חדש על המדף של דני בר 13/2020

חגי תשרי בפתח ואנחנו עם יינות ודבש לשולחן החג ||| חדשות הקורונה כי זה עדיין כאן ||| אפליקציות וטכנולוגיה ||| מוצרים חדשים לילדים ומבוגרים ||| GAC, טויוטה ומרצדס ||| אמצעי הצלה בחופי הים ועוד ||| לשאר החידושים והחדשות בהמשך…

דבש מכוורת גליל קיבוץ דן (צילום דני בר)

חגי תשרי עם יין ודבש

מועצת הדבש עם קריאה לתמוך בתוצרת הארץ ודבוראי ישראל

מנתוני 'מועצת הדבש' לקראת ראש השנה עולה, כי צריכת הדבש בקרב הציבור הישראלי מסתכמת בכ- 5,000 טון דבש ובחגי תשרי ישווקו בישראל כ- 2,000 טון דבש שהם 40% מהביקוש הישראלי. כיום פועלים בישראל כ- 510 דבוראים המטפלים ב- 120 אלף כוורות, מתוכן מוצבות 80,000 כוורות באזורי גידול חקלאיים ומשמשות להאבקה.

עם בוא השנה החדשה, קוראת מועצת הדבש לציבור הישראלי, לתמוך בתוצרת הארץ ולרכוש דבש איכותי ישירות מדבוראי ישראל, במכירה ישירה במכוורות לראש השנה. המכוורות התיירותיות מציעות פעילות מעשירה ללמידה על עולמן של הדבורים. הביקור על פי 'התו הסגול'- מפגש עם דבוראים, צפייה בדבורים ובמלכת הדבורים בכוורת זכוכית, ביקור במכון רדיית דבש, סדנאות יצירה בנושא דבורים, עם מוצרי הכוורת, טעימות ממגוון סוגי דבש הישר מהמקור ועוד.

זאב מידן, מנכ"ל מועצת הדבש אומר: "לאחר תקופת המשבר הכלכלי עקב הקורונה והשריפות בדרום וממש לפני ראש השנה, אני קורא לציבור לרכוש תוצרת חקלאית ישראלית לקראת החג. ניתן להגיע למכוורות ולרכוש דבש טהור, טעים ובריא, ישירות מהדבוראים ובכך לעודד את החקלאות בארץ. ראש השנה הינה הזדמנות להכיר מקרוב את עולם המכוורת ודבורת הדבש, בדרך חווייתית ולהבין, כי דבורת הדבש אינה רק יצרנית דבש מעולה, אלא גם המאביקה המרכזית בטבע, שאחראית להאבקה (הפרייה) של  80% מהיקף הגידולים החקלאיים".

המלצות לקנייה ישירה מדבוראים וביקור במכוורות תיירותיות מצפון עד דרום:

 • מכוורת 'גליל דן'- הוקמה בשנת 1935 על ידי חברי קיבוץ דן, מראשוני המתיישבים העבריים בעמק החולה. עם השנים התפתחה והפכה למכוורת עם כ- 5,000 כוורות, המוצבות ברחבי הגליל, בין פרחי בר וצמחיית נחלים שופעת, פרדסים ומטעים, כך נוצר דבש זני בטעמים ומרקמים שונים, כגון: פרחי בר, שיזף, אקליפטוס ותלתן. המכוורת מתמחה במוצרי בריאות מהכוורת: פרופוליס, דונג דבורים, פולן ועוד. ניתן לרכוש בחנות 'החווה' הממוקמת מול קיבוץ דפנה ולבצע משלוחים דרך אתר מכוורת גליל קיבוץ דן- https://honey.co.il/, לפרטים- 04-6947826
 • מכוורת "דבורת התבור" בשדמות דבורה- משפחת הדבוראים בן זאב תקיים סיורים מודרכים במכוורת, ביקור במכון רדיית דבש, מפגש עם דבוראי במצפה דבורים ופתיחת כוורות, סיור באולם גידול אלפי פקעות משי, הכנת נר מדונג, הכנת שכמיית דבורה ועוד. בנוסף ניתן לבצע הזמנות של אריזות דבש ומוצרי כוורת. להזמנות: 04-6769598, 050-5637645
 • מכוורת "אופיר" באלון הגליל- תקיים פעילות להיכרות עם עולם הדבורים, צפייה בסרט על דבורת הדבש, סיור במכוורת והסבר על עבודת הדבורה, רדיית דבש, לבישת בגדי דבוראי, יצירת נרות מדונג, הכנת פיתות עם דבש בטאבון ומשחקי עץ. ניתן לבקר ביקב יפתחאל הסמוך ולטעום מיינות היקב, לצד גבינות עיזים ופוקצ'ות. להזמנות בתיאום מראש בלבד: 052-6838184, 052-4641850
 • מכוורת "יערת הדבש" באלוני אבא- יקיימו מכירת דבש וסיורים מודרכים במכוורת. בתיאום מראש בלבד. להזמנות: 054-4437402, 052-3576500
 • מכוורת "הבוסתן" בפקיעין- הדבוראי ג'מאל חיר הקים את המכוורת בשנת 1977 ומזמין משפחות וילדים ליהנות משילוב ייחודי בין אירוח כפרי דרוזי בחיק הטבע ופעילויות חינוכיות להכרת עולם הדבורה, ולקנות דבש במכוורת. כניסה לאתר וסיור- ללא עלות. ימי פעילות: כל ימות השבוע. להזמנות: 052-2477897
 • אוטובוס הדבש BeeBar של מכוורת מרדכי גולן במושב גילת בנגב- מזמין לקנייה ישירה של מגוון סוגי דבש מפרחי הנגב הצפוני והמערבי. בין זני הדבש: הדרים, אקליפטוס, אבוקדו, חמניות, פרחי בר וכותנה. בנוסף, בירת בוטיק חדשה- בירה דבש BEERA ללא גלוטן! המיוצרת במבשלה קטנה לצד המכוורת. לפרטים- 052-7772291.
 • מכוורת "בית הדבש" במושב קדש ברנע בדרום- הוקמה בשנת 2002 על ידי אדוארד ואירינה פיליפוב, שעלו לארץ מאוקראינה, שם עסקו בדבוראות. הזוג החליט להמשיך זאת גם בישראל בפריפריה הדרומית. בבית הדבש ניתן לקיים מפגש עם דבוראי ולרכוש סוגי דבש ומגוון מוצרי כוורת איכותיים. בתיאום מראש. לפרטים- 08-6558992
 • בית הדבש והדבורה בקיבוץ יד מרדכי- מזמין לפעילות בהתאם להנחיות משרד הבריאות, הכולל סיור בבית הדבש, צפייה בפתיחת כוורת פעילה והכנת נר מדונג, נסיעה בעגלה רתומה לטרקטור ברחבי הקיבוץ, ביקור רכוב ברפת הקיבוצית וסיפור מורשת יד מרדכי. לסיום הצגת ילדים בנושא דבש. בימי הפעילות ניתן לרכוש דבש בחנות ולאורך השבוע בהזמנה מראש. ימי פעילות- שבת 12.9. שבת 19.9. ראשון 20.9. בין השעות 10:00-13.00.

הפעילות במכוורות תשתנה על פי הנחיות משרד הבריאות. פרטים נוספים באתר מועצת הדבש – www.honey.org.il ובעמוד הפייסבוק- פסטיבל הדבש

דבורה יונקת דבש (צילום דן בר-דוב)

טוליפ עם אספרו אדום 2018

טוליפ אספרו אדום 2018 (צילום רן הלל)

משמעות המילה אספרו היא תקווה בשפת האספרנטו. סדרת אספרו נולדה מתוך אהבה וחיבור לכפר תקווה, ביתו של יקב טוליפ ממנו מקבלים הייננים השראה שמתבטאת בבלנדים החופשיים והמקוריים של טוליפ. זהו בלנד אדום של ענבי סירה מכרם כפר יובל, וענבי מרלו וקברנה פרנק מכם מטע בהרי יהודה. כל זן מתיישן בנפרד למשך כשישה חודשים בחביות עץ אלון ולאחר מכן מעורבבים ומתיישנים יחד כשישה חודשים נוספים ליצירת הבלנד הסופי. ארומה של לבנדר, סיגליות, פירות אדומים ושחורים ורמזים של עץ קלוי. בפה טעמי דובדבן שחור ואדום, עשבוניות ותבלינים חמים עם סיומת ארוכה ומתובלת. כשר. 13.5% אלכוהול. מחיר 98 שקלים.

טוליפ עם סירה רזרב 2018

טוליפ רזרב סירה 2018 (צילום רן הלל)

100% ענבי סירה מכרם כפר יובל. היין התבגר במשך 14 חודשים בחביות עץ אלון. לפני הבקבוק עבר היין סינון גס בלבד לשימור טעמיו הייחודיים. ארומה של שזיפים אדומים ושחורים, פלפל שחור ושוקלד. בפה אדמתי, מתובל ופירותי עם סיומת ארוכה קטיפתית ונעימה. כשר. 14.5% אלכוהול. מחיר 129 שקלים.

יקב רמת הגולן עם ירדן קברנה פרנק 2017

ירדן קברנה פרנק 2017 (צילום חגית גורן)

עד כה סדרת ירדן של היקב הציעה ארבעה יינות מזני הענבים הבורדולזיים המסורתיים והצטרפותו של הקברנה פרנק משלימה את סדרת היינות הידועה באיכויות יוצאות דופן. את חמשת הזנים המסורתיים מגדל היקב שנים רבות ביניהם גם את הקברנה פרנק ששימש למגוון בלנדים בסדרות השונות. היינות בסדרת ירדן מיוצרים בכמויות קטנות יחסית בדגש על הירדן קברנה פרנק החדש  שמיוצר בכמות מצומצמת למדי.

ירדן קברנה פרנק 2017 התיישן 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי והוא בעל יכולת התיישנות לאורך שנים. היין יבש ובעל ניחוחות של  פרי אדום בשל, פטל, תות עץ ודובדבן לצד תבלינים ופרחים. לקברנה פרנק גוף מלא, רענן וארומטי. כשר. 14.5% אלכוהול. מחיר 125 שקלים.

טוליפ עם ווייט טוליפ 2019

טוליפ לבן 2019 (צילום רן הלל)

בלנד לבן של ענבי גוורצטרמינר מכרם יובל וסוביניון בלאן מכרם פלאטו דלתון. כל זן נסחט ורק הנוזל החופשי (FRRE RUN)  הועבר להמשך תסיסה כאשר כל זן תוסס בנפרד במיכל משלו. התסיסה נעשתה בעזרת שימוש בשמרים מתורבתים המותאמים לזנים ארומטיים ובטמפרטורה נמוכה על מנת לשמור על דיוק ומיצוי אופטימאלי של הפוטנציאל הגלום בענבים. בתום תהליך התסיסה עברו היינות תהליכי שפייה הצללה וייצוב עדינים על מנת לא לפגוע בארומות הייחודיות להם. ארומה של פירות טרופים, פרי הדר, פריחת יסמין. הפה טעם של גויאבה אשכוליות וליצ'י סיומת עשבונית מרירה ומרעננת. כשר. 11.5% אלכוהול. מחיר 75 שקלים.

טוליפ עם ווייט פרנק 2019

טוליפ פרנק לבן 2019 (צילום רן הלל)

בלנד ורוד סמוק של ענבי קברנה פרנק מכרם מטע וענבי סוביניון בלאן מכרם פלאטו דלתון. ארומה של מי ורדים, פריחת הדרים ותות שדה. הפה טעם פירות יער טריים, פטל ודומדמניות עם סיומת עשבונית ומרעננת. כשר. 12% אלכוהול. מחיר 79 שקלים.

מרכז תרבות היין של יקבי כרמל עם חוויות יין

יקבי כרמל אשכול ענבים בכרם צילום איל קרן)

מרכז תרבות היין של יקבי כרמל, היקב הגדול והמוביל בישראל, מזמין את הקהל הרחב ליהנות ממגוון סיורים חדשים וייחודיים ביקב ההיסטורי. כל ביקור טומן בחובו הזדמנות לטעום מעולם היין המרתק וליהנות מחוויה רב חושית בלתי נשכחת בזכות המגוון הרחב של יינות היקב. הצוות המקצועי של המקום כולל מדריכי יין מנוסים המתאימים את הביקור לאופי המשתתפים. מרכז תרבות היין הינו מרכז חוויתי המשלב סיורים, סדנאות וטעימות יין ביקב "כרמל" ההיסטורי שבזיכרון יעקב, ובו מתוודעים המבקרים לסיפור תעשיית היין בישראל מימי הקמתה ועד לעולם החדשני בו היא מתנהלת כיום.

סוד קסמו של היקב הוא בחיבור בין ישן לחדש – בין הנטיעות הראשונות, דרך שרשרת העשייה במהלך השנים ועד למהפכת היין העכשווית של היינות הישראליים הזוכים בפרסים בין לאומיים מכובדים.

 • סיורי משפחות: במיוחד לחגים – יקבי כרמל מזמינים את כל המשפחה לביקור במרתפים העתיקים הקרירים. לסייר בין החביות הוותיקות, להתרגש מסיפורו הקסום של היקב, להקשיב לסיפורים מעניינים על תהליך הייצור ולטעום מהתוצרת הייחודית של יקבי כרמל. המבוגרים יטעמו שלושה סוגי יין והילדים יתענגו על כוסיות תירוש.
 • טעימות בחנות היין: על קצה הלשון – סיור טעימה מודרכת של יינות. מסלול חמשת הטעמים כולל טעימה משני יינות לבנים (יבש וחצי יבש), שני יינות אדומים ויין קינוח אחד.
 • הסיור המיוחד ביקב האורך כשעה וכולל מבט היסטורי על תחילת ההתיישבות ותעשיית היין הישראלית. במהלכו נרד למרתפי היקב האותנטיים, נגלה בריכות בטון משופצות, נשמע הסברים מפורטים על תהליך הכנת היין ונחשף לטכנולוגיות מסורתיות וחדשניות בעולם המסקרן של היין. לקינוח: טעימה מודרכת של 3 יינות בליווי לחם ושמן זית.
 • סיור וסדנת יין: חוויה רב חושית הנמשכת כשעה וחצי וכוללת מבט היסטורי על תחילת ההתיישבות  ותעשיית היין הישראלית, הצצה למרכזי העשייה ביקבים שבמקום, כניסה למרתפי היקב האותנטיים וחשיפה לטכנולוגיות מסורתיות וחדשניות בעולם היין. לקינוח: טעימת חמישה יינות איכותיים בליווי לחם ושמן זית.
 • סיור VIP: יין למביני דבר: סדנא האורכת כשעתיים ומיועדת למבקרים המעוניינים להעשיר את ידיעותיהם בתחום. האירוח יחל עם כוסית יין איכותית וסיור ביקב הכולל מבט היסטורי על תחילת ההתיישבות ותעשיית היין הישראלית. בהמשך, הצצה למרכזי העשייה ביקבים שבמקום, כניסה למרתפי היקב האותנטיים וחשיפה לטכנולוגיות מסורתיות וחדשניות בעולם היין, הכרות עם חביות האלון ובריכות הבטון המשופצות וארוחת טעימות מפנקת הכוללת טעימת יינות פרימיום, פלטת גבינות משובחות, פירות העונה, לחם ושמן זית.
 • סיור זוגי VIP: סדנא זו מיועדת לזוגות המעוניינים בחוויה ייחודית ואינטימית. האירוח יחל עם כוסית יין איכותית וסיור ביקב הכולל מבט היסטורי על תחילת ההתיישבות ותעשיית היין הישראלית. בהמשך – הצצה למרכזי העשייה ביקבים שבמקום, כניסה למרתפי היקב האותנטיים וחשיפה לטכנולוגיות מסורתיות וחדשניות בעולם היין, הכרות עם חביות האלון ובריכות הבטון המשופצות וארוחת טעימות מפנקת הכוללת טעימת יינות פרימיום, פלטת גבינות משובחות, פירות העונה, לחם ושמן זית.

* הסיורים בתיאום מראש ועל בסיס מקום פנוי בלבד. בשבתות  וימי זיכרון – סגור. כל הסיורים מיועדים למבוגרים בלבד (גילאי 18 ומעלה) למעט סיור משפחות. לתיאום רואי / 054-6458846 (בהודעות ווטסאפ בלבד).

ויתקין עם קברנה פרנק 2017

זוהי המהדורה ה-16 של ויתקין קברנה פרנק- יין מרתק בעל גוף מלא, עשיר, מורכב ואלגנטי. 90% ענבי קברנה פרנק ו 10% ענבי פטיט ורדו מכרם הרכס הר מירון. היין התבגר בחביות עץ אלון צרפתי קטנות כ 40% מהן חדשות, למשך 16 וחצי חודשים שבסופם נבנה הבלנד והיין מולא בקבוקים ללא כל תהליכי ייצוב ולאחר סינון גס בלבד. בציר 2017 מתגלה כבציר מצוין, מתאפיין ביינות מרשימים ואלגנטיים המוכנים לשתייה יחסית מוקדם. בזכות ההיכרות שלנו עם הכרמים והניסיון שנצבר ביקב ויתקין, קברנה פרנק מפגין בעקביות מבנה מהודק ואלגנטי לצד עוצמה עומק ומורכבות. הוא בעל מאפיינים של פרי אדום ושחור, עשבי תיבול, גרפית וטבק בעל עומק ואורך מרשים. מנסיוננו, ויתקין קברנה פרנק הוא בעל פוטנציאל נפלא ליישון, לכן אנו ממליצים "לשכוח" מספר בקבוקים עמוק במקרר היין לפחות 8-12 שנים לאחר הבציר. על מנת לשמור על עושר הטעמים שבו, לא עבר היין כל תהליכי סינון והצללה מלבד סינון גס לפני המילוי. מסיבה זאת יכולים להיווצר במשך הזמן משקעים טבעיים שאינם פוגעים באיכותו. כאמור, בתנאי אכסון נאותים, 13.5% אלכוהול. מחיר 125 שקלים.

ויתקין עם ריזלינג 2019

כחלוץ יצרני הריזלינג היבש בארץ, יקב ויתקין גאה להציג בפניכם את המהדורה ה- 17 של יין זה המורכב 100% ענבי ריזלינג שנבצרו בבכרם באזור עמק האלה. היין להתיישן על שמריו כ-5 חודשים במטרה להעשיר את המורכבות ועצמת הטעמים שלו. היין לא עבר תסיסה מאלולקטית על מנת לשמור את אופיו חד רענן ונקי. לאחר מילוי ויתקין ריזלינג בבקבוקים היין נשמר ביקב לפני שחרורו לשוק מספר חודשים נוספים על מנת לאפשר ליין להתפתח ולהגיע לאיזון הרצוי בעת השקתו. בציר 2019 של ויתקין ריזלינג ממשיך שיתוף פעולה נדיר בין יקב ויתקין ליקב התאום הגרמני שלנו מאזור Pfalz בדרום גרמניה. במהלך הכנת היין למילוי נעשה בניית היין בהתאם לתוצאות טעימת פורום משותף שכלל את צוות יקב ויתקין בשיתוף עם יינני היקב התאום שלנוGeorg Mosbacher – סבין ויורגן וכן ייננים נוספים מהאזור שלהם. התוצאה: יין עשיר בארומות פרי טיפוסי לזן הריזלינג כאשכולית, אפרסק לבן ותפוח ירוק. הוא בעל מבנה דחוס מחד ורעננות נפלאה עם חדות טעמים מאידך היוצרים יחדיו הרמוניה נדירה. כבר כ- 17 שנים ויתקין ריזלינג הינו אחד מהיינות הלבנים הייחודיים והמרשימים בנוף המקומי. בציר 2019  ממשיך את הקו הסגנוני של יין זה בשנים האחרונות: עשיר בארומות הדרים, מעט ירוק, נקי, חד ואלגנטי ונאמן לאופי הזן. בטעם מתגלה חמיצות מרשימה ומינראליות מאוזנת עם בשלות מתונה. בשנה הראשונה מאופיין היין בניחוחות פרי הדר טרי כאשכוליות ולימון ליים, תפוח ירוק, פרחים לבנים ומינראליות אך בהמשך – בתנאי אכסון טובים צפויות להתפתח ארומות נוספות האופייניות לזן הריזלינג: פטרוליות, דבש ופירות לבנים.

היין יוצא דופן מבחינת יכולת ההתיישנות שלו בהשוואה ליינות לבנים מאזורינו ובתנאי אכסון נאותים ימשיך להתפתח ולקבל מורכבות במשך 5-7 שנים משנת הבציר. 11.5% אלכוהול. מחיר 100 שקלים.

הרי גליל עם גליל סוביניון בלאן 2019

100% ענבי סוביניון בלאן מכרם משגב-עם אשר דושן בקומפוסט קפה ממוחזר של נספרסו. צבע ירוק בהיר, ארומה מרעננת של פרי טרופי, גאויבה ורמז לפריחת הדרים. בפה מורגשת היטב תחושה של מינרליות יחד עם חומציות מאוזנת, אשר מוסיפים לו מורכבות ומרקם של סוביניון בלאן טעים ומרענן. כשר. 12% אלכוהול. מחיר 60 שקלים.

צור עם רמון קורדובה רוזה 2019 Ramon Cardova Rioja Rosado

Ramon Cardova Rosado 2017 (צילום יח"צ חו"ל)

יין המורכב 80% ענבי גרנש ו-20% ענבי ויורה Viura מצפון ספרד. צבע כתום בהיר, ארומה של תות שדה, דובדבנים ובפה טעמי אפרסק בשל, אשכולית ומינרליות נעימה. סיומת מרעננת וארוכה. כשר. 13% אלכוהול. מחיר 60 שקלים.

צור עם שאטו לריין לבן Chateau Les Riganes White

chateau les riganes blanc צילום יח"צ חו"ל

100% ענבי סוביניון בלאן. צבע לבן זהוב בהיר. ארומה של אשכולית, קליפת לימון, מינרליות. בפה מיד מורגש חמיצות לימונית, עשבי תיבול ואגס. כשר. 12.5% אלכוהול. מחיר 60 שקלים.

יקבי כרמל עם יינות Private Collection לחג

יקבי כרמל PC 2019 (צילום איל קרן)

סדרת Private Collection, זוכה לפופולריות רבה בייחוד בשל התמורה למחיר. ולראיה, הסדרה זוכה בקביעות במדליות זהב בתחרויות Best Value ונחשבת למובילה בקטגוריית המחיר שלה.

מגוון היינות בסדרה רחב וכולל אדומים בעלי אופי מורכב ונוכחות בולטת מסוג מרלו, שיראז, קברנה סוביניון וקברנה סוביניון – מרלו, ויינות לבנים מרעננים בעלי חומציות גבוהה ותומכת מסוג שרדונה, סוביניון בלאן אמרלד ריזלינג,  קולומברד, מוסקט ומוסקטו.

לרגל חגי תשרי יקבי כרמל גאים להציג את בציר 2019 ליינות האדומים של Private Collection וממליצים על שני יינות ממגוון יינות הסדרה המובחרת:

 • קברנה סובניון 2019 Private Collection: יין בעל גוף מלא וסיומת מאוזנת, עשיר ופירותי, בעל ארומות של שזיף בשל ודובדבנים בנגיעות וניל וקסיס
 • שיראז 2019 Private Collection: יין בעל גוף מלא וסיומת ארוכה ומאוזנת. יין עשיר ומתובל עם ארומות של מעט פלפל שחור, שוקולד ותבלינים

רן אסא, מנהל השיווק של יקבי כרמל : "סדרת Private Collection היא סדרה מוערכת הזוכה לשבחים רבים ומציעה יינות איכותיים ותמורה גבוהה למחיר. אנו דואגים לספק לצרכנים סדרות יין מובילות במגוון קטגוריות מתוך רצון להנגיש את היין האיכותי לכל שמחה ולכל כיס, מבלי להתפשר על איכות המוצר!".

כשר. מחיר 40 שקלים. להשיג ברשתות השיווק ובחנויות היין המתמחות.

אחוה עם עוגת דבש וממרח שומשום עם דבש לראש השנה

עוגת דבש אחוה (צילום יעל האן)

אחוה, היצרנית המובילה בישראל של מוצרי טחינה, חלוה ודברי מאפה, משווקת לרגל ראש השנה וחגי תשרי, עוגת דבש בחושה, באריזה חגיגית חדשה ומהודרת ובמחיר ללא תחרות: כ- 5 שקלים בלבד! עוגת הדבש של אחוה בעלת מרקם וטעם של אפיה ביתית, עם טעם עשיר של דבש, תימכר במרבית רשתות השיווק במחיר המיוחד למשך כל תקופת החגים, לצד מבצעי טחינה, חלוה ומוצרי מאפה נוספים.

בנוסף, מציעה "אחוה" לראש השנה ממרח שומשום עם דבש, שהינו חלק מסדרת הממרחים המתוקים של אחוה מבוססי טחינה גולמית. ממרח שומשום עם דבש עשוי מטחינה משומשום מלא, דבש, אינו מכיל שומן טרנס, ללא כולסטרול, עשיר בסידן, דל מאוד בנתרן ואינו מכיל צבעי מאכל.

לדברי יעל דרור, דיאטנית קלינית וספורט M.Sc, הדבש ידוע מזה אלפי שנים כמזון בריאות הנחשב Superfood וכאחד המזונות החשובים בתחום הרפואה העממית. מודעות לאיכות המזון שאנו אוכלים והקפדה על שימוש במקורות מזון מן הטבע הם חלק מהותי ממגמת הבריאות העולמית. "בשילוב עם הרצון להפחית אכילה של מזון מעובד והדגש על בחירת מזון בעל ערכים תזונתיים גבוהים, ממרח השומשום עם דבש של חברת אחוה עונה בצורה מדויקת על דרישות אלו. הממרח מבוסס על טחינה מלאה המכילה חומצות שומן חיוניות וערכים גבוהים של סידן, ברזל, סיבים תזונתיים, חלבון והינו דל במלח. השילוב עם הדבש מקנה לטחינה המלאה שדרוג תזונתי מבחינת הטעם והערכים התזונתיים".

ממרח שומשום עם דבש אחוה (צילום יעל האן)

לדברי יובל מלאך, סמנכ"ל השיווק והמכירות של אחוה: "כמידי שנה מציעה אחוה עוגת דבש איכותית וטעימה במחיר מנצח, כשהשנה, לאור משבר הקורונה, אף השקנו את העוגה באריזה חדשה ודאגנו שבמרבית רשתות המזון היא תימכר במחיר של חמישה שקלים בלבד. לדבריו, "בניגוד לעליות המחיר של מוצרי מזון שאנו רואים בכל הקטגוריות, המטרה שלנו היא להקל על הוצאות המזון של הצרכן ולהנגיש את המוצרים במחיר מוזל. מאז ומתמיד המדיניות של אחוה היא לספק מוצרי מזון איכותיים במחיר השווה לכל נפש, ובטח שנמשיך לעשות זאת כעת, כשהמשק במשבר ואנשים רבים מתמודדים עם קושי כלכלי ואבטלה, וננסה להמתיק את תקופת החגים ולתרום לאווירת החג".

כשר. מחיר עוגת דבש כ- 5 שקלים (400 גרם), מחיר ממרח שומשום עם דבש 8-11 שקלים (400 גרם). להשיג ברשתות השיווק המובחרות.

מרס עם Celebrations Bottle במהדורה מוגבלת לראש השנה

סלברשיין מבית מרס (צילום יח"צ חו"ל)

לקראת ראש השנה, חברת מרס, ענקית הממתקים הבינלאומית, מציעה את המתנה המושלמת לחג המחליפה את הבונבוניירה המסורתית: בקבוק חגיגי המכיל את מגוון חטיפי השוקולד האהובים  של מרס: Snickers, Bounty, Milky way, Dove, Teasers ,Twix ,Mars, בגרסת מיני. הבקבוק דמוי בקבוק שמפנייה הממולא במגוון השוקולדים של מרס, מביא עימו רגעים מתוקים ושמחים לכל בני המשפחה והחברים היושבים סביב שולחן החג בשעת הקינוח.

כל שנה אנו נוהגים לאכול תפח בדבש ולברך "שנה מתוקה" והשנה אפשר להפוך אותה למתוקה עוד יותר וליהנות ממגוון החטיפים בבקבוק Celebration בין אם חוגגים בבית עם המשפחה המצומצמת, ובין אם מגיעים לחגוג עם המשפחה המורחבת או מתארחים אצל חברים.

CELEBRATIONS Bottle במהדורה מוגבלת 2020: בקבוק 312 גרם. מחיר מומלץ 40 שקלים ומחיר מבצע של 29.9 שקלים. להשיג ברשת שופרסל.

חדש על המדף

קנור עם רוטב עגבניות פיקנטי לדג

סדרת רוטבי העגבניות של קנור (צילום משה נייס)

קנור, מותג הקולינריה מבית יוניליוור, מרחיב את סדרת מוצרי העגבניות עם רוטב פיקנטי לדג – רוטב עגבניות מתובל בפלפל אדום ופלפל צ'ילי, המתאים למנות דגים מסורתיות, לקציצות דגים ולמגוון תבשילים. בכל צנצנת המכילה 415 גרם, רוטב עשיר שיוצר מכ-1/3 ק"ג עגבניות איטלקיות איכותיות.

הילה צימרמן, מנהלת שיווק מותגים קולינריים ביוניליוור: "סדרת העגבניות של קנור פותחה בהתאמה להרגלי האכילה בישראל ובהתאם למנות האהובות והפופולאריות. במחקרים* שערכנו עלה כי למעלה מ-60% מהישראלים אוכלים דגים לפחות אחת לשבוע ו-43% אוכלים דגים ברוטב עגבניות חריף. הרוטב החדש שפיתחנו נולד בהשראת המנות המסורתיות, המשפחתיות והאהובות, מתוך רצון לאפשר לכל אחד לבשל מנה טעימה בקלות ומהירות".

רוטב עגבניות פיקנטי לדג מצטרף לטעמים הקיימים בסדרה: רוטב לשקשוקה המכיל עגבניות ופלפלים, רוטב פומודורו קלאסי, רוטב במרקם חלק המתאים לפסטה, פיצה ותבשילים משפחתיים, רוטב עגבניות בזיליקום ורוטב נפוליטנה המתאימים לשימוש כרוטב לפסטה או פיצה.

סדרת רטבי העגבניות פותחה בהתאם להנחיות ארגון הבריאות העולמי, הממליץ על צריכה של עד 5 גרם מלח ליום (שהם 2000 גרם נתרן). מוצרי סדרת רוטבי העגבניות מכילים 1 עד 1.1 גרם מלח בלבד בצנצנת (שהם 400 עד 449 גרם נתרן) כשתכולת כל צנצנת מספיקה להכנת מנות לכ-4 סועדים בממוצע. כל מוצרי סדרת רוטבי העגבניות של קנור הם ללא סימון אדום.

השפים של קנור ישראל פיתחו את המוצרים במטרה להקל בבישול הביתי ולסייע לכל בשלן חובב להרחיב את התפריט בעגבניות וירקות, המהווים את בסיס פירמידת התזונה הים תיכונית. תזונה זו מומלצת ע"י משרד הבריאות ומבוססת על מאות מחקרים המדגישים את יתרונותיה לשיפור הבריאות הכללית, אריכות ימים ומניעת מחלות.

תלמה עם כריות בטעם מרשמלו

כריות מרשמלו תלמה יוניליוור

כריות, מותג דגני הילדים והנוער, מציג מהדורה חדשה ומפתיעה למדי: דגנים במילוי קרם בטעם מרשמלו תחת מותג כריות.

תלמה מבית יוניליוור מרבה לחדש עם מהדורות מיוחדות בטעמים שבני נוער אוהבים. אלה נוהגים לצרוך אותו גם כחטיף ללא תוספת חלב, בבית או בחוץ או בחוץ ובמגוון הזדמנויות במהלך היום. המחיר לפני מבצעים והנחות 20 שקלים (אריזה המכילה 686 גרם)

KFC עם סניף שלישי בישראל ועוד

רשת KFC קולונל באקט (צילום יח"צ חו"ל)

ביתו של העוף המטוגן האהוב בעולם הגיע למסקנה שהסלוגן שלו קצת פחות מתאים כרגע, השימוש בסלוגן ללקק את האצבעות  it's finger lickin goodיושהה בכל רחבי העולם, החל מהיום. הסלוגן ליווה את KFC במשך 64 שנים, הישג מרשים לכל הדעות למותג ותיק שכזה. אנו מאמינים שיש סיבה אחת פשוטה מדוע הסלוגן הפך לכל כך מפורסם – בגלל שהוא נכון.

האם זה העוף על העצם שמבושל בשלמות או המתכון הסודי שכולל 11 תבלינים ועשבי תיבול, לעולם לא נדע. אבל המחשבה אפילו על פיסת טעם קטנה שהולכת לאיבוד היא לא בדיחה. כולם מסכימים כי השנה האחרונה, הייתה שונה מכל מה שקדם לה וכרגע הסלוגן האלמותי, מרגיש לא כל כך נכון ומדויק. מסיבה זו אנו לוחצים כרגע על מקש הפאוז בכל הנוגע לשימוש בסלוגן.

כחלק מהשינוי העולמי ובהתאם לתקופה, גם בישראל החליטו ב-KFC להתאים עצמם למצב וכתוצאה מכך הסלוגן המקומי של "תכינו ת'אצבעות" מפנה זמנית את מקומו לטובת סלוגן חדש: העוף הטעים בעולם עכשיו בישראל.

בנוסף, רשת המסעדות העולמית KFC אשר הושקה בישראל בפברואר 2020 בנצרת ובחודש יוני האחרון בדליית אל כרמל, פותחת את סניפה החדש והשלישי במספר. הסניף, שעתיד להיפתח בימים הקרובים במרכז הפאוור סנטר המנוהל בשותפות של SEVEN ו-BIG במתחם הבילוי הגדול  BIG FASHION OUTLET ירכא ישרת את כל תושבי האזור והמבקרים ויציע את מנות הדגל של הרשת. הסניף שממוקם במתחם יפעל על פי כל נהלי התו הסגול – שמירת מרחק, עטיית מסיכות ושמירה על הגיינה מירבית , פתוח 7 ימים בשבוע, מכיל כ-160 מקומות ישיבה, ונכון לעכשיו הוא הסניף הגדול ביותר של הרשת בישראל.

פתיחת הסניף השלישי ממשיכה את מגמת ההתרחבות של הרשת הבינלאומית לכל רחבי הארץ, תוך הנגשה של הטעמים המובילים של הרשת לקהל הישראלי. כמו בשאר סניפי הרשת, גם בסניף ירכא יגישו בישיבה, ב-Take Away  ובמשלוחים את מנות הדגל המפורסמות של קולונל סנדרס המיתולוגי. התפריט בישראל ישמור על הטעם המקורי המבוסס על מתכון סודי של 11 תבלינים ומסורת ההכנה של המנות במסעדות הרשת ברחבי העולם.

עומר זיידנר, מנכ"לKFC  בישראל. ״ KFC הגיעה לישראל עם מטרה ברורה להביא את הטעם הנפלא של הרשת לכל הארץ. פתיחת הסניף החדש מצטרפת לתכנית ההתרחבות המהירה של הרשת ולאחר פתיחת הסניפים בנצרת ודליית אל כרמל , בקרוב ייפתח גם סניף ראשון בבאר שבע שישרת את תושבי הדרום. אנו עובדים ללא הפסקה על מנת לעמוד בביקוש האדיר של הישראלים לטעם האהוב של KFC ולהשיק סניפים חדשים״.

למידע נוסף באתר…

אלכוג'ל של ד"ר פישר היא המוצר הישראלי הראשון שינחת על אדמת אבו דאבי

ערכת ד"ר פישר לאבו דאבי (צילום רונית יונסי)

ביום שני 31 באוגוסט 2020, תמריא טיסת אל על היסטורית לאיחוד האמירויות עליה משלחות מישראל וארה"ב. זו היא הטיסה המסחרית הראשונה שתצא מתל אביב לאבו דאבי המביאה איתה בשורות מכוננות ורבות משמעות ליחסי ישראל עם מדינות ערב ולמזרח התיכון בכלל.

כדי לשמור על בריאות הטסים, חברת ד"ר פישר מעניקה לטסים 300 ערכות חיטוי החיוניות להתגוננות מפני נגיף הקורונה. בערכה: מסיכת פנים ואף ומגוון תכשירים מסדרת אלכוג'ל בריכוז של 70 אחוז אלכוהול – ג'ל חיטוי לידיים, מגבוני חיטוי לידיים ומגבונים מיוחדים לחיטוי משטחים.

הראל עם ביטוח נסיעות לתקופת הקורונה ואפליקציה חדשנית

מטוסי קבוצת לופטהנזה (צילום יח"צ חו"ל)

קבוצת הראל ביטוח ופיננסים מרחיבה את ביטוח הנסיעות לחו"ל, ומתאימה את עצמה לימים בהם החיים ממשיכים לצד נגיף הקורנה. לאור העובדה שהנגיף הפך להיות אירוע רב לאומי מתמשך, הורחבו הכיסויים בפוליסה בהתאם. הראל משיקה חידושים לזמן מגיפה עבור המבוטחים בביטוח נסיעות לחו"ל עם פתיחת השמיים בישראל ובעולם כולו.

בנוסף, משיקה הראל ביטוח בימים אלה, אפליקציה חדשנית באמצעותה יוכלו המבוטחים לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל, ולשלם בכרטיס אשראי או באמצעות BIT , לאתר רופא בחו"ל ולהגיש תביעה במידת הצורך. הביטוח הקיים והכיסויים החדשים יתנו מענה נרחב במקרים הבאים:

 • כיסוי הוצאות רפואיות במקרה של תחלואה ו/או אירוע רפואי בחו"ל – אם חלה המבוטח בעת שהותו בחו"ל לרבות בנגיף הקורונה,  הכיסוי מבטיח כיסוי להוצאות רפואיות בחו"ל , הכוללות – אשפוז, בדיקות, תרופות וכו'.
 • החזר הוצאות למבוטח עקב ביטול נסיעה במקרה של חום או סימפטומים אחרים לפני עלייה למטוס, ו/ או עקב תחלואה בנגיף הקורונה ו/ או עקב בידוד.
 • החזר הוצאות למבוטח במקרה של הארכת שהות בחו"ל עקב מחלת חום או סימפטומים אחרים לפני עלייה למטוס, ו/או עקב תחלואה בנגיף הקורונה.
 • החזר הוצאות למבוטח במקרה של הארכת שהות בחו"ל עקב סגר במדינה בה שוהים בחו"ל

אלדד ערן מנהל אגף בריאות פרט וביטוח נסיעות לחו"ל, מקבוצת הראל ביטוח ופיננסים: "הזמנים משתנים, אך החיים ממשכים לצד נגיף הקורנה ויש צורך במתן מענה ביטוחי ורפואי לישראלים הטסים לחו"ל. בהראל כחברה המתמחה בתחום ביטוחי הבריאות הדגש המרכזי לעולם היה הבאת היכולות והניסיון שלנו בהתמודדות עם משברים רפואיים של מבוטחינו  באשר הם ,כאשר נושא זה מקבל משנה תוקף בתקופה מאתגרת זו .ניסיון זה מאפשר לנו לתפור סט כיסויים מיוחדים ומקיפים אשר כוללים הן מענה בריאותי מקיף והן מענה שירותי וטכנולוגי מתקדם ביותר וכל זאת מבלי לפגוע בטווח הגילאים אשר להם אפשרנו רכישת ביטוחים קודם לתקופת הקורונה". עוד הוסיף ערן: "החלטנו להרחיב את פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל ולתת מענה לישראלים אשר טסים לחו"ל ועלולים להזדקק לביטוח רפואי מקיף ומיטבי, יחד עם כלים טכנולוגיים חדשים אשר ילוו את מבוטחינו בזמן השהות בחו"ל דבר אשר יאפשר למבוטחינו בטחון, כאשר המערך הרפואי הנרחב של הראל והניסיון רב השנים בהתמודדות עם משברים רפואיים מורכבים משלים את חבילת השירות אשר תלווה כל מבוטח בכל מקום אשר נרכש עבורו ביטוח".

דוגמאות למחיר: נוסע בן 35, טס לשבוע לגרמניה ישלם 16.10 $. נוסע בן 70 טס לשבוע לגרמניה ישלם 28.35 $. תעריפים אלו כוללים כיסוי מלא לכל נושא הטיפול הרפואי בעת תחלואת קורונה. מימון כיסוי הוצאות ביטול וקיצור הנסיעה עקב קורונה מתאפשר על ידי רכישת הרחבה נפרדת, את ההרחבה ניתן לרכוש בשתי רמות כיסוי (בסיסי ומורחב) בהתאם לצרכי המבוטח.

צרכנות מבצעים

א.ל.מ. עם קמפיין לקידום מבצעי החג

רשת החשמל והאלקטרוניקה, א.ל.מ. יוצאת בקמפיין במסגרתו תקדם הרשת את מבצעי החג: משלמים 1 שקלים במעמד הקניה ואת היתרה בתשלומים אחרי החגים. בנוסף על כל קנייה ב-1000 שקלים  תעניק הרשת 100 שקלים מתנה בתווי קניה של כרטיס DREAM CARD.

לדברי מאיה שליו שרוני, סמנכ"לית השיווק ברשת א.ל.מ.: "השנה התאמנו את מבצע החג למצב החדש וההשלכות הכלכליות שהביאה איתה הקורונה ולכן החלטנו לצאת במבצע שיקל על הצרכנים בתשלום".

ביג סטוק עם עם סל ציוד חזרה לבית הספר ב-100 שקלים בלבד

שנת הלימודים תשפ"א מתקרבת בצעדי ענק ואין הורה שלא יודע שהקניות לקראת החזרה לבית הספר יכולות להיות חוויה יקרה ומעייפת. במיוחד בימי קורונה, רשת ביג סטוק הכוללת סניפים במרכז 7 MALL בבאר שבע, מרכז 7 MALL שדרות ובבת ים, לקחה על עצמה את האתגר לעזור למשפחות בימי משבר כלכלי, והכינה במיוחד עבורכם סל חזרה לבית הספר ב- 100 שקלים בלבד.

כמובן שכדי לחזור לבית הספר נדרשים מספר דברים בסיסיים: ילקוט, קלמר, מחברות, קלסר ועפרונות, אבל אין ילד או ילדה שיוותרו גם על התוספות המיוחדות כמו צבעי פסטל, בלוק ציור, מרקרים זוהרים ושאר הגימיקים. רשת ביג סטוק ערכה סקר וביררה מהם הדברים הכי חשובים לתלמידים ואיגדה את הכל לסל על סך 100 שקלים בלבד:

תיק דיסני ממותג לבית הספר ב40 שקלים, קלמר עגול ב2.50 שקלים, עשר מחברות שורה/ חשבון/ אנגלית/ חלק ב7.90 שקלים, קלסר קשיח A4 ממותג ב5.90 שקלים, חבילת עטיפות למחברת ב- 2 שקלים, תיקיית גומי ממותגת ב5.90 שקלים, מדבקות שם למחברת ממותגות ב 2.50 שקלים, בלוק ציור קטן ב 2.50 שקלים, אוגדן מחברות ממותג ב 5.90 שקלים, חבילת 12 עפרונות ב 2.50, חבילת מחקים בצורות ב2.50 שקלים, מחדד מיכל איכותי ב 2.50 שקלים, חבילת 13 טושים ב 2.50 שקלים, סרגל ב1 שקלים, מספריים ב1 שקלים, דבק סטיק איכותי ב 2.50 שקלים, רביעיית מרקרים זוהרים ב 5 שקלים, וחבילת צבעי פסטל שמן ב 5 שקלים. והנה קיבלנו סל חזרה לבית ספר ב- 99.60 שקלים בלבד.

מהנהלת רשת ביג סטוק נמסר כי הרשת מבינה את המצב הכלכלי המאתגר ועל כן מציעה ציוד במחירים נוחים לכל כיס ומשלבת לצידם גם מוצרים ממותגים איכותיים כך שכל משפחה תוכל למצוא את הציוד שמתאים לה. הרשת מאחלת לכל תלמידי בתי הספר המשך חופשה נעימה ובטוחה וקנייה חכמה לכל ההורים.

טובול קרמיקה עם מבצע השקה

השבוע נפתח הסניף החדש של טובול קרמיקה בבילו סנטר, הסניף השלישי של הרשת. טובול קרמיקה מבית קבוצת טובול, הינה אחת מהיבואניות הגדולות בארץ בתחום האריחים, חיפויים, כלים סניטריים, דלתות ושאר מוצרי הגמר. לרגל השקת הסניף החדש, טובול קרמיקה מציעים מבצע השקה על מנת להטיב עם קהל הרוכשים ולהעניק להם מתנות פרקטיות יקרות ערך.

ברכישה בסך 6,000 שקלים, נהנים מתו קנייה dream card בשווי 500 שקלים, ברכישה בסך 15,000 שקלים, נהנים מתו קניה dream card בשווי 1200 שקלים, ברכישה מעל 30,000 שקלים מקבלים במתנה שואב אבק דייסון V11  וברכישה מעל 50,000 שקלים, נהנים מ-5 דלתות מתנה לחדרי הבית.

המבצע בתוקף עד 19.9.20 לרוכשים בסניף טובול קרמיקה בבילו סנטר. מימוש תווי הקנייה בכפוף להתניות המופיעות בגב הכרטיס.

ועדת הכלכלה אישרה השהיית זכויות הצרכנים במקרה של ביטול טיסה עד 24 באוקטובר

ועדת הכלכלה של הכנסת, אישרה את בקשת משרד התחבורה להאריך, בצו, את התיקונים בחוק שירותי תעופה, העוסק בפיצוי וסיוע לנוסעים במקרה של ביטול טיסה. היו"ר מרגי הבהיר כי לא מדובר בדחיית מועד תשלום ההחזרים על טיסות שכבר בוטלו, שנשאר על כנו ויחל ב-1 באוקטובר. כזכור, לפני למעלה מחודש אישרה הוועדה את התיקונים לחוק, לפיהם חברות התעופה תחויבנה להחזיר את הכסף ללקוחות מיוזמתן ותוך 90 ימים מיום ביטול הטיסה ולא לפני ה-1 באוקטובר 2020. כמו כן, ניתנה לחברות התעופה אפשרות להציע שובר זיכוי, במקום השבת התמורה. התיקונים לחוק אושרו כהוראת שעה עד ה-31 באוגוסט, עם אפשרות להארכה. כעת אושרה בקשת משרד התחבורה להאריך את תוקף התיקונים עד 24 באוקטובר 2020.

היועצת המשפטית של רשות התעופה האזרחית (רת"א), עו"ד רננה שחר, הסבירה כי הוראת השעה שתיקנה את חוק שירותי תעופה נקבעה עד 31 באוגוסט, כאשר ניתנה לשר התחבורה, בהתייעצות עם שר הכלכלה ובאישור ועדת הכלכלה, סמכות להאריך את התקופה בעד 9 חודשים. כרגע ההצעה היא להאריך את תקופת הוראת השעה עד סוף תקופת הקיץ – 24 באוקטובר השנה. היא הוסיפה כי המשמעות היא שההוראות של החוק המתוקן ימשיכו לחול גם על טיסות שימריאו מה-1 בספטמבר עד 24 באוקטובר.

מנהל אגף קשרי תעופה ברת"א, ישי דון יחיא, הוסיף כי הקורונה עדיין כאן, אך התקווה היא שעד 24 באוקטובר תהייה התאוששות. הוא מסר נתונים לפיהם ביולי הייתה ירידה של 97% בכמות הנוסעים, ובאוגוסט הצפי הוא ל-90 אלף נוסעים עד סוף החודש, לעומת 2.5 מיליון באוגוסט רגיל.

ח"כ עידן רול אמר כי יש כשל וענף התעופה לא יחזור לטיסות בקרוב והוא לא רואה כיצד יוחזר כסף לצרכנים. ח"כ יבגני סובה שב וקרא להקים אתר אינטרנט או מוקד טלפוני למענה לפניות הציבור, שלדבריו מבולבל ולא מבין מה המשמעות של התיקונים השונים.

כאמור, היו"ר מרגי הבהיר כי התיקון הנוכחי לא משנה את מועד ההחזר הכספי, ואמר: "אני התחייבתי לעצמי ולציבור שלא תהייה דחייה נוספת במועד ההחזר הכספי". בתום הדיון אושר הצו ברוב של 4 בעד, בהם היו"ר מרגי וחברי הכנסת סובה, רון וח"כ אסנת מארק, בעוד שח"כ אחמד טיבי וח"כ אימאן חטיב יאסין נמנעו.

משרד האנרגיה: ב-2019 בוצעו 344 מבצעי אכיפה ו-1,500 ביקורות בשוק הגז הביתי

ועדת הכלכלה של הכנסת, החלה להכין לקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הגז הפחמני המעובה (גפ"מ), שהגישה הממשלה. הצעת החוק נועדה להסדיר את ענף הגז הביתי, בכל הנוגע לרישוי העוסקים בתחום, הגברת הבטיחות בענף, קביעת אמות מידה למתן שירות לצרכנים, הגברת הפיקוח והאכיפה ועוד. היו"ר מרגי פתח את הישיבה וביקש מנציגי משרד האנרגיה להסביר את השינויים בהצעה. הוא הוסיף, כי הוועדה לא תתפשר על נושאי הבטיחות, מבלי לפגוע באפשרות לקדם תחרות.

מנהל מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה, חן בר יוסף, הסביר את הסכנות הגלומות בשימוש בגז ביתי, ואת הצורך בחקיקה נפרדת לטיפול בענף הגז. לדבריו, "54% מהצריכה של המשק מיוצרת בישראל ועוד 46% מהגז מיובא. משק הגז הביתי בישראל מגלגל כ-3 מיליארד שקלים וחצי, והצריכה בו עומדת על כ-600 אלף טון בשנה. הענף כולל 59 חברות גז, כ-1490 עוסקים מורשים ועוד 149 תחנות תדלוק בגז. הצריכה הביתית עומדת על 23% מהשוק, הצריכה התעשייתית מהווה 32% והרשות הפלסטינית צורכת 25% מהשוק. לצורך פיקוח ואכיפה יש במשרד האנרגיה 18 מפקחים ושישה חוקרים. בשנת 2019 בוצעו 344 מבצעי אכיפה, 54 אירועים נחקרו, יותר מ-1,500 ביקורות בוצעו, הוגשו 66 כתבי אישום וניתן מענה ל-823 פניות ציבור".

בר יוסף הוסיף, כי הצעת החוק החדשה נועדה, כאמור, להסדיר את הענף כך שהעוסקים בענף ידרשו לניסיון מהותי, לתשתית מתאימה, ביטוח, הון עצמי והעדר הרשעות. בניגוד למצב כיום שבו כדי להוציא רישיון לספק גז מספיק להיות תושב ישראל. כמו כן, תקופת הרישיון צפויה לעמוד על 5 שנים, ולא 3 כיום. ההצעה החדשה כוללת גם מדרג ענישה לעבריינים, בין שלוש שנות מאסר לחצי שנה, בהתאם לחומרת העבירה, וכן אכיפה מנהלית באמצעות עיצומים כספיים.

היו"ר מרגי ביקש לדעת כמה זמן עובד המשרד על הצעת החוק, ונציגת הלשכה המשפטית של משרד האנרגיה, עו"ד גל נוי אפרת, אמרה כי ההצעה הראשונה פורסמה ב-2012, ומאז עברה שינויים. ח"כ עידן רול אמר כי צריך להסדיר את הענף, שלא מוסדר בצורה מספקת, אך לא להכביד על כניסת מתחרים חדשים.

מנהל תחום תשתיות במרכז השלטון המקומי, עמיחי דרורי, בירך על קידום הצעת החוק, אך הוסיף כי הרשויות המקומיות נשכחו. לטענתו, מי שמציב מתקני וצוברי גז מחויב לדווח על מיקומם לרשות ציבורית ובעיקר לרשות הכבאות, אך לא מחויב לדווח לרשויות המקומיות. הוא הסביר כי הדיווח לרשות המקומית חשוב הן מבחינת הטיפול הבטיחותי, והן בשל הדרישה שהרשות תתכנן מוסדות חינוך וגני ילדים במרוחק מצוברי הגז. עוד הוא ביקש כי פקחי הרשות יוסמכו להיכנס לשטחים משותפים בבנייני מגורים, במקרים של סכנה ממשית ומידית.

סמנכ"ל התפעול של פזגז, צור חרס, בירך גם הוא על קידום ההצעה, אך הוסיף ביקש שלפני קידומה נציגי משרד האנרגיה ישמעו את הערות העוסקים בענף. היועץ המשפטי של סופרגז, עו"ד יותם אדמי, הצטרף גם הוא לדברים. מנכ"ל גז גל, גדי ואנונו, קרא לנציגי משרד האנרגיה להיפגש גם אם נציגי החברות הקטנות. בר יוסף הגיב לכך ואמר כי ישיבה שכזו כבר נקבעה, ליום ראשון הקרוב.

היו"ר מרגי ביקש להתחיל בהליך החקיקה ובהקראת החוק, ואמר כי הוועדה תקדמו בשבועות הקרובים. הוא הוסיף כי לא יאפשר לאף גורם לעכב את החקיקה, וקרא להעביר לוועדה בהקדם כל שינוי שיוסכם על הצדדים.

בפעם ה-15 נדחתה הפיכת בנק הדואר לבנק חברתי

ועדת הכלכלה של הכנסת, קיבלה את הדיווח של מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן חורין, על בקשת השר לדחות בחצי שנה נוספת את תחילת התיקון לחוק הדואר, שנועד להפוך את בנק הדואר לבנק חברתי ולאפשר לו לתת שירותי בנקאות מורחבים. הדיווח נמסר לוועדה, בין היתר, על רקע כוונת המדינה להפריט את חברת הדואר ולנוכח אי העמידה בתנאים להפרדה בין הבנק לחברת הדואר.

היו"ר מרגי פתח את הדיון ואמר: "זוהי הדחיה ה-15 מאז שהחוק חוקק בשנת 2012. לא אתן לדחות שוב ושוב כפי שנעשה עד כה. לא נשים עוד ללעג וקלס את ועדת הכלכלה ואת הכנסת. אם בנק הדואר יהפוך לבנק מסחרי, הוא ייבלע מיד על ידי אחד הבנקים הגדולים. אולי בשנת 2012 זה היה נכון".

מנכ"לית משרד התקשורת, אבישר בן חורין, אמרה בדיון: "גם אני סבורה שהתמשכות התהליכים מיותרת. אני לא רואה איך ב-4 השנים הקרובות הופך בנק הדואר לבנק מסחרי. לכן, תוך חצי שנה נגיש לוועדה תיקון לחוק, אשר יפסיק את הדחיות החוזרות ונשנות".

ח"כ עידן רול: "15 דחיות זה בזיון, לעשות צחוק מהחוק. זה פוגע בתחרות בשוק ופוגע בציבור".

ח"כ תמר זנדברג: "התרענו והזהרנו שהזמן לא יספיק כבר כשחוקקו את החוק. יש גם פתרונות פיננסיים שהם פתרונות ביניים לאוכלוסיות המודרות. בואו נדחוף לכיוון הזה. למה פתרון כזה לא מתקדם?". יו"ר הוועדה ח"כ מרגי חיזק את דבריה: "לא הכל שחור ולבן. אזרחים רבים זקוקים לשירות נגיש יותר".

רכב ותחבורה

טויוטה יאריס החדשה בישראל

יוניון מוטורס, יבואנית TOYOTA בישראל, השיקה את הגרסה החדשה לרכב הנמכר ביותר של טויוטה באירופה והסופר מיני הנמכרת ביותר בישראל – גם בשנת הייצור האחרונה לדגם היוצא. הדור הרביעי של היאריס פותח והותאם באופן ייעודי לנסיעה אורבנית ומספקת חוויית נהיגה אופטימלית ברחובות צפופים וצרים מבלי לגרוע מביצועיו בדרכים מהירות ובין עירוניות.

היאריס החדשה היא רכב קומפקטי, גמיש ויעיל שמתאים לאלו הנוסעים לבד, בזוג או במשפחה. הוא מציע שילוב חסר פשרות של עיצוב עצמתי ומודרני, מנוע חזק, מערכת היברידית מתקדמת מהדור החדש ואת מערכות הבטיחות הטובות ביותר בסגמנט.

היאריס היא היחידה בקטגוריה (B) המצוידת במערכת הנעה היברידית. מדובר במערכת היברידית מהדור הרביעי והמתקדם ביותר של טויוטה, המצמצמת באופן משמעותי את תצרוכת הדלק ושיעור פליטות המזהמים, וממצבת אותו כרכב הירוק ביותר בקרב מתחרותיה. בנוסף מעניקה היאריס יכולת נסיעה משופרת במהירויות גבוהות ולמרחקים ארוכים באמצעות הנעה חשמלית בלבד.

זוהי הפעם הראשונה בה יישמה טויוטה את פילוסופיית ה- TNGA (Toyota New Global Architecture) הייחודית שלה ברכב קומפקטי. מצוידת בפלטפורמת GA-B מודולרית, המאפשרת ביצועים דינמיים משופרים, היאריס מביאה איתה בשורה חדשה לסגמנט. פלטפורמת GA-B מעניקה ליאריס מרכז כובד נמוך וקשיחות מרכב רבה יותר ואפשרה למעצביה להעניק לה מראה ייחודי וזהות מובחנת ובולטת, והיא תשמש בעתיד גם כבסיס לשורה של דגמים חדשים מבית טויוטה.

בממד הבטיחות מציבה היאריס רף חדש וגבוה הממקם אותה כמובילה גם בתחום זה אל מול המתחרות, וזאת בהמשך למטרה ששמה לעצמה טויוטה להנגיש את מערכות הבטיחות האקטיביות המתקדמת שלה Toyota Safety Sense כסטנדרט בכל רמות הגימור של רכביה. כך למעשה הודות למערכות הבטיחות שלה ולקשיחות המרכב שהוגדלה משמעותית, טויוטה שואפת להפוך את היאריס החדשה למכונית הקטנה הבטוחה בעולם.

 • קטנה שהיא גדולה: היאריס הוא אחד מרכבי הליבה של טויוטה באירופה ומאז השקתו נמכרו למעלה מ-4 מיליון רכבים באירופה בלבד. הדור הראשון של הדגם שהושק בשנת 1999 היה הדגם הראשון של טויוטה שזכה בתואר "מכונית השנה באירופה", והייחוד שלו היה באופי של מכונית "קטנה גדולה" עם חלל פנים מרווח מרשים. הדור השני של היאריס היה הדגם הראשון בסגמנט B שהשיג דירוג של 5 כוכבים בתוצאות מבחני הריסוק של Euro NCAP. הדור השלישי של היאריס כלל לראשונה בשוק המכוניות הקטנות מערכת הנעה היברידית והציג חידושים בתחום הבטיחות עם מערכות סיוע מתקדמות לנהג שנכללו במסגרת Toyota Safety Sense שהגיעה כסטנדרט.
 • מערכת המולטימדיה Toyota Touch2 כוללת ממשק Apple Car Play ו- Android Auto לסנכרון אפליקציות מהסמארטפון בנוחות ולהנאה מרבית מהנסיעה.
 • גם בישראל היאריס קנתה לה מוניטין וביקושים והיא מזוהה מאוד עם כל ערכיה של טויוטה. היאריס היא ממובילות בקטגוריית הסופר מיני בשנים האחרונות, כולל בשנת הייצור האחרונה של הדגם הנוכחי, דבר המעיד על עוצמתו של המותג והערך הרב שמקנה לו הצרכן הישראלי. היאריס נהנית מאמינות גבוהה ויציבות בשוק, ומאז השקתה בישראל נמכרו ממנה כ- 50 אלף יחידות, רובן המכריע עדיין בשימוש.
 • הדור החדש של היאריס מגיע לשוק בתזמון הפוגש במדויק את הצרכים העדכניים של הצרכנים. אחד מהטרנדים החזקים של התקופה הוא ה-downsizing , והרצון למצוא פתרונות קומפקטיים יותר, בין אם בקרב אנשים בעיר שעד כה הסתמכו על תחבורה ציבורית בלבד, או בין אם כרכב שני במשפחה שעד עכשיו החזיקה רכב אחד ועוד. בנוסף, היום יותר מתמיד, אנשים מחפשים להשקיע במותג אמין ששומר על ערכו, אמין וחסכוני לטווח ארוך – תכונות שהיאריס מצטיינת בהן. היאריס נמצאת בדיוק ב"הוט ספוט" של השוק הנוכחי – רכב קומפקטי, יעיל וחסכוני, מושלם לנסיעה בעיר וגם מחוצה לה, וכל זה עם עיצוב מעודכן ומלהיב, טכנולוגיה מתקדמת וחווית נהיגה.
 • לראשונה ברכב מיני – מערכת הנעה היברידית מהדור הרביעי והחדש של טויוטה – יעיל יותר, זריז יותר, חסכוני וחשמלי יותר. הדור הרביעי של היאריס מצויד בדור הרביעי והחדש של מערכת ההנעה ההיברידית של טויוטה. הוא כולל מנוע Hybrid Dynamic Force ‏1.5 ליטר חדש וחסכוני בדלק, פחות פליטות מזהמים ויותר כוח ומומנט. היאריס החדשה עשויה בנסיעה עירונית להגיע לעד 80% מהנסיעה על חשמל בלבד. שיעור פליטות ה-CO2 צנח ל-87 גרם לק"מ (WLTP) ותצרוכת הדלק הופחתה ב 20% שלמים ועומדת על 35.7 ק"מ לליטר בדגם ההיברידי החדש. כל הרכיבים ההיברידיים חדשים ומותאמים לגודל, למשקל וליעילות הרכב,. הספק המערכת גדל ביותר מ-16% ל-116 כוח סוס (הספק מערכת כולל), עם שיפור של 15% בהאצה מ-0 ל-100 קמ"ש, ל-9.7 שניות, ותגובה חדה יותר ללחיצת הנהג על דוושת ההאצה.
 • למנוע Hybrid Dynamic Force בנפח 1.5 ליטר החדש נצילות תרמית גבוהה באופן יוצא דופן העומדת על – 40%. למנוע הספק מרבי של 93 כוח סוס. המערכת ההיברידית ביאריס החדשה כוללת שני מנועים/גנרטורים וכן סוללת ליתיום-יון היברידית עם מתח חשמלי העולה מ-144 ל-177.6 וולט. שיפור שהושג ביחס "צפיפות האנרגיה המאוחסנת" אפשר הקטנת הסוללה ב 12 ק"ג ביחס לזו המצויה בדגם הנוכחי. מערכת ההסעה ההיברידית החדשה היא קומפקטית וקלה, ומפיקה 59 קילווט ומומנט של 141 ניוטון מטר לגלגלים הקדמיים בסל"ד מרבי של 17,000. בנוסף היא מגיעה עם יכולת נסיעה במצב חשמלי טהור EV במהירויות של עד 130 קמ"ש. היאריס החדשה מוצעת גם עם מנוע בנזין בנפח 1.5 ליטר עם תיבת הילוכים משתנה רציפה (CVT).
 • עיצוב מלא אופי, קומפקטי אך מרווח: היאריס החדשה מעוצבת לכדי מראה מהודק וקומפקטי המעניק לה אופי של "מוכנה לצאת לדרך". היאריס פותחה להעניק זריזות במרחבים אורבניים עם רדיוס סיבוב קטן והמוביל בקטגוריה, האידאלי לתמרון ברחובות העיר ובחניונים. אורכה הכולל של היאריס הופחת ב-5 מ"מ אך בסיס גלגליה כעת ארוך ב 5 ס"מ שלמים, דבר העולה בקנה אחד עם אופייה של היאריס המקורית כמכונית "קטנה גדולה". מידותיה של היאריס החדשה רחבות יותר ומבטיחות תא נוסעים מרווח ונוח המאובזר בהתאם לסדרי העדיפויות של הלקוחות כיום, הדורשים קישוריות מצוינת וגישה נוחה למידע ולאפליקציות שונות.
 • פלטפורמת ה- GA-B בה מצוידת היאריס מאפשרת לה תנוחת נהיגה נמוכה ומעורבת יותר בנסיעתו של הנהג. היא אפשרה להנמיך את גובהה הכולל ב-40 מ"מ, ולהגדיל את רוחב המכונית ב- 50 מ"מ, מדרך צמיגים התרחב ב 57 מילימטרים – אלו המוסיפים לנוכחותה הנמוכה, הרחבה והעוצמתית הכוללת של המכונית. שלוחותיה הקדמית והאחורית הופחתו, (10 מ"מ הופחתו מהשלוחה הקדמית (800 מ"מ) ו-45 מ"מ מהשלוחה האחורית (580 מ"מ)), דבר המדגיש את מידותיה הקומפקטיות הכלליות.
 • ידיים על ההגה, עיניים על הכביש: ביאריס החדשה הוכנסו שלושה שינויים מרכזיים כדי ליצור תנוחת נהיגה מעורבת ונוחה יותר: מושב הנהג הוזז 60 מ"מ לאחור ונקודת המותן הונמכה ב-21 מ"מ כדי להעניק תנוחת נהיגה דינמית; ההגה הוקטן והפך ספורטיבי עם כפתורי עזר חדשים וקלים לשימוש מבלי שצריכים להפנות אליהם מבט; לוח השעונים וצג מידע TFT כוונו כך שיאפשרו הסחת דעת מינימלית עם צג מגע מרכזי בגודל 8 אינץ' המציע קישוריות Apple Car play  / Android Auto כל אלו תורמים לתחושת זמינות ונוחות מידע עבור הנהג – בכל זמן.
 • דינמיקת נהיגה לביצועים זריזים, קשיחות מרכב הטובה בקטגוריה ומרכז כובד נמוך: יישום לראשונה של פלטפורמת Toyota New Global Architecture GA-B מעניק יתרונות מרכזיים בהתנהגות כביש, יציבות ונוחות נהיגה ועומדת בבסיס האופי הדינמי שלה. היאריס תוכננה כדי להעניק ביטחון ונהיגה מהנה וטבעית. ברחבי העיר היא מפגינה התנהגות כביש זריזה, עם מעגל סיבוב הטוב בקטגוריה שלה של 4.9 מטר ותגובת היגוי חדה, מה שהופך אותה לקלה משמעותית לתמרון ולחניה ברחובות עירוניים עמוסים. לעומת זאת, בכבישים מהירים או פתוחים, הביצועים חלקים ורגועים עם יציבות מצוינת בנסיעה בקו ישר.
 • קשיחות המרכב תורמת לבטיחות, ליכולת תמרון ותגובה משופרת של השלדה, ולנוחות נהיגה הבאה לידי ביטוי גם בפחות רעש ורעידות ((NVH. פלטפורמת GA-B של היאריס החדשה – ובכלל זה השלדה ומערכת ההנעה – מגבירה את קשיחות הפיתול ב-37%, הרמה הטובה ביותר בקטגוריה. קשיחות המרכב הושגה על ידי שורה של חיזוקי מרכב, לוח מחוונים קשיח יותר ושימוש נרחב בריתוכי נקודות ודבקים בבניית המכונית.
 • היאריס החדשה מביאה עמה רמת בטיחות חסרת תקדים למכונית קטנה והיא מאובזרת באופן שממצב אותה כדגם הבטוח ביותר בסגמנט שלה. כחלק ממדיניותה של טויוטה להנגיש את מערכות הבטיחות המתקדמות ביותר שלה לקהל הרחב, מערכות Toyota Safety Sense מגיעות כסטנדרט עם קפיצה של שני דורות קדימה. היאריס מציעה מספר תכונות ומערכות חדשות המופיעות בפעם הראשונה במכונית טויוטה, עדות למחויבותה הבלתי מתפשרת של טויוטה לבטיחות משתמשי הרכב והדרך. זאת בנוסף לגידול משמעותי בקשיחות המרכב (37%), הנובע ישירות מפלטפורמת GA-B, היאריס החדשה היא הטויוטה הראשונה שמאובזרת בכריות אוויר SRS מרכזיות. כריות האוויר המרכזיות, המגיעות כסטנדרט, עוזרות למנוע התנגשות של הנהג והנוסע שלצידו זה בזה במקרה של התנגשות מהצד.
 • Toyota Safety Sense – חבילת Toyota Safety Sense ביאריס החדשה מציעה יותר תכונות מכל דגם טויוטה נוכחי אחר, והיא יותר נרחבת מכל מתחריה בסגמנט B. החבילה כוללת: סיוע במניעת התנגשות – סיוע במניעת התנגשות שודרג עם פעולה משופרת ופונקציונליות רחבה יותר. טווח המהירות של מערכת הקדם התנגשות (PCS) הוגדל משמעותית ל-180 קמ"ש. מערכת הקדם התנגשות כוללת כעת יכולת לזהות הולכי רגל במסלול הנסיעה של המכונית, ביום ובלילה, במהירויות של עד 80 קמ"ש, ורוכבי אופניים בנהיגה ביום. סיוע בפנייה בצומת – היאריס החדשה היא הטויוטה הראשונה המספקת סיוע בפנייה בצומת (Intersection Turn Assistance). תכונה זו עוזרת למנוע התנגשות עם מכונית נוספת או הולך רגל בעת הפנייה בצומת. הדבר עובד כך שאם המערכת מזהה הולך רגל שחוצה את הכביש בנתיב אליו המכונית אמורה לפנות, או אם קיימת מכונית נוסעת בנתיב הנגדי, יישמע צליל התרעה, שאם הנהג אינו מגיב לו תופעל אוטומטית בלימת חירום. הפונקציה פועלת במהירויות שבין 10 ל-25 קמ"ש. בקרת שיוט אדפטיבית – השדרוגים למערכות Toyota Safety Sense כוללים בקרת שיוט אדפטיבית ביאריס ההיברידית הפועלת במהירויות מאפס ועד 180 קמ"ש. היא תגרום לעצירת המכונית אם הרכב שמלפנים נעצר. אם העצירה היא למשך פחות משלוש שניות, ההתנעה תהיה אוטומטית. סיוע היגוי בחירום- סיוע היגוי בחירום (Emergency Steering Assist) הוא מערכת בטיחות נוספת שמוצגת לראשונה בטויוטה. היא מסייעת לנהג כאשר קיים סיכון להתנגשות עם הולך רגל או מכשול בנתיב המכונית ועליה לסטות כדי להימנע מהתנגשות. המערכת מעניקה מומנט היגוי נוסף כדי להגביר את יציבות הרכב וכדי למנוע מהמכונית לסטות מנתיב התנועה. בנוסף כוללת המערכת זיהוי והתרעה על תמרורי דרך, התרעה ומניעת סטייה מנתיב וסיוע בשמירה על נתיב, אור גבוה אוטומטי‏ ועוד.

מחירים:

 • YARIS SOL (בנזין CVT) – 105,900 שקלים
 • YARIS STYLE (בנזין CVT) –  107,900 שקלים
 • YARIS SKY (בנזין CVT) – 111,900 שקלים
 • YARIS HYBRID ECO -112,900  שקלים
 • YARIS HYBRID STYLE –  115,900 שקלים
 • YARIS HYBRID PREMIERE EDITION – 119,900 שקלים

פנגו עם קמפיין לשירות התדלוק החדש והופעת אורח מפתיעה

פנגו יצאה בקמפיין חדש לשירות המאפשר לשלם על תדלוק ורכישה בתחנות ובחנויות הנוחות של סונול באמצעות אפליקציית פנגו עם הדמות הצבעונית והמוכרת של המותג, ג'נגו והפעם עם אורח מיוחד, הזמר אדם.

פנגו, האפליקציה הפופולרית בישראל לשירותי חניה, רכב ודרך, מרחיבה בשנים האחרונות את סל המוצרים שלה ומציעה שירותים מ-"פנגו עד הבית", פנגו ביטוח בשיתוף עם סוכנות מנורה, תשלום על נסיעה בכבישי אגרה ועד למתן פתרונות חכמים בתחום הניידות כמו ניהול פרויקט "דרך ערך" לשינוי בהרגלי הנסיעה ושירות תשלום עבור נסיעות בתחבורה ציבורית בשיתוף עם מוביט וביט של בנק הפועלים. פנגו מובילה תפיסה אסטרטגית הוליסטית לפיה כל השירותים לנהג יינתנו בקלות ובפשטות תחת אפליקציה אחת, כך שחיינו כנהגים, יהפכו לנוחים הרבה יותר.
השירות שהושק לאחרונה פתוח לכלל לקוחות החברה, הוא קל ונוח לשימוש, מהיר, מפחית את הצורך בשימוש בכרטיס אשראי ומאפשר לצמצם למינימום את המגע עם מסך המשאבה, והמקשים, מהם כדאי להימנע בתקופה זו כשמגפת הקורונה עדיין איתנו.

 
- פרסומת -

 

המסר העיקרי של הקמפיין הנוכחי, הינו שהגיע הזמן להתקדם ולהשתמש בפנגו גם כדי לשלם על התדלוק, כי כרטיס האשראי הוא כבר עניין "מיושן" של "פעם". הזמר האגדי אדם, שחוגג 60 שנה,  מופיע בהופעת אורח לכמה רגעים ומפתיע את השחקן הראשי מעיין בלום.

רועי אלבז, מנכ"ל פנגו: "אנחנו שמחים להשיק בקמפיין חדש את שירות התדלוק יחד עם השותפים שלנו סונול, ולאפשר לקהל הרחב לתדלק ולרכוש בחנויות הנוחות באפליקציית פנגו".

טויוטה ישראל עם אתר מכירות אונליין חדש

אין הזדמנות טובה להשקת אתר מכירות אונליין חדש – מאשר במעמד הצגתה של היאריס החדשה (ראו ידיעה מעלה)! אתר המכירות החדש של יוניון מוטורס מבצע שימוש במערכת "קונפיגורטור" ידידותית דרכה הלקוח מוזמן לבחור את דגם הרכב המתאים לו ביותר, תוך בחירת מערכת ההנעה (בנזין / היברידי), רמת הגימור המבוקשת, הצבע, האבזור, והסוכנות בה הוא מבקש לקבל את הטויוטה החדשה שלו… קל ידידותי ופשוט.

ועדת הכלכלה קוראת למשרדי התחבורה והאוצר לחייב את כביש 6 להחזיר האגרה בפקק

מפת כביש 6 צפון 2020

ועדת הכלכלה של הכנסת התכנסה לדיון מיוחד שעסק בפקקים בכביש 6, לנוכח מצב התנועה בכביש לאחרונה ועל רקע העובדה כי הנהגים שעומדים בפקקים בכביש נאלצים לשלם מחיר מלא עבור השימוש בכביש. היו"ר מרגי פתח את הדיון ואמר כי לאחרונה בכביש יש עומסים שלא היינו מורגלים אליהם קודם לכן, וצריך למצוא את הדרך לטפל בכך ולהקל על המשתמשים בכביש.

"צריך שתהייה תמורה לאגרה" אמר היו"ר מרגי. במהלך הדיון טענו נציגי משרד האוצר כי כל שינוי של כללי המשחק מול הזכיין תהיה לו עלות תקציבית. בסיכום הדיון, ביקש ח"כ מרגי לבחון אפשרות לשנות את ההסכם כך שהזכיין יחויב להחזיר לנוסעים אגרה במקרים של נסיעה במקטע פקוק, ודרש ממשרד האוצר להעביר לוועדה אומדן של העלות שתוטל על תקציב המדינה כתוצאה מכך.

ח"כ אימאן חטיב יאסין אמרה כי הפקקים בכביש הפכו לשגרה, וסיפרה כי נסעה מהצפון לירושלים והיו ימים שבילתה 8 שעות ביום על הכביש. לדבריה, הנהגים והנוסעים משלמים על שירות שהם לא מקבלים. ח"כ אחמד טיבי הוסיף כי בעבר הגיש הצעת חוק לאי תשלום במקטע שיש בו עומס תנועה, אך קידומו נעצר. גם הוא ציין כי לא יכול להיות שהציבור ישלם אגרה ללא תמורה, וקרא לחברי הכנסת להצטרף להצעתו. ח"כ אוסאמה סעדי קרא גם הוא להצטרף להצעת החוק.

ח"כ מיכאל מלכיאלי ביקש להתייחס לריבית הפיגורים שמותר לדרך ארץ לגבות, שעומדת על 25% וגבוהה לדבריו יותר מריבית בשוק האפור. "אין חברה יותר חוצפנית מאשר דרך ארץ. החשב הכללי באוצר חתם על חוזה עם החברה, על חשבון החלשים ביותר. בעוד ארבע שנים מסתיים החוזה ואסור לאפשר לחדש חוזה אכזרי כזה", אמר.

ח"כ יבגני סובה אמר כי חסר כביש אורך נוסף בישראל ובשל כך הבעיה. עוד הוא ציין כי עומסים רבים נגרמים בגלל סקרנים, ואמר כי בגרמניה אסור לעצור לצלם תאונות דרכים. לדבריו, "זו תפקידה של המשטרה לטפל בסקרנים".

סמנכ"ל חברת חוצה ישראל, החברה הממשלתית המפקחת על הזכיין, שמעון אברהם, אמר כי בהוראת משרד התחבורה יש כוונה לסלול נתיב רביעי ממחלף קסם עד מחלף עירון ונתיב שלישי מעירון למחלף עין תות, שאמור לפתור את בעיית העומס. מנהל אגף תקציבי פיתוח במשרד התחבורה, אבי דרוט, אמר כי אם רוצים להפחית אגרה צריך למצוא לכך מקורות אחרים. היו"ר מרגי אמר בתגובה כי הדרישה היא לקבל תמורה בעד האגרה, ולא להפחיתה.

רפרנט תחבורה באגף התקציבים באוצר, אריאל הבר, אמר כי לשינוי ההסכם יש עלות תקציבית מאוד גבוהה, וצריך למצוא לכך מקור. רכזת תחבורה ופרויקטים באגף החשב הכללי באוצר, עינת גמזו, התייחסה לריבית ואמרה כי היא נקבעה לאחר דיון ארוך בכנסת. היא הוסיפה כי לשינוי כללי המשחק יש עלות. ח"כ מלכיאלי טען בתגובה כי זה לא נכון וכי הדבר לא נקבע בכלל בחוזה. היו"ר מרגי אמר כי הוועדה לא תיתן לכך יד בחוזים עתידיים ולא תאפשר ריביות לא סבירות.

קצין אגף המבצעים באגף התנועה במשטרה, נצ"מ יוסי שרביט, התייחס לאכיפה ואמר כי ב-2019 ניתנו 22,612 דוחות בכביש, והשנה נרשמו עד כה למעלה מ-11 אלף דוחות. נצ"מ נועם בגינסקי הוסיף כי העומס בכבישים בקיץ האחרון נובע מכך שהישראלים מטיילים בארץ ולא בחו"ל. הוא התייחס לשימוש בפרגוד למניעת האטה בשל סקרנים לאחר תאונה, ואמר כי בעבר הדבר נוסה אך נהגים יצאו מהאוטו לבדוק מה קורה מאחורי הפרגוד.

מנכ"ל חברת דרך ארץ היוויז, אבי דור, אמר כי הרושם הוא שלחברה לא אכפת מהמשתמשים, אבל זה ממש לא נכון. לדבריו, כל שלוש שנים האגרה מופחתת בהתאם לתנועה ורמת השירות בכביש טובה מכבישים אחרים בארץ.

היו"ר מרגי סיכם את הדיון ואמר, כי "ועדת הכלכלה קוראת למשרדי התחבורה והאוצר לבחון אפשרות להטיל על הזכיין חובה להחזיר לנוסעים אגרה במקרים בהם מקטע הנסיעה היה פקוק. הוועדה דורשת ממשרד האוצר להעביר אליה אומדן של העלות שתוטל על תקציב המדינה כתוצאה מכך". כמו כן אמר היו"ר, כי הוועדה קוראת למשרדי התחבורה והאוצר לפעול לתיקון ההסכם עם הזכיין, במסגרת מימון הרחבת הכביש, לרבות בעניין הריביות ושיפוי הנוסעים במקרה שזמן הנסיעה היה חריג.

עוד הוסיף היו"ר מרגי, כי "הוועדה קוראת לחברת דרך ארץ לפעול לפינוי מידי של רכבים שמפריעים לתנועה, וכן קוראת למשרדי האוצר והתחבורה להגיש לה דוחות על הכנסות המדינה מהרווחים העודפים של הזכיין ולקחת בחשבון, בהסכמים עתידיים, סעיף שיתמרץ את המפעיל להתמודד עם פקקים ועומסים".

חידוש רישיון משיט באינטרנט ומקבלים אותו מיידית בדואר האלקטרוני

הנתב נפרד לשלום מהאוניה וחוזר לנמל (צילום דני בר)

בשורה טובה לציבור הימאים והמשיטים. מהיום, ניתן לחדש רישיון משיט או להנפיק כפל רישיון באתר האינטרנט של משרד התחבורה, ולקבל רישיון דיגיטלי מיידית, ישירות לכתובת הדואר האלקטרוני של המשיט. עד כה, ימאים ומשיטים שחידשו את רישיון המשיט שלהם באתר משרד התחבורה או באחד ממשרדי רשות הספנות והנמלים (רספ"ן) בחיפה, טבריה או אילת, נדרשו להמתין עד לקבלת הרישיון לכתובתם, באמצעות הדואר.

תעודת המשיט מאפשרת להפעיל כלי שיט ימיים, החל מאופנוע ים ועד להשטת ספינה במסע בינלאומי, בהתאם לדרגות המשיט. על פי התקנות, רישיון המשיט מחודש אחת לחמש שנים, ביום ההולדת של בעל הרישיון. בישראל ישנם כיום 25 אלף בעלי רישיון משיט.

מסופי תחבורה ציבורית חדשים בכל רחבי הארץ

עם אישור מדיניות משרד התחבורה בוועדת המשנה של הועדה הארצית לתכנון ובנייה (ולנת"ע), החל המשרד בקידום מסופים וחניוני לילה במספר מתחמים במטרופולין תל אביב. המסופים הראשונים יוקמו באזור התעשייה בחולון, בראשון לציון-חולון-בת ים, בצפון בני ברק ובדרום פתח תקווה. קידום המסופים נעשה באמצעות חברת נתיבי איילון, בשיתוף מינהל התכנון והרשויות המקומיות.

בשלב הראשון, אושרו לקידום על ידי הועדה לתשתיות לאומיות (הות"ל)  שלושה מסופים, בראשון לציון-חולון-בת ים, בצפון בני ברק ובדרום פתח תקוה. מסופים אלה יהיו חלק בלתי נפרד מרשת הרכבת הקלה בגוש דן ובעתיד ממיזם המטרו. בנוסף לכך, יוסדר חניון הלילה באזור התעשייה בחולון, שיאפשר את פיתוחו.

משרד התחבורה, באמצעות חברת נתיבי איילון, החל בתכנון מפורט של ארבעה מסופים וחניוני לילה לאוטובוסים במרכז הארץ. המסופים יאפשרו להגדיל את היקף השירות בתחבורה הציבורית לטובת הציבור הרחב וישדרגו באופן משמעותי את סביבת העבודה של נהגי האוטובוסים.

על פי התוכניות, באזור התעשייה בחולון, יוסדר חניון לילה לאוטובוסים, שיכלול 500 עמדות אוטובוסים ומרכז תפעול לוגיסטי, שיתפרס על שטח של 83 דונם. החניון יתחבר לקו המטרו ולקו הירוק והכחול של הרכבת הקלה במטרופולין תל אביב.

במתחם "המשולש החקלאי" שבין ראשון לציון-חולון-בת ים יוקם מרכז תחבורתי משולב, הכולל מסוף אוטובוסים ותחנת רכבת קלה. כמו כן, סוכם על הקמת חניון לילה לאוטובוסים ומרכז תפעול לוגיסטי, הכולל אמצעים טכנולוגיים ותשתית הטענה לשירות הסעות המונים. מדובר בשטח כולל של 70 דונם, בצמוד לדיפו הקו הירוק, שיכלול 450 עמדות אוטובוסים.

בצפון בני ברק, ובצמוד לתחנת הקו האדום של הרכבת הקלה, יוקם מרכז תחבורתי משולב שיכלול מסוף אוטובוסים בשטח של 20 דונם עם 160 עמדות אוטובוסים. כמו כן, יקדם המשרד מרכז תחבורתי נוסף בבני ברק, בסמוך לתחנת הרכבת, שיאפשר פיתוח משמעותי של התחבורה הציבורית בעיר ויותאם לתוכניות הגידול והפיתוח בה.

בדרום פתח תקוה, יוקמו שני מרכזים תחבורתיים על שטח כולל של 15 דונם עם 100 עמדות אוטובוסים ושטחים תפעוליים. מסופים אלה יאפשרו להפעיל קווי אוטובוסים מהירים דרך כביש 471 ותוספות שירות לאזורים שאינם מכוסים על ידי קווי המטרו והרכבת הקלה. כמו כן, המרכזים יאפשרו לבטל את מסופי הקצה "בית רבקה" ו"בגין", שאינם מוסדרים כיום.

יצוין כי מערך התחבורה הציבורית סובל כיום ממחסור חמור בתשתיות תפעול לאוטובוסים, הצפוי אף לגדול בעתיד. מחסור זה מהווה חסם מרכזי לשיפור התחבורה הציבורית ומונע את המשך הפיתוח והרחבת השירות.

כיום, מחצית מהמסופים וחניוני האוטובוסים אינם מוסדרים, ולפיכך גם לא ניתן להקים בהם מבנים ייעודיים למנוחה של נהגים או תשתיות לטעינה חשמלית לאוטובוסים. הגדרת המסופים כתשתית לאומית וקידום התוכניות בות"ל יקצר את משך האישור וההקמה של המרכזים התחבורתיים בישראל

נהגים הנדרשים לבצע קורסי חובה יקבלו דחיה עד ל-1 מרס 2021

בעקבות פניות של נהגים המחויבים בביצוע קורסי חובה, משרד התחבורה מבקש להבהיר: נהגים הנדרשים לבצע קורס נהיגה מונעת או קורסי רענון יקבלו הארכה לביצוע הקורסים עד ל-1 במרס 2021. בעקבות הנחיות הקורונה ושמירה על התו הסגול של משרד הבריאות, נדרש משרד התחבורה להגביל את מספר התלמידים הנוכחים בכל כיתה בקורסים  ל-20 תלמידים בלבד, דבר שגרם למחסור בקורסים.

על פי התקנות, נהג שלא ביצע קורס נהיגה מונעת או קורס רענון, רישיונו יותלה עד לביצוע הקורס. כדי למנוע התלית רישיונות של נהגים שאינם יכולים לבצע את הקורס בזמן שנקבע להם, הוחלט להאריך את פרק הזמן לביצוע הקורסים עד ל-1 במרס 2021.

יצוין כי בחודש מרס השנה, עם פרוץ מגפת הקורונה, הוארכה בשישה חודשים התלית רישיונות נהיגה של נהגים שנדרשו לבצע את קורסי החובה, בין ה-16 במרס ועד ל-14 ביוני  ונמנע מהם מלבצע את הקורס כתוצאה מצמצום בקורסים שנבע מהנחיות התו הסגול.

למרות חזרתם החלקית של הקורסים לפעילות בצל הקורונה, נוצר מצב שבו נהגים המבקשים להירשם לקורסים אינם יכולים לעשות זאת, והשתתפותם של נהגים שכבר נרשמו לקורס התבטלה בשל הגבלת מספר הנוכחים בכיתה.

לאור המצב המורכב שנוצר הוחלט במשרד התחבורה לתקן את הוראת השעה ולדחות את התלית הרישיונות עד ל-1  במרס 2021, כך שנהגים שחויבו בביצוע קורסי חובה בין ה-16 במרס ועד ל-31 בדצמבר 2020, יוכלו להמשיך ולנהוג עד מרס 2021 לאחר ביצוע הקורס.

כלמוביל מרצדס עם גרסת הקצה הספורטיבית והייחודית ה-AMG GT R PRO של מרצדס

AMG GT R PRO של מרצדס (צילום יח,צ חו"ל)

כלמוביל מרצדס מציגה בישראל את הסנונית הראשונה של דגמי הספורט ה-AMG GT. הרכב הראשון של סדרת ה-AMG GT הגיע לישראל ומדובר בגרסת הקצה הספורטיבית והייחודית של הסדרה ה-AMG GT R PRO, המתוכנן ליצור מוגבל לשיווק עולמי. רכב הספורט מציג ביצועי נהיגה הלקוחים ממסלולי המרוצים עם התוצאה החמישית בטיבה לרכבי הנעה אחורית במסלול ה- Nürburgring ובמקום ה-11 בקרב כלל הרכבים עם זמן של 7:04.6. דגם הקצה מיישם את פילוסופיית רכבי הפורמולה של מרצדס ומעניק יעילות אווירודינמית תוך שימוש נרחב בחומרי Carbon fibre להפחתת משקל ולשיפור הביצועים.

בפן הטכני ה-AMG GT R PRO מציג מנוע V8 ביו-טורבו בנפח 4 ליטרים המפיק 585 כוחות סוס (71 קג"מ בטווח הסל"ד של 2,100-5,500). המנוע משודך לתיבת ההילוכים כפולת המצמד של מרצדס ה-AMG SPEEDSHIFT 7G-DCT המספקת מעבר הילוכים מהיר, חד  ומדויק. הרכב מאיץ מ-0 ל-100 ב-3.6 שניות ובעל מגבלת מהירות מקסימלית של 318 קמ"ש.

פנים הרכב מעניק את תחושת מרצדס עם הנדסת אנוש גבוהה המשתלבת עם הקונסוליה המרכזית בתצורת V אשר קיבלה את השראתה מצורת מנוע ה-V8 של הרכב. לוח המחוונים הדיגיטלי בגודל של 12.3 אינץ' ומסך המולטימדיה בגודל 10.25 אינץ' מאפשרים סינרגיה עם איכות החומרים, מושבי ה- AMG Carbon-fibre bucket seatsומערכת השמע המתקדמת של Burmester.

מלבד הביצועים ותחושת היוקרה הספורטיבית של רכבי הקצה, סדרת ה-AMG GT משלבת מגוון מערכות בטיחות ונהיגה סמי אוטונומיות לשמירה על הנהג וסביבת הנהיגה כדוגמת: מערכת בלימה אוטונומית, בקרת שיוט אדפטיבית, שמירה אקטיבית על נתיב הנסיעה (Active Lane (Keeping Assis, מערכת ה-Pre-Safe המזהה מראש מצבי חירום, בלמים אדפטיביים עם HOLD ו-Hill Start Assist, מערכת היגוי אחורי, ברקסים קראמיים, 8 כריות אוויר ועוד.

ה- AMG GT R PRO מוצע במחיר של 2.4 מיליון שקלים.

עיריית אשדוד עם רכבי סיור חשמליים מדגם GE3 של GAC לצי הרכב שלה

החשמלי GE3 בישראל (צילום רונן טופלברג)

אוריון מוביליטי, מקבוצת יוניון, יבואנית GAC זכתה במכרז של עיריית אשדוד לשילוב רכבים חשמליים בצי רכבי הסיור של העירייה. בימים אלה, החלה החברה במסירת הרכבים מדגם 3GE, אשר הושק בישראל לפני מספר חודשים. רכב ראשון של הדגם, אשר זכה למיתוג עירוני עם לוגו העירייה והכיתוב "ניידת חשמלית לאכיפה עירונית", עלה בימים אלה על כבישי העיר וישמש בקרוב את האכיפה העירונית.

עבור עיריית אשדוד, זו סנונית ראשונה לתכנית ארוכת טווח בנושא קיימות ואיכות סביבה, במהלכה יוחלף כל צי הרכב התפעולי למכוניות חשמליות ידידותיות לסביבה, ויהיה חלק במאמץ שעושה העירייה לעידוד תושבי העיר לעבור לשימוש בטכנולוגיות חדשות ומזהמות פחות. זוהי הוכחה נוספת לבשלות ולנכונות הקיימת בציבור בכלל ובקרב הרשויות בפרט למעבר לרכב חשמלי, מגמה אותה מובילה אוריון מוביליטי כיבואנית היחידה בישראל המייבאת רכבים חשמליים בלבד.

דור פיקל, מנכ"ל אוריון מוביליטי, יבואנית GAC לישראל, ציין כי: "כחברה הנמצאת בלב העשייה שמטרתה לסייע ליותר ויותר אנשים, חברות וארגונים מוניציפאליים וממשלתיים לעשות את המעבר המתבקש לשימוש ברכב חשמלי, אנו נרגשים לשתף פעולה עם כל רשות המוצאת לנכון לקחת חלק במהלך החשוב ומזהה את הפוטנציאל המשמעותי הגלום בסביבה עירונית ירוקה יותר. קיימת חשיבות גבוהה בהגדלת הנראות של רכבים חשמליים במרחב הציבורי ואני בטוח שלפרויקט של עיריית אשדוד תהיה תרומה חיובית בנושא. אני בטוח שהבחירה בדגם ה- GE3 כרכב סיור עירוני תוכיח את עצמה ותסייע לעירייה להמשיך להעניק שירות וסיוע לתושבים מסביב לשעון".

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי מודה לחברת GAC על שיתופי הפעולה ומברך כל יוזמה שתסייע בקידומם של רעיונות סביבתיים. על המהפכה שאשדוד מקדמת בנושא סביבה, אומר ראש העיר: "יש לאשדוד חזון גדול לעתיד ידידותי ונאמן לערכי הסביבה ואני מברך על כל צעד שאנו עושים בקידום החזון. אנחנו בעיצומו של אחד המיזמים הגדולים בארץ לתחבורה ירוקה המציעה לתושבים שימוש במערכת ניידות ציבורית, מהירה וחסכונית ובעיקר לא מזהמת. כך גם במערכות סולריות לניצול אנרגיית השמש, כך בהרחקת מפעלים וחומרים מזהמים וכך בחינוך והכנות הדור הבא לחיים איכותיים בעיר איכותית. המלאכה רבה והדרך ארוכה אך אנחנו לא עוצרים לרגע והשקת הרכבים החשמליים היא הוכחה לכך".

דגם ה- GE3 מצויד בסוללה גדולה בעלת קיבולת מהגבוהות הקיימות כיום בשוק – 54.75 קוט"ש, נטענת באמצעות טעינת AC ומציעה טווח נסיעה גדול במיוחד של 309 ק"מ לפי תקן WLTP, טווח הנסיעה הגדול ביותר ברכב חשמלי כיום. בהשוואה לרכב מקביל בהנעה רגילה, ה- GE3 מאפשר חיסכון של כ- 80% בעלות האנרגיה, המהווה חיסכון כספי ממוצע של אלפי שקלים בשנה.

אבזור הרכב עשיר מאוד ומקביל ברמתו לרכבי פרמיום. האבזור כולל, בין היתר, מערכת מולטימדיה בעברית בה הוטמעה אפליקציית WAZE, מושבי עור, חימום למושבים הקדמיים, מושב נהג חשמלי, חלון גג חשמלי, תאורת LED מלאה, כניסה והנעה ללא מפתח, משטח הטענה לטלפון הנייד, מצלמת 360 ועוד.

(Guangzhou Automobile Corporation) GAC היא אחת מיצרניות הרכב הגדולות והוותיקות בסין, החברה מייצרת כ- 2.5 מיליון רכבים בשנה, ממגוון סגמנטים וממגוון סוגי הנעה, מעסיקה כ-800,000 עובדים ומדורגת במסגרת דירוג פורצ'ן כאחת מ-200 החברות הגדולות בעולם. קבוצת GAC הוקמה בשנת 1955 ולאורך השנים מיצבה עצמה כיצרנית מובילה ונקשרה בשיתופי פעולה עם יצרנים גלובאליים אחרים כדוגמת טויוטה, הונדה ומיצובישי. לאחרונה חתמה GAC על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עם טויוטה העולמית לפיתוח משותף של טכנולוגיית הנעה מימנית. כיום משווקים כלי הרכב של החברה ב- 25 מדינות שונות בדרום אמריקה, אסיה והמזרח התיכון והיא פועלת לפתיחתם של שווקים רבים נוספים כחלק מהתפרשותה הגלובלית המואצת. בנוסף, לחברה מרכזי פיתוח בארה"ב (עמק הסיליקון ודטרויט) וכן מרכז עיצוב בלוס אנג'לס. מבין חברות הבת של GAC, בולטת חטיבת GAC NEW ENERGY, המתמחה ברכבים ירוקים, ומייצרת בין היתר את רכב ה- SUV החשמלי, 3GE, ואת דגמי ה- AION אשר ייובאו לישראל.

אוריון מוביליטי, מבית קבוצת יוניון, אחת מקבוצות הרכב הגדולות והמשמעותיות בישראל, הינה יבואנית הרכב הראשונה והיחידה בישראל המשווקת רכבים חשמליים בלבד. החברה, בניהולו של דור פיקל, אמונה על שיווק, מכירה ושירות עבור רכבי GAC החשמליים. לחברה אולם תצוגה בת"א ומרכזי שירות בחיפה ות"א ובעתיד הקרוב תתרחב הפריסה לערים נוספות. כל מנהלי המרכזים המורשים עברו הסמכה ייעודית לטיפול ברכבי החברה והם בעלי ניסיון עשיר בטיפול ברכבים בעלי הנעה חלופית.

נתיב לעיר זוכה במכרז PPP בפרויקט הנתיבים המהירים וחניוני חנה וסע

ועדת המכרזים הבין משרדית לפרויקט הנתיבים המהירים בגוש דן, בראשות סגן בכיר לחשב הכללי, מר נחמיה קינד, והמשותפת למשרד האוצר, משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, חברת נתיבי איילון והחברה הממשלתית ענבל, הכריזה על הצעתה של חברת "נתיב לעיר" בבעלות משותפת של החברות אלקטרה זכיינות, אפיקים שירותי תחבורה מתקדמים, נהור נתיבי תחבורה בע"מ ולפידות קפיטל כהצעה זוכה במכרז. במכרז השתתפו 4 קבוצות, שהתחרו על גובה מענק ההקמה שתשלם המדינה למציע הזוכה. הפרויקט יבוצע בשיטת PPP – Public Private Partnership, במסגרתו הזכיין יתכנן, יקים, יתפעל ויתחזק חניונים מערך היסעים למשך תקופת הזיכיון, שאורכה יהיה 14 שנה.

הרחבת פרויקט הנתיבים המהירים מגיעה על רקע הצלחת מיזם הנתיב המהיר לתל אביב בשפירים, שבוצע אף הוא בשיתוף המגזר הפרטי, הנהנה משיעור שימוש של אלפי משתמשים מדי יום, העושים שימוש בחניון, בהיסעים ובנסיעה בנתיב הייעודי בתחבורה הציבורית והפרטית. הפרויקט החדש, בשלב הראשון, יספק חניה לכעשרת אלפים כלי רכב, בשני חניוני חנה-וסע בראשון לציון ובשפיים, וכן יספק מערך היסעים ללא תשלום של כ-10 קווים למוקדי תעסוקה מרכזיים במטרופולין תל אביב. כמו-כן, יכלול הפרויקט תפעול של מערך נתיבים מהירים לאורך כביש 2 (כביש החוף) וכביש 20 (נתיבי איילון) מכביש 57 ועד ראשון לציון – דרומה וצפונה, באורך מצטבר של כ- 110 ק"מ. בנוסף, יכלול הפרויקט את הקמת כביש 541 ממחלף שפיים ועד רעננה באורך של כ-3 ק"מ. נתיב לעיר צפויה להתחיל בבניית החניונים בשנת 2021 ולפתחם לשימוש הציבור בשנת 2025.

פרויקט הנתיבים המהירים, שמקדם משרד התחבורה באמצעות חברת נתיבי איילון, נועד להקל על עומסי התנועה במטרופולין תל אביב, וזאת באמצעות הוספת נתיבים ייעודיים לאורך נתיבי איילון וכביש 2 המשרתים את חניוני החנה-וסע, ומתן העדפה לתחבורה ציבורית, רכבים פרטיים רבי תפוסה ומערך היסעים שיופעל במסגרת הפרויקט, המקשרים בין חניוני החנה וסע למרכזי התעסוקה המרכזיים בתל אביב וסביבתה. יתרת קיבולת התנועה בנתיבים המהירים תימכר למשתמשים פרטיים תמורת אגרה.

הנתיבים המהירים יתווספו לנתיבים הקיימים כיום לרכב הפרטי שהתיעדוף יהיה לתחבורה ציבורית ושיתופית. חברת נתיבי איילון בע"מ מבצעת בימים אלו את הרחבת הכביש וסלילת הנתיבים המהירים.

החשב הכללי, רוני חזקיהו: "בחירת זוכה במכרז הנתיבים המהירים הינה אבן דרך משמעותית בשיפור התשתיות בתחום התחבורה הציבורית בגוש דן. הפרויקט שיבוצע בשיטת ה-PPP, מצטרף לשורת פרויקטים מוצלחים בתחום התחבורה, בניהם הרכבת הקלה בירושלים, וכביש 16 בכניסה לירושלים, וזאת כחלק מתוכנית 2030 לקידום פרויקטי תשתית, הסרת חסמים והרחבת ההשקעה הממשלתית בתשתיות".

מנכ"ל חברת נתיבי איילון, איתמר בן מאיר: "מדובר בשלב נוסף וחשוב בפרויקט הנתיבים המהירים, שנועד כדי לייצר אלטרנטיבה אמיתית לשימוש ברכב הפרטי. חניוני "חנה וסע" החדשים והגדולים מסוגם שיוקמו בראשון לציון ושפיים יוסיפו כ-12,000 מקומות חניה ויתחברו לנתיבים המהירים הנסללים בימים אלה. כך יוכל הציבור להשאיר את הרכב בחניון מדי יום, ולהגיע בשאטלים חינמיים וחשמליים לגוש דן ולמוקדי התעסוקה במטרופולין ת"א באופן ישיר".

השכלה וטכנולוגיה

עיריית אשדוד עם 2 מצופי הצלה ימי ממונעים למערך ההצלה

מצוף ההצלה פשוט מאוד להפעלה ושט במהירות, תוך יכולת להתמודדות גם בים גבה גלים. בנוסף, המצוף בעל טכנולוגיית חזרה אשר מאפשרת החזרת הכלי באופן עצמאי אל המציל לאחר איסוף הטובע ובכך לאפשר למציל הכנת כל האמצעים להגשת עזרה ראשונה.

לאחר מספר ניסויים שבוצעו בחודשיים האחרונים, הוחלט באגף החופים בעיריית אשדוד לרכוש 2 מצופי הצלה ממונעים, שיהוו מכפיל כוח בשמירה על חיי הרוחצים, ובמטרה לסייע לרוחצים שנמצאים במצוקה בזמן תגובה קצר, ותוך אפשרות להציל מספר טובעים במקביל. באגף החופים בעיריית אשדוד פועלים כל העת לשמירה על חיי המתרחצים, ובתקופה הקרובה תשולב טכנולוגיה מתקדמת נוספת,  שתסייע בהצלת חיים בחופים שאינם מוכרזים.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "מצוף ההצלה פורץ דרך בהצלת חיים כשיש בו טכנולוגיה מתקדמת להגיע במהירות למי שנמצא בסכנת חיים בים ולאסוף אותו אל החוף. נפעל להרחיב את הטכנולוגיה בשימוש אגף החופים גם לחופים לא מוכרזים. תבלו בנעימים ותשמרו על עצמכם".

מנהל אגף החופים בעיריית אשדוד, אריה תורג’מן: "מצוף ההצלה הממונע מהווה את אמצעי ההצלה הימי המתקדם ביותר הנמצא כיום בשימוש במדינת ישראל, ויהווה חלק משמעותי בפרטי ההצלה המגוונים שיש כיום בסוכות ההצלה באשדוד, לצד החסקה הוותיק, שתמיד יעמוד בחזית ההצלה".

בתקופה הקרובה עתידים באגף החופים לשלב טכנולוגיה נוספת שתסייע בקבלת התראות מצילות חיים בחופים הלא מוכרזים. טכנולוגיה זו תהווה כלי עזר משמעותי למצילים המנוסים מאוד שיש לנו כאן באשדוד. בשנה האחרונה אגף החופים בודק טכנולוגיות הצלה ואמצעי הצלה מתקדמים במטרה לשדרג את תורת ההצלה באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת ביותר שיש כיום בעולם ההצלה. לפני מספר חודשים נבחן באשדוד רחפן הצלה מהמתקדמים בעולם אשר פותח על ידי חברה ספרדית ובתום הניסוי הוחלט על יישום פיילוט שהיה צריך להתקיים בתקופה הנוכחית, אך בעקבות התפשטות מגפת הקורונה, המשך שיתוף הפעולה והבחינה נדחו כרגע לשנה הבאה.

מצוף ההצלה הממונע פשט מאוד להפעלה ושט במהירות, תוך יכולת להתמודדות גם בים גבה גלים. עולם ההצלה הימי מקבל תנופה בשנים האחרונות ואט אט נכנסים אמצעים שבאמצעותם ניתן יהיה לקצר את זמן התגובה לאירוע טביעה ולסייע לעבודת המצילים. מצוף ההצלה הממונע הוא אמצעי משוכלל הכולל מנוע. משקלו 13 ק"ג והוא בעל יכולת שיוט גבוהה בים חלק, ובים סוער המצוף מצליח לעבור את הגלים בקלות רבה. בעת אירוע חירום, מושלך המצוף לים והוא מובל באמצעות שלט רחוק אל טובע או מספר טובעים בו זמנית ומוחזר לחוף בבטחה.

המצוף מסוגל לשאת עד 200 ק"ג. מהירותו עד 14 קמ"ש וטווח זמן פעילות עד 45 דקות והוא מגיע עד 800 מטר ממקום ההפעלה. יתרון נוסף ומשמעותי של המצוף, כאמור הוא היכולת להציל מספר טובעים בו זמנית – המצוף מגיע אליהם והם נאחזים בו עד אשר המצילים מגיעים אליהם.

CanBreed עם רישיון לפטנטים של CRISPR-Cas9 לשיפור זני הקנאביס לשימושים רפואיים

חברת האגריטק והזרעים הישראלית CanBreed, העוסקת בפיתוח והשבחה של זרעי קנאביס, גאה להודיע על חתימת הסכם רישיון מסחרי לא בלעדי לפטנטים היסודיים של CRISPR-Cas9. CanBreed מיישמת כלים לעריכה גנומית בכדי לספק חומרי גלם משופרים למוצרים רפואיים לתעשיות מבוססות קנאביס. חברת CanBreed בטוחה כי שילוב טכנולוגיית CRISPR בתוכנית הטיפוח שלה, בשילוב עם טכנולוגיית הטרנספורמציה הייחודית שלה, יאיץ משמעותית את מאמציה לספק למגדלי קנאביס זנים המושבחים בתכונות אגרונומיות משופרות החיוניות לגידול רווחי.

ענקית חומרי ההדברה והזרעים Corteva Agriscience ומכון Broad  המשותף ל- MIT והרווארד העניקו את הרישיון במסגרת תוכנית הרישיון הפתוח הלא בלעדי שלהן. בהתאם לדרישות התאמה ובקרה שנקבעו על ידי הגופים הללו, על השימוש בטכנולוגיה להיעשות בהתאם לחוקים הבינלאומיים, הפדרליים והמקומיים, ולא יעשה כל שימוש בטכנולוגיה להגברת  טטראהידרוקנאבינול (THC) , שהנו המרכיב הפסיכואקטיבי העיקרי בקנאביס. כל פעילויות המחקר, הפיתוח והמסחור הקשורות לרישיון יבוצעו על ידי  CanBreed ולא על ידי Corteva או Broad Institute.

חברת האגריטק והזרעים הישראלית CanBreed, הוקמה בשנת 2017 במטרה לסייע למגדלים לספק חומר גלם איכותי ואחיד לתעשיות מבוססות קנאביס וכן להגדיל עבור המגדלים את רווחיותם. מרכז פיתוח החברה, הכולל משרדים, מעבדות, חדרי גידול וחממות ממוקם בגבעת ח"ן שבמרכז הארץ, וצוות החברה מורכב מאנשי מקצוע ומומחים מתחום  הזרעים והגנטיקה.

עדו מרגלית, מנכ"ל CanBreed: "הגישה לטכנולוגיית טיפוח חדשה וחיונית זו, תאפשר לחברה להוציא לפועל את החזון שלה לספק לשוק ההמפ והקנאביס זרעים יציבים וזנים שימצו את פוטנציאל הגידול שלהם בדומה לגידולים מסחריים מתורבתים אחרים כדוגמת עגבניות, סויה וכו'. כמו כן, ככל הידוע לקאנבריד אין חברה נוספת בתחום הקנאביס אשר קיבלה רישיון מבעלי פטנט הCRISPR, אי לכך  הסכם זה ממצב את CanBreed כחלוצה בשימוש בטכנולוגית CRISPR בקנאביס".

מד"א עם האמבולנס החכם בשיתוף מפעל הפיס יוצא לדרך 

ארגון מגן דוד אדום ניצב בחודשים האחרונים בחזית המאבק בנגיף הקורונה. כחלק מהפעילות הענפה, מפעיל הארגון מערך אמבולנסים, במסגרתו מעבירים חולי קורונה מאומתים בין מוסדות טיפוליים שונים. בעת ההעברה, הסיכוי של הצוות הרפואי להיחשף לנגיף הנו גדול מהרגיל. לכן בימים  אלה ובשיתוף פעולה עם מפעל הפיס יצרו במד"א פרויקט מיוחד שמטרתו – שינוע חולים מאומתים ללא מגע.

במסגרת הפרויקט ובסיוע מפעל הפיס, הותקנו בעשרות אמבולנסים של מד"א מערכות טכנולוגיות מיוחדות, אשר מצלמות ועוקבות אחר המדדים הרפואיים של החולים ומעבירות את הנתונים למוקד הרפואי של מד"א בכל רגע נתון. כך, נוצר בידוד מוחלט ונשמר המרחק הנדרש בין החולה המאומת הנמצא בחלקו האחורי של האמבולנס – לבין הפרמדיק והנהג, אשר נמצאים בחלק הקדמי והמופרד. במהלך כל הנסיעה הם בקשר ישיר עם המטופל, רואים אותו במצלמה ומקבלים את הנתונים שלו באופן מידי ורציף.

בראשית משבר הקורונה, פיתח מד"א, בשיתוף צה"ל, אמבולנס ייעודי עם מחיצה, המאפשרת בידוד מוחלט בין תא הנהג והתא האחורי. כעת, הפרויקט החדש עם מפעל הפיס, מאפשר, תוך כדי ההפרדה באמבולנס, לשמור על קשר ויזואלי ורפואי בכל רגע נתון עם המטופל. בעת חירום – כאשר החולה יתלונן על מצוקה, או כשהמדדים הרפואיים יציגו בעיה, הפרמדיק יעצור מיד את האמבולנס, יעבור אל חלקו האחורי ויעניק למטופל טיפול רפואי במקום.

הפרויקט מותקן בימים אלו בעשרות אמבולנסים של הארגון ובהמשך, בעידן פוסט קורונה – הטכנולוגיה תשולב בכל האמבולנסים של הארגון ולמעשה תהפוך אותם לחכמים יותר, תייעל ותקצר את זמני הטיפול ותהפוך את משך זמן הנסיעה לקצר יותר באופן משמעותי.

באמצעות הטכנולוגיה החדשה, ניתן יהיה להעביר לצוות האמבולנס ולמוקד הרפואי של מד"א שמאויש 24 שעות ביממה ברפואים ופאראמדיקים בכירים נתונים רפואיים ומדדים שכוללים בין היתר דופק וקצב לב, לחץ דם, ערכי סטורציה, באופן מידי וללא צורך במגע. כך, יוכל ארגון מד"א להמשיך ולסייע לחולי קורונה, תוך שיפור המיגון של הצוותים הרפואיים.

"המערכת הטכנולוגית החדשה, אשר כוללת פיקוח רפואי מצולם והזרמת נתוני המטופל למוקד הרפואי של מד"א בזמן אמת – יאפשרו לצוותים הרפואיים הגנה ומרחק בטוח ובמקביל יעניקו שיפור משמעותי של אופן קבלת הנתונים, ניתוחם ואופני הטיפול בשטח. נמשיך להימצא בחזית הטכנולוגית והרפואה ולהעניק טיפול רפואי מתקדם גם בימי קורונה וגם בימי שגרה" מסביר המשנה למנכ"ל מד"א עו"ד אורן בלושטיין.

אלי בין, מנכ"ל מד"א: "ארגון מגן דוד אדום פועל ללא הרף על מנת להעניק את הטיפול הרפואי הטוב ביותר – ובאותה העת לשמור ולהגן על אנשיו. בזכות הירתמותם ותורמתם הנדיבה של מפעל הפיס הפרויקט החדש פורץ גבולות באופן הטיפול, בזמן התגובה ובניתוח הממצאים הרפואיים ומעניק שירות רפואי מסוג חדש. אני מודה למנכ"ל מפעל הפיס רו"ח אביגדור יצחקי על התמיכה והרצון לסייע בהצלת חיים ולדאוג לבריאותם של תושבי מדינת ישראל. נמשיך לעמוד בחזית המאבק בנגיף הקורונה ולהעניק לצוותים הרפואיים שלנו את האמצעים הטובים והמתקדמים ביותר על מנת לטפל, וגם על מנת לשמור על בריאותם".

חלל תקשורת ונובלסאט עם וידאו ל- 5G באפריקה באמצעות הלוויין עמוס 17

חלל תקשורת (בורסת ת"א: SCC), מפעילת לווייני התקשורת "עמוס", ונובלסאט, ספקית עולמית מובילה של קישוריות תוכן באמצעות לוויין, הודיעו היום על הדגמה מוצלחת של העברת וידאו מקצה לקצה דרך הלוויין עמוס 17 מסוג High Throughput, מליבת הרשת לקצה הרשת, הפצתו למכשירי קצה על גבי רשת אלחוטית והצגת איכות גבוהה של חוויית משתמש. ההדגמה המחישה ארכיטקטורת רשת מלאה להעברת תכני וידאו חי Over-The-Top (OTT) למכשירי קצה מרובים, תוך שימוש בפתרון העיבוד וההעברה של NOVELSAT על גבי הלוויין הדיגיטלי המתקדם עמוס-17 של חלל תקשורת המאפשר שידור רחב-פס.

ליבת ענן הוידאו של נובלסאט הדגימה ריכוז תכני וידאו ממקורות מרובים בפורמטים שונים תוך ביצוע קידוד וידאו רב-ערוצי יעיל ומתקדם בתקן HEVC, אפנון לווייני באמצעות טכנולוגיית שידור יעילה וייחודית של החברה, ושידור ללוויין של פרופיל איכות יחיד של כל ערוץ וידיאו.

יחידת קצה וידאו של נובלסאט הציגה עיבוד והפצה של תכני וידאו בקצה הרשת, תוך ביצוע קליטה ופענוח של השידור הלווייני, המרת תכני הוידאו לפרוטוקולי ופורמטי וידאו שונים, והפצת שידורי וידאו חיים למכשירי קצה על גבי רשת אלחוטית.

הלוויין הדיגיטלי עמוס 17 של חלל תקשורת מימש את מקטע החלל של המערכת, וסיפק קישוריות לוויינית יעילה ביותר בין נקודות הרשת הקרקעית עבור חיבור ליבת ענן הוידיאו ליחידות הוידיאו בקצה הרשת.

ההדגמה הביאה לידי ביטוי את היתרונות, מבחינת יעילות ניצול רוחב הפס, עלות העברת הוידאו ואיכות חוויית משתמש הקצה (QoE), בשימוש בתקשורת לוויינית להפצת נפחים גבוהים של תכני וידאו חיים לאתרים סלולריים ולנקודות גישה אלחוטיות. עקיפת העומסים ברשתות התמסורת הקוויות והאלחוטיות וביצוע עיבוד וידאו אחוד ואופטימלי בקצה הרשת, מאפשרים הפצת תכני וידאו באיכות גבוהה ובשיהוי נמוך עבור מגוון של מכשירי קצה, ובהשקעה הנמוכה ביותר בתשתיות רשת.

ערן שפירא, מנהל יוזמות עסקיות וטכנולוגיות בחלל תקשורת, מסר "אנחנו שמחים לשתף פעולה עם נובלסאט כדי להדגים כיצד הצופים יוכלו להינות מגישה לתכנים רבים יותר, בצורה נוחה יותר ובאיכות הצפייה הגבוהה ביותר. אלומות  עמוס-17 מספקות כיסוי ויעילות ייחודיים באפריקה שמדרום לסהרה, ויחד עם פיתרון העיבוד וההעברת הוידאו של נובלסאט אנו יכולים לתמוך באופן יעיל בהרגלי הצפייה ואורח החיים המשתנים באיזור זה. הפעילות בשוק המדיה האפריקני באמצעות טכנולוגיות המאפשרות שירותי וידאו ליניאריים, OTT, VoD ושירותים אחרים הינה יעד אסטרטגי עבור חלל תקשורת. יחד עם נובלסאט, אנו מסוגלים לפנות לפלחי שוק חשובים עם פתרונות חסכוניים, יעילים וקלים לפריסה".

"העליה בתעבורת הוידאו גורמת לעומסים על הרשתות הסלולריות והקוויות ומביאה לפגיעה בחווית המשתמש. בדור החמישי, חברות הסלולר שואפות להרחיב עוד יותר את תכני ושירותי הוידיאו, ולספק איכות HD ו- UHD, ללא שיהוי נוסף, לכל סוג של מכשירי קצה – מסמארטפונים ועד טלוויזיות," אמר אביב רונאי, סמנכ"ל שיווק ומוצרים בנובלסאט. "הדגמה ייחודית זו הציגה את הגישה החדשנית של נובלסאט לפתרון מקצה לקצה של האתגרים בהפצת וידאו, וזאת על ידי שימוש בהפצת תוכן יעילה ביותר על גבי לוויין מתקדם כ- עמוס 17 ואספקת תעבורת הוידאו קרוב ככל האפשר למשתמשים. הפתרון של נובלסאט בשילוב עם המטעד הדיגיטלי של עמוס 17 מציב רף חדש ליעילות ולביצועים של הפצת וידאו, מוביל להפחתת עלויות הרשת ולחוויית משתמש מעולה, וסולל את הדרך לשירותי וידאו ברשתות הדור החמישי וברשתות גישה אלחוטיות".

חדשות הקורונה

הקורונה במספרים: הנתונים הרשמיים של מגן דוד אדום

ארגון מגן דוד אדום מפרסם כי מראשית משבר הקורונה, מתאריך 24.2 ועד היום נלקחו ע"י החובשים והפרמדיקים של מד"א 1,053,864 דגימות לנגיף הקורונה. הדגימות בוצעו במהלך חצי השנה האחרונה במגוון מוקדים ובפריסה ארצית – בבתי האזרחים, במתחמי היבדק וסע, בבתי אבות ומוסדות סיעודיים במסגרת פרויקט מגן אבות ואימהות ועוד.

בשבוע האחרון (20-26.8), בשיתוף משרד הבריאות, פיקוד העורף וקופות החולים, דגמו החובשים והפראמדיקים של מד"א 103,876 בני אדם, מספר הדגימות הגבוה ביותר בשבוע אחד. 6,055 מהם נדגמו בבתיהם ו- 30,379 בני אדם נדגמו במתחמי היבדק וסע של מד"א.

עפ"י הנתונים, החובשים והפראמדיקים של מד"א נטלו מראשית משבר הקורונה דגימות מ- 218,939 בני אדם בבתיהם ובמוסדות חינוך.

במתחמי היבדק וסע של מד"א ברחבי הארץ בוצעו 287,751 בדיקות. במתחם היבדק וסע בגני יהושע בתל אביב נדגמו 50,708 בני אדם ובמתחם טדי בירושלים נדגמו 49,922 בני אדם, בחיפה נדגמו 14,968 בני אדם ובבאר שבע נדגמו 9,488 בני אדם. על פי הצורך והדרישה מפעיל מגן דוד אדום מתחמים ניידים נוספים ברחבי הארץ.

בימים אלו ממשיך ארגון מד"א בביצוע בדיקות במתחמי היבדק וסע, בבתי אבות ובמוסדות ברחבי הארץ וגם בבתי המבוטחים של קופות החולים השונות, במידת הצורך.

 • כמו כן, צוותי מד"א לקחו עד כה דגימות מ-3,180 בני אדם שחזרו מחו"ל בעמדה ייעודית בנמל התעופה בן גוריון
 • בנוסף, ביצעו פראמדיקים של מד"א כ-3,000 בדיקות לסרולוגיה ואלפי חולים מאומתים הועברו ע"י צוותי מד"א מבתיהם לאשפוז
 • גם במוקדי החירום 101 של מד"א ניכרת עליה משמעותית בפניות האזרחים, השבוע התקבלו 16,237 שיחות ביממה, עליה של כ- 270% ביחס ליום שגרה

לצד ביצוע למעלה ממיליון דגימות לקורונה, בשירותי הדם של מד"א ממשיכים בהתרמת פלסמה ממחלימים מקורונה לטובת טיפול בחולים קשים ויצור חיסון פסיבי. עד היום הותרמו 6,363 מנות פלסמה ממחלימים מקורונה מהם ניתנו 1,198 מנות ל-599 חולי קורונה במצב בינוני וקשה (2 מנות לכל חולה).

מד"א ממשיך בפעילות של לקיחת דגימות בשיתוף משרד הבריאות, פיקוד העורף וארבעת קופות החולים ומבצע העברות חולים מאומתים לאשפוז וכל זאת בנוסף לפעילות הארגון בשגרה ובחירום.

שונות

Plus500 בהסכם חסות עם מועדון אטאלנטה Atalanta B.C. האיטלקית

חברת Plus500 הישראלית הנסחרת ברשימה הראשית (Main Market) בבורסה לניירות ערך של לונדון (סימול: PLUS) ונכללת במדד ה- FTSE 250, המפתחת פלטפורמת מסחר מקוון בחוזי הפרשים (CFDs) שמחה להודיע על חתימת הסכם חסות עם מועדון הכדורגל האיטלקי המצליח אטאלנטה – Atalanta Bergamasca Calcio  ((‘Atalanta B.C.’ מהעיר ברגמו שבצפון איטליה. Plus500 תהיה נותנת החסות הראשית והבלעדית של המועדון בשלוש השנים הקרובות, החל מה – 1 בספטמבר 2020.

קבוצת הכדורגל אטאלנטה הינה אחת מקבוצות הכדורגל המובילות בליגה הבכירה באיטליה. הקבוצה סיימה כאחת מארבעת הקבוצות המובילות ב- Seria A שלוש פעמים בארבע העונות האחרונות. הקבוצה העפילה לשלב  רבע הגמר בליגת האלופות בעונה האחרונה ותשתתף בשלב הבתים של ליגת האלופות בעונת 2020-2021.

הסכם זה הינו הסכם החסות השלישי שחברת Plus500 חתמה השנה ומתווסף להסכמי החסות עם אלופי הליגה השווצרית- מועדון הכדורגל BSC Young Boys ואלופת הליגה הפולנית, לגיה ורשה. נכון להיום Plus500  הינה נותנת החסות הראשית של חמש קבוצות ספורט בינלאומיות מובילות, בנוסף לשותפות המוצלחת וארוכת שנים עם מועדון הכדורגל הספרדי, אתלטיקו מדריד, וכן מועדון הרוגבי האוסטרלי, ה- Plus500 Brumbies.

כחלק מהסכם החסות, הלוגו של Plus500 יופיע בחזית מדי המשחק הרשמיים של אטאלנטה במשחקים הלאומיים והבינלאומיים. בנוסף תהיה ל- Plus500 גישה למגוון זכויות מיתוג נוספות. ההסכם יחל ב- 1 בספטמבר 2020 ויימשך לתקופה של שלוש שנים.

חסויות למועדוני ספורט פופולריים זכו עד כה להצלחה רבה, ותרמו להגברת המודעות למותג Plus500 באופן גלובאלי, לחיזוק המותג בשווקים חשובים ולהרחבת בסיס הלקוחות של החברה. קבוצת אטאלנטה תשתתף בשלב הבתים של ליגת האלופות בעונה הבאה ותהפוך את Plus500 לאחת החברות היחידות אשר נותנות חסות ראשית ליותר ממועדון אחד המשתתף בליגת האלופות.

דוד צרויה, מנכ"ל Plus500: "אנו נרגשים מהשותפות החדשה עם אטאלנטה, מועדון עם מסורת וחיבור עמוק ומיוחד לתושבי ברגאמו והאזור. אטאלנטה היא כוח עולה בכדורגל האיטלקי והבינלאומי, ואנו מצפים לתמוך וללוות אותה בהמשך המסע המדהים שבו היא נמצאת ולעודד אותה בליגת האלופות בעונה הקרובה.

"הסכם חסות זה, כמו שאר הסכמי החסות שלנו, הוא חלק מאסטרטגיית השיווק של החברה ונועד לחזק את הנוכחות של פלוס500 ולהגדיל את בסיס לקוחותיה באיטליה, שוק בעל חשיבות ופוטנציאל התרחבות עבורנו ובשוק הבינלאומי בכלל.

לוקה פרקאסי, מנכ"ל, Atalanta B.C.: "אנו שמחים מאוד להכריז על השותפות ומברכים את Plus500, חברה בינלאומית מובילה, שתהיה נותנת החסות העיקרית של אטאלנטה לשלוש העונות הבאות. אנו גאים לשתף פעולה עם מותג כה יוקרתי שללא ספק יתרום משמעותית לצמיחת המועדון. אנו שמחים ש- Plus500, בחרה בשותפות עם אטאלנטה בכדי לפתח ולחזק את המותג שלה באיטליה".

ויקטורי עם צמיחה של כ-50% ושיא ברווח התפעולי והנקי לרבעון השני 2020

ויקטורי רשת סופרמרקטים (ת"א: וקטר), הפועלת כרשת שיווק קמעונאי בתחום המזון בשיטת הדיסקאונט ומציעה סל קניות מוזל לצרכן תוך התייחסות לתחרות המקומית בסביבת כל אחד מ-60 סניפיה ברחבי הארץ, מדווחת על תוצאות הרבעון השני לשנת 2020.

המכירות לרבעון השני של 2020 הסתכמו לשיא של 592 מיליון שקל, עליה של  32.5% בהשוואה לכ-447 מיליון שקל ברבעון המקביל 2019. הגידול במכירות נבע מפתיחת סניפים חדשים ומגידול בפדיון חנויות זהות. קצב המכירות ברבעון מוביל את החברה לקצב מכירות שנתי של כ-2.4 מיליארד שקל.

הפדיון בחנויות זהות במהלך הרבעון גדל בכ-10.6%, בהשוואה לפדיון בחנויות זהות במהלך הרבעון המקביל אשתקד, וכן הציגה הרשת גידול בחנויות זהות של 14.2% עבור המחצית הראשונה של השנה. הפדיון הממוצע למ"ר במהלך הרבעון עלה ל-8.8  אלפי ש"ח למ"ר לעומת פדיון ממוצע של כ-8.2 אלפי ש"ח למ"ר ברבעון המקביל אשתקד. הפדיון הממוצע למ"ר בחנויות זהות במהלך הרבעון עלה ל-9 אלפי ש"ח למ"ר, לעומת פדיון ממוצע של כ-8.2 אלפי ש"ח למ"ר ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח הגולמי ברבעון השני של  2020 חצה רף רבעוני של 150 מיליון שקל והסתכם לשיא של 151 מיליון שקל, עליה של 34.4%, בהשוואה ל-112.5 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנת 2019. שיעור הרווח הגולמי עלה ל-25.5% לעומת 25.2% בתקופה המקבילה אשתקד.

הרווח מפעולות רגילות לפני הוצאות (הכנסות) אחרות הסתכם לשיא של  24  מיליון שקל, עליה של  48.2% בהשוואה ל-16.2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. שיעור הרווח מפעולות רגילות לפני הוצאות (הכנסות) אחרות חצה רף של 4% ועמד על 4.1% בהשוואה לשיעור של 3.6%  ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח הנקי לתקופה הסתכם ל-12.7 מיליון שקל, בהשוואה לכ-8.4 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. שיעור הרווח הנקי בתקופת הדוח עמד על 2.1% , בהשוואה ל-1.9% בתקופה מקבילה אשתקד. הרווח הנקי הושפע לשלילה מיישום תקן IFRS16, שבנטרולו הרווח הנקי הסתכם ל-15.5  מיליון שקל, עליה של  45.9%.

מתחילת השנה, החברה דיווחה על שיא בתזרים חיובי מפעילות שוטפת שעמד על 127 מיליון שקל.

יתרת מזומנים ושווי מזומנים ונכסים פיננסיים לזמן קצר ליום 30 ביוני  2020 הסתכמה בכ-124 מיליון שקל. הנזילות הגבוהה מאפשרת לחברה להמשיך להתפתח, לנצל הזדמנויות ולהרחיב את פעילותה.

ההון העצמי, נכון ליום 30 ביוני  2020  עמד על 285.7 מיליון שקל מהמאזן. העליה בהון העצמי נובע בעיקר מהרווח הנקי השוטף של החברה ומחלוקת דיבידנד.

ויקטורי מפעילה כיום 60 סניפים יחד עם הסניף בצמח שנפתח לאחר מועד הדוח. החברה ממשיכה לבחון את המשך הרחבת הרשת באמצעות רכישת פעילות מרכולים ברחבי הארץ.

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך: