מקומות לטיולים בצפון עם ילדים

גפן עמוסה לפני הבציר ברמת הגולן (צילום דני בר)

מדינת ישראל – מהצפון ועד הדרום מספקת ומציעה אינספור מסלולים, אתרים ואטרקציות לבילוי או ביקור. אפשר לנסוע ליום אחד או יותר, לנסוע לבד או עם משפחה, עם ילדים קטנים או בוגרים או לשלב כמה מסלולים בעלי אופי שונה זה מזה. כאשר מתכננים חופשה משפחתית עם ילדים חשוב מאד לבחור את המקומות שהכי יתאימו הן לדרגת ההתפתחות המוטורית שלהם והן לתחומי העניין שלהם. כך בטוח יהיה הטיול מוצלח, מהנה וכזה שתמיד יהיה נעים להיזכר בו.

מסלולי טיול בטבע בצפון הארץ

אין כמו אזורי צפון הארץ. הגליל, רמת הגולן, הכרמל והאזורים סביב הכנרת מציעים שילובים ייחודיים של מזג אוויר נפלא רוב ימות השנה ושלל מסלולים בנופים עוצרי נשימה. בכל אזור אפשר למצוא שמורת טבע, חלקות דשא ויערות לטיול, רכיבה על אופניים או פיקניק משפחתי, לאורך השנה אפשר להתרשם וליהנות מפריחה של צמחים או מיני פרחים שונים ודרך כל צעד ושעל ללמוד דברים חדשים על המדינה והאזור הגאוגרפי של המזרח התיכון כולו. מסלולי נחלים מומלצים הן הבניאס והדן, המג'רסה וכמובן מסלולי ירידה מהר הכרמל.

אתרים ומוזיאונים

גם מאלה יש לא מעט באזור הצפון. מכיוון שצפונה של הארץ לקח חלק במלחמות ובסיפורים רבים הקשורים להקמת המדינה – הרי שבאתרים רבים מונצחים הסיפורים וכדאי לכל משפחה לבקר ולהכיר מקרוב את דרך הקמת המדינה. בנוסף, הטבע המאפיין את צפון המדינה עשיר, מעניין ומגוון ויש הרבה מה ללמוד על החי והצומח שנתקלים בהם בכל פינה. אגמון החולה, כנסיות לרוב (בעיקר בחלק הצפוני של הכנרת), בתי קברות קדושים או אתרי מורשת שנשמרים כבר עשרות שנים. מכל אלה אפשר ללמוד רבות ולצאת נשכרים.

אטרקציות ופעילויות

מכיוון שהצפון משופע באזורי אקלים שונים ותנאים גאוגרפיים וגאולוגיים ייחודיים – אפשר לנצל את כל אלה עבור אטרקציות שאי אפשר ליהנות מהן בשום מקום אחר – רכיבה על סוסים אל מול נופי הכנרת, פעילות מים או כמו שיט או קייאקים בנהר הירדן השוצף, ביקור בבתי ארזיה או במטעים אינסופיים – הילדים ייהנו בכל אחת מהפעילויות ויישארו להם זיכרונות וחוויות שייזכרו למשך הרבה מאד שנים.

מלונות ומקומות לינה

מי שמגיע מהמרכז או מדרום הארץ יכול ללון עם הילדים ובני המשפחה באחד מבתי האירוח הרבים הפזורים בכל עיר, יישוב, כפר או קיבוץ בצפון הארץ. אפשרויות לינה רבות עומדות לרשותם של המטיילים וגם אותן אפשר להתאים לאופי הטיול וההעדפות של המשפחה.

הוספת תגובה