אוסקר ויילד – חוויה אירית בחולון

ביקור בפאב האירי שמערב זיכרונות, בירה ואוכל טעים ||| אוסקר ויילד חולון עם אווירה של אירלנד בין הבר לבין הסנאג ||| הרבה בירה וויסקי מרחבי תבל ועוד שלל סוגי משקאות שכל אחד יאהב ||| אוכל עשיר עם מנות גדולות מהמטבח האירי, הישראלי ועוד ||| כל הפרטים והרשמים בהמשך…

נקניקיות איריות באוסקר ויילד (צילום דני בר)

זיכרונות מאירלנד

בימים אלה אפשר רק להיזכר בנופי הפרא של צוקי מוהר או טבעת קרי, אגדות ומסתורין כמו Giants Causeway סמוך לעיירה בושמיל Bushmill עם הוויסקי בושמיל הידוע, בירה אירית כמו מה שאירים אוהבים או לחילופין ויסקי אירי כמו מה שהאירים יודעים לעשות.

החלטנו לבקר בפאב האירי שהוא גם בית אוכל בסגנון האהוב ממש כמו באזור הטמפל בר של דבלין, שקרוי גם על שמו של סופר ומשורר אירי שנולד כמאה שנים לפני הולדתי – אוסקר וילד Oscar Wilde.

דמותו של אוסקר ויילד

אי אפשר בלי כמה מילים על הדמות הספרותית של אוסקר ויילד, מחברם של ספרים כמו תמונתו של דוריאן גריי The Picture of Dorian Gray או גם מניפתה של ליידי וינדרמיר Lady Windermere's Fan שהן רק שתיים מהיצירות היותר מפורסמות שלו. אוסקר היה דמות שוברת גבולות כפי שמצוטט מפיו: להגדיר פירושו להגביל. על מעשיו הלא מקובלים אף נשפט ונאסר, עובדה שהובילה לתחילת הסוף של ויילד אבל לא לסוף יצירתו ומורשתו.

כבד קצוץ ביתי באוסקר ויילד (צילום דני בר)

אוסקר ויילד האמין שלאמנות יש תפקיד חשוב בשינוי פני החברה, והדבר בא לידי ביטוי ביצירה שלו כסופר, משורר, עיתונאי, מבקר אופנה, מרצה ומחזאי. העשייה הרב גונית כללה גם מסעות הרצאות בתחילת שנות ה- 80 שך המאה ה-19 ברחבי ארה"ב שהפכה אותו לסנסציה ואף שמה אותו ללעג לעיתים, בין היתר בשל המראה יוצא הדופן שלו: שיערו הארוך והלבוש הצבעוני – הרבה לפני עידן ילדי הפרחים של קליפורניה.

פועלו ויצירתו של ויילד הפכו אותו לאגדה בחייו, בין היתר כי הוא היה נאמן לעצמו כפי שמצוטט מפיו: תהיה עצמך, כל שאר האנשים כבר תפוסים.

קרפצ'יו סלמון בעישון עדין באוסקר ויילד (צילום דני בר)

אוסקר וילד חולון

שמנו פעמינו לפנות ערב חורפי, למתחם העסקים וההיי-טק עזריאלי חולון, שם נמצא הפאב מסעדה שנקרא על שמו של אוסקר ויילד. מיד בכניסה אפשר להרגיש כמו אירלנד עם האולם רחב הידיים שמעוצב עם באר אירי במרכזו עם למעלה מ- 140 סוגי וויסקי (לא ספרתי), יותר מ- 60 סוגי בירה בבקבוק, יותר מ-30 סוגי בירות מהחבית שנמזגות מסוללת ברזים מוזהבת, ועוד שלל סוגי ומותגי אלכוהול מפתים.

לאורך קירות האוסקר ויילד פרושים סנגים Snugs אירים טיפוסיים – תאים לישיבה בחברותה, עם אינטימיות מבורכת שהסנאג יוצר.

 
- פרסומת -

 

בירות

כאשר אני מגיע לפאב אירי אני לא יכול לעמוד בפיתוי וחייב למסות מספר סוגי בירה ועל כן הטקטיקה שלי היא מספר טעימות של צ'ייסרים ואח"כ רק 1/3 ליטר מ-3 הבירות שנבחרות בעיני לערב זה.: ויינשטפן Weihenstephan בירת חיטה גרמנית, מארדסוס Maredsous העוצמתית הבלגית ולסיום IPA מלכה ישראלית מרירה ומעוררת.

חציל בלאדי שרוף (צילום דני בר)

ראשונות

בין לבין, הוגשו לשולחן מנות פתיחה גדולות שיכולות להיות גם עיקריות מבחינתי. חציל בלאדי שרוף (46 שקלים) חציל שרוף עם טחינה, עגבניות מגורדות, וסלסה של פלפלים חריפים – מנה כל-כך ישראלית בפאב אירי בהחלט שווה ועשירה. בנוסף הקרניבורית קיבלה כבד קצוץ (43 שקלים) מוגש לצד לחם כפרי וריבת בצל שלדבריה הטעם הוא כמו פעם בבית של אבא השף לאון שורץ (פעם קראו לזה טבח ולא שף של מלון השרון בהרצליה) ואני נהניתי מקרפצ'יו סלמון בעישון עדין (59 שקלים) שהוא נתחי סלמון מעושן עם סלט חריף, צלפים, שמן זית, איולי שום קונפי. טעמים של ים צפוני בסנאג האישי שלנו באוסקר ויילד חולון.

עיקריות

אחרי טעימות מהראשונות העשירות עברנו למנות העיקריות שבחרנו. הקרניבורית שלצידי בחרה בנקניקיות איריות (67 שקלים) המוגשות עם תפוחי אדמה, בצל מטוגן וכרוב כבוש. לדברי אביבה, הנקניקיות הן משהוא שהרבה זמן לא טעמה…ואהבה מאד. אני בחרתי בפיש אנד צ'יפס Fish & Chips (67 שקלים) שנעשה בבצק בירה לצד מיונז צ'ילי והרבה טעם טרי וטוב.

פיש אנד צ'יפס באוסטר ויילד (צילום דני בר)

סיכומה של חוויה

באוסקר ויילד חולון, לכל סנאג יש על הקיר מסך עם ערוצי ספורט שמשודר בכל חלל הפאב האירי כמיטב המסורת האירית. גם מי שכדורגל זה לא התחביב שלו (כמונו) רעשי הרקע של השידור לא מפריעים כלל וכלל, ולא פוגמים בהנאה מהאוכל ואף מוסיפים לאווירה. כשאין שידור כדורגל "חשוב", המסכים משדרים מוזיקה אירית שמחה עם צילומי נוף ואתרים מוכרים כל כך באירלנד. 2 משפטים נוספים המיוחסים לוויילד ואהבתי הם:

  • תן לאדם מסיכה והוא יגיד לך את האמת
  • ספקנות היא ראשית כול האמונ

תחשבו על זה. אוסקר ויילד חולון הרוקמים 26, מרכז עזריאלי, חולון. פרטים והזמנות באתר… ובטל': 03-7885550 ובפייסבוק…

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך: