משקפי סקי למטייל

ענף הגלישה והסקי צובר תאוצה משמעותית בשנים האחרונות, בעיקר היות ומחירי השהייה והגלישה במסלולים ירדו משמעותית, מה שהפך את הספורט לנגיש עבור יותר אנשים. עם זאת, מעבר לעלות האירוח באתרי הסקי, והגלישה במסלולים, יש צורך בציוד מיגון, כמו גם ציוד הגנה מפני הקור ומזג האוויר.

אזור סקי וקרחון בשוויץ (צילום דני בר)

אחד מפריטי הציוד אשר נוטים להשאר לסוף, ולפעמים אפילו להשכח, הם משקפי סקי. העניין הוא שמשקפי סקי טובים יעשו את ההבדל בין חוויה מהנה, לבין צורך להתמודד עם סינוור משמעותי לאורך יום שלם, או עם אביזר לא נוח על הפנים, שיהווה קושי ויאפיל על כל החוויה.

אז איך נבחר משקפי סקי איכותיים וטובים? הנה קודם על כמה עצות טובות לגבי בחירת משקפי סקי שיתאימו לכם:

נוחות במקום הראשון – תמיד כדאי למדוד את כל זוג משקפי סקי שאתם מתכוונים לרכוש, עדיף אפילו למדוד אותם על הקסדה (קחו איתכם את הקסדה), זכרו שככל הנראה תבלו יום שלם עם המשקפיים על הפנים, חשוב מאד שיהיה לכם נוח. אם אתם זקוקים למשקפי ראיה – חשוב לשים לב גם לכך שהגוגלס יתאימו מעל למשקפים.

צבע – ישנם מספר צבעים לעדשות, אשר לכל אחד מהם תכונות שונות, דעו לבחור את הצבע המתאים לכם.

*** העדשות הצהובות מבהירות מאוד את שדה הראיה ומסייעות לקבל ניגודיות של השלג בתנאי מזג אוויר אפרוריים, במזג אוויר בהיר הם יספקו פחות הגנה מסינוור.

*** עדשות כתומות או ברונזה הן העדשות הפופולריות ביותר והן מיועדות לרוב סוגי מזג האוויר המאפיין גלישה, החל מימים יפים עם המון שמש וכלה בערפל או שלג .

 
- פרסומת -

 

*** עדשות כחולות הן הנפוצות פחות, עם זאת מסתבר שזהו הצבע היעיל ביותר לתנאי סנוור ושמש.

*** עדשות אפורות בעיקרון לא עושות דבר מלבד סימולציה של גלישה בלי משקפיים במזג אוויר אפור, ופחות מומלצות באופן כללי.

עדשה חיצונית נגד שריטות – אמנם מדובר במיתוס, שכן אין באמת דבר כזה, אך המותגים המבטיחים זאת הם בדרך כלל עמידים יותר לשריטות.

נגד אדים – בדרך כלל מדובר במשקפי סקי בעלות זיגוג כפול, אך לעיתים מדובר בציפוי Anti-fog, באופן כללי עדיף לבחור במשקפי סקי בעלי זיגוג כפול.

עדשות פולריות הן האיכותיות והיקרות, הן מסננות בצורה הטובה ביותר, ומאפשרות גם ראיה מצוינת דרכן. עם זאת, השקעה בעדשות פולריות שווה רק אם יש לכם תקציב לכך, רוב המותגים מספקים עדשות מצוינות ואיכותיות גם ללא הקיטוב (פולריות).

כתיבת תגובה