מי יכול לטוס ולאיפה לתכנן חופשה

קיץ זה של זמן הקורונה מטיל עלינו מגבלות רבות ||| בדקנו במספר מקורות מידע, לאן תוכלו לתכנן את הנופש הבא, אם בכלל ||| רוב המדינות מאפשרות כניסה רק לבעלי דרכון אירופאי ||| מה דעתכם על מלטה? קפריסין כבר הייתם? ||| כל הפרטים בהמשך…

נלחמים על התיירות

תיירות פנים או תיירות חו"ל

כולם אוהבים לטייל בארץ וגם למקומות מעבר לים. התפרצות מגפת הקורונה עצרה הכל – הן תיירות פנים והן טיולים לחו"ל – נופשונים, שיט תענוגות או קרוז, טיולים פרטיים וטיולים מאורגנים.

מאות אלפי העוסקים בענף התיירות נשלחו הביתה אבל כעת אט-אט חוזרת חלק מהפעילות אבל בינתיים רק תיירות פנים – ממטולה ועד אילת.

לאיפה מטיילים בישראל

אתר הזמנות המלונות Booking.com בדק מהם היעדים המובילים בישראל אליהם ביצעו בחודש מאי הישראלים חיפוש חופשה עבור חודש יוני. העיר המובילה היא אילת, אחריה תל אביב, טבריה, עין גב, ירושלים, מצפה רמון, עין בוקק, ראש פינה, נתניה וסוגרת הטבלה הרצליה.

חופשה בחו"ל? לאיפה רוצים הישראלים לטוס

מסתבר שישראלים לא מוותרים על החלום לצאת לחו"ל. היעדים המובילים בחו"ל (לפי ערים) אליהם ביצעו בחודש מאי הישראלים חיפוש חופשה עבור חודש יוני קשורים ללא ספק למצב הקורונה בארץ היעד ובהודעות חברות התעופה המקומיות. וינה, אוסטריה היא ללא ספק המובילה. אחריה סופיה בירת בולגריה. שאר היעדים שהיו פופולאריים בחיפוש באתר ההזמנות בוקינג, בסדר יורד הם וילנה בירת ליטא, בוקרשט בירת רומניה, בודפשט הונגריה ועוד. המדינות שהיו היעד הכי נפוץ בחיפוש חופשה בקרב ישראלים היו איטליה, יוון, אוסטריה, רומניה, צרפת, הונגריה ובולגריה.

חופשה בחו"ל? לאיפה יכולים בעלי דרכון ישראלי לטוס

ריכזנו לטובת קוראינו, ממספר מקורות מידע באירופה ובכלל, את הכללים וההנחיות שמאפשרות כניסה למדינה, לאחר הקורונה, בכל מדינה? לאיפה תוכלו לטוס וגם לצאת לנופש או טיול באופן סביר ומהנה? כל הפרטים בחלוקה לפי מדינות (לפי א-ב)/

אם יש לכם דרכון של מדינה אחרת, כנסו לקישור…. ושם יש מידע נוסף כולל בדיקה לכל דרכון, מה ההנחיות בכניסה לכל מדינה בעולם.

מומלץ להכנס לקישור ולקרוא עדכונים על מדינות פתוחות וסגורות ועוד…

אוסטריה

אוסטריה פתחה את הגבול היבשתי שלה עם גרמניה, שוויץ, ליכטנשטיין, סלובקיה, סלובניה, הונגריה וצ'כיה ב -4 ביוני. המדינה פתחה מחדש את גבולה עם איטליה החל מ -16 ביוני, אך אזהרת מסע תונפק עבור אזור לומברדיה. אין הגבלות על מרבית מדינות האיחוד האירופי למעט מטיילים מבריטניה, שבדיה, ספרד ופורטוגל שעדיין חייבים להציג אישור רפואי ולהיות בבידוד עצמי למשך 14 ימים. מבקרים המגיעים לאוסטריה מכל מדינה אחרת, כלומר גם ישראל, חייבים גם להפיק תעודה רפואית המוכיחה בדיקת  קורונה שלילית. האישור חייב להיות לבדיקה שנעשתה לא יותר מארבעה ימים לפני הכניסה למדינה. כניסה באוויר אסורה על אזרחים המגיעים ממדינות שאינן מהאיחוד האירופאי (אזור שנגן). משמעות ההנחיה: רק ישראלים בעלי דרכון אירופאי יכולים לנחות או להיכנס לאוסטריה.

הצעה לפעילות מאיטליה – תליית דגל אופטימי על מעקה המרפסת (צילום מסך)

איטליה

איטליה פתחה את גבולותיה ב- 3 ביוני לאזרחי האיחוד האירופי, בריטניה, אזור שנגן, אנדורה ומונקו, בעקבות הסגר הארצי שנכנס לתוקף ב -9 במרץ. גבולות נפתחו גם עם הוותיקן וסן מרינו בתאריך זה. מטיילים שמגיעים מהמדינות הנ"ל אינם חייבים לעבור הסגר אלא אם כן הם שהו במדינה אחרת מהמותרות, במהלך 14 הימים לפני שהגיעו לאיטליה. השיט באוניות איטלקיות מושעה כרגע. משמעות ההנחיה: רק ישראלים בעלי דרכון אירופאי יכולים לנחות או להיכנס לאיטליה.

איסלנד

איסלנד נפתחה מחדש למטיילים באיחוד האירופי ובריטניה ב- 15 ביוני. תיירים עוברים בדיקת קורונה עם ההגעה. כעבור כמה שעות הם מקבלים את התוצאה בטלפון שלהם, לאחר הורדת אפליקציית מעקב. המבחן, בחינם עד 30 ליוני. החל מה -1 ביולי הבדיקה תעלה למבקר 100 אירו. ילדים שנולדו בשנת 2005 או לאחריה, יהיו פטורים. עוד לא יצאו הנחיות לטיפול בתייר שנמצא חיובי לקורונה. משמעות ההנחיה: רק ישראלים בעלי דרכון אירופאי יכולים לנחות או להיכנס לאיסלנד.

אירלנד

כל מי שמגיע לאירלנד, למעט מצפון אירלנד, חייב לבודד את עצמו במשך 14 יום, עם הגעתו, כולל תושבים איריים. משמעות ההנחיה: אפשר להיכנס אבל נדרש בידוד של 14 ימים.

אסטוניה

גבולות המדינה נפתחו לשכנות הבלטיות ב- 15 במאי ולשאר האיחוד האירופי, אזור שנגן ובריטניה ב -1 ביוני. כל מי שמגיע ממדינות עם שיעור זיהום גבוה יצטרך להיכנס לבידוד של 14 יום. משמעות ההנחיות: בידוד 14 יום בכניסה למדינה.

בולגריה

בולגריה פתחה את גבולותיה ב -1 ביוני לאזרחי מדינות האיחוד האירופי, בריטניה, סן מרינו, אנדורה, מונקו, הוותיקן, סרביה וצפון מקדוניה, כמו גם לעובדים רפואיים ובני משפחה של אזרחים בולגרים, כפי שמופיע באתר הממשלתי… נוסעים מבוסניה והרצגובינה ומונטנגרו מורשים אף הם להיכנס לבולגריה. אזרחי בלגיה, פורטוגל, שוודיה ובריטניה חייבים לבודד את עצמם במשך 14 יום. כל תייר ממדינה אחרת חייב תצהיר על בריאות ומצב החשיפה שלו מהמקום בו היה וזה יבחן לפני מתו אישור כניסה. משמעות ההנחיה: רק ישראלים בעלי דרכון אירופאי יכולים לנחות או להיכנס לבולגריה.

בוסניה הרצגובינה

הגבול פתוח כרגע רק לאזרחי קרואטיה, מונטנגרו וסרביה השכנות – כניסה של אזרחי מדינות אחרות אסורה למעט נהגי משאיות, אזרחי המדינה ודיפלומטים. משמעות ההנחיה: אין כניסה לישראלים.

בלגיה

גבולות עם האיחוד האירופי כמו גם בריטניה וארבע מדינות שנגן האחרות (שוויץ, ליכטנשטיין, איסלנד ונורבגיה) נפתחו מחדש. אין צורך בהסגר או אישור בריאות. נסיעות לא חיוניות אל ומחוץ לאיחוד האירופי ומדינות שנגן נותרו אסורות עד 1 ביולי. משמעות ההנחיה: רק ישראלים בעלי דרכון אירופאי יכולים לנחות או להיכנס לבלגיה לפחות עד 1 יולי.

בריטניה

הגבולות פתוחים לכל מאז 8 ביוני, אבל מבקרים מחו"ל נדרשים להסגר של 14 יום שעליהם למסור בכניסה למדינה, היכן מתכוונים להיות בתקופת הסגר. כל 3 שבועות יבחנו הצעדים ויותאמו. פרטים בקישור…

פני אשת החירות הן פניה של אימו של ברתולדי, פנים אלזסיות טיפוסיות (צילום דני בר)

גרמניה

אזרחי האיחוד האירופי, שוויץ, נורבגיה, איסלנד, ליכטנשטיין ובריטניה מורשים להיכנס ללא הגבלה. עם זאת, גרמניה החליטה להאריך עד 31 באוגוסט את אזהרותיה על נסיעה מחוץ לאיחוד. אלה שכן נכנסים חייבים להסגר במשך 14 יום. משמעות ההנחיה: רק ישראלים בעלי דרכון אירופאי יכולים לנחות או להיכנס לגרמניה.

דנמרק

החל מ -15 ביוני תיירים מגרמניה, נורבגיה ואיסלנד מורשים לנסוע לדנמרק אך עליהם להציג תיעוד של הזמנת מלון תקפה עם הגעתם. אזרחי מדינות אחרות עדיין לא מורשים להיכנס לדנמרק, שהטילה את אחד מתנאי הסגר המוקדמים והקפדניים ביותר באירופה.

משמעות ההנחיה: רק בעלי דרכון גרמני, נורבגי או איסלנדי.

הולנד

הולנד מגבילה את הנסיעות הלא חיוניות מאנשים ממדינות שלישיות עד 1 ביולי, אולם אזרחי האיחוד האירופי – כולל אזרחים בריטים – יכולים כעת להיכנס למדינה. תיירים מבריטניה ושוודיה קוראים לבידוד עצמי במשך 14 יום. משמעות ההנחיה: רק ישראלים בעלי דרכון אירופאי והנוספים, יכולים לנחות או להיכנס.

הונגריה

הונגריה פתחה את גבולה עם אוסטריה, סלובקיה, קרואטיה, צ'כיה, סלובניה וסרביה ב- 12 ביוני ללא צורך להיכנס להסגר. אזרחי בולגריה יכולים להיכנס לצרכי עסקים בלבד. משמעות ההנחיה: רק ישראלים בעלי דרכון של המדינות הנ"ל יכולים לנחות או להיכנס להונגריה.

ויטנאם

על פי התראה מארגון התעופה האזרחית הבינלאומי (ICAO) שנכנס לתוקף מה-16 ליוני עד ספטמבר 16, וייטנאם עדיין לא מאפשרת לנוסעים לנסוע לויטנאם.

יוון

הוחל בנסיעות תיירות ממדינות האיחוד ב- 15 ביוני, כאשר טיסות נוחתות באתונה ובסלוניקי למעט המגיעים מאיטליה, ספרד, הולנד או שוודיה, שיעברו בדיקות רפואיות של חום ובדיקת קורונה עם הגעתם עד ה -30 ביוני, כאשר הרשויות מדגישות כי יש צורך בשהיית לילה בהסגר ורק אם הבדיקה שלילית, המטיילים יכולים להמשיך ליעדם הסופי. רק נסיעות חיוניות מאלבניה וצפון מקדוניה מותרות תוך שמירה על איסור נסיעה מבריטניה וטורקיה וכל המבקרים נתונים לבדיקת מדגם. ב -1 ביולי יחלו טיסות בינלאומיות לכל שדות התעופה ונמלי הים ביוון ולכל הנוסעים בכפוף לבדיקות אקראיות עם הגעתם. משמעות ההנחיה: רק ישראלים בעלי דרכון אירופאי יכולים לנחות או להיכנס ליוון.

תהלוכת פסטנכט לוצרן, שויץ (צילום אורי מלצר)

לוכסמבורג

 
- פרסומת -

 

גבול לוקסמבורג עם גרמניה נפתח מחדש ב- 15 במאי והנסיעות לא הוגבלו עם מדינות אירופיות אחרות, אם כי נסיעות מחוץ לאירופה אסורות. משמעות ההנחיה: רק ישראלים בעלי דרכון אירופאי והנוספים, יכולים לנחות או להיכנס.

לטביה

לטביה פתחה את גבולותיה עם שכנותיה הבלטיות (אסטוניה וליטא) ב- 15 במאי. מאז ה -1 ביוני הגבול חופשי עם ליטא. החל מה -3 ביוני, תושבי מדינות האיחוד האירופי ותושבי שוויץ, איסלנד, נורבגיה וליכטנשטיין רשאים להיכנס בלי סגר של 14 יום. משמעות ההנחיה: רק ישראלים בעלי דרכון אירופאי והנוספים, יכולים לנחות או להיכנס ללטביה.

ליטא

ליטא פתחה את גבולותיה לאזרחים מהאיחוד האירופי, שוויץ ובריטניה וללא צורך בבידוד. משמעות ההנחיה: רק ישראלים בעלי דרכון אירופאי והנוספים, יכולים לנחות או להיכנס.

מונטנגרו

הכניסה למונטנגרו מותרת ללא הסגר, כל עוד אתם מגיעים ממדינה עם קצב הדבקה פחות מ- 25 לכל 100,000 תושבים (כלומר 2250 נדבקים ביום, בישראל). ממשלת מונטנגרו מקפידה על רשימה מעודכנת של מדינות שמותר לאנשים להיכנס אליהן. הרשימה מעודכנת בקישור…

מלטה

מלטה הייתה המדינה הראשונה באירופה שאסרה טיסות מאיטליה, ספרד, צרפת, גרמניה ושוויץ, ב- 10 במרץ. משרד התיירות במלטה הודיע כי יפתח מחדש את התיירות ב -1 ביולי. בתאריך זה ייפתחו גבולות למטיילים מגרמניה, אוסטריה, קפריסין, שוויץ, האיים האיטלקיים סיציליה וסרדיניה, איסלנד, סלובקיה, נורבגיה, דנמרק, הונגריה, פינלנד, אירלנד, ליטא, ישראל, לטביה, אסטוניה, לוקסמבורג, צ'כיה, איטליה, צרפת, פולין, ספרד, קרואטיה ויוון. עם זאת, ההגבלות על טיסות מאזורים מסוימים בצרפת, ספרד ואיטליה ימשיכו לחול עד 15 ביולי, כאשר צפויים לבטל את מגבלות הטיסות. משמעות ההנחיות: ישראלים יכולים לטוס למלטה החל מ-1 ביולי.

ויטוריוסה Vittorios ומבצר סנט אנג'לו Fort St. Angelo מלטה (צילום דני בר)

נורבגיה

נורבגיה סגרה את גבולותיה ורק מטיילים מדנמרק, איסלנד ופינלנד מורשים להיכנס חופשי. נורבגיה תחליט עד 20 ביולי האם מטיילים ממדינות אחרות ומאילו מדינות אם בכלל יורשו להיכנס. המדינה ממליצה שכל הנסיעות הבינלאומיות הלא חיוניות למדינה ידחו עד לאחר 20 באוגוסט. בנורבגיה יש כיום הסגר של 10 יום למי שחוזר מכל הנסיעות הבינלאומיות. משמעות ההנחיה: עד 20 ביולי אין כניסה. עדכונים בקישור…

סלובניה

סלובניה פתחה מחדש את הגבולות לאזרחים המגיעים מ -18 מדינות ב -15 במאי, כולל מדינות שכנות כמו אוסטריה, קרואטיה והונגריה. מונטנגרו ואיטליה נוספו לרשימה זו החל מה 15- ביוני. רשימה מעודכנת של המדינות המורשות בקישור… משמעות ההנחיה: רק ישראלים בעלי דרכון של המדינות הנ"ל יכולים לנחות או להיכנס.

סלובקיה

סלובקיה פתחה מחדש את גבולותיה לאוסטריה, צ'כיה, הונגריה, גרמניה, ליכטנשטיין, שוויץ, סלובניה, קרואטיה, בולגריה, יוון, קפריסין, מלטה, אסטוניה, לטביה, ליטא, פינלנד, נורבגיה, דנמרק ואיסלנד ב -10 ביוני. משמעות ההנחיה: רק ישראלים בעלי דרכון של המדינות הנ"ל יכולים לנחות או להיכנס.

עגלת מזנון בבוקריה (צילום יח"צ)

ספרד

ספרד מתכננת לפתוח את גבולה למדינות אזור שנגן ב -21 ביוני. פורטוגל היא חריג לכך, והגבול עם פורטוגל אמור להיפתח מחדש ב -1 ביולי. הגבול עם צרפת ופורטוגל נסגר מאז 17 במרץ, ומאפשרים גישה רק לאזרחים ספרדים, לאנשים המתגוררים בספרד, אנדורה או גיברלטר. נכון לעכשיו, אנשים שנכנסים לספרד חייבים להסגר של 14 ימים מהגעתם. הגבולות למדינות שאינן האיחוד האירופי צפויים להיפתח מחדש ב -1 ביולי. משמעות ההנחיה: רק ישראלים בעלי דרכון של המדינות הנ"ל יכולים לנחות או להיכנס.

סרביה

גבולות פתוחים. משמעות ההנחיה: רק ישראלים בעלי דרכון אירופאי, יכולים לנחות או להיכנס.

פולין

גבולות פתוחים וטיסות חופשיות לכל מדינות האיחוד האירופאי. משמעות ההנחיה: רק ישראלים בעלי דרכון אירופאי והנוספים, יכולים לנחות או להיכנס.

פורטוגל

אזרחי מדינות האיחוד, אזור שנגן ונוסעים בטיסות מבריטניה, ברזיל, קהילת מדינות השפה הפורטוגזית, ארה"ב, קנדה, ונצואלה ודרום אפריקה מותרת כניסתם למדינה ללא הגבלות.

משמעות ההנחיה: רק ישראלים בעלי דרכון אירופאי והנוספים, יכולים לנחות או להיכנס.

פינלנד

פינלנד מאפשרת לנוסעים מנורבגיה, דנמרק, איסלנד, אסטוניה, לטביה וליטא החל מה- 15 ביוני וממליצה לא לנסוע לשאר המדינות. אנשים הנוסעים ממדינות אלה גם לא יצטרכו להסגר. נסיעות למטרות עבודה או ביקור משפחתי אפשריות משאר מדינות האיחוד האירופי. הגבולות עם מדינות שאינן האיחוד האירופי יישארו סגורים עד 14 ביולי לפחות. משמעות ההנחיות: כניסה רק עם דרכון ממדינה אירופאית שברשימה.

הקתדרלה של הלסינקי, פינדלנד (צילום דני בר)

צ'כיה

צ'כיה פתחה את גבולה עם סלובקיה ב- 27 במאי, אך עם מגבלות. הגבול עם אוסטריה וגרמניה נפתח מחדש ב- 5 ביוני, 10 ימים מוקדם מהצפוי. מדינות האיחוד האחרות חולקו לקבוצות צבעוניות התלויות בסיכון: ירוק, כתום ואדום. החל מה- 15 ביוני, תושבי צ'כיה ואזרחי האיחוד האירופי ממדינות ירוקות: מדינות על הגבול המזרחי של צ'כיה כמו פולין, אוקראינה ובלרוס, המדינות הבלטיות, פינלנד ונורבגיה נכנסים ויוצאים ללא הגבלות.

המדינות מהקבוצה הצהובה, הכוללת: צרפת, איטליה וספרד, חייבים לקבל אישור בריאות תקף כדי להיכנס. מדינות אחרות נדרשות לתנאי בדיקה והסגר וזה כולל גם את בריטניה ושבדיה – שתי המדינות האדומות באירופה. משמעות ההנחיה: רק ישראלים בעלי דרכון אירופאי יכולים לנחות או להיכנס לצ'כיה.

צרפת

מטיילים ממדינות חברות באיחוד האירופי כמו גם מאנדורה, איסלנד, ליכטנשטיין, מונקו, נורבגיה, סן מרינו, שוויץ והוותיקן, רשאים לבקר בצרפת מאז 15 ביוני ללא אישור בריאות או כל סוג של הסגר בעת ההגעה. אולם הנוסעים מספרד ובריטניה מתבקשים להיכנס להסגר מרצון, גבולות בינלאומיים עם מדינות מחוץ לאיחוד האירופי "בהן נשלטה המגיפה" ייפתחו מחדש 1 ביולי. משמעות ההנחיה: רק ישראלים בעלי דרכון אירופאי יכולים לנחות או להיכנס לצרפת.

קפריסין

קפריסין חידשה את נסיעות התיירים ב- 9 ביוני לאחר שסגרה את גבולותיה במשך כמעט שלושה חודשים. המדינה תכסה גם את עלויות הבריאות במקרה של התפרצות חוזרת של נגיף קורונה. הרשויות יצרו שתי רשימות של מדינות. מטיילים ממדינות קטגוריה A: אוסטריה, בולגריה, קרואטיה, צ'כיה, דנמרק, אסטוניה, פינלנד, גרמניה, יוון, הונגריה, לטביה, ליטא, לוקסמבורג, מלטה, נורבגיה, סלובקיה, סלובניה ושוויץ – אין מגבלות. אלה ממדינות קטגוריה B: ישראל, פולין ורומניה – חייבים להציג תעודת בריאות שאינה בת יותר משלושה ימים. נסיעות ממדינות האיחוד האחרות שאינן כלולות ברשימות מותרות רק במקרים חריגים ומחייבות אישור ממשלתי. אלה כוללים את שני שוקי התיירות העיקריים במדינה, בריטניה ורוסיה. עם זאת, טיסות מבריטניה עשויות להתחיל מחדש באמצע יולי, וכמה שבועות לאחר מכן מרוסיה. אזרחי ארה"ב, צרפת, ספרד ואיטליה נותרו מודרים עד להודעה חדשה. משמעות ההנחיה: בעלי דרכון ישראלי חייבים בדיקת קורונה שנערכה עד לפני 3 ימים.

קרואטיה

קרואטיה פתחה את גבולותיה באמצע מאי ללא הגבלה לאזרחים מצ'כיה, הונגריה, אוסטריה, אסטוניה, לטביה, ליטא, פולין, סלובניה, גרמניה וסלובקיה. מתאריך 15 ליוני קרואטיה פתחה מחדש את גבולותיה לכל אזרחי האיחוד האירופי, כולל מבריטניה, ללא כל התחייבות להסגר. משמעות ההנחיה: רק ישראלים בעלי דרכון אירופאי יכולים לנחות או להיכנס לקרואטיה.

רומניה

תיירים המגיעים מאוסטריה, בולגריה, צ'כיה, קפריסין, קרואטיה, שוויץ, גרמניה, יוון, איסלנד, לטביה, ליכטנשטיין, ליטא, מלטה, נורבגיה, סלובקיה, סלובניה והונגריה יכולים להיכנס ללא צורך בהסגר. תיירים שמגיעים ממדינות האיחוד האירופי / EEA / שנגן שלא צוינו לעיל, עדיין צריכים לבודד את עצמם במשך 14 יום. הטיסות למספר מדינות אירופיות בהן בלגיה, צרפת, איטליה, ספרד, גרמניה, אוסטריה, הולנד ובריטניה נותרות מושעות. משמעות ההנחיה: רק ישראלים בעלי דרכון אירופאי והנוספים, יכולים לנחות או להיכנס.

רוסיה

אין עדיין תאריך מוגדר לחידוש הטיסות הבינלאומיות, שהופסקו בסוף מרץ.

שבדיה

שבדיה מגבילה כניסה למדינה. הגבלה זו נכנסה לתוקף ב -19 במרץ והיא הוארכה עד 30 ביוני. משמעות ההנחיה: אין כניסה לתיירים

שוויץ

שוויץ, שהכניסה את בקרת הגבולות כבר ב- 13 במרץ, פתחה מחדש את הגבולות לכל מדינות האיחוד, בריטניה, נורבגיה, איסלנד וליכטנשטיין ב -15 ביוני, במקום 6 ביולי כמתוכנן. תיירים או מבקרים אחרים יכולים לטוס לשדות התעופה בציריך, ז'נבה ובאזל. הרשויות בשוויץ לא הטילו אמצעי הסגר על אנשים שנכנסים למדינה. עם זאת, עליכם לציית לכללי ההיגיינה וההתרחקות החברתית של הממשלה. משמעות ההנחיה: רק ישראלים בעלי דרכון של המדינות הנ"ל יכולים לנחות או להיכנס.

לפוסט הזה יש 41 תגובות

 1. שושנה

  שלום דני,
  רוצה לטוס לבלארוס מינסק , האם אני צריכה בדיקת קורונה להראות בשדה התעופה שלנו ?

  תודה על מענה מהיר ככל האפשר ,
  שושנה

  1. Dany Bar

   נכון להיום, כל מי שטס צריך להציג בדיקת קורונה שלילית כבר בכניסה לנתב"ג. בנוסף, חברת התעופה דורשת זאת וגם מדינת הכניסה ידרשו ועל כן תוצאות הבדיקה צריכים להיות במסמך באנגלית.
   אפשר להזמין תור לבדיקה בנתב"ג וזה יספק גם על מנת להכנס למתחם טרמינל 3.
   הערה: החל משבוע הבא, כל מי שחוזר מחו"ל יחוייב בבידוד !!!

   1. שושנה

    תודה על התשובה .
    שבת שלום

 2. DANI NEIFELD

  דני שלום : יש לנו נכדות בפולין שלא ראינו שנה . רוצים לטוס לאירופה – למדינה הכי קרובה לפולין גיאוגרפית המאפשרת כניסה עם דרכון ישראלי . (לאשתי דרכון אנגלי אבל לי רק ישראלי ) הבן ומשפחתו יגיעו אלינו באוטו. מתכננים על אמצע נובמבר. לתקופה של שבוע אלא אם היעד מחייב שהייה של יותר. אין לנו בעייה לחזור לבידוד בארץ. הואיל ואירופה מתאדמת וישראל מתיירקת – כבר אננו יודעים מה האפשרויות. נשמח להיעזר בשרותכם. דידי ודני

  1. Dany Bar

   פולין גדולה כך שתלוי אם יגיעו לגרמניה, צ'כיה או לבלטיות.
   בכל מקרה תצטרכו בדיקת קורונה שלילית.
   רכשו כרטיסי טיסה ולפי היעד תקבלו תידרוך מחברת התעופה.
   חשוב לדעת שגם ממועד הרכישה ועד מועד הטיסה יכולות להשתנות ההנחיות על כל המשתמע מכך

 3. מוטי

  דני עבודה מצויינת ויסודית רציתי לשאול בתכלס לאיפה יכולים ישראלים בלי דרכון נוסף לצאת בלי בדיקת קורונה לא משנה לי הבידוד אחר כך

  1. Dany Bar

   אף חברת תעופה לא תאשר לטוס ללא בדיקת קורונה שלילית (ולסכן את הנוסעים והצוות) !!!

 4. צחי

  גאוני לכתוב בלי תאריך, שיאפשר לדעת למתי זה מעודכן

 5. שני

  כתבה מעולה!!!!
  תודה רבה לך!!

  אפיץ אותה ואתן לך כמובן את כל הקרדיט!!
  מדהים ושוב תודה!!

 6. אקיבה

  היי דני בר חג שמח. אני לגמרי עבדתי את זה: הבנתי נכון שלא אוכל להכנס לא לאוסטריה (תכננתי את זה לפני שהיא הפכה ל כיפה אדומה") ולא לגרמניה גם אם אני מחזיק ביד אישור בדיקת קוביד??במקרה שיש לי רק אזרחות משלנו?? תודה

  1. Dany Bar

   נכון להיום, אף אחד לא רוצה לקבל אזרחי מדינה אדומה בכלל וישראל בלבד.

 7. ערן

  שלום דני,

  לי ולבת זוגתי יש אזרחויות אירופאיות,
  לאיזה מדינות באירופה אנחנו נוכל להיכנס ללא צורך בבידוד? (ניסיתי לבדוק לבד אבל המידע מאוד מבלבל)
  חשבנו על איטליה או אנגליה אבל פתוחים לעוד מקומות העיקר שלא נצטרך בידוד בכניסה למדינה האירופאית.

  1. Dany Bar

   כנס למאמר השני ( קישור בפוסט וגם כאן בתגובות) שם יש לינק לאתר דינמי מעודכן כל יום. בארץ מעדכנים פעם בשבועיים לחלק מהמדינות הירוקות יהפכו אדומות מצחקק 22 לאוקטובר

   1. אוהד

    אהלן דני,
    אשמח לדעת האם בעלי דרכון ארופאי יכולים כעת לטוס, למרות הסגר. לא מצאתי מידע ברור בנושא. תודה מראש!.

    1. Dany Bar

     בעל דרכון ישראלי חייב לצאת מישראל עם הדרכון הישראלי (ובחו"ל יכול להציג איזה דרכון שהוא רוצה).
     לפי ההנחיות הסגר, רק מי שרכש כרטיס לפני יום שישי האחרון יוכל להציגו עם מועד הרכישה (עליו להוכיח מועד הרכישה) ואוז יוכל לטוס.

 8. מגי רוזנברג

  וואו, איזה בלוג!! תודהה!!
  אנחנו, בספונטניות, רוצים לצאת לטיול של 3 שבועות- מיידי!
  לא ככ אכפת לנו מבידוד בחזרה שלנו ארצה, אבל לא יכולים לבזבז מה 3 שבועות שיש לנו לטייל בבידוד במדינת היעד.
  איני מצליחה למצוא מידע על כל היעדים (מזרח, דרום אמריקה…) יש לך רעיונות איך אני מוצאת את המידע על ההגבלות במידנות היעד?
  (אנחנו בעלי דרכון אמריקאי בנוסף לישראלי, אם זה משנה..)
  אוהבים ים, גלישה, צלילה, אהבה, קרנבל וכדורגל…
  תודה,
  מגי והחברה 16,17,24
  0547536117

  1. Dany Bar

   בפוסט מעלה יש קישור למנגנון שיעזור לכם המדינות שבאותו בחשבון לבעלי דרכון אמריקאי. תכניסו את הדרכון שלכם ואז כנסו למדינות שבע לכם ותראו מה המגבלות העדכניות. זה מתעדכן כל הזמן

   1. דוד

    תוכל לפרסם את הלינק כאן? לא מצאתי אותו בפוסט. תודה

 9. עומרי

  אם אני בעל דרכון קנדי האם יש משהו שמונע ממני להיכנס לאירופה מישראל. כלומר אם אבצע בדיקת קורונה בארץ האם אוכל להיכנס לאירופה עם דרכון קנדי?

  1. Dany Bar

   נכון להיום רוב מדינות אירופה ירשו להכנס עם בדיקה לבעל דרכון קנדי. חובה לבדוק בקישור בכתבה מעלה, שבו יש מנוע חיפוש של יעד טיסה וזהות הנוסע. זה לינק שמתעדכן כל יום. החשוב הוא אם טס לאירופה – לאיפה באירופה.

 10. יוסי

  א. תודה על המענה המורחב ממש עבודה למופת
  ב. האם עם דרכון אנגלי ניתן להיכנס ללטביה ?

  1. Dany Bar

   בכתבה יש קישור למידע בין מדינות שונות. כנס והגדל הדרכון שלך והיעד ותקבל תשובה עדכנית לאותו יום

 11. יונתן שוורבצרג

  אני בעל דרכון אירופאי שטס לצ'כיה (דרך מעבר באוסטריה).
  האם אני מעבר לבדיקה שאני מחוייב אליה כשאגיע לצ'כיה, האם אני עדיין מחוייב לעבור בדיקת קורונה בארץ גם לפני הטיסה? אם כן, איפה זה כתוב?

  1. Dany Bar

   אתה יוצא מישראל לאוסטריה וכל נטסים לאוסטריה צחויבים להביא בדיקה תקפה כי אתה עלול להשאר בארץ ולא יעלו אותך לטיסה. בצ'כיה יש דרישות שלהם לגבי נכנסים. נכון להיום אם לא יעלו על זה שאתה מגיע מישראל (וזה בספק שלא ידעו על זה) יתכן שלא ידרשו בדיקה. אבל אם ידעו שהגעת מישראל, ידרשו הבדיקה.

 12. חוה

  חוה.
  ראשית תודה על הטיפים המועילים.
  בעלי ואני בעלי דרכונים אירופאים . מתכננים לנסוע דרך גרמניה לאוסטריה.לבצע בדיקת קורונה בארץ טרם הנסיעה.
  חשבנו לנסוע משם לדולומיטים האיטלקים.האם תתאפשר לנו כניסה מאוסטריה לאיטליה.,ללא צורך בבידוד באיטליה.
  מסובך..
  תודה.

  1. Dany Bar

   נכון להיום, להיכנס לאיטליה לא תהיה בעיה. לחזור לאוסטריה תצטרכו בדיקות חדשות ואולי אף בידוד באוסטריה. לא מומלץ

 13. שרה

  שלום רב. שמי שרה ואני עם בעלי עתידים לטוס ל וינה אוסטריה דרך גרמניה .לאחר עשרות טלפונים הבינו שניתן לעשות בדיקת קורונה בשדה התעופה ב וינה תמורת תשלום ואם התוצאה תקינה אפשרי להיכנס לאוסטריה בלי צורך בבידוד. שחכתי לציין שיש לנו גם דרכון רומני כלומר אירופאי. מה דעתך, זה נכון?
  ועוד שאלה בבקשה, בהמשך לאחר שבועיים היינו רוצים להיכנס מאוסטריה ל שוויץ…מה אתה יודע בקשר לנוהלי כניסה, הפעם כניסה במכונית.
  סליחה על הפרעה אבל פשוט אנחנו מודאגת מאד וקשה להבין מה אתר האינטרנט כל הדרישות. תודה רבה.

  1. Dany Bar

   למיטב ידיעתנו תוכלו להכנס ואמנם בוינה יש בדיקה מהירה, בתשלום. לגבי שוויץ זו מדינה שלא באיחוד האירופאי ותעברו ביקורת גבולות שמן הסתם תחויבו להראות כל הבדיקות. חלק משוויץ הוא אדום (האדום האיטלקי) נכון להיום ועל כן לא ברור מה תהייה המדיניות כשתגיעו לשם.
   כנסו לקישור זה ותדעדכנו על ההנחיות נכון להיום (מתעדכן כל יום)
   https://www.danybar.co.il/israel-flight-regulations-covid19

 14. יעל

  שלום, עם דרכון אירופאי (צרפתי) ,מכניסים מישראל? יש בידוד? מה החוקים לגבי צרפת לבאים מישראל עם דרקון צרפתי?

  1. Dany Bar

   בעל דרכון אירופאי יכול לטוס לאירופה ולהכנס לכל מדינות אירופה. יתכן שיצטרך להכנס לבידוד כי ישראל מוגדרת מדינה אדומה, עדיין

 15. יואל

  שלום. מה מדיניות החברות תעופה הטורקיות נכון לעכשיו? חבר היה אמור לטוס עם פגסוס וסירבו להעלות אותו בלי תוצאות בדיקת קורונה שמיועדת לטורקיה ( לא הועיל לו תוצאות בדיקה שגרתית של הקופ"ח) איך זה עובד?
  תודה.

  1. Dany Bar

   ממליץ לא לטוס באף חברה טורקית כי המדיניות נקבעת אל פי באיזה צד התעורר ארדואן ומה יש לו היום נגדישראל וישראלים.
   יש מספיק חברות טובות ואמינות יותר

 16. בובי

  שלום, אם טסים מאנגליה עם דרכון ישראלי,
  לאיזו מדינות באירופה ניתן להיכנס לדוגמא צרפת איטליה אמסטרדם

  1. Dany Bar

   היי. נכון להיום ההגבלות הן לפי הדרכון ולא מקום המגורים או השהייה ובודאי לא מקום ההמראה של הטיסה.
   מדינות האיחוד האירופאי מאפשרות מעבר חופשי ביניהן לבעלי דרכון אירופאי בנוסף לנורבגיה ודנמרק. בריטניה גם נכון להיום.
   במידה ותסעו ברכב אף אחד לא יעכב אותכם ויבדוק דרכון, בטיסה, לא בטוח שלא יבדקו

 17. אורית מרשנד

  דני שלום, לבעלי דרכון גרמני. מעוניין לטוס לניס לבקר את בתנו שגרה שם.האם צריך להיכנס לבידוד בניס? האם ייש מגבלה כל שהיא בקשר לשהייה שם?
  מעוניין לסיוע לעשרה ימים.
  תודה מראש, אורי

  1. Dany Bar

   למיטב ידיעתי, נכון להיום, הצרפתים מחייבים את הבאים מישראל (מדינה אדומה) שבועיים בידוד. כנ"ל גם בחזרה לישראל נכון להיום יש צורך בבידוד שבועיים – סה"כ 4 שבועות בידוד

 18. ענת מל

  אני בעלת דרכון אירופאי ויכולה להבנתי לטוס לאירופה.
  קראתי שבן זוגי יכול להצטרף אלי עם דרכון ישראלי בהוכחת נישואין. האם זה נכון? איפה אפשר לברר?
  תודה

  1. Dany Bar

   בעלי דרכון אירופאי יכולים להכנס לאירופה אבל יתכן שיחויבו בבידוד בנוסף להוכחת בדיקת קורונה שלילית מה-72 שעות האחרונות לפני הנחיתה (בדיקה פרטית על חשבון הנוסע).
   יש מדינות שיאפשרו גם לבן זוג ישראלי להכנס באותם תנאים. כל מדינה עם מדיניות אחרת.
   יותר מכך, ההנחיות משתנות חדשות לבקרים וממועד הזמנת הטיסה עד הטיסה עלולים להשתנות עקב שינוי מצב התחלואה בארץ או במדיהת היעד.
   נכון לסוף יולי רק לסלובניה וקרואטיה יש אפשרות כניסה וליוון וקפריסין יש שמועות שיהיה אפשר בימים הקרובים.
   בנוסף, יש לשים לב שיתכן בחזרה לארץ יהיה צורך להכנס לבידוד

 19. Odette Yechezkel

  תודה רבה דני על סקירה מקיפה וחשובה

כתיבת תגובה