חדשות השבוע בתרבות, אמנות ותיירות

חגיגות יום ירושלים ||| חגיגות שבועות ||| פסטיבלים, ארועים, קולנוע ותיאטרון ||| מבצעי תיירות לחג ובכלל ||| ספרים ועוד ||| להמשך הידיעות וההצעות <<<

יום ירושלים

לילה לבן של מוזיקה, אמנות וספורט בערב יום ירושלים

ביר גרדן בערב יום ירושלים (צילום יח"צ)

מיטב האמנים, היוצרים המוסיקליים והספורטאים בישראל עולים לירושלים! לרגל חגיגות 50 שנה לאיחוד ירושלים אגף תרבות בעיריית ירושלים מזמין אתכם ללילה לבן גדוש מופעים, מפגשים ומסיבות רחוב סביב השעון החל מערב שלישי ועד לבוקר יום רביעי.

מה בתכנית שלישי, 23.5.2017:

 • 21:00 – קונצרט חגיגי לציון 50 שנה לאיחוד העיר בכיכר ספרא. כניסה חופשית, חלוקת כרטיסים מהשעה 19:30 ועד גמר המלאי.
 • 19:00-02:30 – מופעי יום הסטודנט בגן סאקר. כרטיסים בימות  6226*
 • 22:00-02:00 מופעי יום הסטודנט למכללות הדתיות והחרדיות בגן מיטשל. כרטיסים בימות  6226*
 • 20:00-04:30 – מפגש בלתי אמצעי עם מיטב ספורטאי ישראל ב- Beer Garden בכיכר החתולות – כניסה חופשית.
 • 20:30-23:00 הספורטאים יעל ארד, נטע ריבקין, גיא ברנע וחנוך בודין יגיעו ללילה לבן להיפגש עם הקהל הירושלמי ולדבר על ספורט בכלל וספורט ישראלי וגם על המכביה ה-20 שתפתח ביולי באצטדיון טדי בירושלים.
 • בין מופע להרצאה ועד השעה 4:30 בבוקר – מוזמנים המבלים לקחת הפסקה קלה בביר גרדן המיוחד שיוקם בכיכר החתולות, להנות מבירה איכותית, מפגשים מרתקים, מוסיקה טובה ונשנושים.
 • 03:00 – מופע רחוב בכיכר ציון עם להקת מיומנה  – כניסה חופשית
 • 04:30 – רייכל * פסנתר * שירים בכיכר ספרא. כרטיסים: 50 ₪ ביום המופע בקופות כיכר ספרא מהשעה 02:00 ועד הכרטיס האחרון.
 • חלוקת הזמנות חינם לסטודנטים עם צמידים מיום הסטודנט בכיכר החתולות החל מהשעה 02:30 ועד הכרטיס האחרון.
 • מועדון ארוחת בוקר 24.5.2017 – מעונינים לפתוח את הבוקר שלאחר הלילה הלבן בפרנץ' טוסט אגדי של מסעדת זוני או בחלת בריוש מתוקה או קרוק מאדאם במסעדת נחמן ? מגוון המסעדות שבאזור מרכז העיר ישמחו לארח את מאות הבליינים לארוחת בוקר במחיר מיוחד של 32-40 ₪ לאדם במיוחד לרגל יום ירושלים. 6:00-7:30

חניון כיכר ספרא יפתח חינם למבלים בליל 23.5 מהשעה 19:00. רשימת המסעדות המלאה ופרטים נוספים בדף הפייסבוק של האירוע <<< 

האירוע המרכזי בחגיגות יום ירושלים ה- 50

חגיגות יום ירושלים ייפתחו השנה באירוע המרכזי במלאות 50 שנה לאיחודה של ירושלים. הטקס, יתקיים מול חומות העיר העתיקה בירושלים ביום ראשון ה-21 במאי 2017 בשעה 20:30. האירוע יתקיים במעמד נשיא המדינה מר ראובן ( רובי) ריבלין, ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, שרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב, השר לענייני ירושלים ומורשת ח"כ זאב אלקין וראש העיר ירושלים מר ניר ברקת.

מדובר במיצג אומנותי ראשון מסוגו שייערך על חומות העיר העתיקה שיביא את סיפורה של ירושלים, החל מתקופת המקורות דרך הקרבות וסיפורי הגבורה ועד לימינו. מופע אורקולי עוצר נשימה שיוקרן על חומות העיר העתיקה באורך של 250 מטר. כ-100 רחפנים יטוסו בשמי ירושלים וייצרו מיצג שטרם נראה בישראל.

עוד יופיעו באירוע מיטב אמני ישראל, שרית חדד, אביתר בנאי, שולי נתן, אברהם טל, עידן עמדי, בן סנוף, עמיר בניון ועוד – שיבצעו עיבודים חדשים לכמה מהשירים הידועים שנכתבו לאורך השנים על ירושלים. הכניסה חופשית. המיצג יתקיים בשער יפו, על חומות העיר העתיקה. המיצג יתקיים בין 23 למאי ועד 17 ליולי.

מוזיאון ארצות המקרא חוגג את חגיגות יום ירושלים

מוזיאון ארצות המקרא (צילום יח"צ)

לכבוד חגיגות 25 שנה למוזיאון וחגיגות 50 שנה לאיחוד העיר ירושלים, מוזיאון ארצות המקרא מזמין את הציבור הרחב לתערוכה המחודשת "ירושלים שהייתה בבבל". התערוכה "ירושלים שהייתה בבבל" מגוללת את סיפור חורבן ירושלים וגלות בבל: בעקבות חורבן ירושלים ובית המקדש הראשון, נעקרו אלפים מתושבי ירושלים ויהודה ויצאו לגלות בבבל הרחוקה. השלכותיה של הגלות היו הרות גורל ובעקבותיה גיבשו אנשי יהודה את זהותם הדתית והלאומית והפכו לעם שהצליח לשרוד כנגד כל הסיכויים ומעולם לא איבד את התקווה לשוב לציון. אוסף התעודות, חושף את שמותיהם של עשרות גולים מיהודה וצאצאיהם ומהווה עדות ראשונה מסוגה לחייהם ולמנהגיהם בבבל במשך כמאה שנה. הגולים מיהודה יושבו ביישובים שונים, שהבולט בהם נקרא אל-יהודו, "עיר יהודה" באכדית, השם בו כינו הבבלים את ירושלים. מתוך התעודות אפשר לשער כי הם שכנו מדרום לבגדד המודרנית.

מוזיאון מגדל דוד עם תערוכת 50 שנה 50 פנים

יום ירושלים במוזיאון מגדל דוד (צילום ריקי רחמן)

ביום ירושלים, יום רביעי 24.5.17 בשעות 09:00-18:00 ייפתח המוזיאון לקהל הרחב למפגשים ופעילויות עם מגוון דמויות מההיסטוריה של העיר, יושק פרוייקט "50 שנה 50 פנים" ותתקיים קבלת הפנים המסורתית של ראש העיר מר ניר ברקת. בנוסף, לכבוד יובל לאיחוד העיר יתקיימו סיורים בעקבות קהילות ומשפחות בירושלים ומפגשים עם דמויות שהיו משמעותיות בעיר.

מוזיאון מגדל דוד, שמספר את סיפורה של העיר ירושלים בדרכים רבות ומגוונות, הגיע אל תושביה של העיר שחוו, כל אחד בדרכו, את הרגע בו אוחדה העיר ירושלים. כל אחד מהתושבים שחי בעיר באותם ימים יודע לשחזר בדיוק רב, בדיוק כמו אירועים מכוננים אחרים, היכן הוא היה באותה עת, מה עשה, כיצד הרגיש ומה עבר עליו ועל סביבתו. המוזיאון פנה אל אנשים ממזרח וממערב העיר ואיחד אותם לפסיפס יוצא-דופן שמספר את פניה הרבות של העיר ברגע גורלי אחד. פגשנו את האנשים האלה וצילמנו את הסיפור שלהם, האישי והפרטי, המשפחתי והלאומי – כל אחד וייחודו. הסרטים המרגשים והמיוחדים שהופקו על ידי צוות מקצועי יוצגו החל מיום ירושלים במקומות שונים במוזיאון ויעלו באתר המוזיאון הגולשים מוזמנים להציג באתר גם את הסיפורים האישיים שלהם והשאיפה היא ליצור פסיפס רחב ככל האפשר של הפנים של העיר.

הסיורים יתקיימו בימי חמישי בשעה 17:00 ויקחו אותנו אל:

 • משפחות חוסייני ונשאשיבי שתי המשפחות הפלסטיניות המכובדות שהובילו את התנועה הלאומית הפלסטינית בשלהי התקופה העות'מאנית ובתקופת המנדט הבריטי, שהתחרו ונלחמו זו בזו בעבר והתגוררו באותה השכונה בירושלים
 • האתיופים הנוצרים קהילה נוצרית ששורשיה נעוצים בירושלים כבר מהמאות הראשונות והיא אפופת מסתורין
 • חסידי בעלז חסידות שהייתה מהמשפיעות והגדולות בעולם היהודים המשיחיים והקשר שבין בני הקהילה היהודית-משיחית לבין חברי הקהילות היהודיות-נוצריות שהלכו בעקבות ישו בארץ ישראל והאמינו בו ובתורתו

"50 שנים 50 פנים – מסה" סדרת מפגשים, סיורים והרצאות על האירועים והאנשים בירושלים בין השנים 1948-1967: מימי ירושלים החצויה, דרך ימי ההמתנה ועד ימי הניצחון ואיחודה של העיר ירושלים לאחר 19 שנים. דמויות פוליטיות, מוזיקה, בספורט, הבוהמה הירושלמית ונצעד בעקבות הקו העירוני וימי המלחמה עצמם. מלוי אשכול אל בית"ר ירושלים ומגבעת התחמושת אל שולי נתן.

פרטים והזמנות באתר מוזיאון מגדל דוד <<< בטל': 2884*

שבועות

קיבוץ יגור עם חגיגות לשבועות

סדנאות במשתלות יגור (צילום: אגמדיה)

בקיבוץ יגור החליטו להמשיך במסורת של אירועי שבועות באווירה קיבוצית והשנה אף הגדילו את כמות הפעילויות עבור קהל המשפחות. מגוון פעילויות יתקיימו ביום רביעי ה31.5 בין השעות 10:00-14:00 במתחם חוצות יגור, הנמצא בכניסה לקיבוץ יגור. מבקרים שיגיעו למתחם חוצות יגור יוכלו להחנות את רכביהם בחניית המתחם הפתוחה לציבור הרחב ולהסתובב בין הפעילויות השונות.

אירוע שבועות במשתלות יגור הן חלק מפסטיבל אביב 2017. לאחר שקיימו בהצלחה גדולה את פסטיבל "טעם הטבע" לפני כחודשיים במשתלות יגור יפתחו ב- 31.5 את פסטיבל אביב המסורתי. זהו פסטיבל השביעי מאז שנת 2010 , עם השנים הפך הפסטיבל לאירוע הגינות הגדול בארץ. במסגרת הפסטיבל יינתן מגוון ענק של הנחות לכל המעוניינים בבניה, שיפוץ ושדרוג גינות. במהלך כל ימות הפסטיבל (31.5-30.6) ייהנה הקהל הרחב מכ-100 מבצעים שונים הקשורים לתחום הגינות. בין שלל הפעילויות:

 • משתלות יגור יקיימו סדנת הכנת גבינת לבנה בשילוב עם תבלינים
 •  לאחר מכן ייהנו הילדים וכמובן גם ההורים מהכנת פיתות בטאבון (הכניסה חופשית ללא תשלום)
 • ברחבת מתחם חוצות יגור תתקיים תערוכת כלים חקלאיים (הכניסה חופשית)
 • עמדת רכיבה על סוס פוני של מרכז רכיבה יגור(בתשלום נוסף)
 • קיר טיפוס לילדים בעלות של 10 ₪ לילד
 • במתחם יתקיים שוק אומנים ודוכני יצירה לילדים (בתשלום נוסף)
 • "דה בר" יפתחו בכניסה למתחם סקולינרי דוכני מזון כגון: פיצות, פסטות, לחמים מיוחדים, עוגות, סלטים, עמדת שייקים וקפה קר
 • עמדת ילדים להכנת פיצות אישיות (בתשלום נוסף)
 • לאורך היום יהיה במתחם סדנאות שוקולד (45 דקות) מותנה בהרשמה מראש ועלות לאדם 40 ₪

יום רביעי, 31.5.17, 10:00-14:00, שבועות 2017 קיבוץ יגור. לפרטים בטל': 04-9848108

"רוקדים בלבן" עם להקת המחול קמע

לראשונה מקיימת להקת המחול קמע הפנינג מחול בשבועות הפתוח לציבור הרחב וכולל סדנאות, שיעורי מחול, מופעי סטודיו אינטימיים מובחרים, מפגש עם האמנים ושיחות אמן. ביום חמישי, ה-1.6 יתקיים ההפנינג מחול חוויתי בבית להקת מחול קמע בבאר שבע החל מהשעה 14:00 ועד 23:00 בלילה. במהלך היום יתקיימו מבחר סדנאות, מופעים ושיעורי מחול הפתוחים לקהל הרחב. שיעורי המחול כוללים מחול מודרני עם תמיר גינץ, המנהל האמנותי של להקת המחול קמע, גאגא- שפת התנועה של אוהד נהרין- ""בת שבע", ו היפ הופ עם המאסטר טל לנדסמן.

בנוסף יתקיימו בהפנינג  המחול מופעי סטודיו אינטימיים מובחרים: "קצת על אהבה" של להקת המחול קמע, ג'יל ואמנון דמתי עם "שני עולמות", וניב שיינפלד ואורן לאור עם המופע המדובר למבוגרים בלבד ה"קאובוי".

בנוסף מוצעים למשתתפים שיעורי רפרטואר והתנסות בשפת להקת המחול קמע עם רקדני הלהקה, ומפגשים עם האמנים ושיחות אמן. במרכז היום מופע משותף לכל מרכזי המחול לנוער בבאר שבע.

ההפנינג מתקיים כחלק מפרויקט "קמע בהקהילה", פרויקט חניכה למצוינות שמובילה הלהקה לחשיםת בני הנוער הרוקדים במרכזי המחול בעיר למחול אמנותי ולמקצועיות. הפרויקט מתקיים זו השנה הרביעית בתמיכת עיריית באר שבע ו"אדמה"- מכתשים אגן.

בית להקת המחול קמע, דרך השלום 13, באר שבע. לפרטים והרשמה באתר <<< ובטל':08-6231521

פארק הטרמפולינות Sky Jump ברעננה עם מבצע חג שבועות

פארק טרמפולינות SKY JUMP רעננה (צילום יח"צ)

פארק הטרמפולינות Sky Jump ברעננה מזמין את כל המשפחה לבלות בחג השבועות בפארק! ומארגן הפעלות מיוחדות ומבצע סרט במתנה בימי החג – 31.5.17–1.6.17. הפארק מארגן מסיבות "פול מון" זוהרות לאורך כל היום. כולם מוזמנים להצטבע בצבעים זוהרים בעמדות צביעה מיוחדות בפארק ולקפוץ ולרקוד ברחבת הטרמפולינות במסיבת דיסקו עם תאורת אולטרה סגול. כמו כן, צוות בידור יפעיל את הקופצים בשלל תחרויות ומשחקים היתוליים נושאי פרסים.

בנוסף, לרגל החג יוצא הפארק במבצע אטרקטיבי במיוחד בסימן החג – כל מי שיגיע לבוש בחולצה לבנה, או עם זר פרחים על הראש, ויקנה כרטיס לטרמפולינות, מוזמן לבלות באטרקציית הקולנוע 7 ממדים 7D-MAX שבמתחם הפארק – ללא תשלום! 7D-MAX הוא קולנוע רב חושי עוצמתי המשלב סרט תלת ממד עם שלל אפקטים מדליקים המעצימים את החוויה – כיסאות הנעים בסנכרון עם העלילה, רוח, גשם, ריח, דגדוגים, עשן, אורות ועוד.

לכבוד החג תעוצב בפארק "מסגרת סלפי" מיוחדת ברוח החג לצילום תמונות חגיגיות. בפארק מזנון עשיר המציע אוכל קל, שתייה, חטיפים, גלידות ועוד. שעות פתיחה בחג ובחופשת בי"ס: 9:00–22:00. בערב החג: 9:00–18:00. Sky Jump היצירה 2, רעננה. פרטים באתר <<< ובפייסבוק < <<

מונארט מרכז תרבות עם תיקון שבועות

רבקה זהר ולירון לב (צילום יח"צ רן יחזקאל)

ביום ראשון, ה-28 במאי, יתכנסו רבקה זוהר לירון לב, גיל קופטש, שרה ב"ק ושי גולדן במרכז מונארט באשדוד בשיתוף עיריית אשדוד ומרכז יעקב הרצוג ללימודי יהדות למפגש תיקון ליל שבועות – הרצאות, מוסיקה ופאנלים לערב למידה מיוחד. תיקון שבועות שייערך השנה,  הוא למעשה מפגש של שיח מעמיק על תרבות וזהות ישראלית. על כוחה של התקווה והיכולת להתגבר ולהתמודד עם אתגרים וקשיים שהחיים מציבים בפנינו. כל עוד יש תקווה בתוכנו, הלב שלנו פתוח והחלומות לא רחוקים.

מונארט מרכז תרבות, אשדוד. יום ראשון, 28.5.17, שעה 18:45 התכנסות. טלפון לרכישת כרטיסים: 8545130/1 – 08

כפר האמנות האקולוגי ורטיגו עם חגיגת שבועות

כפר האמנות האקולוגי – ורטיגו (צילום יח"צ)

כפר האמנות האקולוגי "ורטיגו" המהווה מוקד לפעילות יצירתית ורוחנית יחגוג את חג השבועות בשפע פעילויות הסובבות סביב גוף, נפש, החיבור ביניהם והתפתחות אישית שיתקיימו בתאריכים 30-31 במאי 2017. בין הפעילויות: סדנאות תנועה, חיבור גוף-נפש, אימפרוביזציה, מדיטציה, מפגשים ושיעורי הגות בלמידה חווייתית ובתנועה עם אנשי רוח ותרבות סביב נושא מתן תורה. שיא הפעילות יהיה לאורך ליל שבועות בתיקון שיתקיים עד עלות השחר.

לינה משותפת על מזרנים או באהלים וניתן להגיע לתיקון ליל שבועות בלבד. ורטיגו, קיבוץ נתיב הל"ה. לפרטים והרשמה בדוא"ל <<< בטל': 02-9900235

פסטיבל White יין לבן במרינה הרצליה

וויט במרינה הרצליה (צילום אייל גוטמן)

לקראת חג השבועות תקיים 'החברה לפיתוח התיירות בהרצליה' בשיתוף איש הענבים את פסטיבל White יין לבן על הים במרינה הרצליה', אירוע היין הלבן הגדול ביותר בישראל, ברחבת מרינה הרצליה בימים ד' –ה' (24-25 במאי). הפסטיבל יציע לקהל הרחב טעימות של יותר מ-100 יינות לבנים, סמוקים ומבעבעים, סדנאות יין ומוזיקה חיה. ישתתפו באירוע מיטב היקבים ויבואני היין לישראל וייחשפו לראשונה עשרות יינות לבנים מהארץ ומהעולם. עם הכניסה, כל אורח יקבל גביע יין בו יוכל לטעום ללא הגבלה את שפע היינות המוצעים.  לצד הטעימות יתקיימו סדנאות speed taste עם מיטב מדריכי היין של 'איש הענבים', תוקם חנות יינות, בה ניתן יהיה לרכוש יינות, שיוצעו  בפסטיבל ויופעל מתחם אוכל עם כל מה שטעים לצד היין  ועוד אטרקציות קולינריות נוספות.

הפסטיבל נערך בהפקה ובארגון החברה העירונית לפיתוח התיירות בהרצליה ומרכז 'איש הענבים', בשיתוף מגזין 'יין וגורמה'. החגיגה הלבנה תתקיים בימים  ד'-ה'- 24-25/5/2017 החל משעה  משעה:18:00-23:00 בערב, מרינה הרצליה, רח' הצדף 1. לרכישת כרטיסים ופרטים באתר <<< ובטל': 03-5180533.

מוזיאון האדם והחי בפארק הלאומי ברמת-גן עם פעילות לשבועות

יום רביעי 31.5.17– שבועות המוזיאון פתוח בשעות 10:00 – 17:00

 • ביות בעלי חיים – בפעילות זו נכיר את חבריו הטובים ביותר של האדם, חיות המחמד שלנו -הפעילות תתקיים בשלושה מחזורים בשעות 10:00, 11:00 ו-  12:00. המוזאון פתוח עד השעה 16:00
 • תערוכה "מעוף בדואט" – שיתוף פעולה בין שני אמנים ייחודיים, דורית ראשוני סופרת, משוררת וציירת. בקיץ האחרון מכרה דורית את כל אוסף הציורים שלה על מנת לממן טיפולים למחלת הסרטן. מאז היא יוצרת מדי יום ציור חדש אותו היא מפרסמת בדף הפייסבוק שלה. יקי אקרמן מתמסר לאהבתו הגדולה – צילום, כשהמצלמה מהווה קול קורא לדעותיו הברורות בנושאי אקולוגיה, שמירת הטבע והסביבה. פתיחת תערוכה ב- 2.6.17, התערוכה תוצג בחודשים יוני, יולי ואוגוסט.
 • סיפורו  של עולם החי והאדם – התפתחות היצורים החיים על פני כדור-הארץ, זוחלים ודינוזאורים תנועה, שלד ושרירים, המוח ומערכת העצבים, תקשורת וחושים, רבייה ותורשה.
 • בעקבות ההולכים על שתיים – תצוגה העוקבת אחר מוצא האדם, כמוה כניסיון לפתור תעלומה בלשית מסובכת.
 • "חיות הפרא של נחום גוטמן וחברים" – תערוכה מקורית זו הנפתחת בימים אלו לקהל הרחב מציעה חלופה ידידותית לציד: במקום לצוד חיות בעזרת רובה, האמן יכול לצוד אותן בעזרת האמנות, ממש כפי שהציע נחום גוטמן. האמנים ה"ציידים" משתמשים באמצעי ציד שונים: דיו וצבע, עדשת המצלמה, חוט ברזל ונייר.

פרטים באתר <<< ובטל': 6315010 –  03.

ארועים ופסטיבלים

פסטיבל קאן עם הקרנה של עותק משוחזר של "מצור" (1969)

מצור (צילום -דויד גורפינקל)

"מצור" (Siege), סרטו של ג'ילברטו טופאנו מ-1969, נבחר להשתתף במסגרת הקלאסיקות היוקרתית של פסטיבל קאן, שמתקיים עד 28 במאי 2017. הסרט יוקרן חגיגית בעותק דיגיטלי חדש ומשוחזר שהופק ביוזמת סינמטק ירושלים וארכיון הסרטים הישראלי, ובחודש יולי הקרוב הוא יוקרן בבכורה ישראלית במסגרת פסטיבל הקולנוע ירושלים.

הסרט, בכיכובם של גילה אלמגור, יהורם גאון ודן בן-אמוץ, מתרחש בימים שלאחר מלחמת ששת הימים. תמר, אלמנת מלחמה צעירה, גרה עם בנה בשיכון הצנחנים ובין המשפחות המקיפות אותה מודגשת בדידותה. חבריו של בעלה המנוח מצפים ממנה לדבוק בתפקיד האלמנה הנצחית, ואולם תמר מנסה לפרוץ את המצור סביבה. כל גיחותיה החוצה מסתיימות בכישלון, פרט לפגישה מקרית עם גבר המתפתחת לכדי רומן הנוטע בה מחדש את תחושת החיים.

יעקב אגמון הפיק את "מצור" בשלהי שנות ה-60 על פי תסריט מאת דן בן אמוץ וג'ילברטו טופאנו. הסרט הוקרן בבכורה עולמית בתחרות של פסטיבל קאן בשנת 1969, ונבחר לייצג את ישראל בהתמודדות על פרס האוסקר לסרט הזר באותה שנה. כחלק מחזון הארכיון הישראלי לסרטים בסינמטק ירושלים לשימור ולהנגשה של יצירות קולנועיות במדיה בת זמננו, הוחלט להפיק השנה עותק דיגיטלי משוחזר של הסרט.

העותק החדש הופק בשיתוף סרטי יונייטד קינג, ובתמיכת קרן יהושע רבינוביץ'. הנגטיבים המקוריים נסרקו במעבדת סינלב (Cinelab) בבודפשט, ואילו עבודת השחזור בוצעה באולפני אופוס בתל אביב, בפיקוח צלם הסרט דויד גורפינקל.

תסריט: דן בן-אמוץ, ג'ילברטו טופאנו | מבוסס על רעיון של גילה אלמגור | שחקנים: גילה אלמגור, יהורם גאון, דן בן-אמוץ, יעל אביב, אמיר אוריין, אורי שרוני | צלם ראשי: דויד גורפינקל | עריכה: דני שיק | מוסיקה: יוחנן זראי | מפיק בפועל: מיכה כגן | מפיק: יעקב אגמון. הסרט יוצג בבכורה ישראלית בפסטיבל הקולנוע ירושלים.

סינמטק שדרות עם פסטיבל קולנוע דרום ביוני

אבי קושניר בסרט אווה (צילום יח"צ)

פסטיבל קולנוע דרום שומר גם השנה על אופיו הייחודי והאלטרנטיבי תוך השקת תכנית רחבה הנעה מסרטים בינלאומיים רייטד R מהפסטיבלים הבולטים בעולם, דרך מסגרת ייעודית ראשונה לקולנוע דרוזי ובדואי ומסגרת ישראלית שבה לצד קומדיות מסחריות – סרטי אוטר מובהקים. עם פסקול בועט של הופעות של אמנים מהשורה הראשונה, הפסטיבל שחוגג 16 שנים פועל לאתגר את התבנית המוכרת של פסטיבל קולנוע.

פסטיבל קולנוע דרום הבינלאומי יפתח את הקיץ הישראלי בחמישה ימים  של סרטים והופעות חיות. העיר שדרות הנחשבת לבירת התרבות של הדרום, מובילה כבר למעלה מ-15 שנים את היצירה הצעירה והבועטת שצומחת במכללת ספיר ותהיה המרכז לפסטיבל קולנוע דרום ה-16. בית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר יוצר ומפיק את הפסטיבל ויארח יוצרים ואמנים מישראל ומהעולם. השנה, הפסטיבל ממשיך להתפשט והקרנות הסרטים יתקיימו גם באופקים, רהט ונתיבות.

 • הסרט שיפתח את הפסטיבל הוא סרטו של חיים טבקמן, "אווה", עם אבי קושניר, אפרת בן צור וגיל פרנק, בהקרנת טרום בכורה. הסרט עוקב אחר יואל המוכר את עסקיו ומתמסר לטיפול באשתו ניצולת השואה הסובלת ממחלת לב. שיואל עושה סדר במחסן הוא מגלה את סוד מהעבר של אשתו שיהפוך את הטיפול בה והנחנת העבר מאחור למישמה אולי קשה יותר אפילו ממה שחשב.
 • "המועדון לספרות יפה של הגברת ינקלובה" בבימוי  גלעד שנקר ינעל את הפסטיבל. הסרט קיבץ קאסט נשי מרשים במיוחד הכולל את ליא קניג, קרן מור, חנה לסלאו, רזיה ישראלי, אניה בוקשטיין ולצידם – בתפקיד הגבר – יפתח קליין.  במרכז העלילה נמצא מועדון סודי של נשים שבורות לב שמטרתן הפשוטה היא לנקום במין הגברי. כל זה מתקיים במסגרת "מועדון קריאה" לנשים אפל ואגדתי השואב השראתו מהסיפור ׳האדונית והרוכל׳ של עגנון.
 • הסרט "מוצא אל הים" של דניאל מן, בהפקת איתי תמיר, יוקרן בהקרנת  טרום בכורה לאחר הקרנת בכורה בברלינלה 2017. הסרט מביא את סיפורו של גבר (גל הויברגר) המחליט שלא ללכת לשירות מילואים בעזה, ועומד בפני צומת דרכים: האם לנסות ולתקן את חייו הקודמים או למצוא דרך להתחיל שוב – אבל במקום אחר. שב לאחר שחוזר לבית שבו גר עם זוגתו לשעבר, ומתגנב פנימה, הוא מגלב מגלה שבעוד שהוא נותר לבדו, היא המשיכה הלאה ומצאה בן זוג אחר לחייה והוא מחליט לזייף פציעה ברגלו כדי לפגוש בבן זוגה הרופא.
 • "מבצע ביצה" של אלון גור אריה, בכיכובם של יהורם גאון וטל מוסרי הוא קומדיה פרועה ומתארת מבצע העברת ביצת נשרים נדירה מהספארי ברמת גן לשמורת גמלא ברמת הגולן. גאון לוהק לשחק את מנהל הספארי שאחראי על המבצע, בזמן שמוסרי יגלם, בפעם הראשונה בחייו, שוטר שומר חוק שאחראי, ובכן… על העברת הביצה.
 • "ואז היא הגיעה" של הבמאי רועי פלורנטין (בהשתתפות מיכאל אלוני, שמואל גלוזניק', מיקי קם, עינת שרוף, גידי גוב וחן אמסלם) יחד עם מבצע ביצה שני הסרטים יוקרנו בתמידות כדאבל פיצ'ר המסמן את נוכחותה ההולכת וגדלה  של הקומדיה המסחרית בנוף קולנוע הישראלי. .
 • "פאק יו ג'סיקה בלייר" הוא סרט עצמאי במימון מלא של הבמאית של קרני הנמן. הסרט שואב השראה מהקולנוע האינדי אמריקאי והעלילה עוקבת אחר שתי בחורות במסע שיטוט  בו הן נתקלות בשני בחורים נוספים ויחד לכמה רגעים הם לוקחים הפסקה מ"המציאות"
 • במסגרת הפוקוס תתקיים השנה מחווה לאיש קולנוע הבמאי והיוצר פרופ' שבי גביזון, מהקולות החשובים בקולנוע והטלוויזיה הישראלית בשנים האחרונות. גביזון התברך ביצירה בעלת השפעה משקל סגולי יוצאי דופן בקולנוע הישראלי. בחודשים הקרובים גביזון משחרר סרט חדש לאחר יותר מעשור. הפוקוס יכלול סדנת אמן ותוצג מחדש מכלול יצירתו : שורו, חולה אהבה משיכון ג׳, הסודות של נינה ובינג' לילי לסדרה ׳אבדות ומציאות׳.

התכנית הבינלאומית של הפסטיבל תארח השנה כמה מהקולות הייחודיים והחשובים ביותר בקולנוע העולמי. בפסטיבל מגיעים השנה – הבמאי יליד ארגנטינה, ליסנדרו אלונסו, זוכה פרס פיפרסקי בפסטיבל קאן על הסרט " Jauja", בהשתתפות השחקן ההוליוודי ויטו מורטסן. אלונסו הוא אחד מהבמאים המובילים בגל הקולנוע החדש בארגנטינה, יוצר בשפה קולנועית ייחודית, מהורהרת ופילוסופית בתוך מציאות אכזרית ונוקבת לה זכה בשבחים רבים בעולם וכעת מגיע לישראל. לצידו, מתארח איתנו גם הבמאי המקסיקני אמט אסקלנטה, זוכה פרס הבימוי הטוב ביותר בפסטיבל קאן עם הסרט "הלי". כל סרטיו של אסקלנטה השתתפו בפסטיבל קאן. הקולנוע הפיוטי והחושני שלו מצליח לתאר מציאות חברתית של הר געש , כזה הפורץ מתוכו אלימות בלתי נתפסת.

כמו כל שנה, לצד סרטי הפסטיבל יתקיימו שורה של הופעות חיות עם אייקונים מהמוזיקה הישראלית ויתקיימו מסיבות עם הדי.גייז הטובים בארץ.

 • המופע הפותח את "פסקול הפסטיבל" הוא DJ BOBO  ומיד לאחריו יעלו על הבמה לירון עמרם והפנתרים שלוקחים את המוזיקה התימנית השורשית ומביאים אותה למאה ה- 21. במופע זה יארחו את צליל דנין  לאחר הצלחת הלהיט "או מיי לאב".  אקו, הזמרת המבטיחה תופיע יחד עם קרולינה למסיבת צהלולים.. לצד פרויקט הדגל שלה, Tito & Echo ,יצאה אקו השנה עם אלבום סולו. ההופעה המשותפת עם קרוליינה מבטיחה חוויה יוצאת דופן המשלבת בין שתי סוגות מנוגדות, המשלימות אחת את השנייה.
 • מופע הנעילה של הפסטיבל יפגיש בין היאמן בלוז שישובו מסיבוב הופעות ברחבי העולם עם חומרים מאלבומם השני לאחת ויחידה –  זהבה בן יחד ינעלו את הפסטיבל במוזיקה מזרחית ותימנית. ההרכב המנגן תחת שימוש בשפות שונות, זכו להכרה והצלחה בינלאומית.

פסטיבל קולנוע דרום 2017. הפסטיבל יתקיים בסינמטק שדרות ובמתחם עיריית שדרות, סינמטק אופקים, סינמטק נתיבות ומתנ"ס רהט. הכניסה לכל ההקרנות וההופעות היא ללא תשלום. ניתן יהיה לבקר במוקדי האירועים ולהגיע לעיר שדרות באמצעות תחנת הרכבת החדשה. מיום ראשון ה- 11.6.17 ועד יום חמישי 15.6.17.

UZEB: R3UNION TOUR 13 ביולי באמפי וואהל תל אביב

להקת יוזב הוקמה בשנת 1976 על ידי הגיטריסט מישל קוסון (Michel Cusson) והבסיסט אלן קארון (Alain Caron). אליהם חבר פול ברושו (Paul Brochu) בתופים. הלהקה פעלה במשך 16 שנים, וזכתה להצלחה עצומה ברחבי העולם ושימשה השראה לדורות של מוזיקאים מכל הסגנונות, הקליטה אלבומים רבי מכר שזכו להצלחה ולשבחי הביקורת. ההרכב קיים סיבובי ברחבי העולם שהיו להצלחה עצומה, במהלכם הופיעו גם בישראל באולמות גדולים. יוזב פעלה עד לפירוקה ב-1992. לפני מספר חודשים נפגשו שלושת חברי ההרכב והחלו לנגן וגילו שהניצוץ שהאיר את הופעותיהם עדיין קיים 40 שנה לאחר שהתחילו. הם התכנסו באולפן לחזרה והחליטו לצאת שוב לדרך. ועתה הם יוצאים לסבוב הופעות במספר מדינות. במסגרת ביקורם בארץ יערכו חברי הלהקה גם כתת אמן.

ב- 13 ביולי הקרוב, לאחר עשרים וחמש שנות היעדרות מהבמה כהרכב חוזרת להקת UZEB להופיע באמפי "וואהל" האיכותי בלב פארק הירקון, שם הופיעה הלהקה גם בביקורה הקודם בישראל לפני כעשרים ושבע שנה. כמו כן, תקיים הלהקה כתת אמן ראשונה מסוגה במועדון ה"בארבי" בתל אביב, במסגרתה יתאפשר לקהל לפגוש את חברי הלהקה וללמוד מהם ישירות באווירה אינטימית.

האיחוד המרגש של UZEB, עורר אצל חברי ההרכב הישראלי קונפיוז'ן להקת הג'אז פיוז'ן הישראלית שהצליחה בישראל בסוף שנות התשעים, את הרצון והגעגוע לנגן שוב ביחד. בעקבות האיחוד של האלילים שלהם מתאחד ההרכב אף הוא לאחר 17 שנה למופע מיוחד במועדון הבארבי בתל אביב שיתקיים בתאריך 20/7, איתם תופיע להקת Niogi הישראלית, הפועלת כיום בהצלחה רבה באירופה וקוצרת שבחים רבים בביקורת הג'אז.

בעקבות האיחוד המרגש יערך מופע איחוד נוסף של להקת קונפיוז'ן הישראלית שתארח את ההרכב Niogi במועדון הבארבי ב- 20 ביולי.

הפסטיבל הבינלאומי לריקודים סלוניים 2017,  10 ביוני 2017 היכל הספורט הקריה, אשדוד

הפסטיבל הבינלאומי לריקודים סלונים (צילום יח"צ)

בתאריך 10 ליוני יתקיים בהיכל הספורט הקריה באשדוד הפסטיבל הבינלאומי לריקודים סלוניים. בפסטיבל ישתתפו כ-800 רקדני ריקודים סלוניים  מכל העולם וישראל ביניהם סגני אליפות אירופה לשנת 2017 . הפסטיבל הינו בהפקת החברה העירונית לתרבות הפנאי אשדוד בראשותו של סגן ראש העיר, בוריס גיטרמן .

במסגרת הפסטיבל יתחרו הרקדנים בעשרה ריקודים בסיסיים בתחום הריקוד הסלוני הכוללים ריקודים אירופיים ביניהם ואלס אנגלי, טנגו, פוקסטרוט, ואלס וינאי, קוויקסטפס וריקודים לטינו- אמריקאים ביניהם צ'ה צ'ה צ'ה, סמבה, רומבה, פאסטדובלה וג'ייב. בתחרויות ישפטו כ- 40 שופטים מקצועיים מרחבי העולם והזוכים במקומות הראשונים יזכו בפרסים כספיים. התחרות תתקיים בהנחיית סטניסלב  מרוסיה שזכה בפרס מפעל חיים בתחום הריקודים הסלוניים בעולם ובנוסף משמש כשופט ראשי ב"רוקדים עם כוכבים" ברוסיה.

בנוסף לתחרויות יתקיים בשעות הערב , בין השעות 19:00-23:00, מופע גאלה חגיגי בהשתתפות כוכבי "רוקדים עם כוכבים" ואלופי רוסיה וסגני אלופי העולם מרוסיה לשנת 2017 קיריל בלורוקוב ופולינה טלשובה.  בערב הגאלה יהיה ליווי מוזיקאלי של להקת  Ros’es Band מרוסיה.

בתחרות ישתתפו מאות רקדנים מגילאי 4 ועד 65 ביניהם רקדנים אשר יגיעו מגרמניה, קנדה, פולין, איטליה, רוסיה, בלה רוסיה, אוקראינה ועוד. כמו כן, בתחרויות ישתתפו בקטגוריות השונות זוגות, קבוצות ילדים, נוער, צעירים, בוגרים ורקדנים בדרגות שונות ביניהם דרגות סניורים ופרו- אם. מאות מהרקדנים שיקחו חלק בתחרויות הינם רקדנים מקצועיים , בדרגה הבכירה ביותר, אשר מתמחים בהדרכה ובלימודי מחול בז'אנר הריקוד הסלוני התחרותי.

העיר אשדוד ידועה כחלוצת תחרויות הריקודים הסלוניים שהביאה לישראל את ז'אנר הריקוד הסלוני תחרותי. בעיר אשדוד גדלים דורות של רקדנים ומתקיימים בה פסטיבלי ריקודים סלוניים בינלאומיים מידי שנה.  באשדוד פועל מזה כ- 25 שנה אחד מבתי הספר הוותיקים לריקודים סלוניים בישראל, "גרציה", בהנהלת גלינה שוסטין ואיוון מוסיוב. בבית הספר לומדים תלמידים בכל טווחי הגילאים החל מגיל 3 ועד גיל 60 פלוס. תלמידי בית הספר הופיעו לאורך השנים באין ספור תוכניות טלוויזיה ומופעים תרבותיים וכמו כן, ביניהם אלופי הארץ, מחזיקי גביע עולם, אלופי אירופה וזוגות אשר ייצגו את ישראל בתחרויות בינלאומיות לריקודי סלוניים.

ניתן לרכוש כרטיסים באתר <<< או בטל': מתנ"ס דיונה 08-8648585 , בי"ס "גרציה" 054-5865181

קולנוע וטלויזיה

רופא הכפר Médcine De Campagane של תומא לילטי  Thomas Lilti

תושבי הכפר יודעים שהם יכולים לסמוך על ז'אן פייר, הרופא הותיק והמסור שמטפל בהם יום ולילה. אבל כשז'אן פייר מגלה שהוא סובל ממחלה אין לו בררה אלא למצוא מחליף. הבחירה נופלת על נטלי, רופאה צעירה וחסרת ניסיון. האם היא תצליח להחליף את האיש שמשוכנע שלא ניתן להחליפו?

בימוי: תומא לילטי Thomas Lilti. שחקנים: ז'אן פייר ורנר: פרנסואה קלוזה François Cluzet, נטלי דלזיה: מריאן דניקור Marianne Denicourt, אמו של ורנר: איזבל סאדויאן Isabelle Sadoyan.

צרפת 2016, צרפתית תרגום לעברית ואנגלית 102 דקות. הפצה בישראל קולנוע חדש. החל מ- 15 ביוני בסינמטק תל אביב, בקולנוע כוכב רמת השרון וברחבי הארץ.

HOT עם הטוק שואו הסקסי של "קומדי סנטרל"

שורה של קומיקאים מפורסמים מצטרפים למנחה ניקי גלייזר בתוכנית האירוח הקומית שתדבר על כל מה שסקסי, מטינדר ועד פורנו. החל מה-22.5, ב-HOT קומדי סנטרל וב-HOT VOD.

"לא מוגן עם ניקי גלייזר" ("Not Safe With Nikki Glaser") היא תוכנית אירוח קומית בהנחייתה של הקומיקאית ניקי גלייזר ("אסון מהלך"), שהנחתה גם את התוכנית "ניקי ושרה" ב-MTV.

במהלך כל תוכנית מנסה ניקי, בעזרתם של אורחים וחברים מפורסמים, לחקור נושא סקסי, מביך או טאבו בדרכים לא שגרתיות. בין השאר היא נעזרת בגלאי אמת כדי לגלות מי מחבריה מפנטז לשכב איתה, מנהלת שיחות ביזאריות עם זרים בטינדר ומאלצת כוכבי פורנו לומר דברים הזויים במהלך סצנות סקס.

בתוכנית משתתף קאסט קבוע ומתחלף של קומיקאים, ביניהם קריסטן שאל ("האיש האחרון בעולם"), כריס דיליה ("וויטני"), ג'ים ג'פריס, ברידג'יט אוורט ("סקס והעיר הגדולה"), משה כשר ("הלילה עם צ'לסי"), רייצ'ל פיינסטין ("אסון מהלך") ורון פאנצ'ס ("טרולים").

עוד מתארחים העונה: ג'ים נורטון, פיט הולמס ("קראשינג"), אדם פאלי ("מינדי", "הכל לטובה"), טי ג'יי מילר ("עמק הסיליקון"), קייט וולש ("מרפאה פרטית", "האנטומיה של גריי") ומרי לין רייסקוב ("24").

החל מה-22.5, ראשון-חמישי בשעה 22:30, ב-HOT קומדי סנטרל וב-HOT VOD

HOT בעונה השנייה של הדוגמניות ואני

"הדוגמניות ואני" ("I Live With Models") היא סדרה קומית של "Comedy Central UK" מבית היוצר של זוכה ארבעה פרסי ה"באפטה" והמועמד ל"אמי" אש אטאלה ("המשרד"), השחקן ג'ון פוסטר ("דלת נסתרת", "טעות בכוונה") וזוכה שלושה פרסי ה"באפטה" ג'יימס למונט ("הארי היל").

במרכז הסדרה ניצב טומי (דיוויד הופמן, "מרוששות", "מסיבת רווקות"), בחור ממוצע, מוזנח למראה וחסר מזל בשנות העשרים לחייו שעובד בבית קפה. שנות נעוריו של טוני הכינו אותו לחיים רוויי השפלה ודחייה, אך כשסוכן דוגמנות נחשף לידיו המושלמות, הוא נשלח היישר לעולם האופנה הזוהר ונדמה כי כל חלומותיו התגשמו. אחרי שבעונה הקודמת התוודע טומי לתעשיית האופנה במיאמי וחווה על בשרו את החיים בדירת דוגמנים, בעונה השנייה עוברים הוא ושותפתו סקארלט (בריאן האווי, "איך להיפטר מהבוס 2", "נקמה") – דיוות מסלול נוירוטית – לתפוח הגדול.

בדירת הדוגמנים החדשה בניו יורק טומי מסתבך עם דוגמנית פלאס סייז לוהטת (לידיה רוז ביולי, "קרועים") ואילו סקארלט מבינה שבעיר הגדולה היא ניצבת בתחרות קשה מול המוני יפיפיות כמוה. העונה יככבו גם קמילה אלנס ("אימה אמריקאית") וקאראן סוני ("דדפול"), ולתפקידי אורח יגיעו מאט קנרד ("קורוניישן סטריט") ואייק אונוניה ("מחיר הבגידה"). החל מה-22.5, ימים ראשון-חמישי בשעה 22:05 ב-HOT קומדי סנטרל וב-HOT VOD

yes5 עם ספיישל "חיות בשבועות"

ערוץ: yes5 | מועד שידור: חופשת שבועות 30/5-3/6/2017. חג שבועות מגיע, ואיתו גם החופש מהגן ובית הספר. לכבוד החג כל החיות האהובות מגיעות לביקור ב-yes5. נחגוג באירוע שכולו ליטוף, גרגור, נביחה ואושר – 5 ימים של סרטים טובים ואהובים, סרטים בעברית וסרטים בשפת המקור, סרטי אנימציה וסרטי לייב אקשן. חגיגה אמיתית עם החיות השובבות והמצחיקות עם מעל ל-30 סרטי חיות, כל יום במהלך כל היום.

ביניהם בכורות ל"נורם בעיר הגדולה" ו"החיים הסודיים של חיות המחמד", יחד עם: "חברי הדרקון אליוט", "אנגרי בירדס", "מוצאים את דורי", "רטטוי", "ספר הג'ונגל (2016)", "סיפורו של דולפין", "מר פופר והפינגווינים" ועוד רבים וטובים.

 • נורם בעיר הגדולה | Norm Of The North בכורה! ערוץ: yes5 | מועד שידור: רביעי, 31/5, בשעה 10:00
 • החיים הסודיים של חיות המחמד | The Secret Life Of Pets בכורה! ערוץ: yes5 | מועד שידור: שבת, 3/6, בשעה 10:00

בציר ראשון PREMIERS CRUS של ז'רום לה-מר Jérôme Le Maire

בצעירותו, עזב שארלי את הכרם המשפחתי והתפרסם כמבקר יין אנין עם קהל מעריצים בינלאומי.

כשאביו עומד לאבד את הכרם, הוא חוזר הביתה ומגלה שכדי לייצר את היין הטוב ביותר ולהציל את מורשת משפחתו, עליו להתחבר לאדמה, למשפחה ולאהבות ישנות.

בימוי: ז'רום לה-מר Jérôme Le Maire. שחקנים: פרנסואה מרשאל: ז'ראר לאנוון Gérard Lanvin, שארלי מרשאל: ז'ליל לספר Jalil Lespert.. 97 דקות, דובר צרפתית, כתוביות לעברית ולאנגלית. החל מתאריך 8 ביוני בסינמטק תל אביב ובבתי הקולנוע ברחבי הארץ. הפצה בישראל – סרטי נחשון.

yes דוקו עם הטובים לסיף 

סיפורה של שושלת הסייפים הותיקה מעכו ומאבקם להגיע לאולימפיאדת ריו בברזיל. לפני 45 שנה, הקים חיים חתואל מועדון סיף בעירו, עכו, מתוך שאיפה להביא את בני הפריפריה, ״ישראל השנייה״, לעיסוק בספורט תחרותי במקום שיסתובבו ברחובות. החיבור בין ישראלי ממוצא מרוקאי לבין הספורט האירופאי הרים הרבה גבות בזמנו, אך זה לא מנע ממנו להפוך את משפחתו לאימפריית סיף ישראלית מיתולוגית, אימפריה שהביאה למשפחה, לעכו ולישראל כבוד והכרה בארץ ובעולם. בני משפחת חתואל ייצגו את ישראל בארבע אולימפיאדות: לוס אנג'לס 1984, ברצלונה 1992, אטלנטה 1996 ובייג'ינג 2008.  הישג שנחשב לתקדים בספורט ההישגי הישראלי.

הבמאית ליאת מר מלווה את שושלת הסייפים העכואית באחד הרגעים הדרמטיים של המשפחה: חיים מאמן את שני ילדיו הבוגרים – מאור ודלילה, שניהם אלופי ישראל בסיף –  לקראת המשחקים האולימפיים בריו.

אלא שככל שהמתח לקראת האולימפיאדה עולה, גולש הדו-קרב אל החיים האמיתיים.

בימוי והפקה: ליאת מר | צילום: רואי רוט | עריכה: נעם עמית | ייעוץ עריכה: ארז לאופר | עיצוב פסקול: רונן נגל | מוזיקה מקורית: רן בגנו.

הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה ובשיתוף קרן משפחת דובקין, מפעל הפיס וקרן פרידריך אברט, ישראל 2017. בכורה: יום רביעי, 24.5, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: מוצ"ש, 27.5, 22:45 . משתתף בדוקאביב 2017 – התחרות הרשמית.

תיאטרון ובמה

האנדלוסית לילדים בקונצרט "ילאדינו" עם חני נחמיאס והפייטן משה בר ששת

חני נחמיאס צ(ילום ניר סלקמן)

התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד מארחת את חני נחמיאס, כוכבי "בית הספר למוסיקה" ואת הפייטן משה בר ששת – בקונצרט "ילאדינו" – שיועלה במסגרת הסדרה "האנדלוסית לילדים" באשדוד ב- 22 ובתל אביב ב – 29 במאי.

בקונצרט ישולבו לראשונה שירי ילדות ישראלית אהובים ומוכרים שתורגמו במיוחד על ידי פרופסור שמוליק רפאל ללאדינו בעיבוד התזמורת האנדלוסית: מאחורי ההר, בובה ימימה, אמא יקרה לי, שעון בן חיל, יונתן הקטן, רוץ בן סוסי, אצא לי השוקה- לצד שירי עם ופיוטים בלאדינו: פדרה קארידו, צור משלו אכלנו, לה וידה דו, אוססה.

הסדרה לילדים של התזמורת האנדלוסית אשדוד חושפת ילדים, מזה 4 עונות, למיטב הקלאסיקה האנדלוסית  בעטיפה עכשווית מרתקת של סיפור ובהשתתפות יוצרים צעירים, פייטנים שחקנים וזמרים.

משחק: חני נחמיאס / מנצחת ומלווה מוסיקלית: סיוון אלבו בן חור / פייטן: משה בר ששת/ זמרים צעירים (לפי הא"ב):ביסאן אבו לבן, ליאן בירן, נדב לוי, רוני מדואל, יאיר נהון ושירה פריימן / כותבות: נוגה אלגום וטל בן בינה / עריכת תוכן: איריס חליפה.

הקונצרט לילדים "ילאדינו" של התזמורת האנדלוסית אשדוד יתקיים בתאריכים: 22.5.17, יום ב', 17:30, בית יד לבנים אשדוד. 29.5.17, שעה 17:30, מוזיאון תל אביב. משך הקונצרט: 50 דקות, מיועד לגילאי: 4-8.

לפרטים והזמנת כרטיסים באתר <<< ובטל': 1800-693-693

להקת המחול אייזנהאואר Eisenhower Dance עם The Light Show

להקת המחול אייזנהאואר, מלהקות המחול המודרני המובילות בארצות הברית, מציינת 25 שנה להקמתה. הכוריאוגרפית והמנהלת האמנותית של הלהקה, לורי אייזנהאואר, הכינה תוכנית מרתקת המשלבת בין עבודותיה שלה לעבודות של כמה יוצרים נוספים. אייזנהאואר יצרה ערב המביא לשיא את יצירתה של הלהקה. זהו שילוב מפעים בין כוריאוגרפיה דינמית ועיצוב תאורה מרהיב. אייזנהאואר מציגה בעבודות השונות, סיפור חיים ומערכות יחסים, המשתקפים בערב של דימויים מרתקים ותנועה מחשמלת. להקת המחול אייזנהאואר מגיעה לישראל בתמיכת שגרירות ארצות הברית בישראל.  רקדני הלהקה יגיעו לארץ כמה ימים לפני תחילת ההופעות ויקיימו שיעורים וסדנאות ביישובים ברחבי הארץ עם דגש מיוחד על פעילות רב תרבותית בישובים מעורבים: יהודים וערביים.

יום מרוכז של סדנאות יתקיים בעיר לוד. בסדנאות ישתתפו בני נוער מלוד, רמלה וישובים נוספים ברחבי הארץ. בסיומו של היום יתקיים מופע מיוחד בהיכל התרבות של לוד, בו תופענה להקות מקומיות, ובסיום, תבצע הלהקה את בולרו של ראוול – אחת מחמש היצירות אותן היא מציגה במשכן. לערב, יוזמנו תלמידים ותושבי הערים לוד ורמלה. היוזמה לקיום הערב היא בשיתוף עם רשת המתנ"סים בלוד.

לורי אייזנהאואר הקימה את להקתה בשנת 1991 בדטרויט, וכבר בראשית הדרך זכתה לביקורות נלהבות. מבקרת המחול של "דאנס מגזין", סוזן איזקס-ניסבט, כתבה על המופע: "רפרטואר שהוכן באינטליגנטיות רבה". סוזן האל-בלדאף, מהעיתון הראשי של דטרויט, כתבה:  "מחול הנוגע בנשמה". סיד סמית, מ"שיקגו טריביון", כתב: "ערב מענג הראוי למחיאות הכפיים".

 
- פרסומת -

 

https://www.youtube.com/watch?v=ua2XEUur7xc

בביקורה בישראל תרקוד הלהקה מספר יצירות בהן The Light Show. זהו ערב עוצר נשימה, המחבר ארבעה כוריאוגרפים עם ארבעה מעצבי תאורה שונים שיצרו תאורה מיוחדת ומדליקה לכל אחת מן העבודות. התוצאה ערב של דימויים מחשמלים ותנועה.הערב נוצר בשיתוף פעולה עם בית האופרה של דטרויט ומרכז וורטון לאמנויות הבמה.

מעל לשעה וחצי של מחול עוצר נשימה את הערב תחתום היצירהBOLERO  REVISTED גרסתה של אייזנהאואר לבולרו של רוול.

כל ההופעות בבית האופרה הישראלית ע"ש שלמה להט (צ'יץ') תל אביב-יפו

מועדי המופעים: יום רביעי 28/6/17 בשעה 20:00, יום חמישי 29/6/2017 בשעה 20:00, יום שישי  30/6/2017 בשעה 13:00, מוצאי שבת 1/7/2017 בשעה 21:00.

להזמנת כרטיסים באתר <<< ובטל': 072-275-3221 או 3221*

האופרה הישראלית עם תיאטרון האופרטה הממלכתי מבודפשט ו"הרוזנת מאריצה"

האופרה הישראלית תארח בחודש יוני הקרוב את תיאטרון האופרטה הממלכתי מבודפשט. הפעם שבים אשפי האופרטה מבודפשט- הסולנים, המקהלה, הרקדנים והתזמורת- עם הפקה עשירה וססגונית של  "הרוזנת מאריצה"- מהאופרטות הידועות והאהובות ביותר ברפרטואר מאת המלחין ההונגרי הידוע אמריך קלמן . מנצח: לאסלו מקלארי, במאי: קרו ®.

"הרוזנת מאריצה" תעלה בבית האופרה ע"ש שלמה להט (צ'יץ') בת"א בתאריכים 15/06/2017 – 24.6.17. (השירה בהונגרית, כתוביות תרגום מוקרנות בעברית ובאנגלית -בתרגומו של אדם ברואר).

האופרטה מבוססת על ספר מאת אלפרד גרונוולד ויוליוס ברמר, והיא הועלתה לראשונה בבכורה בוינה ב- 1924. היא מיוחדת בכך שעלילתה אינה מתרחשת רק בחצרות האצולה, אלא בקרב המון העם בטרנסילבניה. היא נשענת על פולקלור טרנסילבני ומשולבים בה מחולות הונגריים ורומנים כמו צ`רדאש וגם הואלס הוינאי. יצירתו זו של אמריך קלמן שזורה בלהיטים המוכרים לכל חובב של הז'אנר: "קולוז'ואר המקסימה", "בוא צועני", "געגועים לעיר הגדולה", "נגן כמו פעם". "לא נותר אלא לרקוד?.

במרכז העלילה – סיפור אהבה בין הרוזנת מאריצה, האלמנה לבין מנהל האחוזה החדש שלה, שהוא למעשה רוזן בתחפושת, המסתיר את השתייכותו למעמד האצולה. לכך נוספת הסתבכות נוספת – כדי להיפטר ממחזריה הרבים ממציאה הרוזנת מאריצה ארוס בדוי, אך מתברר כי אדם בשם הזה קיים, והוא אף מגיע למקום , מתאהב בה ואף מבקש את ידה. בסופו של דבר מסתיימת האופרטה בסוף טוב, ובניצחון האהבה. העלילה מציגה את ה"אצולה" העשירה באור מגוחך ומראה כמה בעצם כולם דומים כשמדובר באהבה: עשירים, אצילים, בורגנים ו"פשוטי העם". מעיין טלנובלה מתקתקה וצפויה שגורמת לצופה בה לצחוק גם ברגעים "דרמתיים".

המלחין היהודי אמריך קלמן, נחשב להונגרי המוכר ביותר בעולם. למעשה אין שנייה שבה לא מנוגנת יצירה שלו ברדיו אי-שם ברחבי העולם . הוא נולד בשם אימרה קופשטיין (Koppstein) בעיר שיופוק שלחוף אגם בלטון בהונגריה.

בשנת 1900 החל בלימודי משפטים באוניברסיטת בודפשט ובמקביל נרשם לאקדמיה למוזיקה ע"ש פרנץ ליסט, שם התיידד עם בלה בארטוק וזולטאן קודאי. בצעירותו למד נגינה בפסנתר והתעתד להיות פסנתרן, אבל מחלת פרקים מנעה ממנו זאת והוא החל לעסוק בקומפוזיציה. לאחר שסיים לימודיו התקבל לעבודה כמבקר מוזיקלי בעיתון יומי. בשנת 1908 עבר לווינה ושם קנה לו שם עולמי עם האופרטות המפורסמות שלו "הרוזנת מאריצה", "נסיכת הצ'רדש" (לליברית של לאו שטיין), "נסיכת הקרקס" ו- "הביידר". עם השתלטות הנאצים על אוסטריה נמלט קלמן לפריז ומשם היגר ארצות הברית. ב-1942 קיבל שם אזרחות. לאחר המלחמה, בשנת 1945 חזר לאירופה וגר בפריז . הוא נפטר בפריז בשנת 1953 ונקבר בווינה.

תיאטרון האופרטה הממלכתי של בודפשט נחשב לבית היוצר המוביל באירופה להפקות מז'אנר האופרטה. התיאטרון נוסד בשנת 1923 ועם פתיחתו החל עידן הזהב של הז'אנר בבירה ההונגרית. משנות ה-60 הורחבה פעילות התיאטרון והוא החל להתמחות גם במחזות זמר. כך הועלו במסגרתו בין היתר הקלסיקות "גבירתי הנאווה", "היפה והחיה", "סיפור הפרברים", "כנר על הגג",

"מצחיקונת", "קברט", "מיס סיגון", "צלילי המוזיקה", "אליזבט", "אותו הזמן בשנה הבאה" ומחזמר הפופ המועלה בברודוויי "Alter Boys".

התיאטרון מייחס חשיבות רבה להופעות מחוץ להונגריה גם כדי להפיץ את מסורתו ואמנותו, כמו גם את הפולקלור ההונגרי השמח. כך הופיע בית האופרטה בשנים האחרונות בבלגרד, במינכן, ברומא, באמסטרדם, בלונדון, בווינה, בסט פטרסבורג, בפרנקפורט ובתל-אביב. כן קיים סיבובי הופעות ארוכים ברחבי ארה"ב, ביפן, קנדה, איחוד הנסיכויות וברחבי המזרח הרחוק.

התיאטרון זוכה להערכה עבור הישגים יוצאים מן הכלל ומארח באופן קבוע תחרויות מוסיקה בינלאומיות מן השורה הראשונה כמו בשנת 2016  תחרות האופרטה הבינלאומית ע"ש פרנץ לאהר או תחרות סילבסטר ליוויי הבינלאומית למחזות זמר והתחרות הבינלאומית ע"ש אמריך קלמן  לניצוח על אופרטות.

האופרטה (מאיטלקית: Operetta) היא סוג של אמנות במה הדומה לאופרה, אך היא עוסקת בנושאים פחות רציניים ועמוקים. לרוב מילות השירה מועברות באמצעות דיבור ולא באמצעות שירה. במקום לעבור מסוג מוזיקלי אחד לאחר (אריה, רצ'יטטיב, פזמון), הזמרים מחברים אותם באמצעות קטעים של דיאלוג אשר לא שרים אותם והם אינם מלווים במוזיקה. האופרטה נחשבת לפחות "רצינית" מאופרה, מכיוון שיש לה יותר קשר לעלילות, שהן בדרך כלל קומיות, מאשר למוזיקה. האופרטה היא למעשה הז'אנר שממנו יצא המחזמר. בעוד שהאופרטה היא סוג של אופרה קלה המלווה במשחק, המחזמר הוא מחזה המלווה במוזיקה ובשירה. השירה בהונגרית, כתוביות תרגום מוקרנות בעברית ובאנגלית.

בית האופרה ע"ש שלמה להט (צ'יץ'), שד' שאול המלך 19 ת"א. 15-24 ליוני. להזמנת כרטיסים באתר <<< ובטל': 03-6927777, ו-  *3221  BRAVO!.

להקת המחול קמע עם המופעTWO : נאצ'ו דואטו

להקת המחול קמע תעלה את המופע "Two" בו שתי יצירות של הכוריאוגרפים נאצ'ו דואטו ותמיר גינץ. להקת קמע היא הלהקה הישראלית הראשונה שתעלה יצירה של דואטו, הכוריאוגרף הספרדי הנודע שיצירותיו מועלות בכל רחבי העולם. לצד יצירתו, Gnawa, תעלה במופע "מותר רק לאהוב", יצירתו החדשה של תמיר גינץ, מנהלה האמנותי של הלהקה. המופע יתקיים ב-24.5 בסוזן דלל בת"א.

הצגתה של Gnawa במופע, מבטאת את חזונו של תמיר גינץ, לפתח את הרפרטואר הבינלאומי של להקת קמע. שיתוף הפעולה עם כוריאוגרף בסדר גודל של נאצ'ו דואטו מהווה הישג עצום לגינץ וללהקתו, ומשקף את המטרה שהציב גינץ עם מינויו למנהל  אמנותי יחיד של הלהקה, לפני 3 שנים,  להציג יצירות מופת של יוצרים ידועים מרחבי העולם. דואטו ניהל במשך 20 שנה את הבלט הלאומי הספרדי ומאז 2014 הוא מנהל את בלט האופרה של ברלין. הוא נחשב כסופרסטאר בעולם המחול הבינלאומי וידוע כקפדן בבחירת הלהקות המורשות לבצע את יצירותיו. בחירתו בלהקת קמע לביצוע יצירתו היא כבוד אדיר. תמיר גינץ: "להקת המחול קמע גאה להצטרף לנבחרת הלהקות הללו".

היצירה Gnawa היא הומאז' לאהבתו של הכוריאוגרף לאזור הים התיכון ולמחוזות ילדותו בוולנסיה. Gnawa הוא טקס פולחן טרנספורמטיבי וביצירה ממחיש דואטו את חושניות הנופים, מזגם של האנשים והרוחניות בפולחן. יצירתו זורמת באלגנטיות וקצביות סוחפת לצלילי מוזיקה ספרדית וצפון- אפריקאית. היצירה נחשבת לאחת מיצירותיו הבולטות של דואטו. היא הועלתה לראשונה על ידי להקת HUBBARD STREET DANCE  הידועה משיקגו, ובהמשך על ידי הבלט הלאומי הספרדי ולהקות נוספות.

היצירה "מותר רק לאהוב" של הכוריאוגרף תמיר גינץ, עוסקת בחיפוש אחר טוהר הרגש. ביצירה בוחן גינץ מערכות יחסים מנקודת מבט אינטימית ובוגרת. "לאחר טרילוגיה של עבודות שיש להן נגיעה פוליטית-חברתית ("במדבר דברים", "שמיים אדומים", ו"לא נודע"), יצירות שהושפעו מהאקלים הפיזי והדמוגרפי של הארץ והאזור, אני חוזר למחוזות אישיים", מספר גינץ ומוסיף כי: "גרעין היצירה הוא בחשבון נפש של אדם בוגר המחפש רגש טהור, ומתחבט במהות הנשגב והקשה להשגה".
יום רביעי, ה-24.5.17 בשעה 21:00, מרכז סוזן דלל, ת"א. פרטים והזמנות בטל': 03-5105656

תעופה

לופטהנזה וSWISS עם מחירים מיוחדים למגוון יעדים ארוכי טווח

לופטהנזה מציעה מחירים מיוחדים לצפון אמריקה במחלקת Premium Economy. המבצע בתוקף לכרטוס עד ה-31 במאי 2017 ולהמראות עד ה-30.6.17  ובין ה-21 באוגוסט ועד 17 באוקטובר 2017.

מחירים לדוגמא: בוסטון החל מ- 1179 דולר / ניו יורק החל מ- 1289 דולר / מיאמי החל מ- 1299 דולר

לוס אנג'לס החל מ- 1739 דולר / סן פרנסיסקו החל מ- 1729 דולר / סן חוזה  החל מ-1409 דולר / מקסיקו סיטי  החל מ-1409 דולר.

אוסטריאן איירליינס חברת התעופה הדייקנית בעולם

92.72% מכלל הטיסות בחודש מרץ הגיעו ליעדם בזמן. אוסטריאן איירליינס היה חברת התעופה הדייקנית ביותר בעולם, לחודש מרץ 2017 עפ"י אתר Flightstars <<<.

עם ציון הגעה בזמן של 92.72%, אוסטריאן איירליינס עקפה את החברה הספרדית איבריה (90.74%) וסינגפור איירליינס (89.19%). בתעשיית התעופה דייקנות נמדדת בטווח של  15 דקות כך שכל הטיסות  הנמצאות בתוך חלון הזמן של 15 דקות, מוגדרות כדייקניות.

לופטהנזה, SWISS ואוסטריאן איירליינס במחירים מיוחדים במחלקות העסקים וה-Premium Economy

איירבוס A350 עם תאורה חדשנית בלופטהנזה (צילום יח"צ חו"ל)

חברות התעופה לופטהנזה ,SWISS ואוסטריאן איירליינס מציעות מחירים מיוחדים למגוון יעדים במחלקות העסקים וה-Premium Economy במהלך חודשי הקיץ. מחלקות העסקים של לופטהנזה ואוסטריאן איירליינס בטיסות ארוכות הטווח מציעות מגוון רחב של שירותים כמו מושבים מרווחים, תוספת כבודה, מסכים אישיים עם מערכת בידור חדשנית המציעה מגוון עצום של סרטים ותכניות. כמו כן, נוסעים באוסטריאן אירליינס, נהנים משף פרטי במהלך הטיסה ותפריט אה לה קארט, ההופך את הטיסה גם לחוויה גסטרונומית.

מחלקת העסקים שלSWISS  מציעה חוויה יוקרתית בקו תל אביב ציריך במטוסים רחבי גוף, המצוידת במושב רחב ונוח הנשכב ל-180מעלות, שפע של מרחב לעבודה ואחסון חפצים אישיים, וכן חיבור USB ושקע חשמלי להטענת מכשירי חשמל. בתחום הקולינריה מציעה החברה תפריט מושקע במיוחד עם מנות שף ייחודיות (בטיסות ארוכות טווח) ומגוון משקאות אלכוהוליים ויינות מובחרים. לקוחות מחלקת העסקים נהנים גם מכניסה לטרקליני העסקים של החברות השותפות בברית התעופה Star Alliance בכל רחבי העולם. במחלקת ה- Premium Economy של לופטהנזה הנוסעים נהנים ממרווח בין המושבים שהוגדל ביותר מ-50%, תוספת כבודה, חיבור USB להטענת מכשירי חשמל, האפשרות לבחור מנות מתוך תפריט ייעודי ולהתפנק במשקאות וחטיפים.

לופטהנזה במחלקת עסקים: המחירים בתוקף לכרטוס עד ה- 10 ביוני 2017, לטיסות בין ה-1 ביוני 2017 ועד ה- 31 באוקטובר 2017. מחירים לדוגמא: הונג קונג החל מ-2369$, בוגוטה החל מ- 2539$, פונה (הודו) החל מ- 2589$/

לופטהנזה ב-Premium Economy: המחירים בתוקף לכרטוס עד ה- 10 ביוני 2017, לטיסות עד ה- 31 באוקטובר 2017. כך לדוגמא: בייג'ינג החל מ-1389$, שנחאי החל מ-1389$, הונג קונג החל מ-1759$.

SWISS מציעה מחירים מיוחדים במחלקת עסקים לאירופה החל מ-809 דולר בלבד: המחירים בתוקף לכרטוס עד ה-1  ביוני 2017, לטיסות עד ה- 28 בפברואר 2018. כך לדוגמא: מילאנו, מדריד, רומא, נאפולי, פלמה דה מיורקה החל מ- 809$, אמסטרדם, ניס, פריז, ונציה, שטוקהולם וקופנהגן החל מ- 849$.

אוסטריאן איירליינס במחלקת עסקים: המחירים בתוקף לכרטוס עד ה-1 ביוני 2017, לטיסות עד ה- 15 בדצמבר 2017.. כך לדוגמא: בייגינג החל מ- 1899$, שנחאי החל מ-1899$, בנגקוק החל מ- 1999$.

תיירות

פרימה ספא קלאב ים המלח עם Restart – חופשת 'נפש בריאה בגוף בריא'

פרימה עם Restart (צילום דן פרץ)

מלון פרימה ספא קלאב ים המלח המיועד למבוגרים בלבד וידוע בתור מלון ספא המבקש להנחיל ערכים של בריאות, רוגע תזונה אחראית אם באמצעות יוזמת "יום שני ללא בשר" יוזם חבילת קונספט ייחודית שנקראת:"Restart"- חופשה להתנעת אורח חיים בריא ומאוזן מתוך 'תודעה מזינה'.

מדובר בחבילת אירוח  לארבעה ימים ושלושה לילות בתאריכים ה-21-24 למאי.  מהות החופשה הינה הרגעות, התנסות אישית והדרכה צמודה עבור שינוי אמתי וארוך טווח להזנת הגוף, הנפש והרגש מתוך בחירה מודעת באורח חיים בריא.

פרימה ספא קלאב יזם שיתוף פעולה עם ענת ענבר מפתחת השיטה 'תודעה מזינה' ובהשתתפות רחל ינאי, אמנית ומורה לריפוי טבעי סדנאות והרצאות בעלות תכנים רבים ומגוונים המיועדים לחבר את אורחי המלון לטובת הערכים הנ"ל.

משתתפי הסדנא ייהנו מחופשה מאוזנת המציעה: הרצאות וסדנאות ללימוד והכרת מזון על רבדיו השונים, הדגמות והתנסות בהכנת מזון מזין, השתתפות במעגל 'שאלות ומשאלות', סדנאות צחוק,

תרגול יוגה, מדיטציה ודמיון מודרך בליווי קערות טיבטיות, התנסות ביום מיצים והכנתם, פעילויות במדבר, הרצאה וטכניקות להתמודדות עם סטרס, מסיבת ספא, טיפולי ספא ועוד.

חבילת RESTART כוללת:

 • אירוח ל – 4 ימים (3 לילות) במלון ספא קלאב ים המלח – בתאריכים ה- 21-24 למאי. החופשה כוללת פנסיון מלא ועיסוי של 45 דק' – חינם (בתיאום מראש) וכניסה חופשית לספא ולמתקניו.
 • השתתפות בכל הסדנאות, התכנים והפעילויות מפורטות בתוכנית: יום ראשון: יכלול תרגול מדיטציה ודמיון מודרך מול הטורקיז של ים המלח, 'לאכול מה שבא לי' הרצאה של ענת ענבר,  ארוחת ערב בריאה ומופע אמנותי. יום שני: הליכה לאור הזריחה  עם רחל ינאי / לאון רום, טיפולי ספא, סדנת צחוק- יוצאים מגבולות עצמנו, 'להתיידד עם הסטרס' הרצאה של ענת ענבר, מסיבת ספא מרעננת עם נגיעות מסאז', בלווי כיבוד וחווית וואטסו ויציאה לפעילות מדברית מחוץ למלון – באותו בוקר הליכת זריחה. יום שלישי: תרגול מדיטציה  עם רחל ינאי / לאון רום, הרצאה 'להיות מחוסנים חסונים ומחיוכים'  של ענת ענבר, תרגול מדיטציה ודמיון מודרך ופעילות וואטסו במים. יום רביעי: כיבוד ויציאה להליכה לאורך חוף ים המלח ותרגול מדיטציה עם  רחל ינאי / לאון רום, הרצאה בנושא חזרה לשגרה בריאה  עם ענת ענבר.

מנו ספנות עם חגיגות חג השבועות על הגולדן איריס

אגיוס ניקולאוס, כרתים (צילום מנו ספנות)

מנו ספנות בהפלגת פתיחת עונת הקיץ, משלבת את חגיגות חג השבועות על הסיפון. ההפלגה יוצאת ביום ג' 30 למאי וחוזרת ביום א', 04 ליוני. יעדי העגינה המשולבים בהפלגה הם איי יוון – רודוס ואגיוס ניקולאוס בכריתים. ההפלגה נמשכת 5 לילות, במחיר אטרקטיבי ומשתלם של החל מ 503 יורו לאדם בחדר זוגי בפנסיון מלא.

 • רודוס, הידוע בכינויו "אי השמש", הגדול והפופולארי באיי הדודקנס, מציע שילוב מושלם של ים, שמש וחופים מקסימים יחד עם אתרים היסטוריים ובילויים סוערים בפאבים, טברנות ומועדונים. שלל נופים של גבעות והרים מכוסים בעצים, בתים לבנים ויפים, חופים קסומים, ואווירה אמיתית של חופש.
 • אגיוס ניקולאוס שבכרתים היא עיר נמל, נחשבת לאתר נופש משגשג ומוקד בולט המציע חיי לילה סוערים לתיירים. במרכזה אגם ווליסמני המקסים, שעל פי האגדה, האלות אתנה וארטמיס התרחצו וטבלו במימיו, בעיר בתים ציוריים הנושקים למי המפרץ ואווירה שלווה להפליא.

בחג האנייה תתקשט בלבן, תלבש אווירת חג, תתקיים ארוחה חגיגית ומיוחדת. צוות הבידור גם הוא נערך בהתאם לאווירת החג, להנעים את זמנם של קהל הנופשים במסגרת אווירת החג. הפלגות המשלבות ערבי חג, הן הפלגות מיוחדות, חוגגים על סיפון האנייה, כשכל המשפחה מסבה יחד לשולחן. האנייה מתכסה אווירת חג עם אטרקציות ופעילויות מיוחדות למשפחה ולילדים, בשילוב מופעים מרהיבים, הפעלות לכל המשפחה, פעילויות במהלך היום ומוזיקה ברחבת הבריכה ובסיפון.

למידע והזמנות באתר <<< או בטל': כוכבית 8288.

תערוכות ואמנות

גלריית שרלוט הפרזיאית לאומנות דיגיטלית ועכשווית מגיעה ליפו העתיקה

בתאריך 27/5 תיערך פתיחה חגיגית לסניף הראשון מחוץ לפריז של גלריית שרלוט (Galerie Charlot) הפריזאית שימוקם בכיכר קדומים ביפו העתיקה. גלריית שרלוט הינה גלרייה לאמנות עכשווית ודיגיטלית שהוקמה בשנת 2010 על ידי האמנית ואלרי חסון בנילוש ברחוב שרלו ברובע מארה (Marais) המפורסם בפריז. הגלריה הינה בעלת שם עולמי בתחום האמנות העכשווית והיא עוסקת רבות ביחסים בין אמנות, טכנולוגיה ומדע בעידן הדיגיטלי. המטרה העיקרית של הגלריה היא לבסס מערכת יחסים משמעותית עם האמנים שמציגים בה על מנת לתמוך ביצירה ובפיתוח הרעיונות שלהם.

התערוכה הראשונה שתוצג בגלרייה היפואית היא תערוכה ייחודית בשם "The Artside of Algorithms" שהיא תערוכה קבוצתית של שבעה אמנים בינלאומיים המתמקדת  באמנות דיגיטלית עכשווית. האמנים שמשתתפים בתערוכה הינם אן שרה לה מור, אנטוני שמיט, אריק ורנס, פלאביאן טריי, מנפרד מור, ז'אבן פרה ומיכאל מרגוליס.

גלריית שרלוט ממוקמת בכיכר קדומים 14 ביפו העתיקה והינה תעודת כבוד לעיר יפו וליפו העתיקה בפרט שהגלרייה הפריזאית בחרה בה לשמש כסניף הראשון מחוץ לפריז.

בכיכר קדומים יתקיים בשבועות הקרובים גם מיצג פופ אפ אומנותי של האמנית דקלה יובל ,שבמסגרתו האמנית תעתיק את עבודתה מהסטודיו, לחלל הגלריה בכיכר קדומים ביפו וניתן יהיה להיחשף לתהליכי העבודה על מיצב שיוקם בחלל. המיצב עוסק במבנה צורני המתקשר לעולם החוץ והפנים של האמנית ומשלב חומרים זמינים; צילום, ציור ויצירת אובייקטים בטכניקה מעורבת. בנוסף יוצגו עבודות מהשנה האחרונה . דיקלה תעבוד על המיצג בסטודיו החל מתאריך 19/5 ועד סוף החודש.

אירוע הפתיחה לגלריית שרלוט והפופ אפ של דיקלה יובל פתוחים לקהל הרחב. 27/5 בשעה 19:00.

מוזאון הנגב לאמנות בשיח-גלריה עם אירנה גורדון

דב הלר ואירנה גורדון במוזאון הנגב לאמנות (צילום רפי דלויה)

מוזאון הנגב לאמנות בבאר שבע יארח ב 24 במאי את האוצרת אירנה גורדון לשיח-גלריה, עם אוצרת המוזאון ד"ר דליה מנור, במסגרת התערוכה "מסעות" של האמן דב הלר. גורדון שיתפה פעולה עם הלר במספר תערוכות קבוצתיות, ואצרה את תערוכת היחיד שלו "תל ג'מה" בסדנת הדפס בירושלים, סדרת התצריבים שמוצגת כעת בתערוכה.

בשיח-גלריה תדון גורדון עם ד"ר מנור, במהפכה אינטימית על הדימוי וההדפס ביצירתו של דב הלר; כיצד הדימוי ביצירתו מתהווה דרך ההדפס? וכיצד גוף עבודות ההדפס שלו פורש ביוגרפיה של אמן בן המאה ה 20? כאמן שנע באופן עקבי בין אקטיביזם אמנותי לבין פואטיקה אישית, סוחפת ולירית.

אירנה גורדון, היא אוצרת עצמאית ואוצרת ראשית של סדנת ההדפס ירושלים. דוקטורנטית במחלקה לפרשנות ותרבות באוניברסיטת בר אילן, וכתביה עוסקים באמנות מודרנית ועכשווית.

דב הלר הפך בשנות ה 70 לאחד מעמודי התווך של האוונגרד הישראלי באמנות המושגית ובפעולות אמנותיות- פוליטיות. סדנת הדפס שהקים בקיבוץ נירים מקום מגוריו, משכה ועודנה מושכת אליה, את מיטב אמני הארץ. התערוכה "מסעות" שמסכמת 25 שנות יצירה אחרונות, ממחישה המעבר של הלר מהעיסוק באמנות פוליטית-חברתית לאמנות אישית שעוסקת בסיפורו האישי, פעוט שהושאר בחיק דודתו ברומניה שעה שהוריו עלו לפלשתינה להקים את ביתם, המפגש המיוחל בישראל ועד לחיים בעוטף עזה.
נעילת התערוכה: 24 ביוני 2017 | אוצרת ומנהלת מוזאון הנגב לאמנות: ד"ר דליה מנור.

שיח-גלריה כלול בעלות הכניסה למוזאון. רחוב העצמאות 60, באר שבע. אתר <<< ובטל': 08-6993535
ספרים

אדם צעיר – עיתון לילדים

מי העניק לאינדיאנים את שמם? מה מסמלים עמודי הטוטם? ובאיזו שפה ניתן לדבר עם סוסים? גיליון 47 של אדם צעיר בנושא אינדיאנים עונה על השאלות הללו ומרחיב את אופקיהם של הילדים באמצעות כתבות מעניינות, חידות ושעשועונים. בין היתר תמצאו בגיליון: מבט מקרוב לחיי שבטי האינדיאנים (מלווה בתמונות אמיתיות!), גרסה מקומית לסיפור סינדרלה, מדור בעלי-חיים אצילי במיוחד, ופרק נוסף של "היה היו", סיפור בהמשכים מאת רינת פרימו.

אדם צעיר הוא עיתון ילדים חודשי "כמו פעם": קסום, תמים, אינטליגנטי ואיכותי. הירחון פונה ללבבות הצעירים (גילאי 6-12) ומזמין אותם למסע חווייתי בעקבות נושא שמתחלף בכל חודש. טרולים, בלשים, מסע בזמן, המצאות, קרקס, אולימפיאדה ונושאים רבים נוספים כבר נבחרו בקפידה כדי שיובילו את הילדים לחוויית קריאה ייחודית. כתב העת מאופיין באיכות נייר והדפסה ברמה גבוהה, והפורמט קשיח ויציב ולכן נוח לאחיזה לאצבעות הקטנות.

בתקופה בה ילדות תמימה היא עולם הולך ונעלם, בשל השלכות תקשורת ההמונים וריבוי המסכים, אדם צעיר מספק מפלט של דמיון. העיתון מזכיר לקוראים כמה כיף להיות ילד ומעניק להם כלים לפיתוח עולם פנימי עשיר וכוחות פנימיים שילוו אותם במהלך חייהם. זהו עיתון הילדים היחיד שנערך על ידי סופרת ילדים והוא נטול פרסומות ותוכן שיווקי. התוכן החינוכי מאפשר לקהל הצעיר ללמוד מתוך שמחה והתלהבות, והגיליון נשאר תמיד רלוונטי. הגיליונות המושקעים מכילים סיפורים קצרים, כתבות, פעילויות, שעשועונים וחידות, קומיקס, מדור טיולים, מדור בישול ועוד.

אתר אדם צעיר <<< האתר מהווה מקור מידע להורים והוא מציע מבחר גדול של מאמרים על עידוד קריאה בקרב ילדים וכן סיפורים.

גילה בלפר עם הרקמה שבינינו

מהי רקמת החיבור של גופנו וכיצד נוכל ללמוד ממנה על מערכות היחסים שבינינו? האם נוכל להחיל על עצמנו את החיבורים, השותפות והחברות שהזוגיות מאפשרת בלי לפגוע בהעצמתנו כאינדיבידואל?  תשובות לשאלות מרתקות וחשובות אלה נמצא ברומן הביכורים החדש של גילה בלפר "הרקמה שבינינו" בהוצאת שולחת כתיבה מבית מטר הוצאה לאור.

הספר "הרקמה שבינינו" מגולל את סיפור ילדותה והתבגרותה של המחברת ברמלה, דרך בנייה ושימור של מערכות יחסים שונות בחייה ובה בעת מתעד את התהליך שעברה כאדם וכמטפלת. בשונה מספרים העוסקים במערכות יחסים, מקבילה גילה בלפר בין רקמת החיבור – רקמה התומכת באיברי גופנו, קושרת בין האיברים ומפרידה ביניהם, מגנה עליהם ומרפדת אותם לבין תפקידים אלה במערכות יחסים וזאת על ידי סיפורה האישי והמרתק המתחקה אחר הדינמיקה במערכות יחסים בכלל וביחסים זוגיים בפרט.

ייחודי של ספר זה הוא בהיותו מסמך אישי ומקצועי גם יחד. בספר נחשפים סיפורים אישיים של מטופלים כמקרה לימודי מבלי לערער על הברית שבין המטפלת למטופלים. ברומן האישי שוזרת המחברת את המודל שפיתחה "הרקמה שבינינו" ומנגישה אותו לקהל הקוראים.

גילה בלפר, עובדת סוציאלית לפי הכשרתה, מרצה במסגרות שונות על מודל "הרקמה שבינינו", מנחה בסדנאות ומטפלת ביחידים ובזוגות. בעלת הכשרה בטיפול זוגי, תרפיית הגשטאלט, למדה ולימדה נלפ ודמיון מודרך. משלבת בין השיטות הטיפוליות ומתאימה אותן למטופליה על מנת להשיג את התוצאות הרצויות. גילה בלפר, תושבת הנגב, נשואה ואם לשתי בנות.

עפרה זיו עם צוואות הפתעות ואכזבות

ירושה היא נושא שנוגע לכל אחת ואחד מאיתנו בשלבי חיינו השונים, פעם אנו יורשים, בדרך כלל, את הורינו, ופעם אנו מורישים בדרך כלל לילדינו. נשמע פשוט? החיים מורכבים יותר. יצרים של אהבה, שנאה, קנאה ונקמה קובעים מי יהיה היורש. המדריך המשפטי והמעשי כתוב בשפה קולחת, בהירה ובגובה העיניים. מובאים בו סיפורים מהחיים וסיפורים מבית המשפט.

הספר הושק בתקווה להעלות את המודעות לנושא בקרב אנשים בגילאי החמישים פלוס במגמה למנוע סכסוכי ירושה במשפחה ולחסוך עוגמת נפש. זהו מדריך משפטי ומעשי בדיני ירושה ועשיית צוואה אותו כתבה עו"ד עפרה זיו, בעלת ידע ונסיון עשיר בדיני ירושה ובעריכת צוואות, בהתנגדות לצו קיום צוואה, בניהול עיזבון ובמכלול הנושאים הקשורים בדיני ירושה, באפוטרופסות ובמשפחה.

טל גרמיזה עם מקום בדף

מקום בדף-טל גרמיזה

שירים נכתבים בכל מקום, בכל זמן. הם נולדים מכל סיבה שהיא ומספרים את מה שרואים ושומעים, את מה שאפשר לגעת בו, לטעום אותו – כל מה שנישא באוויר. השירים קיימים ומסתובבים בבית, במסעות, בטבע, בשבילים, בתוך אנשים וסביבם. הם נותנים דרור למה שבלב ומעניקים חיים לרגש, למילים. השירים זקוקים לכך שיכתבו אותם, ואנו זקוקים להם כדי לספר לכולם ולעצמנו מי אנחנו, מה קורה לנו ומי אנו רוצים להיות. במקום בדף תפגשו אנשים, מקומות, רגשות – ואת עצמכם. השירים מספרים את הפגישות, את התהיות שבדרך, את המשאלות שבלב, את מה שבחוץ ואת מה שבפנים.

טל גרמיזה כותבת שירים מהיום שבו הבינה שאפשר לספר סיפור בחרוזים, מעט אחרי שלמדה את אותיות האלף-בית. אם אפשר לכתוב את זה ואפשר לחרוז את זה, כנראה מישהו מרגיש, חווה ורואה את זה – וכנראה מסתתר כאן שיר שמבקש לצאת לאוויר ולאור העולם.

טל גרמיזה, בעלת תואר ראשון במדעי המדינה ויחסים בינלאומיים, לומדת בתוכנית הבינתחומית לאמנות באוניברסיטת תל-אביב.

תל אביב האחרת

תל אביב האחרת,

היא שוכנת בשקט

בצומת רחובות

יגעים לעת ערביים.

תל אביב האחרת,

ככה קוראים לה,

קוראים לעת ערב

כמה אנשים בדרך

ומחסנים.

זהו גבול

לארץ אחרת,

זוהי ארץ מובטחת

שלא תהיה לעולם.

תל אביב האחרת

זהו סיפור מסע

שנכתב

מחוץ לזמן.

תל אביב האחרת,

תחת החום היה מנמנמת.

קל להיות בה,

קשה להתמיד.

תל אביב האחרת

מתיישנת לתפארת.

את הכל היא חובקת

תל אביב האחרת,

ואני משאירה בה

תפילות,

משאלות שבלב

וסודות כמוסים.

הוצאת סטימצקי, כריכה רכה 65 עמ'. להשיג ברשתות ובחנויות הספרים.

כתיבת תגובה