יוצאים לטיול קמפינג? רשימת ציוד החובה – לפניכם!

בזכות משבר הקורונה (כן, בזכות), המון אנשים גילו את פעילות הפנאי המלהיבה והמרגשת – קמפינג! במשך חודשים ארוכים בתי המלון היו סגורים, כך שאנשים שרצו לנפוש וליהנות מפעילות פנאי, יצאו לבלות בטבע. אם תחילה הקמפינג נחשב לתחליף ללינה בבית מלון, הרי שכעת רבים מעדיפים לצאת לטבע וליהנות מחוויה אותנטית, ייחודית, מאתגרת ו"טבעית".

קמפינג לילי (צילום Pixabay)

אם כבר יצאתם בחייכם לקמפינג ובעיקר אם לא, אנו שמחים לשתף אתכם ברשימת ציוד החובה! מובן כי בהתאם לכמות המשתתפים, אורך המסלול, מקום הלינה ומספר הלילות, רשימת הציוד עשויה להשתנות. אז מה עליכם לרכוש טרם יציאתכם לקמפינג ומדוע לא כדאי להתפשר על איכות הציוד?

מתכננים יציאה לקמפינג? זהו הציוד הבסיסי שעליכם לרכוש!

כבר ידוע לכם מיהו הרכב המטיילים, לכמה זמן אתם נוסעים ובאיזו עונה? אתם מוכנים לעשות את הצעד הבא לקראת פעילות הטבע שלכם ולרכוש את הציוד. אז מה כדאי לרכוש?

 
- פרסומת -

 
  • תרמיל / תיק גב – פריט החובה הראשון והבסיסי ביותר הוא תיק הגב / תרמיל. כשאתם משווים בין התיקים/תרמילים, העניקו חשיבות גדולה בעיקר לשני פרמטרים: משקל התיק ומהו המשקל המקסימלי שניתן להעמיס עליו.
  • מנעול לתיק – זהו אולי לא הדבר הראשון שתחשבו עליו בהקשר של קמפינג, אך מומלץ מאד לרכוש מנעול. את השטח תחלקו ככל הנראה עם מטיילים נוספים שאינכם מכירים. בכדי להעצים את תחושת הביטחון שלכם ובכדי להפחית את הסבירות לגניבות, רכשו מנעול לכל תיק.
  • ציוד לבישול – אולי תופתעו, אך לא רק שניתן להכין אוכל בשטח, אלא גם להכין אוכל טוב. הודות לציוד הבישול המותאם לטיולי קמפינג, תוכלו להתפנק בארוחות נפלאות גם בטבע. מומלץ בעיקר להצטייד בגזיה, סט סירים, קומקום ואפילו כיור מתקפל.
  • שק שינה ואוהל – בהנחה וצפויה לכם לינה בטבע, עליכם להצטייד גם בשק שינה ובאוהל. ישנם אלו שרוכשים אך ורק שק שינה, זאת מאחר והם רוצים ליהנות מחוויה אותנטית-טהורה של לינה תחת כיפת השמיים. עם זאת, בכדי שתוכלו בכל זאת ליהנות מפרטיות, מומלץ להצטייד גם באוהל.

אל תתפשרו על ציוד איכותי ועמיד לקמפינג

לא נפתיע אתכם כי רכישת הציוד לקמפינג מותנית בהשקעה כספית. עם זאת, אולי כן נפתיע אתכם כי בהחלט לא כדאי להתפשר על איכות הציוד במטרה להוזיל עלויות. מדוע? מסיבה פשוטה: כשאתם יוצאים לקמפינג, צפויה לכם שהות ארוכה בשטח הכוללת גם לינה. הציוד שתרכשו אמור לשרת אתכם בתנאי טבע, כך שהוא חייב להיות איכותי ועמיד. תיק שנקרע בעיצומו של המסלול, פנס שמפסיק לעבוד בשעת לילה או אוהל שמתפרק עוד לפני שסיימתם לבנות אותו, עלולים לפגוע בחוויה שלכם ולהחזיר אתכם לביתכם מוקדם משתכננתם.

ב"כוכב הצפון", תוכלו לרכוש את כל פריטי החובה לקמפינג – מביגוד תרמי ועד ריהוט שטח. זכרו: חוויית הקמפינג שלכם תעוצב גם ע"י הציוד – השקיעו בו!

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך: