סופר קופיקס סופר זול

רשת המרכולים החדשה של היזמים אבי כץ וגיל אונגר פתחה את הסניף הראשון בו הכל ב-5 שקלים. כ-550 מוצרים כבר על המדפים כאשר רוב הספקים הם לא מהגדולים אלה יצרנים קטנים שלא מצליחים לחדור לרשתות הגדולות והיקרות. אכן, מהפכה צרכנית נוספת

אבי כץ ומדפי הסופר קופיקס (צילום דני בר)
אבי כץ ומדפי הסופר קופיקס (צילום דני בר)

הצורך

ישראל היא מהמדינות המובילות בקרב מדינותOECD  בהשלכת אוכל לאשפה. בנוסף, ספקי מוצרי הצריכה מפתים את הצרכנים לקנות בכמויות גדולות ומיותרות ולשלם מראש עבור הזכות לשמש כמחסן. כשל נוסף בשוק המרכולים הוא סף הכניסה הגבוה ויקר, לספק קטן ומצומצם בתקציבים שאינו יכול לשלם עבור פרסום ברשת, דמי סידור מדפים, הנחות ומבצעים וכו' ונאלץ להשאר מחוץ למגרש של רשתות המזון הגדולות.

קונספט סופר קופיקס

אבי כץ: "השינוי המהותי שהובלנו בקופיקס והתמיכה הציבורית  לה זכינו, עודדו אותנו להוביל מהלך משמעותי ביותר בתחום הצרכני- הקמת הרשת שתשנה את הרגלי הצריכה ותפעל  לטובת הצרכן.  ניתן להרוויח פחות על אותו מוצר, למכור הרבה יותר, להיות הוגן עם הצרכן ובסופו של דבר להרוויח ולהמשיך להתפתח".

הרשת החדשה מציעה קונספט צרכני חדש שיוביל לשינוי  בהרגלי הצריכה של הישראלים: קניה ממוקדת וחכמה של כמויות קטנות וחסכוניות ובמחיר אחיד של 5 שקלים לעסקה (חלק מהמוצרים נמכרים 2 או 3 יחידות ב-5 שקלים). חלק חשוב בקונספט הסופר קופיקס הוא מיקום הסניפים במרכזים עירוניים ונגישים לתושבי ועובדי הסביבה.

בכל סופר יש גם קפה "קופיקס"  שיוצב בכניסה לכל סניף, יעצים את חווית הביקור בסופר ויציע את מגוון המוצרים שבתפריט קופיקס, לקונים ברשת החדשה. "סופר קופיקס" תציע לצרכנים מוצרים איכותיים במחיר אחיד והוגן לצד חוויית קניה פשוטה, מהירה וקלה לתקצוב. סניפי הרשת יוקמו על שטח של 150- 400 מ"ר.

מעט ממגוון המוצרים (צילום דני בר)
מעט ממגוון המוצרים (צילום דני בר)

מוצרים

סופר קופיקס מציעה מוצרים של יצרנים וספקים מהמובילים בשוק (תנובה, טמפו, חוגלה, אוסם) לצד יצרנים קטנים (פוליבה, עדנים, סאסא פק) ומותג פרטי של  הרשת.

מגוון המוצרים ברשת כולל היום כ-550 מוצרים ועתיד להגיע עד ל-700 מוצרים שונים כולל ירקות ופירות טריים ארוזים, מוצרי חלב של תנובה, סלטים מצוננים –מעדני מיקי, פירות וירקות קפואים, אביזרי טיפוח והיגיינה, חומרי ניקוי-סנו חוגלה, תבלינים, חטיפים, מרקים ותבשילים, מוצרי יסוד, משקאות, מוצרי בשר ועוף קפוא, שימורים, משקאות אלכוהול, מוצרי בישול ואפיה, לחמים, כלים חד פעמיים, מוצרי נייר, חיתולים-חוגלה, פסטה, קטניות ועוד.

 
- פרסומת -

 

חלק מהמוצרים הותאמו כך שיוכלו להימכר ב-5 שקלים  תוך שמירת הקונספט של קניה חסכונית ומשתלמת. חוגלה קימברלי תייצר עבור "סופר קופיקס" מארז של 4 גלילי נייר איכותי- לילי, פסטרמה תימכר במארז של 100 גרם, רטבים שונים בגדלים של 250 – 350 גרם, גבינת נפוליאון של תנובה באריזה מוקטנת, בירה גולדסטאר באריזה של 250 סמ"ק, אבקת כביסה באריזה של 1 ק"ג, קרטון חלב ב-800 סמ"ק ועוד- הכל ב- 5 שקלים או 2 ב-5 שקלים.

המגוון במקרר (צילום דני בר)
המגוון במקרר (צילום דני בר)

"סופר קופיקס" יציע גם מוצרים ב"מותג פרטי" וביניהם : קטשופ באריזה של 350 גרם, אקונומיקה בקבוק של 1 ליטר, שוקולד למריחה 400 גרם, מגוון עוגיות במארזים של 150 גרם,  מים מינרלים במארז 3 יחידות של חצי ליטר, פיצוחים באריזות של 150-200 גרם, ירקות קפואים 350 גרם ועוד.

פרישה ארצית

הסניף הראשון נפתח ברחוב הרצל 102 תל אביב, בסמוך לשכונת פלורנטין ובלב אזור תעסוקה ומסחר של רחוב הרצל. בשבועות הקרובים יפתחו עוד 3 סניפים ברח' יגאל אלון תל אביב, שטמפפר פתח תקווה וגם בנווה אמירים הרצליה.

הרשת מתכוונת לפתוח כ-100 סניפים במרכזי הערים ובפריפריה כאשר לאחר לימוד המודל העסקי שבבעלות החברה, יפתחו סניפים נוספים בזכיינות ובסופו של תהליך הרשת תהיה כולה רשת זכיינים בדומה לקפה "קופיקס" שכל 70 הסניפים שלה עברו להיות בזכיינות. כאשר החברה עוסקת בפיתוח וניהול רשתי ולא בצד התפעולי היומיומי המצוי בידי זכיינים.

אבי כץ וגיל אונגר היזמים (צילום דני בר)
אבי כץ וגיל אונגר היזמים (צילום דני בר)

זכיינות

לדברי גיל אונגר ממיסדי ובעלי קופיקס:"קניה שוטפת בסופר קופיקס תחסוך למשפחה מאות שקלים בחודש. בכסף שמתפנה אפשר לממן עוד חוג לילד, זוג נעליים נוסף נסיעה לחו"ל אחת לשנה". עוד סיפר אונגר כי בחירת זכיינים לשתי הרשתות- "קופיקס" ו"סופר קופיקס" נעשית בקפידה ויש זכיינים שבבעלותם מספר סניפים.

לשאלתי כיצד נבחרים הזכיינים ציין אונגר שחלקם מגיעים ע"י היכרות אישית וחלקם דרך המרכז לקידום זכיינות בישראל העוזר בבחירת הזכיינים המתאימים ביותר.

להערכתו תוך מספר חודשים יחלו לפתוח סניפי סופר קופיקס בזכיינות ברחבי הארץ וזאת בנוסף להגעה לכמות של 100 סניפי קופיקס הצפויים להיות עד סוף השנה ובמקביל להתפתחות של החברה עם ההנפקת זכויות לציבור המתוכננת בעתיד הקרוב.

כתיבת תגובה