כרטיסי הטבה לאטרקציות באוסטריה – הנאה גדולה במחיר קבוע

איך לחסוך בטיול באוסטריה עם כרטיס זלצבורגלנד, כרטיס וינה, ועוד? איך בוחרים את כרטיס ההנחה הנכון ומה היתרון של כל אחד מהם?

הטירול האוסטרי (צילום דני בר)

עצות למטייל הישראלי החסכן

האינטרס לחסוך במחיר השהות שלנו בחו"ל, בלי "להקריב" יותר מדי מהטיול או לוותר על דברים שחשבתם לעשות, משותף לכל ישראלי. רכישה של כרטיסי הנחה היא יופי של דרך לקבל חיסכון משמעותי, של כמה עשרות אחוזים, על אטרקציות, אתרים ופעילויות שונות. אם אתם מגיעים לטיול באוסטריה, יש לנו חדשות טובות בשבילכם: גם במדינה עמוסת האטרקציות הזו יש מספר כרטיסי הנחה, חלקם אפילו מומלצים, אותם תמצאו תחת השם הכללי Touristenkarten. לפניכם סקירה מקיפה של כרטיסי הנחה באוסטריה, עם דגשים חשובים ביחס לכל אחד מהם.

מה זה בכלל אומר כרטיסי הנחה לאטרקציות באוסטריה?

כרטיסי הנחות באוסטריהכרטיסי הנחה באוסטריה, כשמם כן הם, מעניקים במחיר מוזל ולעיתים גם חינם אטרקציה הכלולה בהם. חשוב שתזכרו שבאוסטריה רוב כרטיסי ההנחה הם אזוריים, כלומר, כרטיס התקף לאטרקציה בעיר, מחוז וכן הלאה. לצד זה הכרטיסים נבדלים ביניהם ברשימת האטרקציות הספציפיות ובפרק הזמן בו ניתן לנצל את הכרטיס. הכרטיסים מציעים בדרך כלל אפשרות לבחירה בין מספר תקופות זמן, אותן רצוי להתאים כמובן למשך ימי הטיול.

סוג ההטבות משתנה בין הכרטיסים, כשיש מספר אופציות. חלק מהכרטיסים מאפשרים כניסה חינם לאטרקציות ולאתרים הכלולים בהם, לפעמים בלי תור, בעוד אחרים מקנים הנחה מסוימת במחיר שמשלמים – כמובן ששילוב בין שני אופני האטרקציות הגיוני בכרטיסים. בנוסף, הכרטיסים נוטים לכלול הטבות שונות למי שמחזיק בהם, למשל על נסיעות בתחבורה ציבורית.

הנקודה החשובה הבאה על כרטיסי הנחה באוסטריה היא שבניגוד ליעדים רבים אחרים, בהם אתם צריכים לרכוש את הכרטיסים באופן פיזי, כאן אתם תקבלו אותם בחלק מהמקרים אם תעמדו בתנאים מוגדרים. והתנאים האלה הם שהות בת מספר מוגדר של ימים במקום לינה. כמובן שיש כרטיסים שאפשר לרכוש בלשכות התיירות ובמקומות אחרים במדינה.

 

כרטיס זלצבורגלנד | Salzburgerland

כרטיס ההטבות זלצבורגרלנד
כרטיס ההטבות זלצבורגרלנד

את הסקירה אנחנו מתחילים עם ה-כרטיס של אחד האזורים המתוירים ביותר באוסטריה – כרטיס זלצבורגרלנד (Salzburgerland) של חבל זלצבורג. הכרטיס הונפק על ידי לשכת התיירות האזורית מאפשר – שימו לב – כניסה חינם לכמעט מאתיים אתרים הנמצאים בחבל זלצבורג, לצד כל אתרי התיירות המרכזיים בתור העיר עצמה. הכרטיס לכן יכול להציע לכם חיסכון לא מבוטל מבחינה כספית, לסייע לכם לדלג על תורים בחלק מהמקומות וגם להתנסות בדברים מהנים שלא ידוע אם הייתם עושים במידה שהיה נדרש מכם תשלום נפרד.

כרטיס זלצבורגרלנד תקף לתקופה של שישה או תריסר ימים, כשבעיר זלצבורג הוא תקף ל-24 שעות. בין האתרים הנכללים בתוכו תמצאו את המרחצאות המפורסמות של באד גשטיין ובאד הופגשטיין, מפלי קרימל או מפלי גולינר, עולם הקרחונים של האגם הלבן, טירת הוהנוורפן ומופע הציפורים שבה, מגלשות ההרים המפורסמות של אבטנאו, מוזיאונים, אתרי מים, טירות ועוד. חשוב לזכור שבלי כרטיס זלצבורגלנד חלק מהאתרים האלה כרוכים בתשלום של עשרות יורו, ולכן אם אתם מעוניינים לבקר בלפחות מספר אתרים – ההזמנה של הכרטיס מומלצת מאד.

מבחינת המחיר, מבוגרים מגיל 15 ומעלה משלמים נכון להיום 62 יורו על כרטיס לשישה ימים, ו-76 יורו על כרטיס ל-12 ימים. על ילדים בגילאים 6-15 נדרש לשלם 31 יורו (כרטיס בן שישה ימים) או 38 יורו (12 ימים). ילדים מתחת לגיל 6, כמו גם הילדים השלישי, הרביעי ואילך במשפחה, מקבלים את הכרטיס חינם.

את הכרטיס ניתן לרכוש אונליין ולקבל לפני כן מידע בעברית על האתרים, מסלולים בחבל זלצבורג ועוד,

> מידע נוסף על כרטיס זלצבורגרלנד באתר MyAustria…

כרטיס וינה | Vienna Pass

אם הטיול שלכם כולל ביקור בן מספר ימים בבירת אוסטריה וינה – ואנחנו מאד ממליצים שהוא יכלול – כדאי שתכירו את  כרטיס וינהשמאפשר לכם להיכנס ללא תשלום ליותר מכ-60 אתרים בעיר או בסביבה.

 
- פרסומת -

 

רשימת האטרקציות הכלולות בכרטיס כוללת בתוכה כמה מאתרי החובה של וינה, למשל: גלגל הענק וינר ויזנראד, ארמון הופבורג, קתדרלת סיינט סטפן, ארמון בלוודר, ארמון החורף, גן החיות Schonbrunn, מגדל הדנובה, מוזיאון השעווה מדאם טוסו ועוד אטרקציות חשובות. הכניסה לאתרים ניתנת לצד סיורים מודרים בעיר ללא תשלום, ובונוס משמעותי – במקרה של הזמנה מוקדמת תוכלו להשתמש בכרטיס כדי להגיע משדה התעופה של וינה לעיר עצמה. גם את כרטיס וינה ניתן להזמין עוד מהארץ.

הכרטיס תקף לתקופה של יומיים, שלושה ימים או טיסה, על פי פירוט המחירים הבא:

  • כרטיס ליומיים – עולה 69 יורו.
  • כרטיס לשלושה ימים – 84 יורו, או 101 יורו לכרטיס המשולב.
  • כרטיס לשישה ימים – 99 יורו לכרטיס בלבד.

הערה חשובה: ילדים בגילאי 6 עד 19 משלמים חצי מחיר, וילדים מתחת לגיל 6 מקבלים את הכרטיס חינם.

 

רוצים לשכור רכב באוסטריה? הצעה אטרקטיבית באתר <<<

 

כרטיסי ההנחה של טירול

אם בוינה או בזלצבורג ברור אילו כרטיסי הנחה הם הכי נחשבים והכי משתלמים, בחבל טירול האטרקטיבי לא פחות החיים שלכם צפויים להיות קשים בבחירה. הסיבה היא שבחבל הארץ יש מספר כרטיסים, שמשתנים בהתאם לאזורים ספציפיים (למשל אזור קיצבהול או אימסט-גורגלטל), או אפילו בהתאם לעונות השנה (כרטיס קיץ לעומת כרטיס חורף). בנוסף, יש כרטיסים שחופפים בהטבות שלהם, או באזורים שהם מתייחסים אליהם. כאן כבר אתם תצטרכו לתכנן באופן מוקפד יותר את המסלול שלכם לפני שאתם מחליטים מה לקנות, כך שמומלץ שתערכו את המחקר המקדים מראש – כולל דרך האתר שלנו – ותגבשו כיוון. תמצאו כרטיסים אטרקטיביים גם לנפת קרינתיה, לסטיריה ולאוסטריה העילית, לאוסטריה תחתית, לנפת בורגרלנד ולאזורים אחרים.

כלל שצריך ללוות אתכם בבחירה של כרטיסי הנחה באוסטריה, היא עד כמה הם משתלמים בשבילכם. כדי לענות על השאלה הזו צריך לסקור פרמטרים שונים בכרטיס ובטיול שלכם, למשך המשך (אם אתם מבקרים בוינה ליומיים, אין לכם מה לרכוש כרטיס לשישה ימים), האזורים בהם תבקרו, האתרים והפעילויות שאתם עשויים לעשות (עשויים, כי לפעמים הבחירה מתבצעת ברגע האחרון) והמחיר שלהם ללא הכרטיס, תנאי הכרטיס (האם ניתן לנצל אותו בימים עוקבים, למשך) ועוד.

רוצים למצוא מלון, צימר או דירה באוסטריה לחצו כאן <<<

כרטיסי הנחות והטבות באזורים נוספים באוסטריה

באוסטריה שי המון כרטיסים נוספים קטנים אזוריים, חלקם מעניקים כניסה חינם לאטרקציות מקומיות, חלקם הנחות גדולות.

חלק גדול מכרטיסים אלו מחולק חינם במקומות לינה שבהסדר האזורי.

בעמוד הזה יש רשימה גדולה של כרטיסי הטבה שמחולקים בחינם במקומות לינה, כדאי לבדוק לפני הזמנת לינה באוסטריה.

 

כתיבת תגובה