קמפינג בסטייל בקייקי כפר בלום

רפי, מאיה, גפן ונטע יצאו לטיול באוהלים משודרגים ||| מתחם הקייאקים כפר בלום ||| שמורת הטבע תל דן ||| כפר בלום וילג' עם אוהל משודרג וממוזג ||| שיט על הירדן ופארק חבלים טופ-רופ ||| כל החוויות והרשמים בהמשך…

גפן ברפטינג על הירדן (צילום רפי פלישמן)

לאן נוסעים בחום יולי אוגוסט

הגיע הקיץ וכל מי שפרוטה בכיסו שם פעמיו אל הצפון הרחוק. אך אליה וקוץ בה, טיול לאיסלנד או לנורבגיה אינו זול כלל וכלל, ובהחלט לא מתאים למשפחתנו הבינונית והסבירה אשר אוהבת לטייל אך מוגבלת תקציבית. האופציה השניה הינה המזגן הקריר של בית מלון מפנק, ובקצה הזול ביותר של הספטרום יש טיול קמפינג באוהלים.

ברבות השנים הגענו להבנה שטיול משפחתי, כמו הרבה דברים בחיים הינו ספקטרום. לעיתים בוחרים באופציה היקרה, לעיתים בזולה. יש פתרון לכל כיס, כמעט…ומה אם חפצה נפשכם בטיול שלא שובר את הכיס, אבל אתם לא מוכנים להתפשר על אוהלים ושקי שינה. כפר בלום וילג' מציע את זה. לינה באוהלים ממוזגים עם מיטות. אפשרות להינות מהאטרקציות של הגליל ונהר הירדן בלי להתכלב באוהל רגיל ובלי לשבור את הכיס על מלון.

טיול משפחתי באצבע הגליל

גפן ונטע על גדות הירדן (צילום רפי פלישמן)

עכשיו בפינתנו מאיה ורפי תרים בנופי ארצנו בנסיעה למתחם הקמפינג החדש בכפר בלום. יצאנו מוקדם בבוקר שמחים וטובי לב יחד לסוף שבוע בצפון. לגליל העליון כמה יתרונות – הוא מאפשר להימלט מהחום הכבד של אזור המרכז, יש שפע של מקורות מים צוננים דוגמת אגם הכנרת, נחל הירדן ונחל הבניאס אשר מאפשרים להצטנן בימי קיץ חם.

אז יצאנו..  העצירה הראשונה כמו תמיד הייתה בסופר שם הצדיידנו בשלל דגים טריים, אנטריקוט ודברים ל"על האש" של הערב.

שמורת נחל דן

ארוחת הצהריים בחרנו לעשות במתחם נחל דן.בקיבוץ דפנה. נחל דן הוא החשוב מבין שלושת הנחלים המזינים את נהר הירדן (שני האחרים הם החצבאני והבניאס), המים קרים והזרימה חזקה. הטבע בשמורה ייחודי לאזור והשמורה כוללת בין היתר גם אתר ארכאולוגי עם שרידים של ישוב תל דן מהעת העתיקה. מחנים את האוטו בכניסה, ונכנסים לקיבוץ ברגל. סמוך לכניסה ישנם שולחנות פיקניק שם אפשר לאכול ארוחת צהריים סמוך לגדת הנחל.

בריכת שכשוך

שבעים לאחר ארוחה דשנה נכסנו לשמורה עצמה. הליכה לא ארוכה של כ 15 דקות הביאה אותנה לבריכת שכשוך טבעית אשר מהווה את אחת האטרקציות המרכזיות עבור הילדים. המים קרים! קרים מאוד אפילו, עם זאת הילדים ורפי נכנסו ללא קושי מיוחד. בהחלט היה נעים להצטנן במי הנחל הקרירים ביום קיץ חם.

טיפ: לא ניתן להיכנס עד לבריכת השכוך עצמה עם עגלת תינוקות, אולם ניתן לקחת את העגלה על לשלט שבו יש הצטלבות בשביל, להשאיר אותה שם ומשם להמשיך ברגל. גם אם לא תחזרו בדרך שבאתם הדרכים יובילו אתכם בסוף להצטלבות.

כפר בלום וילג' מתחם תאנה

העצירה הבאה הייתה מתחם הקמפינג בלום וילג' בכפר בלום. קיבלנו את המפתח לאוהל + הוראות בדלפק הקבלה הכללי של קייקי כפר בלום, ובהתרגשות רבה נסענו לכיוון האוהלי הקמפינג של המתחם.

קיבלנו אוהל, משודרג במתחם תאנה. המתחם עצמו כולל כמה עשרות אוהלים, המסודרים בעיגול, במרכז מדשאה גדולה ורחבה, עם ספות מרבץ, כורסאות ועמדות מנגל. לילדים יש מקום לרוץ, לגדולים יש כיסאות זולה לנוח. לכל אוהל יש מקרר חיצוני אישי, ספסל פיקניק משפחתי, פח אשפה גדול, מתלה לכביסה רטובה. בתוך האוהל 5 מיטות, מראה, מדפים והכי הכי חשוב מזגן.

 
- פרסומת -

 
שמורת הטבע תל דן (צילום רפי פלישמן)

נהר הירדן

לאחר שפרקנו את הציוד במתחם, רפי יצא עם הבנות להשתכשך בנהר הירדן. טיפ: לא פשוט להיכנס לירדן מכל מקום עם ילדים קטנים. בכדי להגיע לעמדה טובה לשכשך בירדן יש ללכת כ 150 מטרים במורד הנהר (לעבור את עמדת הקייקים) שם ישנה רצועת גדה קטנה אשר מאפשרת להיכנס עם ילדים קטנים ללא קושי מיוחד.

בערב עשינו על האש עם מנגל לתפארת מדינת ישראל. כמיטב המסורת פתחנו כמה בקבוקי בירה ובקבוק יין לבן תוצרת הגליל.

קייקי כפר בלום

למחרת קמנו בבוקר ויצאנו לשיט בנהר. טיפ: השייט לקטנטנים (עד גיל 4) מתחיל בשעה 11:30 באופן רשמי אולם בפועל (מסיבה לא ברורה) הצוות כבר נמצא שם משעה 11:00. אפשר להקדים ולהגיע בין 11:00 ל 11:30 ולהימנע מהתורים הארוכים של שעות העומס.

השייט בקייאקים של הקטנטנים שקט ורגוע יותר מהשייט של הגדולים למרות שזה אותו נהר. שטים כחצי שעה עד שעה בנהר הירדן כאשר השמש קופחת ממעל ולכן חובה להביא כובעים. אפשר לעצור במקומות שונים על גדת הנהר בכדי לנוח בצל אולם ההנחיות הם לא לצאת מהקייק ואסור לקפוץ למים (חבל…אבל המים רדודים). בתום השייט יש הסעה למתחם המרכזי.

טיפ: שייט המשפחות עמוס מאד בעונה זו ויש בעיה קשה ביותר של תורים ארוכים בשעות העומס. מומלץ להגיע מוקדם עם פתיחת המתחם אחרת ההמתנה בתור לקייאקים יכולה לקחת מעל לשעתיים .

מתחם הטופ רופ

חלק מאתר קייקי כפר בלום הוא מתחם הטופ רופ. פארק חבלים אתגרי- מדובר בהחלט בחוויה מהנה לילדים ומאפשרת להם להוציא מרץ בזמן שהמבוגרים נחים. טיפ: ניתן להביא כדור או משחקי קופסא וקלפים בכדי שהילדים יוכלו לשחק בזמן שהמבוגרים עושים שנ"צ במזגן בשיא החום של הצהרים.

סיכום

חוויה יוצאת מין הכלל, אבל חובה לתכנן את הטיול מסביב לשעות העומס ולתורים אם אתם רוצים להגיע לשייט בקייאקים. כפר בלום וילג' מציע פתרון עבור המשפחה שמעוניינת בטיול במחיר הגיוני אבל צריכה את המזגן ולא רוצה להתכלב באוהל קמפינג רגיל.

שמורת הטבע תל דן, פרטים באתר… ובטל': 3639*

קייקי כפר בלום, פרטים באתר… ובטל': 072-3954415

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך: