חדשות השבוע בתרבות, אמנות ותיירות

מגוון פעילויות למשפחה בסוכות ||| מוסיקה, תיאטרון ומחול ברחבי הארץ ||| סרטים ופסטיבלי קולנוע ||| להמשך הידיעות וההצעות <<<

חגי תשרי

תיאטרון חולון עם פסטיבל "צלילי ילדות 2016"

הפסטיבל מתקיים ביוזמת עירית חולון ותיאטרון חולון. התוכנית האמנותית של הפסטיבל מדגישה  את יצירות המופת במוסיקה התזמורתית ב-300 השנים האחרונות, ומשלבת בינן לבין אמנויות הבמה האחרות – מחול ותיאטרון – ואף קולנוע ואנימציה – כמיטב מסורת פסטיבל צלילי ילדות לאורך השנים.

מופעי "פסטיבל צלילי ילדות 2016":

 • נגן לי סיפור- הפקת הדגל של פסטיבל "צלילי ילדות" בניצוחו של ד"ר אורי לשמן, ובהשתתפות השחקן דרור קרן , תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים וסולנים ובשילוב סרטי אנימציה בעריכת דודו שליטא.

יום רביעי- 19.10.2016 בשעה 17:30. מתאים לילדים מגיל 5 ולכל המשפחה.

 • הקסם של מוצרט- תיאטרון הקיבוץ. הצגה זוכת פרס התפאורה , המחזה וההצגה הטובה ביותר בפסטיבל חיפה 2016 בבימויו של אורי אומנותי למוסיקה של מוצרט ובאך.

יום שלישי- 18.10.2016 בשעה 17:30. מתאים לילדים מגילאי 4 ומעלה.

 • נעל הזכוכית – תיאטרון גושן – עמותת שיא. מחול תיאטרון עפ"י סיפור לכלוכית של שארל פרו בבימויו של גיל צרנוביץ.

יום חמישי- 20.10.2015 בשעה 17:30. מגילאי 3 ומעלה.

חוה"מ סוכות 18-20.10.16. מרכז שטיינברג, רח' גבעת התחמושת 21, חולון. לפרטים וכרטיסים באתר <<< ובטל': 03-5023001

סוכות בתיאטרון המדיטק בחולון עיר הילדים

בסוכות הקרוב מציע תיאטרון המדיטק בחולון –את הבחירה האיכותית  לבילוי משפחתי עם הילדים עם מבחר הצגות שזכו לשבחי הביקורות והקהל, עטורות פרסים, שהקו המחבר ביניהן הוא הנאה לילדים ולהורים ורמת הפקה בלתי מתפשרת.

במהלך החג יועלו ההצגות והמופעים הבאים:

 • אריה הספריה לגילאי 4 ומעלה
 • חתול תעלול על פי ספרו של ד"ר סוס לגילאי 3 ומעלה
 • יוסלה קמצן קדוש לגילאי 6 -12
 • נרקיס מלך הביצה לגילאי 5 – 8
 • הכבש הששה עשר מופע לכל המשפחה

סוכות 18-20 באוקטובר, תיאטרון המדיטק, חולון, שד' גולדה מאיר 6 (מול קניון חולון) פרטים באתר <<< וטל': 03-5021552 ובפייסבוק "תיאטרון המדיטק" <<<

"סבא חביב" בקיבוץ פרוד

סדנת ילדים בסבא חביב (צילום יח"צ)
סדנת ילדים בסבא חביב (צילום יח"צ)

"סבא חביב" בית הבד הגלילי בקיבוץ פרוד משנת 1913  הינו ממייסדי ענף הזית בגליל. סבא חביב ובהמשך – בניו ונכדיו, מגדלים עצי זית ומייצרים שמן זית משובח ומבחר מוצרים מן המסורת בהם: טחינה המיוצרת בעזרת אבני ריחיים, מבחר זיתים בכבישה טבעית, זעתר, דבש ואף סבונים משמן זית. משפחת סבא חביב מזמינה אתכם לחגוג את פסטיבל הזית!
במהלך חג סוכות, החל בימים שני 17.10.16 ועד יום שני 24.10.16 "סבא חביב" מציע לקהל הרחב פעילות בחצר מרכז המבקרים בקיבוץ פרוד, בין השעות 11:00-16:00.

ב 22.10.16 – יום שבת, יתקיים הפנינג בחצר מרכז המבקרים שיכלול דוכני מכירה של אומנים מקומיים, דוכני מזון וגם סדנאות בתשלום סימלי של 15 ₪ : איפור, ציור פנים, ציור בשבלונות …

סבא חביב- בית בד בוטיק גלילי טל': 04-6991888 ובאתר <<<

ראש השנה 2016 בהיכל הקרח של ישראל בחולון

היכל הקרח אליפות ישראל 2014 (צילום: איליה קוגסוב)
היכל הקרח אליפות ישראל 2014 (צילום: איליה קוגסוב)

היכל הקרח בחולון מזמין את כולם לפתוח את השנה החדשה על מרחבי הקרח של Ice Peaks – היכל הקרח של ישראל. לצד הפעילויות לכל המשפחה בחג ראש השנה ובחגי תשרי לשנת 2016 תתקיים הגרלה של שלל פרסים לכל מי שיגיעו להיכל הקרח של ישראל לבושים בלפחות פריט לבוש אחד בצבע לבן (למשל, חולצה או מכנסיים). לבוש זה יקנה ללובש/ת כרטיס עלייה למתחם ההחלקה ואת הזכות לסובב פעם אחת את גלגל המזל. בין הפרסים שמחכים למסובבי הגלגל: קורס של 5 ימי החלקה על הקרח, כרטיסים להחלקה על הקרח, חולצות, משולשי פיצה ועוד.

פרטים נוספים באתר <<< או בפייסבוק: 'Ice Peaks' ובטל': 03-5323008

סוכות 2016 במוזיאון הילדים בחולון

מסלול בעקבות הפרפרים במוזיאון הילדים ( צילום: טל קירשנבאום.)
מסלול בעקבות הפרפרים במוזיאון הילדים ( צילום: טל קירשנבאום.)

מוזיאון הילדים בחולון יקיים במהלך חופשת סוכות (כולל בערבי חג ובחג)  סיורים מודרכים בכל המסלולים והתערוכות ובהתאם לקבוצות גיל. מסלולי הילדים המודרכים מציעים שתי אפשרויות לגילאי שנתיים וחצי עד ארבע: 'בעקבות הפרפרים' ו'טיול עם ינשול'. לילדים בגילאי 4 -6 מותאם המסלול 'המסע לתיקון ממלכת הזמן'. 'היער הקסום' מיועד לגילאי 6 – 8 ומסלול 'החייזרים', מיועד לגילאי 8 – 12.

פעילות נוספת, 'איפה מיש', מיועדת לגילאי שנתיים וחצי עד חמש והתערוכה החדשה 'סיפורים שמספר לי הרחוב', הפועלת במרכז 'בגובה העיניים' במוזיאון, כוללת שני מסלולים (לגילאי 3 -5 ולגילאי 5 – 9) ומציעה תערוכה אינטראקטיבית מרתקת וייחודית לילדים שבמרכזה אמנות המתרחשת במרחב הציבורי האורבני.

מוזיאון הילדים חולון פתוח במהלך חופשת סוכות (כולל ערבי חג וחג), שדרות ירושלים 214, חולון. אתר <<< ובטל': 03-6503000

ארועים ופסטיבלים

פסטיבל הקולנוע החברתי ה-2 בלוד שלישי – שישי 20-23 בספטמבר

פסטיבל הקולנוע החברתי ה-2 יערך במתכונת מורחבת במשך ארבעה ימים (20-23 בספטמבר) בעיר לוד עם הקרנות של סרטים חדשים, עלילתיים ותיעודיים, ישראלים וזרים, סיורים, סדנאות ומפגשים עם יוצרים ופעילים חברתיים. הפסטיבל נערך ביוזמה של מרכז הצעירים בלוד ונועד לתת זרקור לנושאים חברתיים שנדחקים לרוב לשוליים: סולידריות חברתית, הקשיים של מהגרים קיימות וסביבה, רפואה ציבורית, נוער בסיכון, יחס לשונה ועוד.

כדי לאפשר לכולם להנות מסרטי הפסטיבל יעמוד מחיר הכרטיס על 10 שקל בלבד לסרט וחלק מהפעילויות תהינה בכניסה חופשית. בערב הפתיחה ביום שלישי יתקיים אירוע חגיגי שבמרכזו הקרנת טרום בכורה של הסרט "ישמח חתני". לפני כן, בשעות אחר הצהריים תהיה אפשרות לילדים ולהוריהם להנות מהפנינג ללא תשלום עם מתנפחים, פינות ישיבה, דוכן פופקורן והקרנת סרט אנימציה.

%d7%9c%d7%95%d7%92%d7%95-%d7%9c%d7%95%d7%93בין סרטי הפסטיבל: "דם צרפתי" שמספר על גלוח ראש גזען ששינה את דעותיו, "מדינת ג'ונס החופשית" – סיפורו האמיתי של לוחם חופש שנאבק בעבדות בארה"ב הסרט "מאמינים במשטרה", המעודד גיוס שוטרים מהציונית הדתית כולל מפגש עם היוצר, "עיר בעין הסערה" סרט שמתאר את מורכבות החיים בעיר מעורבת וג'נקשן 48 על אומן צעיר ערבי ומאבקו לקבל הכרה, הסרט "עניינים שבלב" הפיתוי של רופאים לפנות לרופאה פרטית ומאבק של רופא אחד להחיות את הרפואה הציבורית, הסרט "העול" שיוקרן לראשונה בישראל ! על כך שצבא ארה"ב הפך להיות חלוץ בתחום האנרגיות החלופיות, "חוליגנית" על פעילי המחאה בסין והמחיר שהם משלמים כולל חטיפות ילדים, "שיר ידידות" על רבי דוד בוזגלו מגדולי הפייטנים ומאבקו לקבל הכרה ע"י הממסד, "החולמים מבבילון" על להקת צעירים יוצאי בריה"מ לשעבר שמנסים לזכות באליפות העולם בבריק דאנס, "מי את" סרט שמוקרן לנשים בלבד ומתאים לציבור החרדי, "מאנה" סרט דובר אמהרית ומוקרן באופן בלעדי בפסטיבל הקולנוע בלוד.

פסטיבל הקולנוע החברתי נערך ביוזמת התחנה – מרכז הצעירים של לוד, שרתמו לשיתוף פעולה את עיריית לוד, מפעל הפיס שנותן את חסותו, הקרן לפיתוח לוד, פסטיבל הקולנוע ירושלים, ג'וינט ישראל, בנק מזרחי טפחות והתאחדות הסטודנטים הארצית.

סרטי הפסטיבל יוקרנו בארבעה אתרים: היכל התרבות, מרכז הצעירים "התחנה", מתנ"ס דנבר ובחאן חילו תחת כיפת השמים.

כרטיס לסרט: 10 שקל. הזמנת כרטיסים בטל: 08-9153343. תוכניה מלאה ועדכונים בעמוד הפייסבוק "פסטיבל הקולנוע החברתי בלוד" <<<

פסטיבל "מסחג" הראשון כפר תבור חוה"מ סוכות – 18-19.10.2016

מסחג בכפר תבור (צילום יח"צ)
מסחג בכפר תבור (צילום יח"צ)

במהלך חוה"מ סוכות יתקיים לראשונה בכפר תבור, פסטיבל "מסחג". הפסטיבל שימשך יומיים יארח עשרות אמנים ומיצגי מוסיקה, תיאטרון קרקס ומחול, ללא תשלום, בחגיגת רחוב ענקית ראשונה מסוגה לכל המשפחה. כמו כן תתארח בפסטיבל לערב של שירה בציבור – עינת שרוף באמפי קאנטרי אליאל. (בתשלום)

באווירה 'מסחאית' אותנטית הפוגשת את כפר תבור של היום יתקיימו במהלך הפסטיבל סיורים וטיולים באזור, משחקים נושאי פרסים, יריד אמנים ייחודי ופעילות למשפחות שתכלול סדנאות יצירה לילדים, צילומי משפחות, שיח בסוכה כשרה לנוחות הקהל הרחב ועוד.

בנוסף יהנו אורחי ומבקרי הפסטיבל מדוכני אוכל מתוצרת מקומית: שקדים ומרציפן – סימן ההיכר הידוע של כפר תבור, יין יקב תבור, גבינות, שמן זית, מאכלים צ'רקסים ועוד.

לפרטים נוספים ותכניה מלאה באתר <<< ובפייסבוק : מתנ"ס כפר תבור

פסטיבל "משחקים ללא קופסא"

בחול המועד סוכות הנכם מוזמנים לצאת מהבית ומהקופסא ולבוא לשחק, ליהנות ולהתרגש איתנו ממגוון פעילויות מהנות ומשעשעות לכל המשפחה. בואו לחוות את חג הסוכות עם ערך סביבתי.

 • במתחם פארק המיחזור חירייה תגלו את ה"לונה ג'אנק", מתחם ענק ומיוחד במינו, כולו "תוצרת חירייה", פסולת תעשייתית וביתית שנזרקה לפני החגים והפכה למתחם משחקים הומוריסטי ומפתיע המצית את הדמיון ומראה דרכים יצירתיות לשימוש בפסולת. במהלך האירוע הנכם מוזמנים להצטרף למדריכי חירייה למסע בעקבות משאית הזבל, ולגלות מה קורה עם הפסולת שלנו, רגע אחרי שאנחנו נפרדים ממנה ואף ליצור משחקים בסדנאות 'עשה זאת בעצמך' בהם ישתמשו המבקרים ב-100% מוצרים בשימוש חוזר.
 • במתחם פארק אריאל שרון: תצאו למסע מרתק בעקבות סיפורו הייחודי והמופלא של שיקום הר הפסולת שהפך לפארק ירוק ומלבלב ובית למינים רבים של צמחי בר, בעלי חיים וציפורים אותם תפגשו בדרך. במקביל תוכלו ליהנות ממפגשי צפרות, ובהם תיחשפו לעולמם המופלא של בעלי הכנף המבקרים בשטחי הפארק, תלמדו על שלבי הנדידה של הציפורים במסען ותתנסו באופן הטיבוע שלהן. לצד פעילויות אלו, ניתן יהיה לבקר במרכז המבקרים המציע מיצג מולטימדיה צבעוני ומעניין, ובו תיחשפו לסיפורו של הר הפסולת המשוקם. עוד תבקרו במרפסת התצפית שם יתגלה לעינכם נופו המרהיב של  גוש דן ב-360 מעלות.

18-20.10.2016, ימים ג'-ה', חול המועד סוכות, בין השעות 9:00-17:00 בפארק המיחזור חירייה ובפארק אריאל שרון. לפרטים נוספים והזמנות באתר <<< ובטל': 8255*

פסטיבל "אקי-נו" הראשון לקולנוע יפני בישראל

30-18 באוקטובר 2016 כולל חוה"מ סוכות יתקיים לראשונה פסטיבל "אקי-נו" (סתיו) לקולנוע יפני בסינמטקים של חולון, ת"א, חיפה, הרצליה וירושלים. הפסטיבל נוצר ומופק ע"י סינמטק חולון ויציג את מיטב העשייה הקולנועית העדכנית ביפן .מנהל אומנותי ואוצר: רוני מהדב-לוין (מנהל סינמטק חולון) בתמיכת  JAPAN FOUNDATION

זהו הפסטיבל השנתי הראשון שיציג את הסרטים המובילים העכשוויים מיפן מכל התחומים – עלילתי, תיעודי, אנימציה, מתח/אימה.  לצד פרויקטים שונים בישראל לאורך השנים שריכזו ואצרו תכניות קולנוע יפני, רטרוספקטיבות וקלאסיקות, זהו ניסיון ראשון  ליצור מסגרת לסרטים העדכניים שיצאו מיפן בחודשים האחרונים, פסטיבל שיהפוך לאירוע קבוע בלוח פסטיבלי הקולנוע בישראל.

הפסטיבל יציג השנה 9 סרטים כולם בהקרנות בכורה ארציות שיוצגו בכ-40 הקרנות ברחבי הארץ בנוסף לאירועים ייחודיים כמו סדנאות והרצאות מסביב לתרבות יפן ושיתוף פעולה עם מוזיאון העיצוב בחולון המציג את התערוכה של סטודיו העיצוב היפני "ננדו".

אירוע הפתיחה יתקיים בסינמטק חולון ב -18.10.16, במעמד שגריר יפן בישראל מר קוג'י טומיטה וראש עיריית חולון מר מוטי ששון .

ואלה סרטי הפסטיבל:

https://www.youtube.com/watch?v=TkgaEGdvBv4

 • לאחר הסערה After the Storm Umi yori mo mada fukaku
 • הרמוניום Harmonium Fuchi ni tatsu
 • קריפי Creepy Kurîpî: Itsuwari no rinjin
 • מסע אל החוף Journey to the Shore Kishibe no tabi
 • התעלומה של האנה ואליס The Murder Case of Hana & Alice Hana to Arisu satsujin jiken
 • יער קטן Little Forest
 • א-קאפלה A cappella Mubansô
 • להיות טוב Being Good Kimi wa iiko

קולנוע וטלויזיה

מלך שלי Mon Roi  סרטה של מייוון Maïwenn

טוני  מגיעה למרכז שיקום לאחר תאונת סקי קשה, כשהיא תלויה בצוות הרפואי ובמשככי כאבים. היא לוקחת את הזמן כדי להיזכר ולבחור את סיפור האהבה וחיים עם ג'ורג'יו. למה הם התאהבו? מה קרה לאיש שהיא העריצה? איך היא היתה מסוגלת להקריב את עצמה למען התשוקה הלוהטת וההרסנית הזו. עבור טוני זו בנייה עצמית מחודשת שמתחילה עכשיו, זה שיקום גופני ורגשי שאולי יצליח לשחרר אותה סוף סוף.

משתתפים: ג'ורג'יו: ונסן קאסל Vincent Cassel , טוני: עמנואל ברקו Emanuelle Bercot, סולאל: לואי גארל Louis Garrel , בבט : איזליד לה בסקו Islid le Besco

צרפת 2015 , 128 דקות, צרפתית תרגום לעברית ואנגלית הפצה בישראל New Guys

החל מתאריך 15.09.2016 בסינמטק תל אביב וברחבי הארץ

אמא ילדה Child Mother

מה עובר על ילדה שמחתנים אותה בגיל 5? זהו סיפורן של נשים שנולדו במרוקו ובתימן וחותנו בניגוד לרצונן כאשר היו ילדות. הנשים מספרות לבנותיהן ולבניהן בפעם הראשונה את שעבר עליהן וחושפות איך האירוע השפיע ועיצב את חייהן.

מתוך הזיכרונות עולים הרגעים בהם אבדה ילדותן, כשהיו רק בנות חמש, שש או עשר. כיצד הוצאו ממגרש המשחקים, והוריהם מסרו אותן לידי גברים המבוגרים מהן בשנים רבות. מתוך הזיכרונות צצים הרגעים בהם נקלעו למעגלי אלימות ופחד, נכנסו להריון בעודן ילדות והפכו לאימהות כשהן בעצמן טרם הגיעו לגיל 15. אז נטמן הסוד. סוד גלוי לכאורה, אבל כזה שלא נחשף מעולם, כי עצם חשיפתו עלולה לפרק את התא המשפחתי, את המציאות המוכרת ולחולל מהומה וכאוס. הזיכרונות מתוך אסון ילדותן לא הרפו אך הודחקו שוב ושוב לטובת הילדים, הפרנסה והבעל. לא עוד. ישראל 2016, בימוי והפקה: יעל קיפר, רונן זרצקי, צילום: רונן זרצקי. יום א, 18.09, בשעה 21:00 בערוץ 8 וחינם ב-HotVOD (לזמן מוגבל בלבד)

נפלאות החושים LE GOÛT DES MERVEILLES

לואיז נאבקת לגדל את ילדיה בפרובאנס ולהציל את העסק שהוריש לה בעלה. כשהיא פוגעת עם מכוניתה בפייר, נדמה כי זהו הקש שישבור את גב הגמל. אך דווקא פייר, על-אף אישיותו המוזרה, עוזר ללואיז למצוא מחדש את הטעם לחייה, כמו מגע של קסם…

בימוי:  אריק בנאר  Éric Besnard שחקנים: לואיז: וירז'יני אפירה  Virginie Efira, פייר: בנז'מין לאוורן  Benjamin Lavernhe, ד"ר מלאני פרנזה: היאם עבאס  Hiam Abbass
100 דקות. צרפתית עם כתוביות לעברית ולאנגלית. הפצה בישראל סרטי נחשון החל מ 13/10/16 בסינמטק תל אביב ובבתי הקולנוע ברחבי הארץ
תיאטרון ובמה

ההודאה – בכורה ישראלית למחזה חדש של מוטי לרנר- בתיאטרון יפו

עלילת המחזה מתמקדת במרצה צעיר באוניברסיטת חיפה, שנפצע קשה במלחמת לבנון הראשונה, המתוודע לחשדות של בני משפחה ערבית, כי אביו היה מעורב בהריגת אחדים מקרוביהם ובגירוש אחרים מכפרם במלחמת העצמאות. הבן דוחה את החשדות, ומנסה לשכנע את אביו לפרסם את גרסתו כדי להפריכם. תחילה מתחמק האב מלדון בפרשה. כשהחשדות נגדו גוברים, הוא מודה בפני בנו במעשים הכרחיים שהתרחשו בעיצומו של קרב, אך מסרב לתביעת בנו לחשוף אותם בפומבי. גם המשפחה הערבית בוחרת להתעלם מן העבר כדי להמשיך ולשרוד בהווה. המעשים ונסיבותיהם נשארים עלומים, אך סימניהם ניכרים היטב בקרעים שנוצרו בשתי המשפחות.

המחזה נכתב בהשראת פרשת כיבוש הכפר הערבי טנטוּרה ב 23- למאי 1948 בידי כוחות צה"ל, ובהשראת המחלוקת בין כמה היסטוריונים ישראלים לגבי האפשרות שבמהלך הכיבוש ביצעו חיילי צה"ל טבח בתושבי הכפר. בימוי: סיני פתר, משתתפים: עודד קוטלר, רובא בלאל, חווה אורטמן, ג'ורג' אסקנדר, דניאל ברטוב, חנא עידי, ניצן לברטובסקי. משך ההצגה: כשעה וחצי.

הצגות ראשונות ימים א' ב' ג' 20-19-18 לספטמבר בשעה 20:00. טל' להזמנות: 03-5185563.

"ביילה ברזיל" – בביקור ראשון בישראל 5-2 בנובמבר 2016

להקת ביילה ברזיל( ( Bal'e de Rua,שפרצה לתודעה הבינלאומית, בשנת 2002 והחלה דרכה בשכונות העוני והפאבלות של אוברלנדיה, עיר קטנה במרכז ברזיל – תגיע לביקור ראשון בישראל עם מופע שהוא מסע מרתק לתוך הנשמה והלב של אפרו-ברזיל. המופעים יתקיימו במסגרת סדרת מחול במשכן, בין התאריכים 5-2 בנובמבר 2016 בבית האופרה, המשכן לאמנויות הבמה בת"א.

המופע שיועלה בישראל, מלווה בזמרת ומוסיקה ושירה חיה על הבמה, ורוקדים בו 14 רקדנים וירטואוזים שכולם התגלו בפאבלות. המופע משקף את הסגנון שיצרו השלושה: ריקוד חדש – עדיין אורבני, בעל זהות ברזילאית מובהקת, המחבר סגנונות באמצעות המוסיקה: "אנחנו אוהבים להתנסות בחיבורים שונים. אנחנו לא מפחדים לערבב באך עם זמר ראפ, או מוצרט עם ריקוד ההיפ הופ, ברייקדאנס או סמבה או קפוארה".

רכישת כרטיסים ופרטים נוספים בקופת האופרה: 03-6927777 , ובאתר  האופרה הישראלית <<<

בלט בוריס אייפמן בישראל החל מ-25 לאוקטובר

בלט בוריס אייפמן להקת המחול הבינלאומית האהובה ביותר על הקהל הישראלי חוזרת לארץ עם שתי עבודות. האחת "Up & Down" (ענוג הוא הלילה) שזכתה להצלחה אדירה בביקור הקודם של הלהקה בארץ והעבודה השנייה גרסה מחודשת לאחת היצירות הבולטות של בוריס אייפמן "ג'יזל האדומה". עם יצירה זו החל סיפור האהבה של הקהל הישראלי עם עבודותיו של בוריס אייפמן. דרכה גילה הקהל הישראלי את יכולתו של היוצר לספר סיפור מרתק במחול. להכנס באמצעות התנועה לנבכי נשמתם של גיבוריו.

 
- פרסומת -

 

בשנה שעברה הוזמן אייפמן להעלות את היצירה עם בלט בית האופרה של וינה. במהלך העבודה הוא ערך כמה שינויים מן הגרסה שהועלתה לראשונה בשנת 1997. בעקבות ההצלחה של הגרסה המחודשת העלה אותה אייפמן מחדש עם להקתו בסנט פטרבורג. לאחר הבכורה המחודשת בספטמבר 2015, הוזמן הקהל למפגש עם אלנה קוזימה ואלברט גליצ'אנין יוצרי התפקידים הראשיים המקוריים בצד מריה אבשובה ואולג גביישב שהופיעו בגרסה המחודשת. הפקה בישראל צמח – עופר בע"מ.

 • תוכנית א' – ג'יזל האדומה  בגרסה מחודשת הוצגה לראשונה בארץ בשנת 1999 והועלתה מחדש בישראל גם בשנת 2010, הפעם תועלה בגרסה מחודשת. זהו מופע בלט פנטזיה המנציח את זכרה של הבלרינה הרוסייה הנודעת אולגה ספיצויצבה רקדנית גדולה עם גורל טרגי ומצער שנקלעה בעל כורחה לגל הטרור המהפכני לאחר 1917. הגרסה המחודשת עלתה לראשונה בשנת 2015 בבית האופרה של וינה והתקבלה בהתלהבות על די המבקרים והקהל האוסטרי.

https://www.youtube.com/watch?v=HPzZLDemOEw

 • תוכנית ב' – Up & Down (ענוג הוא הלילה) על רקע מוסיקה מאת גרשווין, שוברט ואלבן ברג, מעלה אייפמן את עיבודו המיוחד  לספר האהוב של הסופר האמריקאי. סקוט פיצג'רלד "ענוג הוא הלילה". הגיבור של הבלט הוא דיק דייבר, רופא מצליח, בעל אוהב ואיש חברה מקסים שיש לו את כל מה שצריך כדי להיות מצליחן אמיתי. אך בעולם המלווה באינסטינקטים אפלים הורסניים, אין בעצם כל אפשרות ליצור שמחה אמיתית.  המחלה הנפשית ממנה סובלת אשתו של דיק מסמלת את תחילת האסון. דייבר זונח את עבודתו המקצועית ושוכח את הייעוד שלו להיות רופא. השינוי הטראגי הזה הורס את אישיותו של דיק, את הרצון, הכריזמה והקריירה שלו. הוא בוגד בכישרון שלו והורס אותו, מאבד את הכל והופך למנודה בחברה בה אין מקום לבני אדם חלשים. בכורת היצירה התקיימה בחודש ינואר 2015  בסנט פטרבורג. ומאז הוצגה ברחבי העולם וזכתה להצלחה רבה וביקורת נלהבות.

הופעות במשכן לאמנויות הבמה – האופרה הישראלית בתל אביב. טלפונים להזמנות – בית האופרה: 03-6927777, 03-6927700. ניתן להזמין כרטיסים דרך אתר האופרה הישראלית.

תעופה

בדיקה ביטחונית מזורזת בכניסה לארה"ב לנוסעי לופטהנזה בעלי דרכון אמריקאי

לופטהנזה הפכה לחברת התעופה האירופית הראשונה שהוסמכה להשתתף בתוכנית TSA Pre✓® של המנהל האמריקאי לבטיחות בתעופה (TSA). הודות ליוזמה זו, נוסעי לופטהנזה יהיו זכאים לעבור ביקורת ביטחונית מזורזת ויעילה בשדות התעופה האמריקאים המשתתפים בתוכנית. כאשר המנהל האמריקאי לבטיחות בתעופה קובע כי נוסע זכאי לתהליך ביקורת ביטחונית מזורזת, מידע זה משולב בברקוד של חותמת ®TSA Pre אשר שתופיע על כרטיס העלייה למטוס של אותו נוסע. בעת הסריקה של הברקוד בנקודת הביקורת הביטחונית, יופנה הנוסע למסלול ייעודי לנוסעי ®TSA Pre. תהליך ביקורת מזורז חוסך לנוסעים את הצורך לחלוץ נעליים, להוריד חגורה ומעיל ומאפשר גם להשאיר מחשבים אישיים ופריטים אחרים, העומדים בדרישות הבטיחות בתוך תיק העלייה למטוס.

המטרה העיקרי של לופטהנזה היא להעניק ללקוחותיה חוויה מעולה של שירות, בטיחות ואיכות. תוכנית  TSA Pre✓®עונה על קריטריונים אלה, שכן רמת האבטחה של חברות התעופה, המשתתפות בתוכנית, נבדקת בקפדנות ולאחר שחברת תעופה התקבלה לתוכנית, נוסעיה זכאים לחוויית נסיעה משופרת, ולתהליך מזורז ונוח יותר של בדיקה ביטחונית ביותר מ-180 שדות תעופה בארה"ב.

A380 של לופטהנזה (צילום יח"צ חו"ל)
A380 של לופטהנזה (צילום יח"צ חו"ל)

אוסטריאן איירליינס עם קו חדש להונג-קונג

אוסטריאן איירליינס השיקה את הקו החדש שלה להונג-קונג. אוסטריאן מציעה כעת עד חמש טיסות שבועיות במטוס בואינג 777 להונג-קונג. לרגל השקת הקו החדש הכריזו חברות התעופה של קבוצת לופטהנזה, לרבות אוסטריאן ו-SWISS, על מחיר מיוחד להונג-קונג, החל מ-699$ לכרטוס עד ה-30 בספטמבר 2016 ולהמראות עד סוף חודש מרץ 2017.

לקראת טיסת הבכורה שלה להונג-קונג, אוסטריאן איירליינס מיתגה אחד ממטוסי הבואינג 777 שלה בכיתוב "Servus Hong Kong". במטרה לחלוק כבוד למדינת היעד, נכתבה הכתובת גם באותיות סיניות מסורתיות בשילוב הדגל של הונג-קונג.

אוסטריאן איירליינס תציע עד 23 טיסות ישירות בשבוע לאסיה בחורף הקרוב. בין היעדים הישירים משדה התעופה בוינה: טיסות יומיות לבנגקוק, עד 4 טיסות בשבוע לשנחאי ועד 5 הונג-קונג במטוסי בואינג 777. בנוסף, תפעיל החברה עד 5 טיסות שבועיות בקו לבייג'ינג, עיר הבירה של הרפובליקה העממית של סין, במטוס בואינג 767. כמו כן, החברה תטוס לקולומבו ולמאלה כיעדי תיירות בחורף 2016/17 החל מחודש אוקטובר 2016. קולומבו, בירת סרי לנקה, תיהנה מטיסה שבועית אחת ואילו לאיים המלדיביים תפעיל אוסטריאן שתי טיסות שבועיות במטוס בואינג 767.

תיירות

מלון 'פרימה לינק' נפתח השבוע בפתח תקוה

חדר בפרימה פתח תקוה (צילום מקס מורן)
חדר בפרימה פתח תקוה (צילום מקס מורן)

רשת פרימה פותחת את המלון הראשון בפתח תקוה מזה מאה שנים. מלון 'פרימה לינק' ממוקם בפתח תקווה, בסמוך למרכז הרפואי ואזור העסקים והקניות, ומציע פתרון לשוהים באזור למטרות עסקים, ביקורי רופא וסיבות אישיות. עלות ההשקעה הכוללת בהקמת המלון עומדת על 45 מיליון ₪. את המלון תכנן האדריכל ארי שאלתיאל.

המלון משתרע על שטח של כ-4,000 מ"ר וכולל 119 חדרים מעוצבים ב- 5 קטגוריות, מחדרים בסיסיים ועד חדרי סוויטה הכוללים 2 חדרים מרווחים. המלון מכיל גם מגוון אולמות אירועים, וכן חדרי ישיבות הנותנים מענה לאירוח עסקי כגון ימי עיון וכנסים עסקיים, לצד אירועים משפחתיים כגון שבתות חתן. במלון פועלים גם חדר כושר ובית כנסת לאירוח מתפללים מבין אורחי המלון. במלון תפעל גם מסעדה כשרה בנוסף לשירותי ההסעדה הקבועים של המלון.

פרימה היא רשת מלונות קונספט המציעה חוויה ייחודית לאורחיה. לרשת 13 מלונות ברחבי הארץ מטבריה ועד אילת. בין המלונות: 'פרימה מיוזיק' באילת, 'ספא קלאב' ו- 'אואזיס' בים המלח, 'פרימה פאלאס', הפונה לקהל החרדי, 'פרימה תל אביב' ועוד. בשנים האחרונות רכשה הרשת מספר מלונות ושיפצה כמה ממלונות הרשת הוותיקים. רק השנה פתחה החברה את מלון 'הוטל 75' בתל אביב, ושיפצה את מלון פרימה סיטי, הממוקם גם הוא בעיר. סך הכל השקיעה הרשת במהלך  2015-16 כ- 150 מיליון ש"ח ברכישת מלונות ובשיפוצם. הוספת מלונות לרשת היא חלק אינטגרלי מאסטרטגיית הצמיחה וההתחדשות של הרשת, אותה מובילים בעל הרשת משפחת מוסקוביץ' בראשות מרק מוסקוביץ' ומנכ"ל הרשת אבי דור.

מלון 'פרימה לינק' הוא אחד משני המלונות העסקיים הנפתחים על ידי רשת פרימה בתקופה הקרובה: בתחילת 2017 תיפתח רשת פרימה את מלון 'פרימה מילניום' באזור התעסוקה בצפון רעננה, סמוך לחברות הייטק גדולות הממוקמות באזור. שני המלונות העסקיים הוקמו במבנים של חברת מליסרון, והושכרו על ידי הרשת לתקופה של 20 שנה, זאת כחלק משותפות אסטרטגית ארוכת טווח בין רשת פרימה לחברת מליסרון שבבעלות משפחת עופר.

פרימה לינק, רחוב מוטה גור 4 פתח תקווה (צמוד לקניון הגדול – אבנת ). אתר הרשת <<< או בדוא"ל <<<

מחיר לילה על בסיס לינה וארוחת בוקר ( BB ) הוא 790 ₪ (170 דולר) לחדר יחיד ו- 890 ₪ לחדר זוגי. המחיר זהה לכל ימות השבוע והסופ"ש. ישנה אפשרות לפנסיון מלא ( FB ) בסוף השבוע.

מלון העסקים המוביל בישראל של World Travel Awards 2016 – מלון קרלטון ת"א

מלון קרלטון תל אביב זכה בתואר מלון העסקים המוביל בישראל בטקס פרסיWorld Travel Awards 2016, שנערך השנה בסרדיניה באיטליה. זוהי זכייתו הרביעית של המלון בתואר הנחשק לאחר שזכה לראשונה ב-2010 ולאחר מכן ב-2012 ו-2013.

מיצובו של קרלטון תל אביב כמלון העסקים המוביל בישראל התחזק בשנה האחרונה. השנה נערך בו כנס FORBES העולמי, בהשתתפות הצעירים המבטיחים מתחת לגיל 30 מכל העולם, לצד כנסים עסקיים של חברות היי-טק, בנקים, משרדים ממשלתיים ועוד. בין האורחים הבולטים שביקרו במלון ניתן למנות את נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי ורעייתו קרלה ברוני, הכנר והמנצח יצחק פרלמן, שדרן הטלוויזיה לארי קינג ועוד רבים.

טקס פרסי World Travel Awards האירופי שהתקיים לאחרונה בסרדיניה שבאיטליה זו הפעם ה-23, הכריז על מצטייני תעשיית התיירות שנבחרו במהלך השנה הנוכחית על ידי חבר שופטים מהתעשייה ועל ידי סקרי דעת קהל מקיפים. הטקס, אשר נחנך ב-1993 נחשב ל"אוסקר של תעשיית התיירות", כאשר תעשיית התיירות הישראלית מדורגת מדי שנה יחד עם מדינות אירופה.

 פסטיבל אהבה על הים..

גולדן איריס (צילום יח"צ)
גולדן איריס (צילום יח"צ)

אם עד היום הכרתם פסטיבלי אהבה שנערכו בלב המדבר או בפארקים שונים, הכירו את הפסטיבל האהבה הראשון ה"בלו מון" שנערך על המים, בארבעה ימים של הפלגת סופשבוע באוניה מחיפה לקפריסין.בפסטיבל ישתתפו מיטב המנחים מישראל בתחומים שונים בשפע של פעילויות וסדנאות בלב ים, כמו: סדנאות ריקוד ותנועה, העצמה אישית וזוגית, תקשורת מקרבת ומערכות יחסים, דייטינג והכרויות, משחק, כתיבה, יוגה ואפילו טנטרה. הליינ-אפ של הפסטיבל כולל גם הופעות ומסיבות על הסיפון וכן מסיבת חוף באחד מחופיה היפים של איה נאפה שבקפריסין.הפסטיבל יצא לדרך ב-6-9 לאוקטובר בספינת "גולדן איריס" של "מנו ספנות" ויכלול פינוקים נוספים:  3 ארוחות שף מידי יום, חדר כושר, ספא, בריכות שחייה, סיפוני שיזוף, דיוטי פרי, נשף תחפושות ועוד…

תערוכות ואמנות

מוזיאון עוקשי בעכו העתיקה עם עבודותיו של המאייר זק שוורץ ז"ל "פנטזיה"

זאק שוורץ מתוך הסטורי בורד של הסרט המקורי פנטזיה על פי שוליית הקוסם
זאק שוורץ מתוך הסטורי בורד של הסרט המקורי פנטזיה על פי שוליית הקוסם

פרופ׳ זק שוורץ ז"ל ( Schwartz Zack 2003-1913), עבד באולפני וולט דיסני והיה היוזם והמעצב האמנותי של הסרטון ״שוליית הקוסם״ שהיווה בסיס לסרט "פנטזיה". (את הסרטון יצר במסגרת לימודיו). זק נמנה על צוות התסריט המצוייר – הסטוריבורד והאנימציה של הסרטים "שלגיה" ו״במבי״. לאחר מכן היה שותף לייסוד אולפני UPA ניו־יורק, שחוללו מהפכה חיובית בתפישת האנימציה בעולם.

פרופ' זק שוורץ עלה לארץ ולימד אנימציה בחוג לקולנוע באוניברסיטת תל־אביב בשנות ה־70 . נולד ב־1913 בניו יורק, גדל בלוס אנג׳לס. במסגרת הלמודים הוטל על הסטודנטים להפיק תסריט מצוייר (סטוריבורד)  מלווה בקטע מוסיקלי. זק בחר את היצירה המוזיקלית ״שוליית הקוסם״ מאת פול דיקא, האיורים המופיעים בתערוכה לקוחים מאותו סטורי בורד.

בהמלצת חבר החל  לעבוד אצל דיסני, שם הוא תלה על הקיר שמעל שולחן העבודה שלו, את התמונות של הסטוריבורד. מנהל ההפקה של דיסני ראה,התלהב והראה לדיסני .כעבור כמה ימים הוא חזר אל זק ואמר לו שדיסני מאד התלהב והחליט להפיק סרט אנימציה על רקע המוסיקה של דוקא אותה בחר זק.  זק מונה לבמאי האומנותי של סרט האנימציה "שוליית הקוסם". לאחר ארבע שנות עבודה עם דיסני , זק ביקש העלאה במשכורת. כשנענה בשלילה – עזב את האולפנים ופתח את אולפני UPA .

בהמשך עבד עבור הצבא האמריקאי בהכנת סרטים קצרים , שימש כמורה  לציור ואיור.

בתערוכה אותה אוצרת הגברת רחל זמר, המנהלת והאוצרת של המוזיאון, יוצגו מעל חמישים עבודות של מאיירים , חברים באגודת המאיירים, ואמנים נוספים ממדיות מגוונות צילום, קרמיקה, טקסטיל ועוד.

הם הוקסמו מיצירת המופת "שוליית הקוסם" (פואמה סימפונית משנת 1897 שנכתבה על ידי פול דיקא והושפעה מיצירתו של גתה) ומיצירותיו של זק שוורץ, ובהשראתם יצרו את יצירתם. האיורים  של שוורץ הועברו לתערוכה על ידי אלמנתו דרורה שוורץ המתגוררת בישראל. פרטים בטלפון : 04-9956710

הַלֵל. כרמל. בצלאל

פסטיבל היין במטה יהודה (צילום ענבל רוז)
פסטיבל היין במטה יהודה (צילום ענבל רוז)

שתי תערוכות  חדשות  שייפתחו במוזאון ראשון לציון, עוסקות בתעשיית היין ובשני מפעלים חלוציים: יקב ראשון-לציון ובית הספר לאמנויות "בצלאל". שניהם, כל אחד בתחומו, הניחו תשתית חומרית ותרבותית ליישוב היהודי המתחדש בארץ ישראל.

שתי התערוכות עוסקות בשני מפעלים חלוציים מסוף המאה ה-19 וראשית המאה ה-20: יקב ראשון-לציון ובית הספר לאמנויות "בצלאל".  שניהם, כל אחד בתחומו, הניחו תשתית חומרית ותרבותית ליישוב היהודי המתחדש בארץ ישראל. התערוכות מדגישות את נקודות ההשקה בין שני המפעלים. העיקרית שבהן היא העובדה שתוצריהם, היין ואמנות בצלאל, היוו סמל ליישוב היהודי המתחדש ונרכשו על ידי יהודי הגולה כמחווה רגשית של אהבת ארץ ישראל וכתרומה למען הגשמת הרעיון של יישובה.

 • "הלל לכרמל" מציגה את יקב ראשון-לציון כסמל להגשמת חזון יישוב ארץ ישראל. היקב היה סמל ומגדלור להבטחת החזון לעתיד טוב יותר הנוטע תקוה ומעניק כוחות אדירים להתמודדות עם הקשיים שבדרך. היקב ביטא את התגשמות החלום הציוני ואת שגשוגה של החברה היהודית המתהווה בארץ ישראל. דרך 120 מוצגים נדירים, חושפת התערוכה את החדשנות של יקב ראשון-לציון בשנותיו הראשונות כמפעל תעשיה חקלאית מודרני הבולט במרחב המזרח התיכון, ועוסקת בעיקר בעשורים הראשונים לקיום היקב שבמהלכן היווה מודל תעשייתי חדשני ופורץ דרך בארץ ישראל. בין המוצגים: בקבוקי יין עתיקים מראשית ימי היקב (היקב ייצר גם יינות רפואיים כמו יין כינין לרפואת חולי הקדחת), קרונית עתיקה שבה העבירו משאות ברחבי היקב, כלי עבודה ייחודיים של חבתני (עושי חביות) היקב, חותמות כשרות מקוריות של רב היקב הראשון, פעמון העבודה אשר צלצל לתחילת העבודה ביקב ולסיומה, תוויות יין מרהיבות מראשית ימי היקב, מסמכים מיוחדים אשר יוצגו: מנייה של "כרמל ורשה" ע"ס 400 רובל שאותה רכש בנימין זאב הרצל בשנת 1903, רשימה מראשית ימי היקב ובה מעל 20 סוגי יין שייצר היקב ומחיריהם. כרטיסי ביקור של סוכני היקב ברחבי העולם הכתובים בעברית, בצרפתית וגם ביידיש, תצלומים מסוף המאה ה-19 של היקב ואנשיו, תמונתו של דוד בן גוריון כפועל ביקב ועוד. אוצרת: יונה שפירא.
 • "יודאיקה עכשיו: גביעי יין של אסכולת בצלאל" מציגה 48 גביעי יין וקידוש עכשוויים מעשה ידיהם של אמנים ומעצבים מן השורה הראשונה השייכים לאסכולת בצלאל  ואשר חלק נכבד מהם נעשו לאמני יודאיקה המובילים בארץ ובעולם. מהתערוכה ניבטת תפיסת העולם ושפתם האמנותית של חברי וחברות האסכולה כפי שאלו מקבלות ביטוי בתשמישי קדושה. לאלה מתווספות התנסויות ונקודות מבט שונות – היסטורית, תרבותית, חברתית, אופנתית, חומרית, גופנית, נפשית, טכנולוגית ועוד. אוצרים: ד"ר שירת מרים שמיר ועידו נוי

בערב הפתיחה ישוחזר במוזאון "מועדון היקב" המיתולוגי הכולל שפע יין, שמחה, שירה וריקוד על השולחנות כפי שהיה במועדון היקב המקורי. לכבוד התערוכה והאירוע ישיקו יקבי "כרמל" סדרת יין יחודית לאספנים שתוצע למכירה בבקבוקים ובכוסות.

פתיחת התערוכה ביום חמישי ה- 29/9/16 (ביום הפתיחה- הכניסה חופשית). תאריך נעילת התערוכה 28/3/17. מוזאון ראשון לציון, רח' אחד העם 2, ראשון-לציון טלפון 03-9598862,

מרכז חדש לאמנות עכשווית בערד

טל גרנות 2016 GANASHIMהמרכז לאמנות עכשווית בערד מעמיק את פעילותה המתמשכת של העיר ערד בתרבות ובאמנות בישראל. התכנים והפעילויות בהם יעסוק המרכז יגעו בסוגיות האסתטיות, הפוליטיות, החברתיות, הגיאוגרפיות והאקולוגיות העולות מהמרחב בו פועל המרכז.

המרכז המשתרע על פני שטח כולל של 300 מ"ר, וכולל גלריה לאמנות עכשווית, המציגה אמנות ישראלית ובינלאומית, באוצרותה של הדס קידר; תכנית שהות אמן בינ"ל "אמנות אדריכלות ערד" המהווה חממה פעילה לאמנות ותרבות; מחלקה חינוכית הכוללת סיורים מודרכים בתערוכות; סדנאות אמנות וסיורים מודרכים במסלולים אמנותיים בעיר – חצרות אמנים, רובע האמנים, בתים פתוחים ועוד. בנוסף יתקיימו במרכז אירועים אמנותיים לכל המשפחה.

המרכז לאמנות עכשווית בערד שם כמטרה להאיר ולהדגיש את ההיבטים היוצאי דופן שהיוו בסיס לתכנון ולהקמה של העיר ערד. הקמת ערד היא אחד הפרויקטים התכנוניים הרדיקליים בתולדות המדינה של אמצע המאה העשרים שמשכה אליה את מיטב החושבים והיוצרים של התקופה להתנסיות: יישום של תכניות אדריכליות-חברתיות; צורות חיים אלטרנטיביות במדבר המשלבות את רוח ה"פריקים" של הסיקטיז עם סוגי אורח חיים מדבריים-ראשוניים; יצירות אמנות ציבוריות-שיתופיות; צורות חיים דיאלוגיות עם הטבע ושימוש בחללים ציבוריים כבסיס לפעולה חברתית – כל אלו הופכים את ערד למסמך חזותי יוצא דופן.

ראש העיר ערד, עו"ד ניסן בן חמו – "ערד היא עיר של השראה, אמנות ויצירה. כעת מצטרף המרכז לאמנות עכשווית בערד כדי לשמש גוף מרכזי לתצוגה ולהוראה של אמנות ותרבות חזותית ולבסס את מעמדה של העיר כמרכז תרבות אזורי וארצי."

התערוכה הראשונה: משאבות אנוש

יותר מכל זרם אחר באדריכלות המקומית והבינלאומית, שמו של סגנון האדריכלות הברוטליסטי נקשר עם חזות של כוח. הסגנון הברוטליסטי, שפרח בשנים 1975-1950, התפצל מתוך האדריכלות המודרניסטית. המושג התגבש מתוך המונח  Beton brut (בטון גולמי), שטבע האדריכל הצרפתי הנודע לה קורבוזייה. את האדריכלות הברוטליסטית ניכסו מוסדות וגופים מדיניים, אשר מבניהם דרשו שיטת בנייה מהירה ומאסיבית, ללא צורך בכיסוי חומר הבנייה. כך הם מיסדו את הבטון החשוף כשפה עיצובית.

במיטבם, מבנים ברוטליסטיים הם יצירות מופת של אדריכלות ותכנון אורבני, ואילו בכישלונם הם חלום בלהות מאיים ודיסטופי. הקשיחוּת והאטימוּת של מבנים אלה היוו כר פורה עבור כמה מצורות האמנות המשמעותיות של תקופתנו: גרפיטי, אמנות רחוב וצורות שונות של אקטיביזם אורבני.

התערוכה מבוססת על יצירות שנוצרו במסגרת תכנית שהות האמנים "אמנות אדריכלות ערד", ובמסגרת תכניות שהות אמנים דומות בעולם. בין אם מדובר בעבודת וידיאו שבו משתתפות רקדניות צעירות מערד, המצולמות בין מבנים בעלי מאפיינים ברוטליסטיים, ובין אם אמנית-בת-ים שוחה בתוך שאריות של בסיס חיל הים הממלכתי הנורווגי – התערוכה פורסת בפני צופיה לקסיקון ויזואלי של הנוכחות הדינמית של הגוף האנושי בהקשר של סגנון האדריכלות הברוטליסטי העולמי; היא מציבה במרכזה מערך הקשרים מורכב הנע בין ממדים שונים: האדריכלי, הפוליטי, החברתי והגוף האנושי.

מרכז לאמנות עכשווית בערד רח' בן יאיר 28 (הכניסה ממתנ"ס ערד). טל': 08-9551502/7

דמקה – תערוכה חדשה בגלריית רוזנבך לאמנות עכשווית בירושלים

יונתן גולד ללא כותרת
יונתן גולד ללא כותרת

במסגרת הפסטיבל השנתי לאמנות עכשווית 'מנופים' שיפתח בירושלים ב-15.9.2016 תפתח בגלרייה רוזנבך בעיר תערוכה ראשונה, ייחודית ומשותפת, לאמנים המוערכים שי אזולאי ויונתן גולד. בתערוכה שאצרה כרמית גלילי יוצגו כ-12 עבודות אמנות עכשווית עד סוף חודש אוקטובר. סדרת העבודות של שי אזולאי עוסקת בסיטואציות מדומיינות בחללים כביכול מוכרים אך שאינם ניתנים לזיהוי ודאי. ואילו בסדרת העבודות של יונתן גולד מתוארות סיטואציות אפשריות בחלל לא מוגדר, מעורפל בכוונה.

גלריית רוזנבך נוסדה באוקטובר 2015 ע"י היזם ואיש העסקים אורי רוזנבך (58), סוחר אמנות תושב ירושלים, נולד בארה"ב, עלה לישראל לבדו בשנת 1979. לאחר 20 שנה במסחר אמנות והנהלת מכירות פומביות החליט לעסוק בתחום חדש – אמנות ישראלית עכשווית. רוזנבך פתח את הגלריה החדשה במטרה שתהווה מוסד ירושלמי יחיד במינו – גלריה פרטית לאמנות עכשווית בירושלים.

גלריית רוזנבך, רחוב דוד המלך 16 (כניסה מרחוב משה הס 2) טל. 050-7516091. פתיחה: 15.9.2016 – נעילה: 30.10.2016

מנופים – פסטיבל אמנות עכשווית בירושלים

פסטיבל מנופים לאמנות עכשווית בירושלים יימשך שבוע רצוףויתקיים כל יום באזור אחר בעיר. בין אירועי הפסטיבל: מופעי מוזיקה, אירועי תרבות ואמנות בגלריות ובחללים שונים, פעילות יצירתית לכל המשפחה בחיק הטבע, כנס ירושלים לאמנות הראשון, סיורים, תערוכות ומיצגים באוטובוסים, ברחובות ובבתים פתוחים בשכונות מעורבות

פסטיבל מנופים לאמנות עכשווית, חושף בפני הקהל הרחב, את היצירה המרתקת והתוססת המתרחשת בירושלים, על כל מורכבויותיה ובשיתוף עם קהילות ויוצרים ממגזרים שונים הפועלים בעיר

כל אירועי פסטיבל מנופים לאמנות עכשווית – פתוחים לקהל ללא תשלום. בין האירועים המומלצים בפסטיבל מנופים לאמנות עכשווית בירושלים 2016:

 • 15.9.16 – חמישי –  ערב הפתיחה – בכל רחבי העיר פתיחות חגיגיות של עשרות תערוכות חדשות בגלריות
 • 16.9.16 – יום שישי   – אזור תלפיות: תור לאמן
 • 17.9.16 –   גרוב טבעי – שבת עם הילדים
 • 20.9.16 –  יום שלישי – סיפורי עשהאל
 • 21.9.16 – יום רביעי – כוכבים עולים

אתר פסטיבל מנופים לאמנות עכשווית בירושלים <<< ובדף הפייסבוק <<<

גלריה בן עמי עם על גגות תל-אביב ( Downtown Tel-Aviv )

נטשה בריליאנטובה ללא שם 3 מתוך סדרה של צלחות עם מוטיבים תל אביביים קוטר26 רישום על פורצלן 2016
נטשה בריליאנטובה ללא שם 3 מתוך סדרה של צלחות עם מוטיבים תל אביביים קוטר26 רישום על פורצלן 2016

חזונה של גלריה בן עמי הוא להנגיש אמנות לכל אדם, ולהעניק במה ראויה לאמנים ישראליים רבים, השייכים לקבוצות שוליים, פריפריה ותרבות בתוך תרבות, על הסקאלה הרחבה של קשת החברה הישראלית. לאחרונה הגלריה עברה דירה מיפו לדרום העיר- לרחוב החשמל, ולכן התערוכה שנבחרה היא תערוכה חברתית- סביבתית של האזור. המעבר הוביל לתערוכה זו, שהיא מעין קבלת פנים לשכונה החדשה ומחווה ליוצרי האזור. בהתאם לזאת, נבחרו האמנים המציגים בתערוכה זו , תושבי האזור , יוצרים תל אביביים, צעירים ואיכותיים, שכבר עשו דרך במסע שלהם והציגו את יצירותיהם והם חלק בלתי נפרד מסצינת האמנות התל אביבית.

פתיחת התערוכה ב-22 לספטמבר שעה 20:00 נעילה ב-25 לאוקטובר 2016. התערוכה החדשה – "על גגות תל אביב" מציגה 6 אמנים עכשווים: אלון געש, נטשה בריליאנטובה,עדי סנד, רפי פרץ, עדי עזר ויותם שפרוני – StudioKnob.

ששת האמנים המציגים בתערוכה הם מגוונים ושונים מאד בסגנונות שלהם. ביחד, התערוכה מאגדת אותם ומציגה תמונת חיים ואמנות של הסביבה בה הגלריה נמצאת.
גלריה בן עמי, רחוב החשמל 12, ת"א. אתר הגלריה <<< , בדף הפייסבוק <<< ובטל':054-309-1821 .

קותימאן – offgrid offline

Offgrid היא היצירה האחרונה בסדרת פרויקטים בשם ThruYou, שהגה ויצר ב-2009 קותימאן (אופיר קותיאל) – מוזיקאי ואמן וידאו בתחום הפאנק-ג'ז הפסיכדלי. הסדרה הציבה אותו כאמן אינטרנטי ויוצר מוביל בעולם בתחום תרבות המש-אפ [Mashup].  בפרויקט ThruYou הוא דגם קטעים מעשרות סרטונים מוזיקליים של מחברים אלמוניים ששותפו ביו-טיוב, ובמלאכת מחשבת טווה מהם קטעי וידיאו מוזיקליים מקוריים, שהועלו אף הם ליוטיוב והוצגו באתר מיוחד..

הפרויקט, שהחל בשיטוט באינטרנט על מחשב בביתו, הפך עד מהרה להצלחה ויראלית עולמית. השימוש במדיה החברתית הפופולארית הוביל לקולאז' רחב יריעה של יצירות ללא גבולות פיזיים הבנויות מחלקים מן-המוכן, חלקים שהם יצירות של אחרים, המרכיבים יחד שלם הגדול מסך חלקיו. פרויקט זה משך תשומת לב רבה בכל העולם בשל המקצוענות המוזיקלית ובשל השימוש במדיה משותפת ובעקרונות תוכן חופשי של יצירה והפצה של אמנות.

העבודה offgrid, שהושקה בשנה שעברה מורכבת מ-38 דקות ו- 6 שניות של כמאה סרטוני וידאו היוצרים יצירה מרתקת ומאתגרת של ג'אז פסיכדלי וחופשי. במוזיאון תל אביב לאמנות, היצירה המדוברת מפורקת לערוצים המרכיבים אותה. הצופה מוזמן להתנהל בחלל, להתקרב לכלים מסוימים ולהתרחק מאחרים ובכך ליצור לעצמו "מיקס" אישי או לשבת, להתבונן, להקשיב ולהתמסר לאורקסטרה שעוטפת אותו.

במקביל לתערוכה, ממשיך להציג הסרט התיעודי עטור שבחים, ״פרינסס שואו״, של הבמאי עידו הר, העוקב אחר  אחת המשתתפות בפרויקט ThruYou, הסרט, שיצא לאקרנים ב- 2015, זכה להצלחה מסחרית  ענפה בישראל ובארה"ב.  בנוסף ליצירתו האינטרנטית, קותימאן ממשיך ללא הרף ליצור מוסיקה מקורית. בשנת 2015 הושק הלייבל סיאל המוקדש ליצירתו המקורית של קותימאן, ובו יצא בחודשים האחרונים אלבום האולפן השני שלו, 6am, המגיש למאזין חוויה מוסיקלית שמחברת פסיכדליה, סול וגרוב. אוצרת: טל לניר

פתיחה יום רביעי – 21 בספטמבר 2016 עד שבת – 7 בינואר 2017.

גלריית לורנס גראף לאמנות עכשווית הבניין ע"ש שמואל והרטה עמיר מוזיאון ת"א לאמנות

גלריה 'מקום לאמנות' עם 'צייד / שלל' | שחר סריג

צייד 1- שחר סריג
צייד 1- שחר סריג

התערוכה 'ציד / שלל' נעה סביב ציר קונספטואלי של צייד – ניצוד, קורבן – מקרבן. היא אורגת יחד סצנות ואובייקטים השאולים מעולמות שונים ומרכיבים תמונת מצב חברתית – פוליטית – תרבותית – אישית.

בתערוכה מוצגים רישומים דיגיטליים, בובות אסמבלאז' מוזרות למראה – מעין שלל מדומיין המורכב מאוסף של מזכרות ושרידים מתקופות שונות ומקצוות שונים ורחוקים של העולם המאוחים יחד. בכניסה לחלל התערוכה עומד מבנה המאזכר בית או מגדל שמירה המורכב מציורים בשמן על בד; מעין אנדרטה פרטית למה שהיינו, למה שהפכנו, למחיר שאנחנו משלמים ועוד נשלם.

התערוכה מבקשת לייצר הקשרים ולדון בקולוניאליזם ובפנטזיה, באהבה ומוות, במארג כוחות ובהיררכיה, בטבע ובתקווה. אוצר: ניר הרמט.

פתיחה: יום ה', 15 בספטמבר 2016, 20:00 עד 8.10.2016. גלריה 'מקום לאמנות' בקרית המלאכה, רח' שביל המרץ 6 ת"א, אתר <<< ובטל': 03-6725124

כתיבת תגובה