קרוזים מפוארים באירופה – כיצד בוחר את הקרוז הנכון?

לפני שלושים וארבעים שנה, לפני שעולם התיירות עבר מהפכה, בפרט בישראל, כאשר אנשים החלו לטוס ממקום למקום בתדירות גבוהה יותר, אזי שהדרך לעבור ממדינה למדינה, היא באמצעות ספינות. מה שאנחנו מכירים היום בשם קרוזים. כך היה נהוג להגיע ליעדים שונים, אשר לא היה ניתן להגיע אליהם דרך יבשה או בטיסה.

MSC SEAVIEW (צילום דני בר)

למרות שהעולם עבר שינוי דרסטי בתחום וכיום אפשר לטוס כמעט לכל יעד, ובמקרים רבים אפשר לבחון בין מספר אופציות של טיסות ביום ובמחירים מוזלים, עדיין כל הנושא של שייט וקרוזים הוא מאוד פופולארי, הן בקרב זוגות צעירים שרוצים להתפנק בשייט מיוחד, הן בקרב משפחות עם ילדים וכן בקרב מבוגרים שיוצאים לבדם לשייט או במסגרת טיולים מאורגנים.

דוגמא טובה לכך אפשר למצוא בכל מה שקשור למסלול של קרוזים מפוארים באירופה. על פניו, אנחנו יכולים לעבור מיעד ליעד ביבשת בצורה קלה, מהירה ופשוטה, בטיסות או רכבות, או אפילו באמצעות רכב שכור. אך אם אנחנו רוצים ליהנות מחוויה יוצאת דופן, אין ספק שהפתרון הוא קרוז מפואר וייחודי.

קרוזים מפוארים באירופה מתחלקים לכמה קבוצות, העיקריות הן כמובן קרוזים שנערכים בתוך היבשת, אך אנחנו יכולים למצוא גם כאלה שיוצאים מתוך היבשת אל יעדים אחרים, בין אם זה באפריקה ואפילו אמריקה הצפונית. אנחנו נתייחס כאן רק לקרוזים שנערכים בתוך יבשת אירופה.

לפני שאנחנו נסביר על המסלולים של הקרוזים, אזי שאנחנו נציג בקצרה, מה בדיוק אנחנו מקבלים כשאנחנו עולים על ספינה בה אנחנו נבלה מספר ימים בשייט שלנו.

מה אנחנו מקבלים במסגרת קרוז?

כאשר מדברים על קרוז מפואר, הכוונה היא לא רק ליעדים אליהם מפליגים, אלא הכוונה היא בעיקר לספינה בה שטים. זו למעשה משמשת כמין בית מלון צף שכולל בין היתר, חדרי שינה מפוארים, מסעדות, בתי קפה, חנויות, בריכות וג'קוזי, מכוני כושר, ומגוון רחב של הפעלות ייחודיות לילדים ולמבוגרים. המקום כל כך מרשים ומפנק, שאיש לא רוצה לעזוב אותו.

 
- פרסומת -

 

צריך לומר, כל ספינה מגיעה בגודל אחר, עם כמות שונה של נוסעים כמובן, והיא יכולה לשוט במשך ימים שלמים ללא הפסקה.

מה הם היעדים הפופולאריים לקרוזים באירופה?

ברמת העיקרון, כל מקום בו יש נמל מים עמוקים שמאפשר עגינה של ספינה, מהווה יעד עבור שייט של קרוז.

בין היתר אפשר למצוא מסלולים ליעדים שונים בים התיכון, בין אם מדובר ביוון, איטליה, ספרד, צרפת, וכן ניתן למצוא יעדים יותר רחוקים, כגון בריטניה, צפון אירופה, מדינות סקנדינביה ועוד. כאמור, ניתן גם למצוא יעדים מחוץ ליבשת כמו בצפון אמריקה, אפריקה ויעדים נוספים ברחבי העולם.

חשוב לומר, לכל יעד אליו מעוניינים להפליג, יש צורך לטוס אל מדינה ממנה יוצא השייט, שכן ברוב המקרים, הוא איננו יוצא מישראל בצורה ישירה.

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך: