5 טיפים לחסכון בחשמל בתקופת הקיץ

עונת הקיץ כבר כאן, ולצד הבריכות והרביצות בחוף הים – מגיע גם החום הבלתי נסבל. וכשאנחנו מתמודדים עם חום בלתי נסבל ובלת אפשרי, אנחנו גם מוצאים את עצמינו לא מעט פעמים מתמודדים עם הוצאות חשמל שעולות בצורה ניכרת בתקופת הקיץ. אבל רק בגלל שחום יולי – אוגוסט נמצא בשיאו, לא אומר שעליכם לסבול גם מחשבון חשמל מנופח. למעשה, עם קצת תכנון וראייה קדימה, תוכלו אפילו לחסוך בהוצאות החשמל, גם בקיץ. אז במיוחד בשבילכם, הנה חמישה טיפים לחסכון בחשמל בתקופת הקיץ.

מזגן (צילום דני בר)
  1. כוונו את המזגן לטמפרטורה המתאימה

נכון, חם בחוץ בצורה כמעט בלתי אפשרית. אבל זה לא אומר שעליכם להקפיא את החדר עם מזגן שנמצא על טמפרטורה של 16 מעלות. לא רק שזה לא חסכוני, זה גם לא בריא במיוחד. אז כדי לחסוך בחשמל וגם לשמור על הבריאות על הדרך, כוונו את המעלות במזגן ל23 – 25.

2. הימנעו מלהפעיל את המזגן כשאתם ישנים

זה אמנם נשמע כמעט משוגע – הרי אף אחד לא אוהב להסתובב במיטה כשהוא מזיע מחום. אף אחד גם לא מסוגל להירדם ככה. אבל שוב, מדובר בצורך שהוא גם חסכוני וגם שומר על הבריאות שלכם.אז במקום להפעיל את המזגן בלילה בזמן השינה, הפעילו אותו רגע לפני הכניסה למיטה, על מנת שיקרר את החדר וכך, תלכו לישון בחדר ממוזג, ותוכלו לכבות את המזגן ולהירדם בשקט

3. עברו למאווררים

רוצים לחסוך בחשמל? הגיע הזמן לעבור למאווררים. בין אם מדובר במאוורר תקרה, מאוורר רצפה או כל סוג אחר שתמצאו בחנויות השונות. מאוורר טוב ואיכותי יכול להוות תחליף מצויין למזגן, שיקרר אתכם גם בימים החמים שביותר ועל הדרך ייעזור לכם לחסוף גם כמה שקלים בחשבון החשמל. אז אם אתם רוצים להתחיל לחסוך עוד היום, הגיע הזמן לכבות את הזמגן ולעבור להשתמש במאווררים.

 
- פרסומת -

 

4. מקלחות קרות ומרעננות

נכון, מדובר כמעט "בתרופת סבתא" לחסכון בזמן עונת הקיץ, אבל רק בגלל שמדובר בפתרון ביתי במיוחד, לא אומר שהוא לא יעיל. לפעמים על מנת להתקרר בעונת הקיץ, אין צורך להדליק את המזגן – רק להיכנס למקלחת קרה ומרעננת.

5. קנו מזגן חסכוני

וכל זאת, יש סיכוי גבוה שמבהלך הקיץ תצטרכו להדליק מזגן על מנת לקרר את הבית. אבל בין שלל המזגנים בשוק, תהיו בטוחים שישנם מזגנים חסכוניים יותר, ובזבזניים יותר. ערכו סקר שוק מקיף כדי לוודא שהמזגן שקניתם – ייעזור לכם לחסוך בכסף.

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך: