חדשות השבוע בתרבות, אמנות ותיירות

שלל אירועים ברחבי הארץ ||| סרטים ותכניות TV חדשות ||| הקאמרי ובת שבע ||| טיסות חדשות וטיפים למטיילים ||| ספרים, טיולים ואתרים ||| להמשך הידיעות וההצעות <<<

ארועים ופסטיבלים

ליל המדענים האוניברסיטה הפתוחה (צילום: עודד קרני)

קמפוס האוניברסיטה הפתוחה עם ליל המדענים חמישי, 6 בספטמבר 2018 בשעות 22:00-16:00

מתעניינים בחקר המוח במאה ה-21? סקרנים מהם סודות הקנביס הרפואי? מחפשים חינוך אלטרנטיבי בישראל? כל התשובות נמצאות בליל המדענים באוניברסיטה הפתוחה ברעננה. וגם חדרי בריחה וירטואליים , תערוכת חידושים והמצאות ישראליות, משחקים של פעם, כתב עברי קדום, מופע מרכזי – המופע של קרקס פנגיאה, קיר מחשבות לרגל 70 שנה למדינת ישראל- שם יוכלו הילדים לכתוב, לצייר ולברך את המדינה, מעבדה לזיהוי פלילי, הקרנה מחזורית של הסרט "הכוכבים של שלומי" ועוד…

"ליל המדענים" הוא חגיגת מדע המתקיימת מדי שנה ברחבי אירופה ובישראל מאז שנת 2007 בחסות האיחוד האירופי ומשרד המדע, הטכנולוגיה והחלל. במסגרת הערב נפתחים שערי האוניברסיטאות ברחבי הארץ לציבור הרחב, ללא תשלום, והקהל מוזמן ליהנות משלל פעילויות, התנסויות ומפגשים עם מדענים ומדעניות.

בליל המדענים יתקיימו ברחבי הקמפוס הרצאות בנושא: ישראל – עבר, הווה, עתיד

 • ייצוג נשים על שטרות כסף – ד"ר צדוק עלון, בנק ישראל
 • מה הסודות של הקנביס? – ד"ר נירית ברנשטיין, מינהל המחקר החקלאי – מרכז וולקני
 • 35 שנות פעילות ישראלית בחלל – מר דניאל ברוק, סמנכ"ל לפיתוח עסקי בחברת SpacePharma

הרצאות בסגנון TED

חינוך אלטרנטיבי בישראל – גב' נהאייה עווידה-יחיא, המחלקה לחינוך ולפסיכולוגיה, האוניברסיטה הפתוחה

האקסודוס שלי – גב' רווית ישראל, מנהלת מוקדי הלימודים האקדמיים, האוניברסיטה הפתוחה

ארכיאולוגיה של מטה וארכיאולוגיה של מעלה: יחס החברה הדתית לארכיאולוגיה בשנים 1967-1948

ד"ר חיה כץ, המחלקה להיסטוריה, פילוסופיה ומדעי היהדות, האוניברסיטה הפתוחה

עיתונים לקטנים: שבעים שנה של עיתונות ילדים ונוער ישראלית – ד"ר רימה שיכמנטר, המחלקה לספרות, ללשון ולאמנויות, האוניברסיטה הפתוחה

אישה מן היישוב – איטה ילין בין דימוי למציאות – ד"ר רוני באר מרקס, המחלקה להיסטוריה, פילוסופיה ומדעי היהדות, האוניברסיטה הפתוחה

חקר המוח במאה ה-21- ד"ר רביד דורון, המחלקה לחינוך ולפסיכולוגיה, האוניברסיטה הפתוחה

ההשתתפות ללא תשלום על בסיס הרשמה מראש!

ליל המדענים באוניברסיטה הפתוחה >>> ובטל':3337 *

להקת בלט ירושלים עם כנר על הגג

בלט ירושלים מופע כנר על הגג (צילום לאוניד חרומצ'נקו SBPR)

להקת הבלט ירושלים בניהולה האמנותי של נדיה טימופייבה חוגגת עשור להקמתה בבכורה עולמית של המופע הסוחף על פי "טוביה החולב" מאת שלום עליכם ומוסיקה: ג'ורג' גרשווין, לאונרד ברנשטיין, אלפרד שניטקה בשילוב קטעי הפסקול מהסרט  "כנר על הגג" (ארה"ב, 1971)

כנר על הגג הוא מטאפורה יפה שהפכה לכינויו הבלתי רשמי של סיפורו של שלום עליכם על טוביה החולב ושבע בנותיו. ראשיתו בשנות ה-70 של המאה הקודמת, במחזמר "כנר על הגג" והסרט ההוליוודי שהופק בעקבותיו, על-פי הסיפור המרגש "טוביה החולב". מקור השם "כנר על הגג" בסדרת ציורים בשם זה שצייר מארק שאגאל, ובהם תואר ביתו בוויטבסק בתקופת האימפריה הרוסית הצארית. לפי מארק שאגאל, הכנר  מסמל את האופי האוניברסלי של היצירתיות, ומרמז על המדיום שדרכו עובר המסר האלוהי. על פי המסורת היהודית העממית, הכנר היה תמיד דמות בולטת וחלק בלתי נפרד מטקסי לידת ילד, חתונה או הלוויה. צליל הכינור כמוהו כנשמתו של היהודי, וההליכה על הגג מסמלת את ההליכה על הקצה והצורך בשמירה על איזון ושיווי משקל. במצב זה של הליכה על הגג הנגינה קשה ומסוכנת ביותר.

במופע החדש "כנר על הגג"  מאת הכוריאוגרף איגור מנשיקוב, הכנר אינו רק מטאפורה, אלא אחת הדמויות המרכזיות שמשקפת ומעצימה את רגשות המשתתפים. מעצבת הבמה פולינה אדמוב השתתפה עם הכוריאוגרף בעיבוד העכשווי של הסיפור המפורסם. הבלט החדש מתרכז ב-13 דמויות מהסיפור המקורי של שלום עליכם: טוביה החולב, חמש בנותיו: צייטל, הודל, חווה, שפרינצה ובילקה, ואהובי ליבן  – החייט, פרצ'ק הסטודנט המפכן, פיידקה הרוסי ועוד. כמו כן מופיעים גם ינטה השדכנית, הקצב האלמן והכנר– החוט המקשר בין כולם.

מופע העשור של להקת בלט ירושלים נוצר בשפה ניאו-קלאסית עכשווית על-פי מוזיקה מאת שלושה מלחינים יהודים ידועים בתולדות המוזיקה של המאה ה-20: ג'ורג' גרשווין, לאונרד ברנשטיין ואלפרד שניטקה, בשילוב קטעי פסקול מהסרט "כנר על הגג" (ארה"ב, 1971). בכורה עולמית של מופע "כנר על הגג" – מועדי ההופעות:

 • מוצ"ש 15.9.18 שעה 21:00 תיאטרון ירושלים. להזמנות לירושלים כנסו לאתר או בקופה בטל' 02-5605755
 • יום רביעי 17.10.18 שעה 21:00  פסטיבל "תל אביב דאנס", מרכז סוזן דלל. להזמנות לתל אביב כנסו לאתר או בקופה בטל'  03-5105656

Tanztheater Wuppertal של פינה באוש עם מופע הפתיחה של סדרת המחול 2018-2019

להקת המחול של היוצרת האגדית פינה באוש חוזרת לארץ לאחר21 שנים בהן לא הופיעה על הבמות בארץ, ותציג את אחת מיצירות המופת של היוצרת הגדולה "מזורקה פוגו". השנה מציינת הלהקה את עונתה ה- 44. כבר מראשית הדרך בלטה יצירתה של פינה באוש בגישה חדשה, פראית, חכמה, יצירתית ומתפרצת בשילוב מסירות רבה ותשוקה למחול.

היצירה נוצרה בשיתוף התערוכה הבינלאומית בליסבון אקספו, ומשתתפים בה כ- 30 רקדנים. באוש הרכיבה פסקול מיוחד המלווה את היצירה משירי פאדו בביצוע מי שנחשבת למלכת הזמר הפורטוגלי אמיליה רודריגז, וגם סמבה ברזילאית ובוסה נובה, ועד למוזיקת ג'אז מאת דיוק אלינגטון ובן וובסטר והזמרת ליסה אקדל, ומוזיקה קלאסית בביצוע רביעיית בלנסקו והכנר גדעון קרמר ועוד. שעתיים וחצי של תיאטרון מחול משובח, מרהיב ומלא דמיון פרי רוחה של היוצרת הגדולה. היצירה הוצגה בכל רחבי העולם: ליסבון, ברלין, וופרטל, פריז, ברצלונה, סידני, סן פאולו, הונג קונג, ניו יורק, לונדון, מוסקבה ועוד.

מזורקה פוגו מאת פינה באוש Masurca Fogo by Pina Bausch,כוריאוגרפיה: פינה באוש  Pina Bausch, עיצוב במה: פיטר פבסט  Peter Pabst. כל ההופעות בבית האופרה על שם שלמה להט צ'יץ'.

 • יום חמישי 4/10 בשעה 20:00
 • יום שישי 5/10 בשעה 13:00
 • מוצאי שבת 6/10 בשעה 20:00
 • יום ראשון 7/10 בשעה 20:00

משך המופע שעתיים וחצי כולל הפסקה

כרטיסים בקופת האופרה <<< או בטלפון 03-6927777

בלט בוריס אייפמן עם צ'ייקובסקי: בעד ונגד והמלט הרוסי

להקת הבלט בוריס אייפמן מגיעה לישראל שוב. זהו ביקורה ה- 14 של הלהקה בארץ מאז 1999. במהלך השנים צברה לה הלהקה בישראל עשרות אלפי מעריצים הבאים לראות את מופעיה השונים שוב ושוב. את היצירות האפיות, ערב של בלט המספר סיפור עלילה דרמטית, באמצעים בימתיים עשירים ובעיקר עם כוריאוגרפיה רבת דמיון ורקדנים מן השורה הראשונה. בביקור הפעם תציג הלהקה שתי יצירות בגרסאות מודרניות חדשות, שלושה מופעים של "צ'ייקובסקי, בעד ונגד" החל מתאריך 22 באוקטובר וארבעה מופעים של "המלט הרוסי" החל מתאריך 25 באוקטובר, סך הכל שבעה מופעים.

ההופעות במסגרת סדרת המחול של האופרה הישראלית תל אביב.

היצירה מתחילה מן הסוף, כשצ'ייקובסקי על ערש דווי הזיות תוקפות אותו. משפחתו מנסה להקל על ייסוריו, ותמונות מעברו עולות במחשבתו. המלחין הצעיר בודד בסנט פטרסבורג, פון מק הופכת לפטרונית שלו, הוא פוגש את אנטוניה מיליוקובה, הספקות מייסרות אותו. הגורל, האלטר אגו שלו מלא התשוקה פועל לצידו. הוא מקביל לכמה מן הדמויות המופיעות בבלטים הגדולים. שילוב של מלאך מושע ושד מרושע. רק בעולם החלומות הוא מוצא ישועה, האלטר אגו מופיע בדמות רוטברד, הקוסם המרושע מאגם הברבורים וחלומותיו של צ'ייקובסקי מתמלאים בברבורות עדינות אבל המשיכה היא דווקא אל הנסיך.

הוא יוצר את "מפצח האגוזים". גיבוריו נאבקים ברוע כדי להגיע לאושר. והוא נותר בבדידותו, לחץ חברתי גורם לו להינשא למיל וקובה. אבל למרות ניסיונותיו להיות "רגיל", יצריו ונטיות המינית ההומוסקסואלית מייסרים אותו, חברתית ודתית. זו גרסה מודרנית ליצירה משנת 1999. תוך שימוש באמצעים הטכנולוגיים החדשים יצר אייפמן גרסה חדשה, עדכנית ומרגשת לסיפור. המספר מספר פרק בהיסטוריה הרוסית ומציג את מאבקי הכוחות בין הצאר פאבל הראשון לאמו יקטרינה.

צ'ייקובסקי, בעד ונגד: יום ב׳ 22.10.18 20:00, יום ג' 23.10.18 20:00, יום ד' 24.10.18 16:00

להזמנת כרטיסים לצ'ייקובסקי, בעד ונגד כנסו לאתר האופרה הישראלית

המלט הרוסי: יום ה׳ 25.10.18 20:00, יום ו' 26.10.18 13:00 ובשעה 21:00 , מוצ״ש 27.10.18 20:00

להזמנת כרטיסים להמלט הרוסי כנסו לאתר האופרה הישראלית

כל המופעים בבית האופרה על שם שלמה להט (צ'יץ'). הפקה בישראל: ש. צמח בע"מ. יואב צמח. אורי עופר.

קולנוע וטלויזיה

עמוס גיתאי עם שני סרטים חדשים במסגרת הרשמית של פסטיבל ונציה 2018 

הסרט "רכבת קלה בירושלים" יוקרן בבכורה עולמית במסגרת הרשמית של פסטיבל ונציה. הסרט הוא אוסף של אפיזודות המתרחשות כולן בתוך הרכבת הקלה בירושלים, המשמשת כמיקרוקוסמוס יחיד במינו, המהווה מראה אנושית מורכבת של ירושלים. הסיטואציות היומיומיות ברכבת, חושפות סיפורים אישיים של אנשים שונים, שביחד יוצרים פסיפס מרתק של המציאות הישראלית העכשווית.

בסרט משתתף צוות מרשים של שחקנים ושחקניות מהארץ והעולם ביניהם: יעל אבקסיס, רותם אבוהב, מתיו אמרליק, ז'יל בן דוד, תמר בלוך, מיטל דוהן, פיפו דלבונו, רמי הויברגר, הילה וידור, מוראד חסן, לירון לבו, מנחם לנג, חנה לסלאו, מוסטפה מוזי, קרן מור, מיה נאששיבי, לונא מנסור, אחינועם ניני, מאיסה עבד אלהאדי , למיס עמאר, תומר רוסו, רם שפינוזה, יובל שרף ועוד.

כמו כן יוקרן הסרט הקצר "מכתב לידיד בעזה",  בו עורך גיתאי הומאז' לטקסט של אלבר קאמי מ-1943 ומציף את שאלת החזרה לבתים והכפרים הפלסטינים, תוך שהוא משלב טקסטים של ס.יזהר, אמיל חביבי, מחמוד דרוויש ועמירה הס. בסרט משחקים: מכרם ח'ורי, קלרה ח'ורי, עמוס גיתאי והילה וידור.

 • "רכבת קלה בירושלים" ( 90 דק', ישראל, 2018). הפקה: סרטי יונייטד קינג, לורן טרושו, אורנג' סטודיו, שוקי פרידמן, אגב הפקות. צלם ראשי: אריק גוטייה / ליהוק: אילן מוסקוביץ' / עיצוב פסקול: אלכס קלוד / עריכה: יובל אור/ מוסיקה מקורית: לואי קלוויס / תלבושות: רונה דורון
 • "מכתב לידיד בעזה"( 34 דקות, ישראל 2018). הפקה: שוקי פרידמן, אגב הפקות, לורן טרושו – אינטריורופ, פיליפה קוברסקי – סינפיל. צלם: עודד קירמה / עריכה: יובל אור / עיצוב פס קול : אלכס קלוד.

שחור על לבן BlacKkKlansman של ספייק לי

דרמה בבימויו של ספייק לי. שחקנים: ג'ון דיוויד וושינגטון, אדם דרייבר. בהשתתפות אלק בולדווין. מבוסס על סיפור אמיתי. זוכה פרס ה – Grand Prix בפסטיבל קאן 2018.

מבוסס על סיפורו האמיתי והמדהים משנות ה-70 של רון סטולוורת׳, (וושינגטון) שהפך לשוטר השחור הראשון בקולרדו ספרינגס. במסגרת עבודתו כבלש משטרתי, סטולוורת' יצר קשר עם הסניף המקומי של ה-KKK  (קו קלאס קלאן), ארגון אחווה התומך בעליונות הגזע הלבן, והתחזה לאדם לבן שמעוניין להצטרף לארגון. הסרט עוקב אחר הסידור בו סטולוורת׳ עצמו פעיל בארגון טלפונית מאחורי הקלעים, ולמפגשים נשלח פיל צימרמן (דרייבר), שוטר לבן שמתחזה אליו, בעודו מסתיר את יהדותו שלו.

פרה אדומה של ציביה ברקאי יעקב
סרטה של ציביה ברקאי יעקב זכה בשלושה פרסים מרכזיים בתחרות הקולנוע הישראלי העלילתי בפסטיבל הקולנוע ירושלים: פרס חג'ג' לסרט העלילתי הטוב ביותר, פרס חג'ג' לסרט הביכורים ופרס לשחקנית הטובה ביותר: אביגיל קובארי.

הבמאית ציביה ברקאי יעקב עלתה לקבל את הפרס עם בנה התינוק בן החודש ומסרה בהתרגשות: ""פרה אדומה" הוא סרט שנעשה ממקום מאוד אינטימי ופרטי על הרגשות והחוויות שלי בתוך החברה שגדלתי בה. חשוב היה לי לשמור על כנות ומורכבות בתוך הקצוות שקיימים בסיפור הזה ובחיים של כולנו. אני מרגישה מבורכת שזכיתי ליצור את הסרט הזה עם חבורה כל כך מוכשרת ואמיצה של אנשים שגרמו לסרט הזה לקרות ולהיות מה שהוא".

השחקנית הראשית אביגיל קובארי שזכתה לשבחים רבים על הופעתה, הופתעה מאוד מהזכייה ומסרה:

"זכיתי באורח פלא להיבחר על ידי ציביה, אישה ובמאית קסומה וייחודית לשחק את בני ב"פרה אדומה". החיבור לסיפור היה מיידי אבל התלווה אליו פחד שהתפקיד גדול עליי וחושפני. קיבלתי השראה מבני, נערה תמימה ואמיצה ולשמחתי החלטתי ללכת על זה. צוות ההפקה והפרטנרים הענקיים לצידי (גל תורן ומורן רוזנבלט שהיו לי מורים) הוציאו ממני את המיטב. תודה על הזכות, תודה."

לסרט יש גם ארבע מועמדויות לפרסי אופיר: השחקן הראשי הטוב ביותר גל תורן, שחקנית המשנה הטובה ביותר מורן רוזנבלט, מוזיקה מקורית קרני פוסטל וצילום בועז יהונתן יעקב. סבב הגמר של הקרנות האקדמיה הישראלי לקולנוע יחל בקרוב ולאחר מכן יוכרזו הזוכים בפרסי אופיר בטקס שיתקיים בתאריך 6.9.

https://youtu.be/9gDlY0I-YRs

הסרט הופק על ידי איתי תמיר וחברת לילה סרטים, הוא צפוי לצאת להקרנות בבתי הקולנוע בסוף שנת 2018 או תחילת 2019.

נקודת שוויון 2 The Equalizer  של אנטואן פוקואה
ארה"ב, 2018. במאי: אנטואן פוקואה. בהשתתפות: דנזל וושינגטון- רוברט מקול, פדרו פסקל- דייב יורק, ביל פולמן – בריאן פלמר, אורך הסרט: 125 דקות. הסרט מופץ ע"י פורום פילם בבתי הקולנוע.

דנזל וושינגטון חוזר לאחד מתפקידיו הבולטים בקריירה ומגלם את רוברט מקול- רודף הצדק שמגן על המנוצלים והמדוכאים. אך כמה רחוק הוא ילך כשמדובר באדם היקר לו?

כוח הטיטאנים! חיים בסרט Teen Titans GO to the Movies

סרט אנימציה המדובב בבימויו של ארון הורוואת'. בהשתתפות : ניקולאס קייג', כריסטין בייל, ג'ימי קימל

בדיבוב לעברית!

סדרת האנימציה המצליחה מבית האחים וורנר ודי.סי קומיקס, מגיעה מערוץ הילדים למסך הגדול והולכת לכבוש את הקיץ בסערה! רובין -יד ימינו של באטמן ומנהיג כוח הטיטאנים – גיבורי העל הצעירים, נחוש בדעתו להפוך את החבורה לכוכבי קולנוע מפורסמים בהוליווד.

עם כמה רעיונות מטורפים ושיר בלב החבורה יוצאת למסע בעיר המלאכים למצוא במאי שרק ישים אליהם לב, יגשים את חלומם ויהפוך אותם לכוכבי קולנוע. אך בדרך תכניתם משתבשת והטיטאנים חייבים להתמודד עם סלייד -הנבל הגדול ביותר בעיר ותוכניתו המטורפת להשתלט על כדור הארץ.

הסרט הנו עיבוד קולנועי ראשון לסדרה האהובה בכל העולם אשר משודרת בחמש השנים האחרונות בהצלחה בקארטון נטוורק ובארץ בערוץ הילדים. בהפצת Tulip Entertainment

אבא אווזה Duck Duck Goose

אווז רווק ומפוזר (בדיבובו של טל פרידמן) חי את החיים הנינוחים, עד שיום אחד נפצע ונשאר מאחור, בזמן שהלהקה ממשיכה בדרכה. בדרך מקרה הוא מציל ברווזונים קטנים, שנצמדים אליו ומכריזים עליו כעל אבא ואמא. הוא נאלץ לצאת איתם להרפתקה של ממש, ומה שמתחיל בניסיון בלית ברירה להחזיר אותם להוריהם ולהצילם מהסכנות שאורבות בדרך, הופך למסע התבגרות משעשע במיוחד, על הדברים החשובים באמת בחיים.

סרטי רד קייפ הפצה, דיבוב לעברית. 91 דקות. בבתי הקולנוע.

מכתוב עם בכורה טלוויזיונית

הסרט הישראלי המצליח ביותר של השנים האחרונות מגיע לטלוויזיה. סטיב (חנן סביון) וצ'ומה (גיא עמיר) הם צמד עבריינים השייכים לארגון פשע ירושלמי, שתפקידם הוא לגבות דמי חסות. לאחר שהשניים ניצלים בנס מארוע קטלני, הם מחליטים לשנות כיוון. הצמד מבקש חופשה מעסקי הפשע, על מנת לנסות להגשים לאנשים משאלות שכתבו על פתקים שהניחו בכותל.

העלילה מסתבכת כאשר ראש ארגון הפשע מחליט שהחופשה של השניים נגמרה ועליהם לחזור לעסקים.
עם: גיא עמיר, חנן סביון, חן אמסלם, איציק כהן, יגאל נאור, אנסטסיה פיין. במאי: עודד רז. 2017.

יום שבת 8.9 בשעה 22:30. שידורים נוספים במהלך חג ראש השנה.

HOT קומדי סנטרל ו-HOT VOD עם עונה שנייה של דטרויטרס Detroiters

הסדרה הקומית של ערוץ "קומדי סנטרל" שיצרו שני הקומיקאים סם ריצ'ארדסון ("Veep") וטים רובינסון ("סאטרדיי נייט לייב") יחד עם כותבי SNL זאק קאנין וג'ו קלי. מאחורי הסדרה עומדים גם מפיק "סאטרדיי נייט לייב" הוותיק לורן מייקלס ובוגר התוכנית ג'ייסון סודייקיס ("אנחנו המילרים", "איך להיפטר מהבוס").

סם דובה (ריצ'ארדסון) וטים קרמבלין (רובינסון) הם שני חברים טובים שמפיקים למחייתם פרסומות דלות-תקציב בדטרויט – אבל ממש כמו העיר שבה הם חיים, גם לשני הפרסומאים הכושלים הללו יש שאיפות גבוהות הרבה יותר.

בעונה השנייה, סם וטים עובדים עם לקוחות גדולים כמו מרכז המדע של מישיגן; סם מחזר אחרי בנות זוג פוטנציאליות; אחיו של טים מתחיל לעבוד במשרד וגורם לוויכוחים וריבים; והחברים מפיקים פרסומת עם הגיבור שלהם, שדרן החדשות המקומי האגדי מורט קרים (בתפקיד עצמו).

העונה יגיעו להתארח גם מרי לין רייסקוב ("24"), טים מדוז ("ילדות רעות"), פייזון לאב ("טיפול זוגי"), אמבר ראפין (שגם משמשת כתסריטאית בסדרה), ג'רי מיינור ("והרי החדשות"), קונר או'מאלי, נורה דאן ("שלושה מלכים") ומאמן קבוצת הפוטבול של אוניברסיטת מישיגן, ג'ים הארבו.

החל מה-12.8, ראשון-חמישי ב-22:30 ב-HOT קומדי סנטרל וב-HOT VOD

מנקי האינטרנט The Cleaners

מי באמת שולט במה שאנו רואים וחושבים? בכל דקה מועלות 500 שעות של וידאו ליוטיוב, נשלחים 450,000 ציוצים בטוויטר ומועלים 2.5 מיליון פוסטים בפייסבוק, אך האם ידעתם שלא כל מה שמועלה לרשת בהכרח נשאר שם? האם ידעתם שמאחורי כל דף אינטרנט שעולה ברשת עומדים אלפי מנהלי תוכן מהפיליפינים ומהמזרח הרחוק והם שמחליטים בכל רגע מה נראה מול העיניים ואיזה תכנים פחות נעימים יוסרו ממנו? אז כן, מסתבר שאת העובדה הזאת הסתירו מאתנו עד היום.

הסרט החדש "מנקי האינטרנט" חושף לראשונה את כוח העבודה העצום, שמחליט בכל רגע נתון איזה מקטעי הוידאו, התמונות וההודעות יוסרו מעמודי הרשת. כוח אנושי, שלומד בכל יום אינסוף מונחים חדשים הקשורים לסקס, אלימות וטרור. בסרט מתראיינים מומחי הייטק ו"מנקי" אינטרנט לשעבר שמדברים על הצורך בפעולות ה"ניקיון" ועל האופן שבו הן מתבצעות, לצד ראיונות עם הקורבנות של אותה צנזורה. המסקנה הבלתי נמנעת ברורה – בכוחם של "מנקי האינטרנט" החשאיים מהפיליפינים והמזרח הרחוק להשפיע, בסופו של דבר, על מהלך ההיסטוריה האנושית. בימוי: האנס בלוק, מוריץ רייזוויק (90 דק', גרמניה/ברזיל, 2018). בכורה: יום ראשון, 16.9, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

מייל 22 Mile של פוטר ברג
ארה"ב, 2018. במאי: פיטר ברג. בהשתתפות: מארק וולברג- ג'יימס סילבה, איקו וויס- לי נור, ג'ון מלקוביץ'- בישופ, לורן כהן – אליס, רונדה רוסי- סם סנואו. אורך הסרט: 102 דקות

מותחן חדש מהבמאי של "השורד האחרון&quo t;. מארק וולברג מככב כג'יימס סילבה, סוכן יחידת העלית הסודית של הסי איי איי. סילבה נעזר ביחידה מסווגת על מנת לשנע סוכן חשאי המחזיק מידע רגיש וחשוב ביותר. הסרט מופץ ע"י פורום פילם. בבתי הקולנוע.

ג'ולייט, הגרסה העירומה Juliet, Naked של ג'סי פרץ
בריטניה-ארה"ב 2018. מבוסס על ספרו רב המכר של ניק הורנבי. במאי: ג'סי פרץ. בכיכובם של: רוז בירן, איתן הוק, כריס אודווד .אורך הסרט:  97 דקות

אנני תקועה במערכת יחסים  מנומנמת , עם דנקן – שהוא מעריץ נלהב של  טאקר קרואו , כוכב רוק מן העבר  שאיש לא שמע עליו או ממנו כבר יובלות.  נראה שדנקן מסור לאליל  הורק שלו הרבה יותר  מאשר לבת זוגו .
באופן מפתיע , כתוצאה מטוקבק מקרי קטן , הולך ונרקם קשר חוצה יבשות בין אנני לבין טאקר, מושא הערצתו המסתורי של בן זוגה. הסרט מופץ ע"י פורום פילם. בבתי הקולנוע.

HOT עם ספיישל HBO Sports: THE SHOP

שיחות סלון The Shop היא סדרת ספיישלים חדשה של HBO Sports וחברת המדיה של  מאבריק קרטר, UNINTERRUPTED. הפרק הראשון של "שיחות סלון", בכיכובו של כוכב ה-NBA לברון ג'יימס, ישודר ב-HOT HBO ויעלה ב-HOT VOD בצמוד לשידורו בארה"ב.

הספיישל, שצולם במספרה, מתעד שיחות טבעיות, כנות ואמיתיות בין כמה מהשמות הגדולים ביותר בעולם הספורט והבידור. בין המשתתפים בספיישל הראשון אפשר למצוא את ג'יימס, מנהלו הוותיק קרטר, הראפר סנופ דוג, הקומיקאי זוכה ה"אמי" ג'ון סטיוארט והספורטאים אודל בקהאם ג'וניור, אלווין קמארה, ריימונד גרין וקנדיס פארקר.

"שיחות סלון" מאפשרת לצופים להציץ אל חוויית ה"בארבר-שופ" הייחודית. המספרה, שמשמשת עבור רבים כמקום מקלט לדיונים ושיחות בין חברים, מפגישה בין מוזיקאים, אנשי תרבות, ספורטאים, טייקונים ומנהיגים שמדסקסים אירועים עכשוויים באופן שלא נראה בעבר.

חמישי ה-30.8 ב-22:00 ב-HOT HBO והחל מה-29.8 ב-HOT VOD וב-NEXT TV

HOT VOD וונטוורת' Wentworth מידעם סיום שידורה באוסטרליה

סדרת הדרמה של רשת Foxtel, חברת Fremantle והיוצרים דיוויד האנם, פיטר מקטיי ולארה רדולוביץ' (ששיתפו פעולה באופרת הסבון המצליחה "שכנים שכנים"), היא אחת הדרמות המצליחות, המדוברות ועטורות השבחים שיצאו מאוסטרליה בשנים האחרונות. עם שובה לעונה השישית, שתעלה במלואה ב-Xtra VOD בצמוד לסיומה בחו"ל, "וונטוורת'" היא כעת הדרמה המקורית עם מספר העונות הרב ביותר ששודרה ברשת האוסטרלית.

הסדרה, המתרחשת בין כתלי כלא הנשים "וונטוורת'", היא עיבוד מודרני לדרמה האוסטרלית האיקונית "Prisoner", שפרצה את גבולות הז'אנר לפני שלושה עשורים. "וונטוורת'" חושפת את הדינמיקה הנשית בעולם ללא גברים וכיצד הישרדות תחת תנאים מאתגרים יכולה לשנות את אלה שעובדים וחיים מאחורי הסורגים.

 
- פרסומת -

 

העונה השישית נפתחת לאחר האירועים הדרמטיים שחתמו את העונה הקודמת, כשאסירות וסוהרי "וונטוורת'" עדיין מתמודדים עם מה שנראה כמו בריחתן המשותפת של פרנקי דויל וג'ואן פרגוסון. בזמן שחייה של סוניה והקריירה של ורה תלויים על בלימה, קאז מצליחה לתפוס שוב את עמדת המנהיגה, בעוד שהאמת מאחורי היעלמותה של פרגוסון מעיקה על וויל וג'ייק. בומר מגלה את הפרטים מאחורי ההרעלה של סוניה ואילו אלי מוצאת נחמה כשהיא מצליחה לנקום את מותה של בי. פרנקי מנסה להתחמק מהמשטרה, שהולכת וסוגרת עליה, בעודה ממשיכה לנסות ולטהר את שמה.

החל מה-12.9, כל הפרקים רק ב-Xtra VOD

בובה של רצח The Happytime Murders של בריאן הנסון
 ארה"ב 2018. בימוי: בריאן הנסון. בהשתתפות: מליסה מקארתי- קוני אדוארדס, אליזבת בנקס- ג'ני
מאיה רודולף- באבלס, ג'ואל מקהייל- הסוכן קמפבל. אורך הסרט: 90 דקות

תארו לכם יקומים מקבילים בהם בובות או דמויות מצויירות יכלו לדבר. וגם לנהל חיים שלמים לצד בני האדם. תיאוריה זו היא כמובן כחומר ביד היוצר עבור האולפנים בהוליווד והם כמובן הציגו את ה"אוטופיה" הזו עוד לפני עשורים בקומדיות פעולה כמו "מי הפליל את רוג'ר ראביט" ובעת האחרונה  גם את "מסיבת הנקניקיות" שנתנה את הטון החצוף אליו מורגל דור הסמארטפונים. "בובה של רצח" באה ומשלבת את כל האלמנטים האלה כדי להביא את קומדיית הקיץ הכי מפתיעה שתראו על המסך.
הקומדיה הפרועה מתרחשת ברובע עזוב אך מלא חיים שבו מסתובבים בני אנוש ובובות , זה לצד זה בהרמוניה כמעט מושלמת. שני בלשים יריבים עם סוד כמוס, אחת בת אנוש קוני  אדוארדס(מליסה מקארתי)’ והבובה , הבלש הפרטי פיל פיליפס, נאלצים לדאבונם לשתף פעולה שוב כדי לפתור את תעלומת הרציחות של בובות ממשתתפי תוכנית ילדים קלאסית  The Happytime Gang. הסרט מופץ ע"י פורום פילם. בבתי הקולנוע.

HOT ממשיכה להביא לכם את הסדרות המובילות בעולם

תעלומת האליבי החסר Ordeal By Innocence היא מיני-סדרה תקופתית של BBC, המבוססת על רב המכר באותו שם מאת אגתה כריסטי. על העיבוד הטלוויזיוני אמונה שרה פלפס (שעיבדה גם את היצירות האחרות של כריסטי ל-BBC, "עדת התביעה" ו"ולא נותר אף אחד") והבמאית סנדרה גולבכר ("אני בלעדיך").

רייצ'ל ארגייל, פילנתרופית עשירה, נרצחת באחוזה המשפחתית שלה, סאני פוינט. בנה המאומץ, ג'ק, עבריין צעיר, נחשד ברציחתה אך מתעקש כי הוא חף מפשע. שנה וחצי לאחר מכן מגיע לאחוזה ד"ר ארת'ור קלגרי, מדען מסתורי שטוען כי שב לאחרונה מהאזור הארקטי ובידו הוכחה לאליבי של ג'ק, המזכה אותו מכל אשם; אלא שג'ק מת בכלא לפני שהתיק הגיע לבית המשפט ומשפחת ארגייל מסרבת לנבור בסודות העבר.

בעלה של רייצ'ל, ליאו, עומד לשאת לאישה את מזכירתו גוונדה ואילו ילדיה המאומצים האחרים – מרי, מיקי, טינה והסטר – כמו גם מנהלת משק הבית הוותיקה קירסטן, אינם מעוניינים לפתוח מחדש את הפרק המחריד ביותר בחייהם. עם זאת, איש אינו יכול להתעלם מההשלכות הגדולות יותר של סיפורו של ד"ר קלגרי – אם האדם הלא-נכון נעצר באשמת רצח, הרוצח האמיתי נמצא עדיין בסאני פוינט.

מבוסס על ספרה של אגתה כריסטי. זוכה "גלובוס הזהב" ביל ניי, מת'יו גוד ("הכתר") ורבים אחרים מככבים ב"תעלומת האליבי החסר", המיני-סדרה התקופתית של ה-BBC. החל מה-4.9, כל הפרקים ב-Xtra VOD.

תיאטרון ובמה

הקאמרי עם סוס אחד נכנס לבר

עיבוד למחזה:מיכה לבינסון, אבנר בן עמוס, דרור קרן. במאי:דרור קרן. עפ"י ספרו של:דויד גרוסמן. שחקנים: דרור קרן, איה גרניט – שבא, יגאל זקס, יוסי ירום.

מופע הסטנד אפ של דובלה גִ'י במרתף באזור התעשייה בנתניה יוצא משליטה ותופס תפנית מצמררת,. מול הקהל, שבו יושבים גם שני חברי ילדות, הוא עורך חשבון נפש נוקב. רכבת השדים נעה במהירות בין הומור שחור לסאטירה ארסית, בין אהבות לבגידות, געגועים וחרטה. בסטנד אפ, כמו בחיים- הכול אפשרי  ובערב הזה, שהוא  יום הולדתו של דובלה  וגם כנראה המופע האחרון שלו, כבר אין לו מה להפסיד.

אחרי "אישה בורחת מבשורה", דרור קרן – סטנדאפיסט בעצמו – נכנס לנעליו של  דובלה ג'י, גיבור סיפרו של דויד גרוסמן.

דבר המבקרת: הצגה המתפתחת ממופע סטנדאפ בוטה וגס כמו שסטנדאפ יכול להיות ומציג דמות שתחילה קשה להתחבר אליה בגלל הגסות והמוחצנות. עם הזמן נגלית המורכבות והקושי של דמות הסטנדאפיסט שגדל להורים ניצולי שואה. בסיפור של גרוסמן המביא לידי ביטוי, הומור וקלילות מחד וחוויות מטלטלות וקשות מאידך. דרור קרן מצליח להביא את כל אלה בצורה אמינה ומדהים כיצד הוא מצליח להחזיק את הקהל מרותק כאשר הוא מופיע כמעט לבדו. הצגה מעולה המעבירה בצורה מקורית את הסיפור של הילדות של הדור השני לשואה. הצגה מצוינת וסיפור מעולה, שניתן בהחלט להבין מדוע גרוסמן זכה בפרסים בינלאומיים על ספר זה.

לפרטים וזמני הצגות באתר <<<

הקאמרי עם אותלו

מאת ויליאם שקספיר. תרגום: אלי ביז'אווי. בימוי:עירד רובינשטיין. עמוס תמם הוא אותלו. הטרגדיה המשפחתית של אותלו מעלה את התופעות האנושיות הנצחיות בכל הזמנים: גזענות, אהבה, קנאה ובגידה. משתתפים: נדב אסולין, רמי ברוך, שלומי ברטונוב, ירדן ברכה, שגיא הלפרין, אביגיל הררי, טל וייס, יגאל זקס, שרה פון שוורצה/אנדריאה שוורץ, עמוס תמם.

אותלו, מפקד הצבא הבכיר, גבר שחור מתאהב בדסדמונה לבנת העור. הנישואים המעורבים מעוררים סערת רגשות וקנאה בוערת.  יאגו, שלישו הצבאי הבוגדני של אותלו, משכנע אותו בעקשנות ובעקביות שדסדמונה בגדה בו. בסערת רוחו הפגועה, אותלו רוצח את דסדמונה ומתאבד. אהבה גדולה הופכת בגלל מזימה זדונית ושקרית לרצח במשפחה. הטרגדיה המשפחתית של אותלו מעלה את התופעות האנושיות הנצחיות בכל הזמנים: גזענות, אהבה, קנאה ובגידה. עיבוד מודרני, קצבי וסוחף לטרגדיה הגדולה של כל הזמנים. בתרגום רענן ועכשווי.

להקת מחול בת-שבע מציגה את עונת המופעים 2019-2018

עונת המופעים של להקת מחול בת-שבע לשנה הקרובה תיפתח בספטמבר, ואיתה כניסתה הרשמית לתפקיד של המנהלת האמנותית החדשה של הלהקה, גילי נבות. נבות (37), מורה בכירה לגאגא ויוצרת, רקדה בלהקה בין השנים 2008-1999, שימשה כמנהלת החזרות של הלהקה, וכן כאסיסטנטית לנהרין בהעלאת רפרטואר הלהקה בארץ ובחו"ל. אוהד נהרין ימשיך לשמש ככוריאוגרף הבית של הלהקה, ויעלה בעונה זו עיבוד מחודש ל"יאג" (1997) אשר יוצג בסטודיו ורדה.

 • LOVA, בכורה ליצירה חדשה מאת שרון אייל לאנסמבל בת-שבע – הלהקה הצעירה תעלה במרץ 2019. בין השנים 2012-2005 הייתה אייל כוריאוגרפית הבית של בת-שבע, ויצרה עבור הלהקה 13 עבודות. בתום התקופה, יצאה לדרך עצמאית עם שותפה גיא בכר, והשניים יצרו עבודות רבות לבתי-מחול מובילים בארץ ובעולם, שזכו לשבחי הקהל והביקורות. LOVA, יצירתם החדשה עבור להקת מחול בת-שבע תעלה במסגרת עונת המופעים הנוכחית בבכורה עולמית. בחלקו השני של הערב יבצע האנסמבל עיבוד מחודש של נהרין ליצירתו "טאבולה ראסה" (1986).
 • האנסמבל הצעיר יבצע העונה לראשונה את "שדה21" מאת אוהד נהרין. היצירה עלתה לראשונה בשנת 2011, והפכה לאחת מן היצירות האיקוניות של הלהקה. עוד יבצע האנסמבל את "דקהדאנס" ואת מופעי הילדים לכל המשפחה "דקה'לה" ו"כמויות".
 • רפרטואר הלהקה לעונת המחול הקרובה יכלול מגוון עשיר של העבודות שיצר נהרין עבור הלהקה, וביניהן "החור" (2013), "ונצואלה" (2017) ו"עבודה אחרונה" (2015). לצדן, תעלה הלהקה את "ממותות" (2003).

בזירה הבינלאומית יקיימו הלהקה והאנסמבל סיורים נרחבים. לרגל עונת ישראל-צרפת 2018, יקיימו הלהקה והאנסמבל סיור חסר תקדים בהיקפו ברחבי צרפת, שיכלול 36 הופעות עם שש מיצירותיו של נהרין – "ונצואלה", "עבודה אחרונה", "ממותות", "שדה21", "דקהדאנס" ו"דקה'לה". סיור זה מהווה המשך לקשרים אדוקים שקיימה הלהקה עם צרפת ולמופעים רבים ומוצלחים שנערכו במדינה בשנים האחרונות. הלהקה תקיים סיור ממושך עם "ונצואלה" ביעדים נבחרים בארצות הברית וקנדה, בהם ניו יורק, בוסטון, טורונטו ועוד. נוסף על סיורים אלה, תופיע הלהקה עם "ונצואלה" בגרמניה, סרביה, רומניה וספרד (ברצלונה), והאנסמבל יופיע עם "שדה21" בהולנד, סרביה ואיטליה ועם "כמויות" בטורינו, איטליה.

תעופה

סיצ'ואן איירליינס עם קו ת"א צ'נגדו

חברת התעופה סיצ'ואן איירליינס הודיעה על הרחבת רשת הטיסות העולמית שלה עם חנוכת קו טיסות חדש בין תל אביב לצ'נגדו, בירת חבל סיצ'ואן, החל מה- 26 בספטמבר. הטיסות תופעלנה במטוסים רחבי גוף מדגם איירבס 330A ובהמשך גם ע"י מטוס ה A350 החדיש אשר לאחרונה התווסף לצי המטוסים של החברה. הטיסה תארך 8 שעות ו – 20 דקות וזו תהיה הטיסה הקצרה ביותר שפועלת בין ישראל לסין.

איירבס 330 של חברת התעופה הסינית סצואן איירליינס (צילום יח"צ חו"ל)

לרגל השקת הקו, החברה הודיעה על מחירים מיוחדים: מחיר כרטיס טיסה במחלקת התיירים החל מ- $599 לאדם כולל מיסים ובמחלקת העסקים המחיר החל מ $1404 כולל מיסים. ניתן להמשיך בטיסת המשך מצ'נגדו לבייג'ינג, שנגחאי וגואנגז'ו ללא תוספת תשלום.

הנוסעים ייהנו מטיסה ישירה עם שירות מלא הכולל ארוחה חמה, מערכת בידור אישית ומטען אישי במשקל כולל של 23 ק"ג במחלקת התיירים ושתי מזוודות עד 32  ק"ג במחלקת העסקים.

הטיסות יצאו פעמים בשבוע, בימי ראשון ורביעי. הטיסה תמריא מתל אביב בשעה 15:35 ותנחת בצ'נגדו בשעה 06:00 ביום שלמחרת, וכאמור, זו הטיסה הקצרה ביותר בין ישראל לסין. ההמראה חזרה מצ'נגדו בשעה 02:15 ונחיתה בתל אביב בשעה 07:35 בבוקר של אותו יום.  טיסות אלו תואמות ומאפשרות קשר נוח לטיסות הפנים של החברה בסין והשעות נוחות גם לטיסות קשר ברחבי אסיה. בקו לתל אביב יוצעו 277 מושבים במחלקת תיירים ו 24 מושבים במחלקת עסקים .

מעבר לנגישות למחוז סיצ'ואן העשיר בטבע ובמרכזים עסקיים, לנוסעים מישראל תתאפשרנה טיסות המשך לבייג'ינג, שנגחאי, הונג קונג ויעדים רבים נוספים בסין. כמו כן, תתאפשרנה טיסות קשר ליעדים מרכזיים באסיה ואוסטרליה דרך נמל הבית של סיצ'ואן איירליינס בצ'נגדו. הקו החדש ייתן מענה לדרישה ההולכת וגוברת הן מצד אנשי עסקים והן מצד המטיילים לסין והמזרח הרחוק להידוק הקשר בין המדינות.

סיצ'ואן איירליינס נוסדה בספטמבר 1986, רשת הטיסות שלה כוללת מעל ל -270 יעדים פנים ארציים ובין לאומיים. צי המטוסים של החברה כולל 130 מטוסי איירבס ועד סוף 2020 יתווספו עוד כ- 50 מטוסים חדשים לחברה. לפרטים נוספים ניתן לפנות לטל תעופה, סוכנות מכירות כללית בישראל.

בריטיש איירווייס עם טיסה ישירה לונדון – פיטסבורג, פנסילבניה

חברת התעופה בריטיש איירווייס תהיה הראשונה בעולם להפעיל קו טיסה ישיר בין בריטניה לבין העיר פיטסבורג, פנסילבניה. החל מה-2 באפריל, 2019, תפעיל בריטיש איירווייס 4 טיסות שבועיות מנמל התעופה הית'רו, שבלונדון, במטוס הבואינג 787-8 דרימליינר החדש, שבו שלוש מחלקות נוסעים. תוספת הקו החדש לפיטסבורג, מביא את מספר היעדים שאלים טסה בריטיש איירווייס מלונדון ברחבי ארה"ב ל-26 יעדים פופולאריים במהלך קיץ 2019. במסגרת ההסכם קשרי התעופה של בריטיש איירווייס עם אמריקן אירליינס, מציעה החברה ללקוחותיה כ-67 טיסות יומיות ליעדים פופולריים במיוחד בארה"ב.

הטיסות מלונדון לפיטסבורג יפעלו בימי ראשון, שלישי, רביעי ושישי, כשטיסה מספר BA0171 תצא מלונדון בשעה17:00  ותנחת ב פיטסבורג בשעה 20:15 (זמן מקומי), וטיסה מספר BA0170 תצא מפיטסבורג בשעה 21:50 ותנחת בלונדון בשעה 10:25 בבוקר למחרת. כרטיסי הטיסה זמינים לרכישה, החל מ-1,306 דולר, כולל מסים, היטלים ודמי שירות.

פיטסבורג הפכה לאורך השנים ליעד פופולארי למטיילים; העיר מוקפת נהרות, ביניהם שני הנהרות, המונונגהלה והאלגני שנפגשים ויוצרים את נהר אוהיו המפורסם, אשר שימש בעבר כציר המרכזי להעברת הפחם ברחבי ארה"ב. פיטסבורג שוכנת למרגלות הרים וגבעות ומציעה מגוון נקודות תצפית על העיר.

פיטסבורג, העיר הידידותית ביותר באמריקה, נחשבת מזה שנים למרכז טכנולוגי מהגדולים בארה"ב, ועל כן היא מכונה בפי רבים, "עיר הרובוטים". לאחרונה, חברות מובילות בארה"ב, כגון גוגל ואובר, העבירו את מרכזי הפיתוח שלהן לעיר. לצד הקדמה והחדשנות ניתן למצוא בעיר גם שרידים עתיקים והיסטוריים מתקופת מלחמת האזרחים האמריקאית, עת שימשה העיר כמייצאת הפלדה העיקרית לתעשיית הנשק במדינה. חובבי ההיסטוריה יוכלו לבקר במוזיאון ה-Fort Ligonier, בו מתקיימים מידי שנה שחזורים של קרבות אמיתיים ממלחמת האזרחים.

לא הרחק משם נמצא אתר המורשת ההיסטורי פארק גטיסבורג. בו נערך הקרב המפורסם שגרם לתפנית במלחמת האזרחים האמריקנית, הקרב גבה כ-51 אלף קורבנות משני הצדדים והסתיים בניצחון צבא הצפון. הפארק כאמור, כולל מוזיאון ומרכז מבקרים בו ניתן להתרשם מאבן דרך משמעותית בהיסטוריה של ארה"ב.

מעטים יודעים, כי פיטסבורג היא עיר הולדתו של האמן אנדי ווארהול, מחלוצי תרבות הפופ ארט בארה"ב. בהתאם לכך אין זהו פלא שבעיר ניתן למצוא מוזיאון המכיל אוסף של כ-8000 יצירות של האמן הדגול. אטרקציות נוספות בעיר כוללות את מוזיאון קרנגי למדע שמציג שלל תערוכות אינטראקטיביות בנושאי חלל, דינוזאורים ורובוטיקה. כמו כן, ניתן לבקר במבנה אדריכלי מיוחד במינו המכונה " בית המפל" שנבנה על ידי האדריכל האמריקני המפורסם, לויד רייט, בסגנון עיצובי ייחודי בשם "אדריכלות אורגנית". למעשה, הבית נבנה סביב מפל מים טבעי ומאפשר זרימה של המים בין החדרים השונים, זאת במטרה להשתלב בטבע בצורה אורגנית ככל הניתן מבלי לפגוע בסביבה.

המבקרים בעיר ייהנו מסצנת קולינריה מרשימה ביותר, שכן, העיר זכתה בתואר כ"עיר מספר 1 בארה"ב לאכול בה" ע"פ מגזין האוכל הנחשב ZAGAT. פיטסבורג מציעה מגוון עשיר של מסעדות שף מובילות, בתי קפה וסצנת אוכל רחוב טוססת במיוחד. כמו כן, פיטסבורג מושכת אליה בכל שנה  מילוני אוהדים של קבוצת הפוטבול- פיטסבורג סטילרס, קבוצת הבייסבול- פיטסבורג פיירטס, וקבוצת ההוקי פיטסבורג פינגווינס.

אתיופיאן איירליינס עם שיא של 1.6 מליון נוסעים בשנת 2017/18

חברת התעופה אתיופיאן איירליינס רשמה שיאים חדשים לשנת 2017/18. מדוחות שפורסמו, החברה הטיסה במהלך השנה 14.2 מליון נוסעים – גידול של 21% לעומת שנה קודמת. בנוסף 14 מטוסים חדשים מסוג דרימליינר 787-900 ו- בואינג 737-800 MAX נוספו לשורות החברה (בממוצע מטוס לחודש) ו- 8 יעדים חדשים נוספו בינהם: ג'נבה, שיקגו, בואנוס איירס, ניגריה, מדגסקר, קונגו, ג'אקרטה, אינדונזיה (לאחרונה אינדונזיה אישרה כניסה של ישראלים בהנפקה של אשרת שהייה מראש)  ועוד.

787 דרימליינר של אתיופייאן ארליינס

במהלך שנת 2017 לראשונה בתולדותיה אתיופיאן איירליינס קיבלה דרוג 4 כוכבים על ידי SKYTAX, ארגון דירוג שירות הלקוחות המוביל בתעשיית התעופה. הדירוג נעשה תוך התאמה לשאר חברות התעופה הבינלאומיות. בנוסף SKYTAX גם זיהתה את אתיופיאן איירליינס כחברת התעופה הטובה ביותר באפריקה.

החברה הודיעה על מחירים חסרי תקדים גם לקהל הישראלי התקפים לתקופת חגי תשרי. כך למשל טיסה לדלהי תעלה החל מ- 660$, לבנגקוק החל נ- 690$, ליוהנסבורג החל מ- 690$, לקייפטאון החל מ- 745$ לבומביי החל מ- 728$ ולבואנוס איירס החל מ- 1,014$. המחירים תקפים למזמינים באתר החברה. הנוסעים בטיסות ארוכות הטווח יהנו מחווית טיסה במטוס הדרמליינר 787.

אתיופייאן אירליינס מציעה שתי טיסות יומיות הממריאות  מנתב"ג בשעה 09:00 בבוקר והשניה 00:45 בלילה, סה"כ  14 טיסות שבועיות מתל אביב לאדיס אבבה ומשם טיסות המשך למבחר הגדול ביותר של יעדים ביבשת אפריקה וכן באסיה: דלהי, מומבאיי, בנגקוק, סינגפור, מנילה, גואנז'ו, הונג קונג, שנחאי ובייג'ין. ובאפריקה לקייפטאון, יוהנסבורג, ניגריה, נמיביה, טנזניה ועוד 50 יעדים נוספים ביבשת,   וכן לארה"ב לוושינגטון, ניו יורק ולוס אנג'לס. בקו לתל אביב מפעילה החברה מטוס מדגם 737-800 חדיש עם שתי מחלקות שירות: תיירים ועסקים. במחלקת התיירים המרווחת ניתן שירות מלא הכולל: שתי מזוודות של 23 קילו, ארוחות והושבה ללא תשלום. במחלקת העסקים של אתיופיאן כורסאות עסקים מרווחות.

בריטיש איירווייס עם 7,000 הפריטים שמעלים על כל טיסה

האם אי פעם תהיתם מה קורה מרגע שהמטוס נוחת, עד אשר הוא ממריא מחדש בדרכו ליעד הבא?

על מטוס בריטיש איירווייס מדגם בואינג 747 שממריא מלונדון ונוחת בניו יורק במהלך עונת הקיץ, מועמסים לא פחות מ-7,000 פריטים שרובם יחולקו לנוסעים במהלך הטיסה ויועמסו מחדש בצאתו של המטוס לטיסה הבאה. כך לדוגמא במהלך הטיסה יחולקו 101 בקבוקי יין מלאים ועוד 338 בקבוקים אישיים, לצד כ-350 שקיות נשנושים. בתום הטיסה, יוחלפו 293 כיסויים המכסים את משענות הראש, 78 גלילי נייר טואלט, 5 ערכות עזרה ראשונה וכ-800 כיסויי מושב שונים. ביניהם, גם ערכות הטיפוח והטקסטיל Club World White  היוקרתיות במחלקת העסקים, עליהן השקיעה החברה כ-600 מיליון ליש"ט.

מחקר מיוחד שערכה בריטיש איירווייס מצא כי כמחצית מהנוסעים טסים לבדם, בעוד שרק 27 אחוז מהנוסעים טסים בזוגות. 28 אחוז מהנוסעים טסים במסגרת עסקים בעוד שמרבית הנוסעים, כ-70 אחוז טסים למטרות חופשה.

בריטיש איירוייס, ביצעה השנה כמה משלוחים מפתיעים במיוחד: החברה פרסמה כי במהלך שנת 2018 הטיסה כמה טונות של מגזינים בריטיים לארה"ב, זאת לאור העניין הרב שעוררה חתונה המלכותית מחוץ לגבולות אנגליה, כמו כן החברה ביצעה משלוחי חסה מיוחדים מאמריקה לאנגליה, עקב המחסור בתוצרת חקלאית לאחר גל החום שהכה בממלכה, ואפילו בקבוקי קוניאק בהזמנה מיוחדת מבורדו שנשלחו לקואלה למפור, בירת מלזיה המוסלמית. כ-26 אחוזים מכלל הסחורות שהעבירה החברה הכילו פרטי אופנה מובחרים, סמארטפונים, וטאבלטים. זאת, לצד הובלות של בעלי חיים, יצירות אומנות יקרות ערך, ציוד רפואי ותרופות מיוחדות.

בריטיש איירווייס משקיעה 4.5 מיליארד ליש"ט בשדרוג חוויית הלקוח בכל הטיסות ובכל המחלקות. התכנית, שתתפרס על פני 5 שנים, תכלול התקנת רשת אינטרנט מהיר בכל מטוסי החברה, התקנת נקודות הטענת מכשירים ניידים בכל מושבי המטוס, חידוש 128 מטוסים רחבי גוף בצי החברה וקבלת 72 מטוסים חדשים

בריטיש איירווייס נבחרה בתור חברת התעופה הידידותיות ביותר עבור משפחות

תקופת הקיץ והחופש הגדול הם ללא ספק מהעונות העמוסות ביותר בנמלי תעופה ברחבי עולם, שכן משפחות רבות בוחרות לטוס לחופשה בחו"ל. פורטל משפחות פופולרי באירופה דירג 20 חברות תעופה מובילות בעולם, ובחן כיצד הן עוזרות להורים ולילדיהם לצלוח את הטיסה בקלות המירבית.

במסגרת הדירוג, נבדקו חברות התעופה על פי מדדים מיוחדים, כגון: הושבת בני המשפחה ביחד – ללא תוספת תשלום, מבחר הארוחות והפעילויות שמוצעות לילדים במהלך הטיסה, שירות השכרת עגלות, העדפה בעליה למטוס וכדומה. המבחן מצא כי חברת התעופה בריטיש איירווייס מצטיינת בכל אחד מהמדדים ועל כן זיכה אותה בתואר "חברת התעופה הידידותית ביותר עבור משפחות".

לאחרונה, הציגה בריטיש איירווייס אזור בידוק מיוחד עבור משפחות עם ילדים בנמל התעופה הית'רו שבלונדון, דרכו עוברות כל טיסות החברה, בדרך ליותר מ-200 יעדים שונים ברחבי העולם. אזור הבידוק נועד להנעים את זמנם של הילדים (ולשחחר מעט מהלחץ של הורים) בזמן ההמתנה לעליה למטוס. האזור המיוחד זוכה לפופולריות רבה בקרב לקוחות חברת התעופה ועד כה נהנו ממנו יותר מ-150,000 נוסעים.

תיירות

חופשה עם ידידו הטוב של האדם

השוק המקורה-בודפשט הונגריה (צילום דני בר)

את יום החתול הבינלאומי חגגנו ב -8 באוגוסט, את יום הכלב הבינלאומי נחגוג ב -26 באוגוסט, אז למה לא לחגוג אותו עם החבר הפרוותי שלנו בחופשה? הימים נוצרו מתוך אהבה לחיות המחמד ומודעות סביבתית.
Booking.com המובילה העולמית בחיבור נוסעים עם המבחר הרחב ביותר של מקומות לינה, בחנה כ-28.8 מיליון מקומות אירוח, כולל יותר מ-5.5 מיליון בתים, דירות ומקומות ייחודיים אחרים, כדי למצוא עבורכם כמה מהמקומות הטובים ביותר לחופשה עם חיות מחמד.

בודפשט, הונגריה: בודפשט היא עיר הבירה של הונגריה, והמקום האופטימלי לטיול עם הכלב. צאו לטיול במורד נהר הדנובה היפהפה, הנהר שמפריד בין בודה לבין פסט. לאחר שהגעתם לגשר תוכלו לעבור אל מחוז בודה ((Buda  ולטייל בגבעות היפות וליהנות מהנוף של פסט ובניין הפרלמנט ההונגרי המפורסם. בזמן שחיית המחמד נחה בדירה, ניתן לבקר באחד מה-Cat Cafe הפופולאריים וליהנות ממשקה בחברת גורי חתול חמודים.

איפה ללון: Supreme City Center Apartment מאפשרים לינה חינם לחיית המחמד! המלון במיקום מעולה, ונמצא במרחק הליכה קצר בלבד מארמון בודה (Buda Castle) ומהבזיליקה היפה של סנט סטפן (St. Stephen's Basilica).

טוקיו, יפן: טוקיו היא מקום מדהים עבור כלבים מפונקים. ניתן למצוא חנויות אופנה המוקדשות לאביזרי יוקרה עבור כלבים, תַפנוּקים ופינוקים טעימים. העיר מאוד ידידותית לחיות מחמד, ניתן לראות זאת במסעדות ובבתי קפה רבים המחזיקיםתפריטים עבור הכלב. לאחר שעצרתם לאכול משהו תוכלו לצאת לטיול בפארק יויוגי (Yoyogi Park ) היפה וליהנות מנופים של עצי פריחה ומזרקות. טוקיו היא לא רק יעד עבור כלבים, קניון Machida Grandberry פופולארי בזכות היותו מקום מפגש עבור המקומיים וחתוליהם.
איפה ללון: מלון  GrapeHouse Koenjiממוקם ברובע Nakano, ומציע לינה לנשים בלבד. המקום מהווה בחירה מצוינת עבור מטיילים המעוניינים בטיולים רגליים בעיר, סיורים ותחבורה ציבורית נוחה.

מוסקבה, רוסיה: עיר הבירה של רוסיה מתגאה בהיסטוריה ואדריכלות, ובין היתר גם במוזיאון החתולים בעיר. בהתחשב בכך שחתולים הם חיית המחמד הפופולארית ביותר ברוסיה, לא מפתיע למצוא בעיר הבירה מוזיאון שמוקדש כולו לחייה הפרוותית. לרוסיה יש אפילו יום חתול לאומי משלה ב -1 במרץ בכל שנה, ותמיד ניתן למצוא חתולים בסביבת העיר. אמנם זאת משימה בלתי אפשרית עבור החתול להצטרף לארוחת הערב, תמיד ניתן לבקר באחד מ-Cat Cafe בחברת חתולים חמודים
איפה ללון: Apartments on Bronnaya ממוקם במיקום אידיאלי במרכז העיר. תוכלו ליהנות מדירות עם מטבח מאובזר כך שתוכלו להרגיש בבית עם חיית המחמד שלך.

קריקווניצה, קרואטיה: קריקווניצה, הוא יישוב רומי בקרואטיה והיעד המושלם עבור נסיעות עם חיית המחמד וחופשה רגוע בריביירה. בקריקווניצה ישנם אגמים טבעיים רבים וחוף יפה במיוחד המשמשים כמקום אידיאלילטבילה אחרי טיול ארוך עם הכלב. בקריקווניצה ניתן למצוא גם בר יחודי לכלבים, Monty’s Dog Bar, וחוף שמקבל בברכה את הבעלים וכלביהם לשחייה וחטיף עבור הכלב לצד אפשרויות רבות למזון המותאם לחיות המחמד, החל מפיצה, גלידות ותה צמחים עבור הכלב.

איפה ללון: Hotel Vali Dramalj ממוקם במרחק דקת הליכה מחוף הים ומציע נוף לים של הים האדריאטי.. ניתן להשאיר את חיית המחמד להירגע בחדר הידידותי לכלבים בזמן שתוכלו לבקר בעצמכם בספא.

מלבורן, אוסטרליה: במלבורן, הידועה באזורי היין שלה, ניתן לקחת את הכלב לסיור יינות מיוחד. תצטרך לעזוב את חברך החתול כיוון שסיוריי היין מיועדים לכלבים מפונקים בלבד. עבור הכלב הסיור  כולל עיסוי, ארוחת צהריים וסרט בזמן שאתם מתבשמים בטעימות היין. לאחר הטעימות תוכלו לטייל על קו החוף באחד מהחופים הידידותיים לכלבים של פורט מלבורן.

איפה ללון:Quest Flemington Apartment  המצוייד בבריכה חיצונית, מגרשי טניס, מטבח באבזור מלא וחדרים מרווחים. ניתן לקחת את כלבכם לטיול במרכז מלבורן ולקחת חלק באחד מהטיולים המאורגנים בדלפק הסיורים במקום.

תערוכות ואמנות

נורית – גלריה לציור ודברים יפים ביסוד המעלה

ציור של נורית בידרמן (צילום ישראל בידרמן)

בגלרייה נורית במושבה יסוד המעלה, הפרחים המצויירים ניבטים אליך מכל זווית ומדברים אליכם מכל פינה.  ציורי הפרחים מעוררים בך את חוש הריח והמישוש המדמים כי אתה נמצא בשדה פרחים. הציירת נורית בידרמן, מציירת בדרכה הייחודית נופים ופרחים שניתן כמעט להריח והמעוררים בך רצון להושיט יד ולקטוף אותם. בגלרייה ציורים על בד קנבס ועל פריטי נוי שונים מעץ ואבן ובצבעים נועזים המשקפים את הנוף הגלילי ומהווים תוספת נאה לכל בית.

לציירת נורית בידרמן (דור חמישי בארץ) שורשים עמוקים בגליל. אימה רינה סלומון ז"ל, נצר למשפחת פישל סלומון, ממייסדי המושבה יסוד המעלה אשר בעמק החולה. האב שמואל אוחנה ז"ל, דור שביעי בארץ גדל והתחנך בטבריה ולחם לשחרור העיר. אביה היה נצר למשפחת רבנים, בבגרותו היה ממייסדי ובוני העיר קריית שמונה. נורית עסקה שנים רבות בהוראה, הייתה מורה, מחנכת, מדריכה ומנהלת בית ספר, הצלחתה במערכת החינוך הייתה ראויה להערכה. נורית ספגה מילדות את מראות ונופיי הגליל ואצרה אותם בתוכה.

בנה בועז שירת בצבא והוצב בלבנון וכך ביום בהיר אחד בשנת 1999, החלה לצייר באופן ספונטני וכך מצאה פורקן למתח והחרדה בהם הייתה מצויה באותה תקופה. הכל התפרץ החוצה והחל לנבוע ממנה כמעיין שופע על פני הקנבסים כשהנושאים המרכזיים הם אותם מראות שגדלה מולם.

תלמידיה הרבים, חבריה והמכרים המקומיים אינם מפסיקים להתלהב ולהתפעל מיכולתה להביע  בציור את רגשותיה וזהו פן חדש אותו לא הכירו בעבר. אחרי פרישתה לגמלאות נורית בידרמן כיהנה כנציגת מגבית קנדה באצבע הגליל, היא שקדה רבות על הגשר החי בין יהודי קנדה והתושבים באצבע הגליל.

הציורים של נורית בידרמן, הוצגו בתערוכות שונות בארץ כגון:

 • קיסריה, שם התקיימה תערוכה בה לקחו חלק ארבע ציירות וציוריה של נורית בלטו במיוחד בשל הצבעים הנועזים והמיוחדים.
 • היכל התרבות בראשון לציון, שם הוצגה על ידי האוצרת כציירת הפרחים המוכרת ביותר בארץ
 • במלון הסקוטי על שפת הכנרת הוצגו לראווה ולהנאת המבקרים הציורים שמשכו תשומת לב רבה
 • בהיכל התרבות בקריית שמונה הציגה בתערוכת יחיד וקהל צופים רב שביקר במקום התפעל מעוצמת ציוריה הכובשים את עין הצופים.

אורחים רבים המבקרים בגלריה ביסוד המעלה, משתפים אותה בחוויות אותן מעוררים בהם הציורים, הם מתרגשים וחלקם אף פורץ בבכי מעוצמת ההתרגשות האוחזת אותם. ישנם אורחים שמרגישים כי הפרחים המקיפים אותם מכל עבר ממלאים את ריאותיהם באוויר ויוצרים תחושה של התחדשות ופריחה. בגלריה, נורית, דברים יפים יש מגוון עצום של תמונות נוף גלילי וציורי פרחים. נורית מציירת על מראות, אריחי אבן, משטחי עץ טבעיים ומעובדים, ניתן למצוא ציורים בגדלים שונים והמבחר רב ביותר.

נורית בידרמן מייצגת בעשייתה את ערכי אהבת המולדת והאדם, חיבור לנפש ויצירה בלתי סופית. בתפיסת חייה מציגה כי שווה להיות קשובים לאינטואיציה שלנו ולתת לה מעוף. צילום: ישראל בידרמן

סנטיאגו סיירה Santiago Sierra בישראל עם תערוכת יחיד 1:1 במרכז לאמנות ופוליטיקה

סנטיאגו סיירה, 120 שעות של הקראה רציפה מספר טלפונים (צילום: Helga de Alvear Gallery, Madrid 2004)

התערוכה "פשעים" ("Crimes"), באוצרותו של עומר קריגר, תוצג למשך חודשיים. תפתח בחודש ספטמבר בה יקיים סיירה פרפורמנס חדש המבוסס על עבודה קודמת משנת 2004 בשם “120 שעות של הקראה רציפה מספר טלפונים”. במקביל, תוקרן עבודת הווידאו ״2205 פשעי מדינה״, המונה שמות של בני אדם (מרביתם אזרחים ומספר רב של ילדים) שנהרגו בחמישים הימים שבין 8 ביולי ו-26 באוגוסט 2014, בזמן המבצע הצבאי ״צוק איתן״ בין ישראל ועזה.

סנטיאגו סיירה, נולד ב1966 בספרד, החל את פועלו בעולם האמנות בשנות ה-90 ומוכר בעיקר בזכות עבודותיו האקטיביסטיות-פוליטיות, שיש שיאמרו אף פרובוקטיביות. סיירה בוחר ליצירותיו את האנשים שנדחקו לשולי החברה: מהגרים, מחוסרי דיור, זונות וכדומה – אלה שמנוצלים יותר מכל, אך זוכים לרמה הפחותה ביותר של נראות והכרה במונחים רשמיים. סיירה מבקש מהמציגים לבצע פעולות חסרות מטרה הגובלות באבסורד ובהשפלה, ובתמורה לכך משלם להם סכום זעום. את יצירותיו הוא מתעד בווידיאו, בתמונות ובטקסט, ואפשר לכנותן Site Specific, משום שיצירתו מוכתבת על-ידי תנאי החיים במקום שבו היא נעשית.

נמל תל אביב עם כנר על הגג – הפנינג אמנות יהודית ויודאיקה

כנר על הגג (צילום חווה גלאון, אמני ישראל מתאגדים )

תערוכה רחבת היקף בנושא יהדות, יודאיקה, העיירה יהודית והכל באוירה נוסטלגית צבעונית ויחודית. האנגר 3 בנמל תל אביב יהפוך לעיירה יהודית קטנה עם חתונות, כלייזמרים וכל היפה בתרבות היהודית. התערוכה תכלול עבודות של פסלים, צלמים וציירים מרחבי הארץ. אוצר: איקי שובל, אמני ישראל מתאגדים. בין המשתתפים: כהנא יוסף, חסיה גיבלי, אביבה ברגר, ולאדי ברודצקי, אנה זינגר, לובה קונין, זאב זיינרייך, מיכל יששכר, שמואל חזני, חוה גלאון ועוד. פתיחה חגיגית עם הפנינג: 7.9.18 , 11:30 בבוקר. נעילה: 10.10.18

האנגר 3 בנמל תל אביב. מתאים לכל הגילאים. כניסה חופשית.

פותחים שנה: חגי תשרי בערבה התיכונה

צמר כבשים (צילום סאלי פטל)

במהלך חגי תשרי, המוני ישראל יוצאים לנפוש ולחייק הטבע. בתיירות ערבה תיכונה מדווחים על תפוסה של 80% לקראת ראש השנה, כך שנותרו מקומות אחרונים למעוניינים לנפוש בלב המדבר! בערבה התיכונה היצע רחב של אטרקציות המאפשרות בילוי משפחתי וזוגי קסום בלב המדבר.

 • יוצרים איגרת שנה טובה: בסטודיו של זיוה עמית- 'זיו היצירה' שבעין יהב בערבה התיכונה, יקיימו לקראת חגי תשרי מגוון סדנאות על טהרת המחזור והשימוש בחומרי גלם אקולוגיים לזוגות, משפחות וקבוצות. לקראת ראש השנה- סדנאות ליצירת איגרת שנה טובה מאבנים וחומרים אקולוגיים. מדובר באיגרת ייחודית בצורת קקטוס כאשר על האבנים מסביב מופיעות הברכות לחג. בנוסף, לקראת סוכות יתקיימו סדנאות להכנת קישוטים רב פעמיים לסוכה אותם יוכלו הילדים להעביר מיד לאחר החג לחדרם. במקביל, יתקיימו סדנאות להכנת תמונה משפחתית מאבנים, הדפסה על עץ עם איורים כיתוב לשנה החדשה וכד'. לפרטים: זיו היצירה- זיוה עמית, עין יהב – 052-8666223.
 • חוויה כפרית במשק צאן!: במושב צופר שבערבה תיכונה, מזמינה אתכם עדי אתרוג לחוויה כפרית יוצאת דופן, במהלכה תטפלו בחיות, תאכילו אותם וגם תשתתפו בתהליך ייצור הגבינות הביתיות. בחצר ממתינים לכם עזים, כבשים וכלים המאומנים לרעיית הכבשים. במסגרת הפעילות המותאמת לכל המשפחה, תלמדו לחלוב בידיים, להכין גבינה מהחלב הטרי, תלטפו וגם תאכילו את הטלאים והגדיים מבקבוק!. כמו כן, עדי המייצגת את ישראל בתחרויות בין לאומיות לרעיית כבשים באמצעות כלבים, תדגים כיצד כלב מוביל את העדר!. אל דאגה, רגע לפני שהפעילות תסתיים תזכו לטעום מהגבינות שהכנתם! בתיאום מראש – 052-3868909
 • לאוהבי החקלאות: מרכז ויידור: במרכז המבקרים ויידור בחצבה, תביטו מקרוב על חקלאות המדבר, חקלאות המים המתפתחת, החידושים הטכנולוגיים, זנים חדשים של ירקות, פירות ופרחים, חשיפה לתיירות מדבריתוכפרית הנשענת על משאבי טבע נדירים, מסלולי טיולים, אטרקציות ואתרי אירוח מדבריים ייחודיים' צפייה במיצג תלת מימד, ביקור בחלל אינטראקטיבי-חווייתי, סיור בחממות ו"שולחן חול אינטראקטיבי", בו מומחשים תנאי הקרקע של הערבה ומאפשרים למבקר לבנות הרים, לחפור ואדיות ונחלים ולהוריד גשם ובאמצעות כך ללמוד את אתגרי המים והקרקע באזור הערבה הצחיח כגון: שיטפונות, קידוחי מים ועוד. מרכז ויידור פתוח בכל יום, בין השעות- 09:00-16:00. לפרטים: תיירות ערבה 1-800-225-007, www.goarava.co.il
 • אקסטרים, טבע, חקלאות וסממני החג: בפעימות מדבר, מציעים חוויה מדברית שקטה ומהנה, הכוללת טיולי שטח קסומים ונהיגה ברכבים חשמליים נוחים, שקטים ואקולוגיים במגוון מסלולים ברחבי הערבה התיכונה. במיוחד לרגל חגי תשרי המאופיינים בשבעת המינים, השיקו בפעימות מדבר מסלול מרתק החולף בין מטעי התמרים של מושב עין יהב בערבה. במהלך המסלול צופים המשתתפים בעבודת הגדיד, שומעים על היתרונות של הערבה בגידול זה, טועמים תמרים ישירות מהעצים ולומדים על התפתחות הענף בארץ!. ניתן לקיים סיורי זריחה, סיורי שקיעה וסיור לילה כאשר כל רכב מצויד במחצלת, ערכת קפה/תה, תמרים, עוגיות ומים. לפרטים נוספים: מירב – 052-8991336
 • לאוהבי הטבע: נווה מדבר בלב הערבה: פארק ספיר בערבה הינו נווה מדבר קסום בליבה של הערבה בישוב ספיר. הפארק משתרע על פני כ-150 דונם ובו שני מעיינות ומפל קטן שזורם לאגם הפארק, נסתר מהעין אך סמוך לכביש (כ- 6 ק"מ דרומית למושב עין יהב, בסמוך למושב ספיר) באגם ברווזים, לצדו, מרחבי דשא נרחבים ועצים להצללה והשלמת האווירה. כמו כן, במקום פינות ישיבה ואזורי פיקניק על המים ופסלים של אומניות תושבות הערבה המתארים את החיים במדבר. הפארק נגיש ומותאם לציבור הנכים. מחיר: חינם. לפרטים: תיירות ערבה 1-800-225-007.
 • כל פירות החג ביוגורט מפנק אחד! ביוגורטריה שבעין יהב מזמינים אתכם ליהנות מיוגורט קריר ואיכותי, בליווי מגוון רחב של תוספות בדגש על סממני החג- תפוח, דבש ורימון!. מדובר במהדורה מיוחדת של תוספות לקראת חגי תשרי וללא תוספת תשלום!. לפרטים: 052-881-4466
 • יצירה לכל המשפחה: האמנית דליה מטמון בעין יהב, החליטה לחלוק את כישוריה עם הציבור הרחב בסיור ייחודי וכיתת אומן ליצירה, המאפשרות חוויה משפחתית, ליצירה רב תחומית. בסיור בגלריה ניתן לראות עבודות של פיסול סביבתי, עבודות פסיפס, מחזור פסולת חקלאית ועוד. כמו כן, יינתן הסבר על יצירות האומנות, תהליך היצירה החל משלב הרעיון, איסוף החומרים ועד הגמר. כולל הדגמת יצירה וכיבוד קל. כמו כן, במקום מתקיימות סדנאות וכיתת אומן ליצירת פסיפס, פיסול מדברי ופיסול בחוטי ברזל. לפרטים: תיירות ערבה- https://www.arava.co.il, 08-6584748
 • מדבר בריחה: את חדרי הבריחה המסורתיים החליפו בערבה התיכונה באטרקציה מטריפה המותאמת לכל המשפחה ומתקיימת בשטח פתוח באזור צוקים, משלבת בין טיול בנוף המדברי הקסום של הערבה לגיבוש של חברים או משפחה, הכולל חשיבה משותפת ויכולת ניווט בסיסית, אל תחנות ניווט שונות, אליהן מגיעים באמצעות מפה. על מנת להתקדם לתחנה הבאה על המשתתפים לבצע משימה. המשחק משלב הנאה, חשיבה והיכרות עם הסביבה המדברית, החי, הצומח, ההתיישבות, סלעים, שיטפונות ומאפשר תצפית קסומה. הפעילות מוזנקת מידי יום אחר הצהריים ונמשכת כשעתיים. לפרטים: תיירות ערבה 1-800-225-007, www.goarava.co.il
 • להצטלם עם תנין: 2,000 תנינים מסוגים ובגדלים שונים במקום אחד! בעיר אובות הוקמה חוות תנינים קרוקולוקו ובה מתקיימים סיורים מודרכים חווייתיים לכל המשפחה בין בריכות התנינים, שם תצפו בבעלי החיים ממש מקרוב. בחווה תפגשו בתנינים מהגדולים בעולם שאורכם מגיע למספר מטרים! כמו כן, בעונה זו של השנה לאור החום העז, בוקעים תנינים רבים מהביצים. תוכלו להביט על ביצי התנינים באינקובאטור ואם יתמזל מזלכם תצפו אפילו בבקיעה ובתנינים קטנטנים שרק עכשיו בקעו ועוד!. בנוסף, הסיור משלב הסבר ומידע על חיי התנינים, מערכות גופם ואף אפשרות ללטף ולהצטלם עם תנין קטן! האתר פעיל מידי יום בין השעות- 9:00-19:00. לפרטים: תיירות ערבה 1-800-225-007, www.goarava.co.il

ספרים

קלסיקלטת עם מישהו בבית? ביקור בביתו של חילזון

מישהו בבית. קלסיקלטת (צילום יוני רייף)

ספר אינטראקטיבי בהוצאת קלסיקלטת, עם חלונות גילוי נפתחים. הספר מזמין אתכם להכנס לביקור נדיר בביתו של החילזון, שם תגלו מדוע הוא סוחב את ביתו על הגב. החילזון אמנם מעדיף להיות לבד, אך באופן חד פעמי יספר לכם בדרכו המשעשעת וה"חלזונית", מה הוא אוהב לעשות ומה קרה לו שגרם לו להחליט לסחוב את הבית איתו לכל מקום.
בנוסף לסיפור המשעשע, אשר מורכב משיח חינוכי עם חילזון ולאיורים המעניינים, דפי הספר כוללים פתחים שאפשר להזיז, כמו למשל ארון שניתן לפתוח או תיבה – אלמנטים שיוצרים עניין ואינטראקציה של הילד.

הספר הינו חלק מסדרת הספרים "גם וגם" בהוצאת קלסיקלטת, אשר משלבת בין ספרי ילדים למשחק, במטרה להוסיף גירויים לילד הקורא ולפתח אצלו עניין בקריאת ספרים. הספר פותח בעזרתם של מומחים ואנשי מקצוע, ביחד עם שאר מוצרי החברה קלסיקלטת, אשר שמה לה למטרה לעודד קריאה בקרב הדורות הצעירים ולהכניס תכנים חינוכיים ומפתחים לעולם הילדים התרבותי. מי שנמנה בין מפתחי סדרת הספרים "גם וגם" הוא מוטי אבירם, שביים, בין היתר, את רחוב סומסום, פרפר נחמד וזהו-זה וכתב את "המדריך הגדול לכתיבת תסריטים לילדים". מחיר 80 שקלים. לרכישה בחנויות הספרים, בחנויות הצעצועים ברחבי הארץ, רשתות המזון, ובאתר הבית <<<    קרדיט צילום: יוני רייף

בדיוק בשנייה הזאת של אלעד וינגרד
"אני מתחת לשמיכה, אבא לידי נשכב, ומספר לי מה קורה בעולם בדיוק עכשיו" כך נפתח הספר "בדיוק בשנייה הזאת", שבו יוצאים אב ובנו למסע דמיוני מרתק מלא בחן והומור. מסע הפותח צוהר אל ארצות ויבשות, נופים וזמנים, אנשים והתרחשויות.

ספרו החדש של אלעד וינגרד הוא מסע עולמי מופלא בין התרחשויות שונות ברחבי העולם שקורות "בדיוק בשנייה הזאת".  כתב: אלעד וינגרד, אייר: אביאל בסיל, עורכת: עידית נבו. אגם הוצאה לאור.
הטקסט המחורז והפיוטי, ואיוריו המרהיבים של אביאל בסיל, עוסקים באופן מקורי וקסום בשאלות שכל ילד, וגם מבוגר, שואל את עצמו: מה קורה בדיוק עכשיו, בשנייה הזאת, במדינות שונות ברחבי העולם? מה מתרחש ממש הרגע מתחת לאדמה ועלייה, בשמיים ובמים, לבני אדם ולבעלי חיים?

אלעד וינגרד כותב ספרים ושירים לילדים. בן 44, נשוי ואב לשני בנים, מתגורר במושב בית חרות. אלעד כתב את הספר עטור-השבחים "בטח יש ילד" (2009), שראה אור בישראל ובסין ונבחר למצעד הספרים של משרד החינוך; רב-המכר "איפה המפלצת?" (2017); וספר שירי הילדים האהוב "דברים שגורמים לי לחשוב" (2012) באיוריו של מישל קישקה. אלעד כותב גם שירים ("רחוב סומסום", "סוד הקצב של מיכל" עם מיכל צפיר) וכתב גם את המחזמר "בטח יש ילד", המבוסס על ספרו. אביאל בסיל, בן 35, נשוי ואב לשתי בנות, מתגורר במזכרת בתיה. אביאל אייר מעל 40 ספרים, רבים מהם מאת מיטב הכותבים בעברית ובהם גולדברג, שלונסקי, אלתרמן, ע' הלל, מאיר שלו, אתגר קרת ושלומית כהן אסיף. זכה לציון בשבח בפרס בן יצחק לאיור לשנת 2012.  הספר לגילאים 3-7. לרכישה סטימצקי, צומת ספרים ובחנויות המובחרות. מחיר 68 שקלים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט