סופשבוע של בוסתן וכרמים

מלון פרימה פארק מציע סופ"ש של יינות, טעמים וצחוק. בסופ"ש מתקיימות הרצאות וטעימות יין, סיור ביקבי יהודה ואף סיור בנחלאות ירושלים והבוסתן הספרדי.

תפאורת בר המלון (צילום יח"צ)
תפאורת בר המלון (צילום יח"צ)

פרימה פארק ויין

רשת מלונות פרימה שידרגה את בתי המלון של הרשת עם בניית קונספט יחודי לכל מלון ברשת. כך מלון פרימה באילת הוא "פרימה מיוזיק" אילת, מלון פרימה קלאב ים-המלח הוא "פרימה קלאב ספא" ועוד. השינוי הוא לא רק בשם אלה גם בתוכן שמציע המלון לאורחיו.

מלון פרימה פארק בירושלים נבחר לקונספט ייחודי המשתלב עם המיקום הגיאוגרפי של המלון ובהשראת חבל היין בהרי יהודה ומגוון יקבי הבוטיק באזור פרוזדור ירושלים. הקונספט שמאפיין את פרימה פארק הוא יין. במלון הוקם בר יין מעוצב עם מגוון יינות. בכל חדר הושם דגש בעיצוב על עולם היין כולל צילום כרם, או יקב כתפאורה של החדר. כמו כן, המלון מציע סיורים ביקבים באזור כחלק מחבילת האירוח בסופי השבוע.

תפאורת יין בחדר (צילום יח"צ)
תפאורת יין בחדר (צילום יח"צ)

יום חמישי עם יינות העולם

לאחר צ'ק אין מתכבדים האורחים בסנגריה מרעננת ויכולים להתפנות לחדרם להתרעננות. בשעה 20:00, לאחר שיכולנו לסעוד את ליבנו בארוחת הערב השופעת, פנינו לאולם "גפן" להרצאה של דקל כהן על עולם היין בעולם. האולם המה מפה לפה עם כ-100 אורחי המלון שהגיעו לסופ"ש של יין בירושלים. ההרצאה הקולחת עוררה עניין וכמעט ולא יצאו מהאולם אנשים ואף היו שאלות והערות לעניין מצד הקהל.

SAM_0247 (Copy)יום שישי עם יינות הרי יהודה

לאחר ארוחת הבוקר הישראלית המתינו לנו שני אוטובוסים עם מדריך לכל אוטובוס. חיש מהר התמלאו האוטובוסים ויצאנו לביקור בין כרמים ויקבים בפרוזדור ירושלים בואכה בית שמש.

התחלנו בתל הצמוד לקבוץ צובה הוא בלמונט (Belmonte   (. זהו תל מהתקופה הצלבנית  (המאה ה-12 לספירה ) עת בנו אבירי המסדר ההוספיטלרים מצודה צלבנית אחרונה בדרך לירושלים. המצודה זכתה לשם בלמונט ( ההר היפה ) והתקיימה זמן קצר בלבד עד כיבוש הארץ ע"י כוחותיו של צלאח א-דין, שהורה על הריסת המבצר. משם ניתן להשקיף על הכרמים הרדומים של צובה שמספקים ענבים למספר יקבים כמו קסטל, טפרברג וכמובן ליקב של קיבוץ צובה, לשם שמנו פעמינו.

לאחר הסבר על היקב הוזמנו כל חברי הקבוצה לישיבה ולטעימה של יינות היקב החל מיין לבן מצונן ומרענן ועד ליין בסגנון פורט לקינוח. בין לגימה אחת לשניה, בגביעי יין תקניים, התכבדו האורחים בגבינות,שמן זית וזיתים. לאחר רבים מהאורחים גם הצטיידו ביינות היקב לקראת הפסח, חזרנו לאוטובוס ונסענו בדרך ההררית של יהודה לכיוון יקב מוני הסמוך לביר רפעת.

כרמים סביב מצודת בלמונט (צילום דני בר)
כרמים סביב מצודת בלמונט (צילום דני בר)

במרכז המבקרים של יקב מוני יכלו האורחים לשמוע את סיפורו של היקב ואף לטעום ממגוון יינות ושמני זית של משפחת ערטול. לאחר רכישת יין, שמן זית וזיתים כבושים אפשר היה לעלות על האוטובוס ולחזור שמחים וטובי לב, למלון על מנת לנוח לקראת הערב.

 
- פרסומת -

 

לאחר ארוחת הערב התכנסו כל אורחי המלון שבאו לסופ"ש היינות והטעימות, בבר המלון, שם סביב שולחנות עם זיתים וירקות חתוכים להתרעננות, הוצגו לאורחים והוגשו יינות מהבר של המלון.

היינות שהוגשו היו 5 יינות מתפריט היינות של המלון ולכל יין ניתן גם הסבר ענייני וממצא.

הבוסתן הספרדי-סמוך לשוק מחנה יהודה (צילום דני בר)
הבוסתן הספרדי-סמוך לשוק מחנה יהודה (צילום דני בר)

שבת עם בוסתן ספרדי

לאחר ארוחת הבוקר התאספו כ-70 מאורחי המלון ויצאנו עם מורה דרך ירושלמי, להכיר את שכונות ירושלים של פעם והיום. דרך קריית הממשלה ושכונת משכנות האומה הגענו לשכונות ההיסטוריות שהוקמו בסוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20.

כמובן נשזרו בין הבתים גם סיפורי משפחות בנאי, נבון וכמובן גולת הכותרת היתה המתחם סביב הבוסתן הספרדי שהיה הרקע למחזמר אותו כתב על הווי השכונה, בשם זה, הנשיא לשעבר יצחק נבון.

בתום סיור השבת בנחלאות חזרנו למלוננו להתרעננות והכנות ליציאה חזרה לשגרה.

סיכום

מלון פרימה פארק מציג לצרכן הישראלי סוף שבוע עם הרבה תוכן של עולם היין וירושלים וזאת מבלי צורך לשבור תכנית חיסכון. גם לפרימה יש כרמים שווים לכל כיס.

לפרטים על סופי השבוע של יין וטעמים: "מלון פרימה פארק ירושלים".

כתיבת תגובה