירת תחרות המובילה להורדה משמעותית במחירים.

בהמשך, כאשר הרכישה מתבצעת באופן זה, אין עלויות נלוות כמו עלויות תיווך, פרסום, ניהול וכדומה אשר לרוב, מעלות את המחיר. כל אלו, הופכים את המחיר לנמוך בהרבה ומאפשרים לצרכן לבצע קניית רכב איכותי וחדש במחיר משתלם.

יתרונות נוספים של קניית רכב ביבוא מקביל

לצד היותם הרכבים הנמכרים בתהליך של יבוא מקביל מאפשרים רכישה זולה יותר, מדובר ברכבים חדשים לחלוטין, איכותיים העומדים בכל דרישות משרד התחבורה והתקנים השונים. רכישה באופן זה, מאפשרת ללקוח להישאר שקט ולדעת שהרכב שהוא רוכש הוא חדש ואמין.

 
- פרסומת -

 

כמן כן, תהליך הרכישה עצמו הוא פשוט למדי ואינו דורש התעסקות רבה מצד הלקוח למעט בחירת הדגם וביצוע התשלום, כאשר היבואן מטפל בכל השאר. לצד היתרונות הרבים, רכישת רכב ביבוא מקביל, מאפשרת ללקוח מגוון רחב ושונה של דגמים ורכבים, כמו גם אפשרויות אבזור נוספות אשר לא קיימות ברכישת רכב ביבוא רשמי.

דגמים של רכבים ורמת אבזור ביבוא מקביל

כאמור, היבואן המקביל רוכש רכבים ישרות מהסוכנויות ולכן, הוא אינו מחויב לדגמים מסוימים ויכול להביא רכבים מדגמים שונים מאלו הנמכרים בארץ ובכך, לייצר מבחר גדול יותר ואחר של דגמים. כחלק מכך, יכול היבואן לרכוש רכבים המאובזרים שונה מהדגם שהיבואן הרשמי מייבא ובכך, להציע רכבים המאובזרים ברמה גבוהה יותר ועם אביזרים נוספים. לכן, ניתן למצוא דגמים מוכרים הנמכרים ביבוא מקביל, המאובזרים ברמה גבוהה יותר ובמחירים משתלמים יותר.

מסיבות אלו, להזמנת רכב ביבוא מקביל יתרון גדול, שכן מגוון הדגמים ורמת האבזור הגבוהה, מובילה לרכישת רכבים חסכוניים ובטוחיים יותר כמו רכבים היברדים של טויוטה. רכישה ביבוא מקביל, מאפשרת להזמין רכב יוקרתי ומאובזר במחיר נמוך מאשר בתהליך רכישה רגיל. הדגם ג'יפ גרנד צ'ירוקי, הוא דוגמא נפלאה לדגם מעולה שניתן לרכוש ביבוא מקביל במחיר משתלם וברמת אבזור גבוהה, הכוללת חבילות אבזור שטח מקוריות ועוד.

אחריות וטיפולים לרכבים הנרכשים ביבוא מקביל

רכבים הנרכשים בייבוא מקביל זוכים לאחריות מלאה מסוכנות הרכב המקורית. משמע, לפי החוק, במידה וישנה תקלה ברכב עליה יש אחריות, ניתן לפנות לסוכנויות הרכב והמוסכים המורשים ולקבל מהם שירות לכל דבר באופן זהה לרכבים הנרכשים ביבוא רשמי. נוסף לזאת, בדומה לרכישת רכב ביבוא רשמי, על מנת לשמר את האחריות שלרוב ניתנת לשלוש שנים, ניתן לבצע טיפולים לרכב במוסכים מורשים או במוסכי הרשת השונים ללא פגיעה באחריות הרכב. כמו כן, רכבים המיובאים ביבוא מקביל, הם חדשים לחלוטין ותהליך רישומם זהה לתהליך רכישת רכב חדש בייבוא רשמי.

כתיבת תגובה