קאמאדו גריל מקצועי – לא מטיילים בלעדיו

כשאנחנו יוצאים לטייל בשטח, בין אם זה טיול עם חברים או בני משפחה כולל ילדים, אחד הדברים שאנחנו צריכים לחשוב עליהם, ולא משנה אם זה טיול של יום אחד או יותר, זה איפה אנחנו רוצים לאכול. האם אנחנו רוצים להכין לעצמנו את האוכל או שמא, אנחנו מעדיפים לקנות בסופרמרקטים או לאכול במסעדה.

גריל גז נפוליאון (צילום יובל סלע טוניס)

מן הסתם, זה הרבה יותר פשוט לקנות אוכל מוכן או לאכול במסעדות ובתי קפה, העניין הוא שזה הרבה פחות מעניין וצריך להודות, אם אנחנו כבר מטיילים בשטח אז יותר הגיוני להכין את האוכל בעצמנו ולא לקנות משהו מוכן. לשם כך, אנחנו נצטרך שיהיו לנו את הכלים והאמצעים שיאפשרו לנו להכין ארוחות שונות, לא משנה אם זו ארוחת בוקר, צהריים, ערב וכן ארוחות בין לבין.

יש לנו אפשרות לקחת איתנו אוכל בסיסי, ירקות, פירות, קופסאות שימורים, לחמים וכדומה, ולהכין מנות שונות, על פי מה שיש לנו, עם סכו"ם בסיסי. אנחנו לא נצטרך לעבוד קשה מדי. אך אם אנחנו רוצים להשקיע באמת, הרי שאנחנו נידרש לקחת איתנו מתקן בעזרתו נוכל להכין בשרים ומנות אחרות.

הכוונה כמובן למתקנים כמו גריל פחמים, קמאדו גריל מקצועי או פשוט יותר ומתקנים אחרים שמאפשרים לנו להשתמש בהם, באמצעות פחמים או חומרים אחרים, על מנת להכין ארוחות שלמות. מן הסתם, אנחנו נצטרך שיהיה לנו מקום ברכב לשם כך, ואת כל האביזרים הנלווים אשר נדרשים לשם כך. חשוב מאוד שאנחנו נכין הכל מבעוד מועד, שכן, אחרת אנחנו עלולים למצוא את עצמנו בלי שום יכולת להשתמש או מבלי יכולת להפיק תועלת אופטימאלית מהמתקן.

חשוב להדגיש בהקשר זה שתי נקודות, בלא מעט מקומות של אתרי קמפינג בישראל ובעולם, אנחנו יכולים למצוא קאמאדו גריל מקצועי שעומד לרשות האנשים בתשלום, כנ"ל כמובן גם בצימרים ובמקומות אחרים בהם אפשר ללון. רצוי לברר זאת מבעוד מועד, כך נוכל לקנות את כל המצרכים ולהכין את האוכל לפני שאנחנו יוצאים לטייל או לחזור בערב אל המקום ולהכין לעצמנו ארוחת ערב.

נקודה שנייה, אם אנחנו לוקחים מתקן כזה או אחר, חשוב להקפיד שרק אנשים מבוגרים מתקרבים אליו ומשתמשים בכל אמצעי הבטיחות הנדרשים.

מדוע משתלם לקחת מתקן להכנת אוכל איתנו

יש כמה סיבות, מדוע משתלם לקחת מתקן כזה לכל טיול. הסיבה העיקרית זו החוויה. זה אולי לוקח יותר זמן מאשר לשבת ולאכול במסעדה, אבל זה הרבה יותר חוויתי, מה עוד שאנחנו לא עושים את כל זה הזמן, זה משהו מיוחד ושונה.

סיבה אחרת היא, שיש בזה משהו אמיתי יותר, חזרה אמיתית לטבע. אנחנו מכינים בעצמנו את האוכל, אף אחד לא מבשל לנו. סיבה נוספת, זה יותר זול. בסופו של דבר, אם קונים את המרכיבים השונים במקומות הנכונים, הרי שזה יכול להשתלם לנו יותר מבחינה כלכלית.

סיבה אחרונה, אנחנו יכולים לעשות את זה מתי שאנחנו רוצים, כמה שאנחנו רוצים, וזה הרבה יותר כיף.

הוספת תגובה