10 כללים לעבור בשלום את נקיונות החג

מומחי מכון התקנים הישראלי ממליצים על טיפים מיוחדים כיצד להישמר מפגיעת חומרי ניקוי מסוכנים לקראת ביעור החמץ והחג. כך נוכל לעבור את ניקיונות הבית לחג בזהירות הנדרשת וביעילות המירבית.

 
- פרסומת -

 
חומרי ניקוי ביתיים (צילום דני בר)
חומרי ניקוי ביתיים (צילום דני בר)
  1. יש להקפיד לקרוא את הוראות השימוש ולשים לב לסימון המוצר הכולל את הסיכונים ואזהרות הבטיחות. יש לפעול בהתאם להוראות הספציפיות לכל מוצר. במקרה של פגיעה מחומר ניקוי יש לפעול כפי שמופיע בהוראות היצרן. במידת הצורך יש לפנות מיידית  לטיפול רפואי ולהצטייד באריזת החומר הפוגע.
  2. אין לערבב חומרי ניקוי. בחלק מהמקרים עלולה להתרחש תגובה כימית אשר יכולה לגרום להיווצרות חומר חדש רעיל ומסוכן מאוד.
  3. אסור לעשן בזמן השימוש בחומרי ניקוי או בקרבתם, בעיקר כאשר משתמשים בחומרים דליקים ובחומרים לפתיחת סתימות שמכילים סודה קאוסטית- סודיום הידרוקסיד.
  4. חובה לאחסן את חומרי הניקוי במקום שאינו נגיש לילדים ורחוק ממוצרי מזון.
  5. מומלץ לאחסן חומרי ניקוי, מסירי שומנים, פותחי סתימות (על בסיס סודיום הידרוקסיד) ואקונומיקה בנפרד מחומרי ניקוי למנקי אסלות ומסירי אבנית.
  6. יש לשמור על חומרי הניקוי באריזתם המקורית כדי למנוע תאונות כתוצאה מאי ידיעה לגבי מה נמצא בתכולת האריזה.
  7. יש להקפיד על סגירת הפקק לאחר השימוש  בחומר הניקוי. יש להקפיד במיוחד באריזות עם פקק קשה לפתיחה, אריזות אלו בדרך כלל מכילות חומר מסוכן מאוד.
  8. יש לשים לב אם השימוש בחומר הניקוי דורש ציוד מגן כגון: כפפות, משקפי מגן או הגבלת מרחק של התזת החומר –הסימון מופיע על גבי האריזה.
  9. במוצרים רבים מופיע סמל משולש מובלט. לעיתים מופיע המלל "לא למאכל" הבלטה זו נועדה לאוכלוסיית העיוורים.
  10. בקניית נוזל כלים יש לשים לב לריכוז החומר הפעיל המוצהר על גבי האריזה. הריכוז יכול לנוע בין 12% חומר פעיל ל 36%. ככל שהריכוז גבוה יותר יעילותו גבוהה יותר וניתן לדללו עם יותר מים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט