חדשות השבוע בתרבות, אמנות ותיירות

עוד קצת מה לעשות בחוה"מ סוכות ועוד ||| הצגות פסטיבלים ||| ספרים וטיולים ||| להמשך הידיעות וההצעות <<<

חול המועד סוכות

שייט בסירות טורנדו בטרק ים אכזיב

סירת טורנדו באכזיב (צילום: טרק ים אכזיב)
סירת טורנדו באכזיב (צילום: טרק ים אכזיב)

בחול המועד סוכות  ייצא שייט סירות טורנדו וסיור ימי מרתק בשמורת הטבע אכזיב וראש הנקרה חוויית שייט נדירה בסירות טורנדו מהירות ( 10 מקומות בכל סירה + משיט) מחופי אכזיב הקסומים אל ראש הנקרה והמצוק הגדול. פעילות זאת מותאמת לכל המשפחה (ילדים מגיל 3 ומעלה). מחיר 90 ₪ למשתתף.

כמו כן ניתן גם לצאת לשייט ושנירקול בחופי אכזיב- שייט בסירות טורנדו מהירות ושנירקול מרתק בשמורת הטבע הימית היפה והגדולה בישראל. הסיור הימי מתבצע על גבי סירות טורנדו מהירות ומתחיל בלגונות אכזיב דרך חמשת האיים ואל המצוק המרהיב בראש הנקרה. אחד מאתרי הטבע היפים הקיימים בארץ. במהלך הסיור הימי בסירות הטורנדו, נעגון לצד אחד מחמשת האיים לשנירקול באמצעות מסכות חדישות ומתקדמות.

חוויית טבע אמיתית והזדמנות נדירה להיחשף לאוצרות הים בשמורה. פעילות זאת  מותאמת לכל המשפחה. מחיר 125 ₪ למשתתף.

טרק ים אכזיב דוא"ל <<< פייסבוק ובטל': 04-9823671

מסע גרוטאשטח בשטח לרכבי 2X4

גרוטאשטח 2015
גרוטאשטח 2015 צילום עדי שפרן (כפרה)

"גרוטאשטח", מסע בשטח לרכבי 2X4 יוצא לדרך בפעם השניה ויתקיים השנה בחול המועד סוכות, בתאריכים 21-24.10.16. המסע שיחל בגליל המערבי ויסתיים בפארק תמנע באורך של כ- 800 ק"מ רובו בשטח, למעט קטעי קישור בהם יעבר בכביש. המשתתפים יתמודדו בתנאי שטח משתנים הכוללים בצפון את שבילי העמק והגליל, בדרום שבילים חוליים וערוצי נחלים, במדבר ובנגב בואכה פארק תמנע.

"גרוטאשטח" הינו מסע ניווט חווייתי (אינו מרוץ או תחרות), של רכבים שאינם רכבי שטח. כל הרכבים המשתתפים במסע סטנדרטיים לחלוטין ללא הנעה כפולה, כאשר עלות הרכב המשתתף במסע אסור שתעלה על סך של 5,000 ₪ (הסכום כולל ביטוח למסע, טסט, חלקי חילוף לרכבים, צמיגים נוספים וכד').

במידה ותהיינה תקלות ברכבים, הצוותים יתקנו הכל בשטח, כחלק מהאתגר של המסע. את המסע ילוו צוותי סיוע מקצוענים, אשר יוכלו לעזור בתיקון התקלות והחילוצים במידת הצורך.

במסע "גרוטאשטח" ישתתפו כ- 40 רכבים, המורכבים בחלקם מצוותים המוכרים בארץ מעולם המרוצים, גל שחם וקיד נמרוד אופיר, הלל ורז, דדי שפרונץ, ניצן שקל וצביקה נפתלי, שי שמעוני ולירן ליטבק צוותים אלו מתחום מרוצי הראלי רייד, ארנון מלאכי, גיא רפאל ואילן שושה, רן סיטון, יורמי ידין צוותים מתחום מרוצי העבירות, ברק דודאי, מוניק אורבי, יעל קדשאי מתחום האופנועים, צוותים אלו ישאירו את התחרויות והאתגרים מעולם הספורט התחרותי בצד ויתפנו לחוויה אחרת לגמרי.

חברת פוינטר, נותנת החסות של מסע הניווט גרוטאשטח תתקין על כל רכב שמשתתף במסע, מערכת GPS לאיתור וניהול צי  כדי שהצופים בבית יוכלו להתחבר לאפליקציה ייעודית למסע ולראות בכל רגע נתון את שמות הצוותים והתקדמותם במסע – פרטים על האפליקציה יופיעו בדף הפייסבוק של גרוטאשטח.

עדי שפרן (כפרה) מציינת כי קרן קיימת לישראל מצטרפת ומלווה אותנו לאורך המסע, כל חניוני הלילה שנבחרו ימותגו ויסומנו עבורנו בדגלים משותפים של קק"ל וגרוטאשטח, גם פארק תמנע יוכן עבור משתתפי המסע, שם יערך טקס סיום המסע. בכל פארק יחכה צוות של קק"ל שיכניס את המשתתפים למקום הנכון וידאג לשמירה על הטבע כמו גם על המשתתפים.

דף הפייסבוק בו מעדכנים את תהליך הכנת הרכבים למסע ועדכונים יומיים מהאירוע עצמו – גרוטאשטח. נותני החסות: חברת פוינטר**הנפלד טכנולוגיות בע"מ**חברת זוקו שילובים**מוטי לוין סוכנויות שיווק בע"מ**פונדק אסא דבירה**מוסך קבוצת גבע**חברת ש. ונציה בע"מ, יבואן "STIHL" ו "VIKING"**רסטה

מגוון סיורים בזמן פסטיבל התמר בים המלח

עץ הבאובב של עין גדי (צילום יח"צ)
עץ הבאובב של עין גדי (צילום יח"צ)

במהלך ימי פסטיבל התמר שיתקיים בחול המועד סוכות ה-17-20 יתקיימו לצד מגוון המופעים באזור גם סיורים מיוחדים המשתלבים יחדיו. הסיורים יצאו ממתחם עין בוקק אל מתחמי הופעות החינם שבכיכר סדום ובקיבוץ עין גדי, וישלבו מסלולי טיול מיוחדים בליווי מדריכים מוסמכים.

 • 18/10 יום ג' – סיור מודרך של כשעה בגן הבוטני בקיבוץ עין גדי, בסיומו הופעה של "פיטר רוט ומאור כהן", מתחת לעץ הבאובב.
 • 19/01 יום ד' – סיור מרהיב של כשעתיים וחצי בנחל פרצים ותצפית להר סדום, ובסיומו הופעה של הצמד "גיא ויהל" בפארק האקולוגי בסדום ים המלח.
 • 20/10 יום ה'-  סיור מודרך של כשעה בגן הבוטני בקיבוץ עין גדי, בסיומו הופעה של "ריקי גל" תחת לעץ הבאוב.

כמו כן כשירות למטיילים באזור יפעל במהלך ימי חול המועד, בכל שעה עגולה, מערך הסעות מהחניה בבית הכנסת העתיק אל הנחלים פרס וצפית. בסופם יחזרו המטיילים אל נקודת היציאה, לרכביהם.

מחיר סיור 20 ₪ לאדם. יש צורך בהרשמה מראש. למידע, פרטים נוספים והזמנות אתר תיירות ים המלח <<< ובטל': 3977*

מוזיאון א"י – ילדים יוצרים בחומר בהשראת הביאנלה לקרמיקה

הביאנלה לקרמיקה יוצאת מאולם התצוגה לחגיגה של יצירה ומקרבת בין החומר והאומנים לקהל המשפחות והילדים. סדנאות, הדגמות וסיורי קרמיקה חווייתיים במשך כל חוה"מ סוכות.

 • במסגרת הפעילות יארח המוזיאון שלושה מהאמנים המציגים בביאנלה לקרמיקה שיעבירו סדנאות אומן מיוחדות לכל המשפחה. רני גילת, אבנר זינגר ודורי זנגר יספרו על עבודתם, ידגימו את טכניקות העבודה שלהם, יפעילו את המשתתפים ויאפשרו התנסות מודרכת בחומר, על רקע מצגת של עבודתם. את התוצרים ייקחו המשתתפים איתם הביתה. מיועד לגילאי 8 ומעלה | שעות: 10:30-12:00; 12:30-14:00 | עלות: 40 ₪
 • מכיפת הקדר לביאנלה לקרמיקה – פעילות מרתקת ומחכימה לכל המשפחה. היכרות עם מגוון שיטות עבודה בחומר, מהקדומות ועד העדכניות ביותר; נזהה כיצד השפיעו אלפי שנות עבודה בחומר על אמנות החומר של ימינו; נתבונן ביצירות נבחרות בביאנלה ונבין כיצד ניתן להעביר רעיונות מופשטים באמצעות יצירות דוממות. מיועד לגילאי 4-8 | שעות: 10:30; 11:30; 12:30; 13:30 | עלות: 20 ₪
 • "הקדרים באים"- סדנת יצירה:  יוצרים ומעצבים בחומר – אומנים צעירים מוזמנים להתנסות מהנה ביצירה ועיצוב של קערת חומר בטכניקה מקורית. מיועד לגילאי 4-8 | שעות: 10:30; 11:30; 12:30; 13:30 | עלות: 20 ₪
 • סובב מוז"א – משחק דיגיטלי מהנה וראשון מסוגו המאפשר לגלות את המוזיאון ואת הסיפורים המסתתרים מאחורי המוצגים, ליהנות מנופים ועולמות עתיקים, והכל – באמצעות הסמארטפון. חוויה של עבודת צוות לכל המשפחה, חידות, משימות, אתגרי חיפוש וחשיבה יצירתית. לגילאי 6 ומעלה, בליווי מבוגר | גילאי 10 ומעלה יכולים לשחק עצמאית | ללא עלות נוספת על מחיר הכניסה
 • פלנטריום – מופעים מרהיבים בפלנטריום המשוכלל של תל-אביב: חיי העצים (לגילאי 5 ומעלה) | סודות השמש (לגילאי 11 ומעלה) | כוכבים (לגילאי 5 ומעלה) | טלסקופ הפלא (לגילאי 7 ומעלה) | אסטרונאוט (לגילאי 5 ומעלה). עלות: תוספת של 32 ₪ למחיר הכניסה.

מוזיאון ארץ-ישראל, רח' חיים לבנון 2, רמת אביב. לפרטים נוספים באתר <<< ובטל': 03-6415244.
פסטיבל לגו לנד הגדול בצפון

פסטיבל לגולנד (צילום יח"צ)
פסטיבל לגולנד (צילום יח"צ)

משחק הלגו המוכר והידוע הפך כבר מזמן לקאלט ובכל העולם ידוע כי יצירות לגו אינן רק משחק ילדים אלא אמנות של ממש. שער הצפון מזמין אתכם לגלות את אמן הלגו הגלום בתוככם בפסטיבל הלגו שיחול בחול המועד סוכות, עם חמישה מתחמים שונים. כל מתחם בפסטיבל יעסוק בפעילות לגו אחרת בניהם:

 • מתחם לגו city בו תוכלו לקחת חלק בבניית שוטר ענק מלגו
 • מתחם לגו nexo בו תתקיים תחרות קבוצתית בבניית סמלים ואבירים
 • מתחם לגו friends יקיים סדנאות להכנת תיקי לגו
 • קופסאות ופינות איפור כמובן מלגו
 • מתחם לגו לקטנטנים ועוד.

למבקרי הפסטיבל יחולקו מתנות לגו מדליקות ביניהן ערכות לגו, פוסטרים מארזי לגו לקטנטנים ועוד. פסטיבל הלגו יתקיים בתאריכים 18-20/ 16 לאוקטובר, בשעות 11-14, 16-19. הכניסה חופשית. קניון שער הצפון, דרך חיפה 30, קרית אתא.

"חפצים מגלים" במוזיאון ליהדות דוברת גרמנית בתפן 18/10/16 חוה"מ סוכות

חותלות של הצבא הבריטי עשויות בד צמר משנת 1938. פרנץ שטרן היה מראשוני המתגייסים לצבא הבריטי מפלשתינה. עלה לארץ בשנת 1935
חותלות של הצבא הבריטי עשויות בד צמר משנת 1938. פרנץ שטרן היה מראשוני המתגייסים לצבא הבריטי מפלשתינה. עלה לארץ בשנת 1935

ארגון יוצאי מרכז אירופה והמוזיאון ליהדות דוברת גרמנית-מרכז מורשת הייקים, בגן התעשייה תפן, פותחים בחול המועד סוכות ט"ז תשרי ה- 18 באוקטובר, תערוכה מקיפה "חפצים מגלים", המציגה חפצים משפחתיים וסיפורים אישיים של יוצאי הקהילות היהודיות דוברות גרמנית, הייקים, שתפתח באירוע חגיגי רב דורי בהשתתפות וברכות מהתעשיין סטף ורטהימר, יו"ר נשיאות ארגון יוצאי מרכז אירופה דוד בועז, ומנכ"לית ואוצרת המוזיאונים הפתוחים רותי אופק. כמו כן יתקיים סיור מודרך בתערוכה, מופע מרכזי וסדנאות יצירה.

בעת הגירה ובעיקר בהגירה שאינה מרצון, נארזים ונלקחים חפצים מסוגים שונים. זהו מקורם של החפצים המוצגים בתערוכה "חפצים מגלים". ייחודה של התערוכה הוא בערך הסיפורי הנלווה לחפצים. לכל חפץ יש סיפור משלו. כולם יחדיו מספרים את סיפורם של העולים מארצות מרכז אירופה, שהגיעו לארץ ישראל בין השנים 1933-1938. חפצים אלו הינם חלק ממורשתם המשפחתית ומהגדרתם העצמית של המהגרים-העולים. ייתכן, כי לא עמדו בפרידה מהם. ייתכן, שהחפצים סיפקו מעט נחמה לנוכח קשיי הפרידה מהמולדת הישנה. חפצים אלו עזרו גם לעולים ולו במעט, להנחיל לבניהם ולבני בניהם, שייוולדו בישראל, את מורשת האבות ותרבותם משם. החפצים המוצגים בתערוכה נבחרו בקפידה, מתוך היצע גדול של חפצים, שהובאו במיוחד על ידי בני משפחות הייקים- מערכות שולחן, ציוד רפואי, חפצי יודאיקה, כלי הגשה, תכשיטים, ספרים, מסמכים, פרטי לבוש, כלי משחק ועוד.

מאחורי החפצים כולם מסתתרים סיפורים, בעזרתם ניתן להתוודע לפרק היסטורי ותרבותי, שחלף מן העולם, אשר ליוו את הדור הראשון של העלייה הייקית לארץ.

הסעות מאורגנות מחיפה, ת"א וירושלים, בתוספת 30 ₪ לאדם, בהרשמה מראש 03-5164461 שלוחה 0. מחיר כניסה לאירוע- 50 ₪ למבוגר, 20 ₪ לילד (תשלום מגיל 18). לחברי הארגון 30 ₪ למבוגר. למידע ופרטים בדוא"ל <<< ובטל': 04-9109609

"יאללה באסטה" עם סיור ייחודי לכבוד חג הסוכות בשוק מחנה-יהודה

יאללה בסטה (צילום יח"צ)
יאללה בסטה (צילום יח"צ)

סיור מלא טעמים וריחות שיעבור בין רחובות השוק הצבעוניים ויספר את סיפורי השוק המרתקים: בניית השוק והתפתחותו, דמויות השוק המעניינות, החנויות המפורסמות והשינויים העוברים עליו. במהלך הסיור יבקרו המשתתפים גם בשכונת נחלאות הקסומה שנמצאת בקרבת השוק, יצפו בשלל הסוכות בשכונה, ישמעו על הלכות החג, בתי הכנסת והחצרות הפרטיות המיוחדות. הטעימות, שנבחרו בקפידה, יכללו את המיטב הקולינארי שיש לשוק מחנה יהודה להציע: מאפה גרוזיני עבודת יד, מאפי שמרים מתוקים, חומוס ופלאפל, טחינה, משקה בריאות מרענן, חלווה, תבלינים – וכמובן קינוח מתוק לסיום.

"יאללה באסטה", שהוקמה ב-2011 על-ידי יזמי התיירות הירושלמים מיכאל וייס וראובן פילו, מתמחה בסיורי שווקים, ואף מוכרת "כרטיסי טעימות" – מוצר ייחודי המאפשר להסתובב עצמאית בשווקים השונים בישראל, ולדגום את מיטב מאכליהם.

השנה זכתה "יאללה באסטה" באות המצוינות (Certificate of Excellence 2016) של אתר – TripAdvisor. משתתפי הסיור מתבקשים להגיע בלבוש צנוע!

מתי: 21.10.2016 (מ-09:30 עד 12:30). מחיר: 119 ש"ח למשתתף (כולל טעימות). לפרטים טל': 055-6646684

משתלות יגור עם הרצאה וסדנאות יצירה לילדים בשישי-שבת 20-21/10 ובחינם

סדנאות במשתלות יגור (צילום: אגמדיה)
סדנאות במשתלות יגור (צילום: אגמדיה)

לרגל חג הסוכות תתקיים הרצאה של אבי ציטרשפילר, הבעלים של חוות דרך התבלינים, על סיבות טובות להשתמש בתבלינים . ההרצאה תתקיים ביום שישי ה-20.10 בשעה 11:00. הכניסה ללא עלות בהרשמה מראש בלבד בטל': 04-984-8108.

משתלות יגור (מתחם חוצות יגור) יקיימו בשבת 21.10  בין השעות 10:00-13:00 מספר סדנאות יצירה לילדים לכבוד חג הסוכות, בין הסדנאות יהיו : יצירה של קישוטים לסוכה, הכנת פיתות בטאבון, צביעת איצטרובלים ועוד. הכניסה למתחם הפעילויות לילדים היא בחינם. בנוסף, יינתנו מגוון של מבצעים והנחות ענק על מגוון מוצרים במתחם המשתלות.

משתלות יגור, בכניסה לקיבוץ יגור. פרטים נוספים באתר <<< ובט': 04-984-8108

ארועים ופסטיבלים

פסטיבל FOMO – פסטיבל פרפורמטיבי על חרדה בשידור חי בתיאטרון הבית

פסטיבל FOMO פומו - Fear Of Missing Out צילום יח"צ
פסטיבל FOMO פומו – Fear Of Missing Out צילום יח"צ

הפסיכולוג שלנו אמר לנו היום שאובססיה היא ביטוי לחרדה. פומו – Fear Of Missing Out. אנחנו שומעים את המילה הזאת המון לאחרונה. הפחד להחמיץ. התחושה שמשהו אחר, גדול יותר, חשוב יותר קורה איפשהו ואנחנו לא חלק ממנו. קמים בבוקר מול האייפון לפני השאכטה הראשונה, היוגה או הקפה, נרקוטים לריפרש חשים שעוקבים אחרינו כל היום ולא מבינים איפה הלייקים, איפה הלייקים ? מי יאהב אותי עכשיו?

תיאטרון הבית מזמין את העולם כולו לפסטיבל חדש שכולו על טהרת השידור החי. הפורמט הוא פשוט – עבודות במה שמהותן הקשר עם קהל הנמצא באולם והן עם קהל בבית אשר צופה ביצירה בשידור חי.

 • 1k -מיה לנדסמן. למיה יש מעל 2,000 חברים בפייס, את רובם היא לא מכירה. באירוע זה היא תזמין כל אחד ואחד מהחברים הוירטואליים שלה לנסות לייצר רשת חברתית בשר ודם, לחשוף את המנגון ולעשות מזה כייף אכזרי. * כניסה רק לחברים של מיה בפייס, אפשר לנסות לבקש חברות מראש – אבל לא בטוח היא תסכים. למה לבוא לתיאטרון : כי זה חשוב ואפילו יש פה אמירה ויהיה פאן ואם אתם אשכרה חברים של מיה בפייס, אתם חייבים את זה לה, לעצמכם ולרוח התקופה. למה לראות מהבית : כי אתם לא חברים של מיה בפייס, והיא לא אישרה אתכם, אז מה תעשו? תפספסו?! שבת -15.10.2016, 19:00- עד אחרון האורחים – 1k – מיה לנדסמן – גג. מחיר 10 שקלים או מאכל, שתיה, אלכוהול, חומרים או פינוקים.
 • קריסת מערכות – אמיתי מילוא. אמיתי הוא מלך האימפרו הבלתי מעורער של סטודיו למשחק ניסן נתיב. כשהוא אומר שהוא רוצה לעשות עבודה בסקייפ בשני חללים שכולה על פערי מידע, שטויות, סודות ומוות. וואלק, נותנים לו. למה לבוא לתיאטרון : כי לצחוק עובד יותר טוב בקהילה. אז למה לא ? למה לראות מהבית : כי אתם פדלאות ואנחנו קול עם זה. חמישי -13.10.2016 שעות 21:30, 22:30, 23:30  – קריסת מערכות – אמיתי מילוא – בקומה השנייה. מחיר כרטיס : 30 ש״ח.
 • הכל מאת יאיר ורדי – יאיר ורדי.  הכל מאת יאיר ורדי, ­ יאיר ורדי. ליאיר ורדי יש המון לתת, כל מיני סוגים של נתינה. הוא מייעץ ועוזר ותומך ומתקן ובונה ומבשל ויוצר ורב (אבל יודע גם להשלים) ועושה כושר ומקשיב בקשב רב ועוד ועוד ועוד. יאיר רוצה לתת הכל. כל מה שאתם צריכים זה רק לבוא. יאיר כבר ידאג לשאר. * כניסה לגברים רווקים על הקשת הלהטבית בלבד. למה לבוא לתיאטרון : כדי לקבל את הכל מאת יאיר ורדי, יש לעמוד בקריטריון. עליך להיות רווק על הקשת הלהטבי״ת. זהו מופע ללא צופים – כל מי שמגיע לאולם יאיר נותן לו את הכל. למה לראות בבית : יאיר גם יעזור לאנשים מהבית. גם נשים מוזמנות לבקש מהבית. אתם יכולים לבחון את איך כישורי הנתינה של יאיר מהבית ולהחליט אם אתם רוצים לבוא לקבל את הכל פנים מול פנים.  שישי -14.10.2016 שעות 17:00-01:00 הכל מאת יאיר ורדי – יאיר ורדי – אולם. הערה: *  העבודה מיועדת לגברים רווקים גייז בלבד והכניסה להם היא בחינם.
 • פילטר : 18 – גיל סרי. גיל בן 18 וזוהי עבודתו הראשונה בתיאטרון המקצועי. גיל הזמין את חברותיו, בנות גילו, לדבר על הדבר הזה, על החרדה הזאת, על הפומו הזה, על האובסס הזה, על מה יהיה עם זה, והוא רוצה ליצור מזה ושאתם תחליטו איך זה בדיוק יקרה ואיך זה ייראה. למה לבוא לתיאטרון : כי זאת עבודה של לייצר עבודת תיאטרון. עבודת תיאטרון צריכה קהל והמופע עצמו -הוא דווקא לא מושדר בלייב. אז מי שלא בא מפספס ! למה לראות בבית : אתם חלק קריטי ביצירת העבודה. אם לא תצפו בהם מהבית – איך הם ייצרו מחזה אינטרקטיבי בלעדיכן ?! שישי -14.10.2016 שעה 12:00-17:00 – פילטר :18 – גיל סרי  – בלק בוקס. ( המופע עצמו בין 16:00-17:00. מחיר כרטיס : 30 ש״ח.
 • לא מכניסה את זה לLIVE – ג׳ייסון דנינו הולט – מופע הוידויים המצליח של ג׳ייסון דנינו הולט עושה אקספרמנט חד פעמי בוידויים בשידור חי עם וידויים מהקהל בבית. אמן יהיה נועז מפחיד מרגש פשוט משעמם מסוכן ומקרב. העבודה תשודר על גג התיאטרון במקביל. למה לבוא לתיאטרון : כדי להכנס לתא הוידויים. אחד על אחד. הכי קרוב שאפשר. למה לראות מהבית : כי נעים לראות אנשים מתערטלים רגשית בעודך מתחת לשמיכה בעיצומו של האביב. שישי -14.10.2016 שעות 21:00-01:00 לא מכניסה את זה לlive – ג׳ייסון דנינו הולט – אקווריום + הקרנה על הגג. מחיר כניסה : 30 ש"ח.
 • Need Some Body – מירי סגל ומיה מגנט – שני אווטרים אנושיים ניצבים על במה ומציעים את עצמם לשליטה דרך הרשת. כל זוג מפעילים יקבלו 10 דקות להפעיל את האווטרים דרך אתר הפסטיבל, לעשות כל מה שירצו ולבחון את גבולות ההעזה באמצעות האווטרים, הגופים החדשים שלהם. למה לראות מהבית : כי רק מהבית אפשר להפעיל את האווטרים. ועוד באנונימיות מוחלטת. ועוד רוצים שתלכו עם זה ממש ממש רחוק. סיבה מעולה. למה לראות את מהתיאטרון : כי להיות עדים לנועזות של המפעיל האנונימי זה חזק בטירוף. מסוג האירועים ש״היית צריך להיות שם בשביל להבין בדיוק מה קרה״. חמישי -13.10.2016 שעות 21:30-00:30 Need Some Body – מירי סגל מיה מגנט – בלק בוקס. מחיר כרטיס : 30 ש"ח.
 • Playground – מופע מאולתר למוזיקאים ורקדנים – אווירה של גג וגו פרוז על הגוף – יהיה לוהט ברמות של כלה שנשרפה לה השמלה והיא ממשיכה בכל זאת לעבר בחיר ליבה. למה לבוא לראות את זה בתיאטרון : כי זה מופע שהוא פאקינג מסיבה מדהימה. ותהיה שקיעה. ובריזה של מופע גג. ובירות. למה לראות את זה מהבית : כי הם יהיו מחוברים לגו פרוז – וממש לא בטוח שלראות את זה מהתיאטרון יעביר את נקודת המבט של מצלמה על רקדן…  שבת -15.10.2016 שעות 17:00-18:30 – פייגראונד לייב – גג. מחיר כניסה : 50 ש״ח.
 • פותקאסט –  פודקאסט לח וחושני – יש פודקאסט פרוע במיוחד שלא מתבייש מכלום ואוהב לעשות את זה ולדבר על זה. מובילות אותו המלכות מרינה קיגל ותמר זוהי הפעם הראשונה שדיבורי הסקס הללו יגיעו לשדה האמנות והשידור החי ואנחנו כולנו במתח להבין לאן הבנות ייקחו את זה הפעם… שישי -14.10.2016 שעות 17:00-21:00 פותקאסט. מחיר -30 ש"ח.
 • OPEN MIC – פלטפורמה ניסיונית במיוחד לאמנות בשידור חי. הקיר מואר, המצלמה מכוונת, בואו, תעשו מה בא לכם – ומי שמביא הכי הרבה קהל זוכה בהכי.הרבה.קהל.   הרשמה מראש כדאית ועדיפה. חמישי -13.10.2016 שעות 19:00-23:00 open mic  (אולם תנועה) .כניסה חופשית.
 • כוך – תערוכה מאת הילה גלוסקינוס.

במשך הפסטיבל תוצג התערוכה של הילה על מרחק ואהבה וטכנולוגיה וחוסר היכולת לחבר את כל אלה ובכל זאת לחיות את כל אלה בעת ובעונה אחת. תיאטרון הבית רח' נועם 5 יפו. פרטים באתר  <<< ובטל':03-9054421.

מרוץ 5K למען אתלטי הסמטה בפארק אריאל שרון

אתלטי הסמטה (צילום טיבור יגר)
אתלטי הסמטה (צילום טיבור יגר)

כמיטב המסורת גם השנה עמותת "אתלטי הסמטה דרום ת"א-יפו" ופארק אריאל שרון בשיתוף פעולה מיוחד במסגרתו יתקיים זו השנה השלישית מרוץ 'הסמטה 5K'. אורך המרוץ, כשמו כן הוא, למרחק של 5 ק"מ על מסלול אספלט מהיר ויעבור בין שבילי הפארק ומול נופי הטבע והעיר המרהיבים הנגלים לעיני הרצים במהלך הריצה.

אתלטי הסמטה" הינו מועדון אתלטיקה מקצועי ללא מטרות רווח אשר הוקם כפרויקט חברתי שמטרתו העצמת נערות ונערים באמצעות פעילות ספורטיבית תחרותית משמעותית. המועדון מספק לילדות וילדים משכונות מוחלשות מסגרת ספורטיבית מקצועית בתחום האתלטיקה הקלה. במסגרת המועדון פועלות היום בדרום תל-אביב וביפו שלוש קבוצות לנערות ולנערים בגילאי 18-10 בספרינטים, קפיצות, זריקות וריצות בינוניות וארוכות, תוך שאיפה ליחס שווה של בנות ובנים בקבוצה.  מטרת העמותה היא לשנות, באמצעות מסגרת זו, את מסלול חייהם של הילדות והילדים ולסייע להם להפוך לתלמידים טובים יותר, מנהיגים חברתיים ואתלטים מקצועיים.

הישגי הילדים בספורט עולים מעל לכל מצופה. ישראל מיוצגת על ידי ספורטאי הסמטה כבר עונה שניה ברציפות באליפויות אירופה ואליפויות עולם. במרוץ ייקחו חלק חניכי העמותה שהינם אתלטים מקצועיים, בעלי הישגים גבוהים וכמובן הציבור הרחב שמוזמן לקחת חלק. המרוץ אשר יתקיים ביום שישי ה- 21.10.16, חג שמחת תורה בשעה 6:30. המרוץ פתוח לקהל הרחב ומחירו שווה לכל כיס – ההכנסות כולן קודש להמשך פעילות המועדון. מחיר: 50 ₪ לנערים/ נערות. 60 ₪ לבוגרים/בוגרות. לפרטים נוספים והרשמה <<<

משתה האבירים בעכו העתיקה ביום חמישי 27 באוקטובר 2016 בשעה 19.00

הסוס האדום לעבר היעד (צילום יוסי פתאל)
הסוס האדום לעבר היעד (צילום יוסי פתאל)

בחדר האוכל הצלבני אשר במצודה ההוספיטלארית, יתקיים משתה כיד המלך, עם טעמים מסורתיים ברוח ימי הביניים. ארוחה בשרית עם גביעי יין ובירה. הארוחה תוגש על ידי מלצרים מזמרים לבושים בבגדים ססגוניים ברוח התקופה. הכניסה למשתה דרך הגן הקסום. בדרך אל האולמות, תחנה נוספת, גרנד מוניר: רחוב האומנים שם נפגוש את המוכרים והיוצרים בדוכנים. חנויות ושוק אמנים מהתקופה הצלבנית: נפחות פלדה, נפחות זכוכית,קדרות, אריגה, ריקמה, רציעת עור, קליעת סלים, ייצור בשמים ושמנים ועוד. לאחר מכן נפגוש גם בקבצנים, מגדת עתידות ועוד מאנשי הרחוב הצלבני.

במשתה עצמו: המלך ריצ'ארד לב ארי ורעייתו ברנגריה, יקבלו את פני הבאים לנשף ההכתרה. הארוחה תהיה מלווה בנגינה, בשירה וריקודים, ליצנים, ועוד.

בסוף הארוחה, בהיפודרום, יתקיימו קרבות של אבירים על הקרקע ועל סוסים שעברו אימון אצל מיטב מאמני קרבות הסוסים באירופה. הקהל יהיה שותף לחוויה וייקח בה חלק, ניתן יהיה לעודד אבירים באמצעים שונים  להצלחת הקרב  .

כרטיסים בקופת האתר ברחוב וייצמן 1 בעכו ובטל': 04-9956708 וכן בטל': 04-9956706

תוכנית הערב קבועה. מחיר כניסה 200.00 ₪. משך הארוע כ- 3 שעות. הערה: ניתן להזמין אירועים פרטיים בערבים פנויים.

אנסמבל "בת-שבע"במופע התרמה חגיגי בתיאטרון ירושלים 1 בנובמבר

טיפול הוליסטי - המרכז לסיוע הוליסטי ע''ש יורי שטרן
טיפול הוליסטי – המרכז לסיוע הוליסטי ע"ש יורי שטרן

ביום שלישי, 1.11.2016 בשעה 20.00, יקיים המרכז לסיוע הוליסטי (ע"ר) מופע התרמה חגיגי בתיאטרון ירושלים בשיתוף עם אנסמבל בת-שבע -הלהקה הצעירה אשר תעלה את המופע "דקהדאנס" מאת אוהד נהרין למען חולי הסרטן בנוכחות אורח כבוד ראש העיר ירושלים מר ניר ברקת . מנחת הערב- אלינור סלע, (שחקנית, יוצרת וסטנדאפיסטית).

כל ההכנסות הערב הן קודש להמשך פעילותו של המרכז לסיוע הוליסטי המעניק ליווי, תמיכה וטיפולים למתמודדים עם מחלת הסרטן.‏

המרכז לסיוע הוליסטי ע"ש יורי שטרן  (ע"ר) הוקם  ביוזמתה של לנה שטרן (אלמנתו של ח"כ יורי שטרן ז"ל) ומשפחתה ומבוסס על מודל של התנדבות מקצועית של כ-150 מטפלים מוסמכים אשר מגיעים מדי יום למחלקות  האונקולוגיות של מרכז הרפואי שערי צדק וקליניקה קהילתית של המרכז ומעניקים טיפולים ברפואה משלימה לחולים ובני המשפחה. הטיפולים ניתנים במחלקה האונקולוגית בבית החולים שערי צדק ובקליניקה בבית יורי שטרן בירושלים. הטיפולים מאפשרים לשפר בצורה משמעותית את איכות החיים של המתמודדים עם המחלה, ומסייעים ומקלים על כאבים ותופעות לוואי של כימותרפיה, הקרנות והתמודדות כללית עם מחלת הסרטן בכל שלביה.

המרכז לסיוע הוליסטי הינו עמותה ללא מטרת רווח – כל כרטיס למופע מהווה תרומה מוכרת לצרכי מס לפי סעיף 46 לחוק מס הכנסה. מחיר כרטיס: 200 ₪ כרטיס רגיל / 500 ₪- כרטיס VIP (כל רכישת כרטיס מהווה תרומה להמשך פעילותו של המרכז לסיוע הוליסטי).

לרכישת כרטיסים באשראי <<<  לקופת תיאטרון ירושלים באתר <<< ובטל': 02-5606755 , קישור לאתר המרכז לסיוע <<< ובפייסבוק <<<

יוגה בקצב המדבר 3-5 בנובמבר

כמיטב המסורת, אירוע יוגה ערבה חוזר בשנה השביעית אל נופי המדבר הקסומים ומזמין את כולם – מהמתוודעים החדשים למזרון היוגה ועד למורים המנוסים – לסופשבוע של תרגול עומק, ארוחות טבעוניות מזינות וטעימות ואל שלוות המדבר.

מוטיב מרכזי ייחודי השנה הוא שיתופי הפעולה בין מורים שונים המגיעים מזרמים שונים ומשיטות מגוונות, וגם עם מוזיקאים לסדנאות יוגה המשלבות מוזיקה. ברבות מהסדנאות השנה ישולבו כלים מוזיקאליים – מצלילי קערות טיבטיים ואוברטונים דרך שירה ומנטרות ועד למוזיקה אלקטרונית. שיר סופר ישתף פעולה עם ענת גולד ויחד ירכיבו את המפגש הקסום – 'יוגה וצלילים', מסע של הרפיה לתוך תנוחות היוגה בתוך הנשימה וצלילי הקערות הטיבטיות. ברק סרילן ורוני מקאטו, מקימי פרויקט ההארטביט חברו אל אלית בר שדה והם מבשלים את סדנת 'אמנות ההקשבה' המשלבת תנועה, ריקוד, מדיטציה ויוגה עם מוזיקה אלקטרונית רכה. אסנת אלכביר, אמנית שירת המנטרות והראגה המובילה בארץ, תארח מורים בסדנת 'נדה יוגה' שהיא מסע מדיטטיבי דרך היוגה של הצליל.

שיתופי הפעולה שיתקיימו בין המורים השונים לא הוגבלו רק לתחום המוזיקה, ושילובים בין מורים ושיטות שונות יהיה נושא מרכזי השנה. אתי ישעיהו וורדית קיפר יצרו סדנא המשלבת בין יוגה, מגע ואיורוודה. חלי ואלפונסו טרשל יעבירו את סדנת 'תאי יוגה תרפי', המשלבת את העיסוי התאילנדי עם תנוחות מעולם היוגה. דריה איל תארח את שרון ינובסקי קפלן בסדנא המותאמת כתרפיה לאצנים ואורית אופיר תארח את ד"ר דן קרת לסדנא שתציע דרך להטמיע את ערכי היוגה בחיי היומיום לעבר חיים בריאים ומאוזנים.

היוגה יוצאת מהמזרון ומהמסורת, והשנה בין הסדנאות תוכלו למצוא סדנת יוגה אווירית עם רותם מורדוך, יוגה במים עם דוריה נווה ויוגה על גלשן עם קרן אורוסה. מלבד לתרגול הפיסי, ניתן למצוא גם סדנאות אשר נותנת דגש רב יותר לאלמנטים נוספים הקיימים בתורת היוגה, מעבר לתרגול הפיסי המוכר, ובהם תזונה, איורוודה, תרגילי נשימה, מדיטציה, בניית אורח חיים מודע ועוד.

בערב שישי יתאספו כל אלף המתרגלים מכל קצוות הערבה לערב האיחוד בפארק תמנע. למתרגלים תינתן הבחירה בין התרגול המסורתי של 108 ברכות השמש עם דיוויה רולה שמגיעה אלינו מהודו בליווי מוזיקה אלקטרונית מהעולם של יותם אגם, לבין מסע מדיטטיבי שינחה נציג עמותת Art of living, סוואמיג'י ג'וטירמאיה – גם הוא מהודו, בליווי קערות טיבטיות וכלים נוספים של שיר סופר. לאחר מכן תוגש ארוחת הערב החגיגית על גדת האגם. את השבת נקבל עם מעגל השירה של להקת "אורות" ובליווי עטאף מלהס, מוזיקאי שיגיע אלינו מירדן, ונקנח בהופעה החיה מקפיצה של המוזיקאי המוכשר יוגב חרובי.

"יוגה ערבה" יתקיים בתמיכת המועצות האזוריות ערבה תיכונה, דרומית וחבל אילות, משרד התיירות, המשרד לשיתוף פעולה אזורי, והחברה לפיתוח הנגב. להרשמה ולפירוט הסדנאות באתר <<<

פסטיבל העוּד הבינלאומי ה-17 בירושלים

תהילים עם שלמה גרוניך (צילום אלכס ליפקין)
תהילים עם שלמה גרוניך (צילום אלכס ליפקין)

פסטיבל העוּד הבינלאומי ה- 17 בירושלים, גולת הכותרת של הפעילות השנתית של בית הקונפדרציה, יתקיים השנה בתאריכים 17- 26 בנובמבר באולמות תיאטרון ירושלים, בית שמואל, הצוללת הצהובה, בית מזי"א ובית הקונפדרציה.

 • הפסטיבל ייפתח עם "תהילים" הפקה מיוחדת המציגה התמודדות רוחנית-יצירתית עם מזמורי תהילים. יום ה', 17.11.16, 21:00, אולם הנרי קראון, תיאטרון ירושלים.
 • הפסטיבל יינעל במופע חגיגי וראשון בארץ של המלחין היווני הגדול סטארבוס קסרחקוס, מלחין הסרט "רמבטיקו". לפסטיבל יגיע עם להקתו ויבצע את המופע Mana mou Ellas ("אִמִי יוון"). מוצ"ש, 26.11.16, 21:00, אולם שרובר, תיאטרון ירושלים.
 • אמן גדול נוסף מחו"ל שיגיע לפסטיבל הוא עומר פארוק טקבילק שיארח עם האנסמבל שלו את יסמין לוי במופע "אהבה היא הדת שלי". יום ד', 23.11.16, 21:00, אולם שרובר, תיאטרון ירושלים.
 • מהודו יגיע מאסטר הסיטאר אוסטד שוג׳את חוסיין חאן, מגדולי המוזיקאים ההודים, שיבצע מבחר יצירות מהמוזיקה הקלאסית ההודית ושירת קוואלי של הזרם הסופי ההודי. יום ג', 22.11.16, 21:00, רבקה קראון, תיאטרון ירושלים.
 • מצרפת יגיע המוזיקאי הצרפתי-יהודי ז'אן פייר סמאדג' שיופיע על במה אחת עם נועה וקס, אמנית כלי ההקשה הישראלית. יום ב', 21.11.16, 19:30 בית הקונפדרציה.
 • הזמרת, היוצרת והפייטנית מורין נהדר תשיק בהופעת בכורה חגיגית את אלבומה החדש "פרח החיטה" – עיבודים חדשים ורבי דמיון לקלאסיקות עממיות-פרסיות. מוצ"ש, 19.11.16, 21:00,  בית שמואל.
 • במופע "אדמה" תשיק הזמרת היוצרת קמילה, בת לשושלת מוזיקאים ידועה מאזרביג'אן את אלבומה החדש. יום א' 20.11.16, 22:00, צוללת צהובה.
 • "אביאדי" הוא מופע של  הזמרת נטע אלקיים ולהקתה המוקדש לזמרת זוהרה אלפסיה. יום ב', 21.11.16, 22:00, צוללת צהובה.
 • "מלכת הנילוס" – אום כולת'ום תעמוד במרכזו של מופע מחווה בניהולו המוסיקלי של נגן העוד הוירטואוז פרופ' תייסיר אליאס ובהשתתפות הזמרת ויולט סלאמה. יום ה', 24.11.16, 21:00, אולם שרובר, תיאטרון ירושלים.
 • "מאחורי הצלילים" של נגן העוּד והכינור נסים דקואר. יום א' 20.11.16, 19:30, בית מזי"א.
 • הזמר ונגן העוּד סמיר מח'ול יגיש את המופע "יסאר" ("שמאל" בערבית) בהשראת טכניקת הנגינה אותה פיתח בשנים האחרונות. יום ג', 22.11.16, 19:00, בית הקונפדרציה.

פסטיבל העוּד הבינלאומי ה-17 בירושלים. 17–26 בנובמבר 2016. למידע וכרטיסים בימות <<< ובטל': *6226, 02-6237000. כמו כן בפייסבוק "בית הקונפדרציה"  ובטל': 02-6245206, שלוחה 4

קולנוע וטלויזיה

פסטיבל הקולנוע של yes

סרטים חדשים ומצוינים, שלא תראו בשום מקום אחר, מחכים לכם בכל יום שלישי ב-22:00 ב-yes3. האקשן הכי מסעיר, הקומדיות הכי מצחיקות, הדרמות הכי מרגשות והמותחנים הכי מרתקים שדילגו על מסכי הקולנוע בארץ ומגיעים ישר ל-yes.

החודש סרטו האחרון עד כה של הבמאי הרוסי הגדול ניקיטה מיכלקוב "מכת שמש", את המותחן הוירטואוזי שהרשים בפסטיבל ירושלים האחרון "11 דקות"; ואת "שבאלייה" המצחיק והמקורי.

את כל סרטי פסטיבל הקולנוע של yes3 ניתן להקליט כסדרה. הסרט 11 דקות | 11 Minutes  בבכורה ארצית בלעדית בערוץ yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע, בשלישי, 18/10, בשעה 22:00. במאי: יז׳י סקולימובסקי. פולין, 2015. שחקנים: ריצ'ארד דורמר, פאולינה צ'אפקו. זהו מותחן מסעיר חושים הנע בין מספר אנשים שחייהם שלובים זה בזה במהלך 11 דקות גורליות. הדקות האלה מתבררות כקריטיות לגורלם. בין היתר נוטלים חלק בעלילה בעל קנאי, סוחר סמים פזיז, מוכר נקניקיות עם עבר מבולבל, שחקנית מצודדת וקבוצה של נזירות עם תיאבון בריא. עריכה וירטואוזית בסרט שלא מפסיק להפתיע, מאחד הבמאים הוותיקים והמקוריים שפועלים כיום.

המתנחלים ב-yes דוקו

אם הסכסוך בין ישראל והפלסטינים באמת עומד במרכזו של הסכסוך במזרח התיכון, אזי המחלוקת על עתיד ההתנחלויות שוכנת בלב ליבו של הסכסוך הזה. חבלי יהודה ושומרון, שהיו ריקים מיהודים עד 1967, הם כעת ביתם של מאות אלפי מתיישבים יהודים. ציבור זה מגוון ורב פנים בדעותיו, במאפייניו הדתיים ובמאפייניו החברתיים-כלכליים, גיוון המשקף במידה רבה את החברה הישראלית כולה. למרות שהרבה כבר נאמר, נכתב וצולם על הסכסוך בין ישראל והפלסטינים, סיפורם של המתנחלים עצמם מעולם לא סופר בשלמותו. מי הם היהודים האלה שעקרו את משפחותיהם כדי לגור באזור השנוי ביותר במחלוקת בעולם, בתוך ים של שכנים עוינים? מה הניע אותם, וממשיך להניע אותם, לקרוא לחבלי ארץ אלו ביתם, למרות חוסר הוודאות לגבי המשך קיומו של הבית? כיצד המתנחלים מגיבים לגינוי ולזעם של הקהילה הבין-לאומית, וגם של ישראלים רבים, שרואים בהם מכשול לשלום? כיצד מצטיירים בעיני עצמם, אותם אנשים המייצגים בעיני רבים בארץ ובעולם קנאות דתית בלתי מתפשרת, שנאה לזר ואפילו גזענות.

"המתנחלים" הוא סרט ראשון בסוגו המציג תמונה שלמה וכוללת, היסטורית ועכשווית, של מפעל ההתנחלויות מראשיתו ב 1967 ועד היום. תוך מבט מקרוב על האנשים שמאחורי אחד האתגרים הגיאופוליטיים המרכזיים ביותר בפניו ניצבת מדינת ישראל.

במאי: שמעון דותן | מפיקים: יונתן ארוך, אסטל פיאלון, פול קאדיו, שמעון דותן הסרט "המתנחלים" הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלויזיה, arte, NDR.

בכורה: יום רביעי, 26.10, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD. שידור נוסף: מוצ"ש, 29.10, 22:35

פרויקט "תעודת גמר", המתקיים זו השנה השמינית בערוץ yes דוקו

סרטי גמר נבחרים של סטודנטים לקולנוע, במטרה לתת במה ליוצרי דור העתיד של הקולנוע הישראלי. בתקופה הקרובה ישודרו בערוץ סרטים ישראליים חדשים בולטים מתוך הפרויקט. והחודש: אפילו דקה

בכורה: יום שלישי, 25.10, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD. שידור נוסף: שישי, 28.10, 21:10

לפני 12 שנה, העסק של אביו של אמיר קרס, והוא נמלט לחו"ל מפני נושיו. הוא השאיר מאחור את משפחתו – אמיר, שלושת אחיו הגדולים, ואמו. ב 12 השנים האחרונות פגשה המשפחה את האב רק דרך מסך המחשב. אלא שעכשיו, רוני, אחיו הגדול של אמיר, עומד להתחתן, והוא מרגיש שהחתונה לא תהיה שלמה בלי שאביו ישתתף בחגיגה. אמיר, שבינתיים מתחזק גם הוא מערכת יחסים בין-יבשתית עם בן-זוגו השבדי, ויקטור, חובר לאחיו הגדולים ויחדיו הם יוצאים למבצע – להביא את אבא לחתונה, ורק לרגע אחד, אפילו דקה, לחבר שוב את קצוות המשפחה הפרומה. בימוי והפקה: אמיר סטולר | מנשר (45 דק', ישראל, 2016).

לראשונה טקס פתיחת המכביה ישודר בערוץ 2

המכביה ה-20
המכביה ה-20

טקס פתיחת המכביה ה- 20 ישודר השנה לראשונה, בערוץ 2, זאת כחלק משיתוף פעולה בין  'רשת'  לבין המכביה בסיועה של חברת אג׳נדות. במסגרת שיתוף הפעולה ישודר בערוץ 2 טקס פתיחת המכביה, וחלק ממשחקי המכביה לאורך השבועיים בהם יתקיימו.

טקס פתיחת המכביה יתקיים ב- 6 ביולי 2017 באצטדיון טדי בירושלים בבימויו של רן צחור .

המכביה ה- 20 תתקיים בתאריכים 4-19 ביולי 2017 בהשתתפות למעלה מ- 10,000 ספורטאים ועוד כ- 20,000 משפחות, חברים ונספחים. המכביה הינה מפעל הדגל של מכבי תנועה עולמית. התנועה מקיימת פעילות ענפה ברחבי העולם היהודי ומונה כיום כ-400,000 חברים ב-60 (לדעתי 81 כדאי לבדוק) מדינות. המכביה הינה המפעל היהודי-ציוני-ספורטיבי הגדול ביותר המתקיים במדינת ישראל מידי 4 שנים החל משנת 1932, רעיון המכביה הוא לקיים אולימפיאדה של העם היהודי בה משתתפים אלפי ספורטאים מכל קהילות ישראל בתפוצות.

תיאטרון ובמה

תיאטרון הבית פותח שערים פסטיבל ברונז בלט בשוק הפשפשים ביפו

את העונה יפתח ב-6 באוקטובר פסטיבל ברונז בלט, שמציע, מפגש מחודש עם שלוש עבודות עטורות פרסים של צמד היוצרים מרינה בלטוב ואריאל ברונז: "בורות", "אני דניאל חראמס" ו"ארץ פוק". השניים יצרו בשנים האחרונות תיאטרון ייחודי, אבסורדי ורוסי.

ברשימת האירועים הנלווים לפסטיבל ייערכו בסוף השבוע כיתות אמן של יצירה דרך תנועה בהנחייתה של מרינה בלטוב. אריאל ברונז יציג את "אריאל ברונז ז"ל", ערב לזכרו שבו יקרא קטעים מתוך שיריו ומחזותיו. כמו כן יתקיים מופע של רביעיית פושקין, הרכב מוזיקלי שמחבר קצוות תרבותיים, זמנים ומקומות ונע בין מוזיקה ניאו-קלאסית, פולק מזרח אירופי, אוונגרד, פאנק ומוזיקה יהודית (המופע ייערך ב-7 באוקטובר בשעה 22:00).

 • בורות : יום שישי, 7 באוקטובר 2016 בשעה 20:30. מאת :אריאל ברונז בימוי: אריאל ברונז ומרינה בלטוב שחקנים: קאי קורבלניקוב, בני אלדר, ג'סיקה קראץ/ ריימונד אמסלם, רן לשם

אז חפרנו לבקט, יונסקו, פינטר, קאמי, סארטר, צ'כוב, גוגול, לוין, אלוני ועוד איזה חפרן עם הפרעת אישיות חמורה, שיכתבו יחד מחזה חדש להצגה שלנו ואנחנו נקבל את כל הקרדיט. הם חפרו לנו משהו על זה שהם היו מתים לעבוד איתנו, אבל קצת צפוף להם עכשיו. אז הפסקנו לחפור. מסע סוריאליסטי ואבסורדי אל עבר גרעין הכלום של התודעה האנושית.

 • אני דניאיל חראמס : ראשון, 9 באוקטובר 2016 בשעה 20:30. מאת: אריאל ברונז ע"פ סיפוריו הקצרים של דניאיל חארמס. בימוי: מרינה בלטוב, שחקנים: נדב אילון, מתן קסירר, אור רותם, בר אליקים, ענבל להבי, עמית רגב, חן חפץ, גיא רון, אלמה בן זאב, בצלאל בורוכוב, כרמל לבנון, טלי אוסדצ'י/סוזנה פפיאן, מתן אמסלם, רוני גורנשטיין, אורי סממה.

בתקופה בה אדם היה שווה למספר, בתקופה בה אדם נרדם בלילה רק עם חלום אחד- להתעורר למחרת, בתקופה בה התיאטרון היה מהפכני והמהפכה הייתה תיאטרון עשוי היטב, נולד "גאון" – פעמיים או שלוש – שחלם להיות שרלוק הולמס וקרא לעצמו חארמס, שחלם על שפה חדשה שאיתה ייצור עולם בלתי הגיוני לו ולנשותיו, אדם שהתעקש לחלום גם ברגעיו האחרונים בבית כלא נידח.

 • ארץ פוק : יום שני, 10 באוקטובר 2016 בשעה 20:30. מאת: אריאל ברונז, בימוי: מרינה בלטוב, שחקנים: ליאור זוהר/נדב אילון, דניאל גל, אביב אלקבץ, מיכל קורמן/דוד שאול, ג'סיקה קראץ, רוני גורנשטיין, מאיה ורטהיימר/מיה לנדסמן, תום חודורוב, יוסי ירום/מתן אמסלם, סוזנה פפיאן, אלון נכטיגל, יהב וינר/אייל נגר, רן לשם, ניצן לברטובסקי, דודי בן סימון.

ארץ פוק, הוא המקום בו כולנו נולדנו, ואליו איש מאיתנו אינו רוצה לחזור, ארץ פוק הוא בית חולים. לאמא יש משהו בבטן והיא נלקחת אל ארץ פוק, בן ואבא צועדים בשולי הכביש המהיר בדרכם אל ארץ פוק, לבקר אותה. כשיגיעו אל ארץ פוק, ייחשף הבן לכל הנפשות החולות ומוכות הגורל החיות בארץ פוק, העומדות בדרכו של הבן לאימו לכשיגיע לבסוף הבן אל האמא הוא יגלה שאמא היא כבר לא אותה האמא שהוא הכיר, עולם הפנטזיה על ארץ פוק ייתנפץ כבועת סבון, ומאותו הרגע הוא כבר לא יחזור להיות עוד ילד. נקודת מבט ביקורתית/פוליטית על המציאות החולה בה אנחנו חיים ומתכחשים אליה באופן יום יומי,  בעודנו מסיטים את המבט מכל מה שחולה סביבנו, אל תוך אחיזת העיניים שבתוכנו. פרטים באתר <<<

'רוח התיאטרון' מחזה מקורי מאת רועי חן

תיאטרון גשר גאה להציג הצגה חדשה לכל המשפחה, ההצגה "רוח התיאטרון", מחזה מקורי מאת רועי חן, בבימויו של אמיר וולף, מספרת את סיפורם של נרי ונגה היוצאים למסע מופלא מהכפר חוֹ‏‎רְבִּיצָה אל כפר קְצֶקַצֶה, היושב בראש ההר. בדרך הם יפגשו בדוב שהוא לא דוב, בִּיצָה שהיא ההפך מבִּיצָה ושלג שהוא דווקא כן שלג! נרי ונגה מזמינים אתכם להשפיע על המסע שלהם בצפייה, הקשבה, שירה, לחישה, חיבוק ואפילו…זריקת עגבניות. יחד איתם תגלו כיצד שחקנים בוכים, מתנשקים, מתאהבים, מתים וקמים לתחייה על הבמה ותכירו עולמות חדשים שלא הכרתם עד היום. והכל בזכות "רוח התיאטרון". זהו סיפור על אהבה, סיפור על תיאטרון וסיפור על אהבה לתיאטרון. אז מי שהתאהב או שנשבר לו הלב, מי שהציע חברות או מתכוון להציע ומתבייש – שיצטרף מיד למסע!

מאת: רועי חן, בימוי: אמיר וולף, שחקנים: נטשה מנור, דורון תבורי, גלעד קלטר, סולו גבע, רות סנדרוביץ'.

"רוח התיאטרון" יום שלישי ה-18 לאוקטובר בתיאטרון גשר שדרות ירושלים 9 ת"א-יפו בשעות: 10:30/ 13:30 /16:30. ביום ד' ה-19 לאוקטובר בשעות: 11:00/ 14:00 /17:00

מחיר כרטיס: 250 שקלים. משך ההצגה: כשעה ועשרים ללא הפסקה. גיל: ילדים מגיל 5 עד 120. כרטיסים בקופת תיאטרון גשר, באתר <<< בטל': 5157000– 03

תעופה

אייר פראנס מפריז לסאן חוזה, קוסטה ריקה החל מ-1049 דולר

אייר פרנס AIR FRANCE (צילום יח"צ חו"ל)
אייר פרנס AIR FRANCE (צילום יח"צ חו"ל)

לרגל ההשקה: מחירי מבצע אטרקטיביים לסאן חוזה וליעדים אחרים במרכז ודרום אמריקה

החל מה-2.11 ולאורך עונת החורף 2017, חברת התעופה אייר פראנס, תשיק טיסה ישירה מפריז לסאן חוזה שבקוסטה ריקה. הטיסות יופעלו פעמיים בשבוע בימים רביעי ושבת, מנמל התעופה שארל דה גול בפריז, במטוס מדגם בואינג 777-300.

לרגל ההשקה, החברה מציעה מחירים אטרקטיביים במיוחד לסאן חוזה ולמגוון יעדים נוספים במרכז ודרום אמריקה. תקופת המכירה במסגרת המבצע תהיה עד לתאריך  2.11.16 ליוצאים מישראל עד לתאריך 30.6.17. היעדים שבמבצע:

 • סאן חוזה, קוסטה ריקה: החל מ – 1049 דולר
 • בוגוטה, קולומביה: החל מ – 675 דולר
 • הוואנה, קובה: החל מ -757 דולר
 • סאו פאולו, ברזיל: החל מ-779 דולר
 • ריו דה ז'נרו, ברזיל: החל מ-817 דולר
 • בואנוס איירס, ארגנטינה: החל מ-809 דולר
 • לימה, פרו: החל מ – 1129 דולר
 • פנמה סיטי, פנמה: החל מ – 1128 דולר
 • סנטיאגו דה צ'ילה, צ'ילה: החל מ-1069 דולר
 • סאן מארטן: החל מ-1107 דולר

קבוצת אייר פראנס KLM מפעילה טיסות לכ-320 יעדים בעולם, בכללם כ-25 יעדים בדרום ומרכז אמריקה, כולם מבוצעים עם מטוסים חדישים כגון A380, B787, B777, B747. פריסת היעדים הנרחבת של הקבוצה ממצבת אותה כאופציה מועדפת לטיסות לאזורים הללו וכשער כשער לעולם מיוחד המשלב לצד חופי הים, גם היסטוריה, תרבויות עתיקות, וטיולים בטבע.

טיסות נוספות בקוד משותף בסינגפור איירליינס, לופטהנזה ו-SWISS

מחלקה מפנקת ב- SWISS (צילום יח"צ חו"ל)
מחלקה מפנקת ב- SWISS (צילום יח"צ חו"ל)

בזכות הרחבת שיתוף הפעולה בין קבוצת לופטהנזה וסינגפור איירליינס, לופטהנזה ו-SWISS מוסיפות טיסות חדשות בקוד משותף בדרום מזרח אסיה ולדרום מערב האוקיאנוס השקט ללוח הטיסות שלהן. מעתה, לופטהנזה תטוס מפרנקפורט דרך סינגפור לג'קרטה ודנפסאר אינדונזיה, ואילו SWISS תטוס מציריך דרך סינגפור לסינדי, אדלייד, בריסביין, מלבורן ופרת' אוסטרליה, ג'קרטה אינדונזיה, קואלה- למפור מלזיה ואוקלנד ו קרייסטצ'רץ' ניו-זילנד.

נוסעים ליעדים אלה יכולים כעת לטוס עם לופטהנזה מפרנקפורט או עם SWISS מציריך לסינגפור ולהמשיך בטיסת המשך של סינגפור איירליינס ללא עיכובים. כל כבודה שתישלח בעת הצ'ק-אין בגרמניה או בשוויץ תמשיך היישר אל היעד הסופי. כמו כן, הנוסעים יכולים לצבור ולפדות מיילים עם חברות התעופה הרלוונטיות במסגרת מועדון Miles & More ותוכניות נוסע מתמיד אחרות במסגרת ברית התעופה Star Alliance.

הסעות VIP לשדה התעופה ל נוסעי מחלקת עסקים בחברת אייר אירופה

צילום יח"צ חו"ל
צילום יח"צ חו"ל

חברת התעופה אייר אירופה משדרגת את חווית הטיסה ללקוחות מחלקת העסקים והשיקה שירות חדש בו יוכלו הנוסעים להנות מהסעות VIP מהשדה לביתם/למשרד לפי בקשת הנוסע. שירות זה יוצע באירופה בערים: מדריד, ברצלונה, פריז, ליסבון, ציריך, אמסטרדם, בריסל, רומא ופורטו ובדרום אמריקה בערים בואנוס איירס, סאו פאולו, מונטיווידאו, לימה ובוגאטה.

שדרוג זה מגיע לאחר שורה של חידושים שהכניסה אייר אירופה למחלקות העסקים: כסאות הנפתחים למיטה שטוחה 180 מעלות, תפריט עשיר ומגוון הכולל אוכל אורגני ובריאותי וכן חיבור WiFi  למשך הטיסה. אייר אירופה מפעילה כיום ארבע טיסות שבועיות בין תל אביב – למדריד ומשם בטיסות המשך נוחות בתוך ספרד, לאירופה לארה"ב ולדרום אמריקה.

 
- פרסומת -

 

בנוסף אייר אירופה מציעה מחירים מיוחדים למחלקת העסקים שלה: מדריד –החל מ 679$, בואנוס איירס –החל מ  2,477$, מונטווידאו –החל מ 2,610$,בוגוטה –החל מ 2,602$. אייר אירופה מיוצגת בישראל על ידי טל תעופה .

תיירות

אתר "למטייל" עם שירות "חסוך את התור"

התיירות בעולם פורחת. המוני התיירים מכל העולם, המבקרים באטרקציות המרכזיות בכל ימות השנה, הופכים את הכניסה אליהן, למשימה לא פשוטה. עמידה בתור ארוך במיוחד למוזיאון יכולה לבזבז לכם שעות, למרוט את העצבים, וכמדובר בטיול משפחתי עם הילדים – פוטנציאל בדוק ל"מלחמת אחים".

בשנים האחרונות, באתרי תיירות מרכזיים, במיוחד במוזאונים  ובאטרקציות פופולאריות  בקרב ילדים, נפוצה שיטת רכישת כרטיסים מראש באמצעות האינטרנט  וה”איזי פאס”. ה"עידן הדגיטלי"  מאפשר לתיירים  לחסוך את התור, להזמין כרטיסי כניסה מראש ליהנות בנחת מיצירות המופת של מיכאלאנג'לו ופיקאסו מבלי להגיע אליהן עצבנים ומותשים.

מכירת הכרטיסים מראש מועדפת  גם על  מפעילי המוזאונים והאטרקציות שכן היא מבטיחה להם  תכנון נכון של זרימת תנועת המבקרים וחיכוכים מיותרים עם הלקוחות .  לכן , מרבית האתרים המרכזיים מציעים  את שירות "חסוך את התור" במחיר זהה למחיר הקופה ומידי פעם אף מוזל מכך. הכל תחת קורת גג אחת. מערכת אחת שמייצגת את  מרבית מערכות הזמנת הכרטיסים האינטרנטיות.

במקום לגלוש ולהיכנס  לצורך הזמנת כרטיסים מראש לכל אחד מאתרי המוזאונים ו/או האטרקציות השונות, הוקמה  בהולנד בשיתוף פעולה משותף של אלו, מערכת מרכזית להזמנת כרטיסים המייצגת את כולם. עד כה הצטרפו למערכת -30 ערים מובילות  ועוד ועוד  אטרקציות וערים נוספות מידי יום.

בהמשך להסכם  שנחתם בין הנהלת Ticket Bar לאתר "למטייל", מערכת ההזמנה  המרכזת  מאות אטרקציות ומוזאונים מוצעת עכשיו בתרגום לעברית למטיילים הישראלים  במסגרת  שירותי "למטייל מרקט"  אליהם ניתן להגיע בראש כל עמוד מ- 450,000 עמודי האתר.

דוגמאות  לאטרקציות שאותן מעכשיו ניתן להזמין  באמצעות שירות "חסוך את התור" ב"למטייל מרקט" :

שיא כל הזמנים נרשם בתפוסת בתי המלון בחיפה – ממוצע 71%

חיפה מוארת לחג של החגים וכריסטמס (צילום דני בר)
חיפה מוארת לחג של החגים וכריסטמס (צילום דני בר)

שיא של כל הזמנים נרשם בחודש אוגוסט בתפוסת בתי המלון בחיפה. כך עולה מנתוני התאחדות המלונות בישראל לפיהם התפוסה בבתי מלון בחיפה עמדה באוגוסט על ממוצע של – 71.2%, הרבה מעל הממוצע הארצי שעמד על  66.5%. זינוק חסר תקדים נוסף בשיעור של 28%  נרשם בשיעור לינות תיירים בעיר במהלך חודש אוגוסט 2014 (82%) לעומת אותה תקופה בשנת 2014 (54%).

הנתונים מצביעים על המשכיות בעלייה הדרמטית שנרשמה בתפוסת בתי המלון בחיפה במחצית הראשונה של שנת 2016. בחודשים ינואר- יוני 2016 נרשמה עלייה  בשיעור של 22% בלינות ישראלים בבתי המלון בעיר בעוד שבארץ נרשמה בתקופה זו עלייה של 1% בלבד בלינות ישראלים.

בחישוב משוקלל של נתוני לינות תיירים מחו"ל עם לינות ישראלים, נמצא כי בעוד שברמה הארצית נרשמה גם כאן עליה של 1% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד הרי שנתוני הלינות המשוקללים בחיפה מצביעים על עלייה בשיעור של 11%.

גידול נרשם לא רק בתפוסת בתי המלון אלא גם במספר המבקרים במוקדי תיירות בעיר.

גורמי תיירות בחיפה מביעים אופטימיות רבה לנוכח נתוני מחצית 2016 ,שפורסמו על ידי התאחדות בתי המלון בישראל , זאת משום שכבר במהלך שנת 2016 יצטרפו מאות חדרים חדשים בעיר אשר ימצבו את חיפה כבירת התיירות הצפונית של ישראל.

בתוך כך פועלת עיריית חיפה באמצעות העמותה לתיירות חיפה לעידוד תיירות נכנסת לעיר באמצעות מבצעי שיווק דוגמת קמפיין הקיץ שעודד תיירים ישראלים לבקר בחיפה ל – 48 שעות וליהנות ממגוון אטרקציות אירועים והצעות קולינריות. במסגרת זו הוענק לשוהים בבתי המלון בעיר כרטיס פינוקים שהעניק כניסה חינם למגוון אטרקציות וסיורים שהפיקה העמותה לתיירות וכלל, בין היתר, סיור קולינרי בוואדי נסנאס ובעיר התחתית, סיור בשוק תלפיות ובשוק הפשפשים, סיור קסמים סיורים מומחזים וסיור גרפיטי.

תל אביב עשירית במדד האטרקטביות של Mastercard לתייר במזרח התיכון

מדד היעדים המובילים של Mastercard   אינו רק דירוג של 132 הערים המתיירות בעולם אלא משקף גם את אומדני מספר המבקרים והיקף ההוצאות שלהם במהלך 2016 הקלנדרית ובמקביל מספק הבנה מעמיקה יותר לגבי דפוסי הנסיעות וההוצאות של אנשים ברחבי העולם. ככל שהנסיעות בעולם, ועמן ההוצאות ממשיכות להתרחב בקצב מהיר יותר מאשר התוצר העולמי הגולמי, ממשיכות ערי העולם לשמש כמנועים לצמיחה כלכלית נרחבת..

עפ"י המדד של Mastercard :

 • תל אביב מדורגת עשירית במדד היעדים המובילים במזרח התיכון ובמקום ה- 86 בעולם. ת"א תארח עד סוף השנה 990 אלף מבקרים אשר יוציאו סכום מוערך של 1.3 מיליארד דולר.
 • מבין 20 הערים המובילות, רוב המבקרים מוציאים יותר כסף על קניות. בפריז, ניו-יורק, ברצלונה ואמסטרדם עיקר ההוצאה היא על מסעדות.
 • בנגקוק היא העיר המובילה ברשימת יעדי הערים מבחינת מספר שהיות הלילה של מבקרים ממדינות שונות, כך קובע מדד יעדי הערים הגלובלי של Mastercard  אשר פורסם היום.

מסדר "הבונים החופשיים" במערת המסתורין והאגדות של ירושלים

אירוע מסתורי של  מסדר "הבונים החופשיים" התקיים לאחרונה במערת צדקיהו שבירושלים. לאירוע הגיעו בונים חופשים מכל קצוות תבל, בדרגים הגבוהים ביותר, כולל הנשיא העליון של המסדר. המערה הידועה כמקום אפוף מסתורין שסביבה נרקמו מתוסים ואגדות שונות והיא נחשבת ל"מכה" של ״הבונים החופשיים״.

קצת היסטוריה: ביום שמש חורפי בשנת 1854 טייל באזור שער שכם הרופא וחוקר המקרא ג'יימס ברקלי עם כלבו ובנו כשלפתע נעלם הכלב. הקריאות והשריקות לא הועילו. בנו של ברקלי המשיך לחפש את כלבו האהוב למרגלות צוקי הסלע עליהם בנויה חומת העיר העתיקה, כשלפתע התגלה לעיניו בור עמוק שנוצר כתוצאה מזרימת מי הגשמים האחרונים. מתוך הבור, ממעבה האדמה, עלו נביחות הכלב. ברקלי חזר אל המערה בליל המחרת ועד הבוקר ערך בה מדידות ראשונות. עם פרסום גילוי המערה, הוזעקו למקום חוקרים מטעם הקרן לחקר ארץ ישראל, בה היה חבר גם ברקלי עצמו. רבים מחברי 'הקרן' היו חברי מסדר הבונים החופשיים. היה זה אך טבעי מצדם לתארכה לימי שלמה המלך פטרון המסדר, הנחשב לגדול הבנאים במקרא, ולכן העניקו למערה את השם "מחצבות המלך שלמה".

צ'ארלס וורן, חבר הקרן ובונה חופשי בעצמו, הציע לקיים את הטקס השנתי של הלשכה הירושלמית באולם הגדול ביותר במערה. לצורך האישור, קיים וורן פגישות עם פקידי ממשל עות'מאניים, שהיו אף הם חברים במסדר. הלשכה "מערות המלך שלמה" נוסדה ב-28.3.1924 תחת חסותה של הלשכה הגדולה של אנגליה, והיא פועלת במערת צדקיהו מיום היוסדה ועד היום.

מערת צדקיהו ראתה עבודות מסוניות רבות. יש אומרים שגם המלך חוסיין מירדן עבד בה בזמן כיבוש ירושלים על ידי הירדנים עד שנת 1967. פעילות הבונים החופשיים במערת צדקיהו נקטעה עם חלוקת ירושלים בשנת 1948, ושבה לסדרה רק לאחר מלחמת ששת הימים. עד לא מזמן היא שימשה כמקדש לחברי הבונים החופשיים מצרפת שבאו לעבוד בה.

לשכה "ירושלים" מ°91 במזרח רומה (אטליה) נוסדה במערת צדקיהו ב-28 בדצמבר 1995. בטקס יסוד הלשכה נמשחו בה גיאולינו די ברנרדו הנשיא הגדול של הלשכה הגדולה הסדירה של איטליה והאח אפרים פוקס הנשיא הגדול של הלשכה הגדולה למדינת ישראל על ידי ארבעה אחים שבאו מכל רחבי העולם בלווי משלחת נכבדה של אחים.

מאז ובמשך שנים רבות מתקיימים באולם זה טקסים שונים הקשורים למסדר הבונים החופשיים, ואף סומנו בו עמודי "בועז" ו"יכין" כמקובל בלשכות הבונים החופשיים.

עוד על הבונים החופשיים באתר <<<

נינל קונדה בישראל

נינל קונדה ושר התיירות (צילום: משרד התיירות)
נינל קונדה ושר התיירות (צילום: משרד התיירות)

הכוכבת המקסיקנית נינל קונדה ביקרה לאחרונה בישראל כאורחת משרד התיירות. קונדה, שידועה כמובילת דעת קהל במקסיקו ובארה"ב, צברה לעצמה מעריצים בעולם ואף בישראל, ויש לה מיליוני עוקבים ברשתות החברתיות. משרד התיירות ארגן עבורה מסלול שכולל את אתרי התיירות המרכזיים בארץ, ובין היתר: ירושלים, קיסריה, יפו, תל אביב, חיפה ועוד.

שר התיירות יריב לוין העניק לקונדה במתנה תבליט של "ירושלים במרכז העולם". השחקנית הודתה לשר ולשגריר ואמרה כי היא נרגשת, שמחה לבקר בישראל ומאמינה שיש להמשיך ולחזק את קשרי הידידות בין העמים.

בשנתיים האחרונות (2014-2015) הגיעו לישראל בממוצע כ-21,500 תיירים ממקסיקו מדי שנה. במחצית הראשונה של שנת 2016 הגיעו למעלה מ-11,000 תיירים מקסיקנים.

במקסיקו קיימת קהילה יהודית מלוכדת וקהל דתי נוצרי גדול בעל אמצעים. בימים אלה, לראשונה, משרד התיירות מוציא לדרך תכנית שיווק לקהל ההיספני והמקסיקני. במסגרת פעולות שיווק לקהלים חדשים אלו, פועל המשרד להבאת מובילי דעה לישראל כדי שיעבירו את חווית הביקור בארץ לקהל הרב העוקב אחריהם. צילום: משרד התיירות

תערוכות ואמנות

ילד ישן בכד – חומר ביוגרפי עד 12.11.16

ללא כותרת - הדס רוזנברג-ניר
ללא כותרת – הדס רוזנברג-ניר

האמנים המשתתפים: שמאי גיבש, יואב אפרתי, הדרה רבינוביץ, דב הלר, טליה טוקטלי, גליה פסטרנק, הדס רוזנברג-ניר  מתן ישראלי וצבי ישראלי.

בתערוכה יציגו 8 אמנים שעוסקים בחומרים ביוגרפיים תוך שימוש בחומר קרמי, או הפוך: אמנים שעובדים בחומר קרמי, תוך שימוש בחומרים ביוגרפיים. התערוכה עוסקת בקשר שבין גוף וחומר, מיכל ונרטיב, כלי וזיכרון, חרדה והטבעה, פורצלן והיסטוריה, מטבע ודיוקן, רכות והקשחה, קליעה ולישה, צניחה ותפיחה, צלחת וייצוג.

הצלחת הופכת למראה מתהפכת, המשקפת דיוקן. הדיוקן מכוסה על ידי האוכל ומתגלה תוך כדי תהליך האכילה – ביוגרפיה של עיכול הנחשפת בזמן אמת. שם במקום הקמור המכונה צלחת – נאגרים סיפורים על הורים ועל ילדות על גוף ועל מוות. בין המסגרת האובלית של הדיוקן לבין עיגול הצלחת מתקיים קשר בין רשמיות לפרברסיה – בין ייצוג להסתרה וקניבליזם. החימר הרך מתעצב לכל צורה ויכול לחדור לתוך הבית ולהתאים עצמו לרהיטים – סוג של חדירה סמויה, נצמדת, קשה לטאטוא.

הקרמיקה כחומר מסתובב על ציר האובניים – מסתחרר וגורף אתו סיפורים, מגעים, קולות ודיבורים. הגוש נזרק אל הציר כשהוא אנונימי וחסר צורה. הוא מתעצב על האובניים, תוך כדי סיבוב, גדל ומתארך – האין זה סיפור חיים? אוצרת: טלי תמיר.

בית בנימיני – המרכז לקרמיקה עכשווית, רח העמל 17 תל אביב. פרטים באתר <<< ובטל': 03-5182257

בית הסופרים בנווה צדק יפתח מחדש ב- 30.10.16

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות נווה צדק (צילום ערן ליטווין)
מוזיאון נחום גוטמן לאמנות נווה צדק (צילום ערן ליטווין)

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, קלאסי, איכותי ורלבנטי מתמיד, מחדש את פעילות בית הסופרים בנווה צדק, ומציע לכבוד הפתיחה וההשקה המחודשת תכנית הכוללת שלוש סדרות איכותיות המיועדות לציבור אוהבי התרבות, שיחה וחברה טובה וכמובן ספרים.

הסדרות יעסקו ב"מיתולוגיות בתרבויות העולם", וב"מדרש לוויתן – קריאה במובי דיק". בימים אלו מתקיימת ההרשמה לסדרות החדשות.

התוכנית בעריכת מוניקה לביא, אוצרת מוזיאון נחום גוטמן לאמנות וצביה שמואלביץ, לשעבר מנכ"לית ויזמית הייטק. הפעילות בבית הסופרים מתקיימת במקום בו פעלה לפני 100 שנים מערכת העיתון "הפועל הצעיר" האקטיביסטי. מיטב סופרי התקופה בהם ש"י עגנון, משה סמילנסקי, א"ד גורדון ואורי צבי גרינברג כתבו בעיתון "הפועל הצעיר", ש.בן ציון אביו של נחום גוטמן היה עורכו הספרותי, הסופרים והעורכים י"ח ברנר, דבורה בארון ויוסף אהרונוביץ אהבו, עבדו וגרו במקום והעניקו לו את שמו. על הסדרות:

 • "מיתולוגיות בתרבויות העולם" – סדרה בת 13 מפגשים המציעה טיול בעולם הקדום עם מיטב המרצים בתחומם. ימי ראשון:  20:00 – 21:30. פתיחה 30.10.2016
 • 'מדרש לוויתן – קריאה ב'מובי דיק" – סדרה המיועדת לאוהבי קריאה מונחית בחברותא.  הסדרה בת שבעה מפגשים ותתקיים בפורום מצומצם. ימי רביעי: 20:00 – 21:30. מרצה: יהונתן דיין. פתיחה 2.11.2016

לפרטים נוספים ולהרשמה באתר <<< ובטל': 03-5161970 שלוחה 0

טיולים

מכשיר MAGNUS לוויני ומרכז פיקוד ובקרה חדש

מכשיר MAGNUS לוויניMAGNUS פועלת בתחום איתור וחילוץ נעדרים בעולם למעלה מ- 20 שנים ונחשבת למובילה בעולם בתחומה. החברה משלבת ידע, ניסיון, קשרים בינלאומיים וכוח אדם מיומן ומקצועי, המאפשר מהירות תגובה עוצמתית של כלל פעולות האיתור והחילוץ בכל זמן ובכל מקום בעולם, לצד הכרות מעמיקה עם אופי המטייל הישראלי וצרכי משפחותיהם ברגעי משבר.
MAGNUS השיקה לאחרונה פתרון טכנולוגי שיאפשר לכל מטייל לשמור על קשר ישיר ולהתריע במקרה מצוקה בלחיצת כפתור בלבד. נשיאת מכשיר במצב דולק מאפשרת איתור גם ללא לחיצה על כפתור ה- SOS. מדובר במכשיר איתור לווייני דו כיווני, קטן, קל ונוח לנשיאה המאפשר תקשורת מכל מקום בעולם ללא תלות בתקשורת סלולרית או אינטרנטית. המכשיר מאפשר יצירת קשר מהיר עם המוקד בעת מצוקה וקבלת סיוע מהיר לכל מקום בעולם. הפונקציות המוצעות במכשיר:

 • שליחת אות  SOS למוקד MAGNUS בישראל 24/7, בליווי נתוני מיקום מדויק ע"י לוויני  GPSמכל מקום בעולם. התכתבות חופשית עם כל דוא"ל אוSMS  בעולם. כתיבת וקריאת ההודעות מתבצעת על-ידי ממשק לסמארטפון, בהורדת האפליקציה החינמית Earthmate. שליחת הודעת "הכל בסדר" – בלחיצת כפתור, המועברת לאנשי הקשר עם מיקום המדויק של המטייל. לחיצה אחת שנותנת חופש, ביטחון ושקט למשפחה ולחברים בבית.
 • חיבור לרשתות חברתיות-  אפשרות שיתוף של פוסטים מכל מקום ישירות לחשבון Facebook/Twitter, בלחיצת כפתור אחת.
 • יכולת איתור ומעקב מרחוק – התרמילאי לא חייב לבצע שום פעולה, למעט השארת המכשיר דולק, כדי שניתן יהיה להפעילו מרחוק ולקבל עדכוני מיקום בזמן אמת.

המכשיר עמיד במים, בזעזועים, ובתנאי שטח קשים כמו כן המכשיר פועל באמצעות שתי סוללות אצבע רגילות ללא צורך בטעינה, מידות המכשיר כגודל אגרוף כף היד ומשקלו 230 גרם כולל סוללות. המכשיר עמיד בטווח טמפרטורה של 20- עד 70+, ומופעל באמצעות סוללות AA ליתיום או אלקליין. במידה והמכשיר פועל כל היום (בזמן תנועה) וכבוי בלילה, הסוללות מחזיקות עד כשבועיים.
מבט אחר על תל-אביב

אלבום תל אביב (צילום יוני רייף)
אלבום תל אביב (צילום יוני רייף)

כעת, משהוצבה העיר תל-אביב בדירוג האקסקלוסיבי של מגזין Forbes כאחת מ-20 היעדים היפים בעולם (ספטמבר 2016), זהו זמן מצוין להכיר את תל-אביב מזווית אחרת. במשך חודשים ארוכים סיירו ערן ודוד גל-אור, הבעלים של הוצאת "מסלולים > להתאהב בארץ מחדש", ברחובותיה וסמטאותיה של תל-אביב-יפו כשהם מצלמים פינות נסתרות, אתרים מיוחדים, ישן לצד חדש, ומלקטים סיפורים ואנקדוטות אודות דמויות מרתקות לאורך ההיסטוריה. כך הם טוו מסלולי סיור מרתקים בהם נארגים הפסיפס האנושי, ההיסטורי והתרבותי של העיר.

אלבום הצילומים "מבט אחר על תל-אביב" מציע מגוון צילומים, אתרים, סיפורים ומסלולי סיור רגליים בעיר הפועמת ללא הפסקה. בתוך כך, מוצעים 20 מסלולי סיור ברחבי העיר, העוברים על פני 120 אתרים ייחודיים מיפו ועד פארק הירקון, תוך שפע של הסברים, מפות מפורטות וסיפורים סוחפים שנחשפו בעקבות התחקיר המעמיק של השניים. אלבום זה יאפשר לכם לקיים טיולים עצמאיים לאורך המסלולים המוצעים, להתפעם ולהתאהב בתל-אביב, עטורת הדירוגים הבינלאומיים, בכל פעם מחדש. מחיר: 165 שקלים. למכירה בחנויות הספרים, בחנויות הטיולים ברחבי הארץ ובאתר <<< 

פארק קארטינג 'צים סנטר' בית שאן

פתיחת קארטינג במתחם צים סנטר בית שאן, רפאל בן שטרית ורני צים (צילום: עמירן עידו)
פתיחת קארטינג במתחם צים סנטר בית שאן, רפאל בן שטרית ורני צים (צילום: עמירן עידו)

לאחרונה נפתח פארק הקארטינג הגדול ביותר בישראל, בהפעלתם של מוקי אדיב וטימו הירבי שהוקם בהשקעה של מאות אלפי שקלים. הפארק פתוח, ומשתרע על שטח של 10 דונם. אורך המסלול 600 מטרים ורוחבו 7.5 מטרים. מי שיגיע למקום יוכל ליהנות מנהיגה מקצועית על מכוניות מירוץ – 4 פעימות מתוצרת איטליה. המכוניות חדשות, חזקות ומהירות, ועומדות בתקני המסלול שנבנה. בנוסף, מתקיים במקום סבב אליפות ישראל בשתי פעימות, ואירועים רבים נוספים.

ספרים

ד"ר אולגה רז עם "איך לאכול לחם ופחמימות ולהוריד במשקל"

%d7%93%d7%99%d7%90%d7%98%d7%aa-%d7%94%d7%9c%d7%97%d7%9d-%d7%93%d7%a8-%d7%90%d7%95%d7%9c%d7%92%d7%94-%d7%a8%d7%96תהליך השינוי בהרגלי האכילה כדי להוריד במשקל הוא תהליך מורכב, מסבירה ד"ר אולגה רז ראש תחום תזונה קלינית בפקולטה למדעי הבריאות אוניברסיטת אריאל, וכדי להצליח חשוב להבין את העקרונות הפיזיולוגים וההתנהגותיים שמלווים תהליך כזה בכלל ובדיאטת הלחם בפרט.

דיאטה העשירה בפחמימות פותחה על בסיס מחקרים קליניים, אשר חקרו את השפעת מרכיבים תזונתיים שונים, על השינוי ברמת הסרוטונין באנשים בריאים. כמו גן על מחקר שבדק את ההשפעות הדיאטה העשירה בפחמימות מורכבות, על מדדים אנתרופומטריים (משקל, היקף מותניים), מטבוליים (רמות בדם של סוכר, אינסולין, HOMA, שומני הדם) ודלקתיים (CRP, IL1, IL6, TNFa, ממדי קרישת דם, ומולקולות אדהזיביות). הדיאטה גרמה לשיפור ניכר ומשמעותי ברוב הממדים.

חשוב להתקדם עקב בצד אגודל, וללמוד מחדש איך לאכול תוך שמירה על הבריאות שלנו, איך לרדת במשקל והכי חשוב איך לשמור על המשקל החדש לאורך זמן. דיאטת הלחם מובילה לשינוי סגנון אכילה והיא מקנה סגנון חדש לכל המשפחה. סגנון חדש שאין משמעותו התנזרות מאוכל טעים ונעים למראה. הכוונה היא להשקיע במתכונים פשוטים לביצוע, טעימים לחיך, בריאים ודיאטטיים. חלק מהמתכונים מותאמים גם לצמחונים ולאלו הרגישים לגלוטן. סגנון החיים החדש כולל מאכלים מגוונים מכל התחומים: מרקים, פשטידות ומאכלי ירקות, מאכלי פחמימות – פסטה, אורז, כוסמת ועוד, בשרים ודגים, מנות מתוקות בריאות ודלות בקלוריות, כי אפשר לאכול מתוק ולרזות.

מספר טיפים חשובים:

 • הימנעו מרעב
 • זרקו שאריות לפח ולא לבטן
 • להגיע שבעים למסעדות ואירועים
 • אכלו מתוק רק מחוץ לבית
 • שמחו על כל ירידה במשקל ואפילו קטנה מאד – לא משנה כמה ירדתם, העיקר שלא עליתם.

בשינוי מסוג זה יש אינספור טיפים שכדאי לאמץ למשל שינוי כזה דורש התארגנות על קניית מזונות שפחות התרגלנו לקנות וויתור על מזונות אחרים, בישול שונה, אחסון כדי שנוכל להקל על השימוש ועוד. חשובה ההבנה לגבי יתרונות בריאותיים של מזונות ומאכלים שונים והתועלת שהם מעניקים לערנות שלנו, ליכולות שלנו ולבריאות הכוללת שלנו.

"כל הרעיון, מדגישה ד"ר אולגה רז הוא לאמץ התנהגויות אכילה חדשות המאפשרות ירידה במשקל בקלות ובהנאה."

דיאטת הלחם של אולגה רז: השיטה והמתכונים להרזיה ולבריאות טובה", הוצאת מטר, הוא ספרה החדש של דר' אולגה רז, מרצה בכירה באוניברסיטת אריאל, דיאטנית קלינית שהמציאה את דיאטת הלחם, דיאטה שחוללה מהפכה במודעת הציבור ואנשי המקצוע לגבי תזונה בריאה ותוצאותיה הוכחו מדעית במחקרים.

הדרך אל האופק של רומן בריקר

brikerהספר הדרך אל האופק  ( אופיר ביכורים ) עוסק בעיקר בדרך ופחות במטרה. הוא מדבר על יציאה מקיבעון מחשבתי, על התמודדות עם אתגרים שצצים בדרכנו ועל הצורך ליהנות מהדרך עצמה. אין זה ספר הדרכה רגיל, מהסוג שניתן למצוא רבות על מדפי הספרים.

רומן בריקר כותב סיפור עלילה על קווין, בחור צעיר שתקוע בשגרה משמימה, שחייו משתנים בעקבות פגישה מקרית עם דייב, או שמא לא היה זה מקרה? הקשר עם דייב מעורר בקווין מחשבות ותובנות, שמשפיעות על יחסו לקורה לו, ובזאת משפיעות על התנהלות חייו ועל הקשר שלו עם אהובתו, ניקול. הספר מוגש בצורה ברורה, זמינה ויפה, הוא מעורר מחשבה ואולי אפילו מניע לשינוי.

רומן בריקר נולד ב-1990 במולדובה, חלקה של ברית המועצות לשעבר. ב-1992 עלתה משפחתו ארצה. בהשכלתו הוא הנדסאי מכונות, ועובד בתחום המכונאות. הדרך אל האופק הוא ספרו הראשון, ובו מוצגים הלבטים השכיחים ביותר שאתם מתמודדים בני האדם במהלך חייהם. מחיר 72 ₪. למכירה בחנויות הספרים המובחרות או באתר <<< www.ofir.org.il.

קַיְטָנַת סַבָּא של טל כהן

כְּשֶׁעוֹבְרִים אֶת דִּימוֹנָה אֲנִי כְּבָר לֹא מַצְלִיחַ לִישֹׁן,

וְשׁוֹאֵל אֶת סַבָּא בַּפֶּלֶאפוֹן: "עַל אֵיזֶה טְרַקְטוֹר אשב רִאשׁוֹן?"

להראל ולסבא יש משהו משותף – שניהם אוהבים טרקטורים!

לכן כל ביקור אצל סבא הוא קייטנת החלומות…

"קייטנת סבא" מאת טל כהן בהוצאת "אופיר ביכורים" מספר על ביקור של נכד הראל אצל סבו וסבתו הגרים במושב "נאות-הכיכר" שבערבה בדרום הארץ. סיפור המביא עמו ריחות, טעמים וחוויה מיוחדות של קשר בין סב לנכד. במהלך הביקור במושב חולקים השנים חוויות ייחודיות משותפות שגורמות הנאה הדדית לשניהם.

טל כהן, בת קיבוץ חוקוק שבצפון וחברת מושב נאות-הכיכר שבערבה, עוסקת זה 36 שנים בחינוך הגילאים הצעירים, כיתות גן, א' וב'. זהו ספרה השני אחרי קַיְטָנַת-סָבְתָא, שראה אף הוא אור  בהוצאת "אופיר ביכורים". מחיר 45 ₪. למכירה בחנויות הספרים המובחרות או באתר <<<

העכבר והנגר של שבתאי בני

cover-nagarסִפּוּר מְחֹרָז לְכָל גִּיל

עַל דּוּ-קִיּוּם בִּלְתִּי רָגִיל,

כִּי אִם עַכְבָּר וְנַגָּר יְכוֹלִים לִחְיוֹת בְּאַחֲוָה,

אָז אוּלַי עוֹד לֹא אָבְדָה הַתִּקְוָה…

העכבר והנגר מאת שבתאי בני ( הוצאת אופיר ביכורים ) הינו סיפור קצר לילדים, בחרוזים. על עכבר שרוצה לחיות בסימביוזה עם  נגר מבוגר בנגרייתו.

"וּמֵאָז בְּכָל עֶרֶב הַנַּגָּר יוֹצֵא

בְּלִי לְנַקּוֹת שְׁאֵרִיּוֹת מָזוֹן,

וְהָעַכְבָּר אוֹכֵל ומְרֻצֶּה.

כָּךְ שְׁנֵיהֶם חַיִּים בְּשִׂמְחָה וּבְשָׂשׂוֹן

עַד עֶצֶם הַיּוֹם הַזֶּה."

זהו ספרו הראשון של שבתאי בני, שנרקם בין קירות הנגרייה הוותיקה שלו המבקש להגיע לחדרי הלב והילדים. מחיר 45 ₪. למכירה בחנויות הספרים המובחרות או באתר <<<

נְשִׁיקָה שֶׁל אִמָּא של שָׂרִי רוזנטל

cover-mama-kissנְשִׁיקָה שֶׁל אִמָּא הִיא כְּמוֹ תְּרוּפַת פְּלָאִים,

כָּל כְּאֵב מִיָּד עוֹבֵר, וּבַלֵּב טוֹב וְחָמִים.

נְשִׁיקָה שֶׁל אִמָּא הִיא כְּמוֹ תְּרוּפַת פְּלָאִים,

אוֹתִי מְרַפְּאָה וְעוֹשָׂה לִי נָעִים.

הספר נְשִׁיקָה שֶׁל אִמָּא  מאת שרי רוזנטל בהוצאת "אופיר ביכורים" הינו אסופת שירים לגיל הרך שעוסקים בעולמם של ילדים – רגשות, חלומות ומטלות היומיום. ספר לזמן איכות עם קטנטנים.

שירי הילדות מלאי חן ומתיקות כתובים  בחריזה זורמת, עד שנראה כאילו השיר נכתב מאליו ללא מאמץ. איוריו המיוחדים של  עוז יחבס מעצימים את  חווית הקריאה. השירים הקליטים מעורריים בלב הקוראים הצעירים תחושת הזדהות והנאה מהדברים הפשוטים, טיולים והנאה מהטבע,  משחק בגשם, מסיבת יום הולדת לסבתא,, ביקור בים, נשיקה של אמא  ועוד.

שרי רוזנטל, מורה במקצועה ומדריכת ריקודי עם ועמים, לימדה אמנויות, טכנולוגיה ומדעים וחטיבת הביניים. זהו ספרה השני לילדים, ורבים מהשירים נכתבו בהשראת ילדיה ונכדיה.

מחיר 45 ₪. למכירה בחנויות הספרים המובחרות או באתר <<<

לגעת בנשמה של שרית אוחנה

cover-sarit"וּכְשֶׁהַגֵּאוּת וְהַשֵּׁפֶל מִתּוֹךְ מַעֲמַקִּים

יַחְבְּרוּ וִיטַלְטְלוּ אוֹתָנוּ לְמֵי הָאוֹקְיָנוֹס

הָרְחוֹקִים כְּצִפּוֹר נִפְרֹשׂ יָדַיִם

וְנָעוּף יַחְדָּו לִתְכוֹל שָׁמַיִם בַּמְּרוֹמִים."

השירים באסופה "לגעת בנשמה" ( אופיר ביכורים) עוסקים  ביחסי אהבה: פגישות, הקשר ביניהם, מעשי אהבים, נשיקות, חיבוקים, אהבה, כעס, סליחה ואי סליחה, פרידות ועוד.

שרית אוחנה כותבת על  האכזבות והשמחות שלה.

שרית אוחנה, מנהלת משרד בחברת בנייה ויזמות, ליקטה באסופת שיריה חוויות והלכי רוח שספגה במשך שנים של האזנה קשובה ו"הושטת כתף" לחברים, למכרים ולבני משפחה. שירים שנולדו בעקבות שיחות נפש והצטברו במגירה הפרטית שלה. מילים שייגעו ברגש ובנשמה של כל מי שיקרא וימצא בהן הד ללבו שלו.  מחיר 50 ₪. למכירה בחנויות הספרים המובחרות או באתר <<<

 

בַּתְיָה הֶנְיָה נַיימַן מְסַפֶּרֶת: סִפּוּרֵי רַבִּי אַבְרָהָם אִבְּן עֶזְרָא

cover-iben-ezra"הַבָּנִים לֹא יָדְעוּ כֵּיצַד לְחַלֵּק אֶת הָעֵדֶר בְּלִי לִפְגֹּעַ בַּגְּמַלִּים. אַף אֶחָד מֵהֶם לֹא הָיָה מְעֻנְיָן לְקַבֵּל חֲצִי אוֹ רֶבַע גָּמָל (הֲרֵי אֵין שָׁוֶה גָּמָל חַי לְגָמָל שֶׁאֵינוֹ בַּחַיִּים).

חָשַׁב אִבְּן עֶזְרָא וְאָמַר:  "אֲנִי אֶעֱזֹר לָכֶם לִפְתֹּר אֶת הַבְּעָיָה. לִי יֵשׁ גָּמָל אֶחָד מִשֶּׁלִּי. קְחוּ אוֹתוֹ, חַלְּקוּ אֶת הַיְּרֻשָּׁה עַל פִּי הַצַּוָּאָה, וְאִם אַחַר כָּךְ יִשָּׁאֵר לָכֶם גָּמָל מְיֻתָּר – תַּחְזִירוּ לִי אוֹתוֹ. הָעִקָּר שֶׁלֹּא תָּרִיבוּ בֵּינֵיכֶם, כִּי לֹא לְכָךְ קִוָּה אֲבִיכֶם."

בספרה של בתיה ניימן  סִפּוּרֵי רַבִּי אַבְרָהָם אִבְּן עֶזְרָא בהוצאת "אופיר ביכורים", רבי אברהם אִבּן עזרא הוא גיבורן של שתי אגדות עממיות המשלבות בתוכן חידות מתמטיות. מוסר ההשכל חורג מעבר לפואנטה המתמטית, כשהחכם המופלא מצליח גם לקיים מצוות הצלת חיים ועזרה לזולת וגם לצאת מכך נשׂכר. בסוף כל סיפור מצפה לקוראים שאלה למחשבה!

בתיה ניימן היא מורה למתמטיקה, לספרדית ולעברית, בוגרת לימודי מתמטיקה ופיזיקה באוניברסיטת רוסריו, ארגנטינה, ובעלת תואר ראשון במקרא ובמחשבת ישראל מהאוניברסיטה העברית. את הסיפורים על אִבּן עזרא שמעה בילדותה מאביה ולו הקדישה את הספר.

מחיר 50 ₪. למכירה בחנויות הספרים המובחרות או באתר <<<

קילומטרים שלמים של קִרבה של גלית אבגי-כהן

frontטַבַּעַת עֲגֻלָּה הֶעֱבַרְתָּ אֵלַי, וְכָךְ אֶשְׁמֹר אֶת אַהֲבָתִי, בִּשְׁתֵּי יָדַי.

באסופת השירים  קילומטרים שלמים של קִרבה  ( אופיר ביכורים ) חושפת המחברת, גלית אבגי-כהן, מצבים שבינו לבינה המתעדים שלל רגשות, תשוקות ואהבות הספוגים בקִרבה, בחום רגשי אינסופי. שירים שמצלמים במילים רגעי חיים קטנים וגדולים שאיננו רוצים לאבד.

גלית אבגי-כהן, בעלת תואר ראשון בארכיאולוגיה ובגיאוגרפיה מאוניברסיטת תל אביב, בוגרת מרכז מנדל למנהיגות בנגב. בעברה קריירה עשירה של תפקידים בכירים במינהל קמפוס אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, בענף המלונאות וכמפיקה ראשית ומנהלת תוכניות האקטואליה ברדיו קול הים האדום באילת, וכיום היא דיילת אוויר בחברת ישראייר.

בשנת 2012 השתתפה בתערוכת האמנות "לא צמות זין" שזכתה לשבחי הביקורת – 40 נשים ידועות שצילמו את עצמן בבוקר, בלי איפור ומסכות, לפני כניסתן לתפקיד הרשמי שבו הן עוסקות. גלית מתגוררת באילת עם בעלה ושלושת ילדיה. זהו ספרה הראשון.

מחיר 55 ₪. למכירה בחנויות הספרים המובחרות או באתר <<<

כתיבת תגובה