מסלול מים בצפון שכל המשפחה תוכל ליהנות ממנו

מי לא אוהב לצאת לטייל? בעיקר עם המשפחה, אין כמו להעמיס פיקניק על הרכב, כמה תיקים וילדים נרגשים ולצאת להראות להם את המדינה היפהפייה שלנו. על אחת כמה וכמה כשמדובר בצפון שמאופיין בכל כך הרבה טבע מרהיב וירוק, אטרקציות מלהיבות לילדים ומעל לכל, כאלו שלא תמיד צריך לשלם עליהן כדי ליהנות מהן. אנחנו מדברים כמובן על מסלול מים בצפון ואם עדיין לא חשפתם את הילדים לחוויה הזו של ללכת יחפים בתוך ערוץ נחל צונן ונמוך, זה בדיוק הזמן לעשות זאת!

שמורת מפל עיט (צילום דני בר)

מסלול מים בצפון לכל טיול

אין כמו טיולי מים צוננים ומרעננים לימים החמים שמאפיינים את המדינה הקטנה שלנו כל כך. למרבה המזל, ישנן לא מעט אפשרויות של מסלול מים בצפון וכאלו שמתאימים לכל המשפחה, כך שלכם נותר רק לבחור! הנה כמה מההמלצות האהובות עלינו ביותר:

 
- פרסומת -

 
  • עין דיבשה – מסלול הליכה קצרצר וידידותי במיוחד בזרם נעים ורדוד, שמתחיל בנקודה קרובה לאטרקציה מלהיבה נוספת – הפרות שבסביבה. לאורכו תמצאו פינות ישיבה נעימות מתחת לעצים, שם תוכלו לעצור לפיקניק (ושתייה כמובן, אל תשכחו את השתייה). בהמשך תגיעו לאמת המים וטחנת הקמח העתיקה, ותוכלו לנשנש מעצי התאנה שצומחים בסביבה.
  • עין חרדלית – זהו אחד המסלולים האהובים ביותר על משפחות עם ילדים, ומה הפלא?! מדובר במסלול מושלם למשפחות, אפילו משפחות עם תינוקות! נכון שהוא פחות אידאלי לטיול עם עגלות, אך עם מנשא – הכל הופך להרבה יותר פשוט וקל. המסלול מוצל ברובו, רדוד וידידותי במיוחד. אי אפשר להתפלא אם כן מהעובדה שישנן משפחות שחוזרות אליו שוב, ושוב ושוב!
  • עין קדם – מתוך ההר בפאתי טירת הכרמל, נובעים מים מרעננים וצוננים. מדובר במסלול קצר ולא קשה מידי, אך חשוף בחלקו לשמש כך שיש להגיע מצוידים במים לשתייה, כובעים וקרם הגנה. בסוף המסלול ממתינות 2 בריכות, פרס על כך שצלחתם את המסלול! אל תשכחו בגד ים, כי עם החום שבחוץ תהיו חייבים לטבול מעט.
  • נחל קיבוצים – למי שמחפש מסלול מים בצפון שיש בו הרבה יותר, נחל הקיבוצים הוא האידאלי. מדובר בנחל איתן הזורם כל השנה, ומלבד הנחל עצמו תמצאו בו כמה אטרקציות חינמיות; מגלשות מים בתוך צינורות, מסלול הליכה שעובר בכל הנחל (כולל במים העמוקים) ועוד. המסלול אמנם לא מוצל אז כדאי להגיע מוכנים, אבל מצד שני יש בו מספיק הנאה שיכולה להספיק ליום שלם. ועבור הילדים, זה שווה הכל!

ליהנות מהמתנות שהטבע נותן לנו

ישנן כל כך הרבה שמורות טבע וגנים בצפון שאסור לפספס! אבל אם הופכים את החיפוש לממוקד יותר, למשל אחר מסלול מים בצפון בשמורת טבע מרהיבה, החיפוש הופך להרבה יותר פשוט. ביננו, אם יש לכם הזדמנות לשלב את הטיול עם אטרקציה טבעית ונפלאה כזו (בעיקר אם יש ילדים), לגמרי שווה לשקול את זה!

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך: