טיולי אהבה ואוכל בתל אביב יפו

טיולים וארועים בט"ו באב גם בת"א וחולון ||| נמל ת"א גם אתר טיולים ולא רק לבילוי גסטרונומי ||| גם מלון Port And Blue TLV Boutique Suites Hotel שווה ||| פרטים וחוויות בהמשך <<<

ט"ו באב עם ארועים מגניבים בת"א וחולון

היקב ההסטורי של מקוה ישראל (צילום דני בר)
היקב ההסטורי של מקוה ישראל (צילום דני בר)

יום חמישי השנה הוא חג האהבה- ט"ו באב. לכבוד כך שלל ארועים במקומות מפתיעים שעוברים לידם כמה פעמים בשבוע ולא יודעים ששם יש סיפור וגם אהבה.

המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל, בשיתוף עם עיריות תל־אביב-יפו וחולון, תקיים זו השנה השישית את אירועי "אהבה בעיר הגדולה" לרגל ט"ו באב, במסגרתם יתקיימו במיטב המוזיאונים ואתרי המורשת באזור ת"א-יפו וחולון חגיגות תרבות ייחודיות בטעם של פעם.

מוזיאון חוסמסה חולון - בית באוהאוס ומורשת עצמאות ישראל (צילום דני בר)
מוזיאון חוסמסה חולון – בית באוהאוס ומורשת עצמאות ישראל (צילום דני בר)
 • מוזיאון חוסמסה יד ל"הגנה"  – "ערב חברים אצל זליג ופרידה" – עם אורחים מהסביבה כמו הגנן, אדריכל המבנה, מלווה שיירות ועוד. בערב יוגש כיבוד קל מעשי ידיה של פרידה. בשעה 19:00. מחיר כרטיס: 20 ₪. בהרשמה מראש. רחוב דוד אלעזר 53 חולון. 03-5050425.
 • מרכז מבקרים שרונה- הקריה- "מַיִם רַבִּים, לֹא יוּכְלוּ לְכַבּוֹת אֶת-הָאַהֲבָה…" – סיור חווייתי בין בתי כורכר וגגות רעפים אדומים בעקבות אהבות אפופות מסתורין. הסיור כולל כניסה למוזיאון ולמנהרה הטמפלרית ומתקיים בשיתוף שחקני "עסקי במה״ – סיורים תיאטרליים. בשעה 19:00. מחיר כרטיס: 70 ₪.  לאזרח ותיק ולמחזיקי כרטיס דיגיתל 60 ₪. בהרשמה מראש. מרכז המבקרים שרונה-הקריה 03-6049634 / 03-6048434.

  אולם הכרזת העצמאות בתל אביב (צילום דני בר)
  אולם הכרזת העצמאות בתל אביב (צילום דני בר)
 • בית העצמאות- "להרוג את מר פוגל – ערב של מסתורין ואהבה בתל אביב הקטנה" – משפחות המייסדים של תל אביב מתכנסות למופע של הזמרת האגדית ברכה צפירה בביתו של מאיר דיזנגוף, בגלריה הראשית של מוזיאון האמנות. עם תחילת המופע נרצח מר פוגל, כל הנוכחים עצורים וכולם חשודים. דרך סיפורי האהבה של מייסדי העיר ננסה לפענח את הרצח. בשיתוף תיאטרון ליר. בשעה 19:30. מחיר כרטיס: 50 ₪. לחברי דיגיתל 1+1. בהרשמה מראש. שדרות רוטשילד 16, תל אביב. 03-5106426.
 • מרכז מבקרים מקוה ישראל- ערב "סיפורים ומנגינות" – עם איש הסיפורים שוקה דינור, המוכר לנו מפינתו "זיקוקין דינור" בתכניתו של שמעון פרנס בגלי צה"ל, ואנה גברילוב אמנית חליל צד. בערב ישולבו סיפורים ומנגינות שמכולם עולה האנושיות שבנו ואהבת האדם, אישה ואיש. ערב שישאיר אתכם עם חומר למחשבה. הערב מתחיל בסיור באתרים הנפלאים של מקוה ישראל בהדרכתה של אביבה שוורץ. בשעה 19:00. מחיר כרטיס: 80 ₪. בהרשמה מראש. בית הספר החקלאי מקוה ישראל. 03-5030489.
 • בית יוסף באו- "אהבה עברית" – משוררים קוראים שירים בהשראת ספור חייהם הסודי של זוג האוהבים רבקה ויוסף באו. את הערב יפתח ח"כ אכרם חסון בדברים על האהבה כערך אנושי. בהשתתפות צלילה והדסה באו, הרצל ובלפור חקק. נגינה ושירה: צלילה והדסה באו, שושיה בארי דותן. בשעה 19:00. מחיר כרטיס: 40 ₪. בהרשמה מראש. רחוב ברדיצ'בסקי 9 (פינת "הבימה") תל אביב. 054-4212730/ 054-4301499.
 • מוזיאון נחום גוטמן– בבית הסופרים ההיסטורי בשכונת נווה צדק עבדו, חיו ואהבו הסופרת והעורכת דבורה בארון ובעלה העורך יוסף אהרונוביץ'. יחד עם הסופר י"ח ברנר הפעילו את מערכת "הפועל הצעיר". במקום מוצגות עבודותיו של נחום גוטמן ותערוכת איורים של המאייר הבינלאומי המחונן יזהר כהן המקשר בין הרגש למחשבה, ובין השגרה לאהבה. בין השעות 10:00-16:00. מחיר כרטיס: 24 ₪ לגמלאים ולסטודנטים 12 ₪. למחזיקי דיגיתל 18 ₪. רחוב שמעון רוקח 21 נווה צדק, תל אביב.
 • בית בן-גוריון- "הנערה במרפסת ממול" – מופע בשילוב שירים אודות מסעה של הסופרת נאוה מקמל עתיר אל ספרה "הנערה במרפסת ממול". סאגה משפחתית מרגשת על רקע תל אביב של תחילת המאה הקודמת. סיפור על אהבה שאיחרה את המועד, סודות שהוצפנו בתל אביב הקטנה ואנשים שלא ידעו לסלוח. קלידים: עופר כץ, שירה: ורדה גולדברגר. בשעה 20:00. סיורים מודרכים יתקיימו בהרשמה מראש, בשעה 19:00, 19:30. מחיר כרטיס: 70 ₪. למחזיקי דיגיתל וכרטיס מורשת: 55 ₪. בהרשמה מראש. שדרות בן-גוריון 17, תל אביב. 03-5221010.
 • מוזיאון האצ"ל בתש"ח- "מר בגין" – הצגה בשילוב מולטימדיה בכיכובו של דני שטג, ובה מנחם בגין מספר באינטימיות לאשתו ואהבת נעוריו עליזה על מסע חייו; מתקופת נערותו כמנהיג בית"ר, הפיקוד על האצ"ל, יו"ר האופוזיציה ועד כהונתו כראש הממשלה של מדינת ישראל. בשעה 18:30. מחיר כרטיס: 30 ₪. בהרשמה מראש. 03-5177180, 03-5172044. רחוב נחום גולדמן 2, טיילת תל אביב-יפו.

אני העץ המיוחד של מקוה ישראל (צילום דני בר)

אני העץ המיוחד של מקוה ישראל (צילום דני בר)

 • מוזיאון לח"י- "אהבה בין השורות" – בין שורות המילים המסודרות במכתב זו אחר זו כשרשרת פנינים, חבויים- כינויי אהבה, סודות, לבטים, תקוות וחלומות, סיפורים מרגשים בין גבר לאישה, בין לוחם לחברו ואהבה עצומה לארץ, לאדמה, תקווה וחלום על מדינה חופשית. חוויה תיאטרלית ייחודית ובה שחקני תיאטרון הכרכרה ינערו מאבק את דפי המכתבים ויאירו באור חדש את הדמויות שחשבנו שהכרנו. הצגה ראשונה בשעה 19:00, הצגה שנייה בשעה 21:00. מחיר כרטיס: 30 ₪. בהרשמה מראש. רחוב שטרן 8, שכונת פלורנטין. 03-6820288 / 03-6837582.
 • מוזיאון ז'בוטינסקי- "אשירה לך, תל-אביב" – ערב של קריאה, זמר, יין וכיף עם שירי אהבה של משורר בית"ר שלמה סקולסקי לעיר העברית הראשונה. בהשתתפות הזמרת נגה אשד, הקריין דן כנר, ובהנחיית יוסי אחימאייר. בשעה 19.00. מחיר כרטיס: 30 ₪. בהרשמה מראש. רחוב המלך ג'ורג' 38, קומה א', תל אביב. 03-5287320, שלוחה 4.
 • בית הפלמ"ח- "הפלמ"ח והקיבוץ – סיפור אהבה" – הערב יכלול הרצאה של פרופסור אלון קדיש על "הפרה והעגל" – הפלמ"ח והקיבוץ, ומופע של להקת פינה בעמק בניהולו המוזיקלי של אורי קריב בשירי ארץ ישראל. בתאריך 17.08.2016 יום רביעי, שעה 19:00. מחיר כרטיס: 40 ₪. חיים לבנון 10, רמת-אביב.

מידע נוסף על האירועים, כתובות האתרים וטלפונים להזמנת כרטיסים לאירועים השונים- באתר המועצה לשימור אתרי מורשת בתל אביב <<<  ובטל': 03-5086620

"היה זה בחצות הליל בחולות"- סיור בעקבות האהבות של תל אביב הקטנה

המרכז להכרת תל אביב במגדל שלום, עורך בשבת, 20.8 בשעה 18:30 סיור בעקבות האהבה. בחג האהבה היהודי, יצא המרכז להכרת תל אביב במגדל שלום בסיור מיוחד בעקבות סיפורי האהבות  הראשונות של השכונה החדשה,  שריכזה משפחות רבות אבל גם צעירים חדורי חזון ושטופי הורמונים. כך נולדו גומות האהבה הראשונות בחולות, משולש רומנטי בין תלמידי הגימנסיה, אך גם גבר הנשוי לשתי נשים ואפילו ניסיון האונס הראשון.

מדריך יוסי גולדברג. מחיר הסיור 40 ש"ח למשתתף, הרשמה במשרד 03-5100337

בקולנוע הפתוח על הגג של עזריאלי – הקרנת טרום בכורה "להתאהב מעל לראש"

בט"ו באב, יום שישי 19 באוגוסט, שתי הקרנות מיוחדות. בילוי אולטימטיבי זוגי לט"ו באב, קומדיה רומנטית, להתאהב מעל לראש בכיכובו של זוכה האוסקר ז'אן דוז'רדן, בהקרנת טרום בכורה ב-Rooftop Cinema   על הגג של עזריאלי, חג האהבה, בריזה נעימה, בר משקאות וסרט רומנטי שיחממם לכם את הלב.

ז'אן דוז'רדן זוכה פרס האוסקר (על תפקידו הראשי בסרט "הארטיסט") והכוכבת העולה וירז'יני אפירה בקומדיה הרומנטית של לורן טיראר "להתאהב מעל לראש".

 
- פרסומת -

 

https://youtu.be/VtRyZvkAclI

דרמה-קומית רומנטית על איש קטן המתאהב באישה גדולה…הסרט זכה להצלחה גדולה בצרפת ונמכר לכל העולם. הוא יעלה לאקרנים במהלך השנה הקרובה ועתה זו הזדמנות להתאהב בדמויות שעל המסך, לגלות את האהבה לאורו של הירח המלא, ולדעת שפעמים רבות האהבה מנצחת. שעה וחצי של רומנטיקה וקומדיה לנופיה המיוחדים של העיר מרסיי.

ליל האהבה בט"ו באב – ב- Rooftop Cinema גלובוס מקס עזריאלי, קניון עזריאלי תל אביב, דרך מנחם בגין 132, קומה 3. יום שישי 19/8 שתי הקרנות בשעה  20:15 ובשעה 22:15. הסרט מופץ בישראל על ידי סרטי נחשון.

קונספט הטיולים החדש של מלון Port And Blue TLV Boutique Suites Hotel

חדר Port And Blue (צילום דניאלה שטרן)
חדר Port And Blue (צילום דניאלה שטרן)

לאחר סופ"ש האהבה הקרוב, נוכל להמשיך ולטייל בזכות קונספט הטיול החדש של מלון פורט אנד בלו ת"א שמציע לאורחיו יום סיור אטרקטיבי המספר את סיפור לידתו של נמל ת"א. מלון הבוטיק  Port And Blue TLV Boutique Suites Hotel הסמוך לנמל ת"א, מציע סיור חווייתי חדש בנמל תל אביב כחלק מחוויית אירוח שלמה וחשיבה אחרת בנוף תל אביבי שורשי הסובב את המלון.

המלון, שהושק בחודש מאי האחרון בהשקעה של למעלה מ-20 מיליון שקלים, ממוקם במרחק פסיעה מנמל תל אביב, מרכז הבילויים השוקק של תל אביב, וכן בסמוך לפארק הירקון ,חוף מציצים המיתולוגי. במלון 5 סוגי חדרים:

 • חדרי דה לקס זוגיים – 24 חדרי דה לקס זוגיים בני  23-26 מ"ר, המעוצבים בסגנון מודרני אורבני יוקרתי.
 • סוויטות ג'וניור –  6 סוויטות ג'וניור מרווחות בנות 32 מ"ר כל אחת. חללי הסוויטה מעוצבים בקפידה, ומשלבים בין צבעי האדמה והים.
 • סוויטה דה לקס – 44  סוויטות הדה לקס בנות 33-39 מ"ר. אלו, מעוצבים בסגנון קלאסי מודרני עם נגיעות אורבניות.
 • סוויטות פרימיום – 2 סוויטות פרימיום מרווחות במיוחד בשטח של 55 מ"ר כל אחת, הכוללות חדרי שינה גדולים וסלון מרוהט בעיצוב חדשני עם נגיעות קלאסיות מודרניות. לסוויטות מרפסות מרווחות בנות 30-40 מ"ר המאובזרות ברהיטי גינה ומיטות שיזוף ומשקיפות אל נופי העיר תל-אביב.
 • סוויטה נשיאותית – סוויטה נשיאותית בשטח של 68 מ״ר. מאופיינת בעיצוב חדשני ונועז, בעלת 2 חדרי שינה וסלון אירוח גדול ומעוצב בריהוט במראה צעיר, וכן מרפסת המקיפה את הסוויטה משלושה כיוונים עם נוף לעיר, לנמל תל אביב וחוף הים.

במלון חדרים המותאמים לאורחים עם מוגבלות, בהן דלתות רחבות, מקלחות מרווחות עם מנעדי יד ושירותים מותאמים. לאנשים עם מוגבלות תתאפשר חניה צמודה למלון, ללא תשלום. לילה לזוג כולל סיור לינה וארוחת בוקר החל מ- 1390 שקלים.

הסיור החוויתי של פורט אנד בלו

סיור בשוק הנמל תל אביב (צילום דני בר)
סיור בשוק הנמל תל אביב (צילום דני בר)

הסיור גובש כחלק מהמגמה שמובילה מנכ"לית המלון, הילה שוורץ זמיר, לשלב את הסביבה המקיפה את המלון – סביבת עסקים ענפה, לצד אטרקציות תרבותיות וקולינאריות, כחלק מחוויית האירוח אותה הוא מציע. הסיור החווייתי, בשיתוף חברת הסיורים המובילה "התרבוש", משלב אלמנטים שורשיים בסיפורה של תל אביב, ומספר את סיפור לידתו וצמיחתו של נמל תל אביב למרכז עסקים ואטרקציות מוביל וייחודי מסוגו.

במהלך הסיור יושם דגש על המקומות הבאים:

 • תצפית על נמל ת"א ועל פארק הירקון מתוך מרפסת סוויטת המלון היוקרתית המשקיפה על נוף נמל ת"א ועל חופיה המרהיבים של העיר.
 • גלרייתArt Market , שם מוצגות עבודות אמנות של אמנים ישראלים יידועי שם.Art Market הינה מתחם ייחודי וחדשני הממוקם בנמל ת"א, המציע חווית רכישת אמנות נגישה איכותית ומגוונת. הגלריה הינה חלק מקבוצת ברונו, ששורשיה לפני למעלה ממאה שנים בגלריה ובית-המלאכה למסגור של מרקו (מרדכי) אברמוביץ באירופה. חלל התצוגה ב-Art Market  הוא חלל תצוגה רחב ידיים, ססגוני מאוד ומעניק תחושה של ביקור בסוהו הניו-יורקי. מבין היצירות המוצגות בחלל ניתן למנות פסלים, ציורי שמן ואקריליק על בד, אלומיניום ועוד, רובן מאופיינות בקו ססגוני עז.
 • "שוק האיכרים" בנמל, שם נחווה טעימות קולינריות משובחות איכותיות תוצרת הארץ.  "שוק האיכרים" של תל אביב" הוקם בשנת 2008 ביוזמתן של השפית ועיתונאית האוכל שיר הלפרן והגסטרונומית ועיתונאית האוכל מיכל אנסקי. סיור הטעימות הקולינרי בשוק הנמל יכלול מפגש עם שפית וביקור בדוכנים של משק רבינוביץ' ממושב צופית, בו האורחים יחשפו לתוצרת המיוחדת של המשק ויטעמו ממנה גזרים צבעוניים, תפוחי אדומה ובטטות סגולות, לבנות, פירות יער, אבטיח צהוב וכתום וחומרי גלם עונתיים מיוחדים אחרים, טעימות בחנות הגבינות "לה פרומז'רי", בה ניתן למצוא גבינות מכל העולם, דוכן "ארץ ערבה ונגב" המציע יותר מתריסר סוגי עגבניות שונים מהערבה, טעימות של פירות יבשים, חלבה ותמרים בדוכן "הקולה", טעימות בחנות "אנשי הזית" וסקירה חווייתית אודות סוגי פטריות שונים בדוכן "פורטבלו חקלאות גורמה".

הסיור ישלב קטעים מוזיקליים מתוך יצירתו של אריק אינשטיין, אשר סיפור חייו משולב בנוף התל אביבי של נמל ת"א וחוף מציצים.

מלון "פורט אנד בלו" Port and Blue TLV Boutique Suites Hotel צידון 1, תל-אביב. פרטים באתר המלון <<< ובטל': 03-6277070

כתיבת תגובה