קרניבל וכריסטמס בנצרת

קיה קרניבל בנסיעת מבחן לנצרת ||| שלל אירועים וקניות בנצרת ||| חגיגת כריסטמס בקניון Big Fashion נצרת ||| לחצו על התמונה לכתבה והתמונות <<<

קרנבל של 8 בחנוכה

קיה קרניבל 2015 (צילום יח"צ חו"ל)
קיה קרניבל 2015 (צילום יח"צ חו"ל)

לכבוד החנוכה, יצאתי עם הקיה קרניבל החדשה, בעלת 8 מושבים לנסיעת מבחן. בחרתי בנצרת לקראת חג המולד. 8 מושבים, 8 נרות חנוכה ובעיקר אווירת הכריסטמס בנצרת היו חגיגה של אור, טעמים ונוחות עם הקרנבל החדשה של KIA.

הדרך לנצרת

יצאנו לדרכנו עמוסים לעייפה על מנת למצות את היכולות של רכב כל כך גדול- 8 מקומות ישיבה, כבר אמרנו ?. המנוע החזק בנפח 3,300 סמ"ק המפיקים 276 כו"ס עם 6 הילוכים, העבירו את הדרך והעליות לנצרת בקלות ובנוחות, עם תגובות מהירות וזמינות כוח בכל מקום בו היה צריך קצת יותר כוח.

נוחות הישיבה, כולל ליושבי השורה האחרונה היתה מספקת ולא רק ילדים יכולים לשבת במושבי השורה השלישית, האחורית. הקרניבל משלב עיצוב של קרוסאובר גדול ושימושיות של MPV.

חג מולד שמח (צילום דני בר)
חג מולד שמח (צילום דני בר)

מושב נהג בעל כוונון חשמלי ל-8 כיוונים וכולל כוונון לארבעה כיוונים של התמיכה בגב התחתון. שורת מושבים אחורית המתפצלת ומתקפלת ביחס 60:40, ניתנת לקיפול למצב שטוח לחלוטין כדי לקבל אזור מטען גדול. המושבים ה"נעמדים" החדשניים של קיה, מאפשרים לכרית המושב להתקפל לפנים ולשאר המושב להחליק לפנים ו"לעמוד זקוף", וכך להקל על הגישה לשורת המושבים השלישית.

סנטה קלאוס בנצרת

סנטה קלאוס מחלק מתנות לילדים בביג פשן נצרת (צילום דני בר)
סנטה קלאוס מחלק מתנות לילדים בביג פאשן נצרת (צילום דני בר)

תחנתנו הראשונה היתה בקניון  Big Fashion נצרת. הגענו לחו"ל. האורות, העצים, הצבעים והטעמים והכל באווירת חג המולד הממשמש ובא. קניון ביג-פאשן נצרת, כבר ערוך ומוכן עם כל מאפייני הכריסטמס. ראוי לציין שזה המרכז קניות היחידי בישראל שפתוח 364 ימים בשנה. כל יום למעט יום כיפור.

כבר בכניסה לקניון, אי אפשר לפספס את עץ האשוח המקושט, את בית העץ מסורתי של סנטה קלאוס מקושט ומואר ומשמש כחנות פופ-אפ לכריסטמס עם מבחר של מוצרים, מתנות, קישוטים ומזכרות לחג. סנטה קלאוס עצמו מטייל בקניון, מוביל תהלוכות, מחלק מתנות לילדים, רוקד וחוגג איתם עם שירי החג בערבית ובעברית, כך שגם ילדי נצרת עילית יכולים להינות מקצת אווירת חו"ל כמו בסרטים.

קפה וקנפה ב- Big Fashion

בשוטטות בשדרות המוארות של הקניון, ניתן להרגיש חו"ל עם חנויות ורשתות הקניון שבדיוק כמו באירופה,  מקשטים את חלונות הראווה שלהם לקראת החג עם פתיתי שלג, עצי אשוח, איילים ונצנצים שמושכים את תשומת הלב לחלון גם ממרחקים. (לחשו לי שהקניון מקיים תחרות חלון הראווה היפה ביותר עם פרס מפנק לצוות החנות שחלון הראווה שלה יהיה המקושט והחגיגי ביותר).

עושים קנפה אצל לונה בנצרת (צילום דני בר)
עושים קנפה אצל לונה בנצרת (צילום דני בר)

ישבנו להתרענן בסניף קפה-קפה בקניון, בניצוחה של לונה. זהו לא סניף רגיל עם התפאורה הרגילה של הרשת. הטוויסט של המקום ושל לונה מורגש גם במנות מיוחדות למקום.

 
- פרסומת -

 

נצרת חגיגית

האווירה הבינלאומית המאפיינת את קניון Big Fashion נצרת במהלך הכריסטמס הינה חלק בלתי נפרד מהחגיגות המתקיימות בעיר נצרת. יצאנו לסיור בעיר לספוג קצת אווירת חג וטעמים מקומיים.

התחלנו במפעל הטחינה והחלבה בעל השם "בית חרושת נצרת" ונמצא ע"י בית החולים האיטלקי של נצרת. שם קיבל את פנינו עלי שהסביר על השומשום, הטחינה והחלבה שלהם. במקום מייצרים גם ממתקים מסורתיים נוספים כמו רחת לאקום, דרז'ה ועוד. משם המשכנו לעיר העתיקה, לכנסיית הבשורה הקתולית, המתנוססת במעלה ההר ונחשבת לכנסיה הגדולה ביותר במזרח התיכון.

עץ אשוח בקניון BIG FASHION נצרת (צילום דני בר)
עץ אשוח בקניון BIG FASHION נצרת (צילום דני בר)

בעיר התפתחו כמה וכמה אכסניות וצימרים שמספקים את הביקוש למקומות לינה ומלונות המעטים המצויים באזור, אבל האכסניות של נצרת הם סיפור אחר.

חזרה לקרניבל ולמרכז

נוחות הנסיעה לנהג וגם לנוסעים היא בהחלט תוספת חשובה למרחב הגדול של הקרניבל. היצע מקומות האחסון הנוספים בתא הנוסעים הוא נדיב במיוחד, עם אזור מטען גדול מתחת למשענת היד הקדמית המסוגל להכיל פריטים בגודל של מחשב נייד. לנוסע הקדמי יש 2 תאי כפפות בגדלים שונים.

אזור המטען הוא גדול ומשתנה בהתאם לצרכים מ-960 ליטר כאשר 3 שורות המושבים פתוחות, 2,220 ליטר כאשר מקפלים את השורה האחרונה ומגיע לנפח של 4,022 ליטר כשכל המושבים האחוריים מקופלים.

הנוסעים מאחור  יכולים לקבוע באופן עצמאי את הגדרות מיזוג האוויר שלהם, והווילונות המובנים בשורת המושבים השנייה והשלישית משפרים את נוחות הנוסעים. ברחבי תא הנוסעים קיימים שפע של מקומות אחסון, כולל תא אחסון גדול בקונסולה המרכזית, וכיסים בגב המושבים. ישנם 10 מחזיקי ספלים ו-4 מחזיקי בקבוקים ברחבי תא הנוסעים.

סיכומים

הקרניבל הוא רכב גדול נוח ועוצמתי. ככזה, יש לו גם מחיר. קבוצת זיהום אויר מקומית 15. צריכת דלק של כ-9 ק"מ לליטר עפ"י יצרן ויותר קרוב ל-7.8 עפ"י הנסיון שלי. מחיר התענוג הוא 218,900 ₪.

בדף הפייסבוק של Big Fashion נצרת, תוכלו להתעדכן בכל האירועים, המבצעים וההטבות שמחכות לכם עד הכריסטמס ובכלל.

כתיבת תגובה