עיצוב למוצר מנצח

אנו אוחזים בידיות המזוודה וגוררים את גלגליה בנוחות בין טרמינל אחד לשני, משתמשים בכלים שונים לבית או קונים לילדים צעצועים מגניבים ומכניים לימי הולדת. מזוודות, כלי מטבח או צעצועים לילדים הם רק חלק מהמוצרים שאנו נחשפים אליהם, והמשותף להם הוא שכולם עברו תחת פיקוחו של מעצב תעשייתי מוביל. אז מיהו בעצם מעצב תעשייתי וכיצד הוא מסייע לנו בחיי היום יום? בואו נראה.

כסא כל כך מוכר – עיצוב באוהאוס. מוצב בתערוכת באוהאוס (צילום דני בר)

מעצב תעשייתי – יש מקצוע כזה

מעצב תעשייתי הוא אדם הדואג לעיצוב הנכון של פריטים שונים, כך שיהיו נוחים לשימוש מצד אחד, ובעלי מראה שיווקי איכותי מן הצד האחר. עיצוב ופיתוח מוצר הוא חלק בלתי נפרד מעבודתו של המעצב אשר דואג לכל תצורות הקיום של המוצר, החל מהרעיון הראשוני שלו, דרך צורת האריזה שלו וסיום תפקידו (התכלות) כמוצר שבו משתמש הלקוח.

מעבר לכך, המעצב התעשייתי צריך לשלוט במגוון רחב של תחומים על מנת לפתח מוצר המותאם ללקוח. מבין התחומים האלה ניתן להזכיר טכנולוגיה (דוגמת מכניקה, תהליכי ייצור, פיזיקה), אנתרופולוגיה וסוציולוגיה, עיצוב חוויית המשתמש, תאוריה של העיצוב, כלכלה ומנהל עסקים ועוד. מתפקידיו של המעצב התעשייתי לדבר עם הלקוח לפני פיתוח המוצר, לתכנן את המוצר אתו ולעתים גם להשפיע על תרבות צריכת המוצר בארץ.

 
- פרסומת -

 

איך בוחרים מעצב תעשייתי?

יש לכם מוצר שאתם רוצים להוציא אל השוק? על מנת למקסם את סיכויי ההצלחה שלכם, מעצב תעשייתי הוא הכתובת. חשוב רק לבחור את המעצב הנכון. אלה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור איש מקצוע חד בתחום:

  • ידע וניסיון – מומלץ לבחור במעצב תעשייתי מנוסה שמכיר את התחום מקרוב. אל תהססו לשאול לגבי שנות הניסיון שלו. כמובן, חשוב שיהיה לו ידע רלוונטי לפיתוח המוצר שלכם.
  • אדיבות במתן שירות – האם המעצב התעשייתי זמין לשאלות שלכם? האם הוא עונה בסבלנות ומבלי ללחוץ עליכם?
  • תיק עבודות – אחת הדרכים לבדוק אם המעצב התעשייתי מתאים לכם, הוא לבחון את תיק העבודות שלו. מעצב מקצועי ומנוסה תמיד יוכל הציג לכם את תיק העבודות, כדי שניתן יהיה להתרשם ממנו ולבדוק אם סגנון העיצוב שלו מוצא חן בעיניכם.
  • קובעים להיפגש – הפגישה הראשונית תגיד לכם רבות על בעל המקצוע. כדאי להתכונן לפגישה ולבוא מוכנים עם הרעיון והשרטוט של המוצר. אם המעצב התעשייתי הספציפי הוא איש המקצוע שאתם מחפשים, צאו לדרך.
  • מחפשים סטודיו לעיצוב תעשייתי? הכירו את מוביוס דיזיין, סטודיו מקצועי ואיכותי שבא להגשים לכם חלום. כאן תראו את השילוב המדהים בין טכנולוגיה ואסתטיקה, ותגלו איך הופכים את הבלתי אפשרי לאפשרי.

כתיבת תגובה