סדנאות שוקולד – פעילות משפחתית מבוקשת

הילדים מתרוצצים בבית, והגשם בחוץ לא מאפשר לכם לצאת לטיולים או לפעילויות בפארק. אז כולכם בבית, וכבר גמרתם לאכול את כל הארוחות, לנשנש את כל הנשנושים, לחסל את כל השוקולדים, לראות את כל מה שיש בטלוויזיה, ולשחק את כל המשחקים במחשב. ועכשיו מה? איך מעבירים עוד כמה שעות בלי להשתגע?

סדנת פרלינים במוזיאון השוקולד (צילום דני בר)

אם אתם מחפשים פעילות משפחתית שמביאה איתה את כל האנרגיות הכי טובות של העולם, התשובה היא סדנאות שוקולד.

פשוט דמיינו לעצמכם את התסריט הבא: אתם יושבים ביחד מול שולחן גדול, בכיתה מלאה בעוד משפחות של הורים וילדים, שבדיוק כמוכם, חיפשו תעסוקה משפחתית מהנה, או שהם פשוט רוצים ללמוד איך מכינים שוקולדים בבית, בכמות שתספיק להם לכל החיים. יש לכם את זה ביותר כיף?

משחקים בשוקולד, טועמים כל הזמן, ממשיכים לערבב ונהנים ממש

כן. אפילו אתם. ההורים שצריכים לשחק את תפקידי המבוגרים האחראים כל הזמן, כדי שהילדים ילמדו ויחקו התנהגות ראויה, אפילו אתם מוצאים את עצמכם חוזרים לכמה שעות לילדות, ונהנים כמו שרק ילדים יודעים ליהנות. מבפנים ובאמת.

אז מה אתם אומרים? באים לסדנת השוקולד המשפחתית הבאה? זאת ההזדמנות שלכם להתקרב קצת יותר, ממקום בריא ומהנה, לחזק את הקשרים ביניכם, במקום לנהל שיחות חינוך נוקבות, לצעוק או לשתוק. אבל אלו רק חלק מההישגים שמחכים לכם בסדנה, כי המטרה האמיתית או הכי בסיסית היא פשוטה אבל חשובה: ליהנות ביחד מפעילות משותפת.

זוכרים איך שפעם, כשהייתם ילדים?

אז סדנת שוקולד משפחתית, במניע הפחות מוצהר שלה, היא בדיוק זה. היא מאפשרת לילדים להיות ילדים ולעשות מה שילדים הכי אוהבים: לשחק בגן עדן של שוקולד, ולכם היא מאפשרת להניח בצד לרגע את כל מה שחשוב ודחוף, וליהנות מפעילות יצירתית עם עצמכם ועם הילדים.

 
- פרסומת -

 

המטרה הנוספת הלא פחות חשובה של סדנת שוקולד היא לגרום לכם לעשות משהו ביחד, ולפני שתבינו איך זה קרה, תמצאו את עצמכם בעיצומה של פעילות כיפית של:

  • סידור ממתקי שוקולד על תבניות.
  • ערבוב מכלים ענקיים מלאים בשוקולדים ושמנת ופירות וחמאה וכל הרכיבים האהובים עליכם (וכן, מותר ללקק את השאריות).
  • תלמדו איך מקררים ומטמפררים שוקולד.

ושנייה לפני שתחשבו שתפסתם את העניין, כבר תהיה לכם קופסא יפה מלאה בשוקולדים שאתם לוקחים איתכם הביתה.

חוץ מהכלב, כולם מוזמנים

כמו הסרטים הדביקים האלה שמוקרנים בטלוויזיה בפסטיבל השידורים האינטנסיבי לקראת הכריסמס, למרות שאנחנו לגמרי בישראל, סדנת שוקולד משפחתית היא חוויה שלא תשכחו, ותרצו לבוא שוב ושוב, גם עם סבא וסבתא, הדוד והדודה, וכל בני הדודים שלכם, כדי ללמוד איך להכין ממתקי שוקולד חדשים, בטכניקות מגניבות ואינסוף המצאות מתוקות שעד היום רק חלמתם עליהן.

איפה עוד תמצאו פעילות כל כך חשובה ומהנה שמשלבת שני יתרונות מדהימים בסדנה אחת: יצירה והנאה? זה הרעיון המוביל סדנאות שוקולד משפחתיות: ליצור ולהמציא ביחד. כמו בסרטים. עם כל בני המשפחה, כולל כולם.

כי כשככולכם משתפים פעולה, אתם מפתחים הרגל חדש וכיפי בתא המשפחתי שלכם: להתנהל ביחד, כקבוצה שלכל החברים בה אכפת זה מזה והם מתנהלים כיחידה מגובשת שיכולה לעשות, להשיג ולנצח הכול.

כתיבת תגובה