סופ"ש של סחלב, סחנה, אוסטרליה וכדורים פורחים

חופשת קיץ משפחתית בעמק יזרעאל ועמק המעיינות ||| פינת הסחלב עם צימרים איכותיים במושב מרחביה ||| גן גורו האוסטרלי חוויה משפחתית לכל ולא רק קנגורו ||| פארק המעיינות והסחנה הוא גן השלושה ||| פסטיבל כדורים פורחים בגלבוע ||| כל החוויות והרשמים בהמשך…

ליטוף קנגורו בגן גורו (צילום דני בר)

חופשה משפחתית בארץ

שנים רבות אני עסוק מידי בקיץ ולא יכולתי לצאת לחופשות משפחתיות בחודשי החופש הגדול. בענפי מסחר ותעסוקה רבים בהם עסקתי שיא העונה זה יולי אוגוסט. כך זה עם בירה ומשקאות קלים (ברור, כולם צמאים), כך זה עם חזיות והלבשה תחתונה (הידעת?) וכמובן בתחום הדרכת טיולים לחו"ל כי הרי מתי נוסעים רוב עמישראל? יולי-אוגוסט. השנה יצא לי לחפוש באוגוסט והחלטנו לעשות בפעם הראשונה חופשת חמשוש של כוווולם.

אחרי סקר שוק גדול שכלל מלונות, כפרי נופש וצימרים, נפל הפור על 3 צימרים מתוך 4 הצימרים של פינת הסחלב. הסיבה העיקרית לבחירה היתה המחיר שהיה הגיוני לעומת מחירים של אפילו פי 2 במקומות שאפילו לא הובטח בהם קצת פרטיות.

שקיעה מעל הרי הגלבוע (צילום דני בר)

פגישה עם קנגורו וחיות אחרות בגן גורו

גן גורו הוא שמו של גן החיות האוסטרלי הצמוד לגן השלושה הוא הסחנה. זהו גן חיות ייחודי עם בעלי חיים וצמחיה שכולם מגיעים מהיבשת האוסטרלית. הגענו בשעת צהרים חמה אבל להפתעתנו המקום מאפשר טיול וביקור במגוון חצרות וחללים שהם עם צל רב או אפילו ממוזגים. חצר קנגורו ענקית שהמבקרים מסתובבים בין הקנגורו והגורים שלהם. בכל פינה שוכבים בצל משפחות הקנגורו שנענות לליטופים של בוגרים ובעיקר של ילדים שעבורם זו חוויה מדהימה. ניתן גם לקנות מעט "בונזו" שמתאים לקנגורו והם אפילו אוכלים מכף היד. יש לומר שהמלצתנו היא להגיע בסביבות 16:00 עד לסגירת הגן בשעות בין הערביים – אז גם יותר נעים וגם החיות יותר ערניות אבל גם לנו האירו פנים בעלי החיים שבמקום.

אהבתי גם את ההסברים הרבים הפזורים ברחבי המקום, המספרים את סיפורם של הילידים באוסטרליה – האוברג'ינים, הגאוגרפיה של היבשת ועוד.

בצפריית הלורים האכלנו את הלורים – תוכים צבעוניים שמגיעים אל המבקרים ומקבלים שיפוד תפוח עץ. ברחבי הגן היו מכלאות של קזואר, אמו וגם שועלים מעופפים (עטלפים).

במקום יש גם פינה הנקראת גן גו-יורה שפוגשים בו סוגים שונים של דינוזאורים בעלי כושר תנועה וקול, חלקם אפילו מדברים בשפה יום-יומית ומספרים אודות עצמם.

פינת הסחלב מרחביה

נסענו למושב מרחביה המוכר לי היטב מביקורים אצל ידיד יריב – בן המושב שנחזור אליו בהמשך. פינת הסחלב התגלתה כהפתעה נהדרת. קיבלנו את הבית הצהוב, הכחול והאדום. בית לכל זוג: בכל בית חדר שינה, סלון ומטבח ומדרגות לחדר עליה זוגי עם שירותים. סה"כ כל בית יכול לאכלס 6 נופשים בהרכבים שונים. בין הבתים מדשאה רחבת ידיים עם טרמפולינה, ערסלים, נדנדה וסככת צל ענקית עם מטבחון בסיסי ומנגל גדול ומאובזר ושולחן ענק שיכול להכיל בקלות אפילו 20 נפשות. מעברו השני של כביש הגישה לחצר המשק נמצאת בריכה מגודרת היטב עם נעילה אוטומטית וחצייה מוצל כך שתוך דקות מההגעה לצימרים, כולם היו בבריכה המרעננת.

לעת ערב רפי פנה למנגל ולהכנת תקרובת הדגים והבשר וכך סיימנו את היום בארוחה משפחתית נינוחה ומשביעה. יש לציין שסמוך למרחביה נמצא הכפר סולם שבו החנויות פתוחות עד מאוחר ואפילו בשבת אפשר להצטייד במוצרים אם הכל חוסל או הגעתם לא ערוכים מספיק.

פארק המעיינות בט"ו באב

הדור הצעיר הוזמן לסיור לילה בפארק המעיינות שהיה פעילות מיוחדת לכבוד ליל הירח לאוהבים – ט"ו באב. הסיור היה ברכבים חשמליים קלאבקאר של הפארק ובסיור ברחבי הפארק בין המעיינות הטבעיים, הולכים גם הליכה לילית קסומה בשביל הרטוב בלווי סיפורים מרתקים. היתה גם אפשרות חלופית לסיור זריחה המתקיים עם עלות השחר אבל הצעירים העדיפו להישאר במיטות והמזגן.

חשוב לציין שהכניסה לפארק המעיינות היא ללא תשלום ברגל והחניה של כלי הרכב גם היא חופשית וכך זו פינת חמד נהדרת שווה לכל כיס. אם ברצונכם לטייל במרחבי הפארק אפשר לשכור קלאב-קאר שיקח אתכם לפינות החמד הרבות במקום.

השכמה לכדורים פורחים

 
- פרסומת -

 

הצימרים הוזמנו לפני מספר חודשים עוד לפני שידענו מה נעשה באיזור אבל עם התקרב המועד נודע לי שמתקיים באותו זמן פסטיבל הכדורים הפורחים בגלבוע.

קמנו ה"זקנים" עוד לפני הנץ החמה, ויצאנו בנסיעה קצרה למתחם הפסטיבל במעיין חרוד. המקום המה מאות מכוניות ואלפי אנשים שצעדו לכיוון שטח הפרחת הבלונים וזאת בשעת לפני הזריחה של 05:30 בבוקר.

לאט לאט התחילו להתגלות מאחורי צמרות העצים בלונים שמתמלאים אויר חם ומתחילים להתרומם.

בשעה 5:30 בבוקר התעוררו למעלה מ-7000 מבקרי הפסטיבל, על מנת לחזות בכדורים הפורחים העולים לאוויר, ביניהם הנסיך-צפרדע, שהוטס על ידי הטייסת הבלגית גריט ווריקה, הג'וקר מצרפת, הכדור חכם בשמש מהולנד, הכדור חגיגה של פרחים מקרואטיה, שעושה כבוד לאמן איוואן ראבוזין, והבטרייה של פנסוניק המתנשא לגובה של 40 מטרים ונחשב כאחד מהכדורים הצורניים הגדולים בעולם!

מטס טרטורנים מעופפים השתלב במעוף הכדורים הפורחים וכל זאת שזריחת השמש מלווה אותנו בשטח.

חזרנו עייפים אך מרוצים לצימרים, ושם כבר העוללות – גפן ונטע כבר חיכו לסבא וסבתא שיעסיקו אותם עד לארוחת הבוקר ועד שכוווולם יתעוררו.

קנגורו בגן גורו (צילום דני בר)

לאחר בוקר איטי ורגוע יצאנו, וגם הפעם בשעת חום פחות מומלצת, לגן השלשה הוא הסחנה.

גן השלושה – הסחנה

המקום היה מלא בנופשים מכל שפה ודת, בכל הרכב משפחתי מזוגות ועד חמולות משפחתיות. פנינו לאזור חדש ומוגדר כאיזור ללא מנגלים ואמנם שם לא מצאנו הרבה צל והרבה פחות אנשים. מצאנו את עץ החרוב שהעניק לנו מצילו ומשם ירדנו לנחל להשתכשך וליהנות מהמים הנעימים והנקיים ועם הרבה פחות רעש והמולה שמאפיינים סוף שבוע של יולי-אוגוסט ברוב חלי הסחנה. מסתבר שיש מקומות שקטים ונעימים גם בסחנה רחב הידיים.

הסחנה בצהרי היום (צילום דני בר)

לאחר שיא החום חזרנו למתחם הצימרים שלנו, לצל, לבריכה ולמזגן.

סיכומו של סופ"ש

הנכדות ניצלו כל רגע של טבע ותשומת לב, כולל ביקור בדיר הכבשים והעיזים של ידידינו יריב ורחל, במרחביה.

עיזים בוגרות (צילום דני בר)

היה זה הסופ"ש הכלל משפחתי הראשון מאז הגוזלים פרשו כנפיים מהקן והפכנו למשפחה מרובת משתתפים ולא משפחה של רכב אחד וצימר אחד עם זוג שמחליטים בלעדית. השהות במקום המזמין ורחב ידיים, עם הבריכה הגדולה ומתחם האוכל הגדול הקלו על אינטנסיביות הסופ"ש שדרש מכמה מאיתנו קצב קצת אחר ומקומות קצת פחות מפנקים מהרגיל. מומלץ !!!

פירוט האתרים

כתיבת תגובה