חדש על המדף של דני בר 3/2020

מתחמי אוכל חדשים ||| דילים ומבצעים לסוף השנה ||| סקר TGI וסיכום שנת 2019 ||| מוצרים חדשים ולילדים ומבוגרים ||| מיצובישי, קטנועים ועוד ||| לשאר החידושים והחדשות בהמשך…

חדש

סוהם SOHAM עם מצעי סאטן ופֶּרְקָל איכותיים במגוון צבעים וסגנונות עדכניים

מצעי סאטן של סוהם (צילום גל דה-לנג)

המותג הישראלי מציע מגוון מוצרי איכות עדכניים ורענון לחדר השינה וחדר הרחצה.

מצעי סאטן: עשויים מ-100% כותנה מזן פימה, בעלת סיבים ארוכים, צפיפות חוטים של 500 לאינץ', עם שמונה אופציות לצבעים ושש אופציות לגדלי מזרן, תוצרת ישראל. החל מ-299 שקלים לסט שלם.

מצעים באריגת פֶּרְקָל: עשויים מ- 100% כותנה מזן פימה בעלת סיבים ארוכים, צפיפות 270 לאינץ', עם חמישה סגנונות וצבעים ושבע אופציות לגדלי מזרן, תוצרת ישראל. החל למ-219 שקלים לסט שלם.

כל המוצרים של סוהם מגיעים עם התחייבות לשביעות רצונכם וכך אימצה החברה מדיניות החזרות שמאפשרת לצרכנים להיות בטוחים לגמרי ברכישתם. הלקוחות נהנים מתקופת ניסיון של עד 90 ימים בכל רכישה, ואם אינם מרוצים מהמוצר מכל סיבה שהיא, ייאספו שליחי חברה את המוצר ללא כל תשלום, והתשלום המלא תמורת רכישתם יוחזר, או שהמוצר יוחלף במוצר אחר.

המצעים של סוהם מיוצרים בישראל במפעל הטקסטיל האחרון שנותר בישראל, ואשר שמו הולך לפניו בעולם כיצרן של מצעי יוקרה למותגי עלית.

בזכות מודל פעולה אינטרנטי יעיל והקירבה למפעל, סוהם יכולה להציע בישראל מצעים ברמה הגבוהה ביותר, כזו שהיתה עד עכשיו שמורה בעיקר לייצוא לארה״ב ואירופה, ובמחירים נוחים, המקבילים או אף נמוכים ממחירם של מצעים מאיכות נמוכה יותר, המיובאים מסין או הודו.

מצעים למזרנים עבים: בארץ הגובה המקובל לסדינים הוא 30 ס״מ, שמתאים למזרנים עד גובה 28 ס״מ. סוהם מציעה אפשרות לרכישת מצעים בגובה 38 ס״מ, שמתאימים למזרנים עבים או למי שמשתמש בשכבת נוחות מעל המזרן.

מצעים במידה 140/190: הסטנדרט לסדין זוגי בארץ הוא 160/200. סוהם מציעה גם מצעים התפורים עבור מזרנים במידה 140/190, שהיא מידת המזרן הפופולרית ביותר בישראל. סדין במידה הנכונה יושב יפה יותר על המזרן מאשר סדין גדול מדי וגם עולה פחות.

מצעי סאטן של סוהם (צילום דרור כץ)

שאלות ותשובות אודות המצעים של SOHAM – סוהם:

 • מהי משמעותה של המילה "יד" בעולם הטקסטיל? המונח הוא אולי לא מוכר, אבל הוא המשמעותי מכולם: המונח "יד" מתייחס לתחושה שנחווית כשנוגעים בבד בפעם הראשונה. כל הנתונים הטכניים וכל המומחיות הייחודית של היצרן מתכנסים למונח ערטילאי זה.
 • מה ההבדל בין סאטן לפרקל? סאטן ופרקל הם סוגי אריגה שונים. פרקל היא אריגת שתי וערב קלאסית בצפיפות חוטים גבוהה יחסית. מצעי פרקל מאווררים מאוד ומצטיינים בעמידות יוצאת דופן. התחושה במגע היא של פריכות קרירה, מצעים אלה מתאימים לאקלים הישראלי ובפרט לאנשים שנוטים להתחממות בלילה. סאטן היא אריגה שבה החוט מושחל מעל לארבעה חוטים בכל פעם. אריגת הסאטן בעלת פני שטח רחבים ואחידים יותר, מה שמוסיף לבד רכות וברק טבעי. בזכות האריגה, ניתן גם להגיע לצפיפות חוטים גבוהה יותר מאשר באריגת פרקל, מה שמוסיף מאוד למגע המשי החלק של בדי סאטן.
 • מה החשיבות של צפיפות החוטים? ככל שהחוטים שמשמים לאריגת הבד דקים יותר, כך צפיפות החוטים עולה, והמגע של הבד נהיה מעודן וחלק יותר. רק חוטים הנטווים מהכותנה המשובחת ביותר, בעלת סיבים ארוכים במיוחד, יכולים להגיע לצפיפות חוטים גבוהה. לכן, צפיפות החוטים מהווה אינדיקציה גם למגע הצפוי מהבד, וגם לאיכות הכותנה ממנו נטווה.
 • מהי כותנה מצרית, או כותנה מזן פימה? כותנה מצרית היא כינוי שגור (אם כי מטעה) לכותנה מזן מיוחד בעל סיבים ארוכים במיוחד, הידוע גם ככותנה מזן פימה, כותנה ארוכת סיבים (extra-long staple ELS), ובארה״ב – סופימה. זן תובעני זה של כותנה קשה ויקר לגידול (לכן מחירו לרוב כפול או יותר מכותנה רגילה), אך הוא נותן תמורה בדמות סיבים ארוכים ורכים במיוחד. מקורו ביבשת אמריקה, שם טופח והושבח במשך עידנים, אך הוא זכה לכינוי ׳כותנה מצרית׳ לאחר שהובא למצרים לפני כמאתיים שנים, גודל שם בהצלחה רבה וייוצא לכל העולם. בשונה מבדים מעודנים אחרים, בדים העשויים מכותנת פימה ניתנים לכביסה במכונה, וגם כמעט חסינים להיווצרות כדורי סיבים, שנוטים להופיע על פני בדי כותנה אחרים אחרי כ-10 כביסות. בזכות הסיבים הארוכים, בבדי כותנת פימה לא נוצרת התכדררות סיבים זו, כך מצעים מכותנת פימה נהנים מאריכות ימים יוצאת דופן, בנוסף לרכות והברק הייחודי שלהם. הסיבים הארוכים גם משפרים את זרימת האוויר ויוצרים סביבת שינה מאווררת ומוליכה לחות.
 • מהי כותנה סרוקה? בדי כותנה עוברים תהליכי אשפרה רבים לפני שהם הופכים למצעים נעימים – אחד מהם הוא הסירוק. בתהליך זה מסרקים את סיבי הכותנה עם מסרקי ברזל על מנת להוציא פגמים או אי-אחידויות.
 • אז למה המצעים של סוהם כל כך נעימים? כל המצעים של סוהם, ללא יוצא מהכלל, עשויים מכותנה סרוקה מזן פימה, בצפיפות גבוהה במיוחד.

להשיג באתר סוהם בקישור…

ברא צמחים עם סניף חדש בכפר סבא

חזית חנות ברא בירוקה כפר סבא (צילום דני בר)

רשת ברא צמחים מתרחבת ומשיקה חנות קונספט חדשה בכפר סבא. החנות נמצאת בקניון כפר סבא הירוקה, מציעה לקהל מגוון מוצרים רחב מבית ברא צמחים, כולם על טהרת הצומח תוספי תזונה צמחיים, מזונות על ומוצרי טיפוח וקוסמטיקה טבעיים הנותנים מענה למצבים בריאותיים רבים ומגוונים. החנות עוצבה בקפידה ובקווים רעננים ומודרניים תוך מחשבה מעמיקה על חווית הרכישה וזאת כחלק ממהלך אסטרטגי שיווקי ענקי שמובילה רשת החנויות בסניפיה. לקוחות החנות החדשה יזכו ליחס אישי ולאבחון מצבם ע"י מומחה במטרה להתאים את הטיפול הייעודי והמותאם בשבילם.

בין מוצרי הדגל של המותג נמנים כורכומין אפקט, המיוצר בטכנולוגיית CPC (Curcumin Phospholipid Complex), תמציות צמחים מרוכזות היעילות בטיפול כנגד הסימפטומים הטורדניים והשכיחים שמביא איתו החורף וסדרת מזונות העל מזונות העל דוגמת מאקה פרימיום, ספירולינה 5, מורינגה אוליפרה, גרין מגמה ועוד.

מאז 1997 פועלת ברא צמחים במטרה להגדיר את עולם צמחי המרפא החדש ע"י שילוב של השקעה במחקר ופיתוח של מוצרים ושיטות טיפול מתקדמות המתאימים לאדם המודרני במאה ה-21 עם שמירה על המסורת. ברא, שם החברה, הוא שורש המילים בריאה ובריאות ומייצג את הווייתה ואת שאיפתה המתמדת לשלב בין שתיהן. השילוב בין ידע קליני רחב, מקצועיות, חומרי גלם איכותיים וטכנולוגיות ייצור מתקדמות מאפשר לחברה לפתח ולייצר שורה ארוכה של מוצרים על טהרת הצומח. ברא צמחים מאמינה בהשקעה ממוקדת, באיכות ובמצוינות לאורך כל הדרך, כך שהמוצר שיקבל הלקוח יהיה השילוב המנצח של חומרי גלם איכותיים עם ידע מקצועי והרבה אהבה.

שרון קוצר, מייסד ברא צמחים והרבליסט קליני ומנהל מחקר ופיתוח בחברה: "אנחנו גאים ונרגשים לקראת פתיחתה של החנות החדשה. החנות החדשה הינה פרק חדש בתהליך התפתחותה של ברא צמחים ומימוש חזונה לספק חווית רכישה נבדלת, חדשנית מותאמת ומקיפה. ברא צמחים מייצרת פתרונות טבעיים איכותיים בתקנים מחמירים מקצוענות לא מתפשרת, אני מזמין את תושבי האזור להנות מהאיכויות והיעילות של מוצרינו".

ברא צמחים, קניון כפר סבא הירוקה, רפפורט 3 (צמוד לסופר-פארם)

AIRMATE Mobile עם מעמד לנייד במושב הנוסע הטס

AIRMATE MOBILE מחזיק לנייד (צילום יח"צ חו"ל)

הגאדג’ט החדש לטלפון הנייד שלכם -AIRMATE Mobile  הוא מעמד לטלפון הנייד לזמן הטיסות שמאפשר לחבר את הנייד למגש האוכל במושב המטוס, לשבת בנוחות מקסימלית בטיסה ולצפות בסרטונים בטלפון הסלולרי. עם ידיים פנויות וצוואר שנע בחופשיות, תוכלו ליהנות מצפייה בזמן הטיסה. ה AIRMATE יוצר עבור המטוס, אך ניתן להשתמש בו בכל מקום: על שולחן, בזמן בישול במטבח או כשהילד רוצה לצפות במשהו בנייד ללא צורך להחזיק את הטלפון בידיו. מחיר 39 שקלים. לפרטים והזמנות באתר…  http://swagg.co.il/

מיה תעשיות מזון עם סדרת קטניות לחורף

מיה תעשיות מזון סדרת הקטניות לחורף (צילום: איימי טל)

מיה מציעה לרגל העונה הקרה, סדרת קטניות כמקור טוב לחלבונים, ויטמינים ומינרלים, מתאימות לתבשילים בריאים ולחורף של קטניות טעים במיוחד, ביניהן: גריסי פנינה, חומוס, אפונה, שעועית מש, גריסים ועוד.

הקטניות הן מקור מצוין לחלבונים מהצומח וגם לפחמימות מורכבות ולסיבים, בנוסף מסייעות לאזן את רמות הסוכר בדם ועוזרות להפחתת רמות הכולסטרול. הקטניות מלאות בוויטמינים מקבוצת אשלגן, ברזל ובנוסף, במינרלים כמו אבץ, סידן ועוד. סדרת הקטניות של מיה תעשיות מזון לחורף כוללת גם שעועית לבנה, שעועית אדומה, חומוס גדול, קינואה מעורבת, קינואה אדומה, קינואה שחורה, בורגול, לקט לחמין, לקט קטניות בריאות ועוד.

שעועית מש מהווה מקור מצוין לסידן ולברזל, מצוינת כתחליף בשר לצמחונים או טבעוניים, שכן, היא מכילה כמות גדולה של חלבון, ויטמינים מקבוצת B וסיבים תזונתיים. חומוס הוא קטניה בעלת ערך תזונתי גבוה, המכילה כ- 20% חלבון, ויטמין C, B, סידן, מגנזיום ועוד. בשל ריכוז הברזל הגבוה, מומלצת גם לנשים בהריון ומניקות. גריסי פנינה מכילים סיבים תזונתיים, מינרליים: ברזל, מגנזיום, עוזרים להורדת רמת הסוכר בדם ותורמים לפעילות מערכת העיכול.

מיה תעשיות מזון, מחברות המזון הישראליות הצומחות ביותר, מייצרת, אורזת ומשווקת מגוון רחב של למעלה מ-400 מוצרים (כ-850 פריטים), בשלל קטגוריות: מוצרי עזר לאפייה, קטניות, אורז ודגנים, תבלינים, פיצוחים, פירות יבשים, חטיפים, סוכריות וממתקים ועוד.

טווח מחירים לצרכן: החל מ- 4.90 שקלים ל-500 גר' ועד ל- 11.90 שקלים ל- 1 ק"ג. כשר. רוב מוצרי האפייה פרווה (למעט ריבות החלב) ומיוצרים ונארזים בסביבה חופשית מגלוטן. להשיג ברשתות השיווק.

מזון ומשקאות

בופה עם מתחם קולינרי יחודי באושילנד כפר סבא

בופה אושילנד כפר סבא (צילום דני בר)

בימים אלו, נפתח באושילנד כפר סבא הבופה – גן עדן קולינרי בשרון. המתחם הקולינרי משתרע על פני שטח של כ-1,500 מ"ר והושקעו בו כ-10 מיליון שקלים. המתחם תוכנת בהשראת מעדניות השף הגדולות בעולם ומציג מגוון איכותי של מנות מרחבי הקשת הקולינרית השואבת השראתה מתפריטים בינלאומיים אותנטיים ממטבחי העולם ומבוססים על חומרי גלם טריים ואיכותיים.

השטח הנרחב מאפשר לקיים בתוך המתחם אזורי הסעדה והגשה נפרדים. משעות הבוקר נפתחת המאפייה ובית קפה בצמוד, המגישים לחמים, מאפי בוקר ומאפים מלוחים נפלאים הנאפים במקום. לצידם, מצוי מתחם דוכני פירות וירקות, מעדניית גבינות אנינות מרחבי העולם, קצביה, חנויות ממכר מזון טרי ודוכני פיצוחים, יינות ותבלינים.

לקראת שעות הצהרים נפתחות העמדות המעוצבות הכוללות תפריט אנין ומגוון שכולל סלטי מעדנייה טריים, עופות בצלייה איטית, תבשילים ביתיים, מנות הניצלות על גריל פחמים, שווארמה ולחמעג'ון אותנטיים. בנוסף, מציע בופה מנות Take Away לבית או למשרד ומנות המוגשות לארוחת צהרים סביב שולחנות מעוצבים באווירת צהרים שמחה במיוחד.

יש לציין, שתוך זמן קצר הפך המתחם הקולינרי למקום מבוקש עבור תושבי השרון ולמוקד עלייה לרגל  לעובדי אזור התעשייה וההי טק בעתיר ידע. בימי שישי מארח המתחם את הפנינג המזון הגדול ביותר מסוגו בישראל ומציע לא פחות מ-200 סוגי מאכלים לרכישה הביתה במארזים ייעודיים.

בנוסף, מציע מתחם בופה אירועי ערב ייחודיים המבוססים על תפריטי המסעדה והמעדנייה באווירה ייחודית ושמחה לחברות עסקיות, לאירועים חברתיים ואירועים משפחתיים.

מאחורי המיזם עומד יאיר זגורי אשר ייסד לפני 14 שנה את בופה במשכנו הקודם בבית הפעמון כפר סבא והפך שם נרדף לאיכות, טריות וטעם משובח. המתחם כולו כשר. ימים א'-ה'- שעות פעילות 08:00 – 16:00. ימי ו' – שעות פעילות 06:30 – 14:30. בופה אושילנד, עתיר ידע 4, כפר סבא. חנייה חופשית, נגישות מלאה לנכים.

אנגוס – דבאח עם חנות מפעל חדשה בראשון לציון

אנגוס דבאח נתח בשר (צילום אנטולי מיכאל)

רשת אנגוס דבאח מתרחבת עם חנות מפעל חדשה במתחם חונים קונים בראשון לציון. תושבי ראשון לציון והסביבה יכולים לבקר בחנות המפעל של אנגוס דבאח אשר מציע ללקוחות את מיטב הבשרים הטריים בשר בקר, טלה, עוף והודו במחירי חנות מפעל ובאיכות שרק רשת אנגוס יודעת לספק.

רשת אנגוס מונה 4 מסעדות ו-4 חנויות מפעל והוקמה על ידי פאדי דבאח. ההתמחות של רשת אנגוס היא בבשר איכותי וטרי. כל נתחי הבשר לרבות המבורגרים, נקניקיות, וכמובן נתחי הבשר האימתניים מגיעים לחנויות המפעל היישר מהעדר הפרטי של הבעלים בגליל. הרשת הציבה סטנדרט של טריות והקפדה על כל תהליך עיבוד ושיווק הבשר. חנות המפעל פתוחה לקהל הרחב 7 ימים בשבוע ותצטרף ל3 חנויות המפעל הקיימות בכרמיאל, המגל 16, טירה, בכניסה לטירה מכיוון כוכב יאיר ובגן שמואל, דוכן גן שמואל. דבאח ראשון לציון, מתחם חונים קונים ראשון מערב.

מרס ריגלי ישראל עם חטיפי האנרגיה והבריאות BE – KIND

חטיף BeKind (צילום יח"צ חו"ל)

החטיף האמריקאי BE-KIND עולה למדפים בישראל וישווק על ידי חברת מרס ריגלי ישראל. חטיפי BE – KIND נמכרים ביותר מ-190 אלף נקודות ברחבי העולם והוא אחד המותגים המבוקשים בארה"ב ובריטניה. החטיפים ישווקו תחילה ב-3 טעמים שונים ויופצו ברשתות השיווק המוכרות:

 • אגוזים קלויים עם דבש ומלח ים, שקדים, אגוזי קשיו, בוטנים.
 • פקאן עם מייפל ומלח ים, אגוזי פקאן, שקדים, בוטנים, דבש, סירופ מייפל
 • אגוזים עם מלח ים וציפוי בטעם שוקולד מריר, שקדים, בוטנים, שוקולד מריר.

חטיפי BE – KIND עשויים אגוזים ושקדים שלמים ומכילים פירות. החטיפים ללא גלוטן וללא חומרים משמרים וצבעי מאכל והם עשירים בסיבים תזונתיים. מחיר 7.90 שקלים ליחידה.

טיבי'ס בחוות ורד הגליל עם תפריט עסקיות חורף חדש

טורטליני, מסעדת טיביס (צילום איתיאל ציון)

טיבי'ס, הממוקמת בחוות ורד הגליל, משיקה תפריט חורף עסקי חדש, שיוגש בימים ראשון עד חמישי, בין השעות 12:30-17:00. במסגרת הארוחה מוגשות מנות על פי תפריט עונתי מתחלף ממטבחו של שף חיים טיבי. בהזמנת מנה עיקרית יוגשו שתי מנות ראשונות לבחירה, לצד תפריט צהרים של בירה, קוקטייל ויין מוזל. בנוסף, ניתן להרכיב ארוחה עסקית ממנות עיקריות מתחלפות, שנבחרו בקפידה ובהתאמה לשעות הצהרים, בעלות מוזלת.

במנות העיקריות: נתחי בשר לפי בחירת מומלצי השף לאותו היום (169 שקלים), סקלופיני עוף נתחי חזה עוף, ברוטב חרדל וצלפים, מוגשים על פירה וירקות צלויים (98 שקלים), מנת דג ים משתנה מידי יום (135 שקלים), טורטליני ממולא בבשר שורט ריב, בבישול ארוך, קרם דלעת וציר בשר (92 שקלים). בין המנות העיקריות הנחה (מתחלף) שניתן להזמין בנפרד: המבורגר 220 גרם, בתופסת צ'יפס או סלט ירוק (49 שקלים), לינגוויני שום וירקות ירוקים טבעוני (49 שקלים), קפלאצ‘י במילוי סלק צלוי וריקוטה ביתית, עם רוטב חמאה, שמנת, אפונים וקרם פרש (49 שקלים).

בין המנות הראשונות: קרפצ'יו קלאסי מנתחי בשר נא, פרמז'ן, בלסמי ושמן זית | פולנטה של 'טיבי'ס' מתירס טרי, חמאה ופטריות שימג'י | נקניקיות כפריות- 100% בשר בקר, חרדל, כרוב בכבישה ביתית סלט שומר, אנדיב, מנצ'גו ואגוזי מלך | ברוסקטת רוסטביף טלה, עם איולי חרדל זעתר, צנונית ומיזונה ניתן לשלב- פוקצ'ה עם מטבלים (15 שקלים), מרק כרוב מעושן (מתחלף).

תפריט אלכוהול צהרים: כוס יין החודש (25 שקלים), קוקטייל צהרים (30 שקלים), שליש בירת צהרים (15 שקלים), בירה בדוויזר (12 שקלים), בלוויני (30 שקלים).

מסעדת טיבי'ס ממוקמת בחוות ורד הגליל, במבנה כפרי, אלגנטי מעוצב, בשילוב אבני בזלת מקומיות ועץ מלא. בטיבי'ס בר יין ומשקאות, חדר יין המציע מבחר יינות מהגליל והגולן, ומקררי ענק ליישון הבשרים הטריים והנקניקים תוצרת בית. במסעדה מאפייה וקונדיטוריה, בהן מכינים בכל יום את המאפים, הלחמים והקינוחים.

טיבי'ס, חוות ורד הגליל. פרטים והזמנות באתר… ובטל': 04-6330885

Patrick’s פ"ת מארח את מותג האופנה הצעיר NJOY

דג מוסר פלנצה פטריקס פתח תקווה (צילום דניאל לילה)

Patrick’s פ"ת מארחים את מותג NJOY בערב מיוחד במינו, בו תכירו את עולמם הקסום של הדמויות:Calma, Aicha, Ella, Bella ,Mariane,  Joya  ועוד. דמויות אותן ציירה, עיצבה ויצרה להן עולם שלם המעצבת, נוי שחר. במסגרת המפגש תהנו מתפריט ייחודי ומקוקטלים בהתאמה לדמות שבחרתם. חנות UP POP אטרקטיבית של המותג, מוזיקה איכותית עם DJ Omer Martin והזדמנות להשתתף בהגרלה של חולצת NJOY.

Join the Game: סניף רשת פטריק'ס PATRICK'S בפתח תקוה מזמין אתכם לערב קונספט ייחודי סביב מותג NJOY של האמנית והיוצרת נוי שחר, שיצרה מותג אופנה צעיר, ייחודי וחדשני המתבסס על אמנות מצויירת ומצולמת. במותג דמויות שונות, שמאפשרות לכל אחד מהנוכחים להשאיל דמות לערב אחד, וליהנות מתפריט ומקוקטיילים תואמים, מוסיקה של Dj Omer Martin, ואולי להגריל חולצה של המותג בהגרלה המרכזית של הערב. במקום תיפתח חנות Pop Up ייחודית עם טישרטס, חולצות, קפוצ'ונים, בגדי ים, בגדי גוף, קימונו'ס, חליפות ומבחר אקססוריז כמו תמונות, קנבס, כוסות, מוצרים לבית ועוד.

הדמויות של NJOY: בכל אחד מאיתנו קיימות תכונות אופי נבדלות, וכל אחד מרגיש אהבות, יצרים, רצונות ותשוקות שונות שמאפיינות אותו כאדם: Luna המייצגת את עולם האהבה והרומנטיקה, Calma שמייצגת רוגע, בריאות ושלווה, Aicha למוטבציה העוזרת לנו להשיג מה שנבחר כמטרה בחיינו, Ella למיקוד ופוקס, Bella המזוהה עם אמנות הרחוב, Mariane לעולם הכח הפנימי שטמון בכל אחד ואחד מאתנו, Joya שתסחוף אתכם למחוזות הכיף, השמחה, המוזיקה והריקודים, My Man לאפשרות להיות מי שאתה בוחר ורוצה לייצג ו-Jhon-John לאהבה ללא תנאי לעולם ולבעלי החיים.

פטריקס פתח תקווה מציע לכם 25 סוגי בירה מהחבית, מבחר ענק של אלכוהול איכותי כשלצדו תפריט פיוז'ן, המשלב מאכלים מהמטבח האירופאי ומאכלים מהמטבח המזרח-תיכוני. המקום שוכן ברח' תוצרת הארץ פינת רחוב השחם, במתחם שופ טיים החדש (קומה 2) ומעוצב בהשראת הפאבים האירים הקלאסיים עם 250 מקומות ישיבה, באולם מרכזי, חדר אירוח פרטי (VIP) ומרפסת פתוחה. במקום מחכות לכם מערכות הגברה וסאונד משוכללות, מעל מ-10 מסכי טלוויזיה ומקרנים המאפשרים לצפות בשידורי ספורט מכל שולחן ו-2 מסכים ייעודיים לטובת חובבי האקס בוקס.

יום שלישי, 04.02.20 בשעה  20:00 . הזמנת מקומות בטל': 03-5277070.

יום הוולנטיין וט"ו בשבט

Odelis עם חנות בוטיק אינטרנטית יוקרתית להלבשה תחתונה מאירופה

Odelis בגד גוף (צילום יח"צ חו"ל)

באתר ניתן למצוא מגוון קולקציות מיוחדות המותאמות למבני גוף שונים, מהדורות מוגבלות באיכות גבוהה במגוון גזרות, מידות וצבעים. לכבוד הוולנטיין משיק האתר קולקציה סקסית במהדורה מוגבלת  ליום הכי רומנטי בשנה. Odelis מציעה מגוון רחב של מוצרי הלבשה תחתונה אירופית יוקרתית, מיוחדת, סקסית ונוחה. הקולקציות מגיעות ממסלולי התצוגות באירופה, במגוון גזרות ובטווח מידות רחב הכולל גם מידות קאפ גדולות שיתאימו לכל אחת.

Odelis מייבאת ומשווקת מותגים בבלעדיות ESCORA, JASMINE, ו- ZEBRA. איכות בלתי מתפשרת לצד נוחות ואופנתיות – ערכים מנחים ב Odelis. כל הקולקציות מיוצרות באירופה ונתפרות בבדים מאיטליה, תחרה מצרפת וגרמניה, חומר מילוי בלגי BULFSAT היקר ביותר בעולם, המונע הצהבת הבד על מנת שהבד הלבן ישאר צח ולבן גם אחרי כביסות. לכבוד הוולנטיין משיק האתר מגוון קולקציות סקסיות המשלבות בין אלגנטיות, טוהר ופשטות. שילוב של תחרה ובדים רכים וחושניים בגימור מוקפד ובתיפורים מעודנים, הנצמדים לחמוקיים, ומעניקים מראה אלגנטי ומחמיא לכל אישה בכל מידת גוף, בקשת של צבעים רומנטיים. מידות: החל מהיקף 65 ועד 95, קאפ החל מ-A ועדI  . מחירים: חזיות החל מ- 250 שקל תחתוני תחרה החל מ- 75 שקל. להשיג בלעדית באתר…

משתלות יגור עם פסטיבל ט"ו בשבט המסורתי 6-22 פברואר

פרחים במשתלות יגור (צילום עמית מרזל)

משתלות יגור אשר נמצאות במתחם חוצות יגור יקיימו החל מיום חמישי ה-6/2 ועד יום שבת ה-22/2 את פסטיבל ט"ו בשבט המסורתי ושבמסגרתו יתקיימו מספר פעילויות לכל המשפחה: סדנת הכנת ראש דשא, סדנאות יצירה, סדנת שתילה והכנת פיתות בטאבון. בנוסף, יינתנו מגוון ענק של מבצעים והנחות על מגוון מוצרים. האירועים לכל המשפחה יתקיימו בימי שבת : 8.2, 15.2 ו-22.2 בין השעות 10:00 ל-13:00. הכניסה תעלה 10 שקלים לילד, הכסף חוזר להורים  כ-10 שקלים לקנייה במשתלה (בקנייה מעל 100 שקלים). בנוסף, המבקרים במשתלה ייהנו מבצעים מיוחדים לט"ו בשבט. לדוגמא:  כל העצים – 35% הנחה | עונתיים במארז שישייה – השני ב50% הנחה | כלי עבודה לילדים – 25% הנחה | כלי גינה ידית עץ/פלסטיק ב25% הנחה | חבילות זרעים – 5 + 1 במתנה.

לחן בין, מנכ"ל משתלות יגור: "זאת הזדמנות נפלאה להגיע עם כל המשפחה למתחם משתלות יגור לחגוג איתנו את חג האילנות במגוון פעילויות לכל המשפחה".

משתלות יגור, מתחם משתלות יגור, בכניסה לקיבוץ יגור. פרטים באתר… ובטל': 04-984-8108

מלון David Tower עם וולנטיינס באווירה רומנטית מפנקת

מלון DAVID TOWER נתניה בריכת המלון (צילום איתי סיקולסקי)

דויד טאואר נתניה מזמין אתכם ליהנות מחבילות זוגיות מפנקות במיוחד ליום האהבה וליום האישה במחיר מפנק במיוחד ביום האהבה שחל ב-14 בפברואר וגם ביום האישה הבינלאומי שחל ב-08 במרץ, מלון הספא העירוני David Tower מזמין אתכם ליהנות מחבילות זוגיות מפנקות ורומנטיות במיוחד ליום זה:

 • בוקר אהבה – ארוחת בוקר עשירה במסעדת המלון Legend, ושימוש חופשי במתקני הספא המתקדמים (סאונות, בריכה מקורה ומחוממת, חדר כושר חדיש ומאובזר, פינת מנוחה והתרגעות) – במחיר של 280 שקלים לזוג.
 • בוקר פינוק לשניים – ארוחת בוקר עשירה במסעדת המלון, טיפול ספא זוגי באורך 30 דק' ושימוש חופשי במתקני הספא המתקדמים (סאונות, בריכה מקורה ומחוממת, חדר כושר חדיש ומאובזר, פינת מנוחה והתרגעות) – במחיר של 490 שקלים לזוג.
 • חבילת אהבה יוקרתית –ארוחת בוקר עשירה במסעדת המלון Legend, טיפול ספא זוגי באורך 30 דק', שימוש חופשי במתקני הספא המתקדמים (סאונות, בריכה מקורה ומחוממת, חדר כושר חדיש ומאובזר, פינת מנוחה והתרגעות) ושימוש יומי ל-8 שעות בחדר Superior,  – במחיר מיוחד של 900 שקלים לזוג.
 • חבילת אהובת הסולטן – אירוח לילה אחד בחדר זוגי Superior וארוחת בוקר עשירה במסעדת המלון, טיפול ספא זוגי באורך 30 דק' ושימוש חופשי במתקני הספא המתקדמים (סאונות, בריכה מקורה ומחוממת, חדר כושר חדיש ומאובזר, פינת מנוחה והתרגעות) – במחיר מיוחד של 1,050 שקלים לזוג.

המלון מציע שפע של פינוקים שנועדו להעניק חופשה שכולה זהב, ספא המלון המשתרע על שטח של 1000 מ"ר ונותן מענה מושלם לכל מהווי עולם הספא, בריכת שחייה פנימית ומחוממת ופינת מנוחה בסגנון אותנטי מסורתי כיאה לסולטאנים וכל אלו עם נוף פנורמי לחוף ימה עוצר הנשימה של נתניה. מלון הספא העירוני DAVID TOWER הוקם לפני כשנתיים בקו הראשון לחוף הים של נתניה, בלב ליבה של העיר, סמוך לכיכר העצמאות שהינה הכיכר האינטראקטיבית הראשונה בישראל ו- 500 מטר משוק נתניה הנחשב לאחד מהשווקים היפים והססגוניים בארץ. במלון 75 חדרים וסוויטות המעוצבים בסגנון אקלקטי המשלב בין מזרח ומערב ומכילים את כל פריטי האבזור והנוחות בסטנדרטים הגבוהים והנודעים של רשת ACCOR הבינלאומית, לחוויית אירוח מושלמת.

לאחרונה, זכה מלון DAVID TOWER של המותג MGALLERY  by Sofitel מרשת מלונות ACCOR באות המצוינות לשנת 2019 מאתרTripadvisor..

מלון DAVID TOWER רח' דוד המלך 8 נתניה. פרטים והזמנות באתר…

סולתם עם חג האהבה

סולתם (צילום גל בן זאב)

לקראת חג האהבה, סולתם כלי בישול מציעים מגוון מוצרים להכנת פינוקים מהירים שישאירו אתכם מאוהבים במטבח.

 • מחבת פנקייק להכנת 7 פנקייקים מתוקים . מחיר: 114 שקלים.
 • תבנית בצורת לב נשלפת להכנת עוגת שוקולד ועוד.  79  שקלים.
 • חותכני עוגיות (קורץ) בצורת לב . 46 שקלים.

בנוסף , סדרת מוצרים מוקטנים המתאימים לאירוח אישי וזוגי, בהגשה אישית למרכז השולחן המגיעים בגווני אדום וכסוף (ב-50% הנחה). להשיג ברשת חנויות סולתם ברחבי הארץ ובאתר…

ערד טקסטיל עם שמיכות מפנקות להתכרבלות משותפת בוולנטיין דיי 14.2

בין השמיכות שיהיו בהנחה ניתן יהיה למצוא:

 • כרבולית פאן איכותית ומפנקת, עם מגע מושלם ומלטף. מתאימה במיוחד לחורף, לישיבה מול הטלוויזיה. נעימה ומחממת שצידה האחד עשוי טקסטורה פרוותית וצידה האחר עשוי בד מבריק ונעים במיוחד. עשויה 100% פוליאסטר. השמיכות מגיעות במגוון של 3 צבעים (כסוף, פנינה, קופר) שישתלבו היטב עם כל גון בבית. מחיר מבצע: יחיד 79 שקלים (במקום 199 שקלים), זוגי 119 שקלים (במקום 299 שקלים)
 • שמיכת מלאנג' מבד פליז איכותי ומפנק עם מגע מושלם ומלטף, המתאימה במיוחד לחורף. נעימה ומחממת שצידה האחד עשוי טקסטורה פרוותית וצידה האחר עשוי בד נעים במיוחד. עשויה 100% פוליאסטר. השמיכות מגיעות במגוון של 3 צבעים (בז', אפור, אפור כהה) שישתלבו היטב עם כל גוון בבית. מחיר מבצע: יחיד 79 שקלים (במקום 199 שקלים), זוגי 119 שקלים (במקום 299 שקלים)
 • שמיכת מינק בעלת מגע רך ומפנק במגוון של 5 צבעים עזים ואופנתיים. השמיכה עשויה 100% מחומר סינטטי, ששומר על הצורה והמגע לאורך זמן רב. מחיר מבצע: יחיד 59 שקלים (במקום 199 שקלים) זוגי 69 שקלים (במקום 249 שקלים)

עוד מציעה החברה שני מבצעים נוספים לוונטיין דיי:

 • בכל רכישה באתר מעל 299 שקלים, זוג ציפיות לכריות בצבע אדום מתנה
 • סט מצעים רויאל במידה 160*200 במחיר מבצע של 199 שקלים (במקום 449 שקלים)

להשיג באתר ערד טקסטיל בקישור… תוקף המבצע 1-15.2.2020.

ילדים ופעוטות

Foam Alive חול הקסם שמתעורר לחיים

בימי החורף הקרים כאשר גשם בחוץ לא מאפשר פעילות בחוץ, אנו שמחים לראות את הילדים מבלים את זמנם במשחקים המעודדים חשיבה ויצירתיות, שיעסיקו אותם בפעילות מהנה ומעשירה, במקום להעביר את הזמן מול הטלוויזיה, המחשב או נייד. המשחק יקסים את ילדכם ברכות, ללא בלגן ולשעות ארוכות של הנאה.

פלפוט, יצרנית ומשווקת מוצרי פופ ומתנה של המותגים המובילים בעולם, משווקת את המשחק הממכר Foam Alive – חול הקסם, מעורפל ונעים למגע, נע באופן מסתורי בזרם התנועה ומתעורר לחיים כשמשחקים איתו. אז איך זה עובד? חול הקסם הצבעוני מגיע במגוון מארזים בגדלים שונים, בצבעוניות עזה של סגול, ירוק וכחול ובשילוב אביזרים נוספים להשלמת החוויה כמו שעון חול, גביעי וכפות גלידה, דלי גדול, מבחנה וקופסא קטנה. מנערים, משחקים בידיים ונותנים לחול לזרום דרך האצבעות ברכות או שופכים לתוך קערה, לשים אותו כמו בצק בידיים לשם חוויית משחק המישוש וסיוע לתחושה מרגיעה.

החול עשוי תערובת ייחודית בעלת תו איכות | נמצא במיכל אחסון שקוף שניתן לצפות בתנועתו | החול נשאר בשלמותו ואינו יוצר בלגן | קל לאיסוף ולניקוי | נשאר לך לאורך זמן ואינו מתייבש | איננו רעיל | ניתן להשיג במגוון צבעים | מתאים לילדים מגיל 5 | מרגע המגע עם חול הקסם – לא תוכלו להניח אותו. מחירים: אריזת קסם 30 גר' מחיר: 16.90 שקלים .אריזת קסם 150 גר' מחיר 49.90 שקלים. אריזת קסם מבחנה 50 גר' מחיר 24.90 שקלים. אריזת קסם משפחתית הכוללת 3 מבחנות של קצף הקסם (70 גרם כל אחת) ב3 צבעים שונים, 3 גביעי גלידה, כף גלידה,3 תבניות לכדור גלידה ו- 3 שקיות קטנות של חול הקסם ב3 צבעים, 99.90 שקלים.

את כל מוצרי 'פלפוט' ניתן להשיג בחנויות מתמחות וברשתות הצעצועים והספרים, חנויות כלי כתיבה ומתנות וכן באתר פלפוט אונליין…

ברבי עם בובות ברבי וקן בעלות מאפיינים תרבותיים, אתניים וגופניים שונים חדשים

כשהיא מנסה להמשיך ולהגדיר מה זה אומר להיות ברבי או להיראות כמו ברבי, ובמטרה לעודד תפיסה רב ממדית של יופי ואופנה, חברת הצעצועים מאטל, יצרנית ברבי, משיקה קווים חדשים של בובות, שמטרתן לעודד בנות ונערות להתחבר לסוגים שונים של נשים ואנשים, ולחוות ולהתוודע לעולם הרחב סביבן.

לראשונה תושק בובת ברבי ללא שיער, ברבי כהת עור עם פרוטזה זהובה וברבי עם מחלת העור הנדירה ויטיליגו (בהקת) שיוצרה בליווי צמוד של דרמטולוג, ואשר אב הטיפוס שלה הוצג בשנה שעברה באינסטגרם של ברבי והפך לפוסט הפופולרי ביותר אי פעם בעמוד. בנוסף לראשונה יושקו גם בובות קן עם שיער ארוך וקן ג'ינג'י.

כחלק מהמגמה שהחלה כבר ב-2015, ברבי העולמית משלבת עוד ועוד בובות ברבי ובובות קן בעלות מאפיינים תרבותיים, אתניים וגופניים שונים, הכוללת גווני עור, צבעי עיניים, צבעים וטקסטורות שיער שונות, מבני גוף ופנים, וסגנונות אופנתיים מגוונים. בנוסף יושק גם קו חדש של וולנס ובריאות שחשוף ילדות ונערות ליתרונות אורח החיים הבריא באמצעות משחק, בין היתר קולקציה זו תכלול בובה שמתרגלת מדיטציה ומיינדפולנס באמצעות חמישה תרגילים שכוללים אפקטים של אור וצליל שמעודדים את הצעירות לנסות התרגול גם בעצמן.

ברבי מיוצגת ומשווקת בישראל על ידי חברת יורופאן, כאשר הבובות החדשות מתווספות לבובות שהושקו בשנים האחרונות ובהן ברביות מלאות, ברביות בעלות מבנה גוף נערי, ברביות עם מוגבלויות כולל כזו היושבת בכיסא גלגלים ועוד. בובות הברבי כוללות היום חמישה מבני גוף שונים, 22 גווני עור, 76 סגנונות שיער, 94 צבעי שיער ו-13 צבעי עיניים.

כאשר, למעלה מ-50% מבובות הברבי שנמכרו בשנה שעברה ברחבי העולם היו ברביות בעלות איזשהו גוון או שוני. כאשר מתוך ה-10 הכי נמכרות, 7 היו בובות בעלות גיוון, כולל הברבי בכיסא גלגלים – באנגליה זו הייתה הבובה הנמכרת ביותר, והברבי הנמכרת ביותר בכל העולם מהסדרה הזו הייתה ברבי מלאה, בעלת עור כהה ותסרוקת אפרו.

כאמור, השנה יושק גם קו חדש של וולנס ובריאות שיחשוף ילדות ונערות ליתרונות אורח החיים הבריא באמצעות משחק. בין היתר קולקציה זו תכלול בובה שמתרגלת מדיטציה ומיינדפולנס באמצעות חמישה תרגילים שכוללים אפקטים של קול ואור שמעודדים את הצעירות לנסות התרגול גם בעצמן. זאת מתוך הכרה במגמה ההולכת וגוברת בקרב צעירות בכל העולם לשפר את חייהן ובריאותן, גם במישור הפיזי וגם במישור המנטלי, באמצעות תרגול של יוגה ומדיטציה. כאשר רק בחמש השנים האחרונות תרגול היוגה עלה ב-63% ותרגול מדיטציה ב-90%, ב-2020 החליטו בברבי העולמית להכיר לבנות ונערות את הנושא ולעודד אותן להשקיע בעצמן וברווחתן גם בדרך זו, תוך שהן זוכות לשחק וליישם את הטרנדים שהן רואות סביבן כל העת.

בין השאר קו זה יכלול ברביות עם מזרוני יוגה, חישוקים לפעילות גופנית, אימוג'ים המציגים מצבי רוח שונים וכפתור מיוחד בשרשרת שעונדת הברבי שמפעיל הקלטה של חמישה תרגילים מדיטציה המשלבים אור וצליל.

אופנה ועוד

תיק התיקים חוזרת לתל-אביב עם הסניף ה- 26 בדיזינגוף סנטר

סניף תיק התיקים דיזינגוף סנטר תל אביב (צילום בר וענונו)

תיק התיקים, הרשת הגדולה והוותיקה ביותר בתחום המזוודות, תיקי אופנה לנשים וגברים, ארנקים ועוד, חוזרת לתל-אביב לאחר 7 שנים בהם לא היה לה נציגות של סניף בעיר, ולאחר שפינתה את סניף קניון עזריאלי לטובת סניף של H&M.

הרשת בעלת 26 סניפים ברחבי הארץ ובעלת מותגי בית מובילים בשוק המזוודות והתיקים דוגמת: BOND, SHE'S ועוד, השקיעה בפתיחת שני הסניפים למעלה מ 600 אלף ש'.

יובל בנטוב, מנכ"ל ובעלים משותף ברשת מסר כי: "לאחר 7 שנים של הימנעות מפתיחת סניף בתל אביב בשל אי מציאת מיקום מתאים, אנו מאמינים כי מצאו את המיקום שראוי לפתוח בו סניף של הרשת שיצטרף אל הסניפים הקיימים". עוד הוסיף בנטוב כי: "כמו בכל סניפי הרשת, יימכרו כל המזוודות של המותגים המובילים בשוק לצד תיקי אופנה ועבודה לנשים ולגברים, ארנקים ואביזרים".

עם פתיחת שני הסניפים בדיזינגוף סנטר ובקניון סינמה סיטי באר שבע, תמנה הרשת 26 סניפים ברחבי הארץ. רשת תיק התיקים נוסדה לפני 23 שנים והיא בבעלות יובל בנטוב ואלי קניגבסרג. פרטים באתר…

גוד נייט עם 25 כורסאות טלוויזיה וכורסאות עיסוי במחיר החל מ- 1,790 שקלים

שנת 2020 צפויה להיות שנה רצופת אירועי ספורט מובילים, החל מליגת האלופות הצ'מפיונס ליג,  ועד לאולימפיאדת טוקיו 2020, כאשר מיליוני צופים מרותקים למסך שעות רבות, על כן מציעה רשת גוד נייט להיכנס לאווירה מבעוד מועד עם כורסת טלוויזיה מותאמת. יש לציין שבישראל נמכרים מדי שנה כ – 150,000 כורסאות טלוויזיה. בין הכורסאות המוצעות:

סטרלינג Sterling: כורסת טלוויזיה בעלת מנגנון גליידר משייט, המעניק חווית ישיבה מהנה במיוחד. מרופדת בבד איכותי במיוחד, קל לניקוי, בעל רכות ועמידות גבוהה. הכורסה עם הדום נשלף, מרופד במלואו – FULL CHAISE למגוון זוויות ישיבה ושכיבה. לכורסא תמיכה טובה לאזורים השונים בגוף, לצוואר, לגב ולרגליים. מחיר: 1,790 שקלים

אונג' Lounge: כורסת טלוויזיה קומפקטית  עם מנגנון  יציב, לכורסה מנגנון הרחקה מהקיר(Wall Saver)  הנותן פתרון אידיאלי לחיסכון במקום, הדום נשלף להרמת הרגליים   Full Chaise לתמיכה מלאה ברגליים, מנגנון הכורסה שקט ונוח לתפעול, בד איכותי במיוחד ועיצוב מודרני. מחיר: 1,890 שקלים.

דגם דאלאס: כורסת טלוויזיה נוחה ומפנקת בריפוד עור יוקרתי עם מנגנון גליידר משייט ומסתובב מהנה ומרגיע, לכורסא מגוון זוויות ישיבה ושכיבה ובסיס מסתובב מובנה בכורסא, והדום נשלף להרמת הרגליים לפינוק מושלם. מחיר: 2,490 שקלים.

כורסת עיסוי פריוריטי Priority: כורסה חכמה, מעוצבת , קומפקטית ומרווחת שניתן למקם בכל אזור בבית. הכורסא מעניקה  מסאז 'מפנק ומרגיע להפגת העייפות, המרצת הדם ושחרור שרירים תפוסים לכורסא תנועת עיסוי בשיטת 2D לעיסוי עמוק, שלוש תכוניות עיסוי אוטומטיות לבחירה: גוף עליון, גוף תחתון ומלא שלוש שיטות עיסוי: לישה, טפיחות (3 עוצמות)  וקומבינציה, עיסוי ממוקד באזור הצוואר והכתפיים עם אפשרות לכוון גובה בהתאם לצורך, משולבת טכנולוגיית AIR BAG פונקציית חימום מושב, עיסוי והזרמת דם באזור הרגליים – הדום נשלף/מתהפך, טעינה באמצעות כבל USB עבור מכשירים סלולריים, מערכת שמע עם התחברות באמצעות בלוטות' למכשיר הנייד, מתקן לכוס שתייה, זוג גלגלים (מאפשרים לנייד את הכורסא בקלות), בעיצוב צעיר, וחדשני. מחיר: 4,990 שקלים.

כורסת עיסוי מגנום Magnum : כורסה לעיסוי מקצועית חכמה ומרווחת מעניקה מסאז' מפנק מכף רגל ועד ראש מתקדמת ומשוכללת במיוחד. הפועלת בשיטת עיסוי 2D (שני ממדים) ובאמצעות 4 רולרים המסייעים בהענקת תחושת עיסוי אנושית, 5 טכניקות עיסוי – שיאצו, לישה, טפיחה, מתיחה וקומבינציה, טווח תנועה רחב וארוך (מהצוואר ועד כפות הרגליים). 28 כריות אוויר –12 בשוקיים, 8 בכפות הרגליים ו – 8 נוספים בזרועות. כולם מסייעים בהענקת תחושת מגע אנושית, 5 תכניות עיסוי אוטומטיות, 3 מהירויות ועוצמות עיסוי שונות לבחירה, מנגנון הרחקה מהקיר המסייע בחיסכון מקום, זיכרון ל – 3 תכוניות עיסוי שונות מערכת חימום לגב, מצב שכיבה Zero Gravity המסייע בהזרמת הדם ובהרגעת הגוף מסך LCD ושלט משוכלל וחדיש ריפוד וניל איכותי ונעים למגע. מחיר: 8,990 שקלים.

מבצעים ועוד

מיה תעשיות מזון עם פירות מיובשים לבישול ואפייה באריזה חדשה

מיה תעשיות מזון, פירות מיובשים (צילום: איימי טל)

מיה תעשיות מזון, בין המשווקות המובילות של פירות מיובשים בישראל, משיקה לרגל ט"ו בשבט, סדרת פירות מיובשים באריזה חדשה ושקופה. הסדרה כוללת מגוון רחב ואיכותי של פירות מיובשים, ביניהם: תמרים, משמשים, תאנים, צימוקים בהירים, שזיפים ללא גלעין, חמוציות חתוכות עם רכז תפוחים, מלון, אננס, מנגו, תפוח עץ, פפאיה, רצועות קוקוס ועוד.

הפירות המיובשים מהווים תוסף מזון עשיר בסיבים תזונתיים, כאשר שילובם עם מתיקות הפרי, גורם לתחושת שובע לאורך זמן רב יותר מכל נשנוש מתוק אחר. על כן, פירות מיובשים מומלצים לאכילה כתחליף לממתק או כתחליף לסוכר במאכלים. פירות מיובשים הם דלים בנתרן ועשירים מאוד באשלגן ובכך מסייעים במניעת יתר לחץ דם. הם גם עשירים בסיבים תזונתיים, אשר מסייעים להקניית תחושת שובע. ניתן להוסיף אותם לפשטידות, סלטים,  תבשילי עוף ואורז וכדומה. סדרת הפירות המיובשים של מיה כוללת גם מוצרים ללא סוכר, כגון אננס, מנגו ורצועות קוקוס,  לצד מגוון רחב של אגוזים ושקדים: קשיו, פיסטוק, אגוזי מלך, אגוזי פקאן ועוד.

מחירים: החל מ- 9.90 שקלים ועד 24.90 שקלים. כשר. כל מוצרי הפירות היבשים פרווה, מיוצרים ונארזים בסביבה חופשית מגלוטן.

מתחם מול 7 באר שבע עם חגיגת ט"ו בשבט בתאריכים 2-10 פברואר
במתחם יתקיים מבצע קנה קבל חגיגי במיוחד, בו כולכם יכולים לזכות במארז פירות יבשים בריא ברוח החג, על כל קנייה מעל 199 שקלים ממגוון חנויות מול 7 – תקבלו מתנת המתחם מארז פירות יבשים משפחתי מלא בכל טוב שיפתח לכם את החג בצורה המתוקה והבריאה ביותר. הנהלת מול 7 באר שבע מאחלת לכולם חג שמח מלא בהתחדשות, פריחה, ולבלוב.

הפעילות תתקיים בין התאריכים 2-10.2.20. כל חנויות למעט רמי לוי, משתתפות במבצע. איסוף המארז בניצת הדובדבן במתחם מול 7 באר שבע.

עמותת ילדים בסיכוי שמסייעת ליליד הפנימיות עם הגדה חברתית

לכל אדם יש שביל …ההגדה החברתית לפסח שתיקח אתכם רחוק, דרך נופי ילדות הכי יפים בארץ. ההגדה הכי חברתית לפסח שתיקח אתכם רחוק, דרך שבילים ונופי ילדות הכי יפים בארץ. שולחן החג יהיה השנה קסום, חברתי ומרגש בזכות יוזמה של עמותת ילדים בסיכוי בשילוב ילדי פנימיית שבילים, שיקחו אתכם לאתרים ולפינות החמד שהתברכנו בהם בישראל. השנה ילדים בסיכוי הפיקה הגדה מיוחדת לפסח, אשר כל הכנסותיה הן תרומה לילדי הפנימיות בישראל, שחווים מציאות קשה ומורכבת.

נושא ההגדה הוא נוף ילדות, והיא הוכנה בסדנא ייחודית על ידי חניכי פנימיית שבילים, פנימיית קצה פוסט-אישפוזית, משפחתית וייחודית, המיועדת לנערים ונערות בעלי קשיים רגשיים והתנהגותיים בגילאי 12-18. הנערים והנערות עיטרו את נוף ילדותם המיוחדת, אשר מסמל עיר או אתר ישראלי הקרובים לליבם.

ההגדה היא תמצית הישראליות, ובסופה, תוכלו להנות גם ממדריך טיולים ארץ ישראלי, בשיתוף החברה להגנת הטבע. כל ההכנסות מרכישת ההגדות, קודש למען שיפור חייהם של ילדי הפנימיות בישראל וצעירים חסרי עורף משפחתי.

מוזמנים לרכוש את ההגדות כמתנה לכל מי שיקר לכם, משפחה וחברים, וכן לארגונים וחברות כשי לחג לעובדים, שכן אין מתנה נפלאה יותר ממתנה שימושית, שיש לה גם ערך חברתי אמיתי (את ההגדות ניתן למתג בלוגו החברה או הארגון).

מועדון הצרכנות הוט עם גידול של 12% בשנת 2019 ומחזור עסקאות של 13 מיליארד שקלים

מועדון הצרכנות הוט, שהוקם בשנת 1996 על ידי הסתדרות ההנדסאים והטכנאים, מציג גידול מרשים לשנת 2019. הנהלת המועדון מסכמת את השנה החולפת עם גידול של 12%, במחזור עסקאות בכרטיסי האשראי של המועדון מ-11.6 מיליארד שקל בשנת 2018 לכדי היקף של 13 מיליארד שקלים ב-2019. זאת ללא פעילויות המועדון בתחומי הרכב, הנדל"ן והפיננסים שלא מבוצעות בכרטיסי האשראי.

הגידול הינו תוצאה של הרחבת פעילות המועדון בשנה החולפת, וכן הגדלת היקף ההטבות והעמקתן בתחומי הסחר והתיירות. כיום, מועדון הוט מציע לעמיתיו הנחות והטבות מ-13,000 ספקים וחברות – מספר שאין שני לו בתחום המועדונים. מנתוני מחלקת המחקר של מועדון הוט עולה כי עמית המועדון מבצע מחזור חודשי של למעלה מ-4,000 שקלים בכרטיס האשראי של המועדון – סכום הגבוה ב-25% מהממוצע (שעומד על 3,200 שקלים) לכרטיס אשראי רגיל בישראל.

מנכ"ל מועדון הצרכנות הוט, צביקה וילנאי: "הגידול המשמעותי שהציג המועדון בשנת 2019 הוא תוצאה מהתרחבות המועדון בתחומי הפעילות הקיימים. השנה גם הנחנו במועדון תשתיות שיווק, טכנולוגיה וסחר רבות, שיאפשרו לנו להמשיך ולהגדיל את פעילות המועדון גם בשנים הבאות. כל זאת כדי להגדיל את הערך שאנו יוצרים לעמיתי המועדון".

רכב ותחבורה

כלמוביל עם מיצובישי טרייטון חדש New Triton 2020

כלמוביל יבואנית מיצובישי השיקה בישראל את הטרייטון החדש, שהוא הדור השישי של רכבי הפיקאפ מבית היצרן. 40 שנה בדיוק לאחר השקת ה- L200 הראשון עם למעלה מ -4.7 מיליון מכירות בכ-150 מדינות ונתח של כ- 30% משוק הפיק אפים העולמי, מציגה מיצובישי את הדור החדש בסדרה הכוללת 5 דגמים. סדרת הטרייטון החדשה ממשיכה את מסורת השילוב הייחודי של רכב עבודה, שטח ופנאי והפעם במראה חדשני ואגרסיבי, אבזור עשיר משולב טכנולוגיות עתירות חדשנות ומערכת CONNECTED CAR* מבית כלמוביל.

עיצוב הטרייטון החדש עבר שינוי מהותי ומציג מרחב פנים נדיב וקו מודרני עם קווים אופקיים מודגשים המעניקים תחושה של רכב שטח אגרסיבי וחדשני. העיצוב החדש, סייע בבידוד הרעשים ובשיפור תצרוכת הדלק. בחלק הקדמי מוצע מכסה מנוע בעל חזית גבוהה, יחידת תאורה מחודדת ויחידת תאורה משנית המוסיפה נדבך נוסף לעיצוב המודרני של הרכב.

הטרייטון החדש פותח כרכב עבודה בעל שלדה חזקה וקשוחה המיועד לתנאי נסיעה מאתגרים יחד עם נוחות מרבית בתא הנוסעים, בנוי לעומסים כבדים ומציע משטח העמסה גדול לשימוש עד 1 טון ורדיוס סיבוב של 5.9 מטר. לטרייטון יכולת נסיעה בשיפוע צד של 45 מעלות, זווית גחון של 24 מעלות, זווית גישה של 30 מעלות וזווית נטישה של 22 מעלות.

הטרייטון, המזוהה בתחום רכבי העבודה כנמצא בחזית הקדמה הטכנולוגית, מצויד ב-7 כריות אוויר,  EBD- לחלוקת עוצמת הבלימה, HSA- כעזר לזינוק בעליה, TSA לבקרת יציבות לגרור,  ASTC- לבקרת יציבות ומשיכה  RISE- לחלוקת עומסים בזמן תאונה. למערכות אלו התווספו בדגם Dakar מערכות הבטיחות מתקדמות: FCM – בלימה אוטונומית וזיהוי הולכי רגל  ו- LDW- להתרעה על סטיה מנתיב. בדגם Dakar SE קיימות בנוסף המערכות הבאות:  AHB- שליטה אוטומטית באורות הגבוהים, BSW- זיהוי כלי רכב בשטח מת, RCTA- התרעה על תנועה אחורית חוצה ו- UMS- למניעת האצה פתאומית לא רצויה.

לטרייטון אבזור עשיר הכולל בין היתר הגה 4 צלעות מצופה עור,  בקרת שיוט, ידית הילוכים בריפוד עור, אימובילייזר מקורי, 4 חלונות חשמל, פתיחה וסגירת חלון בלחיצת כפתור, נעילת דלתות מרכזית, דיבורית Bluetooth, שליטה מגלגל ההגה על מערכת השמע, מערכת תאורת יום ומדרכי צד. דגם Dakar מצויד גם בלם יד בציפוי עור, בקרת אקלים דיגיטלית, מראות צד מתקפלות חשמלית עם איתות וחיישן גשם ותאורה, מראה פנימית בעלת עמעום אוטומטי, חלונות כהים בחלק האחורי Privacy Glass, תאורה אחורית משולבת LED, חישוקי סגסוגת 18", מצלמת רברס ומערכת Connected Car. דגם Dakar SE מוסיף מושבי עור שחורים, מושב נהג עם כיוונון חשמלי, חימום למושבים קדמיים, KOS, מערכת כניסה והתנעה ללא מפתח, DRL- מערכת תאורת יום LED, תאורה ראשית LED, חיישני חניה קדמיים ואחוריים, מנופים להעברת הילוכים מגלגל ההגה ובקרת אקלים דו-אזורית.

הטרייטון מוצע עם מנוע חדש בנפח 2.2 ליטר טורבו דיזל העומד בתקנות הפליטה החדשות והמחמירות של ה-WLTP, משולב טכנולוגיה מתקדמת, בעל הספק מירבי של 150 כ"ס והפחתה של פליטת המזהמים באמצעות שימוש במערכת אוריאה מתקדמת. תיבת ההילוכים ידנית או אוטומטית בעלת 6 יחסי העברה עם אפשרות בחלק מהדגמים לתפעול על ידי מנופי העברה מאחורי ההגה. בדגמי Dakar ו-Dakar SE מצויד הטרייטון בהנעה כפולה מסוג Super Select II אשר פותחה במקור עבור הפאג'רו. מערכת ההנעה המתקדמת מאפשרת לבחור בין הנעה אחורית להנעה כפולה עם דיפרנציאל מרכזי מוגבל החלקה בכביש, הנעה כפולה עם דיפרנציאל מרכזי נעול והנעה כפולה עם הילוך כוח בשטח. מערכת זו מקנה לרכב יציבות ובטיחות מרבית ונשלטת על ידי חוגה נוחה לתפעול. על פי תנאי השטח ותנאי הנהיגה. ניתן להעביר מ-2WD ל-4WD מבלי לעצור את הרכב עד מהירות 100 קמ"ש.

הטרייטון כרכב פנאי ועבודה מיועד לספק אחיזה מיטבית בכל תנאי השטח ונהנה מבקרת יציבות מתקדמת בדגמי Dakar ו-Dakar SE, אשר בוררת בין 4 מצבים לשליטה במנוע, תיבת ההילוכים והבלמים בהתאם לתנאי השטח שנבחר: חצץ (Garvel, בוץ ושלג (Mud/Snow) חול (Sand השומר על מומנט קבוע) ואבנים (Rock]. כמו כן כולל הטרייטון ברמות גימור אלו בקרת ירידה במדרון השומרת ושולטת באופן אוטומטי על מהירות הנהיגה בעת ירידה במדרון. מצבי ההנעה השונים:

 • 2H – הנעה אחורית לנסיעה בכביש ולהפחתת צריכת דלק.
 • 4H – הנעה כפולה עם דיפרנציאל מרכזי מוגבל החלקה המשמש לכביש חלק ליציבות ובטיחות מרביים.
 • 4HLC – הנעה כפולה לנסיעה בשטח ודיפרנציאל מרכזי נעול.
 • 4LLC – הנעה כפולה בהילוך כוח עם דיפרנציאל מרכזי נעול לנסיעה בשטח טכני קשה הדורש כוח רב.

גם בטרייטון החדש תציג כלמוביל את מערכת המולטימדיה Connected Car*, מערכת חדשה בדור 4 LTE)) עם  מסך 7 אינץ' וממשק I SAY – ממשק זיהוי קולי הכולל מגוון פקודות קוליות ופעולות במערכת כגון חיוג לאנשי קשר, הפעלת יישומים, ניווט והכל באמצעות פקודה קולית.

ה-CONNECTED CAR מאפשר לנוסעים ליהנות מגלישה ברשת, עם עדכוני תוכנה וקבלת יישומים. מערכת ההפעלה מסוג אנדרואיד מספקת בין היתר ממשק מגע נוח ואפשרות להאזנה למוזיקה המותאמת לכל אחד באמצעות אפליקציית רדיו מכל העולם Nobex האינטרנטי, אפליקציות 99FM, כאן OD, גלגל"צ רדיוס 100 FM (הכוללת גם את אפליקציית הפודקאסט הפופולארי בישראל "עושים היסטוריה") ורדיו תל אביב. למערכת אפשרות לביצוע Hot Spot  לגלישה באינטרנט ברכב, בנוסף המערכת כוללת דיבורית Bluetooth, ניווט באמצעות מערכת WAZE  וחניה באמצעות האפליקציות סלופארק ופנגו.

עוד במערכת מסכי עזרה אינטרנטיים של סניפי מיצובישי רכב חדש, מרכזי השירות והטרייד-אין שניתן להתקשר או לנווט אליהם בלחיצת כפתור. מערכת Connected Car מציגה גם ספר רכב אינטראקטיבי דיגיטלי נוח ומובן. המערכת פותחה בישראל וזמינה בשפות: עברית, ערבית, אנגלית ורוסית. למערכת מצורף כרטיס SIM עם חבילת דאטה חודשית של 3GB למשך 12 חודשים.

כלמוביל מעניקה לטרייטון אחריות לשנתיים ללא הגבלת ק"מ, או לשלוש שנים ועד- 100 אלף ק"מ. ציון ירוק 15. צריכת דלק 7.3-7.9 ק"מ לליטר. מחירים: טרייטון 4X2, INVITE ידני 198,900 שקלים | טרייטון 4X2, INSTYLE 224,900 שקלים | טרייטון 4X4, DESERT 234,900 שקלים | טרייטון 4X4,DAKAR 244,900 שקלים | טרייטון 4X4,DAKAR SE 255,900 שקלים.

אוריון מוביליטי עם GAC חשמלי חדש בישראל

החשמלי GE3 בישראל (צילום רונן טופלברג)

אוריון מוביליטי, יבואנית רכבי GAC, מודיעה על תחילת פעילותה הרשמית בישראל. הדגם הראשון אותו משווקת החברה, החל מהיום (2.2.20), הוא דגם ה- SUVהחשמלי, ה-GE3, ועד סוף השנה יצטרף אליו לפחות דגם אחד נוסף מסדרת AION.

(Guangzhou Automobile Corporation) GAC היא אחת מיצרניות הרכב הגדולות והוותיקות בסין, החברה מייצרת כ- 2.5 מיליון כלי רכב בשנה, ממגוון סגמנטים וממגוון סוגי הנעה, מעסיקה כ-800,000 עובדים ומדורגת במסגרת דירוג פורצ'ן כאחת מ-200 החברות הגדולות בעולם. קבוצת GAC הוקמה בשנת 1955 ולאורך השנים מיצבה עצמה כיצרנית מובילה ונקשרה בשיתופי פעולה עם יצרנים גלובאליים אחרים כדוגמת טויוטה, הונדה ומיצובישי. לאחרונה חתמה GAC על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עם טויוטה העולמית לפיתוח משותף של טכנולוגיית הנעה מימנית.

כיום משווקים כלי הרכב של החברה בכ- 25 מדינות שונות בדרום אמריקה, אסיה והמזרח התיכון והיא פועלת לפתיחתם של שווקים רבים נוספים כחלק מהתפרשותה הגלובלית המואצת. בנוסף, לחברה מרכזי פיתוח בארה"ב (עמק הסיליקון ודטרויט) וכן מרכז עיצוב בלוס אנג'לס.

 
- פרסומת -

 

מבין חברות הבת של GAC, בולטת חטיבת GAC NEW ENERGY, המתמחה ברכבים ירוקים, ומייצרת בין היתר את רכב ה- SUV החשמלי, 3GE, ואת דגמי ה- AION אשר ייובאו לישראל.

תהליכי הייצור של GAC הם מהמתקדמים והמובילים בעולם. נושא זה זכה להכרה בינלאומית, כפי שבא לידי ביטוי בזכייה בתואר 'TOP BRAND' של ארגון JD POWER העולמי, זו השנה השביעית ברציפות.

אוריון מוביליטי, מבית קבוצת יוניון, אחת מקבוצות הרכב הגדולות והמשמעותיות בישראל, הינה  יבואנית הרכב הראשונה והיחידה בישראל המשווקת רכבים חשמליים בלבד. בשנה הבאה יכלול פורטפוליו הרכבים של החברה כ-4 דגמים חשמליים ממגוון סגמנטים ורמות מחיר. החברה, בניהולו של דור פיקל, תהיה אמונה על שיווק, מכירה ושירות עבור רכבי GAC החשמליים ותפעיל אולמות תצוגה ומרכזי שירות בפריסה ארצית.

אולם התצוגה הראשון של המותג, הממוקם ברחוב יגאל אלון בת"א, נפתח להרצה בימים אלה והוא יושק באופן רשמי בקרוב. ל- GAC שני מרכזי שירות, בתל אביב ובחיפה, ובעתיד הקרוב תתרחב הפריסה לערים נוספות. כל מנהלי המרכזים המורשים עברו הסמכה ייעודית לטיפול ברכבי החברה והם בעלי ניסיון עשיר בטיפול ברכבים בעלי הנעה חלופית.

דור פיקל, מנכ"ל אוריון מוביליטי, אמר היום: "אנו נרגשים לפתוח את שנת 2020 עם השקה של מותג חדש בישראל, אשר ייתן דחיפה משמעותית לבשורת הרכב החשמלי. התחום נהנה מפריחה בכל העולם וצובר תאוצה גם בישראל, בין היתר הודות לתמיכת משרד האנרגיה ופריסתן של 2,500 עמדות טעינה ציבוריות ברחבי הארץ. אני מאמין כי כניסתה של GAC לישראל, מותג המביא עמו מומחיות רבת שנים וניסיון אדיר בשוק הרכב החשמלי הגדול בעולם, השוק הסיני, היא מהלך משנה שוק.

דגם הבכורה שלנו, ה- GE3, זוכה להצלחה רבה בסין ונמכר שם בעשרות אלפי יחידות. בארץ, הוא מושק במחיר תחרותי, אשר יאפשר לנו לייצר נוכחות ונראות בשוק הרכב המקומי. אנו בטוחים בעתיד המותג ובאיכות המוצר ועל כן נעניק לרוכשים הראשונים חבילת Power Pack המציעה, בין היתר, תקופת ניסיון של חצי שנה אשר בתומה יוכלו להחזיר את הרכב. אני מזמין את כל מי שעלויות הדלק הגבוהות והדאגה לסביבה שאנו חיים בה עומדים בראש מעיניו לקחת חלק במהפכה החשמלית ולהתנסות ברכב".

דגם הבכורה שמציגה GAC בישראל הוא דגם ה- 3GE, SUV חשמלי מעוצב וטכנולוגי. ה- GE3 מצויד בסוללה גדולה בעלת קיבולת מהגבוהות הקיימות כיום בשוק – 54.75 קוט"ש, נטענת באמצעות טעינת AC ומציעה טווח נסיעה גדול במיוחד של 309 ק"מ לפי תקן WLTP. בהשוואה לרכב מקביל בהנעה רגילה, ה- GE3 יאפשר חיסכון של כ- 80% בעלות האנרגיה ובכך יוכל לחסוך למשק בית ממוצע אלפי שקלים בשנה.

אבזור הרכב עשיר מאוד ומקביל ברמתו לרכבי פרמיום. האבזור כולל, בין היתר, מערכת מולטימדיה בעברית בה הוטמעה אפליקציית WAZE, מושבי עור, חימום למושבים הקדמיים, מושב נהג חשמלי, חלון גג חשמלי, תאורת LED מלאה, כניסה והנעה ללא מפתח, משטח הטענה לטלפון הנייד, מצלמת 360 ועוד.

זמינות הכח ברכבים חשמליים מאפשרת ל- GE3 להציג ביצועים מרשימים הבאים לידי ביטוי ב- 177 כ"ס, ותאוצה מ 0-100 קמ"ש ב- 8.6 שניות. הנוסעים במושב האחורי ייהנו מפתחי מיזוג ייעודיים ומשקע USB. הדגם מעוצב באופן אלגנטי וספורטיבי הכולל אפקט הגעה חזק וקווים מסוגננים. הדגם מאופיין בעיצוב גיאומטרי הבא לידי ביטוי בסבכה הקדמית, בעיטורי ניקל לאורך המרכב, אלמנטים זוויתיים בפגושים, עיצוב גלגלי הסגסוגת הקלה (בקוטר "18) ובגג צף. הדגם יוצע במגוון של חמישה צבעים.

GE3 מאופיין בשלדה מחוזקת ובטיחות פסיבית מתקדמת, הבאה לידי ביטוי בציון 5 כוכבים במבחני הריסוק C-NCAP. הדגם כולל מערכת בלמים מתקדמת מבית BOSCH, המציגה ביצועי בלימה מרשימים בשילוב צמיגי MICHELIN הכוללים ניטור לחץ אוויר בכל צמיג. הרכב מצויד ב- 6 כריות אוויר, מצלמת 360 מקורית וחיישני חניה אחוריים מקוריים לצד הדור המתקדם ביותר של מערכת Mobileye המציע מגוון פונקציות: התרעה על אי שמירת מרחק, התרעה על סכנת התנגשות, זיהוי סטייה מנתיב וזיהוי תמרורים.

קיבולת הסוללה של ה- GE3 הינה 54.75 קוט"ש, מהסוללות הגדולות ביותר המוצעות כיום בשוק הישראלי והיא מאפשרת טווח נסיעה של 309 ק"מ, הגדול ביותר בסגמנט. הסוללה מותאמת לטעינת AC בקצב של 6.9 קוט"ש בשעה. מערכת ניהול הסוללה משתייכת לדור השלישי והחדש של CATL, בעלת שליטה מתקדמת בטמפרטורת הסוללה ומאפשרת פעולה אפקטיבית של המערכת החשמלית במגוון תנאי אקלים סביבתיים. הסוללה נבחנה בתנאי מים זורמים ואש, עומדת בתקן IP67, ובמבחנים המחמירים ביותר, הכוללים זעזועים מסיביים, על מנת להבטיח את בטיחות הנוסעים. כמו כן, היא כוללת ניתוק אוטומטי בעת תאונה.

מחירו של הדגם יעמוד על 139,000 שקלים, והוא כולל עמדת טעינה ביתית וכבל לשימוש בעמדות ציבוריות.

100 הלקוחות הראשונים שירכשו את הדגם ייהנו מחבילת Power Pack הכוללת: תקופת ניסיון: החברה תאפשר באופן יוצא דופן תקופת ניסיון של חצי שנה שבסיומה (ובתנאי שלא חלפה שנה ממועד הרכישה) יוכל הרוכש להחזיר את הרכב ולקבל זיכוי לרכישת רכב מדגמי טויוטה או לקסוס. הסכום שיעמוד לזכותו הוא הסכום ששולם בניכוי דמי שימוש חודשיים בסך 2,700 ש"ח ובניכוי עלות עמדת הטעינה בגובה 4,500 ש"ח.

התחייבות לטרייד-אין עתידי: לאחר 3 שנים ניתן יהיה לקבל מחיר מחירון בעבור הרכב,  בשדרוג לדגם חדש.

טיפולים ללא עלות:  טיפולים ללא עלות למשך 3 שנים, או עד 45,000 ק"מ.

את פתרונות הטעינה שתציע החברה ללקוחותיה תספק חברת EV-Edge, גם היא מקבוצת יוניון. החברה, אשר צפויה להיות בשנים הקרובות אחת השחקניות הגדולות בתחום הטעינה, כבר החלה בפריסה ארצית נרחבת של עמדות טעינת רכב חשמלי מהמתקדמות בעולם אשר יתמכו בכל סוגי הטעינה עבור כל מותגי הרכב ובכל הסקטורים הקיימים. EV-Edge מספקת פתרונות טעינה מלאים ומותאמים לצרכי הלקוחות השונים, והם כוללים ממשקי שירות לקוחות מהחכמים והמתקדמים בתחום, אפליקציה המאפשרת תפעול העמדה הביתית מרחוק, צפייה בדו"חות נתוני טעינה אישיים, ניווט והטענה בעמדות ציבוריות בפריסה ארצית ועוד.

הנהג שכח לסגור את דלת ההסעה, הקשישה נזרקה החוצה ומתה

אירוע מזעזע וטרגי ארע לפני כשנה, במהלך הסעה של קשישים לבית אבות. על פי הנטען ע"י עו"ד רן שפירא ממשרד עורכי הדין אלמוג שפירא המייצג את יורשי המנוחה, החל נהג ההסעה בנסיעתו, ככל הנראה, מבלי לסגור את דלת המכונית, ומבלי לוודא שהקשישה נחגרה. עם תחילת הנסיעה איבדה הקשישה (93) את אחיזתה, והועפה אל מחוץ לרכב. היא פונתה במצב קריטי לבית החולים, שם נפטרה לאחר מספר ימים.

עוה"ד  רן שפירא, הגיש לאחרונה תביעה לפיצויים בשם עיזבון הקשישה המנוחה ומשפחתה, במסגרת החוק לפיצוי נפגעי תאונות דרכים (הפלת"ד). לדבריו, במהלך הגשת התביעה נמסר לבני המשפחה כי נהג ההסעות שם קץ לחייו בסמוך למקרה. לאחר הגשת התביעה, חברת ביטוח החובה הגיע לפשרה כספית עם יורשי המנוחה. יחד עם זאת, נראה כי טרם מוצה הדין עם חברת ההסעות ועל פי מה שנמסר לבני המשפחה התיק כנגד הנהג וחברת ההסעות נסגר.

עו"ד רן שפירא, שותף מייסד במשרד עורכי הדין אלמוג – שפירא, המתמחה בביטוח, נזיקין ורשלנות רפואית.

בליץ עם פעילות בהולנד ובלגיה בענף השליחויות  החל מ-2020

יצרנית הקטנועים החשמליים בליץ פורצת ב-2020 לשוק האירופי באמצעות פיילוטים עם 5 חברות שונות בתחום משלוחי המזון בהולנד ובלגיה. הרשתות הן רשתות הפיצה דומינוס וניו יורק פיצה, סושי שופ וחברת טייק אוויי, ענקית שליחויות מזון שרכשה לאחרונה את חברת סיבוס. היקף צי הקטנועים של החברות הללו הוא נאמד בכ-6000 קטנועים. עשרות כלים של בליץ מסוג3000X  יחלו בפיילוט בשבועות הקרובים.

רפאל מוזינסקי, מנכ"ל בליץ: "הוכחנו בישראל היתכנות להגשמת החזון למעבר כולל של שוק המשלוחים העולמי לקטנועים מונעים בחשמל. חסם נוסף של מחסור תשתיות טעינה ברחוב הוסר בזכות הכלי החדש – בליץ X3000 שמאפשר שימוש בסוללות נשלפות שיוטענו בנפרד מהכלי. במצב העניינים הנוכחי, אין יותר שום תירוץ לבעלי ציי הקטנועים שלא להעביר את כלל צי קטנועי הבנזין לקטנועים חשמליים".

בבליץ מציינים כי המעבר לקטנועים חשמליים חוסך מפגעי רעש וזיהום אוויר, במיוחד במרכזי ערים. מעבר לכך, החיסכון לכל כלי הוא חיסכון עצום בהיקף של עשרות אחוזים פחות מאחזקת כלי מקביל המונע בבנזין. עוד עולה מנתונים של חברת בליץ כי מופע התאונות בציי רכב שעברו לכלים חשמליים יורד בכ-40% בשל האפשרות לכייל את הכלי להתנהלות בטוחה יותר והאפשרות למעקב אחר הכלי.

מנכ"ל בליץ הוסיף כי: "החדירה למדינות אירופה קלה יותר מאשר בישראל גם בשל הסובסידיה שמקבלים בעלי עסקים בעת רכישת קטנוע חשמלי". בליץ השיקה לפני כ-3 חודשים את הבליץ X3000 – קטנוע עם 3 סוללות נשלפות שנטענות במטען ייעודי ללא צורך בתשתית טעינה נפרדת. מחיר הקטנוע החדש 24 אלף שקלים + מע"מ כולל מטען כפול ושתי סוללות. מחיר סוללה נוספת 4,700 שקלים + מע"מ.

פיצוי לנהג שפתח את מכסה המנוע, ואש חרכה את פניו וידיו

נהג תושב פתח-תקווה (38) נהג לפני כשנתיים לעבודתו ברכב שבבעלות מעסיקו, כשלפתע עלה באפו ריח שרוף מהרכב. הנהג עצר בצד הדרך והבחין בעשן שיוצא ממכסה המנוע. הנהג פתח את מכסה המנוע כדי לטפל במקור העשן, כשלפתע התלקחה להבה גדולה וחרכה את פניו ואת ידו השמאלית. כעבור מספר דקות התפוצץ המנוע, והרכב נשרף כליל. הגבר הובהל לבית החולים, שם אובחן עם כוויה דרגה 1 בפנים וכוויה דרגה 2 ביד שמאל. הוא אושפז במחלקה לכירורגיה פלסטית למשך 10 ימים ושוחרר עם חבישות, והמלצה למנוחה מוחלטת של מספר ימים, נטילת משככי כאבים, הימנעות מרחצה בים או בבריכה וכן מחשיפה לשמש.

התאונה הוכרה כתאונת עבודה על ידי המוסד לביטוח לאומי (המל"ל), שקבע לגבר נכויות זמניות, ונכות אסתטית צמיתה בשיעור של 10%. בנוסף שילם המל"ל לגבר כ-27 אלף שקלים בגין הנכויות שנקבעו לו.

עו"ד גיל קראוס, המייצג את הנהג, פנה לחברת הביטוח שביטחה את הרכב בביטוח חובה, במכתב דרישה לקבלת פיצויים על נזקי גוף. במכתב נטען להפסדים כספיים של הגבר בעקבות התאונה, הן בגין הטיפולים והן בעקבות הפסד מקום העבודה, וכן לעוגמת נפש משמעותית. לאחרונה, לאחר משא ומתן, הסכימה חברת הביטוח לשלם לגבר פיצויים בסכום של 80,000 שקלים – מבלי לנהל משפט.

עו"ד גיל קראוס, מומחה בתביעות לנזקי גוף לרבות תאונות דרכים ותאונות עבודה, מיצוי זכויות מול המוסד לביטוח לאומי, רשלנות רפואית ותביעות ביטוח.

טכנולוגיה

השירות המטאורולוגי עם תחזית מזג אוויר מפורטת ומדויקת בכל 6 שעות ושבוע מראש

השירות המטאורולוגי הישראלי מציג תחזית מזג אוויר עדכנית ומפורטת, בכל שש שעות, לטווח של שבוע. התחזית מבוססת על מודל החיזוי האירופאי, הנחשב למדויק בעולם, וכן על תחזיות אנושיות של חזאי השירות המטאורולוגי. באתר האינטרנט החדש של השירות המטאורולוגי הישראלי מופעל מנגנון עדכון תחזית, בכל שעה, על בסיס תוכנת חיזוי לטווח קצר שפותחה על ידי השירות המטאורולוגי האוסטרי, והותאמה על ידי השירות המטאורולוגי, לישראל.

האתר החדש מנגיש לראשונה בצורה ידידותית לגופי החירום וההצלה ולציבור הרחב, אזהרות על מזג אוויר סוער, כגון שיטפונות, ברקים, רוחות סערה ועוד. האזהרות זמינות גם להורדה אוטומטית באמצעות ערוץ מידע אשר מאפשר עידכונים אוטומטים שוטפים (מנגנון RSS).

מתכונת הצגת האזהרות מבוססת על סטנדרט שפותח על ידי איגוד השירותים המטאורולוגים האירופאי (Eumetnet). באתר מונגשת לראשונה מפות אקלימיות שפותחו בשנים האחרונות על ידי חוקרי השירות המטאורולוגי באטלס דיגיטלי ידידותי למשתמש. מדובר בנדבך נוסף לאטלס מיפוי אנרגית הרוח שהונגש לציבור וליזמים לפני כשנתיים. האתר פותח על ידי צוות התקשוב של השירות המטאורולוגי, בתיאום עם ממשל זמין כך שיתמוך באופן מלא בטלפונים סלולריים ויתבסס על הטכנולוגיות העדכניות ביותר. מפות התחזיות והמפות האקלימיות מוצגות כשכבות בממשק מפה ((GIS שפותח בסיוע המרכז למיפוי ישראל. האתר מבוסס על שרתי ממשל זמין בירושלים.

מנהל השירות המטאורולוגי, ד"ר ניר סתיו ציין כי בימים אלה צוות הפיתוח של השירות המטאורולוגי עמל על חידושים נוספים שיעלו בהמשך השנה, בהם גרסה בערבית ותחזית מותאמת לכל נקודה בארץ.

Booking.com עם 2.6 מיליון אירו בתוכנית Booking Booster

דירות ומלונות בארץ ובחו"ל במחירים מעולים >

ענקית התיירות הדיגיטלית Booking.com הכריזה על הגשת המועמדות לתוכנית Booking Booster 2020, שתתמקד השנה בפתרונות תיירות אקולוגיים. תוכנית Booking Booster 2020 תאחד בין סטארטאפים, מיזמים חברתיים, ארגונים ללא מטרות רווח ומקומות אירוח מכל הסוגים, כדי לפתח פתרונות שיעזרו להפוך את התעשייה לירוקה יותר. בתוכנית של שנת 2020, משתתפים עם שירותים ומוצרים חדשניים (כולל מקומות האירוח עצמם) יוכלו לקבל מענקים בשווי כולל של 2.6 מיליון אירו מהקרן של החברה. קידום התיירות האקולוגית בתוכנית Booking Booster 2020 הוא תוצאת מחקר שמצא ש-82% משותפי ממקומות האירוח המופיעים באתר רוצים לשתף פעולה בנושא הקיימות, ו-87% מהנוסעים ברחבי העולם אומרים שחשוב להם לקחת בחשבון את מידת ההתחשבות בסביבה של מקומות האירוח שהם מזמינים. התוכנית, שנועדה לתמוך במקומות אירוח שמנסים להתגבר על חסמים ולהפוך את מקומות האירוח והפעילות שלהם לירוקים יותר, תכלול שני כנסים חינמיים של 10 ימים, שיתמקדו באירוח אקולוגי: כנס אחד יתקיים בחודש מאי ומיועד לארגונים עם שירותים ומוצרים חדשניים שיעזרו למקומות אירוח להפוך לאקולוגיים יותר, וכנס אחד יתקיים בספטמבר ומיועד למקומות האירוח עצמם – גם אלו שרק מתחילים את המסע שלהם אל עבר עתיד אקולוגי יותר. המשתתפים בשני הכנסים יציגו על הבמה בגמר של תוכנית Booking Booster בספטמבר, כדי לנסות לזכות במענקי סקיילינג מהקרן של החברה, ששווה 2.6 מיליון אירו.

שני הכנסים של תוכנית Booking Booster 2020 יכללו סדרה של סדנאות מעשיות ומפגשי מנטורינג מותאמים אישית, שיעזרו למשתתפים להגדיל את האימפקט שלהם. המשתתפים יצוותו למנטורים הטובים ביותר שיש ל-Booking.com להציע, ויקבלו הדרכה ותמיכה בנוגע לנושאים ספציפיים. כל המשתתפים, גם אלו שלא יקבלו מענקים, ימשיכו ליהנות מתמיכת המנטורים גם אחרי סוף התוכנית. בנוסף, המנטורים יחברו אותם למגוון מומחים אחרים מ-Booking.com שיעזרו להם לאורך התהליך.

“אנחנו מתרגשים להשיק את תוכנית Booking Booster 2020 ולקדם פתרונות חדשניים שיעזרו לשותפי האירוח שלנו לאמץ מנהגים ירוקים יותר. זה לא רק מה שהאורחים שלנו רוצים – זה גם מה שהשותפים שלנו רוצים,” אמר רוב רנסום, סגן הנשיא לענייני אסטרטגיה ופיתוח תאגידי ב-Booking.com. “אנחנו מתכננים לחבר בין מוצרים ושירותים שפותחו על ידי סטארטאפים וארגונים מכל רחבי העולם, ובין מקומות אירוח אקולוגיים מובילים שנמצאים בשטח, כדי שכולנו ביחד נוכל להפוך את העולם לאקולוגי יותר”.

בנוסף ליוזמות פומביות כמו Travalyst, תוכנית Booking Booster מצטרפת לתוכנית ההתנדבות הפנימית הוותיקה של Booking.com, שבמסגרתה עובדי החברה יוצרים קשר עם ארגונים מקומיים ומשתפים פעולה בפרויקטי שיפור של יעדים שונים ברחבי העולם. במצטבר, כל היוזמות האלו מממשות ומרחיבות את ההתחייבות של Booking.com להשפיע באופן חיובי על תעשיית התיירות העולמית. למידע נוסף בנוגע לתוכניות עתידיות והזדמנויות אחרות, אנחנו מזמינים אתכם לבקר באתר של Booking Booster.

בוקינג.קום מזמינה סטארטאפים, יוזמות חברתיות, ארגונים ללא מטרות רווח ומקומות אירוח אקולוגיים מכל רחבי העולם, לרבות מי שכבר השתתפו בתוכניות Booking Booster בעבר, להירשם לכנס הרלוונטי של תוכנית Booking Booster 2020. כל המעוניינים מתבקשים להיכנס לאתר של Booking Booster כדי לקבל עוד מידע ופרטים נוספים, כמו תאריכי סיום ההרשמה.

בואינג וטקטיקל רובוטיקס הישראלית עם רכבי אוויר אוטונומיים ומאוישים בעלי יכולת VTOL

יצרנית המטוסים בואינג וחברת טקטיקל רובוטיקס (Tactical Robotics) הישראלית, חתמו על הסכם לפיתוח אפשרי של כלי טייס מבוסס טכנולוגיית מדחפי עילוי (Ducted Fan) לשימושים מאוישים ואוטונומיים.

שתי החברות ישתפו פעולה לבחינת הזדמנויות פיתוח, ייצור ושיווק של מוצרים מבוססי FancraftTM  ובעלי יכולת המראה ונחיתה אנכית (VTOL – Vertical Takeoff and Landing), ביניהם הקורמורן (Cormorant), הכטמ"ם (כלי טייס מאויש מרחוק) המתקדם של טקטיקל רובוטיקס. הממדים הקומפקטיים של הקומרן, בערך בגודל של רכב שטח מסוג האמר, מאפשרים לו לבצע משימות חירום כמו משלוח אספקת מזון ומים בזמן אסונות טבע או בסביבת לחימה. בין היתר, הקומורן מסוגל לשאת עד ארבעה פצועים לפינוי רפואי.

"הקשר ההדוק של בואינג עם מדינת ישראל נמשך כבר יותר מ-70 שנים, במהלכן, בואינג פיתחה שותפויות ארוכות טווח עם הסקטורים הטכנולוגים והעסקיים במדינה" אמר דניס ד. סוונסון, סגן נשיא המכירות הבינלאומי של בואינג שיווק ומכירות. "מזכר ההבנות הנוכחי עם טקטיקל רובוטיקס בנוי על המחויבות של בואינג לפיתוח ולהשקעה בחדשנות טכנולוגית לייצור של כלי טייס אמינים ובטיחותיים ברחבי העולם".

רפי יואלי, מנכ"ל חברת האם של טקטיקל רובוטיקס, אורבן איירונוטיקס, אמר: "הקורמורן הוא החלוץ במשפחת כלי הטייס בעלי יכולת המראה ונחיתה אנכיים, שיכולים לטוס ולנחות במקום בו אף כלי טיס אחר לא יכול. לא יכולנו לחשוב על שותף טוב יותר מבואינג שיעזור לנו בפיתוח מוצר זה ולמצות את טכנולוגיית FancraftTM  עד מלוא הפוטנציאל".

מדחפי העילוי בקומרן מותקנים בתוך מבנה פנימי גלילי. מבנה זה משפר את לחץ ומהירות זרימת האוויר בהשוואה למדחף חיצוני. כמו כן, לטכנולוגיה זו יתרונות בטיחותיים מובהקים בהשוואה לכלי טייס מסורתיים או חדשניים בעלי להבים חיצוניים חשופים. טכנולוגיית FancraftTM  משפרת את היציבות, כושר הנשיאה, המהירות והקיבולת בהשוואה לתצורות המדחף המסורתיות.

מנתח פלסטי מישראל עם ניתוח בשידור חי בכנס הפלסטיקה הגדול בעולם בפריז

מנתח פלסטי מישראל, ד"ר נמרוד פרידמן, חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית, מבצע ניתוח פלסטי בכנס הפלסטיקה הגדול בעולם שיערך בפריז. הניתוח אשר יכלול הרמה והגדלת חזה עם תיקון אסימטריה, יעשה באישה צרפתייה בת 30 והוא יועבר בשידור חי למשתתפי הכנס וניתן יהיה לצפות בו בכל מקום בעולם.

כנס IMCAS שנערך בפריז בין ה – 30 בינואר ועד ה – 1 בפברואר 2020 הוא הכנס הגדול ביותר בעולם בתחום הכירורגיה הפלסטית והרפואה האסתטית וצפויים להגיע אליו כ – 12 אלף רופאים ואנשי מקצוע בתחום, מכל רחבי העולם ובכללם גם מומחי האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית. ד"ר נמרוד פרידמן, מומחה בכירורגיה פלסטית וחבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית הסביר כי: "לכבוד רב הוא לי להיכלל בין המנתחים המובילים בעולם שנבחרו לנתח בכנס. התבקשתי לבצע ניתוח הרמה, הגדלה עם תיקון אסימטריה, אשר יועבר בשידור חי לאולם הכינוס והמשתתפים יוכלו לצפות מקרוב בתהליך שיבוצע בשיטה ייחודית באמצעות ביצוע שני חתכים בלבד (במקום שלושת החתכים המסורתיים) חתך סביב הפטמה וחתך אנכי בצורת J. טכניקה זו מטשטשת ומקטינה את הצלקות, מפחיתה את הסיכון לבעיות ולסיבוכים של פתיחת תפרים, ומובילה לתוצאה סופית יפה של שד מורם, מלא ובעל מראה טבעי".

ד"ר פרידמן הוסיף כי: "בנוסף הוזמנתי להשתתף בפאנל בו ייקחו חלק הרופאים החשובים בעולם בתחום ניתוחי השד וידון בתופעות ומחלות הנגרמות כתוצאה משימוש בשתלים (ALCL BII). בגלל חשיבותו הרבה של הפנל, הוא יועבר בשידור חי לצפייה של פלסטיקאים ברחבי העולם ויגבש הנחיות אשר יפורסמו בהמשך בירחון המוביל בעולם בכירורגיה פלסטית. בנוסף גם אדגים בכינוס, בשידור חי, הזרקה לאזור הפנים. מדובר בקונספט הדגמה מדהים אשר בו, במקביל להזרקה אותה אני מבצע, מודגמת האנטומיה בניתוח אנטומי".

ד"ר מאיר כהן, יו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית מסר כי: "אנו מאחלים בהצלחה רבה לחברנו ד"ר נמרוד פרידמן ובטוחים שזו תהיה חוויה מקצועית חשובה ומרגשת. בכנס IMCAS  ישתתפו עוד חברי איגוד, מומחים לכירורגיה פלסטית ואסתטית מישראל אשר טסים לפריז במטרה לפגוש רופאים מומחים המגיעים מכ – 105 מדינות ברחבי העולם לחוויה לימודית ומעשירה החותרת למצוינות בתחום".

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית הוקם במטרה להוות מסגרת ארגונית מקצועית לכ- 300 הרופאים המומחים והמתמחים העוסקים בכירורגיה פלסטית בישראל ולפעול לקידום ופיתוח המקצוע בתחום הטיפול, ההוראה והמחקר. איגוד מפעיל עמוד פייסבוק וכן אתר אינטרנט פתוח לציבור הכולל את רשימת המומחים וממליץ להיכנס לפני ההחלטה על ביצוע ניתוח.

Corning עם צגי הרכב הדור הבא

הדמיית מסך גמיש ברכב (צילום יח"צ חו"ל)

ארגון ה-IEA שואף כי עד 2030 כ-30% מכלי הרכב הנמכרים בעולם יהיו חשמליים. קורנינג Corning החלה בהאצת הפיתוח של טכנולוגיית  ColdFormהמאפשרת יצור מערכות תצוגה מעוקלות וגמישות בכלי רכב. הטכנולוגיה של קורנינג מאפשרת ליצרני הרכב לתכנן עיצובים עתידניים ויוקרתיים לטובת תצוגת פנים מרשימה וקישוריות מלאה.

כיום, לאור המגמות השונות של תעשיית הרכב, יצרני הרכב מבססים קווי יצור חשמליים לטובת פליטת מזהמים נמוכה ושימוש בעיצובי פנים וחוץ יוקרתיים הלוקחים מהעתיד. בכדי לעמוד בדרישות יצרני הרכב, טכנולוגית ה-ColdForm של קורנינג תהווה פתרון מהותי כחלק מתפיסת היוקרה והאקו-סיסטם החדש של יצרני הרכב. על מנת ליישם פתרונות תצוגה מתקדמים קורנינג תשתף פעולה עם תאגידVisteon  הנחשב כמוביל בתחומו בטכנולוגיות נהיגה מתקדמות לרבות AI, מערכות בידור INFOTAINMENT תצוגה דיגיטלית ועוד.

מייק קוניגוניס, סמנכ"ל ומנהל כללי בתחום הזכוכיות בקורנינג מציין: "כיום עיצובי הפנים החדשניים לרכב דורשים טכנולוגיות, חומרים ומערכות ייצור מתוחכמות. אנו עובדים עם Visteon, מובילת שוק וחדשנות דיגיטלית בצגים, כדי להוביל למסחור טכנולוגיית ה-ColdForm של קורנינג לתעשיית הרכב. אנו שמחים שהזכוכית הטכנית המתקדמת ותהליכי העיצוב החדשניים שלנו יסייעו במתן מערכות התצוגה המעוקלות והחסכוניות ביותר".

CORNING הינה אחת החברות המובילות בעולם בתחום מדעי החומרים, עם יותר מ -165 שנות ניסיון בהמצאות טכנולוגיות ששינו את חיינו. מומחיות החברה באה לידי ביטוי בתחומים שונים עם יכולות יצור והנדסה נרחבות, בפיתוח מוצרים, אשר משפרים את חייהם של אנשים. ההצלחה שלCorning  נובעת מהשקעה מתמשכת במרכזי מחקר ופיתוח (R&D), שילוב ייחודי של חדשנות, ומערכות יחסים מבוססות אמון עם חברות ולקוחות מובילים בעולם.

CORNINGפועלת בין השאר בתקשורת אופטית, מוצרי אלקטרוניקה ניידים, טכנולוגיות תצוגה, אוטו-טק ומדעי החיים. המוצרים המובילים שלCorning  כוללים זכוכית עמידות בפני נזק למכשירים ניידים; זכוכית מדויקת עבור תצוגה מתקדמת; סיבים אופטיים, טכנולוגיות אלחוטיות ופתרונות קישוריות לרשתות תקשורת חדישות.

CORNING ישראל, פועלת באמצעות מרכז R&D מתקדם האמון על פיתוח טכנולוגיות חדשניות למתן פתרונות  לכיסוי אלחוטי, קישוריות סלולארית G4 ו-G5 המיושמות באצטדיונים, מרחבים הומי אדם, בתי חולים מבנים ציבוריים ועוד. כמו כן,  קורנינג השיקה בישראל את תוכנית – CSI  (Corning Scouting Israel) אשר מטרתה לאתר השקעות, חדשנות, רכישות ושיתופי פעולה של סטארט-אפים בישראל.

שונות

היחידה למניעת שוד ברשות העתיקות ושוטרי כפר כנא תפסו מאות מטבעות עתיקים גנובים
232 מטבעות עתיקים אשר נגנבו מאתרי עתיקות שונים בצפון הארץ, נתפסו בשבוע שעבר בביתו של תושב כפר כנא במבצע של מפקחי היחידה למניעת שוד עתיקות ושוטרי תחנת כפר כנא. החשוד נעצר ונחקר בתחנת המשטרה ובימים הקרובים יועבר התיק להכנת כתב אישום.
מתברר כי מדובר ב"עבריין חוזר", שכבר נתפס "על חם" בעבר פעמיים כשהוא חופר באדמה ומחפש עתיקות ללא היתר באמצעות גלאי מתכות. בשני מקרים אלו, הוא נשפט והורשע בבית משפט. בין המטבעות שנמצאו אצל החשוד, זיהו חוקרי רשות העתיקות מטבעות החל מהתקופה הפרסית במאה 5 לפנה"ס, עבור בתקופות ההלניסטית, הרומית והביזנטית, ועד לתקופה העותומאנית – מלפני 500 שנה בקירוב. המטבעות נתפסו כמוצגים משפטיים.

לדברי ניר דיסטלפלד, מפקח היחידה למניעת שוד ברשות בעתיקות: "חשוב שהציבור ידע כי כל חפירה באתר עתיקות או גילוי של עתיקות, גם בשטח פרטי, מחייבים דיווח מיידי לרשות העתיקות. מקומם שבשם בצע כסף יש מי שהורסים ופוגעים בעתיקות, ומונעים מכלל הציבור ליהנות מהמורשת ששייכת לכולנו".

לדברי ד"ר איתן קליין, סגן מנהל היחידה למניעת שוד ברשות העתיקות: "מטבעות עתיקים הם פריטים בעלי חשיבות מדעית מיוחדת, שכן הם יכולים לתארך בצורה מיטבית ומדויקת הקשרים ארכיאולוגיים. לצערנו, אנו עדים לתופעה הולכת וגוברת של אזרחים הרוכשים גלאי מתכות, הולכים ומחפשים מטבעות עתיקים באתרי עתיקות ללא היתר, עוקרים את המטבע מהקונטקסט הארכיאולוגי בו הוא הונח בעת העתיקה, ובכך פוגעים באופן אנוש בערכו המדעי. מטבע שנגנב מאתר עתיקות הנו פיסת מידע חשובה שתחסר בבוא היום כאשר ארכיאולוגים ירצו לבצע במקום חפירה ארכיאולוגית, ולמעשה מדובר בחלק חסר מהפאזל ההיסטורי של ארץ-ישראל".

מרשות העתיקות נמסר כי: "מפקחי היחידה למניעת שוד עתיקות עושים לילות כימים על מנת לסכל את התופעה האסורה על פי חוק, של חיפוש עתיקות ללא היתר בעזרת גלאי מתכות. אנו קוראים לבתי המשפט להחמיר בענישה כדי ליצור הרתעה חזקה נגד פושעים החומדים וחומסים את אוצרותיה ההיסטוריים של הארץ. כך ניתן יהיה למנוע את הנזק שנגרם לאתרי העתיקות של ישראל – מורשת השייכת לכלל הציבור בארץ ובעולם".

המי"ל עם תחרות השירות וחווית הלקוח השנתית של ישראל 

בימים אלו מתקיימת ההרשמה לתחרות השירות וחווית הלקוח השנתית של המי"ל – המרכז הישראלי לניהול, אשר הזוכים בה יוכרזו בכנס שירות וחווית לקוח השנתי, שהוא הכנס המוביל והגדול בארץ בתחום השירות וחווית הלקוח. הכנס, שייערך ב-6 במאי באולם האירועים לאגו בראשון לציון, מהווה נקודת מפגש למנהלים בכירים מכלל המשק הישראלי, אליו מגיעים מדי שנה קרוב ל-900 משתתפים, ביניהם סמנכ”לים, מנהלי אגפים, מנהלי מחלקות, מנהלי מוקדים ועוד.

תחרות השירות, הנערכת בצמוד לכנס זו השנה ה-17 ברציפות, הפכה לתחרות המובילה בארץ לשירות וחווית לקוח, אליה ניגשים הארגונים במשק הישראלי אשר ביצעו מהלכים לשיפור השירות במהלך השנה שחלפה. המי"ל, שמובילה את התחרות, שמה לה למטרה לייצר בכל שנה תחרות הוגנת ושקופה שבכוונתה לקדם את תחום השירות וחווית הלקוח בשוק הישראלי ולהעניק הכרה והוקרה לעוסקים במלאכה.

הארגונים השונים יתחרו ביניהם השנה במספר קטגוריות – השירות כשותף אסטרטגי, חווית הלקוח באתר וברשתות החברתיות, פשטות בשירות, ארגון קטן שמחולל שינוי גדול, השירות במגזר הציבורי ושירות פנים ארגוני. השנה הושקו מס' קטגוריות חדשות האמורות לתת מענה לשינויים הטכנולוגיים המתרחשים בעולם העסקי: טכנולוגיה ככלי לשיפור חווית הלקוח, שימוש ב- BIG DATA ככלי לשיפור חווית הלקוח, אפליקציה ככלי להגדלת מעורבות ונאמנות לקוחות.

השנה גם תושק קטגוריה ייחודית לסטארט-אפ המבטיח בתחום חווית הלקוח – קול קורא יצא בימים הקרובים לסטארטאפים בשלבים שונים אשר מעוניינים לקבל הכרה וחשיפה לפעילות ולמוצר שלהם.

ההרשמה צפויה להסגר ב-27 בפברואר ולאחריה תפורסם רשימת המתחרים בכל קטגוריה ויערכו שני סבבי שיפוט, כאשר העולים לגמר יוכרזו בסוף חודש מארס. צוות השופטים בתחרות מורכב מנבחרת של 60 מנהלים בכירים בתחום השירות בארגונים שונים בתעשייה, ביניהם הגר בן עזרא – סמנכ"ל שירות ומכירות בקבוצת ישרכארט, ורד צור – סמנכ"ל קשרי לקוחות באלטשולר שחם, ישראלה זינבל שטראוס – ראש אגף לקוחות שירות ומכירה באל על, עדי רווה גלוסקא – מנהלת מערך שירות וקשרי לקוחות בנספרסו ישראל, ליאת שטראוס – סמנכ"ל בכיר בכלל ביטוח, גלית קראדי – מנהלת השירות ב- HOT, טל גבע – סמנכ"ל השירות במגדל ועוד.

שרון משה, מנהלת המרכז הישראלי לניהול, אומרת: "בשוק שבו המחיר והמוצר כבר לא מהווים גורם מבדל, ארגונים מבינים יותר ויותר כי חווית הלקוח היא המנוע לצמיחה והצלחה של כל ארגון ולכן השקעה אסטרטגית ומחויבות הנהלה להובלת תהליכים כאלו היא הכרחית. זה מרגש לראות כמה נעשה בשוק הישראלי בתחום זה ואילו מהלכים מרגישים מובילים ארגונים לשיפור חווית הלקוח. אנו רואים בתחרות הזו שליחות ואמצעי חשוב לקידום נושא השירות וחווית הלקוח במשק הישראלי וגאים להוקיר את הארגונים שמובילים מהפכות ומהלכים מרגישים בתחום".

בין הארגונים שזכו להוקרה בשנים הקודמות נמצאים בנק הפועלים, אלקטרה מוצרי צריכה, מכבי שירותי בריאות, ישראכרט, עיריית ירושלים, תדהר, HOT, פלאפון, כלל ביטוח, מיקרוסופט ועוד.

המי"ל (מבית מטריקס) מוביל את תרבות הניהול בישראל, ע"י שילוב בין לימוד תיאורטי למתן כלים פרקטיים מהשטח למנהלים. הוא מהווה מרכז ידע עדכני ומתקדם עם תכנים ייחודיים למנהלים בתפקידי רוחב ואורך בכלל הארגונים. המרכז מאפשר צמיחה והתפתחות מקצועית ואישית במגוון תחומי התמחות ובפורמטים שונים, כולל קורסים התפורים לצרכי הארגון: ניהול בכיר, מיומנויות ניהול, משאבי אנוש והדרכה, פיננסים, , שיווק, שירות ומכירות, פרויקטים, ורכש. בנוסף, המי"ל יוזם ומפיק שתי תחרויות – הראשונה היא תחרות הEffie Awards, והשניה היא תחרות מצוינות בשירות וחוויית לקוח.  למידע ופרטים נוספים לחצו כאן.

רמ"י עם מכרז להקמת מתחם מלונאי בכפר כאוכב

רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), משרד התיירות והמועצה המקומית כאוכב אל היג'א מפרסמים מכרז, במסגרתו ישווק מתחם למלונאות ונופש הכולל בנייה של כ-120 יחידות אירוח.

מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי: "משרד התיירות מאמין בגליל כמותג הבא להשקעה והפיכתו כמכלול ליעד אטרקטיבי לתיירות פנים ולתיירות נכנסת. חלק מהותי בפיתוח הגליל כיעד הבא, כולל נתינת מענקים ליזמים המעוניינים לבנות מתחמי לינה מסוגים שונים באזור. השיאים בכניסות תיירים לישראל יוצרים הזדמנות גדולה לגליל אשר יחד עם אתרי דת רבים, ארכיאולוגיה, היסטוריה, נוף פסטורלי ופיתוח אירועי תוכן – יהוו את היעד התיירותי הבא".

מנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון: "רשות מקרקעי ישראל רואה בקרקע משאב מרכזי לפיתוח תיירות ועסקים, לצד תכנון קרקעות למגורים בכל רחבי הארץ.  קידום המכרז בכפר כאוכב יהווה מנוף כלכלי לקידום המקום מחד ויתן פתרונות לדרישה לחדרי מלון  באזור בעל חשיבות צליינית גבוהה”.

המתחם המלונאי יוקם במגרש ששטחו כ-21 דונם, ויכיל כ-120 חדרים, במועצה המקומית כאוכב אבו אל היג'א  במחוז הצפון, מצפון מזרח לשפרעם ומדרום לכרמיאל. במסגרת התוכנית והמכרז הנוכחי, תשווק קרקע במתחם אחד על מגרש המיועד לתיירות, עליו ניתן להקים, חדרי לינה ואירוח, חללי פעילות משותפים כגון לובי וחדרי אוכל, מתקני ספורט, בריכה, שטחים פתוחים, דרכים ודרכי גישה, חניות ומסחר זעיר לשימוש באי הכפר. לא יותרו שימושים המהווים מטרד לאזורים הסמוכים. מימוש הפרויקט יהווה מנוף מסחרי משמעותי לתושבי כאוכב אל היג'א, ולתיירות באזור כולו – הן הפנים ארצית והן הבין לאומית. התוכנית תיתן מענה תיירותי ותספק מקורות תעסוקה נוספים וחדשים לתושבי האזור. הפרויקט הוא חלק מתוכנית כאוכב צפון מערב, המשתרעת על שטח כולל של כ-106 דונם וממוקמת בחלק המערבי של המועצה המקומית כאוכב אבו אל היג'א, אשר  מייעדת שטחים למבני ציבור, מגורים ומלונאות כתשתית לפיתוח הכלכלי של הישוב

משרד התיירות רואה בגליל יעד אטרקטיבי למבקרים, בעל פוטנציאל תיירותי גדול. מבקרים המגיעים לאזור המועצה זוכים ליהנות מנופו המרהיב של הגליל ,עשר דקות נסיעה מיער הקופים. בכאוכב מצוי גן פסלים, שבתוכו פסל "שלושת הדקלים" המסמל את אחוות שלוש הדתות, עם סמלי היהדות, הנצרות והאסלאם. המרכז התיירותי תוכנן תוך התחשבות באיזון פונקציות תעסוקה, מסחר, שירותים ומלונאות לצד מגורים ומוסדות חינוך וציבור, על מנת לפתח בישוב תיירות ובמקביל  לענות על צורכי האוכלוסייה המקומית ולשפר את איכות חייהם. שיווק הקרקע מתבצע במסגרת מכרז פומבי למי שקיבל המלצה לכך ממשרד התיירות בלבד. מועד הגשת הבקשה למשרד התיירות הינו עד יום חמישי 20.02.2020, כ"ה בשבט, התש"פ, בשעה 12:00.

המכרז להקמת המתחם המלונאי בכפר כאוכב מתקיים על רקע שיא כל הזמנים בכניסת תיירים לישראל ובמסגרת מדיניות משרד התיירות להרחבת ההיצע של חדרי הלינה בישראל לצורך הגברת התחרות והוזלת מחירים.

לפרטים נוספים, ניתן לפנות לאגף כלכלה, השקעות ותקציב במשרד התיירות, בטלפון מספר 02-6664385/90/78 , ו/או בדוא"ל [email protected].

מידע כנסים ובשיתוף Sinergia Group עם סיכומי ועידת ישראל לקמעונאות 2020

ועידת ישראל ה-12 לקמעונאות (צילום דרור סיתהכל)

ועידת הקמעונאות המובילה בישראל ביוזמת ובהפקת חברת "מידע כנסים בע"מ" ובשיתוף Sinergia Group התקיימה לאחרונה בפעם ה-12, ב- Avenue קריית שדה התעופה. האירוע בהנחיית תימור גורדון, מומחה לקמעונאות דיגיטלית. הוועידה הפגישה את המנהיגים המובילים בתעשייה ואת הטכנולוגיות המתקדמות ביותר לדיון מרתק על פרספקטיבות ואסטרטגיות חדשניות לניהול קמעונאי בעידן החדש.

הוועידה אירחה מעל ל- 900 בכירים ומקבלי החלטות מהחברות הקמעונאיות המובילות בישראל, ביניהם מנכ"לים, בעלי חברות, סמנכ"לי שיווק, יצרנים, מנהלי רשתות, סמנכ"לי סחר ועוד.

אייל מליס, מנכ"ל קבוצת תנובה: בחודשיים האחרונים התפרסמו ידיעות ששתי חברות קמעונאיות ענקיות בארה"ב התמוטטו. הן התמוטטו כי הן לא זיהו נכון את הטרנדים הצרכניים והירידה בצריכת חלב ניגר. הם הקפידו לשמור על המודל העסקי ולהיות ממוקדים במה שהם עושים ובלייצר פרייבט לייבל ולא עשו חדשנות. תנובה תתמקד ביצירת ערך כדי להישאר רלוונטיים. אנחנו חברה של מותגים שמייצרים ערך, הכל יושב על צרכים חדשים שהתפתחו בעשור האחרון ויצירת ערך. אני חושב שאסור להיכנס למוצרים ומותגים בעיצוב מותג פרטי. כלומר תנובה לא תייצר מותג פרטי? אנחנו נהיה ממוקדים ביצירת ערך כדי להישאר רלוונטיים.

משה רוזנבלום, מנכ"ל קניוני עופר: היום בעולם הקניונים חשוב לפנק את הלקוח ואם לא נדע לעשות זאת, בהגעה לקניון, בתמהיל ובצרכים שלו נלך אחורה. הקניון השכונתי יהפוך לעוצמתי כי הקהל שיושב פה לא יזיז את האוטו שלו כדי להגיע לקניון בינוני ויעשו את הקניות בקניון השכונתי ואותו צריך יהיה להתאים לכל שכונה ושכונה. הקניונים הגדולים כמו הקריון בקרית ביאליק, גרנד קניון חיפה, מלחה, ימשיכו להיות עוצמתיים והקניון העירוני ייעלם. מה זה קניון עירוני? שלא תגידו שאני משמיץ את המתחרים אתן דוגמה מהקניונים שלי – לב אשדוד היה קניון עירוני, הבנתי מה עשו ביג בכניסה לאשדוד, וב– 30.6 אני סוגר אותו, הורס אותו ובונה שכונת מגורים עם 600 יחידות דיור וקניון שכונתי. קניון לב חדרה בעל שלוש קומות. נפתח קניון של תורג'מן בכניסה לעיר, החלטנו לעשות מעשה, ואת הקומה העליונה הפכנו לקומת שירותים הבאנו את משרד הרישוי, חדר כושר, רופאים. למעשה הגדלנו את הטראפיק והפכנו לקניון שכונתי משודרג. מי שלא יבין את השינוי המהותי שעובר עולם הקניונים שהולך מהר קדימה, ילך מהר אחורה.

ג. יפית, יו"ר G GROUP  תקשורת ומבעלי סטימצקי: במצב שלקחנו את רשת סטימצקי, קודם כל היה צריך לייצב את הרשת וזה אומר לטפל בחנויות ו 1500 עובדים שלא ידעו מה יהיה איתם מחר, ובמועדון הלקוחות ומנויים שלא קיבלו דבר. כשאתה לוקח את היחסים הקיימים ומטפל בהם ויודע שהלקוחות מרוצים והספקים רגועים, אז יושבים ובונים אסטרטגיה עסקית ויוצרים חדשנות. בנינו את מערך האון ליין הרבה לפני שהתחלנו אותו. בנינו מרכז לוגיסטי כמו שצריך לבנות מערך מחשוב שיודע לקבל את ההזמנה און ליין ואם במקרה יש את ההזמנה בחנות הוא יכול לקבל את המוצר תוך 10 דק' מרגע ההזמנה. כמו אמזון, לא נישאר רק בספרים. מודל החיקוי הוא אמזון. יש 150 חנויות בארץ. חנויות הספרים של סטימצקי מוכרות ספרים ומוצרים חינוכיים. התחלנו למכור באתר מותגים מובילים וחזקים. הבסיס הוא ספרים אבל לא רק. חדשנות יוצרים ולא זורמים אליה. בוודאי שצריך להיות עם הרבה וותק.

רמי לוי, מנכ"ל רמי לוי: לגבי התשלום בסניפים באפליקציית ביט – היום כולם עוברים לארנק דיגיטלי, בעיקר הדור הצעיר אנחנו רוצים לשלב את כל תושבי מדינת ישראל ולהרחיב את הלקוחות שלי אני נותן אפשרות לאלו שיש להם ביט לרכוש. ברגע שאתה מגדיל את המחזור ואתה יורד באחוז רווח, בכסף אתה תרוויח יותר. כשמכרתי עוף בשקל הרווחתי יותר כסף. נאפשר לכולם לשלם איך שרוצים. זה לא יפגע בכרטיס האשראי, להפך, יביא עוד לקוחות.

אורן רווח, יו"ר רשתות קמעונאיות באיגוד לשכות המסחר, מנכ"ל קב' אסתי לאודר: המאבק של לשכת המסחר בבעיה המרכזית שנושא הייבוא האישי שפטור ממס עד 75 דולר. כאן צריכה להיות התערבות ממשלתית מקווה שאחרי הבחירות, שיבינו – שהכסף לא נשאר בארץ, ושהחברות לא יכולות לתת את ההצעה המסחרית הכי טובה כדי להתמודד עם החברות בחו"ל. העניין הוא נושא הייבוא. מדובר במיליארדים והעניין יחמיר עם כניסת אמזון. לעניין חוק סימון המוצרים – ממה שאנחנו למדים בלשכת המסחר אנו חושבים שזה מהלך פחות נכון ויש לעשות התאמה למשק הישראלי. נקווה שהצרכן לא ישלם את המחיר על ההתנהלות הזו.

אייל רביד, מנכ"ל ויקטורי: יש קמעונאים שהפכו להיות ספקים, יש קמעונאים שעשו מותגים פרטיים, וזה בסדר. עם כל היופי אני לא רואה תוצאות, ואני דיי בתוך המערכת. בסופו של יום הלקוח לא קונה. גם ליוניליבר יש מערכת און ליין שמוכרת למכולות או לצרכנים ישירות. כמה מרוויחים 2 מיליון שקלים בחודש? במדינה של 2.5 מטר כולם רוצים להיות הכל. הגבולות היטשטשו. וכולם רוצים להיות בהכל. אני חושב שאם אני קמעונאי אז אני צריך להיות רק קמעונאי. עוד לא ראיתי מישהו שהוא מולטי שמסוגל להיות גם יצרן, גם קמעונאי  וגם יבואן ולהצליח בהכל. שופרסל נכנסו גם למגורים ואני מקווה שייכנסו גם לעוד 10 תחומים נוספים וישאירו לנו את המזון. אז כשמישהו בא בביקורת על איך מנכ"ל שופרסל בחר את האסטרטגיה והחברה לא ממוקדת וזה טוב לאותם מתחרים, אתה לא היית נכנס לזה? קטונתי מלבקר את מנכ"ל שופרסל. אם אכנס לסגנון המוצרים הזה זה רק על מנת לתת לצרכן תיבול יותר טוב למנה.

אורי אבל, מנכ"ל קניון TLV : השילוב של עירוב שימושים בקניונים יכול לשמש כקטליזטור ללקוחות להגיע לקניון. בסופו של דבר אנחנו צריכים לדעת להתאים את השטחים שלנו לאיפה שהצרכן הולך. אם אני אדע לייצר סיג ושיח, ליצור קהילה שתרצה להיות חלק ממנה אני מגדיל את המעורבות הרגשית של הלקוח למתחם.

עמית זאב, מנכ"ל קבוצת דור אלון:  זה שאתה מגוון נותן לך יציבות מאד גדולה. יש עסקים נפלאים בעיקר בקמעונאות שמבוססים על בעל שליטה יזם, 10-15 שנים לרוב דור שני, שם זה פחות או יותר נעצר. ברגע שאין בעל שליטה שמוביל את זה דרך העסקים יש עליות וירידות של הענף. אם אינך נמצא בהרבה ענפים אתה לא שורד את העליות והירידות.

רביב ברוקמאייר, מנכ"ל קבוצת גולף: אני חושב שהגוונה לא מתאימה לכל אחד והיא טרנדית. היא מייצרת המון אתגרים והתנגשויות בין ערכי המותג. אין שום סיבה בעולם שחברה כמו גולף אנד קו לא תיכנס לייעוץ אדריכלי או ייעוץ תכנון פנימי של בית. זה קרוב, יש בזה היגיון. אין בעיה שתיכנס לדקורציה, ריהוט, זה קרוב לערכים שלה. רמי לוי כדי להתפתח לעולמות אחרים חובר לעסקים אחרים. חשוב להיות מחוברים לאסטרטגיה, לא לקפוץ על מודות חולפות, לראות מה משלים אותך, להיות יד ראשונה הינה חובה בשוק הישראלי. הגוונה צריכה להיות מאד קרובה לבסיס האסטרטגיה.

ניר מטוסביץ, מנכ"ל אסם סחר: איני חושב שהקמעונאים יכולים להיות מומחי קטגוריות כמו שהיצרנים יכולים להיות. אנחנו מתמקצעים בקטגוריה. המטרה שלנו לעבוד ביחד ולהביא ערך לקונה בקטגוריה. ברור שהקניינים מתמקצעים. בעתיד הלא רחוק נוכל לתת מבצעים נכונים פרסונליים ולתת ערך אמיתי לא רק במחיר אלא בסוג המוצר.

עופר ירום, מנכ"ל Azrieli.com : אנחנו מדינה קטנה וכוח הקנייה הוא לאו דווקא הגדול ביותר. יש בישראל נטייה כזו שהצורך והתחרות בגלל הגודל הקטן מוליד את היצירתיות ומביא את המודלים המעניינים המוכוונים את ההבנה של מה הצרכן הישראלי רוצה. בשילוב ידע טכנולוגי וחדשנות שהרבה פעמים עוברות את העולם, אין לי ספק שתוך שנתיים אנחנו נדע להציע הרבה מאד דברים שגם בעולם לא קורים.

מיכל רביב, סמנכ"ל שיווק ושירות TERMINAL X : אם הייתי מותג ישראלי מוביל בעולם האופנה הייתי רוצה למכור דרך טרמינל איקס.  תמכרו קסטרו בטרמינל איקס – מבחינתנו, למה לא?

צביקה ביידא, סמנכ"ל לקוחות ושירות, שופרסל: אנו רואים מצד אחד טרנספורמציות דיגיטליות שעושות טוב בעולם ומצד שני רואים את הניכור והבדידות שהן יוצרות, מצד שלישי רואים שהדבר שאותו אנו הכי חסרים זה הדבר שהכי חסר לאושר שלנו והוא קשרים אנושיים וחבריים. איך כל זה מתקשר לעולם השירות? מכיוון שאם בעבר הבנו ששירות לקוחות וחווית לקוח זה סוג של מערכת יחסים, אז כמו שאנו מבינים שמערכות יחסים בין אנשים הולכות ומתרחקות, כך גם מערכות יחסים בין תאגידים והצרכנים הולכות ומתרחקות כי הלקוח עושה יותר ויותר דברים מהבית ויש פחות נגיעה בלקוח. וכמובן צריך להשקיע בחוויית הלקוח אך נק' המגע האנושיות שהולכות ומתמעטות הן מחיר כבד שצריך לשלם. הערך האנושי הוא קריטי להצלחת הקשר עם הלקוח ורובוטים לעולם לא יצליח לעשות מה שאדם עושה. הדיגיטל ימשיך להתעצם, המהפך של הבינה מלאכותית ימשיך לצמוח וישראל תמשיך להיות אומת הסטארט אפ אבל הדיגיטל הוא לא המטרה אלא האמצעי.

שגיא סטוניס, מנכ"ל סטוניס, סוכנות איקומרס – בשנים הקרובות להערכתי אמזון תוביל אפוקליפסה ברשתות השיווק בישראל.

בין משתתפי הוועידה : ג. יפית, יו"ר G group תקשורת ומבעלי סטימצקי | משה רוזנבלום, מנכ"ל קניוני עופר | רמי לוי, מנכ"ל ובעלים רמי לוי | אייל מליס, מנכ"ל קבוצת תנובה | צביקה ביידא, סמנכ"ל לקוחות ושירות שופרסל | אורן רווח, יו"ר רשתות קמעונאיות איגוד לשכות המסחר, מנכ"ל קב' אסתי לאודר |אייל רביד, מנכ"ל רשת ויקטורי | רביב ברוקמאייר, מנכ"ל קבוצת גולף |עמית זאב, מנכ"ל קבוצת דור אלון | ניר מטוסביץ, מנכ"ל אסם סחר | דניאלה פרוסקי שיאון, סמנכ"לית תקשורת וקיימות ודוברת, לוריאל ישראל | מיכל רביב, סמנכ"ל שיווק ושירות, TERMINAL X  | מיכאל מיטרני, מנהל דיגיטל וחדשנות, סופר-פארם | ניצן גולדברג, מנכ"ל חטיבת המכירות, תנובה | אורי אבל, מנכ"ל קניון TLV | אלי ונטורה, ראש תחום איקומרס אלקטרה מוצרי צריכה – מנהל פעילות אלקטרה מרקט  | אלי מרון, מנכ"ל משותף, Sinergia Group ועוד רבים. פרטים נוספים באתר הוועידה…

ארגון הרוקחות בישראל מזהיר שאנשים לא יתחסנו נגד שפעת

ארגון הרוקחות בישראל מדגיש כי התכשיר ההומאופתי "אוסילו" אינו מונע שפעת ו/או כל מחלה אחרת. החברה המשווקת מבצעת הטעיה של הציבור בפרסום התוויה לתכשיר הומאופטי ללא התוויה רשומה בישראל. אנו מבקשים להבהיר כי אין מדובר בתרופה, אלא  בתכשיר הומאופתי  שאינו משמש כחיסון נגד מחלת השפעת. בהיעדר אכיפה של מניעת הטעיית הציבור תכשירים הומאופטים ימשיכו להיות משווקים ע"י היצרן כטיפול למחלת השפעת.

אלינה אמיתי, יו"ר ארגון הרוקחות בישראל: "מדובר בהטעיה המסכנת את הציבור ויש לפעול בהקדם למיגור תופעה זו".

המרכז הלאומי שלוה בירושלים עם חוג פינג פונג מקצועני לאנשים עם מוגבלויות.

במרכז 'שלוה' – המרכז הלאומי לטיפול באנשים עם מוגבלויות ושילובם בחברה אשר בירושלים, ישנן פעילויות רבות ומגוון תכניות לטיפול ושילוב ילדים ואנשים עם מוגבלויות בשלל תחומי החיים.

כחלק מהמתקנים הרבים והמתקדמים במרכז הלאומי שלוה, ישנו גם מרכז ספורט מותאם, מונגש ומתקדם, הכולל בריכת שחיה חצי אולימפית, בריכה הידרוטרפית, אולם כדורסל, חדר כושר בגודל מלא ושלל מתקני ספורט. כעת, יוזמה חדשה בתחום הספורט לאנשים עם מוגבלויות יוצאת לדרך בשלוה והיא ראשונה מסוגה בישראל – חוג פינג פונג (טניס שולחן) מקצועני.

פינג פונג עלול להיחשב עבור רבים כמשחק כייפי בלבד שמשחקים בשעות הפנאי ללא מאמץ פיזי או יכולות ספורטיביות יוצאות דופן, אך הדבר כמובן לא נכון ופינג פונג מקצועני דורש רבות משחקניו ובאופן ספציפי הוא מחזק ומגביר אצל שחקניו עם המוגבלויות את הזריזות הכללית, זריזות תגובה, תיאום יד עין, ניתור ושיווי משקל, קואורדינציה, ריכוז ודיוק ועוד. יכולות אלו משפיעות לא רק במרחב של השולחן, הכדור והמטקה אלא ברבדים נוספים בחיים האישיים של כל אחד מהשחקנים.

טל וינר, מאמן הקבוצה, אשר מפעיל אקדמיה לטניס שולחן עם מעל ל-200 ילדים שמתאמנים בכל סביבות ירושלים, מאמן לראשונה בישראל קבוצת פינג פונג של אנשים עם צרכים מיוחדים באופן מקצועי, בהתנדבות מלאה: "הם לומדים הכל מהבסיס, מהיסוד, בדיוק כמו כל הילדים שמתחילים ללמוד ספורט מקצועני" אומר וינר ומוסיף, "אני רוצה להוציא מהשחקן, בין אם הוא ילד ובין אם בוגר, את ה-100 אחוז שלו. לכל אחד היכולות שלו ואני רוצה להצליח להוציא מכל אחד את המקסימום שלו". עוד מוסיף וינר כי: "אני לא בא כדי להעביר להם את הזמן, אלא כדי לקדם אותם – הישגית, מקצועית, חברתית וספורטיבית. זה תהליך ארוך זמן אבל בסופו של דבר רואים תוצאות. השנה התחלנו עם קבוצה של בוגרים ובשנה הבאה נפתח גם קבוצות של ילדים, בתקוה שהענף יתפתח ובעוד ערים בישראל יוקמו קבוצות טניס שולחן לילדים ואנשים עם מוגבלויות".

PassportCard מטיסה 12,000 מסכות הגייניות לקהילות הישראלים והיהודים בסין

לאור ההאצה בהתפשטות המגפה, ולאחר שהחברה הקצתה עשרות אלפי יח' של מסכות פנים היגייניות בנתב"ג לישראלים היוצאים לחו"ל, כעת היא נרתמת למען קהילות הישראלים והיהודים בסין עם משלוח של 12,000 מסכות..

בעקבות הידיעה שפורסמה ביממה האחרונה על רכישת עשרות אלפי יחידות של מסכות היגייניות לפנים, פנו נציגי חב"ד ונציגי קהילות ישראלים בסין, ל- PassportCard  בבקשה לסיוע. לאחר שהחברה הקצתה עשרות אלפי יח' של מסכות פנים היגייניות ליוצאים לחו"ל בנתב"ג, כעת היא נרתמת למען קהילות הישראלים והיהודים בסין. בחמישי הוציאה חברת PassportCard   משלוח מיוחד של 12,000 מסכות היגייניות לפנים המיועדות לשליחי חב"ד ולקהילות הישראלים והיהודים בסין. הסיוע של החברה מגיע עקב מחסור חמור של מסכות בסין, בין היתר בעקבות סגירת מפעלי הייצור בערים השונות. בימים האחרונים נרשמה האצה בהתפשטות הנגיף, כשמתחילת ההתפרצות אובחנו בסין כ-10,000 בני אדם שנדבקו בקורונה ומניין ההרוגים עומד כעת על יותר מ- 200. מספר הנדבקים עקף אתמול את כמות הנדבקים מנגיף הסארס שתקף את המדינה בשנים 2002-2003. התפשטות הנגיף לערים נוספות בסין מובילה לסגירה של עסקים ובין היתר, מפעלים האמונים על ייצור מסכות היגייניות לפנים.

המשלוח המוטס צפוי לנחות בסין בשישי ויצא לתפוצה לערים: שנגחאי, בייג'ין, גואנג'ו, שן זן והונג קונג, שם ממוקמים בתי חב"ד וריכוז גדול של קהילות ישראלים ויהודים. לאחר הגעת המשלוח לערים הייעודיות, נציגים של בית חב"ד ידאגו לחלק המסכות ליהודים וישראלים ששוהים כעת באזורים הנגועים. השימוש במסכות נעשה בעיקר על מנת לצמצם את החשיפה הישירה לנגיפים הנישאים באוויר, לאחרונה, עם פרוץ הנגיף, המוצר הגיע לביקוש שיא, ומחסור במסכות נרשם בארץ ובעולם.

יואל אמיר, מנכ"ל :PassportCard "אתמול התחלנו בחלוקה של כ- 100,000 מסכות בנמל התעופה בן גוריון לכל הנוסעים לחו"ל. פנו אלינו היום מבית חב"ד ונציגויות הקהילה הישראלית בסין בבקשה לסיוע. נענינו לבקשה והמסכות כעת עושות דרכן לסין לשימוש הקהילה המקומית. אנחנו זמינים כל העת עבור לקוחותינו בכלל ערוצי השירות ובמידת הצורך נעשה כל שביכולתנו לילות כימים על מנת להחזיר כל לקוח ארצה בשלום".

עמותת ל"ב עם מופע ההתרמה הגדול שלה ב-24 מרץ

'לתת את הנשמה ואת הלב' זו לא עוד סיסמה עבור עמותת ל"ב-להילחם ביחד, אשר ממשיכים לעמול במרץ למען ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם. בימים אלו מתכוננים לקראת אירוע ההתרמה הגדול שייערך ב-24.3 בשעה 20:00 במרכז הקונגרסים חיפה. במסגרת האירוע תתקיים הופעתם של האומנים רותם כהן, דודו אהרון ודניאל ג'מאל. חשוב לציין כי כל הכנסות המופע מועברות למען ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם.
עמותת ל"ב בניצוחם של יו"ר העמותה ברנרד זיטוק ומנהל הפרויקטים מוטי ווגנר מתאפיינת במגוון פעילויות, אירועים ופרויקטים אשר מופקים באהבת חינם למען ילדי העמותה ובני משפחותיהם, כל העוסקים במלאכה עושים זאת בהתנדבות מלאה וללא מטרות רווח. הקהל מוזמן להצטרף לרוח ההתנדבותית בערב מרגש ומהנה. מכירת הכרטיסים החלה!
ניתן לרכוש כרטיסים דרך קופת ברק לב המפרץ ובאתר…

ארגון המורים בקמפיין עם השחקנית שני כהן

ארגון המורים יוצא בימים אלה בקמפיין טלוויזיוני בהובלתה של השחקנית שני כהן. עבור ארגון המורים מדובר בקמפיין פרסומי שמטרתו מיצוב ארגון המורים כארגון המוביל בישראל למורים בבתי ספר העל יסודיים והעלאת המודעות לחשיבותו של הארגון למען חבריו המורים העל יסודיים המלמדים בחטיבות הביניים ובתיכונים.

ארגון המורים העל יסודיים מונה כיום מעל ל83,000 חברים ונמצא בצמיחה תמידית בזכות מגוון רחב של שירותים בתחומים כגון ביטוח מקצועי וכלכלי, יעוץ ויצוג פרופסיונלי ומשפטי,פנאי, נופש, תרבות, השתלמויות, ביטוחים ואף מפעיל מלגות לקידום ההשכלה האקדמית לכל התארים ולתעודת ההוראה

הקמפיין, בהובלתו של משרד הפרסום סימפל ומשרד ההפקות ראביט, הומוריסטי ומשלב משפטים אייקוניים של מורים ומורות כמו "יש לי עיניים בגב", "למה מחכים לי במסדרון", "אני לא רוצה לשמוע הגה" ועוד .לכהן לא הייתה בעיה להיכנס לדמות היות ואמא שלה מורה בחינוך העל יסודי כך שאת הדיקציה והניואנסים הקטנים היא מכירה מהבית.

ארגון המורים: "אנחנו שמחים על הבחירה בשני כהן לקמפיין שילווה את ארגון המורים הבחירה הייתה לנו נכונה וטבעית היות ואמא של שני מורה וחברה בארגון מזה שנים והיה לה מאוד קל להתחבר למסרים של הארגון. כמו כן שני כהן היא אחת מהדמויות האהובות על הציבור, בעלת כריזמה והמסרים שהיא מעבירה לציבור הם בגובה העיניים. אין לי ספק שיחד נמשיך להצעיד את הארגון אל עבר המטרות הגבוהות שהצבנו לעצמנו".

שני כהן: "בתור אחת שגדלה בבית לאמא מורה שהחינוך היה שליחות עבורה ואבא שבין היתר ייצג עובדי הוראה כדי לעלות את שכרם ולשפר את התנאים שלהם. היה תמיד המון כבוד למורים . אני מאוד שמחה להצטרף לארגון המורים העל יסודיים שמעצים, מחזק ודואג למורים, שבסופו של יום, הם אלה שאחראים על עיצוב ילדינו כל זמן שהם לא איתנו בבית, אני חושבת שחברה שמעריכה ומכבדת את אנשי החינוך שלה היא חברה טובה יותר ומורים שמקבלים הערכה, גיבוי וחיזוק הם מורים טובים יותר".

ארגון המורים בבתי הספר העל־יסודיים ובמכללות הוא איגוד מקצועי, עצמאי, לא הסתדרותי ובלתי מפלגתי,המומחה לחינוך העל-יסודי.הארגון הוקם בשנת 1958 וחברים בו למעלה מ- 80,000 עובדי הוראה בחינוך העל־יסודי (חטיבות ביניים, חטיבות עליונות ומכללות) מכל רחבי הארץ, בכל זרמי החינוך הממלכתי, הממלכתי-דתי והערבי ובמכללות.

נתוני סקר TGI שנת 2019

האם שלוש מערכות בחירות בשנה האחרונה הנו הגורם לגידול בקריאת עיתונים? סקר TGI בוגרים התפרסם היום ומשקף את התקופה: ינואר – דצמבר 2019. להלן מגמות בתחום החשיפה לעיתונות ורדיו:

 • עלייה בשיעורי קריאת העיתונים היומיים ביום חול ממוצע בשנת 2019 ( ינואר – דצמבר 2019 ) –  46.5% בהשוואה לשנה קודמת ( ינואר – דצמבר 2018 ) – 44.3%  (עלייה מובהקת).
 • עלייה בשיעורי קריאת העיתונים בסוף שבוע ממוצע בשנת 2019 ( ינואר – דצמבר 2019 ) – 52.0% בהשוואה לשנת 2018 – 49.2%  (עלייה מובהקת).
 • שיעור ההאזנה לרדיו נותר יציב ברמה של 65.7% ביום חול ממוצע (ינואר – דצמבר 2019 ) לעומת 65.8% בשנת 2018
 • שיעורי קריאת עיתונים  – יום חול ממוצע וסוף שבוע: בניתוח שנתי של שיעורי קריאת העיתונים היומיים ניתן לראות כי מרבית העיתונים היומיים רשמו גידול בחשיפה היומית ובחשיפת סוף השבוע. בגיליונות יום חול ממוצע:
 • העיתון ישראל היום ממשיך להוביל עם 30.6% חשיפה יומית ביום חול ממוצע במהלך 2019 לעומת 29.0% ב-2018.
 • ידיעות אחרונות רשם עלייה בשיעור החשיפה היומי : 26.9% חשיפה יומית ב 2019  לעומת 25.7% ב 2018. (השינויים אינם מובהקים סטטיסטית ). הפער בין העיתונים הינו מובהק סטטיסטית.
 • בעיתונות סוף השבוע ישראל היום ממשיך להוביל במונחים שנתיים עם חשיפה של 31.0% לעומת 30.2% ב-2018 (עלייה שאינה מובהקת). ידיעות אחרונות רושם גם הוא עלייה לחשיפה של 30.7% לעומת 29.6% ב-2018 (שינוי לא מובהק). הפער בין העיתונים אינו מובהק סטטיסטית.
 • בהתייחסות חצי שנתית יולי – דצמבר 2019 בהשוואה למחצית הראשונה ינואר – יוני 2019:
 • העיתון ישראל היום מוביל באופן מובהק עם חשיפה יומית של 30.6% (ללא שינוי ממחצית ראשונה).
 • ידיעות אחרונות רשם עלייה לא מובהקת בחשיפה ל-27.2% לעומת 26.5% במחצית הראשונה.
 • בקטגוריית עיתונות סוף השבוע בניתוח חצי שנתי, ידיעות אחרונות מוביל ורשם עלייה מובהקת במחצית השנייה ל-32.4% בהשוואה ל-29.0% במחצית הראשונה. בישראל היום נרשמה ירידה לא מובהקת ל-30.7% חשיפה במחצית השנייה לעומת 31.4% במחצית הראשונה. הפער בין העיתונים אינו מובהק סטטיסטית.
 • בניתוח המגמה של סך קריאת העיתונים לאורך 4 השנים האחרונות, ניתן לראות עצירה בירידת החשיפה הכוללת והיפוך מגמה ב 2019  .

איתן כסיף מנכ"ל קנטאר ישראל: "סקרTGI  בוחן מלבד שיעורי החשיפה לעיתונות גם את עמדות הציבור במגוון תחומים באמצעות כ-260 היגדים בפרק סגנון חיים. שיעור ההסכמה עם ההיגד: "אני מוצא את עצמי משתתף בוויכוחים פוליטיים לעיתים קרובות" רשם עלייה מובהקת מ-18.4% ב-2018 ל-26.0% ב-2019. ניתן להניח שהדבר נובע מריבוי מערכות הבחירות בתקופה האחרונה ושיח רב בנושא פוליטיקה בתקופה זו, דבר שיכול לתת בין השאר גם הסבר חלקי לעלייה בשיעור קריאת עיתונים.

 • שיעור ההאזנה הממוצע השנתי לרדיו נותר יציב בהשוואה ל-2018 ברמה של 65.7%.
 • ביום חול ממוצע (ינואר – דצמבר 2019) לעומת 65.8% בשנה הקודמת ( ינואר – דצמבר 2018).
 • במונחים שנתיים, תחנות "כאן" קול ישראל רשמו עלייה בשיעור האזנה הכולל ל 37.7% בהשוואה ל-35.6% ב-2018 (עלייה מובהקת).
 • תחנות הרדיו האזורי המשווקות ע"י רדיו שפ"א שמרו על שיעור האזנה יציב : 31.3% בהשוואה ל-31.6% בשנת 2018.
 • תחנות גל"צ ירדו ל-41.2% ב-2019 בהשוואה ל-42.6% ב-2018 (שיוני לא מובהק).
 • גם במונחים חצי שנתיים ניכרת עלייה בשיעור ההאזנה לתחנות "כאן" כאשר שיעור האזנה של הקבוצה עומד על 38.1% במחצית השנייה בהשוואה ל-37.3% במחצית הראשונה לשנת 2019 (עלייה לא מובהקת).
 • בתחנות הרדיו האזורי המשווקות ע"י שפ"א נרשמה ירידה ל-31.2% במחצית השנייה בהשוואה ל-33.8% במחצית הראשונה לשנת 2019 (ירידה מובהקת).
 • ירידה נרשמה גם לתחנות גל"צ : 40.9% במחצית השנייה בהשוואה ל-41.5% במחצית הראשונה לשנת 2019 (שינוי שאינו מובהק).

מאגר המידע השיווקי TGI מבוצע ע"י חטיבת המדיה של קנטאר בישראל, תחת החסות של איגוד חברות הפרסום. מאגר TGI מבוסס על מדגם מייצג של מרואיינים במגזר היהודי בגילאי 18+, המשקפים אוכלוסייה בשיעור של כ-4.4 מיליון נפש. סקר ™TGI בישראל נערך משנת 1998 והתוצאות מתפרסמות פעמיים בשנה. מאגר TGI הינו בסיס הנתונים המעמיק ביותר המצוי בידי גורמי השיווק. המאגר נבנה בשיטת “Single Source Data” המאפשרת מעקב עמוק וממוקד על התנהגות הצריכה והשירותים של האוכלוסייה בישראל, זאת ע"י שימוש ב- 4 בסיסי נתונים שנאספו מאותו צרכן/מרואיין הכוללים התנהגות צריכה ושירותים ביותר מ- 200 קטגוריות מוצר ושירותים וקרוב ל– 2,000 מותגים שונים.

כתיבת תגובה